۱۳۹۰ آذر ۱۵, سه‌شنبه

تصادف جان دو شاعر کشور را گرفت

 غلامرضا بروسان، شاعر مشهدی همراه با همسرش، الهام اسلامی شاعر و دختر خردسالش، صبح 14 آذر در یک حادثه رانندگی کشته شدند.
جواد کلیدری شاعر خراسانی با تأیید این خبر تأسف‌بار گفت: بروسان و خانواده‌اش صبح 14 آذر در حالی که از شمال کشور عازم مشهد بودند در کیلومتر 15 جاده قوچان ـ شیروان دچار حادثه شدند و خودروی آنها در انحراف به چپ از مسیر با یک دستگاه اتوبوس که از قوچان عازم بجنورد بود، برخورد کرد.
وی افزود: در این حادثه دردناک، غلامرضا بروسان و همسر شاعرش الهام اسلامی همراه با دخترشان لیلا جان به جان آفرین تسلیم کردند اما پسر خردسالشان به نام مجتبی از این حادثه جان سالم به در برد.
کلیدری ادامه داد: پیکر این سه تن، هم‌اکنون در یکی از مراکز پزشکی شهرستان قوچان قرار دارد و طبق برنامه 15 آذر همزمان با عاشورای حسینی به مشهد منتقل شده و به احتمال فراوان تشییع و به خاک سپرده می‌شود.
به گزارش مهر، بروسان در سال 1352 در مشهد به دنیا آمد. او از 18‌سالگی شعر می‌سرود که مجموعه‌ شعرهای «احتمال پرنده را گیج می‌کند» و «یک بسته سیگار در تبعید» حاصل سال‌ها فعالیت او در حوزه ادبیات است.
او بارها از سوی محافل ادبی برگزیده شد که جایزه‌ شعر خبرنگاران و همچنین برگزیده دومین دوره شعر نیما از آن جمله است.
الهام اسلامی، همسر بروسان نیز 28 سال داشت که با شعر «دنیا از ما چشم برنمی‌دارد»، نامزد دومین دوره جایزه شعر زنان خورشید معرفی شده بود. او نامزد سومین دوره جایزه کتاب سال شعر جوان نیز شده بود.
بروسان، فرزند یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز بود که یک مجموعه‌ مرثیه را در قالب آزاد برای پدر شهیدش در دست انتشار داشت.

ایران پرس نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر