۱۳۹۰ اسفند ۲۷, شنبه

گزارشی از پخش اعترافات تلویزیونی فعالان عرب دستگیر شده +فیلم

article picture

شبکه دولتی پرس تی وی روز گذشته با پخش اعترافات عده ای از بازداشت شدگان عرب شهر شوش آنها را متهم به خشونت، ترور و بصورت مشخص شایسته اعدام معرفی نمود.
شبکه مذکور با پخش اعترافات جمعی از بازداشت شدگان آنها را وابسته به یک گروه مسلح و متهم به ترور نمود، در فیلم مذکور و در اعترافاتی که بنظر می رسد تحت فشار صورت گرفته است این افراد به اقدامات تروریستی اعتراف میکنند.
برادر یکی از بازداشت شدگان به نام "سعید دبات" که در فیلم مذکور به عنوان یکی از عوامل تحریک این افراد از وی چندین بار یاد شده است در گفتگو با گزارشگر هرانا اعترافات پخش شده در این خصوص را تکذیب کرد.
سعید دبات در گفتگو با هرانا گفت:" برادرش احمددبات ۲۱ ساله به همراه، سجاد بیت عبدالله (کعبی) ۱۸ ساله، ماهر کعبی، حسن ناصری ۲۴ ساله از جمله بازداشت شدگان تظاهرات شوش هستند که اعترافاتشان روز گذشته در شبکه پرس تی وی پخش شده است.

محکومیت دو شهروند بهایی در مشهد به دو سال زندان


دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نامهای "دری امری" و "مونا رضایی" از سوی دادگاه انقلاب به دو سال حبس تعزیری محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دری امری متهم ردیف اول طبق حکم دادگاه انقلاب شهر مشهد به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ آئین بهائیت به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
نامبرده در تابستان سال جاری پس از چند ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شده بود.
هم چنین یک شهروند بهایی دیگرساکن مشهد به نام " مونا رضایی " به عنوان متهم ردیف دوم پرونده مذکور به یک سال حبس محکوم شد که حکم مزبور به مدت چند سال به حالت تعلیق درآمده است.
یادآوری می شود نامبرده نیز در تابستان سال جاری پس از ۱۰ روز بازداشت به قید وثیقه آزاد شده است.

احضار وبازجویی تعدادی از کارگران شرکت کشت و صنعت نی‌بر

article picture
تعدادی از کارگران شرکت کشت و صنعت نی‌بر در شوشتر به دلیل برگزاری اعتصاب کارگری به اداره اطلاعات شوشتر احضار، بازجویی وبا اخذ تعهد آزاد شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از شوشتر، ۸ تن از کارگران شرکت کشت و صنعت نی‌بر یک روز قبل از برگزاری اعتصاب در روز شنبه ۲۰ اسفند سال ۹۰ به اتهام برنامه ریزی برای برگزاری اعتصاب توسط اداره اطلاعات شوشتر احضار، بازجویی وبا اخذ تعهد آزاد شده اند.
به رغم احضار برخی از کارگران به اداره اطلاعات، بیش از دوهزار کارگر این شرکت در روزهای یکشنبه و دوشنبه به دلیل عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل اعتصاب خود را در محوطه صنعتی این کارخانه آغاز کردند.
پس از این اعتصاب تعداد دیگری از کارگران به اداره حراست و برخی به اداره اطلاعات شوشتر مجددا احضار شده اند.
کارگران شر کت کشت وصنعت نیشکر کارون در دیماه گذشته نیز به دلیل تاخیر در پرداخت دستمزدها و عدم پرداخت حق بیمه اعتصاب مشابهی برگزار کرده بودند

پرونده سازی برای بازداشت شدگان شب چهارشنبه سوری در آبادان

article picture
نیروهای انتظامی برای جمعی از جوانان شهر آبادان در استان خوزستان که به اتهام شرکت در جشن چهارشنبه سوری بازداشت شدند، پرونده سازی کرده است.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، همزمان با برگزاری جشن چهارشنبه سوری در سراسر کشور جمعی از جوانان آبادان نیز در پارک "فلکه الفی" این شهر اقدام به آتش بازی کردند که با دخالت نیروهای انتظامی درگیری بین ایشان و این نیروها به وجود آمد که در نتیجه آن عده ای از جوانان بازداشت شدند و خسارت های نیز به تجهیزات نظامی از جمله خودرو نیروی انتظامی وارد شد.

این درگیری به دلیل بازداشت توام با ضرب و شتم یک جوان توسط نیروهای انتظامی آغاز شد و جوانان اقدام به مقابله کرده و ضمن درگیری با ماموران شیشه های خودرو نیروی انتظامی را شکستند.

در این درگیری ها دست کم ۱۰ تن از جوانان بازداشت شدند و نیروی انتظامی با انتقال این افراد به دادگاه قصد پرونده سازی برای آنها را دارد.

از اسامی و اتهام بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست و گزارشگران هرانا تنها موفق به شناسایی یک تن از ایشان به نام "ایوب نادری" شدند.

اعتراف مظنون به بمبگذاری دهلی نو به همکاری با جمهوری اسلامی

article picture

محمد کاظمی که به اتهام شرکت در حمله عليه ديپلمات های اسراييلی در دهلی نو بازداشت شده است، به پليس هند گفت، اين حمله را در همکاری با رژیم ايران انجام داده است.
پليس دهلی روز جمعه گفت، محمد کاظمی، مظنون به بمبگذاری در دهلی نو که ديپلمات های اسراييلی را هدف قرار داده بود، به همکاری با جمهوری اسلامی اعتراف کرده است.
پس از تحقيقات در خصوص پرونده مشخص شد آقای سيد محمد احمد کاظمی، در حمله انفجاری عليه ديپلمات های اسراييلی در دهلی نو، نقش مرکزی داشته است.
به گفته پليس هند، سه ايرانی ديگر، هوشنگ افشار، سيد علی مهدی صدر و محمد رضا ابوالقاسمی، مظنون به دخالت در اين توطئه هستند. کميسر پليس دهلی نو می گويد، حکم بازداشت اين سه ايرانی به اتهام شرکت در اين عمليات، صادر شده است.
به گفته پليس هند، نوع بمب استفاده شده در دهلی نو، شبيه بمبی بود که يک روز قبل از آن در تايلند منفجر شد.
همچنين به گفته پليس تايلند و پليس هند، مظنونين ايرانی در حمله دهلی نو با مسعود صداقت زاده در ارتباط بودند. او به اتهام دخالت در بمبگذاری در تايلند در مالزی بازداشت شد.
پليس هند می گويد، مظنونين برای طراحی حمله خود، قبلاً اطراف سفارت اسراييل را در دهلی نو، بررسی کرده بودند.
در حمله انفجاری در روز سيزدهم فوريه سال جاری، همسر يک ديپلمات اسراييلی، راننده وی و دو تن ديگر زخمی شدند.
صدای آمریکا

گزارشی از وضعیت 2 زندانی سیاسی در بند 350 زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت 2 زندانی سیاسی که توسط کوششگران حقوق بشر ایران جهت انتشار در در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " قرار داده شده است. این گزارش به وضعیت یک فعال دانشجویی با سابقهی بازداشت و اکنون در حال گزران دوران محکومیت و زندانی سیاسی دیگر با سابقه زندان در دهه شصت می پردازد. متن گزارش به قرار زیر می باشد:مصطفی نیلی :
مصطفی نیلی که متولد 1/11/58 است، اولین بار بعد از قبولی در دانشگاه قزوین در سال 81 به عنوان یک فعال دانشجویی شناخته میشود. همین فعالیتهای سیاسی در حوزه دانشجویی سبب توقف تحصیل وی در سال 83 شده و او را مجبور میکند که تحصیل در دانشگاه قزوین را رها کند. وی که دیگر با برخوردهای رژیم جمهوری اسلامی با فعالین سیلسی کاملاً آشنا شده و در جریان روند غیرقانونی رفتار با این فعالین قرار گرفته است، بار دیگر تصمیم به تحصیل در دانشگاه میگیرد و این بار با انگیزه ایستادن در برابر این بی عدالتی رشته حقوق را برگزیده و با تحصیل در دانشگاه پیام نور ورامین موفق به اخذ مدرک لیسانس در این رشته میشود.


از امروز رابطۀ بانک های جمهوری اسلامی با خارج قطع شد

article picture


به گزارش، خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی انتقالات میان بانکی معروف به "سوییفت" از امروز شنبه هفده مارس ارایۀ خدمات خود را به بانک های ایرانی متوقف کرد. به این ترتیب، کلیه ارتباطات پولی بانک های ایرانی با مؤسسات مالی خارج از کشور غیرممکن شد. این تصمیم نه فقط دولت ایران را با مشکلات تازه ای برای دریافت منابع نفتی اش روبرو می سازد، بلکه نیز انتقال پول به ایران از سوی ایرانیان خارج از کشور را ناممکن می گرداند.

دستگیری مجدد امیر شیبانی زاده در مشهد

article picture
بنا به گزارش رسیده به پارس دیلی نیوز ، امیر شیبانی زاده فعال آزادخواه در مشهد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به وزارت اطلاعات مشهد انتقال داده شده است.
بنا بر گزارشات رسیده در شب پیش از 25 بهمن نیروهای امنیتی به منزل آقای شیبانی زاده یورش میبرند و با بازرسی خانه متوجه میشوند آقای امیر شیبانی زاده در منزل نیست، با تحت فشار قرار دادن خانواده آقای شیبانی زاده در می یابند که ایشان در منزل دوستش است و با دستگیری پدر آقای شیبانی زاده ایشان را مجبور به همراهی به نشانی منزل دوست ایشان میکنند و آقای امیر شیبانی زاده را به همراه دوستشان در منزل با ضرب شتم دستگیر و به وزارت اطلاعات مشهد میبرند .
بنا بر اظهارات آشنایان شیبانی زاده ایشان برای مرتبه هشتم در سه سال اخیر دستگیر و روانه زندان شده است و هم اکنون یک ماه است ایشان در سلول های انفردای وزارت اطلاعات مشهد نگهداری میشود و تنها دو مرتبه موفق به تماس تلفنی با حضور بازجوهایش شده است و از دوست ایشان هیچگونه اخباری در دسترس نیست .
تهیه و تنظیم خبر از امید دانا ، مسئول بخش اخبار حقوق بشری پارس دیلی نیوز

۱۳۹۰ اسفند ۲۶, جمعه

رشد چشمگیر نومسیحیان جوان در کلیساهای ایران

.

با تمام محدودیت ها و فشارهای امنیتی تخمین زده می شود که نیمی از نوکیشان مسیحی آزادانه در مورد ایمان جدیدشان با دیگران سخن می گویند و نیم دیگرشان تغییر دین خود را در قلب هایشان نگاه می دارند.کارکنان سازمان "درهای باز" در خاورمیانه می گویند که رشد مسیحیت در ایران "انفجاری" است. آنها حتی از جنبش مذهبی سخن می گویند.به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، سازمان جهانی "درهای باز" طی گزارشی اعلام كرد؛  40 سال پیش تنها حدود 200 نوکیش مسیحی که از اسلام به مسیحیت گرویده بودند در ایران زندگی می کردند. امروزه برخی تخمین می زنند ( آمار غیر رسمی) که بیش از  370 هزار تن مسلمان كه به مسیحیت گرویدن در ایران باشند.  جدای از این نومسیحیان، کلیساهای سنتی آشوری و ارمنی هم در ایران هستند که تخمین ی 80 هزار عضو دارند. این کلیساهای سنتی اجازه دارند که مراسم خود را به زبان خودشان داشته باشند اما از بشارت دادن به مسلمانان فارسی زبان منع می شوند. آمار رسمی دولت ایران نشان می دهد که حدود 200 هزار مسیحی در ایران ساکن هستند.با وجود اینکه ادیان دیگر هم روند رو به رشدی دارند اما رشد مسیحیان به طرز قابل توجهی بیشتر از بقیه ادیان است. برخی معتقدند که علت این امر این است که ایرانیان کم کم درحال فهمیدن "حقیقت اسلام،" مذهب رسمی ایران هستند. این موضوع پس از انتخابات 1388 بیشتر مشهود است. بسیاری از ایرانی ها به اسلام پشت کرده اند و می کوشند تا به مذاهب دیگر پناه برده و یا بطور كلی از دین دست بکشند.

نگرانی نسبت به وضعیت حبیب گلپری پور زندانی اعدامیشب گذشته حبیب الله گلپری پور زندانی محکوم به اعدام از بند ۱۲ زندان ارومیه به اداره اطلاعات این شهر منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این زندانی سیاسی محکوم به اعدام ساعت ۸ شب گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات از بند خارج و به انفرادی اداره اطلاعات منتقل شده است.
این اقدام ماموران وزارت اطلاعات که پیشتر نیز در مورد زندانی اعدامی حسین خضری جهت اخذ اعترافات تلویزیونی قبل از اجرای حکم انجام شد موجب نگرانی است.
گفتنی است نامبرده که مدتی طولانی را در بازداشتگاه های سنندج و مهاباد سپری نموده است، پیشتر به اتهام محاربه از طریق عضویت در یک حزب مخالف نظام به استناد مواد ۱۸۶ و ۱۹۰ قانون مجازات اسلامی توسط دادگاه انقلاب مهاباد به اعدام محکوم شده بود و این حکم در شهریور ماه سال گذشته در دیوان عالی کشور تائید شد.
پدر این زندانی پیشتر در گفتگو با رسانه ضمن رد اتهام محاربه فرزندش گفت: "این اتهامات به پسر من نمی چسبد. او یک جوان ۲۵ ساله است که فقط کار فرهنگی میکرده و وقتی او را بازداشت کرده اند چند کتاب با خود داشته که کتاب ها را ضبط کرده اند. اسلحه ای نبوده و کار مسلحانه ای نکرده؛ جرم پسر من تنها داشتن چند کتاب بوده است و نمیدانم بر اساس چه قانونی به پسرکم چنین اتهامی زدند و بعد حکم اعدام دادند."

فرانک فرید، فعال حقوق زنان به ۹۱ روز حبس و جزای نقدی محکوم شدشعبه ۱۰۴ جزایی تبریز و شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز فرانک فرید فعال حقوق زنان را به ترتیب به ۹۱ روز حبس تعزیری و ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شعبه ۱۰۴ جزایی تبریز فرانک فرید فعال حقوق زنان را به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در اعتراضات مردمی به رد طرح دو فوریتی مجلس در آبرسانی به دریاچه ارومیه و تحریک تجمع کنندگان به ادامه اعتراض به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم کرد.
هم چنین شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق ارسال اس ام اس به شهروندان جهت شرکت در اعتراضات مردمی و فعالیت در حوزه حقوق زنان، وی را به ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرده است.
فرانک فرید، شاعر، مترجم و فعال حقوق زنان عصر روز شنبه، دوازدهم شهریور ماه در «سه راه امین» تبریز توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم بازداشت و پس از تحمل ۴۳ روز حبس با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

عضو تیم ملی جودو از حق تحصیل و شرکت در مسابقات محروم شدخشایار زارعی عضو تیم ملی جودو که دارای چندین رتبه قهرمانی کشوری در رده جوانان و نوجوانان است به دلیل اعتقاد به آئین بهایی ضمن محروم شدن از حق شرکت در مسابقات آسیایی و جهانی از دانشگاه محل تحصیل خود نیز اخراج شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این شهروند بهایی و ورزشکار ملی در رنجنامه ای به توصیف چگونگی محرومیت خود از شرکت در مسابقات آسیایی و محرومیت از تحصیل پرداخته است.
متن این رنجنامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
اینجانب خشایار زارعی در رشته ورزشی جودو به مدت ۱۴ سال به صورت حرفه ای فعالیت می کنم که در طول این مدت چندین رتبه ی قهرمان کشور در رده نوجوانان و جوانان کسب کرده ام و با این که سه بار نفر اول وزن خودم در تیم ملی شده ام ولی به دلیل اعتقادم به دیانت بهایی از شرکت در مسابقات آسیایی و جهانی محروم شده ام و این در حالی است که امسال هم که در رشته معماری در شیراز پذیرفته شده، در روز دوشنبه مورخ ۲۲/۱۲/۹۰ پس از پشت سر گذاشتن ۱ ترم اخراج شدم، به طوری که روز دوشنبه وقتی به دانشگاه رفتم، اسم خود را در برد دانشگاه دیدم که در آنجا نوشته شده بود که به دفتر آموزش مراجعه کنم. در دفتر آموزش نزد سرپرست گروه معماری رفته و وی عنوان کرد که یک نامه ی محرمانه از طرف وزارت علوم و تحقیقات به دانشگاه آمده که من از محتوای آن خبر ندارم ولی به من گفته اند که شما دیگر حق شرکت در کلاس ها را ندارید و اگر خواهان اطلاعات بیشتری هستید با مدیریت دانشگاه صحبت کنید، که در این چند روز که مراجعه کردم، موفق به ملاقات با ایشان نشدم.

۱۳۹۰ اسفند ۲۵, پنجشنبه

شناسایی سه نفر از عوامل رژیم اسلامی مظنون در عملیات تروریستی هند

article pictureپلیس هند سه ایرانی را که مظنون به دست داشتن در سوءقصد تروریستی دهلی نو علیه دیپلمات های اسرائیلی بوده اند، شناسایی کرده است. جراید هندوستان، از جملۀ نشریۀ تایمز هند نوشته اند که پلیس این کشور خواستار صدور حکم بازداشت این سه تن شده و قرار است اسامی افراد مظنون به حکومت ایران داده شود.

همین منابع افزوده اند که دولت هند خواستار همکاری اینترپُل یا پلیس بین الملل برای دستگیری سه ایرانی مظنون نیز شده است. جراید هندوستان نوشته اند که این سه تن با ویزای جهانگردی در سیزدهم فوریه گذشته وارد هند شدند و پس از انفجار خودروی حامل یکی از دیپلمات های اسرائیلی در مرکز دهلی نو خاک هند را ترک کردند.

تحریم ها ، قطع خدمات بانکی سوييفت به ايران از روز شنبه

article picture


«انجمن ارتباطات ميان‌بانکی جهانی» که به اختصار سوييفت خوانده می‌شود روز پنجشنبه، در بيانيه‌ای اعلام کرد، کليه خدمات خود را به آن دسته از بانک ها و نهادهای مالی جمهوری اسلامی که مشمول تحريم‌های اتحاديه اروپا و آمريکا هستند، از روز شنبه ۲۷ اسفندماه قطع می کند.

به گزارش خبرگزاری رويترز، لازارو کمپوس، مدير اجرايی سوييفت، در اين زمينه گفته است:«تصميم اتحاديه اروپا سوييفت را مجبور به این اقدام کرد.»

وی اضافه کرده است:«قطع ارتباط بانک ها، گامی فوق العاده و بی سابقه ای برای سوييفت است. اين رويداد نتيجه مستقيم اقدامات بين المللی و چند جانبه در راستای تشديد تحريم های مالی عليه جمهوری اسلامی است.»

به گزارش رادیو فردا ، اقدام سوئيفت برای قطع ارتباط با نهادهای مالی ايرانی مورد تحريم پس از تصميم اخير شورای اتحاديه اروپا صورت می گيرد که توقيف اموال و دارايی های شماری از افراد و نهادها مرتبط با برنامه هسته ای ايران را تشديد کرد.

شورای اتحاديه اروپا اعلام کرده بود:« اين شورا موافقت کرد که هيچ پيام های تخصصی مالی به آن دسته از افراد و اشخاصی که اموال و دارايی هايشان مسدود شده ارائه نشود.»

احمد رضا احمد پور، روحانی منتقد دست به اعتصاب غذا زده استسید احمدرضا احمدپور عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت قم، در زندان سپیدار اهواز دست به اعتصاب غذا زد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این روحانی زندانی سه شنبه هفته گذشته ۱۶ اسفند در تماسی با نزدیکان خود اعلام کرد به ملاقات اش نروند زیرا به خارج از خوزستان منتقل می شود.
بر اساس اعلام نزدیکان وی، نامبرده در ادامه این تماس تلفنی اظهار داشت: "مسئولان زندان گفته اند وسایلت را جمع کن می خواهیم تو را به محل دیگری منتقل کنیم. "
این زندانی پس از این تماس در طول هفته ی گذشته هیچ تماسی با خانواده اش نداشته است.
پیگیری های خانواده وی نیز تا کنون بی پاسخ مانده و هفته گذشته خلاف روند معمول، اجازه ی ملاقات به خواهر و برادرانش داده نشد. 

یک معلم ساکن شهریار بازداشت شدامیر یقین لو، معلم مدارس شهریار، ۳۶ ساله با ۱۸ سال سابقه کار در آموزش و پرورش از یکم اسفند ماه در بازداشت بسر می برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، امیر یقین لو از فعالین انتخاباتی در سال ۸۴ و عضو ستاد دکتر معین بوده است و به دلیل نامعلومی در اوایل اسفند ماه سالجاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
وی دستکم دو هفته در انفرادی های زندان رجایی شهر بسر برده و سپس به بند عمومی این زندان منتقل شده است.
از اتهامات انتسابی به این معلم اطلاعی در دست نیست.

کسری نوری از دراويش گنابادی بازداشت شد


"کسری نوری" از دروايش گنابادی مقيم شيراز، روز چهارشنبه به اتهام مصاحبه با راديوهای بيگانه بازداشت شد .
به گزارش رادیو فردا، "کسری نوری" دی ماه گذشته نيز به اتهام فعاليت عليه نظام وعضويت در آن چه "گروهک انحرافی "خوانده شده، بازداشت و سپس درهفتم اسفند آزاد شده بود.
اين درويش گنابادی اخيرا در مصاحبه با راديو فردا از وضعيت نامناسب بازداشتگاه های نيروی انتظامی و برخورد های ماموران و بازجويان انتقاد کرده بود.

محکومیت یک فعال سیاسی اهل میاندواب به حبسمهدی دیهمی فعال سیاسی آذربایجانی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی دادگاه انقلاب به ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این حکم پس از احضار این فعال به اداره اطلاعات میاندوآب، به وی ابلاغ شده است.
این فعال سیاسی همزمان با اوج گیری اعتراضات عمومی نسبت خشک شدن دریاچه ی ارومیه، روز ۸ شهریور در میاندوآب بازداشت و پس از ۸ روز بازداشت به قید وثیقه هشتصد میلیون ریالی آزاد شده بود.
گفتنی است پس از دستگیری وی، مامورین امنیتی با مراجعه به منزل مسکونی وی تمام کتاب ها و دست نوشته های این فعال را ضبط نموده بودند.
جلسه ی دادگاه مهدی دیهمی روز ۹ بهمن در شعبه اول دادگاه انقلاب مهاباد به ریاست قاضی جوادی کیا برگزار شده بود.
قاضی به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، به جرم به فعالیت تبلیغی علیه نظام و فعالیت به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام، حکم حبس را برای این فعال آذربایجانی صادر نموده است.

پیمان عارف برای سومین بار بازداشت شدصبح روز گذشته نیروهای امنیتی در مراجعه به منزل پیمان عارف وی را بازداشت کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی احضار شعبه دوم دادسرای مستقر در زندان اوین و عدم مراجعه نامبرده به دادسرا ماموران امنیتی در مراجعه به منزل پیمان عارف، وی را بازداشت کردند.
منابع آگاه در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشتند این فعال دانشجویی با توجه به اینکه پرونده جدیدی در دادسرا نداشته است و درگیر پایان نامه خود بوده فرصت مراجعه به دادسرا را نداشته است.
این منبع آگاه در ادامه افزود از علت و یا اتهام بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.
پیمان عارف، فعال دانشجویی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی در طی سالجاری بعلاوه بازداشت روزگذشته خود سومین بار است که بازداشت می شود.

دستگیری ۴۰ نفر در چهارشنبه سوری کرمانشاهفرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در چهارشنبه سوری امسال برای جلوگیری از برخی حوادث احتمالی ۴۰ نفر به علت مزاحمت و ایجاد اختلال در نظم عمومی توسط نیروی انتظامی استان کرمانشاه دستگیر شدند.
سردار کریم کشوری در گفتگو با مهر گفت: خوشبختانه در چهارشنبه سوری امسال مشکل خاصی از نظر انتظامی و امنیتی در استان کرمانشاه نداشته ایم.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: در چهارشنبه سوری امسال برای جلوگیری از برخی حوادث احتمالی ۴۰ نفر به علت مزاحمت و ایجاد اختلال در نظم عمومی توسط نیروی انتظامی استان کرمانشاه دستگیر شده اند.
سردار کشوری گفت: البته با توجه به تعداد دستگیری های سال گذشته، این تعداد افراد دستگیر شده نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۵۰ درصد کاهش را نشان می دهد. 

حکم کوهیار گودرزی، دانشجوی زندانی، اینبار ۵ سال حبس تعزیری اعلام شد


خبرهای جدید حاکی از آن است که کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر به ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان شهرستان زابل محکوم شده است. این در حالی است که پیشتر وکیل این دانشجوی زندانی به نقل از قاضی پیرعباسی اعلام کرده بود که کوهیار گودرزی به ۶ سال زندان محکوم شده است.
به گزارش دانشجونیوز به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر، حکم ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان شهرستان زابل روز چهارشنبه هفته گذشته در محل دادگاه انقلاب به کوهیار گودرزی ابلاغ شده است. پیش از این قاضی پیرعباسی به آقای طباطبایی، وکیل گودرزی، اعلام کرده بود که وی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
وکیل کوهیار گودرزی، نیز ضمن اظهار تعجب از صدور چنین حکمی، اعلام کرد که پیش از این از سوی قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، حکم گودرزی ۶ سال حبس تعزیری اعلام شده بود.
گفته می شود اتهام های وی در دادگاه " تبلیغ علیه نظام" و " اجتماع و تبانی علیه نظام" عنوان شده است.

بیانیۀ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل به مناسبت اولین سالروز شهادت بهنود رمضانی


انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به مناسبت اولین سالروز کشته شدن بهنود رمضانی بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش دانشجونیوز، در بخشی از این بیانیه آمده است: «خانواده ی رمضانی انسانیت را معنی کرده و از حالا از حق قانونی خود برای اعدام متهمین گذشتند و مثل شما به قتل درمانی اعتقادی ندارند. آن ها خواهان کشف حقیقت هستند و حق دارند از قاتلین بپرسند که چرا و به چه جرمی فرزندشان را در عنفان جوانی کشتند؟ بل پایانی باشد بر این خونریزیها. بدانید که یقینا این خونهای به ناحق ریخته روزی دامان تان را خواهد گرفت.»
بهنود رمضانی قراء دانشجوی ترم دو دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در شب چهارشنبه سوری سال 90 در شهر تهران توسط نیروهای بسیجی و انتظامی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و کشته شد. مراسم اولین سالگرد جاودانگی این دانشجو در بعدازظهر روز جمعه 26 اسفند در روستای قراخیل قائم شهر (محل دفن) برگزار می شود.

به گزارش دانشجونیوز متن کامل بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل بدین شرح است:
به نام خالق آزادی

انتشار جزئیات بیشتر از ارتباط جمهوری اسلامی با ترورهای تایلند

article picture


منابع امنیتی می‌گویند که یک مقام بلندپایه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در ماه ژانویه امسال برای چند روز به تایلند سفر کرده است. این سفر، در آستانه انفجارهای فوریه نگرانی تایلند را تشدید کرده بود.
۵ ایرانی که به تدارک یک اقدام تروریستی در بانکوک مظنون هستند، از نظر پلیس تایلند در صدد سوءقصد به دیپلمات‌های اسرائیلی بوده‌اند.
حدود یک ماه پیش (۲۵ بهمن/ ۱۴ فوریه) چند بمب در بانکوک، پایتخت تایلند، منفجر شد. در این حادثه یکی از بمب‌گذاران که شهروند ایران است دو پای خود را از دست داد و چند نفر دیگر مجروح شدند. پلیس تایلند پیش‌تر اعلام کرده بود دو ایرانی را در این ارتباط بازداشت کرده که متهم به عضویت در یک هسته‌ی تروریستی پنج نفره هستند و درصدد حمله به سفارت اسرائیل بوده‌اند.
روزنامه آلمانی زود دویچه در تازه‌ترین شماره خود می‌نویسد که ۵ بمب ساخته‌ شده توسط هسته یاد شده حاوی قطعات فولادی بودند تا بر قدرت تخریب آن‌ها افزوده شود. در این بمب‌ها مغناطیسی هم تعبیه شده بود که سوءقصد کننده می‌توانست آن را به راحتی به در اتوموبیل فرد آماج حمله بچسباند. این روش در دو سال اخیر در درون ایران نیز برای ترور کارشناسان هسته‌ای جمهوری اسلامی به کار گرفته شده است.

لاریجانی:آنهایی که در زندانند به دلیل عقاید سیاسی خود آنجا نیستند!

article picture

محمد جواد لاریجانی: اول از همه، مخالفان در ایران، منظورم اصلاح طلبان در ایران تقریبا چهل نماینده در مجلس دارند. آنهایی که در زندانند به دلیل عقاید سیاسی خود آنجا نیستند. آنها خارج از ساختار قانونی فعالیت می کنند. برای فعالیت در جامعه مدنی باید به قوانین احترام گذاشت، حتی اگر قوانین را دوست ندارند. در ایران اگر کسی منکر خدا شود یا نظام اسلامی را نهی کند، دیگر چرا باید قادر به شرکت در انتخاباتی شود که همراه با سوگندی است که شخص را متعهد به خدمت در نظام اسلامی می کند.
لاریجانی: “مردمسالاری ما مخصوص و بر مبنای عقلانیت اسلامی است”
یورونیوز:محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ایران، در گفتگویی اختصاصی با یورونیوز اظهار داشت که ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد عملا به پایان رسیده است.

۱۳۹۰ اسفند ۲۴, چهارشنبه

تجمع دو هزار بازنشسته صندوق هواپیمایی هما

article picture

دو هزار بازنشسته شرکت هواپیمایی‌ها صبح امروز در مقابل ساختمان اداره مرکزی هما به جهت عدم دریافت مطالبات چند ساله اخیر خود دست به تجمع اعتراض آمیز زدند.
ایلنا: جمعي از بازنشستگان شرکت هواپیمایی‌ها صبح امروز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات چند ساله اخیر خود در مقابل ساختمان اداره مرکزی هما دست به تجمع زدند.
یکی از بازنشستگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: به رغم اینکه صندوق بازنشستگي هواپیمایی يكي از بزرگ‌ترین صندوق‌هاي بازنشستگی كشور است متاسفانه به جهت خالی بودن صندوق از پرداخت سنوات و مطالبات چند ساله بازنشستگان خود خودداری می‌‌شود.
او با اشاره به اینکه مدیرعامل هواپیمایی هما صبح امروز پرداخت مطالباتمان را تا پایان اردیبهشت ماه وعده داده است افزود: هنوز حقوق اسفند و عیدی ما پرداخت نشده است.
او با بیان اینکه اين صندوق بازنشستگی ۱۴ هزار بازنشسته دارد گفت: صندوق بازنشستگی خالی است و حقوق بهمن ما هم با تاخیر پرداخت شد.

در بازار زرگران پرنده پر نمي‌زند!

article picture

به گزارش بينا، در بازار طلافروشان هيچ نشانه‌اي از عيد و فروش‌هاي نوروزي به چشم نمي‌خورد اين درحالي است که تنها هفت روز به پايان سال باقي مانده‌است. اگر يک ماه قبل به اين بازار نگاه مي‌كرديد ديگر جمعيت حاضر براي خريد را هم نمي‌ديديد اما در اين ايام به لطف عيد نوروز اين بازار کمي جان گرفته، هرچند اين شب عيد براي طلافروشان آن شب عيد هر سال نيست. دليل اين رکود در بازار طلا چيست؟ برخي از طلافروشان، رشد بهاي طلا را عامل اصلي بي‌رونقي اين بازارتلقي مي‌کنند به طوري‌ که با رشد بهاي طلا هزينه خريد يک گرم طلا با احتساب کارمزد، چيزي حدود 100 هزار تومان مي‌گردد.

اتحاديه اروپا خواستار آزادی فوری عبدالفتاح سلطانی شد

article picture

کاترين اشتون، مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا، روز سه شنبه از حکم صادر شده برای عبدالفتاح سلطانی، وکيل دادگستری و فعال حقوق بشر، به شدت انتقاده کرده و خواستار آزادی فوری وی شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی خانم اشتون در بيانيه ای حکم صادره در مورد آقای سلطانی را «حمله ای غيرقابل قبول» عليه وکلای دادگستری دانسته است.
عبدالفتاح سلطانی، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به رياست قاضی پيرعباسی به ۱۸ سال زندان و تبعيد به شهر برازجان و همچنين ۲۰ سال محروميت از حرفه وکالت محکوم شده است.
اتهام‌های آقای سلطانی «تبليغ عليه نظام، تشکيل کانون مدافعان حقوق بشر، اجتماع و تبانی عليه نظام» و همچنين «تحصيل مال حرام» از طريق دريافت جايزه حقوق بشری نورنبرگ اعلام شده است.

وحشت و نگرانی شدید رژیم از شبکه‌های اجتماعی

article picture


حمید شهریاری یک عضو حقیقی «شورای عالی فضای مجازی» گفته این شورا «امنیتی» نیست و گسترش شبکه‌های اجتماعی و «تهدیدات» آن باعث نگرانی مقام‌های جمهوری اسلامی شده است.
دیگربان:به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای شهریاری این مطلب را روز سه‌شنبه (۲۳ اسفند) در نشستی با حضور خبرنگاران بیان کرده است.
وی گفته که «توسعه شبکه‌های اجتماعی٬ تهدیدهای بسیاری» برای جمهوری اسلامی به وجود آورده و «برخی از این بستر برای مبادله اطلاعات و بعضا ابزار جاسوسی استفاده می‌کنند.»
شهریاری اظهار کرده که دفتر علی خامنه‌ای از یک سال پیش به دنبال راه‌اندازی «شورای عالی فضای مجازی» بوده است.

دستگیری 22 نفر به اتهام جاسوسی برای سپاه پاسداران در جمهوری آذربایجان

article picture

خبرگزاری "فرانسه" گزارش داده که وزارت امنیت ملی جمهوری آذربایجان در بیانیه ای اعلام کرده است که 22 بازداشت شده مظنون به همکاری با سپاه پاسداران برای حمله به سفارتخانه های آمریکا و اسرائیل در باکو هستند.
روابط تهران-باکو تیره تر می شود.
جمهوری آذربایجان چهارشنبهاعلام کرد 22 نفر را به اتهام خیانت و جاسوسی برای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت کرده است.
چندی است که روابط جمهوری اسلامی و آذربایجان بر سر مسائل مربوط به جاسوسی علیه یکدیگر پر تنش شده است.

مخالفت دادستان تهران با مرخصی خالد هردانی زندانی سیاسی

article picture

بنا به اظهارات نزدیکان آقای خالد هردانی با مرخصی این زندانی در لحظات آخر کارهای اداری از سوی دادستان تهران مخالفت شد.
بنا بر گزارشات رسیده به پارس دیلی نیوز، آقای هردانی پس از دوازده سال حبس تعزیری درخواست مرخصی نوشته بودند و با مرخصی ایشان موافقت شده بود و خانواده آقای هردانی برای ایشان سند هم در گرو قوه قضاییه گذاشته اما در لحظه های پایانی کارهای اداری دادستان تهران آقای جعفری دولت آبادی بدون هیچگونه توضیحی مرخصی ایشان را لغو کردند.

احتمال اعدام 70 زندانی در آغاز سال جدید

article picture


بنا بر گزارشات رسیده از درون زندان های اوین و رجایی شهر کرج به پارس دیلی نیوز ، احتمال اعدام 70 زندانی در اوایل سال جدید خانواده زندانیان را نگران کرده است.
در چند روز گذشته از خانواده نزدیک به 70 زندانی محکوم به اعدام رجایی شهر و زندان اوین درخواست تسلیم شناسنامه زندانیان از سوی سازمان زندانها مطرح شده است و احتمال میرود این زندانیان به زودی به دار آویخته شوند.

گفتند مصاحبه کنی، فرزندانت دچار سانحه می‌شوند‬

article picture

شاهرخ رحمانی‌‌ همان کسی‌ است که ویدیوی زیر گرفته شدنش توسط خودروی نیروی انتظامی‌ را بار‌ها و بار‌ها دیده‌ایم. او در ۲۵ مرداد ۱۳۶۳ متولد شد، در ظهر روز ۶ دی‌ ماه ۱۳۸۸ برابر با روز عاشورا به قتل رسید و در تاریخ ۹ دی‌ ماه به خاک سپرده شد.مادر او برای اولین بار با یک رسانه مصاحبه کرده است.
مصاحبه صبح امروز با مادر شاهرخ رحمانی، جان‌باخته روز عاشورا
صبح امروز، امیرمحسن محمدی: آنقدر صدایش درد دارد که نفست تنگ می‌‌شود، دو سال است که همهٔ درد‌هایش را در سینه‌اش ریخته است و حالا برای اولین بار دارد با یک رسانه حرف می‌‌زند. بعضی‌ از سایت‌ها گزارش داده بودند تنها به این شرط جسد شاهرخ رحمانی را به خانواده‌اش تحویل داده‌اند که با رسانه‌ها مصاحبه نکنند و علت مرگ را تنها تصادف عنوان کنند.
شاهرخ رحمانی‌‌ همان کسی‌ است که ویدیوی زیر گرفته شدنش توسط خودروی نیروی انتظامی‌ را بار‌ها و بار‌ها دیده‌ایم. او در ۲۵ مرداد ۱۳۶۳ متولد شد، در ظهر روز ۶ دی‌ ماه ۱۳۸۸ برابر با روز عاشورا به قتل رسید و در تاریخ ۹ دی‌ ماه به خاک سپرده شد.

نگرانی نسبت به وضعیت دو کودک بهایی پس از بازداشت والدین

article picture

دو کودک بهایی در شیراز و تهران پس از بازداشت و محاکمه والدینشان، از دیدن پدر و مادر خود محروم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، یک زوج به نامهای فرید عمادی و مژده فلاح در میان بازداشت شدگان شیراز وجود دارند که پسری سه ساله داشته و اکنون با مادر بزرگش زندگی می کند. در این مدت به وی تنها اجازه دو بار ملاقات ـ فقط با مادرش داده شده است.
هم چنین در صورت تائید حکم همسر کامران رحیمیان دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه اتاوا فرزند ایشان نیز از حق زندگی در کنار خانواده اش محروم خواهد شد.
کامران رحیمیان به همراه همسرش در شهریور ماه سال ۹۰ همزمان با بازداشت جمعی از بهائیان مرتبط با دانشگاه آنلاین بهائیان بازداشت شد، نامبرده هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج تحمل حبس می کند و همسرش با تودیع وثیقه با زمان تائید قطعی حکم آزاد است.
وی به همراه همسرش نیز هر یک به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
گفتنی است پدر کامران رحیمیان از اعدامیان بهائی در دهه ۶۰ است.

چهارشنبه سوری، ضرب وشتم و دستگیری تعدادی زیادی از جوانان مشهد

article picture

یورش نیروهای سرکوبگر به جوانان مشهد،ضرب وشتم و دستگیری تعدادی زیادی از آنها
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" نیروهای سرکوبگر ولی فقیه به مردم و بخصوص جوانان که در حال برگزاری جشن ملی چهارشنبه سوری بودند یورش بردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند و تعداد زیادی را دستگیر نمودند.
از غروب سه شنبه جشن ملی چهارشنبه سوری در محلهای مختلف شهر مشهد آغاز شد. شدت جشن و شادمانی توام با اعتراضات در نقاط مانند؛ رضا شهر ،هاشمیه و طرقبه نسبت به نقاط دیگر بیشتر بود. جشن و اعتراضات از ساعت 21:30 به بعد به اوج خود رسید. جوانان با روشن کردند بوته و پریدن بر روی آن اقدام به خواندن شعرهای چهارشنبه سوری نمودند. تعدادی از مردم عکسهای خامنه ای و احمدی نژاد را در خیابانها به عنوان نحوست به شعله های آتش می سپردند.
پس از آنکه جوانان مشهد اقدام به سر دادن شعارهایی مانند مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای نمودند و همزمان به انداختن ترقه و آتش بازی مشغول بودند. جمعیت در خیابانهای شهر موج می زد.
وقتی که جوانان اقدام به سر دادن شعار علیه دیکتاتور ایران علی خامنه ای نمودند.نیروهای لباس شخصی به جوانان یورش بردند و آنها را آماج ضربات باتون خود قرار دادند . در رضا شهر بیش از 40 نفر از جوانان دستگیر و به نقطۀ نامعلومی منتقل شدند. هنگام یورش نیروهای سرکوبگر به مردم و جوانان در رضا شهر درگیری شدید بین جوانان از یک طرف و نیروهای سرکوبگر از طرفی دیگر روی داد . جوانان با پرتاب سنگ و انداختن ترقه به مقابله با نیروهای سرکوبگر پرداختند و آنها را وادار به عقب نشینی نمودند.
زد و خورد خیابانی برای مدتی ادامه داشت.
نیروهای سرکوبگر همچنین اقدام به کندن پلاکهای ماشینهای مردم نمودند و با باتون به ماشینها می کوبیدند.
در طرقبه نیروهای سرکوبگر منطقه را محاصره کرده بودند و به کسی اجازه ورود به آنجا را نمی دادند. تا لحظۀ ارسال این گزارش مردم همچنان در خیابانها حضور دارند و نیروهای سرکوبگر به دستگیری و ضرب وشتم مردم ادامه می دهند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
24 اسفند 1390

برگزاری جشن ملی چهارشنبه سوری توسط زندانیان سیاسی

article picture

برگزاری جشن ملی چهارشنبه سوری توسط زندانیان سیاسی زندان گوهر دشت کرج

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" برگزاری جشن ملی چهارشنبه سوری در سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج توسط زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج.
غروب روز سه شنبه 23 اسفند ماه هنگامی که زندانیان سیاسی را به هواخوری منتقل کردند آنها که از مدتی پیش اقدام به تهیۀ مواد لازم برای برگزاری جشن ملی چهارشنبه سوری نموده بودند به محض انتقال به هواخوری اقدام به روشن کردن آتش در محوطۀ هواخوری زندان و پریدن از روی آتش نمودند.زندانیان سیاسی هنگام پریدن از روی آتش شعری که ترکیبی از شعر چهارشنبه سوری و مقاومت آنها بود می خواندند . شعر به قرار زیر می باشد:

احضار همسر و فرزند زندانی سیاسی اعدام شده به ادره اطلاعات شهریار

احضار همسر و فرزند زنده یاد امیر حسین حشمت ساران به ادره اطلاعات شهریار


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" احضار تلفنی الهه نازجو و فرزندش بابک ساران به ستاد خبری وزارت اطلاعات شهریار در کرج.

بعد از ظهر روز سه شنبه 23 اسفند ماه فردی که خود را از مامورین وزارت اطلاعات معرفی می کرد و شماره تلفن وی مخفی بود و معمولا مامورین وزارت اطلاعات از آن استفاده می کنند با تلفن دستی خانواده زنده یاد ساران تماس گرفت و پس از معرفی خود به عنوان مامور وزارت اطلاعات ابتدا به آنها گفت: که خانم الهه نازجو و فرزندش بابک ساران باید روز چهارشنبه 24 اسفند ماه ساعت 09:00 خود را به ستاد خبری کرج وابسته به وزارت اطلاعات معرفی کنند.


خودکشی نافرجام یک زندانی سیاسی ، به دلیل فشار جلادان خامنه ای

بر اساس این گزارش، تهدید به اعدام، انداختن در چاه فاضلاب، زنده به گور کردن و فرو کردن سر این زندانی در توالت موجب ناراحتی های شدید روحی و افسردگی این زندانی آذری شده است.


خودکشی نافرجام یک زندانی سیاسی بند ۳۵۰، به دلیل فشار شکنجه های بازجویی

سایت اصلاح طلب کلمه ، نزدیک به میر حسین موسوی نوشت:اسدالله اسدی زندانی سیاسی روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ دست به خودکشی زد، که با سرعت عمل زندانیان بند ۳۵۰ از مرگ نجات پیدا کند.

اسدالله اسدی دغدغان، زندانی سیاسی که افزون بر ۲۰ ماه را به صورت بلاتکلیف در حبس به سر می برد، روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ دست به خودکشی زد، اما هشیاری و سرعت عمل زندانیان بند ۳۵۰ موجب شد تا این پزشک ۴۹ ساله از مرگ نجات پیدا کند.

اسدالله اسدی که در تبریز به طبابت مشغول بوده، در ۲۱ تیرماه ۸۹ در این شهر بازداشت شده و ۵ ماه را در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به صورت انفرادی در حبس گذراند.


۱۳۹۰ اسفند ۲۳, سه‌شنبه

مشهد ، اجرای حکم وحشیانه اعدام دو زندانی در ملاء عام


 
دو زندانی در میدان فردوسی مشهد اعدام شدند.صبح امروز سه شنبه، بیست و سوم اسفندماه، دو نفر به نام‌های "اکرم نوروز زهی" معروف به یاسین و "مجتبی افشار" معروف به صدام، در میدان فردوسی شهر مشهد، در ملاءعام به دار آویخته شده‌اند.به گزارش ایرنا، اعدام شدگان به علت "تجاوز به عنف" در حوالی میدان فردوسی مشهد در چند ماه اخیر دستگیر و ساعت شش صبح امروز در ملاءعام اعدام شدند. بر اساس این گزارش این دو نفر از ابتدای سال ۸۹ مرتکب جرم شده بودند که یکی از آن‌ها ایرانی و دیگری تبعه‌ی افغانستان بوده است. نامبردگان ۲۷ بهمن ماه در دادگاه کیفری استان خراسان رضوی به اعدام محکوم شدند.دادستان عمومی و انقلاب مشهد در این خصوص گفت: "حکم مذکور پس از تایید در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور به اجرا درآمده است."وی در ادامه مدعی شد: "این دو نفر در چند مورد در حالی که چاقو و قمه در دست داشتند، بعد از ورود به باغ و منازل مردم، دستهای مردان را بسته و به زنان و دختران تجاوز کرده و طلا و جواهر آنان را به سرقت بردند."http://parsdailynews.com/97873.htm
هرانا
 آتش چهارشنبه سوری گر گرفته ، اخبار کوتاه از ایران

جوانان تهران چهارشنبه سوری را برسر حكومت آخوندي آوار ميكنند.بنا به گزارشات ر سيده درتهران درشهرك غرب و آريا شهر و هفت تير و هفت تير و خيابان فردوسي اتش بازي شروع شده است............صدها موتور سوار با موتور و لباس ضدشورش از اتوبان نيايش خروجي ميدان كاج وارد سعادت آباد شدنددر منطقه اكباتان صداي انفجار مواد محترقه مي آمد در محله شميران وپونك و خيابان ولي عصر صداي ترقه و انفجار بطور مستمر به گوش مي رسد............در شهرك قدس جوانان خيابان رابسته اند در شهرك قدس جوانان خيابان رابسته اند وآتش روشن كرده اند ، ترقه زيادي منفجر ميكنند. نيروي انتظامي وارد شده ميخواست ازكارجوانان جلوگيري كند اما مردم جمع شده ومانع اينكارشدند ..............آتش چهارشنبه سوري گر گرفته امروز تهران درآتش چهار شنبه سوري خروشانه آفرين به بچه هاي تهراني و ايرانيوبلاگ به شب بگو نه/shabshekan90.blogspot...............چند گزارش از آژانس ایران خبر:نیروهای ضد شورش جرات نزدیک شدن به جوانان بلوار فردوس را ندارند بنا بر خبرهاي دريافتي در فلکه آریاشهر و بلوار فردوس حضور جوانان در خیابان‌ها به حدی است که نیروهای ضد شورش جرات نزدیک شدن به آنها را ندارند.نکته مهم در مراسم امشب گسترده بودن حضور مردم در تمام نقاط تهران است که تمرکز را از نیروهای امنیتی گرفته و آنها را سرگردان کرده است.

انتقال دو تن از بازداشت شدگان روز زبان مادری به زندان تبریزسالار طوری و وحید حبیب چشمه دو تن از بازداشت شدگان روز جهانی زبان مادری به زندان تبریز منتقل شدند.بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دو فعال سیاسی که از دوم اسفند ماه در بازداشت اداره اطلاعات تبریز بسر می بردند پس از اتمام بازجویی ها به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند. وحید حبیب چشمه و سالار طوری از سوی ماموران امنیتی در شهر جدید سهند بدون ارائه حکم، بازداشت و پس از تفتیش منزل و محل کار و ضبط وسایل شخصی به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شدند.همزمان با روز جهانی زبان مادری برخی از فعالین مدنی نیز در شهرهای دیگر آذربایجان بازداشت شدند.


هوشنگ رضایی زندانی گمنام در سکوت خبری

بنا به گزارشات رسیده به سایت پارس دیلی نیوز ،هوشنگ رضایی زندانی سیاسی کرد در سکوت خبری نزدیک به دو سال است در زندان اوین بسر میبرد .
آقای رضایی به جرم همکاری با احزاب کرد از اوایل سال 89 در بند امنیتی 209 مورد شکنجه و بازجویی های حرفه ای قرار گرفته است و در نهایت به بند 350 اوین منتقل شده و تا کنون در این محل محروم از ملاقات حضوری و تماس تلفنی بوده است .
لازم به ذکر است پسر عموی ایشان آقای سعید رضایی به دلیل پناه دادن ایشان از سوی دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شده اند و در حال حاضر به همراه آقای هوشنگ رضایی در بند 350 اوین مشغول گذراندن دوران حبس خود میباشند .
تهیه و تنظیم از امید دانا ، مسئول بخش اخبار حقوق بشری پارس دیلی نیوز

عبدالرضا قنبری معلم ادبیات فارسی در آستانه اعدام

article picture

«درخواست عفو رد شده است، خانواده اش شب و روز نگران اجرای حکم هستند»
عبدالرضا قنبری معلم ادبیات فارسی یکی از مدارس پاکدشت، استاد دانشگاه و از بازداشت شدگان اعتراضات ششم دی ماه سال ۸۸ (عاشورا) است که به اتهام محاربه از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به به اعدام محکوم شد.
عبدالرضا قنبری در آستانه اعدام: «درخواست عفو رد شده است، خانواده اش شب و روز نگران اجرای حکم هستند»
منبعی نزدیک به خانواده عبدالرضا قنبری، معلم زندانی که درخواست عفو اعدامش از سوی کمیسیون عفو بخشودگی دادگستری کل استان تهران رد شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« روز دوشنبه قبل از ملاقات با خانواده اش مسولان زندان به او خبر دادند که درخواست عفو او رد شده است. آقای قنبری نیز در زمان ملاقات به خانواده اش این خبر را داده است. حالا آنها شب و روز نگران هستند که هر لحظه حکم اعدام عبدالرضا اجرا شود

سایه افکار طالبانیسمی بر سر مراسم چهارشنبه سوری

article picture

حساسیت ها نسبت به جشن کهن چهارشنبه سوری که به نوعی احیا کننده فرهنگ ایران باستان است و آتش را نماد از بین بردن نحسی ها و بدی ها می داند , در حالی بین سران رژیم بالا می رود که در دوسال گذسته پاسداشت این جشن در برگیرنده مخالفت با حکومت و شخص اول نظام هم بوده است . فیلم به آتش کشیدن تصویر رهبر حکومت میان شعله های آتش و سر دادن شعارهایی بر ضد حکومت از طرف جوانایی که به بهانه برگزاری چهار شنبه سوری گرد هم آمده بودند , طوری ارکان نظام را به لرزه درآورد که گردانندگان حکومت و منصوبان بیت رهبری را به واکنش تندی وا داشت .
چهارشنبه سوری جشنی است مانند بیشتر جشنهای ایرانی که به ستاره شناسی بستگی تام داشته ومبدإ همه ی حسابهای علمی تقویمی بشمار می رود. در آن روز در سال 1725 پیش از میلاد زرتشت بزرگترین حساب گاه شماری جهان را نموده و کبیسه پدید آورده و تاریخ های کهن را درست و منظم کرده است؛ پس به نظر ایشان در سال 1725 پیش از میلاد،شبی که در روز آن زرتشت تاریخ را اصلاح کرده است، به یادبود آن ، همه ساله مردم ایران جشن بزرگی بر پا کرده و با آتش افروزی،شادی خود را آشکار و اعلام کرده اند و آن رصد و اصلاح تاریخ تا کنون در هیأت و یادمان چهارشنبه سوری ( شب جشن سوری) یا جشن سوری باقی و جاری مانده است.

استقبال و حمایت گسترده از گزارش احمد شهید علی رغم واکنش عصبانی جواد لاریجانی در ژنو

article picture


استقبال و حمایت گسترده از گزارش احمد شهید علی رغم واکنش عصبانی جواد لاریجانی در ژنو
کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران (گزارش از  ژنو و نیویورک)‌- امروز دوشنبه ۲۲ اسفند احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل به ارائه گزارش خود پرداخت و کشورهای مخالف و موافق و نیزنماینده ایران نیز به طرح سوالات و اظهارنظر در مورد محتوای گزارش وبرنامه آینده و دستورکار گزارشگر پرداختند. از نقاطه برجسته این جلسه عصبانیت جوادلاریجانی رییس ستادحقوق بشرقوه قضاییه و استفاده از ادبیاتی بود که رییس جلسه را وادار به قطع سخن وی کرد. او ازجوادلاریجانی خواست که ادبیات متناسب با جلسه به کار گیرد. همچنین میزان حمایت از دستور کار گزارشگر ویژه واستقبالی که ازموارد مطرح شده در گزارش توسط وی صورت گرفت این احتمال را بیش از پیش افزایش داده است که ماموریت وی یک سال دیگر تمدید شود.
منابع دیپلملتیک در ژنو به کمپین گفتند که احتمال تمدید ماموریت شهید برای یکسال دیگر بسیار بالا است.
یکی از دیپلمات های حاضر درجلسه به نماینده کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « اینکه نماینده هیات ایرانی ( جوادلاریجانی) هیچگاه به پاسخگویی در خصوص موارد مطرح شده در گزارش ها نمی پردازد و حملات شخصی را برعلیه گزارشگر ویا کشورهای عضو شورا تکرار می کند، این پیام را به کشورهای عضو می دهد که ایران به صورت تعمدی می خواهد با منحرف کردن افکاراعضا از انچه در حال  رخ دادن در کشورش است، رسیدگی به موارد را به تعویق بیاندازد.»

۱۳۹۰ اسفند ۲۲, دوشنبه

 خامنه ایی و پیروی هوادارانش از سركوب نوكیشان مسیحی در ایران

.

بحث پیرامون مسیحیت و شرایط دشوار مسیحیان به خصوص نوكیشان مسیحی در ایران به قدری پر اهمیت و حساس می باشد که رسانه‌های داخلی و خارجی اعم از فارسی و غیرفارسی در ادوار مختلف و با نگاهی ویژه به آن می پردازند.
آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز» در این برهه از زمان وجود رسانه‌‌هایی کاملن مستقل که به طور خاص در برگیرنده اخبار و گزارشات مربوط به جامعه رو به گسترش مسیحیان در ایران است لازم و حیاتی است. هدف و خط و مشی «محبت نیوز» بر پایه انعکاس دقیق اخبار و گزارشات مربوط به جامعه مسیحیان در سرتاسر جهان به ویژه ایران برنامه ریزی شده است و بازتاب مثبت  آن زمانی ملموس‌ می شود که رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر بین المللی به «محبت نیوز» به عنوان یکی از منابع مورد اطمینان توجه ویژه ای دارند.
- بازتاب یك گزارش
ارنمای خبری «صدای آمریکا- VOA» در گزارشی ضمن بررسی دقیق اخبار و گزارشات منعکس شده از طریق «محبت نیوز» نگاهی خاص به شرایط مسیحیان داخل ایران داشته و به موضوعاتی از جمله گسترش مسیحیت ، کلیساهای خانگی و زندانی شدن و شکنجه نوکیشان مسیحی و شرایط امنیتی جامعه پرداخته است که بدلیل طولانی بودن مطلب - گزیده هایی - از  آن را در پی می‌خوانید.
آغاز سركوب مسیحیان
صدای آمریکا می نویسد: « نطق آیت الله خامنه ای در قم در سال ۱۳۸۹ چراغ سبزی بود برای هجوم سازمان یافته به کلیساهای خانگی و پیروان اقلیت های مذهبی، از آغاز انقلاب ۱۳۵۷ تاکنون دگر اندیشان دینی، از بهایی و یهودی و مسیحیان و نوکیشان و زرتشتیان تا اهل تسنن و دیگر فرقه های اسلامی چون اهل حق و درویشان گنابادی و غیره با فشار و تعرض و آزار حکومت اسلامی روبرو بوده اند. عده زیادی از آنان به ویژه یهودیان و مسیحیان و بهاییان دست به جلای وطن زدند و راه مهاجرت درپیش گرفتند.»

برچسب یک قرار داد ننگین دیگر بر پیشانی حکومت باج دهندگان !

article picture


صد و پنجاه سال پیش ، در زمان حکومت سلسله قاجار و شاهان ضعیف النفس و عیاش آن ، با امضای قرارداد ننگین ترکمانچای ، بخشهای وسیعی از ضلع شمالی سرزمین ما ، از پیکره ایران کنده شد و به خاک روسیه تزاری اضافه گشت . و نتیجه اش آن بود که کشور کنونی آذربایجان ، که یکی از استانهای بزرگ ایران بود ؛ ضمیمه روسیه گردید . پیش از انعقاد قرارداد منحوس ترکمانچای ، قفقاز ، گرجستان ، ترکمنستان ، تاجیکستان و قزاقستان هم ، تا اوائل سلطنت قجرها ، به دلیل بی کفایتی های حاکمان وقت ایران ، به مرور از اراضی ایران جدا شدند و به تصرف همسایه شمالی درآمده بودند .

اگر به نقشه گذشته میهنمان بنگریم ، تا میانه های کشور مصر ، جزء سرزمین ما بودند؛ به همین نسبت ایران آن موقع ما از چهار طرفش ، چندین برابر نقشه کنونی وسعت داشت . اما متأسفانه در طول چند قرن ، هر از چند گاهی بخشی از سرزمینمان ، به یغمای بیگانگان رفته و به مساحت کنونی آن رسیده است .

گزارشگران بدون مرز: اینترنت در ایران هیچ شباهتی به وب جهانی ندارد

article picture

سازمان گزارشگران بدون مرز، روز دوشنبه گزارشی از وضعیت سانسور اینترنتی در سال ۲۰۱۲ تحت عنوان «دشمنان اینترنت» منتشر کرد که در این گزارش، جمهوری اسلامی ایران در میان چهار کشور اصلی «دشمن اینترنت» قرار دارد.
در این گزارش نام کشورهایی که آزادی اینترنتی را بیش از دیگر کشورها محدود می‌کنند به ترتیب برمه (میانمار)، چین، کوبا، ایران، کره شمالی، عربستان سعودی، سوریه، ترکمنستان، ازبکستان و ویتنام ذکر شده‌است.
در این گزارش آمده‌است که برخی کشورها ازجمله ایران «دسترسی به اینترنت را تا اندازه‌ای سانسور می‌کنند که عملاً شهروندان خود را به اینترانت‌های [شبکه‌های داخلی] محلی محدود کرده‌اند که هیچ شباهتی به وب جهانی ندارد.»
در بخش دیگری از این گزارش آمده‌است که ایران قصد خود برای راه‌اندازی یک «اینترنت ملی» را بیان کرده و در عین حال موجی از دستگیری‌ها را در ارتباط با سانسور اینترنتی خود به راه انداخته و به رژیم سوریه نیز برای «بهینه کردن نظارت اینترنتی» کمک می‌کند.
تلاش برای یافتن نام‌های کاربری و رمزهای عبور کاربران شبکه‌های اجتماعی و استفاده از مجوزهای امنیتی جعلی از دیگر اقدامات رژیم‌های ایران و سوریه است که در این گزارش به آن اشاره شده‌است.

وخامت حال عکاس خبری و فعال حقوق بشری بر اثر اعتصاب غذای خشک

article pictureوخامت حال سید علی بنی جمالی عکاس خبری و فعال حقوق بشری بر اثر اعتصاب غذای خشک
در خواست هشتاد و سه نفر از فعالین حقوق بشری و کنش گران سیاسی از سید علی بنی جمالی برای پایان دادن به اعتصاب غذا
سید علی بنی جمالی که از تاریخ 18 اسفند ماه در همبستگی با مهدی خزعلی دست به اعتصاب غذای خشک زده است، بر اثر وخامت وضعیت جسمانی اش به بیمارستان منتقل شد و با دریافت سرم و کمک های اولیه پزشکی جلوی آسیب های جدی تر گرفته شد. او هم اکنون در آغاز روز پنجم اعتصاب غذای خود حال جسمانی مناسبی ندارد و هر لحظه با خطر آسیب های جبران ناپذیر جسمی روبروست.
وی قبل از آغاز اعتصاب غذای خشکش با انتشار یادداشتی تحت عنوان "سکوت امروزمان عذاب وجدان فردایمان" در وبلاگ و در صفحه فیس بوک خود نوشت:« از فردا هجدهم اسفند ۱۳۹۰ ، شروع به اعتصاب غذای خشک می کنم ، تا شاید صدای مهدی خزعلی بیشتر شنیده شود . همراه با مهدی خزعلی خواهم بود یا با مهدی خزعلی اعتصابم را می شکنم یا من هم تا آخرش خواهم رفت.»

بی کفایتی دولت منتصب خامنه ای صنعت ريخته‌گری را در آستانه نابودی قرار داده

article picture

بالارفتن قیمت حامل‌های انرژی، قوانین مالی دست و پاگیر، بهره‌های زیاد بانکی، کمبود نقدینگی و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان از طرف كارخانه‌هاي خودرو سازي باعث شده است بعضی از خطوط اين صنعت متوقف شوند.
ایلنا: رئیس شورای اسلامی کار صنایع ریخته‌گری ایران گفت: به جهت عدم حمایت دولت از واحد‌های ریخته‌گری و قطعه‌سازی این صنعت با بحران شدید روبرو شده است.
داود میرزایی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب گفت: بالارفتن قیمت حامل‌های انرژی، قوانین مالی دست و پاگیر، بهره‌های زیاد بانکی، کمبود نقدینگی و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان از طرف كارخانه‌هاي خودرو سازي باعث شده است بعضی از خطوط اين صنعت متوقف شوند.
وی با اشاره به اینکه اکثر واحد‌های ریخته‌گری ایران در زمره کارخانه‌های بزرگ کشور محسوب می‌شوند گفت: دولت به جهت حفظ اشتغال موجود باید از این صنعت حمایت کند.

وزارت ارشاد مانع برگزاری مراسم تقدیر از فرهادی شدوزارت ارشاد مانع برگزاری مراسم تقدير از اصغر فرهادی از سوی اعضای كانون كارگردانان سينمای ايران و شورای عالی تهيه‌كنندگان سينمای ايران شد. این شورا از این بابت ابراز تاسف کرد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا قرار بود روز دوشنبه (۲۲ اسفند / ۱۲ مارس) كانون كارگردانان سينمای ايران و شورای عالی تهيه‌كنندگان سينمای ايران مراسمی برگزار کرده، با حضور اهالی سینما از اصغر فرهادی به خاطر دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی برای "جدایی نادر از سیمین" تقدیر کنند.
شورای عالی تهيه‌كنندگان سينمای ايران در بیانیه‌ای نسبت به لغو مجوز برگزاری این مراسم از سوی "متولیان فرهنگی" کشور واکنش نشان داده و ابراز تاسف کرده است.
در این بیانیه خطاب به آقای فرهادی آمده است: «بنابود فقط بگوييم خسته نباشيد. دست مريزاد. متوليان فرهنگی نگذاشتند، نشد، متاسفيم، افسوس.»
اصغر فرهادی بامداد شنبه (۲۰ اسفند / ۱۰ مارس) به تهران بازگشت و در فرودگاه "امام خمینی" تهران مورد استقبال شماری از اهالی سینما و علاقمندان قرار گرفت.
مجوز برگزاری مراسم تقدیر از فرهادی در حالی لغو شده است که احمد ميرعلايی ، مديرعامل بنياد سينمايی فارابی نيز بامداد شنبه در فرودگاه حضور داشت و جزو استقبال کنندگان از کارگردان "جدایی نادر از سیمین" بود. 
دویچه وله

تایید حکم حبس پرویز ملکشاهی از دراویش‌ اهل لرستان


در روزهای اخیر با تایید حکم دادگاه بدوی از سوی دادگاه تجدیدنظر، پرویز ملکشاهی، از دراویش نعمت‌الهی شهرستان الشتر لرستان به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
به گزارش مجذوبان‌نور، حکم محکومیت این درویش گنابادی به اتهام "توهین به رهبری" از سوی شعبه ١٠ دادگاه تجدید‌نظر لرستان تایید شده و در هفته گذشته به ایشان ابلاغ شده است.
شایان توجه است پرویز ملکشاهی در خردادماه ۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

انتقال عبدالفتاح سلطانی به بند ۳۵۰ زندان اوینعبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که بیش از ۶ ماه در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شد به بند عمومی ۳۵۰ اوین منتقل شد.
به گزارش کلمه، این زندانی سیاسی که روز شنبه به اتهام "تبلیغ علیه نظام"، "تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر" و "اجتماع و تبانی علیه نظام" به ۱۸ سال حبس در برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود، به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.
عبدالفتاح سلطانی عضو کانون مدافعان حقوق بشر و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری است که در طول فعالیت خود در حرفه‌ی وکالت سابقه وکالت در بسیاری از پرونده‌هایی که دارای جنبه حقوق بشری بوده از جمله پرونده فعالان سیاسی، دانشجویان، روزنامه نگاران و … را داشته است.
سلطانی پیش‌تر در سال ۱۳۸۴ بازداشت و مدت ۲۱۹ روز را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرده بود. او توسط قاضی مرتضوی متهم به جاسوسی از طریق افشای اطلاعات پرونده موکلان خود شده بودند. وی به خاطر این پرونده در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس و ۵ سال محرومیت از خدمات اجتماعی محکوم شد. اما در دادگاه تجدید نظر از کلیه اتهامات تبرئه شد.
این وکیل دادگستری همچنین بعد از انتخابات سال ۸۸، در ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۸ بازداشت و مدت دو ماه در زندان به سر برد و سپس با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی چند روز پیش در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه پس از سه ماه از تشکیل دادگاه این رای به وکیل وی ابلاغ شده از وضعیت جسمی همسرش ابراز نگرانی کرده بود.

تلاشهای زندانی سیاسی در بند برای نجات جان شیرکوه معارفی

article picture
نخست اینکه آقای هوشیار زیباری وزیر امور خارجۀ عراق و یکی ازپیشگامان کردستان عراق طی یک رایزنی با اقای لاریجانی رئیس قوۀقضاییه خواستار لغو حکم اعدام شیرکوه معارفی شد.

"در تاریخ 26/11/90"، ( شیرکوه معارفی یک زندانی سیاسی کرد ایرانی است. )
2- از سوی دیگر طی چند روز اخیر آقای رضا شریفی بوکانی و اشخاصی که در داخل کشور هستند با فعالیت فرهنگی – مدنی طی نامه ای مشترک به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه برای لغو حکم اعدام شیرکوه معارفی زندانی سیاسی کرد اقدام کردند .این اشخاص عبارتند از رضا مقنیان،علیرضا شیخ الاسلامی و مستوره شیخ الاسلامی ،دکتر آواره رضا مکریانی، دکتر پیمان قاسملو .

دستور جدید کنترل ارتباطات اینترنتی مردم از سوی خامنه ای

article picture

به محض اینکه آخرین پرده نمایش انتخابات به پایان رسید، آن بخش از پروژه های سرکوبگرانه رژیم که بخاطر این نمایش موقتاً به حالت نیمه تعلیق درآمده بود از سر گرفته شدند. دادگاهها با عجله صدور احکام سنگین فعالان جنبش های اجتماعی و آزادیخواهان را از سر گرفتند؛ چوبه های دار از نو برپا شدند، عده ای هم بنام ایجاد اخلال در جریان انتخابات دستگیر شدند و ماشین سرکوب بر سرعت خود افزود.
برای رژیمی که ناتوان از پاسخ گفتن به هر خواست مردم می باشد و به عمق نفرت مردم نیز نسبت به خویش واقف است، غیراز تداوم سرکوب روتین خود و راه اندازی ابزارها و مکانیسم های جدید سرکوب، چه می ماند؟
چند روز بعداز پایان نمایش انتخابات، خامنه ای ضمن کبری و صغری چیدن های آخوندی مخصوص بخود و ابراز نگرانی از ''‌آسیب های ناشی از اینترنت‌''، طی حکمی دستور به متمرکز شدن نظارت بر فعالیت های اینترنتی داده است تا بیش از پیش روابط و مناسبات مردم تحت کنترل قرار گیرد.

۱۳۹۰ اسفند ۲۱, یکشنبه

ادعای یک رسانه اصولگرا: سعید مرتضوی تفهیم اتهام شده است


یکی از رسانه های دولتی ایران مدعی شده است که سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، تفهیم اتهام شده است. در این گزارش اتهامات وی، «معاونت در قتل»، «نقض حقوق شهروندی» و «هتک حیثیت ناجا» ذکر شده است.
به گزارش دانشجونیوز، پس از گذشت بیش از دو سال از جنایات بازداشتگاه کهریزک، خبرهای جدید حاکی از آن است که سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران و متهم ردیف اول این جنایات، تفهیم اتهام شده است.
خبرگزاری تابناک، نزدیک به محسن رضایی، در خبری که ساعآتی پیش منتشر ساخته از تفهیم اتهام این دادستان سابق خبر داده و اتهامات وی را «معاونت در قتل»، «نقض حقوق شهروندی» و «هتک حیثیت ناجا» ذکر کرده و نوشته است: «احتمالا به زودی به محاکمه خواهد رسید.»

اخراج بهائی ها از مدارس و دانشگاهها ادامه دارد / اخراج دانش‌آموز بهائی دبیرستان استعداد‌های درخشان
افروز ذبیحی دانش‌آموز بهائی مقطع دوم دبیرستان مدرسه‌ی استعداد‌های درخشان شهرستان ساری، به دلیل اعتقاد به آیین بهائی از مدرسه اخراج شد.
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، این دانش‌آموز بهائی در سال جاری در آزمون تکمیل ظرفیت این مدارس شرکت نموده و‌ با کسب رتبه‌ی ۱ در این آزمون وارد مدرسه تیزهوشان
 شده بود. وی رتبه‌ی نخست مدرسه در آزمون قطب سمپاد(‌سازمان پرورش آزمون استعدادهای درخشان) در سطح استان و رتبه ی نخست استان در درس فیزیک را به خود اختصاص داد و با معدل ۱۹.۸۲ ترم اول را در این مدرسه به پایان رساند.
همچنین وی پیش‌تر نیز در سال‌های پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی با وجود احراز امتیاز در امتحانات ورودی، از ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان به دلیل اعتقادش به دیانت بهایی محروم شده بود.
خانواده‌ی افروز پس از انقلاب فرهنگی همواره با محرومیت از تحصیل مواجه بوده‌اند. دو خواهر و برادر افروز نیز به دلیل اعتقادشان به دیانت بهایی با وجود احراز امتیازات لازم از ورود به دانشگاه و مدرسه‌ی استعدادهای درخشان محروم شده‌اند. پدر وی نیز دبیر ریاضی اخراجی از آموزش و پرورش و مادرش دانشجوی اخراجی رشته ی پرستاری می‌باشند که این دو نیز به دلیل اعتقادشان به آیین بهایی از ادامه ی تحصیل محروم شده‌اند.
لازم به توضیح است که پیشتر سندی محرمانه منتشر شده بود که نشان می‌داد وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای به ادارات کل آموزش و پرورش کشور، خواهان شناسایی و معرفی دانش آموزان بهایی به حراست این وزارت خانه شده بود.

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی

رامنی: به آیت‌الله‌ها درس بسیار دردناکی درباره عزم آمریکا خواهم داد

article picture

"تمامی تدابیر لازم را برای مقابله با رژیم شریر آیت‌الله‌ها اتخاذ خواهم کرد. امروز آمریکا و جهان به شکلی غریب با شرایطی مشابه مواجه هستند؛ با این تفاوت که این بار خطر بزرگ‌تری در کمین است. همان تندروهای اسلامی که دیپلمات‌های ما را گروگان گرفته بودند هم اکنون وارد مسابقه ساخت بمب هسته‌ای شده‌اند. باراک اوباما، بی‌خیال‌ترین رئیس جمهوری آمریکا از زمان کارتر، این مسئله را ناپذیرفتنی توصیف کرده، اما سخنان او با سیاستی کارساز همراه نیست. در همان حالی که باراک اوباما در کاخ سفید زانوی غم در بغل گرفته، جمهوری اسلامی در حال پیشرفت سریع به سوی ساخت مخرب‌ترین سلاح‌های تاریخ جهان هستند
رادیو فردا :روزنامه آمریکایی «واشینگتن پست» روز دوشنبه، پنجم مارس، مطلبی را به قلم «میت رامنی»، نامزد پست ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری‌خواه، منتشر کرده که در آن نوشتار، این رقیب باراک اوباما به تبیین موضع خود در قبال مسئله هسته‌ای جمهوری اسلامی و راهکارش برای برخورد با جمهوری اسلامی پرداخته‌است.
برگردان فارسی نوشته «میت رامنی» را در ادامه خواهید خواند:

کیوان مهرگان، روزنامه نگار به حبس و محرومیت از فعالیت محکوم شدکیوان مهرگان، روزنامه نگار، به حبس تعزیری و محرومیت از فعالیت سیاسی، اجتماعی و مطبوعاتی محکوم شد.
به گزارش ندای سبز آزادی، شعبه پانزده دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی، آقای مهرگان را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یکسال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از فعالیت های مطبوعاتی، سیاسی، فرهنگی و مجازی محکوم کرد.
کیوان مهرگان از روزنامه نگاران روزنامه شرق بود که در پی مراجعه نیروهای امنیتی به این روزنامه در روز شانزدهم آذر ماه بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد.
در این بازداشت به جز کیوان مهرگان، احمد غلامی، فرزانه روستایی و علی خدابخش سرمایه گذار این روزنامه هم بازداشت شدند.
بر اساس این گزارش، آقای خدابخش نیز به یکسال حبس تعزیری و سیصد هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

ممانعت از برگزاری مراسم روز جهانی زن در سنندج


روز پنج شنبه ۱۸ اسفند ماه (هشتم مارس)، نیروهای امنیتی و انتظامی مانع از برگزاری روز جهانی زن در شهر سنندج شدند.
به گزارش موکریان، این مراسم که در پی فراخوان تعدادی از فعالان اجتماعی شهر سنندج قرار بود به صورت راهپیمایی از سه راه نمکی شروع و تا میدان انقلاب ادامه یابد، با دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی حاضر در محل لغو گردید.
به گفته یک شاهد عینی، نیروهای انتظامی ضمن متفرق کردن حاضرین، چند تن از شرکت کنندگان در مراسم را بازداشت نمودند.
اسامی بازداشت شدگان در سنندج، سوسن رازانی و کیومرث بهشتی و ادیب اعلام شده است.