۱۳۹۱ خرداد ۱۵, دوشنبه

حسین رونقی ملکی در نهمین روز اعتصاب غذا مجددا به بیمارستان منتقل شدحسین رونقی ملکی زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ ساعاتی پیش مجددا به بیمارستان هاشمی‌نژاد تهران منتقل شد و پس از انتقال به بیمارستان اعلام داشت که تا زمان اخذ مرخصی استعلاجی کماکان در اعتصاب غذا بسر خواهد برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز حسین رونقی ملکی مجددا به بیمارستان هاشمی‌نژاد تهران جهت ادامه درمان بیماری کلیوی خود منتقل شد.
روز گذشته نیز حسین رونقی به دلیل وخامت حال جسمی، ناشی از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده بود.
هم چنین روز شنبه آیت الله آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه طی دستوری به جعفری دولت آبادی از وی خواست در رسیدگی پزشکی به این زندانی سیاسی کوتاهی نکرده و وی را جهت ادامه درمان به بیمارستان در خارج از زندان منتقل کنند.
گفته می شود انتقال امروز این زندانی به بیمارستان هاشمی نژاد تهران مرتبط با دستور ریاست قوه قضائیه بوده است، اما حسین رونقی پس از انتقال به بیمارستان اعلام داشت تا زمانی که با مرخصی پس از عملش اش موافقت نشود کماکان در اعتصاب غذا باقی خواهد ماند، وی هم چنین خواهان خروج ماموران امنیتی از اتاق محل استراحت خود در بیمارستان شده است.
لازم به ذکر است این زندانی وجدانی از ۹ روز پیش در اعتصاب غذا بسر می‌برد.
روز گذشته سازمان عفو بین الملل نیز با انتشار بیانیه‌ای نسبت به وضعیت حسین رونقی اعلام نگرانی کرده بود.

بازداشت ۳ فعال دانشجویی اصفهان با همکاری ماموران حراست دانشگاه

article picture

سه نفر از فعالین دانشجویی اصفهان به نام‌های محمد مرادی، عرفان محمدی و مجتبی‌ شریفی روز دوشنبه اول خردادماه با همکاری ماموران حراست این دانشگاه توسط حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده اند.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر ، محمد مرادی و مجتبی شریفی صبح روز دوشنبه پس از توزیع نشریه در توقیف "کبریت" با همکاری ماموران حراست دانشگاه اصفهان در مقابل این دانشگاه و عرفان محمدی نیز حدود ساعت ۱ ظهر در محل خوابگاه دانشگاه اصفهان توسط ماموران حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند.
این فعالین اقدام به فروش نشریه دانشجویی در توقیف کبریت بر روی میز نشریه توسکا کرده بودند که به همین دلیل محمد مرادی سردبیر توسکا نیز بازداشت و هر دو نشریه توقیف و ضبط شده اند.
این در حالی است که هیچ کدام از این زندانیان با خانواده‌های خود تماسی نداشته و تنها یک بار از طرف حفاظت اطلاعات سپاه با خانواده یکی‌ از دانشجویان تماس تلفنی گرفته شده است
تا لحظه ی تنظیم این گزارش ۵ نفر دیگر از فعالین دانشجویی اصفهان به حفاظت اطلاعات احضار شده و در مورد این پرونده مورد بازجویی قرار گرفته اند.
محمد مرادی دانشجوی جامعه شناسی و سردبیر نشریه دانشجویی توسکا و عرفان محمدی دانشجوی ورودی ۸۸ رشته مدیریت و از همکاران نشریات دانشجویی توسکا، تکاپو و کبریت بوده که در روز ۱۳ آبان ۱۳۸۸ نیز مدتی‌ در بازداشت اطلاعات اصفهان بوده است. مجتبی‌ شریفی نیز دانشجوی فلسفه دانشگاه اصفهان بوده که به دلیل بازداشت در روز کارگر سال ۱۳۸۹ به همراه ۱۱ نفر دیگر به ۴ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم هنوز به اجرا نرسیده است

اتقال محمد رضا‌پور شجری، وبلاگ نویس به دادگاه، با دستبند و پابند

article picture

محمد رضا‌پور شجری، وبلاگ نویس ۵۱ ساله، که هم اکنون دوران ۴ ساله حبس خود را در زندان ندامتگاه کرج سپری می‌کند هفته گذشته، ۴ خرداد ماه، با دست بند و پابند به دادگستری کرج انتقال داده شد.
این در حالی است که برگه اعزام به دادگاه از سوی شعبه ۴ اجرای احکام کیفری صادر شده بود، اما وی به شعبه ۱۰۹ کیفری دادگستری کرج منتقل و از سوی رثیس این شعبه، قاضی سرابی مورد نقد قرار گرفت، که چرا مطالبی در رسانه‌ها منتشر شده مبنی بر اینکه قاضی، وی را مورد تهدید قرار داده است.
محمد رضا پورشجری در حالی به دادگاه منتقل شد که از ساعت ۶ صبح تا ۸ شب دست بند و پابند به همراه داشت و ماموران اعزام ضمن بد رفتاری با این زندانی سیاسی، وی را از نوشیدن آب و استفاده از دستشویی محروم کرده بودند. و هر بار که وی به دلیل درد ناشی از فشار دستبند و پا بند‌ها، نا‌توان در راه رفتن می‌شد، با استفاده از شوکر از سوی ماموران مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت.
محمدرضا پورشجری در تاریخ ۲۱ شهریور ماه ۱۳۸۹ در منزلش در کرج بازداشت شد. او بعد از بازداشت به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر منتقل و مدت هفت ماه در سلول انفرادی مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفت که این فشار‌ها موجب آسیب‌های جسمی برای وی شده بود.
وی هم اکنون در زندان زندان ندامتگاه کرج دوران محکومیت خود را پشت سر می‌گذارد.
http://parsdailynews.com/100496.htm
کمیته گزارشگران حقوق بشر