۱۳۹۱ فروردین ۲۶, شنبه

کولبر کُرد توسط نظامیان ایران کشته شد

سه روز پیش یک کولبر کُرد در منطقه‌ی چالدران هدف شلیک گلوله نیروهای نظامی حکومت اسلامی ایران قرار گرفته و جان خود را از دست داد.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، احمد امویی میلان 24 ساله در حالی که قصد خروج از یکی از روستاهای مرزی این منطقه را داشت، با شلیک مستقیم گلوله نظامیان جان خود را از دست داد.
خبرنگار آژانس کُردپا از شهر خوی در ادامه‌ی گزارش خود افزود، احمد دارای فرزندی 9 ماهه می‌باشد.
این کولبر کُرد از اهالی منطقه‌ی چالدران از توابع ماکو بود که برای تأمین میحتاج زندگی خود به شغل پر خطر کولبری روی برده بود.
این در حالی است که طبق قانون نحوه‌ی به کارگیری سلاح، تیراندازی در نزدیکی مناطق مسکونی ممنوع بوده و همچنین شلیک به سمت افراد بی دفاع و در حالتی که موضع تدافعی به خود نگرفته باشند غیر قانونی می‌باشد.
ساکنین مرزی در مناطق کُردنشین ایران، به دلیل نبود فرصت‌های شغلی و فقر شدید جهت تأمین مایحتاج زندگی خود به شغل پر مخاطره‌ی کولبری پناه برده که هر روز شاهد کشته شدن آنها با اشکال مختلف همچون انفجار مین‌های کاشته شده یا سرمازدگی در کوهستان‌های مرزی کردستان هستیم.
در چند روز اول سال جاری دو کولبر کُرد به دلیل سرمازدگی و یک نفر دیگر به دلیل انفجار مین جان خود را از دست داده‌اند.

همسر عبدالفتاح سلطانی: هیچکدام از حقوق شهروندی ما رعایت نشده است

article picture
معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی، وکیل و از هیات موسسان کانون مدافعان حقوق بشر، با اظهار اینکه طی ۷ ماه و نیم که از بازداشت همسرش می گذرد «هیچکدام از حقوق شهروندی» آنها رعایت نشده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« آقای سلطانی باید طبق قانون با قرار وثیقه تا زمان دادگاه تجدید و صدور حکم قطعی از زندان بیرون بیاید.
در حال حاضر وکلای ایشان لایحه تجدید نظر خواهی را به دادگاه تحویل داده اند و ما منتظر تعیین وقت هستیم. من چندین بار به دفتر دادستان تهران برای تبدیل قرار بازداشت به وثیقه مراجعه کردم و نامه نوشتم اما تا به حال هیچ پاسخی نگرفتم. من ۲۸ اسفند ماه سال گذشته نامه ای به دادستان کل کشور نوشتم اما چند روز پیش که برای گرفتن جوابش به دفتر ایشان مراجعه کردم مسول دفترشان گفتند که نامه نیست و باید بگردند تا پیدایش کنند من هم گفتم که یک نامه دیگر می دهم شاید آن یکی گم شده باشد. حالا امیدوارم این نامه هم به سرنوشت قبلی دچار نشود.»

موج جدید گرانی در بازار، پودر شوینده هم گران شد

article picture

در ادامه تغییرات قیمتی کالاها در بازار در سال 91 خبرها از افزایش قیمت پودر شوینده حکایت دارد، این درحالی است که به گفته فعالان این بازار، این افزایش قیمت با مجوز سازمان حمایت مصرف‌کنندگان وتولید کنندگان صورت گرفته است.
به گزارش خبرنگار مهر، موج جدید افزایش قیمت برخی از کالاها در بازار به صورت رسمی و غیررسمی، از نخستین روزهای سال جدید به وضوح در بازار مشاهده می‌شود و البته برخی از این افزایش قیمت‌ها، گرانی و برخی دیگر گرانفروشی بوده است.
این در شرایطی است، گرانی برخی از کالاها به دلیل افزایش قیمت‌های منطقی که با تشریح آنالیز قیمت از سوی تولیدکنندگان و انجمن‌های تولیدی به دولت صورت می‌گیرد، تائید می‌شود و در مقابل، برخی دیگر از تولیدکنندگان، عمده‌فروشان یا خرده‌فروش‌ها، به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت می‌کنند که از آن تعبیر به گرانفروشی می‌شود.

وخامت حال هانیه (شراره) فرشی وبلاگنویس در زندان اوین

article picture

هانیه (شراره) فرشی، وبلاگ نویس تبریزی در بیست امین ماه بازداشت خود به بیماری کلیوی مبتلا شده و مسئولین زندان از درمان وی جلوگیری می‌کنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این زندانی که بیش از ۲۰ ماه از بازداشتش می‌گذرد باوجود بیماری شدید و خونریزی کلیه از خدمات درمانی محروم است. با وجودی که ایشان چندین ماه است که از این بیماری رنج می‌برد مسئولین زندان تا کنون هیچ اقدامی برای درمان وی انجام نداده‌اند.
هانیه (شراه) فرشی ۳۸ ساله در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران قاضی مقیسه به اتهام توهین به مقدسات و توهین به رهبری به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.
مبنای صدور این حکم، ارسال چند ای-میل و فعالیت اینترنتی و نیز اعترافات خانم فرشی بوده که در شرایط زندان انفرادی و تحت فشار شکنجه‌های روحی و جسمی بازجویان صورت گرفته است.
این درحالی است که بر اساس گفته‌های مادر هانیه، وی تا پیش از بازداشت سابقهٔ فعالیت سیاسی نداشته است.
دادستان بتازگی موافقت کرد که وی با قرار ۷۰۰ میلیون تومانی به مرخصی برود ولی از قبول سندی که خانوادهٔ این زندانی سیاسی تدارک دیده بودند سرباز زد.

کاریکاتور :ابتکار پاسدار اتمی

article pictureابتکار پاسدار اتمی
طرحی از توفیق عقیلی
 

منصوره بهکیش: برای اینکه سر قبر مرده ها می رفتم به ۴ سال و نیم زندان محکوم شدم

article picture
منصوره بهکیش، فعال حقوق بشر و از حامیان مادران عزادار(مادران پارک لاله) که در تاریخ ۱۵ فرودین به ۴ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است با اظهار اینکه تنها فعالیت هایش طی سال ها رفتن بر سر قبر اعضای خانواده اش که در دهه ۶۰ آنها را از دست داده و دلجویی از کسانی که مثل خودش عزیزی را از دست داده اند، بوده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« من کار خلاف قانونی انجام نداده ام. به بازجویانم نیزگفتم این حق هر کسی است که سر قبر هر مرده ای که بخواهد برود و قانون هم ممنوعیتی برای این کار قائل نشده است.


این حداقل حق شهروندی من است که انتخاب کنم سر قبر چه کسی بروم یا نروم و از این حداقل حقم نیز کوتاه نخواهم آمد. خودشان هم می دانند که کاری که من می کنم برخلاف قانون نیست ولی متاسفانه در ایران برای افراد به اشکال مختلف پرونده درست می شود.»

مادر حسین رونقی ملکی:از وقتی وضعیت پسرم را دیدم تا به حال فقط گریه کردم

article picture

زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی ملکی، زندانی عقیدتی که هم اکنون در زندان بیمار است با اظهار اینکه فرزندش برای معاینه مجدد یکشنبه ۲۰ فروردین ماه به بیمارستان هاشمی نژاد منتقل شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که ماموران در بیمارستان رفتار بسیار توهین آمیزی با آنها داشته اند و حتی اجازه صحبت و نزدیک شدن با حسین را نیز نداده اند. مادر حسین رونقی ملکی با اظهار تعجب از این رفتارها گفت:« پدر حسین برایش وقت دکتر گرفته بود و او با سه مامور به بیمارستان آمد. ما حتی اجازه نزدیک شدن به حسین را هم نداشتیم، گفتند به این شکل فقط اجازه معاینه می دهیم. ما هم دور ایستادیم تا خودشان او را به پیش دکتر ببرند. بعد دخترم همان لحظه به موبایلم تماس گرفت و من هم جواب دادم اما یکهو ماموران حمله کردند و گفتند موبایلت را بده. گفتم نمی دهم. فکر می کردند که از حسین فیلم می گرفته ام. گفتم شما چرا می ترسید که من فیلم بگیرم. خیلی بد رفتار کردند. به خدا فقط می خواهند کاری کنند تا ما ناراحت و بی حرمت شویم.»

۱۳۹۱ فروردین ۲۴, پنجشنبه

بازداشت پنج شهروند کرد در پیرانشهر و تکاب

پنج شهروند در شهرهای پیرانشهر و تکاب توسط نيروهای امنيتی بازداشت شدند.


بنا به گزارش رسیده به آژانس خبری موکريان، اسامی اين پنج شهروند آزاد میرزا رحمتی، یوسف صالح زاده، عباس عبادی، محمد محمودی و حسین هدایتی اعلام شده است.
براساس همین گزارش، این افراد حدود یک ماه پیش بازداشت و اخیراً به زندان مرکزی ارومیه منتقل شده اند.
تا لحظه تنظیم خبر علت یا علل بازداشت این افراد از سوی مراجع قضائی استان آذربایجان غربی اعلام نشده، اما گفته می‌شود اتهام این شهروندان امنیتی است.

دوازده مسیحی ایرانی به اتهام ارتداد محاکمه شدند

article picture
منابع نزدیک به جامعۀ مسیحیان ایران خبر داده اند که یکشنبه گذشته همزمان با عید پاک مسیحی دوازده نوکیش مسیحی ایران به اتهام ارتداد در این کشور محاکمه شدند. هنوز احکام متهمان اعلام نشده است. به گفتۀ فعالان حقوق بشر محاکمۀ دوازده مسیحی ایرانی به اتهام ارتداد گویای وضعیت اقلیت های دینی در ایران است.
اسامی برخی از دوازده متهم مسیحی عبارتند از ماتیاس حق نژاد و همسرش آناهیتا خادمی، محمود خوشحال و همسرش، حوا سعادتمند، امیر گلدوست، مینا گلدوست، فاطمه مدیرنوری، مهرداد حبیب زاده، میلاد رادف، بهزاد تعالی پسند و امین پیشکار. دستگیرشدگان همگی در دادگاهی در رشت محاکمه شده اند. یوسف ندرخانی کشیش جوان ایرانی نیز در همین شهر زندانی است و از سوی دادگاه انقلاب استان گیلان به اتهام مشابه به مرگ محکوم شده است.
به گزارش منوتو ، بر اساس برآوردها در حال حاضر حدود صد هزار نوکیش مسیحی در ایران وجود دارد. با این حال، ناظران شمار افرادی که در ایران به مسیحیت گرویده اند بسیار بیش از این می دانند و می گویند که به دلیل ترس از تعقیب و آزار غالب نوکیشان مسیحی اعتقادات دینی خود را آشکار نمی کنند.

محمد سلیمانی نیا یکی از قربانیان "اینترنت ملی"

article picture


این متخصص اینترنت از سوی وزارت اطلاعات برای همکاری با طرح راه اندازی اینترنت ملی زیر فشار قرار دارد. در هفته‌های پیش از بازداشت، بارها از سوی وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود تا مهار سایت‌هایی را که میزبانی می‌کرد به ماموران امنیتی بسپارد.
٢٤ فروردین ١٣٩١ - گزارش‌گران بدون مرز، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط محمد سلیمانی‌نیا است. مدیر سایت یو ٢٤ شبکه‌ی اجتماعی متخصصان ایرانیان، و طراح و میزبان بسیاری از سایت‌های متعلق به انجمن‌های جامعه مدنی و روشنفکران ایرانی، از سه ماه پیش در بند ٢٠٩ زندان اوین زیر فشار و بازجویی قرار دارد.
محمد سلیمانی‌نیا در تاریخ ٢٠ دی ماه، پس از احضار به دادگاه انقلاب کرج بازداشت شد. در همان روز ماموران امنیتی با بازرسی منزل وی در شهر کرج وسائل و اسناد شخصی او را با خود بردند. این وب‌نگار به مدت یک ماه به شکل مخیفانه در سلول‌های انفرادی بند ٢٠٩ زندان اوین نگاهداری شد. بنا بر اطلاعات جمع آوری شده از سوی گزارش‌گران بدون مرز این متخصص اینترنت از سوی وزارت اطلاعات برای همکاری با طرح راه اندازی اینترنت ملی تحت فشار قراردارد. در هفته‌های پیش از بازداشت، بارها از سوی وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود تا مهار سایت‌هایی را که میزبانی می‌کرد به ماموران امنیتی بسپارد. بنا بر گفته‌ی خانواده‌اش، محمد سلیمانی‌نیا برای دومین بار در اعتراض به وضعیت بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زده است. مسئولان قضایی تاکنون هیچ اتهامی را به او تفهیم نکرده‌اند، اما وی را مجبور کرده‌اند تا سندی مبنی بر"نداشتن امکان سپردن وثیقه" امضا کند.

دو کودک دبستانی از مدرسه اخراج شدنددو کودک در نجف آباد از مدرسه اخراج شدند. این اخراج پس از آن انجام شد که طیّ بخش پرسش و پاسخ سخنرانی رئیس پلیس برای پدران و مادران، والدین دو کودک در برابر اهانت های مطرح شده علیه آئین بهائی هنگام صحبت از فساد اخلاقی، از عقاید خود دفاع کردند. وقتی اهانت ها شدّت گرفت، تعدادی از والدین مسلمان که حاضر بودند، به دفاع از بهائیان برخاستند. پس از جلسه، والدین به مسئولان مدرسه و دفتر حراست آموزش و پرورش که از سوی مدیریت مدرسه به آن ارجاع داده شده بودند، دربارۀ رفتار رئیس پلیس شکایت کردند. روز بعد آنها را در جریان اخراج قرار دادند. وقتی دوباره به دفتر حراست آموزش و پرورش رفتند، به آنها گفته شد بهائیان حقّ سخن گفتن دربارۀ دین شان را ندارند، دیگر والدین حاضر در جلسه نباید از بهائی بودن آنها مطّلع می شدند و این به خاطر خود بهائیان بود تا از خجالت و آشفتگی حفظ شوند. والدین پس از آن به دفتر حراست کلّ آموزش و پرورش در اصفهان ارجاع داده شدند که مراجعات مکرّرشان برای ملاقات رئیس آن دفتر بی نتیجه مانده است. اخراج ها تأیید شد و به والدین گفتند کودکان خود را در مدرسای دیگر ثبت نام کنند.
 پارس دیلی نیوز
 

سه زندانی در شهرکرد اعدام شدند


سحرگاه دیروز (سه شنبه) حکم اعدام سه زندانی که در رابطه با دو پرونده جداگانه به اعدام محکوم شده بودند در زندان مرکزی شهرکرد اجرا شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل ازسید محمد موسوی معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد در پرونده نخست یک زندانی به اتهام حمل ۴۰۰ گرم کراک، ۲۲ گرم شیشه و ۱۴ گرم حشیش هجدهم خرداد دستگیر و پس از طی مراحل قانونی و رد تقاضای عفو حکم وی قطعی شد.
سید محمد موسوی افزود: با اشاره به اینکه این مجرم اقرار به فروش یک کیلوگرم هروئین هم داشته، با استناد به اعتراف خود وی، این جرم هم به وی منتصب است.
موسوی گفت: در پرونده دوم به جرم ۲ نفر رسیدگی شد؛ که جرم یکی از آن‌ها مشارکت در نگهداری سه کیلو و ۱۰۲ گرم هروئین، کراک و شیشه و دیگری نیز به جرم مشارکت در نگهداری ۲ کیلو و ۷۸۳ گرم هروئین، کراک و شیشه دهم بهمن ماه ۸۹ دستگیر شدند.
هویت هیچیک از سه زندانی اعدام شده در این گزارش اعلام نشده است.

محکومیت مدیر مسئول روزنامه‌ی "ملت ما" به حبس، شلاق و جریمه‌ی نقدیمدیرمسئول روزنامه‌ی "ملت ما" پس از محاکمه در دادگاه مطبوعات به حبس، شلاق و جریمه‌ی نقدی محکوم شد.
به گزارش ایلنا، جلسه محاکمه‌ی مدیر مسئول روزنامه‌ی "ملت ما" ۲۱ اسفند سال گذشته در شعبه ۷۸ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مجید باقری و با حضور اعضای هئیت منصفه برگزار شد.
در این جلسه نماینده‌ی دادستان با قرائت کیفرخواست اتهامات مدیر مسئول "ملت ما" را نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا اعلام کرد. در ادامه نیز مدیر مسئول روزنامه‌ی "ملت ما" و وکیل مدافعش به دفاع از اتهامات پرداختند.
اعضای هیات منصفه‌ی مطبوعات استان تهران پس از جلسه دادگاه وارد شور شده و به اتفاق آرا متهم را مجرم دانسته و او را مستحق تخفیف تشخیص ندادند.
سپس قضات شعبه ۷۸ دادگاه کیفری استان تهران مدیر مسئول این روزنامه را به شش ماه حبس، ۵۰ ضربه شلاق و یک میلیون تومان جریمه‌ی نقدی محکوم کردند که این حکم به مدت سه سال به حالت تعلیقی است.
گفتنی ست که این رای قطعی نیست و تا بیست روز پس از ابلاغ قابلیت اعتراض دارد

آریا آرام‌نژاد بار دیگر به یک‌سال حبس تعزیری محکوم شدآریا آرام نژاد که هفته پیش بعد از مرخصی نوروزی حکم آزادیش صادر شده بود، بار دیگر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
به گزارش کلمه، این هنرمند جوان در یک اقدام بی سابقه بار دیگر به جرم ارائه آثار هنری و با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
در زمان برگزاری دادگاه اول آرام نژاد بارها به او توصیه شده بود که از گرفتن وکیل خودداری کند و در حالی که این هنرمند جوان بتازگی بعد از گذراندن دوره محکومیت خود آزاد شده است بار دیگر در نبود وکیل مدافع به جرم ارائه آثار هنری به زندان محکوم شده است.
پیش از این بارها مسئولان قضایی شهرستان با ابراز تاسف از وضعیت بوجود آمده گفته بودند که جای هنرمند زندان نیست و اینک بار دیگر برای آریا آرام نژاد حکم زندان تعزیری صادر شده است.

بازداشت حسین طاهری، فعال دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز


حسین طاهری از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز و از شاگردان دکتر مسعود سپهر، روز یازده اسفند ماه سال گذشته در منزل خود بازداشت شد.
به گزارش جرس، ماموران امنیتی روز یازدهم اسفند ماه ۱۳۹۰ به منزل پدر حسین طاهری رفته و پس از تفتیش کامل آن محل، کامپیوتر، کتاب ها، سی دی ها و برخی موارد را ضبط و همراه با حسین طاهری به بازداشتگاه پلاک صد شیراز منتقل کردند.
این گزارش می افزاید وی هم اکنون در شرایط انفرادی به سر می برد و هنوز از علت بازداشت و تداوم نگهداری وی خبری در دست نیست.
همچنین پدر حسین طاهری که از فرهنگیان بازنشسته می باشد مرتبا به دادگاه انقلاب مراجعه می کند اما جواب قانع کننده ای دریافت نمی کنند.
گفتنی است، طاهری دو ماه قبل تر نامزد کرده بود و پس از حدود پنج ماه تلاش برای انجام پایان نامه خود که با دکتر مسعود سپهر بود، در مراحل پایانی مورد بازداشت واقع شد.
این فعال دانشجویی، مقطع کارشناسی را در رشته اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران سپری کرده و همچنین از اعضای انجمن اسلامی آن دانشگاه بوده است .
بر اساس این گزارش، خانواده طاهری از رسانه ای کردن موضوع بازداشت وی خودداری کرده اند.

دستگیری ۱۵ شهروند بلوچ به اتهام ترور امام جمعه‌ی راسکوزارت اطلاعات روز گذشته از دستگیری ۱۵ تن از شهروندان بلوچ به اتهام ترور مولوی مصطفی جنگی زهی، امام جمعه‌ی شهرستان راسک خبر داد.
روابط عمومی وزارت اطلاعات روز چهارشنبه ۲۴ فروردين‌ ماه در اطلاعيه‌ای اعلام کرده است "تاکنون ۱۵ نفر از تروريست‌ها و هسته‌های پشتيبانی کننده‌ی ترور امام جمعه‌ی راسک بازداشت شدند."
مولوی مصطفی زهی امام جمعه‌ی اهل سنت شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان، روز جمعه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۰ در مسير چابهار- سرباز مورد سوء قصد قرار گرفت و کشته شد.
در بیانیه‌ی وزارت اطلاعات آمده است: "اقدامات اطلاعاتی امنیتی همه جانبه‌‌ی سربازان گمنام در اداره‌ی کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، منجر به شناسایی عوامل اصلی آن جنایت گردید."
در ادامه‌ی بیانیه‌ی مذکور ادعا شده است که "اطلاعات به‌دست آمده نشان‌دهنده دخالت مثلث شوم سازمان منافقين (در طراحی عمليات)، گرايش‌های انحرافی متصل به وهابيت (در صدور مجوز و انجام عمليات تروريستی)، ‌کمک‌های مالی برخی کشورهای مرتجع منطقه تحت حمايت آمريکا، ‌انگليس و رژيم صهيونيستی در اين اقدام تروريستی است."
مناطق جنوب شرق ایران بار‌ها شاهد فعالیت گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی ایران بوده است.
گفتنی ست که فعالان سیاسی بلوچ بار‌ها دولت مرکزی ایران را به بی‌توجهی نسبت به خواسته‌های قومی، مذهبی و معیشتی مردم بلوچستان متهم کرده‌اند.

۱۳۹۱ فروردین ۲۳, چهارشنبه

دفتر تحکیم وحدت با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: سخنان وزیر علوم افشای نقض آشکار حقوق دانشجویان است


دفتر تحکیم وحدت با صدور اطلاعیه ای به سخنان روز گذشته کامران دانشجو اعتراض کرد.
به گزارش دانشجونیوز، دفتر تحکیم وحدت ضمن محکوم کردن اظهارات وزیر علوم، اعلام کرده که این سخنان افشای نقض آشکار حقوق دانشجویان است و از عموم دانشجویان و استادان آگاه خواسته تا ریشه و تفکر حامی این سخنان را دریافته و آن را رسوا نمایند.
روز گذشته، کامران دانشجو در سخنانی گفته بود "كسانی كه در فتنه سال ٨٨ فعال بوده و بعد از اتمام حجت رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه تیرماه همان سال همچنان به فتنه گری ادامه دادند، حق ورود به دانشگاه ها را ندارند."
دفتر تحکیم وحدت با اشاره به اعتراف حاکمیت مبنی بر موانع آشکار و پنهان بر سر راه تحصیل، در بخش دیگری از اطلاعیه خود آورده است: "آنجا که جمهوری اسلامی در برابر خواسته ی به حق مردم و دانشجویان، به ضرب گلوله، بازداشت های گسترده، شکنجه و احکام ظالمانه، ساختن انواع دروغ ها و سناریوهای بی مقدار روی می آورد، گستاخانه ادعا می کند که در اوج قله های پیشرفت و رشد علمی قرار دارد؛ اما چنین سخنانی به زیبایی نیات علم گریزی و جمود فکری سردمداران را به تصویر می کشد."

آه و ناله منبع حکومتی از نمایش خمینی دجال در کنار دیکتاتور های جهان

article picture

سایت حکومتی "ندای انقلاب" از اینکه از خمینی دجال به عنوان یکی از دیکتاتور های جهان نام برده شده شدیدا عصبانی شده و نوشته:"سه شنبه شب شبکه نمایش با پخش فیلمی آمریکایی به نام "سوسیس کانادایی "توهین بیشرمانه ای به "حضرت امام خمینی "بنیانگذار انفلاب اسلامی نمود."(بخوانید بنیانگذار ویرانی ایران)
این رسانه ذوب شده در رژیم منفور افزوده است :"در صحنه ای از این فیلم تصویر "حضرت امام" در کنار دیکتاتورهای دنیا نمایش داده می شود، و بازیگر فیلم نیز سخنانی ناشایست را به زبان می راند.
شبکه نمایش از شبکه های تازه تاسیس تلویزیون است که ظاهرا نظارت چندانی به محتوای آن ندارند.ظاهرا بقایای باند پورزند که سالها پیش با آنها برخورد شد همچنان درتلویزیون جمهوری اسلامی فعال هستند."

بازجویی ،تهدید و توهین زندانیان سیاسی درارومیه

استمرار بازجویی،تهدید و توهینهای بازجوی وزارت اطلاعات علیه زندانیان سیاسی در زندان ارومیه
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " روز سه شنبه 22 فروردین ماه 6 نفر دیگر از زندانیان سیاسی زندان ارومیه توسط یکی از بازجویان وزارت ازطلاعات که خود را علیرضا می نامد فرا خوانده شدند و بیش از 4 ساعت مورد بازجویی ،تهدید وتوهین این شکنجه گر قرار گرفتند. زندانیان سیاسی به دلیل برگزاری مراسم عید نوروز در بند مورد بازجویی ،تهدید و توهین این بازجو قرار گرفتند.
زندانیان سیاسی که روز گذشته در بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه مورد بازجویی قرار گرفتند عبارتند از: سید صامی حسینی، جهانگیر بادوزاده،مصطفی علی احمد،یوسف کاکمانی ،علی حسین عمدی و بلال چلیگر می باشند.


حزب‌الله رشت، سینما سپیدرود را تعطیل کرد


گزارش‌ها حاکی از آن است که حزب‌الله رشت، در اعتراض به اکران فیلم "گشت ارشاد" سینما سپیدرود این شهر را تعطیل کرد.
روز یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۰ عده‌ای که خود را "امت حزب‌الله" معرفی می‌کردند، در مقابل سینما سپیدرود رشت واقع در سبزه‌میدان تجمع کردند و به اکران فیلم سینمایی "گشت ارشاد" اعتراض نمودند.
این افراد چندین اعلامیه‌ی کاغذی حاوی شعار به در و دیوار و بیلبوردهای تبلیغاتی این سینما چسباندند و سپس وارد سینما شده، مردمی را که در یکی از سالن‌ها مشغول تماشای این فیلم بودند، به بیرون از سینما هدایت کردند و بر در سینما و اتاقک گیشه قفل زدند.
به گزارش پارسینه، "فیلم گشت ارشاد توهین به رکن نظام و انقلاب یعنی عزای سالار شهیدان را هدف تمسخر و تخریب قرار می‌دهد."، "آقای وزیر جواب ملت بصیر فیلم گشت ارشاد نیست"، "ما مهاجرانی نمی‌خواهیم"، "این سینمای فاسد تعطیل باید گردد/ آن مسئول بی‌غیرت تعزیر باید گردد"و "ما امت حزب‌الله بیداریم/ از مسئولین بی‌غیرت بیزاریم" تعدادی از شعارهای چسبیده شده به دیوارهای این سینما ست.
شنیده‌ها حاکی است علی‌رغم این اعتراضات مجوز اکران «گشت ارشاد» در استان گیلان لغو نشده اما اداره‌ی کل ارشاد اسلامی استان از مدیران سینماها درخواست کرده بیلبوردهای این فیلم را از دیوار سینما بردارند.

امیر احسان تهرانی، خواننده‌ی رپ در زندان اوین به سر می‌برد


امیر احسان تهرانی، فعال فرهنگی و حقوق بشری که از سوی دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس محکوم شده بود، از بیست و پنجم بهمن ماه سال گذشته جهت گذراندن دوران محکومیتش، در زندان اوین به سر می‌برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر احسان تهرانی خواننده‌ی رپ و عضو گروه فریدُم باند(freedom band) در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس است.
آقای تهرانی در فروردین ماه سال ۱۳۸۹ و در پی بازداشت‌های گسترده‌ی اعضا و همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران توسط اطلاعات سپاه، دستگیر شده بود.
وی بعدها به اتهام همکاری با مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از سوی دادگاه انقلاب به تحمل یک سال حبس محکوم شد.
فریدُم باند(freedom band)، نام یک گروه موسیقی ست که تولیدات فرهنگی خود را که عمدتاً به سبک رپ است، زیر نظر مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و پیرامون حقوق بشر ارائه می‌کرد.

دو تن از مادران عزادار و پدر رامین رمضانی محاکمه می‌شوند


حکیمه شکری و ندا مستقیمی دو تن از مادران عزادار (مادران پارک لاله) به همراه مهدی رمضانی، پدر رامین رمضانی از جانباختگان اعتراضات مردمی پس از دهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸، صبح امروز در شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه می‌شوند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکیمه شکری، ندا مستقیمی و مهدی رمضانی که در آذر ماه سال ۱۳۸۹ در جریان بزرگداشت سالروز تولد امیر ارشد تاجمیر در بهشت زهرا، بازداشت شده بودند، صبح امروز، چهارشنبه بیست و سوم فروردین ماه به شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب جهت محاکمه، فراخوانده شدند.
امیر ارشد تاجمیر، یکی از کشته شدگان تجمعات ۶ دی ماه سال ۱۳۸۸ (عاشورا) است که خانواده‌ی وی در ۱۴ آذرماه ۱۳۸۹ به منظور یادبود وی مراسمی را در گورستان بهشت زهرا برگزار کرده بودند. در جریان همین مراسم اما ماموران امنیتی چندین تن از جمله پدر رامین رمضانی، حکیمه شکری و ندا مستقیمی را بازداشت نمودند که البته تمامی افراد، به غیر نامبردگان،  بعد از بازجویی سرپایی آزاد شده بودند.
بر این اساس خانم شکری که به مدت سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس بود، تاکنون به قید وثیقه‌ی ۲۵۰ میلیون تومانی و به طور موقت آزاد است.
هم‌چنین ندا مستقیمی، یکی دیگر از اعضای گروه مادران عزادار نیز پس از گذشت یک ماه از زمان بازداشت، با قرار وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
شایان ذکر است که بر اساس گفته‌ی بازجویان وزارت اطلاعات این دو تن با اتهاماتی نظیر "جاسوسی" و "اقدام علیه امنیت ملی" مواجه‌اند.

نمونه ای از هرج و مرج فاشیستی مذهبی ها، حزب الهی ها یک سینما را تعطیل کردند

article pictureحزب‌الله رشت، سینما سپیدرود را تعطیل کرد
گزارش‌ها حاکی از آن است که حزب‌الله رشت، در اعتراض به اکران فیلم "گشت ارشاد" سینما سپیدرود این شهر را تعطیل کرد.
روز یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۰ عده‌ای که خود را "امت حزب‌الله" معرفی می‌کردند، در مقابل سینما سپیدرود رشت واقع در سبزه‌میدان تجمع کردند و به اکران فیلم سینمایی "گشت ارشاد" اعتراض نمودند.
این افراد چندین اعلامیه‌ی کاغذی حاوی شعار به در و دیوار و بیلبوردهای تبلیغاتی این سینما چسباندند و سپس وارد سینما شده، مردمی را که در یکی از سالن‌ها مشغول تماشای این فیلم بودند، به بیرون از سینما هدایت کردند و بر در سینما و اتاقک گیشه قفل زدند.
به گزارش پارسینه، "فیلم گشت ارشاد توهین به رکن نظام و انقلاب یعنی عزای سالار شهیدان را هدف تمسخر و تخریب قرار می‌دهد."، "آقای وزیر جواب ملت بصیر فیلم گشت ارشاد نیست"، "ما مهاجرانی نمی‌خواهیم"، "این سینمای فاسد تعطیل باید گردد/ آن مسئول بی‌غیرت تعزیر باید گردد"و "ما امت حزب‌الله بیداریم/ از مسئولین بی‌غیرت بیزاریم" تعدادی از شعارهای چسبیده شده به دیوارهای این سینما ست.
شنیده‌ها حاکی است علی‌رغم این اعتراضات مجوز اکران «گشت ارشاد» در استان گیلان لغو نشده اما اداره‌ی کل ارشاد اسلامی استان از مدیران سینماها درخواست کرده بیلبوردهای این فیلم را از دیوار سینما بردارند.
برگرفته از هرانا

اعدام دو زندانی در طبس تحت عنوان قاچاقچی

article picture

سرپرست دادگستري و دادستان عمومي و انقلاب شهرستان طبس از اعدام دو زندانی تحت عنوان قاچاقچی مواد مخدر در زندان طبس خبر داد.
غلامحسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا، اعلام كرد: اين دو مجرم به نام‌هاي «ع.ح» 45 ساله اهل شاهرود با اتهامات مشاركت در حمل 1380 كيلوگرم ترياك، مشاركت در حمل 498 كيلو مورفين و حمل و نگهداري 190 كيلوگرم ترياك و «م.م» 30 ساله اهل تربت حيدريه به اتهام حمل 50 كيلوگرم هروئين صبح امروز در زندان طبس به دار مجازات آویخته شدند.
وي اجراي اين احكام را در راستای مبارزه قاطعانه با قاچاقچيان مواد مخدر، پيشگير ي از وقع جرم و دادن درس عبرت به ساير قاچاقچيان موادمخدر عنوان كرد.
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان طبس اضافه كرد: احکام صادره پس از طی تشریفات قانونی و تأیید در دادستانی کل کشور و موافقت ریاست قوه قضائیه، به اجرا درآمد.
توكلي همچنين تاكيد كرد: تقاضای عفو این متهمان در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسی‌های لازم و عدم احراز شرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد.
گفتني است؛ اجراي حكم اعدام اين دو متهم از زمان دستگيري، دو سال به طول انجاميد.

ممانعت جلادان خامنه ای از درمان محمد صدیق کبودوند، فعال حقوق بشر زندانی

article picture
ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان محمد صدیق کبودوند، فعال حقوق بشر زندانی و اطلاع یافتن از وضعیت فرزند بیمارش
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"علیرغم وضعیت بسیار خطرناک جسمی فرزند فعال حقوق بشر که در بیمارستان بستری است بازجویان وزارت اطلاعات مانع ملاقات حضوری خانواده کبودوند با وی می شوند.
روز دوشنبه 21 فروردین ماه خانواده کبودوند به دادسرای انقلاب برای چندمین بار مراجعه کردند تا مجوز ملاقات حضوری با آقای محمد صدیق کبودوند داشته باشند اما دادسرای انقلاب به آنها گقت: که ملاقات حضوری مورد مخالفت مقامات بالا قرار گرفته است. در مورد وضعیت زندانیان سیاسی در هر مرحله ای که باشند بازجویان وزارت اطلاعات در مورد آنها تصمیم می گیرند.


ضرب و شتم و تهدید خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام

article picture

ضرب و شتم و مورد تهدید قرار دادن خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام حبیب الله گلپری پور
بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" مورد ضرب و شتم قرار دادن و تهدید به بازداشت و ممانعت از ملاقت خانواده حبیب الله گلپری پور با عزیزشان شدند.
روز دوشنبه 21 فروردین ماه خانواده گلپری پور برای ملاقات با عزیز خود عازم زندان مرکزی سمنان شدند. هنگامی که این خانواده زندانی سیاسی محکوم به اعدام قصد ملاقات با عزیزشان را داشتند زندانبانان به دستور بازجویان وزارت اطلاعات مانع ملاقات این خانواده شدند. این امر باعث اعتراض خانواده گلپری پور شد و خواستار ملاقات با عزیز خود شدند.

محمد صفر لفوتی، فعال کارگری از کار معلق شد

article pictureمحمد صفر لفوتی، از فعالین کارگری و روزنامه‌نگار که به تازگی از زندان آزاد شده است، تحت فشار ماموران وزارت اطلاعات قرار دارد و به تازگی از کار خود معلق شده‌ است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد صفر لفوتی در ۲۲ آذرماه ۱۳۹۰ به اتهاماتی نظیر نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی در مقابل محل کارش(شرکت نفت چالوس) توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و پس از تفتیش منزل مسکونی و ضبط برخی وسایل شخصی‌اش، به بازداشتگاه شهید کچوئی اداره‌ی کل اطلاعات استان مازندران واقع در شهرستان ساری منتقل شد.
این روزنامه نگار، ۲۲ دی ماه ۹۰ پس از تحمل ۳۵ روز حبس در سلول انفرادی، با قرار وثیقه‌ی ۵۰ میلیون تومانی، تا زمان تشکیل دادگاه و صدور حکم موقتاً آزاد شد.

بازداشت همسر سابق بازیگر مشهور سینما به اتهام برگزاری پارتی


همسر سابق یکی از بازیگران زن سینما به اتهام برگزاری پارتی های شبانه در پایتخت دستگیر شد.
خبرآنلاین:شامگاه پنج شنبه ماموران پلیس تهران در جریان برگزاری یک پارتی مختلط در شمال پایتخت قرار گرفتند. پس از حضور ماموران در محل مشخص شد میهمانی دقایقی قبل به دلیل درگیری چند تن از میهمانان پایان یافته بود.
در ادامه با دستور قاضی دادسرای تهران پسر صاحبخانه دستگیر و درجریان تحقیقات گفت: این میهمانی توسط فردی که از برگزار کنندگان میهمانی های شبانه در تهران است برگزار شده بود. در این میهمانی چند ایرانی خارج نشین نیز حضور داشتند که پس از درگیری همه این محل را ترک کردند.
بررسی ها نشان داد این فرد که همسر سابق یکی از بازیگران زن سینما است که به خاطر اختلافاتی که باهم داشتند از یکدیگر جدا شده بودند. ماموران سپس او را دستگیر کردند که هم اکنون تحقیقات برای شناسایی و دستگیری افراد حاضر در این میهمانی ادامه دارد.

۱۳۹۱ فروردین ۲۲, سه‌شنبه

نزدیک به 3 ماه بی خبری از وضعیت و شرایط فعال دانشجویی

article picture
بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" نزدیگ به 3 ماه است که از وضعیت و شرایط فعال دانشجویی آرش صادقی که در بند 209 زندان اوین زندانی است،خبری در دست نیست.
این فعال دانشجویی حدود یک ماه بعد از آزادی بار دیگر در تاریخ 25 دی ماه 90 بازداشت و به بند 209 زندان اوین منتقل شده است و تاکنون تنها یک بار چند روز پس از بازداشت اجازه یافته در یک تماس تلفنی کوتاه و کنترل شده که در حضور بازجویان وزارت اطلاعات بود با خانواده خود صحبت کند.
آرش صادقی، دانشجوی ترم 6 رشته فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی، همچنان به صورت غیرقانونی در بازداشت به سر میبرد و در حال حاضر حدود سه ماه است که هیچ خبری از وضعیت و شرایط وی در دست نبوده و خانوادهاش کاملا از او بی اطلاعند و در نگرانی فزآینده ای بسر می برند.


تجمع اعنراضی دو هزار کارگر در شوشتر ادامه دارددو هزار کارگر نی‌بُر کشت و صنعت کارون شوشتر دست از کار کشيده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.
به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا) امروز سه‌شنبه ۲۲ فروردين دو هزار کارگر کشت و صنعت کارون شوشتر در خوزستان، در اعتراض به عدم محاسبه سنوات بيمه‌ای و افزايش نيافتن دستمزد خود در سال‌های گذشته، دست از کار کشيده و در مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند.
آقايار حسينی، دبير اجرايی خانه کارگر خوزستان، ضمن اعلام اين خبر گفت: "اين کارگران فصلی که به کار تخصصی بريدن نی اشتغال دارند خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنين افزايش دستمزد ماهانه خود هستند."
به گفته وی بسياری از کارگران نی‌بُر کشت و صنعت کارون شوشتر به سن بازنشستگی رسيده‌اند اما به دليل تعويق در پرداخت حق بيمه توسط کارفرما امکان بازنشسته شدن و استفاده از مزايای تأمين اجتماعی را ندارند.

بايد کاری کنيم کارستان، پيام کمپين هنرمندان و نويسندگان و کنشگران حقوق بشر


در آستانه ی اول ماه مه، روزهمبستگی جهانی کارگران وزحمتکشان، و همزمان با افزايش شمار اعتصاب ها و گردهمايی های کارگری، ما کنشگران جنبش های کارگری و دانشجويی و زنان را برای تدارک سازمان يافته تر و همه گيرتر اعتراض ها و اعتصاب ها در کارخانه ها و يکان های آموزشی و خيابان ها، فرا می خوانيم .
شمار قابل توجه اعتصاب های کارگری در ماه های پايانی سال نود، عليرغم سرکوب ها و کشتارها، نشان می دهند که شرايط بسيار سخت کارگران و مزدبگيران، امکان های تازه ای در اختيار کنشگران جنبش کارگری، و نيز همه ی رهروان راه آزادی و خواستاران آبادی کشور، قرار می دهند بحران ساختاری و فساد گسترده در نظام انگلی - وارداتی ولايی، و افزايش شمار کارخانه های تعطيل و ورشکسته شده، که رژيم را در روزهای آخر سال به فرستادن نيروهای امنيتی و نظامی به پاره ای از کارخانه ها برای مقابله با اعتصاب کنندگان کشاند، بن بست نظام ورشکسته ای را که بر شماری از دزدان و جيره خواران و نادانان استوار است، بيش از پيش به نمايش می گذارد . اعتراف های " پينوشه ی ريشدار " در آغاز سال نوين، پيرامون بحران ژرف در صنعت " وابسته و مونتاژ " ايران، و واپس ماندگی در بخش کشاورزی و " زمين های قابل کشت " ، آن هم با وجود درآمدهای نجومی نفتی و گازی، تنها گوشه های کوچکی از بحران غير قابل حل در " نظام ولايی " را آشکار می کنند . همه ی داده های درون و برون مرزی نشان دهنده ی آنند که اين نارسايی ها و ناتوانی های اقتصادی در سال نود و يک، نه کمتر، بلکه به مراتب بيشتر خواهند شد . افزايش واکنش های اعتراضی تهی دستان شهری و روستايی، و بويژه افزايش وگسترش اعتصاب های کارگری در سال جاری، از هم اکنون قابل پيش بينی است .


نامه شیرکو معارفی ، زندانی سیاسی محکوم به اعدام

article picture
گزارش دریافتی:شیرکو معارفی، زندانی کرد محکوم به اعدام در زندان مرکزی سقز، از روز چهارشنبه (۱۶ فروردین) دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی در این باره اظهار داشته: « در اعتراض به وضعیت نامعلوم و نامشخص خود در زندان دست به اعتصاب زده و این اقدام را طی نامه‌ای به دادستان و مسئولین زندان اعلام نموده‌ام.»
وی هم کنون در به خاطر آنکه در اعتصاب غذا بسر می برد به سلول انفرادی زندان مرکزی سقز قرار دارد که از طریق پیغام با یکی از هم بندیهای خود این نامه را تنظیم و به بیرون جهت انتشار فرستاده شده است.
متن نامه این زندانی سیاسی محکوم به اعدام به شرح زیر می باشد:
دیوان عالی کشور
مقامات مسئول دخیل در حکم اعدام من
جوانان ، دختران و پسران
تا بحال در خلوت خود به مرگ اندشید
من امشب و یا فردا و در روزهای دگر در برابر مرگ ایستادم ، جان آدمی سخنی والاست و مرگ در چند قدم همیشگی .
خوشا به سعادت آنان که یادگاری نیکو برجا گذاشتند.


علی مرادی زندانی سیاسی پس از دست زدن به اعتصاب غذا لب هایش را دوخت

article picture


گزارش دریافتی: راه‌های بیشماری برای تنبیه یک زندانی وجود دارد. برخی به سادگی انتقال او به زندانی خطرناکتر است. علی مرادی یک زندانی سیاسی کرد است که به جرم "اقدام علیه امنیت کشور و همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم " به سی سال زندان محکوم شده و اخیرا درششمین سال اسارتش به زندان بندر عباس منتقل شده است. بنابر اطلاعات سیده به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، علی مرادی برای جلب توجه مقامات به شکایتش به اعتصاب غذا توسل جسته‌است.
وی با استناد به قوانین ناظر بر عملکرد زندانها، به "انتقال غیرقانونی از یک زندان به زندان دیگر و از یک بخش به بخش دیگر، فقدان تقسیم بندی و جدایی میان زندانیان مختلف، فقدان امنیت، و تهدیداتی که متوجه جانش شده است،" معترض شده‌ . بنابر همین منبع، آقای مرادی به اینکه طی چند سال گذشته بارها از زندان میناب به سلول انفرادی و حالا هم از این زندان نقل و انتقال داده شده است و نیز محرومیت غیرقانونی از حق ملاقات و تماس تلفنی، اعتراض کرده است.

بیکاری ۱۵۰ کارگر کارخانه‌ی نوید منگنز اصفهان


گزارش‌ها حاکی از آن است که پرداخت نشدن یارانه‌های انرژی باعث تعطیلی کارخانه نوید منگنز اصفهان و بیکاری دست کم ۱۵۰ کارگر شده است.
حمیدرضا کریمی، نماینده کارگران سابق کارخانه نوید منگنز اصفهان، با اعلام این موضوع گفت: "بسیاری از کارگران این کارخانه با وجود ۱۶ سال سابقه کاری به دلیل عدم رسیدگی به مشکلات تولید اکنون بیکار هستند."
به گزارش ایلنا، وی با اشاره به بیکاری ۸۰ کارگر رسمی و ۷۰ کارگر قرارداد موقت این کارخانه، در تشریح دلایل تعطیلی کارخانه نوید منگنز اصفهان گفت: "محصولات کارخانه نوید منگنز از خردادماه سال گذشته توسط تولید‌کنندگان دولتی خریداری نشد و در انبارهای شرکت انبار شد. در پی انباشته شدن تولیدات کارخانه در انبارها، نامه‌ای به استانداری نوشته شد و طی سه جلسه گفتگوی مدیریت کارخانه و فرمانداری، وعده خریداری محصولات به کارگران داده شد ولی متاسفانه هیچ‌وقت این وعده‌ها تحقق نیافت."
این فعال کارگری ادامه داد: "علت اصلی تعطیلی کارخانه نوید منگنز عدم پرداخت یارانه حامل‌های انرژی توسط دولت و ایجاد مبلغ هنگفت بدهی به تبع خریداری نشدن محصولات تولیدی بود که در نهایت این روند به تعطیلی کارخانه در آبان ماه سال گذشته انجامید."
او ادامه داد: "در پی قطع برق کارخانه، جلسه‌ای در فرمانداری شهرستان زرین شهر گذاشته شد و مدیریت مطرح کرد که باتوجه به افزایش تعرفه‌های قیمت و انرژی ادامه فعالیت کارگران در این شرکت مقرون به صرفه نیست و اگر حمایت از طرف دولت صورت گیرد می‌توان تعرفه واردات منگنز را بالا برد."

احمدرضا رادان: جمع آوری آنتن‌های ماهواره تشدید خواهد شد


احمدرضا رادان، جانشین فرمانده‌ی نیروی انتظامی از تشدید جمع آوری آنتن‌های ماهواره بر اساس اجرای طرح امنیت اجتماعی خبر داده است.
احمدرضا رادان روز دوشنبه در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص اجرای طرح امنیت اجتماعی گفت: "بار‌ها اعلام کردیم طرح امنیت اجتماعی تا زمانی که دغدغه‌های مردم رفع نشود تعطیل نخواهد شد."
وی در ادامه افزود: "قطع به یقین در آینده نزدیک طرح امنیت اخلاقی به واسطه‌ی تجدید فصل تشدید خواهد شد که اطلاع رسانی لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت."
رادان همچنین در خصوص امنیت دور دوم انتخابات گفت: "حساسیت امنیتی و انتظامی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی مانند دور اول خواهد بود."

بازداشت سریر صادقی شهروند بهایی ساکن کرج


سریر صادقی شهروند بهایی ساکن کرج، صبح دیروز توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، به گفته نزدیکان او، ماموران امنیتی حکم دادستانی شیراز را برای بازداشت داشته‌اند و به نظر می‌رسد این بازداشت مرتبط با بازداشت بهاییان شیرازدر بهمن سال گذشته باشد. از وضعیت فعلی این شهروند ساکن کرج اطلاعی در دست نیست.
در ۱۴ بهمن سال گذشته منازل سی نفر از بهاییان شهر شیراز توسط نیروهای امنیتی تفتیش و یازده نفر از آنان بازداشت شدند.

پنج زندانی در بم و کرمان اعدام شدند


حکم اعدام پنج زندانی با هویت نامعلوم در زندانهای کرمان و بم اجرا شد.
به گزارش مهر، احکام اعدام ۵ زندانی که به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده بودند پس از تایید در دادستانی کل کشور در زندانهای کرمان و بم به مرحله اجرا در آمد.

بر اساس ادعای دادستانی این ۵ نفر متهم به حمل، نگهداری و توزیع قریب به ۶۹۰کیلو گرم مواد مخدر شامل تریاک، هروئین، کراک و حشیش بوده‌اند.
لازم به ذکر است با تقاضای عفو و بخشودگی این افراد در مراجع ذیصلاح، مخالفت شده بود.

قرار جلب مرتضوی صادر شدوکیل خانواده کامرانی یکی از کشته شدگان بازداشتگاه کهریزک اعلام کرد که با اعتراض این خانواده به قرار منع تعقیب صادر شده برای دادستان سابق تهران،‌ از سوی دادگاه عمومی قرار جلب متهم به دادرسی صادر شده است.
کمالی جلودار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ،صدور قرار جلب متهم به دادرسی را تایید و در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون برای پرونده شکایت خانواده کامرانی علیه سعید مرتضوی،‌ وی در دادسرا حاضر شده است، گفت: دادستان سابق تهران برای دفاع از خود در دادسرا حضور و به از خود دفاع کرده است.
برابر قانون آیین دادرسی کیفری چنانچه متهمی در مرحله دادسرا قرار منع تعقیب دریافت کند، با اعتراض شاکی نسبت به قرار منع تعقیب پرونده به دادگاه عمومی کیفری ارسال می‌شود و رییس دادگاه چنانچه این قرار منع تعقیب را برخلاف قانون بداند، دستور جلب متهم به دادرسی را صادر می‌کند.
پس از صدور چنین دستوری از سوی رییس دادگاه پرونده به دادسرا برگردانده می‌شود و قاضی رسیدگی کننده در دادسرا (دادیار یا بازپرس) مکلف است برابر دستور دادگاه متهم را احضار و در صورت عدم حضور متهم حکم به جلب وی صادر کند و پس از آن به متهم تفهیم اتهام کرده و قرار تامین مناسبی از وی اخذ کند.

۱۳۹۱ فروردین ۲۱, دوشنبه

شایگان اسفندیاری مدیر وبلاگ گامرون چگونه دستگیر شد؟

article picture

وبلاگ روزنوشت :در اخبار منتشر شده در قبل از نوروز از رسانه های دولتی خبر دستگیری وبلاگ نویسی بانام با نام مستعار شایگان اسفندیاری مدیر وبلاگ گامرون به چشم می خورد که بعد از گذشت مدتی که وی هیچ گاه دیگر در وبلاگ خود حاضر نشد و آخرین پست وی در فرندفید نیز مربوط به قبل از بیست و پنجم بهمن است احتمال دستگیری وی را قوت می بخشد پس از مدتی که از وی خبری نشد احتمال دستگیری وی تقریبا به صد درصد رسید.
اما در اینجا به این مساله می پردازیم که شایگان اسفندیاری وبلاگ نویس پر سابقه چرا و چگونه بعد از پنج سال دستگیر شد
نکته اول این است که جمهوری اسلامی مجهز به تکنولوژی ردیابی از طریق آی پی نیست و و امکان اینکه از طریق تکنولوژیکی شایگان ردیابی و دستگیر شده باشد صفر است زیر آی پی های داخل ایران نیز دینامیک هستند و از یک آی پی ممکن است صد نفر همزمان استفاده بکنند و تنها کمکی که آی پی ممکن است بکند نشان دادن مکان شهر است که شایگان خود در وبلاگ خود اشاره کرده بود ساکن بندر عباس است.

ضرب و شتم یکی از شاهدان جنایت زندان کهریزک در بیمارستان

article picture


حسین سهرابی راد یکی از افشاگران جنایات بازداشتگاه کهریزک در حضور مادرش توسط نیروهای امنیتی حاضر در بیمارستان طالقانی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این افسر سابق نیروی انتظامی مستقر در بازداشتگاه کهریزک که در تابستان ۸۸ پس از فاجعه کهریزک به دلیل برقراری ارتباط با مهدی کروبی و افشای برخی اطلاعات مربوط به این بازداشتگاه مخوف بازداشت و به ۴ سال حبس محکوم شده بود نامبرده طی روزهای اخیر به دلیل ابتلا به بیماری قلبی به بیمارستان طالقانی منتقل شده بود و در آنجا و در حضور مادرش توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
ضرب و شتم نیروهای امنیتی منجر به پارگی لب و دهان وی گردیده است.
هم چنین این زندانی سیاسی مرتبط با جنبش سبز از ۲۸ اسفند به دستور اعلایی رییس بند ۳۵۰ به انفرادی تنبیهی سازمان زندانها در بند ۲۴۰ منتقل شده بود که با پایان مدت بیست روزه انفرادی تنبیهی ۳ روز پیش به بند ۳۵۰ بازگردانده شده است.

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت عبدالرضا قنبری

article picture
مسئولین قضایی و زندان اوین از درمان بیماری کلیوی عبدالرضا قنبری، زندانی سیاسی محکوم به اعدام سرباز می زنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این زندانی محکوم به اعدام که بتازگی درخواست عفو وی رد شده است نزدیک به هشت ماه پیش در بند ۳۵۰ اوین دچار بیماری کلیوی گردیده است وی در طی این مدت با عدم رسیدگی مناسب بهداری اوین مواجه گردیده و در روزهای اخیر مکررا از درد در ناحیه کلیه رنج میبرد.
هم چنین شکستگی دو انگشت دست این معلم زندانی دبیرستانهای پاکدشت که در اسفند ۸۹ بر وی عارض گردیده بود به دلیل عدم رسیدگی به موقع به صورت طبیعی بهبود یافته که باعث کج شدن انگشتان دست چپ و نیز تغییر رنگ پوست در ناحیه شکستگی گردیده است.
http://parsdailynews.com/98948.htm

اخراج دسته جمعی کارگران شباب غرب کرمانشاهبنا بر خبر رسیده به انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، از ابتدای سال جدید 20 نفر از کارگران کارخانه سابق شباب غرب کرمانشاه به علت نپذیرفتن خواست کارفرما مبنی بر افزایش ساعت کار از 8 ساعت به 12 ساعت در روز، اخراج شده اند. طبق این خبر، کارفرما ضمن اعلام افزاایش 4 ساعت به ساعت کار روزانه، گفته است که بابت این 4 ساعت ممکن است هیچ حقوق و دستمزدی پرداخت نشود. کارگران کارخانه سابق شباب غرب که اکنون در مالکیت سپاه پاسداران است، به صورت قراردادی در استخدام شرکت پیمانکاری هستند. در این کارخانه هم اکنون حدود 150 کارگر مشغول کار هستند. به گفته کارگران اخراجی، شرایط کار، بعد از واگذاری کارخانه به سپاه، بسیار بد و غیر قابل تجمل شده است.
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
پارس دیلی نیوز

منبع حکومتی:ابلاغ رسمی فرم لباس متحدالشكل بانوان كارمند

article picture

منبع حکومتی:استاندار بوشهر گفت: امسال بنا داریم طرح فرم لباس اداری متحدالشكل را برای بانوان كارمند در دستگاه‎های اجرایی این استان اجرا كنیم كه بزودی به دستگاه‎ها ابلاغ می‎شود.
به گزارش ایرنا، محمدحسین جهانبخش یكشنبه در نشست با مدیران دستگاه‎های اجرایی استان بوشهر افزود: طرح تفكیك جنسیتی در ادارات این استان بجد دردست اجراست كه این طرح باید تا پایان فروردین ماه درهمه دستگاه‎های اجرایی استان بوشهر اجرا شود.
وی با بیان اینكه هیچ دستگاهی نباید منشی زن داشته باشد گفت: یكی دو دستگاه اجرایی مانده بودند كه منشی زن داشتند كه آنها نیز در این زمینه اقدام كردند.
استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منكر در ایام نوروز یادآور شد: ستاد امر به معروف و نهی از منكر و نیروی انتظامی استان بوشهر در ایام نوروز فعالیت، برنامه‎ها و اقدامات ویژه‎ای انجام داد كه این امر قابل تقدیر است.

اخراج ۳۰ درصد کارگران واحدهای تولیدی به دلیل وضعیت بحرانی

یک فعال کارگری اعلام کرده است که به علت وضعیت بحرانی واحدهای تولیدی ۳۰ درصد از کارگران واحدهای تولیدی از ابتدای سال ۹۱ اخراج شده‌اند.
فرامرز توفیقی، فعال کارگری در گفتگو با ایلنا از عدم تحقق هدفگذاری امسال، تحت عنوان حمایت از کار و تولید در صورت پرداخت نشدن یارانه واحدهای تولیدی خبر داد و خاطرنشان ساخت: "طی سال گذشته تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل و ورشکست شدند و در صورت عدم ارائه بسته‌های حمایتی دولت به کارفرمایان پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از کارگران فعال در واحدهای تولیدی اخراج شوند."
او با بیان اینکه کارفرمایان دیگر توان اداره واحدهای تولیدی را ندارند، یاد آور شد: "طی سال ۹۰ کارفرمایان با حذف نظام رفاهی و برخی از کالاهای اساسی کارگران، سعی کردند بنگاه تولیدی را با حداقل‌ها اداره کنند."


علی نجاتی، فعال کارگری، بار دیگر به زندان بازگشتعلی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نی‌شکر هفت تپه روز شنبه نوزدهم فروردین ماه ۱۳۹۱، به زندان بازگشت.
به گزارش وبسایت ملی- مذهبی، علی نجاتی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نی‌شکر هفت تپه که از مشکل حاد قلبی رنج می‌برد بعد از پایان مرخصی استعلاجی خود روز شنبه نوزدهم فروردین ۱۳۹۱ به زندان منتقل شد.
این در صورتی است که پزشک معالج او که عضو کمیسیون پزشکی قانونی اهواز و مدرس دانشگاه جندی شاپور اهواز است، برای او از تاریخ پانزدهم تا بیست و پنجم فروردین ماه ۹۱ استراحت کامل تجویز کرده بود؛ اما این امر مورد قبول دادستان شوش آقای احمدی قرار نگرفت و او بار دیگر روانه زندان شد.
علی نجاتی که سابقه چند بازداشت را دارد از محل کار خود نیز اخراج شده است.

۱۳۹۱ فروردین ۲۰, یکشنبه

تجمع كارگران صنايع فلزی ايران در مقابل ساختمان رياست جمهوری


۸۰۰ نفر از کارگران کارخانه صنایع فلزی ایران صبح امروز به دليل عدم دريافت مطالبات قانونی‌شان در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند.
یکی از کارگران که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار ايلنا گفت: کارخانه صنایع فلزی ایران در گذشته تعداد بیش از ۱۲۰۰ کارگر داشت که هم اکنون این تعداد به ۸۰۰ نفر رسیده است.
او گفت: مدیریت جدید کارخانه ۴ ماه است که وارد این مجموعه شده و از پرداخت عیدی، سنوات و سایر مطالبات قانونی‌ ما سر باز می‌زند.
اين كارگر همچنین ادامه داد: در طول سال گذشته مسئولین این واحد تولیدی بصورت منقطع حقوق و بیمه ما را پرداخت می‌کردند که در مجموع ما هشت ماه حقوق و بیمه طلبکاریم. 

فشار ها هر روز بر زندانیان و خانواده های بهاییان شیراز زیادتر میشود

article picture

گزارش دریافتی:اکنون بیش از 2ماه و حدود 65 روز از بازداشت بهاییان شیراز میگذرد و طبق گفته ی خودشان آنها 2ماه بازداشت موقت دارند اما هنوز هیچ خبری راجع به پرونده نداده اند و این هم یکی دیگر از غیر قانونی بودن کارهایشان. و اینکه دیروز در تاریخ 19/1/91 تعدادی از زندانیان بهایی شیراز آقایان کاووس صمیمی،کامبیز حبیبی،مژگان عمادی و فرشید یزدانی را دوباره به بازداشتگاه پلاک 100 اطلاعات برگرداندند اما برای چه چیز هیچ کس نمیداند ولی انگار دوباره میخواهند بازجویی کنند و اینکه در خود زندان هم به بهاییان گفته شده که حق ندارند هیچ ارتباطی با زندانیان داشته باشند و با آنها صحبت کنند و همچنین گفته شده خرج و مخارج خود را از دیگران جدا کننند مبادا ارتباطی با آنها داشته باشند چون برایشان گران تمام میشود. و به گفته ی خودشان قرار بوده در تاریخ 20/1/91 به خانواده ها بگوییند که تکلیفشان چیست اما باز گفتند تحقیق تمام نشده است.


اخبار مربوط در لینک های زیر
http://parsdailynews.com/97323.htm
http://parsdailynews.com/98247.htm
http://parsdailynews.com/96412.htm

تا پايان سال جاری کارگران واحدهای توليدی اخراج می شوند

article picture

در حال حاضر كارگران فقط براي زنده ماندن تلاش مي كنند.
قراردادكاری30 درصد از كارگران واحدهای توليدی تمديد نشده است
كارفرمايان ديگر توان اداره واحدهاي توليدي را ندارند/ طي سال 90 كارفرمايان با حذف نظام رفاهي و برخي از كالاهاي اساسي كارگران، سعي كردند بنگاه توليدي را با حداقل‌ها اداره كنند.
يك فعال كارگري اعلام كرد: به علت وضعيت بحراني واحدهاي توليدي 30 درصد از كارگران واحدهاي توليدي از ابتداي سال 91 اخراج شده‌اند.
فرامرز توفيقي در گفتگو با خبرنگار ايلنا از عدم تحقق هدفگذاري امسال، تحت عنوان حمايت از كار و توليد در صورت پرداخت نشدن يارانه واحدهاي توليدي خبر داد و خاطرنشان ساخت: طي سال گذشته تعداد زيادي از واحدهاي توليدي تعطيل و ورشكست شدند و در صورت عدم ارائه بسته‌هاي حمايتي دولت به كارفرمايان پيش بيني مي شود تا پايان سال جاري بخش عمده‌اي از كارگران فعال در واحدهاي توليدي اخراج شوند.

تجمع تعدادی از معلمین حق التدریسی مقابل مجلس آخوندی

تعدادی از معلمین حق التدریسی و کارکنان شرکتی در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.


ایلنا: تعدادی از معلمین حق التدرسی و کارکنان شرکتی با در دست داشتن پلاکاردهایی با این مضمون که خواستار حل سریعتر مشکل خود و تعیین تکلیف وضعیت خود هستیم، در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، این تجمع در مدت کوتاهی پایان یافت، لازم به ذکر است که مجلس شورای اسلامی طرح تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی را در دستور کار امروز قرار داده بود که با تصویب نمایندگان به جلسه علنی بعدی موکول شد.

محمد رهبری برای اجرای حکم 6 ماه حبس تعزیری وارد زندان اوین شد

article picture


بنا بر گزارش رسیده به پارس دیلی نیوز ، محمد رهبری از بازداشت شدگان 25 بهمن 89 برای اجرای حکم تعزیری خود را به زندان اوین معرفی کرد
محمد رهبری در 25 بهمن 89 بازداشت و پس از یکماه در اواخر اسپند ماه به قید وثیقه آزاد شدند ، ایشان در زمستان سال 90 درر دادگاه انقلاب شعبه 28 به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به جرم تبلیغ علیه نظام و تهین به رئیس جمهور 6 ماه حبس تعزیری و 150 هزار تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شدند .
آقای رهبری در تاریخ 16 فروردین امسال برای اجرای حکم 6 ماه حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرد و هم اکنون در بند 350 اوین دوران حبس خویش را میگذراند.
تهیه و تنظیم از امید دانا ، مسئول بخش اخبار حقوق بشری پارس دیلی نیوز

ممنوع‌الخروج‌ها گذرنامه نمی‌گیرند

article picture

لایحه «گذرنامه» که بنا به پیشنهاد وزارت کشور جمهوری اسلامی به تصویب هیات وزیران رژیم رسیده است برای طی تشریفات قانونی از سوی احمدی نژاد به مجلس آخوندی ارسال شده است.
به گزارش منابع خبری رژیم ، براساس این لایحه، به کسانی که به موجب رای مقامات قضایی رژیم حق خروج کشور را ندارند که اسامی این افراد از طریق دادستانی کل جمهوری اسلامی اعلام می‌شود و کسانی که در خارج از کشور به سبب اعمال مجرمانه از قبیل تکدی، ولگردی، سرقت، کلاهبرداری، جرایم سازمان یافته و مواد مخدر یا به هر عنوان دیگر دارای سوء‌شهرت باشند، گذرنامه برای خروج از کشور داده نمی‌شود.
براساس این لایحه دولت می‌تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزی، طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه اجرایی این ماده تعیین می‌شود، جلوگیری کند.

بازداشت پنج شهروند در کردستان توسط نیروهای امنیتی


گزارش‌ها حاکی از آن است که طی روزهای اخیر پنج شهروند سقزی توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده‌اند.
به گزارش موکریان نیوز، پنج شهروند سقزی به نام‌های "نامق محمودی" و سه فرزندش به "منوچهر محمودی"، "بهزاد محمودی"و بهنام محمودی" و هم‌چنین "عثمان قادری" بازداشت شدند.
گفته می‌شود که مأمورین امنیتی روز پنج شنبه هفدهم فروردین ۹۰ پس از بازداشت نامق محمودی منزل وی را بازرسی و مقداری وسائل را با خود برده‌اند.
براساس همین گزارش، این افراد اهل روستای ایرانشاه (تیلکو) از توابع شهر سقز واقع در استان کردستان می‌باشند.
گفتنی ست ک تا لحظه‌ی تنظیم خبر علت یا علل بازداشت این افراد و مکانی که پس از بازداشت بدانجا منتقل شده‌اند اطلاعی در دست نیست.

تجمع جمعی از معلمان شرکتی مقابل مجلسجمعی از معلمان حق‌التدریسی صبح امروز یکشنبه، بیستم فرودین ماه در مقابل مجلس تجمع کردند.
به گزارش ایسنا، جمعی از معلمان شرکتی پرورشی آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی و حقوقی خود شده و صبح امروز دست به تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی زدند.
بر اساس این گزارش این افراد خواستار اصلاح ماده ۱۷۹ استخدامی برای تبدیل وضعیت به استخدام رسمی در آموزش و پرورش شدند.