۱۳۹۱ فروردین ۵, شنبه

نامه‌ی شریف بوکانی به نخست وزیر کردستان عراق برای توقف حکم اعدام زندانیان کرد

article picture

آقای نخست‌وزیر پاسدار انسانیت باشد!
نامه‌ی شریف بوکانی به نخست وزیر کردستان عراق برای توقف حکم اعدام زندانیان کرد
هفته: همزمان با نوروز، جشن شادی و زندگی، نامه رضا شریف بوکانی از زندان رجایی‌شهر به بیرون آمده و از درد جوانانی می‌گوید که در سلول‌های مرگ جمهوری اسلامی ایران لحظه به لحظه‌ی خود را در ‌آستانه مرگ به نظاره نشسته‌اند.
رضا شریفی بوکانی، زندانی سیاسی است که مدتی پیش، دادگاه دادگاه انقلاب حکم ٣۰ سال و شش ماه حبس را برای وی صادر کرده است. متن کامل نامه رضا شریفی بوکانی در زیر آمده است.
جناب آقای برهم صالح، نسخت وزیر محترم کردستان عراق
ضمن عرض تبریک نوروزی به شما و به همه ملت کرد، من به عنوان یک زندانی سیاسی کرد که در زندان رجایی‌شهر کرج دروه محکومیت خود را می گذرانم و پایبند اعلامیه جهانی حقوق بشر و کرامت انسانی هستم این نامه را به شما می‌نویسم و از شما تقاضا دارم تمام تلاش خود را به کار ببرید تا حکم اعدام شیرکو معارفی، این جوان کرد را که ما‌ه‌هاست در سلول های زندان‌های کردستان ایران محبوس است، متوقف‌شود.
پاسداری از جان انسا‌ن گران‌بهاترین‌ ارزش در عصر کنونی ماست و ما بر این عقیده هستیم که تنها عضویت در یک حزب سیاسی کرد نباید به قیمت جان یک شهروند شریف تمام شود.

مزدوران خامنه ای در کافی‌نت‌ها به دنبال فیلترشکن می‌گردند

article picture

کوره بلاغی٬ رئیس پلیس «فضای تولید و تبادل اطلاعات» استان آذربایجان غربی اعلام کرد کافی‌نت‌ها به منظور کشف نرم‌افزار‌های امنیتی٬ فیلتر شکن‌ها و پروکسی‌ها به طور نامحسوس بازرسی می‌شوند.
سایت دیگربان ، وابسته به اصلاح طلبان حکومتی نوشت:به گزارش روز شنبه (پنجم فروردین) سایت رسمی «پلیس» آقای بلاغی گفته این بازرسی‌ها به منظور پیشگیری از وقوع برخی جرایم اینترنتی در اماکن عمومی صورت می‌گیرد.
وی در عین حال افزوده که «پیشگیری و کشف جرم رویکرد پلیس در فضای مجازی است.»
پلیس «فضای تولید و تبادل اطلاعات» (با نام اختصاری فتا)، با هدف «مقابله با جرایم اینترنتی» و «حفاظت از اموال، منافع و اسرار ملی بر روی شبکه اینترنت، از بهمن ماه سال ۸۹ در ایران شروع به کارکرده است.
مقام‌های جمهوری اسلامی، فعالیت‌های مخالفان دولت در فضای اینترنت را مصداق «جنگ نرم» و نوعی تلاش برای براندازی حکومت می‌دانند.
آن‌ها طی دو سال گذشته محدودیت‌های گسترده‌ای برای کاربران اینترنت در ایران اعمال کرده که دامنه این محدودیت‌ها روز به روز گسترده‌تر می‌شود.

تروریسم پاسخ جمهوری اسلامی به فشارهای جهانی

article picture
5 فروردین- کیهان آنلاین-تصادفی نیست که همزمان با تنگ شدن حلقه تحریم های اقتصادی به دور رژیم جمهوری اسلامی به ویژه به دنبال تحریم بانکی و نفتی، بازوهای ترور رژیم در کشورهای مختلف به حرکت در آمده است. از گرجستان و هند تا تایلند و مالزی، اقدامات تروریستی رژیم اگرچه ناکام ماند و برخی از عوامل آن دستگیر شدند، ولی یک بار دیگر ثابت شد که تنها راه مقابله حکومت دینی ایران با تحریم های اقتصادی نه تلاش برای مذاکره و تفاهم و یا تکیه بر امکانات ملی برای هماهنگی با جامعه جهانی، بلکه به کار انداختن چرخه تهدید و ترور است که آن هم با توجه به کاهش امکانات اقتصادی، بیش از پیش فرسوده شده و از کار می افتد.
به گزارش رادیو فردا، اینترپل، پلیس بین المللی برای چهار ایرانی که مظنون به دست داشتن در انفجار خودروی حامل دیپلمات اسراییلی در هند هستند، اخطار قرمز صادر کرده است و آنها در هر جا که شناسایی شوند بلافاصله دستگیر خواهند شد. این چهار نفر عبارتند از هوشنگ افشار ایرانی 39 ساله، سیدعلی مهدیان صدر 50 ساله، محمدرضا ابوالقاسمی 47 ساله و مسعود صداقت زاده 31 ساله که به اتهام «تروریسم و حمل و استفاده از اسلحه و مواد منفجره» تحت پیگرد هستند. از میان این افراد، مسعود صداقت زاده در رابطه با انفجارهای تایلند دستگیر شده و در اختیار پلیس مالزی قرار دارد.
این نوع عملیات تروریستی رژیم به غیر از مداخله آشکار در سوریه و گسیل مأموران سرکوب خود به آن کشور است که تا کنون شماری از آنها توسط مخالفان رژیم بشار اسد دستگیر شده اند. این در حالیست که جمهوری اسلامی با وجود اسناد و مدارک به دست آمده و اعترافات دستگیرشدگان، همه این اتهامات را رد کرده و خود را قربانی تروریسم قلمداد می کند.

پارس دیلی نیوز

۱۳۹۱ فروردین ۴, جمعه

مسعود لواسانی ، روزنامه نگار ناپدید شد ه است

article picture
مسعود لواسانی، روزنامه نگار و از بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات، در حالیکه چند ماه پیش از زندان آزاد شده بود، از روز چهارشنبه دوم فروردین ماه تا کنون ناپدید شده است.
کمیته گزارشگران حقوق بشر: بنا به گزارش ها، فاطمه خردمند، همسر این روزنامه نگار منتقد حکومت، که خود نیز اخیرا از زندان آزاد شده، پیرامون ناپدید شدن همسرش در صفحه فیس بوک خود نوشته است که “مسعود از روز گذشته و به قصد هواخوری از منزل خارج شده اما تاکنون بازنگشته و خبری از او در دست نیست.”
ندای سبز آزادی نیز در این زمینه گزارش داده است که همسر و فرزند مسعود لواسانی به شدت نگران سرنوشت وی هستند و پیگیری ها برای دریافت هرگونه خبری بی نتیجه مانده و هیچ یک از مراجع رسمی و قانونی مسوولیت بازداشت احتمالی مسعود لواسانی را بر عهده نگرفته اند.
بر اساس این گزارش، فاطمه خردمند در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشته است:
“شادی عید و در کنار هم بودن بیش از دو روز دوام نیاورد…..
مسعود عزیزم از دیشب که برای هواخوری رفته تا حالا خبری ازش نیست
دوستان بازجو هم جواب تلفن نمی دهند
دارم می میرم از دلشوره و نگرانی
ای خدا …….”

انفجار در هند ، اخطار قرمز اینترپل برای تروریست های رژیم اسلامی

article picture

صدور اخطار قرمز اینترپل برای ایرانی‌های متهم به ارتباط با انفجار هند
پلیس بین‌الملل برای چهار ایرانی مظنون به دست داشتن در انفجار خودروی حامل دیپلمات اسرائیلی در هند اخطار قرمز صادر کرده است و از این پس نیروهای پلیس در سرتاسر جهان موظف هستند این افراد را در صورت شناسایی دستگیر کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رونالد نوبل، دبیرکل پلیس بین‌الملل، اینترپل، در بیانیه‌ای به مقام‌های هند اطمینان داده است که مجریان قانون در سرتاسر جهان برای بازداشت این چهار ایرانی گوش به زنگ هستند.
به گزارش رادیو فردا ، بر اساس اطلاعات مندرج در وب‌سایت رسمی اینترپل، این چهار ایرانی عبارت‌اند از هوشنگ افشار ایرانی ۳۹ ساله، سید علی مهدیان‌ صدر ۵۰ ساله، محمد‌رضا ابوالقاسمی ۴۷ ساله و مسعود صداقت‌زاده ۳۱ ساله که اینترپل اتهام تمامی این چهار نفر را «تروریسم و اجرام مربوط به استفاده از اسلحه یا مواد منفجره» عنوان کرده است.

چین تجهیزات شناسایی مخالفان را به رژیم دیکتاتور ایران فروخته است

article picture

رویترز با استناد به برخی مدارک مستند در گزارشی مفصل نوشته است که شرکت چینی "شنزن" که شرکت تولید و فروش تجهیزات ارتباطات تلفنی و اینترنتی است یکی از پیشرفته ترین سامانه های شناسایی و کنترل شهروندان از طریق تلفن های ثابت و همراه و همچنین مکاتبات اینترنتی را در اختیار دولت ایران گذاشته است. این تجهیزات بخشی از خدماتی است که شرکت چینی "شنزن" در چارچوب یک قرارداد ۱۳۰ میلیون دلاری به جمهوری اسلامی ایران ارایه داده است.
رویترز در گزارش خود تصریح کرده است که این قرار داد در دسامبر سال ۲۰۱۰ یعنی بعد از سرکوب اعتراض های خیابانی به نتیجۀ رسمی دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران میان این کشور و شرکت چینی امضا شده است. فعالان حقوق بشر بارها گفته اند که نیروهای امنیتی ایران ناراضیان این کشور را با استفاده از تکنولوژی شنود مکالمات تلفنی و فعالیت های آنان در فضای مجازی شناسایی کرده اند.

شکست سنگین ماموریت جواد لاریجانی در ژنو


شورای حقوق بشر با ۲۲ رای موافق و ۵ رای مخالف ماموریت احمدشهید را برای یک سال دیگر را تمدید کرد.
امروز پنج شنبه، سوم فروردین ۱۳۹۱، شورای حقوق بشر با صدور قطعنامه ای برای یک سال دیگر ماموریت احمدشهید گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران را تمدید کرد. ۲۲ کشور رای مثبت ۵ کشور رای منفی و ۲۰ کشور ممتنع دادند. سوئد به عنوان یکی از حامیان قطعنامه به ارائه آن پرداخت.
با در نظر گرفتن قطعنامه ۵/۱ درخصوص نهادسازی شورا و قطعنامه ۵/۲ که رویه عمل مکانیسم های ویژه شورا مشخص می کند (۱۹ ژوئن ۲۰۰۷) این قطعنامه به ۳ نکته پرداخته است:
۱- تمدید دستور کار گزارشگرویژه در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران برای یک سال دیگر و درخواست از گزارشگر ویژه برای ارائه گزارش مستمر و اجرای مفاد دستور کار به شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل
۲- درخواست از حکومت جمهوری اسلامی ایران برای همکاری کامل با گزارشگر ویژه و اجازه دادن به وی برای بازدید از کشور و همچنین دسترسی به همه اطلاعات لازمی که به او برای انجام دستورکارش نیازمند است.
۳- درخواست از دبیرکل سازمان ملل برای تهیه منابع لازم برای انجام دستور گزارشگر ویژه

توهم آخوند حکومتی:اندیشه‌های خامنه ای به زودی در جهان محقق خواهد شد

article picture
عباس واعظ طبسی٬ نماینده ولی فقیه در استان‌های خراسان می‌گوید «رهنمود‌ها» و «اندیشه‌های» علی خامنه‌ای در آینده‌ای نزدیک در جامعه بشری محقق خواهد شد.


دیگربان ،سایت وابسته به اصلاح طلبان حکومتی نوشت:به گزارش خبرگزاری «ایکنا»٬ آقای واعظ طبسی این ادعا را در سخنرانی روز اول فروردین در جمع گروهی از مردم مشهد مطرح کرده است.

وی گفته که «تحولات بسیار عظیم در منطقه و جهان اسلام» مرهون سیاست‌ها و اندیشه‌های رهبر جمهوری اسلامی بوده است.

نظامیان و روحانیون حاکم بر ایران بیش از ۳۰ سال است که تصویری غیر واقع‌بینانه از شرایط ایران و جهان ارائه می‌کنند.

آنها همواره ادعا می‌کنند جمهوری اسلامی در بهترین شرایط ممکن قرار دارد وکشور‌های غربی در آستانه فروپاشی هستند.

مقام‌های جمهوری اسلامی همچنین از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ به عنوان منشاء تحولات نوین در جهان یاد می‌کنند و علی خامنه‌ای را معمار جدید خاورمیانه می‌نامند.

آنها در عین حال تلاش می‌کنند با ارائه تصویری غیر واقع‌بینانه از تحولات منطقه و جهان٬ وضعیت جمهوری اسلامی در داخل و خارج را مستحکم کنند.

غلامرضا حسینی، زندانی سیاسی به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شدغلامرضا حسینی، زندانی سیاسی که حدود ۱۰ ماه را بدون ملاقات در بند ۲۰ زندان اوین و ۳ ماه را به صورت انفرادی نگهداری شده بود، توسط قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد.
به گزارش کلمه، غلامرضا حسینی که متهم به همکاری با دول متخاصم است، مدیر شرکت خدمات فنی-مهندسی در زمینه انتقال نیرو و دیتا بود که سوم آبانماه ۸۹ در فرودگاه بین المللی امام خمینی در حالیکه عازم کشور تایلند برای خرید اجناس کامپیوتری بود دستگیر و به بند ۲۰۹ منتقل شد.
۳ ماه انفرادی به همراه بازداشت همسر و تهدید به بازداشت سایر اعضای خانواده موجب شد تا غلامرضا حسینی هر آنچه بازجویان او درخواست داشتند را به عنوان اعتراف بگوید.
غیر از گزارش وزارت اطلاعات و اعترافات تحت اجبار، هیچ مستندی در پرونده این زندانی که ۱۸ ماه را در بازداشت موقت قرار دارد، وجود ندارد.

اعتصاب پیمان عارف در اعتراض به نگهداری در زندان


پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی از سه روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال دانشجویی در اعتراض به نگهداری غیر قانونی خود علی رغم صدور و تودیع کفالت اعلام اعتصاب غذا کرده است.
دستگاه قضایی برای این فعال دانشجویی کفالت ۵ میلیونی صادر کرده بود که علی رغم تودیع آن از سوی خانواده اش نامبرده در بازداشت بسر می برد.
گفتنی است از علت بازداشت سوم این فعال سابق دانشجویی اطلاعی در دست نیست.

نگاهی به بازداشت شدگان نوكیش مسیحی در سال ۱۳۹۰مسیحیان و نوکیشان مسیحی در ایران در حالی سال ۱۳۹۰ را به پایان رساندند که همانند سال‌های گذشته با تهدیدات و فشارهای مضاعف جمهوری اسلامی روبرو بودند. و سال جدید خورشیدی در حالی در ایران آغاز می‌شود که زندان‌های سرتاسر کشور پر است از زندانیانی که بنا به دگراندیشی در پشت میله‌های زندان و به دور از عزیزان خود در رنج و عذاب به سر می‌برند.
در سال ۱۳۹۰ افزایش بازداشت‌ها و دستگیری‌ها و فشار بر كسانی كه از دین اسلام و یا دین موروثی شان بر می گردند به ویژه نوكیشان مسیحی تنها بخشی از مخالفت‌های جمهوری اسلامی با هر گونه دگر اندیشی بود.
در سالی که گذشت فشار بر نوکیشان مسیحی تا آنجا دامنه داشت که علاوه بر کلیساهای خانگی، كلیساهای ساختمانی و رسمی نیز تحت فشار قرار گرفت و برخی جلسات در كلیساها که برای فارسی زبانان برگزار می شد نیز به دستور مقامات امنیتی اطلاعات تعطیل شد. به این امید كه از این طریق مردم و یا نوكیشان مسیحی از رفتن به كلیسا منصرف شوند. موج احضار و بازداشت مسیحیان بخصوص پس از كریسمس (سالروز جشن میلاد مسیح) و سال نو میلادی افزایش چشمگیری داشت و پس از چراغ سبز علی‌خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر مقابله با هرگونه دگراندیشی خارج از اصول اسلامی، این دومین مرحله از فشار بر مسیحیان بود.

۱۳۹۱ فروردین ۲, چهارشنبه

جشن بزرگ نوروز در سازمان ملل برگزار شد

.

مایندگان دوازده کشور حوزه نوروز در جشن بزرگی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این آئین باستانی را گرامی داشتند.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از واحد مرکزی خبر از نیویورک، در آغاز این مراسم نمایه‌ای از آئین نوروز در کشورهای مختلف از جمله کشورمان پخش شد که مورد توجه میهمانان قرار گرفت.نماینده جمهوری اسلامی نزد سازمان ملل متحد فرا رسیدن نوروز و سال جدید را از سوی ملت بزرگ ایران که ریشه چندین هزار ساله در تاریخ و تمدن بشری دارد ،تبریک گفت.خزاعی افزود: در مورد نوروز سخن بسیار گفته شده و برخی از ویژگیهای آن شامل اهمیت نوروز در تاریخ بشر به عنوان سنتی بر جسته در یک فرهنگ کهن، جایگاه نوروز در قلب میلیونها مردم متعلق به تمدن کهن و زیبائی شکوهمندی که در سنت تحسین بر انگیز نوروز است، همواره مورد توجه بوده است.وی تاکید کرد: نوروز سنتی است که در آن حیات مجدد طبیعت به عنوان نشانی از زندگی، شور و شادمانی جشن گرفته می‌شود.این مراسم به مناسبت گرامیداشت «روز بین المللی نوروز» با هماهنگی و مدیریت نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک و همکاری یازده کشور حوزه نوروز برگزارشد.مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اسفند ماه ۱۳۸۸ با تصویب قطعنامه ای تحت عنوان « روز بین المللی نوروز» برای نخستین بار در تاریخ این سازمان ، نوروز ایرانی را به عنوان یک مناسبت بین المللی به رسمیت شناخت.در دومین سالگرد تصویب این قطعنامه ، در روز اول فروردین ماه سال ۱۳۹۱ ،جلسه ای به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای افغانستان ،آذربایجان ،هند ،عراق ،قزاقستان ،قرقیزستان ،پاکستان ،تاجیکستان ،ترکیه ،ترکمنستان و ازبکستان برگزار شد.این مراسم همچنین با حضور جمع قابل توجهی از دیپلماتهای مقیم سازمان ملل ، نخبگان ،چهره های دانشگاهی و نمایندگان رسانه های بین المللی و آمریکائی در محل سازمان ملل متحد برگزار شد.بان کی مون دبیرکل و نصیر عبدالعزیز ناصر رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پیام های جداگانه ای برای این مراسم ارسال کردند که توسط نمایندگان آنها قرائت شد.در این جلسه سفرا و نمایندگان دائم کشورهای حوزه نوروز در سخنانی با تشکر از ابتکار و تلاشهای نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل برای هماهنگی و برگزاری این جلسه، دیدگاههای خود را در خصوص نوروز و ابعاد بین المللی این روز بیان کردند.
همچنین در این مراسم فیلم های کوتاهی در مورد سنت گرامیداشت نوروز درهریک از کشورهای حوزه نوروز نمایش داده شد.

سپاه: تهدید‌های اقتصادی کامل می‌شود،قرارگاه «دفاع اقتصادی» راه‌اندازی می کنیم

article picture

رئیس سازمان پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی اعلام کرد: امسال تهدید‌های اقتصادی علیه ایران کامل می‌شود
غلامرضا جلالی٬ رئیس سازمان پدافند غیرعامل اعلام کرد در سال ۱۳۹۱ تهدیدات اقتصادی کامل خواهد شد و جمهوری اسلامی به منظور مقابله با این تهدید‌ها٬ قرارگاه «دفاع اقتصادی» راه‌اندازی خواهد کرد.
به گزارش دیگربان، آقای جلالی روز چهارشنبه (دوم فروردین) در گفتگو با «باشگاه خبرنگاران جوان» این مطلب را بیان کرده و افزوده است: «تهدیدات اقتصادی، طیف وسیعی از تهدیدات را شامل می‌شود.»
وی همچنین گفته که «برطرف نشدن مشکلات اقتصادی کشور و کم توجهی و تعلل مسئولین مربوطه در تصمیم‌گیری‌های به موقع، موجب خسارات فراوانی برای کشور و مردم شده است.»
رئیس سازمان پدافند غیرعامل در ادامه اظهار کرده که این سازمان به منظور مقابله با تهدید‌های اقتصادی قرارگاه «دفاع اقتصادی» راه‌اندازی خواهد کرد.
راه‌اندازی قرارگاه «پدافند پرتویی» از دیگر برنامه‌های سازمان پدافند غیرعامل در سال ۱۳۹۱ اعلام شده است.
آن‌طور که جلالی اعلام کرده است قرارگاه «پدافند پرتویی» این قابلیت را دارد که با هر نوع «تروریسم هسته‌ای» مقابله کند.

انتقال امیر شیبانی زاده به زندان وکیل آباد مشهد

بنا بر گزارشات رسیده به سایت پارس دیلی نیوز، آقای شیبانی زاده 26 اسپند ماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات مشهد به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شده است.
امیر شیبانی زاده در طی تماسی که به خانواده خود داشته اظهار داشته در تاریخ 26 اسپند ماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات به بند 5 زندان وکیل آباد مشهد انتقال داده شده است.
لازم به ذکر است آقای شیبانی زاده در تاریخ 24 بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل دوستش به نام پویا پهلوان بازداشت شد در پی اطلاعات رسیده به همراه آقای شیبانی زاده چند تن از دوستان ایشان دستگیر شده اند، نام های دوستان ایشان تا لحظه تنظیم این گزارش ، پویا پهلوان، مهدی آشوری آشکار شده است اما نزدیک به سه تن دیگر از دوستان ایشان دستگیر شده اند.
تفهیم اتهام آقای شیبانی زاده و دوستانشان تبلیغ علیه نظام به واسطه نصب تراکتهای جنبش آزادیخواهی و شب نامه در ارتباط با 25 بهمن گزارش شده است و تا کنون قرار بازداشت بازداشت شدگان بسته شده است .
تهیه و تنظیم خبر از امید دانا ، مسئول بخش اخبار حقوق بشری پارس دیلی نیوز

کاریکاتور، عظما و نوروز

article picture

کاریکاتور مانا نیستانی:سال تولید ملی مبارک!‏‌‏

کاریکاتور:هفت سین ولایت فقیه و گماشته اش
 لحظه تحویل سال 91 در بیت "عظما"

سین تازه در نوروز ۹۱
 

رژیم فقیه شماری از جوانان اهوازی را به زندان و اعدام محکوم کرد

article picture
فعالان سیاسی در استان خوزستان گفته اند که شماری از زندانیان عرب زبان اهواز پس از تحمل یک سال زندان و بدرفتاری در بازداشتگاه ادارۀ اطلاعات اهواز به اعدام و زندان محکوم شده اند. همین منابع گفته اند که مرتضی کیارستمی، رییس شعبۀ چهار دادگاه انقلاب اهواز احکام زندان و اعدام این زندانیان را صادر کرده است.به گزارش منوتو، به موجب این احکام طه حیدریان (۲۸ ساله)، ناصر حیدریان (۲۱ ساله)، عباس حیدریان (۲۴ ساله)، علی شریفی (۲۵ ساله)، هر کدام به ده سال زندان و اعدام محکوم شده اند. امیر معاوی (۲۴ ساله) به ۳۸ سال زندان در تبعید در استان مازندران و عباس حیدری (۲۶ ساله) به هیجده سال زندان در تبعید در استان مازندران محکوم شده اند.

این جوانان در فروردین ماه سال ۱۳۹۰ از سوی نیروهای امنیتی حکومت اسلامی دستگیر شده بودند. دادگاه انقلاب اهواز و فعالان سیاسی اهواز توضیحی در مورد اتهامات محکوم شدگان نداده اند.

مرخصی نوروزی تعدادی از زندانیان سیاسی اوینگزارش‌ها حاکی از آن است که تعدادی از زندانيان سياسی بند ۳۵۰ اوين به مرخصی نوروزی آمدند.
به گزارش کلمه، غروب روز دوشنبه، علی گودرزی، حميدرضا ايزدياری، مهدی کريميان اقبال، حمزه کرمی، اميد نوروزيان، حميد رضا خادم، محسن جوادی افضلی، علی اکبر محمدزاده، رجبعلی داشاب، اميربهمنی، بهزاد هوشمند، حسن فرجی و ديدار رئوفی از بند ۳۵۰ اوين برای ۵ روز در تعطيلات نوروز به مرخصی آمدند.
همچنين بر اساس اين گزارش صبح دوشنبه مسعود پدرام نيز برای سه روز از همين بند به مرخصی آمد.
شب گذشته نيز ابوالفضل قديانی، مهدی خزعلی، ماهان محمدی و مصطفی تاج زاده به مرخصی آمدند که در اين بين دستور مرخصی مصطفی تاج زاده برای درمان وی صادر شده است.
لازم به ذکر است که هنوز تعداد زيادی از زندانيان سياسی در زندان اوين، رجايی شهر کرج، کارون اهواز، بهبهان و ديگر زندان های کشور همچنان ممنوع از مرخصی هستند.
برخی از اين زندانيان طی بيش از دوسال و نيم گذشته حتی يک روز نيز به مرخصی نيامده اند.
بر اساس اين گزارش، زندانيان سياسی زندان متی کلای بابل نيز روز گذشته به مرخصی نوروزی آمدند.

مردم مریوان در حمایت از لقمان و زانیار مرادی
بدنبال صدور بیانیه جمعی از مردم مبارز شهر مریوان در دفاع از "لقمان و زانیار مرادی" دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام در این شهر، نسخه های تکثیر شده این بیاینه به طور وسیعی در سطح شهر مریوان توزیع شده است.
به گزارش دریافتی از مریوان، طی دو روز گذشته هزاران نسخه از این بیانیه در خیابان ها و محلات مختلف این شهر از جمله: "خیابان شبرنگ، کمربندی، آتش نشانی، دارسیران قدیم، تکیه، اداره برق، میانه ای، بیمارستان، میدان معلم، میدان سرباز، مردوخ" و همچنین بخش هایی از بازار اصلی شهر توزیع شده است. انتشار وسیع بیانیه حمایت جمعی از مردم شهر مریوان در دفاع از لقمان و زانیار مرادی دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام، مورد توجه و بحث و گفتگوی اقشار مختلف مردم شهر مریوان قرار گرفته است
 .


در ادامه ی فشارها بر فعالین دانشجویی منتقد حکومت ایران، رحمان یعقوبی از دانشجویان دانشگاه مازندران از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم شد.
به گزارش دانشجونیوز، رحمان یعقوبی فعال دانشجویی دانشگاه مازندران که به همراه نزدیک به صد نفر از دانشجویان این دانشگاه، در ٢٦ خرداد سال ٨٨ بازداشت شده بود، با وجود قبولی در رشته ی جغرافیای شهری دانشگاه آزاد رشت از تحصیل در این رشته محروم شده است.
این فعال دانشجویی که در سال ٨٨ بیش از بیست روز را در بازداشتگاه اطلاعات ساری و زندان متی کلای بابل بسر برده بود، توسط شعبه ی ١٠١ دادگاه انقلاب اسلامی بابلسر به شش ماه حبس تعزیزی و چهارده ضربه شلاق محکوم شده بود.
با وجود این که پس از مدتی دادگاه تجدید نظر شهرستان بابلسر به وی و سایر فعالین دانشجویی این دانشگاه اعلام نمود که حکمشان به حالت تعلیق در آمده است، بعد از گذشت دو سال وی مجددا به زندان متی کلا فراخوانده شد.
رحمان یعقوبی، که هفته ی گذشته با پایان بیش از نیمی از دوره ی محکومیتش از زندان متی کلا آزاد شد، قبل از انتقال به زندان مطلع می شود که از ادامه ی تحصیل وی در مقطع کارشناسی ارشد جلوگیری به عمل آمده است. به وی اطلاع داده شده بود که باید برای پیگیری پرونده خود به سپاه شهر رشت مراجعه کند.
این فعال دانشجویی بعد آزادی نیز با ادامه ی پیگیری هایش مطلع شده که همچنان وی از تحصیل در دانشگاه رشت منع شده است.
رحمان یعقوبی، علی عباسی و مازیار یزدان نیا سه فعال دانشجویی دانشگاه مازندران هستند که هفته ی گذشته با گذراندن دوره ی محکومیت از زندان آزاد شدند. گفتنی است دانشجویان بخش عمده ای از محکومیت خود را در بند مجرمین خطرناک گذرانده اند.

۱۳۹۱ فروردین ۱, سه‌شنبه

کاریکاتور

article picture


باسن رهبر
طرحی از توفیق عقیلی
 

مرگ سه عضو سپاه پاسداران

article picture

مرگ سه عضو سپاه پاسداران در ارتفاعات شمال‌ غرب ایران

دیگربان :خبرگزاری فارس گزارش کرد سه عضو سپاه قم در جریان نجات سربازان و پاسداران از سنگرهای برف‌گرفته در ارتفاعات شمال‌ غرب ایران٬ دچار یخ‌زدگی شده و جان خود را از دست دادند.

کامران دانشجو، مامورشده بود"سلمان رشدی" را به قتل برساند

article pictureکامران دانشجو از زبان اشپیگل
جاح محمد علی نجاح مدعی شد: «شخصیت دانشجو فارق از اینکه وی مسیحی شده است یا خیر، در انگلیس جنجال زیادی بوجود آورد، زیرا وی متهم به تلاش برای قتل "سلمان رشدی" نویسنده کتاب آیات شیطانی بود که موجب اخراج وی از لندن پایتخت انگلیس شد.»

نجاح گفت: «دانشجو پس از بازگشت به تهران، دارای مسئولیت های متعددی شد، که گفته شده مهمترین آن ها مشارکت وی در فعالیت های هسته ای ایران بوده است، ولی آنچه کامران دانشجو را مهم جلوه داد مسئولیت وی در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم بود که منشاء اختلافات و ایجاد شک و شبهه در صحت آن شد و موجب بروز بحرانی که در ایران شد که همچنان ادامه دارد.

عید باستانی مبارک باد
يكبار دگر نسيم 
 نوروز وزيد 
دل‌ها به هوای روز نو باز تپيد 
نوروز و بهار و بزم ياران خوش باد 
در خاك وطن ، نه در ديار تبعيد نوروز سال 1391 را به تمامی دوستان و خوانندگان این وبلاگ تبریک عرض میکنم و امیدوارم سالی پر از امید و نشاط را پیشرو داشته باشیم.
آرش ناجی

۱۳۹۰ اسفند ۲۹, دوشنبه

article picture
پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر، پس از تحمل هشت‌ماه حبس، بعدازظهر امروز از زندان آزاد شد.
پروین مخترع، در تاریخ 10 مردادماه، یک روز پس از بازداشت پسرش، در منزلش در کرمان، دستگیر شد و مدت هشت‌ماه در بند عمومی زندان کرمان نگهداری شد.
وی ابتدا از سوی دادگاه انقلاب کرمان، به اتهام " فعالیت تبلیغی و اجتماع و تبانی علیه نظام" به تحمل 23 ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به 23 ماه حبس تعلیقی کاهش یافت.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، دادگاه دیگری برای رسیدگی به اتهام " توهین به مقامات" نیز هفته گذشته در دادسرای عمومی کرمان برای وی تشکیل شد که در این دادگاه وی از اتهام " توهین به رهبری" تبرئه شده و برای اتهامات دیگر خود از جمله "توهین به شهدا"، به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.
درحالی که در روزهای گذشته، خبر رسیده بود که یکی از قضات دادگاه عمومی با حکم تبرئه وی مخالفت کرده است، اما او ظهر امروز از زندان آزاد شد.
 پروین مخترع، به اتهام مصاحبه با رسانه‌ها در زمان بازداشت پیشین پسرش و اطلاع‌رسانی نسبت به شرایط او دستگیر شده بود. بازداشت وی تنها به دلیل جلوگیری و عدم پیگیری پرونده کوهیار گودرزی، صورت گرفت .
 کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر نیز که اخیرا به تحمل 5 سال حبس تعزیری در زندان شهرستان زابل محکوم شده است، هم‌چنان در بند 209 زندان اوین نگهداری می‌شود و در آستانه نوروز نیز از انتقال او به بند عمومی 350، جلوگیری شده است.
 کوهیار گودرزی، در تماس تلفنی خود، گفته بود:" درخواست کرده‌ام مرا به بند عمومی منتقل کنند، جایی که بتوانم بیشتر از سه متر راه بروم و به دیوار برخورد نکنم، اما با این تقاضا مخالفت می‌کنند."
 پرونده کوهیار گودرزی با اعتراض وی و وکیلش ظرف روزهای آینده به دادگاه تجدیدنظر ارسال خواهد شد.


پیام نوروزی زندانی سیاسی ارژنگ داودی

article picture

پیام نوروزی زندانی سیاسی ارژنگ داودی جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار داده شده است متن پیام به قرار زیر می باشد:
با یاد خدا ،
و با درود به تمامی جان نثاران راه آزادی بشر
هم میهنان
تمام مبارزانی که در پیروزی انقلاب 57 نقش داشتند به خوبی می دانستند که از نظر پیشرفت های صنعتی بل نسبه از تمام کشورهای منطقه در وضعیت بسیار بهتری قرار داشتیم ولی همگی بر این امید بودیم که با تامین استقلال و ترویج آزادی های سیاسی در کشور بتوانیم کامهای توسعه و پیشرفته به طور جهشی برداشته و فاصله غیر قابل پذیرش کشور با دنیای پیشرفته و دموکراتها را هر چه کمتر کنیم
اما اینک 34 نوروز گذشته و سال به سال دریغ از پارسال زیرا پس از کودتای خونین مشتی ملای ... پرست و سیاست باز بر علیه انقلاب و مردم امروز در شرایطی هستیم که تمام آمارها که از سوی مجامع معتبر بین المملی به جهانیان ارائه می شود در کنار عقب مانده ترین کشورها قرار داریم

اخراج ۲۰ کارگر شرکت اطلس پارسبیست کارگر شرکت اطلس پارس که در زمینه ی واردات تجهیزات مربوط به جایگاه های سوخت بنزین و گاز فعالیت می کند  بدون پرداخت بیمه و عیدی اخراج شدند و شرکت مذکور تعطیل شد .
به گزارش کمیته هماهنگی، شرکت اطلس پارس یکی از شرکت های همکار شرکت مهندسی تکنوتار و از شرکت های با سابقه و اصلی تامین کننده تجهیزات سوخت بنزین و گاز کشور می باشد.
اخراج کارگران در پایان سال حربه ای است که در سالهای اخیر برای عدم پرداخت عیدی صورت میگیرد.

اعتراض لندن به فیلتر شدن سایت "بریتانیا برای ایرانیان"


رادیو فرانسه: وزیر امور خارجۀ بریتانیا، در بیانیۀ تندی فیلتر شدن سایت خود توسط دولت جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد. روز چهارشنبۀ گذشته، وزارت خارجۀ انگلستان سایت اینترنتی «بریتانیا برای ایرانیان» را با هدف تسهیل ارتباط با مردم ایران و از جمله ارائه خدمات و اطلاعات لازم برای گرفتن روادید و همچنین توضیح سیاست‌های بریتانیا در خصوص ایران، راه‌اندازی کرد.
وزیر امور خارجۀ بریتانیا، ویلیام هیگ، در بیانیۀ تند خود اعلام کرد که دولت بریتانیا هیچ اختلاف و دعوایی با ملت ایران ندارد و افسوس می‌خورد که مقامات جمهوری اسلامی از ملت خود در هراس‌اند و از امکان هرگونه تماس ایرانیان با دنیای خارج وحشت دارند.
آقای ویلیام هیگ در بیانیۀ خود تأکید کرد که دولت متبوعش کماکان به تلاش برای بازگشایی باب تماس و ارتباط با ملت ایران – و نه دولت این کشور- ادامه خواهد داد و از هر فرصتی برای ایجاد رابطه با مردم ایران استفاده خواهد کرد، زیرا دولت بریتانیا معتقد است که ملت ایران سزاوار آنست که از آزادی‌هایی که سایر مردم جهان از آن برخودارند، بهره‌مند باشد.
وزیر خارجۀ بریتانیا در ادامۀ بیانیه، ضمن اشاره به تشدید سانسور در ایران، می‌افزاید: "مسئولان جمهوری اسلامی ایران نه تنها کانال‌های تلویزیونی بین‌المللی را برای جلوگیری از دسترسی مردم به اطلاعات هدف پارازیت قرار داده، نه تنها تئاتر و سینما و دیگر تولیدات فرهنگی را بر مردم ایران ممنوع ساخته، بلکه حتی انتشار بسیاری از آثار ادبی دیرینه و سنتی ایران را هم ممنوع کرده‌اند.
به نظر می‌رسد که آقای ویلیام هیگ به مشکلاتی اشاره دارد که اخیراً وزارت ارشاد در مقابل انتشار آثاری چون "خسرو و شیرین" ایجاد کرده بود.
حدود چهار ماه قبل، به دنبال هجوم گروهی از طرفداران جمهوری اسلامی به سفارت بریتانیا در تهران که به آتش کشیدن و آسیب دیدن برخی از اموال و اسناد این سفارتخانه انجامید، دولت بریتانیا نمایندگی خود در تهران را تعطیل کرد و ضمن بازگرداندن دیپلمات‌هایش به انگلستان، نمایندگان جمهوری اسلامی در لندن را نیز از خاک کشور اخراج نمود.


بیانیه نوروزی شورای دفاع از حق تحصیل


شورای دفاع از حق تحصیل با انتشار بیانه ای به مناسبت فرارسیدن نوروز، به توصیف شرایط حاکم بر وضعیت دانشجویان و دانشگاه ها در ایران پرداخته و اظهار امیدواری کرده که سال جديد، «سال آزادي و لغو تمام احكام ظالمانه محروميت و زندان باشد.»
به گزارش دانشجونیوز، در بخشی از بیانیه این شورا آمده است: «هم كلاسي‌هاي‌مان به جاي كلاس درس دانشگاه در زندان و تبعيد به سر بردند؛ براي چندمين سال متوالي ستاره‌هاي محروميت بين ده‌ها داوطلب شايسته كنكور كارشناسي ارشد تقسيم شد؛ احكام بي رويه تعليق از تحصيل همچنان دسته دسته دانشجويان ايراني از تحصيل محروم كرد؛ اساتيد غير همسو با حاكميت باز هم و باز هم اخراج يا به اجبار بازنشسته شدند؛ مديريت آموزش عالي كشور بين برادراني كه تنها نسبت روشن‌شان با دانشگاه نام فاميل‌شان است تقسيم شد؛...خلاصه آن كه به نيت "زدن" دانش و دانشگاه تبرداران به تكاپوي خود ادامه دادند.»
متن کامل این بیانیه که در اختیار دانشجونیوز قرار گرفته به شرح زیر است:
بهاران وطن در زنجيرند
سال نود، از سياه‌ترين سال‌های تاریخِ دانشگاه بود؛
هم كلاسي‌هاي‌مان به جاي كلاس درس دانشگاه در زندان و تبعيد به سر بردند؛
براي چندمين سال متوالي ستاره‌هاي محروميت بين ده‌ها داوطلب شايسته كنكور كارشناسي ارشد تقسيم شد؛
احكام بي رويه تعليق از تحصيل همچنان دسته دسته دانشجويان ايراني از تحصيل محروم كرد؛
اساتيد غير همسو با حاكميت باز هم و باز هم اخراج يا به اجبار بازنشسته شدند؛
مديريت آموزش عالي كشور بين برادراني كه تنها نسبت روشن‌شان با دانشگاه نام فاميل‌شان است تقسيم شد؛...
خلاصه آن كه به نيت "زدن" دانش و دانشگاه تبرداران به تكاپوي خود ادامه دادند.
باري،
نوروز مي‌شود اما روزِ دانشگاه و دانشجو چندين سال است كه نو نشده و در خيالات سورچيانِ ارابه‌ي استبداد بنا است كه سال‌ها بدين منوال بماند.
سرود دانشجو، بهاريه دانشگاه، درس خواندن است. اما تصاحب‌كنندگان نامشروع قدرت سر آن كه این نويد را فرصت ترنم دهند، ندارند.
بهار طبيعت مي آيد اما چه بهاري؟ كه بهاران وطن به ظلم، در زنجيرند؛ آنها كه "حق انساني تحصيل" خود و هم‌كلاسان‌شان مطالبه مي كردند و جز به مسالمت پاي در عمل نگذاردند.
بهار ما، سه ياردبستاني سرافرازمان هستند؛
ضيا نبوي كه زندگي كردن را حتي از حبس مي آموزاند؛
مهديه گلرو كه راست ايستاده؛
و مجيد دري كه بندش را ريسمان راه شرافت كرده است.
زمستان از دانشگاه زماني مي رود كه ياران‌مان رها شوند و به تحصيل به ديده حق نگريسته شود، نه امتيازي در انحصار حاكميت كه به هر كس خواست بهره‌اي دهد.
با اين همه شوراي دفاع از حق تحصيل سال جديد را به جامعه دانشگاهي تبريك مي‌گويد.
شورا نوروز را به همه دانشجويان محروم از تحصيل به ويژه به دانشجويان زنداني شادباش مي‌گويد و اميدوار است سال جديد، سال آزادي و لغو تمام احكام ظالمانه محروميت و زندان باشد.
شوراي دفاع از حق تحصيل
نوروز ٩١

استقرار پدافند هوایی در شمال٬ جنوب و شرق ایران


سایت دیگربان: معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء از تغییر «ساختار پدافند هوایی» جمهوری اسلامی و استقرار یگان‌های پدافند هوایی در شمال٬ جنوب و شرق ایران خبر داد.
محمد حسن منصوریان این مطلب را در نخستین همایش فرماندهان هوا و فضای پدافند هوایی که در تهران برگزار شد٬ بیان کرده است.
وی گفته که این یگان‌های هوایی پس از حضور نظامی «دشمنان» جمهوری اسلامی در جمهوری آذربایجان٬ افغانستان و کشور‌های جنوبی٬ در شمال٬ جنوب و شرق ایران مستقر شده‌اند.
معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء همچنین اظهار کرده که یگان‌های پدافندی جمهوری اسلامی در غرب ایران نیز تقویت شده است.
تغییرات در ساختار پدافند هوایی در شرایطی در دستور کار نیرو‌های نظامی قرار گرفته که در سال‌های اخیر گزارش‌هایی از احتمال حمله هوایی به ایران از سوی اسرائیل و آمریکا منتشر شده است.
آمریکا و اسرائیل بار‌ها اعلام کرده‌اند برای حل و فصل پرونده برنامه‌ هسته‌ای جمهوری اسلامی به گزینه نظامی هم فکر می‌کنند.
فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی نیز در واکنش به این تهدید‌های مستقیم و غیرمستقیم اعلام کرده‌اند در صورت حمله پاسخ قاطعی به مهاجمان خواهند داد.

محکومیت یک شهروند سقزی به 12 سال زندان
یک شهروند سقزی توسط دادگاه انقلاب اسلامی این شهر به زندان محکوم شد.
براساس گزارش های رسیده به سرویس حقوق بشر آژانس خبری موکریان، یک شهروند اهل سقز به نام خالد امین پور به اتهام عضویت در یک حزب غیرقانونی و ... از سوی دادگاه انقلاب اسلامی این شهر به تحمل 12 سال حبس محکوم گردید.
گفتنی است این شهروند که حدود سه ماه پیش توسط نیروهای امنیتی در سقز دستگیر شده، هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان مرکزی این شهر سپری می کند.
آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر

article picture

گزارش دریافتی :پیام نوروزی جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان‌های رژیم ایران، که با تأکید بر لزوم تداوم راه مبارزه تا رهایی و آزادی، سال نو را به همه ایرانیان تبریک می‌گویند.


هم‌میهنان گرامی!
یکبار دیگر فرارسیدن عید نوروز باستانی که هزاران زندانی سیاسی در زندان‌های سراسر کشور مجبور هستند عید نوروز را در سلول‌ها بگذرانند، جا دارد پیشاپیش از سوی خود از سوی همه این عزیزان عید را به شما ملت بزرگ شاد باش بگویم.
که بیشتر به سوی سال نو می‌رویم وضعیت اقتصادی ـ اجتماعی، به شما مردم ایران به واسطه عملکرد دیکتاتوری مذهبی حاکم از همه زمان‌ها بدتر شده است. به‌ویژه که احمدی‌نژاد که مدعی است که می‌خواهد پول نفت را بر سفره‌های مردم ببرد. عملا همان سیاست‌های تحریم دوران هاشمی رفسنجانی را در دستور کار قرار داد، با این تفاوت که بسیار احساس گونه و نادرست به اجرا در آورد. برای اینکه منبعی برای تأمین هزینه‌های سنگین حکومت و طرح‌های بلند پروازانه‌اش نداشت بنابراین از یک سو، یک شبه قیمت کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای را بالا برد و یارانه‌های نقدی را به پای مردم ریخت تا مثلا وانمود کند که به شعار خود عمل کرده است. اما!! نتیجه عملکرد دولت و رژیم چیزی جز تورم لجام گسیخته، گرانی، بیکاری، تورم همراه با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نبوده است. فراموش نباید کرد که عملکرد این دولت بسیار بدتر از دولت رفسنجانی بوده است زیرا شاخص تورم در آن دولت 51% و شاخص اختلاس و دزدی 123 میلیارد بوده است.

علیرضا سیدیان، شهروند مسیحی بازداشت شد


 علیرضا سیدیان، شهروند مسیحی ساکن تهران روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ماه در هنگام خروج از کشور بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این شهروند مسیحی و از اعضای کلیسای موسوم به «کلیسای ایران» که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس و شلاق محکوم شده بود پس از قصد خروج از کشور برای تعطیلات نوروزی بازداشت شده است.
نامبرده از سوی شعبه ۲۶ به ریاست قاضی پیرعباسی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اخلال در امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش سال حبس، هجده میلیون تومان جریمه نقدی و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.
وی با وثیقه ۳۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

نامه تکان دهنده حبیب الله گلپری پور زندانی سیاسی محکوم به اعدام

article picture
«صدای زندانیان سیاسی از سلولهای زندان عبور نمی‌کند.»

نامه تکان دهنده حبیب الله گلپری پور زندانی محکوم به اعدام پیش از انتقال به زندان سمنان: «شکنجه های فیزکی و روحی مرا تا حدمرگ بردند»
به گفته این منبع محلی نزدیک به پرونده، این زندانی سیاسی کُرد در همه مراحل بازجویی در اداره اطلاعات و دادگاه شرکت در عملیاتهای مسلحانه را رد کرده است و اداره اطلاعات تنها به دلیل داشتن کتاب و ارتباط با گروه مادران آشتی شهر مهاباد وی را به همکاری موثر با پژاک متهم کرده و تا لحظه صدور حکم اعدام برای این زندانی سیاسی نیز دادگاه را تحت فشار قرار داده است.
یک منبع داخلی نزدیک به حبیب الله گلپری پور به کمپین بین المللی حقوق بشر گفت که مقامات مسوول او را از زندان ارومیه به زندان مرکزی سمنان منتقل کرده است. هنوز دلیل چنین انتقالی مشخص نیست. پیش از انتقال به زندان این زندانی سیاسی کرد نامه را نوشته بود که نسخه ای از آن در اختیار کمپین بین المللی حقوق بشر برای انتشار قرار گرفته است. او در این نامه که خطابش به جامعه بین الملل و سازمان های حقوق بشری گفته است که «صدای زندانیان سیاسی از سلولهای زندان عبور نمی‌کند.» او نوشته است:‌« علی الرغم بازداشتهای طولانی مدت و شکنجه های فیزیکی و روحی من را تا حد مرگ پیش بردند که شکایت آن را همراه به مراتب و ارگانی گوناگون دولتی ارسالی کرده ام ولی در این ممکلت صدای ما از سلولهای زندانمان هم عبور نمی کند چه برسد به اینکه شنونده داشته باشد.»


پدر ضیا نبوِی: مرخصی حق هر زندانی است اما مسولان گفتند به ضیا تعلق نمی گیرد

article picture
پدر ضیا نبوی، زندانی در تبعید با اظهار اینکه هیچکدام از درخواست های او مبنی بر مرخصی و انتقال فرزندش به زندان دیگری موافقت نشده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« متاسفانه دادستان تهران با هیچکدام از درخواست های ما موافقت نکرد. ما می خواستیم ضیا بعد دو سال زندان برای شب عید به منزل بیاید اما به ما گفتند که مرخصی به ضیا تعلق نمی گیرد و درخواست نامه ای هم که در این خصوص برای دادستان تهران نوشته بودیم به ما برگرداندند.»
علی اکبر نبوی با اشاره به اینکه مدیریت زندان کارون اهواز تغییر کرده و اوضاع این زندان نسبت به قبل بهتر شده است، گفت:« خوشبختانه اوضاع تغذیه، بهداشت و ملاقات ها در این زندان بهتر شده است و در آخرین دیدار هم ضیا حالش خیلی خوب بود. اما او هم نیاز به مرخصی و بودن در کنار خانواده را پس از مدت ها دارد. مرخصی حق هر زندانی از جمله ضیاء است.»
پدر ضیا نبوی همچنین با اظهار اینکه رفت و آمد ها برای ملاقات فرزندش کار دشواری است، گفت: « واقعا برای ما سخت است که هر هفته مسافت طولانی را تا اهواز برای دیدن فرزندم برویم و به همین دلیل خیلی از هفته که قادر به سفر نیستیم از دیدنش محروم می شویم. ما در خواست کردیم که لااقل ضیا به زندانی در شهر نزدیک به محل زندگی ما منتقل شود، درخواست دادیم تا به تهران منتقل شود اما گفتند که این مورد اصلا به ضیا تعلق نمی گیرد. کلا جواب درست و حسابی به ما نمی دهند.»


article picture

پاسدار جنایتکار نقدی ادعا کرد:مردم ثابت کردند با ولایت هستند/دانشمندان ایرانی با کمک امدادهای غیبی موشک می سازند/ملت ایران، خود یک معجزه است/به زودی شاهد مسلمان شدن نخبگان شرق و غرب عالم خواهیم بود.
پاسدار بسیجی نقدی گفت: در انتخابات اخیر، بار دیگر مردم ثابت کردند که با ولایت هستند و به زودی آثار بزرگ و شگرف این حضور حماسه ساز را در جهان خواهیم دید.
سایت حکومتی فارس:رییس سازمان بسیج مستضعفین همچنین تردید برنامه رسانه ملی در روی آوردن شان (علی) استون به اسلام را تعجب برانگیز دانسته و گفت: به جای تردید در اسلام آوردن استون، بدانید که به زودی شاهد مسلمان شدن نخبگان شرق و غرب عالم خواهیم بود.

۱۳۹۰ اسفند ۲۸, یکشنبه

بدستور وزارت اطلاعات سرویس فارسی دو کلیسا در تهران تعطیل شد

.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی طی دستوری از دو کلیسای رسمی در تهران خواسته که مراسم کلیسایی خود را به زبان فارسی لغو کنند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، به نقل از خبرگزاری کامپس دایرکت، مقامات امنیتی این دستور را در تاریخ ۲۱ بهمن ماه سالجاری برای کلیسای پروتستان عمانوئیل و کلیسای انجیلی پطرس صادر نمودند.این دو کلیسا آخرین کلیساهایی بودند که در روز جمعه مراسم کلیسایی به زبان فارسی برگزار می کردند.کلیسای جماعت ربانی مرکز نیز در سال 2009 مجبور به تعطیل نمودن جلسات روز های جمعه خود به زبان فارسی شد.در گزارشی از سازمان "میدل ایست کانسرن" در این رابطه آمده است: "این تصمیم بدین معناست که اکنون دیگر هیچ مراسم کلیسایی به زبان فارسی در هیچ کلیسای رسمی در تهران در روزهای جمعه برگزار نخواهد شد." یک مسیحی که خواست ناشناس بماند به این خبرگزاری گفت: "دولت نمی تواند این کلیساها را به کل تعطیل کند، زیرا آنها متعلق به اقلیت های قومی هستند. اما آنها هرکاری بتوانند انجام می دهند تا این کلیساها و گسترش مسیحیت میان فارسی زبانان را محدود و محدودتر کنند. این منبع گفت که این محدودیت های جدید جمعیت کلیسا را به نصف البته کاهش داده است.این منبع که نامش برده نشده است ادامه داد: "دولت  تصمیم دارد تا  بطور كلی کلیساها را تعطیل کند، اما به دلیل اینکه این کلیساها توسط ارامنه و آشوریان تأسیس شده اند و رهبرانشان از این دو اقلیت قومی هستند، این کار برایشان میسر نیست. اما حداقل کاری که می توانند را انجام می دهند و مراسم فارسی را لغو می کنند."

پیام نوروزی زندانی سیاسی انور حسین پناهی

article picture

هموطنان عزیز؛خانواده‌های ستم کشیده‌ی زندانیان سیاسی و مدنی ایران و کردستان:


امروز می خواهم از پشت دیوارهای زندان با صدای گامهای سر سبز بهار و نوروز این نامه‌ی تبریک را بنگارم،
می دانم که‌ اکنون خیابان ها از شنیدن خندهای بچه ها، که دست در دستها ی پدرانشان برای خرید نوروزی نهاده ند آنچنان خوشحال اند که سر از پا نمی شناسند ! و اکنون پنجمین بهارم را از پشت میله‌های سرد زندان تنها نفس می کشم و فرزندانم هیچ که‌ از محبت پدر بلکه‌ از بودن عموهایشان نیز برای نوازش بر صورتهای مهربانشان بی بهره اند و محرومند ؛ آری اکنون آن خانه ای را که همیشه قل قل سماور و صدای خنده اش تمام گلهای باغچه را نوازش می کرد را پر کرده بود اکنون سکوت و آوایی سرد بر آن فرمان رواست .
دلواپسیم از آن همه تنهایی شب ر روز شماری و اکنون که این باد لطیف به من خبر بودن کنار همتان رابه آغوش من آورد را فراموش کردم و بدین خاطر از این جا ، از پشت این دیوارهای آغشته‌ به‌ خون آنانی که مردانه برای آزادی و عدالت جانشان را از دست داده و یا در بندند ، سال تازه‌ را به‌ تمام هم میهنان عزیزم و مخصوصا زندانیان سیاسی و مدنی و خانواده‌هایشان که سر سفره ی نوروزی همیشه جایی برایشان خالی گذاشته اند و خانواده‌ی خودم تبریک می گویم و از همین جا از مجامع بین المللی و تمام فعالان حقوق بشری خواستار یاری رسانی برای آزادی زندانیان سیاسی و مدنی در بند هستم.


موفق و پیروز باشید
انور حسین پناهی
یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۰
 پارس دیلی نیوز
 

محکومیت یک فعال مدنی درکردستان به زندان

article picture
مختار زارعی فعال مدنی از طرف دادگاه تجدیدنظر استان کردستان به زندان محکوم شد.


این فعال مدنی در گفتگو با آژانس خبری موکریان ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: اینجانب توسط شعبه 104 دادگاه عمومی جزائی سنندج به اتهام توهین به دادیار شعبه پنجم دادسرا در حین انجام وظیفه، به شش ماه حبس محکوم شده بودم که تجدیدنظرخواهی وکیل اینجانب نسبت به رأی صادره از شعبه مذکور، اخیراً در شعبه نهم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان رد و رأی صادره در دادگاه بدوی قطعی گردید.

گفتنی است که در رأی صادره برای این فعال کرد، اعلام شده تأسف خوردن برای طرز فکر مقام قضائی در حین انجام وظیفه، عرفاً توهین بارز تلقی می گردد.
یادآور می گردد که مختار زارعی عضو جبهه متحد کرد سال88 نیز در مراسم دومین سالگرد درگذشت ابراهیم لطف الهی مدتی را در بازداشت بسر برده و با قرار وثیقه آزاد شده بود.

بازداشت شهروند مسیحی ساکن تهران در هنگام خروج از کشور

علیرضا سیدیان، شهروند مسیحی ساکن تهران روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ماه در هنگام خروج از کشور بازداشت شد.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این شهروند مسیحی و از اعضای کلیسای موسوم به «کلیسای ایران» که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب به شش سال حبس و شلاق محکوم شده بود پس از قصد خروج از کشور برای تعطیلات نوروزی بازداشت شده است.

نامبرده از سوی شعبه ۲۶ به ریاست قاضی پیرعباسی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اخلال در امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش سال حبس، هجده میلیون تومان جریمه نقدی و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

وی با وثیقه ۳۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

متن حکم صادره از سوی دادگاه علیه کوهیار گودرزی+ لایحه دفاع وکیل

article picture

متن کامل حکم صادره علیه کوهیار گودرزی:
توضیح: متن زیر، عینا مطابق با حکم صادر شده علیه کوهیار گودرزی است. برخی اسامی، مندرج در متن حکم، نزد کمیته گزارشگران حقوق بشر محفوظ می‌ماند.
بدیهی است با توجه به اینکه متن زیر عین حکم دادگاه است، ایرادات نگارشی ومتنی، متوجه نگارنده حکم است!
متن حکم صادره، 16 صفحه تایپ شده است:
دفاعیات وکیل مدافع، آقای دکتر علیزاده طباطبایی، در ضمیمه حکم آمده است:

دادنامه 670/90
شاکی: گزارش ضابطین قضایی
مرجع رسیدگی: شعبه 26
اتهام : 1. اقدام علیه امنیت کشور از طریق اجتماعو تبانی به قصد بر هم زدن امنیت عمومی
2. فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
حسب کیفرخواست صادره در پرونده کلاسه........... ، آقای کوهیار گودرزی فرزند کیومرث متولد...... ساکن..... کارشناسی هوا و فضا، شغل............. دارای سابقه کیفری( یکسال حبس به جهت فعالیت تبلیغی علیه نظام) بازداشت شده در تاریخ 90/5/8 تاهم‌اکنون با وکالت آقای دکتر سید محمود علیزاده طباطبایی در بازداشت بوده و متهم است به اجتماع و تبانی بدین شرح «... متهم دارای تفکرات التقاطی و گرایشات به جریان چپ سوسیالیستی می‌باشد که با عضویت و فعالیت گزارشگران حقوق بشر از سال 1384 با عناصر سرپل منافقین ارتباط برقرار نموده و اولین‌بار در سال 1384 روز 8 مارس( 18 اسفند) به علت حضور در تجمعات غیرقانونی فعالین فمینیستی توسط نیروی انتظامی دستگیر و با خانم شیوا نظرآهاری و ... آشنا شده و فعالیت و همکاری خود را در کمیته مذکور ادامه داده، مشارالیه پس از آزادی از زندان در سال 85/2/11 در تجمع کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه شرکت کرده و توسط نیروی انتظامی دستگیر و پس از اخذ تعهد آزاد می‌شود.

از جان همسرم چه می خواهند؟ (ارژنگ داودی)گزارشی از رفتارهای وحشیانه بازجویان وزارت اطلاعات با همسر زندانی سیاسی ارژنگ داودی که همچنان با تهدیدات تلفنی ،احضار و تهدید به بازداشت و موارد متعدد دیگر به طور مستمر ادامه دارد توسط زندانی سیاسی ارژنگ داودی نوشته شده است .
متن گزارش به قرار زیر می باشد:
با یاد خدا
با درود به تمامی جانثاران راه آزادی بشر

و با سلام به تمامی انسانهای آزادیخواه ،ازاد منش و نیک اندیش جهان
هم میهنان
در ملاقاتی که پس از ۴۲۰ روز در تاریخ ۲۷/۱۱/۹۰ برای مدت ۲۰ دقیقه آنهم با دستور کتبی قاضی صلواتی شعبه ۱۵دادگاه انقلاب تهران با همسرم در زندان رجایی شهر داشتیم به وضوح دیدم که هنوز پریده رنگ بوده و آثار رنج جانفرسای سلول انفرادی بند ۲۰۹ اوین بر چهره مقاوم او کاملا هویداست .
در این ملاقات مختصر که به منظور شنود بهتر صحبتهای ما ،به دیگر ملاقات کنندگان اجازه حضور همزمان در اتاق ملاقات راه نداده بودند و در حضور دو مامور حفاظت اطلاعات نیز انجام شد اینجانب با یاداوری اینکه رژیم چپاولگر فقیه ۱- مرا سالها در رنج شکنجه ،تبعید و زندان قرار داده ..۲- خانه مان یعنی تنها دارایی مان را پس از پلمپ کردن با سند بخس به ایادی خود حاتم بخشی کرد ۳- تمام وسایل زندگی اعم از قالی، یخچال ،تلویزیون ، موبایل ، لب تاب و ….. را به غنمیت برده و ۴- حتی کفش ولباسهایمان را نیز غارت کرده است !! از جان همسرم چه می خواهند؟ و آیا تحت این رژیم سفله پرور کسی حق ندارد از همسر زندانی اش دفاع کند ؟!

مراسم سالگرد شهادت بهنود رمضانی با دخالت نیروهای امنیتی و بازداشت تعدادی لغو شد


آخرین گزارش ها از اولین مراسم سالگرد شهادت بهنود رمضانی، دانشجوی شهید، حاکی از آن است که با هجوم نیروهای امنیتی و بازداشت اعضای خانواده و دوستان نزدیک این مراسم لغو شده است.
عکس از آرشیو- مراسم چهلم بهنود رمضانی، دانشجوی شهید
به گزارش دانشجونیوز، درحالی که قرار بود از ساعت 14:30 روز جمعه مراسم اولین سالگرد شهادت بهنود رمضانی دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در محل دفنش در روستای قراخیل قائم شهر برگزار شود، این مراسم با دخالت نهادهای امنیتی حکومت ایران لغو شده است.
بر اساس این گزارش، اداره اطلاعات روز سه شنبه پدر بهنود رمضانی و پس از چند ساعت مادر و عمه ی این دانشجوی شهید را احضار و از آن ها می خواهد که مراسم سالگرد بهنود را لغو کنند اما زمانی که با مخالفت آن ها مواجه می شود این سه نفر را در بازداشت نگه می دارد که همچنان نیز در بازداشت به سر می برند.

قاتل و شکنجه گر کهریزک ، مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی شد

article picture

سایت حکومتی عصر ایران : سعید مرتضوی رسما مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی شد
سعید مرتضوی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان مدیر عامل جدید صندوق تأمین اجتماعی معرفی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در مراسمی با حضور وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، جمعی از مسئولان این وزارتخانه و نمایندگان جامعه کارگری، برگزار شد، سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل جدید صندوق تأمین اجتماعی کشور معرفی شد.

اخطار عراق به جمهوری اسلامی در ارتباط با ارسال سلاح به سوریه

article picture

دولت بغداد از طریق ارسال پیام و تماس با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تأکید کرده است که اجازه نخواهد داد که محموله های سلاح و مهمات با عبور از عراق به سوریه رسانده شود.


به گزارش رادیو فرانسه ، دولت عراق روز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد به دولت جمهوری اسلامی ایران اطلاع داده است که عبور از قلمرو زمینی یا هوائی این کشور برای ارسال جنگ افزار به سوریه را تحمل نخواهد کرد.
علی الدباغ، سخنگوی دولت عراق، در این بیانیه افزود دولت بغداد از طریق ارسال پیام و تماس با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تأکید کرده است که اجازه نخواهد داد که محموله های سلاح و مهمات با عبور از عراق به سوریه رسانده شود.
افزون بر این، بر اساس این بیانیه دولت عراق به هیچ کس نیز اجازه نخواهد داد که برای جنگیدن در سوریه از مرز عراق بگذرد.
دیروز (جمعه) آمریکا در مورد احتمال ارسال سلاح از سوی ایران به سوریه با استفاده از آسمان عراق هشدار داده بود و جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبۀ خود تأکید کرده بود که هواپیمای حمل و نقل این کشور که به سوریه رفته بود حامل کمک های بشردوستانه بوده است نه سلاح و مهمات.
به نوشتۀ روزنامۀ آمریکائی "واشنگتن تایمز"، دولت آمریکا اطلاعاتی را در اختیار دولت عراق گذاشته است که حاصل شنود ارتباطات هوائی بوده و حکایت از آن دارد که هواپیما می تواند حامل محمولۀ تسلیحاتی باشد.

بهنام شیخی به ۵ سال حبس محکوم شدشعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بهنام شیخی، فعال مدنی را به پنج سال حبس تعلیقی محکوم کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، قاضی پیرعباسی این فعال مدنی آذربایجانی را به اتهام عضویت در گروه غیر قانونی، اقدام علیه امنیت کشور از طریق اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۵ سال حبس تعلیقی محکوم کرد.
این فعال مدنی در ۱۹ خرداد ماه سال ۸۸ در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، وی بر اساس ماده ۴۷، ۶۱۰، ۲۵ قانون مجازات اسلامی به پنج سال حبس تعزیری و نظر به نداشتن سابقه حکم مذکور به مدت ۵ سال تعلیق تبدیل شده است.
وکالت بهنام شیخی را آقای عبدالفتاح سلطانی و مهناز پراکند بر عهده داشتند که به دلیل فشار بر وکلا در سالهای اخیر وکالت وی نهایتا توسط خانم ششگلانی پذیرفته شد.

بازداشت دو بهایی در یورش ماموران به منزل هفت تن در شیراز


صبح روز گذشته ۲۷ اسفند ماه منزل تعدادی دیگر از بهائیان شیراز مورد تفتیش ماموران قرار گرفت و دو تن از شهروندان بازداشت شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از شیراز، ماموران امنیتی به منزل کاووس صمیمی، کامبیز حبیبی، وحید معصومی، میثاق معصومی، سولماز روحانی، خداخواست روحانی، نیلوفر کرمی یورش برده وسایل شخصی و دینی انها را بردند و از بین آنها کاووس صمیمی و کامبیز حبیبی را بازداشت کردند.
بازداشت شدگان به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ اطلاعات در شیراز منتقل شدند بردند و از دیگر افراد خواسته شده در صورت لزوم به پلاک ۱۰۰ مراجعه کنند.

تداوم ناراحتی احسان هوشمند از ناحیه‌ی گوش بر اثر برخورد فیزیکی بازجویان وضعیت جسمی احسان هوشمند زندانی سیاسی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین، بر اثر برخورد فیزیکی در دورانِ بازجویی، کماکان نامساعد گزارش شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گوشِ چپ احسان هوشمند به دلیلضربه‌های فراوان ماموران وزارت اطلاعات در حین بازجویی دچار درد شدیدی است و وی دائماً صداهایی غیر طبیعی در گوشش احساس می‌کند.
مسئولان زندان علی‌رغم وضعیت نامساعد نامبرده و با اینکه پزشک زندان نیز یکبار وی را معاینه کرده است، از رسیدگی پزشکی به وی سرباز می‌زنند.
هم‌چنین خانواده‌ی آقای هوشمند پس از بیش از دو ماه، سرانجام موفق به ملاقات با وی شدند. ایشان پس از اینکه از صبح روز پنج شنبه، بیست و پنجم اسفندماه در مقابل درب زندان اوین، حضور یافتند، ساعت ۱ بعد از ظهر و در نهایت توانستند ملاقاتِ کوتاهی کابینی داشته باشند.

برگزاری جشن نوروز برای نخستین بار در پارلمان اروپا


پس از نشست ها و بحث های فراوان، تلاش فراکسيون حزب سبزهای پارلمان اروپا سرانجام به نتيجه رسيد و اين مجلس اروپايی هم پذيرا شد که از سال ۹۱ خورشيدی ، نوروز را در شهر بروکسل به جشن بنشيند.رادیو فرانسه: نوروز برابر با یکم فروردین ماه (روزشمار خورشیدی)، جشن آغاز سال و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان است. با آن که خاستگاه نوروز در ایران باستان می باشد هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران، نوروز را جشن می‌گیرند.
در روز سی ام سپتامبر ۲۰۰۹باربر با هشتم مهرماه سال1388، پس از سال ها انتظار و ارائه درخواست ثبت جهانی نوروز به سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد - یونسکو - سرانجام حضور نمایندگان ۷ کشور متقاضی" ایران هند، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان، پاکستان و ترکیه" نوروز به عنوان میراث غیر ملموس جهانی به ثبت جهانی رسید.
با گذشت بیش از سه سال از ثبت جهانی نوروز در یونسکو برای نخستین بار سفره "هفت سین" در پارلمان اروپا پهن می شود و بدین ترتیب جشن نوروز به یکی از مجامع بین المللی راه پیدا می کند.


شکنجه یک فعال سیاسی محبوس در زندان مهاباد

article picture

برپایه خبر دریافتی از مهاباد، یک فعال سیاسی بازداشتی در زندان این شهر با نام "محمد عبداللهی" تحت شکنجه های وحشیانه ماموران وزارت اطلاعات جهت اعترافات دورغین، قرار دارد.

زندانی سیاسی "محمد عبداللهی" که مدت 2 سال است در زندان مهاباد بازداشت می باشد کماکان در بلاتکلیفی بسر می برد. وی در نتیجه شکنجه های وحشیانه ماموران و بازجویان رژیم در شرایط بحرانی بسر می برد تا جایی که فک و دندان هایش شکسته شده اند، اما همچنان در مقابل پرونده سازی و اجبار به اعترافات دروغین مقاومت و پایداری می نماید.
گزارش دریافتی از كومه له
 

حمله به منازل شمار دیگری از بهاییان در شیراز

article picture
صبح روز بیست و هفتم اسفندماه، منزل تعدادی از بهائیان شیراز مورد تفتیش مأموران اطلاعات قرار گرفت.


بنابر آخرین اخبار رسیده؛ منزل کاووس صمیمی، کامبیز حبیبی، وحید معصومی، میثاق معصومی، سولماز روحانی، خداخواست روحانی و نیلوفر کرمی مورد یورش قرار گرفته و کلیه وسائل شخصی و دینی آنها ضبط شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، مأموران امنیتی هم‌چنین به منازل شمار دیگری از بهاییان نیز مراجعه کرده بودند که به دلیل عدم حضور آنها در منزل، موفق به تفتیش منازل آن‌ها نشدند.

شنیده‌ها حاکی است، کاووس صمیمی و کامبیز حبیبی دستگیر و به بازداشتگاه پلاک 100 اطلاعات منتقل شده‌اند. به سایر افراد نیز اعلام شده که در صورت لزوم، می‌بایست خود را به اداره اطلاعات معرفی کنند.