۱۳۹۰ اردیبهشت ۳, شنبه

ممانعت از اعطای مرخصی به زندانيان بهايی زندان مشهد


۹ شهروند بهایی ساکن مشهد (۵ زن و ۴ مرد) که در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند از حقوق یک زندانی محروم هستند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، «ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» این زندانیان که دارای محکومیت ۲ تا ۵ ساله هستند با آنکه نزدیک به یک سال است که در زندان وکیل آباد مشهد بسر می‌برند، تاکنون از حق مرخصی محروم بوده‌اند و مسئولین ذی ربط دلیل عدم اعطای مرخصی به این زندانیان را «امنیتی بودن» پرونده ایشان ذکر می‌کنند.
این درحالیست که بسیاری از زندانیان عادی و سیاسی زندان مشهد در ایام نوروز و پیش از آن به مرخصی رفته‌اند.
اسامی این شهروندان بهایی محبوس درزندان وکیل آباد مشهد عبارتست از:
۱ – داور نبیل‌زاده ۲ – کاویز نوزدهی ۳ – هومن بخت آور ۴ – جلایر وحدت ۵ – سیما اشراقی ۶ – سیما رجبیان ۷ – رزیتا واثقی – ۸ – ناهید قدیری ۹ – نسرین قدیری.
قابل ذکر است رزیتا واثقی که دارای محکومیت ۵ سال می‌باشد و در اسفند ماه ۱۳۸۸ بازداشت شده بیش از یک سال است که از حق مرخصی محروم می‌باشد.
هرانا

بازداشت چند شهروند کرد در سلماس

طی روزهای اخیر تعدادی از اهالی روستاهای اطراف شهرسلماس توسط نیروهای حکومتی بازداشت شدند. 
به گزارش آژانس خبری موکریان، صفر مامدي اهل روستاي قزل كند ، فرهاد رحيمي اهل روستاي گوبه ، سهراب جهانگيرزاده اهل روستاي بروشخواران ، عبدالله محمدزاده ملحمي اهل روستاي همت آباد و فرهاد جهانگيري اهل روستاي دير علي از جمله این بازداشت شدگان هستند.
تا لحظه تنظیم خبر از علت بازداشت، محل نگهداری و اتهام احتمالی این شهروندان اطلاعی بدست نیامده است.


آژانس خبری موکریان

صفار هرندی:رای در هر انتخابات رای به اصل این نظام، و اصل نظام یعنی حضرت "آقا"

article pictureصفار هرندی:من که وزیر “آقا” بودم، دکتر احمدی‌نژاد هم وزیر ایشان هستند
بخشی از گفتگوی صفار هرندی با سایت دانشجو نیوز:از شما پرسیده اند؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس جمهور بودید یا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رهبر؟

- ان شاء الله رابطه سران قوا با رهبر انقلاب به گونه ای باشد که هیچ کدامش آنچنان فرقی با هم نداشته باشد، که اغلب همین طور است اما خود رئیس جمهور هم، جدای از آنکه کدام بزرگوار باشد، رئیس آن جمهوری است که آحادش، قبل از رای به ریاست ایشان، رای به ولایت عمود خیمه نظام داده اند. هر رای در هر صندوق و در هر انتخابات این نظام الهی، قبل از تایید “الف” و “ب”، رای “آری” به اصل نظام جمهوری اسلامی است و اصل این نظام، یعنی رهبر حکیم انقلاب. یعنی ولایت فقیه و مصداق آن حضرت “آقا”. بر همین اساس، من که وزیر “آقا” بودم، بماند، خود دکتر احمدی نژاد هم در اصل وزیر ایشان هستند. هر مسئولی در جمهوری اسلامی ذیل ولایت فقیه تعریف می شود.

* “وزیر رهبر”، انگار تعبیر تازه ای است!

- سران قوا جملگی وزای رهبر هستند. “وزیر” البته نه به معنای متعارف کلمه، بلکه به معنای درست کلمه. این حرف من کاملا منطبق بر قانون اساسی است. اگر طبق این قانون، مسئولیت بزرگ و اداره کلان جامعه با رهبر است، پس کابینه دولت و صحن مجلس و دفتر فلان نهاد و مکان بهمان ارگان، قبل از هر جایی “بیت رهبری” است و ستون و پی و اساس این ملک و مملکت، رهبری است. این سخن اما تکمله ای واجب دارد و آن اینکه ضعف و قصوری اگر هست، اتفاقا به خاطر فاصله گرفتن از نسخه ای است که رهبر برای راه پیش رو می پیچد. هر جا کردار مسئولین با گفتار رهبر موانست بیشتری داشته، ما دیده ایم و به کرات در این سالیان تجربه کرده ایم که آنجا، فتح و پیروزی بیشتر بوده و به هر مقدار که ما با نسخه اصلی و اصیل علاج خود، زاویه پیدا کرده ایم، مختصر امراضی که داریم، کاری تر شده است. هر وزیری در درجه اول، مسئول به ثمر رساندن بخشی کوچک از کار بزرگی است، که مسئولیت کل آن کار با رهبر انقلاب است. پس آن تفکیک که در سئوال شما به آن اشاره شد، هرگز درست نیست. مشروعیت هر جایگاهی که با رای مردم، مقبول می شود، منوط به تنفیذ رهبر است؛ هر جایگاهی. بنابراین اگر روزی، وزیری، وکیلی، مدیری، مسئولی، کاری را با علم بر اینکه عدم رضایت نائب امام زمان در انجام آن است، مرتکب شود، ادامه مسئولیتش در آن جایگاه، شرعا حرام است
دانشجو نیوز

احضار تعدادی از معلمان و فعالان فرهنگی به دادگاه انقلاب


علی نجفی، محمد خانی و سعید جهان آرا از فعالان صنفی حوزه معلمان در همدان که سال گذشته همزمان با انتشار بیانیه شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران به اتهام تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بودند، بار دیگر در آستانه هفته بزرگداشت مقام معلم برای پنجم اردیبهشت ۹۰ به شعبه اول دادسرای انقلاب دادگستری همدان احضار شدند.
به گزارش تارنمای جرس، این منبع خبریِ وابسته به دانشجویان دانشگاه بوعلی همچنین اعلام داشت با گذشت یکسال از بازداشت نامبرگان هنوز برای ایشان حکمی صادر نگردیده و این سه فعال صنفی معلمان در همدان با قید وثیقه آزاد بودند.
طی دو سال گذشته گروه زیادی از معلمان و فعالان فرهنگی، به عناوین مختلفی و بویژه بعد از انتخابات ریاست جمهوری مورد بازداشت قرار گرفتند، که تعدادی از آنان کماکان در زندان به سر می برند.
هرانا

برخوردهای وحشیانۀ قاضی با زندانی محکوم به مرگ

article picture

انتقال به دادگاه انقلاب و برای چندمین بار مورد محاکمه قرار دادن زندانی محکوم به مرگ

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"انتقال زندانی امیر عباس توکلی برازجانی به شعبۀ 18 دادگاه انقلاب و برخوردهای وحشیانۀ قاضی با این زندانی.
روز چهارشنبه 31 فروردین ماه زندانی امیر عباس برازجانی توکلی بدون اطلاع قبلی با دست بند و پابند از زندان گوهردشت کرج به شعبۀ 18 دادگاه انقلاب منتقل گردید.برخورد فردی که خود را قاضی می نامید وحشیانه ،غیر انسانی و به او حتی اجازه صحبت کردند نمی داد. رئیس شعبه با کلماتی مانند ؛حرف نزن ،ساکت شو ،برو بیرون و غیره به این زندانی پاسخ می داد.
زندانی امیر عباس توکلی مردادماه 89 در یک دادگاه نمایشی با اتهامات واهی توسط فردی بنام نورالله عزیزمحمدی ( بنابه به مصاحبۀ رسانه ای خودش تا به حال بیش از 3500 حکم اعدام صادر کرده است) به احکام سنگین و ضد بشری اعدام ،10 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد.این احکام ضدبشری هنوز در دادگاه تجدید نظر(تایید نظر) تحت رسیدگی است.

اعدام یک شهروند در کرمانشاه

article picture


ایسنا نوشت: درپی عزم جدی دستگاه قضایی در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر یکی از این سوداگران مرگ سحرگاه روز جمعه 2 اردیبهشت در کرمانشاه به دار مجازات آویخته شد.
«ع.گل‌محمدی» که در پرونده خود ترانزیت 170 کیلوگرم تریاک، 63 کیلوگرم هروئین و 87 کیلوگرم حشیش را داشت به موجب حکم دادگاه انقلاب و تایید دادستانی کل کشور از افساد بیشتر جامعه و جوانان بازماند.ملکی، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در این باره با هشدار به خانواده‌ها گفت: شما باید با دقت و فراست هر چه بیشتر مراقب فرزندان خود که سرمایه‌های اصلی شما و جامعه هستند باشید که مبادا در دام فریبکاری و سود جویی عده‌ای که تنها نفع شخصی را به هر قیمتی دنبال می‌کنند گرفتار شوند.وی تاکید کرد: از طرفی دستگاه قضایی نیز به شما اطمینان خاطر می دهد با این اخلالگران اجتماعی قاطع‌ترین برخوردهای خود را اعمال کند و سلامت فرزندان شما را با هیچ کس و هیچ چیزی معامله نکند.ملکی افزود: این مهم تلازم خانواده ها و دستگاه حاکمه را می طلبد و به قطع و یقین کوتاهی از هر طرف سر زند تنها به نفع سود جویان و زیاده طلبانی است که می خواهند آب را گل آلود کنند و ماهی مراد خود را بگیرند اما هوشیاری جامعه و اعمال قانون و اشد مجازات برای تباه اندیشان می تواند این سود جویان را در همان آبی که می خواهند گل آلود کنند غرق کند.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه خاطر نشان کرد: نمی‌توان امنیت را انتظار داشت و برای آن امنیت هیچ تعاون و تعاضدی نداشت. امنیت نیازمند تعاون و تعاضد اجتماعی است.

برگرفته از آفتاب 

کشتار و سرکوب معترضان سوری با کمک رژیم جمهوری اسلامی

article picture

دست کم نود تن از تظاهرکنندگان مخالف رژیم بشار اسد به ضرب گلولۀ پلیس و نیروهای امنیتی دولت دمشق کشته شدند. دهها هزار نفر از مردم ناراضی سوریه دیروز جمعه به خیابان ها سرازیر شدند و بار دیگر خواستار سرنگونی رژیم بشار اسد شدند. بیست چهار ساعت قبل رییس جمهوری سوریه با الغای وضعیت اضطراری پنجاه ساله در این کشور امیدوار بود که با این تدبیر از دامنۀ نارضایتی ها و اعتراض های خیابانی بکاهد. اما، مخالفان بی اعتنا به این تدبیر بار دیگر مردم را به برگزاری راهپیمایی و تجمعات اعتراضی علیه رژیم بشار اسد فراخواندند.

فعال حقوق بشر روانه زندان اوین شد


حکم حبس لاله حسن‌پور، فعال حقوق بشر و زنان، صبح امروز شنبه، سوم اردی بهشت ماه، به اجرا در آمده است.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم ۵ سال حبس لاله حسن‌پور، که در فروردین ماه سال جاری از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده بود، با مراجعهٔ وی به زندان اوین به اجرا در آمد.
این فعال حقوق بشر پیشتر و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی، به اتهام "عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر و فعالیت در خبرگزاری هرانا"، "اجتماع و تبانی"، "فعالیت تبلیغی علیه نظام"، "توهین به مقدسات" و "توهین به ریاست جمهوری" به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.
گفتنی ست که وی روز، یکشنبه ۲۸ فروردین ماه، احضاریه‌ای کتبی مبنی بر معرفی خود به زندان اوین به منظور اجرای حکم دریافت کرده بود.
لازم به یادآوری ست که خانم حسن‌پور در پی سناریو سازی دستگاه امنیتی بر علیه فعالان حقوق بشر در روز سه شنبه بیست و پنجم اسفندماه سال ۸۹ توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به بند ۲-الف زندان اوین منتقل شده بود.
شایان ذکر است مهدی خدایی، محکوم به ۳+۴ سال حبس تعزیری و ابوالفضل عابدینی، محکوم به ۱۱ سال حبس تعزیری، که از دیگر قربانیان این سناریو محسوب می‌شوند، از اسفند ماه سال گذشته تاکنون در زندان به سر می‌برند.
هم چنین بسیاری دیگر از فعالان حقوق بشر منجمله نصور نقی‌پور (محکوم به به ۷ سال حبس تعزیری از سوی دادگاه بدوی)، درسا سبحانی (محکوم به یک سال حبس تعزیری از سوی دادگاه بدوی) و محبوبه کرمی محکوم به سه سال حبس تعزیری از سوی دادگاه تجدید نظر، به قید وثیقه و به طور موقت آزاد می باشند.

هرانا

گلاسنوست باند آقای خامنه ای


باند آقای خامنه ای با گُشاده دستی بی پیشینه ای در حال اسقاط جایگاه "فصل الخطاب" او است. رهبران و پایوران این باند با افشای جُزییات بیشتری از بی اعتنایی رییس دولت نظامی – امنیتی به دستور وی برای اخراج نکردن وزیر اطلاعات، آتوریته ضربه خورده وی را به گونه چشمگیر به روی صحنه می کشند.

شفاف سازی رابطه نه چندان مُقتدرانه "رهبر" با گُماشته اش را ابتدا به گونه مُحتاطانه نماینده او در روزنامه کیهان آغاز کرد. آقای شریعتمداری چگونگی "ناشایست" انتشار خبر مُخالفت "مقام مُعظم" با برکناری وزیر اطلاعات در رسانه های تحت کُنترُل دولت را جمع بندی کرد اما به این نیز بسنده نمود. این احتیاط نشانه ای از ابهام بیت ولی فقیه پیرامون واکُنش فراکسیون نظامی – امنیتی دولت به مُقاومت آشکار خود و اُمیدواری به عقب نشینی آن بود. انتشار نامه حمایت آمیز آقای خامنه ای به وزیر اخراج شده، آزمونی بود که می بایست به این ابهام خاتمه دهد.
دو روز بعد (1 اردیبهشت) چنین می نمود که ابهام برطرف شده باشد، البته نه به آنگونه که آقای خامنه ای انتظار می کشید. آقای احمد توکُلی، یک رهبر راست سُنتی از ارسال نامه مُستقیم آیت الله خامنه ای به رییس دولت که وی آن را "حُکم حُکومتی" خواند، خبر داد؛ موضوعی که تا این لحظه پوشیده نگه داشته شده بود. یک همریش آقای توکُلی به نام میثم تولایی نیز برای مُستند کردن افشاگری او، جُزییات امر را توضیح داد: "آقا نامه ای را خطاب به محمود می‌نویسند و خودشان داخل پاکت می‌گذارند و خودشان درب پاکت را چسب می‌زنند و با نماینده ویژه به پاستور ارسال می دارند."
بدینوسیله باند آقای خامنه ای به نادیده گیری تحقیرآمیز و آتوریته شکن "رهبر" از سوی آقای احمدی نژاد ابعاد بُزُرگ تری داد.
روز بعد نوبت وزیر برکنار شده پیشین اطلاعات، حُجت الاسلام مُحسنی اژه ای بود که پرونده آچمز شدن "آقا" در ماجرای اخراج خود را رو به عقب ورق بزند و توضیح دهد: " اتفاقی که برای ما رخ داد، مانند همین اتفاقی بود که برای مُصلحی رخ داد."
در این میان، انتشار "ناگُفته" هایی در باره دور زده شدن "آقا" در گُذشته، ارایه لیست از موارد "تمرُد" از او و فهرست کردن فرمانهایش که به بازی گرفته شده، زاویه اصلی ورود باند آقای خامنه ای به جدال درگرفته را تشکیل می دهد. ناگُفته پیداست که از جیب چه کسی مخارج ساز و برگ تاکتیک جنگی مزبور تمام و کمال پرداخت می شود.
حال پُرسش این است که کارزار به ظاهر خودغرضانه ی مزبور با چه هدفی صورت می گیرد و باند آیت الله خامنه ای، سود و زیان آن را چه گونه مُحاسبه می کند؟
توجه به سُخنان روز گُذشته آیت الله ها مصباح یزدی و مهدوی کنی که در آن اولی به مرزبندی در درون دستگاه قُدرت می پردازد و دُوُمی اُفق آن را ترسیم کرده، می تواند در این زمینه روشنگر باشد. 
منصور امان

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲, جمعه

یورش به بند ویژه امنیتی زندان رجايی شهر


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: سالن 12 بند چهار زندان رجایی شهر (گوهردشت)، محل نگهداری زندانیان سیاسی این زندان برای چندمین مرتبه طی ماه های اخیر مورد یورش نیروهای حفاظت این زندان قرار گرفت.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، روز دوشنبه بیست و نهم فروردین ماه مأموران حفاظت زندان رجایی شهر کرج به سرکردگی نبی الله فرجی نژاد معاونت حفاظت این زندان، با هجوم به سالن 12 بند 4 این زندان که از بهمن ماه سال گذشته و به منظور جلوگیری از درز اخبار مربوط به نقض آشکار حقوق زندانیان سیاسی این زندان به محل نگهداری این زندانیان مبدل گشته است، با رفتار زننده و ناشایستی اقدام به تفتیش و بازرسی سلول ها و فیلمبرداری از این بند و وسایل شخصی زندانیان نمودند.
طی چندماه گذشته، مسئولان این زندان که با هدف ایزوله خبری زندانیان سیاسی برای فراهم کردن شرایط تشدید فشار بر این زندانیان، با دستور مستقیم مقامات قضایی، بویژه دادستانی تهران اقدام به تفکیک محل نگهداری و قطع و محدودیت ملاقات و تماس های تلفنی این زندانیان نموده بودند، با مشاهده خروج مداوم اخبار مربوط به این بند از زندان، با یورش های پیاپی به این بند و تهدید زندانیان سیاسی به تجاوز جنسی و قتل، سعی در کنترل و جلوگیری از درز اخبار مربوط به این بند به بیرون از زندان، از جمله بیانیه های اخیری که با وجود اعمال فشار و محدودیت های شدید از جانب مقامات زندان از سوی زندانیان سیاسی صادر گردیده است داشته اند.
این زندان که به علت شرایط بد نگهداری، و همچنین نقض مکرر حقوق زندانیان طی سالیان گذشته همواره برای تبعید و فشار بر زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می گرفته است، با هماهنگی مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی و مسئولان این زندان به مکانی برای تحت فشار گذاردن و اعمال شکنجه های روحی و جسمی زندانیان سیاسی مبدل گشته است.
با ارتقاء مدیریت این زندان به معاونت کل زندان های استان البرز و افزایش اختیارات وی بیم افزایش فشارها بر زندانیان سیاسی این زندان می رود که شایعه «انتقال زندانیان زن این زندان به مکانی دیگر و جایگزینی زندانیان سیاسی به بند سابق نگهداری زندانیان زن به منظور قطع کامل ارتباط ایشان با بیرون از زندان»، در صورت صحت بی ارتباط با این مساله نخواهد بود.
علاوه بر محدودیت و قطع ملاقات و تماس های تلفنی زندانیان سیاسی این زندان، مواردی همچون محل نگهداری نامناسب، تهدیدهای جانی و جنسی، ضرب و شتم و عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان این زندان که در آخرین مورد منجر به مرگ زندانی سیاسی محسن دگمه چی گردید نیز از جمله عواملی است که مسئولان این زندان با آگاهی کامل و تائید مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی از آن برای تحت فشار گذاشتن زندانیان سیاسی استفاده می کنند.
ایران پرس نیوز

قدرت تهاجمی باند احمدی نژاد از کجا ناشی می شود؟

article pictureماجرای برکناری حیدر مصلحی وزیر اطلاعات و ماندن غیرقانونی او به دستور رهبر رژیم و جمع آوری امضاء توسط نمایندگان مجلس و نامه ی علنی خامنه ای به رئیس جمهور و وزیر اطلاعات، بار دیگر اختلافات حلقه ی اصلی قدرت را بشکل گسترده ای رسانه ای کرده است. تهدیدات و هل من مبارز طلبی های دو طرف را می توان در سایت های رنگارنگ گرایشات گوناگون حاکمیت دید. در یک طرف طرفداران باند احمدی نژاد ـ مشائی صف آرائی کرده اند، در دیگر سو، بیت رهبری، مجلسیان و قوه قضائیه و روحانیت نگران و آنسوتر نیز ارگان های وابسته به سپاه. تهدیدات و انتقادات و تکفیرها علیه باند احمدی نژاد نیز روز به روز گسترده تر می شود. همین امر باعث شده که سایت های طرفدار این باند، دست به افشاگری های گسترده زده و به افشای مخالفان خود بپردازند . فضای سیاسی کشور، به گونه ای است که حالا دیگر تنها فرمانده سپاه قزوین از سال خونین سخن نمی گوید، بلکه سایت های طرفدار باند احمدی نژاد نیز با تهدید به افشاگری چپاول ها و دزدی های حکومتی ها، از روزهای خونین در سراسر کشور سخن به میان می آورند.

بیانیه اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

article pictureفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری و رابطه آن با خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران

بنا به گزارشات درج شده در سایت فدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری (دبیلیو. اف. تی. یو)، شانزدهمين كنگره بين‌المللی این فدراسیون در روزهای ۶ تا ۱۰ آوریل ۲۰۱۱ در شهر آتن یونان برگزار شد. دبیلیو اف تی یو که در سال ۱۹۴۵ ایجاد شد مراحل متنوعی را در همه این سالها از سر گذرانده است که پرداختن به آن موضوع این اطلاعیه نیست. بطور خلاصه، این فدراسیون که در دوران جنگ سرد بخشی از بلوک شرق محسوب میشد، در سالهای اخیر عمدتا با اتحادیه های کارگری در برخی از کشورهای موسوم به "جهان سوم" همکاری نزدیک داشته است، اما با توجه به یک سیاست "ضد امپریالیستی" بشدت غیرطبقاتی و ارتجاعی عملا در برخی کشورها از جمله ایران و سوریه در کنار رژیمهای سرکوبگر حاکم و تشکلات دولتی ای که به نام کارگران تشکیل داده اند قرار گرفته است. دبیلیو اف تی یو در سالهای اخیر رابطه نزدیکی را با خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران برقرار کرده و عملا راه وارد نمودن خانه کارگر به مجامع این فدراسیون و همکاری با نهادهای منطقه ای آنرا باز کرده است. از اینرو می بینیم که به گزارش خبرگزاریهای جمهوری اسلامی از جمله ايلنا شانزدهمین كنگره جهانی فدراسيون اتحاديه‌های كارگری "با حضور عليرضا محجوب دبير كل خانه كار گر و هيئت ايراني در يونان برگزار شد". این کنگره که با ادعای انترناسیونالیسم و اتحاد کارگران برگزار گردید، چشمش را کاملا به روی سرکوب طبقه کارگر در کشورهایی همچون ایران بسته است. این فدراسیون در قبال دستگیری و حبس فعالین کارگری در ایران و سرکوب تمامی تشکلات کارگری مستقل و مترقی در ایران همواره سکوت کامل اختیار کرده است. حضور محجوب و دیگر عناصر جمهوری اسلامی در کنگره این فدراسیون یک دهن کجی و توهین آشکار به طبقه کارگر ایران و فعالین و تشکلات مستقل کارگری در ایران است که بیش از ۳۰ سال تحت حاکمیت رژیم سرمایه داری و عمیقا کارگرستیز جمهوری اسلامی سرکوب شده اند.

Arman- Joone Baba

درگیریهای دیروز در حوالی سنندج؛ کشته شدن چهار نفردر درگیریهای روی داده در روستای حسن آباد در حوالی سنندج 4 نفر کشته شدند.

به گزارش منابع آگاه در سنندج در درگیریهای روی داده بین افراد ناشناس و نیروهای حکومتی در روستای حسن آباد در 5 کیلومتری شهر سنندج چهار نفراز افراد ناشناس کشته شده اند.
از هویت کشته شدگان این درگیریها که بعد از ظهر روز گذشته آغاز و تا پاسی از شب ادامه داشت تاکنون خبری در دست نیست.آژانس خبری موکریان
سرویس اجتماعی

دولتی که در دهان امام زد
در جنگِ ماندن و رفتنِ وزیر اطلاعات کار به لشکر کشی کشیده. نیروهای آقا اعم از پاچه‏گیر و سیاهکار و کرکری‏خوان به وظایف خود عمل کرده‏اند. از کفن پوشان که خبری نیست برای مهمِ سرکوب، به سوریه اعزام شده‏اند. نیروهای دولت که در نبرد با ملت در جاخالی دادن متخصص شده‏اند تا اینجا با ویراژ در رفته‏اند. سنگپرانیهای مکتبی آنها هم هیچ سر عمامه پیچیده‏ای را نشکسته. آبرویی وجود ندارد که دو طرف نگران ریختن یا ماندنش باشند.
حالا با اینهمه کُشتی، مهم نیست وزیر اطلاعات بماند یا برود مهم اینجاست نظامی که امام‏اش فریاد می‏زد در دهان دولت می‏زند، دولتِ خودش در دهانِ امام‏اش زد.
از وبلاگ عبدالقادر بلوچ

انتقال نزدیگ به 40 نفر از دستگیر شدگان 25 بهمن به بند 350 زندان اوین

article picture

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" انتقال نزدیگ به 40 نفر از دستگیر شدگان 25 بهمن به بند 350 زندان اوین.

نزدیگ به 40 نفر از دستگیر شدگان اعتراضات گسترده مردم تهران در روز 25 بهمن 89 که در سلولهای انفرادی بندهای 209،2-الف سپاه و 240 در بازداشت بسر می بردند و در طی این مدت تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران قرار داشتند، در طی چند روز گذشته به بند 350 زندان اوین منتقل شدند. بازداشت شدگان در طی این مدت تحت شکنجه های غیر انسانی و وحشیانۀ بازجویان وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران قرار داشتند.
خانواده های بازداشت شدگان در طی این مدت از وضعیت و شرایط عزیزانشان بی خبر بودند. آنها همچنین از داشتن ملاقات با عزیزانشان محروم بودند. خانواده ها تنها از طریق تماس تلفنی بسیار کوتاه و کنترل شده که توسط بازجویان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و زیر آنها نظر صورت می گرفت می توانستند چند لحظه ای صدای گرفته و تحت فشار عزیزانشان را بشنوند.
در حال حاضر اکثر بازداشت شدگان در حالت بلاتکلیفی بسر می برند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری ،شکنجه ،بی خبر گذاشتن خانواده ها از وضعیت عزیزانشان ،ادامه بازداشت و بلاتکلیفی آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
2 اردیبهشت 1390 برابر با 22 آوریل 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگران ویژه شکنجه و بازداشتهای خودسرانه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
پارس دیلی نیوز

گردهمائی به مناسبت تندیس پرنده طلائی حقوق بشر

 با درود به تمامی دوستان 


میخواستم شرح مفصلی از روز 17 آپریل براتون بنویسم اما تصاویر که در ذیل میگذارم گویا تر از هر نوشتنی میباشد .
در مجموع نشستن تندیس طلایی در کانون دفاع از حقوق بشر در ایران را پس از 10 سال به تمامی ایرانیان آزادی خواه تبریک عرض  میکنم.گزارش نقص حقوق اقوام درفروردین ماه 1390

این گزارش در محدوده ماده 2 و 12 اعلامیه جهانی حقوق بشر بوده و بیانگر موارد نقص آزادی اقوام ایرانی میباشد و از آنجایکه تهیه این گزارش با تکیه بر اخبار و اطلاعات منتشره در رسانه های گروهی می باشد و از طرفی نیز دسترسی به موارد نقض حقوق اقوام در ایران بدلیل سانسور گسترده دولتی میسر نمیباشد لذا این گزارش تنها بازگو کننده بخش ناچیز از موارد نقص حقوق اقوام در فروردین ماه ایران میباشد.
تعداد/مورد
موضوع
ردیف
7
قتل شهروندان بوسیله مامورین                     
1
4
اعدام
2
5
انتقال زندانی به سلول انفرادی                              
3
1
انتقال زندانی به اداره اطلاعات                     
4
38
انتقال به زندان                                        
5
1
احضار فعال کارگری به دادگاه                         
6
1
اخراج استاد از دانشگاه                            
7
---
اعتصاب شهروندان و کارکنان                      
8
---
استمداد والدین زندانی                                
9
48
بازداشت شهروندان                                   
10
20
بازداشت فعالین محیط زیست
11
1
بازداشت فعالین مذهبی                              
12
2
بازداشت فعالین فرهنگی                            
13
1
بازداشت فعالین مدنی
14
6
بازداشت فعالین کارگری و صنفی       
15
4
بازداشت دانشجویان                                 
16
7
بی خبری از زندانیان سیاسی                       
17
8
پلمپ مجموع فرهنگی                               
18
1
پیام زندانی سیاسی از زندان                 
19
5
تجمع اعتراضی                                      
20
2
تفهیم اتهام زندانی                                    
21
7
تهدید کارخانه به دلیل یارانه ها
22
---
ناپدید شدن دانشجویان                               
23
2
نقص حقوق زندانی 
24
---
نقص حقوق دانشجویی                               
25
---
تبعید زندانی                                         
26
3
حمله مامورین به جشن های نوروزی
27
4
حکم زندان فعال سیاسی                                 
28
2
فعال حقوق بشر محکوم به زندان                 
29
7
زندانی آزاد شده به قرار وثیقه                    
30
6
شکنجه توسط مامورین در بازداشتگاه           
31
3
کشته شدن مامورین
32
2
محرومیت زندانی از درمان                      
33
1
ممنوعیت با انتقال زندانی از انفرادی            
34
---
ممنوعیت دفن و مراسم                      
35
4
مجروح شدن شهروندان بوسیله مامورین  
36
2
محکومیت به اعدام                          
37
7
محکومیت به زندان بیش از 10 سال      
38
2
کشته شدن زندانی زیر شکنجه
39
---
خود کشی شهروندان از فقر                
40
--
خودکشی زندانی
41

 نقض حقوق بشراقوام  در ایران توسط نهادها ی 1- امنیتی 2 - انتظامی  3- اطلاعاتی 4- حراست دانشگاه ها و دادگاه ها صورت می گیرد.


حکم اعدام و اجرای ان توسط دادگاه انقلاب و اجرای ان توسط اداره کل زندانها و اجرای احکام صورت می گیرد .
شکنجه زندانیان ودستگیر شدگان در پاسگاهای نیروی انتظامی و اداره اگاهی نیروی انتظامی و اداره اطلاعات و مسئولین زندان و بازجویان صورت می گیرد .
قتل و مجروح شدن شهروندان و کولبر ها توسط نیروهای انتظامی و اطلاعاتی و سپاه پاسداران صورت می گیرد .
اخراج دانشجو و محرومیت از تحصیل با هماهنگی حراست دانشگاه و دادگاه انقلاب می باشد .
ناپدید شدن فعالین سیاسی و مدنی . کارگری .دانشجوئی . زنان . و خانواده های زندانیان سیاسی توسط نیروهای اطلاعاتی بدونه اخذ دستگیری از دادسراو یا دادگاه انقلاب و بصورت خود سر دستگیر و به مکانهای نامعلومی برده میشوند و حتی خانواده های ناپدید شدگان از محل انها هیچگونه اطلاعی ندارند .


آرش ناجی
کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایران