۱۳۹۰ آذر ۱۵, سه‌شنبه

تداوم فشار علیه چند زندانی سیاسی کرد در زندان مرکزی سنندج

بنا بر گزارش دریافتی، فشار و اذیت وآزارها علیه تعدادی از زندانیان سیاسی کرد در زندان مرکزی سنندج شدت یافته است و در این اقدام یکی از آنها را به سلول انفرادی جهت وارد کردن فشار علیه او منتقل داده شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، لقمان منفردی، نعمت اسحاقی، صباح خیاط و پشتیوان آسم چهار زندانی سیاسی کرد تا کنون همواره تحت فشار و آزار و اذیت اداره اطلاعات سنندج و کامیاران بوده ودر ماهای گذشته به کرات به سلول انفرادی منتقل شده و مورد ضرب و شتم مسئولین قرار گرفته‌اند.
که چند روز پیش پشتیوان آسم دوباره به سلول انفرادی انتقال و مورد ضرب و شتم مامورین زندان قرار گرفت.
شایان ذکر است این 4 فعال کرد به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کرد به سالهای طولانی زندان محکوم شدند.
"نعمت اسحاقی" که در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۳ در شهر کامیاران توسط اداره اطلاعات این شهر دستگیر شده بود، از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون در دادگاه اولیه به ۱۲ سال و در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به 9 سال زندان محکوم گردید.
"پشتیوان آسم" اهل روستای "هنیمن" از توابع شهرستان کامیاران، در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۰ در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی این شهر دستگیر و پس از دو ماه بیخبری از وضعیت نامبرده مشخص گردید که وی در بازداشتگاه اطلاعات سنندج به سر می برد.
آقای آسم نیز از سوی دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف رژیم در دادگاه اولیه به ۱۵ سال و در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به 12 سال زندان محکوم شد.
"لقمان منفردی" دیگر شهروند کامیارانی نیز به اتهامی مشابه در دادگاه اولیه به ۱۱ سال و در دادگاه نجدید نظر استان کردستان به 9 سال زندان محکوم شده است. وی در شهر کامیاران دستگیر و سپس به اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.
علاوه بر این، "صباح خیات" نیز که در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۴ در کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شد بود، با همان اتهام مذکور در دادگاه اولیه به ۱۱ سال زندان در دادگاه تجدید نطر استان کردستان به 6 سال زندان محکوم گردید.
لازم به ذکر است که هر چهار تن از محکومان، مدت دو تا سه ماه در بازداشتگاه اطاعات سنندج در زیر فشارهای جسمی و روحی شدیدی قرار داشته‌اند.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر