۱۳۹۰ آذر ۲۶, شنبه

مبهم بودن منشا آتش سوزی خوابگاه دانش آموزی دانشگاه چابهار


مامور مجلس برای بررسی حادثه آتش سوزی چابهار از مبهم بودن منشا آتش سوزی خوابگاه دبیرستان دانشگاه چابهار خبر داد.
به گزارش ایلنا، حیدری دستننایی با بیان اینکه گزارشی که در اختیار کمیسیون قرار داده، تنها یک گزارش اولیه بوده است، افزود: «مهم‌ترین مسئله‌ای که در مورد حادثه آتش سوزی چابهار وجود دارد مبهم بودن منشاء آتش سوزی است و تا زمانی که این موضوع روشن نشود گزارش تکمیلی را به کمیسیون ارائه نمی‌کنم.»
علت واقعی وقوع حادثه هنوز برای ما مشخص نیست

وی خاطرنشان کرد: «اگر چه علت حادثه آتش سوزی چابهار، ایجاد جرقه به دليل اتصال دو رشته سیم عنوان شد اما واقعیت این است که علت اصلي وحقيقي وقوع این حادثه هنوز برای ما مشخص نیست.»
مامور مجلس برای بررسی حادثه آتش سوزی چابهار، پیشنهادی را که به کمیسیون آموزش و تحقیقات برای روشن شدن علت واقعی این حادثه داده است بیان کرد و افزود: «از آنجا که مهم‌ترین بخش این حادثه هنوز برای ما ناشناخته مانده است، به کمیسیون پیشنهاد دادم که از نیروی انتظامی درخواست کنیم یک گروه فنی برای بررسی کار‌شناسی به محل حادثه اعزام کند.»

فرزاد اسلامی و اسماعیل سلمان پور به ترتیب به ٣ و ١ سال حبس تعزیری محکوم شدند


فرزاد اسلامی و اسماعیل سلمان پور دو فعال سابق دانشجویی دانشگاه های آزاد و پلی تکنیک، که آذرماه سال گذشته بازداشت شده بودند، به ترتیب به  ٣ و ١ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
به گزارش دانشجونیوز، سیزدهم آذرماه سال گذشته نیروهای گشت بسیج دو فعال سابق دانشجویی با نام فرزاد اسلامی و اسماعیل سلمان پور را بازداشت کردند. اسماعیل سلمان پور پس از ٢ هفته و فرزاد اسلامی پس از ٤٠ روز تحمل حبس انفرادی در سلول های بند ٢-الف سپاه با قید وثیقه آزاد شدند.
دادگاه این دو نفر تابستان امسال در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد. طی حکم صادره از سوی قاضی مقیسه، فرزاد اسلامی به دو سال حبس تعزیری محکوم شده، که یک سال آن به اتهام تبلیغ علیه نظام و یک سال آن به اتهام توهین به رهبری می باشد. با احتساب اجرا شدن حکم یک سال حبس تعلیقی این دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد تهران مرکز، محکومیت وی به ٣ سال افزایش خواهد یافت. اسماعیل سلمان پور نیز به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
معترض، شخصیت سال 2011 مجله تایم
مجله معروف تایم که هر بار در ماه دسامبر با انتخاب یک شخصیت سال، روی جلد خود را اختصاص به عکس وی می دهد، امسال معترضانی را به عنوان شخصیت سال انتخاب کرد که از بهار عربی تا خیابان های آتن و از اشغال وال استریت تا مسکو برای حقوق شهروندی و نقش بیشتر در تعیین سرنوشت سیاسی و اقتصادی خود و کشورشان دست به اعتراض و تظاهرات گسترده زدند. 
اگرچه تایم معترضان ایرانی را که نخستین جنبش سیاسی واجتماعی قرن بیست و یکم را به راه انداختند،  ظاهرا فراموش کرده، ولی تصویر «معترض» که زن و مرد، هر دو،  می تواند باشد، یادآور جنبشی است که با سرکوب بی رحمانه به آتش زیر خاکستر تبدیل شد تا دیر یا زود دوباره شعله ور شود.
«معترض» که نه تنها حکومت ها و دولت ها بلکه جهان را به بازنگری در مناسبات ناعادلانه فرا خوانده است، به راستی شایستگی آن را داشت که به عنوان شخصیت سال روی جلد مجله تایم قرار گیرد.توسط دلال ها: سکه‌های طلای بانکی از کشور خارج می شوند


بر خلاف روند کاهشی نرخ طلا در بازارهای جهانی و علی رغم عرضه گسترده طلا به شکل سکه و شمش توسط بانک مرکزی در بازار داخلی، کشش تقاضا برای این فلز اطمینان بخش پایان ناپذیر می نماید. تشکیل صف های طولانی خرید در پشت درب بانک ها و رقابت شدیدی که برای دریافت 5 سکه طلای بانکی در هر روز به هر نفر ارایه می شود، آنهم به نرخ رسمی، موید جریان یافتن نقدینگی کلان به سوی این بازار و البته هجوم دلالها به سوی آن است، دلال هایی که الزاما برای برای حفظ قدرت خرید ریال های بی شمار منتشر شده توسط بانک مرکزی اقدام به خرید طلا نمی کنند.
اینکه بانک مرکزی تا چه زمانی بتواند به این تقاضا از محل 17 میلیارد دلار ذخایر طلای خریداری شده در سالهای گذشته پاسخ دهد و اینکه به صورت اصولی نوع عرضه سکه زیر قیمت بازار رویکرد صحیحی در زمان تشدید اعمال تحریم های خارجی است یا موضوع ماندن و یا خارج شدن سرمایه های ملی از راه های گوناگون و ضربه خوردن اقتصاد کشور از این محل ،پرسش های مهمی در مقابل رویکرد بانک مرکزی جهت عرضه طلا در بازار داخلی محسوب می شوند. در این باره دو تن از نمایندگان مجلس موسوی لارگانی و مقدسی نظرات انتقادی خود را مطرح کرده اند که در ادامه میآید:

یورش وحشیانه گارد ویژه زندان کارون اهواز به بندامنیتی/ انتقال ضیا نبوی به همراه ٦٠ تن دیگر به بند زندانیان مواد مخدرروز گذشته با حمله گارد ویژه به بند امنیتی زندان کارون اهواز، ٦٠ تن از زندانیان سیاسی و امنیتی زندان کارون اهواز از بند ١ به بند ٨ این زندان منتقل شده‌اند. ضیا نبوی، فعال دانشجویی محروم از تحصیل نیز در میان این زندانیان بوده است.
به گزارش دانشجونیوز، در شهریور ماه سال جاری، بند ١ تحت عنوان “بند امنیتی” تشکیل شده و کلیه زندانیان سیاسی و امنیتی از زندان کلینیک اهواز به این بند منتقل شده بودند. اما در حال حاضر بر خلاف اصل تفکیک جرایم زندانیان سیاسی و امنیتی را بالاجبار از این بند خارج کرده و در بند ٨ و در میان سایر زندانیان با جرایم مربوط به مواد مخدر و سرقت جای داده‌اند. بند جدید از نظر بهداشتی و تراکم جمعیت وضعیت بسیار اسف باری دارد و اکنون ١۵ نفر از زندانیان منتقل شده تخت ندارند.
زندانیان سیاسی و امنیتی در ابتدا در مقابل این انتقال مقاومت کرده بودند که در نهایت با هجوم گارد ویژه مجبور به خروج از “بند امنیتی” شدند. این بند در حال حاضر به زندانیان مسلول واگذار شده است. زندانیان سیاسی و امنیتی به شدت نسبت به این وضعیت و انتقال‌های متعدد خود در فواصل زمانی کوتاه و عدم رعایت اصل تفکیک جرایم معترضند و اعلام کرده‌اند که اگر تا روز ٢٨ آذر به نامه‌های اعتراضی آنها خطاب به دادستان و رئیس زندان کارون پاسخی داده نشود اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز خواهند کرد.
ضیا نبوی، دانشجوی زندانی در تبعید، در میان زندانیان سیاسی و امنیتی کارون به سر می‌برد. وی در اردیبهشت سال جاری در نامه‌ای به توصیف وضعیت اسف بار زندان کارون پرداخته بود و آن را “مرز زندگی حیوانی و انسانی” توصیف کرده و شرایط را “ورای حد تحریر” خوانده بود. مدت کوتاهی پس از انتشار این نامه، کلیه زندانیان سیاسی و امنیتی به زندانیان دیگری در اهواز به نام زندان کلینیک منتقل شدند که از وضعیت بهداشتی و مدیریتی به مراتب بهتر از کارون برخوردار بود. اما در شهریور ماه و با راه اندازش بند امنیتی در زندان کارون، مجددا همه زندانیان به کارون بازگردانده شده و در بند امنیتی جای داده شدند. اکنون، پس از گذشت تنها سه ماه، بند امنیتی عملا تعطیل شده است.

یوسف ندرخانی یک سال دیگر در زندان خواهد ماند !یو.سف ندرخانی دست کم باید یک سال دیگر را در زندان بماند تا پس از آن تکلیف حکم بحث برانگیز او مشخص شود.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز"، سایت پرزنت تروث كه عمومن اخبار مربوط به ندرخانی  و دیگر همفكران ( غیر تثلیثی ) آنان را از قول منابع نزدیك به ایشان منتشر می كند  نوشت،  "مقامات قضایی ایران می خواهند از این فرصت یک ساله استفاده کنند تا بتواند به گفته خودشان ندرخانی را به اسلام بازگردانند".
دمارس مسئول این وب سایت  گفت: "رئیس قوه قضاییه، آیت الله صادق لاریجانی به قاضی دادگاه رشت دستور داده است که "به مدت یک سال هیچ کاری نکنید."
ایشان از  قول یکی از وکلای ندرخانی نقل کرد: "دستور این بود که در مدت تعیین شده حکمی صادر نشود و ندرخانی در زندان بماند. همچنین به دادگاه گفته شده است تا از هر وسیله برای وادار نمودن ندرخانی و بازگشت او به اسلام استفاده کنند."
با افزایش فشار های بین المللی برای آزادی این دگراندیش مذهبی، دادگاه رشت تصمیم گرفت تا حکم  سید علی خامنه ای را هم درباره اعدام شدن یا نشدن ندرخانی جویا شود. نقش رهبر جمهوری اسلامی در خبر اخیر مبنی بر  ادامه بازداشت ندرخانی به مدت یک سال در زندان هنوز مشخص نیست.
"یوسف ندرخانی" ۳۶ ساله كه همفكرانش از وی بعنوان كشیش خطاب می كنند وابسته به گروهی موسوم به "كلیسای ایران" است كه در ۲۰ مهرماه ۱۳۸۸ تاكنون در زندان رشت بسر می برد وی متهم است که در سن ۱۹ سالگی از دین اسلام خارج شده است.
محبت نیوز

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بخش دوم سخنان خود در مراسم نماز جمعه این هفته اهل سنت زاهدان، به تحولات جاری در خاورمیانه و منطقه اشاره کرد و گفت: مسلمانان دوره ای را سپری کردند که دوره استبداد و دیکتاتوریت بود و دور کسانی بود که یا با کوتا بر سر کار آمدند، یا با انتخابات ساختگی و نمایشی. در طول این دوران مسلمانان مشقات و ذلتهایی را متحمل شدند و سران این حکومتها حاضر نبودند حرف ملت را بشنوند و با آنها گفتمان داشته باشند، شرایط برای آنها به حدی بسته بود که نتوانستند این شرایط را تحمل کنند، اما الحمدلله اکنون مسلمانان به بیداری اسلامی و اجتماعی و رشد سیاسی دست یافته اند. 

ایشان در ادامه به کشته شدن معمر قذافی دیکتاتور لیبی، اشاره کرد و گفت: قذافی که با کودتا بر سر کار آمد، ۴۲ سال حکومت کرد و در طول این مدت حاضر نشد حرف مردم را بشنود، او خود را “ملک الملوک” و “رهبر امت اسلامی” نامید، اما بالاخره پس از سالها قتل و کشتار، کشته شد و مردم لیبی با کشته شدن او، بسیار خوشحال شدند.ایشان خاطرنشان کرد: اکنون مردم لیبی در یک امتحان جدید قرار گرفته اند. با کشته شدن قذافی، مردم لیبی این فرصت را پیدا کردند که حرف خودشان را بزنند و سرنوشت خود را به دست خودشان، رقم بزنند، که آرزوی ما آن است که با انسجام و وحدت کلمه بتوانند در جهت آزادی و دموکراسی اسلامی گام بردارند. همچنین ما امیدورایم که دیگر مردم دنیا که با دیکتاتورها و مستبدانی مواجه اند که حرف ملت خودشان را گوش نمی کنند و جواب آنها را با گلوله و تانک در خیابانها می دهند، روزی به آزادی کامل برسند.

کمر کارگران زیر بار هزینه‌های زندگی خم شده استدبیر اجرایی خانه کارگر ساوه می‌گوید هدفمندی یارانه‌ها باعث افزایش نرخ تورم و فشار مضاعف به اقشار آسیب پذیر جامعه شده و کمر کارگران را زیر بار هزینه‌های زندگی خم کرده است.
محمد زمانی، دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه ضمن بیان این مطلب که هدفمندی یارانه‌ها با افزایش سرسام آور نرخ خدمات عمومی و افزایش قیمت مایحتاج روزانه کارگران همراه شد و مشکلی از مشکلات محرومین برطرف نکرد، افزود: "شاخص‌های تعیین کننده افزایش دستمزد کارگران که از مهم‌ترین آن‌ها نرخ واقعی تورم و شرایط اقتصادی خانوار کارگری است در افزایش دستمزد کارگران مورد توجه قرار نگرفت."
به گزارش ایلنا، او اضافه کرد: "انتظار جامعه کارگری از شورای عالی کار و دولت این است که در تعیین دستمزد سال ۹۱ کارگران به دور از هر گونه سیاسی کاری و براساس واقعیت‌های جامعه به فکر کارگران باشند."
این فعال کارگری با اشاره به اینکه امروز کارگران شرمنده زن و فرزندان خود هستند اظهار داشت: "کمر کارگران زیر بار هزینه‌های زندگی خم شده است."
زمانی اظهار امیدواری کرد دولت در بهبود زندگی مردم و ایجاد رفاه عمومی تلاش کرده و با ارائه راهکارهای اصولی و منطقی در راستای مهار تورم و گرانی با توجه به سفره تهی و معیشت محرومین گام بردارند.
او درخاتمه با اشاره به گفته‌ای از امام اول شیعیان که "از هر دری که فقر وارد شود از در دیگر دین و ایمان خارج می‌شود"، خواستار افزایش سیاست‌های حمایتی دولت از کارگران شد.

مخالفت با آزادی مشروط موسی ساکت، فعال دانشجوییبا درخواست آزادی موسی ساکت، مسئول شعبه آذربایجان شرقی سازمان ادوار تحکیم وحدت مخالفت شد.
به گزارش کلمه، با سپری شدن بیش از نیمی از دوران محکومیت موسی ساکت در زندان تبریز و درخواست خانواده وی از مسئولان قضایی برای موافقت با آزادی مشروط وی، علیرغم موافقت شورای مرکزی زندان تبریز؛ خویبارپور، قاضی شعبه ۴ تجدید نظر تبریز، با این درخواست مخالفت کرده است.
وی همچنین گفته است برای موافقت با آزادی مشروط موسی ساکـت، او باید بصورت کتبی به اشتباهات خود اعتراف کند.
موسی ساکت در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ در دو نوبت در ۲۵ خرداد ۸۸ و ۱۳ آبان ۸۸ بازداشت و به اتهام عضویت در "نهضت آزادی" و "فعالیت تبلیغی علیه نظام" به هفت ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.
موسی ساکت، در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ مسئول ستاد شهروند آزاد (حامیان مطالبه محور کروبی) در استان آذربایجان شرقی بود.

محکومیت یک شهروند بهایی در سمنان به هفت سال حبس

زهره نیک آیین شهروند بهایی ساکن سمنان از سوی دادگاه انقلاب این شهر به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از سمنان، «زهره نیک آیین» شهروند بهایی ساکن سمنان طبق حکم دادگاه انقلاب شهر مزبور به اتهام «تبلیغ علیه نظام، عضویت در ضیافت نوزده روزه، گروه علوم و فنون، طرح روحی و راه اندازی کلاس درس اخلاق برای کودکان بهایی» به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد. 
این حکم در روز پنجشنبه ۱۷ آذر ماه ابلاغ و ۲۰ روز برای درخواست تجدید نظر به نامبرده مهلت داده شد. 
یاداوری می‌گردد زهره نیک آیین در اواخر اسفند ماه سال گذشته به همراه چند شهروند بهایی دیگر اهل سمنان مدتی بازداشت که در فروردین ماه با وثیقه معادل ۱۰۰ میلیون تومان آزاد شد.

درخواست قصاص چشم برای پسر ۱۶ساله پسر ۱۶ساله‌ای که به سبک فیلم‌های وسترن آمریکایی با تفنگ بادی با دوستانش شوخی کرد و باعث کورشدن چشم یکی از آن‌ها شد، با درخواست قصاص چشم از سوی شاکی پای میز محاکمه رفت.
فروردین ماه سال جاری نوجوان ۱۲ساله‌ای به نام محمد بر اثر شلیک دوست ۱۶ساله‌‌اش علی به وسیله‌ی تنفگ بادی، چشم چپِ خود را از دست داد.
روزنامه‌ی شرق از قول محمد که در این حادثه یکی از چشمانش را از دست داده، نوشت: "من و بچه‌ها در خیابان داشتیم بازی می‌کردیم که علی آمد و تفنگی در دستش بود. او مثل فیلم‌های سینمایی سلاح را به سمت ما گرفت و گفت دست‌ها بالا بعد شلیک کرد و من بعد از آن متوجه چیزی نشدم."
بر اساس این گزارش پلیس با توجه به گفته‌های این نوجوان، علی -پسر ۱۶‌ساله – را بازداشت کرد. او اتهامش را پذیرفت و گفت شلیک من باعث کور شدن محمد شد؛ اما نمی‌خواستم این کار را بکنم و آن ماجرا یک شوخی بود.
در همین زمینه جلسه‌ی رسیدگی به این پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری‌ استان البرز به ریاست قاضی رنجبر برگزار شد.

وحشت و توهم پاسدار بسیجی نقدی :تحریم نفت ایران برابربا نابودی غرب است

article picture

به گزارش ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، سردار پاسدار محمدرضا نقدی، فرماندۀ نیروهای بسیج گفته است که تحریم های آمریکا و اروپا علیه ایران بی اثرند و اگر ایران صادرات نفت خود را قطع کند غرب نابود می شود. محمدرضا نقدی که این سخنان را در مشهد ایراد کرده افزوده است که تحریم های غرب علیه ایران بیهوده اند و کافی است که ایران شیر نفت خود را به روی غرب ببندد تا کل کشورهای غربی از میان بروند. پیشتر از این محمدرضا نقدی گفته بود که او دعا می کند که غرب تحریم های خود را علیه ایران بیشتر و شدیدتر بکند، زیرا، سخت تر شدن تحریم ها به همان نسبت به رشد و رونق اقتصادی ایران کمک خواهد کرد. در این فاصله نخست دولت انگلستان بانک مرکزی ایران را تحریم کرد که به وسیلۀ آن ایران درآمدهای نفتی خود را از خارج دریافت می کند. کنگرۀ آمریکا نیز پنجشنبه گذشته در اقدامی مشابه هم بانک مرکزی و هم غیرمستقیم نفت و گاز ایران را هدف تحریم قرار داد. رستم قاسمی، وزیر نفت دولت ایران در هفتۀ گذشته ابراز اطمینان کرد که کشورهای اروپایی نفت صادراتی ایران را تحریم نخواهند کرد، زیرا، این اقدام، به گفتۀ او، به افزایش سرسام آور قیمت نفت در بازارهای جهانی منجر خواهد شد، مضاف بر اینکه، به گفتۀ رستم قاسمی، اساساً نفت ایران در بازار جهانی غیرقابل جایگزین است. رستم قاسمی همچنین گفته بود که عربستان به ایران قول داده که در صورت تحریم نفت ایران تولید نفت خام خود را افزایش ندهد. با این حال، دولت عربستان در نوامبر گذشته روزانه یک میلیون بشکه نفت بیش از سهمیه خود تولید کرد. اگر چه اجلاس اخیر اوپک نیز تغییری در سقف تولید این سازمان نداد، اما، سهم هر یک از دوازده کشور عضو این کارتل را نیز تعیین نکرد. ناظران معتقدند که این تصمیم گیری عملاً دست عربستان را باز گذاشته تا در صورت تحریم نفت ایران تولید خود را برای تأمین سقف تعیین شدۀ اوپک افزایش دهد.
منوتو

انتقال یک زندانی کرد به سلول انفرادی زندان رجایی شهر

یک زندانی کرد به دستور مسئولين زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی اين زندان منتقل شد.
بنا به گزارش رسیده به خبرنگار آژانس خبری موکریان در مهاباد، صبح امروز 26 آذر ماه یک زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به نام رمضان سعیدی که حدود شش سال است در زندان به سر می برد به دستور مسئولين زندان رجایی شهر کرج به قرنطينه اين زندان منتقل شد.
تا لحظه تنظيم خبر از علت انتقال اين زندانی اهل ارومیه به سلول انفرادی هيچ اطلاعی در دست نيست.
يادآور می‌گردد که رمضان سعیدی از طرف دادگاه انقلاب به اتهام همکاری با احزاب مخالف به 8سال حبس محکوم شده‌ است.

اعدام سه شهروند دیگر تحت عنوان قاچاقچی

article picture

در راستای کشتار مردم ایران ،تحت عنوان قاچاقچی ، سه شهروند در زندان اراک اعدام شدند.
منبع حکومتی:۳ قاچاقچی مواد مخدر در راستای اجرای حکم قضایی به اتهام خرید و فروش و حمل مواد مخدر و نگهداری حدود ۶ کیلوگرم هروئین و کراک در اراک به دار مجازات آویخته شدند.
این در حالی است که سازمان عفو بین الملل در گزارش جدید خود نسبت به افزایش موارد اعدام های مربوط به جرائم مواد مخدر در ایران هشدار داده است.
این سازمان در آستانه انتشار یک گزارش جدید درباره ایران اعلام کرد، اعدام مجرمان مواد مخدر در ایران به طور هشدار دهنده ای افزایش داشته است.
ایسنا:به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، متهم ردیف اول به هویت «ص.پ» به جرم حمل و نگهداری ۸۳۰ گرم کراک در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان دلیجان به اعدام محکوم شد.
هم‌چنین متهمان ردیف دوم و سوم نیز به هویت‌های «م.الف» و «پ.الف» هرکدام به جرم مشارکت در حمل ۵ کیلو و ۶۷ گرم هروئین در شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی اراک به اعدام با دار محکوم شدند.
حکم این افراد که به تایید دادستان کل کشور رسیده بود سرانجام در زندان مرکزی اراک اجرا شد .
http://parsdailynews.com/93983.htm
پارس دیلی نیوز

نارضایتی گسترده از فیلترینگ افسار گسیخته و بدون برنامه

article picture
منبع حکومتی:متاسفانه در مدت اخیر هر رسانه ای حتی اصولگرا که با نگاه دلسوزانه از فیلترینگ فاقد توجیه و گسترده سایت ها انتقاد کرده، با تماس فردی از وزارت ارشاد مواجه شده اند که ضمن معرفی خود از کمیته فیلترینگ، درخواست حذف انتقاد مطرح شده از سایت را داشته و تهدید کرده است در غیر اینصور عواقبی چون فیلتر در انتظار سایت شما هم خواهد بود.
به گزارش جهان، دامنه فیلترینگ سایت‌های مختلف در این ماه‌ها آنقدر بی مهابا به پیش می تازد که تصور فیلتر شدن سایت‌های رسمی داخلی در آینده‌ای نزدیک هم تصوری عجیب نیست؛ گویا سیستم فیلترینگ جدید همچون آتشی است که به جان بیشه افتاده و تر و خشک هم نمی‌کند.
در ماه های اخیر حتی کرکره بسیاری از سایت های مفید و غیرسیاسی هم پایین کشیده شده و در نتیجه جستجوی عکس یک مقام ارشد کشور در سیستم جستجوگر بزرگی چون گوگل جز تعداد انگشت شماری عکس چیزی به دست نمی دهد.
همزمان با افزایش گستره فیلترینگ سایت ها، کاهش سرعت اینترنت هم به مثابه بنزینی شده بر این آتش.
این رویه باعث افزایش ناگهانی نارضایتی کاربران شده و آن ها معتقدند که سیستم فیلترینگ جدید فعالیت های موثر آنان را بشدت محدود کرده است.

پدر پزشک کهریزک: محدودیت هایی است که نمی توانم پیگیری کنم


در حالی آبان ماه سال جاری دومین سالگرد درگذشت رامین اندرجانی، پزشک کهریزک در منزل این شهید برگزار شد که تاکنون پیگیری های خانواده او برای روشن شدن علت مرگ وی به هیچ نتیجه ای نرسیده است. اما پدر این شهید به عدالت خدا ایمان دارد و می گوید: “چه بگویم؟ چه مانده که بگویم؟ همه چیز “روشن” است و خدا خودش عادل است من همه چیز را به او واگذار کردم.
دکتر رامین پوراندرجانی روز نوزدهم آبان ماه سال ۸۸ در استراحتگاه خود در ساختمان بهداری نیروی انتظامی تهران بزرگ بطرز مشکوکی جان سپرد و علت مرگ وی از سوی مقامات قضایی سکته قلبی در خواب عنوان شد و جسد وی بدون اجازۀ کالبد شکافی به خانواده، توسط نیروی انتظامی دفن شد. رامین پوراندرجانی تعدادی از قربانیان شکنجه بازداشتگاه کهریزک از جمله شهید محسن روح الامینی را ویزیت کرده بود. او بارها مورد بازجویی و تهدید قرار گرفت تا جنایات کهریزک را افشا نکند و این مسائل را پیش از مرگ خود به تعدادی از دوستان و خانواده اش مطرح کرده بود.

در زندان وکیل آباد مشهد تنها در یک روز 89 زندانی اعدام شدند

بنا به گزارش سازمان عفوء بین الملل در برلین که امروز منتشر شد شمار اعدام ها در ایران از سال 2009 تا کنون به سه برابر رسیده است. پلیس فدرال آلمان، بنا به این گزارش، در پیگرد جرائم مربوط به مواد مخدر، ایران را یاری می کند. تنها در سال 2011 که  هنوز به پایان نرسیده 600 نفر در ایران اعدام شده اند. از این شمار دست کم 488 نفرشان بنا به جرائم مربوط به خرید و فروش مواد مخدر اعدام شده اند. این اعداد و ارقام در گزارشی ذکر شده که این سازمان در بارۀ مبارزه با مواد مخدر در ایران جمع آوری و ارائه کرده است.
در سال 2009  سازمان عفوء بین الملل 166 مورد اعدام را در رابطه با مواد مخدر ثبت کرده است. در سال 2011  شمار اعدامیان دو سوم افزایش داشته است.
موج جدید اعدام ها ی جمعی درتابستان سال 2010 آغاز شد. در چهارم آگست 2010 تنها در زندان وکیل آباد مشهد، دومین شهر بزرگ ایران، تعداد  89 زندانی در همین رابطه اعدام شدند. روت یوتنر کارشناس امور ایران سازمان عفو بین الملل در آلمان  تاکید کرد که "این اعدام ها در پی  محاکمه های غیر منصفانه ای انجام شده  و اعترافات را بزور شکنجه دریافت کرده اند".
یوتنر همچنین اضافه کرد؛ بیشتر اعدامیانی که در مبارزه با مواد مخدر به دار آویخته شدند  از اقلیت های قومی  و بخصوص افغانی تبار بوده اند. یوتنر همچنین گفت ما مواردی را سراغ داریم که افغان ها را بدون هیچگونه محاکمه ای اعدام کرده اند.
این سازمان حقوق بشری از کشور های غربی به دلیل پشتیبانی ایشان از ایران در کار مبارزه با مواد مخدر انتقاد کرد.
اتحادیه اروپا نه میلیون و نیم ایرو صرف ایجاد پروژه ای برای مبارزه با مواد مخدر در منطقه  کرده است  که در ایران مستقر می باشد. ادارۀ پلیس فدرال آلمان در حال حاضر در چارچوب این پروژه  لابراتواری برای فن آوری جرائم مواد مخدر در منطقه در ایران راه اندازی می کند.
روت یونتر گفت " حالا که کشور فدرال آلمان در این زمینه با نهاد های ایرانی همکاری می کند، بایستی از این همکاری و نفوذ خود استفاده کند و با تاکید فراوان علیه صدور  احکام اعدام برای جرائم مربوط به مواد مخدر اقدام کند و اضافه کرد " این اقدام می تواند نخستین گامی باشد در راستای برچیده شدن احکام اعدام بطور کلی در ایران".

کابوس میکونوس / گفت‌وگو با رویا حکاکیان


میکونوس که روزگاری تنها نام ساده‌ای بود بر یک رستوران در شهر برلین، اکنون فصلی است از تاریخ معاصر ایران که درباره آن داوری می‌شود. این فصل داستان کشته شدن چهار تن از مخالفان حکومت ایران است که انگشت اتهام را متوجه برخی از سران این حکومت کرد و بر روابط ایران و غرب سایه انداخت. رویا حکاکیان در کتاب "قاتلان قصر فیروزه" (Assassins of the Turquoise Palace)روایتی دقیق و جزیی‌نگر از این رخ‌داد ارائه می‌دهد. 
این کتاب سپتامبر امسال در آمریکا منتشر شد، اما در همین زمان کوتاه نیز موضوع نقدها و یادداشت‌‌های بسیاری در رسانه‌های انگلیسی زبان بوده‌ است، چنان‌چه مجله تایم به عنوان "اثری درخشان و جذاب" از آن نام برد و نیویورک تایمز هم آن را در فهرست صد کتاب برگزیده سال 2011 قرار داد.
حکاکیان پیش از این، کتاب "سفر از سرمین نه" (Journey from the Land of  No) را به زبان انگلیسی منتشر کرده بود که شرح خاطرات کودکی او قبل از مهاجرت به غرب است. این کتاب نیز برگزیده نشریات "پابلیشرز ویکلی" و "ال مگزین" در سال 2004 شد.
 
گفت‌وگوی ما با رویا حکاکیان، نویسنده مقیم نیویورک را درباره این کتاب می‌خوانید.
به طور حتم بارها با این پرسش‌ مواجه شده‌اید که چرا واقعه میکونوس را به عنوان سوژه کتاب خود انتخاب کرده‌اید و چرا الان.
البته این کتاب امروز نوشته نشده‌است. من حدود پنج سال قبل به این داستان علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم که آن را بنویسم. از همان زمان هم شروع به تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات کردم و با آدم‌هایی که در این داستان درگیر بودند، مصاحبه‌های مختلفی انجام دادم. اما دلیل علاقه من به این داستان، یکی دو مورد نیست. از یک سو احساس می‌کردم که داستان بسیار جذابی دارد. یعنی، گذشته از وجه سیاسی ماجرا، یک روایت کامل و پرهیجان بود با فراز و فرودهای فراوان که در آن شخصیت‌های خوب یا همان قهرمان‌ها و آدم‌های بد و ضدقهرمان‌ها ایفای نقش می‌کردند. اما از سوی دیگر هر چه که بیشتر با ماجرا آشنا می‌شدم، احساس می‌کردم از آن دست داستان‌هایی است که دانستن آن برای درک تاریخ معاصر ایران ضرورت دارد، خواه برای ایرانیان و خواه برای غیرایرانیان.
 من با ایرانیان بسیاری دراین‌باره صحبت کرده بودم که حتی در میان آنها متخصصان سیاست و تاریخ معاصر ایران هم کم نبودند، اما هر بار به نظرم می‌آمد که هر کسی تنها بخشی از این داستان را می‌داند. به یک معنا، درک هیچ کس از این موضوع کامل نبود، مانند آن حکایت "فیل در تاریکی" مولانا که یکی تنها پای فیل را لمس می‌کرد و یکی خرطوم آن را و بر این اساس فرضیه می‌بافتند. بنابراین، انگیزه دیگر من این بود که داستان را کامل روایت کنم و تصور می‌کردم که برای فهم رویدادها و فضای سیاسی ایران در این سی و چند سال اهمیت دارد.

اقدام اعتراضی دانشجویان مريوانی به نیروی انتظامی


سایت کُردپا: در دانشگاه پیام نور مریوان سمیناری تحت عنوان مواد مخدر برگزار گردید که به صحنه‌ی اعتراض دانشجویان مبدل گردید.
بنا به گزارش خبرنگار کُردپا از مریوان، یک هیأت از نیروی انتظامی این شهر نیز با دعوت رسمی دانشگاه در این سمینار شرکت کرده بودند.
بر اساس این گزارش، هنگامی که یکی از اعضای هیأت نیرو انتظامی شرکت کننده در سمینار جهت قرائت پیام این نهاد نظامی به پشت تریبون رفت، هشتاد درصد از دانشجویان در حرکتی نمادین و اعتراضی سالن سمینار را ترک کردند.
هیأت نیروی انتظامی علیرغم اینکه با دعوت رسمی دانشگاه در این سمینار حضور پیدا کرده بودند، این حرکت را بی حرمتی تلقی کرده و سمینار را ترک کردند.
در ادامه‌ی گزارش آمده است که، دانشجویان پس از رفتن هیأت نیروی انتظامی به سالن سمینار برگشته و برنامه‌های سمینار ادامه پیدا کرده است.

بمب آماده انفجار: هاشمي با چمداني از اسرار محرمانه براي افشا!/ اسناد عمليات تروريستي+ حاشيه هاي بيت رهبري

مهدي هاشمي
 فرزند هاشمی که دومین پسر او و مسئول سازمان اطلاعات بیت شخصی هاشمی نامیده می شود، ید طولايی در اسرار پدر دارد و تاریک خانه اسرار نظام را در چمدان آهنین حمل می نماید.
وي بیشتر از ۴۵ سال اسناد و رازهای پدر را در سینه و چمدان خود در خارج از کشور انباشه و با کوله باری از اسرار نظام جمهوری اسلامی و اسناد دست نویس خمینی و حتی اسناد دریافتی از خود خامنه ای در خصوص حقایق قتلها و اعمال ترویستی و بالاترین اسرار زیر زمینی رژیم را به دستور پدر برای محافظت از کودتا علیه بیت خمینی و بیت هاشمی روانه خارج ساخته تا اگر آن شود که در فکرش بودند تمام این اسناد برای جهانیان فاش گردد.
اطلاعاتی کاملا موثق و انکار نشدنی در دست است که مهدی هاشمی برای یک ماموریت به خارج از کشور فرستاده شده ، اطلاعات موجود نشانگر این است که باند کودتا سعی در برگرداندن او به هر نحوی به ایران دارد تا نتواند ماموریت پدر را به سر منزل مقصود برساند، او که دارای ماموریتی از سوی پدر می باشد در صورت هر گونه تعرض به بیت پدر و اطرافیان منجمله خاتمی و موسوی و کروبی کلیه اسناد را افشاء خواهد نمود و یکی از همین اسناد برای نشان دادن عدم شوخی در این امر معرفی سایت اتمی قم بود که بوسیله دادن گزارش سفر مدیر آن سایت اتمی به عربستان بسیار ماهرانه لو داده شد، ولی در اصل پیام هاشمی رفسنجانی به بیت خامنه ای داده شد که اگر دیگی که برای من و اطرافیانم نجوشد سر سگ درونش خواهیم جوشاند و بیت خامنه ای و سپاه قدس و وزارت اطلاعات کماکان در صدد بریدن سر آنان با پنبه هستند چون خوب میدانند که در بازی سیاست از هاشمی رفسنجانی و باندش رو دست خورده اند و در همین حال تیمهای تروریستی عظیم بیت رهبری خامنه ای را برای ترور مهدی هاشمی فرزند و راز دار و پیام دار هاشمی رفسنجانی به خارج از کشور گسیل داشته اند و حتی دست به دامان حزب الله لبنان و قاچاقچیان مواد مخدر آمریکای لاتین و شخص هوگوچاوز و سازمان اطلاعات روسیه و شخص پوتین هم شده اند که در این ماجرا و ترور دخیل خواهند بود تا به هر شکل ممکن این صندوقچه اسرار را به نابودی بکشانند.

خبرگزاري آذربايجان

۱۳۹۰ آذر ۲۵, جمعه

حمایت گروه کنش‌گرایان ایرانی از طرح شکایت شاهزاده رضا پهلوی علیه خامنه ای

article picture

کنش‌گرايان: علی خامنه‌ای مسوول همه جنايت‌های جمهوری اسلامی است
گروه کنش‌گرایان ایرانی در بیانیه‌ای، ضمن حمایت از طرح شکایت رضا پهلوی علیه رهبری جمهوری اسلامی گفته است: «زيان‌ها و جنايت‌های مستقيم و غير مستقيم اين رژيـم بر کسی پوشيده نيسـت. سازمان ملل متحد بـارها و بارها نقض حقوق بشـردر جمهوری اسلامی را محکوم کرده اســت... بر مـا ايرانيـان اسـت که با تشـديد مبارزه و حضور خود باز هم بگوييـم و در عمل ثابت کنيـم که جمهوری اسـلامی «ايران» نيسـت و سـردمداران اين رژيـم نـه از ايـران و نـه برای ايرانـند.»
خودنویس، محمود مرادخانی: با خبر شديم که امروز آقای رضا پهلوی، ولیهعد سابق ایران و فعال سیاسی مخالف حکومت ایران، شخص علی خامنه‌ای را به نقض حقوق بشر متـهم کرد و از شورای امنیت سازمان ملل متحد رسمـا درخواست نمود که به این اتهام‌ها رسیدگی کرده و ترتيبات لازم را برای محاکمه رهبر جمهوری اسلامی آمـاده کنـد
ما کنشـگرايان مبـارز از اين درخواسـت رسمـی حمايت می نماييـم و از هـمه هم ميهنان و نيروهای فعـال نيز می‌خواهيم که اين روند مثبت را يار باشـند. بر همگان روشن و آشکار است که جنايت‌های انجام شده بتوسط رژيم ولايت فقيهی به دستور و به ابتکار مغزهايی پليد که در راس آن شخص علی خامنه ای اسـت، انجام گرفته اسـت.

دستگیری مجدد یک فعال مدنی و فرهنگی در دهگلان


خبر گزاری کمپین : فعال مدنی و فرهنگی کرد ، فیض الله حسین پناهی برای بار سوم توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به اداره اطلاعات شهر قروه انتقال داده شد. 
بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، فیض الله حسین پناهی فعال مدنی و فرهنگی کرد به اتهام تدریس و ترویج زبان کرد مجددا توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به اداره اطلاعات شهر قروه منتقل شد. 
فیض الله حسین پناهی اهل روستای قروچایی از توابع شهرستان دهگلان که به مدت چندین سال از روحانیون خوشنام این منطقه بوده است به دستور وزارت اطلاعات از مقام روحانیت برکنار و خلع لباس شد 
گفتنی است نامبرده در 16 بهمن 1389 سال گذشته , توسط نیروهای اطلاعات اداره شهر قروه همراه با فرزندش بە نام محمد حسین پناهی دستگیر که بعد از 45 روز در زندان با قید وثقه و تعهد آزاد شدند 
لازم بە ذکر است کە دو سال پیش نیز نامبرده به اتهام اعتراض به حکم اعدام انور حسین پناهی، یکی از فعالان کرد، و بر پایی تجمعات اعتراضی یک ماه را در بازداشتگاه اداره اطلاعات قروه گذارند که بعدا با قید و ثیقه آزاد. 


کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

محکومیت یک خلبان به ۱۰ سال حبس تعزیری


یعقوب ملکی از اعضای ستاد انتخاباتی ارومیه، خلبان و رزمنده به ١٠سال حبس محکوم شد.
به گزارش کلمه، صبح روز چهارشنبه ٢٣ آذرماه یعقوب ملکی از اعضای ستاد انتخاباتی ارومیه، خلبان و رزمنده جنگ از بند ٣۵٠ زندان اوین به دادگاه انقلاب احضار و قاضی پیرعباسی رییس شعبه ٢۶ دادگاه به وی حکم ١٠سال حبس تعزیری را ابلاغ کرد.
ملکی استاد خلبان هواپیماهای جنگی اف و سوخو و دانش آموخته خلبانی از مراکز دانشگاهی امریکا است که با شروع جنگ به کشور بازگشت و درتمامی مدت ٨سال جنگ در نیروی هوایی ارتش مشغول خدمت بود.
این زندانی سیاسی که اتهامش همکاری با یک کشور متخاصم ذکر شده پس از اتمام دوران خدمتش در ارتش یک موسسه آموزش زبان های خارجی در شهرستان ارومیه تاسیس کرد و به همراه فرزندانش به تدریس در آن پرداختند.
ملکی که در بند ٣۵٠ به کاپتان شهرت دارد از معترضان به نتایج انتخابات سال ٨٨ به همین علت بازداشت شده است.
بر اساس این گزارش، وی درجریان بازجویی ها با کابل شکنجه شده و بر اثر ضربات متعدد سیلی قدرت شنوایی یکی از گوش هایش را از دست داده است.

در جنگل‌های شمال به افرادی آموزش‌ نظامی داده‌اند


داوود احمدی‌نژاد با اشاره به جدیدترین اقدامات جریان انحرافی گفت: این جریان افرادی را در جنگل‌های شمال در قالب تیم‌های کوه‌نوردی آموزش‌های نظامی داده و از طریق کانال‌های توریستی وابسته به دولت برای آموزش به خارج می‌بردند.
به گزارش «فردا» به نقل از فارس،وی با اشاره به اینکه در بازرسی ریاست جمهوری با تمام وجود مقابل این جریان ایستادیم، گفت: به ما گفتند که این گروه را در بازرسی‌ها مستثنی کنید و زمانی که مقاومتم را دیدند به من گفتند که موقعیت خود را از دست می‌دهی و پس از آن از بازرسی بیرون رفتم.
داوود احمدی‌نژاد در حاشیه سفر خود به اصفهان در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: جریان انحرافی به دنبال درست کردن مجلسی است که بویی از ولایت فقیه نداشته باشد تا به اهداف ناصواب خود دست یابد.
وی در ادامه با اشاره به پرونده‌ اختلاس‌های اخیر به ویژه اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی افزود: این نوع فسادها یک شبه اتفاق نیفتاده و ریشه‌دار است.
برادر رئیس جمهور با اشاره به اینکه زمانی که در بازرسی نهاد ریاست جمهوری بودم، زمینه‌سازی برخورد با این نوع پرونده‌ها را آماده کردم، تصریح کرد: آن زمان نامه‌ای رسمی نوشتم و در آن قید کردم که مدیرعامل بانک ملی این بانک را ورشکست کرده و سیتی‌زن کارت اروپا را نیز در اختیار دارد.
وی با اشاره به اینکه جریان انحرافی از امروز شکل نگرفته و همواره در ۳۲ سال انقلاب از این دست جریانات در کشور ما وجود داشته است، بیان داشت: انقلاب همواره در معرض این خطر بوده است.

رنجنامۀ تکان دهنده زندانی سیاسی عثمان مصطفی پور

رنجنامۀ تکان دهنده زندانی سیاسی عثمان مصطفی پور به دکتر احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
رنجنامه زندانی سیاسی عثمان مصطفی پور که جهت ارسال به دکتر احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد و انتشار در رسانه ها در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار داده شده است. او که بیش از 20 سال است در شکنجه گاه ها و زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای بسر برده است و هر بار علیرغم بودن در زندان علیه وی پرونده سازی شده و محکوم گردید.متن نامه تکان دهنده این زندانی سیاسی به قرار زیر می باشد:
بسم تعالی،
اینجانب عثمان مصطفی پور فرزند حسین اهل روستای کاسه گران منطقه پیرانشهر در تاریخ 23/04/1370 به همراه 3 تن دیگر از رفقایم در دره آسن گران ترگور ارومیه دستگیر شدیم. دو تن دیگر از رفقایم به نامهای حسین سیت وت و محمد صالح شاهینی در همان محل به ضرب گلوله نیروهای سپاه پاسداران شهید شدند.
سه تن اسیر دیگر به نام های ملا جاسم دلنشین و ایوب جهانگیری به ترتیب در سالهای 1371 و 1372 در زندان مرکزی ارومیه اعدام شده و کسی تا کنون از نحوه اعدام و محل دفنشان خبر ندارد و دیگری میرزا محمد قاسمی بعد از تحمل 8 سال حبس از زندان آزاد شد.

محکومیت چند شهروند به زندان

محکومیت چند شهروند نوسودی به زندان و جریمه
چند شهروند اهل شهر نوسود توسط دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان پاوه واقع در استان کرمانشاه به حبس تعزیری و پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.
براساس گزارش رسیده به سرویس حقوق بشر آژانس خبری موکریان، ده شهروند اهل نوسود که در پی کشته شدن جوانی، بازداشت و زندانی شده بودند از طرف دادگاه شهرستان پاوه به زندان و جریمه نقدی محکوم شدند.
اسامی این افراد، اتهامات وارده و حکم صادره برای آنها از سوی شعبه 101 جزایی دادگاه عمومی شهرستان پاوه به شرح زیر می باشد:
1. بختیار خندانی، به اتهام ایجاد بی نظمی و تمرد و ...، به تحمل 11 ماه و دو روز حبس و پرداخت 5 میلیون ریال جریمه‌ی نقدی.
2. مختار خندانی، به اتهام ایجاد بی نظمی و تمرد و مشارکت در تخریب، به تحمل 6ماه و سه روز زندان و پرداخت 3 میلیون ریال جریمه‌ی نقدی.
3. شاهرخ خندانی، به اتهام اخلال در نظم، تمرد و تخریب به تحمل 3 ماه و 2 روز زندان و پرداخت 6میلیون ریال جریمه‌ی نقدی.
4. حشمت رضایی، ایجاد اخلال در نظم عمومی، تمرد، اهانت و تخریب به تحمل 7 ماه و دو روز حبس و پرداخت 4 میلیون ریال جریمه‌ی نقدی.
5. افشین رئوفی، به اتهام ایجاد اخلال در نظم عمومی، به تحمل 3 ماه و 2 روز حبس و پرداخت 3 میلیون ریال جریمه‌ی نقدی.
6. هیرش عثمانی، انصار و افشار شاه‌ویسی، سبحان رحیمی و ماکوان کیخسروی، به اتهام ایجاد اخلال در نظم عمومی هر کدام به پرداخت 4 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند.
شایان ذکر است رأی صادره حضوری و ظرف مهلت 20 ازتاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی می باشد.

جلوگیری از انتشار ویژه نامه هفته نامه غرب

از انتشار ویژه نامه هفته نامه غرب در شهرهای غربی استان كرمانشاه جلوگیری شد.
به گزارش آژانس خبری موکریان و به نقل از منابع آگاه، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه از انتشار ویژه نامه هفته نامه غرب كه در شهرهای اسلام آباد، دالاهو، سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین توزیع می شد، به دلیل آنچه تخلف مطبوعاتی عنوان شده جلوگیری کرد.
سرپرست این ویژه نامه ضمن اعلام این مطلب، گفت: روز گذشته به صورت شفاهی مطلع شدم که نمی توانم این ویژه نامه را منتشر كنم ولی این موضوع و علت جلوگیری از انتشار ویژه نامه، به صورت مكتوب به مدیر مسئول هفته نامه غرب در كرمانشاه اعلام شده است.
وی افزود: پیرو نمابری كه به دستم رسیده، توقیف این ویژه نامه به علت انتشار مطالب خلاف شرع و خلاف قانون مطبوعات، بخصوص انتشار برخی فعالیت های انتخاباتی و مطالبی در خصوص برخی نامزدهای احتمالی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی كه از چندی پیش در این ویژه نامه آغاز كرده بودیم، انجام شده است.
نعمتی با بیان اینكه ما به رسالت اطلاع رسانی خود در خصوص موضوع مهم انتخابات مجلس، اخباری در شماره های اخیر برای ساكنان غرب استان كرمانشاه منتشر كرده ایم، گفت: براساس اعلام اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار این ویژه نامه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
یادآور می گردد تاكنون 181 شماره از ویژه نامه هفته نامه غرب در شهرهای غربی استان كرمانشاه به صورت رایگان توزیع شده است.

سیرک نماز جمعه،دعا کنید که سایه ضحاک همواره بر سر تان باشد

article picture
سیرک نماز جمعه، ایسنا:آخوند امامي كاشاني در ادامه به تاكيدات مقام معظم رهبري درباره لزوم حفظ وحدت جامعه اشاره كرد و گفت: حفظ وحدت جامعه و دل دادن مردم به نظام جمهوري اسلامي بسيار اهميت دارد. سه چيز است كه مي‌تواند ملتي را به پيش ببرد؛ اول قانون خوب، دوم وحدت ملت و سوم رهبري درست. خوشبختانه نظام ما از چنين شرايطي برخوردار است، ولي بايد به مساله وحدت در جامعه به‌ويژه در ماه‌هاي آينده كه موضوع انتخابات مجلس مطرح است توجه بيشتري كنيم.
وي در پايان تاكيد كرد: بايد در ماه‌هاي آينده مراقب باشيم كه نظام محكم، مستحكم، پابرجا و گوش به حرف رهبري باشد و اگر اين‌طور باشد دشمن نمي‌تواند كاري كند. دشمن با اين تكنولوژي، صنعت، قدرت نظامي، ملت منسجم و رهبري قاطع و آگاه نمي‌تواند كاري كند. البته بايد به خدا متكي بود و دعا كرد و از حضرت ولي‌عصر بخواهيم كه سايه‌ ايشان همواره بر سر ما باشد.

شکایت پیمان عارف از وب سایت رجا نیوز و بولتن نیوز

article picture
پیمان عارف، فعال دانشجویی در پی انتشار خبر مجعول از سوی وی سایت رجا نیوز و بولتن نیوز در خصوص اجرای حکم شلاق وی، از مسئولین این وب سایت ها به صورت رسمی شکایت کرد.
یکی از نزدیکان پیمان عارف که این هفته پس از ۴۲ روز بازداشت مجدد با رای شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب دال بر برائت وی از زندان اوین آزاد شد، به هرانا گفت: در پی اجرای غیر قانونی حکم شلاق در ۱۷ مهر و آنگاه طرح این ادعای واهی توسط سایتهای نزدیک به نهادهای امنیتی چون بولتن نیوزورجانیوز مبنی بر اینکه عارف نه به دلیل اهانت به رییس جمهور بلکه به دلیل یافت شدن ۱۱گرم حشیش در منزلش شلاق خورده است در زمانیکه پیمان مجددا بازداشت گردیده و امکان پاسخگویی به ایشان را نداشت، این فعال دانشجویی از درون زندان به استناد جعل دادنامه صادره و انتشار و استفاده از سند مجعول و نیز نشر اکاذیب توسط این خبرگزاری‌ها، وفق مواد ۵۲۳، بند ۳ ماده ۵۲۵ و نیز۶۹۸ قانون مجازات اسلامی از ایشان شکایت نموده و شکایتش را به خدابخشی دادیار اجرای احکام و ناظر بر زندان دادسرای اوین تسلیم نموده است و وی نیز جهت اخذ دستور قضایی این شکایت را به دفتر جعفری دولت آبادی دادستان تهران ارسال نموده، لیکن تا متاسفانه دولت آبادی عملی دال بر استماع شکایت و صدور دستور قضایی انجام نداده است.

اجرای حکم اعدام یک زندانی علی‌رغم شرایط وخیم جسمیحکم اعدام یک زندانی‌ در سحرگاه روز شنبه بیستم آذرماه سال جاری، در میدان دانش شهرکرد در حالی به اجرا در آمده است، که وی احتیاج مبرم به مداوای پزشکی داشت.
بر اساس گزارش رسانه‌های دولتی، یک زندانی با هویت "کیانوش.ش" که دقایقی قبل از اعدام اقدام به خودزنی کرده بوده، علی‌رغم خونریزی شدید از راه حل آویز در ملاءعام اعدام شد.
گفته می‌شود وی به وسیله‌ی لبه‌ی تیز دستبدش، اقدام به پاره کردن رگ دستش نموده بود.
لازم به ذکر است که دستگاه امنیتی در پاره‌ای از مواقع برای جلوگیری از رویدادهای مشابه، به افراد متهم به مجازات مرگ قبل از اجرای حکم داروهای آرام بخش می‌دهد.
در همین زمینه عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد نیز با اشاره به آیین نامه نحوه اجرای احکام اعدام مصوب ۲۷ شهریور سال ۸۲، در این باره گفت: "بر اساس آیین نامه موجود چنانچه محکوم به اعدام بیمار باشد و این بیماری به حدی باشد که طبق نظر پزشکی قانونی مانع انجام تشریفات اجرای حکم باشد پس از تایید توسط قاضی صادر کننده حکم یا دادستان، اجرای حکم تا رفع مانع به تاخیر خواهد افتاد."

صدور قرار وثیقه برای مدیر مسئول«چشم انداز ایران» تا زمان تشکیل دادگاهبا گذشت یک هفته از اعلام لغو امتیاز نشریۀ «چشم انداز ایران» توسط دادگاه انقلاب، مهندس لطف الله میثمی، فعال ملی مذهبی و مدیر مسئول این نشریه، از صدور وثیقه و تعلیق حکم مذکور توسط دادگاه انقلاب تا زمان تشکیل دادگاه خبر داد.
به گزارش جرس، این فعال ملی مذهبی و روزنامه نگار، در شرح رخدادهای دو روز اخیر – که پس از ممنوع الخروجی خود و لغو امتیاز نشریه – بوقوع پیوسته اعلام داشت:
“بدین‌وسیله به اطلاع هموطنان بویژه خوانندگان نشریه چشم‌انداز ایران می‌رساند که در پی‌جویی و پیگیری ابلاغیه ۱۶ آذر وزارت ارشاد به اینجانب، روز بیستم آذر به شعبه اجرای احکام اوین (شهید مقدس) مراجعه کردم. از آنجا که غیاباً حکم صادر شده بود و قانوناً حق واخواهی داشتم، لذا به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اعزام شده و قاضی صلواتی، رئیس شعبه مربوطه واخواهی را پذیرفته و با یک وثیقه پنجاه میلیون تومانی موافقت کرد که تمام وجوه حکم اعم از لغو امتیاز نشریه چشم‌انداز ایران، پنج سال ممنوعیت فعالیت مطبوعاتی و حزبی و عضویت در گروه‌ها و سازمان‌ها و همچنین یکسال محکومیت زندان (که قبلاً از آن مطلع نبودم و در نامه به وزارت ارشاد و ابلاغیه وزارت ارشاد به من ذکری از آن نشده بود)، تا تشکیل دادگاه بدوی و تجدیدنظر متوقف شود.”

بازداشت دوباره یک دانشجوی نوکیش مسیحی در مشهد


آیا  احسان بهروز دانشجوی نوکیش مسیحی ساکن مشهد که از اواسط  آبان ماه ناپدید گردیده ، با وجود سپردن وثیقه هشتاد میلیون تومانی برای آزادی موقت در سال گذشته ،  دوباره توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است؟
به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی مشهد ، اکنون نزدیک بیش از یک ماه است که دوستان و نزدیکان "احسان بهروز" دانشجوی نوکیش مسیحی ساکن مشهد از او هیچ اطلاعی ندارند.
یکی از دوستان احسان گفته است " در صفحه فیس بوک احسان پس از چند روز که از او خبری نبود ناگهان فعالیتهائی دیده  شد که به نظر می رسید او حضور دارد. وقتی برای او پیام گذاشتم، شخصی به من جواب داد و گفت من احسان نیستم و از دوستانش هستم. احسان از من خواسته است که پیامهایش را کنترل کنم ! همان شخص که کنترل صفحه فیس بوک احسان را در اختیار داشت گفت  که او دوباره به دادگاه احضار و بازداشت شده است."
این عده که ابتدا تعداد آنان 15 نفر ذکر شده بود ولی بعدا منابع آگاه تعداد آنان را 11 نفر ذکر کردند همگی به بازداشتگاه اداره اطلاعات  واقع در بلوار وكیل آباد مشهد منتقل شدند. در آنجا 8 نفر پس ازحدود یک هفته  بازجوئی با اخذ تعهد آزاد شدند. اما احسان بهروز به همراه یک زوج مسیحی چون حاضر نشدند  فرمهای تعهد را امضا کنند در همان محل در بازداشت باقی ماندند.

ضرب وشتم وحشیانه زندانی سیاسی مصطفی اسکندری

article picture
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" ضرب وشتم وحشیانه زندانی سیاسی مصطفی اسکندری در سالن ملاقات زندان گوهردشت کرج.
روز پنجشنبه 25 آذر ماه زندانی سیاسی مصطفی اسکندری هنگامی که قصد داشت نسخۀ داروئی که پزشک بهداری برای وی تجویز کرده بود و رئیس بهداری زندان آن را برای تهیۀ دارو از بیرون از زندان مورد تایید قرار داده بو به مادر پیرش برای تهیۀ داروی تجویز شده، بدهد، مورد یورش و ضرب و شتم پاسداران سالن قرار گرفت.
یکی از پاسداران سالن ملاقات تحت عنوان اینکه این نسخه باید مورد تایید مسئول وزارت اطلاعات در سالن ملاقات قرار گیرد مانع دادن نسخه به مادرش و ملاقات با وی شد.در حالیکه طبق روال معمول نسخۀ پزشکی می بایست فقط مورد تایید رئیس بهداری زندان قرار گیرد.
زندانی سیاسی مصطفی اسکندری نسبت به ممانعت از دادن نسخه و ملاقات کابینی با مادر پیرش اعتراض نمود.پاسدار مذبور اقدام به توهینهای رکیک خانوادگی،هل دادن و فریاد زدن به این زندانی نمود.همزمان تالیوردی رئیس بند 4 زندان گوهردشت کرج بسوی زندانی سیاسی مصطفی اسکندری حمله ور گردید و او را آماج مشتهای خود قرار داد و وی را تهدید به انتقال به سلول انفرادی شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج نمود.

اخراج یک دانشجوی دانشگاه تربیت معلم از دانشگاه

article picture

هادی بینش ورودی سال ۸۶ رشتهٔ علوم سیاسی و فعال دانشجویی دانشگاه تربیت معلم و از فعالین ستاد مهدی ˜کروبی از دانشگاه اخراج شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، وی از سوی دانشگاه به اتهاماتی از قبیل تجمع غیر قانونی در دانشگاه، توهین به شعاعر اسلامی در دانشگاه وخواندن سرود‌های غیر مجاز و... در شب چهارشنبه سوری سال ۸۹ به او نسبت داده شده و بر این اساس بند ۲۰ ازآئین نامهٔ انضباطی مبنی بر اخراج دائم از دانشگاه محکوم شده است.
وی از فعالین تحصن سال ۸۷ تربیت معلم و هم چنین فعالیت‌هایی را پس ازانتخابات در اعتراض به نتایج انتخابات در دانشگاه انجام داده بود.
لازم به ذکر است این دومین دانشجویی است که طی شش ماه گذشته ازدانشگاه تربیت معلم به دلیل فعالیت‌هایش اخراج می‌شود پیش از هادی بینش، مسعود چناسی دیگر فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی نیز اخراج شده است.
مسعود چناسی در این رابطه می‌گوید: دانشگاه در مورد احکام سنگین تنها می‌تواند به وزارت علوم پیشنهاد دهد که چه بندی را اجرا کنند و تصمیم گیرندهٔ قطعی در مورد احکام سنگین وزارت علوم است. اما بیش از ۶ ماه است که وزارت علوم وضعیت قطعی این احکام را اعلام نمی‌کند و ما در بلاتکلیفی به سر می‌بریم. سوال اساسی اینجاست که یک مهر تائید زدن زیرحکم چگونه بیش از ۶ ماه طول می‌کشد و دانشگاه در این مدت با وجود قطعی نشدن احکام انظباطی از ورود ما به دانشگاه جلوگیری می‌کند و کاربری ما را در سایت دانشگاه از اول مهر امسال به دلیل اخراج از دانشگاه مسدود کرده‌اند.

روزنامه های پاریس :رضا پهلوی خواستار محاکمه خامنه ای دردادگاه لاهه است

article picture

شاهزاده رضا پهلوی، فرزند ارشد آخرین پادشاه ایران، طی گفتگوئی اختصاصی با روزنامه بزرگ صبح پاریس، فیگارو، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد را فراخوانده است که آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران را به اتهام جنایت علیه بشریت بپای میز محاکمه بکشانند
رضا پهلوی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فیگارو که آیا انگیزه شما از این فراخوان چیست، گفت: تمامی اهرمهای زورگوئی و فشار در ایران، ودستگاه های اختناق در اینکشور، مستقیمأ وابسته به باصطلاح "رهبر عالیقدر" بوده، و زیر نظر شخص او عمل میکنند. وانگیزه من از این فراخوان جلب توجه اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به جنایات اوست. ما از جامعه ملل خواهان همان اقداماتی هستیم که در مورد معمر قذافی بعمل اورده است.
در دنباله مصاحبه، رضا پهلوی در پاسخ به سئوال خبرنگار فیگارو در مورد فشارها و تحریمهائی که تا کنون علیه ایران صورت گرفته است گفت: تحریمها و فشارهای بین المللی علیه ایران فقط در ارتباط با پرونده هسته ای ایران بوده است، حال آنکه از نظر ما موارد نقض حقوق بشر است که بیش از همه اهمیت دارد. و اتفاقأ، نقطه ضعف رژیم جمهوری اسلامی نیز در همین است. ما از جامعه جهانی انتظار داریم که به وظیفه اخلاق و قانونی خود عمل نماید.
فیگارو میپرسد: پس از نظر شما تمام تحریم های سنگین و فشارهای سیاسی و اقتصادیٍ که تا بحال علیه جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته به معنای حمایت از ملت ایران نیست؟ و رضا پهلوی در پاسخ اظهار داشت که او خواستار حمایت مسقیم جامعه جهانی از نیروهای اپوزیسیون ایران است، و نه از طریق پرونده هسته ای
نوشتۀ فرزاد جوادی ، رادیو فرانسه

اتهام جدید برای محمدسیف زاده وکیل حقوق بشر: تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی

article picture
همسر محمد سیف زاده، وکیل و از موسسان کانون مدافعان حقوق بشر که از اواخر اردبیهشت امسال در زندان اوین به سر می برد از تشکیل پرونده جدیدی برای همسرش خبر داد و در گفتگو با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت محمد سیف زاده به دلیل نوشتن نامه به سید محمد خاتمی رییس جمهوری پیشین ایران و امضاء کردن بیانیه های گروهی در داخل زندان مجددا متهم به تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی شده است.
فاطمه گلزار، همسر محمد سیف زاده در خصوص اتهام های جدید همسرش به کمپین گفت:« چند روز پس از اولین نامه ای که سیف زاده خطاب به خاتمی نوشت به دادسرای اوین احضار شد، چیزی حدود سه ماه پیش بود. قاضی در ابتدا گفت که اتهام او تبلیغ علیه نظام است و قرار کفالت برای او تعیین کرد اما بعد که امضا بیانیه ها هم اضافه شد ظاهرا اتهامش را به تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی تغییر داده اند و قرار کفالت هم به وثیقه ۲۰۰ میلیونی تبدیل شده است. اما ما همه اینها را شنیدیم. نه به آقای سیف زاده و نه به من که کفیل ایشان هستم نگفتند که حکم تغییر کرده و قرار کفالت هم به وثیقه تبدیل شده است. می دانید که اصلا پرونده متهم را برای مطالعه در اختیار ما نمی گذارند. »
خانم گلزار در خصوص نامه های همسرش به کمپین گفت: « سیف زاده به جز نامه هایش به خاتمی ، مقاله ای نیز در خصوص عفو نوشت و نقدهایی که به نحوه عفو در قانون داشت را عنوان کرد. همچنین مقاله دیگری در تعریف جرم سیاسی نوشته است. او همچینن بیانیه هایی همراه با دیگر زندانیان با موضوعات متعدد امضا کرده است. این ها اتهام های جدید همسرم است که اکنون در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به آن رسیدگی می شود یعنی همان شعبه ای که دو پرونده دیگرش نیز وجود دارد.»

مادرحسین رونقی: سپاه اجازه نمی دهد دادستانی به پسرم مرخصی بدهد

article picture
مادرحسین رونقی پس از اعتصاب غذای پسرش: سپاه اجازه نمی دهد دادستانی به پسرم مرخصی بدهد.
زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی ملکی که از روز جمعه ۱۸ آذرماه ۹۰ در اعتراض به وضعیتش دست به اعتصاب غذا زده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« دو روز پیش (دوشنبه ۲۱آذر۹۰) به تهران رفتیم تا او را ملاقات کنیم. اما او نیامد. همه زندانی ها آمدند ولی از او خبری نشد. به پدرش گفتم حتما اتفاقی افتاده است وگرنه حسین همیشه زودتر از بقیه می آمد. بعد ماموری آمد و گفت که حسین از سه روز پیش اعتصاب کرده و به ملاقات نمی آید. ما همین طور آنجا نشستیم، حالم خوش نبود. بعد انگار هم بندی هایش به او خبر داده بودند که مادر و پدرت منتظرند. او آمد ولی حالش خوب نبود از ۱۵ روز پیش که او را دیده بودم لاغرتر شده است.»
مادر حسین رونقی ملکی که به شدت از وضعیت سلامت پسرش به دلیل اعتصاب غذا و نبود مرخصی ناراحت بود به کمپین گفت:« به حسین گفتم این چه کاریست که کردی. تو حالت خوب نیست، کلیه ات مشکل دارد. ‌گفت ناراحت نشو اما اینها باور نمی کنند که من مریضم. به خدا من هم مادرم،از وقتی حسین را آنطور دیدم حال خوشی ندارم. نمی دانم چرا به او اجازه نمی دهند که بیرون بیاید. بگذارند درمان شود بعد دوباره او را به زندان برگردانند.»
زلیخا موسوی گفت:« فکر کنم سپاه اجازه نمی دهد که دادستانی به پسرم مرخصی بدهند. پدرش فعلا در تهران مانده است و یک نامه دیگر هم برای دادستان نوشته است.»
حسین رونقی ملکی، زندانی ۲۶ ساله که در جریان انتخابات سال ۸۸ بازداشت شد مدت هاست از مشکلات کلیه و کبد رنج می برد اما علیرغم تاییدیه پزشک قانونی و پزشکان زندان که باید هر چه سریعتر برای درمان به خارج از زندان منتقل شود هنوز دادستان تهران با این امر موافقت نکرده است. این زندانی که بارها برای رسیدگی به وضعیتش به دادستان تهران نامه نوشته است این بار نیز با شروع اعتصابش نامه ای دیگر خطاب به دادستان تهران نوشته است. او در بخشی از نامه اش آورده است: آقای جعفری دولت آبادی!در آستانه ی دومین سال روز بازداشت ام (۲۲ آذر ۱۳۸۸) و در اعتراض به موافقت نکردن با مرخصی استعلاجی برای درمان کلیه ام دست به اعتصاب غذا زده ام. در نامه های متعدد موضوعات مختلفی مانند مشکل کلیوی خود، نحوه ی صدور حکم و بازجویی ها، عدم ارائه ی رونوشت حکم دادگاه بدوی، وضعیت زندان و زندانیان بیمار، بلاتکلیفی زندانیان و فشارهای وارده بر آن ها و خانواده های شان، بازداشت ها، انفرادی ها، عدم اجرا و پایبندی به قوانین جاری کشور، را برای جناب عالی تشریح کردم و امروز به خاطر نتیجه نگرفتن از این نامه ها اعتراض خود را به روند جاری به گونه ای دیگر ادامه می دهم.
http://parsdailynews.com/93985.htm