۱۳۹۰ بهمن ۲۲, شنبه

عصبانیت منبع حکومتی از کسادی "جشن انقلاب" و لو رفتن آن توسط رسانه های بین المللی

article picture
سایت حکومتی مهر:یک رسانه غربی در گزارش جشن مردمی انقلاب، حضور میلیونی مردم را دهها هزار نفری خواند و به نمایش ماکت هواپیمای بدون سرنشین RQ-170 آمریکا در میدان آزادی پرداخت.
به گزارش خبرگزاری مهر، آسوشیتدپرس ضمن تلاش برای کم رنگ جلوه دادن حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن نوشت: تلویزیون دولتی ایران به انتشار تصاویری از حضور پررنگ دهها هزار نفر در سراسر این کشور به مناسبت گرامیداشت سی و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.
این رسانه آمریکایی در ادامه نوشت: همچنین یک ماکت از هواپیمای بدون سرنشین RQ-170 با ابعاد واقعی که ایرانی ها در دسامبر گذشته موفق به فرونشاندن آن در خاک خود شدند، در میدان آزادی نمایش داده شد.
به نوشته آسوشیتدپرس، تلویزیون دولتی ایران سقوط این هواپیمای بدون سرنشین را به عنوان "نشانه ای از قدرت" نیروهای ارتش ایران در برابر آمریکا و ضربه سخت این کشور به غرب در جنگ نرم معرفی کرد.

خبری که حذف شد :باج دهی به امت ساندیسی برای شرکت در نمایش رژیم

article picture
توزیع رایگان شارژ ایرانسل در مراسم ۲۲ بهمن
خبرگزاری مهر لحظاتی پس از انتشار این خبر اقدام به حذف آن از خروجی خود کرده است.
مهر از توزیع رایگان شارژ به مشترکان تلفن همراه در مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر تهران خبر داد.
به گزارش دیگربان، این خبرگزاری گزارش کرده که اپراتور دوم تلفن همراه به شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن٬ ۲۵ درصد شارژ رایگان برای سیم کارت‌های اعتباری هدیه داده است.
مهر در خبر خود اضافه کرده «مشترکان ایرانسل» در این روز در مسیرهای مشخص شده راهپیمایی می‌توانستند از ۲۵ درصد شارژ «شگفت انگیز» به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

یک شهروند اهل اشنویه به زندان محکوم شد


یک شهروند اهل اشنویه توسط دادگاه انقلاب اسلامی به زندان محکوم شد.
هم بندی این شهروند در تماس با خبرنگار آژانس خبری موکریان اظهار داشت: این شهروند که حمید فتحی زرزا نام دارد از طرف دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به تحمل یک سال حبس محکوم شد.
گفتنی است حمید فتحی زرزا که مدتی را در زندان اشنویه بسر برده، هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه دوران محکومیت خود را سپری می نماید.
 

بی اعتنایی مردم روانسر به مراسم دولتی 22 بهمن

article picture

طبق خبر دریافتی، روز شنبه مراسم دولتی 22 بهمن در حالی از سوی رژیم در روانسر برگزار گردید که با اعتنایی مردم آزادیخواه و شریف این شهر روبرو گردید.


خبر رسیده حاکی است که به رغم کلیه تمهیدات و تهدیدات صورت پذیرفته از سوی دستگاه ها و کارگزاران رژیم علیه مردم این شهر با هدف رونق بخشیدن به مراسم دولتی 22 بهمن، این مراسم در کمال بی رونقی تنها با شرکت یکصد نفر از عوامل وابسته به رژیم در روانسر برگزار گردید. همین خبر می افزاید آن تعداد از مردم که در حاشیه نظاره گر این مراسم بودند تنها با هدف شناسایی مزدوران رژیم در محل حاضر گردیدند. گفتنی است که یک روز قبل از برگزاری این مراسم، اداره بازرگانی رژیم کسبه را تهدید کرده بود که در صورت تعطیل نکردن اماکن کسب خود با جریمه های نقدی روبرو خواهند شد. همچنین دانش آموزان مدارس در سطوح گوناگون آموزشی به اشکال مختلف از جمله کاستن از نمره اخلاق و حتی تنبیه بدنی تهدید شده بودند.
گزارش دریافتی از كومه له 

برگزاری مراسم تولد انور حسین پناهی در زندان مرکزی سنندج

article picture
گزارش دریافتی: جمعی از زندانیان سیاسی بند دو پاک زندان مرکزی سنندج ، جمعه 20 بهمن در سالروز تولد انور حسین پناهی ، از زندانیان سرشناس کرد ، در جشن کوچکی به این مناسبت، یاد او را گرامی داشتند.
بنا به گزاش رسیده : زندانیان سیاسی این بند در این مراسم مقاومت حسین پناهی را ستودند و عملکردهای غیرقانونی و شکنجه گونه دستگاهای امنیتی و قوه قضاییه را در نگهداری دائم او در زندان و اینکه وی در طی این 4 سال بدونه مرخصی بوده محکوم کردند. و از تلاشهای وی برای ریشه کن کردن مواد مخدر و تشویق زندان برای همبستگی و اتحاد و ایجاد فضای دوستانه در بین زندانیان تجلیل و قدردانی کردند.
شایان ذکر است انورحسین پناهی از فعالان سیاسی و مدنی کرد است که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود و پس از اعتراض‌ سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر، حکم اعدام وی به ۱۶سال زندان تقلیل پیدا کرد.

ضرب و شتم یک درویش گنابادی در بند امنیتی زندان اوین علی مرتضایی از دراویش گنابادی که در بند امنیتی زندان اوین در بازداشت است مورد ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی قرار گرفته است.
به گزارش مجذوبان نور، ‌ خانواده علی مرتضایی از دروایش گنابادی ساکن تهران طی روزهای گذشته با این درویش زندانی ملاقات داشته‌اند. طبق این گزارش ملاقات بصورت کابینی و تحت تدابیر شدید امنیتی صورت گرفته است و به گفته خانواده آقای مرتضایی، این درویش گنابادی جهت گرفتن اعتراف ساختگی شدیدا مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته است به صورتی که زیر چشم این درویش کبود و دماغ ایشان نیز شکسته است و در ناحیه لب و دهان علی مرتضایی نیز اثرات کبودی و زخم کاملا مشهود بوده است.
گفتنی است در تاریخ ۲۱ دی ماه پنج درویش گنابادی در ایران بازداشت شدند که دو تن از این دراویش به نام‌های سیمین نعمت اللهی با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیونی طی روزهای گذشته آزاد شده و آقای حسام الدین باتمانی عصر روز بازداشتشان آزاد شدند و سه تن دیگر از دراویش به نام‌های کسری نوری، علی مرتضایی و یوسف محمدرضایی پس از گذشت یک ماه همچنان در بازداشت می‌باشند.

افزایش فشار برای مصاحبه تلویزیونی بر سهام‌ الدین بورقانیسهام بورقانی، روزنامه‌نگار، که از ۲۴ روز پیش همچنان در بند دو الف سپاه در زندان اوین در بازداشت انفرادی به سر می‌برد، تحت فشار برای مصاحبه و اعتراف دروغین به ارتباط با بی‌بی‌سی قرار دارد.
به گزارش کلمه، این روزنامه‌نگار مستقل و سردبیر سابق سایت دیپلماسی ایرانی که هیچ ارتباطی با کارمندان شبکه بی‌بی‌سی نداشته‌است، صرفا به خاطر دوستی سابق با تعدادی از روزنامه‌نگاران همکار در روزنامه‌های داخل کشور که بعدا در بی‌بی‌سی مشغول به کار شده‌اند تحت فشار برای مصاحبه و اعتراف دروغین قرار گرفته و تاکنون حاضر به این کار نشده است.
بنا بر این گزارش، وی در معرض دروغ‌های مکرر بازجویان قرار داشته است و جز وعده‌های مکرر و عملی‌نشده آزادی، بازجویان وی از جمله به دروغ مدعی شده‌اند که همسر و دیگر دوستانش با شبکه بی‌بی‌سی درباره بازداشت او مصاحبه کرده‌اند.
پدربزرگ وی، پدر احمد بورقانی و شهید امیر بورقانی، نیز که برای ملاقات او به زندان اوین رفته بوده‌است در میان پله‌های پرتعداد مسیر و تحت تاثیر فشارهای عاطفی ناشی از بازداشت نوه‌اش دچار درد شدید قلب شده و مدتی در بیمارستان بستری شده است.

وضعیت وخیم محمدرضا معتمدنیا در بند ۳۵۰ زندان اوینبا وجود تاکید پزشکی قانونی بر ضرورت انتقال به بیمارستان محمدرضا معتمدنیا، از مسئولان پشتیبانی جنگ دوران دفاع مقدس در بند۳۵۰ زندان اوین، مقامات دادستانی تهران با اعزام معتمدنیا به بیمارستان خارج از زندان مخالفت می کنند.
به گزارش کلمه، محمدرضا معتمدنیا زندانی سیاسی محبوس در بند ٣۵٠ اوین به دلیل نامشخص انگشتان دست راستش بی حس و فلج شده است وی همچنین به علت عفونت شدید لثه دچار خونریزی های مکرر شده است.
معتمدنیا، مشاور اجرایی فرماندهی ستاد کل قوا در دوران جنگ، بارها به بهداری زندان اوین مراجعه کرده که پزشکان این مرکز نتوانستند دلیل بی حس شدن انگشتان محمدرضا معتمد نیا را تشخیص دهند و عنوان کردند که درمان وی باید در خارج از زندان انجام شود.
علیرغم تاکید پزشکی قانونی بر ضرورت انتقال به بیمارستان و این نکته که این زندانی سیاسی از بیماری های قلبی و نخاعی رنج می برد، مقامات دادستانی تهران با اعزام معتمدنیا به بیمارستان خارج از زندان مخالفت می کنند.
معتمدنیا از مسئولان پشتیبانی جنگ دوران دفاع مقدس و نماینده ویژه نخست وزیری در دوره های رجایی، باهنر و مهندس میرحسین موسوی در بخش صنعت و معدن بوده است.

مرگ مشکوک یک فرمانده دیگر سپاه پاسداران

article picture
ایست قلبی بلای جان فرماندهان سپاه پاسداران / سردار احمد سوداگر درگذشت
این پنجمین مرگ مشکوک فرماندهان ارشد سپاه پاسداران است که جملگی به دلیل سکته و یا ایست قلبی به دیار باقی پیوسته اند.
به گزارش خبرنگاران سبز، سردار احمد سوداگر٬ رئیس پژوهشگاه علوم و معارف «دفاع مقدس» و از فرماندهان ارشد سپاه بر اثر عارضه قلبی درگذشت.مسئولیت اطلاعات امنیت قرارگاه خاتم‌الانبیا و فرماندهی لشگر 27 محمد رسول‌الله از جمله مسئولیت‌های سردار ‌سوداگر بوده است.
حاج ‏احمد سوداگر از بچه ‏‌های جبهه و جنگ دزفول بود که روزهای خوش زندگی اش را در جبهه‏ های جنوب و غرب سپری نموده بود. عمده مسئولیت ‏‌های وی در دوران دفاع مقدس، محورهای اطلاعات - عملیات بوده که در یکی از شناسائی های اطلاعاتی پای خویش را تقدیم محبوب نمود.
‌کتاب "جاده‌های سربی" ‌مجموعه خاطرات احمد سوداگر از دوران دفاع مقدس و فراز و نشیب های مسئولیت های وی ‌را روایت می کند.
این پنجمین مرگ مشکوک فرماندهان ارشد سپاه پاسداران است که جملگی به دلیل سکته و یا ایست قلبی به دیار باقی پیوسته اند.
او نیز به جمع غلام محرابي ها، حاج احمد کاظمی و احمد غلامپورها ، حاج عباس هواشمي، حسن مقدم ها احمد سياف ها، سعيد خزائلي ها، محسن نوذريان و صرامي و منصور ترکان ها و همه و همه پیوست .

۱۳۹۰ بهمن ۲۱, جمعه

شاهرخ زماني و محمد جراحي همچنان در بند قرنطينه

article picture


بر اساس اخبار رسيده از زندان تبريز، وضعيت زندانيان كارگري آقايان شاهرخ زماني و محمد جراحي در بند قرنطينه ي تبريز بسيار تاسف بار است. اين دو زنداني علاوه بر فشارهاي زندان بانان و شرايط نامساعد غذايي و نبود امكانات اوليه در زندان، دو بار نيز مورد حمله و ضرب و شتم تعدادي از زندانيان عادي تحريك شده قرار گرفته اند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق کارگر، اين زندانيان تحريك شده با حمله به محمد جراحي و شاهرخ زماني آنان را از تخت خود بيرون كرده و محل خواب آنان را خود اشغال كرده اند. و در نتيجه آنان مجبورند روي زمين بخوابند. با اين همه مسئولان زندان از انتقال آنان به بند عمومي خو د داري كرده و آنان را همچنان در بلاتكليفي نگه داشته اند .
گزارش دریافتی از :کانون مدافعان حقوق کارگر
 

مرکل:برنامه اتمی جمهوری اسلامی تهدیدی برای کل جهان است

article picture

مرکل: فشار بر جمهوری اسلامی باید افزایش یابد.
صدراعظم آلمان بار دیگر بر ایستادگی کشورش در کنار اسرائیل تاکید کرد، ولی در عین حال گفت که برنامه اتمی جمهوری اسلامی نه تنها اسرائیل، بلکه کل جهان را تهدید می‌کند. همین امر از نظر مرکل موجب شد که «اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی وضع کنند که البته متاسفانه چین و روسیه از پیوستن به آنها امتناع می‌‌ورزند.»
مرکل: فشار بر جمهوری اسلامی باید افزایش یاب
دویچه وله:صدراعظم آلمان با نگرانی‌آور خواندن مواضع هسته‌ای مقام‌های ایران، از اتحادیه اروپا خواست فشار سیاسی را بر این کشور افزایش دهد. هم‌زمان اتحادیه اروپا در صدد تشویق هند به مداخله فعال در مناقشه هسته‌ای ایران است.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواهان برخورد شدیدتر اتحادیه اروپا با ایران و برنامه اتمی این کشور شد.

دانشجوی نوکیش مسیحی از تحصیل محروم شد


خانم "فاطمه نوری" دانشجوی رشته هنر در یکی از دانشگاه‌های تهران به دلیل اعتقاد به مسیحیت به یكسال محرومیت از تحصیل محكوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خانم نوری از نوكیشان مسیحی است كه در اواخر شهریور ماه سال جاری در محل سکونت خود در شرق تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان اوین شد.
"فاطمه نوری" از دانشجویان رشته هنر بوده كه به اتهام "شركت در كلیسای خانگی، توهین به مقدسات و اقدام علیه امنیت ملی" در دادگاه انقلاب اسلامی شعبه خیابان معلم محاكمه و به مدت یكسال از تحصیل در دانشگاه محروم شد.
این نوكیش مسیحی همچنین پس از تحمل نزدیک به سه ماه زندان در تاریخ ۹ آذرماه ۱۳۹۰ از زندان آزاد شد اما حکم محرومیت از تحصیل وی همچنان پابرجا ماند.
بازداشت خانم "فاطمه نوری" در ارتباط با پرونده یكی دیگر از نوكیشان مسیحی بنام "لیلا محمدی" بوده است.

بی خبری از سرنوشت دو دانشجوی زندانی کُرد


سایت کُردپا: دو تن از دانشجویان دانشگاه آزاد مهاباد که شصت روز پیش توسط مأموران امنیتی بازداشت شده بودند تا کنون در بی خبری مطلق به‌سر می‌برند.
طبق گزارش ارسالی خبرنگار آژانس خبررسانی کُردپا از شهرستان بوکان، دو دانشجوی دانشگاه آزاد مهاباد و از اهالی روستاهای تابعه‌ی شهر بوکان، قریب به دوماه قبل و در محوطه‌ی دانشگاه از سوی مأموران اداره‌ی اطلاعات شهرستان مهاباد بازداشت شده‌اند، اما تاکنون از سرنوشت آنان هیچ اطلاعی در دست نمی‌باشد.
این دو دانشجو کُرد که نام یکی از آنها در گزارش"حسین رابا" ذکر گردیده بعد از نگه‌داری در زندان اداره‌ی اطلاعات مهاباد به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه منتقل شده‌ است.
در ادامه‌ی این خبر آمده است: تاکنون خانواده‌های این دو دانشجوی بوکانی به منظور پی‌گیری وضعیت و شرایط فرزندان خود چندین بار به اداره‌ی اطلاعات شهرستان ارومیه مراجعه نموده و مسئولان امنیتی به آنها گفته‌اند که تا 5 ماه دیگر هیچ پاسخی به آنها داده نخواهد شد.
یکی از دستگیرشدگان اهل روستای "داره‌گردله" ی شهرستان بوکان است.

پروتوکل SSL در برخی از شهرها غیر فعال شداز رو پنج شنبه ۲۱ بهمن ماه امکان اتصال به وب سایت هایی که از پروتوکل SSL برای برقراری ارتباط امن با سرویس های خود استفاده میکنند قطع شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، پروتوکل اس اس ال که یکی از راههای ایمن سازی در فضایی سایبری برای ورود به سایتهایی است که اطلاعات شخصی کاربران از جمله ایمیل و یا حساب بانکی در آنها وجود دارد؛ از روز گذشته در برخی از شهرهای ایران با اختلال همراه بوده است.
در سالهای اخیر و در پی فیلترینگ گسترده سایت های مخالف و منتقد حاکمیت، استفاده از این پروتوکل برای عبور از فیلترینگ نیز به سرعت مورد استفاده قرار گرفته بود.
مختل شدن این سرویس در ایران همزمان با تلاش سازمانهای امنیتی فعال در زمینه سایبری برای بدست آوردن اطلاعات ورود به سرویس های ایمیل کاربران ایرانی صورت میگیرد.
گفتنی است، در طی ماههای اخیر اختلالات اینترنتی در شرق کشور به مدت طولانی ادامه داشت که شایعه آزمایش اینترنت ملی نیز از سوی برخی منابع اعلام شده بود.

وقوع انفجار در آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد


گزارش ها از دانشگاه علوم پزشکی مشهد حاکی از آن است که صبح امروز در آزمایشگاه میکروبی دانشکده داروسازی این شهر انفجاری رخ داده که به گفته رییس دانشکده موجب «شکسته‌شدن شیشه‌های اطراف» شده است.
به گزارش دانشجونیوز، محسن ایمن‌شهیدی، رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد, در گفت‌وگو با ایسنا از وقوع انفجار در آزمایشگاه میکروبی دانشکده داروسازی مشهد خبرداده است.

جنگ گرگها:نامه سرگشاده معاون احمدی نژاد: ویژه خواری « ۳۰۰۰ متر زمین و ۳۸ ماه ارز دانشجویی» از سوی احمد توکلی


محمد رضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد در نامه ای سرگشاده خطاب به احمد توکلی از رانت ها و ویژه خواری های وی اعم از « ۳۰۰۰ متر زمین« و « ۳۸ ماه ارز دانشجویی» پرده پرداشته است.
به گزارش دانشجونیوز، بدنبال مطرح شدن انتقاداتی از سوی احمد توکلی، نماینده تهران در مجلس ایران به محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد، وی در نامه ای از این نماینده مردم تهران پرسیده است: «راستی چگونه می‌شود به صورت نامشروع و بدون استحقاق برای خود، همسر و فرزندان ارز دانشجویی بابت ‌٣٨ ماه دریافت کنید درحالی که بنا به استنادات موجود شما فقط ‌١١ ماه درخارج از کشور حضور داشته‌اید؟»
نیاز باشد همه مدارک و مستندات موجود نیز انتشار خواهد یافت
به گزارش آفتاب، دفتر محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد در این نامه‌ای سرگشاده نوشته است: «شما به عنوان رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در مصاحبه‌ای با مجله اقتصاد ماه تحت عنوان «بیان ناگفته‌ها از فساد یقه سفیدها» و فساد سیستمی و نظام یافته‌ سخن گفته‌اید که مورخ ‌۵ بهمن ‌١٣٩٠ در برخی دیگر از رسانه‌ها بازتاب داشت؛ لذا متن زیر را با توضیح این‌که جنابعالی و آگاهان از خواستگاه عبارت یقه سفیدها در اقتصاد سیاسی آگاهی دارید به عنوان دلایل اثبات یقه سفید بودن جنابعالی در ارتکاب فساد سیستماتیک در فرایند آموزش عالی و سایر ویژه‌خواری‌ها برای خود و دیگر رفقای‌تان که با بهره‌گیری از توهین، افتراء، نشر اکاذیب و به قصد تشویش اذهان عمومی در رسانه‌های مکتوب و مجازی علیه دولت منتشر نموده‌اید، بیان می‌گردد و چنانچه نیاز باشد همه مدارک و مستندات موجود نیز انتشار خواهد یافت.»

سید حسن نصرالله: جمهوری اسلامی از حزب الله لبنان حمایت مادی می کند


سید حسن نصرالله، برای نخستین بار، در سخنانی حمایت های مالی جمهوری اسلامی از حزب‌الله لبنان و نیروهای فلسطینی را تایید کرد. وی گفته است که رهبر جمهوری اسلامی اخیرا برای نخستین بار این موضوع را علنی کرده است.
به گزارش دانشجونیوز، دبیر کل حزب الله لبنان در مراسمی در جنوب این کشور از حمایت های معنوی، سیاسی و مادی جمهوری اسلامی سخن گفته که بدون آن "پیروزی جنبش مقاومت لبنان بر اسرائیل به عنوان نخستین و مهم ترین پیروزی عربی" محقق نمی شده است.
وی با صراحت اظهار داشت: "بله، حزب‌الله لبنان از سال ۱۹۸۲ از جمهوری اسلامی ایران انواع حمایت‌های معنوی، سیاسی و مادی را دریافت می‌کند."
سید حسن نصرالله در ادامه گفت: "درباره خطبه رهبر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه که با صراحت گفتند جمهوری اسلامی از جنبش‌های مقاومت در لبنان و فلسطین حمایت می‌کند، و هیچ انتظاری در مقابل این حمایت ندارد، و درحال انجام وظیفه شرعی است؛ به همین وضوح می‌توانم بگویم که این نخستین بار است که بالا‌ترین مقام جمهوری اسلامی ایران به این وضوح این مسأله را مطرح می‌کنند."

رژیم مفلوک جمهوری اسلامی دوباره اینترنت را مختل کرد

article picture
کاهش سرعت اینترنت و باز نشدن برخی از سایت ها
روز جمعه ، سرعت اینترنت در کشور مجددا با مشکل مواجه شد.
سایت حکومتی انتخاب نوشت: سرعت اینترنت طی چندین ساعت گذشته کاهش یافته و دسترسی به برخی از سایت ها از جمله mail.yahoo امکان پذیر نیست.
بنابراین گزارش، دسترسی به سایت یاهو هم در برخی از مناطق امکان پذیر نیست.
همچنین، روز چهارشنبه در ساعات اولیه صبح ، اینترنت کل کشور مختل و قطع شد.

حمله وحشیانه مزدوران رژیم به کلیسایی در شیراز و بازداشت شهروندان مسیحی

article picture

دستکم ده تن از نوکیشان مسیحی در حمله به کلیسای در شیراز بازداشت شدند
در ادامه موج دستگیری های هموطنان مسیحی در داخل کشور ماموران امنیتی و لباس شخصی در روز چهارشنبه مورخ ۱۹بهمن ماه ۱۳۹۰ با هجوم به یک منزل مسکونی در شیراز که بنظر بعنوان کلیسای خانگی استفاده میشده ۱۰ تن از نوکیشان مسیحی را بازداشت نمودند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این افراد که به منظور برگزاری جلسات پرستشی دورهم گرد آمده بودند پس از بازداشت، توسط خودروی نیروی انتظامی به مکانی نامعلومی انتقال داده شدند.
علیرغم پیگیریها از سوی خانواده بازداشت شدگان، هنوز از محل نگهداری و وضعیت سلامت این افراد اطلاع دقیقی در دست نیست.
مجتبی حسینی یکی از شهروندان بازداشتی در ان جلسه کلیسایی بوده است که پیشتر نیز سابقه بازداشت توسط نیروهای امنیتی را دارد.
این بازداشت ها در حالی صورت میگیرد که هفته گذشته در بورش سازمان یافته به منازل شهروندان بهایی دهها تن از شهروندان بازداشت شدند.

نگه داشتن زندانیان بی دفاع در معرض سوز شدید سرما

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" نگه داشتن زندانیان بی دفاع زندان قزل حصار در معرض بارش برف وسرمای شدید چند درجه زیر صفر .
در طی ساعات روز زندانیان بی دفاع زندان قزل حصار را وادار به بیرون رفتن از سلولهای خود و رفتن به حیاط زندان می کنند.آنها ناچار هستند که ازساعت 07:30 صبح تا زمان ناهار و مجددا بعد از صرف ناهار در حیاط زندان بمانند.
زندانیان بی دفاع در سرمای شدید و چند درجه زیر صفر و بخصوص درزمانهای بارش برف و یا باران مجبورند بدون سر پناه در معرض برف و باران وسرمای شدید قرار گیرند. زندانیان فاقد لباس گرم هستند و در طی مدت زمانی که در حیاط زندان قرار دارند از سوز سرما به خود می پیچند.

۱۳۹۰ بهمن ۲۰, پنجشنبه

اخراج کارگران به دلیل وضعیت بحرانی واحدهای توليدی

article picture
با توجه به راي اخير ديوان عدالت اداري در خصوص قند شاهرود، به کارگران قراردادی توصیه می‌کنیم در صورت اخراج از واحدهایي كه ماهيت كارشان مستمر است با مراجعه به دیوان عدالت اداری از حقوق خود دفاع کنند.
ایلنا: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی سراسر کشور اعلام کرد: پیش بینی می‌شود به دلیل وضعیت بحراني واحدهای توليدي، تا پایان سال جاری 20 درصد از کارگران قراردادی با ماهیت کار دائم از واحدهای تولیدی کشور اخراج شوند.
فتح الله بیات در گفتگو با خبرنگار ایلنا،‌ از افزایش تعداد شکایت‌ها به مراجع حل اختلاف خبر داد و گفت: با توجه به راي اخير ديوان عدالت اداري در خصوص قند شاهرود، به کارگران قراردادی توصیه می‌کنیم در صورت اخراج از واحدهایي كه ماهيت كارشان مستمر است با مراجعه به دیوان عدالت اداری از حقوق خود دفاع کنند.
بیات با بیان این که 70 درصد از کارگران فعال در واحدهای تولیدی کارشان جنبه دائمی دارد ولی کارفرمایان با سوء استفاده از تبصره دو ماده هفت با آنها قرار داد موقت (با ذکر تاریخ فسخ) منعقد می‌کنند، اظهار داشت: از شرکای اجتماعی خواستاریم به منظور حمایت از کارگران در پیش نویس اصلاح قانون کار کارهای دائمی و موقت را از یکدیگر تفیکیک کنند.
رئیس اتحادیه کارگران پیمانی و قراردادی کشور در ادامه با اشاره به افزایش نرخ خط فقر در بین جامعه کارگری خواستار افزایش حمایت‌های دولت از این گروه شد و گفت: به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کارگران در تامین معیشت خود با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از وضعیت اشتغال موجود، خاطر نشان کرد: وعده مسئولین دولتی برای ایجاد دو میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در سال جاری محال بنظر می‌رسد.

نامه ای از زندان رجايی شهر کرج به پينک فلويد

article picture

نامه اي از زندان رجايي شهر کرج به پينک فلويد
ترانه اي براي مردم آزاديخواه ايران بسازيد!
به اميد روزي که ما گيلاسهاي خود را بلند کنيم و فرياد آزادي سر دهيم.
کمپين جهاني براي آزادي زندانيان سياسي
اين کمپين بنا به درخواست زندانيان سياسي از گرايشات سياسي مختلف٬ و بنا به تماس مستقیمی که با مينا احدي گرفته اند٬ براي جلب توجه افکار عمومي بين المللي به موقعيت زندانيان سياسي و براي آزادي همه آنها صرف نظر از هر عقیده و مرامی اعلام ميشود. آمار زندانيان سياسي در ايران صدها نفر است. ما تا کنون اسامي ششصد نفر از اين زندانيان را در اختيار داريم. رهبران کارگري٬ دانشجويان معترض٬ وبلاگ نويسان٬ وکلا٬ فعالين سياسي و جواناني که در اعتراضات ميليوني سال ۱٣۸۸دستگير و زنداني شده اند. تعدادي از اين زندانيان را خطر اجراي حکم اعدام تهديد ميکند. امروز همه اين اسراي در بند انتظار دارند که ما متحدانه براي آزادي همه آنها تلاشي متمرکز و بين المللي را در دستور بگذاريم. زندانيان معتقدند که بهتر است همه سازمانها و نهادهاي مخالف اعدام و خواهان آزادي زندانيان سياسي دست به دست هم داده و براي جلب توجه افکار عمومي بين المللي به وضع وخيم زندانها در ايران و براي آزادي همه زندانيان سياسي يک کار متحدانه انجام دهند.

نامه زانیار و لقمان مرادی در رد اتهامات مطروحه در رسانه هادر پی تائید رسمی صدور حکم اعدام در دیوان عالی کشور برای دو زندانی سیاسی، زانیار و لقمان مرادی و بطبع داستان پردازی های کلاسیک دستگاه امنیتی در چگونگی بازداشت و اتهامات مطروحه که در رسانه حکومتی به صورت گسترده درج شده است، زانیار و لقمان مرادی با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به افکار عمومی ضمن رد این نوع اتهامات و شرح برخی ناگفته های این پرونده و چگونگی ابلاغ حکم به ایشان در زندان خواهان اعاده دادرسی در یک روند قضایی سالم شدند.
متن این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
شاید تجربه بیش از سی ماه زندان آن هم محکوم به اعدام با آن آغاز سخت سلول انفرادی و فشارهای جسمی ، روحی و تهدیدات مختلف و سپس استمرار تلخی محرومیت ازبسیاری ازحقوق قانونی چون ارتباط با خانواده و داشتن وکیل را کمتر کسی داشته است اما پس از این همه مدت شرح پرونده داستان زندانمان را اینچنین متفاوت میبینیم و دچاربهت شده ایم، بهتی همراه با هراس از اتفاقات غریب و همچنان فقدان صداقت تنها داشته امروزمان امید را نشانه گرفته است .

نامه سرگشاده بهار علینیا به گزارشگر ویژه سازمان ملل " احمد شهید "‎

article picture


آنچه در زیر می خوانید نامه سر گشاده بهار علینیا، دانشجو و وبلاگ نویس، خطاب به احمد شهید ، گزارشگر ویژه سازمان ملل است که در زندان جمهوری اسلامی محبوس بود و به تازگی توانسته از ایران خارج شود بهار علینیا در این نامه که یک نسخه آن به پارس دیلی نیوز ارسال شده است ، گوشه ای از آنچه بر وی در ایران و زندان ولایت فقیه رفته است رابازگو می کند.
جناب آقای احمد شهید
نیک می دانم که مورد من تنها یک نمونه ی کوچک از مصادیق نقض حقوق بشر در ایران است، با این وصف تصمیم گرفته ام که با بیان آنچه بر من گذشت سهمی داشته باشم بر افشای وضعیت اسفناکی که مردم کشور مرا گرفتار خود کرده است. وقتی به سبب نگارش عقایدم در یک وبلاگ ساده و خروج از کشور برای تحصیلات، چه اتهامات سنگینی توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بر من وارد می آید، چگونه خانواده و زندگی من تحت تاثیر آن قرار گرفته و آنگاه مجبور به جلای وطن می شوم، به این می اندیشم که رژیم چگونه به سادگی با بهانه جویی، اعتراف گیری و اتهامات دروغین و واهی می تواند تمام مردم ایران را قربانی دستگاه سرکوب خود سازد. با توجه به این که شما مشغول تهیه گزارشی از وضعیت حقوق بشر در ایران هستید در حالی که رژیم از ورود شما به ایران ممانعت به عمل آورده است، تصور می کنم که ارائه ی حقایق توسط کسانی همچون من که قربانی نقض حقوق بشر بوده و مجبور به ترک کشور شده اند تنها دریچه ای است که می تواند نوری بر واقعیت جامعه ی ایران بگشاید و بر این گزارش بازتاب یابد.‬

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران:خامنه ای مسوول اصلی حبس موسوی و کروبی

article picture

۱۹ بهمن ۱۳۹۰) – کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز با انتشار بیانیه ای گفت که رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای باید فورا رهبران منتقد حکومت را که یک سال است در حبس غیرقانونی خانگی قرار دارند آزاد و به استفاده از روش های غیرانسانی و فراقضایی برای خاموش کردن منتقدان سیاسی خود پایان دهد.
امروز که حدود یک سال از حصر خانگی و بازداشت می گذرد کمپین یک گزارش چندرسانه ای* به همراه یک ویدیو و صفحه ای برای اقدام عملی از طریق نوشتن نامه برای آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۸۸ و زهرا رهنورد را منتشر کرد که نام “گزارش یک آدم ربایی” را بر خود دارد.
هادی قائمی سخنگوی کمپین گفت: “باراصلی مسوولیت این حصرخانگی که در حقیقت مصداق بارز آدم ربایی است به دوش خامنه ای است. رهبر ایران فراتر از قانون اساسی ایران عمل می کند و دستگاه قضایی و اطلاعاتی کشور نیز تنها به عنوان ابزاری برای سرکوب در دستان وی به کار می روند که از مصونیت برخوردارند و هیچ احترامی برای قانون اساسی و دیگر قوانین قائل نیستند.”

۱۳۹۰ بهمن ۱۹, چهارشنبه

رضا شریفی بوکانی جایزه خود را به همبندیانش اهدا کردچندی پیش نهادی حقوق بشری در سوئیس لوح تقدیری به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری این زندانی سیاسی به وی اهدا کرده بود که وی این جایزه را به  کیوان صمیمی، حشمت الله طبرزدی، احمد زیدآبادی، سعید ماسولی و جعفر(شاهین) اقدامی تقدیم کرده است.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» رضا شریفی بوکانی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ در تهران بازداشت و تاکنون در زندان به سر می‌برد.
شریفی بوکانی در تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۳۸۹ از سوی دادگاه انقلاب کرج  و شعبه یکم به سه سال و نیم زندان به اتهام  «عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران و اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شد. این حکم در حالی اعلام شد که بوکانی در دادگاه از حق داشتن وکیل محروم بوده و تنها در جلسه دادگاه که آخرین آن در روز دوشنبه، سیزدهم ماه ۱۳۹۰ برگزار شد، شرکت کرد.
بوکانی همچنین در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در پرونده دوم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به چهار سال زندان دیگر محکوم شد. اتهام وی در این شعبه دادگاه جاسوسی عنوان شده بود.
وی هم اکنون از بیماری سیاتیک رنج می‌برد و مسئولین زندان رجایی‌شهر از هر گونه رسیدگی پزشکی به وی خودداری می‌کنند.
متن نامه وی که در اختیار «خانه حقوق بشر ایران» قرار گرفته به شرح زیر است:
من و تو یکی شوریم
از هر شعله‌یی برتر،
که هیچ گاه شکست را بر ما چیرگی نیست
چرا که از عشق
رویینه‌تنیم…
خانم ها روژان حسن ، هولیان آسو ، پرنگ صدف
با سلام و احترام
از لطف و محبت شما عزیزان در اهدای لوح تقدیر به اینجانب صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم این لوح تقدیر عزم و انگیزه ی مرا در انجام مسئولیت های انسانی ام در دفاع از حقوق بشر بیشتر از گذشته نماید.
در پایان با کمال فروتنی این لوح را به هم بندیان عزیزم آقایان:
مهندس کیوان صمیمی
مهندس حشمت الله طبرزدی
دکتر احمد زیدآبادی
سعید ماسولی
و جعفر(شاهین) اقدامی
که سالیان سال در راه آزادی و دفاع از حقوق بشر تلاش و مبارزه ای پیگیر داشته اند تقدیم می نمایم.
ارادتمند شما
رضا شریفی بوکانی
زندانی سیاسی -زندان رجایی شهر(گوهردشت

طرح ترور عبدالکریم سروش در سازمان اطلاعات سپاه


میهن – مجید سعادت: یک مقام نظامی در تهران، طرح ترور عبدالکریم سروش را توسط سازمان اطلاعات سپاه تأیید کرد. وی بامداد امروز به خبرنگار «میهن» گفت که سپاه، سروش را محور تئوریک جنبش سبز می داند اما وزارت اطلاعات این تحلیل را تأیید نکرده و پس از این اختلاف، سپاه خود مسئولیت پیگیری این طرح را بر عهده گرفته است.
به گفته این مقام نظامی، سازمان اطلاعات سپاه، حضور عبدالکریم سروش در نشست سفیران سبز امید در پاریس را به دقت زیر نظر داشته است؛ “معاونت اطلاعات سپاه” از سال ۸۸ پس از تصویب ستاد فرماندهی کل قوا به “سازمان اطلاعات سپاه” ارتقاء یافته است. وبسایت روز آنلاین، نخستین پایگاه خبری بود که از طرح ترور پرده برداشت.سروش، مرداد ماه سال جاری به دعوت اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی به پاریس دعوت شد. وی در نشست فعالان جنبش سبز گفت: «این که شهروندان فریاد کردند “رای من کو؟” تجلی و تبلور حق مدار شدن جنبش بود. جنبش سبز کاملا در راستای مفهوم حق مداری حرکت کرده و می کند». وی افزود: «فقیهان ما فقط با مفهوم تکلیف سرو کار دارند. آنها اساسا به انتخابات، به حق رای دادن، و به حق مردم در اداره امور اعتقادی ندارند و برای همین بدون عذاب وجدان، آراء شهروندان را میلیونی جابجا می کنند».پیش از این، فرشته قاضی در گزارشی در روزآنلاین، از طراحی ترور چند تن از فعالین سیاسی در خارج از کشور خبر داد و نوشت که دکتر عبدالکریم سروش و شیرین عبادی در بین این اسامی قرار دارند و برخی دیگر نیز به صورت تلفنی یا از طریق ایمیل تهدید به مرگ شده اند.

حمله نیروهای امنیتی به منازل بهائیان در شیراز وبازداشت شهروندان بهاییدر ادامه حمله نیروهای امنیتی به منازل بهائیان شیراز؛احضار و بازداشت چند تن از شهروندان بهایی ساکن شیراز

روز گذشته سومیترا ممتازیان، فرشید یزدانی، ایمان رحمت پناه و فرید عمادی، چهار تن از شهروندان بهایی ساکن شیراز بازداشت شدند.
بر اساس این گزارش، این افراد پس از احضار به اداره اطلاعات شیراز بازداشت شده اند. هم چنین طاهره نوروزی و سعید دهقان نیز به اداره اطلاعات این شهر احضار شده اند. منازل برخی از این افراد پیش تر مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و تعدادی از وسایل شخصی ایشان از جمله کامپیوتر، سی‌دی، عکس و کتاب ضبط شده بود.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این بازداشت ها در حالی صورت می گیرد که صبح جمعه 14 بهمن ماه نیروهای امنیتی در یک اقدام هماهنگ و هم زمان، با حمله به منزل حدود 30 تن از شهروندان بهائی ساکن شیراز بیش از 11 نفر را بازداشت کرده اند. اتهام افراد بازداشتی "تبلیغ علیه نظام"عنوان شده است.
در عین حال خبرها حاکی از آن است که پیام تسلیمی از افراد بازداشتی در روز جمعه، به سرطان تیروئید مبتلا بوده و تحت عمل جراحی و شیمی درمانی قرار داشته و بایستی تا آخر عمر دارو مصرف کند و تعیین دوز مناسب داروهایش باید طی آزمایش های پی در پی و توسط پزشک خود وی انجام شود و نسبت به سلامتی وی نگرانی هایی وجود دارد.

گزارش نشست استکهلم و امضاء کنندگان آن

article picture

19 بهمن - کیهان آنلاین- در خبری که به کیهان (لندن) رسیده است، نشست استکهلم که به دعوت مرکز اولاف پالمه زیر عنوان «اتحاد برای دموکراسی در ایران» برگزار شده بود، طی گزارش کوتاهی، اهداف خود را که به امضای شرکت کنندگان آن رسیده اعلام کرد. در «گزارش نشست استکهلم به دعوت مرکز اولاف پالمه» چنین آمده است:

جمع متنوعی از مخالفان جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 15 و 16 بهمن ماه 1390 (4 و 5 فوریه 2012) به دعوت مرکز بین المللی اولاف پالمه در سوئد گرد هم آمدند و در یک فضای دوستانه، بر ادامه گفتگو و ضرورت وفاق ایرانیان برای نفی استبداد، نفی هرگونه تبعیض و نقض حقوق بشر، برای دموکراسی بر مبنای جدایی نهاد دین از دولت و انتخابات آزاد بر اساس معیارهای بین المللی توافق کردند.
شرکت کنندگان در این نشست، برای تداوم و گسترش این گفت و گوها در جمع هر چه بزرگتری از نیروهای اپوزیسیون همصدا شدند.
امضاء کنندگان:
1-‌رامین احمدی 2-فریدون احمدی 3- شهریار آهی 4-هوشنگ اسدی 5-جواد اکبری 6-نوشابه امیری 7-ناصر بلیده ای 8-جما بورش 9-ناهید بهمنی 10-رامین پرهام 11-مهشید پگاهی 12-لیلی پورزند 13-محمد تهوری 14-آرام حسامی 15-ناهید حسینی 16-محسن خاتمی 17-جواد خادم 18-مهدی خرازی 19-فرشاد دوستی پور 20-نیما راشدان 21-احمد رأفت 22-محسن سازگارا 23-ماشاالله سلیمی 24-گلاله شرفکندی 25-حسن شریعتمداری 26-رضا طالبی 27-شهران طبری 28-مزدک عبدی پور 29-اکبر عطری 30-نادر عصاره 31-خالد عزیزی 32-میرو علی یار 33-شهلا فرید 34-سعید قاسمی نژاد 35-یاسین قبیشی (اهوازی) 36-مهرانگیز کار 37-گیتی کاوه 38-بهزاد کریمی 39-مسعود مافان 40-محسن مخملباف 41-مریم معمارصادقی 42-منوچهر مقصودنیا 43عبدالله مهتدی 44-علیرضا نوری زاده.

 

وضعیت نامساعد جسمی هانیه صانع فرشی، زندانی سیاسی در بند نسوان اوین

article picture
هانیه صانع فرشی، زندانی سیاسی که در بند نسوان زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود است، در شرایط نامساعد جسمی به سر می برد.
بر اساس این گزارش وی دچار مشکل کلیوی بوده و در ادرارش رگه های خون دیده می شود. هانیه صانع فرشی در تاریخ ٢٧ فروردین در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام "توهین به مقدسات"، "تبلیغ علیه نظام"، "اقدام علیه امنیت" به 7 سال حبس تعزیری محکوم شده است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر،این زندانی سیاسی پیشتر به علت بیماری کلیوی برای درمان به بیمارستان منتقل شده بود اما پس از انتقال مجدد به زندان بهبودی حاصل نشده و وضعیت جسمانی وی همچنان نگران کننده می باشد.
در عین حال، با توجه به اینکه با درخواست مرخصی استعلاجی این زندانی سیاسی از سوی دادستانی موافقت شده، اما تا امروز مبلغ وثیقه برای مرخصی وی تعیین نشده است.
گفته می شود هانیه صانع فرشی در دوران بازداشت تحت فشارهای روحی و جسمی بسیار بوده و مدت طولانی در سلول های انفرادی نگهداری شده است.
این زندانی سیاسی یکی از هشت نفری است که در یک انجمن اینترنتی به بررسی و نقد حجت ها و استدلال های متعارف در اندیشه دینی می پرداختند و از تیرماه تا بهمن ماه 1389 بازداشت شده اند.

انتقال شاهین زینعلی، زندانی سیاسی به زندان رجایی شهر

article picture
شاهین زینعلی زندانی سیاسی بند 350 زندان اوین، به زندان رجایی شهر منتقل شد.
بر اساس این گزارش، این عضو حزب پان ایرانیست امروز از بند 350 زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شد. وی از آذر ماه امسال به دستور دادستان تهران از ملاقات حضوری و مرخصی محروم شد در عین حال هیچ دلیلی مبنی بر اعمال این محدودیت ها ارائه نشده است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر ، شاهین زینعلی در تاریخ ۷ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و بر اساس حکم صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی، به دو سال حبس به جهت اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق عضویت در حزب پان ایرانیست، ۹۱ روز حبس به جهت فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی منجر به اغتشاش، و مصاحبه با رسانه های بیگانه و پرداخت مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم گردید.
این در حالی است که این روزنامه نگار و فعال سیاسی قبل از بازداشت از دریافت کارت امتحانات پایان ترم دانشگاه محروم و مسئولان دانشگاه ضمن ضبط کارت دانشجویی وی، از ورود این دانشجو به دانشگاه خودداری به عمل آورده و غیر رسمی او را از ادامه تحصیل محروم کرده اند.
گفتنی است شاهین زینعلی، پیمان عارف، آرش صادقی و جواد علیخانی چهار تن از زندانیان سیاسی اوین بودند که از غروب روز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه طی بیانیه ای ضمن اعتراض به نحوه کشته شدن هاله سحابی از اعتصاب غذای خود در زندان اوین خبر داده و پایان اعتصاب غذای خود را منوط بر تشکیل کمیته مستقل حقیقت یاب و تحقیق در مورد تمامی جنایات ۲سال اخیر به ویژه قتل مظلومانه هاله سحابی دانسته بودند.

تحریم ها ، قطع صادرات محصولات خوراکی مالزی به ایران

article picture


رویترز: دست کشیدن تجار مالزی از صدور روغن خوراکی نخل به ایران

به دنبال خبر بدهی میلیونی تجار ایرانی به هندی‌ها به دلیل تحریم‌ها، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه در گزارشی مشابه از قطع صدور روغن نخل مالزی به ایران خبر داد. صادرات روغن نخل به ایران «از حدود سه ماه پیش» دیگر انجام نشده است.
این خبرگزاری به نقل از یک تاجر مالزیایی فعال در این زمینه می‌گوید که «بیشتر شرکت‌های فروش روغن نخل» در مالزی «از اواخر سال گذشته» میلادی، ۲۰۱۱، دست از صادرات این محصول عمدتا خوراکی به ایران کشیده‌اند.
این تاجر که نخواسته است نامش فاش شود گفته است: «پرداخت‌ها انجام نمی‌شود و هیچ شرکتی نمی‌خواهد با این وضع سیاسی پرتنش خطر کند و به ایران جنس بفرستد.»

ماهنامه متعلق به محمد خاتمی لغو امتیاز شد‎


سایت آفتاب: روابط عمومی نشریه «آیین گفت‌وگو» اعلام کرد به موجب ابلاغ مورخه ۱۱/۱۱/۹۰ اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، هیأت نظارت بر مطبوعات پروانه انتشار این نشریه را لغو کرده است.
نخستین شماره «آیین گفت‌وگو» که بر اساس مجوز رسمی آن «دوماهنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی،‌ اقتصادی» است، به صاحب امتیازی حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی در تاریخ ۲۴ آذرماه جاری با هدف طرح و تعمیق مباحث نظری درباب گفت‌وگو و گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها منتشر و با استقبال گسترده و کم‌نظیر محافل علمی و فرهنگی و رسانه‌های مختلف، نخبگان و صاحب‌نظران و مردم فرهیخته کشور روبه‌رو شد.
استمرار انتشار این نشریه برای همه کسانی که دغدغه ایران و اسلام و پاسداشت میراث انقلاب اسلامی را دارند، می‌توانست سودمند باشد که با لغو امتیاز و تعطیلی آن در نخستین گام انتشار، متوقف گردید.
جلوگیری از انتشار این نشریه اگرچه به استناد شمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات و انتشار نامنظم آن اعلام شده است، اقدامی خارج از رویه متعارف درباره انتشار نشریات، به ویژه در حوزه‌های علمی و فرهنگی است.

اعدام چهار تن دیگر در زندان مرکزی قم


دادستان قم از اعدام چهار قاچاقچی مواد مخدر در روزهای گذشته در زندان مرکزی قم خبر داد.
به گزارش مهر، مصطفی برزگر گنجی شامگاه سه شنبه در همایش ائمه جماعات و شورای امر به معروف مساجد استان که در مسجد نبی اکرم(ص) برگزار شد، در سخنانی به اعدام چهار نفر از قاچاقچیان مواد مخدر در روزهای گذشته در زندان مرکزی قم اشاره کرد و افزود: برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و نا‌امن کنندگان امنیت اجتماعی با جدیت دنبال خواهد شد.
وی قم را از نظر تأمین امنیت حائز رتبه سوم کشور دانست و این امر را از برکت وجود بارگاه کریمه اهل بیت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد.
دادستان قم وضعیت استان را از لحاظ ارتکاب به جرائم مطلوب عنوان کرد و افزود: در سال‌های گذشته قم به دلیل قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی به عنوان مسیر تزانزیت مواد مخدر شناخته می‌شد اما امروز با تلاش‌های صورت گرفته در راستای مبارزه با مواد مخدر مسیر ترانزیت تغییر یافته است.
وی اضافه کرد: موضوع مواد مخدر هم جنبه اقتصادی و هم جنبه سیاسی دارد که قاچاقچیان و سوء استفاده کنندگان در این زمینه با فروش این مواد سود‌های سرشاری را بدست می‌آورند.
مواد مخدر صنعتی معضل جدیدی برای جوانان تبدیل شده است

پلمب ۱۵ واحد صنفی فروش پوشاک غیر مجاز در اصفهانپلیس ایران میگوید: در راستای تشدید ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی طرح بازدید از صنوف فروش پوشاک در چند نقطه از شهر اصفهان اجرا و در این رابطه ۱۵ واحد صنفی به علت فروش پوشاک غیر مجاز پلمب شدند. 
به گزارش پایگاه خبری پلیس، در راستای ارتقاء‌امنیت اجتماعی و اخلاقی طرح بازدید از واحد های صنفی پوشاک باهدف برخورد با عوامل توزیع کننده محصولات ضد فرهنگی، جمع آوری البسه و کالاهایی که مبین مظاهر علنی فساد و فرهنگ منحط غربی می باشد و وضعیت ویترین، مانکن ها و اتاق های پرو در چند نقطه از شهر اصفهان توسط به مرحله اجرادرآمد.
وی افزود: در این رابطه ماموران در بازدید از ۱۵ واحد صنفی تعدادی از پوشاک و لباس ها که به صورت قاچاق و غیر مجاز وارد کشور شده بودند را کشف و ضبط کردند. 
این مقام مسئول با بیان اینکه تمامی واحدهای صنفی متخلف با حکم قضایی پلمب شدند عنوان داشت: در این خصوص متصدیان این واحد ها نیز دستگیر به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند. 
سرهنگ صوفی وند گفت: برخورد ریشه ای و قاطعانه با مروجان فرهنگ بد پوششی یکی از برنامه های اصلی فرماندهی انتظامی استان بوده و در این زمینه طرح بازدید از واحدهای صنفی فروش پوشاک در سطح استان به صورت هفتگی اجرا و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

کاندیدای رد صلاحیت شده در نورآباد لرستان بازداشت شد


 دکتر بهروز رشیدیانی، کاندیدای اصلاح طلب دوره نهم مجلس شورای اسلامی از سه هفته پیش تا کنون در بازداشت بسر می برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، از خرم آباد، این کاندید دوره پیشین و نهم مجلس در حالی از سه هفته پیش در بازداشت بسر میبرد که در طی ماه گذشته صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان رد شد.
وی در دو دوره قبلی تحت نام کاندیدای اصلاح طب در حوزه انتخابی نورآباد لرستان در انتخابات مجلس شرکت داشته است.
از اتهام و نحوه بازداشت این فعال سیاسی اطلاعی در دست نیست بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده از نزدیکان وی، نامبرده هم اکنون در زندان خرم آباد نگهداری می شود.

دبیر کل سابق حزب پان ایرانیست به چهار ماه حبس محکوم شدمهندس رضا کرمانی از پیشکسوتان حرب پان ایرانیست و دبیرکل اسبق آن از سوی دادگاه انقلاب اهواز به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شعبه چهار دادگاه انقلاب وی را به ۴ ماه حبس تعزیری که به صورت دو سال به حالت تعلیق در آمده است محکوم کرد.
این محکومیت در رابطه با بازداشت این فعال سیاسی به همراه فرهاد باغبانی در فرودگاه اهواز برای وی صادر شده است.
از اتهامات انتسابی به وی در خصوص این پرونده اطلاع دقیقی در دست نیست.
قابل ذکر است مهندس رضا کرمانی روز پنجشنبه ۸ دیماه ۱۳۹۰ هم در در دادگاه انقلاب شاهین شهر حضور یافته بود و برای پرونده دیگری به همراه حسین شهریاری، حجت کلاشی و دو تن دیگر از اعضای حزب‬ پان ایرانیست مورد محاکمه قرار گرفته است.
نامبرده در پرونده دیگری در شهر کرج از سوی دادگاه انقلاب به یکسال حبس محکوم شده است.

کوهیار گودرزی در شرایط انفرادی نگه‌داری می‌شود
کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر که چندی پیش از سلول‌های عمومی بند 209، به سوئیت منتقل شده بود، بار دیگر در شرایط انفرادی نگه‌داری می‌شود. طبق گزارش‌ها، پیش از این کوهیار گودرزی به همراه یک زندانی دیگر در سلول‌های 10 متری بند 209 که به سوئیت معروف است، نگه‌داری می‌شدند که با انتقال هم‌سلولی او، وی مجددا به شرایط سلول انفرادی بازگشته است.
کوهیار گودرزی که در تاریخ 9 مردادماه از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، بیش از سه ماه از حق تماس تلفنی با خانواده‌اش محروم بود به طوری که هیچ‌گونه اطلاعی از محل نگه‌داری و یا شرایط وی در دست نبود. وی در این مدت بیش از 60 روز در سلول انفرادی نگه‌داری شد.
گودرزی که در تاریخ 27 دی ماه، در شعبه 26 دادگاه انقلاب به اتهامات " تبلیغ علیه نظام" و " اجتماع و تبانی علیه نظام" مورد محاکمه قرار گرفته است، هم‌اکنون در انتظار صدور حکم دادگاه به سر می‌برد. وی هم‌چنین ضمن اعتراض به ادامه نگه‌داری‌اش در بند امنیتی 209، خواهان انتقال خود به بند عمومی شده است.
ادامه نگه‌داری کوهیار گودرزی در بازداشتگاه 209 در شرایطی صورت می‌گیرد که بازجویی از وی مدتها پیش به پایان رسیده است و به نظر می‌رسد عدم انتقال او به بند عمومی تنها جهت اعمال فشار و اذیت و آزار او صورت می‌گیرد.
کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر پیش از این در تاریخ 29 آذرماه 88 نیز بازداشت و به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود که پس از اتمام دوران محکومیتش در آذرماه سال 89 از زندان آزاد شد.

پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت او دستگیر شده بود، هم‌چنان در زندان کرمان و در انتظار حکم دادگاه تجدیدنظر به سر می‌برد.

دستکم ۶۰ تن از شهروندان عرب در استان خوزستان بازداشت شدند

article picture


بازداشت شهروندان عرب زبان در شهرهای مختلف خوزستان که از یک ماه پیش آغاز شده است تا کنون منجرب بازداشت دستکم ۶۰ نفر شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اهواز، از حدود یک ماه پیش و با نزدیک شدن به سالگرد اعتراضات قومی سال ۸۵ در مناطق عرب نشین استان خوزستان جو سرکوب بر این نواحی افزایش یافته است و دست کم ۶۰ تن از شهروندان عرب این استان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
سرکوب شهروندان عرب ایران با بازداشت اقلیت سنی مذهب در این استان آغاز شد که بر اساس گزارشات رسیده دست کم ۱۰ تن بازداشت شدند.
عبدالواحد بیت سیاح – فرزند حمید – ۴۷ ساله – متاهل، مجید باوی – فرزند عبد – ۳۵ ساله – متاهل – فلج از دوپا، حمید خنفری بترانی – فرزند حاشی – ۴۴ ساله – متاهل، جمال حزباوی – فرزند ناصر – ۴۵ ساله – متاهل، غازی هندالی فرحانی – فرزند عبدالرزاق – ۳۸ ساله – متاهل، سید احمد نزاری – فرزند حمید – ۶۵ ساله – متاهل، خلف زبیدی – ۴۳ ساله – متاهل، سعید خزرجی – متاهل، احمد عفراوی – متاهل، حسین خزرجی – متاهل از جمله بازداشت شدندگان بودند.

گزارش اعتراض علیه حضور عوامل جمهوری اسلامی در جنوب سوئد

article picture

اعتراضی متحدانه و موفق علیه حضور عوامل جمهوری اسلامی در جنوب سوئد!

عصر روز سه شنبه 7 فوریه شهر لوند واقع در جنوب سوئد شاهد اعتراض نیرومند مخالفین جمهوری اسلامی علیه " هفته فرهنگی" رژیم اسلامی در این شهر بود. عوامل جمهوری اسلامی در این شهر تحت عنوان برنامه های فرهنگی می خواستند تولد ننگین رژیم اعدام و جنایت جمهوری اسلامی را منجمله با برگزاری یک کنسرت جشن بگیرند. از ساعت 5 بعد از ظهر مخالفین جمهوری اسلامی در محل برگزاری این جشن واقع در مرکز شهر لوند گرد آمدند و علیه رژیم دست به افشاگری زدند. مخالفین با سردادن شعار و ایراد سخنرانی اعتراض شدید خود را نسبت به حضور عوامل جمهوری اسلامی که با سازماندهی مستقیم سفارت می خواستند دهه فجر ( زجر) خود را در لوند برگزار کنند، اعلام داشتند.

در هوای سرد زمستانی تظاهر کنندگان توانستند با گرمی شعارهای کوبنده علیه جمهوری اسلامی و در همبستگی با مبارزات مردم ایران توجه عموم و رهگذران را به خود جلب کنند. حسن صالحی، مریم طاهری و فریده آرمان از جمله کسانی بودند که در این تظاهرات سخنرانی های پر شوری به زبانهای سوئدی و فارسی کردند. در سخنرانی های سوئدی بویژه پرونده جنایت و سرکوب رژیم اسلامی و موقعیت درهم ریخته آن برای حاضرین بازگو شد .

حكم یكسال محرومیت از تحصیل برای یك نوكیش مسیحی

.
در تازه ترین شیوه از سوی جمهوری اسلامی در جهت مقابله با رشد و گسترش مسیحیت در كشور یكی از نوکیشان مسیحی توسط دادگاه انقلاب اسلامی در تهران به یكسال محرومیت از تحصیل محكوم شد.به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» ، خانم «فاطمه نوری» دانشجوی رشته هنر در یکی از دانشگاه‌های تهران به دلیل ایمان و باورهای مسیحی  توسط دادگاه انقلاب به یكسال محرومیت از تحصیل محكوم شد.خانم نوری از نوكیشان مسیحی است كه در اواخر شهریور ماه سال جاری در محل سکونت خود در شرق تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان اوین شد.«فاطمه نوری» از دانشجویان رشته هنر بوده كه به اتهام «شركت در كلیسای خانگی، توهین به مقدسات و اقدام علیه امنیت ملی» در دادگاه انقلاب اسلامی شعبه خیابان معلم محاكمه و به حکم قاضی دادگاه به مدت یكسال از تحصیل در دانشگاه محروم شد.این نوكیش مسیحی همچنین پس از تحمل نزدیک به سه ماه زندان در تاریخ ۹ آذرماه ۱۳۹۰ از زندان آزاد شد اما حکم محرومیت از تحصیل وی همچنان پابرجا ماند.بازداشت خانم «فاطمه نوری» در ارتباط با پرونده یكی دیگر از نوكیشان مسیحی بنام «لیلا محمدی» بوده است.لازم به ذكر است « لیلا محمدی» پس از ۵ ماه بازداشت در زندان اوین، در تاریخ ۲۸ دی ماه سالجاری توسط دادگاه انقلاب اسلامی شعبه خیابان معلم به اتهام «همكاری با عوامل وابسته به گروههای خارجی، تبلیغات ضد اسلامی، ایجاد تشكل و فریب هموطنان تحت عنوان كلیسای خانگی، توهین به مقدسات و اقدام علیه امنیت ملی» متهم شناخته شد. اما قاضی دادگاه نامبرده را از اتهام «همكاری با عوامل وابسته به گروههای خارجی» بدلیل ناآگاهانه بودن تبرئه كرد. بر همین اساس این نوكیش مسیحی به دو سال حبس تعزیری محكوم و رای صادره به ایشان ابلاغ شد.

- غیر قانونی بودن صدور حکم محرومیت از تحصیل

۱۳۹۰ بهمن ۱۸, سه‌شنبه

article picture
علی مظفری٬ رئیس کل دادگستری کرمانشاه اعلام کرد: «اگر در جایی قانون با فتاوی مقام معظم رهبری در تعارض باشد، قطعا منویات ولی امر مسلمین برای قضات ما ملاک عمل خواهد بود.»
دیگربان:به گزارش خبرگزاری ایسنا٬ آقای مظفری این مطلب را روز دوشنبه (۱۷ بهمن) در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری کنگاور بیان کرده است.
وی گفته «حفظ استقلال» دستگاه قضایی، «قانون‌محوری» و «تبعیت محض» از ولی فقیه سه محور اصلی دستگاه قضایی است.
دامنه اختیارات ولی فقیه در جمهوری اسلامی همواره یکی از موارد اختلاف میان حقوقدانان٬ سیاستمداران و روحانیون به شمار می‌رود.
گروهی معتقدند اختیارات ولایت مطلقه فقیه فرا‌تر از قانون اساسی است و رهبر جمهوری اسلامی می‌تواند براساس این اساس تصمیم بگیرد.
در مقابل٬ گروهی دیگر نیز اعتقاد به محدود بودن اختیارات ولی فقیه دارند که در سال‌های اخیر بر اثر فشار همه‌جانبه حامیان خامنه‌ای به حاشیه رانده شده‌اند.
اظهارات رئیس کل دادگستری کرمانشاه در خصوص ارجح بودن فرامین علی خامنه‌ای بر قانون در قوه قضائیه یکی از جنجالی‌ترین تفسیر‌ها از اختیارات ولی فقیه به شمار می‌رود.
نصیر شعاریان شهروند تبریزی حدود یک ماه قبل توسط ماموران امنیتی بازداشت شده و پس از ۹ روز بازجویی در اداره ی اطلاعات تبریز به زندان مرکزی این شهر منتقل شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، این شهروند تبریز در پی نوشتن نامه ای به اوباما است که در آن از وی خواسته بود بدون توجه به گرایشات سیاسی ساکنین «اشرف» در عراق حقوق انسانی در برخورد با آنان را در نظر بگیرد.
نصیر شعاریان از منتسبین به یکی از خانواده های مذهبی تبریز (خانواده ی شعاریان) است که جلسات تدریس و تفسیر قرآن این خانواده یکی از قدیمی ترین کلاس های مذهبی درشهر تبریز است.
ارودگاه اشرف در عراق محل اسکان جمعی از مخالفین نظام وابسته به مجاهدین خلق ایران است که در طی سالهای اخیر و در پی اشکال این اردوگاه توسط نیروهای عراقی شاهد خونریزی ها فجیع در اخراج آنها از عراق بوده است.

توافق سازمان ملل با مجاهدين خلق: ۴۰۰ نفر از مجاهدين خلق به ليبرتی منتقل می شوند، مهر


نماينده دبير کل سازمان ملل متحد در عراق از توافق خود با سرکرده گروهک تروريستی منافقين درباره انتقال ۴۰۰ نفر از اعضای اين گروهک به پايگاه ليبرتی بغداد خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پايگاه النهرين، منابع آگاه عراقی اعلام کردند: "مارتن کوبلر" نماينده دبيرکل سازمان ملل متحد در عراق عصر ديروز نشستی با رهبران گروهک تروريستی منافقين داشته است.
اين منابع بيان کردند: مارتن کوبلر نماينده دفتر سازمان ملل متحد در عراق با يازده نفر از اعضای گروهک منافقين بدون حضور خبرنگاران ديدار کرده است.
منابع فوق ذکر کردند: کوبلر پس از نشست خود با سرکرده منافقين، از پايان هماهنگی ها برای انتقال ۴۰۰ نفر از اعضای گروهک تروريستی منافقين به پايگاه ليبرتی بغداد خبر داده است.

خاطرنشان می شود چندی پيش اعلام شد که ۳۲۶ نفر از منافقين از اردوگاه اشرف به پايگاه ليبرتی منتقل خواهند شد که در ادامه رسانه ها از به تعويق افتادن اين اقدام خبر دادند
گروهک تروريستی منافقين از دهه هشتاد پادگان نظامی اشرف دراستان دياله (۵۷ کيلومتری شمال شرق بغداد) را به عنوان مقر خود برگزيد.
گروهک تروريستی منافقين علاوه بر اقدامات تروريستی عليه ملت ايران در همکاری با رژيم ديکتاتوری بعث سابق و القاعده جنايتهای فراوانی نيز عليه ملت عراق مرتکب شد.


اعتصاب بیش از 100 پناهنده ایرانی در کشور آلمان

article picture

بیشتر از 100 پناهنده ایرانی در شهر ورتسبرگ و چند شهر کشور آلمان به دلیل وضعیت نابسمان شرایط زندگی در هایم ها و چگونگی رسیدگی به پرونده های آنها دست به اعتصاب زده اند.
بعد از خود کشی محمد رهسپار پناهنده ایرانی که در هایم پناهندگی ورتسبرگ ( آلمان) به دلیل بلاتکلیفی خود کشی کرده بود محمد رهسپار که سی سال داشت و در ايران همسر و يک پسر هفت ساله را بجا گذاشت و بدلیل شرایط امنیتی از ایران گریخته بود.
هشت ماه قبل او به آلمان پناهنده شد و هفت ماه در يک هايم پناهندگی در شهر ورتسبرگ آلمان زندگی ميکرد. هايمی که بدليل رفتار راسيستی و نبود امکانات بهداشتی و شرايط زيست بسيار وحشتناک در رسانه های آلمانی از جمله کانال رسمی تلویزیون آلمان نيزگزارشاتی از اين هايم و شرايط ضد انسانی آن منعکس شده است. محمد رهسپار در روز ۲۹ ژانويه در اين هايم خود را حلق آويز کرد و به زندگی خود پايان دا
بعد از این حادثه بیش از 100 ایرانی پناهنده کشور آلمان در شهر ورتسبرگ و چند شهر دیگر دست به اعتصاب زده اند.
در این رابطه وریا رضاربابی فعال سیاسی و یکی از پناهندگان این شهر ( ورتسبرگ) گفت : همان طور که می دانید متاسفانه به دلیل وضعیت سیاسی ایران و فرار خیلی از فعالان سیاسی و مدنی و .... از کشورمان و پناه آوردن به کشورهای اروپایی و غیره ، در اینجا هم باید شرایط سخت زندگی در هایم و منتظر ماندن طولانی برای گرقتن اقامات برای خیلی ها غیره قابل تحمل و اینکه در کدام شهر و چه نوع سیستمی درخواست پناهندگی شما رسیدگی شود که متاسفانه زندگی در هایمهای استان بایرن تقریبا غیره قابل تحمل هستش و دوستمان ( محمد رهسپار) خود را حلق آویز کرد.
سعید شاآبادی : هم اتاقی محمد رهسپار و یکی از اعتصاب کنندگان افزود: ما بعد از اینکه دوست عزیزمان آقای محمد رهسپار خود کشی کرد و متاسفانه مسئولین آلمانی هم هیچ توجهی به ما و چگونگی این خود کشی نکردند ما هم بر آن شدیم که به اعتراض به بلاتکلیفی و شرایط سخت هایمها و به اعتراض به بی توجیهی به خود کشی آقای رهسپار دست به اعتصاب نامحدود بزنیم و از زمان شروع اعتصامان که ازروز 30 ماه هیچ گونه غذا و یا پولی از دولت المان نگریم و در چند مکان تحسن کنیم که متاسفانه تا کنون هیچ گونه جوابی دریافت نکرده ایم .
آقای شاآبادی در آخر از طرف تمامی اعتصاب کنندگان از تمامی ایرانیان مقیم اروپا و بخصوص کشور آلمان خواست که در راهپیمای روز دوشنبه ۱٣ فوريه در مرکز شهر ورتسبرگ فراخوان داده شده است٬ حضور بهم رسانند.
تهیه گزارش : امجد حسین پناهی
لینک زیر:انعکاس خودکشی پناهجوی ایرانی در رسانه های آلمان +فیلم
http://parsdailynews.com/96363.htm
 پارس دیلی نیوز

بیانیه دیده بان حقوق بشر درباره کشته شدن بازداشت شدگان معترض در خوزستان


(New York) – Iranian security forces arrested more than 65 Arab residents during security sweeps in Iran’s Arab-majority Khuzestan province since late 2011 according to local activists, Human Rights Watch said today. The Iranian government should immediately charge or release those arrested, Human Rights Watch said. Authorities should also investigate reports by local activists that two detainees have died in Intelligence Ministry detention facilities in the past week.

Reports by local activists about security sweeps in the towns of Hamidiyeh, Shush, and Ahvaz indicate that authorities carried out at least some of the arrests in response to anti-government slogans and graffiti spray-painted on public property expressing sympathy for the Arab Spring and calling for a boycott of Iran’s parliamentary elections, scheduled for March 2, 2012. Human Rights Watch received information that Mohammad Kaabi, 34, and Nasser Alboshokeh Derafshan, 19, died in detention facilities run by local intelligence officials in Shush and Ahvaz respectively, apparently as a result of torture. The local activists say that most of those arrested are being held in incommunicado detention.

پلیسی شدن بازار ارز؛ آغاز فاز جدید شناسایی دلالان


رئیس پلیس آگاهی کشور گفت: فاز جدید شناسایی دلالان ارز انجام شده است و بزودی با عوامل پشت پرده بازار ارز برخورد می کنیم.
سردار سید حسن بتولی در حاشیه دومین جشنواره جوان سرباز در پاسخ به سئوال مهر در مورد فاز جدید برخورد پلیس با دلالان بازار سکه و ارز اظهار داشت: با تصمیمات دولت و مسئولان اقتصادی، پلیس موظف شد کار برخورد با دلار فروشان را در دستور کار خود قرار دهد به همین منظور کارهای اطلاعاتی و شناسایی دلارفروشان به صورت نامحسوس انجام شد و در چند روز گذشته تعدادی از این افراد جمع آوری شدند البته این افراد تعهد دادند که دیگر به این کار ادامه ندهند.
وی ادامه داد: کار مجدد شناسایی دلالان دلار آغاز شده است و پس از شناسایی این افراد بزودی مرحله دیگری از این طرح اجرا می شود. البته پلیس به دنبال شناسایی افراد پشت پرده است که خودشان عده ای را برای فروش دلار اجیر می کنند.
رئیس پلیس آگاهی کشور افزود: تعدادی از صرافان اقدام به فروش ارز می کردند که از سوی پلیس شناسایی شده اند. عده ای نیز با پرداخت پول افراد را اجیر کرده تا به صورت دلال برای صرافیها اقدام به فروش دلار کنند امیدواریم با کنترل این بخش بتوانیم در تنظیم بازار ارز و طلا موفق باشیم. ضمن اینکه باید مشخص شود منبع تغذیه دلالان چه کسی است.


نصب پلاگارد بزرگ شعار نویسی علیه علی خامنه ای بر روی پل فردیس تهران -کرج

article picture
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" شعار نویسی و نصب پلاگاردهای بزرگ در مناطق پر تردد تهران و شهرستانها علیه علی خامنه ای
در چند روز اخیر مردم و بخصوص جوانان در تهران و شهرستانها در مراکز اصلی شهر و پلهای هوایی اقدام به نوشتن شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتور و دادن فراخوان برای برپایی اعتراضات می کنند.
تعدادی از جوانان اقدام به نوشتن پلاکاردهای پارچه ای چند متری با شعار مرگ بر خامنه ای به زبان فارسی و انگلیسی و نصب آن در محلهای پر تردد و بر روی پل های هوایی نمودند.
از جمله : روز دوشنبه 17 بهمن ماه حوالی ساعت 12:00 بر روی پل فردیس تهران کرج پلاکارد بزرگی نصب گردید که بر روی آن به زبانهای انگلیسی و فارسی شعار مرگ بر خامنه ای نوشته شده است
رانندگان خودروهای سبک و سنگین با مشاهدۀ جوانان که در حال نصب پلاکارد بودند با بوق زدنهای ممتد آنها را تشویق می کردند . در کنار بعضی از این محلها پایگاه های نیروی های سرکوبگر قرار دارند.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
18 بهمن 1390 برابر با 07 فوریه 2012