۱۳۹۰ آذر ۱۵, سه‌شنبه

'کامران دانشجو' در بین تحریم شدگان جدید اتحادیه اروپاکامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دهم، در بین لیست ۱۸۰ نفره اشخاص و شرکتهای تحریم شده ایران توسط اتحادیه اروپا قرار دارد.
به گزارش دانشجونیوز، کامران دانشجو در زمان برگزاری انتخابات جنجالی ریاست جمهوری در ایران "رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور" بود.  
وی در دولت نهم نیز سمت‌هایی چون استاندار تهران، قائم مقام و معاون سیاسی وزارت کشور و سرپرست وزارت کشور را بر عهده داشته‌ است. بعد از پیروز اعلام کردن احمدی نژاد در انتخابات سال ۸۸، کامران دانشجو به عنوان وزير علوم، تحقيقات و فناوری از مجلس رای اعتماد گرفت.
در زمان ریاست آقای دانشجو بر وزارت علوم، یکی از جنجالی ترین سخنان وی تاکنون، وعده با خاک یکسان کردن دانشگاه های مخالف با فرهنگ بسیجی است.  وی در شهریور سال ۸۹ و در مراسم افتتاح طرحهای عمرانی دانشگاه علم و صنعت، گفت: "اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که در آن متدینین، فرهنگ انتظار و فرهنگ بسیج مورد تمسخر قرار گیرد، اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که صدای اذان ظهر در آن بلند نشود به بهانه اینکه به کلاسهای درس آسیبی نرساند، اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که روحانی نتواند در آن وارد شود و ... اگر این دانشگاه وجود داشته باشد مردم ایران، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آن را با خاک یکسان می‌کنند."
این سخنان آقای دانشجو که واکنش های فراوانی را برانگیخت، تنها مورد ثبت شده در کارنامه وی نیست. دستگیری و زندانی کردن دانشجویان با احکام سنگین، ستاره دار شدن شماری از دانشجویان، افزایش "خروج مغز ها" از کشور نیز در کارنامه وی درج شده است.
تغییرات گسترده و بازنشسته کردن اجباری روسای دانشگاه ها، شدت گرفتن اجرای طرح "تفکیک جنسیتی"، اسلامی کردن علوم انسانی و افزایش احکام کمیته انضباطی برعلیه دانشجویان از دیگر اتفاقات زمان کامران دانشجو می باشند.
اخیرا نیز کشته شدن دانشجویان در دانشگاه ها و یا خوابگاه های دانشجویی براثر حوادث قابل پیشگیری، به کارنامه وی اضافه شده است.
گفتنی است شبهات زیادی در مورد مدرک تحصیلی آقای دانشجو وجود دارد و علاوه بر آن یک مورد سرقت علمی نیز از وی توسط نشریه "نیچر" محرز شناخته شده ‌است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر