۱۳۹۰ آذر ۱۴, دوشنبه

فضای تهران در روز تاسوعا / عکس: یزید پدرسوخته


خبرنگار ما از تهران: امروز همزمان با روز تاسوعا در تهران فضای امنیتی شدیدی برقرار است و از حدود ساعت 10 صبح حجم وسیعی از ماموران نیروی انتظامی در نقاط مختلف تهران به ویژه بخش های مرکزی مستقر شدند. در میدان امام حسین، هفت تیر، فردوسی و انقلاب یگان ویژه پلیس و نیروهای ضد شورش با موتور مستقر هستند.
با وجود آنکه حضور دستجات و هیات مذهبی در خیابان ها بسیار کمرنگ تر از سال های گذشته است اما حضور این حجم از پلیس در خیابانها نشان از ترس جمهوری اسلامی از حضور احتمالی مردم در خیابان ها دارد.
در خیابان ولیعصر از مقابل مجموعه بیت رهبری تا پل پارک وی به جرات می توان گفت بر سر هر چهارراه حداقل یک دستگاه خودروی انتظامی و چندین نیروی باتوم بدست شرایط را کنترل می کنند.
حضور هیات ها و دستجات سینه زنی و زنجیر زنی در خیابان به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده است. در مقابل در فواصل کم بساط پخش غدای نذری و چای و شیر داغ است. هرجا که نذری داده می شود جمع زیادی از مردم گرسنه برای گرفتن غذا هجوم می آوردند.
مسیر اتوبوس BRT خیابان ولیعصر حدفاصل چهارراه سپه تا میدان منیریه توسط پلیس بسته شده است و جمعی از بسیجیان و لباس شخصی ها به سینه زنی مشغول هستند. چند کیلومتر بالاتر در مقابل پارک دانشجو حضور انبوه پلیس ضد شورش یک پادگان تمام عیار را به وجود آورده است.
با نزدیک شدن به غروب شهر شلوغ تر می شود اما اعلام تعطیلی از سوی دولت باعث شده تا مراسم مذهبی امسال بی رونق تر از همیشه باشد.
در طول مسیر عکاسان و خبرنگاران خبرگزاری های مختلف در حال تهیه خبر بودند. یکی از آنها در پاسخ به اینکه وضعیت شهر را چطور می بینی گفت: «محرم رو به سقوط است!»
از نکات قابل توجه افزایش اتومبیل هایی است که روی شیشه آنها نوشته های عجیب و غریب دیده می شود. روی شیشه یک اتوموبیل نوشته شده بود: "یزید پدرسوخته"، یکی دیگر هم نوشته: "یزید خره، گاوِ منِ"، و بالاخره یکی هم نوشته بود: "یزید مادرت رو...!"

ایران پرس نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر