۱۳۹۱ فروردین ۱۹, شنبه

بازداشت فعال فرهنگی جهت اجرای حکم زندان

مهدی واحدی ثانی از فعالین فرهنگی در نقده جهت گذراندن دوران حبس شش ماهه اش از روز شانزدهم اسفندماه ۹۰ بازداشت و هم اکنون در زندان مرکزی شهرستان میانه (آذربایجان شرقی) بسر می برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، مهدی واحدی ثانی سه سال پیش بدنبال بازداشت و بسته شدن غرفه تحت مدیریت نامبرده در جریان نمايشگاه صنايع دستي كه به فروش محصولات فرهنگي آذربايجان مشغول بود در شهرستان میانه از طرف دادگاه انقلاب میانه محاکمه و به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه زندان محکوم شده بود.
لازم بذکر است که واحدي، ۳۱ ساله، پیش‌تر نیز چندین بار بخاطر فعالیت‌های مدنی‌اش در ارتباط با حقوق فرهنگی و زبان مادری سابقه بازداشت و زندان داشته است.
وی در دوم اسفند ۱۳۸۵ و در جریان اعتراض‌های روز جهانی مادری در نقده (سولدوز) دستگیر شده بودند.

اعتراف عضو سپاه به شرکت در سرکوب اعتراضات سوریه

article picture

یکی از عناصر سپاه پاسداران که توسط ارتش آزاد سوریه دستگیر شده است در یک فیلم ویدیوئی از مقامات جمهوری اسلامی خواست برای آزادی وی تلاش کنند.
در این فیلم که روز شنبه 7 - 4 – 2012 از العربیه پخش شد این عضو سپاه از مسئولان کشور خود خواست به رژیم اسد فشار وارد سازند تا وی را با عناصر ارتش آزاد که توسط رژیم سوریه بازداشت شده اند ، مبادله کند.
این فیلم هفته گذشته ضبط شده است و عضو سپاه پاسدران تاکید کرد از 100 روز پیش توسط مخالفان دستگیر شده است.
علی رغم عملیات سنگین نیروهای ارتش در حمص این تبعه ایرانی هنوز در اختیار عناصر ارتش آزاد قرار دارد و خواستار تلاش برای آزادی خود شده است.
او گفت :" دوست دارد هر چه سریعتر به آغوش خانواده بازگردد."
ارتش آزاد سوریه پیش از این اعلام کرده بود 7 تن از اتباع ایران را که در کنار نیروهای دولتی به سرکوب مخالفان می پرداختند در یکی از مناطق حمص دستگیر کرد.
مقامات ایران بارها از رژیم سوریه پشتیبانی کرده اند و علی رغم اعلام حمایت از انقلاب هایی که به " بهار عربی " معروف شده است اعتراض های مردم سوریه را توطئه خوانده اند.
رژیم ایران و سوریه به همراه حزب الله خود را " خط مقاومت " در برابر اسرائیل معرفی می کنند.
العربیه

مرتضی عوض‌پور، در تبریز بازداشت شد مرتضی عوض‌پور، از فعالین مدنی اهل تبریز روز دوشنبه، چهاردهم فروردین ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه، چهاردهم فروردین ماه، مرتضی عوض پور به همراه پسرخاله اش پیش از شروع مراسم ترحیم پدرش، توسط نیروهای امنیتی در تبریز دستگیر شد.
هنوز علت دقیق بازداشت آقای عوض‌پور و هم‌چنین اتهام یا اتهامات وارده به وی مشخص نشده است.

ناصر درازشمشیر به سه سال و نیم حبس محکوم شدناصر دراز شمشیر، فعال مدنی، طی حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز و به استناد مواد۵۰۰ و ۵۰۱ قانون مجازات اسلامی، به سه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال مدنی، پانزدهم مردادماه سال گذشته در شهر مغان دستگیر وتا روز محاکمه اش در تاریخ ۲۵ اسفند همان سال، تحت بازداشت موقت، در بازداشتگاه های اداره ی اطلاعات اردبیل و تبریز و زندان اردبیل و زندان مرکزی تبریز، نگه داری شده است.
نامبرده پس از بارپرسی در شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب تبریز، از سوی بازپرس شعبه ی مذکور، به چهار اتهام بازجویی و تفهیم اتهام شد. اتهامات انتسابی به درازشمشیر را، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی آذربایجان، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، افشائ اطلاعات طبقه بندی شده و تحصیل مال از طریق نامشروع تشکیل می داد.
پس از تنظیم کیفر خواست از سوی شعبه چهارم بازپرسی، پرونده به شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز ارسال و دادگاه مذکور پس از رسیدگی و استماع اظهارات دراز شمشیر و وکیل اش آقای مهدی جعفر زاده، مشارالیه را از اتهامات اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و همچنین اتهام افشائ اطلاعات طبقه بندی شده مبراء دانسته و حکم به تبرئه اش صادر کرده و لی در خصوص، اتهامات جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی آذربایجان و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، وی را مقصر تشخیص و مجموعا به سه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده است. 

دستگیری مدیران دو سایت اینترنتی در رشت


 سرهنگ ایرج محمدخانی، رئیس پلیس فتای استان گیلان از شناسایی و دستگیری دو جوان به اتهام مدیریت دو سایت اینترنتی در رشت خبر داده است.
به گزارش رادیو آلمان، سرهنگ ایرج محمدخانی در تشریح جزئیات این خبر، این دو سایت اینترنتی را "غیراخلاقی" خواند که به ادعای او "در پوشش فضای اینترنتی قصد به بیراهه کشاندن جوانان را دارند."
ساختن پروند‌ه‌هاى "غیراخلاقى" به منظور سرکوب سیاسى از شیوه‌های رایج در ایران است.
محمدخانی در ادامه گفت متهمان گخ دو جوان ۲۵ ساله و ۲۷ ساله با مدرک تحصیلی دیپلم هستند، در یکی از محلات رشت دستگیر شده‌اند.

اخراج کارگران کارخانه‌ی کاشی کسری سنندج


کارفرمای کارخانه‌ی کاشی کسری سنندج در ادامه‌ی اخراج سازی‌های سال ۹۰، در روزهای پایان سال گذشته ۱۲ نفر از کارگران را اخراج کرد.
به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، ۱۲ نفر از کارگران کارخانه‌ی کاشی کسری سنندج در حالی اخراج شده‌اند که این کارگران از ۱ تا ۱۰ سال سابقه‌ی کار دارند.
هم‌چنین گفته می‌شود این کارفرما در سال ۷۹ از تمامی کارگران این کارخانه مبلغ ۲ میلیون تومان بابت واگذاری مسکن و تحت عنوان تعاونی مسکن دریافت نموده و تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده است.

حکم زندان منصوره بهکیش برای ترساندن مدافعان حقوق بشر صادر شده است

article picture


بیانیه مطبوعاتی ـ برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر:پاریس ـ ژنو، 17 فروردین 1391. برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» (FIDH) و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT) است، حکم زندان برای مدافع حقوق بشر خانم منصوره بهکیش را به شدت محکوم می کند و خواهان پایان یافتن آزار و اذیت قضایی علیه اوست.
خانم منصوره بهکیش، از حامیان «مادران پارک لاله» («مادران عزادار» ایران)، که در مبارزه علیه مجازات اعدام نیز فعال است، در تاریخ 15 فروردین 1391 اطلاع یافت که به چهار سال و نیم زندان محکوم شده است. شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی که در تاریخ 4 دی 1390 او را محاکمه کرده بود، او را به اتهام «اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی از طریق تشکیل مادران عزادار» به چهار سال زندان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به شش ماه زندان محکوم کرد. خانم بهکیش که در زمان انتشار این بیانیه آزاد است، قصد دارد به این حکم اعتراض کند.

احضار بانوان هوادار آقای کاظمینی بروجردی به دادگاه

article pictureاحضار گروهی 8 نفر از بانوان هوادار آقای کاظمینی بروجردی به دادگاه ویژه روحانیت

بنابه گزارش رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران "هشت تن از هواداران آقای کاظمینی بروجردی که اکثرا بصورت تلفنی به دادگاه ویژه روحانیت احضار شدند. همزمان با احضارهای تلفنی فوق ، دادگاه ویژه روحانیت با ضامنین آنها تماس گرفته و آنها را مورد تهدید قرار داده اند در صورت عدم معرفی ضمانت شدگان مبلغ و یا سند به ضمانت گذاشته شده به اجرا گذاشته خواهد شد. تاریخ این فراخوان برای روزهای 21 و 23 فروردین می باشد که طی آن خانم ها رویا عراقی، مریم عظیمی، طیبه حسینی، نرگس غفارزاده، فروغ همت یار، زهرا عبدالله وند، زهره شریفی، مریم قاسمی به دادگاه ویژه روحانیت واقع در تهران خیابان زعفرانیه احضار شده اند .
قابل ذکر است از آبان سال 89 فشار و تهدید و اذیت و آزارهای عوامل حکومت و وزارت اطلاعات بر آقای بروجردی و خانواده اش به شدت افزایش یافته است. همچنین پیروان و هواداران ایشان امنیت جانی ندارند عوامل رژیم چندین بار تلاش کرده اند تا باروش های مرموزانه اقدام به حذف فیزیکی این روحانی سکولار و مخالف ولایت فقیه کرده وایشان را در داخل زندان از بین ببرند.

هفت‌تیرکشی یکی از سه قاضی متهم به جنایات کهریزک، در یک نزاع خیابانی

article picture

حیدری فرد دادیار تعلیق شده در زمان دادستانی سعید مرتضوی که اکنون در سمت مشاور وی در ستاد قاچاق فعالیت می کند و اخیرا نیز به شدت به منتقدین وی تاخته و حتی رسانه ها را تهدید به برخورد کرده بود، در یک پمپ بنزین حاشیه اصفهان دست به سلاح شد و پس از شلیک گلوله سوار خودروی خارجی خود از صحنه خارج شد. ...
هفت‌تیرکشی حیدری‌فرد، از متهمان کهریزک، در یک نزاع خیابانی
سایت عبرت نیوز از هفت‌تیرکشی و شلیک گلوله توسط یکی از سه قاضی متهم در پرونده بازداشتگاه کهریزک، در یک نزاع خیابانی خبر داد.
به گزارش این وب سایت به نقل از شاهدان عینی، حیدری فرد دادیار تعلیق شده در زمان دادستانی سعید مرتضوی که اکنون در سمت مشاور وی در ستاد قاچاق فعالیت می کند و اخیرا نیز به شدت به منتقدین وی تاخته و حتی رسانه ها را تهدید به برخورد کرده بود، در یک پمپ بنزین حاشیه اصفهان دست به سلاح شد و پس از شلیک گلوله سوار خودروی خارجی خود از صحنه خارج شد.

رژیم:8 هزار سایت فارسی زبان علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند


عضو مجلس آخوندی ادعا کرد: براساس آمارهای بدست آمده 8 هزار سایت فارسی زبان علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.
فردی که سایت حکومتی مهر از وی به نام "دکتر مجید ابهری" نام برده در در گفتگو با این رسانه گفته: با توجه به حملات متعدد لابی صهیونیسم و آمریکا به جمهوری اسلامی ، درحال حاضر علاوه بر 400 شبکه ماهواره ای فارسی زبان ، 8 هزار سایت به زبان فارسی علیه رژیم فعالیت می کنند.
وی گفت:" فعالیت این سایتها در فضای مجازی به 3 گروه تقسیم می شود
1- تهاجم فرهنگی از نظر ارائه الگوهای رفتار غربی ، لباس و آرایش مورد نظر غربی ها و فروش محصوات تولیدی دراین رابطه ،2 - سایتهای فکری و ضد مذهبی که با هدف هجوم به افکار ناب و مهدویت اصیل از سوی مکاتب عرفتنهای کاذب مثل کابالا، اکنکار، شیطان پرستان و بهائیت که با ایجاد شبهات مختلف مشغول فعالیت بوده و در اتاقهای گفتگوی خود برای نوجوانان و جوانان زمینه های فکری مخالف ایجاد کرده و با القای شبه به آنها افکار خواننده را به مسیر انحرافی می کشانند."
این مزدور رژیم در ادامه گفت:" گروه سوم گروههای سیاسی ، به ظاهر طرفدار مردم اعم از "مجاهدین، سلطنت طلبان ، فراریان از کشور و همچنین پیروان فتنه 88 می باشند که در اتاق فکر مشترک ، ارکان فکری و سیاسی رژیم جمهوری اسلامی را مورد هجوم قرار داده و با آموزشهای مختلف به ویژه افکار "جین شارپ " نافرمانی مدنی، شایعه سازی و خراب کاریهای اجتماعی را آموزش داده و مورد حمایت قرار می دهند."
این عضو مجلس آخوندی گفته: "منابع مالی این سه گروه از سوی سازمان سیا و موساد تامین شده و هر ساله در قالب بودجه ضد جمهوری اسلامی دولت آمریکا لحاظ می شود."
وی همچنین گفته:"در مقابل این همه سایت در فضای سایبری که بر علیه ما مشغول فعالیت هستند،حجم سایتهای جبهه مقابل یعنی پاسخگو به حجوم فکری آنها چندان قابل توجه نبوده و تنها سربازان ارتش سایبری لرزه بر اندام آنها انداخته اند بنابراین شایسته است که فرهیختگان و جوانان علاقه مند در سال جدید آمار فعالیت خود را در فضای سایبری بالا ببرند."

۱۳۹۱ فروردین ۱۷, پنجشنبه

آزادی 5تن از زندانیان سیاسی حوادث بعداز انتصاباتمنبع حکومتی:علیرضا فلاحتی، مصطفی ابراهیم تبار، محمد معصومیان و محمد رضا کربلایی آقاملکی از زندانیان حوادث بعد از انتخابات، در ۱۵ فروردین سال جاری با بخشیده شدن باقی دوران حبسشان، که هر کدام چند ماه بوده است، از زندان استان مازندران آزاد شده اند.
سایت حکومتی بازتاب:پس از پایان مرخصی نوروزی زندانیان حوادث پس از انتخابات در بابل، علیرضا شهیری و احمد میری به زندان بازگشتند و آریا آرام نژاد، علیرضا فلاحتی، مصطفی ابراهیم تبار، محمد معصومیان و محمد رضا کربلایی آقاملکی با بخشیده شدن باقی زمان حبس شان، آزاد شدند.
به گزارش منابع اینترنتی، علیرضا شهیری و احمد میری پس از پایان دوران مرخصی نوروزی خود، ۱۵ فروردین سال ۹۱ خود را به زندان متی کلا معرفی کرده و برای اجرای ادامه حکم خود به زندان بازگشتند.
اما علیرضا فلاحتی، مصطفی ابراهیم تبار، محمد معصومیان و محمد رضا کربلایی آقاملکی از زندانیان حوادث بعد از انتخابات، در ۱۵ فروردین سال جاری با بخشیده شدن باقی دوران حبسشان، که هر کدام چند ماه بوده است، از زندان استان مازندران آزاد شده اند.

نامه سرگشاده شاهرخ زمانی و محمد جراحی، فعالان کارگری زندانی به احمد شهید

article picture

جناب آقای احمد شهید
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
با سلام
ما فعالین کارگری "شاهرخ زمانی" و "محمد جراحی" به جرم دفاع از حق تشکل، حق اعتراض و حقوق صنفی و قانونی کارگران ایران در چهارچوب مقاوله‌نامه‌های سازمان بین‌المللی کار، مورد امضا و تأیید جمهوری اسلامی مجموعا به 16 سال زندان محکوم شده‌ایم.
علی‌رغم اعتراض به حکم غیرقانونیِ شعبه 1 دادگاه انقلاب تبریز ، این حکم در شعبه 11 دادگاه تجدیدنظر و سپس شعبه 29 دیوان عالی کشور، بدون آنکه کوچکترین مدرکی دال بر مجرمیت ما وجود داشته باشد، مورد تأیید قرار گرفت.
ما اعضای سندیکای کارگران نقاش، کمیته پیگیری و کمیته دفاع از حقوق کارگر ضمن اعتراض شدید به سرکوب و زندانی کردن فعالین کارگری، از شما و تمامی نهادهای مدافع حقوق بشر درخواست توجه ویژه به وضعیت فعالین کارگری زندانی را داریم.
شاهرخ زمانی ومحمد جراحی
زندان مرکزی تبریز
کمیته گزارشگران حقوق بشر

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی در مقابل مجلس و وزارت بهداشت

article picture

جمعی از دانشجویان علوم پزشکی در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی، در دومین روز از اعتراضات خود در مقابل مجلس تجمع کردند.
این دانشجویان که به نتایج آزمون های جامع علوم پایه اسفند ماه سال گذشته معترض هستند، روز گذشته نیز در مقابل وزارت بهداشت گرد هم آمده بودند.
به گزارش دانشجونیوز، تجمع دانشجویان علوم پزشکی از شهرهای مختلف ایران در مقابل مجلس و وزارت بهداشت در اعتراض به الزام کسب حداقل ۵٠ درصد نمره و هم چنین حذف ارفاق در نمرات به روال آزمون های قبل می باشد.
دانشجویان رشته های علوم پزشکی باید پس از دو سال و نیم تحصیل، در آزمون جامع دروس پایه شرکت کرده و حداقل ۵٠ درصد نمره را کسب کنند.

۱۳۹۱ فروردین ۱۶, چهارشنبه

قتل یک جوان اهل سرپُل ذهاب توسط نیروی انتظامی

article picture
گزارش دریافتی:یک جوان کُرد راکب موتور به دلایل نامعلومی از سوی نیروهای یک پاسگاه نظامی حکومت اسلامی ایران هدف شلیک گلوله قرار گرفته و جان خود را ازدست می‌دهد.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، در آخرین دقایق روز دوشنبه چهاردهم فروردین‌ماه در محدوده‌ی روستای "جوانمیری" از توابع شهرستان سرپُل ذهاب، راکب یک موتور به نام "کیانوش جوانمیری" از سوی نیروهای انتظامی پاسگاه "بزمیرآباد " در حوالی دهستان "پشت‌تنگ" مورد تیراندازی قرار گرفته و به دلیل اصابت چندین گلوله، در دم جان خود را از دست می‌دهد.
به طور معمول سالانه تعدادی از شهروندان کُرد از سوی پاسگاه‌های نظامی هدف تیراندازی قرار گرفته و جان خود را از دست می‌دهند.

تا لحظه انتشار این خبر از دلیل این اقدام نیروهای انتظامی حکومت اسلامی ایران اطلاعی در دست نمی‌باشد.

اخبار زندانیان سیاسی، نسرین ستوده ، محمد سیف زاده ، محمد داوری ،سعید مدنی


همسر نسرین ستوده: با مرخصی او پس از دو سال حبس و با وجود دو بچه کوچک مخالفت شد!
همسر نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر که امسال دومین بهاریست که در زندان اوین به سر می برد به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که آنها هنوز به بودن نسرین در زندان عادت نکرده اند و حکم و اتهام های او را غیرقانونی می دانند و خواستار آزادی سریعش هستند.
رضا خندان با اشاره به اینکه نه تنها با مرخصی نوروزی خانم ستوده مخالفت شده بلکه حتی حق تماس تلفنی نیز در روزهای آغازین عید از او سلب شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« متاسفانه با اجازه مرخصی او پس از دو سال حبس موافقت نشد و حتی اجازه تماس تلفنی هم در این روزهای عید نه او و نه دیگر زنان هم بندش با خانواده هایشان نداشتند. در طول روزهای عید به عده ای از زندانیان سیاسی مرد مرخصی داده شد تا عید را در کنار خانواده هایشان باشند ولی به هیچکدام از زنان سیاسی حتی مرخصی ساعتی هم در طول این روزهای عزیز داده نشد. ما از خانم ستوده از ۲۹ اسفند تا ۱۰ فروردین ماه خبری نداشتیم. بس از گذشت ده روز از عید بالاخره اجازه ملاقت گرفتم و او را به همراه بچه ها دیدیم.»

پورمحمدی:مسوولان قتل‌های زنجیره ای از چپ‌های وزارت بودند

article picture
سایت حکومتی مشرق: طي اين سال ها وزير کشور دولت نهم و رئيس فعلي سازمان بازرسي کل کشور از دوراني که در وزارت اطلاعات حضور داشته سخني نگفته است اما وي براي نخستين بار، در گفت وگو با پايگاه خبري ـ تحليلي مشرق، از فعاليت هاي اطلاعاتي و امنيتي خود، پرده برداشت و جزئياتي از پرونده هاي فعلي زير دست خود در سازمان بازرسي را بيان کرد.
مسوولان مستقیم قتل ها از چپ های سرشناس وزارت بودند
 معاون اسبق وزارت اطلاعات درباره ارتباط خود با موضوع قتل هاي زنجيره اي هم تصريح کرد: اين داستان جزء پروپاگانداها و جوسازي‌هايي است كه جريان چپ در كشور راه انداخت؛ اين جريان، وقتي مي‌خواست كسي را بكوبد بايد يك بهانه و اتهامي برايش مطرح مي‌کرد. يك عده را مي‌گفتند تندرو است، يک عده اي راهم گفتند چماق دار است و بعدش هم داستان قتل‌هاي زنجيره اي درست شد. كنار گذاشتن من هم همزمان شد با رفتن آقاي دري نجف آبادي. خب طبيعي بود كه براي اينكه راحت بتوانند اين قضيه را در افكار عمومي جا بيندازند استفاده از همزماني و استفاده از قرينه زماني بود تا به اهداف سياسي و به اصطلاح خودشان حذف رقباي خودشان بپردازند در حالي که حوزه من حوزه خارجي بود و اصلاً ورودي به حوزه داخلي نداشتم.

اعتصاب غذای شیرکو معارفی زندانی سیاسی محکوم به اعدام در سقز

article picture
شیرکو معارفی زندانی بانه ای محکوم به اعدام در زندان مرکزی سقز از روز چهارشنبه شانزدهم فروردین ماه سال جاری، دست به اعتصاب زد.

این زندانی در تماس با مدیر آژانس خبری موکریان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: از امروز در اعتراض به وضعیت نامعلوم و نامشخص خود در زندان دست به اعتصاب زده و این اقدام را طی نامه ای به دادستان و مسئولین زندان اعلام نموده ام. همچنین یکی از همبندی های این زندانی در تماس با خبرنگار آژانس خبری موکریان ضمن تایید این خبر گفت : شیرکو پس از اعلام اعتصاب به سوئیت انفرادی زندان مرکزی سقز منتقل شد. یادآور می گردد شیرکو معارفی اهل بانه، حدود سه سال پیش بازداشت و به اتهام محاربه توسط دادگاه انقلاب اسلامی سقز به اعدام محکوم شد که رای صادره در دادگاه تجدید نظر و علیرغم اعتراض وکلای معارفی و ارسال به دیوانعالی کشور مجدداً تأیید گردید.

گنده گویی پاسدار وحشت زده جزایری و رهبرش خامنه ای

article picture


مسعود جزایری: در صورت حمله به ايران، هيچ نقطه‌ای از آمريكا در امان نخواهد ‌ماند.(صدام هم خیلی هارت و پوت میکرد)
مسعود جزایری٬ معاون ستاد کل نیروهای مسلح تهدید کرد در صورت حمله نظامی به ایران «هیچ نقطه‌ای از آمریکا در امان نخواهد ‌ماند.»
دیگربان:به گزارش سایت «سپاه نیوز»٬ آقای جزایری گفته است ایران در برابر حمله احتمالی آمریکا و اسرائیل٬ به آن‌ها حمله خواهد کرد.
وی افزوده است: «به طور کلی براساس دکترین دفاعی کشورمان، ما حمله کننده به هیچ کشوری نیستیم و نخواهیم بود اما در برابر هر حمله‌ای آفند پشیمان کننده‌ای خواهیم داشت.»
جزایری اضافه کرده است: «آمریکا، صهیونیست‌ها و ارتجاع عرب توجه داشته باشند، هر کجا که منافع جمهوری اسلامی مورد تهدید واقع شود، با آن‌ها مقابله جدی خواهیم داشت.»
معاون ستاد کل نیروهای مسلح در هفته جاری نیز اعلام کرده است آن‌دسته از کشور‌هایی که در امور سوریه دخالت داشته‌اند «گوشمالی» خواهند شد.


مصادره زمین ، مهاجرت اجباری و بازداشت تعدادی از کشاورزان خوزستان

article picture
فعالان حقوق بشر از استان خوزستان در جنوب غربی ایران اعلام کردند نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در هفته گذشته 50 تن از کشاورزان عرب ایرانی را به دلیل اعتراض به اقدام شرکت ملی نفت به مصادره زمین های آنان دستگیر کردند.
این فعالان در تماس با العربیه.نت گزارش دادند : " به دنبال اعتراض های پی در پی کشاورزان ساکن روستاهای " عچیسه " و " شاکریه " از توابع شهرهای حمیدیه و سوسنگرد نیروهای امنیتی 50 تن از آنان را دستگیر و به بازداشتگاه ها منتقل کردند.
 بر اساس این گزارش، مصادره زمین های کشاورزان توسط شرکت ملی نفت ایران، پس از کشف یک میدان نفتی در این منطقه صورت گرفت.
 فعالان مدنی در شهرهای حمیدیه و سوسنگرد می گویند پس از آغاز اعتراض های کشاورزان ، شرکت ملی نفت ایران به آنها قول داد در مقابل زمین های مصادره شده، قطعات کشاورزی دیگری را به آنها واگذار خواهد کرد و به همین منظور از تمامی کشاورزان نام نویسی کرده اما نیروهای امنیتی در یک حمله شبانه همه کشاورزان را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
 در این گزارش آمده است شرکت ملی نفت ایران در این راستا به ساکنان روستاهای " عچیسه " و " شاکریه " ابلاغ کرد تا در مقابل دریافت مبلغی از این شرکت، هر چه زودتر نسبت به تخلیه منازل خود اقدام و از این منطقه به جای دیگری کوچ کنند.
 فعالان مدنی عرب ایرانی به نقل از روستائیان می گویند : " مبلغ اعلام شده از سوی شرکت ملی نفت ایران حتی برای خرید یک خانه مسکونی روستایی کفاف نمی دهد و تنها می توان با آن برای مدتی کمتر از سه ماه در مناطق حاشیه شهرها زندگی کرد."
 این گزارش می افزاید چندی پیش نیز تعداد زیادی از کشاورزان عرب در شهرک های ویس و ملاثانی در 45 کیلومتری شمال شرق اهواز به دلیل قطع سهمیه آب کشاورزی دست به اعتراض های وسیعی زدند.
العربیه 


سفره هفت سین در دانشگاه شریف به یاد دانشجویان در بند


دانشجویان دانشگاه شریف با برپایی سفره هفت سین یاد دانشجویان دربند را گرامی داشتند.
در این مراسم عکس ۷ دانشجوی دربند که در زندان های مختلف کشور محبوس شده اند بر روی سفره ی هفت سین گذارده شد.
به گزارش کلمه، ضیا نبوی، مجید دری، مهدیه گلرو، مجید توکلی، کوهیار گودرزی، علی اکبر محمدزاده و امیدکوکبی دانشجویان دربندی بود که یادشان در سفره ی هفت سین دانشجویان دانشگاه شریف گرامی داشته شد.
امید کوکبی، دانشجوی فوق دکترای فیزیک اتمی در دانشگاه تگزاس آمریکا با گرایش لیزر، در ١٠ بهمن سال ١٣٨٩ بازداشت شد.
این نخبه جوان ایرانی، پس از سفر به ایران جهت دیدار با اعضای خانواده، در هنگام خروج از کشور در فرودگاه امام دستگیر شد. وی که قصد داشت جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کند، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی کشور” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

میلاد کریمی، عضو اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کرد، خود را به زندان سنندج معرفی کرد


میلاد کریمی، عضو اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کرد، روز گذشته خود را به زندان سنندج معرفی کرد.
این فعال دانشجویی در دادگاه بدوی به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به شش ماه زندان کاهش یافت.
به گزارش دانشجونیوز، «میلاد کریمی» نایب دبیر اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کرد و دبیر انجمن اسلامی دانشگاه آزاد سنندج در شهریور ماه امسال پس از احضار به ستاد خبری وزارت اطلاعات بازداشت شد.
این فعال دانشجویی در دادگاه تجدید نظر به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد و روز گذشته برای اجرای این حکم خود را به زندان شهر سنندج معرفی کرد.

۶۵۰ کارگر کارخانه‌ی شهاب خودرو اخراج شدند


۶۵۰ تن از کارگران کارخانه‌ی شهاب خودرو به علت درگیری کارگران در سال گذشته، اخراج شده‌اند.
جمعی از کارگران قرار دادی و روزمزد کارخانه شهاب خودرو در تماس با ایلنا از اخراج ۶۵۰ نفر از کارگران این کارخانه تولید خودرو خبر داده و افزودند: "درگیری کارگران با مدیر عامل کارخانه در سال گذشته بر سر خذف بخشي از خدمات از جمله اضافه کاری و نهار باعث اخراج آنان شده است."
آنان افزودند: "در پي اين درگيري مدیر عامل این کارخانه در سال گذشته برای مدتی کارخانه را ترک کردند که در ‌‌نهایت با بازگشت مديرعامل و به بهانه اتمام قرارداد اکثر کارگران قراردادی و روزمزدی از ادامه همکاری با این کارگران و انعقاد قرار داد جدید محروم شده‌اند."
نماينده اين كارگران با اشاره به شروع سال جدید و طرح شعار حمایت از کار و تولید ملی، عنوان كرد: "از تعداد ۶۵۰ کارگر اخراجی تعداد ۳۵۰ نفر روزمزدی و ۳۰۰ نفر باقی مانده قرار دادی هستند که هر ۶ ماه یکبار قرار داد کاری‌شان با کارخانه خاتمه مي‌يابد."
اين كارگر افزود: "سابقه کار و فعالیت این عده از کارگران اخراجی از ۸ سال تا ۲۲ سال است که در قسمتهای مختلف تولیدی و پشتیبانی اداری و خدماتی فعال بوده‌اند."
بر اساس این گزارش عده زیادی از این کارگران اخراجی، صبح امروز - سه شنبه - با مراجعه به مجلس از نمایندگان برای پی گیری مطالبات و بازگشت به کار خود استمداد کرده‌اند.

بی‌خبری از وضعیت چهار فعال فرهنگی بازداشتی در مشهد

با گذشت بیش از ۲۰ روز از بازداشت چهار نفر از فعالین فرهنگی مشهد، کماکان هیچ اطلاعی از وضعیت آن‌ها در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، مهدی اکبرزاده، آرش آریانیا، دکتر فرزین (محقق و شاهنامه پژوه) و دکتر الهه معروضی، از ۲۳ اسفند ماه سال ۹۰ توسط مامورین اطلاعات مشهد بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل گردیده‌اند و تاکنون اطلاعی از سرنوشت ایشان نیست.
لازم به ذکر است مامورین اطلاعات پس از بازداشت این افراد، منازل آن‌ها را نیز مورد بازرسی قرار داده و تعدادی کتاب و کامپیوترهای شخصی آن‌ها را نیز ضبط کرده‌اند.
گفتنی ست که افراد مذکور در چارچوب برنامه‌های فرهنگی انجمن درصدد برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در باغ شاهنامه بوده‌اند اما‌‌ روز قبل از رسیدن به محل، بطور ناگهانی توسط مامورین اطلاعات بازداشت شدند.

خشم تهران ازبرگزاری کنفرانس دوست داران مردم سوریه در استانبول

article picture

به دنبال سفرناموفق رجب طیب اردوغان نخست وزیرترکیه به ایران و بلافاصله برگزاری نشست بزرگ دوست داران مردم سوریه درشهراستانبول، روابط میان تهران و آنکارا بیش ازپیش به تیرگی گرائید.
رادیو فرانسه:لازم به یادآوری است که درنشست ترکیه تحت اشراف ترکیه و چند کشوردیگر منطقه کشورهای بیش از هفتاد کشورجهان اعلام داشتند که شورای ملی سوریه را به عنوان نماینده مشروع خواست های مردم سوریه به رسمیت می شناسند.
این نشست که با اظهاررضایت شرکت کنندگان به پایان رسید، علاوه بردمشق درتهران نیز با انتقادهای شدید رو به روشد که همچنان ادامه دارد.

بیدادگاه رژیم منصوره بهکیش را به چهار و نیم سال حبس محکوم کردarticle picture
منصوره بهکیش، فعال حقوق بشر و از حامیان مادران عزادار(مادران پارک لاله) از سوی شعبه‌ی ١۵ دادگاه انقلاب تهران، به تحمل چهار سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منصوره بهکیش به استناد ماده‌ی ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به اتهام "اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروه مادران عزادار" به ۴ سال حبس تعزیری و بر اساس ماده‌ی ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی با اتهام" تبلیغ علیه نظام" به ۶ ماه حبس محکوم شد.
دادگاه خانم بهکیش صبح روز چهارم دی ماه سال گذشته در شعبه‌ی ١۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده بود.بازداشت دو جوان 25 و27 ساله به اتهام اداره سایت "غیراخلاقی"

منبع حکومتی:رييس پليس فتاي استان گيلان از شناسايي و دستگيري مديران دو سايت اينترنتي كه در پوشش فضاي مجازي در رشت اقدام به انجام فعاليت‌هاي غيراخلاقي كرده بودند، خبرداد.
ایسنا:سرهنگ ايرج محمدخاني درتشريح جزئيات اين خبر گفت: در راستاي اهداف پليس فتا در برقراري امنيت و آرامش هموطنان در فضاي مجازي، تيم رصد اين پليس در گشت‌زني‌هاي شبانه‌روزي در فضاي مجازي متوجه شدند دو سايت اينترنتي غيراخلاقي در پوشش فضاي اينترنتي قصد به بيراهه كشاندن جوانان را دارند كه با شناسايي اين سايت‌ها، تلاش براي شناسايي گردانندگان و مديران اصلي آنها به‌صورت ويژه در دستوركار ماموران قرار گرفت.

آمریکا:ما خواهان آزادی بی درنگ ۷ رهبر جامعه بهاييت ايران هستيم

article picture
ويکتوريا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا، روز دوشنبه در کنفرانس روزانه خود در جمع خبرنگاران گفت: خاطرنشان می کنم که روز يکشنبه، اول ماه آوريل مصادف بود با سالگرد بازداشت ۷ نفر از رهبران جامعه بهاييت ايران به اتهام اعتقادات مذهبی شان.
خانم نولند افزود: ما دولت ايران را به خاطر استمرار دستگيری و بازداشت اين افراد محکوم می کنيم. و همچنان عميقاً نگران ادامه آزار و ارعاب همه اقليتهای مذهبی ايران هستيم، از جمله جمعيت قابل ملاحظه اهل تسنن و صوفيها، مسيحيان، کشيش يوسف ندرخوانی، زرتشتيان و سايرين.
به گزارش صدای آمریکا، سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا گفت: در اينجا بارديگر درخواست خود را از دولت ايران تکرار می کنيم. ما خواهان آزادی بی درنگ اين ۷ رهبر بهايی و محترم شمردن حق اقليتهای مذهبی به برآوردن آيين مذهبی شان هستيم.

جمع آوری ده‌ها کارتن خواب و چند کودک خیابانی در تهران با رفتاری خشونت آمیز

article picture


غلامرضا سجادی، فرمانده‌ی یگان انتظامی و اجرائیات شهرداری، صبح امروز از جمع آوری و ساماندهی ۱۱ متکدی، ۴۵ کارتن خواب و ۳ کودک خیابانی طی طرح موسوم به "امنیت محله محور" در تهران خبر داد.
غلامرضا سجادی، گفت: "بنابر تدابیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ و به خواست شهروندان، ماموران این یگان با اجرای طرح امنیت محله محور اقدام به دستگیری معتادان پر خطر و ولگرد محله‌های شهر تهران، و ساماندهی متکدیان، کارتن خواب‌ها و کودکان خیابانی در ۲۴ ساعت گذشته کردند."
سرهنگ سجادی ادامه داد: "در این طرح ۱۱ متکدی، ۴۵ کارتن خواب جمع آوری و ساماندهی شده و پس از تکمیل پرونده و صورتجلسه راهی مراکز نگهداری از این دسته افراد شدند."

وضعیت نگران کننده زندانیان عقیدتی سیاسی زندان سمنان

در حال حاضر ۸ زندانی سیاسی در زندان سمنان به سر می‌برند که در این میان وضعیت حبیب الله گلپری پور، به دلیل محکومیت وی به اعدام از دیگر زندانیان نگران کننده‌تر است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، حبیب الله گلپری‌پور، شهروند کرد که از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال گذشته از زندان ارومیه به زندان سمنان تبعید شده است، به اتهام محاربه از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده و حکم وی مورد تایید نیز قرار گرفته است.
فالح عبدالله المنصوری، شهروند هلندی-ایرانی عرب زبان نیز حدود ۷ سال است در زندان‌های اهواز و سمنان به سر می‌برد. وی که به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم است، توسط دولت سوریه به ایران مسترد شده بود.


سالی که نکوست از بهارش پیداست:اخراج ۶۵۰ کارگر در سال حمایت از "تولید ملی"


در آغاز سال حمایت از کار و تولید ملی اتفاق افتاد:
اخراج ۶۵۰ کارگر شهاب خودرو

منبع حکومتی:درگیری کارگران با مدیر عامل کارخانه در سال گذشته بر سر خذف یکسری از خدمات از جمله اضافه کاری و نهار باعث اخراج آنان شده است.
ایلنا: به گزارش ایلنا جمعی از کارگران قرار دادی و روزمزد کارخانه شهاب خودرو در تماس با ایلنا از اخراج ۶۵۰ نفر از کارگران این کارخانه تولید خودرو خبر داده و افزودند: درگیری کارگران با مدیر عامل کارخانه در سال گذشته بر سر خذف بخشي از خدمات از جمله اضافه کاری و نهار باعث اخراج آنان شده است.
آنان افزودند: در پي اين درگيري مدیر عامل این کارخانه در سال گذشته برای مدتی کارخانه را ترک کردند که در ‌‌نهایت با بازگشت مديرعامل و به بهانه اتمام قرارداد اکثر کارگران قراردادی و روزمزدی از ادامه همکاری با این کارگران و انعقاد قرار داد جدید محروم شده‌اند.

ممنوعیت کودکان از رقص و آواز در مهد کودک !

article picture

منبع حکومتی:مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه سازمان با مهدهای که برنامه‌های غیر اخلاقی از جمله رقص به کودکان آموزش می‌دهند برخورد می‌کند، گفت: برنامه‌های آموزشی باید در راستای موازین اسلامی باشد.
سایت حکومتی امنیتی فارس:ولی‌الله نصر با اشاره به اینکه در سال جاری بنا داریم تعداد کمپ‌های درمانی را افزایش دهیم، اظهار داشت: در حال حاضر در بخش درمان مردان تعداد کمپ‌ها قابل قبول بوده اما در بخش درمان زنان معتاد با مشکلاتی روبرو هستیم.
وی تصریح کرد: سال گذشته قرار بود کمپی تحت عنوان کمپ مخصوص درمان زنان در تهران راه‌اندازی شود که به دلایلی به تعویق افتاد اما در سه ماهه ابتدای سال جاری بنا داریم این کمپ راه‌اندازی شود.

بازداشت نگار ملک زاده ، شهروند بهایی در مشهد


یک شهروند بهایی ساکن مشهد به نام "نگار ملک زاده" صبح روز دوشنبه ۱۴ فروردین ماه ۹۱ پس از احضار و معرفی خود به اداره اطلاعات مشهد، بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.
بنابراطلاع گزارشگران هرانا از مشهد، نامبرده یکی از شهروندان بهایی ساکن مشهد می باشد که طی یک ماه و نیم اخیر در رابطه با تشکیل یک نمایشگاه خصوصی صنایع دستی نوجوانان بهایی دستگیر شده است.
بجز نگار ملک زاده تاکنون ده نفر از شهروندان بهایی دیگر در رابطه با نمایشگاه مذکور در مشهد بازداشت شده اند که به تناوب ۶ نفراز آنها پس از یک ماه، آزاد و چهار نفر از ایشان به نامهای حوریه محسنی، نگین احمدیان، نغمه ذبیحیان و شایان تفضلی هنوز در بازداشت می باشند.
قابل ذکر است نمایشگاه مذکور در روز جمعه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۰ بطور خصوصی در منزل یکی از شهروندان بهایی مشهد جهت جمع آوری اعانه برای کمک به کودکان بی بضاعت و نیازمند غیر بهایی تشکیل شده بود.

۱۳۹۱ فروردین ۱۵, سه‌شنبه

انتقال آریا الماسی به بند زنان زندان اوین، پس از تحمل دو ماه انفرادیآریا الماسی، پس از تحمل بیش از دو ماه بازداشت در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین، طی روزهای گذشته به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آریا الماسی که دو ماه قبل به همراه همسرش، ماشاالله حائری، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و متعاقباً به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود، در اولین روزهای نوروز سال جاری به بند زنان این زندان منتقل شد.
ماشاالله حائری نیز پس از تحمل دو ماه انفرادی، اخیراً به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.
گفتنی ست که ماشالله حائری از زندانیان سیاسی دهه‌ی ۶۰، در شرایطی که به علت اوضاع نامساعد جسمی‌اش در مرخصی استعلاجی شش ماهه بسر می‌برد؛ به همراه همسرش بازداشت شد. وی علی‌رغم بیماری و کهولت سن به شدت مورد ضرب و شتم و فحاشی ماموران امنیتی در بند ۲۰۹ قرار گرفت.
این زندانی سیاسی به دلیل بیماری قلبی و عروقی در پائیز سال گذشته با موافقت دادستانی با مرخصی استعلاجی از زندان آزاد شده بود.
دادگاه انقلاب تهران، پیش‌تر آقای حائری را به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم نموده بود.

ریحانه طباطبایی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد


ریحانه طباطبایی، روزنامه نگار، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
به گزارش کلمه، ریحانه طباطبایی، روزنامه‌نگار، به اتهام تلاش برای انتخابات آزاد از راه "حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان و اصلاح شورای نگهبان، مطبوعات آزاد، احزاب آزاد و آزادی زندانیان اغتشاشات و فتنه‌گران و عدم دخالت نظامیان در سیاست و اقتصاد و بازگشت نظامیان به پادگان‌ها" به‌ معنای "تضعیف ارکان نظام جمهوری اسلامی" به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
در بخش‌های دیگری از حکم صادره برای این روزنامه‌نگار، انتشار اخبار زندانیان سیاسی و دیگر اخبار اعتراضات مردمی به‌ عنوان "زنده نگهداشتن جریان فتنه و برجسته کردن اخبار مربوط به محکومان جریان فتنه و متهمان حوادث پس از انتخابات" عنوان شده است.
این حکم در مرحله بدوی است و امکان درخواست تجدیدنظر در باره آن وجود دارد.
ریحانه طباطبایی در تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۸۹ از سوی سپاه بازداشت و به مدت ۳۶ روز در انفرادی بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی قرار گرفت. او در حال حاضر عضو تحریریه سیاسی روزنامه شرق است.

اخراج بیش از بیست نفر از کارگران کشت و صنعت مهاباد


از اوایل سال جدید و به دنبال افزایش سرسام آور قیمت‌ها، شرکت کشت و صنعت مهاباد به دلیل افزایش بیش از حد قیمت دانه مرغی از خرید دانه در موقع مقرر سر باز زده و دست به اخراج کارگران این شرکت زده است.
به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، در آخرین مرحله از اخراج‌های شرکت کشت و صنعت مهاباد ۲۱ نفر از کارگران واحد یک این مجموعه واقع در جاده مهاباد میاندوآب، از کار بیکار شدند.
همچنین کارفرما اعلام نموده که روزهای ۱۵ و ۱۶ فروردین در مورد برگشت به کار تعدادی از کارگران اعلام نظر خواهد کرد.
شرکت مذکور دارای واحدهای ۲ و ۳ و جوجه کشی در مسیر جاده مهاباد ارومیه می‌باشد که به علت ارتباط زنجیروار این واحد‌ها به یکدیگر با ادامه وضعیت موجود احتمال اخراج کارگران این واحد‌ها نیز وجود دارد.

بازجویی ،تهدید و توهین زندانیان سیاسی درارومیه به دلیل برگزاری مراسم عید نوروز

article picture


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز سه شنبه 15 فروردین ماه 5 نفر از زندانیان سیاسی زندان ارومیه فراخوانده شدند و برای مدت طولانی مورد بازجویی یکی از شکنجه گران وزارت اطلاعات قرار گرفتند.بازجوی وزارت اطلاعات ، 5 زندانی سیاسی را به دلیل برگزاری مراسم عید نوروز در زندان مورد بازجویی و تهدید و توهین قرار داد. این بازجو در حالیکه زندانیان سیاسی را مورد توهین قرار می داد آنها را تهدید کرد که به زندانهای دیگر تبعید و یا به سلولها انفرادی طولانی مدت منتقل خواهد کرد یا حکم آنها را افزایش خواهد داد.
اسامی زندانیان سیاسی که مورد بازجویی قرار گرفتند عبارتند از :سیدجمال محمدی،شیرکوه عثمانی،علی حسین اندی،ابراهیم احسن و ظاهر علی علی می باشند.
زندانیان سیاسی زندان ارومیه مراسم سال تحویل با را چیدن هفت سین و خواندن ترانه و سرود برگزار کردند. برگزاری مراسم عیدنوروز باعث بر انگیختن خشم بازجویان وزارت اطلاعات شده است.

۱۳۹۱ فروردین ۱۴, دوشنبه

اطلاعیه، خواهان توقف اعدامها در کردستان هستیم

article pictureگزارش دریافتی: تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی و نهادهای مدنی کرد طی نامه ی سرگشاده ای نسبت به اعدام های سیاسی در کردستان اعتراض کرده و خواهان قطع فوری اعدام ها شده اند.

آنها با تاکید بر این که «اعدام مجازاتی غیرانسانی است» خواهان لغو صدور حکم اعدام و توقف بلادرنگ اعدام های سیاسی و بخصوص توقف اجرای حکم اعدام شیرکو معارفی ، حبیب گلپهری و زانیار و لقمان مرادی شده اند.
متن نامه سرگشاده ای این تعداد از خانوادهای زندانیان سیاسی و نهادهای مدنی به شرح زیر است:

با وجود این‌که طی ماههای گذشته حکم اعدام چند تن از زندانیان سیاسی کرد نقض شده است، اما هنوز بیش از بیست زندانی سیاسی دیگر در انتظار اعدام به سر می‌برند.
شیرکو معارفی، حبیب‌الله گلپری‌پور, زانیار و لقمان مرادی چهار تن از تعداد زندانیان سیاسی کرد هستند که برایشان حکم اعدام صادر شده و این احکام از سوی دادگاه تجدید نظر یا دیوان عالی کشور تایید نیز شده است.

۱۳۹۱ فروردین ۱۳, یکشنبه

رسانه:خامنه ای گروهی آدم کش را برای عملیات تروریستی عازم ترکیه کرده است

article picture


"سپاه قدس سرگرم طرح ریزی ترور در ترکیه است"
شبکۀ تلویزیون"اسکای نیوز" به نقل از منابع اطلاعاتی خبر داد که "واحد ۴۰۰" سپاه قدس جمهوری اسلامی که مستقیماً تحت فرمان آیت الله خامنه ای ،رهبر رژیم جمهوری اسلامی ، "گروهی از آدمکش" ها را برای انجام عملیات تروریستی علیه اهداف کشورهای غربی، یهودی و اسرائیلی به ترکیه اعزام کرده است.
"اسکای نیوز" در ادامه افزوده است که بر اساس برآوردهای سرویس های اطلاعاتی غرب گروه اعزامی "واحد ۴۰۰" سپاه قدس هم اکنون وارد مرحلۀ عملیاتی شده و قصد دارد اقدامات تروریستی خود را به زودی در خاک ترکیه به اجرا بگذارد.
منابع اطلاعاتی غرب افزوده اند که بر اساس اسناد و مدارک به دست آمده "واحد ۴۰۰" سپاه قدس جمهوری اسلامی دستور و وظیفه دارد که برای نشان دادن "قدرت نامتقارن" رژیم ایران دست به اقدامات تروریستی منظم و جسورانه در سراسر جهان بزند.
همین منابع می افزایند که عملیات تروریستی "واحد ۴۰۰" سپاه قدس در واقع پاسخی است به تهدیدهای نظامی اسرائیل و آمریکا علیه برنامۀ اتمی رژیم ایران. همین منابع می گویند که "واحد ۴۰۰" سپاه قدس نقش کلیدی را در توطئۀ قتل نافرجام سفیر عربستان در آمریکا داشته است.
به گزارش منوتو، سرویس های اطلاعاتی غرب همچنین موفق به شناسایی یکی از افسران ارشد "واحد ۴۰۰" سپاه قدس شده اند که وظیفۀ طرحریزی و انجام عملیات تروریستی در کشورهای اروپایی را برعهده دارد.

اعتراض امام جمعه زاهدان به محدودیت‌ها برای اهل سنت


رادیو آلمان: مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان از تضییقاتی که برای اهل سنت در ایران ایجاد شده انتقاد کرد.
به گزارش سحام نیوز مولوی عبدالحمید گفت هیچ قوم، جناح و مذهبی حق ندارد سلیقه خود را در اداره کشور اعمال کند و هیچ اکثریتی نباید حقوق قانونی اقلیت را نادیده بگیرد.
امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد که ایران متعلق به همه ایرانیان از همه اقوام و مذاهب است.
مولوی عبدالحمید در ادامه گفت: «گزارش‌های فراوانی از کلان‌شهرهای کشور که اهل سنت در آنجا در اقلیت هستند به دست ما می‌رسد که اهل سنت نه تنها اجازه اقامه نمازهای جمعه و عیدین را ندارند بلکه حتی جرات اقامه نمازهای روزانه را به‌صورت جماعت ندارند.»

دستگیری دهها دختر و پسر در یک پارتی شبانه در نوشهر


خبرگزاری هرانا - ۳۰ دختر و پسر در یک پارتی شبانه در نوشهر توسط نیروهای بسیج و انتظامی دستگیر شدند.
به گزارش مهر، ۱۷ دختر و ۱۳ پسر که در یکی از باغ ویلاهای اطراف شهر نوشهر، پارتی شبانه‌ای را برپا کرده بودند توسط نیروهای بسیج و انتظامی نوشهر دستگیر شدند.
دستگیرشدگان تحویل مقامات قضایی و در بازداشت بسر می‌ برند.
این گزارش هم‌چنین مدعی ست که در جریان این برخورد، مقادیر زیادی مشروبات الکلی، قرص اکستازی و مواد مخدر از نوع شیشه کشف و ضبط شد.

ضدیت رژیم ولی فقیه با جشنها و مناسبتهای ملی ایراینان /ارژنگ داودی

article picture

دست نوشته ای از زندانی سیاسی ارژنگ داودی به مناسبت روز 13 بدر جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"قرار داده شده است.متن دست نوشته به قرار زیر می باشد:
با درود به تمامی جانثاران راه ازادی بشر،
با سلام به تمامی انسانهای آزادیخواه ، آزاد منش و نیک اندیش جهان
هم میهنان
نیاکان مشترک ما که از دیرباز زندگی و مواهب آن را ارج نهادند فرصتهای باشکوه فراوانی را برای شادمانی آفریده و به یادگار گذاردند از آنجمله جشنهای ماهیانه است که در طول هر سال خورشیدی 12 بار یعنی در هر ماه حداقل یک جشن در روز تقارن ترتیب عددی هر ماه روز برگزار می شده بعضا در میان اقوام مختلف ایرانی رواج دارد به همین دلیل که اولین جشن سال نوروز یعنی در اولین ماه سال یعنی در فروردین ماه صورت می پذیرفته و و آخرین جشن سال نیز در دوازده اسفندماه هر سال برپا می گردید.

کاریکاتور

article picture

سیزده بدر، سدعلی بدر...
طرحی از رهی .سلطانی