۱۳۹۱ اردیبهشت ۲, شنبه

۱۷ شهروند در کمتر از دو هفته در ایران تحت حاکمیت آخوند های ضد انسان اعدام شدند

article picture

گزارش‌ها از ایران حاکی است که در ۱۲ روز گذشته ۱۷ تن در ایران اعدام شده‌اند و از این میان حکم یک نفر در ملاء عام اجرا شده است. در عین حال حکم شلاق دو تن به اتهام «اعمال منافی عفت» نیز در سمنان در ملاء عام به اجرا در آمده است.
رادیو فردا نوشت:به گزارش خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس، ۳۱ فروردین‌ماه یک نفر که از وی با عنوان «اراذل و اوباش» یاد شده در شهرستان مرودشت استان فارس در ملاء عام به دار آویخته شد و این در حالی است که خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، نیز یک روز پیش از آن از اعدام «یک قاچاقچی مواد مخدر» در استان سمنان خبر داده بود.
فارس همچنین ۲۹ فروردین‌ماه اعلام کرد که دو تن در استان زنجان به اتهام «حمل و نگهداری مواد مخدر» به پای چوبه دار رفتند و ۲۸ فروردین نیز خبر داد که حکم اعدام هشت «قاچاقچی مواد مخدر» در شیراز، استان فارس، به اجرا در آمده است.

تجمع و درگیری در مناطق عرب نشین ایران ادامه دارد

article picture

منابع محلی در اهواز مرکز استان خوزستان در تماس با العربیه اعلام کردند طی دو روز گذشته تظاهرات و تجمع های مختلفی در چند منطقه این استان در پی صدور فراخوان توسط تشکل های جدایی طلب برای تظاهرات در سالروز " ملحق ساختن این استان به ایران در سال 1925 " منتشر کرده اند.

این منابع اعلام کردند نیروهای امنیتی به شکل گسترده در مناطق حساس اهواز از جمله کوی انقلاب ، کوت عبدالله و صیاحی حضور دارند.

تعدادی از نیروهای لباس شخصی نیز در حالی که سلاح سبک مانند " یوزی " و " کلاشنیکوف " در دست دارند بوسیله خودروهای شخصی در مناطق مختلف به گشت زنی می پردازند و از تجمع افراد جلوگیری می کنند.

بر اساس این گزارش ها اعضای یک گروه جدایی طلب به یک مرکز پلیس در شهر حمیدیه درغرب اهواز یورش بردند و دو نفر از بازداشت شدگان را آزاد کردند.

انتقال علی سالم فعال دانشجویی چپ به بند ۳۵۰ اوینعلی سالم، فعال دانشجویی چپ که روز بیست و یک فروردین ماه، در پی مراجعت به زندان اوین، جهت اجرای حکم بازداشت شده بود. هم اکنون در بند ۳۵۰ به سر می‌برد.
بنا گزارش تارنمای کمیته گزارشگران حقوق بشر، علی سالم، از جمله دانشجویان طیف چپ است که در آذرماه ۱۳۸۶ در جریان دستگیری فعالان طیف چپ بازداشت و مدت دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد، وی سپس با قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی آزاد شد. این فعال دانشجویی پیش از شرکت در تجمع روز ۱۶ آذر، بازداشت شد.
علی سالم در شعبه‌ی۲۸ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی مقیسه، به اتهامات تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور محاکمه شد. این دادگاه طی حکمی در تاریخ ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۸۸، علی سالم را از اتهام تبلیغ علیه نظام تبرئه و برای اتهام اجتماع و تبانی به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم در شعبه ۵۴ تجدیدنظر دادگاه انقلاب، مورد تایید قرار گرفت و در روندی غیرقانونی، بدون ابلاغ به متهم به دایره اجرای احکام زندان اوین ارسال شد.
در جریان بازداشت گسترده دانشجویان طیف چپ در آذرماه ۸۶؛ حداقل ۶۰ دانشجو به بازداشت نهادهای امنیتی در آمدند.

بازداشت محمودرضا علامه، شهروند ساکن ساریگزارش‌ها حاکی از آن است که محمودرضا علامه، از فعالین سیاسی در استان مازنداران چندی پیش بازداشت شده و از وضعیت وی هیچ اطلاعی در دست نیست.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمودرضا علامه، شهروند اهل ساری، قریب به ده روز پیش توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
گفتنی ست که مسئولین در مقابل پیگیری‌های خانواده‌ی علامه، که از خانواده‌ی جان باختگان جنگ ایران و عراق محسوب می‌شوند، ایشان را تهدید کرده‌اند که در صورت هرگونه اقدامی منجمله رسانه‌ای کردن خبر بازداشت فرزندشان، حقوقی که بنیاد شهید به آنان پرداخت می‌کند؛ قطع خواهند کرد.

ده تن از دراویش گنابادی به محاربه و افساد فی الارض متهم شدنددادگاه رسیدگی به اتهامات هفده تن از دراویش گنابادی شهرستان کوار استان فارس، با انتساب اتهام سنگین محاربه (افساد فی الارض) به ده تن از این دراویش اسفندماه سال گذشته برگزار شده است.
شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی و جزایی شهرستان کوار به ریاست قاضی همتی، در جلسه‌ای که اسفندماه سال گذشته و با حضور هفده تن از دراویش سلسله نعمت اللهی گنابادی ساکن شهرستان کوار استان فارس برگزار گردید، با طرح اتهام حمل سلاح غیر مجاز بر علیه تمامی متهمان، ده تن از این دراویش را نیز به محاربه (افساد فی الارض) متهم کرد.
بر اساس اعلام تارنمای مجذوبان نور، از هفده درویش مذکور آقایان کاظم دهقان، حمیدرضا آرایش، محمد علی دهقان، امیر حمزه دهقان، محسن اسماعیلی، ابوذر ملک‌پور، بهیار رجبی، سید ابراهیم بهرامی، محمد علی شمشیر زن و محمد علی صادقی به «محاربه و افساد فی الارض» و «حمل سلاح غیر مجاز» متهم شده و اتهام هفت تن دیگر از این دراویش به نام‌های آقایان غلامعلی بیرمی، امید علی اکبری تبار، مهرداد کشاورز، محمد آرایش، عبدالرضا آرایش، منوچهر زارع و امان چراغی نیز «حمل سلاح غیر مجاز» عنوان گردید.

شکستن دست و پای یکی از زندانیان عادی زندان رجایی شهرمامورین زندان رجایی شهر کرج دست راست و پای چپ یکی از زندانیان عادی این زندان به نام «حامد خنجری» را در حین ضرب و شتم شکسته‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چندی پیش در بند ۵ که به بند جوانان معروف گشته جوانی بنام حامد خنجری به دستور ریاست بند «دفتری» و توسط ۴ زندانبان، مورد ضرب و شتم شدید با باتوم‌های چوبی قرار گرفت، تا حدی که دست راست و پای چپ وی شکسته شد.
وی که به علت خواندن آواز در سر صف آمار صبحگاهی مورد ضرب و شتم قرار گرفته، در حالی پس از این مهم به علت درد شدید با فریاد درخواست کمک می‌نموده که بیش از ۴۰ دقیقه هیچ فردی به وضعیت وی رسیدگی نکرده است.
گفتنی ست در بند ۵ که به بند جوانان معروف گشته در طی روز به طور متوسط سه زندانی با باتوم‌های چوبی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و یا با کابل فلک می‌شوند.
شایان ذکر است که ضرب و شتم و تحقیر زندانیان عادی در زندان رجایی شهر کرج به امری عادی و متداول تبدیل شده است.

تشدید نگرانی نسبت به وضعیت سریر صادقیپس از گذشت بیش از ۱۰ روز از بازداشت سریر صادقی نگرانی خانواده این زندانی بهایی در مورد وی تشدید شده است.
یک منبع آگاه به گزارشگر هرانا گفت: «خانواده سرپر صادقی تا کنون دوبار و آن هم به مدت سه دقیقه موفق به ملاقات با فرزندشان شدند.»
وی ادامه داد: «در این ملاقات‌ها خانواده صادقی متوجه ابتلای وی به بیماری تنگی نفس و تپش غیر طبیعی قلب وی شدند که تا پیش از بازداشت مسبوق به سابقه نبوده است.»
گفته می‌شود این زندانی به دلیل این بیماری هم اکنون با مصرف دارو تحمل حبس می‌کند.

بازداشت محمدرضا روزخوش و رسول مقدم در تهران وکرج


کمیته گزارشگران حقوق بشر در خبری اعلام کرد محمدرضا روزخوش، وبلاگ‌نویس و رسول مقدم، از حامیان جنبش سبز در تهران و کرج بازداشت شده‌اند.
بر اساس این گزارش رسول مقدم، شامگاه یکشنبه در حال عزیمت به شهر کرج و حضور در محل خدمت سربازی خود توسط چند تن از ماموران امنیتی در مقابل منزلش بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی اسناد، مدارک و کامپیوتر شخصی‌اش، به محلی نامعلوم منتقل شد.
هم‌چنین محمدرضا روزخوش، نویسنده وبلاگ ندای درون روز دوشنبه در محل کار خود در کرج توسط سه مأمور لباس شخصی بازداشت شد.
این گزارش می افزاید: مأموران، شامگاه همان روز با مراجعه به منزل وی، ضمن برخورد بسیار بد با خانواده او، به تفتیش منزل پرداخته و بسیاری از اسناد، کامیپوتر و اموال شخصی‌اش را ضبط کرده کرده و او را به محل نامعلومی منتقل کردند.
محمدرضا روزخوش در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ نیز، به مدت سه ماه در بازداشت بوده است.
در پایان این گزارش آمده است: هنوز از علت دستگیری، محل نگهداری بازداشت شدگان و طبعا از سرنوشت این دو بازداشتی اطلاعی در دست نیست.

جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای در تویسرکان


فرمانده نیروی انتظامی در شهرستان توپسرکان اعلام داشت در طرح جمع آوری ماهواره نیروهای انتظامی در این شهر ۱۹ دستگاه گیرنده ماهواره را ضبط کرده اند.
مظاهر کاظمی در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام داشت طرح جمع آوری ماهواره ها در این شهرستان ادامه دارد و پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان تویسرکان در اجرای طرح جمع‌آوری تجهیزات ماهواره‌ای ۱۹ دستگاه از این تجهیزات را کشف و ضبط کردند.
طرح جمع آوری ماهواره ها که همواره برای ممانعت از گردش آزاد اطلاعات در ایران صورت می گیرد در پی استفاده نیروی انتظامی از جرثقیل برای ورود به منازل شهروندان مورد اعتراض قرار گرفته است.
سال گذشته در طرح جمع آوری ماهواره ها در شهر گرگان یک شهروند که با ماموران انتظامی درگیری لفظی داشت از پشت بام خانه اش پرتاب شده و در دم جانباخت.

بازداشت مسعود ادیب، استاد دانشگاه در قم


مسعود ادیب استاد دانشگاه و فعال سیاسی ساکن قم در طی روز چهارشنبه سی‌ام فروردین ماه، توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.
به گزارش تارنمای جرس، مسعود ادیب، استاد دانشگاه مسئول ستاد میرحسین موسوی در قم، اواخر هفته‌ی جاری بازداشت شد.
این روحانی که از مقلدان و شاگردان مرحوم آیت الله العظمی منتظری و استاد دانشگاه مفید قم است روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه جاری توسط ماموران اداره‌ی اطلاعات این شهر بازداشت شد.
این گزارش می افزاید، ماموران اطلاعات با ورود به منزل این استاد دانشگاه و تفتیش منزل و وسایل، نامبرده را بازداشت کردند.
هنوز از علت دستگیری، محل بازداشت و همچنین وضعیت این روحانی حامی اطلاعی در دست نیست.

۱۳۹۱ اردیبهشت ۱, جمعه

 کلیسای«هفت‌وان»از آثار تاریخی مسیحیان در خطر نابودی است


.تخریب آثار تاریخی در ایران موضوع جدیدی نیست این تخریب‌ها آنچنان گسترده است که حتی دامن‌ آثار باستانی که به ثبت ملی هم رسیده را هم می‌گیرد.
آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز» - طی سال‌های اخیر کم نبود آثار و بناهای تاریخی که یا به دستور مسئولان جمهوری اسلامی مورد تخریب قرار گرفته یا در سایه بی توجهی‌ها و کمبود بودجه و عدم حفاظت از بین رفته‌ اند. برخی صاحب‌نظران و فعالان حوزه میراث فرهنگی بر این باور هستند که مجموعه آثار باستانی قبل از اسلام، در سال های اخیر به گونه ای کم سابقه در خطر تخریب قرار گرفته اند.
چندی پیش روزنامه شرق نوشت، از سال ۱۳۸۲ تاکنون که قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید تا ابتدای سال ۱۳۹۰، دست کم ۴۰ اثر یا محوطه تاریخی ثبت ملی یا دارای ارزش ثبت، تخریب شده است. تخریب بنای کلیسای تاریخی و قبرستان مسیحیان تنها بخشی از بی‌مسئولیتی جمهوری اسلامی در قبال اماکن باستانی و هویت تاریخی ایران است.
در همین حال بر طبق منابع خبری كردستان گزارش‌ می‌شود «کلیسای هفتوان که یکی از آثار کهن و قدیمی در روستای هفتوان از توابع شهر سلماس می‌باشد در آستانه نابودی قرار گرفته است.»
.
"روستای هفتوان" که یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سلماس می‌باشد در سه کیلومتری جنوب این شهر قرار گرفته و دارای آثار تاریخی فراوانی بوده که کلیسای هفتوان یکی از آثار شناخته شده در سطح این شهرستان و حتی ایران می‌باشد. این کلیسا که مربوط به اواخر دوران حکومت صفوی‌ها در ایران است در مورخه 19 اسفند 1380 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است اما علی‌رغم این نیز این کلیسا در وضعیت اسفباری قرار گرفته و خطر ریزش دیوارهای آن و نابودی کلیسا را تهدید می‌نماید.

پانزدهیمن روز اعتصاب غذای شیرکو معارفی زندانی سیاسی

article picture


دیدار مسئول زندان با شیرکو معارفیگزارش دریافتی:شیرکو معارفی زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام که پانزده روزه در اعتراض به وضعیت نامعلوم خود در زندان سقز دست به اعتصاب غذا زده است ، بنا به گفته یکی از کارمندان این زندان امروز مسئول زندان با وی دیدار کرد و از این زندانی سیاسی کرد خواسته تا به اعتصاب غذای خود پایان دهد. که در مقابل آقای معارفی اعلام داشته تا وضعيتم مشخص نشود دست از اعتصاب عذای خود بر نخواهم داشت.
گفتنی است شیرکو معارفی از نوزده 16 فروردین در اعتراض به وضعيت نامعلوم و نامشخص خود در زندان سقز دست به اعتصاب زد و طبق اخبار موثق از زندان تا کنون به خواستهای این زندانی سیاسی محکوم به اعدام کرد جوابی داده نشده است.
شیرکو معارفی، حدود سه سال پیش بازداشت و به اتهام محاربه توسط دادگاه انقلاب اسلامی سقز به اعدام محکوم شد. رای صادره در دادگاه تجدیدنظر به‌رغم اعتراض وکلای معارفی به دیوان‌عالی کشور ارسال و مجدداً تأیید شده است.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 


تجمع اعتراضی مردم بوکان

article picture


تعدادی زیادی از شهروندان بوکانی بعد از ظهر امروز در مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس گزارش خبرنگار آژانس خبری موکریان در بوکان، در پی پیدا شدن جسد یک دختر جوان به نام سمیه در اطراف بوکان، ساعت 6 بعد از ظهر امروز جمعه اول اردیبهشت ماه 1391 جمع کثیری از شهروندان بوکانی طی یک تجمع اعتراضی خواهان مجازات عامل یا عاملین این جنایت شدند.
در این تجمع که با حضور گسترده نیروهای انتظامی همراه بود فرماندار بوکان خواست که سخنرانی نماید که با سر و صدای حاضرین روبرو شد.
در ادامه پدر سمیه به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: که نیروهای انتظامی و امنیتی در جهت پیدا کردن عامل یا عاملین مرگ سمیه تلاش زیادی به عمل آورده اند و از مردم خواست که آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند.
در پی سخنرانی پدر سمیه، فرمانداربوکان پشت تریبون قرار گرفت وقول داد که عامل یا عاملین این جنایت را به سزای عمل خود برسانند.
گفتنی است تا لحظه تنظیم این گزارش تجمع مسالمت آمیز و آرام و مدنی جمعی از شهروندان بوکانی همچنان ادامه دارد .
 

برزیل، لمس کردن «عورت» دختر بچه ها، رژیم : سوءتفاهم فرهنگی است !

article picture

سفارت جمهوری اسلامی در برزیل: اتهام علیه دیپلمات ما سوءتفاهم فرهنگی است
به دنبال بازداشت موقت یک دیپلمات ایرانی در برزیل به اتهام آزار جنسی دختران در استخر، سفارت جمهوری اسلامی در برزیل این اتهام را برگرفته از «سوءتفاهم فرهنگی» دانست و وزارت خارجه ایران نیز اظهارات مطرح شده علیه این دیپلمات را رد کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سفارت جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه، ۳۱ فروردین، در بیانیه‌ای در رد اتهام‌ آزار جنسی دیپلمات ایرانی‌ای که در رسانه‌های برزیل از وی با نام «حکمت‌الله قربانی» یاد شده، آورد: «اتهامی که علیه دیپلمات جمهوری اسلامی مطرح شده، سوء تفاهمی است که از تفاوت فرهنگ‌ها ناشی می‌شود.»
با این همه سفارت جمهوری اسلامی در برزیل توضیح نداده است که این دیپلمات در استخر چه کرده است که در فرهنگ برزیلی‌ها معنایی دیگر داشته است.
«حکمت‌الله قربانی» که به گزارش رسانه‌های برزیل بیش از ۵۰ سال سن دارد، ۲۶ فروردین‌ماه در استخری در برازیلیا، پایتخت برزیل، بازداشت شد و به گفته پلیس برزیل، شاهدان عینی گفته‌اند این دیپلمات ایرانی در حالی که تظاهر می‌کرد در حال شنا است، به زیر آب می‌رفت و در زیر آب، «عورت» دختران را لمس می‌کرد.
سن این دختران ۹ تا ۱۵ ذکر شده است.پلیس فتا ایران از کافی‌نت‌ها بازدید می‌کند علی محمدی٬ رئیس پلیس فتای ویژه شرق استان تهران از بازدید پلیس از کافی‌نت‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنتی خبر داد.
به گزارش دانشجونیوز، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی ایران (فتا) در ادامه برنامه‌های این کشور برای کنترل استفاده از اینترنت و کاربران آن در اقدامی تازه تصمیم به بازدید پلیس از کافی‌نت‌ها و مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنتی گرفته است. سرهنگ علی محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری حکومتی فارس گفت: «پلیس فتا در راستای کمک به ارتقاء سطح و میزان دانش عمومی و سواد دیجیتال و فرهنگ‌سازی در حوزه‌ آشنایی با آسیب‌ها و تهدیدات در فضای سایبری و نیز کاهش تخلفات و جرایم موجود در برخی اماکن ارائه دهنده خدمات اینترنتی در ایام نوروز، از تعداد ۴۰ کافی‌نت در سطح شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت، دماوند و بخش قرچک بازدید به عمل آورده و نیز جهت افزایش آگاهی کاربران و آموزش متصدیان اقدام به توزیع بروشورهای اطلاع رسانی تهدیدات کرده است.» 

ادامه‌ی بازداشت و فشار بر احسان هوشمنداحسان هوشمند فعال سیاسی و پژوهشگر مطالعات قومی پس از چهار ماه بازداشت موقت، کماکان تحت فشارهای غیرقانونی بازجویان وزارت اطلاعات بسر می‌برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر در ایران، احسان هوشمند در هفدهم دی ماه سال گذشته توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شد و در حالی چهارمین ماه بازداشتش را طی می‌کند که هم‌چنان در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین محبوس است.
خانواده‌ی نامبرده می‌گویند که آقای هوشمند در تماس‌های تلفنی‌اش عنوان نموده که بخشی از بازجویی‌های روزهای اولیه‌اش احیا و بازگشایی شده و در مورد آن‌ها مجدداً مورد بازخواست و اعتراف قرار گرفته است. هم‌چنین این زندانی سیاسی در تماس‌هایش خبر داده بازجویان وی را برای پذیرش برخی اتهامات نظیر "سعی در سازماندهی گروه‌های دمکرات و کومله" که به هیچ عنوان انجام نداده تحت فشار قرار می‌دهند.
گفتنی ست که خانواده‌ی احسان هوشمند اشاره کردند، "با اینکه در چهارمین ماه بازداشت موقت احسان هوشمند قرار داریم ولی هنوز وضعیت پرونده‌ی وی مشخص نگردیده است و عملاً هیچ مقامی پاسخگو نیست و سخنان متناقض و گمراه کننده از مسئولان شنیده می‌شود و حتی بازپرس مربوطه، حاضر به ملاقات با ما نشده و ظاهراً هیچ کمکی برای خروج از این وضعیت ننموده است."

وخامت حال صالح کهندل در زندان رجایی شهر کرجصالح کهندل زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در حالی با وخامت حال جسمی روبروست که دادستان از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری می‌کند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صالح کهندل اخیرا و در پی وخامت حال جسمی‌اش با مشقت و اصرار فراوان سرانجام به بهداری زندان منتقل شد و پزشکان بر اساس آزمایش‌های به عمل آمده تشخیص داند که وی دچار افزایش شدید پلاکت خون است.
این در حالی بود که یک هفته بعد و در ادامهٔ پیگیری‌ها مشخص شد این زندانی سیاسی اینبار با افت شدید پلاکت خون مواجه شده است.
پزشکان زندان که از این افت و خیز پلاکت خون بسیار نگران شده بودند کتبا از دادستانی تقاضا کردند تا اجازه دهند آقای کهندل برای درمان بیماری به بیرون از زندان منتقل گردد و در پی این ماجرا خانوادهٔ این زندانی سیاسی نیز دو هفته قبل از دادستانی درخواست معالجه در بیرون از زندان را دادند اما دادستان با هر دو درخواست مخالفت نمود.
گفتنی ست شرایط بد تغذیه و عدم دسترسی زندانیان به میوه و سبزیجات تازه و هم چنین عدم برخورداری از هواخوری به اضافهٔ وجود دستگاه‌های پارازیت سبب بروز بیماری در اکثر زندانیان سیاسی بند ۴ سالن ۱۲ شده است.
لازم به یادآوری ست که صالح کهندل، زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، محکوم به به تحمل ۱۰ سال حبس به اتهام «هوادارای سازمان مجاهدی خلق ایران» می‌باشد.

اسامی اعدام شدگان گروهی در زندان عادل آباد شیرازاسامی ۵ تن از افرادی که روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه در زندان عادل آباد شیراز به صورت گروهی اعدام شده بودند و مسئولین قوه‌ی قضاییه و سازمان زندان‌ها، از انتشار هویت آنان خودداری کرده بودند، افشا شد.
تارنمای فعالین حقوق بشر و دمکراسی با انتشار این اسامی، هم چنین افزوده است که ۵ تن از اعدام شدگان تبعه‌ی کشور افغانستان بوده‌اند.
بر اساس این گزارش، اسامی ۵ تن از اعدام شدگان گروهی روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، در زندان عادل آباد شیراز، به شرح زیر است:
۱- تورج علی پرست، از اهالی شیراز
۲- احسن الله صفری، ۳۰ ساله، متاهل، دارای ۳ فرزند و تبعه‌ی افغانستان که بیش از ۳۰ ماه در زندان عادل آباد شیراز محبوس بود.
۳- حسن رودینی‌زاده، ۲۸ ساله و تبعه‌ی افغانستان که قریب به ۳۰ ماه در زندان عادل آباد شیراز زندانی بود.
۴- محمد کلب علی، ۲۹ ساله و تبعه‌ی افغانستان که مدت ۳ سال در زندان بسر برد.
۵- حاتم شاه، تبعه‌ی افغانستان

احضار و تهدید فعالان کارگری در آستانه روز جهانی کارگر


در آستانه روز جهانی کارگر و در حالی که دولت هنوز درخواست مجوز خانه کارگر برای راهپیمایی در این روز پاسخ نداده است، گزارش‌ها حاکی از افزایش فشارهای امنیتی بر فعالان کارگری است.
به گزارش کلمه، با نزدیک شدن به یازدهم اردیبهشت (روز جهانی کارگر ) نهادهای امنیتی شماری از فعالان کارگری را احضار و تهدید کرده‌اند که در آن روز هیچ فعالیتی نداشته باشند.
گروهی از فعالان کارگری نیز از تماس‌های تهدیدآمیز ماموران امنیتی خبر داده‌اند و می‌گویند حاکمیت نگران است که گسترش اعتراضات کارگری در روزهای آینده به نوعی تقابل با حاکمیت در روز جهانی کارگر منتهی شود.
در همین راستا، امروز وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد از درخواست کارگران برای تجمع در روز جهانی کارگر ابراز بی‌اطلاعی کرد، و این در حالی بود که در یک هفته گذشته نه تنها تیتر بسیاری از مطبوعات و سایتهای خبری به تلاش برای اخذ مجوز راهپیمایی روز جهانی کارگر اختصاص یافت، بلکه تعدادی از نمایندگان مجلس نیز از دولت خواستند به درخواست مجوز کارگران پاسخ مثبت بدهد؛ درخواستی که اکنون وزیر کشور از اصل وجود آن ابراز بی‌اطلاعی کرده است!

اجرای حکم ضد بشری اعدام سه شهروند زندانی در ملا عام

article picture

اعدام یک شهروند جوان مرودشتی در ملا عام
عصر امروز یک جوان در شهرستان مرودشت و در ملا عام اعدام شد./اجرای حکم شلاق و اعدام دو زندانی در ملا عام در شاهرود
به گزارش سایت حکومتی فارس از مرودشت، دادستان این شهرستان در گفتگو با خبرنگار محلی فارس اتهام این جوان را "اعمال خلاف شرع" و "انجام عمل شنیع" اعلام کرده است.
غلام حسین چمن سرا دادستان شهرستان مرودشت می‌گوید: انجام مراسم حکم اعدام «ج. م» یکی از اقدامات بسیار مهم و موثر دستگاه قضایی در شهرستان مرودشت محسوب می‌شود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: این فرد یکی از اراذل و اوباش این شهرستان بوده که مبادرت به انجام اعمال خلاف شرع به ویژه انجام عمل شنیع کرده است که مسئولان قضایی شهرستان مرودشت برابر مقررات قانونی نسبت به صدور حکم و تایید آن توسط ریاست قوه قضائیه اقدام کردند.
انجام عمل شنیع اتهامی است که اکثرا در به ایجاد رابطه جنسی با جنس موافق اطلاق می شود.

ننگت باد خامنه ای ،آرش 12 ساله به دلیل فقر با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند

article picture
منبع حکومتی:بارانی که سه روز پیش بارید، اگرچه پاک بود و رحمت خدا بود ولی به دلیل شرایط خاص مشکلاتی را دامن‌گیر برخی از هم‌وطنان ایرانی ساخت. یکی از این برخی‌ها پسربچه‌ای ساکن کرج است که همان روز در پل سقوط کرد. آرش 12 ساله امروز با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند و مادرش از شکم پاره و دست و ستون فقرات شکسته‌ فرزندش سخن می‌گوید. اما بیمارستان او را به دلیل فقر مالی، مرخص کرده است تا داروهای خودسرانه مادرش را بخورد و رفته رفته مرگ تدریجی را تجربه کند.


به گزارش سایت حکومتی فرارو؛ خبرهایی مشابه آنچه برای آرش رخ داده است، پیش از این نیز از گوشه و کنار به گوش می‌رسیدند. به تازگی نیز خبر پدیده‌ای جنجالی به نام «زیرمیزی» در بیمارستان‌ها رسیده است که دلیل آن ناهماهنگی و نبود ساماندهی مناسب در نظام سلامت است.

۱۳۹۱ فروردین ۳۱, پنجشنبه

بازداشت شش شهروند بهایی در قائم شهر و تنکابن


ماموران امنیتی شهرستان قائم شهر در روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۹۱ به منزل فرانک حیرانی (درخشانیان) شهروند بهایی ساکن شهر مزبور مراجعه کرده و پس از تفتیش کامل محل و ضبط کامپیو‌تر، کتب و نوارهای مذهبی، نامبرده را نیز بازداشت کردند این اقدام در حالی صورت گرفت که فرانک حیرانی یک روز پیش از آن در روز چهار شنبه ۲۳ فروردین ماه به اداره اطلاعات احضار که پس از ساعت‌ها بازجویی آزاد شده در حالیکه قرار بوده روز بعد (پنجشنبه ۲۴ فروردین) بار دیگر خود را به اداره اطلاعات ساری معرفی کند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، نامبرده ابتدا به زندان شهید کچویی ساری منتقل می‌شود ولی صبح روز شنبه ۲۶ فروردین ماه از زندان ساری به زندان قائم شهر منتقل می‌شود.
از طرف دیگر در روز یکشنبه ۲۷ فروردین ۹۱ ماموران امنیتی به منزل یک شهروند بهایی شهرستان تنکابن به نام مهنام درخشان مراجعه کرده که پس از بازرسی منزل و ضبط بعضی وسایل شخصی و مذهبی، نامبرده را نیز بازداشت و به محل نامعلومی منتقل می‌کنند.

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی مقابل وزارت بهداشت

article picture


آخرین خبرها از ایران حاکی آن است که جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به همراه خانواده هایشان مقابل وزارت بهداشت ایران تجمع کرده و به «تغییر شرایط امتحانات مقاطع علوم پایه و پیش کارورزی دانشجویان گروه پزشکی» معترض شده و خواستار پاسخگویی مسئولان این وزارتخانه شده اند.
به گزارش دانشجونیوز، در ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به شرایط آموزشی اینبار جمعی از این دانشجویان از ساعت 8 صبح امروز (چهارشنبه) 30 فروردین‌ به همراه خانواده خود مقابل وزارت بهداشت ایران تجمع کرده اند.
گفته می شود این دانشجویان دلیل تجمع خود را اعتراض به تغییر شرایط امتحانات مقاطع علوم پایه و پیش کارورزی دانشجویان گروه پزشکی اعلام کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان این وزارتخانه در این خصوص شدند..

دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران در بیانیه ای مشترک: «صدای دانشجویان دربند باشیم»


دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) با انتشار فراخوانی مشترک از تمامی دانشگاهیان، نهادهای مدنی، سازمان های مدافع حقوق بشر و تمامی هموطنان در داخل و خارج از کشور خواستند تا به شکل ویژه حمایت خود را از دانشجویان دربند اعلام نموده و به کارزار سراسری برای اعتراض به تدوام حبس این دانشجویان بپیوندند.
به گزارش دانشجونیوز، در بخشی از این بیانیه مشترک آمده است: "بدین سبب دفتر تحکیم وحدت و سازمان دانش آموختگان ایران ( ادوار تحکیم وحدت)، ضمن اعلام انزجار از تداوم بازداشت همه زندانیان سیاسی -عقیدتی و حصر رهبران جنبش سبز، در گرامیداشت استواری ٢٩ دانشجوی دربند واعتراض به تداوم بازداشت آنها از تمامی دانشگاهیان ، سازمانهای مدافع حقوق بشر، گروه های سیاسی و هموطنان آزاد اندیش ، تقاضای همراهی دارند تا جمله قدردان و سپاس گوی مبارزانی باشیم که در آن سوی میله ها خیال آزادی ما را به سر می پرورند."
متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است:
«صدای دانشجویان دربند باشیم»

بیانیه تحلیلی دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران: تشکیل جبهه سیاسی متحد در مقابل استبداد داخلی


دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال دانشگاه‌های ایران، در پایان نخستین ماه از سال نوی ایرانی، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن تحلیل وضعیت سیاسی کشور، بر لزوم «تشکیل جبهه‌ای از گروه‌ها و شخصیت‌های دموکراسی‌خواه برای صیانت از منافع ملت ایران در مقابل استبداد داخلی» تاکید کرده است.
به گزارش دانشجونیوز، این گروه سیاسی-دانشجویی در بیانیه‌ی خود، «شبکه سازی‌های سیاسی-اجتماعی»، «جلب حمایت‌های موثر جامعه‌ی جهانی برای توقف نقض حقوق ملت ایران از سوی حکومت»، «یادآوری خطرات جبران ناپذیر جنگ بر جریان دموکراسی‌خواهی در ایران به قدرت‌های بزرگ جهان» و «دفاع از حق شهروندی مدرن برای تمام ایرانیان از هر قوم، نژاد، مذهب، مسلک و جنسیت» را از کارکردهای چنین جبهه‌ای از دموکراسی‌خواهان دانسته است.
جبهه‌ای که به نوشته‌ی این بیانیه، ضمن داشتن «نگاهی رادیکال به مقوله‌ی تغییر»، «اعتراضات مسالمت‌آمیز» را به نتیجه‌ای ملموس و مورد خواست اکثریت اپوزیسیون یعنی «انتخابات آزاد» برساند.

گزارشی از مراسم اهدای جایزه شجاعت بنیاد هارالد ادلستام به بهاره هدایت


مراسم اهدای اولین جایزه بنیاد هارالد ادلستام به بهاره هدایت، ظهر روز ٢٨ فروردین، در تالار ریدارهوست شهر استکهلم برگزار شد.
پروین اردلان جایزه بهاره هدایت را دریافت کرد (عکس از داوود موسوی)
به گزارش دانشجونیوز، در ابتدای این مراسم کارولین ادلستام، نوه هارالد ادلستام که این بنیاد به یاد وی تاسیس شده است، در سخنانی گفت: "١٦ آوریل روز درگذشت هارالد الدستام روز جهانی شجاعت نامیده شده است. این روزی است که ما شجاعت را جشن می گیریم تا برای حفاظت و دفاع از حقوق بشر برخیزیم . ١٦ آوریل درباره اهمیت حمایت از افراد اندکی است که در سراسر جهان شجاعت اعتراض و برخواستن علیه خشونت و شکنجه را دارند."
او با اشاره به فعالیت های این دیپلمات پیشین سوئدی در راستای حقوق بشر در کشورهای مختلف و تلاش او در راستای آنچه که امروزه "مسئولیت در قبال حمایت از دیگران" خوانده می شود، بیان کرد: "بهاره هدایت به صورت مکرر موارد بسیاری از نقض حقوق بشر در دانشگاه های ایران را به سازمان های حقوق بشری گزارش کرده است. با وجود تهدیدات نیروهای امنیتی حتی با وجود بازداشت، او به فعالیت های خود ادامه داده و نشست های بسیاری را در رابطه با حقوق بشر برگزار کرده است. او در جنبش دانشجویی و جنبش زنان نقش کلیدی بازی کرده است" و نسبت به محرومیت بهاره هدایت از حقوق خود در زندان ابراز نگرانی کرد.
او در پایان افزود: "از آنجایی که یکی از شجاعانه ترین اقدامات هارالد الدستام مشارکت در نجات ۵٨ نفر از اعضای گروه جنبش توپامارو در اوگاندا بوده است و دولت اروگوئه جایزه هارالد الدستام را حمایت کرده است، اعطای نقاشی هنرمند اروگوئه ای آرمیاس نی (Aramis Ney) نمادین است."
پس از آنکه کلیپی درباره فعالیت و زندگی بهاره هدایت، که توسط همراهان او در ایران ساخته شده بود به نمایش گذاشته شد، متن پیام بهاره هدایت به دو زبان فارسی و انگلیسی قرائت شد.
بهاره هدایت، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، که به دلیل حضور در زندان نتوانست در این مراسم حضور بیابد، در پیامی از زندان خطاب به بنیاد هارالد ادلستم آورده است:

اعتراض دانشجویان دانشگاه گرمسار که آب آشامیدنی هم ندارد

article picture
جمعی از دانشجویان دانشگاه سراسری گرمسار اعتراض خود را نسبت به وضعیت رفاهی این دانشگاه اعلام کردند براساس اعلام این دانشجویان، این دانشگاه در نیمسال دوم سال ۹۰ در رشته های معماری، عمران، نفت و صنایع به صورت تکمیل ظرفیت اقدام به پذیرش دانشجو کرده است اما علیرغم اینکه یک دانشگاه جامع به شمار می آید، فاقد امکانات آموزشی و رفاهی کافی است.
سایت حکومتی مهر، به گفته این دانشجویان، در اطلاعیه سازمان سنجش نیز هیچ اشاره ای به تازه تاسیس بودن دانشگاه و نبود امکانات نشده و تنها به عنوان دانشگاه جامع گرمسار اکتفا شده است.
کلاس های درس دانشگاه در ساختمان اداره منابع آب گرمسار
دانشجویان دانشگاه سراسری گرمسار اعلام کرده اند در زمان مراجعه به دانشگاه، متوجه شدیم قسمتی از ساختمان منابع آب شهر را به عنوان دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده‌اند و کلاس ها در قسمت کوچکی از اداره آب و فاضلاب شهر گرمسار برگزار می شود.
دانشگاه آب آشامیدنی ندارداخراج یک دانشجوی بهایی از دانشگاه شیراز

article picture
پارس دیلی نیوز، گزارش دریافتی:خانم الحان مهرابی در سال 1386 از طریق شرکت در کنکور سراسری و با انتخاب رشته در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کاردانی وارد شده و پس از اتمام این مقطع باز هم با شرکت در کنکور در مقطع کارشناسی نا پیوسته در دانشگاه علوم پزشکی شیراز قبول شده اند.
اکنون بعد از گذشت دو ترم و در حالی که تنها یک ترم تئوری و یک ترم کارآموزیشان باقی مانده سایتشان غیر فعال شده است. پس از پیگیری تنها یک نامه ی محرمانه در حالی که ابتدا و انتهایش را پوشانده بودند به ایشان نشان داده اند مبنی بر اینکه" خانم الحان مهرابی یزدی در صورت برائت از فرقه ی ضاله ی بهاییت قادر به ادامه تحصیل در مراکز دولتی می باشند"
پیگیری های ایشان ادامه دارد.
به امید روزی که هیچ انسانی در کشور عزیزمان ایران از حقوق حقه ی خود محروم نباشد.

برگزاری دادگاه سه زندانی سیاسی در سنندج

article picture
صبح روز 24.1.1391 در دادگاه انقلاب شهر سنندج جلسه‌ی دادگاهی «چنگیز قدم خیر ، شورش رضایی و فردین فرجی »، سه فعال سیاسی کرد برگزار شد.

بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، در این جلسه این سه زندانی سیاسی به اتهامات «اقدام علیه امینت ملی و عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف رژیم » مورد محاکمه قرار گرفتند. آنها که بدونه داشتن وکیل در دادگاه حضور یافته بودند و در برابر اتهامات وارده به دفاع از خود پرداختند.
گفتنی است که در این دادگاه هیچ گونه حکمی برای این سه زندانی سیاسی صادر نشده و قاضی دادگاه به آنها گفته که تا یک ماه دیگه حکم برایتان صادر میشود. این در حالیست که چنگیز قدم خیر و فردین فرجی برای دومین بار است که در این دادگاه حضور میابند و دادگاهی میشوند.


اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی سمنان


دادگستری کل استان سمنان صبح امروز از به دار آویخته شدن یک زندانی در شهرستان سمنان خبر داده است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان سمنان، یک نفر با هویت "م- ق" و اهل مشهد به اتهام جرایم مربوط به مواد مخدر، صبح امروز چهارشنبه، سی‌ام فروردین ماه در زندان مرکزی سمنان اعدام شد.
بر اساس این گزارش، این فرد با جرم حمل و نگهداری سه کیلو و ۹۸۴ گرم هروئین فشرده (کراک) توسط دادگاه انقلاب سمنان به اعدام محکوم شده بود.
حکم وی پس از تأیید در دادستانی کل کشور و موافقت رئیس قوه قضائیه، به اجرا درآمده است.
روابط عمومی دادگستری استان سمنان هم چنین اضافه کرد: "تقاضای عفو این متهم در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسی‏‌های لازم و عدم احراز شرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد."

تجمع اعتراضی کارگران پروژه‌ی سد بنیر در سنندججمعی از کارگران اخراجی پروزه‌ی سد بنیر در قسمت تونل توار مشغول به کار بوده‌­اند، صبح روز ۲۷ فروردین ماه سال جاری در سنندج دست به تجمعی اعتراضی زدند.
به گزارش کمیته‌ی هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، حدود ۷۰ نفر از کارگران اخراجی موسسه‌ی یونس وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا که در پروژه‌ی سد بنیر در قسمت تونل توار مشغول به کار بودند، در ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۷ فروزدین ماه ۹۱ در مقابل اداره‌ی کار سنندج دست به تجمع اعتراضی زدند.
ین کارگران که در تاریخ  ۱۵ بهمن ماه سال گذشته از کار بیکار شده و به صورت قراردادی کار می‌­کردند، ۵ ماه است که حقوق نگرفته‌­اند.
کارگران معترض از مسئولین اداره کار خواستند که به مشکلاتشان رسیدگی کند اما اداره‌ی کار پاسخ به آنان اعلام کرده که شکایت کنید تا رسیدگی شود.
بر اساس این گزارش کارگران اعلام کرده‌اند که در صورت عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مجدداً دست به تجمع خواهند زد.

بیش از شش هزار جلد کتاب در قم خمیر شددر ادامه روند مخالفت وزارت ارشاد با انتشار کتب عرفانی در ایران تعداد شش هزار جلد کتاب عرفانی بادستگاه خمیر امحا شد.
به گزارش هرانا، به نقل از سایت «قدس آنلاین»، از خمیر شدن بیش از شش هزار جلد کتاب «غیرمجاز» در شهر قم با نظارت اداره ارشاد اسلامی این شهر خبر داد.
این سایت محافظه‌کار روز سه‌شنبه (۲۹ فروردین) به نقل از ماشاءالله سیرجانی٬ مسئول واحد بازرسی و نظارت اداره ارشاد قم این خبر را اعلام کرده است.
تعداد دقیق کتاب‌های خمیر شده شش هزار و ۳۸۴ جلد اعلام شده٬ اما نامی از این کتاب‌ها و موضوعات آن‌ها برده نشده است. 

۱۳۹۱ فروردین ۳۰, چهارشنبه

بازداشت یک شهروند مریوانی توسط نیروهای امنیتی


یک شهروند مریوانی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان شد.
براساس اخبار رسیده به آژانس خبری موکریان، یک شهروند مریوانی به نام سامان نسیم توسط نیروهای امنیتی در مناطق مرزی استان آذربایجان غربی دستگیر شد.
گفته می شود اتهام این شهروند که حدود 9 ماه پیش بازداشت شده عضویت در یک حزب مخالف می باشد.
لازم به ذکر است تا کنون حکمی از سوی دادگاه برای سامان نسیم صادر نشده است و وی هم اکنون در زندان مهاباد بسر می برد.

اعتصاب غذای رضا شهابی فعال کارگری به دلیل حکم ناعادلانه اش

article picture
همسر رضا شهابی: او به دلیل حکم ناعادلانه اش دست به اعتصاب غذای خشک زده است
رضا شهابی ، فعال کارگری پس از با خبر شدن از حکم ۶ سال حبسش از روز شنبه ۲۶ فروردین ماه دست به اعتصاب غذای(خشک) زده است. ربابه رضایی همسر رضا شهابی با تایید این خبر به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« روز (دوشنبه ۲۸ فروردین ماه) پس از دو روز که از اعتصاب رضا در اوین می گذرد او را ملاقات کردم. رضا گفت که اعتصابش را تا تغییر حکم و انتقالش به بیمارستان ادامه خواهد داد. گفت که من را ۲۳ ماه در زندان بلاتکلیف نگه داشتند و حالا این حکم سنگین و ناعادلانه را به من دادند. همسرم می گوید که من کاری نکردم، جرمی مرتکب نشدم که این حکم سنگین را به من داده اند، من فقط از حقوق کارگریم دفاع کردم و همه حرکت های اعتراضیم در چارچوب قانون بوده است و هر حرفی هم که زده ام ناحق نبوده است.»


پاسدار بسیجی نقدی: فوتبالیستها نماز شب بخوانند برزیل را هم می بریم

article picture

پاسدار بسیجی نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین در جدیدترین اظهاراتش در ارتباط با موضوعاط ورزشی در کشور گفته است: «اگر روزی تیم فوتبالی داشته باشیم که بازیکنان آن نماز شب بخوانند و با وضو و به نیت برافراشتن پرچم اسلام به میدان بروند، می‌توانیم تیم فوتبال برزیل را هم شکست دهیم.»
به گزارش دانشجونیوز، نقدی از سرداران سپاه و از چهره های امنیتی حکومت ایران از الگوگیری عرصه های امروزی ورزش از غرب سخن به میان آورده و ادعا کرده است: «عرصه‌های امروزی ورزش در کشور بیشتر از الگوهای غربی الهام گرفته و نوعاً از غرب یا شرق آمده است که فرهنگ غیر ارزشی آنها نیز با این عرصه‌ها به کشور ما آمده و می‌توان آن را در روابط بین اجزاء آن رشته ورزشی مشاهده کرد.».

شکنجۀ وحشیانه زندانی سیاسی ارژنگ داودی توسط بازجویان وزارت اطلاعات

article picture
شکنجۀ وحشیانه زندانی سیاسی ارژنگ داودی توسط بازجویان وزارت اطلاعات در بند سپاه
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز چهارشنبه 30 فروردین ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از 5 روز متمادی شکنجۀ وحشیانه جسمی و روحی در بند سپاه شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان گوهردشت به سالن ایزوله شده 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج بازگردانده شد.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی در طی 5 روز زندانی بودن در سلولهای انفرادی شکنجه گاه وزارت اطلاعات تحت شدیدترین شکنجه های جسمی قرار گرفته است و آثار شکنجه بر چهره و سایر اعضای بدنش مشهود بود.بخصوص از ناحیۀ بینی دچار کبودی و فرورفتگی شده است.
بازجویان وزارت اطلاعات به او چشم بند زده بودند و بصورت گروهی از چند جهت وی را آماج ضربات وحشیانه بخصوص از ناحیۀ سر و صورت قرار داده بودند.شکنجه های جسمی و روحی در طی پنج روز گذشته بطور مستمر علیه او بکار برده می شد.

شکنجه های جسمی زندانی سیاسی ارژنگ داودی توسط فردی بنام مدرسی رئیس بند سپاه، محبی شکنجه گر معروف بند سپاه صورت می گرفت.

کافه بازیگر مشهور سینما پلمپ شدکافه هنر واقع در لواسان پلمپ شد.
به گزارش ۲۴ آنلاین نیوز، این کافه توسط تعزیرات حکومتی شهرستان شمیرانات بسته شده است. به گزارش «آوینی فیلم» کافه هنر واقع در لواسان پلمپ شد. این کافه توسط تعزیرات حکومتی شهرستان شمیرانات بسته شده است.

گفتنی است در پلاکارد نصب شده بر در این کافه، علت پلمپ آن «تخلف» عنوان شده و اشاره‌ای به نوع تخلف صورت گرفته نشده است. شهاب حسینی پیش‌تر اعلام کرده بود که این کافه متعلق به اوست.
احتمال می‌رود با توجه به اینکه شهاب حسینی بازیگر متعهدی است، این کافه به دلیل تخلف صنفی کارکنان پلمپ شده باشد.

مدیر مسوول اعتماد ملی مجرم شناخته شدجلسه محاکمه مدیر مسوول روزنامه اعتماد ملی ۲۷ فروردین به ریاست قاضی مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران برای بررسی ۱۳ مورد از اتهامات وی برگزار شد.
به گزارش شبکه ایران، هیات منصفه مطبوعات استان تهران مدیر مسوول روزنامه اعتماد ملی را در خصوص تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نشر مطالب خلاف موضوع شکایت نماینده مدعی العموم در خصوص انتشار و انتساب شایعاتی به ریاست جمهوری، با اکثریت آرا مجرم تشخیص داد.
به علاوه این هیات منصفه متهم را درباره انتشار مطالب خلاف واقع در خصوص مقاله یک حقوقدان و تحریف اظهارات شاکی و همچنین ۲ مورد دیگر از انتشار مطالب خلاف واقع مربوط به شکایت معاونت بسیج دانشجویی و موضوع شکایت رییس سازمان نظام پزشکی، با اکثریت آرا مجرم تشخیص داد. 

احضار دانیال اوجی شهروند بهایی به دادسرای اویندانیال اوجی شهروند بهایی و دانشجوی کامپیو‌تر دانشگاه آزاد بهاییان به دادسرای غیر قانونی مستقر در زندان اوین احضار شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دانیال اوجی، شهروند ۲۴ ساله بهایی که سال گذشته به مدت ۳ روز در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برده بود، به دادسرای غیر قانوی مستقر در زندان اوین احضار شد.
آقای اوجی در تاریخ ۱ خرداد ماه ۱۳۹۰ پس از خروج از منزل با خودرو شخصی‌اش توسط یک خودروی نا‌شناس متوقف شده و پس از ضرب و شتم به مکان نامعلومی منتقل و در طول سه روز بازداشت تحت انواع شکنجه جسمی و روحی از جمله «سوزاندن بدن با سیگار، استفاده از شوکر و آویزان کردن از پا و ضرب و شتم» قرار گرفته بود.
گفتنی است که در طی این ۳ روز بازداشت هیچگونه پرونده قضایی برای وی مفتوح نگردیده است.

ادعای بازداشت ۱۵ نفر به اتهام جاسوسی


وزارت اطلاعات ایران مدعی شد ۱۵ نفر را به اتهام جاسوسی بازداشت کرده است.
به گزارش ایرنا، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای می‌گوید، ۱۵ نفر که جاسوس و تروریست اسرائیل خوانده شده‌اند در عملیاتی در ایران بازداشت شده‌اند.
این ۱۵ نفر که گفته می‌شود از عوامل عملیاتی و پیشتیبانی بوده‌اند و با سرویس اطلاعاتی موساد همکاری می‌کرده‌اند، ایرانی و همچنین از اتباع خارجی هستند.
اطلاعیه وزارت اطلاعات می‌افزاید که این افراد در صدد انجام عملیات مختلفی در ایران بوده‌اند که از آن جمله به ترور یکی از متخصصین ایرانی و بمبگذاری در تاسیسات زیر بنایی اشاره شده است.
در این اطلاعیه همچنین آمده است که بیشتر این اطلاعات از اعترافات این افراد به دست آمده است.

وخامت حال حشمت الله طبرزدی در زندان رجایی شهر کرجحشمت الله طبرزدی زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج با بیماریهای عدیده جسمی دست و پنجه نرم می‌کند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر حشمت الله طبرزدی روزنامه نگار، فعال دانشجویی - سیاسی و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی راه ‏و‎ ‎ساختمان از دانشگاه پلی تکنیک تهران (امیر کبیر) که در تاریخ ۷ دیماه ۱۳۸۸، بلافاصله پس از وقایع ۶ دی ۱۳۸۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به ۹ سال حبس محکوم گردید، هم اکنون در وضعیت وخیم جسمی بسر می‌برد و و از مشکلات قلبی و درد شدید معده گلایه دارد. شایان ذکر است حشمت الله طبرزدی پیش‌تر بیش از ۹ سال حبس در زندان و و بازداشت در بازداشتگاه‌های سپاه و وزارت اطلاعات را پشت سر گذاشته است.
سه زندانی در ارومیه به نام های ایرج محمدی، محمدامین آگوشی و احمد پولادخانی هر کدام به تحمل 10 سال حبس در زندان زاهدان محکوم شدند.


محمدامین آگوشی یکی از این سه زندانی، در تماس با خبرنگار آژانس خبری موکریان ضمن تأیید این خبر اظهار داشت که پرونده این سه شهروند که پیشتر از سوی شعبه اول دادگاه نظامی آذربایجان غربی به اتهام جاسوسی به 10 سال حبس در زندان زاهدان محکوم شده بودند، در پی اعتراض آنان و دادستان ارومیه، جهت رسیدگی به دیوانعالی کشور ارجاع شد.
وی در ادامه افزود :شعبه 31 دیوانعالی کشور پس از رسیدگی به پرونده این سه شهروند، رأی دادگاه بدوی را ابرام نموده هر کدام از آنان را به تحمل 10 سال حبس در زندان زاهدان محکوم نمود.
وی در خاتمه گفت: در رأی صادره آمده در صورتی که توبه ننمایند همچنان در تبعید باقی خواهند ماند.
یادآور می گردد که ایرج محمدی اهل میاندوآب، محمدامین آگوشی و احمد پولادخانی اهل پیرانشهر در اردیبهشت ماه 88 دستگیر شده اند و هم اکنون در زندان مرکزی ارومیه بسر می برند.

۱۳۹۱ فروردین ۲۹, سه‌شنبه

احتمال شروع اعتصاب در برخی از اصناف بازار تهران از اوایل اردیبهشت ماه

article picture


گزارش دریافتی از ایران :با شروع افزایش فشار دولت برای اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده، برخی از اصناف بازار تهران اعلام نموده اند که در اردیبهشت ماه دست به اعتصاب در بازار خواهند زد.
با شروع سال جدید، سازمان مالیاتی استان تهران از بسیاری از اصناف بازار تهران خواسته است تا از اعضای صنف خود بخواهند تا برای اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده در سامانه مالیاتی اینترنتی این سازمان ثبت نام نمایند. اعلام این مطلب موجب ایجاد جو التهاب در بسیاری از اصناف بازار تهران گشته و پیش بینی می شود با توجه به مخالفت اکثریت بازاریان با اجرای این طرح بسیاری از اصناف همانند تابستان سال گذشته دست به اعتصابات گسترده بزنند.
اخبار و شنیده ها حاکیست که اعضای برخی از اصناف در حال رایزنی برای شروع اعتصاب بوده و برخی زمان شروع اعتصاب خود را اوایل اردیبهشت ماه اعلام نموده اند. به نظر می آید با توجه به رکود بازار و افزایش شدید نرخ تورم و فشار بر تولیدکنندگان و عرضه کنندگان کالا اعتصابات بازار امسال بسیار گسترده تر از سال پیش باشد.
 پارس دیلی نیوز

زندانی سیاسی با خطر جدی نابینایی مواجه است

article picture
دکتر اسدی زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین با خطر جدی نابینایی مواجه است
بنابه گزارشات ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" دکتر اسدالله اسدی یکی از زندانیان سیاسی حاضر در بند 350 اوین، مدتهاست که از ناحیه چشم دچار ناراحتی حادی است.
دکتر اسدی ماههاست که از ضعف بینایی رنج میبرد، به گونهای که وسعت دیدش به کمتر از یک متر کاهش یافته است. این در حالی است که ماهها پیگیری برای مهیا شدن امکان ویزیت ایشان از سوی متخصص چشم پزشکی بینتیجه مانده است و بیم آن میرود که با پیشرفت بیماری، بینایی خود را از دست دهد.


وضعیت حاد جسمی 3 زندانی سیاسی محبوس دربند 350 زندان اوین

article picture
بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، وضعیت جسمی فعال دانشجویی جواد علیخانی بسیار حاد می باشد ولی بازجویان وزارت اطلاعات از درمان جدی وی ممانعت می کنند.او پس از دو بار سونداژ به شدت خونریزی و درد داشته و یکشنبه 20 فروردین ساعت 4 بامداد مجددا با درد شدید در حین خواب از ناحیه کلیه چپ مواجه و به بهداری زندان اوین منتقل و پس از تزریغ چند مسکن قوی بار دیگر با پای پیاده به بند 350 اوین منتقل شده است. حال پس از پیگیری های مداوم وی نهایتا رئیس زندان ( رحمانی) و رئیس بند (علایی) تنها قول دادهاند که جواد علیخانی را به بیمارستانی خارج از زندان اعزام کنند تا مورد ویزیت متخصص و احتمالا درمان قرار گیرد.

خوداری زندانی سیاسی علی معزی در جلسه دادگاه بدلیل غیر مشروع بودن آن

article picture
بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی علی معزی یکی از زندانیان سیاسی بند 350 که به دلیل شرکت در مراسم خاکسپاری جانباختۀ راه آزادی مردم ایران محسن دکمه چی در تهران بازداشت شده بود و ماهها به صورت بلاتکلیف در بازداشت موقت و غیر قانونی در بند 350 نگهداری میشد از حضور درجلسۀ دادگاه امتناع ورزید.

روز شنبه 19 فروردین ماه قصد انتقال زندانی سیاسی علی معزی به شعبۀ 15 دادگاه انقلاب که صلواتی معروف به قاضی مرگ ریاست این شعبه را به عهده دارد را داشتند اما او به دلیل احکام فرمایشی و نمایشی بودن دادگاه و عدم مشروعیت آن از حضور در جلسه دادگاه خودداری نمود.

فریادهای مرگ بر خامنه ای یک مسئول ارشد سابق وزارت اطلاعات در حین شلاق خوردن

article picture
این زندانی سیاسی 75 ساله زیر ضربات شلاق با فریادهای "مرگ بر خامنه ای" به واکنش میپردازد
در پی این فریادها، مسئولان دادسرای امنیتی اوین از آزاد نمودن ملک خودداری نموده و با انتقال او به دادیاری شعبه دوم دادسرای اوین به ریاست آخوندی بنام نوریان و با تفهیم اتهام "اهانت به رهبری"، با تشکیل پرونده جدید او را مجددا به زندان باز میگردانند.
بنابه گزارش ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " روز گذشته رضا ملک از مسئولین ارشد سابق وزارت اطلاعات که به دلیل افشای برخی از جزئیات قتلهای زنجیره ای از 12 تیر 1380 در زندان به سر میبرد و در حال حاضر در سالن دو بند 7 زندان اوین و خارج از بند 350 نگهداری میشود، تحت عنوان آزادی ناشی از اتمام محکومیت از بند خارج شده و پیش از آزادی برای اجرای حکم شلاق که تحت عنوان "نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" از طریق انتشار فیلمی از درون زندان علیه وزارت اطلاعات اخیرا بدان محکوم شده بود، به دادیاری اجرای احکام دادسرای اوین (مقدس) منتقل میگرد.
این زندانی سیاسی سپس در یکی از اتاقهای طبقه زیرزمین دادسرای اوین که پیشتر حکم شلاق پیمان عارف به دلیل آنچه که اهانت به رییس جمهور خوانده شده بود، نیز در آنجا اجرا گردیده بود، منتقل شده و در حضور "خدابخش"
دادیار اجرای احکام دادسرای اوین به زمین خوابانده شده و شلاق تعزیری او در اقدامی تکراری از سوی دادسرای اوین بر تن برهنه و به صورت حدی اجرا میگردد که این زندانی سیاسی 75 ساله زیر ضربات شلاق با فریادهای "مرگ بر خامنه ای" به واکنش میپردازد.

بازداشت یک خانواده بهایی در بجنورد


در روز شنبه ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۱ ماموران امنیتی به منزل هوشمند ثنایی شهروند بهایی ساکن شهرستان بجنورد مراجعه کرده و پس از تفتیش و ضبط بعضی وسایل شخصی و مذهبی، نامبرده را به همراه همسرش، شعله شهیدی بازداشت مکنند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، شعله شهیدی در‌‌ همان روز پس از چند ساعت بازجویی آزاد می‌شود ولی دوباره صبح روز شنبه ۲۶ فروردین، شعله شهیدی به اداره اطلاعات احضار که پس از تفهیم اتهام بازداشت و به زندان منتقل می‌گردد. در پی این بازداشت در روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه شایان ثنایی فرزند ایشان نیز به اداره اطلاعات احضار که نامبرده نیز بازداشت می‌شود.
قابل ذکر است مسئولین دادسرای انقلاب شهرستان بجنورد اتهام این سه شهروند بهایی را تبلیغ آئین بهایی عنوان کرده‌اند.

هشت زندانی در شیراز اعدام شدند


بامداد امروز هشت زندانی به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند.
علی القاصی دادستان شیراز با اعلام این خبر گفت: "این احکام در راستای ادامه سیاست‌های مجموعه قضایی استان در برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر و جرائم مهم اجرا گردید و از ادامه اجرای احکام سایر سوداگران مرگ و مرتکبین جرائم خشن در آینده نزدیک و پس از طی تشریفات قانونی خبر داد."
وی افزود: "حکم اعدام این ۸ قاچاقچی به صورت همزمان در زندان عادل آباد شیراز اجرا گردید که تعدادی از آن به نیابت از شهرستان‌های استان فارس بوده است."

حکم محرومیت از تحصیل مجید توکلیاداره کل امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حکم محرومیت مجید توکلی از ادامه تحصیل را به خانواده وی ابلاغ کرد.
در متن این حکم که طی روزهای گذشته به دست خانواده مجید توکلی در شیراز رسیده، ابلاغ شده که مجید توکلی از ترم دوم سال ۱۳۸۸ از ادامه تحصیل محروم شده است. این در حالی است که در شهریور ماه سال گذشته، حکم محرومیت مادام العمر مجید توکلی از ادامه تحصیل توسط قاضی صلواتی و با درخواست وزارت علوم صادر شد.
به گزارش دانشجو نیوز، بر اساس حکم جدیدی که در تابستان سال گذشته بر روی پرونده مجید توکلی در زندان افزوده شد، وی از حق تحصیل در زندان محروم و در صورت آزادی نیز حق تحصیل در هیچ یک از دانشگاه های کشور را نخواهد داشت.
این حکم بر اساس درخواست وزارت علوم از ریاست شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی، قاضی صلواتی، در زمان رسیدگی به پرونده اتهامات وی، در آخرین مورد بازداشت وی در ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۸۸ صادر شده است.

تجمع ۸۰۰ کارگر صنایع فلزی ایران مقابل وزارت صنایعحدود ۸۰۰ کارگر و بازنشسته صنایع فلزی ایران صبح امرو (دوشنبه) ز در اعتراض به عدم پرداخت بیش از ۸ ماه حقوق و بیمه معوقه، در مقابل وزارت صنایع تجمع کردند.
نماینده کارگران معترض در گفت گو با خبر نگار ایلنا گفت: بعد از تجمع کارگران صنایع فلزی ایران مقابل دفتر ریاست جمهوری مسئولین این نهاد نامه‌ای با ۶ ماده مبنی بر اینکه کارفرما موظف به پرداخت تمامی مطالباطت معوقه کارگران تا پایان ماه جاری است، به وزارت صنایع ارسال نموده است که متاسفانه تا کنون عملی نشده است.
این کارگر افزود: وزارت صنایع کارفرما را متعهد به پرداخت مطالبات قانونی کارگران کرده است اما در حال حاضر کارفرما به بهانه اینکه سرمایه دار اصلی جهت پرداخت مطالبات کارگران تامین مالی نکرده از انجام تعهد خود طفره می‌رود.
او با اشاره به اینکه کارگران کارخانه صنایع فلزی بلحاظ مالی دچار مشکل شده‌اند عنوان کرد: کارگران چاره‌ای جز تجمع ندارند و اگر مشکلاتشان حل نشود به اعتراض خود ادامه می‌دهند.
در ادامه یکی از بازنشستگان صنایع فلزی اظهار داشت: کارخانه صنایع فلزی ایران به ۱۰۰ نفر از بازنشستگان خود که از ۲ سال گذشته بازنشسته شده‌اند هیچ گونه سنوات و مزایای بازنشستگی پرداخت نکرده است.

تجمع کارگران تا لحظه تنظیم این خبر همچنان در خیابان کلانتری، مقابل ساختمان وزارت صنایع ادامه دارد.

تایید حکم قصاص یک نوجوان ۱۷ ساله در دیوان عالیدیوان عالی کشور حکم قصاص نوجوان ۱۷ ساله‌ای را به اتهام ربودن و قتل یک دختربچه‌ی ۷ ساله تایید کرد.
شعبه‌ی ۳ دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، پیش‌تر این نوجوان ۱۷ ساله را از حیث "قتل" به قصاص نفس، به جرم "آدم‌ربایی" به تحمل ۱۵ سال حبس و به دلیل "ارتکاب عمل منافی عفت" به شلاق محکوم نموده بود که این حکم در دیوان عالی کشور عیناً تایید شده است.
به گزارش روزنامه‌ی خراسان، ماجرای این پرونده در یکی از روزهای پاییز سال ۸۹ هنگامی آغاز شد که ماموران کلانتری خلق آباد مشهد در جریان کشف جسد یک دختربچه در زمین‌های کشاورزی قرار گرفتند. دختر بچه‌ای که والدینش روز قبل گم شدن او را گزارش داده بودند.
این در حالیست که حدود ۲۰ روز پس از کشف جسد‌‌ یک جوان ۱۷ ساله با حضور در پلیس راه باغستان در حوالی شهرستان فردوس خود را تحویل پلیس داد و به قتل دختر ۷ ساله اقرار کرد.
یک کارشناس اجتماعی در این خصوص می‌گوید: "مسائل اجتماعی و فرهنگی زیادی در وقوع این گونه جرایم موثر هستند و اعمال قانون به تنهایی کافی نیست چرا که در طول سالیان دراز قانون با عاملان جرایم برخورد داشته اما از میزان جرایم به‌‌ همان میزان کم نگردیده است."

۱۳۹۱ فروردین ۲۸, دوشنبه

نامه وحید اصغری فعال سایبری در بند به شرکت گوگل


درود می فرستم به شرکت گوگل که گام بلندی در اعتلای علم و پیشرفت تکنولوژی برداشته است. من وحید اصغری هستم، یکی از چندفعال سایبری که در حال حاضر توسط رژیم جمهوری اسلامی حکم اعدام گرفته ام و به دلیل آزادی خواهی در محیط مجازی و در کمال بیگناهی در انتظار مرگ در زندان به سر می برم.
شرح ظلم و شکنجه ای که به من و دوستانم رفته مفصل است و شاید از آن اطلاع داشته باشید. ما اولین گروه دستگیرشدگان سایبری هستیم که در صورت اجرای احکام سنگین برای ما راه سرکوب برای رژیم باز می شود و به راحتی می تواند عده بیشتری را دستگیر و به احکام سنگین و غیرعادلانه محکوم کند. پرونده ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ما کاملا بیگناه هستیم و در پی یک پروژه سیاسی توسط سپاه دستگیر شدیم. هدف سپاه گرفتن یک بودجه هنگفت بود که از دارایی های مردم ایران به این عنوان گرفته شد و سرانجامی به جز حیف و میل آن نداشت. از ما به عنوان یک پیروزی بزرگ در همایش ها و جلسات متعدد یاد شد در حالی که کاری که ما کرده بودیم فقط فعالیت بخاطر بسط آزادی بیان در محیط سایبری بود. ما به عنوان یک عیدی در عید سال 1388 در صدا و سیما، روزنامه ها و جراید و هر رسانه ای به مردم معرفی شدیم. در آن زمان تنها 22 سال سن داشتم.

رضا شهابی، فعال کارگری، به شش سال حبس محکوم شد


رضا شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد تهران، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.
این فعال کارگری در ۲۲ خرداد ماه ۸۹ بازداشت شده بود.
به گزارش دانشجونیوز به نقل از منابع کارگری، اين حكم شامل يك سال زندان به اتهام " فعاليت تبليغی عليه نظام" و پنج سال زندان به اتهام " تبانی به قصد اقدام عليه امنيت ملی" است.
رضا شهابی، مسئول مالی سنديكای كارگران شركت واحد تهران، به ۵ سال ممنوعيت از فعاليت نيز محكوم شده است.
جلسه دادگاه این فعال کارگری پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه سال گذشته برگزار شده بود. این دادگاه در حالی برگزار شد که رضا شهابی در شرایط وخیم جسمی به سر می‌برد.

جواد علیخانی، دانشجوی زندانی، پس از خونریزی داخلی به بهداری اوین منتقل شد


جواد علیخانی، فعال دانشجویی، که از بیماری کلیوی و خونریزی داخلی رنج می برد، برای چندمین بار به بهداری اوین منتقل شد.
مادر این دانشجوی زندانی می گوید که جواد علیخانی حاضر نشده است او را با دستبند به بیمارستان منتقل کنند.
به گزارش دانشجونیوز، جواد علیخانی، دانشجوی رشته دامپزشکی دانشگاه چمران اهواز، برای دومین بار، در دوم خرداد ١٣٨٩ بازداشت شد.
این فعال دانشجویی پیش از این نیز در مهر ماه سال ٨٦ بازداشت و پس از ۱۱ ماه حبس در شهر اهواز، با قید وثیقه از زندان آزاد شده بود. وی در پاییز سال ١٣٨٧ در دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به سه سال زندان کاهش یافت.
جواد علیخانی که ماه های نخست محکومیت خود را در زندان های اهواز سپری کرده بود، پس از انتقال به تهران، هم اکنون در زندان اوین دوران محکومیت خود را می گذراند.
تارنمای کلمه در گزارشی از وضعیت نامناسب پزشکی وی آورده است که آزمایش های لازم از این زندانی چند بار انجام شده و سونوگرافی به بهانه تعطیلات نوروزی انجام نشده بود و این زندانی خواستار انجام سونوگرافی و درمان قطعی بیماری کلیوی خود است. جواد علیخانی پیشتر دچار انسداد مجرای مثانه شده بود که با انجام عملیات سونداژ، ادرار وی تخلیه شده است و در حال حاضر خونریزی مداوم دارد.

حکم اعدام حمید قاسمی شال به اجرای احکام فرستاده شدگزارش‌ها حاکی از آن است که حکم اعدام حمید قاسمی شال، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، به دایره‌ی اجرای احکام فرستاده شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانواده‌ی حمید قاسمی شال در آخرین ملاقات با وی، از قطعی شدن این اعدام و فرستاده شدن آن به اجرای احکام مطلع شده‌اند.
خانواده‌ی قاسمی در ملاقات حضوری‌ای که امروز، یکشنبه، با وی داشتند، این خبر را دریافت کردند.
این در حالیست که به تازگی خواهر بزرگتر این زندانی فوت کرده بود.
حمید قاسمی شهروند ایرانی-کانادایی، پس از اینکه در سال ۸۷ برای دیدار با اعضای خانواده‌اش برای چندمین مرتبه به ایران سفر کرده بود، در حین پیگیری وضعیت برادر بازداشتی‌اش البرز قاسمی، بازداشت شد.
برادر وی البرز قاسمی نیز که به اعدام محکوم شده بود در سال ۱۳۸۸ بر اثر بیماری در زندان جان باخت.
گفتنی ست که حمید قاسمی شال به اتهام جاسوسی از طریق ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران با مجازات مرگ مواجه شده است.

اخراج 150 کارگر از کارخانه سیمان بوکان
طی دو هفته‌ی اخیر نزدیک به 150 کارگر کُرد از سوی مسئولان کارخانه‌ی سیمان "کاوان" شهرستان بوکان اخراج شده‌اند.
بنا به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، در دو هفته‌ی گذشته، مسئولان شرکت سیمان کاوان"سردار" بوکان اقدام به اخراج 150 کارگر کارخانه که همگی جوان هستند، نموده است.
در گزارش ارسالی خبرنگار کُردپا از بوکان آمده که علت اخراج گروهی این تعداد از کارگران هنوز مشخص نیست.
به علت تحریم‌های بین‌المللی و اجرای غلط هدفمندی یارانه‌ها، بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌های متوسط از گردونه‌ی سرمایه‌ی داخلی ایران خارج و مسئولان آن بتدریج کارگران خود را اخراج می‌کنند.
پیشتر نیز 21 کارگر کارخانه‌ی کشت و صنعت مهاباد و 12 نفر از کارگاه ریسندگی پرریس سنندج از کار اخراج شدند که برخی از آنان پیشینه‌ی 10 سال فعالیت در این کارخانه‌ها را داشتند.
 پارس دیلی نیوز

تظاهرات و درگیری در اهواز و برخی مناطق عرب نشين

article picture

منابع خبرى و شاهدان عينى از اهواز مرکز استان خوزستان و ساير مناطق عرب نشين ايران گزارش مى دهند که در برخی از اين مناطق تظاهرات آغاز شده است.
شهرهاى حميديه و بخش هاى کوت عبدالله و الزويه از توابع شهرستان اهواز بيشترين تحرکات را تاکنون از خود نشان داده اند و در اين مناطق بعضى از جوانان پرچم قوميت خود را برافراشته اند.
در پلاکارهايى که تظاهرکنندگان حمل کرده اند از " سياست هاى تبعيض عليه مردم عرب اقليم اهواز " انتقاد شده است.
به گزارش العربیه ، گزارشهايى حاکى از آن است که بين تظاهرکنندگان و نيروهاى امنيتى و انتظامى درگيرى پيش آمده است. اين درگيرى زمانى روى داد که نيروهاى دولتى به صفوف تظاهرکنندگان حمله کردند و تلاش نمودند که عده اى از آنها را دستگير و زندانى کنند. تعدادى نيز عملاً به چنگ پليس افتادند.