۱۳۹۰ آذر ۱۹, شنبه

شکایت دانشگاه آزاد از احمدی‌نژاد


یک منبع آگاه از شکایت دانشگاه آزاد به دیوان عدالت اداری در اعتراض به سلب حق رأی جاسبی در جلسه هیئت امنا خبر داد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از فرارو، این منبع آگاه در دانشگاه آزاد با تأیید خبر عدم حق رأی عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس کنونی دانشگاه آزاد در جلسه هیئت امنای این دانشگاه توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: محمود احمدی‌نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی طی دستوری به کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام داشته که رئیس کنونی دانشگاه آزاد در موضوع بررسی و تأیید رئیس جدید دانشگاه آزاد در جلسه هیئت امنای این دانشگاه حق رأی ندارد.وی افزود: با توجه به اینکه دستور رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در قالب مصوبه اجرایی است، دانشگاه آزاد در اعتراض به این دستور به دیوان عدالت اداری شکایت کرده و پیگیر ماجراست.براساس این گزارش، چندی پیش در خبرها اعلام شد که محمود احمدی‌نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی طی دستوری به کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تأکید بر تشکیل اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد در آذرماه سال جاری تصریح کرده است که عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس کنونی دانشگاه آزاد در موضوع بررسی و تأیید رئیس جدید این دانشگاه در اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد حق رأی ندارد.
این منبع آگاه در دانشگاه آزاد تأکید کرد که سعی مسئولان امر این است که اولین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد در ۴ دی سال جاری برگزار ‌شود.

كافي نت هاي شمال و شمال غرب تهران به بهانه استفاده از فيلتر شكن تعطيل شدندطي هفته گذشته ، مأموران امنتيتي تعدادي از كافي نت هاي شمال و شمال غرب تهران را به بهانه استفاده از فيلتر شكن تعطيل كرده اند. نيروهاي اطلاعات و انتظامي اينكار را قبل از مراسم تاسوعا و عاشورا و بدليل ترس و وحشت حكومت از ارتباطات اينترنتي جوانان و ارسال اخبار و اطلاع رساني گسترده انجام داده اند.
كانون حمايت از خانواده جان باختگان و بازداشتي ها

گزارش تصويري :سرمايه هاي آينده ايران درچه وضعيتي درس مي خواند ؟؟؟آخوندها براي سوريه مدرسه ميسازد !!شهرستان دلگان ، سیستان و بلوچستان مهرماه سال1390در حالي بچه هاي اين مملكت جاي براي درس خواندن ندارند دولت براي سوريه مدرسه مي سازد!!
هدف تیم احمدی‌نژاد به روایت یک نماینده مجلس: تلاش برای اثبات وجود ریگ در کفش روحانیت


محمدتقی رهبر٬ رئیس فراکسیون روحانیت مجلس می‌گوید تیم محمود احمدی‌نژاد از «افشاگری روحانیت» می‌ترسد و تلاش می‌کند اثبات کند روحانیت «ریگی به کفش» دارد.

به گزارش دیگربان، آقای رهبر روز شنبه (۱۹ آذر) به سایت محافظه‌کار «زندگی‌نیوز» گفته که تیم احمدی‌نژاد با «کارشکنی» و تز‌هایی مبنی بر «حذف روحانیت» می‌خواهد «محبوبیت» و «نقش» آن‌ها را در جامعه از بین ببرد.این نماینده مجلس افزوده است: «ما بیش از آنکه نگران مخدوش شدن چهره روحانیت باشیم نگران فعالیت‌های این جریان هستیم که به طور غیرعلنی در شهرستان‌ها آغاز شده است.»محافظه‌کاران نزدیک به علی خامنه‌ای می‌گویند تیم احمدی‌نژاد با صرف هزینه‌های سنگین در شهر‌های کوچک تلاش می‌کند دست‌کم ۱۵۰ کرسی مجلس نهم را به دست بیاورد.آن‌ها می‌گویند تیم احمدی‌نژاد اعتقادی به روحانیت و ولایت فقیه ندارد و بدنبال این است که این طبقه را از قدرت کنار بزند.آقای رهبر به احمدی‌نژاد و نزدیکانش توصیه کرده با روحانیت «در نیفتاده» و «خود را بیش از این ضایع نکنند چون مردم در طول تاریخ همیشه به روحانیت اطمینان داشته‌اند.»
به گفته وی «منحرفین برای خود گردابی ساخته‌اند و هر روز بیشتر در آن فرو می‌روند و ما دلمان به حال ضعف و بیچارگی این جریان می‌سوزد.»
خبرنامه ملی ایرانیان

اعتراف عضو مجلس آخوندی:در کرج ۴ زندان وجود دارد که در دنیا بی‌سابقه است

article picture
"بسیاری از خانواده‌های بازداشت شدگان زندان‌های کرج در کرج ساکن می‌شوند. علاوه بر این گاهی زندانیان پس از آزادی به دلیل اینکه پولی ندارند دست به سرقت می‌زنند. در بررسی‌های به عمل آمده از سوی نیروی انتظامی نیز مشخص شده که بیشتر ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات امنیتی کرج ناشی از وجود زندان‌ها در کرج است. "
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی بزرگترین مشکل مردم در استان البرز را وجود چهار زندان در این منطقه عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در هیچ کجای دنیا شهری وجود ندارد که چهار زندان داشته باشد.
عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار قانون با اعلام این مطلب اظهار داشت: البته مسئولان قول مساعدی برای انتقال دو زندان به بیرون از کرج را مطرح کرده‌اند و ما پیگیر اجرای این موضوع هستیم.
وی افزود: قاعدتا اگر در شهری یک زندان وجود داشته باشد بودجه فرهنگی خاصی هم برای آن تدوین می‌شود. در حالی که ما در استان البرز و شهر بزرگ کرج نه تنها بودجه فرهنگی اضافه نداریم بلکه زندان‌ها علاوه بر کمبود بودجه و امکانات، معضلاتی را هم ایجاد می‌کنند.

تظاهرات دهها هزار نفری در روسیه در اعتراض به 'تقلب' در انتخابات

تظاهرات در روسیه


خوب روسیه  استاد بزرگ و معلم رژیم جمهوری اسلامی در سرکوب معترضین و مخالفین خود نشان داد که حکومتهای اقتدارگرا هیچ گونه ترسی از آدم خواری و سرکوب ندارند.
بنا به گزارش خبرگزاری ها دهها هزار نفر در روسیه در بزرگترین تظاهرات سیاسی در طول یک دهه اخیر شرکت کرده و خواهان برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی شدند.
معترضان در میان تدابیر شدید امنیتی و در حالی که پرچم و پلاکارد در دست داشتند، در میدانی در جنوب کاخ کرملین جمع شده اند.میخائیل کاسیانف، نخست وزیر سابق روسیه با حضور در میان معترضان گفت که مردم این کشور از این که همانند حیوان با آنها رفتار شود، ناخشنودند.مقام های مسکو مجوز راهپیمایی سی هزار نفر را در میدان انقلاب صادر کرده اند و در دیگر شهرهای روسیه نیز اعتراضات کوچکتری برپا شده است.دست کم ۵۰ هزار پلیس و نیروی ضد شورش در خیابان های مسکو مستقر شده اند.
در انتخابات هفته گذشته، حزب حاکم روسیه متحد به رهبری ولادیمیر پوتین، نخست وزیر، با اکثریت ناچیزی توانست پیروز شود.


محکومیت سعید موغانلی به ۶ ماه حبس از سوی دادگاه تجدید نظرخبرگزاری هرانا - دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی با رد اعتراض به حکم صادره از سوی دادگاه بدوی، حکم ۶ ماه حبس "سعید موغانلی" شاعر و روزنامه نگار تبریزی را تایید کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید موغانلی طی حکمی از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز از اتهام "همکاری با کشور متخاصم آمریکا" (به دلیل شرکت در دوره آموزش خبرنگاری در جمهوری آذربایجان) تبرئه شده و یکی دیگر از اتهامات وی دائر بر "تحصیل مال نامشروع" به علت "شرکت در دوره خبرنگاری" با صدور قرار عدم صلاحیت به دادگاه عمومی جزایی ارجاع شده است.
این در حالیست که اتهام دیگر سعید موغانلی مبنی بر "تبلیغ علیه نظام" به علت "سرودن شعر و انتشار آن در وبلاگ شخصی‌اش" منجر به صدور ۶ ماه حبس تعزیری شده است.

احضار علیرضا ثقفی، فعال کارگری جهت گذراندن دوران محکومیتش


علیرضا ثقفی، فعال کارگری جهت گذراندن دوران محکومیت ٣ سال حبس تعزیری احضار شده است. 
یه گزارش کانون مدافع کارگر، مطابق متن اخطاریه‌ای که برای ضامن علیرضا ثقفی ارسال شده است وی باید ظرف مدت ۲۰ روز، از تاریخ رویت اخطاریه (۱۶ آذرماه ۱٣۹۰) نسبت به معرفی متهم اقدام نمایند. 
این درحالی ست که حکم دادگاه تجدید نظر به این فعال کارگری یا وکیلش ابلاغ نشده است. 
علیرضا ثقفی خراسانی در جریان مراسم روز جهانی کارگر ۱٣٨٨ در پارک لاله بازداشت شد و در شعبهٔ ۲٨ دادگاه انقلاب به ٣ سال حبس تعزیری محکوم گردیده است.

گرامیداشت هفته دانشجو در دانشگاه ایالتی نیویورکهفته دانشجو با برگزاری برنامه "کمپین صندلی خالی" و با یاد دانشجویان جانباخته و دربند با حضور جمعی از دانشجویان در دانشگاه ایالتی نیویورک گرامی داشته شد.
به گزارش دانشجونیوز، در این برنامه مهدی عربشاهی دبیر سابق تشکیلات دفتر تحکیم وحدت با ارائه مطلبی پیرامون جنبش دانشجویی در ایران و جهان از دانشجویان زندانی در ایران یاد کرد.
عربشاهی با برشمردن دلایلی مبنی بر ضرورت رویکرد فعال دانشجویان به مسائل سیاسی و اجتماعی، درباره دلیل نامگذاری ٧ دسامبر (١٦ آذر) به عنوان روز دانشجو گفت: در این روز اعتراض دانشجویان ایرانی با کشته شدن ٣ نفر از آنها همراه شد و اگرچه این نخستین تراژدی در جنبش دانشجویی ایران بود با این حال در ۵٨ سال گذشته بارها نظیر این اتفاق تکرار شد.
وی با بررسی چند نمونه از اعتراضات دانشجویی در ایران ادامه داد: اهداف اصلی جنبش دانشجویی در ایران دستیابی به آزادی، عدالت، دموکراسی، حقوق بشر و توسعه است. دانشجویان ایرانی هم می خواهند مثل سایر کشورها در انتخاب سبک زندگی خود آزاد باشند و کسی در زندانها شکنجه نشود.
عربشاهی در ادامه از دانشجویان دربند نام برد و با معرفی بهاره هدایت، ضیا نبوی و مجید توکلی  به عنوان نمونه دانشجویان زندانی افزود: هر سال که دانشگاهها در ایران باز می شود جای خالی همکلاسی هایمان را احساس می کنیم. بهاره هدایت دختر دانشجوی شجاعی که تنها جرم او بیانیه ها و تجمعات بدون خشونت است به نه سال و نیم زندان محکوم شده است. ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیلی که به دنبال حق تحصیل بود به ١٠ سال زندان در تبعید محکوم شده و مجید توکلی دانشجوی شجاع و معروفی که علیه دیکتاتوری سخنرانی کرده به هشت سال و نیم زندان محکوم گردیده است.
وی در ادامه به معرفی کمپین صندلی خالی پرداخت و گفت: ما با این کمپین می خواهیم به دانشجویان دربند و خانواده های آنها اعلام کنیم که جای آنها در کلاس های درس خالی است. جای دانشجو زندان نیست و ما دوستانمان را فراموش نکرده ایم.
در پایان این جلسه برخی از حاضران با در دست داشتن تصویر دانشجویان زندانی عکسی یادگاری گرفتند.

پیام سید ضیا نبوی از زندان در پاسخ به پیام "کمپین ۹۹": باید برای دفاع از حق تحصیل ده سال در زندان بمانم


سید ضیا نبوی دانشجوی زندانی در تبعید، در پاسخ به پیام "کمپین 99"، پیامی را از درون زندان کارون اهواز ارسال کرده است

به گزارش دانشجونیوز، دست اندرکاران "کمپین 99" در روایت سی و دوم خود که مقارن با روز دانشجو در ایران بود، به سید ضیا نبوی پرداخته بودند. در روز دانشجو، یکی از معترضین حاضر در جنبش وال استریت به نام الن پیام کوتاهی خطاب به ضیا نبوی نوشته بود.
آلن، از معترضان جنبش وال استریت، در پیام کوتاه خود خطاب به سید ضیا نبوی نوشته بود: «ما پیشرو بودن و رهبری تو را ستایش می کنیم. ما باید از شجاعت و تعهد تو درس بگیریم. من فقط می گویم قوی بمان! تو واقعا یک قهرمان هستی.»
سید ضیا نبوی، دانشجوی زندانی در بخشی از پاسخ خود به این پیام آلن ضمن تشکر از پیام وی نوشته است: «من شرایط تو را تجربه نکرده‌ام و در نتیجه توان فهم دقیق وضعیت تو را ندارم. این نکته در کنار نوعی سختگیری که برای اظهار نظرهایم درون خودم حس می کنم سبب شده که پیام روشن و صریحی برای تو نداشته باشم. می‌دانی من و امثال من در ایران برای به دست آوردن حقوق ساده‌ای مثل حق انتخاب، حق آزادی بیان و حق تحصیل می‌کوشیم و اینها حقوقی هستند که احتمالا برای شما بدیهی‌اند و این بداهت حتی شاید اعتبار این حقوق را برای شما کاهش داده باشد. می‌دانی شرایطی که من در آن به سر می‌برم حداقل از نظر خودم وضعیتی قهرمانانه نیست و اینکه می‌بایست برای دفاع از حق تحصیل ده سال در زندان بمانم برایم بیشتر شبیه یک شوخی احمقانه و شاید هم یک خواب ناخوشایند است.»
مطابق برنامه «کمپین ۹۹» قرار است با نود و نه نفر از افرادی که در جنبش وال استریت در سراسر دنیا حضور دارند گفتگو شود و پس از شنیدن روایت و دلیل هر نفر از چراییِ حضورش در این اعتراض، برای وی روایت یک زندانی سیاسی در ایران بازگو شده و از وی خواسته می‌شود که پیامی برای آن زندانی بفرستد و پوستری برای وی طراحی کند..
متن کامل پاسخ ضیا نبوی برای انتشار در اختیار دانشجونیوز قرار گرفته است:
الن عزیز سلام

سرقت مسلحانه از دانشجویان در اهواز

article picture
رئیس دانشگاه چمران اهواز با اشاره به سرقتهای مسلحانه ای که مقابل خوابگاههای این دانشگاه رخ داده است، گفت: چندین سرقت مسلحانه مقابل خوابگاه و دانشگاه چمران اهواز رخ داد و سارقان پولهای دانشجویان را به زور و با تهدید به سرقت بردند.
حسن مروتی در گفتگو با مهر، گفت: سرقتهای مسلحانه مقابل خوابگاه و دانشگاه چمران اهواز اتفاق افتاده و ادعاهای دانشجویان را در این زمینه تایید می کنم در اهواز سرقتهای مسلحانه رخ می دهد و تا دو سه ماه قبل هم شاهد این سرقتها مقابل دانشگاه چمران بودیم.
وی افزود: مدتی قبل مقابل دانشگاه چمران اهواز چند سرقت مسلحانه از دانشجویان انجام شد و سارقان با زور و تهدید پولهای دانشجویان را به سرقت بردند البته دانشگاه همان آن مبلغ را به دانشجو پرداخت کرد.
به گفته رئیس دانشگاه چمران اهواز، بیشترین زمان سرقتهای مسلحانه اوایل شب رخ می داد که اطراف خوابگاه و دانشگاه خلوت بود.
مروتی اظهار داشت: مکاتبات متعددی با نیروی انتظامی، استانداری و شورای تامین استان خوزستان صورت گرفت و هم اکنون در اطراف خوابگاههای دانشجویی پستهای نیروی انتظامی فعال دیده می شوند که با موتورسیکلت و خودرو در حال گشت زنی هستند.
وی تاکید کرد: از زمانی که نیروهای پلیس اطراف خوابگاه و دانشگاه فعال شده اند، سرقت مسلحانه ای تاکنون اتفاق نیفتاده است.
article picture
یک شهروند بازداشتی در زندان سنندج در نامه ای به رئیس قوه قضاییه خواستار انتقال خود به زندان محل سکونت خانواده اش شده است.
سعید سنگر شهروند بازداشتی که هم اکنون در زندان سنندج بسر می برد، در بخشی از این نامه که نسخه اي از آن در اختيار آژانس خبری موکريان قرار گرفته، آورده است: اینجانب سعید سنگر که به اتهام عضویت در یک گروه مخالف در سال 79 دستگیر و در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج، ابتدا به اعدام و پس از چندی با یک درجه تخفیف به حبس ابد محکوم شده ام، تاکنون از مزایای قانونی در نظر گرفته شده در قانون اساسی محروم بوده ام .
وی در ادامه نامه آورده است: در ابتدای سال 87 درخواست انتقالی به زندان محل زندگی خانواده ام را به مسئولین تحویل دادم که در کمال تعجب با رد درخواست انتقالی مواجه شدم بدون اینکه حتی دلیلی برای رد آن از طرف مسئولین ارائه شود.
این شهروند بازداشتی در خاتمه از رئیس قوه قضاییه درخواست نموده تا دستورات لازم را جهت انتقال وی به زندان استان محل زندگی خانواده اش( زندان ارومیه ) صادر نماید.
گفتنی است متن این نامه كه نسخه ای از آن برای آژانس خبری موکریان ارسال شده در صورت درخواست مسئولین ذیربط جهت پیگیری، به آنها ارائه می گردد.
پارس دیلی نیوز

نامه چهاردهم محمد نوری زاد به خامنه ای


رهبران نیز می میرند. گاه چون چوپانان: غریبانه، گاه چون مصلحان: سرفرازانه، وگاه چون صدام و قذافی: تلخ و مفتضحانه

سلام به رهبر گرامی حضرت آیت الله خامنه ای
از دیرباز، همه ی ما را براین اصل اساسی متقاعد کرده اند که: پرنده ی مرگ، یک به یکِ ما را برخواهد چید و به وادیِ دوری که خود می داند کجاست، خواهد بُرد. در این میان، استثنایی در کارنیست. همه رفتنی هستیم. ما کمی زودتر و شما کمی بعد ازما. پس، قبول می فرمایید که رهبران نیز می میرند. گاه چون چوپانان: غریبانه، گاه چون مصلحان: سرفرازانه، وگاه چون صدام و قذافی: تلخ و مفتضحانه. مرگ، نشانه ی هماره ی بشرِ تاریخ بوده است تا او به حتمی بودن کوچِ این جهانیِ خود وقوف یابد و زندگی اش را با این غریو بزرگ هماهنگ کند. پا به پای مرگ، غفلت از مرگ نیز دست بکار برآوردنِ هوس ها و آرزوهای تمام نشدنیِ بشربوده است. 
گاه به این می اندیشم که اگرغفلت نبود، بشرِتاریخ با تماشای اولین جنازه ی همنوعش، به غار تنهاییِ خویش فرو می خزید و همه ی عمر خود را درماتمِ مرگی که در کمین اوست سپری می کرد. اگر غفلت نبود، معنای زندگی این می شد: به دنیا آمدن برای از دنیا رفتن.
نیزبه این می اندیشم که فزونی وهمه زمانیِ غفلت، بشرِتاریخ را از آنسوی بامِ زندگی اش به زیرانداخته. بشرِغافل، آنچنان به فروبردنِ دنیای اطراف خود حریص است که زندگی را تنها در: به دنیا آمدن برای بلعیدن، معنا می کند. پیامبران الهی، خون دلها خوردند تا به این بشرِ سیری ناپذیر بفهمانند: درمیان بایست!
ما و شما به آدمیانی برمی خوریم که تا بیخِ مرگ، نه به مرگ می اندیشند و نه به زشتکاری های خود. اینان، آنچنان به تباه کردن زندگی خویش و به خراشیدن زندگی دیگران اصرار می ورزند که گویی تا جهان باقی است باقی اند. طوری که انگار نه تنها اختیار همه، که اختیار مرگ نیزبا آنان است. کسانی که به مرگ نمی اندیشند و خود را ابدی می پندارند و برای بلعیدنِ هرچه بیشتر، دست به دنده ی دنیا می برند، به کارهای مشابهی فرو می شوند: این جماعت، از تباه کردن حقوق مردم که نه، از تلف کردن خود مردم نیز پروا ندارند. مردم برای این جماعت، گوسفند و ابزار و سیاهی لشکرو پخمه و بدون حق اند. همه را به هرآنچه که خود می پسندند مشتاق می کنند. تشخیص فردیِ خود را برفرازِهرچه عقل و اندیشه ی جمعی است می نشانند. هرگز از بروز و ظهور تباهی های ناشی از خود محوری هایشان عبرت نمی گیرند. وحتی با برآمدنِ یک فاجعه، دامن برمی کشند که: نگفتم چنین مکنید؟! اینان برعقب ماندگی ها سرپوش می نهند. مردم را در شعار، ودر پوکیِ کارهای خود غلت می دهند. به هنگام شکست یا ورشکستگی، ملتمسانه دستِ دشمنی را که درخیال پرورانده اند می گیرند و می کشند و او را برای ترمیم کارهای خلافشان به رویارویی و ستیز می خوانند.

روز جهانی حقوق بشر گرامی باد
در هر سال بسیاری از سازمان ها، نهادها و فعالان حقوق بشر به مناسبت تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر این روز راجشن می گیرند. آنها با برگزاری مراسم های مختلف از دولت های ناقض حقوق بشر می خواهند که دست از بی احترامی به ارزش های بشری برداشته و رفتارشان را مطابق مقررات و موازین اعلامیه ها، کنوانسیون ها و میثاق ها و به طور کل تعهدات بین المللی عملی کنند.
در حالی روز جهانی حقوق بشر را گرامی می دارم که تعداد زیادی از فعالین زنان ، دانشجویی و کارگری ، وکلا و فعالین سیاسی و  درشرایط قرون وسطایی در سیاهچالهای رژیم ولی فقیه به اسارت گرفته شده اند و از حداقل امکانات اولیه انسانی محروم هستند.
پس نمی توان و نباید در مقابل نقض وحشتناک حقوق بشر و جنایت علیه بشریت در ایران مانند، اعدام های دسته جمعی، گسترده و لاینقطع ،دستگیری و شکنجه و احکام طولانی مدت سکوت پیشه کرد.
من ضمن گرامی داشتن چنین روزی از تمامی سازمانهای حقوق بشری و مراجع بین المللی خواستارم برای دفاع از مردم بی دفاع ایران برخیزند و بیش از این اجازه ندهند که جنایت علیه بشریت در ایران ادامه یابد.
آرش ناجی

انتقال فعال سابق دانشجویی، به زندان اوین


سعید آقا براری، فعال سابق دانشجویی و از کنشگران حقوق بشری، که از ۲۳ آبان ماه امسال مفقود شده بود، به زندان اوین منتقل شده است.

کمیته گزارشگران حقوق بشر: بنا به گزارش منابع آگاه، این فعال سابق دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی، روز دوشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۰ درحالیکه عازم محل کار خود بود، مفقود گردید، تا اینکه شامگاه همان روز چند تن از ماموران امنیتی، با مراجعه به منزل وی و ایجاد ارعاب برای خانواده، به جستجوی آن محل و ضبط و انتقال کامپیوتر و برخی اموال شخصی وی اقدام کردند.
این در حالی است که ماموران امنیتی در برابر پرسش خانواده این فعال سابق دانشجویی پیرامون محل و وضعیت پسرشان، هیچ پاسخی نداده و هشدار داده بودند که از رسانه ای کردن حضور ماموران و تفتیش منزل خودداری کنند.
بر اساس این گزارش، با گذشت دو هفته از ناپدید بودن سعید آقا براری، وی هفته گذشته ضمن تماس با خانواده، از انتقال خود از بازداشتگاهی امنیتی، به زندان اوین خبر داده و اعلام کرده است که فعلا ممنوع الملاقات می باشد.
ضمن این که هنوز از دلیل بازداشت و وضعیت جسمانی این فعال سابق دانشجویی خبری منتشر نشده است.
طی هفته های گذشته، فشار بر فعالان دانشجویی، مطبوعاتی و حقوق بشری، موجی فزاینده داشته و گروه زیادی احضار، بازداشت و ناپدید شده اند.

اعتراض كنفدراسيون بين المللی اتحاديه های كارگری به بازداشت مجدد ابراهيم مددی

article picture

بازگشت ابراهیم مددی ، رئيس سنديكای كارگران شركت واحد به زندان
ابراهيم مددي نايب رئيس سنديكاي كارگران شركت واحد اتوبوسراني تهران و حومه كه بعد از گذشت بيش از 3 سال زندان با قرار وثيقه از زندان آزاد شده بود روز چهارشنبه با مراجعه به زندان اوين براي تمديد مرخصي بازداشت و به زندان منتقل شد .
در حال حاضر دو نفر از اعضاي هيئت مديره سنديكا به نامهاي ابراهيم مددي و رضا شهابي در زندان به سر مي برند كه رضا شهابي با شرايط بد جسماني همچنان بصورت بلا تكليف مي باشد و اقاي ابراهيم مددي تا اواخر فروردين ماه حكم سه و نيم سال زندان به خاطر فعاليت هاي صنفي به پايان مي رسد
در اين راستا كنفدراسيون بين المللي اتحاديه هاي كارگري اعتراض خود را به بازداشت مجدد ابراهيم مددي و ادامه بازداشت رضا شهابي اعلام كرده كه متن انگليسي آن به همراه لينك اعتراض در زير قابل مشاهده مي باشد
http://www.ituc-csi.org/ebrahim-madadi-re-arrested-today.html
سندیکای کارگران شرکت واحد تهران
 پارس دیلی نیوز
article picture

مدیران آموزش پزشکی آمریکا از رژیم جمهوری اسلامی خواستند مدرّسان زندانی بهائی را آزاد کند
حدود ۵۰ نفر از مدیران آموزش پزشکی در ایالات متّحده به اعتراض جهانی علیه آزار دانشجویان و مدرّسان بهائی توسّط حکومت ایران پیوسته اند.
چهل و هشت رئیس و معاون ارشد مدارس پزشکی آمریکا- که در مجموع بیش از یک سوم مديران دانشکده های پزشکی آمریکا هستندـ نامۀ سرگشاده ای را خطاب به نمایندۀ ایران در سازمان ملل متّحد امضا کرده اند. نامه در ۱۶ آذر (۷ دسامبر) – روزی که جنبش های دانشجویی ایران سالانه آن را به عنوان روز دانشجو گرامی می دارند – در وبگاه «انجمن مبارزه با تبعیض تحصیلی» به زبان فارسی به چاپ رسید.
در نامه آمده: «ما به عنوان افرادی که رهبری مؤسّسات آموزشی شناخته شده در سطح جهان را بر عهده داریم، این نامه را می نویسیم تا نگرانی خود را دربارۀ برخورد با دانشجویان و مدرّسان بهائی در ایران ابراز کنیم.»
«ما به عنوان مدیران آموزش پزشکی، باور داریم که آموزش یک حقّ ذاتی بشری است. ما در مؤسّسات خود دانشجویان، شاگردان، همکاران و استادان مهمان را از همه جای دنیا و بدون توجّه به عقاید دینی شان پذیرفته و می پذیریم. ما از ورود این جمعیت متنوّع به اجتماعات آموزشی خود استقبال کرده ایم تا در کشف و توزیع دانش به نفع نوع بشر سهیم باشیم.»
امضاکنندۀ ارشد نامه، دکتر فیلیپ پیزو که رئیس دانشکدۀ پزشکی دانشگاه استنفورد است، ماه گذشته در گرد هم آیی سالانۀ شورای رؤسای دانشکده های پزشکی در انجمن مدارس پزشکی آمریکا در جمع آوری امضاها کمک کرد.

استقرار روحانیون در بیمارستانها برای مقابله با مسیحیت


سایت ندای سبز آزادی: پس از استقرار روحانیون در متروها، این بار گروهی از طلاب در بیمارستانها مستقر شدند.
مجتبی عفتی، نماینده طلاب مشهد در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و مسؤول گروه فرهنگی تبلیغی نسیم رضوان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در مشهد گفت: با توجه به نیازهای عاطفی مردم در شرایط خاص روحی که در بیمارستان دارند حضور روحانیان ضروری به نظر می رسد.
وی با بیان این‌که مسیحیت هجمه تبلیغی خود را در بیمارستان ها و یتیم خانه ها دنبال می کند، افزود: بیماران و همراهان آنان در این شرایط که به تعبیر قرآن دچار «بأساء و ضراء» شده اند زمینه تحول و آمادگی بیشتری برای پذیرش مسائل اعتقادی و دینی دارند که یک فرصت تبلیغی مناسب و حساس به شمار می رود که مبلغان مسیحی بیش از ما از این فرصت استفاده می کنند.
مسؤول گروه فرهنگی ـ تبلیغی نسیم رضوان اظهار داشت: در این راستا، مبلغان این گروه با همکاری نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی در ماه های رمضان و محرم امسال، ضمن استقرار در بیمارستان های دکتر شیخ، امدادی و خاتم الانبیا به پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام و عقاید و دلجویی از بیماران وخانواده‌های آنان پرداختند‌.
پیش از این بارها نگرانی از گسترش مسیحیت از سوی مسئولان فرهنگی اعلام شده بود.

اطلاعیه340 کانون دفاع از حقوق بشر در ایران: مردم ایران حق دارند بپرسند

نمایندگی کلن .آلمان

VVMIran
Vereinigung zur Verteidigung der Menschenrechte im Iran e.V.
Postfach 91 11 22
30431 Hannover
Tel.: +49 511 44 04 84
Fax: +49 511 26173 76
ماده 1 اعلامیه جهانی حقوق بشر
تمام افراد بشر آزاد به دنيا مي آيند و از لحاظ حيثيت و حقوق با هم برابرند. همه داراي عقل و وجدان مي باشند و بايد نسبت به يکديگر با روح برادري رفتار کنند.
ماده 2 اعلامیه جهانی حقوق بشر
الف/ هر کس ميتواند بدون هيچگونه تمايز مخصوصا از حيث نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، عقيده سياسي يا هر عقيده ديگر و همچنين مليت، وضع اجتماعي، ثروت، نسب يا هر موقعيت ديگر، از تمام حقوق و کليه آزاديهائي که در اعلاميه حاضر ذکر شده است بهره مند گردد.
ب/ بعلاوه هيچ تبعيضي به عمل نخواهد آمد که مبتني بر وضع سياسي، اداري و قضائي يا بين المللي کشور يا سرزميني باشد که شخص به آن تعلق دارد، خواه اين کشور مستقل، تحت قيمومت يا غيرخود مختار بوده يا حاکميت آن به شکلي محدود شده باشد.
دهم دسامبر روز جهانی حقـوق بشر را در شرایـطی گـرامی میداریم کـه، تـحـقـق این آرزوی دیریـن بـشری هـنـوز از حـد امضـای این اعلامیه بیرون نرفته است
در راستای همبستگی با مردم جهان و برای بزرگداشت این روز جهانی، اعضای نمایندگی هانوفر کانون دفاع از حقوق بشر در ایران ضمن بزرگداشت این روز اعتراض خود را نسبت به نقض مستمر و برنامه ریزی شده کلیه حقوق ایرانیان اعلام نموده یاد آور میشود.
مردم ایران حق دارند بپرسند
آری براستی مردم ایران حق دارند بپرسند که، محکومیتهای مکرر حکومت سرکوبگر ایران در مجامع بین المللی، چه تأثیری بر رفتار ضد حقوق بشری حکومت فقها گذاشته است؟!
و پاسخ ما اینکه اگر این محکومیتها هم نباشد، اگر سرکوب حقوق بشر در ایران اعتراضی را در سطح بین المللی برنیانگیزد، اگر نقض فاحش حقوق بشر در ایران با سکوت و مماشات جامعه بین المللی همراه شود، حکومت ایران دست خود را در اعدامها، بازداشتها، اعمال مجازات قرون وسطایی، عدم آزادی بیان واندیشه با شکستن قلمها و خفه کردن صداهای منتقدین، پایمال کردن کمترین حقوق انسانی، پیشبرد سیاستهای ضد زن و جلوگیری از فعالیت سندیکایی بازتر خواهد دید.
با آرزوی تحقق و اجرای کلیه مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق های آن در ایران
340                               
  کانون دفاع از حقوق بشر در ایران 

اراجیف آخوند علم‌الهدی :سقوط هواپیمای رادار گریز آمریکایی، کار امام زمان بود

article picture

آخوند علم‌الهدي:سرنگوني هواپيماي جاسوسي آمريکا، مديريت امام زمان است !!!
نمایش نماز جمعه، آخوند نفهم علم‌الهدی ، در نماز جمعه مشهد، گفت: ما امسال عاشوراي بسيار باعظمتي داشتيم و سرانگشت امدادهاي غيبي را در آن احساس مي‌کرديم
اراجیف این آخوند عقب افتاده را بخوانید و بخندید:
به گزارش سایت حکومتی ایسنا، وي با اشاره به حوادث عاشوراي سال 88، گفت: دو سال قبل در عاشوراي سال 88، جريانهاي استکباري يک عده اراذل و اوباش را تحريک کردند تا در دل قدرت اباعبدلله و کربلا، يعني اين مملکت، پرچم امام حسين را آتش بزنند و به عاشورا توهين کنند.
وی گفت: دو سال از اين قضيه بيشتر نگذشت و ما امروز شاهد عاشورايي بوديم که فرياد "لبيک يا حسين" در خيابانهاي نيويورک و کنار گوش استکبار و آمريکا بلند شد.
آخوند علم‌الهدي گفت: من شما را به يک تحليل، احساس، تدبّر و انديشيدن فکري دعوت مي‌کنم. نه حرفم خيالبافيهاي يک عده دکاندار ظهور است و نه انکار علم و فناوري است، علم و فناوري را هم قبول دارم. اما آنچه اين دو سه روز قبل اتفاق افتاد و اين هواپيماي فوق‌مدرن جاسوسي آمريکا را جان برکفان امام زمان با قدرت توانمند انديشه الکترونيک خودشان تصرف کردند، آيا کاري عادي و مسئله‌اي معمولي بود؟

گزارش هاي از دانشگاه هاي سراسر ايران درروز 16 آذرضرب و شتم دانشجويان دختر دانشگاه اميركبير 
زنان ايران :  ظهر روزچهارشنبه 16 آذرماه گروهی از دانشجویان دختر دانشگاه امیرکبیر که برای برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو راهی این دانشگاه بودند در بین راه (تقاطع خيابان سميه و حافظ)  توسط نیروهای بسیجی ولباس شخصی ضرب وشتم شدند. این عده از دانشجویان دختر که تعدادشان به 20 نفر می رسیدقصد داشتند از درب شرقی دانشگاه امیرکبیر در خیابان حافظ جهت شركت در مراسم اين روز كه قرار بود در جلوي دفتر انجمن اسلامي اين دانشگاه برگزار گردد، وارد شوند .اماحراست دانشگاه با هماهنگی بسیج ونیروهای لباس شخصی مانع از تجمع دانشجویان شد. ضرب وشتم دانشجویان دختر دانشگاه امیر کبیر در جلوی درب دانشگاه صورت گرفته است.
بعد از ظهر روز چهارشنبه 16 آذر تجمع دانشجویان دانشگاه مبارکه در محوطه
مباركه اصفهان -  بعد از ظهر روز چهارشنبه 16 آذر حوالی ساعت 16 تعدادی از دانشجویان دانشگاه مبارکه در محوطه تجمع کردند و کم کم جمعیتی در حال شکل گیری بود ناگهان نیروهای بسیج و برخی عوامل انها که بدون مجوز به داخل دانشگاه آمده بودند به تجمع حمله و جمعیت را متفرق کردند .در ابتدا دانشجویان مقاومت نمودند اما برخی افراد بسیج اسپری فلفل همراه داشتند و از آن استفاده میکردند. با این حال بیش از 200 نفر در تجمع حاضر شدند و برای دقایقی بر علیه دولت و مجلس شعار سر دادند در ضمن در بین جمعیت بیانیه ای منتشر شد که از طرف جوانان مبارکه بود ودر آن حرکات وحشی گرانه عده ای در حمله به سفارت انگلیس محکوم شده بود.
سه قفله كردن درب دانشگا ه روز شانزده اذر عقب نشيني مامورين براي دستگيري دانشجويان
مشهد -  روز16آذر در اوج نا اميدي و در حالي كه فكر نميكرديم تجمعي شكل بگيرد به سمت دانشگاه رفتيم. در دانشگاه را سه قفله كرده بودند و حراست و رئيس امور دانشجويي هم آنجا بودند
اما بر خلاف انتظار يكي يكي دختران و پسران دانشجو آمدند و تعدادمان به 25 نفر رسيد در حالي كه در روز تعطيل بوديم و دانشجويان از اين طرف و آن طرف شهر آمده بودند بچه ها در آن سمت درب دانشگاه خيام هم بودند.
بعد از يك خودروي206يك اطلاعاتي پايين آمد و بيسيم داشت و تهديد كرد كه در اين محل جمع نشويم، دانشجويان گفتند دانشگاه است و آمديم دانشگاه ولي او گفت متفرق شويد وگرنه بازداشتتان ميكنيم. ولي ما نرفتيم و در همان حوالي پرسه ميزديم. بعد همان مأمور اطلاعات بيسيم زد و دو ماشين پليس سمند و الگانس به خاطر چند دانشجو، پر از مأمور ريختند دم دانشگاه، ولي ما در داخل ماشينها جا نميشديم، بيسيم زدند كه ميني بوس بياورند كه در اين نقطه ديگر متفرق شديم.
كه البته چون ميني بوس را از فلكه پارك آورده بودند، به محل خود برگرداندند و دنبال ما نيامدند

۱۳۹۰ آذر ۱۸, جمعه

فعالان حقوق بشر از انداختن پارازیت روی برنامه های ماهواره ای به ایران انتقاد می کنند


دو فعال برجسته حقوق بشر در ایران از اتحادیه اروپا و آمریکا خواسته اند علیه شرکت های ماهواره ای اروپایی که برنامه های تلویزیونی دولت ایران را پخش می کنند، اقدامی بعمل آورند.
شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و وکیل حقوق بشر و هادی قائمی مدیر کمپین بین المللی برای حقوق بشر در ایران، این درخواست را در مقاله ای که روز جمعه در نسخه اروپایی وال استریت جورنال منتشر شده است، عنوان کرده اند.
آنها از شرکت های ماهواره ای، یوتلست و آرکیوا، که «برنامه های افترا آمیز» دولت ایران را پخش می کنند، در همین حال به تهران اجازه می دهند روی برنامه هایی که از آمریکا و اروپا به ایران پخش می شود از طریق ماهواره های همین شرکت ها پارازیت بیاندازد، انتقاد می کنند. 
عبادی و قائمی یادآور می شوند که شرکت ها برنامه های فارسی بی بی سی و صدای آمریکا را از یک ماهواره معروف برداشته اند و به ماهواره ای که کمتر قابل دسترسی است منتقل کرده اند.
نهاد های بین المللی رادیویی و تلویزیونی، صدای آمریکا، بی بی سی و صدای آلمان، در این هفته «مداخله آگاهانه» در سیگنال های ماهواره ای آنها در کشورهایی مانند ایران را محکوم کردند. 
آنها مقامات مسئول را ترغیب کردند علیه کسانی که در سیگنال های ماهواره در زمین اختلال بوجود می آورند اقدام کنند، و درخواست کردند این موضوع در اجلاس آینده اتحادیه بین المللی ارتباطات – آی تی یو – در ژنو مطرح شود.
تهران برنامه های صدای آمریکا، بی بی سی فارسی و صدای آلمان را که به ایران پخش می شود غیر قانونی می بیند.
یوتلست و آرکیوا به پیشنهاد های صدای آمریکا برای اظهار نظر پاسخ ندادند. یوتلست ماه پیش از تنظیم کنندگان بین المللی و اروپایی مقررات ماهواره های مخابراتی درخواست کرد به انداختن پارازیت روی ماهواره های آن در ایران پایان دهند.

صدای آمریکا

شیما رنجبر دانشجوی بهائی رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه اخراج شدشیما رنجبر دانشجوی ورودی سال ۱۳۹۰ رشته مهندسی مکانیک ماشین‌آلات کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از دانشگاه اخراج شد.به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، این دانشجوی بهائی در آبان‌ماه امسال متوجه می‌شود که نامش در لیست دانشجویان دانشگاه موجود نیست و با مراجعه به بخش آموزشی دانشگاه به وی گفته می‌شود که "پرونده‌اش گم شده" است. وی بعد از پیگیری متوجه می‌شود که پرونده‌اش در حراست دانشگاه است و با مراجعه به حراست به وی اعلام می‌شود که به دلیل نقص مدارک، پرونده‌اش به وزراتخانه ارسال شده است.در ۳۰ آبان‌ماه با این دانشجو تماس گرفته می‌شود و به وی اعلام می‌شود که برای پیگیری پرونده خود باید به سازمان سنجش واقع در تهران مراجعه کند. در سازمان سنجش به وی اعلام می‌شود که به دلیل "اعتقاد به آیین بهائی" از دانشگاه اخراج شده است.
شیما رنجبر در حالی اخراج می‌شود که پیش از این و تنها در سال ۱۳۹۰ بیش از ۱۰ دانشجوی بهائی از دانشگاه‌های کشور اخراج شده‌اند. لازم به ذکر است که ده‌ها دانشجوی بهائی دیگر نیز امسال به دلیل "نقص پرونده" در مرحله انتخاب رشته از ورود به دانشگاه محروم شدند.

به مناسبت 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر

article picture
در آستانه روز جهانی حقوق بشر قرار داریم .یادآور لوح کوروش نماد حقوق بشر، صلح و ارمغان آزادی برای تمام جهانیان که دریغا سالهاست حاکمان ضدبشری دست آوردهای هزاران سالۀ ملی و بین المللی حقوق بشر را از بین برده اند و بر فریادهای حق طلبانه اش قفل سکوت بسته اند تا فریاد آزادیخواهانه زنان و مردان به بند کشیده در زیر تازیانه آنان طنین انداز نشود .
آنگاه که جسم زنان و مردان در زندانها ، در سلولهای انفرادی و در زیر شکنجه و تجاوز شکنجه گران رژیم ولی فقیه علی خامنه ای له می شود ، آنگاه که در بیدادگاههای رژیم جسم زنان و مردانی که آزادی را فریاد می زنند به محبس و یا چوخه های اعدام سپرده می شود ، آنگاه که مردم را در خیابانها به جرم آزادیخواهی به گلوله بستند و مادران را به جرم دادخواهی به مسلخ کشاندند ، آنگاه که بی عدالتی ، نابرابریها و تبعیض های جنسی بصورت قانون در مجلس فرمایشی حکومت به تصویب می رسد ، قوانینی که سالهاست تازیانه ایست بر جسم و روح زنان ، آنگاه که قوانین زن ستیز با دامن زدن به تعصبات و تحریک باعث به قتل رسیدن زنان این سرزمین می شوند آنگاه که این فشارها راهی را باقی نمی گذارد و باعث ضربات روحی و روانی می شود و زنان را به سوی خودکشی و خودسوزی می کشاند آنگاه که کودکانمان از فرط فقر و گرسنگی به خیابانها کشانده می شوند و درد کودکانه خود را در کوره های آجرپزی ، در سطلهای زباله و گوشه خیابان به دوش می کشند و آرزوهای کودکانه خود را در زیرزمین های تاریک و نمدار نقش قالی می زنند کودکانی که نشکفته پرپر می شوند ، آنگاه که زنان و کودکان مورد خشونت و آزار قرار می گیرند و آنگاه که کارگران با عرق بر پیشانی و دستان پینه بسته حقوق برابر وحقه خود و تشکل مستقل کارگری را طلب می کنند با یورش وحشیانه ،دستگیری،شکنجه و به زندانهای طولانی مدت محکوم می شوند شمایید که قفل بر دهان حقوق بشر می زنید و صداها را در گلوگاه خفه می کنید.
در حالی روز جهانی حقوق بشر را گرامی می داریم که تعداد زیادی از فعالین زنان ، دانشجویی و کارگری ، وکلا و فعالین سیاسی و ... درشرایط قرون وسطایی در سیاهچالهای رژیم ولی فقیه به اسارت گرفته شده اند و از حداقل امکانات اولیه انسانی محروم هستند. امکاناتی همچون حق برخورداری از درمان( از آنجایی که که اکثر زندانیان سیاسی در زیر شکنجه های بازجویان دچار صدمات شدید جسمی و روحی شده اند اما همچنان از درمان آنان خودداری می کنند تا آنان را با دردهای جسمی زجر کش کنند )، محروم کردن مادران و پدران زندانی از به آغوش کشیدن فرزندان خود حتی قطع تماسهای تلفنی و محروم کردن خانواده از شنیدن صدای عزیزان خود، کیفیت و کمیت پایین غذای زندان و مجبور شدن زندانیان به خرید مواد غذایی با قیمت های چند برابراز فروشگاههای زندان، ازدحام بیش از حد زندانیان ، قطع عمدی و مستمر وسایل گرمایشی و بدلیل نبود آب گرم محدود کردن استحمام آنها .
در طی سال گذشته اعدام مخفیانه زندانیان سیاسی در زندانها ادامه یافت و در کل، اعدام ها به لحاظ تعداد ابعاد جدیدی به خود دید. صدها زندانی بصورت گروهی و یا در ملا عام به دار آویخته شدند که در مواردی کودکان در میان اعدام شدگان بودند.البته در موارد محدودی اعدام ها در رسانه های دولتی انعکاس می یافت و اینگونه سعی در ایجاد رعب و وحشت در جامعه داشته و دارند.

ستاره الیاسی فعال دانشجویی و وب لاگ نویس از دانشگاه اخراج شد

article picture

یک منبع مطلع به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که ستاره الیاسی، فعال دانشجویی وبلاگنویس و فعال حوزه زنان از دانشگاه اخراج شد. خانم الیاسی طی دوران تحصیل به دلیل فعالیت های دانشجویی، چندین بار حکم کمیته انضباطی دریافت کرده بود که در این احکام به شورش و اختلال در نظم دانشگاه اشاره شده بود. خانواده این دانشجو از طریق تماس تلفنی مسأولین دانشگاه از این تصمیم مطلع شده اند و مقامات ازدادن مدرکی در این زمینه که در آن علت چنین تصمیمی اعلام شده باشد، خودداری کردند‬.
به گفته منبع یاد شده با وجود اینکه این فعال دانشجویی در جلسه پایان نامه خود حضور پیدا کرده و از موضوع خود نیز دفاع کرده و تمامی دروس خود را با موفقیت گذرانده بود، دانشگاه، حاضر به ارائه ی نمره پایان نامه نشد و بالاخره پس از دو سال از دانشگاه اخراج شد. وی در آذرماه سال ۱۳۸۸ از پایان نامه خود در مقطع کارشناسی رشته موزه داری دانشکده میراث فرهنگی دفاع کرد و طی این مدت منتظر اخذ مدرک خود بود.
اما به جای دریافت مدرک موضوع اخراج وی طی تماس تلفنی به خانواده ی وی اعلام شد. زمانی که پدر وی به دانشگاه مراجعه نمود، مسئولین دانشگاه اعلام کردند که نمی دانند که چه کسی با خوانواده وی تماس گرفته اند، اما دستور اخراج از بالا آمده و برای اتمام مراحل اداری باید در روزهای آینده به دانشگاه مراجعه کنند.
پیشتر پدر ستاره الیاسی فعال دانشجویی یک ماه در بازداشت به سر می برد و از وی تعهد گرفته شد که به محض بازگشت فرزندانش که به خارج از کشور رفته اند، آنها را تحویل دهد. لازم به ذکر است که خواهر ستاره الیاسی، صفورا الیاسی، نیز از دانشجویان ستاره دار و عضو شورای دفاع از حق تحصیل می باشد.
به گفته یکی از فعالان دانشجویی طی چندسال اخیربرخی از دانشجویان فعال در مقاطع مختلف با این موضوع مواجه بوده اند که مقامات آموزشی از ارائه مدرک در زمانی که دانشجویان همه واحدهای تحصیلی را گذرانده و حتی از پایان نامه خود نیز دفاع کرده اند خودداری می کنند.

آخوند صدیقی:شكار هواپيمای آمريكايی، پاداش عزاداری های مردم بود

article picture
سیرک نماز جمعه، آخوند صديقي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران، گفت: آمريكايي‌ها هواپيمايي را با عنوان شكارچي نامرئي كه فوق‌ پيشرفته و رادارگريز است، با انواع امكانات به آسمان ايران فرستاده بودند، اما خداوند پاداش عزاداري‌ها را به ما داد و فقدان سردار تهراني‌مقدم كه با شهادت ايشان سنگري خالي شد، را براي ما جبران كرد.
به گزارش ایسنا، وي هواپيماي آمريكايي را از پيشرفته‌ترين سلاح‌هاي جاسوسي اين كشور توصيف كرد و افزود: اين باز شكاري آمريكايي توسط شكارچي‌هاي ما شكار شد و اين اتفاق در ايام محرم و در سرزمين طبس واقع شد كه نوعي دلگرمي براي ملت به پا خواسته ماست.
وی در ادامه تصويب طرح كاهش روابط با انگليس را مشتي بر دهان اين كشور و هديه‌ي مجلس به ملت ايران عنوان كرد و گفت: مجلس برخورد شجاعانه و حكيمانه‌اي با سفارت روباه پير استعمار انجام داد كه سوابق خيانتش به ملت، كشور و اسلام از ياد نمي‌رود.
صديقي گفت: انگليسي‌ها هميشه به ما خيانت كرده‌اند و با وجود اين‌كه وقتش بود، در رفتارشان تجديدنظر كنند، اما در تحريم‌ها پيشگام شدند، آنها همچنين در فتنه 88 نيز معركه‌گردان بودند و سفارت اين كشور در صحنه حاضر بود.
پارس دیلی نیوز

اعتصاب غذای دو زندانی سیاسی در زندان ارومیه


 "ناصر جعفری" و "ابراهیم کچلان لو" دو زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، دست به اعتصاب غذا زدند.
به گزارش موکریان نیوز، صبح امروز پنج شنبه، ۱۷ آذر ماه سال جاری دو زندانی اهل خوی به نام‌های ناصر جعفری و ابراهیم کچلان لو در مخالفت با انتقال به بند جوانان زندان مرکزی ارومیه، دست به اعتصاب زده‌اند.
گفته می‌شود که جعفری به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف به یک سال زندان و کچلان لو نیز به اتهام فعالیت به نفع یکی از احزاب مخالف نظام، به تحمل ۶ ماه حبس محکوم شده است
براساس آخرین خبرهای رسیده این دو زندانی پس از اعتصاب غذا به قرنطینه زندان مرکزی ارومیه منتقل شده‌اند.

محکومیت محمد علی طاهری به ۷ سال حبس ۷۴ ضربه شلاق و جریمهٔ سنگین نقدیمحمدعلی طاهری، از موسسان طریقت‌های عرفانی در کشور، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی، به ۷ سال حبس ۷۴ ضربه شلاق و نهصد و ده میلیون و پانصد هراز تومان جریمهٔ نقدی محکوم شده است.
به گزارش هرانا، دادگاه انقلاب تهران در خصوص ۶ مورد از اتهامات محمد علی طاهری که از اردی‌بهشت ماه سال جاری تاکنون به اتهام تهدید علیه امنیت ملی برای سومین بار توسط نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت شده است، رای خود را صادر کرد.
آقای طاهری به اتهام "ارتکاب فعل حرام" به ۷۴ ضربه شلاق، به اتهام "توهین به مقدسات" به ۵ سال حبس، به اتهام "تکثیر و توزیع آثار سمعی بصری" به ده میلیون تومان جریمه، به اتهام "دخالت در امور پزشکی" به پرداخت پانصد هزار تومان جزای نقدی و هم‌چنین به اتهام "تحصیل مال نامشروع" به ۲ سال حبس و پرداخت نهصد میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.
دکتر محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار دو روش طبی فرادرمانی و سایمنتولوژی دارای چند دکترای افتخاری، مدرک و مدال طلا از کشورهای مختلف از جمله بلژیک، رومانی، روسیه و کره جنوبی، برای دستاوردهای علمی و عرفانی خود می‌باشد.
چندی پیش نیز نام این محقق ایرانی در گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل به عنوان یکی از ۱۳ نخبه‌ای که حقوقشان در ایران نقض شده است قرار گرفت.
محمد علی طاهری از اردی‌بهشت ماه سال جاری تاکنون در زندان به سر می‌برد.
گفتنی ست که طی این مدت بسیاری از رسانه‌های وابسته به دولت به جوسازی گسترده علیه وی دست زده بودند. در همین زمینه خبرگزاری فارس با با اشاره به اتهامات نامبرده وی را "م.ط" معرفی کرده‌است.

صدور قرار وثیقه برای سه وکیل بازداشتی دروایشبازپرس پرونده وکلای دراویش گنابادی قرار کفالت و وثیقه به ارزش چند صد میلیون تومانی برای ایشان صادر کرد .
به گزارش مجذوبان نور، برای ۳ تن از وکلای دراویش گنابادی ٬‌ آقایان امیر اسلامی ٬‌امید بهروزی و افشین کرم‌پور ٬ قرارهای چند صد میلیون تومانی صادر شده است ٬ که از این میان برای امید بهروزی قرار ۱۰۰ میلیون تومانی وثیقه صادر شده و در همین حال برای امیر اسلامی و افشین کرم‌پور قرار ۴۰۰ میلیون تومانی کفالت صادر گردیده است.
یادآور می شود ؛ امیر اسلامی و افشین کرم‌پور دو تن از وکلای دراویش هستند که در تاریخ ۱۳ شهریور به دعوت فرمانداری شهرستان کوار به آنجا رفته و توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند امنیتی زندان اوین منتقل شدند ٬ که از این مدت بیش از دو ماه را در سلولهای انفرادی بند امنیتی زندان اوین گذارنده اند .
امید بهروزی نیز در تاریخ ۱۶ شهریور ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بازداشت و به بند امنیتی زندان اوین منتقل شد ٬ وی در مدت زمان حبس انفرادی به سبب شکستگی شیشه سلول و ورود سرما  و عدم رسیدگی مسئولین زندان دچار سرمازدگی شدید شده و حال جسمی وی وخیم گزارش شده است.
لازم به ذکر است پروانه وکالت امید بهروزی در ارتباط با واقعه تخریب حسینیه دراویش گنابادی در قم توسط قوه قضاییه باطل گردیده است .