۱۳۹۰ اردیبهشت ۳۱, شنبه

محروم کردن دانشجویان دگر اندیش از تحصیل ، اعدامی به شیوع دیگر!


- محرومیت از تحصیل دانشجوی ترم 5 رشته علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی تهران از طرف کمیته انظباطی
- صدور پانزده ترم محرومیت از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با فشار اداره اطلاعات و حراست
- محاکمه و محرومیت از تحصیل فعالین مستقل دانشجویی دانشگاه آزاد ،واحداراک و کردستان

این چنین اخبارهای ارسالی از موارد نقص حقوق بشر که توسط رژیم جمهوری اسلامی بر روی دانشجویان و فعالین دانشجویی صورت می پذیرد،واژه های درونشان نهفته است همچون محرومیت از تحصیل،یکدست نمودن و تصفیه دانشجویان و عباراتی دیگر که در سی و دوسال گذشته بارها شنیده شده ،که نشان از عکس العمل همیشگی حاکمیت اقتدار گرا در مقابل دانشجویان دگر اندیش بوده است.
شکل گیری محرومیت از تحصیل نه در دوره احمدی نژاد و نه در دوره اصلاحات ، بلکه از بدو بر روی کار آمدن انقلاب اسلامی در کنار انواع محرومیتها، مقارن با انقلاب فرهنگی که مقصودشان از فرهنگ (( اسلامی و دفن کردن چند استخوان در دانشگاه ها ، اخراج استادان و دانشجویان دگر اندیش و آوردن تعدادی افراد بنام دانشجویان بسیجی میباشد )) در سال 1359 آغاز گردید!
از سال 1359 دانشگاهای ایران به مدت 3 سال به مناسبت انقلاب فرهنگی تعطیل بود و پس از باز گشایی دانشگا ها در سال 61 و در زمان ثبت نام مجدد در تیرماه 1362 محرومیتها شامل حال تمامی اقشار دگر اندیش دانشگاه شده بود و در این میان شاید بهائیان تنها اقلیتی می بودند که در سی و دوسال گذشته ،این محرومیت ها به شکل سیستماتیک و برنامه ریزی شده شامل حالشان شده میباشد.

ریشه چیست؟ آیا استبدادیان پس از گذشت 32 سال توانستند با محروم و سرکوب کردن فعالین دانشجویی به اهداف خود دست یابند؟ از آنجا که دانشجو با بازتاب اوج آزادی اندیشه و به پرسش کشیدن همه چیز، مسایل اجتماعی پیرامون خود را تجزیه و تحلیل میکند و سپس با گفتگو سعی بر روشن کردن افکار عمومی و خواستهای آنان از حاکمان خود طلب میکنند و همچنین زمانی که دریافتند حاکمان در پی جامعه ای که قول داده بودند نیستند و امکان تحقق دموکراسی و احترام به حقوق بشر در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی نمی گنجد، حاضر شدند همه چیز خود را به پای آرمان آزادی و برابری بریزند،از این رو حکومت توتالیته اسلامی با سرکوبهای وحشیانه و کشتار که میتوان اشاره داشت به حوادث کوی دانشگاه در تیر ماه سال 87 و خردادماه سال 80،82، 84 و همچنین بازداشت و دادن احکام های سنگین زندان، سلولهای انفرادی و گرفتن اعترافات ساختگی و دروغین در این سه دهه و خصوصا بعد از انتخابات سال 1388 دست به اقدام و حذف نموده. با این حال نتوانسته کوچکترین خللی در روند اعتراضات دمکراسی خواهی دانشجویان تاثیری بگذارد.

این نوشته بنا ندارد به ذکر بیشتر علل و چگونگی محرومیت از تحصیل بپردازد . بلکه موضوعی که در این مقال قصد پرداختن به آن را دارم تبعات مختلف روحی وروانی فرد ، بعد از محرومیت از تحصیل میباشد.

 با این مقدمه شروع میکنم که همه میدانیم اعدام به مثابه شدیدترین مجازات یعنی " کشتن یک فرد توسط دستگاه قضایی" اعدامی با اعدام شدنش ،از دردها و رنج ها و کابوس هایش آزاد شده است و دیگر نیست عواقب اعدام خود را ببیند و آنها را تجربه کند!
حال در این طرف بحث، دانشجوی محکوم به محرومیت از تحصیل را در نظر بگیرید که یا به صورت کتبی یا شفائی خبر اخراج خود را از کمیته انظباتی یا حراست دانشگاه دریافت نموده .میزان ناراحتی و شکنجه روانی که بر او در بهار جوانی بدلیل محروم شدن از تحصیل وارد شده و تا آخر عمر برای او پیامدهای فرهنگی، روانی،و اجتماعی ناگواری به وجود میاورد آیا قابل توصیف همانند اعدام نمیتواند باشد ؟! آیا انسانی که هر لحظه از زندگی اش به محروم شدن از حق بشری خود افتاده که منجر به افت کیفیت عادی روزانه او منجر شده ،همانند اعدام کردن نمیباشد؟!
به تجربه خود نگارنده { که در سال 83 فقط بخاطر خواندن یک بیت شعراعتراضی در وصف خمینی در همایش امام و اندیشه های امام در دانشگاه که پس از آن منجر به اخراج از ان واحد آموزشی شده } دریافتم که شکنجه های روحی و روانی به مراتب بدتر از شکنجه های جسمی میباشد . زیرا آثار مخرب این نوع از شکنجه تا سالیان طولانی با روح و روان فرد همیشه همراه خواهد بود.

حال چرا نگارنده این نوع شکنجه را اعدامی به شیوع دیگر بیان می نماید به این اشاره دارد که ، این نوع شکنجه روانی که جزء لاینفک اعدام روحی میباشد ، روان و اعصاب و احساسات شخص در این میان نادیده گرفته میشود و کسانیکه با چنین صدور احکامی فکر میکنند مجازات را بر جسم شخص انجام میدهند ،غافل از اینکه که مجازات روانی قابل مشاهده و اندازه گیری نیست و اثری از آن در ظاهر جسمانی طرف به چشم نمی آیید باعث شده که بعضی از جوانانی که پس ازمحرومیت از تحصیل دچار افسردگی شدیدی شده و آرام آرام به سمت بی تفاوتی کشیده میشوند منجر به سرخوردگی و نا امیدی شده که در اقدامی دور از تصور  دست به خود کشی زده یا بسوی اعتیاد گرفتار می شوند! که این چنین نقص حقوق بشر ارمغانی است از سوی مستبدین با عنوانی ، اعدام به شیوع دیگر

اما سخن امروز من با سردمداران حکومت ولایی میباشد که همکلاسی هایم را به دلیل احضارعقیده به درون سیاه چالهای قرون وسطایی انداخته  ویا با محروم کردن از تحصیل ، آنها را دچار مشکلات فراوان کرده.شما استبدادیان باید این واقعیت را قبول کنید که با محروم کردن از تحصیل فعالین دانشجویی و دانشجویان دگر اندیش و محدودیتهای مختلفی مانند تفکیک جنسیتی در دانشگاها، و تغییر متون برخی از // رشته های مسئله دار علوم انسانی //نمی توانید افکار دانشجویان را از بین ببرید . زیرا با رویش جوانه های دانشجویی تا زمانی که دموکراسی غیر ایدئولوژیک و مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر بر ساختار قدرت حکمفرما نگردد، زندان و محرومیت از تحصیل راهی گشوده و اجتناب ناپذیر برای دانشجویان وفادار و متعهد به سنت روشنگری دانشگاه میباشد.

آرش ناجی
کانون دفاع از حقوق بشر در ایرانشهروند ایرانی در اهواز به دلیل مصاحبه زیر شکنجه کشته شدابومجاهد در مورد سرکوب اعتراض ها سخن گفته بود

سازمان عفو جهانی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که یک شهروند ایرانی در اهواز به دلیل مصاحبه خبری با تلویزیون " العربیه " زیر شکنجه کشته شده است.

به گزارش العربیه ،همزمان با حوادث 15 آوریل گذشته در اهواز پس از برگزاری " تظاهرات روز خشم " بسیاری از سازمان های حقوق بشری اهوازی تلاش کردند برای اطلاع رسانی در مورد حوادث این منطقه که اغلب ساکنان آن ایرانی عرب زبان هستند با رسانه های ارتباط جمعی تماس برقرار کنند.

تلویزیون العربیه و وب سایت این شبکه همزمان با این حوادث توانست چند مصاحبه با برخی شهروندان اهوازی عرب زبان از طریق " اسکایپ " انجام دهد اما جمهوری اسلامی این اقدام را جرمی مستحق مرگ به شمار آورده است.

این شهروند اهوازی که اجباره التمیمی نام دارد با نام مستعار " ابومجاهد " با العربیه مصاحبه کرده بود و نام او در گزارش اخیر سازمان عفو جهانی آمده است.

بر اساس گزارش سازمان عفو جهانی :" اجباره التمیمی چند روز پس از حوادث 15 آوریل به اتهام ارسال اطلاعات و خبر برای تلویزیون العربیه در منزل خود بازداشت شد.

دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی تلاش کرد اعترافات دروغ از وی پخش کند اما وی این خواسته را رد کرده و در نهایت زیر شکنجه در زندان سپیدار اهواز کشته شد."

اجبار التمیمی که نام " ابومجاهد " برای خود انتخاب کرده بود به دلیل اطلاع رسانی در مورد سرکوب ابتدایی ترین آزادی های مشروع در ایران کشته شد.

سازمان عفو جهانی همچنین اعلام کرده است که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی 9 تن را از جمله یک نوجوان 16 ساله به نام هاشم حیدری را در اهواز اعدام کرده است.

بر اساس این گزارش این شهروند اهوازی هنگام اجرای حکم اعدام سر وی از تنش جدا شد.

در گزارش سازمان عفو جهانی آمده است که جمهوری اسلامی از ورود فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران به اهواز جلوگیری می کند .

در این گزارش همچنین بر پایین بودن سطح آزادی های عمومی و اطلاع رسانی وهمچنین آموزش در اهواز تاکید شده است.
 


پارس دیلی نیوز

تجمع ملوانان مقابل استانداری بوشهر | گشنه ايم، گشنه ايم(گرسنه ایم گرسنه ایم)


خليج فارس: شماري از ملوانان استان صبح امروز (شنبه) مقابل استانداري تجمع كرده و خواستار رسيدگي به مشكلات شان شدند كه در پي محدود سازي ته لنجي ايجاد گرديده است.
به گزارش «خليج فارس»؛ اين گروه پس از پايان جلسه شوراي اداري، همزمان با خروج برخي مديران از استانداري مانع آنها شده و خواستار انتقال مشكل شان به مسئولان مربوطه شدند.
برپايه اين گزارش، ملوانان علاوه بر پارچه نوشته اي كه در اختيار داشتند، شعار "استاندار محترم، گشنه ايم گشنه ايم" سر داده و خواستار رسيدگي به مشكل شان شدند.
گزارش «خليج فارس» مي افزايد: استاندار بوشهر نيز در ديدار با نماينده اين گروه وعده داد تا در جلسه اين هفته با رحيمي معاون اول رييس جمهور ديدگاه ملوانان بوشهري درباره ته لنجي را به اطلاع وي برساند.
پيش از اين شنبدي معاون سياسي امنيتي استاندار بوشهر با بيان اينكه ته لنجي حذف نشده بلكه مصوبه قانوني دولت درباره سقف آن در حال اجراست، به «خليج فارس» گفته بود: پيشنهاد استان درباره افزايش 3.5 برابري ميزان واردات كالاي ملواني به دولت ارائه شده و منتظر تصميم گيري نهايي آْنها هستيم.
هم اكنون براساس مصوبه دولت در سفر دوم خود به استان، ملوانان بوشهري 6 سفر در سال و هر بار 1.5 ميليون تومان حق واردات كالا به استان را دارند كه برخي مسئولان از جمله نيروي انتظامي از برخي تخلفات رخ داده در جريان اين موضوع خبر داده و مي گويند: محدوديت هاي اخير نيز با هدف اجراي مصوبه دولت و به خاطر واردات مشروبات الكي و كالاهاي ممنوعه و نيز وارد كردن بيش از سهميه كالا به كشور در قالب ته لنجي است.

نامه دانشجوی زندانی به مادرش

article picture

علی اعجمی :جهان بهتری ممکن است با همین خاک و مادران و فرزندان


نامه دانشجوی زندانی علی اعجمی به مناسبت روز مادر جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته شده است که متن آن به قرار زیر می باشد:
به بهانه روز مادر، نامه ای برای پاسخ به مادرم از زندان .سخت است که هرگزنامه ای ننوشته باشی و روزی که ناگزیر از زندان به مادرت بنویسی ، سئوالاتش بی پاسخ نماند.سخت است بویژه وقتی زبان مشترکی در کار نیست و یا به کار نمی آید .
سلام مادر خیلی وقت است ندیدمت، مادر جان صدایت را هم نشنیده ام به شما مجوزملاقات نداده اند و به من اجازه حتی یک تماس تلفنی" علتش را باید از قاضی و دادستان و غیره بپرسید .آخرین دیدارمان کی بود ؟ دوشنبه ای در اوین ، پس از یکسال حبس به ملاقاتم آمدی .به بچه ها گفتم : چه فیلم هندی بشود امروز و واقعا که چه فیلم هندی شد. بعد از اشک و آه پرسیدی برای چی گرفتار شدی ؟ چرا؟..تا آخرش صدات بوی التماس می داد گفتی تقاضای بخشش کن و من کلافه شدم آن روز فرصت نبود جواب سوالهایت را بدهم چه کرده ام ؟چرا زندان ؟اصلا کدام بخشش ؟فرضت نبود چون شما از دورافتاده ترین روستاهای سبزوار آمده بودید و ما فقط پانزده دقیقه وقت داشتیم و یکسال حرف نگفته .واقعا من چه کرده بودم ؟به یادآوردنش سخت است یادم نمی آید زمان بازجویی و انفرادی و فشارهای مختلف هم درست یادم نیامد.فقط خاطرم مانده چیزهایی گفته بودم "جهان بهتری ممکن است که تو همین را می خواهی" لابد می پرسی چرا گفته بودم ؟ تا دنیای بهتر، بگذار با زبان هم صحبت کنیم .


یورش وحشیانه ومورد اهانت قرار دادن یکی از زندانیان سیاسی در زندان


یورش وحشیانه ومورد اهانت قرار دادن یکی از زندانیان سیاسی توسط پاسداربندها در زندان گوهردشت کرج
بنابه گزارشات رسیده به " فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" حملۀ یکی از پاسداربندها به زندانی سیاسی زانیار مرادی و مورد اهانت قرار دادن وی.
روز پنجشنبه 29 اردیبهشت ماه زندانی سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی مورد تهاجم پاسداربندهای سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت قرار گرفت . پاسدار بندها با توهین های رکیک و برخوردهای وحشیانه قصد داشتن او را جهت شکنجه های جسمی به زیر 8 منتقل کنند. توهین های اخلاقی و هتاکیهای پاسداربندها به این زندانی سیاسی موجب اعتراض سایر زندانیان سیاسی گردید. پاسداربند حسین دفتری زمانی که قصد داشت این زندانی سیاسی را برای شکنجۀ جسمی به زیر 8 ببرد با مقاومت شدید زندانیان سیاسی مواجه شد که موجب عقب نشینی پاسداربندها گردید و این زندانی سیاسی در سالن باقی ماند.
پاسدار بند حسین دفتری از پاسداربندهای سلولهای انفرادی بند 1 می باشد که اخیرا به سالن ایزوله شده زندانیان سیاسی منتقل شده است . این فرد در سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت زندانیان سیاسی و عادی را مورد شکنجه های وحشیانه جسمی قرار می داد که در اثر شکنجه های غیر انسانی او تعدادی از زندانیان دچار شکستگی دست و پا و سر و نقض عضو شده اند.حسین دفتری از تیم شکجه گران زندان گوهردشت کرج و جنایتکاران علیه بشریت می باشد.
از طرفی دیگر اعتصاب غذای تعداد زیادی از زندانیان سیاسی نسبت به انتقال زندانی سیاسی ارژنگ داودی به سلولهای انفرادی که از 27 اردیبهشت شروع شده است همچنان ادامه دارد و زندانیان سیاسی اعلام کرده اند تا بازگرداندن او از سلولهای انفرادی و پایان دادن به شرایط طاقت فرسا در این سالن به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.
در طی چند روز گذشته برای تحت فشار قرار دادن زندانیان سیاسی مامورین ولی فقیه در زندان گوهردشت اقدام به قطع آب گرم علیه زندانیان سیاسی نمودند.زندانیان سیاسی بخصوص آنهایی که بیماری حاد جسمی دارند از داشتن آب گرم برای استحمام محروم می باشند.
اعمال سرکوبگرانه و غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج توسط شورای عالی امنیت نظام گرفته می شود و توسط بازجویان وزارت اطلاعات ،عباس جعفری دولت آبادی که در لیست بین المللی ناقضین حقوق بشر قرار دارد و سازمان زندانها به اجرا گذاشته می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش به زندانیان بی دفاع و اسیر، انتقال آنها به سلول انفرادی جهت شکنجه (ارژنگ داودی)و گسترش یافتن محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
31 اردیبهشت 1390 برابر با 21 می 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
 

بازداشت یک شهروند دیگر در پاوه

در تداوم بازداشت شهروندان کرد اهل نوسود که به دنبال اعتراض شهروندان این منطقه در قبال کشتن یک جوان کرد در میدان معلم نوسود توسط نیروهای انتظامی رخ داد، یک شهروند کرد دیگر روز شنبه هفته گذشته توسط نیروهای حفاظت اطلاعات هنگ مرزی در پاوه بازداشت شده است.


بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران حشمت رضایی شهروند کرد اهل نوسود که در طی هفته گذشته توسط دادگاه انقلاب پاوه به اتهام اخلال در نظم عمومی احضار گردیده بود، روز شنبه توسط نیروهای حفاظت اطلاعات هنگ مرزی پاوه بازداشت و به زندان دیزل آباد کرمانشاه منتقل شده است.

گفته می‌شود دادگاه شهر پاوه ده‌ها تن از شهروندان کرد نوسودی را به دلیل اعتراض به کشتن پورمند مدحت نیا تنها فرزند خانواده مدحت نیا که روز دو فروردین ماه توسط نیروهای انتظامی کشته شده، را به دادگاه احضار کرده است. نیروهای انتظامی همچنین مدتی پیش جهت بازداشت شهروندان احضار شده به صورت کاروان نظامی به نوسود مراجعه کردند که این امر سبب ضد و خورد میان مردم و نیروهای انتظامی شد.


هرانا 


بیش از پنج سال حبس برای ۱۱ فعال سیاسی و مدنی آذربایجان

شعبهٔ دو دادگاه انقلاب تبریز پس از برگزاری سه جلسهٔ بازپرسی، رای به محکومیت ۱۱ فعال سیاسی آذربایجانی داد. 

به گزارش آذوح، به موجب رای دادگاه آقایان آیدین خواجه‌ای، شهرام رادمهر، یونس سلیمانی، محمود فضلی، نعیم احمدی، یاشار کریمی و خانم حمیده فرج‌زاده هر کدام به تحمل ۶ ماه حبس تعذیری محکوم گردیده‌اند. 
هم چنین آقایان علیرضا عبداللهی، بهبود قلیزاده و اکبر آزاد هر کدام به تحمل ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده‌اند. آقای حسن رحیمی نیز پس از تحمل نزدیک به ۴ ماه حبس انفرادی از اتهامات وارده تبرئه شده است. 
این در حالی است که تمامی این فعالین شناخته شدهٔ آذربایجانی با اتهامات عضویت در شورای مرکزی حزب گاموح، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و... نزدیک به هشت ماه را در بازداشت موقت و بیش از ۵ ماه را در سلولهای انفرادی سپری کرده‌اند. 
پیش از این نیز پیش بینی می‌گردید دلیل طولانی نمودن مراحل دادگاه این فعالین و تاخیر در صدور رای، ترس و تردید نیروهای امنیتی از صدور احکام سنگین برای آنان و بروز ناآرامی‌ها در پی آن باشد. 
گفتنی است دادگاه سه فعال سیاسی آذربایجانی، آقایان یوروش مهرعلی بیگلو و لطی حسنی و خانم زهرا فرج‌زاده نیز روز یکم خرداد برگزار خواهد گردید.هرانا

صدور حکم ۲۰ سال تبعید برای یک زندانی
شعبه اول دادگاه انقلاب سقز، صلاح مصطفی‌پور شهروند سقزی را به تبعید به مدت ۲۰ سال در شهر میناب واقع در استان هرمزگان محکوم کرد.

خلیل بهرامیان وکیل این زندانی در گفتگو با آژانس خبری موکریان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مصطفی‌پور که حدود ۷ ماه پیش در سقز دستگیر شده از سوی دادگاه انقلاب این شهر به اتهام عضویت و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به تبعید به مدت ۲۰ سال در شهر میناب محکوم شد که بر اساس رأی قاضی این ایام باید در زندان میناب با شرط عدم هر گونه ملاقات و ارتباط با دیگران سپری شود.
وی در ادامه افزود: حکم صادره در دادگاه انقلاب سقز مورد اعتراض اینجانب به عنوان وکیل پرونده قرار گرفته که دلایل عمده این اعتراض محرز نبودن سوءنیت متهم در اتهام انتسابی و دوم اینکه تبعید به مفهوم نفی بلد و زندگی در محل مشخصی که دادگاه تعیین می‌کند می‌باشد و چون زندان محل زندگی نیست در نتیجه زندانی کردن موکل در زندان میناب با مقوله نفی بلد در تضاد است.
در خاتمه خلیل بهرامیان به آژانس خبری موکریان گفت: پرونده جهت تجدید نظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده است. یاد آور می‌گردد صلاح مصطفی‌پور هم اکنون در زندان مرکزی سقز دوران محکومیت خود را سپری می‌نماید.

آژانس خبری موکریان

یک نفر در زندان اهواز اعدام شدحكم اعدام یک زندانی مرد به نام عامر.ح به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان اهواز اجرا شد.
به گزارش روابط عمومي دادگستري خوزستان، عامر.ح به ارتكاب حمل و نگهداري 50 كيلو و 40 گرم مواد مخدر از نوع حشيش در محل زندان شهرستان اهواز به دار آويخته شده است. 
براساس اين گزارش، نامبرده از سوي دادگاه انقلاب آبادان به اعدام محكوم و حكم وي پس از تاييد در دادستاني كل كشور، طي مراحل قضایی و اخذ موافقت رئيس قوه قضاييه، اجرا و محكوم عليه اعدام شد.
بر اساس اعلام دادگستري خوزستان، دستگاه قضايي در اجراي حدود الهي با متجاوزان به حقوق مردم و برهم زنندگان نظم و امنيت عمومي جامعه، با اقتدار برخورد قانوني مي‌كند.

بی خبری از وضعیت اشکان ذهابیانبا‌گذشت بیست روز از بازداشت غیرقانونی اشکان ذهابیان توسط اداره اطلاعات ساری، خانواده این فعال دانشجویی همچنان اخبار دقیقی از شرایط روحی و جسمی وی در دست ندارند. 

در ماه‌های اخیر نهادهای امنیتی استان مازندران چندین بار با هجوم به منزل پدری اشکان ذهابیان و با اعمال انواع فشارهای روحی بر این خانواده، به صورتی غیرقانونی و بدون در دست داشتن حکم، خواهان بازداشت این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت شدند. در حالیکه نهادهای امنیتی علت هجمه بر این خانواده و چندین بار مراجعه به منزل شخصیشان را اجرای حکم اشکان ذهابیان اعلام می‌کردند اما پس از اینکه این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت برای اجرای حکم، خود را معرفی کرد، وی به جای انتقال به زندان، بصورت غیرقانونی توسط ادارهٔ اطلاعات شهرستان ساری بازداشت شد و همچنان در بازداشتگاه اطلاعات بسر می‌برد. 
به گزارش دانشجونیوز با ادامه وضعیت نگران کننده اشکان ذهابیان، جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه مازندران روز گذشته، جمعه ۳۰ اردیبهشت، در منزل پدری این فعال دانشجویی حضور یافته و با خانواده وی دیدار و گفتگو کردند. 


بی‏ خبری از وضعیت مولوی حبیب الله مرجانی، استاد دارالعلوم زاهدان

با گذشت ۱۸ روز از بازداشت مولوی حبیب الله مرجانی، یکی از اساتید دارالعلوم زاهدان، هنوز از وضعیت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‏ رسانی سنی‏ آنلاین، مولوی حبیب الله مرجانی، یکی از اساتید دارالعلوم زاهدان و سرپرست دفتر امور دانشجویی مستقر در حوزه، صبح روز یک‏شنبه ۱۱ اردیبهشت در آستانه برگزاری جلسه سالانه دیدار دانشجویان اهل سنت کشور با علما، در مسیر بازگشت از مسجد جامع مکی به منزل خود، بازداشت شد و تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و از محل بازداشت و اتهامات وارده به وی اطلاعی در دست نیست.

خانواده نامبرده با وجود تلاش فراوان هنوز موفق به ملاقات یا تماس با وی نشده‏‌اند و این مسئله باعث نگرانی آن‌ها شده است.سنی آنلاین

۱۳۹۰ اردیبهشت ۳۰, جمعه

کشته شدن یک جوان توسط نیروهای رژیم در محور سنندج ـ همدان


بر اساس خبر دریافتی از سنندج، روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه یک جوان 29 ساله به نام "شورش شاه محمدی" در مسیر سنندج ـ همدان به ضرب گلوله مزدوران جمهوری اسلامی کشته شد.
وی در جریان حمل کالا و در حین رانندگی در مسیر سنندج ـ همدان از ناحیه سر هدف تیراندازی نیروهای رژیم قرار گرفت و متاسفانه جان خود را از دست داد. او بخش عمده حقوق اجتماعی از جمله حق استخدام و کار در ادارات دولتی محروم گردیده بود به این دلیل رانندگی و خرید و فروش اجناس و کالاهای متعارف برای تامین معیشت و گذران زندگی خود به این کار روی آورده بود.

صدور حکم زندان، برای سه نفر از اعضای مکتب قرآن

سنى نيوز: در ادامه ی روال همیشگی ایجاد مشکلات و موانع ، جهت جلوگیری از فعالیت های حرکت اسلامی   « مکتب قرآن » در بیش از 3 دهه ی گذشته ، این بار نیز از طرف دادگاههای ایران ، برای 3 نفر از اعضای مکتب قرآن در شهرستان های بانه و سقز، حكم زندان به شرح زیر صادر گردید:

1 – شهرستان بانه  : پس از یورش شبانه ی نیروهای اطلاعاتی و انتظامی به منا زل  در تاریخ 15/10/89 اقدام به بازداشت کاک عثمان عبدی ( دبیر دینی وعربی آموزش وپرورش آن شهرستان ) و کاک یاسین قادری ( فروشنده ی لوازم کامپیوتر) نمودند – که شرح آن در خبر 20/10/89 از طریق سایت رسمی شورای مدیریت مکتب قرآن به اطلاع عموم رسید – چند روز قبل، از طرف دادگاه انقلاب سقز، حکم  يک سال حبس تعزیری  را برای آنان صادر نمودند .
2- شهرستان سقز : همان گونه که در خبر گذشته در مورخه ی 20/12/89 به اطلاع عموم رسید ، در تاریخ 17/12/89 نیروهای اطلاعاتی شهرستان سقز جلو درب دبیرستان آوینی آن شهر، اقدام به دستگیری کاک محمد جمال هبکی ( دبیر شیمی آن دبیرستان ) نمودند .

آیا واقعا ایران، خطری جدی برای منطقه است؟


سنی نیوز: تصریحات دو هفته پیش سر لشکر "حسن فیروز آبادی" _فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ایران_، بدون هیچ زحمتی، به آن دسته از دوستانی که هراس ما را در مورد خطر ایران بر منطقه بی اهمیت می دانستند، پاسخ داد.
تصریح این سرلشکر، بطور روشن و قاطع صحت بودن رأی برخی از تحلیلگران سیاسی خلیج را که در مورد جاه طلبی ایران در خلیج عربی اظهار نظر می کردند تایید کرد. "فیروز آبادی" در سخنان خود به طور کلی کشور های خلیج را محکوم نموده و گفت: این کشورها همیشه دشمن ایران بوده اند. همچنان وی تاکید بر آن نمود که این منطقه همواره مربوط ایران بوده و رژیم های عرب در خلیج فارس قادر به جلوگیری از شورشهای مردمی نیستند.
این سرلشکر که عضو شورای عالی امنیت ملی ایران نیز می باشد اظهار داشت: به جای باز کردن جبه ای که توان دفاع از آنرا ندارند بهتر است این دیکتاتوری ها از قدرت کنار رفته، به جنایات خود پایان داده و مردم را بگذارند تا خود شان آزادانه تصمیم بگیرند. این سرلشکرتأکید نمود که خلیج، خلیج فارس بوده و هست و خواهد بود.

بی‌خبری از وضعیت یک دانشجوی بازداشتی: آرش فاضلی

آرش فاضلی متولد ۱۳۶۸ دانشجوی رشته تئا‌تر دانشگاه آزاد اراک ورودی ۸۶ در جریان اعتراضات ۲۵ اردیبهشت دستگیر شده است و از محل نگهداری وی هیچ خبری نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران این دانشجو به دلیل حضور در محل تجمع از پیش تعیین شده توسط مامورین حراست و ۲ مامور لباس شخصی بازداشت شده است.
به گفته منابع دانشجویی ماموران یاد شده وی را با یک اتوموبیل از دانشگاه خارج کردند.
خانواده این دانشجو پس از پیگیری‌های فراوان هنوز هیچ خبری از محل نگهداری وی ندارند.
لازم به ذکر است، دانشجویان دانشگاه آزاد اراک پس از تعطیلی کلاس‌ها در ۲۵ اردیبهشت با توجه به فضای امنیتی دانشگاه موفق به تحصن نشدند.
منبع : دفترها


همدانی: بسیج آماده "اقدام پیشگیرانه" است/شایعه بازداشت مشایی

article picture

بنا بر گزارش بی بی سی، حسین همدانی فرمانده سپاه تهران با تاکید بر اینکه "مجموعه نیروهای بسیج ما خود را آماده می کنند تا یک اقدام پیشگیرانه انجام بدهند"، هشدار داد: "دشمنان انقلاب اسلامی و سران جریان انحرافی بدانند که بسیجیان در صحنه حضور دارند."


پاسدار همدانی در پاسخ به این سوال که "آیا همزمانی برگزاری رزمایش فاطمیون با تحرکات جریان انحرافی از روی عمد انجام گرفته؟" این رزمایش را نوعی "بیعت" با علی خامنه ای توصیف کرده که بعد از هشدار اخیر وی راجع به "یک جریان انحرافی که از آن سوی مرزها هدایت می شود" صورت گرفته است.
"جریان انحرافی" اصطلاحی است که از سوی محافظه کاران منتقد دولت، برای اشاره به عده ای از همکاران احمدی نژاد که به داشتن افکار ناهمسو با خامنه ای متهم هستند مورد استفاده قرار می گیرد.
در همین حال بنا به گزارشی که به پارس دیلی نیوز ارسال شده، شایعه دستگیری رحیم مشایی ، همراه 25 نفر از همکارانش در اینترنت در حال پخش است.
http://www.guardian.co.uk/world/2011/may/20/iranian-presidential-aide-arrested

نامه سرگشاده جمعی از زندانیان سیاسی به بان کی مون

نامه سرگشاده جمعی از زندانیان سیاسی به بان کی مون: آزادی روزنامه نگاران منتقد ومدیران مطبوعات زندانی ایران را تسریع کنید


جمعی از روزنامه نگاران و زندانیان سیاسی با نوشتن نامه ای به دبیرکل سازمان ملل و با اشاره به محدودیت های موجود در خصوص آزادی بیان در ایران ابراز امیدواری کردند که با پیگیری های وی به عنوان عالی ترین مقام بین المللی آزادی روزنامه نگاران منتقد ومدیران مطبوعات زندانی ایران تسریع شود.

در این نامه که توسط اعضای یکی از خانواده های زندانی به خارج از زندان منتقل شده و برای انتشار در اختیار کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران قرار گرفته است گفته شده که امسال روزنامه نگاران در حالی روزجهانی مطبوعات را جشن گرفته اند که چنین روزی در نظام های ایدئولوژیکی همچون ایران، چین و کره شمالی ودیگر کشورهای استبدادی جدی گرفته نمی شود «بلکه روزنامه نگاران و اصحاب رسانه از انواع تهدیدات این نظامها(از زندانهای طویل المدت،شکنجه،محرومیت از شغل مطبوعاتی گرفته تا مهاجرت به دیگر کشورها یا خانه نشینی اجباری)رنج میبرند.» این نامه که امضای «جمعی از زندانیان سیاسی» را بر خود دارد، قرار بود به مناسبت روزجهانی مطبوعات (سوم ماه می) به خارج از زندان فرستاده شود با توجه به محدودیت های موجود با تاخیر به خارج از زندان فرستاده شد.

نگذرایم جمهوری اسلامی موج دیگری از کشتار و اعدام راه اندازد

جمهوری اسلامی از یکماه پیش صدور احکام اعدام بیشتری را در دستور گذاشته و احکام صادره بیشتری را به اجرا درآورده است. شواهد نشان می دهد که تعدادی از اعدام شدگان زندانیان سیاسی و عقیدتی بوده اند. اجرای احکام اعدام دو برادر بنام های: «محمد و عبدالله فتحی» در روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در زندان اصفهان، از تازه ترین نمونه های اعدام های این دوره است. اعدام این دو برادر در حالی صورت گرفت که مأموران مزدور رژیم در نهایت بیرحمی به مادر این دو اعدامی اجازه ندادند در آخرین دیدار با فرزندانش آنان را در آغوش بگیرد.


روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت هم در شهر بندرعباس یک نفر را با نام اختصار شده "الف ـ س" اعدام کردند و روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت نیز، ۴ نفر دیگر در همین شهر و در ملاء عام اعدام گردیدند. گزارش ها حکایت از این دارند که احکام اعدام دو نفر از آنان در سنین ۱۶ و ۱۷ سالگی صادر شده است. روز شنبه ۳ اردیبهشت هم شخصی به نام «گل محمدی»، در زندان کرمانشاه به دار آویخته شده است.

با این که از تعداد اعدام شدگان بی نام و نشانی که مخفیانه سر به نیست شده اند، آماری در دست نیست؛ اما بر اساس آمار اعلام شده از ابتدای سال جاری تاکنون یعنی طی مدت دو ماه حکم مرگ ۱۸۵ نفر به اجرا درآمده است و هم اکنون بیش از ۴۵ زندانی سیاسی و مدنی دیگر در لیست محکومان به اعدام در زندان های کشور بسر می برند.


بر اثر ضرب و شتم پرده گوش عیسی سحر خیز پاره شد


سایت خودنویس: مهدی سحرخیز گفت که پرده گوش پدرش در اثر ضربه یک زندانی پاره شده است. ضارب یکی از «شرور»های زندانی در بند سیاسی رجایی‌شهر است که حدود دو هفته‌ پیش در درگیری با عیسی سحرخیز توی گوش این روزنامه‌نگار زده است. به گفته مهدی سحرخیز، پدرش و گروهی دیگر از زندانیان در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت نا امن زندان و سهل‌انگاری در معالجه سحرخیز، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند.
عیسی سحرخیز برای چندمین بار قربانی خشونت شد. او که سال‌ها پیش مورد حمله دادستان فعلی کشور قرار گرفته بود (پرتاب قندان و گاز گرفتن توسط محسنی اژه‌ای)، پس از انتخابات دستگیر و به خاطر ضرب و جرح توسط بازجویانش تا مدت‌ها تحت درمان بود.
سحرخیز این بار به‌وسیله یکی از زندانیان «شرور» که به بند سیاسی منتقل شده بود مورد حمله قرار گرفت که به خاطر شدت ضربه، دچار پارگی پرده گوش شده است.
مهدی سحرخیز، پسر این روزنامه‌نگار که ساکن نیویورک است به خودنویس گفت علیرغم قول مقامات زندان، هنوز هیچ پزشکی به دیدار سحرخیز نرفته است و خانواده او نیز در دیدار روز پنجشنبه متوجه این مساله شده است.

محکومیت یک فعال سیاسی به حبس و جزای نقدی


سیامک اردوبازارچیان، فعالین سیاسی اصلاح طلب ساکن تبریز که در بهمن ماه ۸۹ بازداشت شده بود، از سوی دادگاه انقلاب تبریز به شش ماه حبس تعزیری و ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران بر اساس این حکم نامبرده به اتهام تشکیل و اداره گروه به شش ماه حبس و به اتهام توهین به رهبری به ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی بدل از حبس محکوم شده است.
این فعال سیاسی از اتهام اجتماع و تبانی تبرئه و اتهامات دیگر از قبیل توهین به رئیس جمهور و رئیس مجلس و غیبت از خدمت سربازی بنا به ماده ۵ قانون خارج از صلاحیت دادگاه عمومی و انقلاب تشخیص داده شده و برای رسیدگی به دادگاه دیگری ارجاع شده است.


هرانا

جمع‌آوری هزاران دیش ماهواره در غرب تهران


خبرگزاری مهر: فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از اجرای طرح «جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای» در غرب پایتخت خبر داد و افزود: به این منظور مقادیر قابل توجهی "ال ان بی" و دیش ماهواره کشف و ضبط شد.
سرهنگ اردشیر مطهری، از اجرای طرح جمع‌آوری تجهیزات ماهواره در غرب پایتخت در روز پنج‌شنبه 29 اردیبهشت خبر داد و افزود: در این طرح 13تیم عملیاتی متشکل از هشت نفر در محدوده بلوار فردوس غربی و خیابان‌های مرزداران و البرز به انجام ماموریت پرداختند.
وی اضافه کرد: در این طرح دو هزار و 732عدد دیش، چهار هزار و 18عدد ال ان بی، 39عدد موتور گردون و 92 عدد سوئیچ جمع‌آوری شد.
مطهری خاطرنشان کرد: طرح مذکور بنا به تدبیر رییس پلیس پایتخت و به منظور افزایش میزان امنیت اخلاقی در جامعه در روزهای آتی نیز به مرحله اجرا در خواهد آمد.


ایران پرس نیوز
اظهار نگرانی آمريکا نسبت به احتمال اجرای قريب الوقوع حکم اعدام حبيب الله لطيفی

article picture


ايالات متحده آمريکا خواهان پايان دادن به آنچه کشتار با انگيزه سياسی در ايران ناميد، شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا روز چهارشنبه همچنين تهران را به آزادی زندانيان سياسی و صدور اجازه بازديد فرستاده سازمان ملل متحد از ايران فراخواند.
مارک تونر با اشاره به اعدام اخير عبدالله و محمد فتحی بر غيرشفاف بودن دادگاه های ايران و غيرمنطبق بودن روند محاکمه با معيارهای سياسی و مدنی بين المللی و نيز قانون اساسی جمهوری اسلامی تاکيد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا همچنين نسبت به احتمال اجرای قريب الوقوع حکم اعدام حبيب الله لطيفی ابراز نگرانی کرد و جمهوری اسلامی ايران را به رعايت حقوق شهروندان فراخواند.
مارک تونر با استناد به اظهارات روز پنجشنبه محمد جواد لاريجانی، رييس شورايعالی حقوق بشر جمهوری اسلامی، ابراز اميدواری کرد تهران به تعهد خود داير بر اجازه بازديد گزارشگر ويژه سازمان ملل از ايران، پايبند بماند.
اخبار قبلی در همین مورد در لینک های زیر

http://parsdailynews.com/83558.htm
http://parsdailynews.com/83617.htm
صدای آمریکا

اعدام های مخفیانه واعلام نشده در استان خوزستان

منابع محلی از اعدام های مخفیانه واعلام نشده در استان خوزستان خبر می دهند: تناقض اطلاعات ابهام آمیز مقامات قضایی با آمارهای رسمی

برخی منابع محلی دراستان خوزستان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفتند که طی ماه های گذشته درزندان های این استان اعدام هایی صورت گرفته است که مقامات قضایی آن را اعلام نکرده اند. کمپین پیش از این از انجام دهها اعدام اعلام نشده وپنهانی در زندان وکیل آباد مشهد و دیگر زندان های کشور خبر داده بود که مقامات قوه قضاییه از اعلام آن خودداری کرده بودند. برخی از شاهدان عینی که به زندان های استان خوزستان مراجعه کرده اند گفته اند که با خانواده های متعددی روبرو شده اند که برای تحویل جنازه به جلوی زنده آمده بودند اما آمار این اعدام ها توسط منابع رسمی اعلام نشده است. در یک مورد به گفته این شاهد عینی خانواده ها گفته اند اعدام متهمان موادمخدری به صورت دسته جمعی بوده است.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران پیش از این بارها از مسوولین ایران خواسته است تا آمار افرادی را با اتهام های متفاوت و از جمله جرائم مرتب با مواد مخدر اعدام می شوند به صورت شفاف اعلام کند. اما مقامات قضایی تا کنون در چندین مورد از شفاف سازی در مورد تعداد اعدام ها خودداری و درمواردی هم سکوت اختیار کرده اند.


و باز هم اعدام ، اعدام چهار شهروند در یزد

article picture


مقام های قضایی جمهوری اسلامی می گویند که چهار نفر صبح روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در شهر یزد به دار آویخته شدند.
دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت که این چهار نفر به "اتهام تجاوز به عنف" به اعدام محکوم شده بودند.
جمال قضاوتی بدون این که به هویت اعدام شدگان اشاره کند، افزود که سه نفر از مجرمان در یکی از محلات شهر یزد و در ملاء عام به دار آویخته شده و یک نفر دیگر هم در زندان مرکزی این شهر اعدام شده است.
به گفته آقای قضاوتی این ۴ نفر در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ در شهرستان های میبد، طبس و یزد به "نوامیس مردم" تجاوز کرده بودند که با رای دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شدند و حکم آنها امروز به اجرا گذاشته شد.

بی بی سی

فراخوان گسترده نیروها و نهادهای حقوق بشری برای نجات جان دو فعال سیاسی کرد

article picture

200 تن ازفعالین فرهنگی، مدنی، سیاسی و فعالان حقوق بشر و تعداد بسیاری از نهاد های مدنی مدافع حقوق بشر و زندانیان سیاسی طی فراخوانی خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیف پور و شیرکو معارفی از فعالین سیاسی کرد شده اند.

200تن از فعالین فرهنگی، مدنی، سیاسی و فعالان حقوق بشر و تعداد بسیاری از نهاد های مدنی مدافع حقوق بشر و زندانیان سیاسی طی فراخوانی خواستار توقف فوری اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیف پور و شیرکو معارفی از فعالین سیاسی کرد شده اند.
در بیانیه این فراخوان، از تمامی نهاد های داخلی و بین المللی مدافع حقوق بشر خواسته شده است تا تمام ظرفیت های دموکراتیک خود را برای توقف اجرای سناریوی دوباره اعدام های سیاسی در ایران و خصوصاً در کردستان ایران بکار گیرند.
بر اساس آخرین خبرهای رسیده حکم اعدام حبیب الله لطیفی پور و شیرکو معارفی در بالاترین مراجع قضایی جمهوری اسلامی تأیید شده و برای اجرا به دایره اجرای احکام ارسال شده است.

رادیو فرانسه:درباره این موضوع گفتگویی انجام داده ایم با عزیز ماملی حقوق دان و فعال سیاسی مقیم فرانسه.
عزیز ماملی اظهار میدارد که این دوجوان کرد به جرم کاری که انجام نداده اند محکوم به اعدام شده اند.وی میگوید که تمام شواهد و مدارک این موضوع را ثابت کرده است که در هنگام حمله به قرارگاه پاسداران در سنندج ویا در رطراف بانه و سقز، آنان در محل دیگری بوده اند.عزیز ماملی میگوید که این دو بی گناه بوده و مسئولان قضایی نظام اسلامی با علم به این موضوع و صرفاً به لحاظ زهره چشم گرفتن از فعالین سیاسی کردستان قصد اعدام آنان را دارند.
عزیز ماملی اعتقاد دارد که مطرح کردن این موضوع در نهادهای بین المللی، با توجه به زیر ذره بین بودن عملکرد نظام اسلامی در باره نحوه رعایت حقوق بشر و حساسیتی که نظام به انتقادهای نهاد های بین المللی مدافع حقوق بشر دارد، میتواند اهرام بازدارنده ای در راه اجرای سناریوی اعدام های سیاسی نظام اسلامی باشد...

خبر قبلی در همین مورد در لینک زیر
http://parsdailynews.com/83558.htm
 پارس دیلی نیوز

بیانیه فعالان مدنی و زنان در اعتراض به شرایط ضدانسانی زندان قرچک ورامین بیش از ۵۰۰ نفر از فعالان جنبش زنان و فعالان مدنی با امضای بیانیه‌ای، اعتراض خود را نسبت به شرایط ضد انسانی زندان زنان قرچک ورامین اعلام کردند. آنان در این بیانیه ضمن اعتراض به ادامه بازداشت زندانیان سیاسی و به طور خاص نگهداری زندانیان زن در زندان قرچک ورامین، خواستار تعطیلی فوری کلیه زندان‌های غیر قانونی و فاقد استاندارد، فراهم آوردن امکانات بهداشتی و رفاهی مناسب (با در نظر گرفتن نیازهای ویژه زنان و فرزندان ایشان)، اجرای اصل تفکیک مجرمین و در ‌‌نهایت رعایت کلیه حقوق اولیه همه زندانیان -چه زندانیان سیاسی، چه غیر سیاسی- شده‌اند.
متن کامل این بیانیه در زیر می‌آید: 

ابوالفضل قدیانی، مسن ترین زندانی حامی جنبش سبز در بند ۳۵۰ زندان


ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی با ۶۵ سال سن مسن ترین زندانی حامی جنبش سبز در بند ۳۵۰ زندان اوین محسوب می شود.

به گزارش کلمه، ابوالفضل قدیانی از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رییس کمیته تشکیلات این حزب است. وی از جمله زندانیانی است که در دادگاه نسبت به کودتای انتخاباتی ودروغگویی های احمدی نژاد اعتراض کرد .او در تاریخ ۱۹ دی ماه سال گذشته برای گذراندن حکم یک سال زندانش به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رییس جمهور به بند ۳۵۰ اوین رفت .
وی پیش از بازگشت به زندان در گفتگو با رسانه ها گفت : برای ما مشکلی نیست که به زندان برویم مشکل این ها است که زورگویی می کنند. ما به زندان می رویم و خیلی هم خوب است.وی همچنین حاضر نشد تقاضای تجدیدنظر در حکمش کند چون معتقد است اگر قاضی عادل بود باید حکمش را پسمی گرفت .
به گفته خانواده قدیانی، پرونده جدیدی برای وی به خاطر نوشتن نامه از داخل زندان و امضای بیانیه در دادسرای اوین باز شده و وی بار دیگر با اتهام تبلیغ علیه نظام مواجه شده است.
محسن دانشپور مقدم ،۶۸ ساله محکوم به اعدام به اتهام محاربه نیز یکی دیگر از زندانیان سیاسی این بند است و احمد رشیدی نیا با ۶۱ سال سن نیز با محکومیت ده ساله از مسن ترین زندانیان سیاسی این بند به حساب می آیند.

کلمه

توطئه جديد وزارت بد نام اطلاعات جمهوری اسلامی

article picture


توطئه جديد اطلاعات: معرفي خود به جاي مسئولين كانون جان باختگان و درست كردن پاپوش براي آنها
بر اساس اخبار و گزارشات دريافتي عناصر اطلاعات حكومتي درتماس با خانواده هاي جانباختگان و بازداشتي ها خودشان را بنامهاي صالحي و يا ازهمكاران وي جا زده و با خانواده ها تماس ميگيرند كه ازاين طريق براي اين خانواده ها پاپوش درست كنند.اين عمل كثيف و ضد انساني در تهران و شهرستانها صورت ميگيرد و با چند خانواده با نام صالحي تماس گرفته اند و خود را از مسئولين كانون حمايت ازخانواده هاي جانباختگان و بازداشتي ها و يا از همكاران آقاي صالحي جا زده اند.آنان قصد دارند كه با اين عمل اعتمادي كه بين مردم ميهنمان و بطور خاص خانواده هاي جانباختگان و زندانيان و كانون وجود دارد خراب كرده و نهايتا براي افراد نيز پرونده سازيهاي دروغين ايجاد بنمايند.
گزارش ارسالی از كانون حمايت ازخانواده های جان باختگان و بازداشتي ها
 

فرخوان برای بزرگداشت مجید توکلی در سالروز تولد وی

article picture

جمعی از فعالان دانشجویی در تلاش هستند تا در آستانه سالگرد تولد مجید توکلی عضو انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر و شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت، پایداری وی را گرامی دارند.


به گزارش دانشجونیوز این فعالان دانشجویی در فراخوان خود گفته اند: "ما جمعی از فعالان دانشجوئی، هم دانشگاهیان و دوستان مجید توکلی، در سالگرد ٢۵ سالگی تولد مجید توکلی بر آن شده ایم تا در حمایت از فکر، قلم، اراده و ایمانش، به ادامه بازداشت غیرقانونی اش اعتراض کنیم و یکصدا خواهان آزادی بی قید و شرط این فعال دانشجوئی شویم."

دوستان مجید توکلی با ایجاد این کمپین اعلام کرده اند آماده دریافت نوشته، پوستر، قطعه ویدئویی و یا هر اثر هنری خطاب به مجید توکلی هستند.

همچنین از "ارسال نامه و یا گرفتن تماس با خانواده رنجدیده مجید توکلی که اکنون ماه هاست از ملاقات و صحبت تلفنی با وی محروم بوده اند" و یا "انجام هر گونه اقدام نمادین دیگر بطور جمعی یا فردی"، از روش های مورد نظر این کمپین نام برده شده است.

متن فرخوان این کمپین که در اختیار سایت دانشجونیوز قرار گرفته به شرح زیر است:
۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۹, پنجشنبه

بیانیۀ وزارت امور خارجه آمریکا دربارۀ نقض حقوق بشر در ایران

article picture


ابراز نگرانی آمریکا به خاطر نقض حقوق بشر در ایران


ایالات متحده از این بابت که دولت ایران به سلب حقوق انسانی شهروندان خود و دیگر کسانی که در ایران اقامت دارند ادامه می دهد عمیقاً نگران است. پرونده های قضایی، دادرسی ها و صدور احکام همچنان بدون شفافیت و رعایت تشریفات قانونی که در کنوانسیون حقوق مدنی و سیاسی و نیز قانون اساسی خود ایران گنجانیده شده است، صورت می گیرد. در همین هفته دو شهروند ایرانی، عبدالله و محمد فتحی در میان پرسش های جدی دربارۀ این که آیا حقوق این زندانیان رعایت گردیده، اعدام شدند. ما همچنین از این جهت که حبیب الله لطیفی، فعّال کُرد، با وجود مطرح بودن پرسش هایی دربارۀ انگیزۀ دولت ایران و اتهامات اقامه شده علیه وی ممکن است بزودی اعدام شود، احساس نگرانی می کنیم.


ایالات متحده مُصراً از دولت ایران توقف این اعدام ها، آزاد ساختن زندانیان سیاسی و تضمین کامل برخورداری از حقوق انسانی را برای همۀ اشخاص در ایران طبق الزامات بین المللی و قانون اساسی خود خواستار است. ما همچنین از دولت ایران می خواهیم تا به وعدۀ خود دایر بر فراهم آوردن موجبات دسترسی گزارشگر ویژۀ سازمان ملل متحد به کشور، همانگونه که امروز توسط محمد جواد لاریجانی، رئیس شورای عالی حقوق بشر ایران اعلام گردید، عمل کند.


وزارت امور خارجه ایالات متحده
 

اوباما: تصوير جان دادن زنی جوان (ندا آقا سلطان)درخيابان همچنان در حافظه ماست

article picture

سخنرانی اوباما درباره خاورمیانه ، اوباما:«تاکنون، حکومت سوريه دنباله رو اقدامات متحد خود، ايران، بوده است و در صدد است تا تاکتيک های سرکوب را از تهران کمک بگيرد. اين صحبت از دو رويی حکومت ايران است؛ آنها از حقوق تظاهر کنندگان درديگر کشورها دفاع می کنند ولی مردم خود را سرکوب می کنند. بگذار بياد داشته باشيم که نخستين تظاهرات مسالمت آميز در خيابان های تهران بود، جايی که حکومت وحشيانه زنان و مردان را مورد تعرض قرار داد و مردم بی گناه را به زندان انداخت. ما هنوز پژواک شعارهای مردم بر روی پشت بام های تهران را می شنويم. تصوير جان دادن زنی جوان درخيابان همچنان در حافظه ماست.»

بی اطلاعی از محل نگهداری مصطفی دانشجو، وکیل دستگیر شده دراویش گنابادی
با وجود گذشت یک روز از بازداشت مصطفی دانشجو از وکلای دراویش گنابادی توسط ده نفر مامور لباس شخصی، هنوز از محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور، این وکیل که پروانه وکالت او به دلیل دفاع از حقوق دراویش از سوی مرکز امور مشاوران قوه قضاییه باطل شده بود، عصر دیروز چهارشنبه 28 اردی‌بهشت ماه در محل کار خود دستگیر و به محلی نامعلوم منتقل شد.یادآور می‌شود مصطفی دانشجو پس از تخریب حسینیه شریعت قم توسط نیروهای دولتی و امنیتی در سال 1384، وکالت دراویش گنابادی را بر عهده گرفت و در پرونده‌های مختلف به دفاع از حقوق پیروان طریق نعمت‌اللهی گنابادی پرداخت.در اردیبهشت سال 1385 اداره اطلاعات شهرستان بهشهر طی گزارشی خلاف واقع به دادستان نکاء اعلام می‌کند دو تن از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی در شهرستان نکاء، اقدام به تهیه و توزیع سی دی علیه بسیج و مقام رهبری کرده‌اند و به بهانه جمع آوری سی دی های مورد نظر و شناسائی عوامل مربوطه،  تقاضای احضار توأم با بازرسی از منازل آنان را می‌کند. دادستان نکاء نیز دستور می‌دهد با انجام تحقیقات کامل و اطمینان از وقوع بزه، ابتدا به افراد یاد شده تذکر داده شود و  در صورت استنکاف و تمرد، با رعایت ضوابط و شرایط شرعی و قانونی از منازل آنها تفتیش شود، اما مأموران اطلاعات بدون رعایت موازین قانونی به منازل این دو درویش وارد شده و ضمن تفتیش و بازرسی، اقلام عرفانی موجود را با خود می‌برند.
در پی اقدام مأموران، این دو درویش برای دادخواهی به دادسرا شکایت کرده و مقام قضایی ، شکایت آنها را به دایره اطلاعات ناجا «جهت شناسایی متهمین و چهره‌نگاری از آنها ارجاع و دستور مؤکد به شناسایی افرادی که بدون اجازه مقام قضایی وارد حریم خصوصی این افراد شده‌اند را صادر می‌نماید».اين موضوع که نشان می‌داد در زمان ارجاع شكايت، دادستان و داديار از صدور حكم ورود به منزل شكات اطلاعي نداشته و مأموران بدون اخذ دستور مقام قضایی و خودسرانه به تفتیش منزل این دو درویش پرداخته‌اند، مصطفی دانشجو را واداشت تا در مقام وکیل مدافع، مراتب تخلفات صورت پذیرفته را طی عرض‌ حالی  به دادستان نظامی ساری اعلام کرده و خواستار تعقیب و مجازات خاطیان شود، اما اقدامات قانونی دانشجو که در راستای عمل به وظایف وکالتی وی بود، با شکایت اداره کل اطلاعات استان مازندران علیه وی مواجه شده و وی را به افتراء، نشراکاذیب و تشویش اذهان مقامات رسمی متهم کردند.پیرو این اعلام شکایت، دانشجو  در آبان ماه 86 دستگیر و روانه سلول انفرادی شده و با حکم غیابی شعبه 107 دادگاه جزایی به تحمل 35 ضربه شلاق و 7 ماه حبس محکوم می‌شود.در پی صدور این حکم وکلای مدافع دانشجو اعتراض خود را تسلیم دادگاه کرده و شعبه اول تجدید نظر مازندران وی را از اتهامات توهین و افترا تبرئه کرد اما در خصوص اتهام نشر اکاذیب، حکم هفت ماه حبس وی را مورد تایید قرار داد.  در پی تایید حکم از سوی شعبه اول تجدید نظر مازندران، مجددا وکلای دانشجو از دیوان عالی کشور تقاضای اعاده دادرسی کردند که این بار، قضات عالی‌رتبه دیوان عالی کشور، با این استدلال که اقدامات آقای دانشجو ناشی از تظلم‌خواهی و دفاع وی از حقوق موکلین خود بوده، حکم صادره را نقض و تقاضای بررسی مجدد کردند اما شعبه 21  تجدیدنظر بدون توجه به رای قضات دیوان عالی کشور و دفاعیات وکلای دانشجو، حکم هفت ماه حبس وی را تایید کرد.
مجذوبان نور

ضرب و شتم پدر زندانی سیاسی به دليل مصاحبه
كانون حمايت ازخانواده جان باختگان و بازداشتي ها :ضرب و شتم آقاي حاجي لويي توسط ماموران اداره اطلاعات بدليل مصاحبه با صداي امريكا
بر اساس گزارشات دريافتي طي هفته جاري ماموران اداره اطلاعات آقاي حاجي پدر زنداني سياسي مريم حاجي لويي كه محبوس در تبعدگاه قرچك ورامين مي باشد را احضار كرده و پس سئوال جواب هايي ايشان را مورد مواخذه قرار دادند. كه چرا با صداي امريكا مصاحبه كرده است . گزارشات حاكي از آن است كه ماموران اداره اطلاعات به اين قناعت نكرده و در يك اقدام غير انساني وي رادر حين سئوال و جواب مورد ضرب و شتم و اهانت قرار دادند.ايشان را تهديد كردند كه حق بر گزاري مراسم بزرگداشت چلهمين روز در گذشت فرزندش مسعود حاجي لويي كه از قربانيان حمله و هجوم به قرارگاه اشرف در عراق بوده است را ندارد .

محکومیت فعال دانشجویی به 5 سال حبس

article picture

محکومیت سیامک سهرابی، فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به 5 سال حبس تعلیقی

سیامک سهرابی، فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف طی حکمی از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به 5 سال حبس محکوم شد. مطابق حکم صادره مدت محکومیت وی به مدت 5 سال به حالت تعلیق در خواهد آمد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر ،سیامک سهرابی چهارشنبه ۲۴ فروردین ۹۰ با گذشت 45 روز از زمان بازداشت و با تامین قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد. دادگاه این عضو انجمن اسلامی دانشجویان 5 اردیبهشت ماه جاری با حضور وکلای وی آقایان دکتر یوسف مولایی و صالح نیکبخت در شعبه‌ی 26 دادسرای عمومی و انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی تشکیل شد. وی نخستین فرد از دانشجویان بازداشت شده در جریان تجمع 25 بهمن 89 دانشگاه شریف است که در دادگاه محاکمه و محکوم می‌شود.

سیامک سهرابی رئیس هیئت رئیسه شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان، نماینده انجمن اسلامی در شورای فرهنگی دانشگاه و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران روز دوشنبه ۹ اسفند ۸۹ توسط مٱموران امنیتی هنگام خروج از دانشگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

وی که پیش از این عضو شورای صنفی دانشکده مهندسی عمران و شورای صنفی دانشگاه نیز بوده است، پیش از بازداشت در نامه‌ای خطاب به رضا روستا آزاد، سرپرست موقت دانشگاه شریف از عملکرد وی در برخورد و اعمال فشار بر دانشجویان انتقاد کرده و خواهان تلاش وی برای آزادی دانشجویان بازداشتی شریف شده بود.

لازم به يادآوری است در پی تجمع 25 بهمن 89 در دانشگاه صنعتی شریف 18 تن از دانشجویان این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از این عده هم‌اکنون تنها علی‌اکبر محمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه با گذشت بیش از سه ماه از زمان دستگیری در بازداشت بسر می‌برد. وی طی هفته‌های گذشته پس از تحمل قریب به دو ماه سلول انفرادی ابتدا به سوئیتی چند نفره در بند 209 و سپس به بند امنیتی 350 زندان اوین منتقل شد.
 کمیته گزارشگران حقوق بشر

ماه ها زندان به خاطر شعار نویسی برای تجمع ۲۵ بهمن

article pictureاحسان شیرزادی به جرم شعار نویسی برای تجمع ۲۵ بهمن ماه سال ۸۹ از روز ۲۳ بهمن ماه زندانی است .
به گزارش کلمه، این زندانی ۲۷ ساله که هنوز بلاتکلیف در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق شعار نویسی برای تجمع ۲۵بهمن ماه سال گذشته بازداشت شده است .
۲۵ بهمن ماه هواداران جنبش سبز در همبستگی با مردم مصر و تونس و به دنبال درخواست رهبران جنبش سبز میر حسین موسوی و مهدی کروبی از میدان امام حسین تا میدان آزادی دست به تظاهرات زدند در این روز تعداد زیادی از تجمع کنندگان دستگیر و به زندان منتقل شدند .
به گفته خانواده شیرزادی ، وی روز ۲۳ بهمن ماه سال ۸۹ بازداشت شد و مدتی را در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات گذراند آنها می گویند اتهام شعار نویسی به فرزندشان تفهیم شده اما تاکنون دادگاهی برای وی برگزار نشده است و او همچنان بلاتکلیف در زندان به سر می برد . مقامات قضایی از تبدیل قرار بازداشت وی به قرار وثیقه خودداری می کنند .
هرانا

نمایندگان پارلمان اروپا خواستار محاکمه ۵۰ تن از ساکنان اردوگاه اشرف شده اند

article picture


صدای آمریکا:نمایندگان فراکسیونهای مختلف در پارلمان اروپا روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای خواستار محاکمه حدود ۵۰ عضو سازمان مجاهدین خلق ساکن اردوگاه اشرف به خاطر ارتکاب جرم علیه بشریت شدند.
این بیانیه در واکنش به نظرات ابراز شده از سوی آله هو ویدال کوادراس، معاون پارلمان اروپا، که هوادار سازمان مجاهدین خلق است، صادر شده است که بارابارا لوخبیلر، ريیس هیأت نمایندگی پارلمان اروپا برای ایران، را متهم کرده بود که به ساکنان اردوگاه اشرف و سازمان مجاهدین خلق اتهامات بی اساس وارد آورده است، و اظهارات خانم لوخبیلر را حمله ناروایی به این جنبش دموکراتیک مخالف جمهوری اسلامی توصيف کرده است.
در پی حمله نیروهای نظامی عراق به اردوگاه اشرف در آوریل ۲۰۱۱، بارابارا لوخبیلر، ريیس هیأت نمایندگی پارلمان اروپا، که برای برقراری ارتباط با ایران تشکیل شده است، طی نامه ای به اعضای پارلمان اروپا نوشت: «میان اپوزیسیون درون مرزی ایران و سازمان مجاهدین خلق هیچ پیوند و ارتباطی وجود ندارد ، و ادعاهای این سازمان مبنی بر اینکه آب را به روی ساکنان اردوگاه اشرف بسته اند نادرست است.»
خانم لوخبیلر در نامه خود می گوید: «در واقع ساکنان اشرف خودشان قربانی روش استبدادی سازمان مجاهدین خلق شده اند.»
خانم لوخبیلر در نامه خود همچنین نوشته است که بجای تقویت سازمان مجاهدین خلق، ما باید راه حل انساندوستانه ای برای افراد باقیمانده در اردوگاه پیدا کنیم .
نمایندگان پارلمان اروپا خواستار محاکمه ۵۰ تن از ساکنان اردوگاه اشرف شده اند که به گفته مقامات عراقی مرتکب جنایت علیه بشریت شده اند.

صدای آمریکا

حسن عباسی، تئوریسن سپاه :احمدی‌نژاد کوتوله و مورد نفرت است

article picture


حسن عباسی از تئوریسنهای سپاه پاسداران و عضو «قرارگاه عمار» محمود احمدی‌نژاد را «کوتوله‌ترین کوتوله‌های اصولگرا» خوانده و گفته است اصولگرایان «نفرتی عجیب» از رئیس دولت دارند.

این اظهارات را وی فروردین امسال ۱۳۹۰ در یک جمع خصوصی و قبل از آغاز اختلافات علنی تیم احمدی نژاد و خامنه ای و محافظه کاران بیان کرده است.
عباسی که به موضعگیریهای تند و آتشین معروف است تا پیش از این اختلافات یکی از حامیان سرسخت احمدی نژاد بوده است و همواره مخالفان و منتقدان وی را به باد فحاشی و اتهام می گرفت .

بازداشت مادر دو برادر اعدام شده و چند نفر ديگر در مراسم خاکسپاری


article picture

مادر محمد و عبدالله٬ فيلمبردار مراسم و چند نفر ديگر دستگير شدند
مراسم تدفين محمد و عبدالله فتحی، یک همايش بزرگ عليه اعدام
به گزارش خبرنگار کميته بين المللي عليه اعدام از شاهين شهر، امروز جمعیت زیادی با تشييع پیکر دو برادر عبداله و محمد فتحی که ديروز در زندان مرکزي اصفهان اعدام شدند، اعتراض و نفرت خود عليه اعدام این دو برادر را به نمایش گذاشتند.
طبق اين گزارش صدها اتومبیل با عکسهايي از اعدام شدگان و چندين اتوبوس٬ مردمي را که براي اين مراسم آمده بودند٬ به گورستان ميبردند. در مسير راه٬ مردم بيشتري به اين حرکت پيوستند. پاساژ ملت شاهين شهر کاملا تعطيل بود. مهوش علاسوندی مادر محمد و عبداله در مسير راه بارها حرف ميزد و به مردمی که در حيابانهاي مختلف توجه اشان به اين کاروان بزرگ جلب ميشد٬ ميگفت اين مراسم تشييع جنازه دو اعدامي است. اينها در تصادف کشته نشده اند٬ بلکه اينها را ديروز در زندان اصفهان اعدام کرده اند.
دو ماشين حامل عبداله و محمد با عکسهای بزرگی که روی آنها نصب شده بود، در جلوی صف حرکت ميکرد. در محل دفن و بر سر مزار اين دو٬ به رسم بختياريها ۱۰۰ تير هوايي شليک شد. مامورين حکومت اسلامي جرات نزديک شدن به مردم را نداشتند و از دور نيروی انتظامی نظاره گر مراسم و نظاره گر خشم و نفرت مردم بود. يکي از کساني که در مراسم شليک تير هوايي شرکت داشت٬ از سوي نيروي انتظامي دستگير شد و سپس فيلمبردار مراسم هم دستگير شد.
صف مشایعت کنندگان چنان طولاني بود که دو گروه ساز و دهل يکي در اول صف و ديگري وسط صف حرکت ميکرد و ساز و دهل ميزدند و همچنين يک گروه سنج و دمام در پايان اين صف حرکت ميکردند. وقتي صف از خيابان عطار و اتوباني که کاملا بسته شده بود٬ به چهارراه رسيد٬ مهوش علاسوندی سه دقيقه سخنراني کرد. او گفت: لباس سياه نپوشيدم و از همه ميخواهم که لباس سیاه نپوشند، گريه نميکنم و گريه نکنيد. فرزندان من ديروز اعدام شدند و من به آنها گفتم با چشمان باز بميريد.
مردم زيادي آرام آرام اشک ميريختند و روحيه مادر اين دو جوان را تحسين ميکردند. در مسير راه بنرهاي بزرگي با عکسهاي اين دو جوان در خيابانها نيز نصب شده بود. بعد از دفن پيکرهاي اين دو جوان همه مردم به يک مسجد در نزديک منزل خانواده فتحي رفته و در آنجا شعر و سرود خواندند. مردم ميگفتند امشب بر سر مزار اين دو جوان رفته و شمع روشن خواهند کرد. در حضور جمعيت زيادي که آنجا بودند.
مادر محمد و عبدالله بعد از مراسم احضار شده است. گفته اند برای چند سوال و جواب احضار شده است. تا این لحظه عصر چهارشنبه خبری از دستگیر شدگان نیست.
کمیته بین المللی علیه اعدام بار دیگر جمهوری اسلامی را شدیدا محکوم میکند و به مردمی که در این مراسم شرکت کردند درود میفرستد و خواهان اعتراض برای آزادی مهوش علاسوند و سایر دستگیر شدگان است.
کميته بين المللي عليه اعدام
٢٨ اردیبهشت ١٣٩٠، ۱۸ مه ۲۰۱۱
http://parsdailynews.com/83567.htm
http://parsdailynews.com/83542.htmتحریم دو فرمانده سپاه قدس به دلیل سرکوب معترضان سوری

article picture

یک روز پس از آن که وزیر امور خارجه آمریکا از رهبران سوریه به دلیل «به کار بستن تاکتیک‌های جمهوری اسلامی در سرکوب معترضان»، انتقاد کرده بود، وزارت خزانه‌داری آمریکا فرمانده سپاه قدس و یکی دیگر از فرماندهان ارشد این یگان متعلق به سپاه را تحریم کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایالات متحده آمریکا، در چارچوب اقدام‌های خود برای وادار ساختن رهبران سوریه به توقف سرکوب خشونت‌‌آمیز اعتراض‌ها در این کشور دو فرمانده عالی‌رتبه سپاه پاسداران را تحریم کرده است.
 بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا این دو فرمانده شامل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و محسن چیذری، یکی دیگر از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه قدس است.
 نیروی قدس بخشی از سپاه پاسداران است که مسئولیت عملیات برون‌مرزی را برعهده دارد و در طول جنگ عراق با ایران با هدف انجام عملیات در داخل خاک عراق تاسیس شده بود.
 به دنبال گسترش اعتراض‌ها در سوریه و سرکوب خشونت‌آمیز آن توسط حکومت بشار اسد، ایالات متحده آمریکا سپاه قدس را نیز به دست داشتن در سرکوب معترضان در سوریه متهم کرده است.
 در همین چارچوب حدود سه‌هفته پیش نیز ایالات متحده آمریکا سپاه قدس را به همراه چند تن از مقام‌های سوری به دلیل دست داشتن در سرکوب‌ خونین معترضان در سوریه تحریم کرده بود.
 در این میان اقدام آمریکا در گنجاندن نام فرماندهان عالی‌رتبه سپاه قدس در لیست تحریم‌ها یک روز پس از آن صورت گرفته است، که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه این کشور، به حکومت بشار اسد در زمینه ادامه سرکوب‌ها هشدار داده و گفته بود: «آنها بدترین تاکتیک‌های متحد خود، یعنی ایران، را به کار می‌بندند و از احترام گذاشتن به خواست و مطالبات شهروندان خود در سوریه سرباز می‌زنند.»
 از زمان آغاز اعتراض‌ها در سوریه از حدود دو ماه پیش تاکنون بیش از ۸۵۰ نفر در سرکوب خشونت‌آمیز معترضان جان خود را از دست داده‌اند.
 در این میان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، روز چهارشنبه با بیان این که نیروهای نظامی کشورش در برخورد با معترضان «مرتکب اشتباه‌هایی» شده‌اند، از نبود نیروهای آموزش دیده پلیس برای مهار اعتراض‌ها انتقاد کرده است.

درلینک زیر بخوانید:آمریکا بشار اسد و شش مقام ارشد سوری را تحریم کرد
http://parsdailynews.com/83552.htm

فراخوان فوری برای نجات جان حبیب الله لطیفی وشیرکو معارفی

article picture

فراخوان فوری برای نجات جان حبیب الله لطیفی وشیرکو معارفی، دو زندانی سیاسی کرد در آستانه اعدام


200 تن از فعالین فرهنگی ، مدنی و سیاسی ، فعالان حقوق بشری و زنان و روزنامه نگارن و تعدادی از نهادهای مدنی مدافق حقوق بشر و زندانیان سیاسی ، طی فراخوانی توقف فوری اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی پور و شیرکو معارفی و دخالت نهادهای داخلی و بین المللی را خواستار شدند که برای توقف اجرای سناریوی دوباره، اعدامهای سیاسی در ایران و به خصوص کردستان اقدام فوری و جدی نمایند
متن 200 تن از فعالین فرهنگی ، مدنی و سیاسی ، فعالان حقوق بشری و زنان و روزنامه نگارن و تعدادی از نهادهای مدنی مدافق حقوق بشر و زندانیان سیاسی ، طی فراخوانی توقف فوری اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی پور و شیرکو معارفی و دخالت نهادهای داخلی و بین المللی را خواستار شدند که برای توقف اجرای سناریوی دوباره، اعدامهای سیاسی در ایران و به خصوص کردستان اقدام فوری و جدی نمایند.
امضا کنندگان زیر بر این اعتقاد هستیم که رژیم می خواهد بار دیگر از کردستان به عنوان جولانگاه یکه تازی در جهت ایجاد فضای رعب و وحشت در ایران استفاده بکند و هچنین رفتار دوگانه بیشتر نهادها و کشورهای به نام مدافع حقوق بشر در قبال وضعیت حقوق بشر در کردستان فرصت و زمینه لازم برای رژیم در جهت نیل به اهداف غیر انسانی خویش فراهم ساخته است، بر این اساس ما ضمن محکوم کردن فشار بر فعالین سیاسی ایرانی و حکم اعدام ، خواهان توقف فوری اجرای حکم اعدام حبیب الله لطیفی پور و شیرکو معارفی هستیم و از تمام نهادهای داخلی و بین المللی مدافع حقوق بشر می خواهیم از تمام ظرفیتهای دمکراتیک خویش برای توقف اجرای سناریوی دوباره، اعدامهای سیاسی در ایران و به خصوص کردستان استفاده بنمایند.

"روز خشم علیه جمهوری اسلامی به ما بپیوندید"

article picture

گزارش دریافتی:فراخوان به تمام سازمان ها , احزاب , گروه ها و تمام انسانهای شریف و آزادی خواه

گروه " حکم اعدام محمد و عبداله فتحی را متوقف کنید " که شب قبل از اعدام این دوجوان در
فیس بوک شکل گرفت و به سرعت گسترش یافت تلاش های فراوانی برای اطلاع رسانی و متوقف کردن حکم اعدام محمد و عبداله فتحی کرد و پس از بحث ها و مشورت های فراوان با دوستان گروه فراخوان خود را برای اعتراضات گسترده در نقاط مختلف جهان بر علیه این جنایت و کلیت رژیم اسلامی اعلام می کند و روز شنبه و یکشنبه 21 و 22 می 2011 را روز خشم علیه جمهوری اسلامی اعلام می کند و از تمام سازمانها احزاب و انسانهای شریف و مبارز درخواست حمایت و پیوستن به این حرکت اعتراضی را دارد.
جهت همبستگی با این حرکت اعتراضی به ما بپیوندید و در هرنقطه ی جهان که هستید روز خشم علیه جمهوری اسلامی را برگزار کنید تا کنون چندین شهر و محل آکسیون اعلام شده است که در زیر محل و ساعت ها و شماره تماس چند نفر از دوستان گروه برای هماهنگی درج شده است لطفا ما را از اعتراضات خود با خبر کنید و به ما بپیوندید
ماشین اعدام و جنایت رژیم این دو جوان را به کام مرگ کشاند اما نتوانست این دوجوان را که سربلند و با چشمان باز به استقبال مرگ رفتند و مادر و پدر شجاعشان که فریاد انسانیتشان را همگی شنیدیم به زانو در بیاورد نتوانست و نمی تواند جوانان ایران و مردم مبارزی که برای انسانیت مبارزه می کنند را به زانو در بیاورد
متحد شویم و یکصدا بر علیه جمهوری اسلامی اعتراض کنیم نباید در مقابل جنایات رژیم ساکت باشیم باید متحد شد
مرگ بر جمهوری اسلامی
گروه حکم اعدام محمد و عبداله فتحی را متوقف کنید


لیست محل های اعتراض که تا کنون به دست ما رسیده لطفا ما را از مکان و ساعت اعتراض ها با خبر کنید ایمیل جهت تماس :

nooexecution@gmail.com
آدرس گروه در فیس بوک : http://www.facebook.com/home.php?sk=group_216747981682683&ap=1

( یکشنبه بیست و دوم مه ، ساعت 15.00 تا 17.00 در میدان اصلی شهر لندن ( ترافالگار

سیروان قادری : 07765431276

شنبه 21 مه ساعت 13.00 تا 15.00 در میدان دام شهر آمستردام
جمال ارژنگ : 0685322174
حامد محمدی :0685186901
شنبه بیست و یکم مه ، ساعت 17.00 کانادا تورنتو در میدان "مل لسمن".
جلیل بهروزی
4167379500

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۸, چهارشنبه

پاسدار بسیجی:بایدهر بسیجی یك وبلاگ داشته باشد

article picture

خیز جدید بسیج برای حضور در فضای مجازی


طی روزهای اخیر مسئولین مختلف امنیتی کشور در اظهار نظرهای مختلفی بر حضور بیشتر نیروهای حامی جمهوری اسلامی در فضای مجازی تاکید کرده اند.
به گزارش دانشجونیوز فرمانده نيروی انتظامی کشور روز گذشته نسبت به رشد تهدیدات بر علیه حکومت در فضای مجازی هشدار داد. احمدی مقدم از "توسعه و گسترش تهديدات نرم ناپيدا و ناديدنی" با عنوان یک خطر یاد کرد و گفت: "استفاده از بسترهای ماهواره‌ای و اينترنت با اختلال در امور و سياه نمايی، تهديداتی است که گريبانگير جامعه است."

سردار احمدی مقدم همچنین از تشکیل پليس سايبری (فتا) در نيروی انتظامی در راستای مقابله با تهديدات نرم خبر داده و بر حضور پلیس در فضای مجازی تاکید کرده است.

همزمان مسئول سازمان بسیج دانشجویی خواستار حضور پر رنگ نیروهای بسیجی در فضای مجازی و "حاکمیت اسلام در این فضا" شد.

به گزارش دانشجونیوز، حسین قدیانی که مسئولیت نهادی با عنوان "سازمان بسیج دانشجویی" را عهده دار است در سخنانی در دانشگاه بین المللی قزوین به اهمیت فضای مجازی و ضرورت حضور نیروهای بسیجی در این فضا پرداخته است.

قدیانی در سخنان خود گفته است: "باید هر بسیج دانشجویی یك وب سایت و هر بسیجی دانشجو یك وبلاگ داشته باشد."