۱۳۹۰ تیر ۱۸, شنبه

تير، دستگيری جوانان به بهانه دستبند سبز وحضور نيروهای امنيتی

article pictureبه گزارش آژانس ايران خبر، امروز شنبه نيروي انتظامي در وحشت از برگزاري تظاهرات 18 تير و به منظور ايجاد رعب و وحشت به يكي از پارك هاي تهران يورش برده و تعدادي از جوانان را به بهانه هاي مضحكي همچون دستبند سبز و بدحجابي دستگير كرد.همچنين خبرهاي دريافتي از فضاي امنيتي حاكي از آن است كه حكومت در هراس از اعتراض جوانان از صبح امروز ميادين مختلف را ازنيروي انتظامي پركرده است.

اعتصاب عمومی بازاریان شهر جوانرود در پی قتل یک بازاری

article picture

در پی قتل یک بازاری خیر در شهرستان جوانرود پس از سه روز بی‌خبری بازاریان و کسبه منطقه امروز در این شهر اعتصاب کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران عبدالله ویسی یکی از خیرین شهر جوانرود و از کسبه شناخته شده شهر روز چهار شنبه حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر در راه بازگشت به خانه توسط چندین فرد نا‌شناس ربوده می‌شود. همچنین شب همانروز مغازه طلافروشی این فرد نیز توسط افراد نا‌شناس غارت می‌شود.
بعد از سه روز بی‌خبری کامل خانواده از سرنوشت وی، روز جمعه جنازه این شهروند کرد در منطقه «کچل آوا» در حاشیه شهر جوانرود پیدا می‌شود.
کسبه و بازاریان شهر جوانرود روز شنبه در پی اعتراض به بی‌توجهی مسولین انتظامی و امنیتی شهر نسبت به امنیت جان شهروندان این شهر و قتل عبدالله ویسی بعد از سه روز از ربودنش توسط افراد نا‌شناس، در یک اقدام هماهنگ شده اقدام به تعطیلی بازار کرده‌اند.
بازارچه مرزی این شهر و بیشتر مغازه‌های این شهر امروز تا لحظه مخابره این خبر در اعتصاب به سر می‌برند.
مراسم تشیع جنازه این شهروند کرد امروز صبح ساعت ۹: ۳۰ صبح با شرکت هزاران تن از شهروندان جوانرود و اطراف در مسجد جامع این شهر به سوی قبرستان برگزار گردید. تشیع کنندکان خواستار رسیدگی فوری به این جنایت از سوی دستگاه‌های ذیربط شدند.تداوم بازداشت محمد امین علیزاده‌ دانشجوی جامعه‌‌شناسی

article picture

محمد امین علیزاده‌ دانشجوی ترم ۸ جامعه‌‌شناسی دانشگاه‌ اصفهان چهارشنبه‌ ۲۵ / ۳ /۱۳۹۰ که‌ از سوی مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شده‌ بود همچنان در بازداشت به‌ سر می‌برد.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با گذشت ۲۳ روز از بازداشت دانشجوی فوق خانواده‌ ایشان هیچ گونه‌ اطلاعی از وضعیت ایشان نداشته‌ و در پیگیریهایی که‌ به‌ نهادهای امنیتی داشته‌‌اند هیچ جوابی به‌ آن‌ها داده‌ نشده‌ اشت و آن‌ها موفق به‌ ملاقات با فرزند خود نشده‌اند.

طبق گفته‌‌های شاهدین در زمان بازداشت دانشجوی نامبرده‌ از سوی چند نفر لباس شخصی بازداشت شده‌ است.

گفتنی است که‌ محمدامین علیزاده‌ سردبیر نشریه‌ دانشگاهی چیا و از فعالین دانشجویی کرد فعال در دانشگاه‌ اصفهان است.

چندین زندانی سیاسی جانشان در خطر جدیست. تا دیر نشده کاری کنیم

article picture


در روزهای گذشته اخبار نگران کننده در مورد چندین زندانی سیاسی منتشر شده که جانشان در خطر جدیست.
طبق گزارشات:
این پنج زندانی که در وضعیت وخیم جسمی قرار دارند و تا کنون از طرف مسئولین زندانهایشان مورد رسیدگی قرار نگرفته اند و این در حالیست که وضعیت وخیم جسمی این زندانیان باعث نگرانی شدید خانوادهایشان شده است .


حشمت الله طبرزدی
"شرایط بد زندان رجایی شهر کرج و عوارض ناشی از اعتصاب غذای چند هفته گذشته زندانیان سیاسی وضعیت جسمی ایشان را در شرایط وخیمی قرار داده است، به طوری که در هفته گذشته ایشان چندین بار دچار حمله قلبی شده و به درمانگاه زندان رجایی شهر کرج منتقل گردیده اند . در آخرین ملاقات ( پنج شنبه ۱۶/۰۴/۱۳۹۰ )حال عمومی طبرزدی در وضعیت خوبی قرار نداشت و باعث نگرانی شدید خانواده شده است"

دکتر ملکی: شعله های جنبش دانشجویی هرگز خاموش نگردیده است


با توجه به فرا رسیدن سالگرد ١٨ تیرماه، به عنوان یکی از مهم ترین روزهای تاریخ جنبش دانشجویی ایران، سایت دانشجونیوز قصد دارد با تعدادی از فعالین سیاسی و دانشجویی پیرامون وقایع ١٨ تیرماه سال ١٣٧٨، تاثیر این رویداد بر فضای سیاسی کشور به همراه تحلیل وضعیت کنونی جنبش دانشجویی، مصاحبه هایی داشته باشد. مصاحبه زیر با دکتر محمد ملکی، اولین رییس دانشگاه تهران پس از پیروزی انقلاب است.

دکتر ملکی پیش از پاسخ به سوالات، نکته مهمی را یادآور می شود:
"دوستان! اجازه می خواهم قبل از پرداختن به سوالات نکاتی را متذکر باشم.
نخست سپاس و درود می فرستم به همه ی زندانیان سیاسی-عقیدتی که با از جان گذشتگی و استقامت و فداکاری، زندانهای مخوف و ستم پیشگان انسان کش را تحمل می کنند و تن به تسلیم نمی سپارند. من وظیفه ی خود می دانم نام این عزیزان مبارز را تا آنجا که در ذهنم هست همراه با شهیدان یک سال اخیر بدون خودی و غیر خودی کردنِ این افتخار آفرینان یادآور باشم

اقوال مختلف راجع به بلوچ و بلوچستان


سرزمین بلوچستان با مساحتی در حدود 175000 کیلومتر مربع در جنوب شرقی ایران واقع و بین دو عرض جغرافیایی 25 الی 32 درجه عرض شمالی و 58 الی 70 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ گسترده شده است

اقوال مختلف راجع به بلوچ و بلوچستانموقعیت جغرافیایی


سرزمین بلوچستان با مساحتی در حدود 175000 کیلومتر مربع در جنوب شرقی ایران واقع و بین دو عرض جغرافیایی 25 الی 32 درجه عرض شمالی و 58 الی 70 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ گسترده شده است. از شمال به سیستان و افغانستان، از شرق به پاکستان، از جنوب به دریای عمان و از غرب به کرمان محدود است. برای بیان ملموس تر وسعت بلوچستان، قابل ذکر است که فاصله شهر زاهدان در شمال آن تا چابهار در جنوب 705 کیلومتر و عرض آن از کوهک تا افق های شرقی جازموریان 590 کیلومتر است. شامل شهرستان های زاهدان، خاش، سراوان، ایرانشهر، سرباز، نیک شهر و چابهار است.

شلیک به مردم در بلوچستان بدون ملاحظات انسانی

Balochestanدر پی سیاست همیشگی سپاه و پلیس ایران در اقلیم بلوچستان، و بنا بر دید امنیتی و ضد بلوچی مقامات حکومت ایران علیه مردم سنی بلوچ واجازه تیر اندازی مستمر به نام حفظ قانون و مبارزه با اشرار، امروز در شهر سرباز بلوچستان نیروهای پلیس تحت فرماندهی سپاه با  شلیک کورکورانه و بدون ملاحضه که ادعا میشود در تغیب یک ماشین حامل قاچاق سوخت بودند.
 یک راننده بلوچ را که عازم منزل بود کشتند و سعی در پنهان کاری و فرار از قضیه داشتند. اما مردم سرباز به محض شنیدن خبر به میدان امده و جاده ورودی شهر سرباز را مسدود کرده و خواهان دستگیری و مجازات افسر مربوطه میشوند، و تا خواست انان براورده نشد محل و جاده را ترک نکردند.
این اولین و اخرین بار نیست که چنین اتفاقات عمدی و بی مسئولیتی در تیراندازی به مردم بیگناه بلوچ به بهانه مبارزه با قاچاق و اشرار انجام میگیرد، پاسدار سرتیب محمد میهنی فرماندار سرباز ادعا کرد که افسر متخلف دستگیر شده و بزودی محاکمه خواهد شد، اما مردم به مانند گذشته خواهان ابلاغ تاریخ و روز محاکمه شدند، که فرماندار سرباز گفت که شخص بازداشت شده در دست قوه قضائیه است و انان به وضعیت وی رسیدگی خواهند کرد، و بعد از ترک محل از سوی مردم معترض حتی یک نفر هم از مردم محل و معترض اعتماد به سخنان فرماندار امنیتی سرباز نداشته و میدانند که مثل گذشته یک محاکمه صوری صورت خواهد گرفت و او را به شهر دیگری برای ادامه جنایت و تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم منتقل خواهند کرد.

چرا ابوشریف اولین فرمانده سپاه پاسداران به کشور بازگشت


ایشان الان حدود 72 سال سن دارد اما به نظرم سابقه پر حرف و حدیث وی و همینطور با کوله باری از تجربه پس از سال ها بازگشتش به کشور حائز اهمیت و قابل تامل است
امروز (پنج‌شنبه، 16 تیر 1390 ) برخی رسانه ها خبر از بازگشت عباس آقا زمانی (ابوشریف) از موسسین و اولین فرمانده سپاه پاسداران به ایران داده اند. ابوشریف در سال ۱۳۴۲ به عضویت حزب زیر زمینی ملل اسلامی به رهبری سید محمد کاظم موسوی بجنوردی در آمد.
حزب ملل اسلامی، در آن سال‌ها، با مرام اسلامی و انقلابی و مشی مسلحانه برای سرنگونی حکومت پهلوی و تاسیس حکومت اسلامی بنا نهاده شده بود. با لو رفتن تشکیلات این حزب توسط ساواک، آقازمانی در آبان ۱۳۴۴ به همراه سایر اعضای حزب دستگیر شده و به ۵/۳ سال حبس محکوم شد. وی با گذراندن حدود نیمی از دوره محکومیت خود، در سال ۱۳۴۶ از زندان آزاد شد.

آقای پپه معرفی می کند: مجسمه های مشکوکی که باید برچیده شوند

article picture


از آنجا که اخیراً نهضت مجسمه براندازی مد شده و بعد از ناپدید شدن مجسمه های تهران ، مجسمه های سربازان تاریخی را در ساری تخریب کردند و قرار است مجسمه مرحوم مغفور آریوبرزن را هم از یاسوج بردارند ، این پپه سراپا تقصیر ، برای سهیم شدن در ثواب این طرح بزرگ و ملی، سیاهه ای از مجسمه های مشکوک را تهیه کرده ام تا کمکی هر چند کوچک به مسوولان محترم در براندازی الباقی مجسمه ها کرده باشم. باشد که مقبول بیفتد.

مجسمه ابوالقاسم فردوسی در مشهد

این آقا اولاً متهم است به سلطنت طلبی و ای بسا اگر استنطاقی هم صورت بگیرد ، مقر بیاید که با رضا پهلوی هم ارتباطاتی دارد و الا هیچ آدم "مورد ندار"ی نمی آید اسم کتابش را بگذارد شاهنامه!

فراخوان کارگران نفت برای شروع دور جدید اعتراض و مبارزه

article picture


شرکت ساختمانی نصب در پالایشگاه آبادان مدت 4 ماه است که دستمزدهای خویش را دریافت نکرده اند.
به گزارش کمیته کارگری، آنان در طول این مدت به صورت مدام علیه تأخیر پرداخت مزدها اعتراض کرده اند و علیه این جنایت سبعانه سرمایه داران فریاد خشم و عصیان سر داده اند. کارگران می گویند که گرسنه اند، هیچ ریالی برای تأمین معاش خود و فرزندان خویش ندارند. به گاه بیماری افراد خانواده قادر به تهیه دارو و پرداخت هزینه دکتر و درمان نیستند. ماههاست اجاره بهای خانه محقر مسکونی خود را پرداخت نکرده اند و به صورت عاجل در معرض بیرون راندن از کومه های محل اقامت و زندگی در بیابان ها هستند. همگی فریاد می زنند که از این زندگی ذلت بار مالامال از حقارت و گرسنگی و توهین به ستوه آمده اند. با خشم و قهر می گویند که که دنیائی کار کرده اند. در طول همین چهار ماه کوهی از سود و سرمایه نصیب سرمایه داران دژخیم و جنایت پیشه ساخته اند اما خود حتی از دریافت بهای نیروی کارشان به طور کامل محروم مانده اند. کارگران با زبان دل و از عمق وجود خود، خشمگین فریاد می زنند که آتش جهنم بردگی مزدی اسلامی هر روز با شعله وری بسیار مرگبارتری کل هست و نیست آن ها را می سوزاند و در کام خود خاکستر می سازد. می گویند که تحمل این وضع ممکن نیست و باید کاری کرد. در همه این ماهها، کار فرمایان هر روز به بهانه های واهی، با استفاده از پشتوانه قدرت و قهر ضد کارگری دولت جنایتکار سرمایه داری از پذیرش این نازل ترین و بی مقدارترین خواست توده های کارگر امتناع کرده اند. سرمایه داران به گونه ای بسیار وقیح و بی شرمانه اعلام می دارند که کارگران باید کار کنند. باید همه گرسنگی ها، بیابان نشینی ها، حقارت ها، بی داروئی ها و تمامی بلایای دیگر جهنم سرمایه را تحمل نمایند تا رود پرخروش سودهای آنان باز هم پرخروش تر شود، تا آن ها سرمایه های هر چه بیشتری بیأندوزند و با این سرمایه های حاصل استثمار کارگران توده بردگان مزدی را هر چه بیشتر و سخت تر از هستی ساقط سازند. مجادلات مستمر کارگران و کارفرمایان در این چهار ماه به هیچ نتیجه ای نیانجامیده است و اینک 700 کارگر شرکت ساختمانی نصب پالایشگاه اخطار کرده اند که موج تازه ای از مبارزه و اعتراض را آغاز خواهند کرد و این مبارزات را تا در هم شکستن مقاومت سبعانه سرمایه داران و حصول نتیجه ادامه خواهند داد.
 

مملکت توسط سپاه غارت می شود ،جانبازی برای امرار معاش لیف می فروشد

article picture


در حالی که مملکت توسط خامنه ای و سپاه پاسدارش غارت می شود ، جانبازی برای امرار معاش لیف می فروشد.
«حسن خمپاره» ديگر خمپاره‌انداز نيست.او حالا كنار پياده‌رو خيابان مختاري نزديك راه‌آهن ليف و كيسه حمام مي‌فروشد.
تهران امروز: محمد حسن‌استاد معمار جانبازي كه جاي سالم در بدنش ندارد ، تا همين چند روز پيش سر پل امير بهادر كنار يك داروخانه قديمي بساط اسباب بازي پهن مي‌كرد. بيست روز است كه خانه‌اش را عوض كرده آمده چهار راه مختاري پايين تر از خيابان مولوي. توي بساطش ديگرعروسك هاي باربي و خرسهاي پاندا و تفنگ هاي ساچمه‌اي ندارد.
تا همين بيست روز پيش سربازهاي تفنگ به دوش را رديف مي‌كرد جلوي بساطش. پياده‌ها جلو، سواره‌ها عقب.
مي گفت آرايش‌شان دفاعي است سر بازهايي كه همه ستاره‌دارند و ستاره‌هاي‌شان توي نور غروب تابستاني مي درخشد اما محمد حسن سرباز قديمي در اين دنيا يك ستاره هم ندارد.يك گاري دستي دارد و يك عصا و يك كارت از بنياد جانبازان.

احضار نیلوفر لاری‌پور، جهت اجرای حکم دو سال حبس تعزیرینیلوفر لاری‌پور شاعر، ترانه‌سرا و خبرنگار نشریه چلچراغ جهت اجرای حکم دو سال حبس تعزیری به دایره اجرای احکام زندان اوین احضار شد.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این ترانه‌سرا که دوازدهم بهمن ۱۳۸۸ در پی احضار از سوی سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شد، در دادگاه بدوی به سه سال حبس محکوم شده بود که حکم مزبور پس از اعتراض وکلا در دادگاه تجدید نظر به دو سال تقلیل یافت.
نیلوفر لاری‌پور زاده ۲۷ مرداد سال ۱۳۴۹ ترانه سرایی را از سال ۱۳۷۱ با اولین ترانه‌اش به نام (بهار لبخند) شروع کرد. وی تاکنون با بسیاری از خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی همکاری داشته است.

محکومیت یک وبلاگ نویس به حبس تعزیری
پیمان روشن ضمیر، وبلاگ نویس و فعال سیاسی با حکم قاضی بارانی رئیس شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز به ۱۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این حکم به استناد ماده ۵۰۰ و ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی و به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری برای ایشان صادر شده است.
این فعال سیاسی در زمستان ۸۹ بازداشت و پس از تحمل دو ماه حبس، با تودیع وثیقه از زندان کارون اهواز به صورت موقت آزاد شد.

کلینتون: تحریم‌های تازه گوشزدی به ناقضان حقوق بشر در ایران است
هیلاری کلینتون، وزیر خارجه ایالات متحده، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا و بریتانیا همراه با کانادا برای مقام‌ها و دیگر افراد ایرانی که در نقض حقوق بشر در ایران دخیل بوده‌اند، محدودیت  صدور روادید اعمال کرده و این اقدام بیانگر آن است که این کشورها در کنار مردم ایران هستند.
هیلاری کلینتون در بیانیه خود آورده است: «امروز  ایالات متحده به همراه بریتانیا محدودیت‌های صدور روادید برای مقام‌های دولتی و دیگر اشخاصی که در نقض حقوق بشر در ایران دخیل بوده‌اند، اعمال کرد.»
بیانیه وزیر خارجه آمریکا می‌افزاید: «کانادا (هم) پشتیبانی خود را از افزایش تدابیری علیه این ناقضان حقوق بشر اعلام کرده است.»

آزار اقلیت های مذهبی در ایران

article picture


بیانیۀ ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امور خارجۀ ایالات متحده
دریافت گزارشهایی دایر بر این که دادگاه های ایران از یوسف نادر خانی خواسته اند که یا ایمان خود را به آیین مسیحی انکار کند و یا به عنوان مرتد – یک اتهام مبتنی بر اعتقاد مذهبی- با مجازات اعدام روبرو شود، مار را وحشت زده ساخته است. اگر این امر به اجرا در آید، نخستین مورد اعدام به خاطر ارتداد در ایران از 1990 تا کنون خواهد بود.
او تنها یکی از هزاران نفری است که به خاطر اعتقادات مذهبی خود در معرض تعقیب و آزار قرار دارند. هفت رهبر جامعۀ بهایی که مدت زندان آنها به دلیل عمل به فرائض دینی خود به بیست سال افزایش یافته و نیز صدها صوفی که به سبب اعتقادات خود در ملاء عام تازیانه خورده اند، در همین شمار هستند.
رهبران ایران در حالی که ریاکارانه مدعی ترویج مُدارا هستند، به بازاداشت، زندانی کردن، عملیات ایذایی و نقض حقوق کسانی که فقط می خواهند بر طبق دین مورد انتخاب خود عبادت کنند، ادامه می دهند.
ما برای ادامۀ دعوت از دولت ایران به رعایت حقوق بنیادین همۀ شهروندان خود و عمل به تعهدات بین المللی اش در محافظت از آنها، به جامعۀ بین المللی می پیوندیم.
وزارت امور خارجه ایالات متحده
 

وضعیت وخیم جسمی حشمت اله طبرزدی در زندان


روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران - خانواده حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران از وضعیت وخیم جسمی ایشان در زندان رجایی شهر کرج خبر دادند .
خانواده این فعال سیاسی با اعلام خبر وضعیت وخیم جسمی ایشان، افزودند : شرایط بد زندان رجایی شهر کرج و عوارض ناشی از اعتصاب غذای چند هفته گذشته زندانیان سیاسی وضعیت جسمی ایشان را در شرایط وخیمی قرار داده است، به طوری که در هفته گذشته ایشان چندین بار دچار حمله قلبی شده و به درمانگاه زندان رجایی شهر کرج منتقل گردیده اند .
در آخرین ملاقات ( پنج شنبه ۱۶/۰۴/۱۳۹۰ )حال عمومی ایشان در وضعیت خوبی قرار نداشت و باعث نگرانی شدید خانواده شده است .
لازم به ذکر است حشمت اله طبرزدی یک روز پس از حوادث عاشورای سال ۱۳۸۸ بازداشت و از آن تاریخ تا کنون بدون حتی یک روز مرخصی در زندان به سر می برد .
جبهه دموکراتیک ایران خواستار رسیدگی فوری به وضعیت جسمی حشمت اله طبرزدی و بهبود شرایط بد زندان های حکومت جمهوری اسلامی به عنوان ابتدایی ترین حقوق زندانیان می باشد .
جان مهندس حشمت الله طبرزدی در خطر است
جـبـهـه متحـد دانـشـجـویـی :حشمت الله طبرزدی زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج دچار عارضه ی قلبی شد . این در حالی است که مسئولین زندان از رسیدگی و درمان ایشان سر باز زده و او را به بهداری منتقل نکردند .حشمت الله طبرزدی در معرض خطر جدی قرار دارد .
رهبر جمهوری اسلامی مسئول جان وی و سایر زندانیان سیاسی است .
با اطلاع رسانی و اعتراض به وضعیت نگهداری وی نگذاریم فاجعه ی آسیب دیده یک زندانی دیگر و مواردی همچون مرگ هدی صابر تکرار شود.

مهر و موم دهها فروشگاه به بهانه فروش 'لباس مستهجن'


خبرگزاری هرانا - یک مقام ارشد پلیس در پایتخت ایران گفته است که ۷۰ عمده فروشی " لباس های مبتذل و مستهجن" در تهران مهر و موم شدند.
به گزارش بی بی سی حسین ساجدی نیا، فرمانده پلیس تهران گفته که فروشگاه های مهر و موم شده، هم وارد کننده و هم تولید کننده "لباس های نامتعارف زنانه و مردانه" بوده اند.
به گفته آقای ساجدی نیا این لباس ها تصاویر مستهجن و علائم خاصی داشتند.

عمده فروشگاه هایی که پلیس تهران آن را مهر و موم کرده در خیابان جمهوری تهران قرار داشتند که یکی از مراکز عمده خرید و فروش پوشاک در تهران است.

بیانیه جبهه دموکراتیک ایران بمناسبت 18 تیر


جنبش دانشجویی 18 تیر سال هفتادو هشت نقطه آغاز جنبش دموکراسی خواهی در ایران
سالگرد جنبش دانشجویی در حالی برگزار می شود که مهندس طبرزدی یکی از فعالان محرک این جنبش بزرگ امروز در شرایط بیماری قلبی بسر میبرد. جنبشی که با حضور گسترده دانشجویان تمامی دانشگاههای کشور و با مبارزات درخشان و قهرمانانه این قشر عظیم توانسته است رژیم را به کرنش در مقابل خواست دانشجویان و مردمی که به حمایت از این جنبش برخاسته بودند وادار نماید. و آن زمانی بود که رهبر نظام اسلامی زبان تضرع گشود و در مقابل موج عظیم اعتراضات عقب نشینی اختیار نمود. جبهه دموکراتیک ایران در کوران این مبارزه عظیم اجنماعی سازماندهی خود را آغاز کردو جبهه متحد دانشجویی توانست با حضور رهبران بنام خود و جوانانی که با مشارکت گسترده در میدان مبارزه شجاعت و شهامت خود را بنمایش گذاشته بودند تولد جنبش آزادی و دموکراسی خواهی بصورت اجتماعی را اعلام نماید. 18 تیر 78 نقطه عطف تاریخ جنبش دانشجویی و اجتماعی کشور ما محسوب میشود. اما سرکوب و تهاجم وحشیانه عمال حکومت که بدستور مستقیم ولی فقیه و سازمانهای زیز نظروی دست به جنایت میزنند درهنگامه تهاجم به خوابگاه دانشگاه با کشتن سرباز دانشجویی بنام عزت ابراهیم نژاد که همراه با دانشجویان دیگر بسر میبرده است نهایت سبعیت و ددمنشی خود را نشان داده اند. دادگاه های نمایشی رژیم نه تنها هیچ کس را متقاعد نکرد، که در رویدادهای پس از آن و در خرداد 88 بر دیر باوران نیز ثابت گشت که نه تنها دادگاه های رژیم که تمامیت قوه قضاییه نمایشگاهی رنج آور برای جوانانی است که در مقابل هر فریاد آزادیخواهی سالها زندان و شکنجه را پیش روی خود میبینند. مامورانی که قانونا و آزادانه دست به انسان کشی میزنند و کشته شدگانی که مجرم از دنیا می روند. این قانون قوه قضاییه کشوری است که داعیه عدل الهی دارد. از آنجاییکه 18 تیر 78 بعنوان نقطه حرکت یک جنبش مسالمت آمیز در تاریخ کشور ما ثبت شده است در پیامد خود جنبشهای دیگر اجنماعی را نیز بهمراه داشته است جنبشهای زنان ، معلمان و کارگران با این جنبش پیوند خورده و خود را در خرداد 88 بصورت یک جنبش عظیم اجتماعی نشان داده است. در این راه اما مبارزان بسیاری جان از کف داده اند و بسیاری در زندانهای جمهوری اسلامی به سالهای طولانی زندان محکوم گردیده اند. زندانیان مبارز با اعتصابات خود دست از مباره نکشیده اند و در این راه تعدادی از بهترین فرزندان کشور جان خود را از دست داده اند. اکبر محمدی هاله سحابی، هدی صابر و امروز حشمت الله طبرزدی که پس از بارها اعتصاب غذا توان جسمی اش تحلیل رفته و با خطر قلبی روبرو شده است. واقعیت این است نه جنبش را سر باز ایستادن است که جامعه منبع باز تولید خود است و نه تا زمانی که حکومت بر اریکه قدرت تکیه زده است دست از سرکوب بر مبدارد. اما تنها این تاریخ است که قضاوت میکند چه کسی در این نوع نبردهای تاریخی برنده است و چه کسی بازنده و حاکمان جمهوری اسلامی بدانند باز هم با روبرو شدن با جنبشهای دانشجویی و اجتماعی بزرگتر همچون همیشه تاریخ سر انجام در صف بازندگان قرار میگیرند .
زنده باد آزادی
گسسته باد زنجیر استبداد
پاینده ایران
جبهه دموکراتیک ایران – خارج از کشور

بنی صدر: پرونده‌سازی برای احمدی‌نژاد با کمیته ویژه کلید خوردحمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، هفته جاری از تشکیل کمیته ویژه‌ای برای بررسی «قانون شکنی‌های دولت احمدی‌نژاد» توسط که آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خیر داد.
حمیدرضا ترقی گفته بود: «تا این اندازه حمله به دولت و اصطکاک بین قوا را تقریبا در هیچ دوره‌ای شاهد نبودیم. در دوره ریاست جمهوری بنی صدر هم این وضعیت فقط برای چند مدت به طول انجامید. یعنی از ۱۴ اسفند ۵۹ تا خرداد ۶۰ که در ‌‌نهایت منجر به عزل بنی صدر شد... در واقع موضوع بنی صدر تا این اندازه کش پیدا نکرده بود.»
حمیدرضا ترقی با این حال تاکید کرده بود که رهبر ایران «اجازه نخواهند داد که این وضعیت ادامه پیدا کند» اما توضیح بیشتری در این زمینه ارائه نکرده بود. با توجه به اظهارات حمیدرضا ترقی این پرسش مطرح می‌شود که آیا تشکیل این کمیته زمینه ساز «استیضاح» و «رای عدم کفایت» به محمود احمدی‌نژاد است.
درهمین زمینه، رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی در گفت‌و‌گویی با ابوالحسن بنی صدر نخستین رییس جمهور ایران که مجلس شورای اسلامی در خردادماه سال ۱۳۶۰ رای به عدم کفایت وی داد، این مساله مورد بررسی قرار داده است.

" افزایش فعالیت های سپاه پاسداران در آمریکای لاتین"


راجر نوریه گا، یکی از کارشناسان بین المللی ایالات متحده، در جلسه ای در کمیته امور خارجی کنگره آمریکا خبر از افزایش و گسترش فعالیت های تروریستی نیروی قدس سپاه پاسداران در آمریکای لاتین داد.

به گزارش شهرزاد نیوز،وی اظهار داشت که طی 6 سال گذشته نیروی قدس سپاه پاسداران – که نیروی نظامی برون مرزی سپاه پاسداران است – قدرت زیادی کسب کرده و با حمایت چاوز به فعالیت های خود افزوده است.

نوریه گا تصریح کرد که بر اساس گزارشات متعدد سازما ن ها و نهادها و مصاحبه های متعددروشن شده است که دو شبکه تروریستی در منطقه آمریکای لاتین در سال های گذشته در حال رشدند. یکی از این شبکه ها وابسته به حزب الله لبنان و دیگری به نیروی قدس سپاه پاسداران ایران اعلام شده است. گفته می شود که این شبکه ها در 12 کشور آمریکای لاتین فعال اند و به جذب نیرو، قاچاق و جمع آوری کمک مالی مشغولند.
 

۱۳۹۰ تیر ۱۷, جمعه

اردوهای جهادی و راهیان نور منبعی برای دزدی های کلان سپاه

article picture

اردوهای سفر به مناطق جنگی یکی از منابع مالی سپاه استاردوهای جهادی و راهیان نور منبعی برای دزدی های کلان بسیج شده است. از چند سال پیش بسیج , نیروهای شبه نظامی سپاه, اقدام به راه اندازی اردوهائی به عنوان اردوهای جهادی در سطح کشورکرد.
این برنامه ی بسيج مانند سایر برنامه ها درابتدا با عنوان عملی خیر وخداپسندانه جهت کمک رسانی به بخش های محروم جامعه وروستاها و همچنین بازدید از مناطق جنگی معرفی شد. اما خیلی زودماهیت این برنامه ی صرفا تبلیغی برای مردم رو شد.زیرا بسیج به عنوان نیروی شبه نظامی سپاه با راه اندازی اردوهای جهادی اقدام به سودجوئی های کلان کرد.در حقیقت سپاه در طول سالیان گذشته تلاش کرده تا بر گلوگاه هاومنابع مالی کشور تسلط کاملی داشته باشد. به همین دلیل با ترفندهای گوناگون اقدام به ایجاد شعبه،دفتر وبرنامه های فرهنگی وتربیتی در سازمان ها وادارات مختلف کرده است.
هدف واقعی سپاه از راه اندازی این گونه برنامه ئ نمایشی وتبليغی جذب بخشی از بودجه ی مالی سازمان های مختلف می باشد. در کنار آن نفوذ هرچه بیشتر در ارکان ادارات ونهادهای مختلف وتاکید برجنبه های تبلیغی ونمایشی وجمع کردن مزدوران بیشتر.
با چنین هدف وایدئولوژی بسیج نیروی شبه نظامی سپاه برنامه ی اردوهای جهادی را طراحی وراه اندازی کرد. محوریت اجرای این برنامه دانشگاهها بود. بسیج تلاش کرد تا با اجرای این برنامه خودرانهادی درخدمت مردم ومستضعفان معرفی نماید. اما واقعیت اردوهای جهادی چیزی جز سوء استفاده از ثروت ملی وبودجه ی دانشگاه نبود.سران بسیج برای چاپیدن هرچه بیشتر مردم ایران از طریق هزینه کردن بودجه ی دانشگاهها اردوهای جهادی را در فصول تعطیلات راه اندازی کردند ودانشگاهها مجبور شدند تا بخش مهمی از بودجه ی خود را صرف برپائی این اردوها کنند. اردوهايي که در نهايت به محل کسب سودهای مالی فراوان برای سران بسیج شده است.
ایران بریفینگ 


شناسایی یکی دیگر از مزدوران اطلاعاتی رژیم فاسد فقیه

article picture


شناسایی شد :رضا دزفولی نژاد از عناصر اطلاعاتی امنیتی کرمانشاه
رضا دزفولی نژاد وی از عناصر اطلاعاتی امنیتی کرمانشاه است که ابتدا به عنوان مسئول پایگاه بسیج شهید رحمت الله نوروزی واقع در کوچه پیشکسوتان در خیابان نوبهار کرمانشاه نقش مهمی در سرکوبی قیام دانشجویی سال 81 ایفا کرد و پس از خوش خدمتی های مذکور به عنوان محافظ آیت الله زرندی امام جمعه پیشین کرمانشاه منصوب شد.
پس از برکناری زرندی از امامت جمعه شهر نامبرده به یگان های ویژه سپاه پاسداران پیوست و در جریان اعتراضات اخیر مردم به عنوان فرمانده بخشی از نیروهای ویژه ضد شورش به سرکوب معترضان می پردازد,
منبع:شکار بسیجی
 

اعدام مخفیانه ۱۴۰ زندانی تنها در زندان بیرجند در سال ۸۹

article picture


قوه قضاییه به سرپوش گذاشتن بر روند اجرای مجازات مرگ مخفیانه ادامه می دهد: تایید رسمی اعدام ۱۴۰ زندانی تنها در زندان بیرجند در سال ۸۹
درحالی که درچهارم تیرماه سال جاری محمدباقرباقری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی اعلام کردکه ۱۴۰ نفر زندانی مرتبط با جرایم موادمخدر سال ۸۹ در این استان اعدام شده اند، هنوز هیچ یک از مقامات قضایی تا کنون در خصوص اینکه چرا با وجود چنین درصدبالایی از اعدام، موارد یاد شده توسط دستگاه قضایی و یا رسانه های دولتی گزارش نشده اند سخنی نگفته است.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران طی یک سال گذشته در چندین نوبت گزارش هایی را به نقل از منابع معتبر محلی منتشر کرد که در آنها وقوع اعدام هایی که توسط دستگاه قضایی آمار آن اعلام نمی شود گزارش شده بود. آقای باقری در مورد جزئیات این اعدام ها و تاریخ تفکیکی اجرای آنها در سال ۸۹ و همچنین اعدام های مشابه در این استان در سال ۸۸ و اعدام های صورت گرفته در سال جاری سخنی نگفته است. (اظهارات آقای باقری درخبرگزاری مهر)

اوباشان حکومتی:برخی زنان پول می‌گیرند تا بدحجابی را ترویج کنند/باید لباس اسلامی طراحی کنیم

article picture


در میزگرد اوباشان وطن فروش ذوب شده در اسلام ناب محمدی مطرح شد:برخی زنان پول می‌گیرند تا بدحجابی را ترویج کنند/ما باید بشینیم که از طراحان بخواهیم که لباس اسلامی طراحی کنند و عرضه کنند/حجاب به این نیست که همه روسری داشته باشند. ما می‌خواهیم به سمت جامعه‌ای برویم که اسلامی است .سایت حکومتی خبر آنلاین:برای بررسی وضعیت عفاف و حجاب در کشور، میزگردی با حضور لاله افتخاری، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، مجید ابهری، رفتارشناس و توران ولی‌مراد، دبیر ائتلاف اسلامی زنان در کافه خبر برگزار شد

...ولی معلوم نیست که اهالی قوم منحوس ولایت فقیهی از چه جنس و جنی هستند

article picture


.ولی معلوم نیست که اهالی قوم منحوس ولایت فقیهی از چه جنس و جنی هستند(ارژنگ داودی)
زندانی سیاسی ارژنگ داودی در دست نوشته ای که برای انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته است،ماهیت رژیم ولی فقیه را اینگونه توصیف می کند: «ترک ، تاتار ، تازی ، مغول و هر قومی که به ایران حمله کرد بعد از چند سال متحول شده و با فرهنگ والای ایرانی مأنوس گردید ولی معلوم نیست که اهالی قوم منحوس ولایت فقیهی از چه جنس و جنی هستند که بعد از 33 سال هنوز هم آدم نشده اند». او همچنین از جنایتهای قرون وسطایی که در سلولها انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج بصورت سازمان یافته علیه زندانیان بی دفاع بکار برده می شود پرده بر می دارد.

با یاد خدا،
آزادیخواهان جهان،
هم میهنان گرامی،
به یاد می آرم در سال 1359 در شهر اهواز جنجالی بپا شد چون استاندار وقت خوزستان به نام محمد غروی که گوی وقاحت را از ذیل کارگزاران رژیم ولایت فقیه ربوده بود، در یک سخنرانی در جمع مردم اهواز با گستاخی تمام به آنان گفت: که نگران نباشید چون ما کوروش ، محله اعیان نشین اهواز ، را هم مثل آسیاب آباد، محله فقیر نشین اهوازمی کنیم ؟

خواهر کمال شریفی، صدایمان به جایی نمی رسد و کسی به داد ما نمی رسد
ما می خواهیم به زندانیان سیاسی “احترام” بگذارند و به خواسته آنها توجه و “رسیدگی” کنند. زندانیان سیاسی که نیاز به رسیدگی پزشکی دارند امکانات پزشکی در اختیارشان قرار گیرد. بر زندان ها و وضعیت زندانیان سیاسی “نظارت” شود. حقوق اولیه زندانیان سیاسی از جمله ملاقات و مرخصی “رعایت” شود تا خانواده های آنان از این بدبختی در آیند. اما چه کنیم که صدایمان به جایی نمی رسد و کسی به داد ما نمی رسد
 وضع زندانیان گمنام و کمتر شناخته شده در زندان های جمهوری اسلامی، گاه ناگوارتر از زندانیان مشهورتر و شناخته شده است. کمال شریفی، روزنامه‌نگار کرد، یکی از زندانیان سیاسی است که در اعتراض به وضع نامناسب زندان و عدم رعایت حقوق وی به عنوان یک زندانی سیاسی، به اعتصاب غذا دست زده است. کمال شریفی در سال ۱۳۸۷ در شهر سقز به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب سقز محاکمه و به ۳۰ سال زندان در تبعید و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد.
این فعال سیاسی کرد که برای اجرای حکم زندان و تبعید خود به زندان میناب در استان هرمزگان تبعید شده و از چهل و دو روز پیش به خاطر وضعیت نامناسب زندان و تحمل حبس در کنار مجرمان خطرناک و در خواست دیدار با قاضی خود، اعتصاب غذا کرده است.

ژنرال مایک مولن: ایران صدور اسلحه به عراق را افزایش داده است

مایک مولن


به گفته‌ی مقامات آمریکایی، جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی خود از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه‌ی عراق را افزایش داده است. رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت، ایران به‌گونه‌‌ای فزاینده سلاح‌های مدرن به عراق صادر می‌کند.

دریاسالار مایک مولن، رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا، روز پنجشنبه (۷ ژوئيه/۱۶ تیر) در واشنگتن گفت، تهران بطور مستقیم از گروه‌های افراطی‌ای پشتیبانی می‌کند که سربازان آمریکایی را می‌کشند.
وی افزود که صدور اسلحه‌ی ایران به عراق چشمگیر است و افزایش یافته است. به گفته‌ی ژنرال مولن، تردیدی در این زمینه وجود ندارد که تهران تلاش می‌کند نفوذ خود را بویژه در جنوب عراق گسترش بخشد.
مایک مولن تصریح کرد که صدور اسلحه‌ی ایران به عراق، با آگاهی رهبری ایران صورت می‌گیرد. وی در این رابطه گفت: «من می‌گویم که آن‌ها این موضوع را می‌دانند».

انتقاد شدید آیت الله مکارم از "توقف" طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها


پس از آنکه محمود احمدی نژاد طرح تفکیک جنسیتی در کلاس‌های دانشگاه‌ها را "سطحی و غیرعالمانه" خواند و اعلام کرده بود که اجرای آن "تبعاتی" خواهد داشت، آیت‌الله مکارم شیرازی از توقف طرح تفکیک جنسیتی و بازنشستگی اساتید دانشگاهها ابراز تاثر کرده است.
در نامه احمدی‌نژاد آمده بود: « شنیده شده است که در برخی دانشگاه‌ها ،رشته‌ها و کلاس‌های تک جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می‌گردد .ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیرعالمانه جلوگیری شود»
به گزارش دانشجونیوز به نقل از خبرآنلاین، آیت الله مکارم شیرازی در مشهد گفت: "خبری را امروز شنیدم که بسیار متاثر شدم و آن این که وزیر علوم که بنده شجاعت و درایت ایشان را مطلع هستم قصد داشتند دو طرح را اجرا کنند، اول اینکه برخی از اساتید دانشگاه‌ها را که اصول دین و مذهب را زیر سوال می برند بازنشسته کنند، دومین اقدام ایشان این بود که دختران و پسران را در دانشگاه‌ها به تدریج و از پایه جدا کنند."
این مرجع تقلید شیعه در ادامه گفت که متاسفانه از بالا دستور دادند نباید چنین کاری را انجام بدهید. اولا نباید دست به اساتید بزنید و ثانیا مساله جداسازی یک امر سطحی و غیرحکیمانه است، شنیدن اینگونه مسائل انسان را ناامید می کند.
اشاره آیت الله مکارم شیرازی به نامه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است.
این طرح پس از گرفتن فتوا از مراجع تقلید، قرار بوده از اول مهرماه اجرا شود.
در نامه احمدی‌نژاد آمده است: « شنیده شده است که در برخی دانشگاه‌ها ،رشته‌ها و کلاس‌های تک جنسیتی بدون لحاظ تبعات اعمال می‌گردد .ضروری است فوری از این اقدامات سطحی و غیرعالمانه جلوگیری شود».

مخالفت جوانان اصلاح طلب با خاتمی؛ سازش نمی کنیم


نامه گروهی از جوانان طرفدار خاتمی به علی شکوری راد، عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی: هرگونه تشویق از سمت اصلاح طلبانبرای شرکت در انتصابات (انتخابات) را محکوم میکنیم.

Read morehangkhatam.jpg - 7.58 Kb

آقای شکوری سلام.
انتخاباتی (انتصاباتی) دیگر در پیش روست، ومن به همراه بسیاری از بچه های ستاد ۸۸ و موج سوم که مدتی را هم در چنگ پلید استبداد گرفتار بودیم، تصمیم به عدم شرکت در انتصابات داشته و همانطور که مدتی زیاد را از جان و دل و تمام توان برای آوردن مردم به پای صندوق تلاش کردیم، اینبار برای عکس این کار با تمام وجود میخواهیم تلاش کنیم. شما تقریباً جزو معدود اصلاح طلبهای خارج از دانشگاه اوین هستید. برای انتصابات بعدی با توجه به حرفهای احمد جنتی که گفته بود: نیازی به حضور اصلاح طلبان در انتخابات ( به زعم جنتی و امثالهم البته انتخابات است) نیست، هرگونه تشویق از سمت اصلاح طلبان برای شرکت در انتصابات را محکوم میکنیم.

آقای رضا خاتمی! اگر راست میگوید با ضحاک صحبت کنید نه با مار هایش!

آقای رضا خاتمی! شما هم نمیتوانید با این نامه، برادر خاتمی را از منجلاب (وسط بازی) و لاس با ولایت فقیه بیرون بکشید! خواهشمند است کمک فنر برادر خاتمی نشوید و حرف خود را بزنید!.
البته حرف خود را زدید، آن هم اینکه می‌خواهید انتخابات آزاد برقرار بشود، یعنی‌ همان حرف برادر خاتمی را زده‌اید! شما هم مثل کبک سر‌هایتان را کرده‌اید در زیر برف! چرا زورتان به ضحاک نمیرسد! افتادید به جان مار هایش!؟
آیا فکر می‌کنید که ملت ایران آنقدر بیشعور میباشند! به جای دفاع از وسط بازی برادرتان از مردم ایران و حق آنها دفاع کنید. آن ذکاوت و هوش اصلاح طلبی یتان واقعا کم آورده که چنین آب را گل آلود می‌کنید!؟، گویا این مرض وسط بازی به جان شما هم افتاده است. این رژیم اصلاح نمی‌شود و انتخابات آزاد در این رژیم غیر ممکن است.

پدر حسین رونقی: پسرم در حال مرگ تدریجی است
وضعیت حسین رونقی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین روز به روز وخیم‌تر می‌شود و مسئولین هیچ اقدام مثبتی در جهت بهبود وضعیت وی انجام نمی‌دهند.
پدر حسین رونقی در گفتگوی کوتاهی با گزارشگر هرانا می‌گوید از وضعیت فعلی فرزندش بی‌اطلاع است و تنها از سوی همبندیان فرزندش متوجه وخامت حال وی شده است.
وی در ادامه افزود: پس از شنیدن خبر تشنج حسین، به زندان اوین و دادستانی مراجعه کردیم ولی رئیس زندان از ملاقاتمان با او جلوگیری کرد، سپس این موضوع را به دادستانی اطلاع دادیم آن‌ها هم گفتند ما با زندان تماس گرفتیم ایشان حمام هستند.
پدر این وبلاگ نویس ادامه داد: «در طی دو روز گذشته بار‌ها به زندان مراجعه کردم ولی کسی پاسخگو نیست و نمی‌دانم برای نجات پسرم از این وضعیت چه کاری می‌شود کرد.
وی در خصوص وضعیت جسمی حسین رونقی در آخرین ملاقات با وی گفت: "کلیه وی عفونی شده بود و در ملاقاتی که در هفته گذشته داشتیم کنترل ادرار خود را از دست داده بود و تخلیه آن نیز همراه با سوزش بود."
وی در ادامه خاطرنشان کرد "بازجویان پرونده پیش‌تر ما را به دلیل پیگیری وضعیت حسین تهدید کرده بودند که در صورت ادامه این روند وی را در زندان نگه می‌داریم تا بمیرد."
وی در پایان خطاب به تمامی وجدان‌های بیدار و مجامع حقوق بشری گفت: " پسرم در زندان در حال مرگ تدریجی است از همه مجامع حقوق بشری می‌خواهم که برای نجات حسین از این شرایط اقدام عاجلی انجام دهند."

مرخصی علی محمودی فعال کرد بعد از ۲۲ ماه
علی محمودی در تاریخ ۵ مهر ماه ۸۸ در شهر مریوان در منزل شخصی خود دستگیر شدە بود و بعد از تحمل ۱۰۰ روز در سلولهای ادارە اطلاعات سنندج بە زندان مرکزی شهر مریوان انتقال دادە شد.
بنا بر گزارش‌ها ارسالی به «خانه حقوق بشر ایران» وی به اتهام اقدام علیە امنیت ملی و عضویت در یکی از احزاب کردی بە شش سال حبس تعزیری محکوم شدە بود. حکم وی در دادگاه تجدیدنظر نیز تأیید شده بود.
محمودی نویسنده و  عضو انجمن ادبی شهر مریوان است.

تعطیلی ۷۰ درصد واحدهای تولیدی شهرک صنعتی ارومیهیک عضو اتاق بازرگانی ارومیه از تعطیلی ۷۰ درصد از ۲۳۰ واحد تولیدی موجود در شهرک صنعتی فاز دو این شهرستان خبر داد.

به گزارش مهر، مهرداد سعادت پیش از ظهر سه شنبه در جریان بازدید رئیس سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی از واحد صنعتی مارال صنعت جاوید ارومیه با اشاره به اینکه آمار قبل از اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ ها استخراج شده، ادامه داد: "متاسفانه حمایتهای مناسبی از واحدهای صنعتی استان انجام نمی‌شود به طوری که در حال حاضر ۷۰ درصد از ۲۳۰ واحد تولیدی و صنعتی فاز دو شهرک صنعتی ارومیه تعطیل است." 
وی با بیان اینکه مسئولان آذربایجان غربی باید راهکار مناسبی در زمینه برون ‌رفت این واحدها از مشکلات موجود ارائه و عملیاتی کنند، بیان داشت: "این در حالی است که متاسفانه نتایج جلسات بررسی مشکلات این واحدها که به مدیریت ارشد استان ارائه می شود، مشکلات موجود رد بخشهای صنعتی را رفع نمی کند."
این عضو هیئت علمی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ارومیه با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، ادامه داد: "همچنین بوروکراسی اداری در اداره امور مالیات و دارایی گریبانگیر واحدهای صنعتی است."
وی مشکل مدیریتی، کمبود تسهیلات، مشکلاتی در زمینه کسب مجوز استاندارد و گمرک را از دیگر مشکلات واحدهای صنعتی برشمرد و افزود: "در شرایط بحرانی حاضر اگر واحدها به فکر صادرات نباشند محکوم به فنا هستند."

وضعیت جسمانی وخیم یک وبلاگ نویس ایرانی

وضعیت جسمانی وخیم یک وبلاگ نویس ایرانی


وضعیت جسمانی حسین رونقی ملکی، یک وبلاگ نویس ایرانی که در زندان به سر می برد، وخیم اعلام شده است.
براساس گزارش ها، این وبلاگ‌نویس ۲۵ ساله‌ که پیش تر به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شده بود، از تماس با خانواده و مرخصی درمانی نیز محروم شده است.
حسین رونقی ملکی اهل تبریز است. وی وبلاگی به نام “بابک خرمدین” را می گرداند. او دو سال پیش در روز ۲۲ آذر در منزل پدرش در تبریز دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.
بنا به گفتۀ اعضای خانوادۀ این وبلاگ نویس زندانی، او در زندان انفرادی به سر می برده، کلیه های وی بشدت آسیب دیده اند و با وجود دو عمل جراحی اجازۀ مرخصی را نداشته است.

فشار گسترده بر فعالان صنفی معلمان کشور با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس


 دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف حکومتی بر اساس رویه‌ای که از دو سال پیش آغاز شده است اقدام به اعمال فشار بر جریان‌های مدنی کشور می‌کند و پس از شکایت دولت محمود احمدی‌نژاد برای جلوگیری از فعالیت کانون صنفی معلمان ایران که رای به نفع این کانون صادر شد مجموع اقداماتی در راستای فشار بر فعالین صنفی در این حوزه افزایش یافته است.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر"هرانا"، در این رابطه تا به حال اقدام به بازداشت چند نفر از معلمان کشور و صدور احکام سنگین حبس یرای چند نفر دیگر نموده است که در این رابطه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱ - بازداشت آقای علی پورسلیمان از اعضای سازمان معلمان ایران که یک سال را در تبعید به سر برده و قبلاٌ هم مدتی را در زندان اوین زندانی شده بود.
۲ - بازداشت خانم معصومه دهقان از اعضای کانون صنفی معلمان ایران و همسر آقای عبدافتاح سلطانی وکیل دادگستری که خود وی مدت‌ها در زندان اوین در حبس به سر برده است.
۳ - صدور حکم ظالمانهٔ ۱۰ سال زندان برای آقای اسماعیل عبدی از اعضای کانون صنفی معلمان ایران در اسلامشهر در ضمن آقای عبدی سال گذشته نیز به مدت سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت وزارت اطلاعات بود و باقرار وثیقه آزاد شده بود و به شدت خانواده‌اش زیر فشار نیروهای امنیتی بودند.

عفیف نعیمی، یکی از هفت مدیر دربند جامعه بهایی به بیمارستان منتقل شد

article picture

در پی وخامت شرایط جسمی؛


عفیف نعیمی، یکی از هفت مدیر دربند جامعه بهایی به بیمارستان منتقل شد.

کمیته گزارشگران حقوق بشر:بنا بر گزارش دریافتی، عفیف نعیمی، یکی از مدیران دربند جامعه بهایی، از روز چهارشنبه گذشته و در پی وخامت حال جسمی به بیمارستان منتقل شده است. عفیف نعیمی، از مدت ها پیش مبتلا به بیماری بوده و مشکل غدد لنفاوی و تورم حاد در ناحیه گلو مشکلات عدیده ای برای وی ایجاد کرده بود، اما این امر با عدم رسیدگی پزشکی مناسب از سوی مسئولان زندان مواجه شده بود و در پی وخامت وضع جسمانی، از روز چهارشنبه به بیمارستان منتقل شده است. وی همچنین دچار بیماری گواتر نیز بوده است.

در حال حاضر از شرایط جسمی این زندانی عقیدتی، اطلاعی در دست نیست.

عفیف نعیمی، ۴۹ ساله، یکی از جمع یاران و صنعتگری است که به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی، و رهبری جامعه بهاییان ایران به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است. او سال‌ها در خدمات داوطلبانه ی بهایی مشارکت داشته و به عنوان معلم کلاس های کودکان و بزرگسالان و عضو هيأت معاونت، که نهادی انتصابی برای ترويج و تشويق آموزش در ميان بهایيان است، فعال بود.

جمع یاران ایران، شامل ۷ عضو به نامهای مهوش ثابت، فریبا کمال‌آبادی، عفیف نعیمی، سعید رضائی، وحید تیزفهم، جمال الدین خانجانی و بهروز توکلی، هفت رهبر بهائیان ایران هستند که در فاصله زمانی ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۸۶ و اردیبهشت سال ۱۳۸۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. قوه قضاییه ایران بعد از ماهها بازداشت موقت این هفت نفر، آنها را به بیست سال حبس تعزیری محکوم کرده و این حکم در اسفندماه سال گذشته به آنان ابلاغ شد.

زندگی در زندانی بنام سیستان و بلوچستان
ای کاش میتوانستم قطره قطره وجودم را بگریم”………(برای اطلاع آن دسته از سینهٔ چاکان “سرزمین اهورأیی” که به قول فریدون فرخزاد منظورشان از “وطن وطن” فقط “آبادیهای مصفای شمال تهران” و “املاک مصادره شده” شان است و بس: “وقتی در باره ی گرانی حرف می‌زدم نمی‌فهمیدند. می‌پرسیدند چی گران شده؟ بعد فهمیدم که چیزی نمی‌خورند نه گوشت، نه شیر و لبنیات و نه سبزی و میوه. فقط نان

زندگی در زندانی بنام سیستان و بلوچستان
منطقه شرق کشور همواره پرخروش بوده است. این منطقه که از زمان تسلط انگلستان بر هند به عنوان منطقه‌ای استراتژیک و بسیار آباد به حساب می‌آمد همواره قدرت‌های استعماری و سلطه گر به آن نظر داشتند.

تصویر رهبر زندانی بهائی ایران بر تمبر پستی هلندی
هیلوِرسوم، هلند، ۵ ژوئیه ۲۰۱۱ (سرویس خبری جامعۀ جهانی بهائی) – چاپ مجموعه ای از تمبرهای پستی ویژه با تصویر قربانیان نقض حقوق بشر در ایران در هلند آغاز شده است.
تمبرهای فعلی و بعدی در این مجموعه تصاویر سیمین بهبهانی، شاعر نامدار؛ منصور اسانلو، عضو اتحادیۀ صنفی؛ مهوش ثابت، یکی از هفت رهبر بهائی ایران؛ و نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر را بر خود دارند.
تمبرها به صورت رسمی توسط خدمات پست ملی هلند تصویب شده و برای استفاده روی نامه معتبر هستند.
این اقدام حاصل فکر مینا سعدادی، سردبیر اصلی نهاد رسانه ای شهرزاد نیوز، تهیه کنندۀ برنامه های رادیویی و محتوای آنلاین به فارسی و انگلیسی، بود.
خانم سعدادی گفت: «اینجا در هلند، ما امکان چاپ و طراحی تمبرهای خودمان را داریم. موارد بسیاری از نقض حقوق بشر در ایران وجود دارد، پس فکر کردیم که چرا بخش های مختلف جامعۀ ایران را پوشش ندهیم و کسانی را که تحت فشار هستند، مطرح نکنیم.»
شهرزاد نیوز برای تهیه و انتشار تمبرها، با نهادهای مرتبط وارد مشارکت شده است. تمبر با تصویر منصور اسانلو، رهبر زندانی یک سندیکای کارگران حمل ونقل، روی نامه هایی که از سوی فدراسیون هلندی اتحادیه های تجاری (FNV) و با موضوع وضعیت فعالان کارگری ایرانی به ایران ارسال شده، به کار رفته است.
پنج هزار نسخه از تمبرِ با تصویر مهوش ثابت تا کنون به چاپ رسیده است.
مارگا مارتنز از جامعۀ بهائی هلند گفت: «بسیار تکان دهنده است که چهرۀ کسی را که راضی شده همه چیز را به خاطر ارزش هایش فدا کند، روی نامه ها و کارت های پستی در سراسر جهان ببینید.»
خانم ثابت، روانشناس آموزش دیده، به عنوان معلم و مدیر در چندین مدرسه کار کرده است. او پس از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ همراه هزاران مربّی بهائی دیگر از شغلش اخراج و از کار در نظام آموزشی عمومی محروم شد.
خانم ثابت از ۵ مارس ۲۰۰۸ زندانی شده است. او اولین نفر دستگیر شده از میان هفت عضو گروه موقتی ملی بود که در رسیدگی به نیازهای جامعۀ سيصد هزار نفری بهائیان ایران کمک می کرد. پس از ۳۰ ماه بازداشت غیر قانونی، در اوت ۲۰۱۰، اين هفت نفر بر مبنای اتهامات خلاف واقع محاکمه و هر یک به ۲۰ سال زندان محکوم شدند.
خانم مارتنز گفت: «این تمبر به طرق مختلف نه تنها نمایانگر این هفت مدیر – و حدود ۹۰ زندانی بهائی دیگر در ایران است، بلکه نمایندۀ همۀ کسانی است که به خاطر ایستادگی بر سر اصول خود قربانی شده اند.»

محمد صدیق کبودوند: تروریسم دولتی و سرکوب اعتراض های مدنی مردم را محکوم کنیم

article picture

محمدصدیق کبودوند طی پیامی از زندان، از مردم کرد درخواست کرد که در روز تروریسم دولتی در کردستان و ماه سرکوب اعتراض های مدنی مردم کرد، تروریسم دولتی و سرکوب اعتراضات و حرکت های مدنی را محکوم کنند. متن پیام در پی می آید:

دربیست و دوم تیرماه 22 سال پیش دکتر عبدالرحمان قاسملو دبیرکل وقت حزب دموکرات کردستان ایران در جریان مذاکره با یک مقام دولت جمهوری اسلامی در آپارتمانی در شهر وین پایتخت اتریش مورد سوءقصد تروریستی قرار گرفت و همراه با دو دستیارش به قتل رسید، این در حالی بود که به نماینده جمهوری اسلامی هیچگونه آسیب جدی وارد نشد. در این اقدام جنایتکارانه و هولناک که از پیش برنامه ریزی شده بود، دست تروریست ها از آستین یک دولت رسمی بیرون آمده بود، اگرچه پس از این حادثه تروریستی رویدادهای جنایت بار دیگری نیز اتفاق افتاده است، اما عملیاتی از این دست مصداق بارز تروریسم دولتی است.
به باور من و هم چنین از نظر سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، تروریسم عملیاتی کور و ناجوانمردانه است و اقدام به آن در هرجا و از سوی هرکس، و یا ارتکاب به آن با هر هدف و منظوری که باشد غیرقابل توجیه است و اعمال، روش ها و رویه های آن نیز قطع نظر از انگیزه های مرتکبینش، اعمالی مجرمانه، غیرموجه و قویاً مردود و محکوم است.
من شخصاً معتقدم مناسبت دارد که روزبیست دوم تیرماه به «روز سرکوب تروریسم دولتی توسط جامعه مدنی» نام گذاری شود و علاوه بر این ماه تیر به «ماه ابراز تنفر عمومی از سرکوب های دولتی» نامیده شود. زیرا در چنین ماهی در سال 1384 اعتراض های مدنی سرتاسری مردم کرد مورد سرکوبی خشن قرار گرفت، بطوری که طی آن دهها نفر کشته و مجروح و صدها نفر بازداشت و روانه زندان ها شدند. از این رو از مردم کرد در استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، همدان، لرستان و خراسان شمالی دعوت می گردد، همصدا با سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، استفاده از ابزار ترور بوسیله دولت و تروریسم دولتی و همچنین سرکوب اعتراض های مدنی و مسالمت آمیز مردم را توسط دولت محکوم نمایند.
زندان اوین
دوشنبه 6تیر1390 خورشیدی
27ژوئن 2011 میلادی
15-04-1390

" اسلامی شدن دانشگاه‌ها را با جديت دنبال می كنيم"

article picture


اطلاعيه وزارت علوم جمهوری اسلامی درباره نامه احمدی نژاد: اطاعت می شود، تفکیک جنسیتی نداریم ولی دانشگاه ها را اسلامی می کنیم
وزارت علوم رژیم جهل و جنون جمهوری اسلامی با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد كه اسلامي شدن دانشگاه‌ها را با جديت دنبال مي‌كنيم.
سایت حکومتی عصر ایران نوشت: روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با صدور اطلاعيه‌اي اعلام كرد كه آنچه اخيراً تحت عنوان طرح تفكيك‌جنسيتي از سوي برخي رسانه‌ها مطرح شده با واقعيت انطباق ندارد و وزارت علوم تاكنون طرحي تحت عنوان تفكيك‌جنسيتي در دانشگاه‌هاي كشور تدوين و ارائه نكرده است.

۱۳۹۰ تیر ۱۶, پنجشنبه

فشاربرنسرین ستوده در زندان ادامه دارد

article picture


فشاربرنسرین ستوده در زندان ادامه دارد : «اگر ملاقات های مرتب حضوری به بچه هایم ندهند، تمام ملاقات های کابینی را نیز قطع می کنم»
مسولان زندان اوین بار دیگر برای تحت فشار قرار دادن نسرین ستوده برای اعتراف های اجباری از ملاقات حضوری او با فرزندانش جلوگیری کردند. رضا خندان با اشاره به اینکه هفته گذشته بچه هایش از ملاقات حضوری با مادرشان محروم شدند، به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « پس از ملاقات کابینی منتظر شدیم که به بچه ها ملاقات حضوری بدهند، اول بچه های دو خانواده دیگر رفتند، ما بیرون حدود ۲۰ دقیقه منتظر نشستیم اما عاقبت بچه های من را راه ندادند و آنها بدون ملاقات با مادرشان به خانه برگشتند. این حرکت ضربات مهلکی به بچه ها وارد می کند که حد ندارد.»
رضا خندان، همسر نسرین ستوده با اشاره به اینکه فرزندانش در شرایط بسیار نامناسب روحی هستند به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « این هفته در زمان ملاقات کابینی و قبل از آنکه متوجه شویم به بچه ها ملاقات حضوری نمی دهند، نسرین وقتی از آنطرف شیشه پسر کوچکمان را می دید که بی تاب است و مرتب با همه درگیر می شود و علتش را هم می دانست که نیما از فضای ملاقات کابینی رنج می کشد همانجا گفت اگر ملاقات حضوری مرتب به بچه هایم ندهند من تمام ملاقات های کابینیم را هم به عنوان اعتراض قطع خواهم کرد.»

افزایش فشار بر فعالان صنفی در ایران

article picture

فشارگسترده بر فعالان صنفی معلمان کشور با شروع فصل تابستان وتعطیلی مدارس


متأسفانه حکومت جمهوری اسلامی بر اساس رویه ی همیشگی اش در اوقات و فرصت های مناسب اقدام به فشار آوردن بر فعالان سیاسی ومدنی می نماید که در این مورد باتوجه به فرارسیدن فصل تابستان فشار بر فعالان تشکل های معلمان کشور را به شدت افزایش داده است که در این رابطه تا به حال اقدام به بازداشت چند نفر از معلمان کشور و صدور احکام سنگین حبس یرای چند نفر دیگر نموده است که در این رابطه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1 - بازداشت آقای علی پورسلیمان از اعضای سازمان معلمان ایران که یک سال را در تبعید به سر برده و قبلاٌ هم مدتی را در زندان اوین زندانی شده بود.

2 - بازداشت خانم معصومه دهقان از اعضای کانون صنفی معلمان ایران و همسر آقای عبدافتاح سلطانی وکیل دادگستری که خود وی مدتها در زندان اوین در حبس به سر برده است.18 تیر، فراخوان دانشجویان درون ایران

article picture

به ياد محمد مختاری و در گراميداشت سالروز 18 تير تجديد ميثاق با دانشجوی جانباخته راه آزادی جمعه 17 تير، بهشت زهرا ساعت 15 عصر - قطعه 249 رديف 83 قبر 6

جمعه 17 تیر ساعت 10 شب با فریاد مرگ بر دیکتاتور و به یاد دانشجویانی که در سحرگاه 18 تیر 78 به خاک و خون کشیده شدند، به استقبال راهپیمایی18 تیر خواهیم رفت.
روز شنبه 18 تیر از ساعت 18 تا 20 از چهار راه ولی عصرتا تجریش حضور خواهیم یافت.

بازداشت چهار شهروند بهایی در شهرهای مختلف ایران

article picture

در طی روزهای اخیر چهار شوند بهایی در شهرهای مختلف کشور به بهانه‌های مختلف بازداشت شدند.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، یک شهروند بهایی ساکن شهرستان اوز لار (جنوب استان فارس) به نام «ملیحه روزبه (روزخوش)» در روز شنبه ۱۱ تیر ماه ساعت ۳ بعد ازظهر توسط ماموران امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل گردید از نامبرده در طی این مدت اطلاعی دردست نیست.

همچنین در حوال ظهر روز چهارشنبه ۱۵ تیر ماه ماموران امنیتی با مراجعه به منزل «ژینوس غلامپور» شهروند بهایی ساکن رامسر پس از تفتیش محل، نامبرده را نیز بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال دادند.

از سوی دیگر در همین روز – چهارشنبه – ماموران اداره اطلاعات مشهد با حضور در منازل دو شهروند بهایی به نام‌های «ژیلا رضوانی» و «سعیده فروغی» پس از تفتیش محل و ضبط بعضی وسایل شخصی و مذهبی، نامبردگان را نیز بازداشت و به نقطه نامعلومی انتقال می‌دهند.

نگرانی آمریکا از وضعیت پرونده یوسف ندرخانی، نوکیش مسیحی

article picture

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر فشار جمهوری اسلامی به یوسف ندرخانی برای توبه از گرویدن وی به مسیحیت یا پذیرفتن حکم اعدام ابراز نگرانی کرد.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در بیانیه‌ خود گفته است: یوسف ندرخانی، کشیش نوکیش مسیحی که سال گذشته در رشت بازداشت شد، «یکی از هزاران نفری است که به خاطر عقاید مذهبی خود مورد شکنجه و آزار» قرار گرفته است.
دادگاه رشت پیشتر یوسف ندرخانی را که شهریورماه سال ۸۹ بازداشت شده بود به دلیل خروج از اسلام و تبلیغ مسیحیت به «ارتداد» متهم و او را به اعدام محکوم کرد.
این حکم برای تجدید نظر به دیوان عالی کشور فرستاده شد که به دنبال آن محمد‌علی دادخواه، وکیل آقای ندرخانی روز سه شنبه در گفت‌و‌گو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرد که این دیوان، حکم اعدام را به شرط توبه نقض کرده است.
آقای دادخواه اعلام کرد که به موجب این حکم اگر آقای ندرخانی توبه نکند، پرونده بار دیگر در دادگاه رشت به جریان خواهد افتاد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با ابراز نگرانی از مشروط بودن لغو حکم اعدام آقای ندرخانی گفته است: در صورت اجرای حکم اعدام آقای ندرخانی، این نخستین بار خواهد بود که در حدود ۲۰ سال گذشته، فردی در ایران به اتهام ارتداد اعدام می‌شود.

کمپین تبریک به حسین رونقی
14 تيرماه همزمان با تولد حسین رونقی ملکی است که وی دومین سالروز تولد خود را در پشت میله های  زندان اوین سر میکند.دوستانی که مایل هستند سالروز تولد این زندانی را به وی تبریک بگویند میتوانند با ارسال تبریک نامه خود به آدرس ایمیل  مطالب و عکس مورد نظر خود را در سایت درج کنند . سعی میشود این اسامی برای وی ارسال شود.
با سپاس کمیته پیگیری وضعیت حسین رونقی
FreeHossein@yahoo.com

حمايت دانشجويان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز از سالگرد 18 تير

article picture


18 تیر نزدیک است

و چشمان سبز خیابان انتظارمان را می کشد
تا با حضوری برنده تر از شمشیر
بنیاد حکومت ظالمان را سست تر سازیم
زیرا هر فریادی که برمی آریم
نابودی آنهاست ،
پس در این روز
دست در دست هم
فریاد آزادی را هر چه رسا تر سر خواهیم داد .
دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز
دانشجوآنلاین

کشتار کولبران و کاسبکاران در مناطق غربی کشور در طی ۱۵ روزکشتار کولبران در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و سوخت همواره در مناطق مرزی در غرب کشور بخصوص استان کردستان و آذربایجان غربی قربانیانی به همراه دارد. به طوریکه که تنها در طول ۱۵ روز گذشته نیروهای انتظامی حداقل ۷ نفر از شهروندان را در این مناطق به قتل رسانده و ۷ نفر دیگر را هم زخمی و تعدادی را هم بازداشت کرده‌اند.مشروح آمار فوق به شرح زیر است: روز سه شنبه ۳۱ خرداد ماه نیروهای انتظامی در منطقه مرزی "قولقوله" تعدادی از شهروندان مرزنشین را به ظن داشتن کالای قاچاق به رگبار می‌بندند که در نتیجه آن یک شهروند کرد به نام "سوارن" کشته و یک شهروند دیگر زخمی می‌شود. در همین روز در جاده ساوه- تهران نیروهای یگان ویژه یک ماشین سواری را به دلیل گزارش حمل کالای قاچاق مورد تعقیب و گریز قرار می‌دهند و چندین بار به سوی این ماشین تیراندازی می‌کنند و بر اثر آن راننده این ماشین که یک شهروند سقزی به نام "اسماعیل کریم‌پور" به دلیل اصابت گلوله به قتل می‌رسد. 

با ادعای به پایان رسیدن سنوات تحصیلی از سوی مسئولان دانشگاه: مجید دری، زندانی سیاسی و دانشجوی محروم از تحصیل از دانشگاه اخراج شد
مجید دری، دانشجوی زندانی، که با گذشت ۲ سال از بازداشتش، هم‌چنان بدون داشتن حق مرخصی در زندان به سر می‌برد، هفته گذشته طی حکمی از دانشگاه اخراج شد.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اخراج مجید دری از دانشگاه در شرایطی صورت می‌گیرد که مسئولان دانشگاه با ادعای به پایان رسیدن سنوات تحصیلی وی، او را اخراج آموزشی کرده‌اند. این در حالی است که این دانشجوی زندانی، پیش از بازداشت بنا به حکم کمیته انضباطی به سه ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده بود و از دو سال پیش تاکنون نیز در زندان به سر می‌برد.
مسئولان دانشگاه، بدون در نظر گرفتن شرایط ویژه دانشجویان زندانی، طی سال‌های گذشته بار‌ها اقدام به اخراج آنان کرده‌اند.
مجید دری، دانشجوی رشته ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی و از فعالان شورای دفاع از حق تحصیل در تیرماه سال ۸۸ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال یافت. وی پس از سپری کردن ۳ ماه بازداشت در بند ۲۰۹ به بند عمومی منتقل شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

بیش از 250 فعال سیاسی ، حقوق بشری ، فرهنگی ، روزنامه نگار و بیش 25 نهاد مدنی و حقوق بشری خواهان حمایت از زندانیان سیاسی و مدنی شدند و از همه آزادیخوانهان درخواست پیوستن به جمع این فراخوان و رساندن صدای زندانیان بی گناه را به پارلمان اروپا شدند
فراخوان برای حمایت از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران
انسانهای آزاده ، مردم مبارز و شریف ایران ، نهادهای حقوق بشری در ایران
همان طور که میدانید "سلیمان چوگلی" فعال مدنی کرد ساکن نروژ در آستانه ۲۰ ژوئن روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران و در اعتراض به اجرای احکام روز افزون اعدام و با اعلام حمایت از نامزدی "محمد صدیق کبودوند" رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، جهت دریافت جایزه‌ی صلح نوبل ۲۰۱۱ آکسیونی از شهر "تروندهایم" در نروژ به مقصد " پارلمان اروپا در بروکسل " انجام خواهد داد .
ما به عنوان ستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی طی جمع آوری امضا و نام فعالان سیاسی و مدنی و فرهنگی و روزنامه نگار و لیستی از نهادهای مدافع زندانیان سیاسی و مدنی و بشر دوست جهت حمایت از تمامی زندانیان سیاسی و مدنی در ایران و تحویل این لیست به آقای سلیمان چوگلی و ارائه آن به پارلمان اروپا از طرف ایشان جهت حمایت کلی از کل زندانیان سیاسی و مدنی در ایران