۱۳۹۰ دی ۲۴, شنبه

واکنش ١٢ تن از سرداران سپاه به مقاله حسین علایی: حق نمک خوردن را پاس نمی دارد و نمکدان می شکنددر پی چاپ مقاله ای از حسین علایی، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران در روزنامه اطلاعات، که تلویحا سرنوشت رهبر جمهوری اسلامی را با محمدرضا پهلوی مقایسه کرده بود، ١٢ تن از سرداران سپاه با نگارش نامه ای، از وی به دلیل آن که " با تیر زهر آلود" در حق آیت الله خامنه ای جفا کرده است، انتقاد کردند.
به گزارش دانشجونیوز، دوازده تن از فرماندهان سپاه در نامه خود به آقای علایی گفته اند که وی حق نمک خوردن را پاس نمی‌دارد و نمکدان می‌شکند: "اما این‌بار فردی با سیاط و نیش قلم به خلف صالح خمینی کبیر اهانت روا می‌دارد که عمری سر سفره انقلاب اسلامی و لطف و احسان رهبری نشسته بوده و اکنون چنین ناروا و بی‌پروا حق نمک خوردن را پاس نمی‌دارد و نمکدان می‌شکند. لذا تیغ جفای او بیشتر دل را می‌خراشد و بر عمق جان می‌نشیند."
در بخش دیگری از این نامه آمده است: "پس ای عزیز چه شده است که امروز، بر خلف صالح خمینی کبیر که همچون امام شهیدان سلوک می‌نماید و با خردمندی و فرزانگی کشتی انقلاب اسلامی را از طوفان فتنه‌ها به در می‌آورد و خار چشم دشمنان کوردل است با تیر زهرآلود قلم خویش این‌چنین جفا روا می‌داری؟"
امضا کنندگان این نامه که خود را " تعدادی از همرزمان دیروز سرداران شهید و منتقدین امروز شما و یاران بی بصیرتتان" نامیده اند، عبارتند از: جعفر اسدی، علی فضلی، محمد کوثری، اسماعیل قاآنی، مرتضی قربانی، حسین همدانی، علی زاهدی، مرتضی صفاری، محمد حجازی ، غلامرضا جعفری، غلامرضا جلالی و سید علی بنی لوحی 

مهدی محمودیان، روزنامه نگار، بر اثر ضرب وشتم ماموران و بازجویان زندان اوین بی هوش شد


وبسایت کلمه، از رسانه‌های جنبش سبز، گزارش داد که مهدی محمودیان، افشاگر جنایات بازداشتگاه کهریزک، بر اثر ضرب‌و‌شتم ماموران و بازجویان در زندان بیهوش و به بهداری زندان اوین منتقل شده است.
بر اساس گزارش منتشر شده، وضعیت آقای محمودیان بر اثر این ضرب‌و‌شتم تا حدی وخیم شد که پس از انتقال به بهداری زندان، در زیر دستگاه اکسیزن قرار گرفت.
آقای محمودیان که در حال گذراندن شش سال دوران محکومیت خود در زندان رجایی‌شهر بود، هفته گذشته بنا به دلایل نامعلومی توسط بازجویان سپاه به بند دو الف زندان اوین، که متعلق به سپاه است، منتقل شد.
بر اساس گزارش یادشده، آقای محمودیان در هنگام این انتقال از سوی ماموران نیز مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت و این ضرب‌و‌شتم در بازجویی دوباره در زندان اوین با باتوم ادامه یافت و سبب بیهوش شدن او شد.
آقای محمودیان پیش‌تر به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شده و تحت درمان قرار گرفته بود.
مهدی محمودیان، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در شهریورماه ۱۳۸۸ و در جریان اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.
او همچنین در دوران گذراندن محکومیت خد در زندان رجایی‌شهر، نامه‌ای را خطاب به رهبر ایران منتشر کرد که در آن از وضعیت نامناسب زندان رجایی‌شهر پرده برداشت.
وبسایت کلمه در گزارشی دیگر همچنین از وضعیت جسمی نامناسب مسعود باستانی، روزنامه نگار زندانی، و خودداری مسئولان زندان رجایی‌شهر و دستگاه قضایی از اعزام وی به بیمارستان خبر داده است.
بر اساس این گزارش، آقای باستانی از سردردهای شدید و مداوم رنج می‌برد و این وضعیت سبب بی‌حس شدن چندین باره بدن او در زندان شده است.
آقای باستانی، که در تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت شده است، تاکنون اجازه استفاده از حق مرخصی را نداشته و دوران محکومیت خود را به صورت یکپارچه در زندان گذرانده است.

امنیت روسیه = امنیت آخوند ها

article picture
امنیت روسیه و امنیت آخوند ها درهم آمیخته شده است.
کشانده شدن جمهوری اسلامی به عملیات جنگی خطر مستقیمی برای امنیت روسیه خواهد بود. این مطلب را "دمیتری راگوزین" معاون نخست وزیر و نماینده ویژه رییس جمهور روسیه درزمینه تعامل با ناتو در رابطه با سپر موشکی روز جمعه در بروکسل اعلام کرد.
به گزارش رسانه روسی ریانوستی، وی در پایان چهارسال کار خود درسمت نماینده دایم روسیه در ناتو در یک نشست خبری در بروکسل گفت:" اگر اتفاقی برای جمهوری اسلامی رخ دهد و این کشور به نوعی عملیات جنگی کشانده شود،، این خطر مستقیمی برای امنیت ما خواهد بود".
ضمنا راگوزین تاکید کرد روسیه در منع گسترش سلاح کشتار جمعی "مسلما ذینفع" است.
معاون نخست وزیر روسیه گفت: ما مسلما سیاست بسیار سخت گیرانه ای در راستای آن اجرا خواهیم کرد که ضمن کمک به کشورها در پیشبرد منابع معاصر انرژی ، امکان بدست آوردن فناوری ها برای استفاده نظامی از اتم را به آنها ندهیم".
راگوزین در عین حال خاطرنشان کرد"هر کشوری از حق انجام کارهای لازم برای تامین احساس راحتی و امنیت برای خود برخوردار است".
وی گفت: "از جمله جمهوری اسلامی از چنین حقی برخوردار است. به این دلیل می خواهیم به تمام شرکت کنندگان در بازی بپا شده در اطراف ایران بگوییم:آرام شوید وتمام بحث ها و مناظرات علنی خود را با لحن آرامی انجام دهید اما در نظر داشته باشید که هر کلمه ای که بطور علنی گفته شود، دارای معنای مادی است".
راگوزین ابراز امیدواری کرد بحران فعلی در اطراف ایران از راه انجام تلاش های مشترک رفع شود.
پارس دیلی نیوز

نامه چهارم ف.م.سخن به آقای خامنه‌ای: "آقا" به نظرم باید کمک‌تان کنم!

نامه چهارم ف.م.سخن به آقای خامنه‌ای: "آقا" به نظرم باید کمک‌تان کنم!

نچ نچ نچ نچ! عجب وضع بدی شده! ای دادِ بیداد! حالا چیکار کنیم؟ "آقا" اصلا پیش بینی نمی کردم این درخواست نامه‌نگاری محمد نوری زاد، کار را به این جاها بکشاند. حالا ما چه جوری شما را از دست طرفداران سابق تان نجات دهیم؟ نامه ی بسیجی سابق، علیرضا پور پیرعلی را که خطاب به شما خواندم، مو به تنم سیخ شد. گفتم ف.میم نگاه کن تو سال هاست داری برای آقا نامه می نویسی، تا حالا این طوری عصبانی و خشمگین نامه ننوشته بودی. یعنی اصلا با وجود مخالفت صد در صد با آقا و حکومت اش از "جناب" و "آقا" و "آقایِ" و "آیت الله" به او کم‌تر نگفته بودی. ببین این جوان چه جوری جان به لب شده که برداشته این طور خطاب به آقا نامه نوشته.
بعد دو سه بار سرم را به راست و چپ تکان تکان دادم که یعنی خیلی متعجب و متحیرم و عقل ام به این چیزها قد نمی دهد. آخه چطو شد که اینطور شد؟! آقا، شما خودت جوابی برای این سوال داری؟

قتل یک دانشجو توسط یک بسیجی مزدور در بوکانبراساس خبر دریافتی، روز سه شنبه 20 دیماه یک دانشجوی اهل بوکان به نام "دانیال عبدالله پور" توسط یک بسیجی مزدور به ضرب گلوله به قتل رسید.

این بسیجی مزدور به بهانه روابط دوستانه دانیال عبدالله پور با یک دختر، وی را به قتل رسانده است. این اقدام جنایتکارانه موجی از خشم و نفرت را در میان مردم بوکان دامن زده است. این گزارش می افزاید دانشجویان دانشگاه بوکان قرار است که در اعتراض به این عمل ضد انسانی دست به اعتراض و اعتصاب بزنند.
گزارش دریافتی از كومه له
 

نقدی بر صدور احکام سنگين حبس، انفصال از خدمت و جزای نقدی ده معلم و کارگر

article picture
در تاريخ بيست و ششم ارديبهشت ماه سال ۱۳۸۹ پس از روز کارگر وزارت اطلاعات اصفهان مبادرت به بازداشت غير قانونی و بدون حکم قضايی ۱۱ معلم و کارگر نمود. بازداشت شدگان پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شدند و سپس به بند الف ط زندان اصفهان اعزام گرديدند. برخی از آنها مدت بيست و سه روز و برخی نيز مدت پنجاه روز در سلول انفرادی بوده و از داشتن وکيل مدافع و ملاقات با خانواده خود محروم بودند.
پس از آنکه مامورين وزارت اطلاعات تحت شکنجه هاي جسمي و روحي و رواني از همه متهمان اقرار به همکاري با گروههاي مخالف نظام اخذ نمود، هر يک از آنها را با قرار وثيقه سنگين پانصد ميليون ريالي آزاد گرديدند.
و اخيرا متهمينی که نام آنها در ذيل می آيد به مجازات هاي سنگين محکوم شدند
مشخصات متهمين:
يوسف مهرپويا، جمشيد عسکريان، علی هاشم پور، حيدر علی عليرضايی، غلامرضا رحمانی، عليرضا رضايي، مجتبي شريفی، حسين سرپوقی، بهزاد باقری، غليرضا رياحی
اتهامات:
تبليغ عليه نظام به نفع گروههای مخالف داخل و خارج از کشور ( حزب کمونيست و سلطنت طلب )
تباني به اقدام عليه امنيت داخلی کشور
مشارکت در تشکيل گروه دژبان زاينده رود به قصد اقدام عليه امنيت کشور و بر هم زدن امنيت کشور
نگهداری و استفاده از تجهيزات ماهواره ای
مجازات ها
تبلغ عليه نظام ... به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامي هريک به پنج ماه حبس تعزيری
اقدام عليه امنيت کشور به استناد ماده ۶۱۰ هر يک به دو سال حبس تعزيری
مشارکت در تشکيل گروه دژبان زاينده رود به استناد ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی هريک به دو سال حبس تعزيری
نگهداري ماهواره نسبت به کسانی نگهداری ماهواره نموده اند، هر يک سه ميليون ريال جزای نقدي
مستندات:

دیدار پاسدار سلیمانی با بشار اسد ، ارسال سلاح به سوریه

article picture


آمريكا از دیدار سردار قاسم سلیمانی با بشار اسد خبر داد.
خبرگزاری فرانسه روز شنبه 14-1-2012 به نقل از " مقامات بلند پایه آمریکا " اعلام کرد سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی طی ماه جاری به دمشق سفر کرد و با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.
این منبع تاکید کرد مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود با اشاره به تحولات جاری در سوریه سپاه قدس را به تامین تجهیزات نظامی برای نیروهای امنیتی سوریه و کمک به سركوب معترضان این کشور متهم كردند.
آنها می گویند ‌با توجه به مقام نظامی سلیمانی در سپاه پاسداران این سفر به احتمال بسیار زیاد با هدف حمایت تهران از تلاش های دولت سوریه برای سرکوب مردم معترض این کشور انجام شده است."
یکی از این مقامات تاکید کرد : " ما مطمئن هستیم که سلیمانی با مقامات بلند پایه سوریه از جمله بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرده است."
وی افزود :" واشینگتن دلایلی در دست دارد که نشان می دهد ایران در تامین تجهیزات نظامی برای نیروهای امنیتی سوریه به هدف سرکوب مخالفان بشار اسد کمک کرده است."
پیش از این گروه هایی از معترضان سوری ، حکومت ایران را به مشارکت در سرکوب مردم سوریه متهم کرده بودند.
محمد مامون الحمصی نماینده سابق پارلمان سوریه که اکنون به مخالفان رژیم این کشور پیوسته است در گفتگو با روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" گفته بود " نظام سوریه از ایران تک تیرانداز وارد کرده است ."
اتحاديه اروپا در اقدامی سپاه قدس، وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی را به اتهام ارائه کمک و پشتيبانی به رژیم بشار اسد در سرکوب مخالفان سوری تحريم کرده است.
حدود یک ماه پیش خبرگزاری های ایران اعلام کردند پنج شهروند ایرانی در شهر حمص در سوریه ربوده شده اند.
پس از آن بسام جعاره فعال سیاسی سوریه در گفتگو با العربیه اعلام کرد اطلاعاتی در دست دارد که حاکی است این ایرانیان ربوده شده ، کارشناس کامپیوتر هستند و برای تعقیب مخالفان با نیروهای امنیتی سوریه همکاری می کردند.
العربیه

تایید حکم دو سال حبس تعزیری برای محمدعلی ولایتیدو سال حبس صادر شده برای محمد علی ولایتی بازنشسته وزارت کشور و از فعالین ستاد مهندس میر حسین موسوی تایید شد.
به گزارش کلمه، دادگاه تجدید نظر حکم دو سال حبس تعزیری را برای این فعال سیاسی تایید و دستور اجرای فوری آن را صادر کرده است.
محمد علی ولایتی معاونت امور استانهای ستاد مردمی مهندس میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او در تاریخ ۸/۱۱/۸۹ یعنی پیش از ۲۲ بهمن دستگیر و دربند ۲۴۰ به مدت ۱۸ روز زندانی و در تاریخ ۳/۱۲ /۸۹ با قید کفالت آزاد شده بود.
ولایتی چهاردهم شهریور ماه سال جاری به دادگاه انقلاب شعبه ۲۸ به ریاست مقیسه احضار و اتهام تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی به وی تفهیم شد و نهایتا پس از دفاعیات وی را به دو سال حبس محکوم کرده بود.
قابل ذکر است ولایتی به مدت سی سال در پست هایی از جمله بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد،، معاونت بازرسی وزارت کشور در ۸ سال دولت اصلاحات فعالیت داشت در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرسی آن می باشد.

پنج روز از اعتصاب غذای مهدی خزعلی گذشتمهدی خزعلی، پزشک و وبلاگ نویس منتقد از روز بازداشت خود در اعتصاب غذا به سر می برد.
به گزارش کلمه، این نویسنده و فعال سیاسی که روز دوشنبه با ضرب و شتم توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود، با دست و دندانی شکسته در سلول انفرادی امروز پنجمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت.
بدنبال انتشار”جنتی نامه” و انسداد وبسایت مهدی خزعلی، او برای پنجمین بار راهی اوین شد.
فرزند آیت الله خزعلی پیش از این احضاریه ای برای حضور در شعبه نهم دادسرای انقلاب دریافت کرده بود، اما پیش از برگزاری این جلسه ماموران با کمین خیابانی وی را دستگیر و در محل زندان تفهیم اتهام شد.

تجمع اوباش حکومتی در مقابل خانه یک منتقد خامنه ای


خبرگزاری فارس: صدها تن از عزاداران و رزمندگان دفاع مقدس، صبح امروز همزمان با اربعين حسينی در مقابل منزل حسين علايی (رئیس سابق ستاد مشترک سپاه پاسداران) به دليل همراهی او با جريان فتنه تجمع کردند.
تجمع‌کنندگان دست‌نوشته‌هايي با مضامين "سردار بيدار شو"، "سردار حسين علايی مردود است" و ... در دست دارند و شعارهايی همچون "سردار بی بصيرت، بصيرت بصيرت" و "علايي ننگت باد، شرمت باد" سر میدهند.
علايی که در ايام فتنه با اين جريان همراهی مي‌کرد چندی پيش با درجه مقاله‌ای توهين‌آميز، نظام مقدس جمهوری اسلامي را با نظام منحوس پهلوی مقايسه و به آن تشبيه کرد.
اين يادداشت علايی با استقبال گسترده رسانه‌های استکباری و ضدانقلاب حامی فتنه روبرو شد.

مسیحیت تبشیری ازمخوف‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی دنیا است !

.

در راستای سخنان حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی كه برای مقابله با گسترش مسیحیت در كشور دست به دامان حوزه های علمیه شده بود ، یك آخوند حكومتی ادعا كرد كه مسیحیت تبشیری از مخوف ترین سازمان های اطلاعاتی و امنیتی دنیاست !
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز»، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران به نقل از یک آخوند حكومتی که به گفته این خبرگزاری از وی بعنوان استاد برجسته و پژوهشگر فرق شناسی نام برده است؛ وی در ارتباط با فعالیت‌های بشارتی مسیحیان در ایران در اظهاراتی عجیب مدعی شد که: « مسیحیت تبشیری از مخوف‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی دنیا است ! »آخوند محسن علیزاده در همایشی با عنوان «فرقه‌های نوظهور» که در شهر ورامین از شهرستان های جنوب تهران برگزار شد اظهار داشت:« نباید اجازه داد برخی از فرقه‌های دروغین به نام عرفان، فقه اسلامی را زیر سئوال ببرند.» وی در ادامه اظهارات خود گفت: «به جوانان می‌گویند خدا در اسلام قهار است، ترسناک است اما در مسیحیت "محبت" است. همچنین واعظین مسیحی پاسخ سئوالات شرعی و شبهات موجود در اذهان جوانان مسلمان را به نفع خود ارائه می‌دهند و به جذب این جوانان می‌پردازند.»این آخوند متوهم بعد از هشدار جدی در مورد عرفان‌های کاذب پیشنهاد داد یک کرسی در دانشگاه برای بررسی عرفان‌های کاذب راه‌اندازی کنند تا اسلام واقعی را بشناسانیم و جوانان بدانند اسلام یک برنامه عظیم تدافعی تهاجمی در زندگی است.البته ایشان عنوان نكرده اند كه در طول بیش از سه دهه كه از عمر حكومت جمهوری اسلامی می گذرد مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی تا كنون در حال معرفی و نشان دادن چه اسلامی بوده اند كه از این پس می خواهند اسلام واقعی را به خصوص به جوانان بشناسانند !حال اینکه این به اصطلاح پژوهشگر سرشناس با چه استدلالی پی به ارتباط سازمان های مخوف اطلاعاتی دنیا با مسیحیت تبشیری برده مشخص نیست اما به طور مشخص ترس و ناتوانی جمهوری اسلامی از مقابله با گسترش مسیحیت در میان جوانان ایرانی حکومت را مجبور به یاوه گویی و چرندپراکنی های غیرمنطقی کرده است.پیش از این نیز حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در گردهمایی که در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه برگزار شد ه بود، برای مقابله با گسترش مسیحیت و كلیساهای خانگی در كشور خبر از یك سری اقدامات جدید را داد. وی در گفته هایش دست به دامان حوزه های علمیه شده بود و خطاب به حوزویان گفت که باید وارد این عرصه شوند و جوانان را به راه راست هدایت کنند!بنظر می رسد گفته های آخوند محسن علیزاده و ادعای ایشان در خصوص مسیحیت تبشیری و تشبیه آن به سازمانهای مخوف اطلاعاتی در راستای توصیه های مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی بیان شده تا از این پس مقامات قضایی به راحتی بتوانند با این عناوین و پرونده سازی اتهام امنیتی را به بازداشت شدگان مسیحی وارد كنند .
پیش از این رسانه های وابسته به حكومت ضمن هشدار نسبت به گسترش مسیحیت در ایران در اقدامی همسو و در جهت تخریب چهره كلیسای ایران و مسیحیت اقدام به انتشار برخی مطالب كذب نموده و نوشته اند ، كه نهادهای فرهنگی و تبلیغی کشور نیاز به یک برنامه ریزی منسجم برای مواجهه با جریان های مذکور به ویژه مقابله با فشار تبلیغی مسیحیت را دارند .
محبت نیوز

تلاش برای گریز از سدهای سانسور استبداد دینی، خشم حکومت را بر انگیخته است

article picture


از سینماگران کشور انتقام می گیرند!
ارژنگ بامشاد:شکست دولت دینی از هنر و هنرمندان مستقل و مبتکر آنچنان سنگین بوده که وزارت ارشاد چاره را در آن دیده تا ” خانه ی سینما” را ویران کند و پناهگاه ۰۵۰۰ سینماگر کشور را در هم بریزد. درخشش سینمای ایران در جهان و جوایز گسترده ای که فیلم ها و هنرمندان ایران در بسیاری از جشنواره های جهانی از آن خود کرده اند، همچون خاری در چشمان تاریک اندیشان بوده است. نگاهی به بسیاری از فیلم های ساخته شده درشرایط سخت کنترل ایدئولوژیک و تلاش برای رد شدن از سدهای بیشمار امنیتی ـ ایدئولوژیک که استبداد دینی جلو پای سینمای ایران گذاشته، نشان می دهد که سینماگران ایرانی چه هنرمندانه توانسته اند در این شرایط سخت به آفرینش هنری بپردازند و دل میلیون ها تماشاگر و سینما رو کشور را تسخیر کرده و تحسین آنها را برانگیزند. ممنوعیت آفرینش هنری، ممنوع التصویر شدن و انواع ممنوعیت هائی که برای بسیاری از هنرمندان و سینماگران ایرانی ایجاد کرده اند نیز نتوانسته جلو رشد و گسترش و شکوفائی این هنر را بگیرد. با این حال نباید از یاد برد که فشارها و کنترل امنیتی ـ ایدئولوژیک توانسته است استعدادهای بیشمار و خلاقیت های هنری بسیاری را نابود سازد. فاجعه آنوقت برجسته تر می شود که تصور کنیم چگونه یک کارگردان باید احساس فرزند از جنگ برگشته در مقابل مادرش را نشان دهد بدون آنکه پسر حق داشته باشد مادرش را در آغوش بگیرد؟ و هزاران از این نمونه ها می توان مثال آورد . در واقع کنترل پلیسی، امنیتی و ایدئولوژیک بر سینما و هنرمندان، باعث نابودی بسیاری از استعدادها شده است.

۱۳۹۰ دی ۲۳, جمعه

بیانیه دانشجویان دانشگاه سبزوار در اعتراض به حمله نیروهای بسیجی به یکی از اساتید منتقد


در پی حمله نیروهای بسیجی و لباس شخصی به یک استاد دانشگاه غیر همسو با دولت در دانشگاه سبزوار، جمعی از دانشجویان این دانشگاه با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت این «مداخلات بي جا و خودسرانه» نیروهای مهاجم، از مسئولان این دانشگاه خواسته اند تا با قاطعانه با این اقدامات برخورد نمایند. گفتنی است این بیانیه به امضا و مهر بیش از 20 انجمن علمی و کانون فرهنگی دانشگاه رسید که باعث خشم فعالان بسیج و دستور فوری مسوولین حراست برای جمع آوری بیانیه ها از سطح دانشگاه و عدم صدور مجوز پخش آن گردید.
عکس از آرشیو
به گزارش دانشجونیوز، در چند روز گذشته که دو تن از دانشجویان وابسته به بسیج و نیروهای حکومتی به اتاق یکی از اساتید دانشگاه سبزوار بنام دكتر سيد ابوالفضل حسيني حمله برده و به وی توهین نموده اند، جمعی از دانشجویان این دانشگاه با انتشار بیانیه ای که علاوه بر دانشجویان به امضای بیش از ۲۰ انجمن علمی و کانون فرهنگی دانشگاه نیز رسیده ، به این «مداخلات بي جا و خودسرانه» اعتراض نموده اند.
در بخشی از این بیانیه خطاب به نیروهای بسیجی نوشته شده است: «حجاب بر سرت واجب است اما كمي هم حجاب بر دهانت بزن. و تقواي پرهيز پيشه كن، ما از زبان درد با تو سخن مي گوييم با زباني بريده.اما تو با زباني سخت و گزنده و دراز و سرشار از توهين!
درد من ناگفتني هاست ،‌ اما واقعا درد تو چيست؟؟؟»
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
"رنج نامه"
ادب مرد به ز دولت اوست
انتظار از كسي كه از راستي ميگويد،جز اين است.

مردم ایران در برابر شیطان بزرگ خامنه ای می ایستند/زندانی سیاسی كرد رضا بوکانیمردم ایران در برابر شیطان بزرگ خامنه ای می ایستند...(زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی)
متن پیاده شده پیام صوتی زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی که جهت انتشار در "اختیار فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته شده است. پیام صوتی وی بزودی انتشار خواهد یافت. متن پیام پیاده شده صوتی این زندانی سیاسی به قرار زیر می باشد:
من یک زندانی سیاسی کرد،
ما زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر مشکلی با مسئولین زندان نداریم مشکل ما مسئولین زندان نیستد بلکه مشکل اساسی زندانیان سیاسی ، رژیم است که تا کی می خواهد به این وضعیت ادامه بدهد .جمهوری اسلامی با این شرایطی که در پیش روی دارد با این همه فشارها و تحریمها از سوی جهان غرب تا کجا می خواهد پیش برود که خوشبختانه به بن بست کشیده شده است.
تمامی سازمانها ، احزاب و گروهها و فعالین سیاسی ، مدنی،کارگری و غیره و همچنین بخشی از اصلاح طلب ها، انتخابات نمایشی را تحریم کرده اند چون انتخابات هیچ مشکلی را حل نمی کند بلکه مشکلات کنونی مردم را بیشتر می کند .

اخبار تکمیلی از بازداشت کسری نوری از دراویش گنابادی


کسری نوری از دراویش گنابادی ساکن شیراز در بازداشت اداره اطلاعات شیراز می‌باشد.

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از مجذوبان نور، کسری نوری از دراویش گنابادی ساکن شیراز که روز چهارشنبه ۲۱ دی‌ماه توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت شد به اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک صد منتقل شده است.بنا به گزارش رسیده اتهام آقای نوری، تبلیغ علیه نظام و فعالیت‌های شبانه روزی می‌باشد که با پیگیری‌های صورت گرفته از مراجع قضایی هنوز در مورد اتهام واهی فعالیت‌های شبانه روزی که ایشان به آن متهم شده‌اند توضیحی داده نشده است.لازم به ذکر است که از خانواده آقای نوری، آقایان فرشید یداللهی (دایی) و امید بهروزی (داماد خانواده) که از وکلای دراویش گنابادی و مدیران سایت مجذوبان نور هستند بیش از ۴ ماه است که به اتهامات توهین به رهبری ٬ تشویش اذهان عمومی ٬ اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی ٬ نشر اکاذیب ٬و عضویت در گروهک انحرافی در بند امنیتی زندان اوین در بازداشت به سر می‌برند.

بلاتکلیفی یک ساله یک زندانی مسیحی در زندان کارون اهواز

article picture
یک شهروند مسیحی که در یورش سازمان یافته نیروهای امنیتی در سال گذشته بازداشت شده بود همچنان بلاتکلیف در زندان کارون اهواز نگهداری می شود.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اهواز، نورالله قبیتی زاده از شهروندان مسیحی دزفول است که در بازداشت های گسترده سال گذشته در آستانه سال ۲۰۱۱ همراه چند تن دیگر از اعضای یک کلیسای خانگی در دزفول بازداشت شد.
وی از زمان بازداشت تا کنون در سکوت خبری رسانه ها به صورت بلاتکلیف و تنها برای انکار ایمان مذهبی خود در زندان کارون اهواز نگهداری می شود.

و باز هم تجاوز به حریم خصوصی مردم و بازداشت 9 شهروند مرد و زن

article picture
در تجاوز وحشیانه رژیم ولایت فقیه به حریم خصوصی مردم 7 مرد و 2 زن دستگیر شدند و بنا بر همین گزارش یکی از شهروندان که قصد داشت از طریق راه پشت بام فرار کند دچار شکستگی استخوان دست شده است.
روزنامه حکومتی خراسان نوشت:تعدادی از اهالی یکی از مجتمع های مسکونی شهرک غرب مشهد در تماس با فوریت های پلیسی 110 از رفت و آمد مشکوک چند زن و مرد ناشناس به داخل یک آپارتمان مسکونی و برپایی مجلس پارتی خبر دادند.
گروه های گشت و عملیات کلانتری 20 مشهد به محض دریافت این گزارش بلافاصله هماهنگی های لازم را با مقام قضایی به عمل آوردند و محل موردنظر را به طور ضربتی مورد بازرسی قرار دادند.
در این عملیات 7 مرد و 2 زن دستگیر شدند و یکی از متهمان که قصد داشت از طریق راه پشت بام فرار کند نیز دچار شکستگی استخوان دست شده است.
گردانندگان پارتی با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

ایرج گرگین، روزنامه نگار باسابقه ايرانی درگذشت

article picture

ايرج گرگين، روزنامه نگار باسابقه ايرانی و از مديران پيشين تلويزيون ملی ايران، بر اثر بيماری، صبح جمعه، در آمريکا در گذشت.
ايرج گرگين از روز يکشنبه اول ژانويه در بيمارستانی در شهر «فيرفکس» ويرجينيا بستری شده بود.
آقای گرگین، سال ها پس از مبارزه با یک بیماری سخت درگذشت.
همزمان با تحصيل در رشته ادبيات فارسی، کار حرفه‌ای مطبوعاتی را در دهه ۱۳۳۰ در روزنامه کيهان شروع کرد و مدت کوتاهی نيز مديرداخلی «کيهان فرهنگی» بود.
در سال ۱۳۳۷ برای نخستين بار، از سوی دولت امتحاناتی برای استخدام و تربيت تهيه‌کننده و گوينده و مجری برنامه‌های راديويی زير نظر يک کارشناس برگزار شد. ۱۲ تن از ميان صدها شرکت کننده برای تهيه کنندگی انتخاب شدند که او هم جزو آنان بود.
سپس به پيشنهاد اسدالله پيمان که در آن زمان گوينده‌ای صاحب نام بود امتحان گويندگی داد تحت نظر کسانی مانند تقی روحانی- يکی از برجسته‌ترين گويندگان تاريخ راديو در ايران- به آموختن گويندگی پرداخت.
از زمستان ۱۳۳۷ کار در راديو را به طور رسمی شروع کرد.
در اوائل دهه ۱۳۴۰ تأسيس «برنامه دوم - راديو تهران» که سرپرستی و مسئوليتش به او واگذار شد، به راديو در ايران معنای تازه‌ای بخشيد. برای نخستين بار فرستنده‌ای به طور کامل به طرح مباحث فرهنگی و هنری و علمی و اقتصادی اختصاص يافت. اين راديو به پايگاهی برای معرفی هنر و ادبيات جديد ايران، تئاتر و موسيقی جهان و برخی مباحث تاريخی و اجتماعی تبديل شد.

هشدار مستقیم باراک اوباما به خامنه ای

article picture

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا با ارسال پیامی محرمانه نسبت به پیامد بستن تنگه هرمز به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هشدار داده است. به نوشته نیویورک تایمز باراک اوباما چنین اقدامی را عبور از "خط قرمز" توصیف کرده است.
تنش میان جمهوری اسلامی و ایالات متحده آمریکا وارد مرحله‌ی جدیدی شده است. نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در تازه‌ترین شماره خود خبر از ارسال پیام هشدارآمیز مستقیمی از سوی باراک اوباما برای رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای می‌دهد.
"اقدام غیرمعمول باراک اوباما"
نیویورک تایمز به نقل از یکی از نمایندگان دولت آمریکا که نامش فاش نشده نوشت رئیس جمهور ایالات متحده در پیامی که از طریق کانال‌های محرمانه به دست خامنه‌ای رسیده، نسبت به تهدیدهای جمهوری اسلامی در مورد بستن تنگه‌ی هرمز به او هشدار داده است.
باراک اوباما در این پیام هرگونه اختلال در مسیر انتقال سوخت از طریق تنگه هرمز را اقدامی تحریک‌آمیز عنوان کرده که با واکنش واشنگتن روبرو خواهد شد. پایگاه اینترنتی هفته‌نامه آلمانی اشپیگل ارسال این پیام را اقدامی غیرمعمول در مشاجره میان دو کشور توصیف کرده و آن را نشانه‌ی جدی گرفتن تهدیدهای ایران از سوی آمریکا ارزیابی می‌کند. ایالات متحده آمریکا تهدیدهای ایران را "نشانه‌ی ضعف" و ناشی از موثر بودن تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور خوانده است.

تهدید به قطع تلفن بند ویژه روحانیت در چهارمین روز اعتصاب یک روحانی منتقد


محمد صادق هنرور شجاعی که از روز دوشنبه و در پی بازگرداندنش به زندان اوین علیرغم نظر صریح پزشکی قانونی مبنی بر ادامه درمان در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده است، امروز وارد چهارمین روز اعتصاب غذای خود شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، رییس بند ویژه روحانیت اوین (۳۲۵) با فراخواندن همبندیان این روحانی منتقد جمهوری اسلامی و طرح این تهدید که اگر هنرور شجاعی به اعتصاب غذایش ادامه دهد، تلفن همه بند را قطع خواهیم نمود، سعی در تحت فشار قرار دادن وی از طریق همبندیان معمم اش نموده اند.
همچنین شجاعی امروز بدون درخواست حود به بهداری اوین منتقل و فشار خونش جهت اثبات صحت اعتصاب غذا به مسئولان زندان گرفته شد که بر اساس گزارش پزشک زندان فشار خون وی پایین تر از حد معمول سنی وی بوده است.
گفتنی است این روحانی منتقد پیشتر در بند ۳۵۰ و در میان سایر زندانیان سیاسی نگهداری میشد که مهرماه گذشته بدون رضایت خودش به بند روحانیت منتقل گردید و در آنجا در میان معممینی نگهداری میشود که چندان با رویکردهای منتقدانه علیه جمهوری اسلامی همسو نمیباشند.

مجید توکلی، فعال دانشجویی به دادگاه انقلاب منتقل شد

article picture
صبح روز گذشته مجید توکلی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج مجددا به دادگاه انقلاب منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال دانشجویی که تا کنون دوبار از سوی دادگاه های انقلاب محاکمه شده است اخیرا علاوه بر محکومیت سنگین هشت ساله به شش ماه حبس تعزیری نیز محکوم شده بود.
دستگاه قضایی در پرونده های مشابه دیگر نیز پس از صدور احکام، زندانیان را درحال تحمل حبس نیز به اتهام های واهی چون تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی مورد محاکمه قرار می دهد.

ابلاغ شفاهی تقلیل حکم اعدام یونس آقایان به حبس ابد

article picture
مسئولین اجرای احکام دستگاه قضایی مستقر در زندان مرکزی ارومیه در طی ماه های اخیر تبدیل حکم اعدام یونس آقایان به حبس ابد را به صورت شفاهی به وی اعلام کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از ارومیه، این زندانی محکوم به اعدام در حال حاضر در زندان مرکزی ارومیه به صورت بلاتکلیف و در انتظار ابلاغ کتبی تقلیل حکم اعدام خود بسر می برد.
سهند علی محمدی، بخشعلی محمدی و عباداله قاسم زاده از پیروان گروه مذهبی"آتش بیگی" و از اهالی روستای «اوچ تپه» (میاندوآب) هستند که در پی درگیریهای مسلحانه مهرماه ۱۳۸۳ بین نیروی انتظامی و جمعی از پیروان این گروه در میاندوآب (قوشاچای) دستگیر شده و بعد از محاکمه به اعدام محکوم شدند که بعد از اعتراض به حکم صادره در دادگاه تجدید نظر حکم اعدام سهند علی محمدی، بخشعلی محمدی و عباداله قاسم زاده به ۱۳ سال حبس و تبعید به زندان یزد کاهش یافت اما حکم اعدام مهدی قاسم زاده و یونس آقایان در دادگاه تجدید نظر تایید شد. این احکام اعدام در خصوص آقای قاسم زده، بهمن ماه ۸۷ اجرا شد.
بدین وسیله اجرای حکم اعدام مخفیانه یونس آقایان که اخیرا از سوی برخی وب سایت ها و منابع برون مرزی در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است نیز تکذیب می شود

راه اندازی ده هزار شورای امر به معروف ، برای ایجاد ترس و ارعاب در جامعه

article picture


راه اندازی ده هزار شورای امر به معروف، با هدف نهی از منکر یا ایجاد ترس در جامعه؟
رئیس بسیج مستضعفین جمهوری اسلامی از راه اندازی بالغ بر ده هزار شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد سطح ایران خبر می دهد.

رادیو فرانسه:به گفته سردار نقدی، "امر به معروف و نهی از منکر از واجبات است و اگر این فریضتین مهم در جامعه نهادینه شود تمامی واجبات نیز احیا خواهد شد".
این مسئول جمهوری اسلامی در ادامه می افزاید "تذکر برای از بین بردن منکرات به تنهائی نمی تواند موثر باشد بلکه باید با برنامه ریزی و اولویت بندی در این زمنیه فعالیت نمائیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.
مجید محمدی، جامعه شناس و تحلیلگر سیاسی در گفتگو با رادیوی بین المللی فرانسه، می گوید : برای درک بهتر اینگونه فعالیتهائی که از سوی نظام جمهوری اسلامی صورت می گیرد باید نگاهی به سیر تحول جمهوری اسلامی انداخت؛ نظام جمهوری اسلامی از یک نیمه دموکراسی آغاز کرده، پس از آن به یک دوره اقتدارگرائی رسیده و در شرایط کنونی، بخشهای مربوط به وجه تمامیت طلبانه ی حکومت در حال تحکیم و تقویت است.
این جامعه شناس معتقد است که امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه جمهوری اسلامی به معنای کنترل اجتماعی بیشتر، دخالت در حوزه خصوصی شهروندان و تسخیر فضای عمومی جامعه است و مسئولین جمهوری اسلامی به ویژه از طریق بسیج سعی دارند این حلقه ها را تنگ تر کنند.
مجید محمدی، جامعه شناس و تحلیلگر سیاسی در عین حال تاکید می کند هدف جمهوری اسلامی از راه اندازی چنین شوراهائی، ایجاد ترس و ارعاب در جامعه، به ویژه در شرایطی که به انتخابات مجلس نزدیک می شویم، است.

صدور احکام سنگین حبس، انفصال از خدمت و جزای نقدی ده معلم و کارگر شهر دیزچه اصفهان در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ پس از روز کارگر وزارت اطلاعات اصفهان مبادرت به بازداشت غیر قانونی و بدون حکم قضایی ۱۱ معلم و کارگر نمود.
بازداشت شدگان پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شدند و سپس به بند الف ط زندان اصفهان اعزام گردیدند. برخی از آنها مدت بیست و سه روز و برخی نیز مدت پنجاه روز در سلول انفرادی بوده و از داشتن وکیل مدافع و ملاقات با خانواده خود محروم بودند.
پس از آنکه مامورین وزارت اطلاعات تحت شکنجه های جسمی و روحی و روانی از همه متهمان اقرار به همکاری با گروههای مخالف نظام اخذ نمود، هر یک از آنها را با قرار وثیقه سنگین پانصد میلیون ریالی آزاد گردیدند.
و اخیرا متهمینی که نام آنها در ذیل می آید به مجازات های سنگین محکوم شدند
مشخصات متهمین:
یوسف مهرپویا، جمشید عسکریان، علی هاشم پور، حیدر علی علیرضایی، غلامرضا رحمانی، علیرضا رضایی، مجتبی شریفی، حسین سرپوقی، بهزاد باقری، غلیرضا ریاحی

اتهامات:
تبلیغ علیه نظام به نفع گروههای مخالف داخل و خارج از کشور ( حزب کمونیست و سلطنت طلب )
تبانی به اقدام علیه امنیت داخلی کشور
مشارکت در تشکیل گروه دژبان زاینده رود به قصد اقدام علیه امنیت کشور و بر هم زدن امنیت کشور
نگهداری و استفاده از تجهیزات ماهواره ای

جدیدترین اخبار از وضعیت نورالله قبیتی زاده زندانی مسیحی در زندان کارون اهواز

Noorollah_Qabitizadeh

تنها جرم این  ایماندار خوزستانی پیروی از عیسی مسیح است. او که برای انکار عیسی مسیح تحت فشار می باشد درخواست یک جلد کتاب مقدس دارد!به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی در شهر اهواز مرکز استان خوزستان ، اکنون بیش از یک سال از بازداشت نورالله قبیتی زاده یکی از ایمانداران کلیساهای خانگی خوزستان در شهر دزفول می گذرد.
قبیتی زاده که 47 سال سن دارد یک کارگر زحمتکش باغات میوه دزفول است. اوغروب  روز جمعه  سوم دی ماه 1389 (24 دسامبر 2010) در حالی بازداشت شد که پذیرای10 نفر اعضای  یک گروه کلیسای خانگی متشکل از نوکیشان مسیحی شهرهای دزفول و اندیمشک  در محل اقامت خود در یکی از باغات شهرستان دزفول بود.  این افراد برای برگزاری مراسم تولد عیسی مسیح در آن مکان جمع شده بودند .مهاجمان به  این کلیسای خانگی که  همگی افراد مسلح بودند  با شدت عمل و بد رفتاری از 10 نفر اعضای حاضر بدون ارائه هرگونه مجوز قانونی عکس و اثر انگشت گرفتند و بعد از ثبت مشخصات و بازجوئی آنها را با شرط اینکه در صورت احضار باید فورا خود را معرفی کنند ، چند ساعت بعد آزاد کردند .اما ماموران اطلاعاتی از همان ابتدا " نورالله قبیتی زاده " که مسئولیت جمع را به عهده گرفته بود از بقیه جدا کردند. تا چندین هفته هیچکس از محل اقامت او خبر نداشت. وقتی از او اطلاعاتی به دست آمد که او به زندان کارون اهواز منتقل شده بود.

مخالفت با انتقال زندانی سیاسی بیمار به بیمارستان

گزارش دریافتی: وزارت اطلاعات با انتقال مهدی (کوروش) کوهکن به بیمارستان مخالفت کرد. کوروش کوهکن عضو انجمن اشویی ایران فعال سیاسی - فرهنگی اکنون دو سال از محکومیت خود را بدون هیچ گونه مرخصی از سال 88 در بند 350 زندان اوین سپری میکند و با وجود بیماری در ناحیه پا که تا کنون نیز 2 بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و از درد ناحیه پا و میگرن رنج میبرد و بر خلاف نظریه پزشک قانونی که ایشان را در تاریخ 21 اذر ماه بایست به بیمارستان منتقل میکردند ولی تا امروز که یک ماه میگزرد هنوز وزارت اطلاعات اجازه انتقال ایشان را نداده است . خانواده این زندانی سیاسی فرهنگی مقیم شهر شیراز هستند ونمیتوانند هر هفته برای ملاقات به تهران سفر کنند و از حال فرزندشان با خبر شوند و این موضوع تحمل را برای مادر بیمارش سخت تر کرده است. 
ایران پرس نیوز

جلوگیری رژیم از ملاقات مقام آلمانی با دو زندانی سیاسی


سایت انتگراسیون ایرانیان ساکن آلمان
حنیف حیدرنژاد
جلوگیری رژیم ایران از ملاقات رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان آلمان با دو زندانی سیاسی
آقای "تام کونیگز- Tom Koenigs" رئیس کمیسیون حقوق بشر و کمک های بشر دوستانه پارلمان آلمان در اطلاعیه ای که روز 12 ژانویه منتشر نمود نسبت به جلوگیری رژیم ایران از ملاقات وی با آقایان عبدالفتاح سلطانی وکیل و مؤسس کانون مدافعان حقوق بشر و یوسف ندرخانی کشیش مسیحی اعتراض کرد.
پیشتر نیز کمیسیون حقوق بشر و کمک های بشر دوستانه پارلمان آلمان در تاریخ 19 اکتبر 2011 با صدور اطلاعیه ای خواهان آزادی آقای عبدالفتاح سلطانی از فعالین حقوق بشر و کشیش یوسف ندرخانی شده بود. اما به دلیل افزایش نگرانی ها نسبت به وضعیت این دو فرد، تام کونیگز از سوم تا هفتم ژانویه 2012 به ایران سفر کرد و امیدوار بود برای ملاقات با این دو نفر موافقت رژیم ایران را کسب کند، اما موفق نشد.
وی در اطلاعیه خود تصریح می کند:"خیلی علاقه داشتم که خودم با آنها ملاقات کرده و صحبت نموده تا از وضعیتشان مطلع شده و از نگرانی و خواسته هایشان با خبر شوم." وی همچنین می افزاید:" [دولت] ایران خود باید بسیار مشتاق باشد که دسترسی به این دو متهم را امکان پذیر سازد. حکومتی که به آن می بالد که شأن و جایگاه انسان را بسیار ارج می نهد و کنوانسیون های بین المللی در مورد حقوق شهروندی و حقوق سیاسی را امضاء کرده است، قائدتا نباید مشکلی داشته باشد که از زندانیان بازدید به عمل آید. اما الان نگرانی من نسبت به وضعیت عبدالفتاح سلطانی و یوسف ندرخانی با وجود سفر به ایران همچنان پابرجا باقی مانده است."

۹ تن از معلمان یزد به حبس تعیلقی محکوم شدند

article picture


اعضای کانون فرهنگیان یزد از سوی شعبه ی اول دادگاه انقلاب یزد به ۴۲ ماه حبس محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از یزد، بر اساس حکم صادره دادگاه انقلاب یزد، محمد علی حسن شیرازی، منصور میرزایی، محمد جواد حسامی، احمد چنگیزی، محمد علی شاهدی، رمضان علی نجاتی، محمد مهدی صدیقی، محمد حسین دهقانپور و علی قوچانی به اتهام تبلیغ علیه نظام، فعالیت غیرقانونی از طریق سخنرانی و تشکیل جلسه، تجمع و صدور بیانیه و تحریک معلمان به اعتصاب غذا و تعطیلی کلاس به زندان محکوم شدند.
شایان ذکر است که حکم زندان این افراد به مدت ۵ سال تعلیق شده است.

حمیده فرج زاده به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

article picture
حمیده فرج زاده فعال سیاسی آذربایجانی برای گذراندن مدت باقیمانده ی حکم حبس اش به زندان مرکزی تبریز رفت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، این فعال سیاسی سال گذشته در جریان دستگیری گسترده فعالین سیاسی آذربایجانی در اورمیه دستگیر و به اطلاعات تبریز منتقل شد و بیش از ۳ماه در سلول انفرادی تحت شکنجه و بازجویی های شبانه روزی قرار داشت.
وی پس از ۵ ماه به قید وثیقه ی ۲۲۰ میلیونی آزاد شد. شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز وی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود که با احتساب مدت ۵ ماهه ی زندان موقتش ۱ ماه از حکم فوق باقی مانده بود که وی صبح امروز برای سپری کردن ۱ماه مذکور خود را به زندان تبریز معرفی کرد.
لازم به ذکر است این فعال سیاسی پس از دستگیری در سال گذشته از محل کار خود در بیمارستان طالقانی اورمیه نیز اخراج شده بود. وی دانش آموخته ی دانشگاه علوم پزشکی ایران است.
چندی قبل نیز یونس سلیمانی از متهمین همین پرونده برای گذراندن ۴۰ روز باقیمانده از حبس اش خود را به زندان اردبیل معرفی کرده بود.
این فعال دانشجویی نیز محکوم به ۶ ماه حبس تعزیری شده بود که نزدیک به ۵ ماه آن را سال گذشته در بازداشت موقت و زندان انفرادی تبریز سپری کرده بود. یونس سلیمانی در هنگام بازداشت و تحت شکنجه ی بازجویان و پس از شوک الکتریکی وارد بر بدنش دچار حمله قلبی شده بود.

وزیر خارجه آلمان: سیاست تحریک‌آمیز رژیم ایران، بدون پیامد نخواهد بود

article picture

وزیر خارجه آلمان با انتقاد شدید از سیاست تحریک‌آمیز ایران از تصویب تحریم‌های شدیدتر اتحادیه اروپا خبر داده است. به گفته گیدو وستروله هدف تحریم‌ها «نشانه گرفتن قلب برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی» است.
گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان بار دیگر نسبت به پیامدهای رفتار "تحریک‌آمیز" جمهوری اسلامی بر سر برنامه‌های هسته‌ای هشدار داد. آقای وستروله روز پنج‌شنبه (۱۲ ژانویه/۲۲ دی) در جمع خبرنگاران در شهر برلین گفت: «بدیهی است که ایران با برنامه‌های هسته‌ای خود بیش از همه به دنبال کشمکش و تقابل است تا همکاری و شفافیت.»
وزیر امور خارجه آلمان با اظهار تأسف از رویکرد تهران، این رفتار را برای جمهوری اسلامی "بدون پیامد" ندانست. کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم اینک سرگرم بررسی تحریم واردات نفت ایران به این قاره هستند و انتظار می‌رود که در نشست آتی بروکسل در روز ۲۳ ژانویه ( سوم بهمن) سیاست تحریمی خود علیه ایران را که از جمله ممنوعیت معامله با بانک مرکزی این کشور است، اعلام کنند.

احضار پیمان عارف به دادسرای اوین

article picture

شعبه دوم بازپرسی دادسرای مستقر در زندان اوین پیمان عارف، فعال سیاسی را به دلیل نامعلومی احضار کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی که به تازگی با تبرئه در پرونده اخیر از زندان آزاد شده است مجددا به دادسرای اوین احضار شده است.
بر اساس احضاریه کتبی پیمان عارف موظف است در عرض سه روز خود را به دادسرای اوین معرفی کند.

گزارشی به احمد شهید درباره نقص حقوق بشر در ایران


 

حضور محترم آقای احمد شهید گزارشگر سازمان ملل متحد در خصوص بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران

اینجانب وحید احمد فخرالدین و کیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه که خود طعم زندان انفرادی در اوین را چشیده ام نتایج دریافت ها و تجارب شغلی خود در محاکم و سیستم حقوقی ایران را که ما حصل سالها کار و تجربه و تلاش و تدریس میباشد را به عنوان شاهد و مستندی بر نقض عمده و سیستماتیک حقوق بشردرجمهوری اسلامی ایران را به عرض میرسانم.

وضعیت آتی شرایط وخیم انسانی در کشوری است که اولین منشور حقوق بشری را در 1789 سال قبل از میلاد مسیح به جهان عرضه کرد .اجازه میخواهم در ابتدا ساختار غیر دموکراتیک جمهوری اسلامی که نتیجه ی آن همین تعین شما به عنوان گزارشگر است به عرض برسانم.

1- ساختار حکومت:
حکومت جمهوری اسلامی بر اساس تلقی خاص و مفهوم مضیق از دین اسلام که همان قواعد فقهی شیعه دوازده امامی است مبتنی گردیده است که مفهوم مخالف آن این است که سایر مفاهیم و برداشتها و تلقیات اسلامی اعم از مذهب سنی که شامل فقه حنفیه وحنبلی و شافعی و .. نیز مذهب شیعه چهار امامی و شش امامی و نیز شیعه ی دوازده امامی غیر معتقد به اصل ولایت فقیه جایی در اداره ی امور کشور و حاکمیت نخواهند داشت.ویژگی بارز این حکومت حضور یک شخص به عنوان ولی فقیه با اختیارات فرا قانونی و حاکم مطلق بر جان و مال و نوامیس مردم است.تفکیک قوا در این نظام وجود ندارد و هر سه قوا تحت نظر و رهبریت  امریت ولی فقیه قرار دارد.قوه ی مقننه به دو بخش تقسیم میشود یکی مجلس شورای اسلامی که کاندیداهای آن توسط شورای نگهبان وبا صوابدید و سلیقه ی شخصی اعضای آن شورا و تحت نظارت استصوابی آن تعیین صلاحیت میشوند. در کنار مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان قرار دارد که مصوبات مجلس بدون تایید آن شورا از نظر انطباق آن با قوانین شرعی  و قانون اساسی تبدیل به قانون نمیشوند.شورای نگهبان متشکل از  شش نفر حقوقدان با معرفی قوه قضاییه و رای مجلس شورای اسلامی  و شش نفر فقیه با نظر شخصی رهبر انتخاب میشوند و جالب اینکه وظیفه ی تشخیص انطباق مصوبات مجلس شورای اسلامی با مقررات شرع اسلام صرفا بر عهده ی شش نفر فقیه مذکور قرار دارد ولی وظیفه ی تشخیص انطباق یا عدم انطباق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی بر عهده ی مجموع اعضای حقوقدان و فقهای شورای نگهبان است پس ملاحظه میفرماید که ساختار قوه ی مقننه اساسا غیر دموکراتیک است و جالب تر اینکه رهبر خود توسط  مجلس خبرگان رهبری تعیین میگردد و صلاحیت اعضای مجلس خبرگان توسط شورای نگهبان که خود توسط رهبر به شرح پیش گفته شده تایید میشود.  

۱۳۹۰ دی ۲۲, پنجشنبه

توهین و تحقیر زندانیان سیاسی در زندان اوین

article picture

اعتراض مصطفی نیلی از زندانیان سیاسی زندان اوین نسبت به برخوردهای تحقیر آمیز و غیر انسانی

بنابه گزارشات ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران "در هفته های اخیر مسئولان زندان اوین فشارهای جدیدی را علیه زندانیان سیاسی بکار برده اند و بر خوردی غیر اصولی و توهین آمیز را در روند کاری خود قرار داده اند.
ازچند هفته پیش قوانین غیر انسانی جدیدی در زندان اوین علیه زندانیان سیاسی بکار برده می شود، زندانیان سیاسی در هنگام ملاقات حضوری وادار به پوشیدن لباسهای تحقیر آمیز توسط زندانبان می شوند این لباس کاوری زرد رنگ می باشد.
زندانیان سیاسی بند 350 اوین که بعضا سالها در بازداشت می باشند و امکان داشتن ملاقات حضوری با خانواده هایشان را نمی یابند ،درموارد معدودی که پس از گذراندن مراحلی دشوار موفق به دریافت اجازه ملاقات حضوری از دادستان تهران به واسطه پیگیریهای مکرر خانوادههایشان می شوند،میبایست با پوشیدن لباسی زشت و سرشار از تحقیر در آغوش نزدیکانشان قرار بگیرند.
از طرفی دیگر روز دوشنبه 19/10/90 مصطفی نیلی از زندانیان سیاسی بند 350 اوین حاضر به پوشیدن این لباس تحقیر آمیز نشده و در اعتراض به این توهین غیر انسانی از سوی جمهوری اسلامی بر زندانیان سیاسی، ملاقات حضوری را به دادستان تهران بخشیده و از خیر آن گذشته است.
این در حالی است که مصطفی نیلی به علت بیماری پدر در چند ماه گذشته هیچ گونه ملاقاتی با وی نداشته و در این روز پدر پیر او به امید در آغوش گرفتن فرزندش سختی راه را تحمل کرده و به زندان اوین آمده بود.
لازم به ذکر است مصطفی نیلی فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه پیام نور و از بازداشت شدگان تجمع اعتراضی روز تاسوعا بوده که در شعبه 15 دادگاه انقلاب توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ و 54 تجدید نظر به سه سال و شش ماه حبس تعذیری محکوم شده و تا کنون حدود هفت ماه از محکومیت خود را سپری کرده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تشدید برخوردهای غیر انسانی و تحقیر آمیز علیه زندانیان سیاسی در ایران را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرامی باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
22 دی 1390 برابر با 12 ژانویه 2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
 

شورای امنیت برای اقدام علیه جمهوری اسلامی آماده می‌شود

article picture
قدرت های بزرگ غربی به دور تازه‌ای از تحریم‌های شدید علیه جمهوری اسلامی مصمم هستند. روسیه و چین در عین ابراز نگرانی، با تحریم‌های شدیدتر مخالفند. دیپلمات‌های غربی بار دیگر از جمهوری اسلامی خواستند که باب "مذاکرات جدی" را باز کند.
دویچه وله :نمایندگان فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایالات متحده روز چهارشنبه (۱۱ ژانویه) پس از ملاقاتی پشت درهای بسته، اقدام جمهوری اسلامی مبنی بر غنی‌سازی اورانیوم در سایت زیرزمینی "فردو" را محکوم کردند. این کشورها قصد دارند، قطعنامه تازه‌ای با تدابیر تحریمی شدیدتر علیه ایران وضع کنند، اما گفته می‌شود که دشوار است بتوان در شورای امنیت به توافقی در این جهت دست یافت، زیرا روسیه و چین، دو عضو دائمی شورای امنیت، با اتخاذ تحریم‌های بیشتر علیه ایران مخالف هستند.

شروین فلاح دانشجوی بهایی،مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه دارالفنون بجنورد از دانشگاه اخراج شد.شروین فلاح دانشجوی ورودی ۹۰ دانشجوی مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه دارالفنون بجنورد از دانشگاه اخراج شد.
بر اساس این گزارش این دانشجو در روز ۲۰ دی ‌ماه امسال در حین امتحانات پایان ترم به صورت شفاهی و بدون ذکر دلیل مشخص و به جهت اعتقاد به “آیین بهائی” از دانشگاه اخراج شده است. وی از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ معماری دانشگاه غیر انتفاهی اندیشه جهرم دوره کاردانی را سپری کرده بود و مهر ۱۳۹۰ در رشته مهندسی تکنولوژی معماری دانشگاه بجنورد پذیرفته شد.لازم به توضیح است که تنها در سال ۱۳۹۰ بیش از ۲۰ دانشجوی بهائی به دلیل “اعتقاد به آئین بهائی” از دانشگاه‌های مختلف نظیر صنعتی اصفهان، صنعتی شریف و دانشگاه شیراز اخراج شدند. از این جمله می‌توان به روح‌الله تشکر، بشیر تشکر، البرز نورانی، آوا توکلی، مونا مومنی، ارکیده آقایی، حنانه کنعانی، هومن رحمانیان، ملیکا وزیرزاده، نورا سهرنگی، فرنود جهانگیری، پویا محمّدی، شیده آبادی، دلارا دارابی، صهبا متحدین، سمیرا غلامی، شیما رنجبر، شادی مودی، نگار صالحی و درسا اله ­وردی اشاره کرد.
لازم به یادآوری است که ده‌ها دانشجوی بهائی دیگر نیز امسال به دلیل “نقص پرونده” در مرحله انتخاب رشته از ورود به دانشگاه محروم شدند.
منبع: کمیته گزارشگران حقوق بشر

قسمت مخروبه کارخانه را برای حبس کارگران معترض تبدیل به بازداشتگاه کردند

article pictureتجمع کارگران ویتانا در اعتراض به عدم دريافت 4 ماه حقوق
در یک قسمت مخروبه کارخانه اتاقی ساخته شده است تحت عنوان بازداشتگاه، و كارگران معترض به اين اتاقك فرستاده می‌شوند و حق خروج ندارند تا ساعت کارشان تمام شود.
عضو سابق شورای اسلامي كار كارخانه ویتانا گفت:90 کارگر از 300 کارگر شاغل در کارخانه ویتانا صبح امروز به علت عدم دریافت چهار ماه حقوق معوقه خود در مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع کردند.
برات زارع که از کارگران شاغل در این واحد تولیدی است در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: کارگران این واحد برای حل مشکلات خود به همه مقامات و ارگان‌هاي مسئول نامه نوشته‌اند اما متاسفانه هیچ پاسخی شنیده نشده است.
او ادامه داد: هم اکنون 30 نفر از همکاران رسمی ما با سابقه 20 الی 27 سال از سوی مالک جدید این کارخانه، بدون هیچ دلیل موجهی اخراج شده اند.

محکومیت سه شهروند مهابادی به 15 سال زندان

article picture
دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد سه شهروند مهابادی را به حبس محکوم کرد.
یکی از این شهروندان بازداشتی در تماس با خبرنگار آژانس خبری موکریان اعلام کرد: دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد سه شهروند اهل مهاباد، به نام های منصور دریانوش، شورش شکری افشار و ولی افشاری را هر کدام را به اتهام همکاری با یک حزب غیر قانونی و... به 5 سال حبس محکوم نموده است.
یادآور می گردد این افرد حدود یک سال پیش در مهاباد و بوکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و هم اکنون نیزدر زندان های مهاباد و ارومیه تحمل حبس می نمایند.

احضار محمد حسن یوسف پورسیفی به دادسرای اوین


article picture 
دکتر محمد حسن یوسف پورسیفی بار دیگر برای ارائه آخرین دفاعیه خود به شعبه سوم بازپرسی دادگاه شهید مقدسی «اوین» فراخوانده شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، اتهامات وی اقدام علیه امنیت ملی بخاطر عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر- توهین به مقدسات - تبلیغ علیه نظام - اجتماع و تبانی و نشر اکاذیب علیه نظام عنوان شده است.
یوسف‌پور فعال حقوق بشر و عضو روابط عمومی جمعیت کودکان کار و خیابان است که اواخر تیرماه سال جاری بعد از یک ماه بازداشت در بند دو الف سپاه و بند ۳۵۰ اوین به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی تا موعد دادگاه بطور موقت آزاد شده بود.
شایان ذکر است که وی آخرین دفاعیه خود را روز قبل از آزادی‌اش به شعبه ذکر شده ارائه کرده و کلیه اتهامات وارده را رد کرده بود.

امین احمدیان همسر بهاره هدایت بازداشت شدامین احمدیان عضو شورای مرکزی ‫و شورای سیاستگذاری‬ سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی(ادوار تحکیم وحدت) بازداشت شد.
به گزارش خبرنگار ادوارنیوز، وی دیروز به شعبه دو دادسرای اوین جهت اخذ پاره ای توضیحات احضار شده بود که امروز و بعد از مراجعه به دادسرای اوین بازداشت شد.
مامورین بعد از بازداشت، وی را به منزلش انتقال دادند و پس از بازرسی منزل، وی را با خود بردند.
‫همسر امین احمدیان، بهاره هدایت‬، ‫‫عضو دربند شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت‬ نیز هم اکنون نزدیک به دو سال است در زندان به سر می برد.
توضیح از هرانا: خبر فوق ساعتی پیش از وب سایت ادوار نیوز حذف شده است و توضیحی در خصوص علت حذف آن ارائه نشده است.

محکومیت دو نفر از اعضای سندیکا شرکت واحد به جزای نقدیدو تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به سه میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
به گزارش تارنمای سندیکا، علی اکبر نظری و مرتضی کمساری از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که در مورخه ۸۹/۹/۲ از طرف بازپرسی شعبه دوم امنیت مستقر در اوین احضار و بازداشت شدند و پس از ۳۶روز با قید کفالت ازاد شده بودند،
پس از رسیدگی در دادگاه ویژه کارکنان دولت با محکومیت سه میلیون ریال جزای نقدی مواجه شده که بعد از اعتراض اقایان نظری و کمساری در دادگاه تجدید نظراین حکم تایید و با حضور نامبردگان اجرا شد

شریعتمداری، بلندگوی خامنه ای:نظاميان و مقامات اسرائيلی را ترور کنید

article picture
شریعتمداری ، مدیر روزنامه کیهان ، معروف به بلندگوی خامنه ای ، در مطلبی با اشاره به انفجار دیروز چهارشنبه که يکی از مسوولان تاسيسات هسته ای نطنز به نام مصطفي احمدي روشن،کشته شد نوشت:"اكنون جاي اين سؤال است كه چرا جمهوري اسلامي از حق قانوني خود براي مقابله به مثل كه نه فقط در آموزه هاي اسلامي، بلكه در تمامي نظام هاي حقوقي بين المللي تحت فصل RETALIATE به رسميت شمرده شده استفاده نمي كند؟! براي سيستم اطلاعاتي و امنيتي جمهوري اسلامي كه طي 32 سال گذشته در جنگي تمام عيار با تمام سرويس هاي اطلاعاتي و امنيتي دشمن كارآزموده شده و تجربيات فراوان و پيچيده اي اندوخته است، ترور نظاميان و مقامات اسرائيلي به آساني امكان پذير است. اين جرثومه هاي فساد به راحتي قابل شناسايي و به آساني قابل دسترسي هستند. امروزه جمهوري اسلامي ، فداييان پاكباخته و سينه چاك فراواني در سراسر جهان دارد كه تنها با يك اشاره از ژرفاي دل و جان براي مجازات آنها مايه مي گذارند... به قول حاج بخشي، ماشاءالله، حزب الله و به قول شهيد همت سردار فاتح خيبر خطاب به فرمانده ارتش بعثي- از پشت بي سيم- بگرد تا بگرديم."

گزارش‌گران بدون مرز :ما خواهان برخوردی قاطع با مسوولان جمهوری اسلامی هستیم

 نامه سرگشاده گزارش‌گران بدون مرز به ناوی پیلای کمسیر عالی حقوق بشر سازمان ملل در باره وضعیت نگران کننده آزادی اطلاع رسانی، روزنامه نگاران و شهروند وب ‌نگاران زندانی در ایران*
گزارش‌گران بدون مرز سازمان مدافع ازادی اطلاع‌رسانی خواهان جلب توجه شما به تشدید سرکوب علیه روزنامه‌نگاران، شهروند وب‌نگاران، جامعه مدنی و گسترش سانسور رسانه‌ها و سانسور اینترنت در ایران است. وضعیتی فاجعه‌بار که نیازمند پاسخی درخور و فوری از سوی کمیساریای عالی حقوق بشر است.
سرکار خانم
گزارش‌گران بدون مرز سازمان مدافع ازادی اطلاع‌رسانی خواهان جلب توجه شما به تشدید سرکوب علیه روزنامه‌نگاران، شهروند وب‌نگاران، جامعه مدنی و گسترش سانسور رسانه‌ها و سانسور اینترنت در ایران است. وضعیتی فاجعه‌بار که نیازمند پاسخی درخور و فوری از سوی کمیساریای عالی حقوق بشر است. ما همچنین از اقای احمد شهید گزارش‌گر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل خواسته‌ایم در این باره اقدام کنند.
از فردای انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد در انتخابات مورد مناقشه خرداد ١٣٨٨ جنگ همه جانبه‌ای علیه روزنامه‌نگاران و شهروند وب‌نگاران در ایران آغاز شده است. این قربانیان بی‌پناه و آسیب‌پذیر نیازمند حمایت جامعه جهانی و کمیساریای عالی حقوق بشر هستند. فضای بحرانی امروز ایران نباید مانع توجه‌ مدافعان حقوق بشر و از جمله شخص شما به وضعیت قربانیان شود.
ما از شما خواهان برخوردی قاطع با مسوولان جمهوری اسلامی ایران برای پیشگیری از اعدام دو وب‌نگار زندانی سعید ملک‌پور و وحید اصغری هستیم. این دو در دی ماه ١٣٨٩ بنا بر گفته‌ی دادستان تهران، به اتهام " اقدام علیه امنیت ملی" و " توهین به اسلام" مجرم شناخته شده‌اند. احکام اعدام آنها از سوی دستگاه قضایی ایران صادر شده است و هم اکنون در دیوان عالی در دست بررسی است. تنها جرم آنها تلاش برای اطلاع‌رسانی به شهروندان ایرانی است.
ما از شما می‌خواهیم با جدیت از حقوق زندانیان عقیدتی که در شرایطی غیر انسانی در زندان بسر می‌برند، و قربانی تضعیقات و اعمال فشارهای هر روزه‌ی مقامات مسوول هستند، دفاع کنید. هر آنچه در توان دارید برای آزادی ٢٩ روزنامه‌نگار و ٢١ وب‌نگار زندانی به کار گیرید. در روزهای اخیر، موج تازه‌ای از دستگیری‌ها آغاز شده است. در تاریخ ١٧ دی ماه روزنامه‌نگاران فاطمه خردمند، احسان هوشمند، سعید مدنی و در تاریخ ١٩ دی ماه مهدی خزعلی وب‌نگار در تهران بازداشت شده‌اند.