۱۳۹۱ فروردین ۱۲, شنبه

کنترول اتباع خارجی (توریست) با راه اندازی گشت ویژه

article picture
گشت‌ ویژه‌ اتباع‌ خارجی‌ هم در همدان تشكیل شد.
منبع حکومتی:رییس پلیس اطللاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی همدان از تشكیل گشت ویژه اتباع خارجی در استان خبر داد.
سرهنگ 'اصغر خرم روی' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماموران پلیس مهاجرت و گذرنامه استان اقدام به سركشی محسوس و نامحسوس اماكن گردشگری و توریستی استان می كنند.
رییس پلیس اطللاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی همدان گفت: این پلیس به محض اطلاع از ورود اتباع خارجی اقدام به حضور در محل اقامت و بررسی گذرنامه آنان می كند.


احضار همسر زنده یاد محسن دکمه چی توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ

article picture

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" خانم مریم النگی همسر شهید راه آزادی مردم ایران محسن دکمه چی احظاریه ای از شعبۀ 15 دادگاه انقلاب در یافته نموده است که می بایست 20 فروردین ماه برای محاکمه در این شعبه حاضر شود. رئیس این شعبه فردی بنام صلواتی معروف به قاضی مرگ قرار است وی را محاکمه نماید.

بازجویان وزارت اطلاعات بخصوص آخوندی با نام مستعار علوی علیه خانم دکمه چی پرونده سازی نموده است و اتهامات همسر شهیدش را دوبار ه در پرونده وی بکار برده است .یکی از اتهامات او حضور فرزندش در شهر اشرف در عراق می باشد.

۱۳۹۱ فروردین ۱۱, جمعه

رضا اکوانیان،شاعر،وبلاگ نویس و عضو سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ممنوع الخروج شد.
رضا اکوانیان،شاعر،وبلاگ نویس و عضو سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ممنوع الخروج شد.
بنا به گزارشها، رضا اکوانیان که روز نهم فروردین ماه امسال قصد سفر به ترکیه را داشته در فرودگاه به مدت 4 ساعت بازداشت و پس از ضبط پاسپورت به وی اعلام می شود که اجازه سفر به خارج از کشور را ندارد و ممنوع الخروج شده است.
رضا اکوانیان، وبلاگ نویس اهل دهدشت و عضو سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در تاریخ 12 بهمن سال 88 و در جریان اتفاقات پس از انتخابات در یاسوج نیز دستگیر شده بود و در تاریخ 20 فروردین سال 90 از طرف قاضی طهماسبی رئیس دادگاه دادگاه انقلاب یاسوج به جرم تبلیغ و تبانی علیه نظام از طریق همکاری با گروههای ضد نظام و همکاری با گروههای حقوق بشری و همچنین شرکت در اغتشاشات تهران،به یک سال حبس تعزیری و شش سال حبس تعلیقی و محرومیت از ادامه کار محکوم شده بود.
پیک ایران

اعتصاب غذای پیمان عارف در اعتراض به بازداشت

article picture

اعتصاب غذای پیمان عارف در اعتراض به بازداشت:« وثیقه گذاشته شده است اما آزادش نکرده اند»
همسر پیمان عارف، زندانی که در اعتراض به بازداشت غیرقانونیش از اول فروردین ۹۱ دست به اعتصاب غذای (تر) زده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« پیمان از اول فرودین ماه در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و آزاد نشدنش دست به اعتصاب غذا زده است. او غیرقانونی بازداشت شده و بدتر اینکه غیرقانونی هم آزاد نمی شود. پیمان ۵ فرودین ماه به دنبال اعتصاب غذا و افت فشار به بیمارستان منتقل شد. وقتی من به بیمارستان مراجعه کردم گفتند که مشکل قلبی بوده، از او نوار قلب گرفته ند، سرم وصل کرده ند اما سریع هم به زندان برش گردانده اند.

من خیلی نگران وضعیتش هستم. مرحوم صابر از گرسنگی فوت نکرد از افت فشار و مشکل قلبی فوت کرد. نمی دانم این آقایان چرا متوجه نمی شوند که این مسائل به ضرر خودشان هم است! اصلا هیچ دلیلی برای نگه داشتنش پیمان در زندان وجود ندارد. کفالت هم طبق قرار برایش گذاشته ایم. پس باید قانونا آزاد شود اما نمی دانم چرا آزادش نمی کنند!»

خامنه ای شریک جنایات اسد در دیدار با اردوغان : از رژیم سوریه دفاع می کنیم

article picture


خامنه ای ، شریک بشار اسد در کشتار مردم آزادیخواه سوریه ، عصر پنجشنبه در دیدار با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در خصوص اوضاع سوریه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی قویاً با هر طرحی که آمریکاییها در ارتباط با مسایل سوریه مبدع آن باشند مخالف است، گفت: جمهوری اسلامی از سوریه به دلیل حمایت از خط مقاومت در برابر اسرائیل دفاع خواهد کرد و با هر گونه دخالت نیروهای خارجی در امور داخلی سوریه به شدت مخالف است.

به گزارش منابع خبری رژیم، خامنه ای با اشاره به حضور سیاستمداران با گرایشهای اسلامی در راس قدرت ترکیه گفت: چنین شرایطی در ترکیه به هیچ وجه مطلوب آمریکا و غرب نیست و همان مقدار که آنها از این شرایط ترکیه ناخرسند هستند، جمهوری اسلامی از حضور برادران مسلمان در راس قدرتِ ترکیه بسیار خرسند است.

http://parsdailynews.com/98494.htm
 

مجوز فعاليت رويترز در تهران معلق شد

article picture


رويترز پس از شکايت اين باشگاه هنرهاي رزمي که تصاوير مربوطه از آنجا تهيه شده بود اين گزارش را اصلاح کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري رويترز، اين اقدام دولت جمهوری اسلامی پس از آن صورت گرفت که رويترز گزارشي تصويري از آموزش هنرهاي رزمي زنان را پخش کرد که در آن يک اشتباه صورت گرفته بود.

استفان آدلر سردبير رويترز در تهران گفت: ما اذعان مي کنيم که اين اشتباه صورت گرفته است و آن را مسئله اي بسيار جدي مي دانيم . ما پس از آنکه متوجه اين اشتباه شديم، در همان روز آن را اصلاح کرديم.

محکومیت محمد حردانی، فعال فرهنگی عرب به ده سال حبس


 دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان اهواز در اوایل فروردین ماه سال نود و یک، "محمد حردانی" شهروند عرب اهوازی را به دلیل فعالیت فرهنگی در محله ملاشیه به ده سال زندان محکوم کرد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، محمد حردانی متاهل و ساکن محله محروم ملاشیه که نیروهای اداره اطلاعات آن را چند ماه قبل دستگیر کرده بودند، به ده سال حبس محکوم شد.
حردانی در طول بازداشت مورد شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته و پس از تحمل زندان انفرادی اکنون برای گذراندن ده سال محکومیت به زندان کارون منتقل شده است.
اواخر اسفند ماه سال نود نیز تعدادی از فعالان عرب به زندان و اعدام محکوم شده بودند. طه حیدریان فرزند رحیم (۲٨ ساله) از محله ملاشیه، ناصر حیدریان فرزند رحیم (۲۱ ساله) از منطقه ملاشیه، عباس حیدریان فرزند جاسم (۲۴ ساله) از منطقه ملاشیه، علی شریفی (۲۵ساله) از ملاشیه، هر کدام به ۱۰ سال زندان و اعدام محکوم شدند.
امیر معاوی (۲۴ ساله) از محله گلستان اهواز به ٣٨ سال زندان در تبعید در استان مازندران محکوم شد. عباس حیدری (۲۶ ساله) فرزند عبدالحسن از اهالی ملاشیه نیز به ۱٨ سال زندان در تبعید در استان مازندران محکوم شد.
قبل از این رخداد، بیش از هفتاد تن از فعالان سیاسی عرب در شهرهای شوش، اهواز و حمیدیه دستگیر شدند. سازمان های جهانی فعال در زمینه حقوق بشر همچون دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل با انتشار بیانیه هایی خواستار برگزاری محکامات عادلانه برای بازداشت شدگان بودند.

۱۳۹۱ فروردین ۱۰, پنجشنبه

اعتصاب کارگران نی‌بر نیشکر هفت تپه‌ی خوزستانبیش از ۱۰۰۰ کارگر نی‌بر نیشکر هفت تپه در استان خوزستان از روز شنبه ۵ فروردین ماه تا دوشنبه ۷ فروردین ماه به مدت سه روز دست به اعتصاب زده و در محل کمپ‌های نی بری تجمع کردند.
به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، بیش از ۱۰۰۰ کارگر نی‌بر نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم اجرای طرح مشاغل سخت و زیان آور و هم‌چنین طرح طبقه بندی مشاغل می‌باشد.
شرایط کار این کارگران بسیار سخت و مشقت بار می‌باشد و آنان بعد از مدت کوتاهی اشتغال دچار بیماری‌های ناشی از این شغل می‌گردند و یا در اثر حادثه دچار نقص عضو می‌گردند.
هم‌چنین تعدادی از کارگران هفت تپه طی نامه‌ای به مدیریت خواستار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل شدند که از سال ۶۸ تاکنون اجرا نشده است و اعلام کرده‌اند که اگر به زودی این طرح اجرا نشود دست به اعتصاب خواهند زد.
گفتنی ست، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل یکی از کارهایی بود که نمایندگان سندیکای نیشکر هفت تپه دنبال می‌کردند.

جعفر آذرنوش، شهروند مریوانی به زندان محکوم شدجعفر آذرنوش، شهروند اهل مریوان، که سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و هم اکنون در زندان مرکزی شهر بوکان بسر می برد، با حکم دادگاه انقلاب به هشت ماه زندان محکوم شد.
به گزارش موکریان نیوز، جعفر آذرنوش به اتهام همکاری با یک حزب غیرقانونی از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به تحمل ۸ ماه حبس محکوم گردید.
گفتنی است این شهروند کُرد که سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در بوکان دستگیر و با قرار وثیقه آزاد شده بود، هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان مرکزی این شهر سپری می نماید.

بلاتکلیفی اعضای یک خانواده‌ی بهایی پس از ۸۰ روز بازداشت موقت

article picture


علی‌رغم گذشت بیش از ۸۰ روز از زمان بازداشت اعضای یک خانواده به نام‌های"بختیار راسخی"، "فرحناز نعیمی" و "فرین راسخی"، این سه شهروند بهایی ساکن کرمان کماکان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، اعضای یک خانواده‌ی بهایی کرمانی در حالی کماکان در بازداشت به سر می‌برند که فرحناز نعیمی، مادر خانواده، پس از گذشت اندک زمانی از بازداشت دچار خونریزی شدید روده شده است.
با پیگیری‌های صورت گرفته آقای سلیمانی رئیس زندان، قول دادند که خانم نعیمی را به بیمارستان اعزام کنند اما وزارت اطلاعات مانع از دیدار وی با هرگونه پزشک شده است.
نامبرده در حالی تاکنون تحت معالجه قرار نگرفته است که بیش از ۱۰ روز است به دستور مستقیم آقای مسعود ولایتی (معاذاللهی) قاضی و بازجوی پرونده ممنوع الملاقات و ممنوع التماس شده‌است. مسئولان زندان در این خصوص مدعی شده بودند که تمامی تلفن‌های زندان قطع است.
از سوی دیگر بختیار راسخی، پدر خانواده نیز از ابتدای زمان بازداشت تا به امروز، در سلول انفرادی به سر می‌برد و هیچ اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست. این در شرایطی ست که قاضی پرونده به صورت کتبی با ملاقات موافقت اما وزارت اطلاعات در این مورد کارشکنی می‌نماید.

ممانعت از آزادی پیمان عارف

article picture

گزارش‌ها حاکی از آن است که معاون دادستان تهران از آزادی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی ممانعت به عمل می‌آورد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیمان عارف در ۲۴ اسفندماه سال گذشته به دلیل شکایت شخصِ "رشته احمدی"، معاون دادستان تهران بازداشت شده است.
این مسئول قضایی- امنیتی که شاکی پرونده و خود مجری قانون است، علی‌رغم صدور و تودیع قرار کفالت برای آزادی پیمان عارف مانع آزادی او شده و مسئولان در برابر پیگیری‌های خانواده اعلام کرده‌اند که دستور دارند نامبرده را در زندان نگه دارند.
این در حالیست که این زندانی سیاسی خود نیز پیش‌تر از رشته احمدی شکایت کرده بود.
آقای عارف از ۲۸ اسفندماه ۹۰ تا ۶ فروردین ۹۱ در اعتراض به بازداشت خود، در حال اعتصاب غذا بود و حتی در اثر وخالت حالش نیز به بیمارستان منتقل گردید که در نهایت بنا به درخواست همسر خود موقتاً تا ۱۴ فروردین حاضر به شکستن اعتصاب غذایش شده است.
گفتنی ست که خانم سمیرا جمشیدی، همسر پیمان عارف هم به دلیل شوک شدید ناشی از این مسائل دچار ناراحتی قلبی شده تا جایی به بیمارستان منتقل شد.
لازم به یادآوری ست که ماموران امنیتی پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی را در طی سال ۹۰، سه مرتبه بازداشت نمودند.

حضور گسترده مردم در مراسم گرامیداشت زنده یاد محسن دکمه چی در بهشت زهرا

article picture

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"مراسم گزامیداشت اولین سالگرد شهید راه آزادی مردم ایران محسن دکمه چی با حضور گسترده خانواده ،دوستان و زندانیان سیاسی سابق،بازاریان و مردم بر آرامگاهش در بهشت زهرا برگزار گردید.
روز چهارشنبه 9 فروردین ماه مراسم گرامیداشت اولین سالگرد جانباختۀ راه آزادی مردم ایران محسن دکمه چی بر آرامگاهش برگزار گردید. مراسم حوالی ساعت 09:00 صبح آغاز شدد. ابتدا حاضرین آرامگاه او را گل باران و نسبت به او ادای احترام نمودند. سپس شمع ها را بر آرامگاهش برافروختند.
تعدادی از زندانیان سابق که در این مراسم شرکت کرده بودند. خاطرات خود را در مورد این جانباختۀ ازادی برای سایرین تشریح کردند و شخصیت مقاوم و انسانی او را ستودند آنها همچنین با آرمانهای آزادیخواهانۀ وی تجدید عهد کردند که تا رسیدن به آزادی در ایران از تلاش و کوشش لحظه ای آرام نگیرند.

گردش نوروزی آخوند حکومتی در اروپا بدون عبا و عمامه

article pictureآفتاب: در پی انتشار خبری در برخی رسانه‌ها درخصوص سفر حسن روحانی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتریش، دفتر وی اعلام کرد که این سفر صرفاً به دلایل خانوادگی بوده است.
منبع حکومتی:ايام نوروز فرصت مناسبي براي مسافرت و ديد و بازديد با دوستان قديمي است. با خبر شديم كه آقاي حسن روحاني از عوامل تيم اسبق هسته‌اي كشور به صورت ناگهاني و بدون اطلاع رساني به همكارانش به اروپا رفته است.
سایت حکومتی رجا نیوز نوشت: با توجه به نقش آقاي روحاني در مذاكرات خفت بار سعدآباد و در پي برخورد با تعدادي از افراد تيم مذاكره كننده وقت از جمله حسين موسويان و به‌دنبال آن، خروج وي از كشور، سفر ناگهاني فوق به اروپا و هم‌زماني آن با مذاكرات ايران و 1+5 كه قرار است به‌زودي برگزار شود، قابل تأمل است.

دلار های تقلبی جمهوری اسلامی در کوالالامپورکشف و ضبط شد

article picture
کشف چمدان های دلار تقلبی ساخت جمهوری اسلامی در کوالالامپور


در یک پرواز مستقیم از تهران به کوالالامپور ، پایتخت مالزی، دو چمدان کهنه حاوی دلارهای تقلبی کشف و ضبط شده است. یکی از چمدان ها شامل 153.000 دلار جعلی و چمدان دیگر حاوی 203.000 دلار تقلبی بوده است.
مقامات پلیس مالزی اعلام کرده اند که دو بازرگانان ایرانی در این رابطه در بازداشت به سر می برند .

خبر تکمیلی را در لینک زیر ببینید
http://www.debka.com/article/21868/

مجازات های جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران به دلیل حمایت از تروریسم و ...

article picture


خزانه داری آمریکا در بیانیه خود تصریح کرده است که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به دلیل نقش مرکزی انه دارش در برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران، پشتیبانی اش از تروریسم و نقض حقوق بشر در ایران هدف اصلی مجازات های آمریکا به شمار می رود.
خزانه داری آمریکا شمار دیگری از شرکت های ایرانی وابسته به سپاه پاسداران را هدف مجازات های جدید قرار داده است. خزانه داری آمریکا در عین حال اشخاص حقیقی و حقوقی جدیدی را نیز که با شرکت کشتیرانی ایران ارتباط دارند هدف رشته مجازات های تازۀ خود قرار داده است.
رویترز ضمن انتشار این خبر با استناد به بیانیۀ خزانه داری آمریکا افزوده است که مجازات های جدید پیام روشنی به جامعۀ جهانی است مبنی بر اینکه تلاش های رژیم ایران برای دور زدن مجازات های بین المللی از نظر جهان پنهان نمی ماند. خزانه داری آمریکا مجازات های بیشتری را در تصمیم اخیر خود علیه شرکت کشتیرانی "صدرا" و یکی از شاخه های صنعتی آن که دارای دفاتری در ایران و ونزوئلا است تحمیل کرده است.

محکومیت 11 سال زندان برای پنج فعال فرهنگی در بوکان

article picture


سرانجام بعد از دستگیری و آزادی پنج فعال فرهنگی کُرد با تودیع وثیقه، دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان‌غربی جمعاً آنان را به تحمل 11 سال زندان تعزیری محکوم کرد.
برپایه‌ی گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، پنج فعال فرهنگی در بوکان به اسامی قاسم رحیم‌آذر، جلال ناصری، ادریس بُرنا، ناصر ناصری و ادریس آگ که یک سال قبل دستگیر و روانه‌ی زندان شده بودند از سوی دادگاه تجدیدنظر استان جمعاً به 11 سال زندان تعزیری محکوم شدند.
خبرنگار کُردپا از شهر بوکان در ادامه گزارش خود افزود، حکم دادگاه بدوی برای هرکدام از قاسم رحیمی و جلال ناصری به ترتیب 8 و 5 سال زندان تعزیری بود که در حکم دادگاه تجدیدنظر این احکام برای هر کدام به 4 سال زندان تعزیری قطعی کاهش یافته است.
همچنین ادریس بُرنا، ناصر ناصری و ادریس آگ سه فعال فرهنگی کُرد نیز از سوی دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران هر کدام به تحمل یک سال زندان تعزیری قطعی محکوم گردیدند.
پارس دیلی نیوز

ادامه‌ی اعمال محدودیت‌ و فشار بر احسان هوشمند و خانواده‌اش

article picture

مسئولان امنیتی، طی روزهای اخیر، اعمال محدودیت‌ و فشارهای گوناگون را بر احسان هوشمند و خانواده‌اش دنبال کرده‌اند و این در حالیست، وی که کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین به سر می‌برد، از وضعیت جسمی مساعدی برخوردار نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای هوشمند طی آخرین تماس تلفنی‌ای که در ششم فروردین ماه با خانواده‌ی خود برقرار کرده، ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت جسمی خود، بیان داشته است که به علت مصاحبه‌های همسرش با رسانه‌ها تحت فشار بازجویان قرار دارد.
هم‌چنین گفته می‌شود مسئولان به طور ضمنی اقدام به تهدید خانم ناهید کوه‌شکاف، همسر نامبرده نمودند.
آقای هوشمند از ۱۷ دی ماه سال گذشته تاکنون در سلول‎‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برد و هیچ یک از مقام‌های قضایی و اطلاعاتی پاسخگوی وضعیت وی نیستند.

آخوند جنتی:بزودی سقوط و ذلت آمریکا و زورگویان جهان را خواهیم دید

article pictureآخوند احمد جنتی در گفتگو با «نسیم» با بیان اینکه اسرائیل جرأت حمله به ایران را ندارد، گفته: اسرائیل و آمریکا با وجود آنکه سیلی‌های مکرری از مردم ایران خورده‌اند هنوز در خواب هستند.
آخوند جنتی با ادعای اینکه به زودی سقوط و ذلت آمریکا و زورگویان جهان را خواهیم دید گفته: بر اساس وعده‌های الهی، مسلمین پیروزی اسلام رابا اقامه نماز در مسجدالقصی جشن خواهند گرفت.

شبکه دروغ پراکنی "پرس تی وی " متهم به نقض حقوق بازداشت‌‌شدگان شد

article picture

یک نهاد مدافع حقوق بشر، پرس تی‌وی را متهم به نقض حقوق بازداشت‌‌شدگان خوزستان کرد
یک سازمان مدافع حقوق بشر گفته پرس تی وی، شبکه انگلیسی زبان متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حقوق بازداشت شدگان در خوزستان را نقض کرده است.
به گزارش بی بی سی ، سازمان "عدالت برای ایران" در گزارشی که روز چهارشنبه، ۲۸ مارس (۹ فروردین) منتشر کرده، می گوید که با وجود اینکه هنوز هیچ پرونده قضایی برای بازداشت شدگان اخیر در خوزستان تشکیل نشده، شبکه پرس تی وی آنها را به عنوان "تروریست" معرفی کرده است.
پرس تی وی دو هفته پیش در گزارشی با عنوان "گروههای تروریستی الاهواز در خوزستان" فیلم مصاحبه هایی با بازداشت شدگان خوزستان را منتشر کرد.
حدود دو ماه پیش، بیش از ۶۰ نفر در شهرهای مختلف استان خوزستان بازداشت شدند که گفته شد دو نفر از آنان در زندان جان خود را از دست دادند.
بنا بر گزارش ها دیوارنویسی و دعوت از مردم برای تحریم انتخابات مجلس نهم از دلایل اصلی این بازداشت ها بوده است.

۱۳۹۱ فروردین ۹, چهارشنبه

خلیل بهرامیان: اجرای حکم اعدام شیرکو دور از انتظار نیست

article picture


وکیل مدافع زندانی سیاسی کُرد شیرکو معارفی، اجرای حکم اعدام موکل خود را قریب‌الوقوع توصیف نمود.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، آقای بهرامیان وکیل دادگستری در یک تماس تلفنی با آژانس کُردپا در مورد انتشار برخی اخبار نسبت به مقرر شدن تاریخ اجرای حکم اعدام شیرکو معارفی گفت: تا کنون هیچ خبری یا ابلاغیه‌ای به دست من نرسیده، اما به دلیل تأیید شدن حکم اعدام، اجرای آن نیز دور از انتظار نیست
وکیل شیرکو در ادامه‌ی این گفتگوی تلفنی خاطرنشان کرد،تاریخ اجرای اینگونه حکم‌ها به وکیل ابلاغ نشده و تنها به شخص زندانی ابلاغ می‌گردد، بهرامیان این روند را مغایر با قوانین موجود توصیف نمود و گفت قانونا این حکم باید به وکیل مدافع هم ابلاغ گردد، اما در اینگونه موارد تا کنون صورت نپذیرفته است.
تا کنون و در چندین کشور اروپایی مدافعان حقوق بشر اعتراضاتی را مبنی بر توقف اجرای حکم اعدام زنانیان سیاسی کرد به راه انداخته اند
شيرکوه معارفی اهل بانه، زندانی سياسی ۳۱ ساله کُرد، توسط حکمی که از سوی دادگاه انقلاب اسلامی سقز صادر گردیده، به عنوان محارب شناخته و به اعدام محکوم شده است.
خانواده شيرکوه معارفی با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مجامع بين‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری، از آنها برای لغو حکم اعدام فرزندشان کمک طلبیده‌اند.
از اوایل انقلاب 57 ایران تا کنون به صورت مستمر شهروندان کرد به اتهام همکاری با احزاب مخالف حکومت اسلامی ایران اعدام می شوند
شيرکوه معارفی در تاريخ ده آبانماه سال ۱۳۸۷ به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت اسلامی ایران دستگیر و از آن زمان تا کنون در بازداشت اداره‌ی‌ اطلاعات و زندان شهر سقز می‌باشد.
هم اکنون چندین زندانی سیاسی کُرد دیگر نیز که به حکم اعدام محکوم شده‌اند در انتظار اجرای حکم اعدام به سر می‌برند.
 پارس دیلی نیوز

۲ هزار و پانصد پایگاه بسیج در دانشگاه های ایران فعالیت می کند


یکی از رسانه های امنیتی حکومت ایران در گزارشی اعلام کرده که بسیج دانشجویی در حال حاضر حدود دو هزار و ۵۰۰ پایگاه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دارد.
به گزارش دانشجونیوز، باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صدا و سیما روز یکشنبه (ششم فروردین) نوشته که بسیج دانشجویی زیر نظر ناحیه بسیج دانشجویی از زیر مجموعه‌های سپاه پاسداران است که از سال ۱۳۶۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر حدود دو هزار و ۵۰۰ پایگاه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دارد.
در این گزارش آمده است که «از سال 1374 به بعد با موافقت نامه هايي كه بين نيروي مقاومت بسيج با وزارت فرهنگ و آموزش عالي ، دانشگاه آزاد اسلامي ،وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشكي به امضا رسيد به فعاليت هاي خود در اين راستا ادامه داد.»
در این گزارش همچنین از سال ۱۳۷۶ به عنوان «سرآغاز تحول بنیادین» بسیج دانشجویی نام برده شده و آمده است:

علی اکبر محمد زاده پس از یک هفته مرخصی مجددا به زندان اوین بازگشت


آخرین گزارش ها حاکی از آن است که علی اکبر محمدزاده، دانشجوی دانشگاه شریف که به ۶ سال زندان تعزیری محکوم شده است، ساعت ۱۶ روز گذشته پس از یک هفته مرخصی نوروزی به زندان اوین بازگشت.
به گزارش دانشجونیوز، پس از آنکه علی اکبر محمد زاده، دانشجوی نخبه دانشگاه شریف هفته گذشته پس از چاهادرماه بازداشت به مرخصی آمده بود، با تمدید نشدن مرخصی اش مجددا به زندان اوین بازگشته است.
بر اساس آخرین گزارش ها اعضای خانواده و همچنین دوستان وی که در این مدت این دانشجو را در منزل شان در ملاقات کرده بودند از روحیه خوب علی اکبر محمد زاده خبر داده اند.
علی اکبرِ محمد زاده، دانشجوی زندانی و دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که تنها بیست و دو سال سن دارد روز دوشنبه ٢٦ بهمن ٨٩ به هنگام خروج از درب آزادی دانشگاه صنعتی شریف، توسط ماموران امنیتی تحت تعقیب قرار گرفته و پس از ضرب و شتم در میدان آزادی دستگیر شد. وی توسط قاضی صلواتی به شش سال حبس محکوم شد.

۱۳۹۱ فروردین ۸, سه‌شنبه

آمریکا دو شرکت ایرانی و سه عضو سپاه پاسداران را تحریم کرد

article picture

دولت آمریکا نام دو شرکت ایرانی و سه شخص مرتبط با سپاه پاسداران را به اتهام ارسال اسلحه به سوریه و آفریقا در فهرست تحریم های تازه خود قرار داده است.
وزارت دارایی آمریکا روز سه شنبه ۲۸ مارس (۸ فروردین) شرکت هوایی باربری یاس ایر، شرکت بازرگانی بهینه و سه نفر با نام های اسماعیل غنی، علی اکبر طباطبایی و حسین (عظیم) آقاجانی که به گفته وزارت دارایی آمریکا از اعضای سپاه پاسداران هستند را به فهرست تحریم شدگان افزود.
دیوید کوهن، معاون وزیر دارایی آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، در بیانیه ای که بر روی سایت وزارت دارایی منتشر شده، گفته است: "اقدام امروز بار دیگر نشان دهنده نقش بدخواهانه ایران در خاورمیانه، آفریقا و نقاط دیگر جهان است. حکومت ایران کمک های مرگبار و متخصصان خود را برای تشدید خشونت به سوریه و آفریقا می فرستد. وزارت دارایی به افشای هویت مقام ها و شرکت هایی که در این موضوع نقش دارند ادامه خواهد داد و آنها را به عنوان مسئولان رنجهایی که باعث آن بوده اند، معرفی خواهد کرد."

صدور حکم اعدام برای یک نوجوان اهل سیاهکلگزارش‌ها حاکی از آن است که یک نوجوان به نام "حمید احمدی" از اهالی شهر سیاهکل در استان گیلان، از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی با مجازات مرگ مواجه شده‌ است.
به گزارش هرانا به نقل از وبسایت فعالین حقوق بشر و دموکراسی، حکم اعدام حمید احمدی که در سن ۱۵ سالگی به اتهام مشارکت در قتل دستگیر شده بود، اخیراً به خانواده‌ی وی ابلاغ شده است.
این حکم سرانجام پس از ۴ سال زندان و رسیدن وی به سن ۱۹ سالگی صادر شده است.
ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که کماکان به صدور و اجرای احکام اعدام برای نوجوانان زیر ۱۸ سال، احتمام می‌ورزد.
این در حالیست که سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس چندی پیش مدعی شده بود که مجازات قصاص برای افراد زیر ۱۸ سال بر اساس قانون مجازات اسلامی ممنوع شده است.

بازداشت و بی‌خبری از وضعیت قاسم ناظری، از فعالین استان فارس


قاسم ناظری، از فعالین استان فارس، روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۰، توسط ماموران امنیتی دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز منتقل شده است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، ناظری مدتی پیش به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس سفر کرده بود، که پس از بازگشت، گذرنامه وی در فرودگاه توسط ماموران امنیتی ضبط و به وی اعلام گردید که برای دریافت آن و پاسخگویی به برخی سوالات، خود را به اداره اطلاعات شیراز معرفی نماید.
بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۰، در حالیکه ناظری به اداره اطلاعات مراجعه کرده بود، مورد بازداشت واقع شده و ماموران امنیتی پس از بازداشت وی، به همراه او به منزل شخصیش مراجعه کرده و ضمن تفتیش آن محل، برخی وسایل شخصی، کامپیوتر، ادوات فیلمبرداری و سی دی های موجود را ضبط کرده و با خود به اداره اطلاعات منتقل نمودند.
هنوز از علت دقیق بازداشت و سرنوشت قاسم ناظری خبری منتشر نشده است.
گفتنی است، این شهروند ساکن شیراز، در جریان تجمعات سه شنبه های اعتراضی اسفند ماه ۸۹ نیز، مورد ضرب و شتم شدید و بازداشت سه هفته ای قرار گرفته و با قید وثیقه آزاد شده بود.

عفو بین الملل: افزایش شدید اعدام در ایران

article picture

عفو بین الملل: افزایش شدید اعدام در ایران، عراق، عربستان و یمن
طبق بیانیه این سازمان، در سال میلادی گذشته، دست‌کم ۶۸ نفر در عراق، دست‌کم ۳۶۰ نفر در ایران، دست‌کم ۸۲ نفر در عربستان سعودی و دست‌کم ۴۱ نفر در یمن اعدام شده‌اند که در مجموع، ۹۹ درصد کل اعدام‌های ثبت‌شده در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی است.
عفو بین‌الملل، از سازمان‌های فعال در زمینه حقوق بشر، روز سه‌شنبه، ۲۷ مارس (هشتم فروردین)، اعلام کرد که با وجود کاهش تعداد کشورهای مجری اعدام در دنیا، تعداد اعدام‌های ثبت‌شده در سال ۲۰۱۱ میلادی در منطقه خاورمیانه افزایش شدیدی پیدا کرده و بیش از ۵۰ درصد بیشتر شده است.
در بیانیه مطبوعاتی عفو بین‌الملل آمده است که اعدام افراد در کشورهایی که در سال ۲۰۱۱ میلادی، مجازات اعدام را اجرا کرده‌اند، "با سرعت نگران‌کننده‌ای" انجام شده است.
بر اساس یافته‌های این سازمان در گزارش سالانه مجازات اعدام و صدور حکم اعدام، "تعداد اعدام‌های ثبت‌شده در سال ۲۰۱۱ میلادی در خاورمیانه افزایش شدیدی پیدا کرده و تقریبا ۵۰ درصد بیشتر از سال پیش شده است."

محکومیت جدید فعال دانشجویی طیف چپ دانشگاه آزاد

article picture

محکومیت جدید نیما پوریعقوب ۹۱ روز حبس تعزیری
نیما پوریعقوب، فعال دانشجویی طیف چپ دانشگاه آزاد تبریز، طبق حکمی که ۴ اسفند ماه سال گذشته از سوی شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز صادر شده است، به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه حقوق بشر در ایران، نیما پوریعقوب که پیش‌تر از سوی شعبه‎‌ی یکم دادگاه انقلاب تبریز به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، محکومیتی جدید نیز دریافت کرده است.
وی به اتهام "توهین به آیت الله سیستانی" از سوی شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز به تحمل ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده است.
گفتنی ست که دادگاه انقلاب رای به عدم صلاحیت آن دادگاه برای رسیدگی در خصوص این اتهام آقای پوریعقوب داده بود و بر این اساس پرونده‌‌ی وی به شعبه‌ی ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز ارجاع شده بود.
نیما پوریعقوب، دانشجوی رشته‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد تبریز، در تاریخ ۱۹ خرداد ماه سال گذشته در تبریز بازداشت و پس از ۹۲ روز حبس با قرار وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.
دیگر متهمین این پرونده شاهرخ زمانی، محمد جراحی و ساسان واهبی‌وش به ترتیب به یازده و پنج سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند. در حال حاضر شاهرخ زمانی و محمد جراحی در زندان مرکزی تبریز دوران محکومیت خود را می‌گذرانند.

۱۳۹۱ فروردین ۷, دوشنبه

محرومیت بختیار راسخی از ملاقات با خانواده خودچهار شهروند بهایی ساکن کرمان که از ۱۶ دی ماه سال گذشته در بازداشت وزارت اطلاعات بسر می برند علی رغم گذشت دو ماه از بازداشت، بدون تمدید قرار در بازداشت بسر می برند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با گذشت بیش از ۷۵ روز از بازداشت موقت این شهروندان یکی از بازداشت شدگان به نام بختیار راسخی به محل نامعلومی منتقل شده است.
این زندانی تا کنون از حق ملاقات با خانواده اش برخوردار نبوده است و علیرغم وعده بازجویان برای ملاقات با خانواده این امر تاکنون میسر نشده است.
وی تا کنون یک ملاقات ۵ دقیقه ای با دخترش داشته است و دوبار موفق به ارتباط تلفنی با خانواده خود شده است و این امر موجب نگرانی خانواده این شهروند بهایی شده است.

شناسایی گروهی از وبلاگ ها و وبسایت های سیاسی و مخالف حکومت


خبرگزاری هرانا - در ادامه اعمال محدودیت ها و فشار بر حوزه اینترنت و فضای وب، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی ایران (فتا) از شناسایی چند سایت و وبلاگ که مدعی شده اند به «انتشار اکاذیب و پست‌های سیاسی و تبلیغات سوء، سبب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامنی در فضای سایبری» مشغول بوده اند، خبر داد. 
به گزارش ایرنا، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی اعلام کرده است که در پایش سایت های خبری، تحلیلی و سیاسی، چند سایت و وبلاگ شناسایی شد که با انتشار اکاذیب و پست های سیاسی و تبلیغات سوء، سبب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامنی در فضای سایبری داشتند.
بر اساس ادعای نیروی انتظامی، این سایت ها و وبلاگ ها تحت پوشش خاطرات شخصی و همچنین صفحات علمی مراکز آموزشی، اقدام به این عمل غیر قانونی می کردند.
پلیس فتا تاکید کرد: این نیرو با افرادی که سبب بهم زدن نظم و امنیت و همچنین هتک حیثیت در فضای مجازی شوند، برخورد قانونی خواهد کرد.
طی سالهای اخیر و به ویژه ماههای گذشته، اعمال محدودیت و کنترل فضای وب شدید تر شده، و ارگان های متعدد نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی، به صورت گسترده ای به فیلترینگ، هک، کنترل و شناسایی وبلاگ نویسان، گردانندگان سایت های اطلاع رسانی و همچنین تارنماهای مخالف مشغولند.

ممانعت از ملاقات ۴ تن از فعالین حقوق بشری با دو زندانی اعدامیچهار تن از فعالین حقوق بشری که برای پیگیری قانونی وضعیت لقمان و زانیار مرادی جهت ملاقات با این دو زندانی به زندان رجایی شهر مراجعه کرده بودند با ممانعت مسئولین زندان مواجه شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، هیمن فرخی، دکتر آواره قزلچی مشاوره حقوقی و بین المللی اقلیم کردستان، مهران باوند، خسرو زعیم چهار تن از فعالین حقوق بشری که به قصد پیگیری وضعیت پرونده لقمان و زانیار مرادی با اجازه دادستانی به زندان رجایی شهر کرج مراجعه کرده بودند با مخالفت معاونت رئیس زندان رجایی شهر «اسداللهی» مواجه شدند.
زانیار مرادی و لقمان مرادی به ترتیب در سال ۸۸ در مریوان بازداشت، و در یکم دی ماه سال ۸۹ از سوی قاضی صلواتی در به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.

قتل عمد شهروند کُرد توسط نیروی انتظامی در کرمانشاه + تصویر و فیلم

article picture

پس از پایان تعطیلات عید، پرونده قتل عمد "پورمند مدحت‌نیا"توسط یکی از مأموران نیروی انتظامی از سوی شعبه‌ی اول دادگاه نظامی کرمانشاه بررسی می‌شود.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، آقای "برزو مردادی" وکیل اولیای دم شهروند مقتول کُرد پورمند مدحت‌نیا، در تماسی تلفنی به خبرنگار کُردپا اعلام کرد:
"در مراحل اولیه و بازپرسی پرونده مذکور، نهایتا به صدور کیفرخواست دادستان کرمانشاه مبنی بر عمد بودن قتل و قصاص متهم منجر گردیده است".
آقای مرادی در مورد انتشار اخباری مبنی بر غیر قانونی بودن و آزاد نمودن متهم با تودیع وثیقه که به قتل عمد متهم شده به کُردپا گفت: 
"با توجه به اینکه این پرونده در دادگاه نظامی مورد بررسی قرار گرفته، از همین رو و با استناد به یکی از موارد قانونی در آیین رسیدگی به جرائم نظامیان فرد متهم به صورت موقت و با تودیع وثیقه آزاد شده است و این بدان معنا نیست که وی از اتهام خود تبرئه یا اتهام و ارتکاب به جرم وی تعدیل شده باشد"

3930.jpg

مراسم ختم پورمند مدحت نیا
وکیل اولیای دم "پورمند مدحت‌نیا"خاطرنشان کرد که به دلیل عدم حضور قاضی دادگاه، از سوی مدیر دفتر شعبه اول دادگاه نظامی کرمانشاه به وی اعلام شده که جلسه رسیدگی به پرونده پس از تعطیلات انجام خواهد گرفت.
آزادی مقتول پورمند مدحت‌نیا از سوی دادگاه موجبات نگرانی را در میان اعضای خانواده وی فراهم کرده بود و ابوبکر مدحت‌نیا عموی مقتول اعتراض و نارضایتی شدید خانواده‌ی مد‌حت نیا را در این رابطه به آژانس کُردپا اعلام کرد.

پیام روشن وزیر امور خارجه آلمان به جمهوری اسلامی

article picture

به گفته‌ی گیدو وستروله جمهوری اسلامی باید از موقعیت خود برای ازسرگیری گفت‌وگوهای جدی و اساسی در مورد برنامه هسته‌ای‌اش استفاده کند. وزیر خارجه آلمان بار دیگر خواستار همکاری شفاف تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.
به گزارش رادیو آلمان، آلمان همواره بر لزوم بهره‌گیری از راه‌های دیپلماتیک برای حل مناقشه‌ی هسته‌ای جمهوری اسلامی با غرب تأکید کرده است. وزیر امور خارجه‌ی این کشور روز دوشنبه (۲۶ مارس/ ۷ فروردین) در حاشیه‌ی نشست موسوم به "امنیت هسته‌ای" در کره‌ی جنوبی بار دیگر به مناقشه‌ی اتمی ایران اشاره کرد.
گیدو وستروله از تهران خواست «بر اساس وظایف‌اش مبتنی بر حقوق بین‌الملل به طور کامل و شفاف» با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای همکاری کند.
همزمان با حضور وزیر خارجه‌ی آلمان در نشست کره‌ی جنوبی مقاله‌ای به قلم او در پایگاه اینترنتی روزنامه "فرانکفورتر روندشاو" منتشر شده است. او در این مقاله از ایران می‌خواهد «از فرصت خود برای از سرگیری گفت‌وگوهای جدی و اساسی در مورد برنامه‌ی هسته‌ای‌اش استفاده کند». وستروله در مقاله‌ی خود از تهران خواسته است به تردیدهای به حق جامعه‌ی جهانی در مورد اهداف حقیقی برنامه‌ی هسته‌ای خود پاسخی قانع‌کننده بدهد.

معرفی 17 تن از مزدوران جنایتکار رژیم فاشیستی مذهبی فقیه

article picture


اتحادیه اروپا، نام 17 تن از مزدوران جنایتکار رژیم فقیه را که به تازگی مورد تحریم قرار گرفتند را منتشر کرد.17. جنایتکارانی که نامشان به فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا اضافه شده عبارتند از:
1.عزت الله ضرغامی (شیپور خامنه ای)رئیس سازمان صدا و سیما، به دلیل پخش نمایشی اعترافات اجباری زندانیان
2. رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رژیم جهل و جنون اسلامی ، به دلیل سانسور و کنترل فعالیت‌های اینترنتی و حتی مکالمات تلفن همراه شهروندان ایران.
3. تورج کاظمی معاون مبارزه با جرایم پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا)به دلیل حملات تروریستی به سایت های اینترنتی
4. صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه رژیم جنایتکار به دلیل صدور بسیاری از احکام اعدام، شلاق، قطع عضو و سنگسار و دیگر احکام ضد بشری که با امضا و تایید این مزدور جنایتکار بوده است.
5. اصغر میرحجازی معاون رئیس دفتر رهبر ارازل و اوباش حزب الهی ،خامنه ای
6. علی سعیدی نماینده خامنه ای جنایتکار در سپاه چپاولگر پاسداران
7. محمدعلی رامین معاون سابق مطبوعاتی وزارت ارشاد رژیم منفور خامنه ای ، به دلیل سانسور مطبوعات و مسئولیت مستقیم در توقیف چندین روزنامه و برخورد و بازداشت روزنامه نگاران منتقد
8. صولت مرتضوی مزدور دیگری که معاون سیاسی وزیر کشور اشغال شده ایران است
9. غلامعلی رضوانی معاون استاندار گیلان مزدور خامنه ای
10. مالک اژدر شریفی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ، به دلیل صدور احکام ضد بشری سنگسار و اعدام و دیگر احکام ضد بشری در رژیم آخوندی
11. موسی خلیل‌اللهی دادستان عمومی و انقلاب تبریز ، به دلیل نقض حقوق بشر در روند دادرسی بیدادگاه رژیم
12. علی فرهادی دادستان عمومی و انقلاب کرج ، به دلیل نقض حقوق بشر در روند دادرسی قضایی
13. علی رضوان‌منش معاون دادستان کرج ، به دلیل نقض حقوق شهروندان ایرانی
14. غلامحسین رمضانی رئیس حفاظت اطلاعات وزارت دفاع رژیم آخوندی ، به دلیل اینکه در بازداشت و شکنجه روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان به طور مستقیم دست داشته است.
15. محمد صادقی از فرماندهان سپاه چپاولگران پاسداران رژیم آخوندی به دلیل اینکه ، در بازداشت و شکنجه وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران دخالت مستقیم داشته‌ است.
16. رضا جعفری رئیس دادسرای جرایم رایانه‌ای به دلیل اینکه در بازداشت و شکنجه وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران دخالت مستقیم داشته‌ است.
17. بهرام رشته احمدی معاون دادستان تهران ، این جنایتکار نیز به دلیل نقض حقوق زندانیان تحریم شده است.
پارس دیلی نیوز

ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان زندانی سیاسی علی معزی

article picture

بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی علی معزی در وضعیت حاد جسمی و بدون درمان به حال خود رها شده است .
زندانی سیاسی علی معزی محبوس در بند 350 زندان اوین که در بلاتکلیفی بسر می برد علیرغم تشخیص و تایید بیماریهای سرطان مثانه ، نارسایی کلیوی ، واریس، آرتروز گردن و زانو توسط پزشکان حاضر در بهداری زندان اوین و اعلام عدم وجود امکانات بهداشتی- درمانی در داخل زندان، از انتقال وی به بیمارستانی خارج از زندان که امکانات فوق را داشته باشد ممانعت به عمل میآورند. این در حالی است که وی هنوز محاکمه نشده و در وضعیت بازداشت و بلاتکلیفی به سر میبرد و در نتیجه حق استفاده از مرخصی اسعلاجی به منظور درمان را ندارد.
باید یادآور شد که به دلیل عدم درمان در سال گذشته زندانیان سیاسی حسن ناهید، محسن دکمه چی و هدی رضازاده صابر در زندانهای جمهوری اسلامی به کام مرگ کشانده شدهاند.
لازم به ذکر است علی معزی که اکنون حدود 60 سال سن دارد، سابقه زندان در سالهای 60 تا 63 و 87 تا 89 را در پرونده داشته و آخرین بار در خرداد ماه سال 90 بازداشت شده و بعد از گذران دوران انفرادی در بندهای 209 و 240 زندان اوین، اینک در بند 350 نگهداری میشود و با اتهام محاربه در انتظار محاکمه در شعبه 15 دادگاه انقلاب توسط فردی به نام صلواتی معروف به قاضی مرگ می باشد..
« کوششگران حقوق بشر ایران »
6 فرودین ماه 1390
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

بازداشت زندانی سیاسی دهه ۶۰ به همراه همسرش


ماشالله حائری زندانی سیاسی به همراه همسرش بازداشت شد
ماشالله حائری از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ که در مرخضی استعلاجی شش ماهه بسر می برد دو ماه پیش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این زندانی سیاسی دو ماه پیش به همراه همسرش توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در طول دو ماه گذشته علی رغم بیماری و کهولت سن به شدت مورد ضرب و شتم و فحاشی از سوی ماموران قرار گرفته است.
این زندانی به دلیل بیماری قلبی و عروقی در پائیز سال گذشته با موافقت دادستانی با مرخصی استعلاجی از زندان آزاد شده بود و علی رغم عدم اتمام مدت زمان مرخضی استعلاجی و درمان بیماری بازداشت شده است.
این زندانی سیاسی روز گذشته پس از تحمل دو ماه انفرادی به سالن 12 زندان رجایی شهر منتقل شد و همسرش کماکان در بند 209 زندان اوین در بازداشت بسر می برد.
نامبرده از سوی دادگاه انقلاب تهران به 15 سال حبس تعزیری محکوم شده است

تحریم تماس تلفنی از سوی زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین

article pictureگزارش‌های رسیده از بند 350 زندان اوین حاکی است، زندانیان سیاسی که به دستور دادستان در 5 روز ابتدایی نوروز، در حق تماس تلفنی با خانواده‌هایشان محروم شده بودند، دیروز پس از صدور اجازه از سوی دادستان، از برقراری تماس تلفنی با خانواده‌های خود، خودداری کرده‌اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، درحالی‌که زندانیان بند 350، هر بیست روز و یا یک ماه یک‌بار حق داشتند به طور محدود از طریق تلفن با خانواده‌هایشان، تمای بگیرند، در 5 روز ابتدایی نوروز، به دستور دادستانی کلیه تماس‌های تلفنی این بند با خارج از زندان قطع شد. این درحالی بود که در این مدت، زندانیان سیاسی از ملاقات با خانواده‌های خود نیز محروم بودند.

گفته می‌شود، دیروز و پس از صدور اجازه دادستان در خصوص آزاد بودن تماس تلفنی، زندانیان بند 350 در اعتراض به این برخوردها و محرومیت غیرقانونی‌شان، تماس تلفنی را تحریم کردند.
خانواده‌های زندانیان سیاسی پیش از عید، از مسئولان زندان خواسته بودند، ترتیبی دهند تا آنها بتوانند از طریق ملاقات و یا تلفن در روزهای عید، با زندانیانشان ارتباط بگیرند، اما این درخواست با مخالفت مسئولان مربوطه مواجه شد.
خانواده‌های زندانیان سیاسی زن که در آخرین ملاقات سال گذشته، مقدار شیرینی و آجیل برای زندانیان برده بودند، با وجود اصرارهای فراوان، نتوانستند این تنقلات عیدانه را به زندانیان سیاسی زن برسانند.
هم‌چنین لازم به یادآوری است که زندانیان سیاسی زن در زندان اوین بطور کلی از حق تماس تلفنی با خانواده‌های خود محروم هستند. اعتراضات آنها در این خصوص نیز تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.

اقدام ماموران امنیتی برای بازداشت بهروز جاوید طهرانی


نیروهای امنیتی روز شنبه ۵ فروردین قصد داشتند  بهروز جاوید تهرانی که سه ماه پیش از زندان آزاد شده بود را بازداشت کنند.به گزارش  هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی پس از احضار تلفنی بهروز جاوید تهرانی به دادسرای مقدس (مستقر در زندان اوین) در طی هفته گذشته و عدم مراجعه وی برای بازداشت او  به منزل شخصی اش مراجعه کردند.نیروهای امنیتی با حضور در محل سکونت ایشان علی رغم تهدید سایر ساکنان مجتمع مسکونی به دلیل عدم حضور آقای جاوید تهرانی موفق به بازداشت ایشان نشدند. همچنین از دلایل احضار و تلاش برای بازداشت آقای جاوید تهرانی اطلاعی در دست نیست.لازم به ذکر است بهروز جاوید تهرانی اخیرا پس از تحمل ۷ سال حبس بیش از ۹۰ روز پیش از زندان آزاد شده بود. وی به دلیل فعالیت های مدنی و سیاسی خود در مجموع از سال ۷۸ تا کنون مجموعا بیش از ۱۱ سال زندان را در دو مرتبه بازداشت تحمل کرده است.

محکومیت یک شهروند کرد به زندان

article picture

یک شهروند سقزی از طرف دادگاه انقلاب این شهر به زندان محکوم شد.

براساس گزارش رسیده به آژانس خبری موکریان، یک شهروند اهل سقز به نام بهروز نصراللهی به اتهام همکاری با یک حزب غیرقانونی از سوی دادگاه انقلاب اسلامی شهر سقز به تحمل دو سال حبس محکوم شد.
گفته می شود این شهروند پس از صدور رأی، به حكم صادره اعتراض نموده و پرونده برای رسیدگی به اعتراض وی به دادگاه تجدید نظر ارسال شده است .
یادآور می گردد بهروز نصراللهی سال گذشته نیز توسط نیروهای امنیتی در سقز بازداشت و پس از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود.
 

کارشکنی اطلاعات سپاه در پرونده داوود بهمن آبادی

article picture


اطلاعات سپاه پاسداران با کارشکنی در پرونده داوود بهمن آبادی زندانی سیاسی محبوس در بند ۲ الف از آزادی وی ممانعت به عمل آورده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، داوود بهمن آبادی شهروند ساکن تهران از روز چهارشنبه دوم آدرماه، در بازداشت اطلاعات سپاه پاسداران بسر می برد.
قاضی پرونده پیش از سال جدید با تبدیل قرار بازداشت این زندانی به وثیقه موافقت کرده است و این در حالی است که علی رغم گذشت بیش از ۱۰ روز نامبرده از زندان آزاد نشده است.
وی از روز یکم اسفند ماه به دلیل بلاتکلیفی و بازداشت بی‌مورد خود در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود و پس از ۱۰ روز به اعتصاب خود پایان داد.
این زندانی به آرتروز گردن و پروستات مبتلاست و عدم رسیدگی مناسب پزشکی به این زندانی موجب نگرانی خانواده وی شده است.

خرید میلیونی مزدور برای انجام عملیات تروریستی

article picture

ادامه عملیات تروریستی ناکام رژیم
به مثابه تنها ابزار مقابله با فشارهای جهانی
خرید میلیونی مزدور برای انجام عملیات تروریستی
6 فروردین- کیهان آنلاین- همزمان با اعلام نام هفده تن دیگر از مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی که در فهرست 78 نفره تحریم از سوی اتحادیه اروپا قرار گرفته اند، خبرگزاری های جهان از عملیات ناکام تروریستی علیه یک کشتی اسراییلی در کانال سوئز خبر دادند.
به گزارش روزنامه هاآرتص چاپ اسراییل به نقل از روزنامه الاهرام چاپ مصر، عملیات انفجار این کشتی اسراییلی در کانال سوئز توسط مقامات امنیتی و پلیس مصر کشف و خنثی شد. انجام این عملیات در همه خبرگزاری ها به جمهوری اسلامی نسبت داده شد که خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، دیروز در یک «گزارش تحلیلی» ضمن تأیید سیاست تروریستی رژیم در مقابله با فشارهای جهانی، اعلام کرده بود از این پس عملیاتی پیچیده تر از حملات هند و تایلند را در پیش خواهد گرفت.

انتقاد کارشناسان از مصاحبه خبرنگار آلمانی با احمدی‌نژاد

article picture

انتقاد محافل عمومی آلمان از مصاحبه کلاوس کلبر، خبرنگار پرتجربه شبکه دوم تلویزیون آلمان، با محمود احمدی‌نژاد ادامه دارد. علاوه بر شورای مرکزی یهودیان آلمان، کارشناسان مسائل ایران نیز از منتقدان این مصاحبه هستند.
یک هفته پس از مصاحبه کلاوس کلبر، خبرنگار شبکه دوم تلویزیون دولتی آلمان، با محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، انتقادها از محتوای این مصاحبه همچنان ادامه دارد. شورای مرکزی یهودیان آلمان این مصاحبه را "فرصتی" برای محمود احمدی‌نژاد دانسته که وی در آن "افکار مسموم" خود را پخش کرده است.
دیتر گراومن، رئیس شورای مرکزی یهودیان روز یکشنبه (۲۵ مارس / ۶ فروردین) به روزنامه "بیلد ام‌زنتاگ" گفت: «اینکه یک خبرنگار معتبر آلمانی و از آن گذشته یک شبکه دولتی چنین فرصت بلامنازعی برای انکارکننده‌ی هولوکاست فراهم کند تا افکار مسموم خود را پخش کند، من را بسیار ناامید کرده است.»

مسئول برکنار شده زندان ارومیه به جرم قتل دو زندانی ترفیع شد!


فردین کُردلَر، مسئول اسبق حفاظت اطلاعات زندان مرکزی ارومیه، علی رغم اتهامات بسیار، در دادگاه تبرئه و پس از آن با ارتقای مقام در سطحِ استان آذربایجان غربی مواجه شده است.
به گزارش خبرنامه از هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فردین کُردلَر، مسئول حفاظت اطلاعات زندان مرکزی ارومیه در محدوده‌ی زمانی سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۶، با شکایت خانواده‌ی دو تن از زندانیانی که بر اثر ضرب و شتم وی به قتل رسیده بودند از حفاظت اطلاعات زندان مرکزی ارومیه برکنار می‌شود.کُردلَر سپس در سال ۱۳۸۹ به اتهام همکاری در قتل چند زندانی و هم‌چنین حمل مواد مخدر به داخل زندان، توسط اداره‌ی اطلاعات بازداشت و مدت دو ماه را در بازجویی به سر می‌برد. این در حالیست که وی پس از هشت ماه از زندان آزاد شده و سرانجام در دادگاهی، از تمامی این اتهامات تبرئه شده است.هم‌چنین نامبرده پس از آزادی از زندان، در زمستان سال ۱۳۹۰ با ارتقای مقام، به سمت معاون مدیر کل سازمان زندان‌های استان آذربایجان شرقی منسوب می‌شود.شایان ذکر است که این مقام اطلاعاتی در حالی با ارتقای پست روبه رو شده است که به مدت ۶ سال از عمده عوامل توزیع مواد مخدر در زندان بوده و خانواده‌ی قربانیان مذکور نیز کماکان شاکی هستند.

۱۳۹۱ فروردین ۶, یکشنبه

از سال آینده رشته دفاع سایبری در دانشگاه های كشور ایجاد می شود


در سال آینده رشته دفاع سایبری در برخی دانشگاه های کشور راه اندازی خواهد شد.
معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان پدافند غیر عامل گفته است که این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف از جمله تربیت مدرس، صنعتی اصفهان و مالك اشتر ایجاد خواهد شد.
به گزارش دانشجونیوز، محمدرضا فرجی پور در گفتگو با ایرنا از مذاکره سازمان پدافند غیر عامل با برخی از دانشگای خارج از تهران به منظور راه اندازی رشته دفاع سایبری خبر داده است.
وی در همین زمینه خاطر نشان کرد: "آشنایی مدیران و فرماندهان با مفاهیم دفاع سایبری یكی از راهبردهای اساسی سازمان پدافند غیرعامل است از این رو از سه سال گذشته برنامه هایی برای افزایش ارایه مفاهیم دفاع سایبری و توانمندسازی مدیران در سطوح مختلف آغاز شده است."
وی با اشاره به اینکه در حدود ٦٠٠ فارغ التحصیل و دانشجو تا کنون در رشته پدافند غیر عامل تحصیل کرده اند، از "تدوین محتوای لازم" و "تربیت اساتید ارایه کننده این محتوا" به عنوان مشکلات عمده آموزش حوزه دفاع سایبری یاد کرده است.

آیدین خواجه‌ای در تبریز بازداشت شدروز شنبه، پنجم فروردین ماه، آیدین خواجه‌ای فعال شناخته شده‌ی حقوق ملی در تبریز هنگام خروج از منزل بازداشت شد.
آیدین خواجه‌ای روز گذشته جهت گذراندن محکومیت حبس شش ماهه بازداشت شده و تاکنون از محلی که وی بدانجا منتقل شده است، خبری در دست نیست.
آیدین خواجه‌ای، ۲۹ اردیبهشت سال ۸۹ در آستانه‌ی سالگرد یک خرداد به همراه چندین تن دیگر بازداشت و ۱۶۰ روز در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات تبریز تحت بازجویی و شکنجه بود.
وی در روز سه آبان ۸۹ با وثیقه ۲۲۰ میلیون تومانی آزاد شده و در دادگاه انقلاب تبریز به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. اتهامات وی عضویت در تشکیلات گاموح نوین، اجتماع و تبانی جهت بر هم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و معاونت در ارتباط با بیگانگان عنوان شده بود.
آیدین خواجه‌ای، فارغ التحصیل رشته حقوق دانشگاه تبریز، پیش از این نیز در تابستان ۸۷ در رابطه با تشکیل جنبش دانشجویی آذربایجان (آذوح) توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر و به سه سال زندان محکوم گشت. وی طی دستگیری آن سال ۷۵ روز را در سلول‌های انفرادی نهاد‌های امنیتی و ۳۰ روز را در بند عمومی زندان تبریز گذراند. هم‌چنین وی دوران حبس تعزیری خود را نیز در زندان تبریز در سال گذشته سپری گردانید.
آیدین خواجه‌ای در دوران دانشجویی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پلمپ شده‌ی دانشکده علوم انسانی، عضو شورای مرکزی انجمن ادبی پلمپ شده‌ی سهند در دانشگاه تبریز، عضو شورای سردبیری نشریاتی چون ستار خان و چیلتیک بود.


تهدید به عملیات خرابکارانه (تروریستی ) علیه غرب توسط سایت وابسته به سپاه

article picture


خبرگزاری حکومتی امنیتی فارس وابسته به سپاه پاسداران: پاسخ به تهدیدات غرب پیچیده‌تر از حملات به سفارت‌ اسرائیل در هند و تایلند خواهد بود
خبرگزاری حکومتی امنیتی فارس اعلام کرد جمهوری اسلامی به «تهدیدات» غرب پاسخ «عملی» خواهد داد که «پیچیدگی و شدت ضرب این حملات از ضربات ناشیانه» به سفارت اسرائیل در هند و تایلند بیشتر است.
به گزارش دیگربان، بهمن ماه سال ۱۳۹۰ سفارت‌خانه‌های اسرائیل در هند و تایلند مورد حمله قرار گرفتند که اسرائیل و مقام‌های این دو کشور٬ جمهوری اسلامی را به دست داشتن در این حملات متهم می‌کنند.
در جریان این انفجار‌ها چند ایرانی بازداشت شده‌اند که تحقیقات از آنها همچنان ادامه دارد و ایران نیز اعلام کرده در این حملات هیچ نقشی نداشته است.

جمعی از فعالین خواستار توقف حکم اعدام شیرکوه معارفی شدند

article picture
جمعی از فعالان سیاسی و مطبوعاتی و فرهنگی و مدنی داخل کشور، با نگارش نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه‌ی قضائیه، خواستگار صدور توقف حکم اعدام "شیرکوه معارفی" که در زندان سنندج محبوس است، شدند.


متن این نامه به همراه اسامی امضاکنندگان آن که در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران "هرانا" قرار گرفته است، به شرح زیر است.

نامه‌ی شماره‌ی ۶ تاریخ ۱۳ /۱۲/ ۱۳۹۰
(تلاش‌ها همچنان برای جان شیرکوه معارفی)
آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه ایران:
ما تعدادی از فعالان سیاسی و مطبوعاتی و فرهنگی و مدنی در داخل کشور که در حال حاضر در استان‌های مختلف ایران و کردستان اقامت داریم که با برخی از ما آشنا هستید اینک از شما تقاضا داریم تا با صدور توقف حکم اعدام برای یک جوان مظلوم آقای شیرکوه معارفی که ماه هاست در زندان سنندج به سر می‌برد برای نجات جان وی تلاش کنید. جان انسان‌ها گران‌بها‌ترین خبر در عصر کنونی ماست و ما بر این عقیده هستیم که تنها عضویت در یکی از احزاب کرد نباید به قیمت جان یک شهروند شریف تمام شود.در جمهوری آخوندی، دروازه‌بان پیشین تیم ملی را هم شلاق زدند و هم ممنوع‌الخروج کردند

article picture

دروازه‌بان پیشین تیم ملی ممنوع‌الخروج شد/ 54 ضربه شلاق برای عابدزاده!
منبع حکومتی:دروازه‌بان پیشین تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس که یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی در راه صعود به جام جهانی 1998 بود، به دلیل شکایت یک پزشک ممنوع الخروج و به تحمل 54 ضربه شلاق محکوم شد.
احمدرضا عابدزاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر ضمن تایید این خبر گفت: روز اول فروردین قصد سفر به آمریکا و دیدن پسرم پس از یکسال را داشتم که در فرودگاه متوجه شدم ممنوع الخروج هستم و وقتی پیگیری کردم فهمیدم به تحمل 54 ضربه شلاق نیز محکوم شده ام.
وی با بیان اینکه در همان روز گذرنامه ام را گرفتند در مورد دلیل این اتفاق گفت: من سال 72 و در دیدار تیم ملی ایران برابر چین تایپه دچار مصدومیت شدید شدم و پایم را به تیغ جراحان سپردم که دکتر مددی این عمل را انجام داد اما پایم کوتاه و بلند شد و پزشکان آلمانی تایید کردند که مقصر این اتفاق پزشک جراح بوده است.