۱۳۹۰ تیر ۲۵, شنبه

عکسی که بعد از رهایی همسرم از دست گشت ارشاد گرفتمامروز به اتفاق خانمم رفتیم بیرون. گشت ارشاد گیر داد به همسرم که لباس شما نامناسبه و از این حرفا.خلاصه سرتونو درد نمیارم.(مفصلش رو بعدا مینویسم).یه تعداد خانم رو که سوار ون کرده بودن بردن کلانتری.همسر منم بینشون بود.اونجا بعد از کلی چک وچونه و تعهد وداد بیداد و...آزادش کردیم. نکته جالب و البته خجالت آورش اینجا بود که هر خانمی رو که گرفته بودن. مثل این جنایتکارا مینشوندنش رو صندلی. یه پلاک گردنش مینداختن و ازش عکس میگرفتن. و البته نکته تاسف بارش این بود که به خانمایی که آزاد میشدن، برگ خروج نمیدادن. بلکه کف دستشون یه مهر میزدن (یه آن یاد داغ کردن پیشونی افتادم که چند قرن پیش با مجرما این کارو میکردن).
بعد این که خانمم از بازداشتگاه اومد بیرون. نه تنها ناراحت نبود بلکه میگفت. سری بعدم همینجوری لباس میپوشم ببینم چه غلطی میخوان بکنن. بعدم که بهم گفت با گوشیت از دستم عکس بگیر. میخوام در آینده به بچه هام نشون بدم تو
 چه جامعه ای زندگی میکردیم.اینم عکسی که جلوی کلانتری از دست همسرم گرفتمبرگرفته از وبلاگ: ستوان دو

بازداشت یک فعال دانشجویی کرد در سقز


سوران کسنزانی، فعال دانشجویی اهل سقز روز یک یکشنبه 19 تیرماه بازداشت و روانه‏ی اداره‏ی این شهر گردید.
به گزارش خبرگزاری کردستان، نامبرده که در شهرک "صاحب" سقز در حال گذراندن دوران سربازی می‏باشد توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت گردید. مأموران رژیم همچنین با بازرسی منزل نامبرده تعدادی از کتابها و نوشته‏های کردی وی را با خود بردند.
سوران کسنزانی که کارشناس جغرافیا از دانشگاه زنجان می‏باشد، پس از اتمام تحصیل به عنوان سرباز معلم پذیرفته شده و از ابتدای سال 1389 در شهر بانه به تدریس مشغول بود اما پس از چهار ماه از پیشه‏ی معلمی محروم و به خدمت سربازی اعزام گردید. وی در دوران تحصیلش در دانشگاه زنجان به مدت بیش از یک سال مسئول کانون و مدیر مسئول نشریه‏ی "وژین" بود. مراجعات مکرر خانواده‏ی سوران کسنزانی به زندان مرکزی سقز جهت کسب اطلاع سرنوشت وی تا لحظه‏ی دریافت این خبر نتیجه‏ای دربرنداشته است.

تماس تلفنی و انتقال پگاه آهنگرانی، به زندان اوین

article picture


پگاه آهنگرانی، بازیگر و مستندساز سینمای ایران، به زندان اوین منتقل شده است.


اخبار رسیده حاکی از آن است که پگاه آهنگرانی روز گذشته در تماس تلفنی کوتاهی با خانواده‌اش، خبر از انتقال خود به زندان اوین داده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، یکی از منابع نزدیک به خانوادهٔ پگاه آهنگرانی، به کمیته گزارشگران حقوق بشر گفت: «پگاه، دیروز در حالی که وضعیت روحی مناسبی نداشته در تماس تلفنی کوتاه با خانوادهٔ خود گفته است که او را به زندان اوین منتقل کرده‌اند.» این در حالی است که به گفتهٔ این منبع آگاه «منیژه حکمت مادر پگاه آهنگرانی و جمشید آهنگرانی، پدر او، در نگرانی شدید از وضعیت فرزند خود به سر می‌برند.»

مقامات امنیتی و قضایی تا کنون در خصوص علت بازداشت پگاه آهنگرانی سکوت کرده‌اند و هنوز از اتهامات او اطلاعی در دست نیست. پگاه آهنگرانی قرار بود همزمان با برگزاری جام جهانی فوتبال زنان به آلمان سفر کرده و در خصوص این رویداد برای شبکه دویچه وله، وبلاگ نویسی کند اما پیش از انجام این سفر، توسط ماموران امنیتی احضار و تهدید شده و سفر خود را لغو کرد.

محکومیت یک شهروند مهابادی به 4 سال حبسدادگاه انقلاب اسلامی یک شهروند مهابادی را به نام جعفر غفوری به حبس محکوم کرد.


به گزارش حبرنگار آژانس خبری موکریان، دادگاه انقلاب این شهروند را که بیش از یک سال است در زندان به سر می برد به اتهام همکاری با گروههای مذهبی به چهار سال زندان محکوم کرد .

گفتنی است جعفر غفوری هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج دوران محکوميت خود را سپری می نمايد.

 


ارژنگ داودی:بیت خامنه ای که سهل است در مقابل تمام جنایتکاران دنیا خواهم ایستاد

article picture

دست نوشتۀ زندانی سیاسی ارژنگ داودی در مورد ظلم ها و ستم هایی که بر وی و خانواده اش روا داشته شده است و همچنین اشاره به جنایاتی که رژیم ولی فقیه چگونه زندانیان سیاسی دهۀ 60 را با فرو کردن تدریجی در تانکرهای اسید به قتل میر ساند.متن این دست نوشته جهت انتشار در اختیار « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» قرار داده شده است که به قرار زیر می باشد:

با یاد خدا ،
چرا دادستان تهران طفره می رود؟
پیرو جلسۀ مورخۀ 19 /4/90 برابر با 10 ژولای 2011 در دفتر رئیس زندان رجایی شهر با آقای فراهانی به نمایندگی از دادستان تهران و معاونت امنیت
آقای دادستان از چه می ترسید که یا طفره می روید یا سفسطه و مغلته می کنید؟
الف- در سال 86 خانۀ من را با تمام وسایل موجود در آن پلمپ کردید.
ب- اتومبیل و 2 دستگاه موبایل من را در هنگام دستگیری توقیف کردید.
ج- تمام اسناد و مدارک موجود در خانه و اتومبیل حتی عکسهای خانوادگی ما را ضبط کردید.

اخطار: مخابرات جمهوری اسلامی نسخه‌ی جعلی اسکایپ را منتشر کرده است!

article pictureدر طی دو سال گذشته بارها پیش آماده است که در مورد جعل گواهینامه‌ی امنیتی SSL صحبت کرده‌ام و همواره به این نکته اشاره کرده‌ام که در هنگام استفاده از وب‌سایت‌هایی مانند جیمیل و یا فیس‌بوک، به معتبر بودن این گواهی توجه‌ی لازم را بکنید.

در ادامه‌ی سریالی جعل برخی از نرم‌افزارهای کاربردی، امروز به کمک یکی از دوستان متوجه‌ی یک حمله از طرف مخابرات به کاربران اسکایپ شدم.

ماجرا از چه قرار است؟
ماجرا از این قرار است که اگر از ایران بخواهید نرم‌افزار اسکایپ را دانلود کنید صفحه‌ی دانلود فیلتر نیست (!) و به راحتی می‌توانید این نرم‌افزار را دانلود کنید. اما نکته در اینجا است که شما در واقع قربانی یک حمله فیشینگ از سوی مخابرات ایران شده‌اید. فایلی که شما دانلود می‌کنید یک نسخه‌ی دستکاری شده از اسکایپ است و اسکایپ اصلی نیست!

هم اکنون نیز اطلاعات ندارم که در این فایل چه تغییراتی اعمال شده اما به احتمال زیاد این اسکایپ به گونه‌ای دستکاری شده که قابل شنود باشد و احتمالا متن چت‌ها را هم به یک منبع ارسال می‌کند.

راه‌حل چیست؟

لاریجانی : تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر غیرقانونی است

article pictureلاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه جمهوری اسلامی، اقدام نهادهای بین‌المللی در تعیین گزارشگر ویژه برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران را غیرقانونی خوانده است.

بی بی سی:محمد جواد لاریجانی، تعیین گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران را یکجانبه و بدون مبنای قانونی خوانده و به خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گفته است: "جمهوری اسلامی ایران با شخص گزارشگر حقوق بشر مشکلی ندارد، اما تعیین گزارشگر برای وضعیت حقوق بشر ایران قابل قبول نیست و ما این موضوع را نخواهیم پذیرفت."

اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز جمعه، ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد)، احمد شهید، وزیر امور خارجه سابق مالدیو و فعال حقوق بشر را به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران انتخاب کردند.

بر اساس مصوبه شورای حقوق بشر، آقای شهید موظف است گزارش‌های مربوط به نقض حقوق بشر در ایران را بررسی کرده و گزارش نهایی خود را در نشست در ماه سپتامبر، به اعضای شورای حقوق بشر و مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه کند.

تعیین این گزارشگر ویژه، استقبال فعالان حقوق بشر و مخالفان دولت ایران را به دنبال داشته است؛ در یکی از آخرین واکنش‌ها، ۶۷ نفر از چهره‌های شناخته‌شده ایرانی مقیم خارج از کشور، در نامه‌ای به آقای شهید، به او هشدار دادند که "تجاوزات حکومت جمهوری اسلامی" در ایران به حقوق بشر به "سطح بی‌سابقه‌ای" رسیده است.

در این نامه آمده بود: "دستگیری‌های خودسرانه فعالان حقوق زنان، حقوقدانان٬ روزنامه‌نگاران٬ دانشجویان٬ رهبران کارگری و فعالان حقوق بشر همچنان رو به افزایش است و موارد فزاینده اعتصاب غذای نامحدود، اقدام به خودکشی٬ مرگ مشکوک زندانیان در بند٬ و اعدام‌ها به راستی هراس‌آور است."

شیخ معلون آخوند علم الهدی:سرکشی در مقابل خامنه ای، سرکشی در مقابل حجت خدا

article picture


آخوند علم الهدی: سرکشي در مقابل دستور ولي فقيه، سرکشي در مقابل حجت خدا و امام زمان است


آخوندعلم الهدی در نمایش نماز جمعه مشهد ادعا کرده است: دشمني و سرکشي در مقابل فرمان و دستور ولي فقيه، سرکشي در مقابل حجت خدا و امام زمان است، چون بنا بر نص فرمايش خود حضرت بقيةا...، ولي فقيه حجت امام زمان است.

وی گفت: نکته ديگر اين است که مقابله با حجت امام زمان، مقابله با خود امام زمان است و دشمني و سرکشي در مقابل فرمان و دستور ولي فقيه، سرکشي در مقابل حجت خدا و امام زمان است.

 


اعتراض باغداران و اهالی استان اصفهان به حفر چاه توسط سپاه

article picture


ض ۱۰۰نفر از باغداران و اهالي به حفر چاه عميق توسط سپاه

حدود پنج سال پیش سپاه پاسداران اقدام به خرید طرح های بادام کاری و هلو کاری در حاشیه زاینده رود در استان اصفهان و چهارمحال نمود .در استان اصفهان حد فاصل چم ها تا زرین شهر آب رودخانه بسیار کم است ( در سالهای اخیر ) به همین علت سپاه چند حلقه چاه عمیق در منطقه حفر کرد که حفر اینگونه چاه ها برای هیچ شخص یا شرکتی در ایران مجاز نیست , تنها سپاه توانسته این چاه ها را حفر کند و با این کار سایر چاه ها و قنات ها که هکتار ها باغ و زمین را آبیاری میکردند خشک نموده است .
روز دوشنبه 20 تير ، 100 نفر از باغداران منطقه شکایت نامه و طوماری را به استانداری و دفتر امام جمعه اصفهان تحویل دادند, در این نامه صریحا ذکر شده اگر آن رویه ادامه پیدا کند, باغات تمام منطقه به زودی نابود میشوند, همچنین این جمع اعلام کردند اگر مسئولان دولتی نتوانند حق ما را بستانند به زودی در مقابل مجلس تحصن میکنیم.
ایران بریفینگ
 

دو فعال دانشجویی دانشگاه خیام به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم شدند
سید محمد صادق تابعی و مهدی صالح نکو دو تن از فعالان دانشجویی دانشگاه خیام به یک ترم محرومیت از تحصیل، توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دو عضو انجمن اسلامی دانشگاه خیام به دلیل انتشار نشریهٔ دگر پذیری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خیام از سوی کمیته انضباطی به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم شدند.
این در حالی است که صاحب امتیاز نشریه مذکور، انجمن اسلامی دانشجویان خیام بوده و لذا در صورت محرز بودن جرم، قانونا می‌بایست حکم برای انجمن صادر گردد.
با توجه به اینکه شمارهٔ قبلی این نشریه در اسفند ماه ۸۹ چاپ و منتشر گردیده، تاکنون هیچ گونه تذکر کتبی و شفاهی به انجمن و مدیر مسئول نشریه مبنی بر بی‌مجوز بودن نشریه داده نشده است.
کمیتهٔ انضباطی دانشگاه بدون دعوت از یادشدگان به جلسه انضباطی و پاسخ گویی آنان به اتهام وارده، این حکم را صادر نموده است.

محکومیت یک شهروند مهابادی به ۴ سال حبسدادگاه انقلاب اسلامی یک شهروند مهابادی را به نام جعفر غفوری به حبس محکوم کرد.

به گزارش موکریان، دادگاه انقلاب این شهروند را که بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد به اتهام همکاری با گروههای مذهبی به چهار سال زندان محکوم کرد.
گفتنی است جعفر غفوری هم اکنون در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خود را سپری می‌نماید.

عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت زانیار مرادی زندانی محکوم به اعدام
مسئولین زندان از درمان بیماری زانیار مرادی زندانی کرد محکوم به اعدام ممانعت به عمل می‌آورند. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی محکوم به اعدام که در زندان به بیماری «فتق مغبنی» دچار شده است بار‌ها تقاضای معالجه در بیمارستان را به مسئولین ارائه داده است که تا کنون با کارشکنی ایشان درمان این زندانی بتاخیر افتاده است. 
فتق مغینی به شکل بر آمدگی در کشاله ران یا کیسه بیضه ظاهر می‌شود. وی پیش‌تر نیز به دلیل شکنجه‌های شدید جسمی از ناحیه بیضه دچار مشکلات جسمی شده بود که مورد درمان و رسیدگی پزشکی قرار نگرفته است. 
زانیار مرادی به همراه لقمان مرادی دو زندانی سیاسی کرد هستند که به اتهام ترور فرزند امام جمعه مریوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند، اتهامی که این دو زندانی پس از انتقال به زندان رجایی شهر در رنجنامه‌ای آن را مردود دانستند.

کاریکاتور

article pictureحمایت مصباح از محمود
کاریکاتور از ،اقبال ماهوری /خودنویس
 

ادامه موج اعدام های پنهانی در ایران: اعدام مخفیانه و پنهانی ۳۰ زندانی دیگر

article pictureادامه موج اعدام های پنهانی در ایران: اعدام مخفیانه و پنهانی ۳۰ زندانی دیگر در زندان وکیل آباد مشهد
کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران توسط منابع موثق محلی مطلع شده است که ۳۰ زندانی با جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان وکیل آباد مشهد در دو نوبت طی روزهای چهارشنبه ۸ تیر (۱۲ نفر) و یک شنبه ۱۲ تیر (۱۸ نفر) اعدام شده اند. همانند اعدام های دیگری که طی ماه های گذشته در این زندان در خصوص متهمان مرتبط با مواد مخدر انجام می شود خبراعدام های یاد شده توسط منابع رسمی قوه قضاییه اعلام نشده است. این اعدام های به صورت دسته جمعی بوده است.
براساس این گزارشات ادعا میشود اعدام شدگان متهم به جرایم مرتبط با مواد مخدر بوده اند. این اعدام ها نیز همچون اعدام های ماه های گذشته بدون طی روال قانونی اجرای احکام اعدام و بدون اطلاع و حضور خانواده ها و وکلای اعدام شدگان بوده و توسط مقامات قضایی و دولتی یا رسانه های رسمی اعلام نشده است.

بازداشت پنج دانشجوی دختر شاکی از بسیج دانشجویی اصفهان

article picture

بدنبال خبر پلمپ شدن خوابگاه دخترانه دانشگاه غير انتفاعی اصفهان پنج نفر از دخترانی که عليه بسيج دانشجويی شکايت کرده بودند به ستاد خبری اداره اطلاعات احضار و از ساعت ده صبح روز پنج شنبه که وارد ستاد خبری شده اند هنوز مراجعه نکرده اند.


به گزارش ایران بریفینگ ، در تماس خانوادهای اين دختران دانشجو با اداره اطلاعات اين جواب به آنها داده شده که فرزندان شما سعی دارند از هيچ هياهو بسازند و خوراک تبليغاتی رسانه های دشمن باشند. اين دانشجويان تا امروز شنبه 18 تير در بازداشت اداره اطلاعات بوده و بعد از آن اگر قاضی دادگاه صلاح بداند شايد با دادن تعهد مبنی بر اينکه از اين موضوع ديگر صحبتی نشود آزاد شوند.به يکی از والدين گفته شده اگر صلاح فرزند خود را ميخواهيد روز شنبه قبل از ورود به دادگاه او را قانع کنيد که شکايت خود را پس بگيرد .ياد آور ميشويم دو روز پيش چند جوان بسيجی با ورود عير قانوني به خوابگاه دانشگاه غير انتفاعی اصفهان و حمله به يک دختر و قيچی کردن مو های او در اين خوابگاه تشنج آفرينی کردند. رياست دانشگاه اصفهان هم برای سرپوش نهادن بر اين کار دستور پلمپ كردن خوابگاه را مي دهد.

خودکشی یک زن زندانی در اعتراض به شرایط قرون وسطایی رژیم زن ستیز فقیه

article picture

خودکشی یک زن زندانی در اعتراض به شرایط قرون وسطایی و قوانین زن ستیز رژیم ولی فقیه

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یک زن جوان زندانی به دلیل شرایط قرون وسطایی و رفتارهای وحشیانه در زندان زنان شهر ری دست به خودکشی زد که منجر به مرگ وی گردید.
زن جوان زندانی سحر حدادی 21 ساله متاهل و دارای فرزند، برای رهایی یافتن از شرایط سخت و طاقت فرسا و رفتارهای وحشیانه پاسداربندها و مامورین گارد زندان که بطور مستمر به زنان زندانی یورش می برند و آنها مورد ضرب و جرح قرار می دهند اقدام به خودکشی نمود.
علیرغم اینکه پاسداربندها از خودکشی این زن زندانی مطلع شده بودند اما برای نجات جان او هیچ اقدامی نکردند و وی را به حال خود رها نمودند تا اینکه در مقابل چشمان حیرت زده و بی دفاع سایر همبندیانش جان سپرد.
زندان زنان شهر ری پیش از این سوله گاوداری بود که اکنون به زندان زنان تبدیل شده است. این سوله ها برای نگهداری حیوانات ساخته شده است و به این دلیل هیچگونه تاسیساتی در آن در نظر گرفته نشده است.زنان زندانی از داشتن آب آشامیدنی بهداشتی ،بهداشت ،درمان و غذای کافی محروم هستند.
از مدتی پیش زنان زندانی زندان اوین و زندان گوهردشت کرج را به این زندان منتقل کرده اند.زنان زندانی در صورت اعتراض به شرایط سخت و طاقت فرسا مورد هجوم پاسداربندها و گارد زندان قرار می گیرند و آماج باتونها و شوکرهای برقی آنها قرار می گیرند.نام کسانی که به زنان زندانی یورش می برند و آنها را مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار می دهند عبارتند از:فرمانده گارد نصرالهی،معاون وی یوسفیان و پاسداربند سعیدی می باشند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ایجاد شرایط قرون وسطایی ، یورشهای وحشیانه و ضرب وشتم زنان بی دفاع زندانی که آنها را به سوی خودکشی سوق میدهد محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار ارسال گزارشگر ویژه برای بازدید،تحقیق وتهیۀ گزارش از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای جهت ارائه به سازمان ملل و گرفتن تصمیمات لازم می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
24 تیر 1390 برابر با 15 ژولای 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

حزب سبزهای آلمان: پگاه آهنگرانی را آزاد کنید!

article picture


کلاودیا روت، رئیس حزب سبزهای آلمان با انتشار بیا‌نیه‌ای خواستار آزادی فوری پگاه آهنگرانی شد. خانم روت با اشاره به بازداشت ‌مریم مجد و مهناز محمدی از دولت آلمان و اتحادیه اروپا خواست با مسئولان ایرانی برخورد جدی کنند.
پگاه آهنگرانی یکشنبه شب ۱۹ تیرماه ناپدید شد. دو روز پس از این تاریخ مشخص شد که وی توسط حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شده است. پگاه آهنگرانی قرار بود به دعوت دویچه‌وله به آلمان سفر کند تا در مورد بازیهای جام جهانی فوتبال زنان وب‌لاگ نویسی کند.
کلاودیا روت، رئیس ‌حزب سبزهای آلمان جمعه (۱۵ ژوئیه/ ۲۴ تیر) با انتشار بیا‌نیه‌ای از بازداشت پگاه آهنگرانی به شدت انتقاد کرد و خواستار آزادی او شد.
در بیانیه رئیس حزب سبزهای آلمان آمده است: «مقامات امنیتی ایران بار دیگر یک زن جوان را آشکارا بدون دلیل بازداشت کردند تا در ضمن، از سفر او به آلمان هم جلوگیری کنند. پگاه آهنگرانی، بازیگر، مستندساز و وبلاگ‌نویس از سوی دویچه‌وله دعوت شده بود تا همراه بخش فارسی این فرستنده، در مورد فوتبال زنان وبلاگ‌نویسی کند.»

احضار سما نورانی برای اجرای حکم یک سال حبس تعزیری
سما نورانی دانشجوی محروم از تحصیل برای اجرای حکم یک سال حبس تعزیری، فراخوانده شد. 

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، احضار این دانشجوی محروم از تحصیل، در تاریخ ۲۰ تیرماه ۱۳۹۰ و طی دو احضاریه کتبی هم زمان، مبنی بر مراجعه به دادسرای شهید مقدس واقع در زندان اوین و اجرای حکم یک سال حبس تعزیری، صورت گرفته است.
بنابر این احضاریه که به منزل پدر سما نورانی در شیراز ارسال شده، سما نورانی موظف شده تا ظرف سه روز خود را به دادسرای اوین معرفی نماید. همچنین در این روز همزمان احضاریه‌ای کتبی برای وثیقه گذار سما نورانی ارسال شده و طی آن ۲۰ روز به وی مهلت داده شده است که سما نورانی را به دادسرای اوین تحویل دهد و در غیر این صورت وثیقه مورد نظر ضبط می‌شود.
سما نورانی، دانشجوی محروم از تحصیل بهایی و فعال حق تحصیل، در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ در شیراز بازداشت و به بند «۲ الف» سپاه در زندان اوین منتقل شده بود که در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه از بند «۲ الف» سپاه در زندان اوین آزاد شد
سما نورانی، در مهرماه ۱۳۸۷ در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه سهند تبریز پذیرفته شد اما پس از گذراندن سه ترم از این دانشگاه اخراج شد. اتهام این عضو جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده بود. سما نورانی اتهامات مذکور را رد کرده و اعلام داشته تمامی فعالیت‌های وی در راستای احقاق حقوق خود و دیگر محرومین از تحصیل و از راه‌های کاملا قانونی انجام پذیرفته است.

یک نفر در بندر عباس اعدام شد
 یک زندانی بامداد روز چهارشنبه، بیست و دوم تیرماه، در زندان بندر عباس اعدام شد.
به گزارش ایرنا، این فرد که هویت وی "ق.ک" عنوان شده است، به اتهام تجاوز و قتلِ یک دختر پنج ساله در دادگاه كيفري استان هرمزگان به اعدام محکوم شده بود و حكم پس از تائيد شعبه ۳۲ ديوان عالي كشور به اجرا در آمد.
گفتنی ست که صدور و اجرای احکام اعدام برای زندانیان با اتهام تجاوز در طی ماه های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

محکومیت هادی حمیدی شفیق به شش ماه حبس
هادی حمیدی شفیق از فعالین فرهنگی آذربایجان و دانشجوی اخراجی دانشگاه آزاد ارومیه ازسوی قاضی شعبه ۱۰۴ جزای عمومی تبریز به ۶ ماه زندان و تحمل ۶۰ ضربه شلاق محکوم شد.
به گزارش آراز نیوز، هادی حمیدی شفیق از فعالین فرهنگی آذربایجان که در روز ۱۱ اردیبهشت ماه پس از بازی تراکتور سازی و صبای قم دستگیر و پس از بازجویی در ۲۷ اردیبهشت ماه به قید وثیقه آزاد شده بود به صورت غیابی و بدون حضور وکیل‌اش در این دادگاه محاکمه شد.
لازم به ذکر است هادی حمیدی شفیق دانشجوی رشته معماری دانشگاه آزاد ارومیه در جریان اعتراضات مدنی سال ۱۳۸۵ آذربایجان ۲ بار دستگیر و ۱۷ ماه را در زندان سپری نموده بود. پس از آزادی از زندان نیز از دانشگاه اخراج گردید.

بازداشت نسیم صمیمی، شهروند بهایی ساکن قائم شهر
نسیم صمیمی (نوروزیان)"، شهروند بهایی ساکن قائم شهر(استان مازندران) صبح روز چهارشنبه، ۲۲ تیر ماه، از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، ماموران ادارهٔ اطلاعات قائم شهر (بدون حضور مامور زن) صبح روز چهارشنبه به منزل نسیم صمیمی، شهروند بهایی، مراجعه کرده و با در دست داشتن حکم بازداشت، نامبرده را بازداشت و متعاقب آن به ادارهٔ اطلاعات منتقل نمودند.
این در حالیست که این شهروند بهایی پس از دو ساعت بازجویی به بازداشتگاه شهید کچویی ساری منتقل شده است.
گفتنی ست که روز چهارشنبه ۸ تیرماه نیز ماموران وزارت اطلاعات به همراه تعدادی از ماموران ادارهٔ اماکن به منزل و انبار خانوادهٔ نوروزیان مراجعه کردند؛ این افراد پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل شخصی و مذهبی، نسیم صمیمی را برای پاره‌ای توضیحات در روز شنبه ۱۱ تیر ماه به ادارهٔ اطلاعات احضار می‌کنند. از طرف دیگر ماموران ادارهٔ اماکن نیز به بازرسی انبار تخم مرغ فرهاد نوروزیان (همسر نسیم صمیمی) که فروشنده تخم مرغ می‌باشد پرداخته و از وی می‌خواهند در طی دو روز انبار را تخلیه کند چرا که در غیر اینصورت پلمپ خواهد شد.
بر همین اساس خانم صمیمی روز شنبه ۱۱ تیرماه خود را به ادارهٔ اطلاعات قائم شهر معرفی می‌کند که در آنجا متهم به نمایندگی دانشگاه مجازی بهایی در قائم شهر می‌شود و چون تفهیم اتهام توسط مرجع قضایی صورت نمی‌گیرد، وی حاضر به پاسخگویی به سوالات بازجو نمی‌شود لذا پس از ساعتی آزاد می‌شود ولی شخص بازجو که خود را جوادی معرفی کرده  بود وی را تهدید می‌کند که بزودی با حکم بازداشت روانهٔ زندان خواهد شد.
شایان ذکر است، نسیم صمیمی سال هاست که عهده دار نمایندگی دانشگاه مجازی بهایی در قائم شهر نیست.

گزارش تصویری از اجرای طرح امنیت اخلاقی نیروی انتظامی تهران در اقدامی نامتعارف در سطح جهانی و ناقض حقوق شهروندی اقدام به بازداشت شهروندان به اصلاح بدحجاب در این شهر نمود.
امنیت اخلاقی نام طرحی است که هر ساله بخصوص در تابستان از سوی نیروی انتظامی به شدت دنبال می شود، پیشتر رئیس پلیس تهران از شناسنامه دار کردن بدحجابان سخن گفته بود.
منتقدان دولت معتقدند اجرای طرح های مختلف امنیتی از سوی نیروی انتظامی اقدام در جهت ایجاد رعب وحشت در جامعه برای پائین آوردن خواسته های بحق ایشان و مخل امنیت و آسایش عمومی است.
گزارش تصویری زیر مروبط اقدامات نیروی انتظامی در سطح شهر تهران است که توسط خبرگزاری مهر تهیه شده است:


عدم رسیدگی پزشکی به رضا شریفی بوکانی و جعفر اقدامی در زندانعلی رغم اینکه جعفر اقدامی و رضا شریفی بوکانی، دو تن از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج، در وضعیت جسمی نامساعدی به سر می‌برند؛ از هرگونه رسیدگی پزشکی محروم مانده‌اند. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شریفی بوکانی و جعفر اقدامی که بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج محبوس‌اند، دچار "سیاتیک" هستند و از کمر درد شدید رنج می‌برند. 
این در حالیست که مسئولان هیچ توجهی به وضعیت جسمی ایشان نداشته و هرگونه امکانات درمانی را از این دو زندانی سیاسی دریغ می‌کنند.
گفتنی ست "سیاتیک" واژه‌ای است که به درد قسمت‌ تحتانی کمر با انتشار به باسن، ران و قسمت پایینی پا اطلاق می‌‌شود. این درد اغلب با کرختی یا ضعف پا‌ها همراه است و از علل مهم کمر درد و درد اندام تحتانی است.

احسان مهرابی، روزنامه نگار زندانی محروم از حق مرخصی
احسان مهرابی، روزنامه نگار و زندانی سیاسی هم اکنون همراه تعداد دیگری از روزنامه نگاران در یکی از سلولهای بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می‌شود، این روزنامه نگار نیز مانند اغلب زندانیان این بند از هر گونه حق مرخصی و تماس تلفنی با خانواده‌اش محروم است.
به گزارش کلمه، این زندانی ۳۵ ساله به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محروم شده است.
او سال‌ها با نشریات مختلف همکاری داشته است و آخرین همکاری اوبه عنوان خبرنگار پارلمانی با روزنامه فرهیختگان بوده است.
این روزنامه نگار مهندسی عمران خوانده است و همچنین با روزنامه‌های همبستگی، اعتماد ملی و تعدادی دیگر از روزنامه‌های اصلاح طلب نیز همکاری داشته است.


چند شهروند کرد در مهاباد و سقز بازداشت شدند
سه شهروند مهابادی توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شدند. 
به گزارش آژانس خبری موکریان، اسامی این سه شهروند که حدود یک ماه پیش در منزل بازداشت شده‌اند منصور آروند، امید عبده و شورش اولیا اعلام شده است. 
تاکنون هیچ علت یا عللی برای بازداشت این شهروندان از سوی مراجع قضائی در مهاباد اعلام نشده اما شنیده‌ها حاکی از آن است که این افراد به همکاری با یکی از احزاب متهم شده‌اند
براساس گزارش دیگری که از سقز به آژانس موکریان رسیده یک شهروند اهل سقز به نام جهانگیر کس نزانی توسط نیروهای امنیتی دستگیر و روانه زندان شده است.
گفته می‌شود بازداشت این شهروند که در چند روز گذشته صورت گرفته به اتهام همکاری با احزاب غیر قانونی بوده است.

ثبت مشخصات کاربران اینترنت در کافی نت‌ها
با تغییر رئیس اماکن عمومی، سرهنگ خلیل هلالی به عنوان رئیس پلیس جدید اماکن عمومی اقداماتی از سوی وی جهت محدودیت کاربران اینترنت در کافی نت‌ها صورت گرفت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران طبق بخش نامه‌ای جدید از سوی اداره اماکن عمومی وبا توصیهٔ پلیس امنیت سایبری به اتحادیهٔ صوتی و تصویری و صنف کافی نت داران، تمامی صاحبان کافی نت‌ها ملزم به نصب دوربین مداربسته و ثبت تمامی مشخصات فردی کاربران اینترنت شدند.
طبق این بخشنامه از هریک از اعضای اتحادیه مبلغ ۱۵۰۰۰۰ ریال دریافت و یک جلد دفتر ثبت اطلاعات فردی کاربران کافی نت به ایشان اعطا می‌شود، کافی نت داران بایستی تمامی اطلاعات کاربر اعم از مشخصات سجلی و کارت ملی و تاریخ وساعت استفاده از سیستم را در دفتر ثبت کنند.

۱۳۹۰ تیر ۲۴, جمعه

اخراج فعال صنفی از آموزش و پرورش همزمان با آزادی از زندان

article pictureنبی الله باستان، فعال صنفی همزمان با آزادی از آموزش و پرورش اخراج شد
نبی الله باستان، روز پنجشنبه۲۳ تیر ماه ۱۳۹۰ از زندان مرکزی چهار محال بختیاری آزاد و همزمان طی ابلاغ حکمی از آموزش و پرورش اخراج شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این کنشگر صنفی و دبیر ادبیات دبیرستان‌های فارسان استان چهار محال و بختیاری ومعاونت پرورشی دبیرستان ولایت فقیه در این شهر، شانزدهم دی ماه ۱۳۸۹ برای گذراندن یک سال زندان، روانهٔ زندان مرکزی استان چهارمحال و بختیاری شد.
وی پس از سپری کردن شش ماه و هفت روز زندان توانست از آزادی مشروط بهره‌مند شود.
نامبرده پس از آزادی از زندان طی حکم هیات بدوی آموزش و پرورش از این اداره دولتی اخراج شده و حق تدریس ندارد.
گفتنی است پیش‌تر مسئولین آموزش و پرورش از پرداخت حقوق این معلم نیز سر باز زده‌اند و صدور و ابلاغ حکم اخراج این معلم در زمان آزادی از زندان در نوع خود کم سابقه است.

تحریم پاسدار جعفری ، در رابطه با سرکوب خشن جنبش اعتراضی مردم سوریه

article picture


اتحادیه‌ی اروپا فرمانده کل سپاه پاسداران را تحریم کرد.
اتحادیه‌ی اروپا برای نخستین بار در رابطه با سرکوب خشن جنبش اعتراضی مردم سوریه، شماری از مقامات بلندپایه‌ی سپاه پاسداران را تحریم کرد. نام سردار جعفری، فرمانده سپاه پاسداران نیز در میان تحریم‌شدگان به چشم می‌خورد.
سردار سرلشگر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و نیز حسین طائب، معاون اطلاعات سپاه پاسداران، در فهرست تحریم‌های اتحادیه‌ی اروپا قرار گرفتند. این اتحادیه روز جمعه (۲۴ ژوئن/۳ تیر) در نشریه‌ی اداری خود اعلام کرد که حساب‌های این افراد مسدود و ورودشان به خاک اتحادیه‌ی اروپا ممنوع شده است.

درخواست آلمان برای آزادی موسوی و کروبی


مارکوس لونینگ


بالا‌ترین مقام حقوق بشر آلمان از حکومت جمهوری اسلامی ایران خواسته است دو تن از رهبران اپوزیسیون ایران و هچنین سایر زندانیان سیاسی را آزاد کند. آقای لونینگ دولت ایران را به تناقض در حرف و عمل متهم کرده است.

 
مارکوس لونینگ، کمیسر حقوق بشر آلمان روز پنجشنبه ۱۴ جولای (۲۳ تیر) گفت این دو نفر بدون که هیچ مبنای قانونی از ۵ ماه پیش در محلی نامعلوم و بدون تماس با دنیای خارج نگهداری می‌شود باید به همراه همه‌ی زندانیان سیاسی دیگر آزاد شوند.این دو رهبر اپوزیسیون پس از فراخوان برای تظاهرات در همبستگی با قیام مصر و تونس در ۲۵ بهمن ماه سال گذشته به همراه همسرانشان بازداشت و در مکان و شرایطی نا‌معلوم نگهداری می‌شوند.حکومت ایران بازدداشت آقای موسوی و کروبی را رد می‌کند و می‌گوید تنها برای آن‌ها محدودیت‌هایی را ایجاد کرده‌ است.
مقام ارشد دولت آلمان در ادامه اظهارات خود از دولت ایران خواست که به آزادی بیان احترام بگذارد و حافظ این حق باشد. به گفته آقای لونینگ، دولت ایران پیوسته خود را در حرف به این مبانی وفادار می‌داند، اما در عمل آنها را رعایت نمی‌کند.

۱۳۹۰ تیر ۲۳, پنجشنبه

نامه دانشجوی شکنجه شده به "حضرت ایت الله" حامی شکنجه

article picture


امید کوکبی: کل فرآیند بازداشت، اتهام زنی و بازجویی، از اساس غیر قانونی بوده است


دانشجو نیوز:امید کوکبی، دانشجوی فوق دکترای فیزیک اتمی در آستانه ی تشکیل دادگاه خود در نامه ای تکان دهنده به آملی لاریحانی با توصیف شرح شکنجه ها و انفرادی های خود درخواست تشکیل دادگاهی عادلانه با امکان دفاع داده است.

این دانشمند جوان در بخشی از نامه ی خود شرح داده است: تهدیدات مکرر به بازداشت اساتیدم در ایران که به علت مشترکات علمی و همکاری تحقیقاتی مرا به دانشگاه دعوت کرده بودند و علاقه دو طرفه بین بنده و آن ها وجود دارد . تهدید به تحویل به بازجویانی که در شرایط طاقت فرساتری من را تحت شکنجه و ضرب و شتم فیزیکی در شرایط قطع غذا و سرویس های بهداشتی و هرگونه تماس با بیرون قرار دهند . مهمتر از همه اینها ، تکرارهای چندین باره بازجویان درباره اینکه پدرم که بخاطر عمل جراحی باز اخیر قلبش همچنان در شرایط نامناسبی قرار دارد ، دچار حمله قلبی شده و بخاطر بازداشت من روانه بیمارستان شده و آنقدر من را در بازداشت و سلول انفرادی و در شرایط قطع کامل ارتباطی با خانواده نگه خواهند داشت که وی را هرگز نبینم و از داشتن پدرم به علت فشارهای وارده به وی محروم شوم و همچنین عنوان کردن مشکل قلبی خواهرم که می گفتند وی نیز با شرایط نامطلوبی در به در دنبال کارهای من است و تحت فشارهای شدید روحی و روانی و نامساعد بودن روحیه خانواده حل و روز خوبی ندارد.

بر اساس گزارش های رسیده به کلمه در ابتدای خرداد ماه امسال جهت افزایش فشار بر این دانشمند جوان ایرانی، وی را برای تهیه مصاحبه علیه خود و اساتید علمی به بند ۲۰۹ اوین منتقل کرده بودند.

انتقال شاهرخ زمانی، محمد جراحی، نیما پوریعقوب و ساسان واهبی‌وش به زندان تبریز
نیما پوریعقوب و ساسان واهبی‌وش از فعالین چپ دانشگاه آزاد تبریز و نیز شاهرخ زمانی و محمد جراحی از فعالین کارگری تبریز، که از یک ماه پیش در بازداشت اداره‌ی اطلاعات تبریز بودند، شامگاه روز سه‌شنبه ۲۱ تیر با صدور قرار بازداشت یک ماهه به زندان تبریز منتقل شدند.
به گزارش خانه حقوق بشر ایران شاهرخ زمانی روز ۱۷ خرداد، نیما پوریعقوب روز ۱۹ خرداد، ساسان واهبی‌وش روز ۲۰ خرداد و محمد جراحی در روز ۳۰ خرداد در تبریز بازداشت شده بودند.
ساسان واهبی وش دانشجوی رشته ی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تبریز است که روز ۲۰ خرداد در تبریز بازداشت شد و نیما پوریعقوب نیز دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه تبریز است و تاریخ بازداشت وی روز ۱۹ خرداد بوده است.

واكنش معتمدآریا به ممنوع التصویر شدنش فاطمه معتمد آریا در نشست خود با اهالی رسانه که بهانه اکران عمومی فیلم سینمایی «اینجا بدون من» صورت گرفت، گفت: من نه انسان سیاسی هستم و نه توان سیاسی بودن را دارم، من کار فرهنگی انجام می‌دهم که حد و اندازه‌اش خیلی فرا‌تر از کار سیاسی است.
به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، «فاطمه معتمدآریا» بازیگر فیلم سینمایی «اینجا بدون من» به سوالات خبرنگاران پیرامون نقش خود در این فیلم پاسخ داد.
این بازیگر سینما در ابتدا با اشاره به برخی محدودیت‌های اخیر در مورد پخش تصویرش، گفت: محدودیت‌ها خیلی به من مربوط نیست چون من قانون گذار نیستم و مجری موقعیتی هستم که در آن قرار گرفتم اینکه روزی اجازه می‌دهند تصویر من پخش شود روزی اجازه نمی‌دهند خیلی به من مربوط نمی‌شود و این همه تضادی که در نمایش یک کار فرهنگی وجود دارد را نمی‌فهمم. 

پگاه آهنگرانی در دست اطلاعات سپاه است
پگاه آهنگرانی بازیگر سینما شامگاه روز ۱۹ تیرماه توسط ۵ نفر که احتمالا از حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی بودند در منزل شخصی‌اش دستگیر شده و از ۲۲ تیرماه به اطلاعات سپاه تحویل داده شده است.طبق آخرین اخبار رسیده به دویچه‌وله، یک ‌شنبه ۱۹ تیرماه ساعت ۸ شب ۴ مرد و یک زن وارد خانه پگاه آهنگرانی، بازیگر سینما و فیلمساز، شده و او را به همراه یک سری از وسایلش با خود می‌برند. این اتفاق زمانی افتاده که وی در منزلش تنها بوده است.
بنا برهمین اطلاعات، این بازیگر سینما تا شب گذشته، ۲۲ تیرماه در حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی بوده و بعد از آن به اطلاعات سپاه تحویل داده شده است.
یک منبع آگاه به دویچه وله گفت که پگاه توانسته تماس کوتاهی با مادرش بگیرد و تنها به او گفته که نه می‌داند کجاست و نه می‌داند جرمش چیست.
پگاه آهنگرانی قرار بود از تاریخ ۴ تا ۱۲ جولای (۱۳ تا ۲۱ تیرماه) به دعوت دویچه وله به آلمان سفر کند. وی بنا بود مشاهدات خود را از بازی‌های جام جهانی فوتبال زنان در وبلاگ دویچه وله منتشر کند.

تداوم بازداشت شهروندان بهایی در شهر‌های مختلف

article picture


در تداوم برخورد دستگاه‌های امنیتی با شهروندان بهایی بیش از ده نفر در اصفهان و یکن در بیرجند بازداشت شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز سه شنبه ۲۱ تیرماه ماموران اداره اطلاعات اصفهان به یک جلسه مذهبی بهائیان تحت عنوان ضیافت که در منزل یک شهروند بهایی به نام نوید پروینی تشکیل شده بود، مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط کامپیو‌تر، کتب و جزوات مذهبی، نوید پروینی را به همراه همسرش نگار سبحانیان، کیوان دهقانی، فرشید بدخش و تعدادی دیگر از شهروندان حاضر در جلسه مذکور (حدود ۱۲ نفر) را بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل نمودند.
هم چنین افسانه فردوسیان (همسر کیوان دهقانی) که با دو فرزند چهار ساله و نه ماهه در جلسه مذکور حضور داشته را به دلیل ناآرامی و گریه بچه‌ها با تاکسی به منزل می‌فرستند و از وی می‌خواهند که منتظر تماس آن‌ها باشند.
قابل ذکر است تا این زمان هیچ اطلاعی از بازداشت شدگان مزبور در دست نیست.
از سوی دیگر در همین روز ماموران اداره اطلاعات شهرستان بیرجند به منزل یک شهروند بهایی به نام سعید مختاری مراجعه نموده و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی وسایل شخصی و مذهبی، نامبرده را بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.
ماموران سپس به محل کسب (فروشگاه لوازم بهداشتی) وی رفته و پس از بازرسی محل و ضبط کامپیو‌تر و بعضی مدارک محل را ترک نمودند.

فراخوان سازمان عفو بین الملل:همه زندانیان سیاسی را آزاد کنید

article picture


صدها تن از افرادی که هنگام تدارک تظاهرات 14 فوریه دستگیر شده بودند، آزاد شدند. تقی رحمانی، روزنامه نگار ایرانی، یکی از این افرادی ست که آزاد شده اند. اما عده ای دیگر مانند اکبر امینی هنوز در زندان بسر می برند. اکبر امینی همان کسی است که برای رساندن صدای اعتراض خود بالای جرثقیل رفته بود.

تقی رحمانی، نویسنده و روزنامه نگار، که در 9 فوریه دستگیر شده بود، در 15 ماه مه با پرداخت 150 میلیون ریال ( معادل حدود 14 هزار دلار آمریکا و یا 10هزار یورو) به قید وثیقه از زندان اوین تهران آزاد شد. در 17 ماه مه وی بار دیگر به زندان فراخوانده شد و ساعت ها در آنجا نگه داشته شد. در این روز ماموران مانع ورود وکیل وی به زندان اوین شدند.

نرگس محمدی، همسر تقی رحمانی، در 27 ژوییه به جرم "تبلیغ علیه نظام"، "اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی" و "عضویت درکانون مدافعان حقوق بشر" در یک دادگاه غیر علنی محاکمه شد. در این دادگاه وی متهم به فعالیت برای کانون مدافعان حقوق بشر شد. کانون مدافعان حقوق بشر در دسامبر 2008 بسته شد. نرگس محمدی در این دادگاه این اتهامات را رد کرد.

جمهوری پر برکت

article picture


اصلاح و اصلاح طلب
کاریکاتور از مهران/خودنویس
 

فرار فرزند پاسدار محسن رضایی از ایران

article picture


سایت «عماریون» نزدیک به انصار حزب‌الله از فرار علی رضایی فرزند دوم محسن رضایی به بریتانیا خبر داد.

این سایت روز چهارشنبه (۲۲ تیر) نوشته که علی رضایی که «رفاقت دیرینه‌ای با مهدی هاشمی رفسنجانی» دارد از اول تیر ماه سال جاری به بریتانیا رفته است.
آن‌طور که «عماریون» نوشته است٬ علی رضایی قصد دارد «در پوشش ادامه تحصیل» در بریتانیا ماندگار شود.
به نوشته این سایت٬ علی رضایی از مدیران ارشد در دبیرخانه مجمع تشخیص بوده و به کلیه اسناد محرمانه و طبقه بندی شده این نهاد حکومتی دسترسی داشته است.
این سایت در ادامه نوشته که «احمد. ر پسر اول محسن. ر نیز در سال ۱۳۷۶ همسر خود را روی تخت بیمارستان‌‌ رها کرد و به امریکا گریخت و پس از ازدواج مجدد با یک بانوی اهل کره جنوبی و مصاحبه‌های متعدد علیه نظام بالاخره در سال ۱۳۸۵ با عنایت و لطف مقامات عالیرتبه نظام اجازه ورود به کشور را یافت.»
«عماریون» در ادامه نوشته که «احمد ر. که از همسر کره‌ای خود یک فرزند داشت برای بار سوم در ایران با دختر رضا س. فرمانده اسبق سپاه اصفهان که مطلقه پسر اکبر خ. ک از متهمان اصفهانی‌الاصل پرونده قتل‌های زنجیره‌ای فروهر و... در سال ۷۶ بود٬ ازدواج کرد و صاحب فرزند شد ولی یک سال بعد مجدداً به خارج از کشور گریخت و تاکنون مراجعت ننموده است.»
محسن رضایی و دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.
دیگربان علیرضا جوانمردی، وبلاگ نویس ، جهت اجرای یک سال و نیم زندان احضار شد

article picture

علیرضا جوانمردی، فعال اجتماعی ۲۷ ساله در شهر شیراز، با دریافت حکم یک و نیم سال حبس قطعی از سوی دادگاه تجدید نظر به اجرای احکام فراخوانده شد. بر اساس احضاریه کتبی که به وی ابلاغ شده است، باید ظرف مدت بیست روز آینده خود را به زندان معرفی کند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، علیرضا جوانمردی، وبلاگ نویس و فعال اجتماعی در شهر شیراز، پیش‌تر از سوی شعبه شانزدهم دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی یزدانیان به یک و نیم سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شده است. اتهامات آقای جوانمردی در دادگاه «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» و «توهین به رهبری» عنوان شده بود.
علیرضا جوانمردی، در گفتگو با کمیته گزارشگران حقوق بشر، در این رابطه گفت: «چهار روز پیش ۱۸ تیرماه اخطاریه آمد که خودم را به زندان معرفی کنم. روی این احضاریه نوشته شده که عدم مراجعه منجر به ضبط وثیقه می‌شود و مجبورم خودم را به زندان معرفی کنم چون در غیراین صورت خانهٔ پدرم را مصادره می‌کنند. نه خودم و نه وکیلم از زمان و نحوه برگزاری دادگاه تجدید نظر هیچ اطلاعی نداشتیم و حکم را شفا‌هی به من ابلاغ کردند. و گفتند که باید امضا کنم وگرنه حکم اجرا می‌شود و در نهایت هم تاکید کردند که تنها دو روز فرصت دارم که به حکم اعتراض کنم. امروز پدرم به دادگاه مراجعه کرد و گفت هیچ جلسه‌ای تشکیل نشده برای تایید این حکم و نه پسرم ونه وکیل او از این دادگاه خبر نداشتند که بتواند از خودش دفاع کند. دادگاه تجدید نظر کاملا صوری بود و حکم تایید شد.»


گزارش تکمیلی از اعتصاب و فضای امنیتی در مناطق غربی کشور روز چهارشنبه مصادف با بیست و دومین سالگرد ترور دکتر عبدالرحمان قاسملو دبیرکل وقت حزب دموکرات کردستان ایران در هنگام مذاکره با نماینده گان جمهوری اسلامی در شهر وین برخی از مناطق کردنشین شاهد حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در سطح برخی از شهر‌ها بود.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم حضور نیروهای امنیتی در برخی از شهرهای غربی کشور و فشار اداره اطلاعات بر بازاریان و کسبه جهت عدم تعطیلی مغازه و محل کسب کارشان، گزارشات از برگزاری اعتصابات پراکنده در برخی از شهر‌ها حکایت دارد.
در شهر سقز علیرغم حضور نیروهای انتظامی و امنیتی در برخی از میادین اصلی شهر در اوایل امروز و تهدید بازاریان برای باز کردن مغازه‌هایشان، تعداد کثیری از اصناف و بازاریان مغازه و محل کسب خویش را باز نکردند. همچنین برخی از کسبه محل به گزارشگر هرانا گفتند: "ستاد خبری وزارت اطلاعات به صورت تلفنی جهت بازگشایی محل کسبشان ایشان را تهدید کرده است". همینطور بر اساس گزارش شاهدان عینی تعدادی از نیروهای لباس شخصی اقدام به فیلمبرداری از برخی مغازه‌های تعطیل شده شهر کردند.


دادستانی آذربایجان شرقی: هیچ تغییری در پرونده سکینه محمدی اعمال نشده است
 مالک اژدر شریفی، دادستانی آذربایجان شرقی، می گوید هیچ تغییری در پرونده سکینه محمدی اعمال نشده و وی به دلیل معاونت در قتل همسر خود دوران حبس را می‌گذراند و در حال حاضر در زندان مرکزی تبریز به سر می‌برد.
دادستان آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا مدعی شد: "به رغم انتشار برخی اخبار کذب در رسانه‌های خارجی، متهمه فوق در صحت و سلامتی کامل و بدون هیچ مشکلی از نظر جسمی در زندان است و همچون سایر زندانیان از حق و حقوق خود به طور کامل برخوردار است."
شریفی، با بیان اینکه ملاقات‌های خانوادگی وی، طبق روال و مقررات زندان به طور مرتب انجام می‌شود، از مرخصی متهمه برای شرکت در مراسم ختم مادرش طی روزهای اخیر خبر داد.
وی، در خصوص روند پرونده سکینه محمدی، گفت: "پرونده روال عادی و طبیعی خود را در دستگاه قضایی طی می‌کند و هیچ تغییری نسبت به گذشته در پرونده وی تاکنون ایجاد نشده است."
سکینه محمدی آشتیانی در سال ۱۳۸۵ به اتهام زنای محصنه وقتل همسر خود از سوی دادگاه کیفری تبریز محکوم و در بازداشت به سر می‌برد.
در همین زمینه روز گذشته سازمان عفو بین الملل طی بیانیه ای اعلام کرد: "یک سال پس از هشدار عمومی نسبت به وضعیت ناهنجار سکینه محمدی آشتیانی، به نطر می رسد زندگی وی همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد"

محکومیت نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه شریف به یک سال حبس

نوید نزهت، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، نوید نزهت به اتهام "تبلیغ علیه نظام" از سوی شعبه ۲۶ به قضاوت پیرعباسی به یک سال حبس محکوم شده است.
نوید نزهت، ۲۴ بهمن‌ماه سال گذشته بازداشت شد و پس از دو هفته با قرار کفالت آزاد گردید.

پاسدار همدانی و مردان بی حجاب!

article picture


پاسدار همدانی گفت: امروز مردان جامعه ما در بي‌حجابي و بي‌عفتي از زنان سبقت گرفته‌اند و مسئولان با برنامه‌ريزي‌ دقيق و كارشناسانه بايد مانع از آسيب‌هاي جدي بر پيكره فرهنگي جامعه شوند.

به گزارش سایت حکومتی امنیتی فارس ،پاسدار همدانی ، در جشنواره عفاف و حجاب رژیم منفور اسلامی گفت: در بسياري از مناطق تهران هيچ اثري از لباس ملي و اسلامي به چشم نمي‌خورد و اين نشانگر غفلت مسئولان در اين زمينه است چرا كه افراد جامعه لباس مناسب خود را در فروشگاه‌ها پيدا نمي‌كنند.

۱۳۹۰ تیر ۲۲, چهارشنبه

سایت «تریبون مستضعفین» اعلام کرد: خامنه‌ای مخالف استخدام منشی زن است
سایت «تریبون مستضعفین» با انتقاد از گسترش آگهی استخدام منشی زن در مطبوعات اعلام کرد که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی با استخدام منشی‌های زن مخالف است.
این سایت روز چهارشنبه (۲۲ تیر) این پرسش را مطرح کرده که «براستی علت استفاده از زنان و دختران برای امور منشی‌گری چیست و چرا مدیران کمتر علاقه‌مند به استخدام مردان برای این امور هستند؟»
این سایت در ادامه آورده است: «وادادگی، خضوع، عشوه و در سیطره بودن زنان در مقابل مردان غریبه و به طور کلی استفاده ابزاری از جاذبه جنسی زن علاوه بر اینکه مخالف با دیدگاه اسلام در مورد کرامت و جایگاه زن بوده و هست همواره تبعات منفی و غیرخوشایندی را هم به همراه داشته است.»
«تریبون مستضعفین» در ادامه یادداشت خود به سخنان سال ۱۳۸۴ خامنه‌ای استناد کرده که گفته است: «من با کسانی که به‌ عنوان به‌ کارگیری زن، منشی زن استخدام می‌کنند، مخالفم.»
به نوشته این سایت٬ آقای خامنه‌ای گفته که شغل منشی‌گری «تکبر» زنان را از بین می‌برد در حالی که «برای زن‌ها در مقابل مرد بیگانه، جزو چیزهایی ممدوح است که متکبر باشند.»
یادداشت این سایت محافظه‌کار در شرایطی منتشر می‌شود که در هفته‌های اخیر بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و اماکن عمومی میان موافقان و مخالفان آن بالا گرفته است.
روحانیون حاکم که نزدیک به علی خامنه‌ای هستند، بار‌ها بر ضرورت جداسازی زنان و مردان در اماکن عمومی به خصوص دانشگاه‌ها تاکید کرده‌اند.

بازاری زندانی بیش از 20 ماه در بند مخوف 209 تحت شکنجه است

article picture


بازاری زندانی بیش از 20 ماه در بند مخوف 209 تحت شکنجۀ روحی بازجویان وزارت اطلاعات
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بازاری زندانی محمد بنازاده امیر خیزی علیرغم محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی بیش از 20 ماه است که در بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات تحت شکنجه های روحی و جسمی بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارد.
بازاری زندانی محمد بنازاده امیرخیزی 64 ساله علیرغم اینکه در مهر ماه 1389 توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ به 5 سال زندان محکوم شده است ولی با گذشت بیش از 20 ماه همچنان در بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات تحت شکنجه های روحی و تهدیدات مستمر بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارد و از انتقال او به بند عمومی خوداری می کنند.
خانواده و وکیل وی نسبت به این حکم سنگین ، غیر انسانی و غیر قانونی اعتراض نموده اند اما بازجویان وزارت اطلاعات برای تحت فشار روحی قرار دادن وی هر بار با بهانه های واهی دادگاه تجدید نظر وی را به تعویق می اندازند.
آخوندی با نام مستعار علوی از سربازجویان وزارت اطلاعات همراه با سربازجوی دیگری بنام سعید شیخان در بند 209 زندان اوین علیه این بازاری زندانی اقدام به پرونده سازی نمودند.این 2 سربازجو که از جنایتکاران علیه بشریت می باشند و از دهۀ 60 تا به حال در شکنجۀ منجر به قتل،توصیه صدور حکم اعدام و اجرای آن علیه تعداد بیشماری از زندانیان سیاسی مشغول بوده اند و همچنان به شکنجه و قتل در بند 209 زندان اوین ادامه می دهند. او همراه با سایر سربازجویان وزارت اطلاعات توصیۀ اجرای حکم اعدام علی صارمی،جعفر کاظمی ،محمدعلی آقایی و همچنین زجر کش کردن محسن دگمه چی را داده بود .آخوند علوی سربازجوی شکنجه گر و قاتل خود شخصا در یورش به منازل شخصی شهروندان،دستگیری و اذیت و آزار و تهدید خانواده های زندانیان سیاسی شرکت دارد.

انتقال شاهرخ زمانی به زندان تبریز و پایان اعتصاب غذای وی

article picture

چهارشنبه 22 تیر 1389- شاهرخ زمانی، از اعضای هیات بازگشائی سندیکای کارگران نقاش، بعد از گذراندن 34 روز انفرادی، امروز از اداره اطلات تبریز به زندان تبریز منتقل شد. شاهرخ زمانی، که بعد از گذشت یک هفته از بازداشت، برای اعتراض به بازداشت غیر قانونی خود، دست به اعتصاب غذا زده بود، پس از انتقال به زندان تبریز، با درخواست دیگر زندانیان، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گفته خانواده این فعال کارگری، وی از نظر وضعیت جسمی و روحی، در شرایط بدی قرار داشته و نیاز به مداوا و رسیدگی پزشکی دارد. در حال حاضر هیچ اتهامی به شاهرخ زمانی تفهیم نشده است.
شاهرخ زمانی، شب 18 خرداد، در مسیر تهران به تبریز، بازداشت شده بود. وی تا این لحظه، بدون دلیل در بازداشت به سر می برد.


کانون مدافعان حقوق کارگر


یورش شبانه و وحشیانه گارد زندان و پاسداربندها به زندانیان سیاسی

article picture

یورش شبانه و غیر انسانی گارد زندان و پاسداربندها به سالن زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

بنابه گزارشات رسیده به"فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یورش وحشیانه و شبانه پاسداربندها و گارد زندان به سالن کاملا ایزوله شده زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج تحت عنوان بازرسی سلول زندانیان سیاسی.
بامداد روز سه شنبه21 تیرماه حوالی ساعت 03:30 پاسداربندها و گارد زندان به سالن ایزوله شدۀ 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج یورش بردند. زندانیان سیاسی و بخصوص آنهایی که در شرایط حاد جسمی هستند را از خواب بیدار کردند و اقدام به بازرسی وحشیانۀ سلولهای زندانیان سیاسی نمودند . این یورش وحشیانه تا مدتی ادامه داشت.
زندانیان سیاسی نسبت به عمل و حشیانه و غیر انسانی نیروهای سرکوبگر زندان که اوایل بامداد انجام شده است اعتراض کردند.
همچنین نیمه های شب سه شنبه حوالی ساعت 24:30 اینبار معاون اسماعیلی رئیس سازمان زندانها،سوماری رئیس جدید بازرسی زندان گوهردشت و مرادی افسر جانشین زندان وارد سالن زندانیان سیاسی شدند و اقدام به چک کردن سلولهای زندانیان سیاسی نمودند.
زندانیان سیاسی نسبت به آخرین طرح غیر انسانی و محدود کننده، نسب توریهای فلزی بر روی پنجره های سلولهای سالن 12 که باعث محدود کردن تهویۀ هوای طبیعی سلولها و سالن می گردد و همچنین بدلیل نبود وسایل برودتی تا حدی نقش خنک کننده داشت اعتراض نمودند.اما افراد فوق الذکر نسبت به اعتراضات زندانیان سیاسی هیچ واکنشی نشان ندادند.
لازم به یادآوری است که حضور مسئولین سازمان زندانها و زندان گوهردشت در نیمه های شب زمانی صورت می گیرد .که در زندان اتفاق خاصی روی داده باشد.اتفاقاتی مانند قتل زندانیان بی دفاع وغیره می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش شبانه و وحشیانه به زندانیان سیاسی که در ایزوله کامل بسر می برند و تعدادی از آنها در وضعیت حاد جسمی بسر می برند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه سازمان ملل برای تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائه آن به سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
22 تیر 1390 برابر با 13 ژولای 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

پرونده تجاوز به دختر دانشجو در مشهد در جریان است


روزنامه "خراسان" در شماره امروز خود خبر داده است که با دستگیری ۲ تن دیگر از متهمان اصلی پرونده تجاوز به دختر دانشجو در یک باغ ویلا در اطراف روستای رضوان مشهد، تلاش ها برای دستگیری دیگر متهمان فراری این پرونده ادامه دارد.
به گزارش دانشجونیوز، خرداد ماه گذشته دختر ۲۴ ساله ای که دانشجوی یکی از دانشگاه های مشهد است به همراه پسر دانشجویی به یک باغ ویلا در روستای رضوان رفتند و ساعتی بعد نیز چند تن از دوستان پسر دانشجو به آن ها پیوستند. در این میان چند تن از جوانان دیگر که متوجه رفت و آمد به باغ ویلا شده بودند ناگهان وارد باغ شدند و با ضرب و جرح ۵ نفری که داخل باغ بودند دختر دانشجو را با خود بردند.

دستگيري و كوباندن وحشيانه يك دختر جوان به اتومبيل گشت ارشاد توسط ماموران...

بازداشت پگاه آهنگرانی بازیگرسینما
پگاه آهنگرانی بازیگرجوان سینمای ایران توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شده است.منابع مطلع روز چهارشنبه 13 – 7 – 2011 درگفتگو با العربیه نت به نقل از خانواده آهنگرانی گفتند که این بازیگر سینما سه روز است در بازداشت به سر می برد . بنا بر اخبار رسیده در این مدت پگاه آهنگرانی با خانواده خود تماسی نگرفته و از محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.هنوز در مورد اتهامات احتمالی این بازیگر خبری منتشرنشده است.پگاه آهنگرانی بازیگر وفرزند منیژه حکمت از کارگردانان ایرانی و جمشید آهنگرانی کارگردان فیلم های " جوانمرد " و " شبیخون " است. او در دوره انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش ایران در ستاد میرحسین موسوی نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری فعال بوده است.پگاه آهنگرانی در روزهای پس از انتخابات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.پیش از این اعلام شده بود پگاه آهنگرانی قصد دارد جام جهانی فوتبال زنان را برای شبکه خبری دویچه وله آلمان پوشش دهد.آهنگرانی پیش از این جشنواره فیلم برلین را برای این شبکه پوشش داده بود.مریم مجد عکاس مطبوعات ایران که برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان عازم آلمان بود ژوئن گذشته در فرودگاه تهران بازداشت شده بود.

العربیه 

نماینده فقیه در سپاه :دل رهبری را خون کردند

article picture


نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران (برادران قاچاقچی) گفت: «كساني كه‎ ‎مقابل امام ايستادند و دل رهبري را ‏خون مي‌كنند مقابل امام زمان هم خواهند‎ ‎ايستاد‎.»


به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علي‎ ‎سعيدي گفت: «سير تكاملي جوامع بر اين است كه روزي حاكميت روي ‏زمين‎ ‎از آن امام زمان باشد‎.»

سعيدي با بیان اینکه غرب ناتوان از حل مشكل بشر است، افزود: «جوامع اسلامي اگرچه با مشكلاتي روبه‌رو هستند ولي‎ ‎مشكلات جوامع غربي سنگين‌تر است به عنوان نمونه بحران هويت، مديريت و‎ ‎معنويت غرب را به زانو درآورده و همين ‏بحران‌ها بشر را به جايي مي‌رساند كه‎ ‎مي‌گويد تنها عقل نمي‌تواند همه نيازهاي انسان را درمان كند و بايد به سمت‎ ‎ركن ‏سوم يعني ركن وحي برسد و در اين سمت بشر آرام گيرد‎.»