۱۳۹۰ آذر ۱۶, چهارشنبه

ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم سالگرد محمد مختاریهمانند سالهای اخیر، امسال نیز ماموران امنیتی و نهادهای حکومتی، مانع از برگزاری مراسم بزرگداشت قربانیان قتل های زنجیره ای شده و با فشارهای امنیتی و تهدید، از انجام مراسم خانوادگی برای جانباختگان بر سر مزار آنها نیز ممانعت بعمل آورده اند.
همسر محمد مختاری، شاعر، نویسنده و عضو کانون نویسندگان، که در دوازدهم آذرماه ۷۷ توسط ماموران وزارت اطلاعات و در جریان پروژۀ ربایش و قتل مخالفان و روشنفکران (قتل های زنجیره ای) کشته شد، طی گفتگویی با رادیو فردا خاطرنشان کرد که امسال نیز مثل سال های پيش، نمی توانند برای همسرش مراسم يادبودی برگزار کنند.
به گزارش رادیو فردا، مريم حسين زاده، همسر محمد مختاری، همچنین در خصوص برگزاری يا عدم برگزاری مراسم امسال می گوید: "... ما الان تقريبا چهار سالی می شود که مراسمی به آن شکل برگزار نمی کنيم. يعنی در اين مدت سر خاک هم نمی توانيم برويم. تا پيش از اين معمولا به آنجا می رفتيم و تعدادی از مردم هم به طور خودجوش يا اتفاقی می آمدند و در حوالی مزار آقای مختاری جمع می شدند. از جمله اعضای کانون نويسندگان و يا دوستان و نويسندگان ديگر دور ما جمع می شدند. اما الان چند سال است که حتی در آنجا هم نمی توانيم برنامه ای داشته باشيم."
همسر این عضو جانباختۀ کانون نویسندگان ایران در خصوص نحوۀ ممانعت ماموران برای انجام مراسم گفت: "آنها ايستاده اند، با ماشين، بی ماشين. در ميان جمعيت و يا پراکنده و نمی گذارند که ما مراسمی برگزار کنيم.
تهديد می کنند که زود بايد خاک را ترک کنيد. حتی برای خواندن فاتحه هم وقتی به ما داده نمی شود. اصرار می کنند که متفرق بشويد و برويد. جلوی جوان ها را می گيرند و با آنها مجادله می کنند، موبايل هاشان را می گيرند يا به آنها توهين می کنند. ما در چند سال گذشته مراسمی به آن شکل نداشته ايم که بتوانيم صحبتی بکنيم يا از مردم پذيرايی کنيم. جايی برای مراسم اعلام کنيم يا سالنی اجاره کنيم و مردم را به مراسم دعوت کنيم. يا در مسجد بتوانيم دور هم جمع شويم."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر