۱۳۹۰ آذر ۱۳, یکشنبه

عصبانیت سایت امنیتی سپاه از بی‌اعتنایی دیپلمات‌ها به ارازل و اوباش خامنه ای

article picture
سایت حکومتی بولتن ، وابسته به دستگاه امنیتی سپاه با عنوان (دیپلماتهای سفارت ایران در انگلیس، انگلیسی شدند؟) نوشت:تجمع دانشجویان، تصرف سفارت و انتظار چندین ساعته "دانشجویان" برای استقبال از دیپلماتهای کشورمان با ساز ناکوک وزارت امور خارجه همراه شد و بسیاری از دیپلماتهای کشورمان حضور در خانه را بر حضور در میان دانشجویان ترجیح دادند.
بامداد روز شنبه دانشجویان دانشگاههای تهران از ساعت 00:30 بامداد برای استقبال از هیئت دیپلماتیک سفارت ایران در انگلیس در ترمینال شماره 2 و 3 فرودگاه مهرآباد حضور یافتند. در این مراسم دانشجویان درحالی که پرچم‌های "یاحسین" در دست داشتند، شعارهایی همچون "مرگ بر انگلیس"، "دانشجو بیدار است، از آمریکا بیزار است"،‌ "۱۳ آبان‌ماه تکرار باید گردد، لانه روباه پیر تسخیر باید گردد" و ... سر دادند.
سرانجام پس از چند ساعت انتظار، هواپیمای ایرباس هما به شماره پرواز 728 که خارج از برنامه و به‌ صورت اختصاصی به لندن اعزام کرده بود تا دیپلمات‌های ایرانی را به کشور بازگرداند، در ساعت 2:40 دقیقه بامداد به زمین نشست.
براساس این گزارش پس از به زمین نشستن هواپیما،دانشجویان که در انتظار اهدای حلقه گل به هیئت ایرانی بودند، با اقدامی عجیب از سوی این دیپلماتها مواجه شدند. به گزارش خبرنگار بولتن نیوز هیئت دیپلماتهای ایرانی با توجه به آگاهی از مراسم استقبال دانشجویان، بدون اعتنا به این اقدام ، در بین دانشجویان حاضر نشده و از مسيري ديگر راهي منازل خود شدند.
در این میان فقط "اسلامی" کاردار سابق سفارت ایران در انگلیس و "رامین مهمان‌پرست" سخنگوي وزارت امور خارجه در جمع دانشجویان حاضر شدند. دانشجویان شاخه هاي گلی را كه براي استقبال دیپلمات‌ها تهيه كرده بودند به اسلامی و خانواده‌های ديپلماتها هدیه دادند.

در حالی این موضع سرد از سوی دیپلماتهای ایرانی اتخاذ شده است که یک منبع آگاه به بولتن نیوز گفت: این اقدام هیئت ایرانی از قبل با آنها از سوی وزارت امور خارجه هماهنگ شده بود. وی که خواست نامش فاش نشود افزود: با توجه به اینکه چند روز از این اقدام انقلابی می گذرد ولیکن هنوز دولت موضعی رسمی در این باره نگرفته است و این نشان از مخالفت دولت با اقدام دانشجویان دارد. وی در پاسخ به این سوال که چرا دولت به طور رسمی این موضع را بیان نمی کند تصریح کرد: دولت با توجه به خواست مردمی و دانشجویی و حمایت هایی که از این اقدام در نماز جمعه و خبرگزاری ها شده است، فعلا اوضاع را برای اعلام مخالفت مساعد نمی بیند و چه بسا که فقط همین موضع سکوت را در این باره ادامه دهد.
این در حالی است که وزارت امور خارجه ساعاتی بعد از آغاز تجمع مقابل سفارت انگلستان از آنچه که برخی رفتارهای غیر قابل قبول معدودی از معترضین می خواند، ابراز تاسف کرد و از پیگرد قانونی از طریق مجاری قانونی و مبادی ذیربط در آینده نزدیک خبر داد. علاوه بر این سخنگوی قوه قضائیه از تعقیب قضایی این اقدام دانشجویان خبر داد.
لازم به ذکر است اگرچه تجمع و تصرف سفارت انگلستان دیر صورت گرفت و از سالها قبل به 8 آذر 1390 موکول شد ولی عدم حمایت دیپلماتها هر چند که با فشار دولت همراه بوده است ، بی تاثیر از آب و هوای انگلستان بر این دیپلماتها نیست.
پارسدیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر