۱۳۹۰ آذر ۱۹, شنبه

اعتراف عضو مجلس آخوندی:در کرج ۴ زندان وجود دارد که در دنیا بی‌سابقه است

article picture
"بسیاری از خانواده‌های بازداشت شدگان زندان‌های کرج در کرج ساکن می‌شوند. علاوه بر این گاهی زندانیان پس از آزادی به دلیل اینکه پولی ندارند دست به سرقت می‌زنند. در بررسی‌های به عمل آمده از سوی نیروی انتظامی نیز مشخص شده که بیشتر ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات امنیتی کرج ناشی از وجود زندان‌ها در کرج است. "
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی بزرگترین مشکل مردم در استان البرز را وجود چهار زندان در این منطقه عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در هیچ کجای دنیا شهری وجود ندارد که چهار زندان داشته باشد.
عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار قانون با اعلام این مطلب اظهار داشت: البته مسئولان قول مساعدی برای انتقال دو زندان به بیرون از کرج را مطرح کرده‌اند و ما پیگیر اجرای این موضوع هستیم.
وی افزود: قاعدتا اگر در شهری یک زندان وجود داشته باشد بودجه فرهنگی خاصی هم برای آن تدوین می‌شود. در حالی که ما در استان البرز و شهر بزرگ کرج نه تنها بودجه فرهنگی اضافه نداریم بلکه زندان‌ها علاوه بر کمبود بودجه و امکانات، معضلاتی را هم ایجاد می‌کنند.اکبریان با اشاره به برخی مشکلات ناشی از وجود چهار زندان در کرج یادآور شد: بسیاری از خانواده‌های بازداشت شدگان زندان‌های کرج در کرج ساکن می‌شوند. علاوه بر این گاهی زندانیان پس از آزادی به دلیل اینکه پولی ندارند دست به سرقت می‌زنند. در بررسی‌های به عمل آمده از سوی نیروی انتظامی نیز مشخص شده که بیشتر ناهنجاری‌های اجتماعی و مشکلات امنیتی کرج ناشی از وجود زندان‌ها در کرج است.
نماینده کرج در ادامه ابراز امیدواری کرد که مسئولان هرچه سریعتر در جهت حل مشکل زندان‌ها به عنوان یک معضل بزرگ ملی که به ما تحمیل شده، اقدام کنند و زندان‌های کرج را به جایی بیرون از استان البرز منتقل کنند.
وی اضافه کرد: در پی تعطیلی دو زندان در تهران، زندانیان هم به کرج منتقل شده‌اند و در واقع سر بار مشکلات تهران در بحث زندان‌ها به کرج تحمیل شده که این موضوع در شأن مردم کرج نیست.
اکبریان مشکل معابر ورودی و خروجی کرج را از دیگر مسائل این شهرستان عنوان کرد و افزود: کرج که در زمان پیش از انقلاب 150 هزار نفر جمعیت داشته در حال حاضر دو میلیون جمعیت دارد و این شهر به صورت بی‌رویه و بدون توجه به معابر ورودی و خروجی بزرگ شده است.
نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه تکمیل اتوبان شهید همت به کرج و کمربند شمالی می‌تواند گره ورودی و خروجی کرج را باز کند، گفت: کرج محل عبور 11 استان به علاوه پایتخت است و بار ترافیکی از خارج استان البرز به ما تحمیل می شود. البته در این باره هم مصوباتی وجود داشته که لازم است در اجرای آنها تسریع شود.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر