۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۴, شنبه

دادگاه فدرال عالی آمریکا:خامنه ای و سپاه متهمین پشتیبانی از عاملان ۱۱ سپتامبر

article picture

علی خامنه ای و سپاه پاسداران متهم می باشند که پس از یازده سپتامبر اعضای القاعده را پشتیبانی نموده اند.


حمایت مالی ، پناه دادن به خانواده بن لادن و همچنین بسیاری از اعضای القاعده ، پشتیبانی نظامی و تسلیحاتی به القاعده برای ادامه حملات نظامی آنها بر علیه نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان جزئی از اتهاماتی است که دولت ایران به آن متهم شده است .

***
علی خامنه ای و سپاه پاسداران متهم می باشند که پس از یازده سپتامبر اعضای القاعده را پشتیبانی نموده اند
کیفرخواست دادگاه فدرال عالی آمریکا:خامنه ای و سپاه متهمین پشتیبانی از عاملان ۱۱ سپتامبر

بنابر اطلاعاتی که به ایران بریفینگ رسیده است روز دوشنبه هفته آینده (۱۶ ماه می ۲۰۱۱) نهایتا یکی از بزرگترین پرونده های تاریخ دهه اخیر دستگاه قضایی آمریکا منتهی به صدور کیفرخواست خواهد شد .

این پرونده که بر اساس شکایت خانواده های کشته شدگان حادثه یازده سپتامبر تنظیم شده است با همراهی بیش از هفتاد وکیل مدافع برجسته آمریکایی ، ایرانی ، بریتانیایی و کانادایی بدون شک یکی از بزرگترین پرونده های قضایی تاریخ آمریکا هست که بنا به گفته یکی از وکلای این پرونده برای آن بیش از پنج سال و بالای سی و شش هزار نفر ساعت وقت گذاشته شده است

موج حمایت دانشجویان از اعتراضات و اعتصابات سراسری 25 اردیبهشت+پوستر

article picture


25 اردیبهشت روز اعتراض سراسری دانشگاه ها
تشکل های مستقل دانشجوئی

بسیاری از دانشگاههای کشورمان 25 اردیبهشت 1390 را روز اعتراضات و اعتصابات سراسری اعلام نموده اند . بنابراین این روز روز فریاد و خشم جنبش دانشجوئی ست . جنبشی که هیچگاه خاموش نشده و نخواهد شد . جنبشی که همواره در صف مقدم جنبش ضداستبدادی سالیان اخیر و بویژه از جنبش خرداد 88 بدینسو نقش آفرینی کرده و شهدای بیشماری را... برای بارور کردن نهال آزادی میهنمان تقدیم نموده است . 25 اردیبهشت اعتراضی ست سراسری نسبت به اعمال فشارهايی از قبيل تفکيک جنسيتی, صدور احکام انضباطی و تعليق برای دانشجويان و در یک کلام مقابله با شدت یافتن فضای امنتیتی حاکم بر دانشگاهها . در بیانیه دانشجویان دانشگاه بهشتی می خوانیم : “بار ديگر دانشگاه, اين دژ استواری و ايستادگی از زير تل هجوم استبداد آزادی ستيز , قد راست کرد و مشتاقان آزادی را نويدی دوباره داد که آری دانشگاه زنده است . همزمان با ارديبهشت, اعتراضات دانشجويی با روز کارگر و معلم گره خورد و بار ديگر خواسته صنفی از گلوی جامعه سر برآورد و بن بست سکوت را شکست . “ اکثریت دانشجویان کشورمان فرزندان کار و زحمت اند . همانهائی که سفره هایشان از برکت قانون یارانه ها بیشتر از روز پیش خالی تر شده و می شود . بیست و پنجم ارديبهشت روزی ست که فرزندان همین کارگران و زحمتکشان نمی توانند در کنار مبارزه برای آزادی ، به وضعیت فلاکتبار اقتصادی و سفره های خالی معترض نباشند . مبارزات دانشجوئی مبارزه برای رسیدن به نان هم هست . از این جنبش پرتوان و عدالتخواه با تمام قوا حمایت کنیم
گزارش ارسالی از فیس بوک ، بیست و پنج اردیبهشت
 

فحاشی، ضرب و شتم و تهدید یک درویش درگلپایگان ازسوی ماموران امنیتی


عمران دوست محمدی از دراويش طريقت نعمت اللهي گنابادي ساكن در شهرستان گلپايگان از سوي اداره اطلاعات اين شهرستان احضار و مورد ضرب و شتم، فحاشی و تهدید قرار گرفت .
به گزارش خبرنگار سايت مجذوبان نور؛ آقای عمران دوست محمدی كه مجالس دراويش گنابادي در شبهای جمعه  در منزل وي برگزار مي شود ، صبح ديروز از سوي اداره اطلاعات گلپایگان احضارشد و مورد بازجویی قرار گرفت. .پس از امتناع  دوست محمدی از پاسخ به پرسشهای ماموران در خصوص دراویش منطقه و مقاومت  در برابر تعهد به تعطیلی مجالس درویشی، ماموران او را مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار میدهند .در ادامه این گزارش آمده است، ماموران  آقای دوست محمدی را چند ساعت در بازداشت نگه میدارند و در نهایت مجبور به آزادی وی میشوند.گفتني است در اوایل همین هفته آقای عباس صالحیان مجلس دار شبهای دوشنبه نیز به اداره اطلاعات احضار شد که وی بدلیل غیر قانونی بودن درخواست ماموران ، از حضور در آنجا خودداري كرد.
منبع: مجذوبان نور

اطلاعیه شماره 7 کمیته رسیدگی به وضعیت دراویش زندانی

براساس اخبار رسیده ، آقای محمد کاشانی فر که در روز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه در دفتر کارش در شهرستان گناباد توسط مأمورین اطلاعات نیروی انتظامی دستگیر شده بود ، به زندان وکیل آباد مشهد منتقل و در کنار سایر دراویش زندانی نگهداری می شود .
محمد کاشانی فر به همراه 9 درویش دیگر از سوی شعبه 101 دادگاه چزایی گناباد به اتهام اخلال در نظم عمومی به تحمل 5 ماه حبس ، 50 ضربه شلاق و یکسال تبعید به مناطق محروم محکوم شده استمنبع: مجذوبان نور

بازداشت یک شهروند بهایی در کرج
"روح الله زيبايي " شهروند بهايي ساكن كرج روز چهار شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه پس از احضار به دادگاه انقلاب كرج و برگزار شدن جلسه دادگاه بازداشت و به زندان قزل حصار منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، منزل وی در دي ماه سال گذشته مورد تفتيش قرار گرفت و از وي خواسته شد تا زمان برگزاري دادگاه از شهر خارج نشود . اتهام نامبرده اقدام عليه امنيت ذكر شده است.
قابل ذكر است از خانواده آقاي زيبايي وثيقه 50 ميليون توماني براي آزادي درخواست شده است ولي تاكنون با وجود تامين وثيقه مزبور نامبرده آزاد نشده است.

هرانا


اجرای اولین حکم قصاص اسیدپاشی به تعویق افتاد
 اولین حکم قصاص اسیدپاشی در ایران که قرار بود امروز بر روی "مجید موحدی" اجرا شود به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد.
فارس به نقل از یک منبع آگاه نوشت: بنا به دلایلی اجرای حکم قصاص مرد جوانی به نام مجید که قرار بود امروز اجرا شود به تعویق افتاد.
این منبع آگاه گفت: در حال حاضر نمی‌توان درباره دلایل منتفی شدن اجرای حکم قصاص اظهار نظری کرد اما در آینده اخبار تکمیلی اعلام خواهد شد.
مجید موحدی  مرد جوانی که در سال ۸۳ به صورت دختر مورد علاقه خود به نام آمنه بهرامی نو اسیدپاشی کرده بود به حکم دادگاه به قصاص بینایی ۲ چشم محکوم شده و بود.
گفتنی ست طی روزهای گذشته بسیاری از اعضای جامعهٔ مدنی نسبت به اجرای این حکم غیرانسانی از خود واکنش نشان دادند.
جدا از این دولت‌های انگلستان و نروژ نیز با انتشار بیانیه هایی جداگانه ضمن محکوم کردن این نوع مجازات، خواستار توقف آن شده بودند.

هرانا

سه نفر در ملاءعام و یک تن در زندان یزد اعدام شدند
بامداد روز پنج شنبه بیست و دوم اردی بهشت ماه، چهار نفر در یزد اعدام شدند که اجرای حکم سه تن از ایشان در ملاءعام بوده است. 
بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری استان یزد روز پنج شنبه احکام اعدام سه نفر در ملاءعام، در مقابل زندان مرکزی یزد، و یک نفر در داخل زندان مرکزی با حضور مقامات قضایی به اجرا در آمده است.
بر اساس این گزارش این چهار نفر که در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ در شهرستان‌های میبد، طبس و یزد به اتهام "تجاوز به عنف" بازداشت شده و با رای دادگاه کیفری استان یزد به اعدام محکوم شده بودند.
این در حالیست که هیچ منبع مستقلی اتهام این افراد که از هویت ایشان هم اطلاعی در دست نیست را تاکنون تایید نکرده است.
گفته می‌شود احکام صادره برای نامبردگان در دیوان عالی کشور تایید شد و درخواست عفو آن‌ها در کمیسیون عفو و تخفیف مجازات استان رد و در ‌‌نهایت از سوی رئیس قوه قضاییه تنفیذ شده بود.

هرانا

کشته شدن یک شهروند بلوچ در زاهدان توسط نیروهای سپاه


یک شهروند بلوچ به نام "رحمک سهرابزهی" سه شنبه گذشته توسط نیروهای تحت امر "قرارگاه قدس" سپاه پاسداران در زاهدان کشته شده است.
ایرنا با اعلام خبر کشته شدن یک شهروند بلوچ مدعی شد رحمک سهرابزهی  که در درگیری با نیروهای سپاه کشته شده از اعضای گروه جندالله بود.
این گزارش به نقل از یک "مقام آگاه" در ستان سیستان و بلوچستان افزود: نیروهای امنیتی با محاصره نامبرده در حوالی خیابان شهید چمران و مقارن ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه سه شنبه وی را به ضرب گلوله از پای درآوردند.
عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله اوایل سال گذشته اعدام شد.

شایان ذکر است که طی سال‌های اخیر بسیاری از شهروندان بلوچ به اتهام همکاری و عضویت در گروه مذکور بازداشت، محکوم و بعضا اعدام شدند.

ایرانا

گزارش سال ۲۰۱۱ سازمان عفو بین الملل منتشر شد

article picture

سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه گزارش سالانه خود را با تمرکز بر موارد نقض حقوق بشر در خاورمیانه و کشورهای شمال آفریقا به طور رسمی منتشر کرد. در این گزارش بر انقلاب در کشورهای عربی و موارد نقض حقوق بشر اشاره شده و آمده است که اگرچه شبکه‌های اجتماعی اینترنت از قبیل فیسبوک و تویی‌تر نفش مهمی در انقلاب کشورهای عربی داشته‌اند اما دولتهای این کشور‌ها نیز از این وسیله برای اعمال قدرت خود بهره گرفته‌اند.

این گزارش که امسال برای پنجاهمین سال متوالی منتشر شد، آزادی بیان در ۹۸ کشور، اجرای احکام اعدام در ۵۴ کشور و زندانیان عقیدتی را در ۴۸ کشور بررسی کرده است


گزارش سالانه عفو بین‌الملل درباره ایران

ایران
جمهوری اسلامی ایران
رییس کشور: رهبر جمهوری اسلامی ایران: آیت الله سید علی‌خامنه‌ای
رییس دولت: رییس جمهور: دکتر محمود احمدی‌نژاد
مجازات اعدام: برقرار است
جمعیت: ۱/۷۵ میلیون
امید به زندگی: ۹/۷۱ سال
میزان مرگ و میر زیر ۵ سال (پسر/دختر): ۳۳/۳۵ در ۱۰۰۰
سواد بزرگسالان: ۳/۸۲ در صد
از این بسیجی های جیره خوار نترسید، این مزدوران در مانور هم خودشان را زخمی کردند

article picture

منبع حکومتی:زخمی شدن چند بسیجی در شبیه‌سازی درگیری‌های خیابانی در رزمایش فاطمیون


سایت حکومتی خبر آنلاین نوشت: یگان‌های بسیجی ناحیه مقاومت سیدالشهداء(ع) حاضر در رزمایش فاطمیون كه صبح امروز -جمعه- در محل پادگان قدس(جی) تهران برگزار شد قدرت و انسجام نظامی خود را به نمایش گذاشتند.

یگان‌های مقاومت بسیج بعد از نمایش رژه پیاده، مانور اختصاصی موتور‌سواری و عملیات راپل اقدام به شبیه‌سازی درگیری خیابانی با بهره‌گیری از تجربه وقایع سال 88 كردند.

در این مانور عده‌ای در نقش اغتشاش‌گر به سمت نیروهای یگان ویژه بسیج سنگ پرتاب كردند و یگان ویژه بسیج با اقدامات غافلگیرانه تمامی عوامل را پراكنده كرد. در جریان این مانور تعدادی از نیروهای بسیجی زخمی شدند.
پارس دیلی نیوز

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۳, جمعه

انتقاد از وضعیت حقوق بشر ایران در گزارش سالانه عفو بین‌الملل

article picture


سازمان عفو بین‌الملل در گزارش سالانه جدید خود از وضعیت حقوق بشر در جهان، به موارد نقض حقوق بشر در ایران، از جمله اعدام، صدور احکام ناعادلانه، بازداشت، شکنجه و تبعیض علیه زنان و اقلیت‌های قومی اشاره کرده است.
این سازمان در گزارش اخیر خود آورده که در سال ۲۰۱۰، دستکم ۲۵۲ تن در ایران اعدام شده‌اند و تأکید کرده است که طبق «گزارش‌های موثق دریافتی» در این سال بیش از ۳۰۰ مورد اعدام دیگر در ایران صورت گرفته که بیشتر آن‌ها در زندان وکیل‌آباد مشهد به اجرا درآمده، اما مقام‌های رسمی جمهوری اسلامی آن‌ها را تأیید نکرده‌اند.
بر اساس این‌گزارش همچنین دستکم ۱۴۳ تن که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشته‌اند، اکنون در صف اعدام قرار دارند و حداقل یک مجرم صغیر در سال گذشته اعدام شده است.
سازمان عفو بین‌الملل همچنین خاطرنشان کرده که در یک‌سال گذشته صدور حکم سنگسار همچنان ادامه داشته، اما بر اساس گزارش‌های رسیده هیچ حکم سنگساری در این مدت به اجرا در نیامده است.
گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل در ادامه افزوده است که اجرای حکم شلاق و قطع عضو از دیگر موارد نقض حقوق بشری است که همچنان در ایران صورت می‌گیرد.
بر اساس این گزارش زندانیان در ایران تحت شرایط نامطلوبی نگهداری می‌شوند و بسیاری از آن‌ها از دسترسی به وکیل محروم هستند.
این سازمان همچنین به شکنجه زندانیان از طریق ضرب و شتم شدید، فرو کردن سر زندانیان در کاسه توالت، اعدام‌های ساختگی، محبوس کردن زندانیان در سلول‌های بسیار کوچک، محروم کردن آن‌ها از آب، نور غذا و مراجعه به پزشک اشاره کرده است.
در گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل از وضعیت حقوق بشر در ایران، ضمن یادآوری وقایع بازداشتگاه کهریزک و حمله به کوی دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۸، آمده است که «نیروهای امنیتی»، همچنان بدون «تقریبا هیچ‌گونه مجازاتی»، به نقض حقوق بشر می‌پردازند.
نبود آزادی بیان و آزادی مذهب، تبعیض علیه زنان و اقلیت‌های قومی و همچنین آزار و اذیت فعالان حقوق بشر در ایران، از دیگر مواردی است که در این گزارش به آن‌ها اشاره شده است.
«۱۷۴ تن همچنان در گوانتانامو زندانی هستند»
سازمان عفو بین‌الملل در گزارش خود خاطر نشان کرده‌است که علیرغم وعده باراک اوباما در مورد تعطیلی کامل زندان گوانتانامو تا ژانویه سال ۲۰۱۰، همچنان ۱۷۴ زندانی، در این بازداشتگاه نگهداری می‌شوند.
باراک‌ اوباما نوامبر سال ۲۰۰۹ اعلام کرده‌بود که برخلاف وعده پیشین، بازداشتگاه گوانتانامو در موعد مقرر تعطیل نخواهد شد.
این گزارش همچنین افزوده است که در حال حاضر صدها زندانی در زندان ایالات متحده در ولایت پروان افغانستان نگهداری می‌شوند؛ زندانی که به گفته آمریکا افرادی که تهدید بزرگی برای آمریکا به شمار می‌روند در آن‌جا زندانی هستند.
در این گزارش همچنین آمده است که در یک‌سال گذشته ۴۶ زندانی، ۴۵ مرد و یک زن در آمریکا اعدام شده‌اند؛ ۴۴ تن از طریق تزریق، یک تن به وسیله جریان الکتریسیته و یک نفر نیز با شلیک گلوله.

آزار و اذیت به یک دختر ۲۱ در زندان قرچک ورامین "کهریزک دوم"

article picture

روز سه شنبه در پی درگیری در سوله ۷ زندان زنان قرچک ورامین، چندین نفر از زندانیان این بند به دختر ۲۱ ساله‌ای حمله‌ور شده و وی را مورد آزار و اذیت و تجاوز قرار دادند.


به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» این آزار و اذیت در حالی اتفاق افتاد که سایر زندانیان و همچنین نگهبانان بند حضور داشتند و شاهد این ماجرا بودند، اما واکنشی نشان ندادند. وضعیت جسمی و روحی این زندانی ۲۱ ساله در پی این آزار و اذیت وخیم گزارش شده است.
مسئولین زندان که تنها شاهد وناظر این اتفاق دهشتناک بوده و هیچ واکنش در جهت جلوگیری از این اقدام به عمل نیاوردند حتی از انتقال این زندانی به بهداری خودداری کرده‌اند.

طی روزهای گذشته بسیاری از زندانیان از جمله زندانیان سیاسی زن همچون شبنم مددزاده، فریبا کمال‌آبادی، کبری بنازاده امیرخیزی، مریم حاجیلویی، مطهره بهرامی، مهوش ثابت و مریم اکبرزاده به این زندان منتقل شده‌اند. همچنین در طی این روزها گزارش‌های متعددی از وضعیت بد این زندان که دارای استاندارهای لازم نیست گزارش شده است، اما مسئوین سازمان زندان‌ها اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

تجمع كارگران شهرداری برازجان

article picture

گزارش دریافتی: صبح امروز تعدادي از كارگران شهرداري برازجان مقابل ساختمان شهرداري تجمع كردند.

به گزارش "سوك" اين كارگران در اعتراض به آنچه كه كاهش اضافه كار و مزاياي كارگري گفته مي شد تجمع كرده و خواستار رسيدگي مسئولين به اين موضوع شدند.

گفتني است كاهش اضافه كاري و مزاياي كارگران شهرداري برازجان مدتي است به يك چالش در اين شهرداري تبديل شده است.
پارس دیلی نیوز

عتراض کارگران اخراجی گل‌گهر سیرجان

article picture

جمعی از کارگران کارخانه گندله‌سازی و هماتیت مجتمع سنگ آهن گل‌گهر سیرجان از روز یکشنبه تا روز چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 در اعتراض به اخراج بی‌دلیل می‌خواندند، مقابل درب کارخانه تجمع کردند.


به گزارش سایت حکومتی آفتاب ،این اعتراض در روز سه‌شنبه به همراه خانواده‌های‌شان با حضور در مجتمع گل‌گهر همراه بود که شب را نیز در همانجا سپری کردند.
گفته می‌شود که در روز چهارشنبه در ادامه این اعتراضات، برخی از کارکنان اداری ساختمان 45 گل‌گهر نیز در حمایت از کارگران اخراجی به آنها پیوستند.

کارگران می‌گویند: 90 نفر از کارکنان قدیمی گل‌گهر را بعد از گرفتن آزمون و به بهانه نداشتن شرایط سنی اخراج کرده‌اند. آنها عنوان کردند این اعتراض‌ها جهت تحقق حقوق خود و بازگشت بر سر کار می‌باشد.

عکس‌ها مربوط به روز سشنبه 20 اردیبهشت ماه 1390 می‌باشد که حرکت اعتراضی کارگران اخراجی گل‌گهر به همراه خانواده‌های‌شان در جلوی درب کارخانه و همچنین داخل کارخانه را نشان می‌دهد.

برگرفته از : سایت حکومتی آفتاب

آخوند مکار: بی‌حجاب‌های ادارات را بیرون کنید،نیروی انتظامی برخورد فیزیکی کند

article picture


منبع حکومتی : آخوند مكار شیرازی با بیان این كه دشمنان تمام تلاش خود را برای گسترش مفاسد اخلاقی در میان جوانان به كار می بندند، اظهار كرد: بدانید مواد مخدر در كشور ما سیاسی است و این كه بگوییم افراد مافیا به دنبال سوداگری هستند تنها این مسأله نیست، آن‌ها می‌خواهند از طریق مواد مخدر جوانان ما را بگیرند و اعتقادات آن‌ها را به مسائل دینی كم‌رنگ كنند.
آخوند مکار شیرازی گفت:وقتی سخن از مبارزه با مفاسد اخلاقی می‌شود، برخی تصور می‌كنند این مسأله تنها یک جنبه معنوی دارد و نباید در آن مسأله مادی و یا دیگر مسائل را دخیل دانست، در حالی كه این برداشت بسیار نادرست است.
وی گفت:امروز خوشبختانه تصمصیم نیروی انتظامی بر برخورد جدی با مفاسد اخلاقی است كه این رویكرد قابل تقدیر است؛ زیرا اگر مفاسد اخلاقی در جامعه افزایش یابد برای آینده كشور خطرناک خواهد بود.
این آخوند مکار ادامه داد: متاسفانه آمار بدحجابی، بی‌حجابی و معتادین در جامعه افزایش یافته است؛ بنابراین نیروی انتظامی باید در مرحله نخست از طریق برنامه‌های فرهنگی همچون ارشاد، تذكر و نصحیت این موضوع را پیگیری كند.
وی گفت: اما كسانی كه لجوج و قانون‌شكن هستند باید نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد جدی داشته باشد تا در جامعه مشكل‌ساز نشوند.
آخوند مکار شیرازی گفت:امروز همه وظیفه دارند به فریضه امر به معروف و نهی از منكر عمل كنند و تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست كه با مفاسد اخلاقی مبارزه كند؛ البته برای برخورد فیزیكی باید نیروی انتظامی وارد عمل شود.
وی ادامه داد: نخستین گام برای مبارزه با مفاسد اخلاقی باید از سوی دولت آغاز شود و افراد بدحجاب و بی‌حجاب در ادارات تصفیه حساب شوند و این كار مشكلی برای دولت نیست.

برگرفته از سایت حکومتی آفتاب

محمد علی طاهری به اتهام ارتداد بازداشت شد

article picture


محمد علی طاهری بنیانگذار "طب‌های مکمل ایرانی فرا درمانی و سایمنتولوژی" به اتهام ارتداد برای سومین بار توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نامبرده پیش‌تر بدنبال طرح شکوائیه اطلاعات سپاه، مدت ۶۸ روز در سلول انفرادی بند ۲- الف از تاریخ ۲۹/۱/۸۹ محبوس و کلیه اسناد شخصی و عکس های خانوادگی ایشان توسط اطلاعات سپاه ضبط شده بود.

وی نهایتا با تودیع قرار یک صد میلیون تومانی آزاد شد.

پرونده کنونی وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه در دست بررسی است.

گفته می‌شود نامبرده در دهه ۶۰ به اتهام همکاری با سازمان "چریک‌های فدایی خلق ایران" نیز بازداشت شده بود.
هرانا

محکومیت یکی از دانشجویان مقطع دکترا دانشگاه تهران به زندان

article picture


آوات رضانیا از دانشجویان دوره دکتری علوم ارتباطات دانشگاه تهران از سوی شعبه ۲ دادگاه نظامی تهران به ریاست قاضی فراتی به زندان و جریمه محکوم شد.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران پس از انتشار خبر صدور احکام مته‌مان کوی دانشگاه از سوی سخنگوی قوه قضایه در نشت خبری روز دوشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ماه، آوات رضانیا از دانشجویان کرد این دانشگاه به اتهام "اخلال در نظم عمومی" به ۳ ماه حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق بدل به ۳ میلیون جریمه محکوم شده است.

این حکم بدوی است و به مدت بیست روز قابل تجدیدنظر خواهی خواهد بود.

لازم به ذکر است، آقای آوات رضانیا از اساتید قبلی جامعه‌شناسی دانشگاه آزاد سنندج است که اواخر سال گذشته به دستور وزارت اطلاعات از تدریس در این دانشگاه منع شد.
پارس دیلی نیوز

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۲, پنجشنبه

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران: ایران می بایستی دوروتی پرواز را آزاد کند

article picture


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران امروز با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری دوروتی (هما) پرواز، گزارشگر سرویس انگلیسی زبان آنلاین شبکه خبری الجزیره شد.
این کمیته با اشاره به خبر امروز شبکه خبری الجزیره مبنی بر اینکه که دولت سوریه، دوروتی پرواز، روزنامه‌نگار سرویس انگلیسی زبان این شبکه را به ایران تحویل داده است، خواستار آزادی فوری وی گردید.
محمد عبدالدایم هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقای کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران گفت: «تحویل آشکار دوروتی پرواز توسط سوریه به ایران در حالی که وی شهروندی آمریکایی و کانادایی نیز می‌باشد انتخابی غیر مسئولانه است».
وی اضافه کرد: «با توجه به پیشینه بسیار بد آزادی مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران، ما نگران سلامت خانم پرواز هستیم».
در بیانیه کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران آمده است که خانم پرواز نهم اردیبهشت ماه سال جاری وارد سوریه شده و از آن پس اطلاعی از وی در دست نیست. وی شهروندی آمریکایی کانادایی با ملیت ایرانی است که توسط سرویس امنیتی ناشناسی در سوریه بازداشت شده است.
چهاردهم اردیبهشت ماه دولت دمشق تائید کرد که وی تحت بازداشت است، اگرچه گزارش رسانه‌های محلی از انتقال وی در یازدهم اردیبهشت ماه به ایران حکایت داشت.
بنا بر بررسی های کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران، در سال 2010، ایران به همراه چین بیشترین تعداد روزنامه نگاران زندانی را داشته‌اند.
http://www.cpj.org/2011/05/iran-must-release-dorothy-parvaz.php#more
http://parsdailynews.com/83203.htm
 

کاریکاتور

article picture


دعوای دولت آخوندی و مجلس آخوندی ، بر سر وزارتخانه های آخوندی
نیک آهنگ کوثر ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰
 

محکومیت غیرانسانی و سنگین 31 سال زندان برای دانشجوی زنداني

بنا بر آخرین گزارش های دریافتی، زندانی سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) مصطفی اسکندری با اتهاماتی واهی همچون «تشويش اذهان عمومی» و «مصاحبه با رسانه‌های بيگانه» به حکم سنگین 31 سال زندان محکوم گردیده است. به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، این دانشجوی رشته پزشکی از بازداشت شدگان مراسم چهلم ندا آقا سلطان در بهشت زهرا می‌باشد که در هشتم مردادماه سال 88 به همراه همسرش، کبری زاغه دوست بازداشت و به حکم سنگین 31 سال زندان محکوم گردید.

مصطفی اسکندری پس از بازداشت در هشتم مردادماه و با اتهاماتی نظیر «اقدام عليه امنيت ملی» و «تشويش اذهان عمومی» و «مصاحبه با رسانه‌های بيگانه» بازداشت و نهایتاً در سکوت رسانه‌های خبری، به 31 سال زندان محکوم گردید. وی در طول بازجویی‌ها در زندان اوین نیز به‌شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته که در نتیجه این امر در طول بازجویی‌ها دچار شکستگی دنده و بینی گردید و پس از انتقال به زندان رجایی شهر کرج نیز به علت اعتراضات پیاپی خود به شرایط زندان و رفتار مسئولان زندان بارها از سوی مسئولان زندان به اعدام یا قتل توسط زندانیان اعدامی دیگر تهدید شد.
مصطفی اسکندری بیش از 7 ماه را در انفرادهای 209 و 240 سپری کرده و سپس به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد و پس از سپپری کردن مدت ها انفرادی در سلول های انفرادی بند یک این زندان معروف به «سگدونی» هم اکنون در بند ویژه امنیتی این زندان به‌سر می‌برد.
قاضی پیرعباسی، قاضی پرونده آقای اسکندری علاوه بر صدور حکم سنگین زندان برای این زندانی سیاسی با هدف فشار مضاعف بر وی، کبری زاغه دوست همسر آقای اسکندری را که وی نیز نزدیک به دو سال را در بازداشت بوده است با تهدید به صدور حکم سنگین زندان وادار به طلاق از این زندانی سیاسی می‌کند.
اسکندری فروردین ماه سال گذشته نیز با انتشار نامه‌ای از زندان رجایی شهر کرج خواستار اعزام یک نماینده ویژه از سوی دادگاه جنایی بین المللی لاهه برای ملاقات با وی و دیگر زندانیان سیاسی و همچنین رسیدگی به جنایات مقامات جمهوری اسلامی گردید.ایران کارگر

اصرار نهادهاي امنيتي قوچان براي نابودی كتابهاي طريقت نعمت اللهي گنابادي


در پي پلمپ مغازه كتابفروشي احمد جمشيدي از دراويش طريقت نعمت اللهي گنابادي در شهرستان قوچان و ضبط كتابهاي عرفاني موجود در آن ، مراكز امنيتي اين شهرستان قصد خميركردن اين كتابها را دارند . 
به گزارش خبرنگار سايت مجذوبان نور ؛ مغازه كتابفروشي متعلق به آقاي جمشيدي در شهرستان قوچان ، در تاريخ 27 آذرماه سال گذشته با فشار اداره اطلاعات ، از سوي اداره اماكن عمومي قوچان بدون اخطار قبلي ،‌ پلمپ شد و در تاريخ 21 اسفندماه با پيگيري موضوع از طريق مراجع قضايي ، از مغازه مزبور فك پلمپ گرديد اما به دستور رياست اداره اماكن عمومي نيروي انتظامي اين شهرستان ، مغازه كتابفروشي كاملاً تخليه و كتابها به اداره ارشاد سپرده شد تا اظهارنظر نمايد . 
بنابراين گزارش ؛ به آقاي جمشيدي اعلام شده كه كليه اين كتابها چون مربوط به دراويش و عرفان است مي بايست خمير شود و ملاك ما براي داشتن مجوز ، از سال 84 و پس از روي كار آمدن دولت نهم مي باشد . 
گفتني است همچنين احمد جمشيدي در تاريخ 24 فروردين ماه از سوي اداره اطلاعات شهرستان قوچان احضار شد كه به دليل غيرقانوني بودن اين اقدام مأمورين ، از حضور در اين نهاد امنيتي خودداري كرد . 
تصوير ليست كتب ضبط شده از اين كتابفروشي كه جهت خميركردن تحويل اداره ارشاد قوچان شده است و صورتجلسه ضبط اموال:
برگرفته : وب سایت مجذوبان نور

سرکوب زنان آزاده محکوم استسرکوب زنان آزاده محکوم است
ماده نهم کنوانسيون حذف کليه اشکال تبعيض عليه زنان

1-دولتهاي عضو به زنان، حقوق مساوي با مردان در زمينه کسب، تغيير و يا حفظ تابعيت اعطاء خواهند کرد. دولتها بويژه تضمين و اطمينان خواهند داد که ازدواج (زن با مرد خارجي) تغيير تابعيت شوهر در طي دوران ازدواج، خود بخود موجب تغيير تابعيت، عدم تابعيت يا تحميل تابعيت شوهر به زن نخواهد شد.
2- دولتهاي عضو به زنان و مردان در مورد تابعيت فرزندانشان حقوق مساوي اعطا خواهند نمود.

سرکوب زنان آزاده محکوم است
فراخوان
سخنرانی، بحث وگفتگو درپالتاک 
زنان فعال و جمهوری اسلامی ایران

 سخنرانان وموضوع سخنرانی:
پریس کی نژاد فعال حقوق بشر، سخنگوی کانون حقوق بشر و روابط بين الملل ال ياسين
مروری بر وضعیت زنان فعال و دلایل برخورد با آنان در ایران
روناک ایازی: مدافع حقوق بشر و مسئول کمیته دفاع از حقوق زنان
بررسی بازداشت و زندان زنان آزاده  در ایران
داستانخوانی : میترا درویشیان، نویسنده و فعال حقوق بشر
 مکان: پالتاک
Paltalk:
Social Issues and Politics
Human Rights
Kanoon Defa az Hoqoq Bashar dar Iran Iran
  
زمان شنبه 21 مای  ساعت 19 به وقت اروپای مرکزی

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
کمیته دفاع از حقوق زنان

اسماعیل عبدی، فعال صنفی معلمان به دادگاه احضار شداسماعیل عبدی، عضو کانون صنفی معلمان و معلم ریاضی دبیرستان‌های اسلامشهر و تهران، امروز چهارشنبه به صورت تلفنی به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب احضار شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران طبق این احضار وی باید روز شنبه هفته آینده و در ساعت ۹ صبح به دادگاه مراجعه نماید.
عبدی، در تابستان ۸۹ پس از گفت‌و‌گو با یکی از رسانه‌های خارجی، بازداشت گردید و مدت ۴۴ روز را در زندان اوین گذراند وی هم اکنون با قرار وثیقه به صورت موقت آزاد است.
پروندهٔ این عضو کانون صنفی معلمان بار‌ها در دادگاه‌های انقلاب اسلامشهر و کرج و تهران جابجا شده و نامبرده نیز بار‌ها به این شعبه‌ها احضار شده است.
در احضار اخیرنیز مشخص نیست جلسهٔ روز شنبه، برگزاری دادگاه است و یا جلسه‌ای برای تکمیل پرونده. گفتنی است که اسماعیل عبدی افزون بر آموزش ریاضی آموزشگر شطرنج نیز می‌باشد.

هرانا


جمع‌آوری ماهواره با اقدامات تکاوری
خبرگزاری هرانا - صبح سه‌شنبه ماموران نيروی انتظامی در گروهی ويژه و ضربتی بشقاب‌های ماهواره برخی بلوک‌های شهرک اکباتان را جمع‌آوری کردند.
روزنامه مردمسالاری نوشت: ماموران بخش امنيت اخلاقی نيروی انتظامی با استفاده از کابل و تجهيزات مجهز تکاوری بشقاب‌های ماهواره مستقر در ديوار آپارتمان‌های اين شهرک را جمع‌آوری کردند.
بر اساس گزارش شاهدان عينی ماموران نيروی انتظامی در چند مورد اقدام به ورود به منازل کرده‌اند.
گفتنی ست طرح جمع آوری تجهیزات ماهواره‌ای چندی ست که وارد مرحلهٔ تازه‌ای شده است.

سوریه خبرنگار ایرانی ـ آمریکایی الجزیره را به جمهوری اسلامی تحویل داد
هما(دروثی) پرواز، در روز ۲۹ آوریل و در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی دمشق توسط نیروهای امنیتی سوریه بازداشت شد و اکنون روشن گردیده که وی در تهران است.
به گزارش تارنمای شبکه الجزیره، هما پرواز که ملیت‌ کانادایی نیز دارد، برای پوشش خبری ناآرامی‌های سوریه از سوی شبکه الجزیره به دمشق رفته بود.
مقامات سوریه‌ای پیش از این به الجزیره گفته بودند که این خبرنگار ۳۹ ساله آزاد خواهد شد.
سخنگوی الجزیره امروز اعلام کرد: «ما هم‌اکنون اطلاعاتی به‌دست آورده‌ایم که نشان می‌دهد وی به تهران فرستاده شده است.»
وی افزود: «ما از مقامات ایرانی خواستار اطلاعاتی برای دسترسی به دروثی هستیم و می‌خواهیم که وی را آزاد کنند. ما از روز ۲۹ آوریل که وی دوحه را به مقصد دمشق ترک کرد هیچ‌گونه تماسی با او نداشته‌ایم و عمیقأ نگران حال وی هستیم.»
سفارت سوریه در واشنگتن روز گذشته در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد خانم پرواز قصد داشته «به شکل غیر قانونی با ویزای ایرانی که تاریخ آن اعتباری نداشت»، وارد خاک سوریه شود و به همین خاطر به ایران بازگردانده شد.
این بیانیه می‌افزاید خانم پرواز در تاریخ اول ماه مه «توسط کنسول ایران با شرکت هواپیمایی کاسپین با پرواز شماره ۷۹۰۵ به مقصد تهران» پرواز کرده است.
پیش از این در روز دوم ماه مه، شبکه الجزیره از واکنش علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران به بازداشت هما پرواز گزارش داده بود.
به گزارش الجزیره، صالحی در پاسخ به این سؤال که تعهد ایران در قبال خانم پرواز چیست، اظهار داشته است: «من امیدوارم این خبر صحت نداشته باشد اما در صورت صحت آن، ما از دولت سوریه تقاضا داریم به این موضوع رسیدگی کند.»
اعضای خانواده هما پرواز نیز خواهان آزادی وی شده‌اند. آن‌ها در بیانیه‌ای نوشته‌اند: «او دختر، خواهر و نامزدی دوست‌داشتنی و همچنین روزنامه‌نگاری متعهد بود.»
آن‌ها افزوده‌اند: «اکنون نزدیک به دو هفته از بازداشت وی می‌گذرد. ما بار دیگر می‌خواهیم که دروثی فورأ آزاد شده و به نزد خانواده خود بازگردد.»
هما پرواز از سال ۲۰۱۰ میلادی با شبکه الجزیره همکاری می‌کند. وی که پدرش ایرانی و مادرش آمریکایی است، فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری از دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آریزونا است.
فعالیت برای رسانه‌های ژاپن، آمریکا و کانادا و نیز فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه روزنامه‌نگاری در دو دانشگاه هاروارد و کمبریج از سوابق اوست.
رهانا

مریم بهرمن فعال جنبش زنان در شیراز بازداشت شد
در ساعت هفت و نیم صبح ۲۱ اردیبهشت، چند تن از مٱموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت به منزل این فعال اجتماعی مراجعه کرده و بعد از سه ساعت بازرسی منزل (اتاق شخصی) و ضبط بعضی از اموال شخصی،‌ از جمله تلفن همراه، چند جلد کتاب، لپ‌تاپ و…، ایشان را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت کردند.
به گزارش تارنمای تغییر برای برابری، خبر بازداشت مریم را خانواده و دوستان او تایید کردند.
مریم بهرمن فعال اجتماعی و از فعالان کمپین یک میلیون امضا در شیراز ، سال هاست که در عرصه حقوق مدنی و زنان فعالیت دارد. او نویسنده وبلاگ های “یک ورق پاره دیگر” و “ورق پاره در تبعید” است. مریم از سخنرانان پنجاه و پنجمین نشست کمسیون مقام زن بود که در آن اجلاس گزارشی درباره فن آوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد جنسیتی با نگاهی به وضعیت زنان در ایران ارائه داد.
رهانا

محبوبه کرمی برای اجرای حکم سه سال زندان احضار شد
محبوبه کرمی، بر اساس احضاریه ای که به او رسیده است، می بایست ظرف سه روز خود را به دادسرای اوین معرفی کند.
به گزارش تارنمای تغییر برای برابری، کرمی در شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پیش از این در دادگاه بدوی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی، به تحمل چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
اتهامات محبوبه کرمی “فعالیت حقوق بشری”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور” و “نشر اکاذیب” عنوان شده بود.
وی از اتهام “نشر اکاذیب” مبرا شده و برای عضویت در “مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران” به تحمل دو سال حبس و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور” نیز به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
محبوبه کرمی، عضو کمپین یک میلیون امضا، در روز ۱۱ اسفند ماه ۱۳۸۸با هجوم ماموران امنیتی به منزلش بازداشت و پس از گذشت ۱۷۰ روز، شامگاه چهارشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
محبوبه کرمی پیش از این هم پنج بار بازداشت شده بود. بار اول و دوم در رابطه با درگیری های ۱۸ تیر، بار سوم۲۴ خرداد ۱۳۸۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی که پس از ۷۰ روز آزاد شد. باردیگر، ۶ فروردین ۱۳۸۸ به همراه ۱۱ تن از اعضای کمپین و مادران صلح که قصد دیدار نوروزی با خانواده زهرا بنی یعقوب را داشتند به اتهام اخلال در نظم عمومی دستگیر و پس از ۱۳ روز آزاد شد. در همه پرونده های فوق، حکم تبرئه برای وی صادر شده بود.
رهانا

درگیری نیروهای انتظامی و مردم شهر نوسود جهت بازداشت شهروندان


در پی قصد نیروهای انتظامی جهت بازداشت شهروندان مرز نشین در نوسود از توابع پاوه کرمانشاه درگیریی‌هایی بین مردم منطقه و نیروهای انتظامی رخ داد.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای هنگ مرزی بخش مرزی نوسود از توابع شهر پاوه استان کرمانشاه روز شنبه مورخ ۱۷ اردیبهشت ماه جهت بازداشت تعدادی از شهروندان به وسلیه یک کاروان نظامی از پاوه به نوسود مراجعه نموده و طبق دستور دادگاه اقدام به بازداشت شهروندان کرد این منطقه مرزی نمودند.
در پی این اقدامات، مردم نوسود به اعلام مخالفت به بازداشت ایشان برخواستند که در پی آن نیروهای هنگ مرزی در میدان مولوی این شهر با مردم معترض درگیر شده و با باتوم به مردم حمله ور می‌شوند.

محسن قلعی، فعال مطبوعاتی بازداشت شدمحسن قلعی خبرنگار سیاسی هفته نامه :عطر یاس"، در چهاردهم اردی بهشت ماه و بعد از مراجعه حضوری به دادسرای اوین بازداشت شد. 

به گزارش کلمه، محسن قلعی خبرنگار سیاسی هفته نامه عطر یاس، بدون دلیل موجهی در بعد از مراجعه حضوری به دادسرای اوین بازداشت شده و ماموران امنیتی برای انتقال قلعی به تهران، به دفترا ین هفته نامه در اراک یورش بردند و بدون هرگونه مجوزی، آن محل را تفتیش کردند. 
این گزارش افزود افرادی نا‌شناس برای بردن قلعی بدون هیچ گونه حکم قضایی به اراک مراجعه کردند اما مسوئلان امنیتی استان هرگونه ارتباط با این افراد نا‌شناس را رد کرده و از حضور آن‌ها اظهار بی‌اطلاعی کردند. 
ماموران اعزامی از پایتخت، همچنین به تفتیش منزل قلعی پرداخته و کامپیو‌تر و بخشی از وسایل وی را همراه خود بردند. 
آن‌ها سپس با توسل به بازپرس شعبه اول دادسرای اراک و ارسال احضاریه، بدون درج اتهام و با اخذ تعهد از پدر قلعی موفق شدند وی را با بهانۀ "فقط چند سوال"، به تهران بکشانند. 
گفتنی است از زمان حضور محسن قلعی در دادسرای اوین تاکنون هیچ اطلاعی از وی در دست نیست.
قلعی از خبر نگاران سیاسی استان مرکزی و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی می‌باشد.هرانا

سوريه دوروتی پرواز، خبرنگار الجزیره، را به ايران تحويل داده است

 دوروتی (هما) پرواز

شبکه الجزيره روز چهارشنبه با انتشار بيانيه‌ای اعلام کرد که مقام‌های سوريه گفته‌اند، دوروتی پرواز، خبرنگار اين شبکه را که دارای تابعيت ایرانی، آمريکايی و کانادايی است، پس از بازداشت در دمشق به ايران تحويل داده‌اند.

شبکه الجزيره می‌گويد، مقام‌های سوريه به اين شبکه اطلاع داده‌اند که دوروتی پرواز ، خبرنگار ۳۹ ساله شبکه انگليسی الجزيره، هم اکنون در اختيار مقامات ايران است.
دوروتی پرواز آخرين بار در ۲۹ آوريل به هنگام مسافرت به سوريه برای تهيه گزارش از اعتراضات در اين کشور در دوحه ديده شده بود.
شبکه الجزيره می‌گويد، در چهارم ماه مه مقامات سوريه تاييد کردند که وی را بازداشت کرده اند. اما يک هفته پس از آن مقام‌های این کشور اعلام کردند که وی از اول ماه مه در اين کشور نيست، بدون اين که توضيح دهند، اين خبرنگار شبکه الجزيره در کجا به سر می برد.
به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، تاکنون مقامات رسمی ايران واکنشی به خبر تحويل دوروتی پرواز به ایران نشان نداده‌اند، اما چنانچه اين خبر درست باشد نشانه ای از همکاری نزديک جمهوری اسلامی با حکومت بشار اسد در سرکوب معترضان سوری خواهد بود.
شبکه الجزيره در بيانيه خود از مقامات جمهوری اسلامی ايران خواسته است تا وضعيت دوروتی پرواز را مشخص کند.
شبکه الجزيره ضمن ابراز نگرانی عميق خود نسبت به سلامتی دوروتی پرواز، گفته است: «ما اطلاعاتی دريافت کرده ايم که حاکی از آن است که وی در تهران نگهداری می شود.»
اين شبکه خبری در ادامه گفته است: «ما ازمقامات ايران می خواهيم اطلاعاتی درباره دورتی و همچنين اجازه دسترسی به وی را بدهند.»
شبکه الجزيره همچنين خواستار آزادی فوری دوروتی پرواز شده است.
دوروتی پرواز همکاری خود را با شبکه الجزيره از سال ۲۰۱۰ شروع کرده است. وی پيشتر با سفر به ژاپن گزارش‌هايی در مورد سونامی و زلزله در اين کشور تهيه کرده بود.
به گزارش شبکه الجزيره دوروتی پرواز، فوق ليسانس روزنامه‌نگاری از دانشگاه آريزونا دارد و دوره های فلوشيب را در دانشگاه هاروارد و کمبريج گذرانده است.منبع : رادیو فردا

چهارشنبه، ۸ بامداد، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰

 jeld

طبق گزارش خبرنگار خبرنامه ملّی ایرانیان از اسلو، یک بانو ۳۰ ساله ایرانی‌ که چندی پیش به همراه دختر ۶ ساله خود به نروژ آماده بود، پس از مدتی‌ سر گردانی و بلاتکلیفی حکم ترک خاک دریافت کرده، که به خاطر ترس از اخراج و داشتن مسائل سیاسی و اجتماعی در کمپ وللا با خودکشی خود قصد پایان دادن به زندگی خود را داشت. پس از گذشت یکساعت با آمدن هلیکوپتر نجات و چند آمبولانس و نیروهای ویژه پلیس به بیمارستان یویک منتقل داده شد.


خبرنامه ملی ایرانیان

فراخوان، اعتراض به جمهوری اسلامی در مقابل سازمان جهانی کار -پنجشنبه 9 ژوئن

article picture

مردم آزاده ،فعالین سیاسی _اجتماعی عدالت طلب وآزادیخواه ،هواداران وفعالین جنبش کارگری

همانگونه که مطلع هستید سازمان جهانی کار ، اجلاس سالانه خود را طبق روال در شهر ژنو برگزار میکند ،در این جلسات در مورد روابط و اجرای قوانین کار در کشورهای مختلف توسط نماینده دولت ها ،نمایندگان کارفرمایی ونمایندگان کارگری بحث وتبادل نظرانجام میشود ،دراین رابطه و در جهان کنونی معمولا حقوق کارگران وزحمتکشان است که پایمال میشود وطبق معمول کارگران وزحمتکشان ایران هیچ نماینده ای برای رسانیدن صدای اعتراض خود در این اجلاس ندارند ،حکومت ضد کارگری و ضد مردمی جمهوری اسلامی ایران هرساله بصورت نمادین سه گروه ازنمایندگان وابسته به خود را به این جلسات اعزام میدارد وبا وقاحت تمام در مقابل اعتراضات به نقض مستمر حقوق کارگران ومزد بگیران وعدم رعایت مقاوله نامه های سازمان جهانی کار به درغگویی و دادن وعده های دروغین متوسل میشود.جمهوری اسلامی برای عضویت در سازمان تجارت جهانی (وارد شدن به بازار آزاد جهانی و کسب سود بیشتر برای تجار محترم !!!!!وغارت بیشتر مردم ایران) احتیاج به تاییدیه سازمان جهانی کار دارد.
اعتراضات کارگران وزحمتکشان در ایران ،نامه های اعتراضی وافشاگرانه نمایندگان تشکلات مستقل کارگری که با موج سرکوب وحشیانه رژیم حاکم در زندان و تبعید هستند،اعتراضات اتحادیه های بین المللی در همبستگی با کارگران ایران،اعتراضات پیگیر فعالین کارگری _سیاسی_اجتماعی ایرانی در خارج از کشور، تا کنون توانسته رژیم غارتگر و آزادی ستیز را افشاء نموده ومانعی شود برای رسیدن به اهداف ضد انسانی حکومت اسلامی ،باید این حرکت های اعتراضی تداوم یابد.مریم بهرمن فعال جنبش زنان بازداشت شدامروز، 21 اردیبهشت ماه 1390، مریم بهرمن فعال جنبش زنان در شیراز بازداشت شد.
ساعت هفت و نیم صبح امروز چند تن از مٱموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت به منزل این فعال اجتماعی مراجعه کرده و بعد از سه ساعت بازرسی منزل (اتاق شخصی) و ضبط بعضی از اموال شخصی،‌ از جمله تلفن همراه، چند جلد کتاب، لپ‌تاپ و...، ایشان را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت کرده‌‌اند.
گزارش دریافتی از مدرسه فمینیستی
 

25 اردیبهشت ، لیست دانشگاههایی که تا کنون به جمع اعتصاب پیوسته اند+ زمان و مکان

article picture


اعلام لیست دانشگاههایی که تا کنون به جمع اعتصاب پیوسته اند به همراه زمان و مکان تجمع ها
در بررسی ها و جلسات مختلف 25 اردیبهشتی ها زمان رسمی اعلام شده برای تجمع در دانشگاهها ساعت 11 تا 11.30 اعلام گشته و مکان آن صحن علنی دانشگاهها ذکر شده است .لکن برخی از دانشگاهها در بیانیه های خود زمان و مکان خاصی را اعلام نموده اند که در لیست انتهایی بیانیه به اختصار و موردا ذکر شده است و بی تردید در آن دانشگاهها آن زمان زمان رسمی خواهد بود.


- جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران ::: زمان 11.30 ، جلوی درب دانشکده فنی


2 - دانشجویان سبز دانشگاه امیر کبیر ، دانشجویان معترض دانشگاه امیر کبیر :::: زمان : 11.30 ، مکان : روبروی درب سلف مرکزی برادران

3 - جمعی از دانشجویان دانشگاه سوره

4 - دانشجویان سبز دانشگاه گیلان ::: زمان : اعلام نشده ، مکان : مسیر سرسبز بازارچه به سمت دانشکده کشاورزی

5 - جمعي از دانشجويان دانشگاه علم و صنعت

6 - دانشجویان سبز دانشگاه آزاد اسلامی ساری

7 - دانشجویان معترض دانشگاه هنر

8 - دانشجویان سبز دانشگاه بهشتی و جمعی از اعضای انجمن اسلامی بهشتی

9 - جمعي از دانشجويان دانشگاه علامه ، دانشجویان معترض علامه

10 - جمعی از دانشجویان دانشگاه مازندران

11 - دانشجویان سبز دانشگاه تبریز

12 - دانشجویان سبز دانشگاه علوم پزشکی تبریز

13 - دانشجویان سبز دانشگاه آزاد تبریز

14 - دانشجویان سبز دانشگاه صنعتی سهند

15 - دانشجويان سبز دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران ::: زمان : 12 ظهر ، مکان : مقابل درب دانشکده علوم انسانی

16- دانشجویان سبز دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم ::: زمان : 13 بعد از ظهر ، مکان : محوطه بیرونی دانشگاه (جنب آبنما)

17 - دانشجویان سبز دانشگاه آزاد کرج

18 – دانشجویان سبز دانشگاه بوعلی همدان

19 - دانشجویان سبز دانشگاه آزاد لاهیجان ::: زمان : ساعت 11 ، مکان : مقابل ساختمان فني و مهندسي (ميدان اصلي دانشگاه)

20 - جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران جنوب

21 - جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر اصفهان ::: زمان : 12 ظهر ،مکان: مقابل دانشکده فنی مهندسی

22 - دانشجویان سبز دانشگاه آزاد قائم شهر

23 - جمعی از دانشجویات تربیت معلم کرج

24- دانشجویان سبز دانشگاه پیام نور مازنداران

25- دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شرق (واحد قیامدشت) ::: زمان : اعلام نشده ، مکان : فضای سبز بین فاز یک و دو

26 - جمعی از فعالین دانشجویی و مدنی دانشگاه سمنان

27- دانشجویان دانشگاه آزاد واحد بیضاء فارس ::: زمان : 11 صبح ، مکان : حیاط دانشگاه

28 – انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا-ورامین

29 - دانشجویان آزادی خواه دانشگاه شیراز ::: زمان : ساعت 11 ، مکان : میدان پردیس ارم

30- دانشجويان سبز دانشگاه غیرانتفاعی شمال ::: زمان : اعلام نشده ، مکان : پیاده روی از مسير ورودي دانشگاه تا دانشكده علوم انساني

31- دانشجویان سبز دانشگاه آزاد اسلامي مشهد ::: زمان : 11:30 ، مکان : صحن علني دانشگاه

32 - جمعی از دانشجويان دانشگاه آزاد خرم آباد ::: زمان : ساعت 10.30 تا 13 ، مکان : روبروی دانشکده فنی مهندسی

33- جمعی از دانشجویان معترض دانشگاه آزاد اسلامی اراک ::: زمان : اعلام نشده ، مکان : صحن علنی دانشگاه

34 - جمعی از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس

35 - جمعی از دانشجویان دانشگاههای قزوین ::: زمان : اعلام نشده ، مکان : میدان قلم

36 - جمعی از دانشجویان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) مشهد
پارس دیلی نیوز

دو جوان اهل شهر پاوه به زندان محکوم شدند

article pictureصلاح فرج اللهی 23 ساله و صیاد خسروی 24 ساله، دو جوان کورد اهل شهر پاوه که مدتی قبل به اتهام همکاری با یکی از احزاب کردستانی به دست نیروهای اطلاعاتی شهر پاوه دستگیر شده بودند در تاریخ 15 اردیبهشت دادگاه آنان در شهر پاوه برگزار شد که طی یک حکم ناعادلانه صلاح فرج اللهی به 21 ماه زندان و پرداخت جریمه نقدی یک میلیون و هشت صد هزار تومان و صیاد خسروی به 3 سال زندان تعلیقی محکوم شد.
گزارش ارسالی از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی ملیتهای ایران
 

سازمان ملل: جمهوری اسلامی تحریم‌ها را دور می‌زند

در حالی که شرکت روسی سازنده‌ی نیروگاه هسته‌ای بوشهر، از راه‌اندازی آزمایشی این نیروگاه خبر می‌دهد، گزارشی منتشر شده از سوی سازمان ملل حاکی از آن است که جمهوری اسلامی تحریم‌های سازمان ملل را تعمدا و در همه‌ی گستره‌ها دور می‌زند.

طبق گزارشی که از سوی سازمان ملل منتشر شده، جمهوری اسلامی ایران با کمک شرکت‌های کاذب، معاملات بزرگ مالی پنهان و نیز ترابری پوشیده، تحریم‌های سازمان ملل را که به دلیل برنامه‌ی اتمی مناقشه‌برانگیز ایران وضع شده دور می‌زند. خبر انتشار این گزارش را آسوشیتدپرس اعلام کرده است.

کارشناسان اتمی سازمان ملل در گزارش خود نوشته‌اند که اگر چه تحریم‌های سازمان ملل کار تهیه‌ی مواد برای برنامه‌ی اتمی و موشکی ایران را دشوارتر، گران‌تر و مخاطره‌آمیزتر کرده است، ولی ایران همزمان «تعمدا و در همه‌ی گستره‌ها» تحریم‌های سازمان ملل را دور می‌زند.

در این گزارش همچنین آمده است که جمهوری اسلامی همچنان به برنامه‌های خود برای غنی‌سازی اورانیوم و تولید آب سنگین ادامه می‌دهد.


۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۱, چهارشنبه

فراموشی قاتلان به علت پوشیده بودن صورت ها


پس از گذشت 23 ماه از شبیخون گارد ویژه نیروی انتظامی و نیروهای لباس شخصی به کوی دانشگاه تهران، روز گذشته رئیس قوه قضائیه، دلیل طولانی شدن رسیدگی به این پرونده را "پوشیده بودن" صورت برخی حمله کنندگان عنوان کرد. وی نام هیچ کدام از متهمین را اعلام نکرد اما خاطرنشان کرد احکام حمله به کوی دانشگاه فراتر از حبس و جزای نقدی نخواهد بود. این در حالی است که  در نیمه شب 25 خرداد سال 88 دست کم 5 دانشجو توسط حمله کنندگان از پای در آمدند.
"پرونده سنگینی بود"، این را سخنگوی قوه قضائیه پس از سپری شدن نزدیک به دو سال از گذشت خونبارترین حمله به دانشگاه های کشور درتمام ادوار می گوید. محسنی اژه ای روز گذشته در یک کنفرانس خبری از اتمام رسیدگی به اتهامات، متهمین پرونده کوی دانشگاه خبر داد. به گفته او حکم چهل تن از متهمان " حبس" و "جزای نقدی" است؛متهمینی که محسنی اژه ای از بازگویی نام آنان امتناع ورزیده و خاطر نشان کرده است :" تا زمانی که حکم نهايی اين افراد صادر نشود نمی توانيم چيزی اعلام کنيم."
48 ساعت پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال 88، صدها مامور لباس شخصی و نیروی گارد ویژه نیروی انتظامی به کوی دانشگاه تهران حمله کردند. این شبیخون ساعاتی پس از نیمه شب 25 خرداد صورت گرفت و طی آن نیروهای انتظامی و شبه نظامی  دانشجویان را مورد ضرب و جرح کم سابقه ای قرار دادند.
میرحسین موسوی –ـ یکی از از دو رهبر سیاسی جنبش سبز-ـ  در ابراز انزجار از حمله به دانشجویان گفته بود: "به نظر کسانی که مشغول ضرب و شتم دانشجویان هستند، فرزندان این ملت از حیوانات هم کم ارزش تر می نماید و فاجعه بارتر اینکه در سطوح مختلف، مسئولین می گویند که نمی دانند حمله کنندگان چه کسانی هستند."
کشان کشان روی آسفالت


خون ریزی حسین رونقی در زندان و نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی
حسین رونقی ملکی، فعال حقوق بشر، که اندک زمانی پس از عمل جراحی کلیه به زندان بازگردانده شده بود، دچار خونریزی از محل جراحی شده و وضعیت نگران کننده‌ای دارد

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین رونقی ملکی شنبه ۱۷ اردی بهشت ماه از بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد که پس از عمل جراحی بسیار سنگین شش ساعته به زندان اوین منتقل شد، در زندان نیاز مبرم به تجهیزات پزشکی دارد.
این در حالیست که پزشک وی اعلام کرده بود بیمارش می‌بایست بعد از عمل مدتی را در بیمارستان برای تکمیل دوران درمانی، تحت نظر پزشکان بگذراند.
این فعال حقوق بشر بعد از انتقال به زندان اوین بدون داشتن دارو‌ها و لوازمات مورد نیاز دچار خون ریزی از محل مورد جراحی شده و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای دارد.
حسین رونقی به دلیل عدم رسیدگی مسئولین زندان دچار ناراحتی کلیه شده و در آزمایشات انجام شده مشخص گردید یکی از کلیه‌های این فعال حقوق بشر ۷۰ درصد کارایی و کلیه دیگر وی ۲۰ درصد کارایی خود را از دست داده است.
گفتنی ست این زندانی سیاسی در مدتی که در بیمارستان بستری و مورد عمل قرار گرفته بود به علت بد رفتاری مامورین امنیتی با پدر و پزشکش و به قفل و زنجیر کردن دست و پایش، دست به اعتصاب غذای دو روزه زد.
بگفته یکی از پزشکان، احتمال می‌رود حسین رونقی وبلاگ نویس زندانی به دلیل عدم رسیدگی به بیماری کلیه‌اش و مصرف مداوم داروهای مسکن، مبتلا به سنگ صفرا نیز شده باشد.
 
هرانا

۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۰, سه‌شنبه

تشدید فشار بر شهروندان بازاری در سلماس

در پی تشدید فشار بر شهروندان بازاری در سلماس، ماموران امنیتی به کنترل مغازه داران، اخطار، احضار و اخذ جریمه‌های نقدی از ایشان روی آورده‌اند.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، طی هفتهٔ گذشته ادارهٔ اماکن و اطلاعات حفاظت نیروی انتظامی شهرستان سلماس، طرحی را در سطح این شهرستان مبنی بر کنترل سیستم‌های رایانه‌ای موجود در مغازه‌ها و فروشگاه های این شهرستان اجرا نموده است.
در همین راستا از چندین مغازه و فروشگاه سیستم شهروندان ضبط و چندین نفر در این ارتباط احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.
هم چنین گزارش‌ها حاکی از آن است که مسئولین همین اداره چندین نفر در ارتباط با گذاشتن مانکن و عکس در ویترین‌ها و نداشتن پروانه کسب با جریمه‌های نقدی مواجه و مغازه‌های بعضی از این شهروندان نیز بر این اساس پلمپ شده است.
هرانا

محاکمهٔ یکی از فعالین سیاسی اصلاح طلب در دادگاه انقلاب تبریز

جلسهٔ رسیدگی به اتهامات سیامک اردوبازارچیان از روزنامه نگاران و فعالین سیاسی اصلاح طلب ساکن تبریز که در بهمن ماه ۸۹ بازداشت شده بود، در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده است. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، سیامک اردوبازارچیان از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر به اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور، توهین به رهبری، تشکیل و اداره گروه مورد محاکمه قرار گرفته است. 
وی از فعالین ستاد انتخاباتی موسوی در دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری در آذربایجان شرقی بود و به همین علت در شهریورماه سال ۸۸ از دانشگاه اخراج شد. 
این فعال سیاسی که دبیرکل یک جریان به نام «نهضت سبز آزادی» را بر عهده داشته، از فروردین ماه ۸۹ با اعلام موجودیت رسمی آن فعالیت‌هایش در این جریان را به صورت علنی دنبال نمود. 
این در حالیست که در تیر ماه ۸۹ پس از تماسی که از سوی یکی از شبکه‌های خبری بین المللی با وی اتخاذ شد در خیابان ابوریحان تبریز مورد ضرب و شتم خیابانی از سوی نیروهای لباس شخصی قرار گرفته که در این حادثه بینی‌اش از چندین جا شکست و تحت عمل جراحی قرار گرفت. 


تایید حکم دو سال حبسِ وحید لعلی پور، همسر مهدیه گلرو
حکم دو سال حبس وحید لعلی‌پور، همسر مهدیه گلرو، فعال دانشجویی، در دادگاه تجدید نظر تایید شد.
به گزارش سحام‌نیوز، قاضی در جلسه دادگاه تنها اعلام کرد که به دلیل "جوان بودن" و اینکه همسر وی نیز زندانی است، یک سال از این حکم برای چهار سال به صورت تعلیق در خواهد آمد و یک سال دیگر تعزیری است.
وحید لعلی‌پور ۱۱ آبان ماه سال ۸۸ همراه همسرش، مهدیه گلرو در یورش ماموران انتظامی به منزلشان بازداشت شد و اسفند ماه با قرار وثیقه ۵۰ میلیونی به طور موقت از زندان آزاد شد.
وی تا پیش از بازداشت هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشته و بازداشت وی صرفا جهت تحت فشار قرار دادن همسرش، مهدیه گلرو که از فعالان دانشجویی و عضو شورای دفاع از حق تحصیل است، صورت گرفت.
دادگاه لعلی‌پور روز هشتم آبان ماه ۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد.
در این دادگاه که بدون حضور وکیل و کاملا مشابه دادگاه همسرش، مهدیه گلرو برپا شد و به رغم نبود مستندات معتبر، اتهاماتی از جمله "تبلیغ علیه نظام" و "تجمع و تبانی" به وی تفهیم شد.

هرانا

مرگ یک کارگر در کرمانشاه بر اثر سقوط آسانسور

فرامرز علیزاده"، کارگر قراردادی کارخانهٔ آرد کرمانشاه، که چندی پیش بر اثر سقوطِ آسانسور محل کارش دچار مصدومیت شدید شده بود، در بیمارستان جان باخت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرامرز علیزاده‌ فرزند عباس، متاهل، دارای ۵ فرزند و اهل "کندوله"‌ جوانرود، حدود دو هفته پیش بر اثر سقوطِ آسانسور کارخانهٔ آرد کرمانشاه ار طبقهٔ سوم، دچار مصدومیت شدید شد.
نامبرده که به‌ بیمارستان طالقانی کرمانشاه منتقل شده بود، عصر روز یکشنبه‌ ۱۸ اردی بهشت ماه بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت.
مرگ این کارگر در حالیست که به علت قرارداد موقت کاری و فقدان بیمهٔ درمانی مسئولین بیمارستان طالقانی کرمانشاه نسبت به‌ مداوای نامبرده‌ اهمال و سهل انگاری بخرج داده‌اند.

گفتنی ست کارخانهٔ آرد کرمانشاه‌ واقع در منطقهٔ وکیل آقای کرمانشاه است و بسیاری از کارگران آن دارای قرارداد موقت هستند.هرانا

سه نفر در میاندوآب اعدام شدند


صبح امروز، سه شنبه، بیستم اردی بهشت ماه، سه شهروند در محوطهٔ زندان میاندوآب(استان آذربایجان غربی) به دار آویخته شدند. 
زئیس دادگستری میاندوآب، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا ضمن تایید اعدام سه تن اظهارداشت: "یکی از این سه نفر از اهالی می‌اندوآب و دو نفر دیگر از اهالی ارومیه بودند که در می‌اندوآب دستگیر و روانه زندان شده بودند."
مصطفی حبیبی، افزود: "این افراد پس از صدور حکم اعدام توسط دادگستری می‌اندوآب و تایید آن از سوی دیوان عالی کشور اعدام شدند."
بر اساس این گزارش اتهام اعدام شدگان "قاچاق مواد مخدر" ذکر شده است، هرچند که این اتهام از سوی منبع مستقلی تایید نشده است.
شایان ذکر است که روز گذشته نیز پنج زندانی در زندان مرکزی ارومیه اعدام شده بودند که بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، "عارف رشیدپور" اهل روستای "ماوانه" و "اسفندیار ماندا" اهل روستای "حقی" منطقه ترگور از توابع شهرستان ارومیه اسامی دو تن از اعدامیان است.


هرانا

احضار يكي از دراويش گلپايگان به اداره اطلاعاتعباس صالحيان از دراويش طريقت نعمت اللهي گنابادي ساكن در شهرستان گلپايگان از سوي اداره اطلاعات اين شهرستان احضار شد . 

به گزارش خبرنگار سايت مجذوبان نور ؛ آقاي صالحيان كه مجالس دراويش گنابادي در منزل وي برگزار مي شود ، صبح ديروز به صورت تلفني از سوي اداره اطلاعات احضار شد كه به دليل غيرقانوني بودن درخواست اين مركز امنيتي ، از حضور در آنجا خودداري كرد .
گفتني است پس از پيام نوروزي باراك اوباما ، رئيس جمهوري آمريكا ، كه در آن نسبت به ستمهاي حكومت ايران در مورد مسلمانان صوفي انتقاد كرد ، موج فشارها بر دراويش نعمت اللهي گنابادي افزايش يافته است .
 مجذوبان نور

بازداشت یکی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی
ماموران اطلاعات شهرستان گناباد صبح روز سه‌شنبه ۲۰ اردی‌بهشت‌ماه‌، یکی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش وبسایت مجذوبان نور، محمد کاشانی‌فر که از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی گناباد به ۵ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق و یک‌سال تبعید محکوم شده است‌، صبح امروز بازداشت شد.
بنابراین گزارش، در تیر ماه ۱۳۸۸، جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به برخورد دادستان گناباد مقابل دادگستری آن شهرستان تجمع کرده بودند که در این واقعه، ‌ ۲۴ تن از دراویش بازداشت و به محاکمه کشیده شدند.
دادگاه گناباد ۱۴ نفر از این ۲۴ درویش را به سه ماه و یک روز حبس تعلیقی (‌به مدت سه سال‌) و ۵۰ ضربه شلاق تعزیری و ۱۰ نفر دیگر را به ۵ ماه حبس تعزیری به انضمام ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی نیز مورد تایید قرار گرفت.
در ۲۴ فروردین ماه‌، ماموران اطلاعات به طور هم‌زمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد، ‌ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکراله حسینی را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد کردند.
ماموران در‌‌ همان زمان موفق به دستگیری محمد کاشانی‌فر نشدند که در نهایت‌ صبح امروز این درویش گنابادی نیز در دفتر کارش دستگیر و روانه زندان شد‌.

مجذوبان نور