۱۳۹۰ اسفند ۶, شنبه

یک فرمانده سپاه : اگر در جنگ نرم موفق شویم٬ فضا دیگر امنیتی نخواهد بود


یکی از فرماندهان سپاه محمد رسول الله در جریان یک سخنرانی با ادعای اینکه جمهوری اسلامی در زمینه «جنگ نرم می توانددر دنيا حرف اول را بزند » تاکید کرده است که «اگر بتوانيم در این زمينه (جنگ نرم)عملكرد خوبي داشته باشيم، هرگز فضاي امنيتي در كشور حاكم نخواهد شد.»
به گزارش دانشجونیوز، سردار محسن كاظميني، فرمانده سپاه محمد رسول الله در همايش «جوانه هاي فتح خيبر» قدرت دفاعی ایران «در صحنه های نبرد» را بسیار بالا توصیف کرده و گفته است: دشمن براي ايجاد "فتنه" در سال 88 ده سال سال برنامه ریزی کرده بود.
وی همچنین گفته است: «امروز دشمنان به دنبال ايجاد فتنه هاي جديد در فرصتي بسيار كوتاه‌تر هستند.»
بخش «دفاعی و امنیتی» باشگاه خبرنگاران، اظهارات محسن كاظميني، را پوشش داده است.
این فرمانده سپاه در ادامه «تلاش دشمن در جهت تغيير هويت، كاهش مشاركت مردم در صحنه هاي سياسي و تحميل چالش امنيتي بر كشورمان را از جمله گزينه هاي جنگ نرم دشمن عليه نظام اسلامي« دانسته است.
فرمانده سپاه محمد رسول الله همچنین ادعا کرد: «با قدرتي كه امروز داريم، كشورمان مي‌‎تواند در زمينه جنگ نرم در دنيا حرف اول را بزند؛ چراكه پشتوانه ما مكتب الهي و فرهنگ عاشورايي است.»
وي در ادامه تاكيد كرده است: «اگر ما در عرصه جنگ نرم از فضاي سايبري استفاده نكنيم، به معناي اين است كه در مقابل دشمن بايد دائما در حال پدافند و عقب‌نشيني باشيم.»
سپاه در شرایطی فعالیت‌‌های خود را متوجه «جنگ نرم» و حضور در اینترنت کرده که پیش‌تر با امنیتی کردن فضای جامعه مانع از حضور معترضان به نتیجه انتخابات در خیابان‌ها شده بود.
فرماندهان سپاه٬ بسیج و پلیس طی دو سال گذشته هرگز حاضر نشده‌اند فضای امنیتی ایجاد شده در کشور را بپذیرند٬ اما آقای کاظمینی در سخنان خود به طور تلویحی به این واقعیت اعتراف کرده است.
محسن کاظمینی٬ فرمانده سپاه تهران بزرگ در انتهای اظهاراتش اعلام کرده است که در صورتی که سپاه پاسداران بتواند عملکرد مناسبی در «جنگ نرم» داشته باشد «هرگز فضای امنیتی در کشور حاکم نخواهد شد.»

درگیری ماموران رژیم با تعدادی از مردم پاوهروز گذشته مأموران مبارزه با قاچاق كالا در ورودی غربی شهر پاوه با تعدادی از شهروندان پاوه ای درگیر شدند.
براساس گزارش رسیده به آژانس خبری موکریان، ساعت 11 قبل از ظهر روز پنجشنبه‌ چهارم اسفندماه‌ بین کاروان ماشین های نیروی انتظامی حامل کالاهای ضبط شده‌ شهروندان پاوه‌ و افرادی که‌ گویا صاحبان کالاهای مربوطه‌ بودند در ورودی غربی شهر پاوه درگیری رخ داده است.
این درگیری در نهایت، با شلیک تیر هوایی توسط مأموران مبارزه با قاچاق كالا و پراکنده‌ شدن صاحبان کالاهای ضبط شده پایان یافت.
گفتنی است علل بسیاری از جمله بیکاری، فقر و کوهستانی و مرزی بودن شهرستان پاوه موجب شده‌ تا عده‌ای از شهروندان علیرغم میلشان، برای امرار معاش ناچار به داد و ستد کالا در دو سوی مرز شوند که‌ بعضاً در این راه‌ مال، جان و گاهی هر دو را از دست می دهند.
موکریان

دور جدید پرونده‌سازی علیه روزنامه‌نگاران توسط سپاه

article picture

«مرکز بررسی جرائم سازمان یافته» سپاه پاسداران با انتشار اطلاعیه‌ای دور جدید پرونده‌سازی علیه برخی روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای زندانی در جمهوری اسلامی را آغاز کرد.
به گزارش سایت «گرداب»٬(بخوانید گنداب ولایت فقیه ) این مرکز روز شنبه (ششم اسفند) مدعی شده که برخی فعالان رسانه‌ای زندانی در عملیاتی به نام «چشم روباه» مربوط به فعالیت‌های شبکه بی‌بی‌سی فارسی در ایران شرکت داشته‌اند.
در اطلاعیه این مرکز با اشاره به نام اختصاری گروهی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای زندانی٬ ادعا شده که آن‌ها با شبکه بی‌بی‌سی فارسی در «جنگ نرم» علیه جمهوری اسلامی همکاری داشته‌اند.
«مرکز بررسی جرائم سازمان یافته» سپاه هویت اختصاری این فعالان رسانه‌ای را خانم‌ها «م. م»، «پ. آ»، «م. م» و آقایان «ن. ش» و «ا. ع. ع» اعلام کرده و نوشته که پرونده آنها به محاکم قضائی فرستاده شده است.
به گزارش دیگربان ، آن‌طور که این مرکز ادعا کرده است٬ در جریان عملیات ««چشم روباه» ۲۴ نفر شناسایی شده‌اند که برای ۱۰ نفر از آن‌ها که خارج از ایران هستند «قرار غیابی» صادر شده است.

داوود بهمن آبادی در ششمین روز اعتصاب غذاداوود بهمن آبادی، وبلاگ نویس و جانباز جنگ در سلولهای انفرادی بند ۲ الف متعلق به سپاه پاسداران از هفته پیش در اعتصاب بسر می‌برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این وبلاگ نویس در اعتراض به بلاتکلیفی و بازداشت بی‌مورد خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.
وی در حالی وارد ششمین روز اعتصاب غذای خود شده است که دو هفته پیش در پی وخامت حال جسمی‌اش به بیمارستان منتقل شده بود.
داوود بهمن آبادی که از بیماری آرتروز گردن و پروستات رنج می‌برد در طی مدت بازداشت مورد رسیدگی پزشکی مناسب قرار نگرفته است.
وی در دوم آذر ماه از سوی پلیس امنیت احضار و پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده و تا کنون علی رغم گذشت بیش از سه ماه هم چنان در انفرادی‌های بند ۲ الف نگهداری می‌شود.

تداوم پلمپ اماکن کسب بهاییان در سمناندر پی تشدید فشارهای اقتصادی بر شهروندان بهایی در طی چند ماهه اخیر تعدادی از محل‌های کسب چند شهروند بهایی ساکن سمنان توسط اداره اماکن (به دستور اداره اطلاعات) پلمپ شده و پیگیری‌های انجام گرفته توسط صاحبان این مشاغل تاکنون ثمری نداشته و در بعضی موارد به لغو جواز هم منتهی شده است.
پیش‌تر خبرگزاری هرانا سندی دال بر در خواست پلیس ناظر بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از ریاست مجمع صنفی این استان مبنی بر شناسایی اقلییت‌های مذهبی موجود در صنوف این استان و معرفی ایشان به پلیس منتشر کرد.
بنظر می‌رسد اقدامات مشابهی از سوی اداره اماکن در سایر استان‌ها نیز صورت گرفته است و شناسایی و پلمپ محل کسب شهروندان بهایی استان سمنان نمونه بارز و آشکار آن است.
مواردی که تاکنون در خصوص پلمپ محل کسب بهائیان در این استان توسط گزارشگران هرانا جمع آوری شده عبارتست از:
۱ – فروشگاه پوشاک متعلق به بهفر خانجانی: محل مزبور چندین ماه است که پلمپ شده که «عدم صلاحیت» نامبرده را دلیل پلمپ عنوان کرده‌اند لازم به ذکر است بهفر خانجانی در حال گذراندن دوره محکومیت ۴ ساله در زندان سمنان می‌باشد.
۲ – مغازه لوازم تحریر متعلق به روفیا بیدقی: تاکنون دلیل مشخصی برای تعطیلی محل مزبور ارائه نشده است قابل ذکر است طی ماههای گذشته روفیا بیدقی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است که پرونده مزبور در مرحله تجدید نظر می‌باشد.
۳ – فروشگاه فیل‌تر فروشی متعلق به پیمان شادمان: تاکنون دلیل مشخصی برای تعطیلی محل مزبورارائه نشده است ولی طی یک ساله گذشته این محل چندین دفعه توسط عواملی نا‌شناس شبانه آتش گرفته و تخریب شده است.

بازداشت تهمینه منزوی، عکاس اجتماعیتهمینه منزوی عکاس حوزه مستند اجتماعی هفته گذشته در محل کار خود بازداشت شد و پس از گذشت حدود یک هفته از وضعیت او اطلاعی در دست نیست.
به گزارش کلمه، ماموران امنیتی شنبه ۳۰ بهمن‌ماه با حضور در آتلیه‌ای که خانم منزوی در آن مشغول به کار است او را به همراه کامپیوتر و سایر وسایل شخصی‌ بازداشت کردند.
ماموران امنیتی پس از تفتیش محل محل کار او به منزل این عکاس رفته و آنجا را نیز مور تفتیش و بازرسی قرار داده و سپس تهمینه منزوی را با خود می برند.
این عکاس ۲۲ ساله برنده جایزه عکس شید (که توسط عکس آنلاین برگزار می‌شد) است و همچنین جایزه استعداد جوان سال ۱۳۹۰ در زمینه عکاسی مستند اجتماعی را نیز از آن خود کرده است.
خانواده او پرای پیگیری وضعیت فرزندشان به اوین رفته اما پاسخی نگرفته اند و به آنها گفته شده که فعلا قرار نیست آزاد شود.
کلمه

بلاتکلیفی احسان هوشمند در بند ۲۰۹ زندان اویناحسان هوشمند، روزنامه نگار و پژوهشگر مطالعات قومی، علی رغم گذشت قریب به پنجاه روز از زمان بازداشت، کماکان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احسان هوشمند که هفدهم دی ماه سال جاری، در تهران دستگیر شد و در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد، تاکنون از ملاقات با خانوادهٔ خود محروم مانده است.
علاوه بر این، مسئولان زندان به تازگی حق برقراری تماس تلفنی را هم از وی سلب کرده‌اند.
هم‌چنین از اتهام آقای هوشمند نیز اطلاعی در دست نیست و این در حالیست که مسئولان در برابر پیگیری‌های خانوادهٔ این روزنامه نگار هیچ پاسخ روشنی ارائه نمی‌دهند و تنها بحث آن شده که بعداز انتخابات مجلس، پرونده‌اش را بررسی خواهند کرد.
این روزنامه نگار در هفدهم دی ماه، پس از مراجعه‎ی تعدادی از ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش در تهران و ضبط وسایل شخصی‌اش بازداشت و متعاقباً به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این در حالیست که خانواده‌ی نامبرده تا مدت‌ها از محلی که وی درآنجا به سر می‌برد نیز بی اطلاع بودند.
احسان هوشمند که کار‌شناس ارشد رشته جامعه‌شناسی ست و پژوهش‌های فراوانی را در زمینه‌ی تحلیل و بررسی مسائل اجتماعی و به ویژه مسائل اقوام و هویت ملی انجام داده است، پیش‌تر و در دی ماه سال ۱۳۸۸ نیز دستگیر شده بود.


محکومیت کوهیار گودرزی به ۶ سال حبس تعزیریکوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر و عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
گودرزی در دادگاه به اتهامات "تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی علیه نظام" به ۶ سال حبس محکوم شد.
کوهیار گودرزی که در تاریخ ۹ مردادماه بازداشت شده بود، بیش از ۶۰ روز در سلول انفرادی نگه‌داری شد و به مدت سه ماه از محل بازداشت او اطلاعی در دست نبود. به گفته خانواده این فعال حقوق بشر، وی همچنان در بند امنیتی ۲۰۹ به سر می‌برد و مسئولان امنیتی از انتقال او به بند عموم خودداری می‌کنند.
ادامه نگه‌داری کوهیار گودرزی در بند امنیتی ۲۰۹ در شرایطی صورت می‌گیرد که وی دوران بازجویی خود را پشت سر گذاشته و طبق قانون، می‌بایست به بند عمومی منتقل شود.
گودرزی هم‌اکنون هفتمین ماه بازداشت خود را در بازداشت‌گاه ۲۰۹ سپری می‌کند.
هم‌چنین پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت کوهیار، در کرمان دستگیر شده و از سوی دادگاه به تحمل ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به حبس تعلیقی محکوم شد. با این وجود به علت داشتن پرونده دیگری در شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی کرمان، قاضی از آزادی وی خودداری کرده است.
به گفته وکیل پروین مخترع، دادگاه دیگر او با اتهام "توهین به شهدا و رهبری" قرار است روز ۷ اسفندماه برگزار شود و در صورت صدور حکم برائت، وی از زندان آزاد خواهد شد.
پروین مخترع هم‌اکنون در بند عمومی زندان کرمان نگه‌داری می‌شود.

بازداشت ناتولی درخشان، شاعر بهائیناتولی درخشان شاعر و نویسنده بهائی ساکن شهرستان ساری صبح سه شنبه دوم اسفند ماه توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.
به گزارش سامانه خانه حقوق بشر ایران، ساعت یازده و پانزده دقیقه صبح سه شنبه دوم اسفند ماه، هفت مامور از اداره اطلاعات به منزل ایشان رفتند. ضمن تفتیش منزل به جمع آوری کتب و سی دی های دینی و تصاویر پیشوایان مذهبی دیانت بهائی پرداختند. همچنین تعدادی سی دی تصاویر خانوادگی ایشان را جمع کردند و یک جعبه کتاب از مجموعه اشعار منتشر شده ایشان به نام “لحظه های واپسین” را که با مجوز وزارت ارشاد انتشار یافته بود را نیز با خود بردند.
منزل پدری ناتولی درخشان تابستان گذشته، در روستای ایول تخریب شد و پیگیری و شکایات بهائیان این روستا در دوایر قضایی نهایتا به مختومه گشتن این پرونده توسط یک قاضی کشیک انجامید. این شاعر و نویسنده بهائی که از تحصیلات عالیه به دلیل اعتقادش به دیانت بهائی محروم گشته، پیشتر نیز از اعزام به مسابقات آسیایی شطرنج  با وجود احراز مقام برتر در کشور ممنوع شده بود.
لازم به ذکر است که ایشان چندی پیش در نامه ای به رهبر ایران به تظلم و دادخواهی در ارتباط با موارد نقض حقوق بشر در یک سال اخیر که بر بهائیان استان مازندران وارد شده بود  پرداخته بودند.

بی خبری و تداوم بازداشت ۱۱ جوان بهایی در شیرازبازداشت این ۱۱ بهایی در حالی ادامه پیدا می‌کند که از ورود خانواده‌ی آنان به دادسرای انقلاب اسلامی شیراز جهت پی گیری  وضعیت پرونده و اتهام عزیزانشان ممانعت نیز  به عمل می آید.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» پیام تسلیمی، مژده فلاح، مژگان عمادی، نیما دهقان، سینا ساریخانی، یکتا فهندژ، سام جابری،سمیترا ممتازیان، فرشید یزدانی، ایمان رحمت پناه و فرید عمادی بهاییانی هستند که در روزهای ۱۴ و ۱۸ بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت شده و تاکنون در زندان به سر می‌برند.
نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی آقای پیام تسلیمی  یکی از بازداشت شدگان روز ۱۴ بهمن به علت ابتلاء به سرطان تیروئید و لزوم استفاده از داروی تخصصی با دُز متغییر و تحت نظر پزشک متخصص وجود دارد.
این در حالی‌ است که از همان ابتدا خانواده‌ی جناب تسلیمی با ارائه‌ی پرونده ی پزشکی ایشان و نظر پزشک متخصص مسئولین را از وضعیت جسمانی و خطرات شدید احتمالی با خبر ساخته‌اند.
تعدادی از بازداشت شدگان دارای فرزند شیرخوار و خردسال نیز هستند که در نبود مادر و پدر خود بسیار بی قراری می کنند اما مامورین امنیتی بدون توجه به شرایط این افراد، حتی حاضر به پاسخگویی سوالات خانواده های این زندانیان نیستند.

بی اطلاعی وکیل و خانواده از اتهامات سهام الدین بورقانیتارنمای جرس گزارش داده است که به رغم گذشت بیش از یک ماه از بازداشت سهام بورقانی هنوز نه وکیل مدافع او موفق به تماس با او شده است و نه حتی خانواده او از اتهامش مطلع شده اند. وی در تمام مدت بازداشت در زندان انفرادی، تحت فشار و بازجویی شدید قرار داشت و بازجویی ها هنوز نیز ادامه دارد.
خانواده این روزنامه نگار جوان هیچ اطلاعی از این موضوع که آیا اتهامی به سهام الدین بورقانی تفهیم شده است ندارند. ظاهرا مشی غیرقانونی بازجویان سپاه و وزارت اطلاعات این است که از خلال اعترافات نادرستی که به اجبار از افراد بازداشت شده اخذ می کنند اتهاماتی را متوجه آنها کرده و دادگاه های غیر صالحه نیز بر اساس همان اقاریر اجباری آنان را مجرم معرفی کرده و احکام ناعادلانه ای برایشان صادر می کنند.
سهام الدین بورقانی روزنامه نگار اصلاح طلب و فرزند ارشد احمد بورقانی، روز ۲۸ دی ماه امسال در منزلش دستگیر و به بند دو الف زندان اوین برده شد.

تأیید حکم سه سال زندان مریم قربانی‌فرمریم قربانی‌فر فعال حقوق زنان و وبلاگ‌نویس از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به سه سال زندان محکوم شده بود که این حکم طبق ابلاغیه‌ای که امروز به دست وکیل وی رسیده است در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا به تأیید رسیده است.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» اتهامات وی «اقدام علیه امنیت ملی» و «اجتماعی و تبانی علیه نظام» بوده و حکم سه سال زندان وی بر این اساس صادر شده بود.
دادگاه مریم قربانی‌فر در تاریخ شش شهریور ماه ۱۳۹۰ برگزار شده بود.
مریم قربانی‌فر در تاریخ شانزدهم اسفند ماه ۱۳۸۹ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی تا تاریخ هشت فروردین ماه ۱۳۹۰ در سلول‌های انفرادی این بند زندان اوین تحت بازجویی قرار داشته و سپس با تودیع وثیقه‌ از زندان آزاد شد.
هرانا

۱۳۹۰ اسفند ۵, جمعه

صادق آخوندی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، بازداشت شد


دکتر صادق آخوندی دانشیار گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پس از احضار تلفنی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در خیابان صبا توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به اوین منتقل شد.
به گزارش کلمه، ماموران وزارت اطلاعات که فاقد حکم بازداشت و بازرسی معتبر بوده اند صادق آخوندی را پس از بازداشت با خود به مطب و منزل وی برده و اماکن مزبور را نیز بازرسی کرده اند.
این حادثه روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه اتفاق افتاده است و دکتر آخوندی از آن زمان همچنان در بازداشت غیر قانونی وزارت اطلاعات است. خانواده و همکاران وی به امید اینکه وی بزودی آزاد خواهد شد تا کنون از انتشار خبر بازداشت وی ممانعت کرده بودند.
دکتر اخوندی که از اساتید برجستۀ دانشکده دندانپزشکی است در عین حال معاون پژوهشی مرکز تحقیقات دندانپزشکی، مدیر مسئول مجلۀ علمی دندانپزشکی و نیز معاون سردبیر مجلۀ انگلیسی مرکز تحقیقات دندانپزشکی نیز می باشد.
وی فرزند مرحوم رئیس انتشارات دارالکتب اسلامیه است و خانوادۀ او سابقۀ دیرینه ای در انتشار کتب اسلامی در پیش و پس از انقلاب داشته و دارند. انتشارات دارالکتب اسلامیه پیش از انقلاب پاتوق بسیاری از فعالان مذهبی بوده و اکثر رهبران روحانی انقلاب به دفتر آن رفت و آمد داشته و با پدر دکتر آخوندی مراوده داشته اند.
در این مدت اساتید دانشکدۀ دندانپزشکی برای پیگیری وضعیت وی و تلاش برای آزادی او دو دیدار جمعی با دکتر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و برادر رئیس قوۀ قضائیه و نیز حجه الاسلام ابوترابی نماینده اسبق رهبری در دانشگاه که از نزدیک دکتر آخوندی و جایگاه وی را در جامعه دانشگاهی و دندانپزشکان می شناسند، داشته اند اما تا کنون نتیجه ای نگرفته اند.
هرانا

بازداشت بانوی ۷۸ ساله مسیحی توسط ماموران اطلاعات در اصفهان

.

مقامات امنیتی جمهوری اسلامی در جهت مقابله با گسترش مسیحیت و كلیساهای خانگی در كشور در اقدامی تا كنون بسیاری از نوكیشان مسیحی را در برخی شهرهای ایران بازداشت نمودند، در همین راستا طی روزهای گذشته ماموران امنیتی یك بانوی مسیحی ۷۸ ساله مسیحی را در شهر اصفهان نیز بازداشت كردند.به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز »، خانم " گیتی حكیم پور " از  خادمین  مسیحی ساكن اصفهان توسط ماموران امنیتی در آپارتمان محل اقامت خود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.بر اساس این گزارش، در پی بازداشت كشیش كلیسای اصفهان آقای "حكمت سلیمی" همزمان ماموران اطلاعات اصفهان صبح روز چهارشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۰ ( ۲۲ ماه فوریه ۲۰۱۲ ) در ساعت ۶ بامداد با مراجعه به منزل خانم " گیتی حكیم پور" وی را بازداشت و به مكان نامعلومی انتقال دادند."گیتی حكیم پور" ۷۸ ساله از اعضا و خادمین كلیسای لوقای اصفهان می باشد كه به تنهایی در آپارتمان خود زندگی می كند، به گفته برخی شاهدان در آن روز تعداد خودروی شخصی و پلیس را دیده اند كه از ساعت ۶ صبح در جلوی ساختمان ایشان مستقر بوده است.منابع آگاه به "محبت نیوز" گزارش داده اند، ماموران اطلاعات پس از ورود به منزل این بانوی مسیحی در همان مكان وی را مورد بازجویی قرار می دهند و همچنین ضمن بازداشت نامبرده، آپارتمان ایشان را به دقت مورد تفتیش و بازرسی قرار دادند كه برخی از وسایل شخصی ایشان را نیز ضبط و با خود بردند.به گفته شاهدان عینی ماموران پس از ۳ ساعت حضور در آن مكان در ساعت ۹ صبح بهمراه خانم "گیتی حكیم پور " آپارتمان محل سكونت ایشان را ترك كردند.

آخوند علم‌الهدی : شرکت در نمایش انتصابات يک واجب شرعی، مردم عاشق رهبر هستند

article picture

سیرک نماز جمعه ، آخوند مفتخور ،احمد علم‌الهدي ، در نمایش نمازجمعه اين هفته مشهد با ادعای ضرورت شرکت در انتخابات فرامایشی ولایت فقیه کهریزک، با بیان اینکه متخصصين ولايت مدار را انتخاب کنيد ، گفت :شرکت در انتخابات يک واجب شرعي و ابزار جلب رضايت خدا و امام زمان است .

این آخوند دروغگو و جنایتکار با ادعای اینکه آن چيزي که مردم مي‌خواهند رهبر است، ولايت است و اين خواستن هم بي‌ريشه نيست، اين مردم وابسته اهل بيت هستند و اين انقلاب و رهبر را عصاره اهل‌بيت مي‌بينند و همه عشقشان رهبر است ، گفت : برحسب خواست مردم، بايد کسي به مجلس برود که سينه‌چاک ولايت باشد. چنين کسي بايد با دست شما مردم نماينده مجلس بشود.

پارس دیلی نیوز

شکنجه های روانی اطلاعات سپاه؛ شکنجه شبیه ساز وحشت


منابع سپاه آنلاین از آغاز به کار شکنجه گاههای جدیدی که دو سال قبل شروع به طراحی آنها شد خبر دادند. به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان ازسپاه آنلاین از این پروژه وحشتناک امروز پرده بر میدارد تا فعالین حقوق بشر از این واقعیت تلخ آگاه شوند .
جزئیات  کاملی از این طرح در اختیار سپاه آنلاین است.
نظام جمهوری اسلامی در راستای سرکوب مردم از هیچ عملی روی گردان نبوده ونیست . از زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ نظام اسلامی از سر سختی جوانان در مبارزه علیه دیکتاتوری حاکم به وحشت افتاد و از هجوم مردم بی باک به سمت پایگاه های قدرت نظام سخت هراسان شد . کارشناسان در امر شکنجه در دایره عملکرد حکومت از مقاومت مردمی خصوصا جوانان ایران در مقابل شکنجه های بدنی وحتی پست ترین اعمال نسبت به آنان وحشت زده شدند . حال بازگو خواهیم کرد که در مقابل چه عملی را برای شکسته شدن آنان را کلید زده اند ….
از این پس خانه های شبیه ساز وارد سیستم شکنجه نظام ایران شده است . ساده ترین شکل توضیح در مورد این مکان ها که عموما در ساختمان های مخفی در حوزه درون شهری است به این گونه تعریف می شود:
ساختمانهای عظیم عموما با سه طبقه زیر زمین که در آن زیر زمین ها مکانهایی از قبیل کارخانه های قدیمی ،منازل مسکونی ،زندان های متشکل از بند های مختلف عمومی ، اطاق های با رنگ های سپید و قرمز بدون پنجره ، انفرادی، پارکینگ ، بیمارستان وبسیارموارد دیگر ……وجود دارد.

نامه اعتراضی دو نماینده پارلمان آلمان به سفیر ایران در آلماناولا الپکه و آندریج هونکو از نمایندگان حزب چپ آلمان در پارلمان این کشور در نامه‌های مجزایی که سوم اسفند ماه به علی رضا شیخ عطار سفیر ایران در برلین ارسال داشتند از نگرانیهای خود در مورد آخرین وضعیت زانیار و لقمان مرادی خبر دادند.
در متن نامه این دو نماینده پارلمان آلمان آمده، پس از 9 ماه اعمال شکنجه و تهدید به تجاوزات جنسی این دو زندانی سیاسی ناچار به قبول عمل ناکرده شده‌اند. وضعیت تندرستی زانیار مرادی تحت شکنجه‌های فیزیکی وخیم است اما از درمان و مراقبت پزشکی برای او جلوگیری می شود ، از این جهت ما از شما تقاضامندیم زانیار مرادی سریعا تحت درمان قرار گیرد .
این دو پارلمانتار آلمانی همچنین از علی رضا شیخ عطار خواسته‌اند مراتب اعتراض آنها به تداوم اجرای حکم اعدام در ایران را به حکومت اسلامی این کشور منتقل کند.
اقدام فعالین حقوق بشر برای رسیدگی به وضعیت این دو زندانی سیاسی کرد در حالیست که احکام اعدام زانیار و لقمان مرادی پس از تأیید در دادگاه تجدید نظر به دایره اجرای احکام ارسال شده است .

پروین فهیمی مادر سهراب اعرابی: سکوتِ این روزهای مردم ایران از رضایت نیست

پروین فهیمی مادر سهراب اعرابی: سکوتِ این روزهای مردمِ ایران از رضایت نیست/ جنبش سبز احساسی نبود، بچه های ما آگاهانه رفتند
هرچقدر هم سهراب کشان راه انداخته اند، مادران شجاع تر شده اند بشنوید صدای مادری را که می گوید: سهراب ها فراموش نمی شوند و سکوتِ این روزهای مردم ایران از رضایت نیست...
این صدای یک زن است در کشوری که زنان و مادرانِ بسیاری همانند او علی رغم زندان و فشار و تهدید، همچنان صدای رسا و بلندِ اعتراض هستند.
پروین فهیمی، یکی از اعضای مادرنِ صلح است و مادرِ سهراب اعرابی، جوان ۱۹ ساله ای که در راهپیمایی اعتراضی پس از انتخابات به ضرب گلوله کشته شد، اینک پس از دو سال و نیم که از حوادث پس از انتخابات می گذرد او می گوید: سکوت این روزهای مردمِ ایران از رضایت نیست.
خانم فهیمی می گوید: جنبشِ اعتراضیِ مردم ایران اصلا احساسی نبود، بچه های ما آگاهانه رفتند و خواسته هایی داشتند که این خواسته های همه مردم ایران و حتی مردم سوریه نیز هست. خواسته هایی نظیرِ آزادیِ انتخابات، آزادیِ احزاب، آزادی اقلیت ها، آزادیِ مذاهب، آزادی اندیشه.... ...
پروین فهیمی می گوید: چرا صدا و سیما در ایران فقط مال عده ی خاصی است؟ چرا در کشوری هستیم که نماینده ی من نمی تواند کاندیدا شود ؟ اینها خواسته هایی است که بلاخره یک روز باید جواب دهند و خود کسانی که بچه های ما را کشتند تا همیشه عذاب خواهند کشید و حلقه شان روز به روز تنگ تر خواهد شد.
فایل صوتی گفتگو:
http://soundcloud.com/sorkhesabz/sohrab_bd_90

دستگیری توزیع كنندگان شب نامه در شمال کشور


از شمال كشور خبر رسیده است كه سه فردِ توزیع كننده‌ی شب نامه علیه انتخابات مجلس نهم دستگیر شده‌اند.
به گزارش ایرنا، یک مقام محلی در این باره گفت: "با بررسی و پیگیری به عمل آمده و با تشكیل یك تیم امنیتی، یک نفر به هنگام توزیع شب نامه و سپس دو فرد دیگری نیز در این ارتباط دستگیر شدند."
وی مدعی شده است که این افراد همزمان با توزیع شب نامه در معابر شهر، پیامک‌هایی هم ارسال می كردند.
این مقام مسئول به هویت بازداشت شدگان اشاره‌ای نکرده است.
هرانا

تجمع اعتراضی کارکنان، ۱۱۸ کرمان را تعطیل کرداعتراض کارکنان ۱۱۸ کرمان به حقوق و مزایای پرداخت نشده‌شان باعث تعطیلی این مرکز شد.
به گزارش ایلنا ۸۲ نفر از کارمندان مرکز اطلاعات تلفنی ۱۱۸ کرمان به علت عدم پرداخت حقوق و عیدی و مزایای سال گذشته دست از کار کشیدند و در محوطه مرکز مخابرات تجمع کردند.
یکی ازمعترضین در گفتگو با ایلنا ضمن بیان اینکه ما به حقوق و قراردادهای جدیدمان اعتراض داریم، مدعی شد: فقط ۱۶ روز بیمه برای ما رد می‌شود و باید بقیه بیمه را از حقوق ۲۰۰ هزار تومانی خودمان پرداخت کنیم و در نتیجه ۱۵۰ تومان برایمان می ماند که باید با آن هزینه ‌های سرسام‌آور زندگی و کرایه رفت و آمد را بپردازیم.
وی ادامه داد: تنها نصف حقوق شهریور و مهرماه را به ما پرداخت کرده‌اند، حقوق آبان و آذر را پرداخت نکرده‌اند و عیدی و سنوات پارسال را نیز به حسابمان نریخته‌اند.
کارمندان دیگری در این زمینه گفت: مسئولین قول دادند حقوق و مزایای معوقه ما را پرداخت کنند اما الان می‌گویند فقط حقوق آبان و آذر را می‌پردازیم.
او افزود: اگر تا قبل از ۱۵ اسفند حقوق و مزایای ما را نپردازند صورت حساب‌ها بسته می‌شود.

بازداشت سه فعال سیاسی در استان لرستان


طی روزهای گذشته و در تداوم بازداشت فعالان سیاسی و منتقدان، سه نفر از چهره‌های سرشناس استان لرستان، از سوی ماموران اداره اطلاعات خرم آباد دستگیر شده‌اند.
به گزارش جرس، مهندس «اردشیر بیرانوند» و مهندس «محمد تقی با روزه»، طی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه و مهندس رضا خواجوی دبیر سابق سیاسی جبهه مشارکت استان لرستان در اول اسفند ماه دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات استان لرستان منتقل شده اند.
گفتنی است، طی هفته گذشته، چندین تن از معترضان در تهران و چندین شهر دیگر، طی روزهای ۲۵ بهمن و بعد از آن بازداشت شدند، که از سرنوشت بسیاری از آنها خبری منتشر نشده است.
گفتنی ست که تعدادی از این بازداشت شدگان در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند.

کشیش کلیسای اصفهان بازداشت شد

.

در راستای افزایش فشار بر جامعه مسیحیان فارسی زبان ایران بار دیگر ماموران امنیتی با هجوم به منزل یكی از كشیشان كلیسای اصفهان بدون هیچ توضیحی ضمن بازداشت ، وی را به مكان نامعلومی انتقال دادند.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، آقای " حكمت سلیمی " كشیش كلیسای رسمی پولس در اصفهان بازداشت شد.بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی اطلاعات صبح روز چهارشنبه مورخ سوم اسفند ۱۳۹۰ (۲۲ فوریه ۲۰۱۲) در ساعت ۷ بامداد با هجوم به منزل كشیش «حكمت سلیمی» واقع در فولاد شهر اصفهان، وی بدون هیچ توضیحی بازداشت و به مكان نامعلومی منتقل گردید .ماموران امنیتی همچنین پس از بازداشت نامبرده ضمن تفتیش و بازرسی كامل خانه برخی وسائل شخصی ایشان از جمله كتاب مقدس ، كتابهای الهیاتی ، سی دی ،كامپیوتر و حتی تابلوهای بر روی دیوار منزل ایشان را نیز كنده و با خود بردند.هم اكنون بی خبری از وضعیت نگهداری و سلامت ایشان باعث موجی از نگرانی در میان خانواده و بستگان و اعضا كلیساهای منطقه گردیده است .تاكنون از دلایل بازداشت وی هیچگونه اطلاع دقبقی در دست نمی باشد اما احتمال می رود این بازداشت ها در راستای افزایش بر جامعه مسیحیان ایران به ویژه نوكیشان مسیحی كه در روزهای اخیر منجر به رویدادها و بازداشت های مشابهی در برخی شهرستانها ی اهواز ، شیراز ، تهران ... بوده صورت گرفته باشد.گویا یكی از دلایلی كه ماموران امنیتی صبح زود هنگام به منزل كشیش حكمت سلیمی مراجعه كردند قصد شان این بوده كه تا قبل از خروج ایشان از منزل وی را بازداشت نمایند . همچنین منابع آگاه به «محبت نیوز» گزارش دادند، پس از این حادثه گویا همزمان ماموران امنیتی به خانه های برخی دیگر از مسیحان اصفهان نیز هجوم بردند .كشیش «حكمت سلیمی» همچنین در پائیز سالجاری، كه از طریق فرودگاه اصفهان قصد سفر به تركیه را نیز داشت، ماموان حراست فرودگاه ضمن توقیف و ضبط پاسپورت، از سفر ایشان جلو گیری كرده و به او گفته شده كه ممنوع الخروج و حق اجازه خروج از كشور را ندارد. پس از آن نیز وی بارها توسط اداره اطلاعات اصفهان احضار و توسط ماموران اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفت .پیش از این نیز وی توسط ماموران اداره اطلاعات به اتهام اعتقاد و باورهای مسیحی بازداشت شده بود كه با سپردن وثیقه بطور موقت آزاد شد.
"حكمت سلیمی" از كشیشان فارسی زبان و رسمی كلیسای پولس وابسته به كلیسای اسقفی اصفهان در محله سنگتراش ها می باشد، نامبرده بیش از ۳۰ سال است كه ضمن گرویدن به مسیحیت تاكنون كتاب هایی نیز در زمینه تعلیمی و  الهیات مسیحی  و همچنین اشعار  از ایشان  چاپ و منتشر شده است.
محبت نیوز

کاخ سفید با شدید ترین لحن تایید حکم اعدام کشیش ندرخانی را محکوم کرد

article picture


بیانیۀ سخنگوی کاخ سفید دربارۀ محکومیت کشیش یوسف ندرخانی

ایالات متحده با شدید ترین لحن ممکن گزارشهای مربوط به تأیید حکم اعدام کشیش ایرانی، یوسف ندرخانی را توسط مقامات ایرانی، تنها به خاطر خودداری او از نفی اعتقادش به مسیحیت، محکوم می کند. این اقدام مورد تکان دهندۀ دیگری از نقض الزامات بین المللی ایران، تخلف از قانون اساسی و و ارزشهای اعلام شدۀ مذهبی آن کشور به شمار می رود. ایالات متحده در همبستگی با کشیش ندرخانی، خانوادۀ او، و همۀ کسانی که در صدد عمل به فرائض دینی خود بدون ترس از تعقیب و آزار – یکی از حقوق بنیانی و جهانی بشر- هستند، ایستاده است. محاکمۀ کشیش ندرخانی و فرایند صدور حکم برای او نشان دهندۀ بی اعتنایی کامل دولت ایران به آزادی مذهبی است و تداوم اقدام آن را دولت در نقض حقوق جهانی شهروندان خود، هرچه بیشتر به معرض نمایش می گذارد. ایالات متحده مقامات ایرانی را به لغو بی درنگ حکم، آزادی کشیش ندرخانی و نشان دادن تعهد نسبت به حقوق جهانی بشر، شامل آزادی مذهبی، فرا می خواند.

ایالات متحده دعوت خود را از مردم صاحب وجدان و دولتهای سراسر جهان برای تماس با مقامات ایرانی و درخواست آزادی بی درنگ کشیش ندرخانی تجدید می کند.

http://parsdailynews.com/97089.htm
پارس دیلی نیوز

مدارک جدید از توطئه بمب گذاری تروریست های خامنه ای در تایلند

article picture


پلیس تایلند دیروز خبر از کشف برچسب هایی داد که احتمالا برای راهنمایی مظنونین پرونده توطئه ترور دیپلمات های اسراییلی در بانکوک تدارک دیده شده بود .این برچسب ها مسیر های معمول عبور و مرور این دیپلمات ها در خیابان های بانکوک را نشان می دهد.

سلیمان سعید ، رییس سابق انجمن فارغ التحصیلان ایران-تایلند در این خصوص اظهار داشت: یکی از واژه های رمز نقش شده روی برچسب ها سجیل است ، واژه ای که در قران نیز به آن اشاره شده و به معنای سنگ آتشین است. این واژه همچنین، نام یک نوع موشک دور برد ساخت جمهوری اسلامی ایران نیز است. در رابطه با انفجارهای تایلند، تا به حال سعید محمدی،محمد خزائی و مسعود صداقت زاده دستگیر شده اند .

محمد خزائی، سه شنبه گذشته در فرودگاه تایلند هنگامی که قصد فرار به مالزی را داشت، دستگیر شد.مسعود صداقت زاده نیز چهارشنبه گذشته در کوالالامپور، پایتخت مالزی، بازداشت شد و پلیس تایلند در تلاش است وی را به این کشور بازگرداند.

استفاده از سند تقلبی در کارت پایان خدمت رئیس هلال احمر فقیه+سند

article picture


بلا تکلیفی عدم شفاف سازی در ماجرای مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت یکی از افراد نزدیک به احمدی نژاد با گذشت بیش از 5 سال از ماجرا همچنان ادامه دارد .

سایت حکومتی صراط نوشت: بلا تکلیفی عدم شفاف سازی در ماجرای مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت یکی از افراد نزدیک به رئیس جمهور با گذشت بیش از 5 سال از ماجرا همچنان ادامه دارد .
به گزارش سرویس سیاسی صراط، ابوالحسن فقیه که با ریاست سازمان بهزیستی کشور در دولت نهم آغاز کرد و اینک با حکم رئیس جمهور رئیس جمعیت هلال احمر ایران است ، هنوز کارت پایان خدمت نداشته و جهت انجام خدمت وظیفه عمومی باید خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند .
نامه نگاری های صورت گرفته و اسناد ارائه شده به مراجع ذیصلاح جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی فقیه جایی جالب تر می شود که دادستان نظامی خراسان رضوی نیز در سال گذشته با ارسال نامه ای به اداره کل بازرسی ، نظارت و ارزیابی عملکرد ریاست جمهوری به اطلاع رسانده است که پرونده اتهامی رئیس جمعیت هلال احمر کشور دایر بر تقلب و دسیسه در امر نظام وظیفه و استفاده از سند مجعول در دادسرای نظامی خراسان رضوی مورد رسیدگی قرار گرفته و بزهکاری وی محرز شده است .
پارس دیلی نیوز
 

۱۳۹۰ اسفند ۴, پنجشنبه

صدور حکم زندان برای یک دانشجوی کُرد

article picture
یک منبع فعال حقوق بشر محلی در کردستان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که شیرزاد کریمی دانشجوی کُرد و از اعضای اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کُرد سه شنبه هفته گذشته ۲۵ بهمن ماه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به اتهام تبلیغ علیه نظام به چهار سال زندان تعلیقی به مدت سه سال مجکوم شده است.
به گفته وی این فعال دانشجویی کُرد روز ۲۱ شهریورماه سال جاری همزمان با بازداشت تعدادی از اعضای تشکل اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کُِرد به ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج احضار و متعاقبا بازداشت شد. وی به مدت ۲۲ روز در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج مورد بازجویی قرار گرفت و پس از آن با تودیع وثیقه ۲۰ میلیونی آزاد شد.
منبع یاد شده افزود که در تابستان سال جاری (۱۳۹۰) ۷ فعال دانشجوی کُرد و از اعضای اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کُرد بعد از احضار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند و بعدا با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.
پیشتر سوران دانشور سخنگوی این اتحادیه به یک سال حبس تعلیقی به مدت دو سال و میلاد کریمی نائب دبیر این اتحادیه در دادگاه بدوی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به یک سال و نیم حبس محکوم شده بود که بعدا با اعتراض نامبرده پرونده وی جهت تجدید نظر خواهی به دادگاه تجدید نظر استان کردستان ارجاع شد و نهایتا حکم وی به شش ماه حبس کاهش یافت.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران 

بازداشت هومن زارعی، شهروند بهایی در شیراز

article picture


نیروهای امنیتی در شیراز صبح امروز هومن زارعی، شهروند بهایی را در محل کار خود بازداشت و به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ منتقل کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نیروهای امنیتی صبح امروز که با مراجعه به منزل وی موفق به بازداشت وی نشدند و پس از کسب اطلاع از حضور ایشان در محل کار با مراجعه بدانجا نامبرده را بازداشت به زندان پلاک ۱۰۰ منتقل کردند.
تهدید و فشار بر شهروندان بهایی در طی ماه گذشته افزایش یافته است و دست کم ۱۵ تن از شهروندان بهایی در شیراز بازداشت و منزل ۳۰ شهروند بهایی نیز مورد تفتیش قرار گرفته است.

دبیر سیاسی هفته‌نامه ۹دی بازداشت شد

article picture
محمدسعید ذاکری دبیر سیاسی هفته‌نامه ۹ دی بازداشت شد


به گزارش خبرگزاری حکومتی امنیتی فارس؛ شب گذشته محمد سعید ذاکری دبیر سیاسی هفته‌نامه ۹ دی به دلیل انتشار یادداشتی با عنوان"علی لاریجانی از چه می‌هراسد؟" در این هفته‌نامه احضار و بازداشت شد.
در این مقاله مطالبی درباره علی لاریجانی، مراجع تقلید، شورای نگهبان و جامعه مدرسین مطرح شده بود.
روز گذشته، دو تن از نویسندگان هفته‌نامه ۹ دی احضار شدند که در این بین محمد رضا نقدی و محمدسعید ذاکری پس از احضار، بازداشت شدند. پس از اینکه محمد رضا نقدی اعلام کرد که مقاله مذکور نوشته نامبرده نیست، وی آزاد گردید.
ذاکری تا لحظه انتشار این خبر همچنان در بازداشت به سر می‌برد. تلاش برای آزادی وی ادامه دارد.

تفتیش منزل یک شهروند بهایی ساکن قائم شهر


روز سه شنبه، ۱۸ بهمن ماه، ماموران امنیتی منزل یک شهروند بهایی ساکن قائم شهر به نام "فروغ عطاییان" را مورد تفتیش قرار دادند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، حوالی ظهر روز سه شنبه پنج نفر از ماموران اداره‌ی اطلاعات قائم شهر با حکم بازرسی به منزل دکتر فروغ عطاییان شهروند بهایی ساکن شهر مزبور مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط کتب، عکس‌ها و نوارهای مذهبی محل را ترک نمودند.
قابل ذکر است اتهام نامبرده فعالیت در جامعه بهایی و شرکت در ضیافت نوزده روزه (جلسه مذهبی مختص بهاییان) عنوان شده است.

برگزاری دادگاه یک فعال سیاسی در مرند

دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد علی تقوایی، فعال سیاسی در شعبه اول دادگاه انقلاب شهر مرند برگزار شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، علی تقوایی به جرم پخش اعلامیه به اتهام تبلیغ علیه نظام و در شعبه اول دادگاه انقلاب مرند محاکمه شد.
موسی برزین به عنوان وکیل متهم در دادگاه حضور یافته و از اتهامات مطروحه توسط قاضی معصومی دفاع کرد، رای صادر ظرف یک هفته به وکیل وی و محمد علی تقوایی ابلاغ خواهد شد.

بی‌خبری مطلق از سرنوشت افشین شافعی، دانشجوی لس‌تر انگلستان

با گذشت بیش از دو ماه از بازداشت افشین شافعی توسط نیروهای امنیتی از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، افشین شافعی دانشجوی دکترای اطلاعات و امنیت دانشگاه لستر انگلستان و شهروند ایرانی – نروژی که در ۲۶ آذرماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود کماکان در بازداشت نیروهای امنیتی است و اطلاعی از سرنوشت وی به دست نیامده است.
 این شهروند ایرانی – سنی مذهب در پی وخامت حال عمومی پدرش به قصد ملاقات با وی وارد ایران شد و پس از فوت پدر و در مدتی که درگیر مراسم دفن و تعزیه پدرش بود از سوی اداره اطلاعات تهران احضار و ممنوع الخروج شد.محکومیت فعال فرهنگی به حبس به دلیل شرکت در یک مراسم جشن

article picture
محکومیت علی رضا حسین زاده، فعال فرهنگی به حبس تعزیری
علی رضا حسین‌زاده مدیر گروه رقص آذربایجانی قایا که در ششم مهر ماه به دلیل شرکت در یک مراسم جشن بازداشت شده بود از سوی دادگاه انقلاب تبریز به ۹۱ روز حبس محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، علیرضا حسین‌زاده مدیر گروه رقص، حسن دمیرچی آهنگ ساز و خواننده، علی لطف‌پور فیلم بردار، جواد شبان کندرود مدیر تالار در پی اجرای یک سرود در رثای دریاچه ارومیه در ششم مهرماه بازداشت شدند.
بر اساس حکم صادره علیرضا حسین‌زاده، فعال فرهنگی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد و سایر متهمین از اتهامات وارده تبرئه شدند.
گفتنی است در پی پخش فیلم این مراسم در یک تلویزیون مخالف دولت افراد بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند و در ‌‌نهایت یک تن از ایشان به حبس محکوم شد.

حمله "ارتش سایبری ایران" به وب‌سایت تلویزیون آذربایجان


با افزایش تنش میان ایران و آذربایجان و طرح اتهامات این دو "همسایه مسلمان" علیه یکدیگر، هکرهای "ارتش سایبری ایران" با حملات سایبری وب‌سایت رسمی تلویزیون دولتی آذربایجان (آذ تی‌وی) را از دسترس خارج کرده‌اند.
هکرهای ارتش سایبری ایران، گروهی که گفته می‌شود وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجری فرمان‌های آن است، در آخرین اقدام تهاجمی خود، با حمله سایبری به وب‌سایت رسمی تلویزیون دولتی آذربایجان (Az TV) و خطوط هوایی آذربایجان (AZAL)، آن را موقتا از دسترس کاربران خارج کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر ارتباطات آذربایجان روز پنج‌شنبه (۲۳ فوریه/۴ اسفند) اعلام کرد که این حملات سایبری شب گذشته انجام شده و هکرها پیام خود را در صفحه اصلی وب‌سایت "آذ تی‌وی" منتشر کرده‌اند: «زندگی چیزی نیست جز بازی؛ شما بازی را باخته‌اید!»
کسانی که به وب‌سایت هواپیمایی ملی آذربایجان حمله کرده‌اند، خود را "جنگجویان کوکایین از ایران" معرفی کرده‌اند. این عملیات سایبری نزدیک به یک ماه پس از حملات گروهی دیگر از هکرهای ضد اسرائیلی به چندین وب‌سایت و سرویس آنلاین متعلق به دولت آذربایجان انجام شده است.

دویچه وله

کشته شدن سه روزنامه‌ نگار در جهنم حمص + فیلم

article picture

گزارش‌گران بدون مرز این جنایت را قاطعانه محکوم می‌کند. رژیم سوریه در میان خون و مرگ سیاست سانسور و سرکوب اطلاع رسانی را ادامه می‌دهد.

گزارش‌گران بدون مرز در تاریخ ٢٢ فوریه ٢٠١٢ از کشته شدن روزنامه‌نگار امریکایی ماری کلوین و عکاس خبرنگار فرانسوی ریمی اوش‌لیک و مجروح شدن تعدادی دیگر، از جمله خبرنگار مستقل ادیت بوویه و همکار روزنامه فرانسوی فیگارو در بمباران شدید منقطه باب عمرو در شهر حمص مطلع شده است. روز ٢١ فوریه شهروند خبرنگار رامی احمد السید نیز در اثر بمیاران جان سپرده بود.

گزارش‌گران بدون مرز این جنایت را قاطعانه محکوم می‌کند. رژیم سوریه در میان خون و مرگ سیاست سانسور و سرکوب اطلاع رسانی را ادامه می‌دهد. بشارال‌اسد تصمیم به تنبیه جمعی مردم گرفته است و با خشونت تمام و بکارگیری همه‌ی امکانات می خواهد خبرنگاران، شاهدان این سرکوب را مجازات کند. جامعه جهانی نباید در برابر ویران کردن شهرحمص که کانون مقاومت هواخواهان دمکراسی است منفعل بماند.