۱۳۹۰ شهریور ۵, شنبه

فیلم و تصویر از تظاهرات مردم آذربایجان در حمایت از دریاچه اورمیه

article picture


گزارش تصویری و فیلم از تظاهرات امروز مردم ارومیه در حمایت از دریاچه ارومیه
بنا بر گزارشات این  تظاهرات مسالمت آمیز مردم با دخالت نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی به خشونت کشیده شد.
گزارش ارسالی از فیس بوک
 

کاریکاتور های روز

article picture


پناهگاه

دمکراسی با ولایت فقیه؟!
خوئینی ها
توفیق،بادبان،نیک آهنگ کوثر 

اخبار درگیری در رومیه،هجوم ماموران به بیمارستان برای بازداشت مجروحان

article picture


جزئیات درگیری ماموران یگان ویژه با مردم اورمیه
عصر امروز ودر حالی که بنا بر اعلام و دعوت فعالین ملی آذربایجان شهروندان اورمیه برای اعتراض به سیاستهای دولت و مجلس جمهوری اسلامی نسبت به رد دو فوریت طرح نجات دریاچه اورمیه برای تظاهرات و اعتراض از ساعت 6 عصر از میدان عطایی اورمیه آماده می شدند، با حمله ماموران یگان ویژه و نیروی انظامی مواجه شده اند.
به گزارش اؤیرنجی ،حوالی ساعت 6 عصر هزاران نفر با سردادن شعار " اورمو گؤلو جان وئریر مجلیس اونون قتلینه فرمان وئریر " وارد خیابان امام شده اند.بلافاصله بعد از حرکت این جمع ماموران یگان ویژه با حرکت از میدان مرکز به طرف تظاهرات کنندگان یورش برده با باتوم، گلوله های پلاستیکی و رنگی اقدام به ضرب و شتم آنان نموده اند.بلافاصله بعد از این یورش جمعیت حاضر در پیاده روها وارد خیابان شده وبا شروع کنندگان این تظاهرات اعلام همبستگی کرده و زد و خوردها با ماموران یگان ویژه و لباس شخصی شدت یافته است.
با شروع درگیری جمعی از حاضرین شروع به حرکت به سمت "غلام خان راستاسی" ، "مسجد سردار" ، " میدان ایالت" و " پنج راه " نموده و در هرکدام از این مناطق به صورت گسترده ای با سردادن شعار و مطالبات برای دفاع از حق حیات در یاچه اورمیه به درگیری با ماموران ادامه داده اند.
هم اینک جمعیت پراکنده شده در حوالی مسجد اعظم و میدان زنجیر اورمیه با مامران یگان ویژه درگیر هستند.

درگیری به محلات غیر مرکزی اورمیه کشیده شده است،صدای آژیر آمبولانسها بشدت شنیده می شود

article pictureدرگیریهای شدید در شهرهای اورمیه و تبریز
منابع آگاه می گویند که رژیم هزاران تن از نیروهای ضد شورش از مناطق مختلف ایران بخصوص شمال، جنوب خراسان، کرمان، کردستان و لرستان را راهی آذربایجان کرده است بگونه ایکه تعداد نیروهای غیر بومی بیشتر از نیروهای بومی خود آذربایجان شده است. این درحالی است که مردم آذربایجان دوستدار تمام اقوام همسایه بوده و خواهد بود.
به گزارش اؤیرنجی ، از شهر اورمیه خبر می رسد که صدای آژیر آمبولانسها در خیابان امینی و کاشانی و باکری اورمیه به شدت شنیده می شود. درگیری به محلات غیر مرکزی اورمیه کشیده شده است. هم اکنون در میدان جیران، حسین آباد درگیری های شدید گزارش می شود. تجمعات آذربایجانیها برای نجات دریاچه اورمیه از طرف نیروهای امنیتی ایران به خشونت کشیده شد. شمار زخمیها رو به افزایش است. مردم هنوز خیابانهای اصلی شهر را ترک نکرده اند.
گزارش ارسالی بینندگان از اؤیرنجی
 

برنامه سپاه برای خر سواری بیشتر:هدف این است كه 70 درصد مردم بسيجی شوند

article picture

فرمانده سپاه گرمسار: هدف نهايي این است كه 70 درصد مردم بسيجي، 50 درصد اهل نماز جماعت و 20 درصد اهل نماز جمعه شوند
فرماندار شهرستان گرمسار گفت: بسيج ضامن بقاي اسلام و انقلاب شکوهمند حضرت امام در ایران است.
سایت حکومتی امنیتی فارس، وابسته به سپاه چپاولگر پاسداران نوشت: شاهپور علائي‏مقدم در همايش بسيج مساجد و محلات كه در هيئت ابوالفضل شهرستان گرمسار برگزار شد، بسيج را پشتوانه‌ انقلاب اسلامي دانست و اظهار داشت: بسيج ضامن بقاي اسلام و انقلاب در ايران است.
وي گفت: بايد با تزريق فرهنگ غني اسلامي و آميختن آن با گوشت و پوست جوانانمان آنها را در مقابل جنگ نرم دشمنان بيمه كنيم.
عباس مطهري، فرمانده سپاه ناحيه گرمسار نيز در اين گردهمايي گفت:‌ شجره طيبه صالحين از موهبت‌هاي الهي به سپاه و بسيج است و قطعا در آينده‌اي نه چندان دور اثرات و بركات اين شجره طيبه ظهور و بروز پيدا خواهد كرد.


ضرب و جرح وحشیانۀ زندانیان سیاسی بیمار در زندان گوهردشت کرج


 article picture


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" مورد ضرب وشتم قرار دادن دو زندانی سیاسی که یکی از آنها از بیماری حاد جسمی مدتها است رنج می برد.
روز جمعه 4 شهریور ماه زندانی سیاسی جعفر اقدامی که مدتها است از بیماری حاد جسمی رنج می برد روز گذشته وضعیت جسمی اش به حدی وخیم گردید که او را به بهداری زندان منتقل کردند. او به دلیل وضعیت حاد جسمی اش قادر به راه رفتن نبود و به این دلیل فعال دانشجویی علی اعجمی برای گرفتن زیر بغلش وی را همراهی می کرد.
هنگام ورود به بهداری زندان از معاینه و درمان زندانی سیاسی جعفر اقدامی تحت عنوان اینکه روز جمعه است و کسی در بهداری نیست خوداری کردند زندانی سیاسی جعفر اقدامی با شرایط حاد جسمی به سالن ایزوله شده در حال بازگشت بودند.در این هنگام افسر نگهبان پاسدار که به او شیخ می گویند بدون هیچ دلیل شروع به توهین کردن و هل دادن دانشجوی زندانی علی اعجمی نمود که باید سریعتر به بند بازگردند. دانشجوی زندانی علی اعجمی برای این فرد توضیح می داد که زندانیان سیاسی جعفر اقدامی قادر به راه رفتن نیست و باید با احتیاط او را جابجا نماید.
در این هنگام افسر نگهبان پاسدار شیخ همراه با 3 پاسدار دیگر شروع به ضرب و شتم وحشیانه فعال دانشجویی علی اعجمی نمودند ضربات مشت و لگد آنها متوجه سر و صورت این فعال دانشجویی شده بود در اثر این ضربات چشم چپش کبود و پیشانی وی جراحاتی برداشت و همچنین لباسهای وی پاره گردید.

«فتنه بزرگی از اواسط مهرماه آغاز می‌شود»

article picture

محسن فولادی مدیر امور هماهنگی قوای سه‌گانه اعلام کرد «فتنه بزرگی» از اواسط مهر ماه آغازخواهد شد و در صورتی که رهبر دستور دهد رحیم‌مشایی «با شمشیر ذوالفقار ولایت روبرو می‌شود.»
دیگربان:به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای فولادی روز جمعه (چهارم شهریور) در جمع گروهی از بسیجیان ورامین گفته است: ««فتنه بزرگی پیش‌ رو است که ۷۰ درصد آن در فضای رسانه اتفاق می‌افتد، بر اساس برآوردهای ما فتنه مذکور از اواسط مهرماه آغاز می‌شود.»
وی افزوده است: «برخی مشایی را مطرح می‌کنند در حالی که عیب است که مشایی را محور و وزنه قرار دهیم، وی در اندازه ایستادن در مقابل نظام و ولایت فقیه نیست، محور نظام ما ولایت فقیه است.»
مدیر امور هماهنگی قوای سه‌گانه تهدید کرده است: «اگر وی {رحیم‌مشایی} کار را به جایی برساند که مجبور شویم با اشاره ولایت حرکت می‌کنیم و با شمشیر ذوالفقار ولایت روبرو می‌شود.»
این روحانی نزدیک به علی خامنه‌ای در شرایطی اسفندیار رحیم‌مشایی را تهدید کرده که هفته گذشته نیز منصور ارضی مداح مشهور تهران از هواداران خود خواسته بود وی را به قتل برسانند.
اقدامات و مواضع رحیم‌مشایی در سال‌های اخیر با خشم محافظه‌کاران حامی علی خامنه‌ای مواجه شده است.
حامیان خامنه‌ای از نزدیکان احمدی‌نژاد با عنوان «جریان انحرافی» یاد می‌کنند و بار‌ها هشدار داده‌اند که تیم وی تلاش می‌کند روحانیون به خصوص ولی فقیه را از قدرت حذف کند.

پارس دیلی نیوز

گرامی داشت زادروز مهدیه گلرو

article picture


گرامید​اشت زادروز مهدیه گلرو و سالگرد ازدواجش با وحید لعلی پور در غیاب ایشان
گزارش دریافتی:جمعی از فعالین دانشجویی و دوستان مهدیه گلرو، دانشجویان محروم از تحصیل و هم بندیان وحید لعلی پور عصر روز جمعه، چهار شهریور به مناسبت سومین سالگرد ازدواج این دو دانشجوی زندانی و تولد بیست و شش سالگی مهدیه گلرو گرد هم آمدند.
یکی از دانشجویان محروم از تحصیل نیز با اشاره به تلاش های مهدیه گلرو برای دفاع از حق تحصیل دانشجویان توضیحاتی در مورد برخورد های صورت گرفته با اعضای شورای دفاع از حق تحصیل از جمله: ” ضیا نبوی” ، ” مجید دری” ، ” پیمان عارف” داد.
حاضرین در این مراسم که عکس هایی از وحید و مهدیه در دست داشتند به یاد مهدیه گلرو و پیام تاریخی او که گفته بود: « باید به قیمت دانشگاه شدن اوین، دانشگاه آخرین سنگر آزادی زنده بماند.» سرود یار دبستانی را سر دادند. حاضرین پس از افطار با خواندن سرود یار دبستانی به یاد این دو عزیز جای سبزشان را خالی کردند.

بازداشت ده ها تن از شهروندان در ارومیه/ آغاز درگیری ها در تبریزدر نتیجه درگیری های نیروهای ضد شورش با شهروندان معترض در شهر ارومیه تا کنون ده ها تن از شهروندان بازداشت شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با مداخله نیروهای ضد شورش غیر بومی و بازداشت دست کم ۳۰ تن از معترضین، جو کنونی مناطق درگیری آرام گزارش شده و مردم معترض به کوچه ها اطراف محل درگیری عقب نشینی کرده اند.
هم چنین بنا بر گزارش شاهدان عینی خیابان های اصلی شهر تبریز نیز مملو از نیروهای امنیتی است و اکثر پاساژ های مرکز شهر تعطیل و تخلیه شده است.
بر اساس این گزارش مردم معترض در چهار راه شهناز اقدام به تجمعات پراکنده ای نموده و صد ها تن از شهروندان در مقابل خانه مشروطه تجمع کرده و اقدام به سر دادن شعار کرده اند، در پی ممانعت نیروهای امنیتی این تجمع نیز به درگیری انجامیده است.
نیروهای امنیتی در باغ گلستان، چهار راه شهناز، گونگا باشی، بازار، بازار آغزی خیابان فردوسی، چهار راه آبرسان حضور چشمگیری دارند.
اختلال در شبکه تلفن همراه نیز از سوی شاهدان عینی گزارش شده است هم چنین شاهدان عینی به گزارشگر هرانا گفتند:" نیروهای امنیتی به زور اقدام به بستن مغازه های شهر میکنند."

جمع آوری ۱۱ هزار دیش ماهواره در آذربایجان شرقی


رئیس پلیس امنیت اخلاقی آذربایجان شرقی اعلام کرد: بیش از ۱۱ هزار دیش ماهواره به همراه تجهیزات جانبی در سطح استان جمع آوری شد. 
به گزارش مهر، سرهنگ پاسدار محمد اسلامیان عصر شنبه به خبرنگاران گفت: جمع آوری تجهیزات دریافت از ماهواره در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در استان انجام گرفت. 
وی افزود: از ابتدای اجرای این طرح تا کنون تعداد ۱۱ هزار و ۷۹۳ عدد دیش، ۹۶۶ دستگاه گیرنده به همراه تجهیزات جانبی در سطح استان جمع آوری شده است. 
رئیس پلیس امنیت اخلاقی در ادامه اظهار داشت: این عملیات پلیس موجبات رضایتمند امت حزب الله و خانواده معظم شهدا و نیروهای ارزشی جامعه را فراهم آورده است.

گسیل نیروهای امنیتی به شهرهای ارومیه و تبریز/ آغاز درگیری‌ها در ارومیه
در پی فراخوان فعالین مدنی آذربایجان برای اعتراض به رد طرح دو فوریتی «آبرسانی به دریاچه ارومیه» در مجلس شورای اسلامی نیروهای امنیتی برای جلوگیری از برگزاری هر گونه تجمع در خیابان‌های شهرهای ارومیه و تبریز مستقر شده‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در همین راستا از ساعاتی پیش سرعت دسترسی به اینترنت در این شهر‌ها به شدت افت کرده است.

نیروهای امنیتی در میادین و خیابان‌های اصلی شهر مستقر شده و اکثر فروشگاه‌ها و مغازه‌های خیابان‌های اصلی در هماهنگی با خواست نیروی انتظامی تعطیل شده است.
پلیس ضد شورش در خیابان باکری، امام، عطایی و چهارراه عسگر آبادی شهر ارومیه مستقر شده و از شکل گیری هر گونه تجمعی جلوگیری می‌کنند.
علی رغم تدابیر لحاظ شده بر اساس گزارش شاهدان عینی هزاران نفر از شهروندان در ارومیه در پی ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع با پلیس درگیر شده‌اند.
بر اساس گزارشات رسیده دست کم ۱۲ تن از شهروندان بر اثر شلیک گاز اشک آور و برخورد خشونت آمیز نیروهای ضد شورش آسیب دیده‌اند.
کانون درگیری‌ها خیابان امام ارومیه اعلام شده است که به دلیل برخورد نیروهای انتظامی و امنیتی با تظاهرات کنندگان و به دلیل کثرت شرکت کنندگان درگیر‌ها به خیابان عطایی و عسگر آبادی نیز کشیده شده است.
طبق گزارش شاهدان عینی شهروندان معترض اقدام به آتش زدن دو موتور سیکلت متعلق به نیروی‌های ضد شورش نموده‌اند.
ساعاتی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه‌ای در رسانه‌ها دولتی رای منفی خود به طرح دو فوریتی «آبرسانی به دریاچه ارومیه را تکذیب کردند.

تداوم بازداشت فعالین مدنی و سیاسی آذربایجان
در پی فراخوان‌های تشکلات سیاسی و مدنی آذربایجانی جهت اعتراض به رد طرح دو فوریتی آب رسانی به دریاچه ارومیه از سوی نمایندگان مجلس موجی از بازداشت‌ها در شهرهای آذربایجان آغاز شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک روز پیش از آغاز بازی فوتبال دو باشگاه تبریزی که روز موعود معترضان به برخورد نمایندگان با بحران دریاچه ارومیه اعلام شده بود بیش از ۳۰ تن از فعالین آذربایجانی در تبریز بازداشت و به اداره اطلاعات و زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.
بر اساس این گزارش، برای ۱۵ تن از ایشان که به زندان تبریز منتقل شده‌اند، قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی صادر شده است.
اما این بازداشت‌ها در ساعاتی مانده به بازی دو تیم فوتبال تبریزی در لیگ بر‌تر ایران نیز ادامه یافت و اینبار عده‌ای از شهروندانی که قصد داشتند جهت پیگیری مطالبات خود به ورزشگاه سهند تبریز بروند با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده و سر انجام برخی از ایشان با ضرب و شتم نیروهای انتظامی در مقابل ورزشگاه بازداشت شدند.
حمید قربانعلی‌زاده مدیر مسئول و صاحب امتیاز سابق نشریه دانشجویی بولود (دانشگاه مهاباد) و عضو شورای نویسندگان نشریه اورمو و بهنام علیزاده از جمله بازداشت شدگان این روز هستند.
موج این نوع برخورد‌ها تا کنون موجب بازداشت دست کم ۳۵ تن از فعالین شده است
محمد امیری، حسن ارک، موسی برزین خلیفه لو، عزیز پورولی، مهدی حمیدی شفیق، آیدین ذاکر، احمد ریاضی مبارکی، یعقوب رمضانی، جمشید زارعی، تقی سلحشور، یوسف سلحشور، یاسر سلمانی رضایی، علی شیرناک، وحید شیخ بگلو، تقی صوفیانلی، عبدالله صدوقی، محمد فقیهی، محمود فضلی، حمید قربانعلی‌زاده، بهنام علیزاده، احمد علیزاده، مرتضی عوض‌پور، جلیل علمدار میلانی، محمد علیمرادی، مصطفی عوض‌پور، ایلقار کریمی، حسن کریم‌زاده، فرزاد مهدوی، مرتضی مرادپور، مهدی مهاجر، حسین نصیری، مهدی (ائلمان) نور، قادر نوروزی، یعقوب صدیقی و محمد محمدی از جمله بازداشت شدگان هستند.
عصر امروز نیز بر اساس فراخوان‌های متعدد سازمان‌های غیر انتفاعی و دانشجویی در دو شهر ارومیه و تبریز تظاهراتی در اعتراض به اقدام مجلس برگزار خواهد شد، بر همین اساس دستگاه‌های امنیتی در طی روزهای اخیر با ارسال پیامک‌های تهدید آمیز به فعالین سر‌شناس ایشان را از شرکت در این تظاهرات منع کردند.
تشدید فضای امنیتی در شهر‌های ارومیه و تبریز که از روز چهارشنبه آغاز شده است از صبح امروز نیز در این دو شهر محسوس بوده است، روز گذشته در برخی از محلات تبریز نیز نیروهای انتظامی اقدام به جمع آوری آنتن‌های ماهواره‌ای کرده‌اند.

ویژه نامه خاتون به دادگاه رفت
پرونده اتهامی سرپرست روزنامه ایران با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پیش از این دادستان تهران به عنوان مدعی‌العموم علیه سرپرست روزنامه ایران اعلام جرم کرده بود که متعاقباً پس از استماع اظهارات سرپرست روزنامه ایران و انجام تحقیقات مقدماتی، کیفرخواست یاد شده صادر شد.
در این کیفرخواست برای سرپرست روزنامه ایران به لحاظ نشر مطالب مخالف موازین اسلامی، انتشار عکس و تصاویر و مطالب خلاف عفت عمومی و نیز استفاده ابزاری از تصاویر و تحقیر و توهین نسبت به جنس زن، در ویژه نامه منتشره با استناد به قانون مجازات اسلامی و قانون مطبوعات از دادگاه درخوست مجازات شده است.

مهدی کروبی به مکانی دیگر منتقل شده است

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در مصاحبه‌ای کوتاه در خصوص آخرین وضعیت همسرش اعلام کرد که وی به مکان دیگری منتقل شده است.
به گزارش سحام نیوز، در این مصاحبه فاطمه کروبی گفت: ابتدا طی مقدمه‌ای باید خدمت مردم عرض کنم، وقتی که آقای احمد جنتی در مقام سخنگوی حاکمیت در نمازجمعه ۲۹ بهمن ۱۳۸۸ از لزوم حصر رهبران جنبش اعتراضی مردم ایران سخن گفت و قوه قضاییه را چنین توصیه کرد که "دستگاه قضایی باید ارتباط سران فتنه با مردم را به کلی مسدود کند، در خانه آنها مسدود شود، تلفن‌ آنها قطع شود، اینترنت آنها نیز قطع شود تا نتوانند پیامی بدهند و پیامی بگیرند و در خانه خود زندانی شوند و …"؛ از بعد سخنان وی بود که ما با اشغال مجتمع مسکونی خود و نیز منزل فرزندم مواجه شدیم. پس از این اقدام، از همان روزهای آغازین آقای کروبی به غیر قانونی بودن و بر خلاف شرع بودن تصرف مجتمع تاکید داشتند و بارها به آنان تذکر دادند و از ماموران می خواستند که محل اقامت ایشان را به مکان دیگری منتقل کنند تا بیشتر از این موجبات آزار همسایگان فراهم نگردد و مالکین دیگر مجتمع بتوانند به خانه خود باز گردند.

تجمع بزرگ بازاريان
 به گزارش ارسالی روزشنبه 5-6-90 تجمع بزرگ بازاريان درساعت 1330درحالي به اتمام رسيد كه صنفهاي بيشتري به اين تجمع پيوستند ازجمله طلا فروشان - پوشاك فروشان - كفش فروشان  - يكي ازتجارپارچه بازارتهران به  خبرنگار ايران كارگرگفت درراهپيمايي با شكوه بازاريان كه صبح ابتدا با راهپيمايي صنف قماش شروع شد و ازحوالي ساعت 0900اين راهپيمايي آغازشد بعداز حدود يكساعت اصناف ديگربازار ازجمله طلا فروشان - فروشندگان پوشاك - فروشندگان كفش به اين راهپيمايي اعتر اضي پيوستند و بدين وسيله اعلام حمايت خود را ازصنف قماش اعلام كردند ، وي اضافه كرد كه اين راهپيمايي اعتراضي تا ساعت 1330 ادامه داشت و كليه تجارو كسبه بازاراعلام كردند كه تا رسيدن به خواسته هاي برحقشان برتجمعات و اعتراضات خود پايفشاري خواهند نمود ، شايان توجه است كه اعتصاب صنف پارچه كماكان ادامه دارد و كليه بازاريان درتجمع امروزاستمرارتجمع را تا رسيدن به خواسته هايشان مطرح كردند .

ايران كارگر- اعتصاب و همبتگي صنف پوشاك بازار تهرانبه  گزارش ايران كارگر : اعتصاب و همبستگي صنف پوشاك بازارتهران درحمايت تظاهرات  صنف قماش  بازارتهران: ازساعت 0900امزوزشنبه بالغ بر15000هزارنفر ازپارچه فروشان بازارتهران درمحل بازارقماش نزديك امام زاده زيد دست به راهپيمايي و تظاهرات زدند. يكي ازبازاريان به خبرنگار ايران كارگرگفت ،همزمان بااين راهپيمايي و تظاهرات صنف پوشاك بازارتهران نيز درحمايت و پشتيباني ازخواسته هاي برحق بازاريان به آنها پيوسته و مغازه هاي خود را بستند ، قابل ذكراست كه ازشروع تظاهرات امروزنيروهاي سركوبگرانتظامي كه تعداد آنها بالغ بر 40نفر ميشد درگلوبندك و خيابانهاي منتهي به بازارمستقرشده بودند ولي جرات هيچگونه واكنش و اقدامي را پيدا ننمودند  

تعطیلی بازار تهران/ اعتراض از راسته پارچه فروشان فراتر رفت

آخرین نیوز: تعطیلی امروز پارچه فروشان بازار تهران در اعتراض به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، از این راسته فراتر رفته و به توقف فعالیت بخش قابل توجهی از بازار تهران منجر شده است.
به گزارش خبرآنلاین، با آغاز اجرای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنف پارچه فروشان، تاکنون اتحادیه پارچه فروشان از هر گونه توافق با سازمان امورمالیاتی سرباز زده و به تعطیلی مغازه های عضو این اتحادیه ادامه داده است.
در چنین شرایطی تعطیلی امروز پارچه فروشان به بخش های دیگر بازار گسترش یافته است. به گزارش خبرنگار خبرآنلاین، بخش های قابل توجهی از بازار تهران امروز تعطیل است و بازاریان با وجود حضور در مغازه های خود، حاضر به بالا بردن کرکره های خود نیستند.
البته در حمایت از صنف پارچه فروشان اختلاف هایی هم در میان صنوف تهران به وجود آمده است، طلا فروشان که در اعتراض به اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده پیشگام بوده اند، چندان حاضر به همراهی سایرین نیستند. برخی اعضای این صنف می گویند که علت عدم همراهی آنها با تعطیلی امروز، حمایت نکردن سایر صنوف از آنها به موقع اعتراض به اجرای قانون مالیات بر ارش افزوده است.
با وجود این اختلاف، در حال حاضر در راسته های بازار تهران شعارهایی هم از سوی برخی مغازه داران با مضمون جلب حمایت گسترده سایر صنوف سر داده می شود.

ارسال نرم افزار هسته ای کره شمالی به ایران

 article picture


گزارش های خبری از آلمان به نقل از مقامات اطلاعاتی غربی حاکی از آن است که کره شمالی گروهی از دانشمندان خود را در ماه فوریه برای آموزش های هسته ای به ایران اعزام کرده است.
یک روزنامه آلمانی به نقل از منابع غربی که نام آنها را فاش نکرده نوشته کره شمالی نرم افزاری را که می تواند برای توسعه و تکمیل سلاح های هسته ای بکار رود به ایران داده است.
نشریه سوئدویچ نوشته است کره شمالی همچنین یک گروه از دانشمندان را در ماه فوریه به ایران فرستاده است تا حدود 20 کارمند وزارت دفاع را در بهره برداری از برنامه شبیه سازی جریان نوترون، آموزش دهد.
محاسبه جریان نوترون در مواد رادیو اکتیو این امکان را فراهم می آورد تا دانشمندان بتوانند زمانی که یک واکنش زنجیره ای، یا انفجار، رخ می دهد را تعیین کنند. این اطلاعات برای طراحی راکتورهای هسته ای غیر قابل انفجار و ساخت بمب هسته ای قابل انفجار ضروری هستند.
کشورهای غربی مظنون هستند که ایران برنامه هسته ای خود را برای تولید کلاهک های هسته ای انجام می دهد. تهران اصرار دارد که غنی سازی اورانیوم را صرفا برای تولید برق و اهداف پزشکی انجام می دهد.
بنا بر گزارش منتشر شده کره شمالی، برای کمک به برنامه هسته ای ایران مبلغ 100 میلیون دلار دریافت کرده است، که کارشناسان می گویند به مراتب بیش از هزینه آموزش و نرم افزار ارائه شده در سال جاری است.
روز شنبه، تهران اعلام کرد در این هفته موشک جدیدی را با بردی بیش از برد موشک شهاب-3 آزمایش خواهد کرد. موشک های فعلی ایران با برد 2000 کیلومترنیز در حال حاضر نگرانی هایی را بوجود آورده است.
روز دوشنبه هم گزارش های خبری از ایران حاکی از این بود که اولین مجموعه از3000 سانتریفیوژ غنی سازی اورانیوم ایران به تاسیسات جدید فردو انتقال یافته است.
این تاسیسات، بعد از تاسیسات نظنز، بزرگترین واحد غنی سازی اورانیوم ایران خواهد بود. کره شمالی بمب هسته ای خود را در سال های 2006 و 2009 آزمایش کرد.
گفته می شود که این کشور کمونیست منزوی، به سوریه نیز درساخت تاسیسات هسته ای که اسرائيل آن را در سال 2007 بمباران کرد کمک کرده است.
منبع:هاآرتص– 24 اوت 2011
روز

"روز قدس"، یک شکلک زمخت بدون مصرف داخلی و خارجی

article picture


یک سیرک با تعداد نه چندان زیادی مشتری، در عوض اما با دکور چرب و رنگهای زننده و یک کمدی ایستاده که لطیفه هایش موضوعی جز التماس توجه از شنوندگان خارجی نداشت، همه ی مضمون نمایش "روز قدس" جمهوری اسلامی - یا آنچه که از آن بر جا مانده - را تشکیل می داد.
برگزارکنندگان مراسم دولتی دیروز البته دلایل خوبی برای توضیح شکست تدارکات خود و سر و ته گرفتن کاسه خالی "نظام" در برابر چشم مشهور "جهانیان" دارند. تقریبا از همان زمانی که طنین اولین شعار "نه غزه، نه لبنان – جانم فدای ایران" در خیابانهای تهران آواز گرفت، کرکره بنگاه تبلیغاتی آنها نیز تا نیمه پایین کشیده شد. پیامی که تظاهر کنندگان در 27 شهریور 88 در قالب این شعار ارسال کردند، به سادگی این بود که دشمنان آزادی و حقوق مردم خود، دوستداران آزادی و حقوق دیگران نمی توانند باشند.


اطلاع‌رسانی خانه به خانه فعالان جنبش سبز

article picture


جمعی از جوانان فعال جنبش سبز در تهران با تهيه عکس‌هايی از جان‌باختگان وقايع پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری، تلاش کرده‌اند متن گفت‌وگوی خانواده های اين جان‌باختگان در مصاحبه با رسانه‌ها را، خانه به خانه توزيع و در مورد وضعيت خانواده‌های کشته‌شدگان اطلاع‌رسانی کنند.
اين جوانان ،عکس هايی از جان‌باختگان را به همراه شرحی از چگونگی جان باختن آنان از طريق بسته‌هايی از نان و خرما و سبزی در ميان شهروندان توزيع کرده‌اند.
فاريا بارلاس، از فعالين جنبش سبز در لندن، اين اقدام جوانان ايرانی را با وجود شرايط امنيتی يک حرکت اعتراضی مناسب می‌داند.


تمدید مجدد قرار بازداشت سه فعال محیط زیست
قرار بازداشت موقت سه فعال مدنی کُرد و از اعضای شورای مدیریت انجمن سبز چیا مریوان برای یک ماه دیگر تمدید شد.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر درایران، قرار بازداشت موقت شریف باجور، بهروز داروند و ایرج قادری از اعضای مدیریت انجمن سبز چیا مریوان که روز ۱ مرداد ماه توسط نیروهای امنیتی درشهر مریوان بازداشت شده بودند، روز سه شنبه ۱ شهریورماه برای یک ماه دیگر تمدید شد.
گفته می‌شود به درخواست بازجوهای اداره اطلاعات و عدم تکمیل پرونده این افراد، بازپرس با تمدید قرار بازداشت موقت این افراد به مدت یک ماه دیگر موافقت کرده است.
لازم به ذکر است این سه فعال مدنی در طول یک ماه گذشته تنها توانسته‌اند برای چندین لحظه با خانواد‌هایشان تماس کوتاه تلفنی داشته باشند

یک ماه از بازداشت علی دینی ترکمانی، اقتصاددان منتقد، گذشت
علی دینی ترکمانی، اقتصاددان منتقد طرح هدفمندی یارانه‌ها، علی رغم گذشت یک ماه از زمان بازداشت همچنان در زندان به سر می‌برد.
به گزارش وبسایت کلمه، بیش از یک ماه از زندانی شدن علی دینی ترکمانی، اقتصاددان برجسته و عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، می‌گذرد.
او فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه تهران است که در طول دو دهه گذشته نزدیک به ده جلد کتاب ترجمه و تالیف کرده و نزدیک به ۱۰۰ مقاله در نشریات علمی و جراید کشور به چاپ رسانده است.
دینی از منتقدین سیاست‌های تعدیل اقتصادی در کشور است که در این زمینه مقالات متعددی به چاپ رسانده است. علت دستگیری او نامعلوم است.
گفتنی ست که آخرین نوشته او یادداشتی است که در سوگ مهندس عزت‌الله سحابی نوشته است.

قذافي رفت؛ «روز حسرت» نزديك است!
اين روزها بازار آهنگرها در كشورهاي عربي سكه است. آنها بعد از ساختن قفس نود متري براي دادگاه حسني مبارك و اعضاي دولتش، اكنون بايد براي يك فهرست طولاني از ديكتاتورهاي منطقه قفس آهني بسازند. امروز «معمرالقذافي» هم به اين فهرست افزوده شد و حكومت چهل و يكساله او به دست مردم ليبي سرنگون گرديد!
ساعاتي قبل محمد القذافي پسر او و رئيس كميته المپيك ليبي در حال مصاحبه تلفني با الجزيره، خبر داد كه مخالفان وارد خانه اش شده اند. لحظاتي بعد او به اسارت مردم درآمد و خبرش را هم به همان شبكه الجزيره گفت. با اينكه لحن و سخنان محمد قذافي در اين آخرين مكالمه، حتي كمي بوي ندامت و پشيماني مي داد؛ اما ديگر خيلي دير شده بود و مردم از زير آوار بمب افكنهاي قذافي پيشروي كرده و به خانه فرزند او رسيده بودند. نه بمب افكن ها و نه سلاحهاي مرگبار سرهنگ قذافي هم مانع از سونامي خشم ملت ليبي نشد. و قذافي با همه ديوانگي اش سقوط كرد. از ساعتي قبل همچنين تصاوير تأييد نشده اي از جسد قذافي در اينترنت منتشر شده است كه اگر صحت داشته باشند، در آخرين نگاهش هم گيجي و ناداني و نوعي نفرت از آدمها ديده مي شود.

۱۳۹۰ شهریور ۴, جمعه

سخنان توهین آمیز امام جمعه رژیم علیه یهودیان

امام جمعه طبس: یهودیان بدترین دشمن بشریت هستند
خبرگزاری فارس: امام جمعه طبس گفت: بر اساس قرآن، پس از شیطان بدترین دشمن بشریت و به‌ویژه مسلمانان بنی‌اسرائیل، یهودیان و صهیونیست‌ها هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن گرامیداشت روز قدس، از مردم عزیز ایران اسلامی که حتی در دورترین روستاها و ازجمله هوای سوزان طبس به وظیفه شرعی، سیاسی و اجتماعی خود عمل کرده و در راهپیمایی عظیم روز قدس شرکت می‌کنند تقدیر کرد.
وی بیان کرد: موضوع دشمن‌شناسی برای انسان‌ها و به‌ویژه برای مسلمانان و شیعیان که دارای دشمنان متعددی هستند از اهمیت زیادی برخوردار است که خداوند متعال در قرآن مجید 63 آیه درباره اصل دشمن‌شناسی نازل کرده است.
خطیب جمعه طبس با بیان اینکه لازمه دشمن‌شناسی هوشیاری و بیداری است ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم بدترین دشمن انسان را بعد از شیطان، یهود و صهیونیست معرفی کرده است.

حكم زندان و جریمه نقدی برای دو شهروند مهابادی


گزارش دریافتی: دو شهروند مهابادي نامهاي سوران فتاحي و كاوه تقي پور كه سه هفته گذشته توسط نيروهاي امنيتي دستگير شده بودند در دادگاه شهر اروميه به زندان و جريمه نقدي محكوم شدند.
بنا به گزارش اعضاي كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني ، دو شهروند مهابادي به نامهاي سوران فتاحي و كاوه تقي پور كه حدود سه هفته گدشتته در شهر مهاباد توسط نيروهاي امنيتي اين شهر بازداشت كه بعد از ان به زندان مركزي اروميه انتقال داده شدند كه در دادگاه اين شهر سوران تقي پور به تحمل 6 ماه زندان و پرداخت 100 ميليون جريمه نقدي و كاوه تقي پور به 2 سال زندان و پرداخت 300 ميليون جريمه نقدي محكوم شدند.
گقتني است كه سوران فتاحي 22 ساله و كاوه تقي پور 23 ساله كه هر دو اهل روستايي ايندرقاش مهاباد هستند كه به اتهام وارد كردن كالاي غيره قانوني به ايران دستگير و محكوم شدند.
كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني

احمدی نژاد باز هم هولوکاست را انکار کرد

article picture


محمود احمدی نژاد گفت: هولوکاست یکی از دروغ های بزرگ است و ایجاد حکومت اسرائیل برای پناه دادن به یهودی ها نبود بلکه برای تدام سلطه و غارت غرب بر جهان بود.
به گزارش خبرگزاری مهر،احمدی نژاد که در خطبه های پیش از نماز جمعه روز قدس سخن می گفت در ادامه افزود: "رژیم صهیونیستی جامع همه ارزشها و اصول دنیای سرمایه داری و بی فرهنگی غرب است. این حکومت نماد همه وحشی گری های برده داران و استعمارگران است."
به گفته احمدی نژاد، خاورمیانه منطقه انرژی و چهارراه ارتباط جهانی است و هر کس بر این منطقه مسلط شود راه او برای تسلط بر جهان و مدیریت دنیا باز می شود.
و ی گفت: ادامه حیات این رژیم در منطقه مقابل منافع، استقلال همه ملت هاست همه ارزش ها و اصول انسانی حتی قوانین و مقرراتی که خودشان برای تسلط بر دنیا وضع کردند زیر پای صهیونیست ها لگدمال می شود.
احمدی نژاد فشار غرب به رژیم جمهوری اسلامی بر سر موضوع هسته ای را هم نتیجه به خطر افتادن امنیت حکومت اسرائیل خواند و گفت بخاطر همین موضوع ،همه قدرتها در برابر ایران ایستاده اند.
بر گرفته از ترند

آخوند علم الهدی:شعار مرگ بر اسرائیل واقعا اسرائیل را به لبه مرگ و قبر رساند

آخوند علم الهدی:"دور نيست آن روزی كه مسلمانان جلادهای صهيونيستی را بکشند."


نمایش نماز جمعه، آخوند علم الهدی:آن روز گفتند این مرگ بر اسرائیل چه فایده‌ای دارد، این هم نتیجه مرگ بر اسرائیل، مرگ بر اسرائیل گفتن آخرش به این جا رسید، واقعا اسرائیل را به لبه مرگ و قبر رساند، امروز کجای جهان است که مسلمانان راه نیفتند و نگویند مرگ بر اسرائیل؟

آفتاب:وی افزود: برادران و خواهران، در روزهای اول انقلاب، آن روزهایی که برادران و خواهران ما سینه‌های خشکشان آماج گلوله‌های داغ جلادان شاه بود، شعار می‌دادند می‌کشم، می‌کشم، آن که برادرم را کشت و همه می‌گفتند یعنی چه؟ آن کسی که برادرت را کشته الان اسلحه به دست است و تو به جز یک سینه خشک چیزی را نداری، چطور می‌گویی می‌کشم می‌کشم آن که برادرم را کشت؟ و دنیا دید از روزی که مردم این شعار را دادند دو سال نکشید رحیمی‌ها، نصیری‌ها، عفریت‌های ناپاک و جلادهای شاه، اسیر چوخه‌های اعدام شدند و دقیقا مردم کشتند آن کسی که برادرش را کشت و این را مردم دنیا با چشمان خودشان دیدند.

اعضای یک خانوادۀ زرتشتی محکوم به زندان شدند

article picture


دادگاه تجدید نظر تهران به ریاست قاضی موحدی با تأئید حکم پوریا شاهپری از شهروندان جوان زرتشتی ایران او را روانۀ زندان اوین کرد. پوریا شاهپری به همراه برادرش داریوش شاهپری در هیجدهم بهمن ماه ۱۳۸۸ در منزل‌شان از سوی مأموران وزارت اطلاعات دستگیر و به بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شدند. دادگاه انقلاب اسلامی پوریا شاهپری، را به تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبر جمهوری اسلامی و مقدسات اسلامی از طریق تبلیغ آیین زرتشتی و اجتماع و تبانی علیه نظام اسلامی ایران متهم کرده است. دادگاه انقلاب به همین اتهامات پوریا شاهپری را به دو سال و شش ماه زندان و تحمل ۷۴ ضربه تازیانه محکوم کرد. مادر پوریا شاهپری در پی بازداشت فرزندانش و چهار تن دیگر از اعضای خانواده‌اش از جمله همسرش عباس شاهپری، دخترش نگار شاهپری و حملۀ مأموران وزارت اطلاعات به خانه‌شان دچار سکتۀ قلبی شد. محسن صادقی نور داماد خانوادۀ شاهپری و بنیانگزار انجمن اشویی ایران نیز به چهار سال و شش ماه زندان محکوم و در هشتم مرداد ماه به زندان اوین منتقل شد. مجتبی احمدی از بستگان محسن صادقی نور به اتهام توهین به مقدسات اسلامی و اجتماع و تبانی علیه رژیم اسلامی ایران به شش سال حبس محکوم شده و هم اکنون در زندان به سر می برد.
منوتو

سایت «آینده» فیل‌تر شد
سایت خبری «آینده» فیل‌تر شد.
به گزارش آفتاب، هنوز از دلیل این فیلترینگ خبری منتشر نشده است.
سایت آینده از سایت‌های خبری منتقد دولت به شمار می‌رود.


بهزاد عالی پور فعال دانشجویی به پنج سال حبس تعلیقی محکوم شد

 بهزاد عالی‌پور فعال دانشجویی و از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف به ۵ سال حبس تعلیقی محکوم شد.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر،  وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با استناد به ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یک سال حبس و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم به مدت ۵ سال به تعلیق در آمد.
عالی‌پور، پیش‌تر در ۲۶ بهمن ۸۹ به همراه تنی چند از اعضای شورای صنفی و انجمن اسلامی و دانشجویان شریف در دانشگاه بازداشت شده بود. او روز ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ پس از نزدیک به ۳ هفته بازداشت، آزاد شد.
گفتنی است که علی اکبر محمد‌زاده دانشجوی شریف هم‌چنان از آن زمان در بازداشت به سر می‌برد.

امیر خرم، فعال سیاسی به ۶ سال زندان محکوم شد
امير خرم، مسئول دفتر سياسی نهضت آزادی ايران و سرپرست سابق شاخه جوانان اين تشکل سياسی، در دادگاه تجديدنظر به ۶ سال زندان محکوم شد.
به گزارش رادیو فردا، آقای خرم پس از آغاز اعتراض ها به نتايج انتخابات رياست جمهوری سال ۸۸، همراه با تعداد ديگری از رهبران و اعضای نهضت آزادی ايران بازداشت و مدتی زندانی شده بود.
بر اساس گزارش ها، حکم دادگاه تجديد نظر روز اول شهريور به امير خرم ابلاغ شد و اين فعال سياسی بايد ظرف چند روز آينده خود را به زندان اوين معرفی کند.

نگرانی نسبت به وضعیت جسمی فرشاد کمانگر
 وضعیت فرشاد کمانگر زندانی عادی که روز سه شنبه مورخ ۱ شهریورماه بعد از ۲۹ روز اعتصاب غذا در زندان بیجار به بخش آی سی یو بیمارستان این شهر منتقل شده بوده، نگران کننده توصیف شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بعد از گذشت چند روز از انتقال این زندانی که به اتهام مالی در زندان بسر می‌برد؛ به بیمارستان بیجار و عدم اجازه به خانواده این زندانی برای ملاقات با فرزندشان به بهانه وخامت حال وی، دیروز خانواده این زندانی توانسته‌اند در بخش آی سی یو بیمارستان شهر بیجار برای لحظاتی فرزندشان را ملاقات نمایند.
گفته می‌شود این زندانی قادر به حرف زدن نبوده و به دلیل وخامت حالش مسئولین بیمارستان اعلام کرده‌اند که به دلیل کمبود امکانات بیمارستان وی باید فوری به یکی از بیمارستانهای شهر زنجان منتقل شود.
لازم به ذکر است، این زندانی کُرد به دلیل پایان محکومیت زندان و عدم توانایی مالی در پرداخت جریمه مالی‌اش در حق دولت دست به اعتصاب غذا زده است.

اسامی بازداشت شدگان فعالین مدنی در تبریز/ تکمیلی


ماموران امنیتی روز گذشته با هجوم به افطاری فعالان مدنی در تبریز ضمن ضرب و شتم دو تن از فعالین ۳۰ تن از ایشان را بازداشت کردند، قادر نوروزی و وحید شیخ بگلو از جمله افرادی هستند که مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بازداشت شدند.
اسامی تعدادی از بازداشت شدگان روز گذشته به شرح زیر است:
عزیز پورولی، جمشید زارعی، مرتضی عوض‌پور، مصطفی عوض‌پور، محمود فضلی، جلیل علمدار میلانی، تقی سلحشور، یوسف سلحشور، عبدالله صدوقی، محمدعلیمرادی، مهدی حمیدی شفیق، حسن ارک، مهدی مهاجر، احمد علیزاده، یاسر سلمانی رضایی، ایلقار کریمی، مهدی نوری، احمد ریاضی مبارکی، فرزاد مهدوی، موسی برزین خلیفه لو، یعقوب رمضانی، وحید شیخ بگلو، علی شیرناک، محمد امیری، تقی صوفیانی، قادر نوروزی
هم چنین حسن کریم‌زاده که صبح امروز پنج شنبه به اطلاعات اردبیل فراخوانده شده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است، از سوی دیگر در مشکین شهر نیز آیدین ذاکر از دیگر فعالان سیاسی و مدنی آذربایجانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
در طی روزهای گذشته د‌ها تن از فعالین سیاسی و مدنی شهرهای مختلف آذربایجان توسط اداره اطلاعات احضار و یا مورد تهدید تلفنی قرار گرفته‌اند.
گفتنی است، برخورد‌های صورت گرفته به دلیل فراخوان برخی از فعالا سیاسی در پی رد طرح آب رسانی به دریاچه ارومیه در مجلس صورت گرفته است. تظاهراتی که امروز در یک بازی فوتبال در تبریز آغاز و فردا در ارومیه پیگیری خواهد شد.

احضار دو تن از بازداشت شدگان وقایع ۶ دی/ به همراه سند
دو تن‌ از شرکت کنندگان در تظاهرات ۶ دی ماه ۸۸ (عاشورا) به نام‌های رضا و امیر خطاط ‌نژاد طی‌ احضاریه کتبی به دادگاه انقلاب احضار شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران رضا خطاط‌نژاد و امیر خطاط‌نژاد که به اتهام شرکت در تظاهرات ۶ دی ماه ۸۸ (عاشورا) بازداشت و پس از ۱۲ روز آزاد شده بودند طی‌ یک احضاریه کتبی از سوی شعبه ۲۸ جهت محاکمه به دادگاه انقلاب احضار شدند.
گفتنی است این دو تن‌ در خرداد ماه سال ۸۹ نیز پیرو احضار تلفنی و مراجعه به اوین چند نوبت مورد بازجویی قرار گرفته بودند.
بر اساس احضاریه کتبی در صورت عدم حضور نامبردگان به دادگاه انقلاب حکم به صورت غیابی در مورد ایشان صادر خواهد شد.
در زیر می‌توانید تصویر احضاریه را مشاهده کنید

وضعیت حاد جسمی مجتبی احمدی و بی توجهی مسئولان زندان اوین
 مجتبی (امید) احمدی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، علی رغم اینکه دچار بیماری پوستی حادی شده، از هرگونه رسیدگی پزشکی محروم مانده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی ملاقاتی که روز دوشنبه خانواده مجتبی احمدی با وی داشتند از وضعیت جسمی بسیار بد فرزندشان مطع شدند.
این زندانی سیاسی دچار بیماری پوستی حادی شده به طوری که تمامی نقاط بدنش مملو از لکه‌های قهوه‌ای و قارچ پوستی شده و به علت خارش مدام پوستش و زخمهای موجود در بدنش در عذاب است.
وی علی رغم پیگیری‌هایش در بند ۳۵۰ و بار‌ها نگارش نامه برای دادستان تهران همواره با رد درخواست رسیدگی مواجه شده و مسئولان تنها گفته‌اند که ما در بهداری متخصص پوست نداریم و کاری برای شما نمی‌توانیم انجام دهیم.
مجتبی (امید) احمدی از اعضای انجمن اشویی ایران است که در اردیبهشت ماه ۸۹ در منزلش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده و تاکنون بدون هیچ مرخصی و یا ملاقات حضوری در زندان به سر می‌برد و دادستان تهران با درخواستهای ملاقات حضوری که از سوی مادرش ارائه شده مخالفت می‌کند و ایشان نیز به علت مشکلات عدیده قادر به اینکه هر هفته جهت ملاقات کابینی به زندان اوین مراجعه کنند، نیستند.
وی اکنون به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
گفتنی ست این زندانی سیاسی در ملاقات با خانواده‌اش تاکید کرده است که در صورت عدم رسیدگی مسئولان به وضعیت جسمی‌اش دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهد 

محکومیت ایمان صدیقی، فعال دانشجویی، به یک سال حبس تعزیری

 ایمان صدیقی دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشگاه نوشیروانی بابل به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
به گزارش دانشجونیوز، ایمان صدیقی عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و فعال دانشجویی توسط دادگاه انقلاب شهرستان بابل و به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
ایمان صدیقی در روز ١ اسفندماه سال گذشته در مقابل دانشگاه نوشیروانی بابل توسط نیروهای اطلاعات سپاه بابل بازداشت گردید. وی پس از چند روز به وزارت اطلاعات منتقل گردید و مدت ٢٠ روز را در سلول انفرادی گذراند.
او در سلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران به شدت مورد آزار و شکنجه قرار گرفت و برای رهایی از شکنجه مجبور به اعتصاب غذا شده بود. وی در داخل زندان رسما از سپاه پاسداران به دلیل شکنجه شکایت کرد. وزارت اطلاعات قصد داشت در دوران بازداشت، این فعال دانشجویی را مجبور به مصاحبه تلویزیونی علیه جنبش سبز کند که در این کار موفق نشد.
سازمان عفو بین الملل دو بار در جریان بازداشت وی بیانیه صادر کرده بود و نسبت به وضعیت این دانشجو هشدار داده بود. سازمان عفو بین الملل در فراخوان خود خواسته بود تا اعضای این سازمان نامه های جداگانه ای به آیت الله خامنه ای و صادق لاریجانی نوشته و خواستار آزادی وی شوند. پس از انجام این تلاش ها صدیقی با قرار وثیقه ٣٠ میلیون تومانی از زندان آزاد گردید.
این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت پیش از این توسط کمیته انضباطی و دادگاه انقلاب بارها و بارها محروم از تحصیل شد. وی پیش از این دو بار دیگر هم به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام زندان رفته بود و به صورت مشروط از زندان آزاد شده بود.

دانشگاه؛ حیات خلوت نیروهای امنیتی

article picture

تعطیلات تابستانی دانشگاه‌ها همواره این امکان را در اختیار مسئولان آن قرار داده است تا در سکوت و بدون کمترین مزاحمتی، اقدامات و تغییرات دلبخواهی خویش را انجام دهند و بیشترین سود را از نبود دانشجویان ببرند. در دو سه ماه اخیر اتفاقات زیادی در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین روی داده است که دانشجویان و اساتید آن با بازگشایی دانشگاه در مهرماه به یک باره با این تغییرات مواجه خواهند شد.


به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در گذشته هر اقدامی که ماهیت آکادمیک دانشگاه را به چالش می‌کشید با واکنش فوری دانشجویان روبرو می‌شد؛ اما امروز و با اخراج و تعلیق فعالین دانشجویی و به محاق رفتن تشکل‌های منتقد و مستقل، دانشگاه به عرصه یکه تازی نیروهای امنیتی تبدیل شده است.


افشای روحیه نئونازیستی و یهودی ستیزی سران رژیم جمهوری اسلامی

article picture


یهودیان را باید یافت و کشت ؟!؟ افشای روحیه نئونازیستی و یهودی ستیزی سران رژیم جمهوری اسلامی
بنام ایزد یکتا
جمهوری اعدامی ایران در بدو تأسیس با اعدام حاج حبیب القانیان رئیس انجمن ایرانیان یهودی سعی در ساکت نگه داشتن جامعه ای نمود که در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده بود .
قومی که سابقه حضورش در ایران فراتر از تاریخ اسلام و دیگر اقلیت های دینی و قومی در ایران است .
در طول سالیان دراز با تحقیر و کوچک شمردن جوامع اقلیت دینی در ایران که مشتمل بر مسلمانان اهل تسنن ، ایرانیان آشوری ، ایرانیان ارمنی ، ایرانیان کلیمی و ایرانیان زرتشتی سعی بر پائین نگه داشتن معتقدین به ادیان فوق و ممانعت از تحصیلات عالیه و اشتغال در مشاغل دولتی نمودند و از ایرانیان بهایی به عنوان پیروان فرقه ضاله بهاییت نام می برند .
دستگیری های گسترده در اوایل دهه شصت ، قتل عام مخالفین و دگراندیشان در سال شصت و هفت ، دستگیری سیزده نفر از ایرانیان یهودی به جرم جاسوسی برای اسرائیل و بردن آنها به لبه ی تیغ اعدام از شاهکارهای دیگر جمهوری اعدامی است . گرچه فشارهای بین المللی مانع از صدور حکمی برای ایشان گردید که تنها جرمشان زیارت اماکن مقدس اسرائیل و بازدید از بستگان و اقوام بود .

عدالت به سبک پاسدار تیر خلاص زن:آزادی حق ملت هاست،محو اسرائیل را دنبال می کنیم

article pictureآزادیخواهی به سبک پاسدار تیر خلاص زن:به دولت‌ها توصیه می‌کنم که آزادی، عدالت و حق انتخاب ملت‌های خویش را به رسمیت بشناسند/جمهوری اسلامی محو رژيم صهيونيستی را با قاطعيت دنبال می‌كند.

احمدی نژاد در مصاحبه زنده تلویزیونی با شبکه المنار حزب‌الله لبنان گفت:به دولت‌ها منطقه توصیه می‌کنم که آزادی، عدالت و حق انتخاب ملت‌های خویش را به رسمیت بشناسند.
ایسنا:محمود احمدی‌نژاد شامگاه چهارشنبه در مصاحبه زنده تلویزیونی با شبکه المنار لبنان در پاسخ به سوالی درباره اولویت سیاست‌ خارجی ایران در برابر آرمان قدس و مقاومت با توجه به تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی تصریح کرد: مسأله قدس فقط مسأله جمهوری اسلامی ایران و یا کشورهای عربی و حتی کشورهای اسلامی نیست، بلکه یک مسأله جهانی است.


فشار بر شهروند بهایی جهت اخذ تعهد

اعمال فشار بر دری امری، شهروند بهایی جهت اخذ تعهد

ماموران وزارت اطلاعات برای دریافت تعهد کتبی از دری امری، شهروند بهایی وی را تحت فشار قرار می‌دهند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «دری امری» شهروند بهایی ساکن مشهد که در تاریخ ۲۸ خردادماه سال جاری توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده بیش از دو ماه است که در حبس انفرادی بسر می‌برد و طی این مدت نامبرده به شدت تحت فشار قرار گرفته تا تعهدی مبنی بر عدم تبلیغ آئین بهایی امضا کند.
قابل ذکر است مسئولین ذی ربط در مورد اتهام دری امری به خانواده‌اش اعلام کرده‌اند که نامبرده متهم به اقدام علیه امنیت از طریق تبلیغ بهائیت است.
نیروهای سپاه به این افراد فرمان ایست می‌دهند و خواستار توقف آن‌ها می‌شوند. اما به دلیل عدم توقف این افراد آن‌ها را مورد هدف تیراندازی شدید خویش قرار می‌دهند که در نتیجه آن، یوسف میرزایی به دلیل اصابت ده‌ها گلوله در همانجا به قتل می‌رسد. مردم منتطقه اعلام کرده‌اند که نزدیک به ۵۰ گلوله به بدن وی اصابت کرده و جسد وی به دچار سوختگی شدید و تکه تکه شده است. هنوز علت قتل این شهروند کُرد توسط نیروهای سپاه پاسداران مشخص نشده است.

قتل یک شهروند کُرد توسط نیروهای سپاه

اوایل شب یک شنبه مورخ ۳۰ مردادماه نیروهای سپاه پاسداران در منطقه «قره کوپری» شهر ماکو یک شهروند کرد را مورد هدف قرار داده و به قتل می‌رسانند.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یوسف میرزایی شهروند کُرد اوایل شب یک شنبه به همراه دو فرزند خویش از کوچه‌های منطقه «قره کوپری» در حال گذر بود که با کمین نیروهای سپاه پاسداران مواجه می‌شوند

تشدید فضای امنیتی در شهر ارومیه

article pictureاز ساعت ۱۶ امروز شهر ارومیه شاهد حضور گسترده نیروهای ضد شورش و انتظامی در خیابان‌ها و میادین اصلی شهر بوده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای انتظامی در دسته‌های پنج نفری و به فاصله ۲۰ متر در خیابانهای امام، عطلیی، مرکز، کاشانی، پنجراه، عسگرآبادی و... مشاهده شده‌اند.
این نیرو‌ها از هرگونه تجمع جلوگیری می‌کنند، بر اساس گزارش شاهدان عینی این نیرو‌ها در «پنجراه» اقدام به ضرب و شتم چند تن جوانان کرده‌اند.
بر اساس این گزارش سرعت اینترنت نیز در این شهر افت شدیدی داشته است، بطوری که دسترسی به سایت‌ها امکان پذیر نیست.
گفتنی است، فعالین سیاسی و مدنی در پی فراخوانی روز شنبه در این شهر قصد برگذاری تجمعی در اعتراض به رد طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه دارند.

هرانا

۱۳۹۰ شهریور ۳, پنجشنبه

فرزند دکتر سودبخش: پدرم را کشتند، چون جزو معدود کسانی بود که اطلاعات دقیقی از جنایات کهریزک داشت
سایت تحول سبز: فرزند دکتر عبدالرضا سودبخش اعلام کرد که این استاد دانشگاه را چون حاضر به گواهی دروغ درباره بازداشت شدگان کهریزک نشده بود ترور کردند. بهرنگ سودبخش به “روز” گفت که از پدرش خواسته بودند بنویسد قربانیان کهریزک بر اثر بیماری مننژیت فوت کرده اند و بیماران او که از جمله ازاد شدگان کهریزک بوده اند نیز مبتلا به مننژیت هستند. اما او حاضر نشد دروغ بگوید و کشته شد؛ اکنون هم با گذشت نزدیک ۱۱ ماه از کشته شدن این استاد دانشگاه هیچ گونه رسیدگی به شکایت خانواده اش نشده است.
دکتر عبدالرضا سودبخش، استاد دانشگاه و رئیس درمانگاه عفونی بیمارستان امام خمینی ۳۰ شهریور ۸۹ در مقابل مطب اش ترور شد. بلافاصله بعد از ترور دکتر سودبخش، فرمانده نیروی انتظامی هرگونه ارتباط او با پرونده کهریزک و بازداشت شدگان کهریزک را رد کرد اما گزارش ها حکایت از این داشت که این پزشک متخصص بیماری های عفونی، تعدادی از کسانی را که در زندان مورد تجاوز قرار گرفته بودند معاینه کرده بود. همچنین تعدادی از بازداشت شدگان بازداشتگاه کهریزک که دچار بیماری های عفونی در مجاری ادراری و تناسلی شده بودند پس از آزادی برای درمان به او مراجعه کرده بودند.
اکنون بهرنگ سودبخش، فرزند دکتر سودبخش ضمن تایید این مساله می گوید: پدرم را کشتند چون حاضر نبود دروغ بگوید و دروغ نگفت.
مصاحبه روزآنلاین با بهرنگ سودبخش را بخوانید:
آقای سودبخش ۱۱ ماه از ترور پدرتان می گذرد و در آستانه سالگرد ترور او هستیم پرونده در چه مرحله ای است؟
هیچ گونه بررسی نشده، هیچ فردی حتی به عنوان مظنون بازداشت نشده و هر چه هم که پی گیری کردیم فقط گفتند پرونده دارد جلو میرود و دیگر هیچ جوابی به ما ندادند.
همان ابتدا مدعی شدند که انگیزه قتل پدر شما شخصی بوده اما در این زمینه نیز توضیحی ندادند و کلا قضیه مسکوت ماند.
بله . اما خودشان هم خوب میدانستند که اصلا مساله شخصی نبوده. ما هم اطمینان کامل داریم که به هیچ عنوان قضیه شخصی نبود. پدر من نه اینقدر مال و منال داشت که کسی به خاطر پول او را بکشد نه دشمنی داشت. تمام بیمارانش او را دوست داشتند و رابطه بسیار خوبی با بیمارانش داشت. حتی برای مراسم ترجیم او بسیاری از افرادی که می آمدند ما نمی شناختیم و وقتی خود را معرفی میکردند می فهمیدیم که بیماران پدرم بوده اند.
پدر من انسان درستی بود او هر طور می توانست به بیمارانش کمک میکرد.حتی یکبار وقتی مادرم حساب و کتاب میکرد متوجه شد حدود ۱۲ میلیون از حساب کم است،از پدرم که پرسید متوجه شدیم یکی از بیمارانش نیاز داشته و پدرم حتی چک و سفته ای نگرفته و پول را به او داده. او از این کارها زیاد میکرد؛در اداره آگاهی هم ما گفتیم که اگر مساله این باشد که پدر من می بایست شاکی می بود نه کسی که پولی را گرفته و رفته. خود ماموران اداره آگاهی هم می گفتند این مساله نمی تواند درست باشد. ما هم در اداره آگاهی گفتیم مطمئن ایم به هیچ عنوان قتل عادی و شخصی نبوده.
جالب این است که در اداره آگاهی از من سئوالات عجیبی میکردند. من از هند برگشته بودم و سئوالاتی که میکردند درباره زندگی در هند بود. کرایه خانه چطور است؟ قیمت نان چقدر است؟ پول بنزین چقدر است و … یعنی انگار کسی بخواهد به هند سفر کند و اطلاعاتی نیاز دارد. سئوالی که مربوط به پدرم باشد اصلا نمی پرسیدند . تنها سئوالی که در این مورد کردند این بود که به کسی مشکوک هستید؟ من هم نوشتم به هیچ عنوان و مطمئن ام که شخصی نبوده.
و بعد گفته شد که پرونده را از اداره آگاهی گرفته اند. پرونده پدرتان الان کجاست؟خبری دارید؟
ما هیچ خبری نداریم به هیچ یک از سئوالات ما پاسخ ندادند؛برای هیچ یک از ابهامات ما جوابی نداشتند.
ممکن است توضیح دهید ابهامات و سئوالات شما چه بوده؟
نیم ساعت تمام دو موتور سوار که دو ترکه بودند بدون داشتن کلاه کاسکت در محل می چرخیدند و خیلی ها آنها را دیده اند. قیافه شان را دیده اند. یعنی این آدم ها اینقدر به خودشان اطمینان داشتند که بدون کلاه کاسکت و ماسک ویراژ میدادند و در محل می چرخیدند. بعد هم که از پهلوی بابا به او شلیک کرده اند. یعنی کاملا آگاه بودند که پدرم جلیقه ضد گلوله دارد و احتمال میدادند که او جلیقه را برتن کرده باشد لذا از زاویه پهلو که جلیقه کاور نمیکند به او شلیک کردند.
همین نشان میدهد که کاملا تعلیم دیده بودند. همان موقع یک تاکسی بوده که خیابان را برای ده دقیقه بسته بود اما مسئولین هیچ حرفی از این تاکسی نمی زنند و نمیگویند این تاکسی چه نقشی داشت، چرا خیابان را بسته بود و … پی گیری هم که کردیم گفتند دوربین های محل در ان ساعت کار نمیکردند.

برگ های برنده جمهوری اسلامی در منطقه، یکی پس از دیگری در حال فروپاشی

article picture


بزرگ ترین نگرانی جمهوری اسلامی در حال حاضر از جانب عراق و سوریه است. سقوط رژیم سوریه آثار استراتژیک مهمی در تمام سطوح برای تهران در بر دارد، از عراق واسرائیل گرفته - از طریق حزب الله - تا منطقه خلیج فارس و شبه جزیره عربستان و حتی تا داخل خود ایران. شاید به همین دلیل است که رژیم ایران در حال جلب همکاری، نه تنها دوستان سنتی خود، روسیه و چین، است بلکه به کشورهای غربی هم متوسل شده است تا در صورت وخامت بیشتر اوضاع بتواند معاملاتی را با آنان انجام دهند.
***
مقاله هافتینگتون پست در باره تحول اوضاع منطقه:اتحاد جدید تهران را نگران می کند.
ایران، بار دیگر بر اثر تحولات سوریه، عراق ولبنان و اتفاقات داخل ایران، به کانون توجه تبدیل شده است. رژیم ملایان تهران نشانه هایی از تنش و سردرگمی و شاید هم اشتباه محاسبه از خود نشان می دهند، که جای بی پروایی سیاسی و خونسردی قبلی رژیم را گرفته است.
برگ های برنده جمهوری اسلامی در منطقه، یکی پس از دیگری، بر اثر تحولات ناشی از بهار عربی، در حال فروریختن هستند و به نظر می رسد نسیم این بهار به خود ایران هم برسد. حقیقت تلخ آن است که رژیم سوریه، که متحد اصلی ایران در میان اعراب است، در حال فروپاشی است. متحد کلیدی ایران، یعنی حزب الله لبنان، برای پوشاندن ضعف خود به نمایش قدرت دست می زند و بیش از پیش نگران اثرات تحولات سوریه است. در این میان حرفی از نگرانی حزب الله از کیفرخواست دادگاه ویژه لبنان در باره احظار اعضای این حزب به دلیل شرکت در قتل رفیق حریری، نمی زنیم.


نگرانی خامنه ای از سقوط قذافی

article picture


سقوط قذافی در لیبی، علی خامنه ای رهبر و ولی فقیه خودکامه حاکم بر کشورمان را دچار کابوس کرد. او که در 16 مرداد برای قذافی اشک تمساح ریخت و گفت "من از مساله لیبی نگرانم. پروردگارا! مردم لیبی را نجات بده"، اکنون شاهد متواری شدن همتای دیکتاتور خود است.
او گفته بود: "من در مورد مسایل لیبی نگرانم، سیاست غرب، سیاست رذیلانه و موذیانه ای است. اینها از قیام مردم سوو استفاده کردند. برای آنها، ماندن و جا پا باز کردن در لیبی خیلی مهم است."
خامنه ای تا آخرین لحظه نه تنها از آنچه "قیام مردم" می نامد حمایت نکرد، بلکه غیر مستقیم از دیکتاتور لیبی مستقیم و غیرمستقیم حمایت کرد. سیاست مزورانه رژیم در مورد اتفاقات لیبی تا آنجا پیش رفت که رژیم تا آخرین لحظات خواهان توقف خشونت در آن کشور بود.

سپاه:اجرای طرح تسلط بر اجتماع‌‌های عمومی

article picture

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فریدونکنار از اجرای طرح بزرگ تسلط بر اجتماع‌هاي عمومی در این شهرستان خبر داد.

سایت حکومتی امنیتی فارس ، وابسته به سپاه پاسداران نوشت:مسلم مسلمی صبح امروز در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فریدونکنار گفت: طرح تسلط اجتماع‌هاي عمومی با محوریت فرهنگی در پارک ساحلی لاله شهرستان فریدونکنار اجرا شده است.
وی گفت: دغدغه‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج در پایلوت فرهنگی گسترش فعالیت ستاد احیاي امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان فریدونکنار است.

وی گفت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح ادارات فریدونکنار و اصناف تشکیل و ساماندهی شده اند و باید با همکاری بسیج که ظرفیت خوبی در همین جهت دیده شده برای ترویج این فرهنگ برنامه‌ریزی و فعالیت‌های جدی و به موقع داشت.
مسلمی با اشاره به اجرای فعالیت‌های فرهنگی در پارک ساحلی لاله شهرستان فریدونکنار خواستار ورود و گسترش برنامه‌های بسیج دانشجویی و کمیته دانشجویی ستاد هفته دفاع مقدس در منطقه شد.
به گفته وی، همه مسافران و همشهری‌ها باید در پارک ساحلی لاله این شهرستان احساس امنیت کنند که بسیج آمادگی‌های لازم برای اجرای برنامه‌های گوناگون و بسترسازی در این راستا البته با محوریت فرهنگی و اجتماعی را فراهم کرده است.
وی از برخورد با گروهک‌های خاص به اصطلاح ورزشی که برای دوچرخه‌سواری از شهرهای مجاور به فریدونکنار آمده و ترویج فرهنگ بدحجابی را در دستور کار داشته‌اند، خبر داد.

دستگیری ۹۱ شهروند در اصفهان توسط نیروی انتظامی


محمدعلی بختیاری، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان طی روزهای اخیر اعلام کرده که با اجرای یک طرح ضربتی، ۹۱ شهروند در اصفهان دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت در راستای اجرای ۴۸ ساعته یک طرح ضربتی توسط ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان، ۹۱ تن که وی از آن ها تحت عنوان "شرور" نام برده است، در این کلانشهر دستگیر شدند.
وی افزود در راستای تداوم طرح موسوم به امنیت اجتماعی و همچنین پاک‌سازی مناطق اصفهان از حیث وجود شهروندانی که توسط مسئولان جمهوری اسلامی "اراذل و اوباش"، "مزاحمان خیابانی"و "افراد شرور" خطاب می شوند، طرحی به صورت ضربتی در دستور کار تمامی کلانتری‌های شهر، پلیس اطلاعات و یگان امداد اصفهان قرار گرفت.
وی هم چنین مدعی شده است که تعداد زیادی سلاح سرد نیز از این افراد کشف و ضبط شده که در این رابطه متهمان با تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

هجوم به مراسم افطاری فعالین مدنی آذربایجان در تبریز / بازداشت دستکم ۳۰ تن


 ساعاتی پیش نیروهای امنیتی تبریز طی اقدامی جمعی از فعالین سر‌شناس مدنی آذربایجان در تبریز را بازداشت کرده و به جای نامعلومی انتقال دادند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این بازداشت در محله قم تپه تبریز در منزل شخصی مصطفی عوض‌پور از فعالین مدنی آذربایجان صورت گرفته است.
در این بازداشت گسترده حدود ۳۰ نفر که در مراسم افطاری شرکت کرده بودند با ورود غیر قانونی نیروهای امنیتی به منزل مصطفی عوض‌پور ضمن تفتیش و ضبط وسایل شخصی آن‌ها را نیز با خود برده‌اند.
لازم به ذکر است که هم اکنون نیروهای امنیتی در مثابل منزل فوق الذکر حضور داشته و از کسانی که به آن محله مراجعه می‌کنند فیلم برداری می‌کنند. و به هیچ کس حتی به صاحب خانه هم اجازه وارد شدن نمی‌دهند.
از شهر اورمیه نیز خبر می‌رسد اداره اطلاعات این شهر با احضار ۲۰ نفر از فعالان مدنی به ستاد خبری و تماس با بسیاری دیگر اقدام به تهدید ایشان نموده است.
لازم بذکر است به دنبال رد طرح ۲ فوریتی نجات دریاچه اورمیه شهرهای آذربایجان ملتهب می‌باشد و فعال مدنی آذربایجان برای روز‌های پنجشنبه ۳ شهریور استادیوم سهند تبریز بازی فوتبال ترکتور سازی و شهرداری و همچنین روز شنبه۵ شهریور شهرهای اورمیه و تبریز فراخوان داده‌اند.
گزارش دیگر حاکی است سیستم اس‌ام اس استانهای شمال غرب دچار مشکل شده در صورت بودن کلمات «اورمو گولو»، «دریاچه اورمیه» به مقصد نمی‌رسد.

هرانا

فعالیت های جهادی در راستای مقابله با رشد ادیان درنقاط مختلف کشور

.


جمهوری اسلامی نوشت،  تاکنون اخبار و گزارش‌های فراوانی از نقاط مختلف کشور مبنی بر حضور گسترده مبلغان مسیحیت و توزیع رایگان کتب آیین مسیحیت به ویژه کتاب انجیل در رسانه‌های مختلف اعلام گردیده است .
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از مجذوبان نور، آمنه بالنگي مسئول بسیج خواهران کرمان با اشاره به‌ شناسايي‌هاي انجام شده توسط گروه جهادي خواهران بسيجي شهرستان كرمان اظهار داشت‌: رشد فرهنگ‌هاي كاذب به ويژه ‌بهائيت در روستاهاي اطراف كرمان نگران‌كننده است.
بالنگي بيان كرد: اردوهاي جهادي خواهران بسيجي دانشگاه‌هاي شهر كرمان ويژه ماه رمضان از ابتداي اين ماه آغاز شده و تعداد 56 نفر دانشجو كه در عرصه مسائل اعتقادي و پاسخ به شبهات توانمندي دارند، در حال فعاليت هستند.
بالندگي با اظهار تاسف از رشد بهاييت در جنوب شرق كشور ‌افزود‌: اين فعا‌ليت‌هاي‌ جهادي در راستاي مقابله با افزايش بهائيت در روستاهاي اطراف شهر كرمان انجام مي‌شود.

گذراندن اجباری درس "آشنایی با دفاع مقدس"


مسئولین دانشگاه سهند تبریز اعلام کرده اند که کلیه دانشجویان ورودی ٨٧ و بعد از آن، به شرطی فارغ التحصیل خواهند شد که علاوه بر واحدهای مقرر در برنامه آموزشی، در ٢ واحد درس آشنایی با دفاع مقدس نیز مازاد بر دروس دیگر نمره قبولی کسب کنند.
علاوه بر این دانشجویان باید به اجبار درس فرهنگ و تمدن اسلام و ایران را نیز که پیش از این در حوزه دروس اختیاری عمومی قرار داشت برای فارغ التحصیلی بگذرانند.
به گزارش دانشجونیوز، درس "آشنایی با دفاع مقدس" برای اولین بار در سال ٨٨ در پنج دانشگاه کشور، دانشگاههای شهید باهنر کرمان، شهید بهشتی، شهید چمران اهواز، تربیت دبیر شهید رجایی و یزد، به صورت دروس اختیاری ارائه شد. در آن زمان مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم از شرط اخذ گواهی از پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برای مدرسین این درس خبر داده بود.

۱۳۹۰ شهریور ۲, چهارشنبه

تایید حکم ۱۲ سال حبس تعزیری و جریمه‌ی نقدی برای نوید خانجانی

article picture

حکم ۱۲ سال حبس تعزیری و ۴ میلیون ریال جریمه‌ی نقدی نوید خانجانی، دانشجوی محروم از تحصیل بهایی و فعال حقوق‌ بشر از سوی شعبه‌ی ۵۴ دادگاه انقلاب تایید شد.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر،این حکم که روز ۱۹ مرداد‌ماه صادر شده است، امروز به وکیل وی ابلاغ شد.
اتهامات نویدخانجانی، «نشر اکاذیب»، «تشویش اذهان و تبلیغ علیه نظام به واسطه‌ی انتشار اخبار و گزارش‌ها و انجام مصاحبه با تلویزیون و رادیوهای بیگانه»، «عضویت در کمیته گزارشگران حقوق بشر» و همچنین «تشکیل گروه محرومین از تحصیل» عنوان شده است.
نوید خانجانی ۱۱ اسفند ماه سال گذشته ۸۹ در اصفهان بازداشت و پس از گذراندن ۶۵ روز حبس موقت در (بند دو الف سپاه) زندان اوین که ۲۵ روز نخست آن را در سلول انفرادی به سر کرد، ۱۳ اریبهشت سال جاری با قرار وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. خانجانی، طی دوران بازداشت خود، علاوه بر بازجویی‌های سنگین، برای انجام مصاحبه ویدیویی تحت فشار قرار داشت.

نوجوان 17 ساله پس از پایان ماه رمضان در ملاء عام اعدام خواهد شد

article picture

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" حکم اعدام در ملاء عام نوجوان زندانی علیرضا ملا سلطانی متهم به قتل دادشی قرار است پس از پایان ماه رمضان به اجرا گذشته شود.

روز شنبه 22 مرداد ماه به علیرضا ملاسلطانی نواجوان 17 ساله که متهم به قتل دادشی است اعلام گردید که او پس از پایان ماه رمضان در ملاءعام اعدام خواهد شد.نوجوان زندانی همراه با 2 نفر دیگر در حال حاضر در سالن 2 بند1 شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج زندانی است.
از زمان انتقال نوجوان زندانی علیرضا ملا سلطانی همراه با 2 متهم دیگر به سالن 2 بند 1 شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج در یک اقدام بی سابقه و غیر معمول سالن 2 که تشکیل شده از تعداد زیادی سلولهای انفرادی و یک حسنینه می باشد و در حالت معمولی در حدود 60 زندانی را در خود جای می دهد بطور کامل تخلیه گردید و زندانیان آن به سلولها انفرادی بند 5 منتقل شدند.

کشتار بی رحمانه کرد ها این بار توسط ترکیه /تصویر+21

7 تن از روستائیان از جمله 2 کودک توسط جنگنده‌های ترکیه به قتل رسیدند
ارتش ترکیه  که به فرمان نخست وزیر اردوغان به جنوب کردستان حمله‌ ور شده است امروز مهر تاییدی بر اقدامات ددمنشانه‌ خود زد.
جنگنده‌های ارتش ترک که از هفدهم آگوست  مناطق مسکونی قندیل،زاپ و خاکورک را هدف بمباران خود قرار داده‌اند امروز مرتکب جنایت جنگی شده و 7 غیر نظامی از جمله 2 کودک را به قتل رساندند.
در روزهای اخیر نخست وزیر ترکیه اردوغان از یک سو برای کودکان سومالی اشک تمساح میریزد و از سوی دیگر ملت کرد و از جمله‌ کودکان آن را آماج بمباران مستقیم جنگنده‌های ارتش قرار میدهد.
از روز 17 آگوست دهها هواپیمای جنگی ترکیه بر فراز مناطق حفاظتی مدیا به پرواز درآمده و این نواحی را به شدت بمباران کرده‌اند.
امروز در پنجمین روز حملات پیاپی هوایی بیش از 10 هواپیمای جنگی به طور متمادی حریم قندیل را بمباران کردند.
در ادامه این حملات در ناحیه‌ی سورده جنگنده‌های ترکیه یک خودروی شخصی را مورد هدف مستقیم قرار دادند.


تحریم سپاه قدس جمهوری اسلامی به خاطر پشتیبانی از سرکوب معترضان در سوریه

article picture


اتحادیه اروپا، سپاه قدس جمهوری اسلامی را به دلیل پشتیبانی از حکومت سوریه در "سرکوب معترضان" در این کشور تحریم کرده است.
این اتحادیه نام ۱۵ فرد و ۵ نهاد از جمله سپاه قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، را در فهرست تازه تحریم‌های خود در ارتباط با وقایع سوریه قرار داده است.
در اطلاعیه رسمی اتحادیه اروپا، از سپاه قدس به عنوان نیروی ویژه سپاه پاسداران نام برده شده و دلیل تحریم این نیرو " تامین تجهیزات و پشتیبانی از سرکوب معترضان در سوریه" عنوان شده است.
اتحادیه اروپا پیش از این سه عضو ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ، از جمله فرمانده سپاه قدس را نیز با وارد کردن همین اتهامات تحریم کرده بود.
روز ۲۴ ژوئن این اتحادیه علاوه بر سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران و حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را نیز در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود.


افشین حیرتیان، فعال حقوق کودک و شهروند بهایی بازداشت شد

 افشین حیرتیان فعال حقوق کودک و شهروند بهایی روز شنبه ۲۹ مرداد‌ماه بازداشت شده است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، بازداشت وی در حالی که در حال خروج از منزل مسکونی خود بوده است صورت گرفته است و طبق پیگیری‌هایی خانواده‌ی وی، حیرتیان هم‌اکنون در بند ۳۵۰ اوین نگه‌داری می‌شود.
حیرتیان محکوم به تحمل ۴ سال حبس تعزیری ست اما حکم وی هنوز در مرحله‌ی تجدید نظر خواهی قرار داشت.
وی که در روز ۱۳ خرداد‌ماه سال گذشته در پارک مقابل خانه هنرمندان بازداشت شده بود پس از قریب به دو ماه بازداشت موقت، به قید وثیقه از زندان آزاد شد.
این شهروند بهایی، در طی دوران بازداشت در بند ۲۰۹ زندان اوین به منظور اخذ اعترافات تلوزیونی به شدت تحت فشار قرار داشت.

صالح دلدم، کارگردان و تهیه کنندهٔ سینما احضار شد

 


صالح دلدم، تهیه کننده و کارگردان سینما، با حکم بازپرس شعبه هشتم دادسرای موسوم به "کارکنان دولت" احضار شد.
به گزارش فارس، علت احضار دلدم به دادسرا، شکایت جواد معماری اردستانی، مدیر شرکت ویدئو رسانه تصویر دنیای هنر می باشد، که چندی پیش صالح دلدم به افشاگری علیه وی و مافیای سینمای ایران و شبکه نمایش خانگی دست زده بود.

بنا بر این گزارش، دلدم چندی پیش نامه ای سرگشاده خطاب به جواد شمقدری معاونت سینمایی وزارت ارشاد، منتشر کرد، که در آن نامه از برخی از زد و بندها و فساد موجود در شرکت تصویر دنیای هنر که یکی از شرکای آن سید امیررضا شجاعی (خواهرزاده محمدرضا شریفی نیا) می باشد، پرده برداشت و از سیاست های فرهنگی دولت احمدی نژاد به خصوص در عرصه سینما شدیدا انتقاد کرد.