۱۳۹۰ آذر ۱۷, پنجشنبه

سه ماهیگیر بلوچ توسط نیروی دریایی سپاه کشته شدند

article picture
طبق گزارشات واصله از بلوچستان حداقل سه ماهیگیر بلوچ از کراچی و بلوچستان که برای ماهیگیری با لینچ خود بنام ال مریام وارد آبهای ساحلی بلوچستان ایران شده بودند در روز چهارشنبه 16 آذر در نزدیکی شهر بندری جیونی کشته شدند.
بر طبق اظهارت افسر مرزی بلوچستان پاکستان بنام امام بخش بلوچ، دو لینچ ماهیگیری از منطقه سند و بلوچستان پاکستان در نوار مرز آبی بین پاکستان و ایران مورد حمله نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب ایران قرار گرفتند و از میان بیست تن خدمه لینچ ها حداقل سه نفر ماهیگیر بلوچ پاکستانی کشته و تعدادی نیز مجروح گشته اند. حداقل چند تن از مجروحان در بیمارستان چابهار بستری شده اند.
در روز تاسوعای سال گذشته دو بمبگزار انتحاری از مرز دریایی پاکستان وارد ایران شدند، و در مراسم تاسوعای شهر چابهار با انجام عملیات انتحاری باعث کشته شدن قریب به چهل عزادار شیعه و بلوچهای محلی شدند. در دوران تاسوعا و عاشورای امسال مامورین امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی با حساسیت بسیار بالایی تدابیر امنیتی شدیدی را تدارک دیده بودند.
سروان لیاقت بلوچ رئیس پلیس بندر گوادر بلوچستان پاکستان این حادثه را تائید کرده است و اظهار نموده اجساد کشته شدگان در اختیار مقامات ایرانی است و به مامورین پاکستان تحویل داده نشده اند. بیش از بیست نفر ماهیگیر نیز توسط مامورین ایرانی بازداشت شده اند که تا کنون از سرنوشت آنها خبری در دست نیست. خبرگزاری های ایرانی تا کنون هیچ خبری را در این مورد گزارش نکرده اند. بر طبق اظهارات افسر پلیس شهر بندر مرزی جیونی در بلوچستان پاکستان این اولین بار است که نیروی دریایی سپاه بر روی لینچ های ماهیگیران نوار مرزی اینگونه آتش گشوده اند.
تکثیر خبر از مرکز مطالعات بلوچستان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر