۱۳۹۰ مرداد ۸, شنبه

جریان تحول سپاه پاسداران به حزب سیاسی مسلح
با نزدیک تر شدن به انتخابات مجلس هشتم روز به روز حضور نیروهای سپاه پاسداران را با وجود اینکه خمینی در چند مورد حضور آنان را در سیاست منع کرده بود نمایان تر می شود .
برخی از تحلیل گران در این مورد مطالبی را نوشته اند اما به نظر می رسد که آنها حضور این سپاه را در همین چند سال اخیر بیشتر احساس کرده اند.
برای کسانی که خود از این نیرو بوده اند و از سالهای ابتدای انقلاب عضو آن بوده و با آن از نزدیک آشنا هستند  به خوبی مشخص است که حضور این نیرو ، بعد از انقلاب ، وسیله کار  خمینی و دستیاران او در کودتای خزنده بود . از آن پس، در جریان جنگ 8 ساله، به نیروی نظامی اول بدل شد و روز به روز، در سیاست داخلی و خارجی کشور نقشی بیشتر یافت .  تا این که اینک خود  را عنان دار قدرت می داند و برآنست که آلت بازان دیروز را آلت دست خود کند . امری که عیان است اینست که در حال حاضر،  حضور علنی و بدون وحشت این نیرو، در عرصه سیاست ، با تایید « رهبر »است . این حمایت نشان می دهد که  خامنه ای  به دلیل نیاز به این نیرومانع از حضورش در این حد گسترده نیست .
تحول این نیرو را می توان در مراحل مختلف مورد بررسی قرار داد . از آنجا که در سپاه گروه بندیها بوده اند و هستند ، بهتر آنست گروه بندی ها را نیروها   بخوانیم و منظور از نیروها را گروههایی بدانیم که در سپاه پاسداران و بسیج و نیروهای امنیتی  و حراستی و انتظامی مشغول به کار بوده و هستند .

* مرحله تشکیل:

بخاطر اوضاع و احوال در هفته های اول بعد از انقلاب، به جای آنکه ساخت قدرت محور ارتش تغییر داده شود، وجود ارتش و خطر کودتا، دست آویز تشکیل سپاه پاسداران شد. دکتر یزدی، که معاون نخست وزیر در امور انقلاب و مأمور تهیه طرحهای انقلابی بود، به گفته خود او، طرح تشکیل سپاه پاسداران را تهیه و به تصویب خمینی و حکومت موقت رساند و به اجرا گذاشت

دلیل رشد قارچ گونه امامزاده های دروغین افشا شد

article picture


هر يك از اين امازاده ها بين 10 هزار تا 15 ميليارد ريال در ماه برای آخوند ها درآمد دارند.
منبع حکومتی:معاون بقاع و اماكن متبركه سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: براساس داده‌هاي آماري نيمي از امامزادگان و بقاع متبركه كشور درآمد زا هستند.
سایت حکومتی فارس، از شانديز حجت‌الاسلام محمد غلامي ظهر امروز در بازديد از اماكن متبركه شهرستان طرقبه شانديز اظهار داشت: هر يك از اين اماكن بين 10 هزار تا 15 ميليارد ريال در ماه درآمدزا هستند.
معاون بقاع و اماكن متبركه سازمان اوقاف و امور خيريه كشور اظهار داشت: نبود راه دسترسي مناسب، دوري مسير، عدم اطلاع رساني و نبود آشنايي از اماكن متبركه از جمله دلايل درآمدزا نبودن اماكن متبركه در كشور است.

5 زندانی سیاسی در سلولهای انفرادی،بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه

article picture


5 زندانی سیاسی در سلولهای انفرادی، بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"زندانیان سیاسی منتقل شده به سلولهای انفرادی بند 209 و شکنجه گاه زندان گوهردشت بدلیل نوشتن نامه به گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل تحت بازجویی و فشارهای شدید روحی و جسمی هستند.
زندانیان سیاسی بهروز جاوید طهرانی ،صالح کهندل،فرزاد مددزاده و محمد علی منصوری که از 7 تیرماه به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شده اند بطور مستمر تحت بازجویی و شکنجۀ روحی و جسمی بازجویان وزارت اطلاعات می باشند .یکی از محورهای بازجویی و مورد شکنجۀ روحی و جسمی قرار دادن آنها نوشتن نامه به آقای احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل و تشریح وضعیت و شرایط خود در زندانهای رژیم ولی فقیه می باشد.بازجویان وزارت اطلاعات از نامه نگاری زندانیان سیاسی و تشریح وضعیت خود در طی مدت بازداشت و در حال حاضر به گزارشگر ویژه حقوق بشر سخت بیمناک هستند و تمام تلاشهای خود را بکار می برند که مانع آن شوند.

دیلی تلگراف: همین را کم داشتیم که یک فرمانده سپاه رئیس اوپک شود

article picture


"کان کافلین" در "دیلی تلگراف" در مقاله ای تحت عنوان"همین را کم داشتیم که فرمانده سپاه پاسداران رئیس اوپک شود" ، نوشت: در حالی که اقتصاد جهان در آستانه ی ورشکستگی است، خبری هشدار دهنده مبنی بر تلاش ایران برای انتصاب یکی از فرماندهای سپاه پاسداران بر ریاست بر اوپک به گوش می رسد، سازمانی که که کشورهایی با بالاترین ذخیره نفت در آن عضو هستند.
سایت حکومتی انتخاب:رستم قاسمی 61 ساله و فرمانده سپاه پاسدران توسط احمدی نژاد نامزد احراز وزارت نفت ایران و ریاست بر اوپک شده است.
با توجه به ریاست دوره ای بر اوپک، ایران از اکتبر گذشته ریاست بر اوپک را برعهده داشته است. اما تصمیم احمدی نژاد برای معرفی کردن قاسمی که تحت تحریم های بین المللی است برای در اختیار گرفتن اتاق ریاست اوپک موجی از شوک به اقتصاد جهان وارد ساخته است!
دیلی تلگراف می افزاید: این انتصاب باید توسط پارلمان ایران تایید شود اما اگر تایید شود، سرنوشت قیمت نفت در دستان مردی که تمام زندگی خود را صرف مخالفت با غرب کرده است خواهد افتاد.
قیمت نفت هم اکنون بالاست و البته همین مقدار هم در بازار جهانی، قابل قبول نیست و این چشم انداز که ایران از قیمت نفت استفاده کند تا از جهان زهر چشم بگیرد ، چیزی است که خواب را از چشمان ما ربوده است.

نمایش سلاح های کشف شده جمهوری اسلامی در عراق

article picture


نیویورک تایمز:سلاح هایی که منجر به کشته شدن سربازان آمریکایی ظرف چند ماه اخیر شده بر روی میزی در سالن ارزیابی سلاح ها در پادگان نیروهای آمریکا به نمایش در آمده است. اینها مهمات و سلاح هایی است که از ایران به عراق وارد شده و در حمله به نیروهای آمریکا به کار رفته است.
یکی از آنها یک موشک 240 میل متری است که در حملات اخیر به نیروهای آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. بررسی کالبد شکافانه این شواهد همه به سوی یکی از اعضای کتائب حزب الله اشاره دارد، که گروه شبه نظامی شیعه است که اکثر حملات علیه آمریکائیان انجام می دهد ورابطه نزدیکی با ایران دارد. این مظنون اکنون در بازداشت است.
دو گروه دیگر عبارتند از "گردان روز موعود" که نزدیک به روحانی ضد آمریکایی مقتدی الصدر است و دیگری "عصائب اهل حق" که توسط متحدان قدیمی صدر تشکیل شده است.


تایید حکم دو بار اعدامِ یک شهروند ورامینی، از سوی دیوان عالی
 حکم دو بار اعدام یک جوان ساکن ورامین به نام "شاهین"، از سوی دیوان عالی تایید و پروندهٔ وی به شعبهٔ اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد.
وی پیش‌تر و از سوی شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران به دوبار اعدام محکوم شده بود که این حکم عینا مورد تایید قرار گرفته است.
بنا بر گزارش وبسایت‌های نزدیک به دولت، شاهین به اتهام قتل زنی سالخورده و نوهٔ ۹ ساله‌اش در مردادماه سال گذشته در ورامین، به اعدام محکوم شد.
نامبرده که گفته می‌شود به دلایل معیشتی و انگیزهٔ سرقت وارد منزل همسایه‌شان شده و دست به قتل زده است، در جلسهٔ دادگاه ضمن رد برخی از اتهامات تاکید کرده که همدست داشته است.
این مهم در حالیست که مسئولان در هنگان صدور حکم هیچ توجهی به اظهارات متهم نداشته و این گفته ها را القائات ديگر زندانيان و فرافکنی خوانده اند.

محکومیت پدرام نصراللهی، فعال کارگری به دو سال حبسپدرام نصراللهی، فعال کارگری، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی طیاری، به ۲ سال حبس تعزیری که به مدت ۵ سال نعلیق شده است، محکوم شد.
پدرام رفعتی بر اساسی دادگاهی که در تاریخ ۲۱ تیرماه در شعبه ۲ دادگاه انقلاب برگزار شد و به اتهام "اجماع و تبانی" به دو سال حبس محکوم شده است.
کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری با اعلام این خبر افزود که این حکم سوم مردادماه به این فعال کارگری ابلاغ شده و هم چنین نامبرده این اتهام را در دادگاه نپذیرفته و آن را رد کرده بود.

۱۳۹۰ مرداد ۷, جمعه

فشار نیروهای امنیتی علیه چهار زندانی سیاسی کرد در زندان سنندج

خبرگزاری کمپین : چهار زندانی سیاسی کرد واقعه در زندان مرکزی سنندج که به اتهام امنیتی هر کدام به تحمل سالهای زندان محکوم شده و بیش از هجده ماه  از زمان بازداشت آنها میگذرد همواره تحت فشار وزارت اطلاعات و دستگاههای امنیتی بوده اند.


بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، لقمان منفردی ، نعمت اسحاقی ، صباح خیاط و پیشتیوان آسم چهار زندانی سیاسی کرد که از زمان بازداشت تا کنون همواره تحت فشار و آزار و اذیت اداره اطلاعات سنندج و کامیاران بوده ودر دو ماه گذشته این چهار زندانی هر یک مجبور به تحمل ماندن روزهای طولانی در سول انفرادی و مورد ضرب و شتم مسئولین قرار گرفته اند.
شایان ذکر است این 4 فعال کرد که به اسامی نعمت اسحاقی ، پشتیوان آسم ، لقمان منفردی و صباح خیات به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کرد به سالهای طولانی زندان محکوم شدند.
"نعمت اسحاقی" که در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۳ در شهر کامیاران توسط اداره اطلاعات این شهر دستگیر شده بود، از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون در دادگاه اولیه به ۱۲ سال و در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به 9 سال زندان محکوم گردید.
"پشتیوان آسم" اهل روستای "هنیمن" از توابع شهرستان کامیاران، در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۰ در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی این شهر دستگیر و پس از دو ماه بی خبری از وضعیت نامبرده مشخص گردید که وی در بازداشتگاه اطلاعات سنندج به سر می برد.
آقای آسم نیز از سوی دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف رژیم در دادگاه اولیه به ۱۵ سال و در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به 12 سال زندان محکوم شد.
"لقمان منفردی" دیگر شهروند کامیارانی نیز به اتهامی مشابه که در دادگاه اولیه به ۱۱ سال و در دادگاه نجدید نظر استان کردستان به 9 سال زندان محکوم شده است.
ایشان در شهر کامیاران دستگیر و سپس به اداره اطلاعات سنندج منتقل شده بود.
علاوه بر این، "صباح خیات" نیز که در تاریخ ۱۳۸۸/۹/۱۴ در کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شد بود، با همان اتهام مذکور در دادگاه اولیه به ۱۱ سال زندان در دادگاه تجدید نطر استان کردستان به 6 سال زندان محکوم گردید.
لازم به ذکر است که هر چهار تن از محکومان، مدت دو الی سه ماه در بازداشتگاه اطاعات سنندج در زیر فشارهای جسمی و روحی شدیدی قرار داشته‌اند.
 
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

احضار تلفنی فاطمه بختیاری، شهروند بهایی ساکن سنندج به ستاد خبری
فاطمه بختیاری، شهروند بهایی ساکن سنندج به ستاد خبری وزارت اطلاعات در این شهر احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این احضار در دو جلسه چند ساعته صورت پذیرفته و سوالاتی به شکل شفاهی و کتبی در خصوص جامعهٔ بهائی سنندج و شخص ایشان شده است. بازجویی‌های مذکور با تهدید و اعمال فشار روانی همراه بوده است. خانم بختیاری در این بازجویی‌ها وادار شده به چندین پرسشنامه کتبی در خصوص خود و اطرافیان خود پاسخ دهد و در ‌‌نهایت نیز از وی خواسته شده تا تعهد نامه‌ای کتبی را امضا کند که خانم بختیاری از امضای این تعهد نامه خودداری کرده است.
گفتنی است، چندی پیش، همسر خانم بختیار، امین الله رئوفی، به همین منوال از سوی ستاد خبری وزارت اطلاعات شهر سنندج احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.
به نظر می‌رسد بازجویی خانم بختیاری در ارتباط با احضارهای گستردهٔ چندماهه اخیر بهاییان شهر سنندج صورت گرفته باشد. بازجویی‌های بهائیان سنندج، از روز ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰، که یکی از اعیاد بهائیان است، شروع شده و در ۲۹ خرداد ماه و ۶ تیرماه ادامه یافته است. تمامی این بازجویی‌ها بدون طی مراحل قانونی و با احضار شفاهی از سوی وزارت اطلاعات صورت گرفته است. این بازجویی‌ها با تهدید بهائیان به دستگیری در قبال ادامهٔ فعالیت‌های اعتقادیشان و اجبار بهائیان این شهر برای امضای تعهد نامه همراه بوده است.

شاهین زینعلی از حق ملاقات حضوری و مرخصی محروم است
شاهین زینعلی روزنامه نگار، فعال دانشجویی و از اعضای حزب پان ایرانیست در بند ۳۵۰ زندان اوین حتی یک روز هم به مرخصی نیامده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده این فعال سیاسی بیش از شش ماه است به صورت دایم درخواست مرخصی به دادستانی ارائه می‌کنند اما تا کنون هیچگونه پاسخی به ان‌ها ارایه نشده است.
این در حالی است در مدت یکماه گذشته سه بار درخواست ملاقات حضوری این زندانی سیاسی نیز رسیدگی نشده و خانواده شاهین زینعلی نتوانسته‌اند با فرزندشان ملاقاتی داشته باشند.
شاهین زینعلی پیش‌تر و پس از حوادث روز عاشورا در ۸ دی ماه ۱۳۸۸ در پی یورش مامورین امنیتی به منزل شخصی بازداشت و پس از سپری کردن ایام بازداشت در بند امنیتی سپاه موقتا به قید وثیقه ازاد شد.
این فعال سیاسی. از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور از طریق عضویت در حزب پان ایرانیست و فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی منجر به اغتشاش، و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه» به دو سال و سه ماه حبس تعزیری و پرداخت مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال محکوم گردیده و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است.

مرگ یک کاسبکار کرد بر اثر سقوط در سد مهاباد
روز چهارشنبه هفته گذشته در پی تعقیب و گریز نیروهای انتظامی مهاباد با یک دستگاه خودروی تویتا در جاده مهاباد که مظنون به حمل کالای قاچاخ بوده است خودروی این شهروند به داخل سد مهاباد سقوط می‌کند وی جان می‌بازد
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۵ مردادماه حوالی ساعت ۴ صبخ خودروی از نوع تویوتای یک شهروند کرد به نام «مصطفی آژ» اهل روستای «بادیناوی» از توابع پیرانشهر مورد تعقیب و گریز گشتهای نیروهای انتظامی مهاباد قرار می‌گیرد و خودروی وی به داخل سد مهاباد سقوط می‌کند.
نیروهای انتظامی برای مردم منطقه که برای بالا کشیدن خودور و جنازه این جوان ۲۷ به محل حادثه رفته بودند ممانعت به عمل می‌آورد. پس از بالا کشیدن خودرو توسط نیروهای انتظامی جنازه وی دیروز صبح تحویل خانواده‌اش داده شده است.
لازم به ذکر است شاهدان از به رگبار بستند خودوری این شهروند کرد در حین تعقیب توسط گشتهای انتظامی خبر داده‌اند


کشته شدن چوپان 13 ساله بر اثر توپباران رژیم ایران

bombaran1


توپخانه‌های رژیم ایران همچنان به ‌توپباران مناطق مسکونی و مردم مدنی ادامه ‌می‌دهد.
چوپانی 13 ساله‌در حاجی عمران بر اثر حملات رژیم ایران جان خود را از دست داده‌و هزاران نفر از روستائیان و دامداران منطقه ‌آواره ‌شده‌اند.
به‌ گزارش منابع خبری محلی ، ساعت 7 عصر دیروز بر اثر توپباران نیروهای سپاه ‌پاسداران در‌مناطق مرزی حاجی عمران در منطقه‌برده ‌سوران چوپانی با نام محمد انتر زراو 13 ساله ‌اهل بخش حریر به ‌شدت زخمی شده ‌و پس از انتقال به ‌بیمارستان جان خود را از دست داده ‌است. 
گفتنی است بر اثر توپباران رژیم ایران ، تاکنون 3 نفر غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.
گفتنی است روز24 جولای در نتیجه ‌توپباران منطقه‌ خنیره‌، توسط توپخانه‌های رژیم ایران یک جوان کرد با نام هیرش کریم خان 19 ساله ‌و شخصی دیگر با نام شیخو حسن 40 ساله‌ جان خود را از دست داده‌اند و دهها نفر دیگر زخمی شده‌اند و ضررو زیان فراوانی به‌ باغات ومزارع روستائیان وارد شده‌ است.
از ابتدای حملات ایران ، بخش بزرگی از جنگلهای مناطق قندیل، خنیره‌ و خاکورک در آتش سوخته‌ و صدها راس از احشام روستائیان تلف شده ‌است.
احمد قادر مسئول منطقه ‌سیده‌کان اعلام کرد تاکنون تنها در مناطق پشدر، چومان و سیده‌کان 700 نفر از مردم آواره‌ شده‌اند.
سازمان صلیب سرخ بین‌المللی اعلام کرد بیش از 800 نفر از ساکنین مناطق مرزی آواره‌ شده‌ و در شرایط سختی زندگی می‌کنند.منبع: نوروز تی وی

تدوام بازداشت دو شهروند کُرد


تدوام بازداشت دو شهروند کُرد : بی خبری از مادح علوی جانی و بازداشت جهانگیر کسنزانی
یک منبع آگاه و فعال حقوق بشر به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت با گذشت بیش از ۵۰ روز از بازداشت مادح علوی جانی شهروند کُرد هنوز اتهام وی مشخص نیست. این معلم سقزی پس از بازداشت در تاریخ ۱۷ خرداد ماه سال جاری از سقز به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج انتقال یافت و سپس در چهارم مرداد به سقز بازگردانده شد. وی در تماس تلفنی با خانواده‌اش گفته که هیچ اتهام مشخص و مدرک مستدلی علیه وی وجود ندارد.
به گفته این منبع شهروند دیگری به نام جهانگیر (سوران) کسنزانی نیز که در حال گذراندن دوره خدمت سربازی بوده، به فاصله‌ یک ماه بعد توسط نیروهای امنیتی سقز در محل خدمت خود بازداشت شده است. وی تا کنون هیچ تماس تلفنی با خانواده‌اش نداشته و از محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.
مادح علوی و جهانگیر کسنزانی هر دو فارغ التحصیل دانشگاه زنجان هستند. مقامات قضایی تا کنون در خصوص دستگیری افراد یاد شده توضیحی ارائه نکردند و معلوم نیست دلیل بازداشت آنها چیست.

کمپین بین المللی حقوق بشردرایران
 

رژیم:مشهد پایگاه اول موسیقی زیرزمینی رپ کشور است

article picture


سایت حکومتی مهر: سرپرست گروه موسیقی بامداد مشهد با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی یک امر جدی است گفت: مشهد که یک شهرمذهبی است پایگاه اول موسیقی زیرزمینی رپ در کشور است.
سالار مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: چندین سال است مسئولان ما از فرهنگ صحبت می کنند و تهاجم فرهنگی مطرح است اما برای مقابله با آن چه اقدامی شده است.
وی اظهار داشت: آیا تهاجم فرهنگی دفاع نمی خواهد وآیا موسیقی ملی جزیی ازفرهنگ ما هست یا خیر.
وی درادامه با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی یک امر جدی است افزود: مشهد که یک شهرمذهبی است اما پایگاه اول موسیقی زیرزمینی رپ در کشور است.


کاریکاتور

article picture
چپاول و بلعیدن ثروت مردم ایران توسط سپاه
کاریکاتور از مهران، خودنویس
 

گزارش نقض حقوق بشر اقوام و ملل ایرانی درتیرماه سال 1390


بدنبال استمرار اعمال خشونت آمیز رژیم جمهوری اسلامی و نگاه امنیتی رژیم به اقوام ایرانی به بهانه سرکوب مخالفین خود بر روند کشتار و بازداشتهای خود سرانه افزوده ،اینک بر همگان مسلم شده که این رفتار کینه توزانه از روی سهو نبوده و برداشت های ایدئولوژیک و روشی دائمی و سیستماتیک  پیش کرده است

این گزارش در محدوده ماده 2 و 12 اعلامیه جهانی حقوق بشر بوده و بیانگر موارد نقص آزادی اقوام ایرانی میباشد و از آنجایکه تهیه این گزارش با تکیه بر اخبار و اطلاعات منتشره در رسانه های گروهی می باشد و از طرفی نیز دسترسی به موارد نقص حقوق اقوام در ایران بدلیل سانسور گسترده دولتی میسر نمیباشد لذا این گزارش تنها بازگو کننده بخش ناچیز از موارد نقص حقوق اقوام در تیرماه ایران میباشد.


ردیف       موضوع                                           تعداد / مورد
1-          قتل شهروندان بوسیله مامورین                             2
2-          اعدام                                                                         3
3-        احضار روزنامه نگار به دادگاه انقلاب                        1

اشتون: جمهوری اسلامی از نظر تعداد اعدام در جهان در رتبه اول است

article picture"کاترین اشتون" کمیسر عالی امور بین المللی و سیاست امنیتی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه نگرانی عمیق خود را نسبت به این مسئله که ایران طی شش ماه اول سال جاری از نظر اعدام در جای اول جهان قرار گرفته، ابراز نمود.
در متن بیانیه اشتون که به «ریانووستی» مخابره شده، گفته می شود: "به همین خاطر اتحادیه اروپا ایران و دیگر کشورهایی که بر اجرای حکم اعدام اصرار می ورزند را دعوت می کند که صدور حکم اعدام را متوقف و احکام صادره را مشمول تعلیق کند".
اتحادیه اروپا در ماه آپریل سال جاری علیه 32 نفر از مقامات جمهوری اسلامی به خاطر دست داشتن آنها در نقض حقوق بشر تحریماتی را اتخاذ کرد. تحریم ها شامل مسدود سازی حساب های بانکی مقامات ایرانی و ممنوعیت سفر آنها به کشورهای اتحادیه اروپا می شود.
اتحادیه اروپا از جمله قاطعانه اعدام، فشار و سرکوب مردم، وکلا، حقوقدانان، روزنامه نگاران، وبلاگ نویس ها و پیروان اقلیت های قومی و مذهبی و همچنین اپوزیسیون ایران را محکوم کرد.
بر اساس گزارش خبرگزاری "فرانس پرس"، از ابتدای سال 2011 در ایران 171 نفر بدار آویخته شده اند.
ریا نووستی
 

ضبط 2000 هزار جلد کتاب یکی از فعالان سیاسی توسط نیروهای اطلاعات

article picture
ضبط 2000 هزار جلد کتاب یکی از فعالان سیاسی توسط نیروهای اطلاعات شهر سنندج
خبرگزاری کمپین : نیروهای امنیتی اداره اطلاعات سنندج در پی جستجوی و بازرسی منزل یکی از فعالان این شهر 2000 هزار جلد کتاب را ضبط و مصادره کردند.
بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، نصف شب چهارشنبه گذشته نیروهای اطلاعات شهر سنندج در یورش به خانه جهانگیر علیخانی یکی از فعالان سیاسی شهر سنندج 2000 هزار جلد کتاب و یک دستگاه ماهواره و تمام البوم عکسهای وی را با خود میبرند.
گفتنی است جهانگیر علیخانی مدتی پیش به دلیل فعالیتهای سیاسی مجبور به ترک ایران شد و یک ماه گذشته در پی یورش نیروهای اداره اطلاعات شهر سنندج به منزل پدریش برادر وی را تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار دادند.

گزارش دریافتی از کمیپن دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
 

جمع آوری آنتن های ماهواره در شهر پاوه با یورش به منازل مردم


خبر رسیده از شهر پاوه از جمع آوری آنتن های ماهواره توسط ماموران انتظامی رژیم با ایجاد فضای رعب و وحشت و یورش ناگهانی به منازل این شهر حکایت دارد.

روز پنجشنبه 6 مرداد ماه ماموران انتظامی رژیم به استفاده از جرثقیل و ابزار و آلات گوناگون اقدام به یورش و ورود به منازل واقع در شماری از محلات شهر پاوه از جمله "زمین شهری و تازه آباد" نموده اند. لازم به ذکر است طی دو هفته گذشته دستگاه ها امنیتی و انتظامی رژیم به اذیت و آزاد مردم خصوصا جوانان این شهر نموده اند و دهها نفر از آنان را بازداشت کرده اند.
گزارش دریافتی از پیام
 

آمریکا: ایران به القاعده کمک می‌کند


دولت آمریکا در بیانیه‌ای جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که به گروه تروریستی القاعده کمک می‌کند. مقام‌های آمریکایی می‌گویند که از این کمک‌ها برای سازماندهی عملیات در افغانستان و پاکستان استفاده می‌شود.


وزارت خزانه‌داری آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه (۲۸ ژوئیه/۶ مرداد) با انتشار بیانیه‌ای ایران را متهم به انجام "معاملات مخفیانه" با شبکه تروریستی القاعده کرد. این وزارتخانه از ارتباط یک شبکه‌ی شش نفره از نیروهای القاعده با حکومت جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
به‌رغم اینکه در سازمان اطلاعاتی آمریکا در مورد ارتباط مستقیم میان القاعده و حکومت ایران اختلاف نظر وجود دارد اما اکثر تحلیلگران بر این باورند که با وجود روابط تیره دو طرف، همکاری‌هایی میان ایران و القاعده وجود دارد.
اتهامات روز پنجشنبه به برخی جزئیات همکاری ایران و القاعده اشاره می‌کند. وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که ایران بر اساس یک توافق سری به یک "نقطه ترانزیت مهم" انتقال پول برای افراط گرایان در پاکستان و افغانستان تبدیل شده است.
بیانیه می‌افزاید: «این شبکه به عنوان یک راه اصلی انتقال پول، تسهیلات و نیرو‌ها از سراسر خاورمیانه به جنوب آسیا عمل می‌کند.»
وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌افزاید: «یک شاخه از القاعده که به رهبری عزالدین عبدالعزیز خلیل با حکومت ایران در تماس است، از سراسر جهان عرب برای رهبران ارشد القاعده پول جمع آوری می‌کند.»

احضار دو تن از هواداران تیم تراکتور سازی تبریز به دادگاه


 دوتن از هوارداران تیم تراکتور سازی تبریز به شعبه اول دادگاه تبریز احضار شدند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، تقی مولوی و بهراد خدایاری که در بازی تراکتور سازی و مس کرمان در اسفند ۸۹ حضور داشتند به اتهام اخلال در نظم عمومی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و عضویت در گروه‌های معاند نظام بازداشت شدند. 
این در حالی است که این دو تن سابقه فعالیت سیاسی نداشته و فقط به جرم هواداری از یک تیم فوتبال دادگاهی می‌شوند. 
دادگاه این افراد روز شنبه ۸ مرداد ماه برگزار خواهد شد.


برائت دوازده نفر از فعالین آذربایجانی در تبریز/ به همراه سنددوازده نفر از فعالین آذربایجانی که وکالت چند تن ایشان را آقای نقی محمودی بر عهده داشته است از اتهام فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌های قوم گرا و مخالف نظام جمهوری اسلامی تبرئه شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه این افراد که حدود یک ماه قبل و در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده بود، آن‌ها را از اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی تبرئه کرد.
لازم به ذکر است که این افراد، به مدت چندین هفته در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز و در سلول‌های انفرادی بازجوئی شده و پس از تکمیل پرونده‌شان در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز به ریاست حسن هاشم‌زاده، به دادگاه ارسال شده بود.محکومیت بهنام درویشان به سه سال حبس تعزیری/ به همراه سند
بهنام درویشان، وبنگار که روز پنج شنبه ۳۰ آبان ماه سال ۸۹ از سوی نیروهای امنیتی سپاه پاسداران بازداشت شده است در طی ۸ ماه اخیر از حق ملاقات با خانواده محروم است و از سوی دادگاه انقلاب قزوین به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج شنبه ۳۰ آبان ماه سال گذشته تعدادی از مامورین لباس شخصی با یورش به منزل پدری وی، ضمن تفتیش و ضبط برخی وسایل شخصی، نظیر یارانه، کتب، یادداشت‌ها و تعدادی سی دی، وی را دستگیر کردند.
نامبرده پس از بازداشت به سلول انفرادی بند اطلاعات سپاه پاسداران منتقل شده است و تا کنون و با گذشت بیش از ۸ ماه هیچگونه ملاقاتی با خانواده‌اش نداشته است.
پس از پیگیری‌های متمادی خانواده این زندانی و با مراجعه به دادسرای انقلاب وی دو هفته پیش به صورت تلفنی با خانواده خود تماس داشته است و از بیماری تنفسی خود که در زندان بدان مبتلا شده، ایشان را آگاه کرده است.
مقامات دادسرای انقلاب به خانواده وی گفته‌اند که اتهام ایشان فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارتباط با گروههای اپوزیسیون در خارج کشوراست.
بر اساس رای صادره از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان قزوین با استناد به ماده ۴۹۸ و ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
همزمان با بازداشت بهنام درویشان، ماموران امنیتی سعی در بازداشت دو تن از همکاران ایشان نیز بر آمدند که در پی آن علی شفیع در ۳۰ آبان ۱۳۸۹ در منزلش دستگیر شده و هنگام دستگیری کامپیو‌تر و تعدادی سی دی را با خود برده بودند. بعد از این یورش اطلاعی از وضعیت وی نیر در دست نیست.
گفتنی است خانواده بازداشت شدگان از سوی بازجویان پرونده به شدت تحت فشار قرار دارند تا در خصوص وضعیت این افراد اطلاع رسانی صورت نگیرد.


شش ماه حبس حجت منتظری اجرا شد

حجت منتظری، فعال سابق دانشجویی برای گذراندن حکم نهایی دادگاه خود، صبح روز پنجشنبه، ششم مرداد به زندان اوین مراجعه نمود.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نامبرده از سوی دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی مقیسه او را به شش ماه حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی به جرم اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبانی و شرکت در تجمعات محکوم کرده بود.
لازم به ذکر است، حجت منتظری در اسفند ماه سال ۸۸ با یورش ماموران امنیتی به منزل‌اش در شهر کرج بازداشت شد.

پلمپ چندین آتلیه عکس و آرایشگاه مردانه در تهران(تصویری)
در پی اجرای طرح پلمپ آتلیه‌های عکس و آرایشگاه‌هایی که غیر مجاز خوانده شده‌اند، روز چهارشنبه چندین آرایشگاه مردانه و آتلیه عکس توسط نیروی انتظامی پلمپ شدند.
در این اقدام که در راستای طرح ارتقا امنیت اجتماعی اجرا شد چندین آرایشگاه مردانه و ۷۰ آتلیه عکاسی ضمن بازرسی پلمپ و با آن‌ها برخورد شد.
به گزارش مهر، ساجدی نیا رئیس پلیس تهران مدعی شده است که "از این آتلیه‌ها عکس‌های مستهجن و کاتولوگ‌های غیر مجاز کشف شد. ضمن اینکه باند معرفی دختران نمونه به خارج کشور در این اتلیه‌ها منهدم شد."

وی ادامه داد: "این افراد با عکس گرفتن از دختران جوان آن‌ها را به خارج از کشور معرفی کرده و از آن‌ها اخاذی و سوء استفاده می‌کنند."

تداوم تحت فشار قرار دادنِ زندانیانِ سیاسی رجایی شهر


 علی رغم اعتراض زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به محدودیت‌های جدید اعمال شده در هواخوری، مسئولان تاکنون هیچ توجهی به این موضوع نکرده و تحت فشار قرار دادن زندانیان را به بهانه‌های مختلف پی می‌گیرند. 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وضعیت جسمی علی عجمی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر (بند امنیتی) به علت سر درد شدید و نوسان فشار خون (۹ - ۱۴) و بی‌خوابی نامساعد است.
این مهم در حالیست که مسئولان توجه خاصی به این مسئله نداشته و پزشکان حاضر در بهداری نیز دلیل اصلی بیماری این فعال دانشجویی چپ را اعلام نکرده‌اند.
هم چنین رسیدگی پزشکی به سایر زندانیان منجمله حشمت الله طبرزدی که از مشکلاتِ قلبی رنج می‌برد، جعفر اقدامی که دچار سیاتیک است، زانیار مرادی که به دلیل بیماری فتخ قادر به تحمل شرایط زندان نیست و رضا شریفی بوکانی که از هفت ماه پیش تاکنون از مشکلات تنفسی در رنج است؛ به مانند گذشته نامطلوب است.
از سوی دیگر نیز روز یکشنبه ۳ مردادماه افشین بایمانی، به دلیل اعتراض به محدودیت‌های زندان از قبیل قطع تلفن و ممنوعیت هواخوری، به سلول انفرادی زندان منتقل شد.
لازم به یادآوری ست که بهروز جاوید تهرانی، فرزاد مدد‌زاده، صالح کهندل و محمدعلی منصوری، چهار تن دیگر از زندانیان سیاسی محبوس در بند امنیتی رجایی شهر نیز طی هفته‌های گذشته به دلایل نامعلوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بودند.
اوایل بهمن ماه سال ۸۹ با انتقال اکثریت زندانیان سیاسی محبوس در این زندان (بیش از ۶۰ تن) به بند ۴ سالن ۱۲ و تشکیل بند امنیتی، کلیه ارتباط زندانیان با دنیای بیرون قطع و محدودیت های مضاعفی بر ایشان اعمال گردید.

تدوام جمع آوری آنتن‌های ماهواره در شهرستان‌ها
در تداوم جمع آوری آنتن‌های ماهواره در شهرهای مختلف کشور نیرو‌های انتظامی در شهرستان ممسنی اقدام به جستجوی خانه به خانه کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای انتظامی در محله‌های شاه داوود، شیر اسپاری و گچگران اقدام به جمع آوری ماهواره نمودند.
این نیرو‌ها به اعزای کشف و ضبط هر دستگاه، صاحبان آنرا ۶۰۰ هزار تومان جریمه نقدی می‌کنند.

پناهندگی ملی‌پوش بسیجی که نخواست «چماق‌دار» باشد

article picture
علیرضا درودیان‌فر، عضو تیم ملی کیک بوکسینگ ایران و قهرمان جهان در کشور سوئد تقاضای پناهندگی کرد. این ورزشکار به خودنویس می‌گوید: «در پاییز ۸۷ من را به همراه ورزشکارانی که در باشگاه بسیج تمرین می‌کردند را به یک رزمایش بردند. در آنجا از قبل طراحی کامل از یک شورش خیابانی ریخته شده بود... بعد از انتخابات بود که ما فهمیدیم دلیل رزمایش‌های پاییز ۸۷ چه بوده. گویا آنها (نیروهای سپاه و بسیج) در حال آمادگی برای وقایعی بودند که ما آن موقع خبر نداشتیم.»
این ملی پوش برای شرکت در مسابقات مبارزه آزاد سوئد، در اردیبهشت ماه به همراه اعضای تیم ملی وارد سوئد شد و پس ازپایان مسابقات و بدست آوردن مقام نائب قهرمانی، ساعاتی قبل از پرواز از تیم جدا شد و در پانزدهم ماه می ( بیست و پنجم اردیبهشت) در دفتر پناهندگان شهر استکهلم تقاضای پناهندگی کرده است.
از دیگر عناوین قهرمانی وی می‌توان به عضویت در تیم ملی رزمی جمهوری اسلامی ایران، نائب قهرمانی کاپ آزاد اروپا در ( ۲۰۰۸ )، قهرمانی کاپ آزاد اروپا ( ۲۰۱۰ )، قهرمانی جهان ( ۲۰۱۰ ) و نائب قهرمانی مبارزه آزاد اروپا ( ۲۰۱۱ )
در همین رابطه با درودیان‌فر گفتگو کردم.
علیرضا درودیان فر به گفته خودش از سال ۶۹ ورزش رزمی را آغاز کرده و پس از قهرمانی هایی که در سطح کشوری بدست آورد در سال ۷۸ به تیم ملی دعوت و در همان سال توانست نائب قهرمانی کاپ آزاد اروپا را بدست بیاورد.


کمپین و تظاهرات در نیویورک برای آزادی آمریکایی‌ها ی زندانی در ایران

article picture


با نزدیک شدن موعد دادگاه جاش فتال و شین باوئر، دو شهروند آمریکایی زندانی در ایران، که همزمان است با دومین سالگرد حبس آن‌ها، کمپینی اینترنتی در حمایت از این دو نفر به راه افتاده است.
علاوه بر این قرار است همزمان با زمان دادگاه، حامیان این دو نفر مقابل سازمان ملل در نیویورک گرد هم بیایند.
وب‌سایت «تو یرز، تو لانگ» که نامش اشاره دارد به طولانی بودن مدت زمان حبس جاش فتال و شین باوئر، که مستقل از خانواده‌های این دو نفر فعالیت می‌کند، از حامیان این دو شهروند آمریکایی خواسته است که تا موعد دادگاه، ۳۱ ژوئیه، هر روز به دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در واشینگتن زنگ بزنند و خواستار آزادی آن‌ها شوند.
به گزارش رادیو فردا ، حدود دوسال پیش از این جاش فتال و شین باوئر به همراه سارا شورد در مرز ایران و عراق بازداشت و سپس در ایران به جاسوسی متهم شدند. پس از آن مقامات جمهوری اسلامی با آزادی موقت سارا شورد موافقت کردند، اما دو نفر دیگر همچنان در حبس به سر می‌برند.

تابوشکنی دختران و افزایش زندگی مجردی آنها در شهرهای بزرگ ایران

article picture


با این که در فرهنگ عامه مردم در ایران، زندگی مجردی دختران باب طبع بسیاری نیست و هزاران حرف و حدیت بر می انگیزد، اما پدیده زندگی مجردی دختران جوان در شهرهای بزرگ ایران رو به افزایش است.
به گزارش شهرزاد نیوز ، براساس آمار ارائه شده از سوی سایت خبری وابسته به وزارت آموزش و پرورش، 30 درصد دختران مجرد در 5 شهر بزرگ زندگی مجردی دارند. بخشی از این دختران دانشجویانی هستند که از شهرهای دیگر برای تحصیل به شهرهای بزرگتر می روند. بخش دیگر که در سنین بالاتری است، دختران شاغل اند که مستقلا قادر به تامین هزینه های زندگی خود هستند.

۱۳۹۰ مرداد ۶, پنجشنبه

اهدا یک هواپيمای به رئيس‌جمهور ترکمنستان/خانواده ای بی سرپناه در زیر پل بعثت

article picture


احمدی نژاد از (کیسه خلیفه ) یک هواپيمای به رئيس‌جمهور ترکمنستان هدیه کرد
خبرگزاری فارس نوشت: هواپيمای اهدايی احمدی‌نژاد به رئيس‌جمهور ترکمنستان با استقبال مردم و مقامات اين کشور در فرودگاه بين‌المللی عشق‌آباد به زمين نشست.

این هواپيمای تک موتوره ايرانی که فجر 3 نام دارد و دارای ظرفيت 2 سرنشين است، به نشانه، به نوشته فارس، "دوستی عميق، احترام و تفاهم دوجانبه ميان رهبران 2 کشور به رئيس جمهور ترکمنستان هديه می شود".
این هواپیما که امروز به مقصد رسیده در ماه مارس سال جاری در تهران هواپيما به رئيس‌جمهور ترکمنستان هديه شد که به منظور شرکت در جشن‌های نوروزی به ايران سفر کرده بود.
خبرگزاری دولتی ترکمنستان اعلام کرد بر اساس سنت‌های ملی، جشن شکرگزاری با ورود اين هواپيما برگزار شد و ساکنان عشق‌آباد برای شادی و رفاه دو دولت همسايه و افزايش روابط دوستانه 2 ملت دعا کردند.

...............
خانواده ای بی سرپناه در زیر پل بعثت


اطلاعیه پژاک: قندیل را به باتلاقی برای سپاه پاسداران مبدل می کنیم


بدنبال درگيری ميان نيروهای نظامی جمهوری اسلامی و چریک های کرد (پژاک)در مرز ايران و عراق، پژاک با انتشار اطلاعیه ای به سپاه پاسداران هشدار داده است که قندیل را به باتلاقی برای سپاه پاسداران مبدل خواهد کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:
ما گریلاهای جوان، قندیل را به حماسه گاه خلق کرد و باتلاقی برای سپاه پاسداران مبدل می کنیم
جمهوری اسلامی که هم در داخل کشور و هم در خارج در شدیدترین تنگناهای سیاسی قرار گرفته و از هر نوع تحولی به شدت در هراس است، در 16/7/2011 حمله به مرزهای جنوب کوردستان را آغاز نمود. بیش از دوازده روز از مقاومت گریلاهای نیروهای شرق کوردستان در برابر این حمله ی خصمانه می گذرد. در این مدت، مقاومت حماسه ساز گریلاهای پژاک، نیروهای سپاه پاسداران را در قندیل زمینگر ساخته و ضربات سختی بر این متجاوزان وارد شده است.
بی شک اعمال متجاوزانه و وحشیانه ی جمهوری اسلامی از همان بدو روی کار آمدن این نظام متوجه خاک کوردستان بوده است. توپباران مناطق مدیا و آواره سازی روستانشینان کورد با هدف تضعیف باشور کوردستان از یک سو و تصفیه ی جنبش آزادی خواهی خلق کورد از سوی دیگر، مدت زمان مدیدی است که در دستور کار سپاه پاسداران بوده است. حمله اخیری که به مناطق مدیا صورت گرفته و طی آن نیروهای متجاوز ایران مرزهای جنوب کوردستان را درنوردیده و به عمق خاک جنوب کوردستان حمله ور شده اند گسترده ترین حمله ای است که جمهوری اسلامی بدان دست زده است. اما فاکتوری که جمهوری اسلامی در حین این حمله از یاد برده بود این است که گریلاهای جوان و تسلیم ناپذیر پژاک هرگز به هیچ نیرویی اجازه ی تجاوز به خاک کوردستان را نمی دهند. به ویژه در چنین برهه ی حساسی که خلقمان در شمال و غرب کوردستان در مسیر خودمدیریتی دموکراتیک دستاوردهای عظیمی کسب کرده و شرق کوردستان نیز به کمتر از زندگی آزاد به چیز دیگری رضایت نمی دهد، گریلاهای پژاک جهت مقابله با هر نوع حمله ای که خلق کورد و کوردستان را آماج خود سازد، در اوج آمادگی به سر می برد. درهم شکستن و تارومار کردن نیروهای سپاه در قندیل گوشه ای است از این روحیه ی مقاومت طلبی که همچنان ادامه دارد.

Kurdish music, Kırmanci music, Kurmanji (North of Xorasan)

به تازگي گروهي از هنرمندان خوش ذوق كورمانج شمال خراسان اقدام به انتشار آلبومي به نام كوات نموده اند.اين گروه كه نام خود را نيز به همين نام -كوات-نامگذاري كرده اند (كوات در زبان كوردي كورمانجي به معني باد ملايم و گرم ميباشد) اولين آلبوم خود را به همراه شش آهنگ و با تنظيم علي جافري و با سرپرستي آقاي محسن ميرزاده از طريق سايت خود منتشر كرده است.
شايان ذكر است كه اين آلبوم با اجرايي متفاوت از آنچه تاكنون از اين موسيقي به اجراء درآمده با استقبال بي نظري از سوي كوردهاي اين خطه روبرو شده به گونه اي كه در اكثر منازل و خودروها مردم به شنيدن اين آلبوم ميپردازند و در محافل به تمجيد از اجراء اين گروه ميپردازند.
اعضاي اين گروه عبارتند : از خانم يلدا عباسي خواننده و نوازنده دوتار، آقاي محسن ميرزاده خواننده ونوازنده دوتار، قاسم اهوراكي نوازنده سنتور، حسن كوهستاني ويولن، مسعود عابدين نوازنده عود، شاهرخ شيران نوازنده تار، مهدي رحيم زاده نوازنده كمانچه و ميثم قاضي ميرسعيد اجراي آواز
نشاني سايت گروه كوات : www.kuwtmusic.com
نشاني وبلاگ شخصي خانم يلدا عباسي: http://kuwat.blogfa.com
ه.ر.ک: در عملیات زمزیران 23 پاسدار کشته شدند

gerila.8

قرارگاه‌ مرکزی نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در رابطه ‌با عملیات زمزیران بیانیه‌ای صادر کرد. بر اساس این بیانیه‌ در عملیات زمزیران 23 پاسدار کشته‌ شده ‌و 4 تن از گریلاهای ه.ر.ک نیز جان خود را از دست داده‌اند.
قرارگاه‌ مرکزی نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در رابطه ‌با عملیات زمزیران بیانیه‌ای را جهت اطلاع افکار عمومی صادر کرد.
در این بیانیه ‌آمده‌ است: 
در روز 23 م جولای ساعت 6 و 30 دقیقه‌ عصر گریلاهای ه.ر.ک طی عملیاتی پایگاه‌ زمزیران را در حد فاصل سردشت -مهاباد مورد هدف قرار دادند در این عملیات 23 پاسدار کشته‌ شده‌ و دو نفر دیگر زخمی شدند، گفتنی است که‌ این پایگاه‌ توسط گریلاها منهدم شده‌ است.
ه.ر.ک از جان باختن 4 تن از گریلاها نیز در این جنگ خبر داده‌ است.
قرار گاه‌ مرکزی ه.ر.ک اعلام کرده که‌ این عملیات در پاسخ به‌ حملات رژیم ایران بوده‌ است.

اعلام هویت 4 گریلا از سوی ه.ر.ک

5_shehid

قرارگاه ‌مرکزی ه.ر.ک طی بیانیه‌ای هویت 4 تن از گریلاها را که ‌در عملیات زمزیران جان باختند اعلام کرد. ه.ر.ک در این بیانیه‌ مراتب تالم و تسلیت خود را به‌ خانواده‌ جانباختگان و تمامی خلق کرد ابراز داشته‌ است.
قرارگاه‌ مرکزی نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک علت تاخیر در اعلام هویت گریلاهای جانباخته ‌را قطع ارتباط گروه‌ عملیاتی با قرارگاه‌ عنوان کرده ‌است.
پژاک مشخصات این گریلاها را بدین ترتیب اعلام کرد:
-گریلا طیب رحیمی با کد عگید توسپا متولد سال 1981 شهر سنه‌ که ‌در سال 2000 به‌ صفوف گریلا پیوسته و از اعضای مجلس پژاک بود.
-گریلا نورجان دمیر با کد ساریا اونور متولد سال 1980 ایغدر که‌ در سال 1998 به ‌صفوف گریلا پیوسته‌ بود.
-گریلا اسماعیل یامان با کد شاهان دژرابون متولد سال 1986 ویرانشار که‌ در سال 2008 به ‌صفوف گریلا پیوسته‌ بود.
-گریلا صلاح‌الدین سیدی با کد تیکوشر ویان متولد سال 1984 شهر بانه‌ که‌ در سال 2007 به‌ صفوف گریلا پیوسته‌ بود.
قرارگاه‌ مرکزی نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در پایان بیانیه‌ مراتب تالم و تسلیت خود را به‌ خانواده‌ جانباختگان و 
تمامی خلق کرد ابراز داشته ‌و با گریلاهای جان باخته‌ تجدید میثاق می‌کند

تجمع اعتراضی در مقابل کنسولگری رژیم ایران در شهر هولیر

article picture


روز سه شنبه 4 مردادماه شماری کثیری از مردم، فعالین سیاسی و اعضای سازمان های مدنی به‌ دعوت کمپین "ایران ایست"، در مقابل کنسولگری رژیم ایران در شهر هولیر تظاهرات اعتراضی برپا کردند.

به گزارش سایت "پیامنیر" تظاهرکنندگان خواسته های خود را در 3 بند از جمله توقف هر چه‌ سریعتر توپباران مناطق مرزی اقلیم کردستان، عدم استفاده‌ سیاسی از رودخانه‌ های مشترک میان دو کشور مانند رودخانه‌ (الوند) به‌ منظور تسویه‌ حساب‌ های سیاسی و انعقاد قرارداد سیاسی مشترک میان رژیم ایران و دولت عراق به‌ منظور حصول اطمینان جهت عدم گلوله باران مناطق مرزی کردستان را به کنسولگری رژیم تحویل دادند. تظاهرکنندگان جهت توقف حملات به رژیم ایران 72 ساعت فرصت داده و اعلام کردند در صورت ادامه تجاوزگری های این رژیم، اقدامات جدی تری را در پیش خواهند گرفت.
گزارش دریافتی از پیام

ممنوع ملاقات همیشگی یک فعال مدنی کردفعال مدنی کرد صلاح مصتفا پور که حدود 9 ماه پیش در شهر سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به 20 سال زندان و تبعید به زندان میناب محکوم شد.
گفتنی است که نامبرده در دادگاه محکوم شده که در حدود 20 سال حبس خود اجازه هیچ گونه ملاقاتی و یا ارتباطی با خانواده خویش را ندارد.

شایان ذکر است صلاح مصنفا پور 27 ساله اهل شهرستان سقز و حدود 9 ماه پیش در منزل شخصی پدری توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و مدت زیادی را در زیر شدیدترن شکنجه ها بوده و در دادگاه شهر سقز به اتهام محارب از نوع درجه چهارم و اقدام علیه امنیت ملی به 20 سال زندان و تبعید به زندان میناب و ممنوع ملاقات همیشگی محکوم شده است.
گزارش دریافتی از کمیپن دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
 

نامه سرگشاده بازماندگان قتلعام سراسری زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامینامه سرگشاده بازماندگان قتلعام سراسری زندانیان سیاسی توسط جمهوری اسلامی به احمد شهید نمایندهء ویژه جهت بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران


نامه سرگشاده
جناب آقای احمد شهید
انتخاب شما بعنوان نمایندهء ویژه جهت بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران موجب و موجداحساسی دوگانه ، اما همسو در ما ایرانیان گردید :
 نخست اینکه : ما خوشوقت و خوشحالیم از اینکه شورای حقوق بشر و مألاٌ سازمان ملل متحد با تعیین نماینده ای ویژه ، تحقیق وبررسی در خصوص وضعیت حقوقی مردم ایران تحت سلطه و اداره ی «جمهوری اسلامی» را در دستور کار خود قرارداده است ، این اقدام مایه ی دلگرمی مردمی است که حقوق اش بنحو مستمر و فزاینده ای نقض و هرگونه صدای اعتراضش به طرز بیرحمانه ای سرکوب میشود .
دیگر اینکه : نفس تعیین نماینده ء ویژه در خصوص بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران ؛ برای چهارمین بار از آغاز بر سر کار آمدن «جمهوری اسلامی» ؛  تأئید یست ضمنی براستمرار وضعیت اسفبار و هردم فزاینده ء نقض آشکارحقوق اساسی و بنیادین بشر در کشور ما وتأکیدی است بر ضرورت تحقیق و بررسی و رسیدگی به این شرایط غیر انسانی ؛ و این بنوبهء خود یادآوری مجدد شرائط و وضعیت تأسفباری است که مردم کشور ما ایران، در آن بسر می برند. نقض حقوق بشردر ایران که در همه ء عرصه های حیات اجتماعی ، همزمان و همپای استقرار«جمهوری اسلامی » و نظام سیاسی مبتنی بر اصل «ولایت فقیه» ِ آن در کشورما مضاف برآنچه که در رژیم گذشته با آن مواجه بودیم ، جریان داشت ؛ از ژوئن ۱۹۸۱برابر با خرداد و تیر ماه ۱۳۶۰ با شروع موج دستگیریها و شکنجه ها و اعدام و تیربارانهای دست جمعی مخالفین و معترضین محروم از طی آئین دادرسی ومحکوم شده در دادگاههای چند دقیقه ای که بدون حضور وکیل مدافع و بدون حق دفاع توسط متهمان و پشت درهای بسته و اغلب با چشم بند صورت میگرفت واردآنچنان مرحلهء تازه و دهشتناکی گردید که کمیسون حقوق بشر را برآن داشت تا در ۱۹ اکتبر ۱۹۸۴برابر با مهرماه۱۳۶۳براساس قطعنامهء ۵۴/۱۹۸۴ خود آقای آندرس آگوئیلاررا بعنوان نخستین نمایندهء ویژه برای بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران تعیین نماید . دولت وقت «جمهوری اسلامی » به نخست وزیری میرحسین موسوی و ریاست جمهوری سید علی خامنه ای به آگوئیلار اجازهء دیدار از ایران و تحقیق و بررسی و تهیهء گزارش در زمینه ء وضعیت حقوق بشر را نداد و اگوئیلار بدلیل عدم همکاری این دولت و فقدان امکان انجام مأموریت اش در تاریخ مارس ۱۹۸۶ برابر با اسفند ماه۱۳۶۴  از سمت خود استعفاء داد و جای خود را به رینالدوگالیندوپل سپرد که بر اساس قطعنامهء ۵۵/۱۹۸۷در تاریخ  ۱۱مارس ۱۹۸۷ برابر با ۲۱ اسفند ماه ۱۳۶۵ به این سمت تعیین گردید .

در عصر توحش اسلامی به سر می بريم

article pictureتوحش اسلامي در توهم تمدن!آيا اميدی هست؟


قرون اخير با وجود اين كه شاهد خيزش هايي هستيم كه خود را اسلامي مي نامند و هويت اسلامي را برچسبي ساخته اند، براي تعصبات و نفرت ها و جهالت ها و با آن كه اين خيزش ها، همواره حكومتي نبوده و مردمي نيز بوده است، اما بيداري اسلامي نيست، بلكه "خيزش توحش اسلامي" است. توحش اسلامي است، چون آنچه اينك تحت عنوان شريعت اسلامي انجام مي دهند، با دين اسلام و حقيقت و روح همه اديان، بيگانه كه هيچ حتي در تضاد است. در عصر توحش اسلامي هستيم، چون فرهنگ جاهليت پيش از پيامبر اسلام و تعصبات و خرافات اديان ديگر را با هم جمع زده اند، و اين دشمن اسلام را، به نام اسلام به خورد يكديگر مي دهند و هر كسي را كه بنا بر فطرت الهي با آن مخالفت كند، برچسب غيرديني كه سهل است، قرباني مي كنند و مي كشند. در عهد توحش اسلامي هستيم، زيرا به كام فرهنگ جاهليت و به نام دين وقيحانه ترين جنايت ها را مرتكب مي شوند و خود را وقيحانه تر، وارثان زمين نيز مي دانند! در دوران توحش اسلامي هستيم، چون اين ملغمه دزدانه از جهالت، جنايت و تعصب وارد خانه شده و صاحب خانه را كه دين اسلام بوده بيرون كرده و خود بي شرمانه به نام شريعت اسلامي به جاي آن نشسته و به نام دين خدا، كارهايي مي كند كه حتي در تاريخ توحش نيز كم سابقه است. در 1400 سال پيش قرآن به مسلمانان خاطر نشان مي سازد كه چون دشمنان بودند و پس از رسالت محمد تبديل به برادران شدند و همين صلح و دوري از دشمني را به صرف خود –حتي بدون سخن از يكتاپرستي- ملاكي بر درستي و حقانيت كنوني شان معرفي مي كند، ولي امروز اسلام طالباني و اسلام بن لادني، به نام دين سر مي برند و تكبير مي فرستند و اميد دارند كه به بهشت نيز روند!؟

تهديد رضا شهابی ، کارگر زندانی و سناريوی آزار وی

article picture


بر اساس چند خبر مختلف از منابع موثق،دستگاه قضايي به طور كامل تحت تاثير مقامات امنيتي، اقدامات غير انساني خود عليه رضا شهابي را تكميل كرده است.در هفته ي گذشته يك مقام اطلاعاتي به رضا شهابي كه در بند امنيتي وزارت اطلاعات يعني بند 209 زندان اوين محبوس است مراجعه كرده و با تهديد با او برخورد نموده است.
به گزارش بولتن اخبار کارگری ، اين بازجو كه در سيستم قضايي جمهوري اسلامي كارشناس خوانده ميشود! با حالت تهديد و تمسخربه رضا گفته است كه اگر براي كارگران مبارزه كرده اي حالا هم تاوانش را پس بده !شهابي پاسخ داده من بنا بر وظيفه ام به دفاع از كارگران پرداخته ام و هنوز هم اين راه را هم قبول دارم.
از سويي به نظر ميرسد مقامات قضايي از جمله قاضي صلواتي كه صريحا هرگونه اقدامي به قصد ايجاد فشار و آزار و اذيت رضا و خانواده اش را انجام ميدهد، سعي ميكنند با پنهان كردن بهانه ي بازداشت رضا كماكان وي را در زندان نگه بدارند.با وجود اينكه براي آزادي رضا وثيقه ي يكصد ميليون توماني تعيين شده است اما صلواتي و ديگر مقامات قضايي تاكنون از فراخواندن خانواده براي معرفي وثيقه گذار جهت انجام مراحل توديع وثيقه خودداري كرده اند.به عبارتي با اين اقدام وانمود ميكنند ادامه ي بازداشت شهابي به دليل اين است كه خانواده اش امكان توديع وثيقه نداشته است،در حالي كه خودشان چندين ماه است خانواده ي شهابي را براي توديع وثيقه به دادگاه راه نمي دهند.
با وجود اينكه "رشته احمدي" معاونت امنيت دادستان تهران نيز به خانواده ي شهابي قول تسريع در آزادي شهابي و توديع وثيقه را داده است اما تا كنون هيچ نتيجه ي عملي براي آزادي رضا حاصل نشده است.
خانواده ي شهابي كه اكنون در شرايط بسيار بد از نظر روحي و اقتصادي قرار دارند،بارها به دفتر " جعفري دولت آبادي" دادستان كل استان تهران مراجعه كرده و علاوه بر چندين نامه كه به وي نوشته اند يك بار نيز به صورت حضوري و در ملاقات اين مسائل را شرح داده اند. با وجود اينكه آقاي دولت آبادي با گرفتن شماره ي تماس از همسر شهابي قول داده كه مساله را پيگيري ميكند اما هيچ گاه با اعضاي خانواده ي شهابي تماسي گرفته نشده و هيچ اقدامي هم براي آزادي رضا صورت نگرفته است.
قاضي صلواتي حتا گفته است كه دادگستري استان تهران "بي خود گفته است كه شهابي بايد با وثيقه آزاد شود و هر كدام از مقامات قضايي كه چنين گفته خانواده را سر كار گذاشته" !
رضا شهابي،كارگر و عضو هيات مديره ي سنديكاي كارگران واحد، اكنون به مدت 14 ماه است كه بدون هيچ دليلي و تنها به خاطر نمايندگي كارگران براي احقاق حقوق صنفي شان در بند امنيتي 209 زندان اوين محبوس است و هم اكنون از چندين ناراحتي شديد جسمي رنج ميبرد.


چهارم مرداد ماه 90

تایید حکم اعدام زندانی عباس توکلی برازجانی

article picture


بنابه گزارشات رسیده به" فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" حکم اعدام زندانی عباس توکلی برازجانی توسط دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفته است و هر لحظه امکان به اجرا در آوردن این ضد بشری می رود.
حکم ضدبشری اعدام علیه زندانی عباس توکلی برازجانی 38 ساله توسط دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفته است. علیرغم اینکه مدتی از تایید حکم اعدام می کذرد ولی هنوز به او در زندان این حکم را ابلاغ نکرده اند و فقط بصورت شفاهی به خانوادۀ وی اعلام شده است.تایید حکم ضد بشری اعدام علیه این زندانی که به گواه یکی از مامورین نیروی انتظامی در دادگاه بی گناه می باشد و هر لحظه احتمال اجرای این حکم می رود.او در حال حاضر در بند 1 زندان گوهردشت کرج زندانی است.

اعدام يک زنداني بلوچ در کرمانعید محمد مندازهی فرزند دادخدا 33 ساله بامداد روز سه شنبه 4 مرداد ماه در زندان کرمان اعدام شد
 فرد مذکور پس از شش سال زندان چند ماه قبل بدون داشتن وکیل و بدون اطلاع خانواده  در یک دادگاه تشریفاتی حاضرو در آنجا حکم اعدام دريافت ميکند
علت بازداشت وي دست داشتن در قاچاق مواد مخدر اعلام شده بود
انجمن فعالان حقوق بشر بلوچستان


شناسایی شد : چهار مزدور سپاهی در شیراز


معرفی جنایتکاران:1- حسین قاسمی – فرماندار شیراز.2- سرهنگ پاسدار حمید رضا گرامی – فرمانده سپاه شیراز(سپاه مقاومت بقیه الله شیراز) 3- علی شیرازی – هماهنگ کننده عملیات سپاه شیراز
4- محمد شاملو – معاونت عملیاتی سپاه شیراز و فرمانده نیروهای سرکوبگر سپاه در اعتراضات بعد از انتخاباتاین عکس در تاریخ 1 اسفند 89 در مقر فرماندهی مقاومت بقیه الله شیراز و بعد از سرکوب گرفته شده. نکته جالبش ساندیس خوری حتی در رده فرماندهی هست. من نمی دونم این بچه های 14 و 15 ساله چه گناهی دارن که بازیچه دست اونا شدن. یکی از دوستانم دردوران دبیرستان جزء همین به قول معروف لباس شخصی ها بود که همون شبش برگشت. چون من روزنامه نگار بودم این 2 تا عکسو فرستاد. شایدم بازم بفرسته. ولی مهم اینه که الان دیگه جزء ماست.

نامه ۱۵۰۰ دانشجوی دانشگاه شریف به مقامات قضایی پیرامون آزادی علی اکبر محمدزاده، دانشجوی زندانی

بیش از ۱۵۰۰ تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با امضای نامه‌ای خطاب به دستگاه قضایی خواهان آزادی علی اکبر محمدزاده، فعال دانشجویی این دانشگاه شدند.
به گزارش دانشجونیوز، علی اکبر محمد زاده، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، در روز دوشنبه ٢٦ بهمن ٨٩ به هنگام خروج از درب آزادی دانشگاه صنعتی شریف، توسط ماموران امنیتی تحت تعقیب قرار گرفته و پس از ضرب و شتم در میدان آزادی دستگیر شد.
زمان برگزاری اولین جلسه دادگاه این فعال دانشجویی، سوم مرداد در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی عنوان شده است. اتهامات وی، «تبانی و اجتماع علیه امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اختلال در نظم عمومی» است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، متن نامه دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به شرح زیر است:
«بیش از چهار ماه از بازداشت یار دبستانی ما، «علی‌اکبر محمدزاده» (ورودی ۸۶ مهندسی مکانیک) می‌گذرد. آخرین دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف از تاریخ ۲۶ بهمن ماه ۸۹ در بازداشت به سر می‌برد و تاریخ برگزاری دادگاه ایشان سوم مردادماه ۹۰ اعلام شده است. ما گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، نسبت به بازداشت‌های ناگهانی و طولانی مدت هم‌دانشگاهی‌های خود معترضیم. ما گمان می‌کنیم فعالیت دانشجویان در حریم دانشگاه باید تابع قوانین و نظارت‌های دانشگاهی باشد و باور داریم که دخالت نهادهای خارج از دانشگاه به نقض استقلال دانشگاه می‌­انجامد. ما بازداشت طولانی مدت آقای محمدزاده را خلاف موازین حقوقی می‌دانیم و عمیقا خواستار رعایت قانون و روند صحیح قضایی در برگزاری دادگاه یار دربند خود هستیم. جامعه دانشگاهی شریف چشم انتظار بازگشتِ علی اکبر محمدزاده به محیط دانشگاه است.»
علی اکبر محمد زاده، بدون برخورداری از حق مرخصی از زمان بازداشت، هم اکنون دوران محکومیت خود را در بند ٣٥٠ زندان اوین می گذراند.

 معرفی قاسمی برای وزارت نفت؛ «افزایش سهم سپاه در دولت»
نامش رستم قاسمی است. هرچه در گوگل و سایر موتورهای جستجو دنبال گذشته‌ای از او بگردی تنها به قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه می‌رسی. گویا زندگی سیاسی‌اش از همین جا آغاز شده، از دی ماه ۱۳۸۶ که محمدعلی جعفری فرمانده سپاه طی حکمی او را به فرماندهی این قرارگاه منصوب کرد. تنها می‌دانیم که پیش از آن مسئول قرارگاه سازندگی نوح وابسته به نیروی دریایی سپاه بوده و ”طرحهای مهمی“ را در منطقه پارس جنوبی اجرا کرده است.
قرارگاه خاتم‌الانبیا شرکتی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران است که بعد از جنگ ایران و عراق با دستور علی خامنه‌ای  تأسیس شد و هدف از تأسیس آن آب‌رسانی، صدور نفت و گاز، پروژه‌های سدسازی و انتقال آب و نیرو و راه‌سازی بود. 
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران در توجیه تأسیس این شرکت گفته بود: «سپاه پاسداران در زمان جنگ، حجم عظیمی از آلات و ادوات مهندسی را بنا‌به نیاز زمان جنگ در اختیار گرفته بود که پس از جنگ بی‌استفاده مانده است و بنابراین ضرورت دارد که این امکانات و تجهیزات برای کمک به توسعه اقتصاد به‌کار گرفته شود. بر این اساس تدبیر شده که بخشی از توان سپاه از حالت نظامی خارج و به غیرنظامی تبدیل شود و به سازندگی کشور کمک کند. با این پیشینه، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای کمک به سازندگی و بازسازی خرابیهای جنگ به میدان آمده است». 
اما تا به امروز بیشترین حجم کارهای عمرانی قرارگاه خاتم‌الانبیا مربوط به پروژه‌های نفت و گاز و خط لوله انتقال این دو بوده است. 

نگهداری غیر قانونی یک شهروند مسیحی در زندان مرکزی همدان

علی رقم تبرئه چهار شهروند مسیحی بازداشتی توسط دستگاه قضایی، واهیک آبراهامیان، یکی از بازداشت‌شدگان هم‌چنان به‌صورت بلاتکلیف در زندان همدان به‌سر می‌برد.
این چهار شهروند مسیحی در تاریخ ۱۳ شهریور ۸۹ توسط اداره اطلاعات و در منزل شخصی واهیک آبراهامیان بازداشت شدند. سه تن از بازداشت‌شدگان به نام‌های سونیا کشیش آوانسیان، آرش کرمان جانی و آرزو تیموری، پس از تحمل ۸ ماه حبس هم‌زمان با تبرئه از سوی دادگاه آزاد شدند اما در این بین واهیک آبراهامیان علی رغم تبرئه با گذشت ۳ ماه به‌صورت غیرقانونی هم‌چنان در بازداشت به‌سر می‌برد.
لازم به یاد آوریست واهیک آبراهامیان پیش‌تر در اسفند ۸۸ نیز بازداشت و در تاریخ ۴ اردیبهشت ۸۹ پس از ۵۳ روز زندان انفرادی و ۵ روز بند عمومی در زندان اوین با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی به‌طور موقت آزاد گردید بود.

بی خبری و نگرانی از وضعیت جسمی مهدی خزعلیپس از گذشت هشت روز از بازداشت مجدد مهدی خزعلی و عدم تماس وی با منزل و با توجه به اعلام اعتصاب غذای او در جلسه دادگاه، نگرانی ها از وضعیت جسمی ایشان بیشتر شده است
به گزارش تحول سبز، مهدی خزعلی، نویسنده، پزشک و وبلاگ نویس منتقد دولت و فرزند آیت الله ابوالقاسم خزعلی که در ۲۷ تیرماه مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود در پاسخ به ضرب و شتم خود توسط مامورین امنیتی هنگام بازداشتش خطاب به قاضی دادگاه خود اظهار داشته بود که: تو نوچه وزارت اطلاعات هستی. با آنکه گردنم ورم کرده و شکسته، تقاضای درمان نمیکنم و از امروز اعتصاب غذا میکنم و جنازه ام را بر دوشتان میگذارم.
حال پس از گذشت نزدیک به هشت روز از بازداشت غیر قانونی ایشان و عدم تماس وی با منزل نگرانی ها نسبت به وضعیت جسمی ایشان بیشتر شده و طبق اخبار رسیده ایشان نیز همچنان در اعتصاب غذا به سر می برند.

گفتنی ست، دکتر مهدی خزعلی هفته گذشته و در پی تماس تلفنی بازجوی خود به محلی که از سوی بازجویش مشخص شده بود مراجعه نموده بود تا وسایلی را که در دستگیری قبلی وی از ایشان توقیف شده بود باز پس گیرد . اما پس از مراجعه ایشان به محل مقرر مورد هجوم مامورین امنیتی قرار گرفته، و پس از ضرب و شتم بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.
بر اساس آخرین اخبار وی هم اکنون در سلول انفرادی نگهداری وی شود و همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد.

احضار علی کلایی وبلاگ نویس برای اجرای حکم هفت سال حبس تعزیریعلی کلایی، فعال سیاسی_مدنی، وبلاگ نویس و عضو سابق کمیته گزارشگران حقوق بشر، برای اجرای حکم هفت سال حبس تعزیری به زندان فراخوانده شده.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، حکم کتبی و احضاریه‌ای از سوی شعبه اجرای احکام مستقر در دادسرای اوین، برای علی کلایی ارسال شده است که بر اساس این حکم وی باید ظرف سه روز خود را برای اجرای حکم به زندان معرفی کند.
احضار علی کلایی برای اجرای هفت سال حبس تعزیری در حالی صورت می‌گیرد که هنوز حکم دادگاه تجدید نظر به او و وکیل وی ابلاغ نشده و پس از پیگیری‌های مینا جعفری، وکیل علی کلایی از شعبه ۵۴ تجدیدنظر دادگاه انقلاب مشخص شد که دادگاه وی را برای اجرای حکم ۷ سال زندان احضار کرده‌ است. 

احضار عبدالله مومنی و تفهیم اتهامات جدید
عبدالله مؤمنی، عضو ستاد مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته که پس از انتخابات بازداشت و روانه زندان شده بود، بار دیگر به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی متهم شده است.
به گزارش سایت کلمه، آقای مؤمنی که محکومیتش را در زندان اوین می گذراند، یازده ماه پس از انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به آیت الله خامنه ای رهبر ایران در مورد بدرفتاری بازجویانش، از بند ۳۵۰ زندان اوین به دادسرای این زندان احضار و اتهامات جدید به او تفهیم شده است.
آقای مؤمنی در نامه‌ای که به رهبر ایران نوشت از «شکنجه شدید، اعترافات ساختگی و محاکمه نمایشی و فقدان کامل استقلال قضایی در محاکمه‌اش» سخن گفت و خواستار تشکیل کمیته حقیقت یاب پیرامون رخدادهای صورت گرفته شد.
غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه و وزیر پیشین اطلاعات ایران در‌‌ همان زمان ضمن تکذیب بدرفتاری بازجو‌ها، اعمال شکنجه در زندان و بازداشتگاه‌ها را غیر ممکن دانست؛ اما آقای مؤمنی با انتشار نامه‌ای از درون زندان با ارائه توضیحاتی به آقای اژه‌ای نوشت که مخاطب نامه وی رهبری بوه نه وزیر اطلاعات وقت.