۱۳۹۰ آذر ۱۴, دوشنبه

برگزاری دادگاه جمعی از فعالین مدنی در مشکین شهرروز چهار شنبه ۹ آذرماه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۶ تن از فعالین مدنی شهرهای مغان و مشکین شهر در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان مشکین شهر به ریاست قاضی فرج‌زاده برگزار گردید.
بنا به اطلاع گزاشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اتهامات مطرح شده از سوی اداره اطلاعات مشکین شهر و مغان در این جلسه از دادگاه بر ابراهیم رشیدی، ایلقار موذن، جعفر آقا محمدی، منصور سیفی و فردین نوبخت "تبلیغ علیه نظام" و "فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌ها و سازمان های مخالف نظام" عنوان شده است.
گفتنی است این افراد علی‌رغم تفهیم اتهام از سوی قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب مشکین شهر آقای فرج‌زاده، یکایک در جلسه دادگاه حضور یافته و از اتهامات و گزارشات مطرح شده بر علیه‌شان از سوی اداره اطلاعات مشکین شهر و مغان دفاع کرده‌اند.
ایلقار موذن در شهرستان گرمی، جعفر آقامحمدی در شهرستان مغان و فردین نوبخت، منصورسیفی، آیدین ذاکری در شهرستان مشکین شهر در خردادماه سال ۱۳۸۸ توسط اداره‌ی اطلاعات بازداشت و هر کدام حدود ۲ ماه در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات اردبیل و زندان مرکزی اردبیل به سر بردند. همینطور ابراهیم رشیدی (ساوالان) نیز در خردادماه ۱۳۸۹ در شهرستان اردبیل توسط اداره اطلاعات آن شهر دستگیر و مدت ۲۵ روز را در بازداشتگاه انفرادی تحت شکنجه و بازجویی سپری نمود.
لازم به یادآوری‌ست که با در نظر گرفتن کیفر خواست صادره از طرف بازپرس دادگاه انقلاب مشکین شهر و شکایات مراجه قضایی، تحقیقات محلی، و گزارشات اداره‌ی اطلاعات در بازداشت قبلی، دادگاه فوق الذکر هرکدام از نامبردگان را با قید وثیقه ۳۰۰ میلیون ریالی آزاد کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر