۱۳۸۹ بهمن ۲۳, شنبه

زهرا افتخاری و زهرا شریف بازداشت شدند

در ادامه ی روند بازداشت‌ها قبل از ۲۵ بهمن، زهرا افتخاری و زهرا شریف، دو تن از دانشجویان دانشگاه تهران نیز بازداشت شدند.

زهرا افتخاری و زهرا شریف که دو تن از فعالین دانشجویی دختر دانشگاه تهران محسوب می شوند، به طور جداگانه بازداشت شده اند.
به گزارش ندای سبز آزادی، خانم ها افتخاری و شریف، از اعضای ستاد میرحسن موسوی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بودند.
از محلی که این دو فعال دانشجویی پس از بازداشت بدانجا منتقل شدند، اطلاعی در دست نیست.

هرانا

جاوید فخریان، فعال دانشجویی بازداشت شد


جاوید فخریان، فعال دانشجویی و از مدیران "ستاد ملی هشتاد و هشت مجازی"، بازداشت شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، جاوید فخریان، پس از دو جلسه احضار به وزارت اطلاعات و دفتر پیگیری وزارت اطلاعات، امروز پس از حضور در دفتر پیگیری اطلاعات و ساعت‌ها بازجویی بازداشت و به محل نا معلومی منتقل شد.

وی آبان ماه سال گذشته نیز در جریان اعتراضات پس از انتخابات بازداشت شده بود.
گفتنی است در آستانه راهپیمایی ۲۵ بهمن، بازداشت فعالان دانشجویی و اصلاح‌طلبان گسترش پیدا کرده و طی چند روز گذشته تا امروز ده ها نفر دستگیر شده‌اند.

هرانا

زهرا افتخاری بازداشت شد


در ادامه روند بازداشت‌ها قبل از ۲۵ بهمن، زهرا افتخاری دانشجویی دانشگاه تهران نیز بازداشت شد.

به گزارش ندای سبز آزادی زهرا افتخاری دانشجویی دانشگاه تهران و از فعالین سیاسی و از اعضای ستاد میرحسن موسوی در زمان انتخابات، بازداشت و به محل نامعلومی انتقال یافته است.
گفتنی‌ است پس از فراخوان ۲۵ بهمن مامورین امنیتی ایران اقدام به بازداشت تعدادکثیری از فعالین سیاسی نموده اند

رهانا

اصلاح طلبان حکومتی:جنبش سبز(کربلایی) به دنبال سقوط نظام نیست

article picture

شکنجۀ وحشیانه یک زندانی به ظن انتشار اخبار زندانیان سیاسی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی علی عوض زاده وکیل بند ،بند 4 زندان گوهردشت کرج به ظن اینکه او اخبار زندانیان سیاسی را به خارج از زندان منتقل می کند مورد شکنجه های وحشیانه قرار گرفت .

روز شنبه 23 بهمن ماه زندانی علی عوض زاده وکیل بند ،بند 4 زندان گوهردشت کرج به اطلاعات زندان برده شد و برای مدت طولانی مورد شکنجه های وحشیانۀ فرجی سرپرست اطلاعات زندان ، رضا ترابی رئیس بازرسی و تعدادی از پاسداران قرار گرفت. این زندانی با باتونهای برقی و سایر ابزارها شکنجه می شد. دلیل شکنجه های وحشیانه و غیر انسانی که علیه این زندانی بکار برده شد سوءظن به این بودکه وی اخبار مربوط به شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی زندانیان سیاسی را به بیرون از زندان انتقال می دهد.

صبح امروز علی حاج کاظم رئیس زندان، علی محمدی معاون زندان و از عوامل اجرا کننده قتل عام های سال 67 و فرجی جانشین اطلاعات زندان به سالن کاملا ایزولۀ 12 که محل بازداشت زندانیان سیاسی است مراجعه کردند و با تلفنهای همراه خود تمامی نقاط سالن را بررسی کردند تا میزان آنتن دهی تلفن های همراه در این سالن را مورد آزمایش قرار دهند. شکنجه گران و جلادان وزارت اطلاعات و زندان از اینکه تا به حال نتوانسته اند از انعکاس اخبار جنایتهای خود علیه زندانیان سیاسی جلوگیری نمایند سخت خشمگین و سرخورده هستند.

از طرفی دیگر منصور اسالو علیرغم شرایط حاد جسمی به بند بازگردانده شد و از ادامه معالجۀ وی جلوگیری نمودند.جان این فعال کارگری در معرض خطر جدی قرار دارد . در حال حاضر علاوه بر آقای اسالو تعدادی دیگری از زندانیان سیاسی مانند ،بازاری زندانی محسن دگمه چی ، شیر محمد رضایی و ماشالله حائری در شرایط وخیم جسمی بسر می برند. بخصوص وضعیت جسمی محسن دکمه چی بسیار وخیم است و با خطر جدی مرگ مواجه است.بازجویان وزارت اطلاعات و دادستان تهران عباس جعفری دولت آبادی از بستری شدن و شیمی درمانی وی ر بیمارستان ممانعت به عمل می آورند و قصد دارند همانند ناخدا یکم البرز قاسمی او را حذف فیزیکی نمایند.آقای دکمه چی شبانه روز از درد جانکاه سرطان لوز المعده رنج می برد و مامورین ولی فقیه حتی داروهای تسکین دهنده را بر وی قطع کرده اند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجۀ زندانیان بی دفاع و اسیر را تنها به ظن ا نتشار اخبار جنایتهای مأموران ولی فقیه در زندان و همچینین قطع درمان زندانیان سیاسی و سوق دادن آنها به مرگ را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام برای پایان دادن به جنایتهای ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

23 بهمن 1389 برابر با 12 فوریه 2011


گزارش فوق را به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

مسدود کردن وبلاگ وبلاگ نویسان اعدامی به شیوع دیگر

با درود به تمامی ایرانیان عزیز و آزاد اندیش

امروز که رفتم به وبلاگم و پست جدیدی بگذارم دیدم وبلاگم همچون وبلاگ قبلی دیگرم بدست اعمال آدم خوار رژیم مسدود شده میباشد از همین خاطر من مسئولین سایت بلاگفا رو همدست آدم خوران  رژیم میدانم و برای همین از این پس میخواهم از سایت بلاگربه این آدرس استفاده کنم.
http://www.2000azadi.blogspot.com/

وبلاگهای مسدود شده بدست جمهوری اسلامی
http://www.mozdoran.blogfa.com/
http://www.2000azadi.blogfa.com/