۱۳۹۰ مهر ۲۳, شنبه

بازداشت هومن فخار ،فعال حقوق زنان و از اعضای کمپین یک میلیون امضا

بنا بر یک گزارش دریافتی آقای هومن فخار ، از فعالین حقوق بشر و از اعضای کمپین یک میلیون امضا روز گذشته دستگیر شد. ظاهرا بازداشت ایشان در رابطه با پرونده دستگیری بهمن ماه سال گذشته که با وثیقه آزاد شده بودند انجام گرفته است. این در حالی است که آقای فخار تحت وثیقه بوده و حتی برای بازداشت باید ابتدا احضاریه برای وکیل یا خودشان فرستاده میشد و اگر وی خود را معرفی نمیکرد حکم جلب در مورد وی صادر میشد. گفتنی است حتی رای تجدید نظر آقای هومن فخار هنوز صادر نشده است
منبع : پیک ایران

قاب بزرگ‌تر

درگیرها (۲۲۴)- قاب بزرگ‌تر

درگیرها (۲۲۴)- قاب بزرگ‌تر
مردمک

حضرت رهبر از اینکه مقام‌های آمریکایی به قول او با نسبت دادن یک تهمت “مهمل و بی‌ معنا” به چند ایرانی، تلاش کردند تا جمهوری اسلامی ایران را به عنوان “مدافع تروریزم” معرفی کنند، عصبانی است.
عصبانیت حضرت رهبر قابل درک است. از آمریکا بعید است با بودن واقعیاتی مثل: کشتار شصت و هفت و قتل‏های زنجیره‏ای سراسر ایران و ترور بیش ازصد و شصت مخالف در بیست کشور جهان با نسبت دادن یک تهمت «مهمل و بی معنا» آنهم به چند ایرانی! تلاش بکند جمهور اسلامی ایران را به عنوان «مدافع تروریزم» معرفی کند.
 نظام خودش گاو پیشانی سفید است. انیس نقاش و علی وکیلی‏راد داشته. سربازان گمنام امام دارد. کشتار میکونوس و تیکه تیکه کردن بختیار و فرخزاد و فروهرها را دارد. مدافع تروریسم یعنی چه؟ خود تروریسم است. برای ترور احتیاج به «چند ایرانی» ندارد.  یعنی چی  آمریکا یک طرح ناتمام را استناد قرار می‏دهد؟ که نشان بدهد نظام دست و پا چلفتی است؟ اصلاً پاک آمریکا بفرماید ترورهای افغانستان و عراق را و آن بمب‏های کنار جاده را هم کورش کبیر و کمبوجیه کار گذاشته‏اند.
عبدالقادر بلوچ

درخواست عربستان برای مطرح شدن «توطئه ترور» سفیرش در شورای امنیت
عربستان سعودی اعلام کرد به طور رسمی از بان گی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، خواسته است شورای امنیت را در  جریان «توطئه ترور» سفیر این کشور در واشینگتن بگذارد.
به گزارش خبرگزاری دولتی سعودی، نمایندگی دایم  عربستان در سازمان ملل متحد روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که  این کشور به طور رسمی از  دبیر کل سازمان ملل متحد خواسته است که شورای امنیت را در جریان «توطئه شنیع سفیر عربستان در ایالات متحده آمریکا» بگذارد.
نمایندگی عربستان در سازمان ملل، در بیانیه خود این «توطئه» را «نقض قوانین بین‌المللی، قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و همه کنوانسیون‌ها و معیارهای انسانی» دانسته است.
نمایندگی  عربستان خطاب به بان گی مون تصریح کرده است: «همه کسانی که در این اقدام شنیع دست داشته‌اند باید محاکمه شوند.»
ایالات متحده، روز سه‌شنبه ایران را متهم کرد که دو شهروندش به نام‌های منصور ارباب سیار و  غلام شکوری قصد داشته‌اند از طریق به خدمت گرفتن قاچاقچیان مکزیکی، عادل الجبیر سفیر عربستان در  واشینگتن را ترور کنند. ادعایی که به شدت از سوی  تهران رد شد.
روز  شنبه آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با رد اتهامات مطرح شده علیه ایران گفت: «آنها با نسبت دادن یک تهمت مُهمَل و بی‌معنا به چند ایرانی تلاش کردند بهانه‌ای بدست آورند و جمهوری اسلامی ایران را بعنوان مدافع تروریسم مورد هجوم تبلیغاتی سیاسی قرار دهند اما این توطئه نیز نگرفت و نخواهد گرفت.»
وزارت خارجه ایران هم با صدور بیانیه‌ای، با «تکذیب قاطع و شدید هرگونه ارتباط ایران» با این اتهام،  اعلام کرد: «بر اساس بدیهیات حقوقی، در صورت وجود هرگونه ادعا نسبت به دولت دیگر، دولت آمریكا باید حداقل اطلاعات فردی متهم/ متهمان را برای بررسی، اعلام نظر و درخواست همكاری به كشور مورد نظر تسلیم می‌كرد. دولت آمریكا با وجود درخواست صریح جمهوری اسلامی ایران و برخلاف كنوانسیون‌های شناخته شده بین‌المللی، تاكنون هیچ‌گونه اقدامی در این زمینه انجام نداده است.»
پیش از این  سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان، تصریح کرده بود کشورش در قبال این توطئه «پاسخی حساب‌شده» خواهد داد.

کانادا:رژیم جمهوری اسلامی بزرگ ترین خطر برای صلح و امنیت جهان است

article picture

"استفن هارپر"(جمعه شب) گفت هیچ مخالفت یا خصومتی با مردم ایران ندارد ولی رژیم تهران ظاهراً بزرگ ترین خطری است که صلح و امنیت دنیا را تهدید می کند.

در پی متهم شدن جمهوری اسلامی به توطئه برای ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن، "استفن هارپر"، نخست وزیر کانادا، دولت جمهوری اسلامی را "بزرگ ترین خطر" برای صلح و امنیت جهان خواند.

پارس دیلی نیوز:بنا بر گزارش رادیو فرانسه،"استفن هارپر" دیشب (جمعه شب) گفت هیچ مخالفت یا خصومتی با مردم ایران ندارد ولی رژیم تهران احتمالاً بزرگ ترین خطری است که صلح و امنیت دنیا را تهدید می کند.
در روز پنجشنبه وزیر امورخارجۀ کانادا نیز نسبت به گزارش های مربوط به توطئه برای ترور سفیر عربستان در واشنگتن، واکنش نشان داده و گفته بود کانادا به تحریم ها و مجازات هائی خواهد پیوست که در این ارتباط علیه جمهوری اسلامی ایران به موقع اجرا گذاشته خواهد شد.
گزارش هائی که در هفتاد و دو ساعت اخیر منتشر شده است از تلاش آمریکا برای قانع ساختن متحدان این کشور به اعمال تحریم های تازه ای علیه جمهوری اسلامی حکایت می کند.
تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یکی از اهداف واشنگتن در این راستاست.

توهین کارگردان حامی خامنه ای به سینما گران:سینمای ایران «فاحشه خانه» است

article picture

فرج‌لله سلحشور کارگردان سینما گفته که «هنرپیشه‌های زن ایران خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند و سینمای ایران باید هم برای ادامه فعالیت خود فاحشه بین‌المللی بیاورد.
به گزارش روز شنبه (۲۳ مهر) سایت «شیعه آنلاین» آقای سلحشور در واکنش به انتشار گزارش‌هایی مبنی بر احتمال حضور آنجلینا جولی در یک فیلم ایرانی گفته است: «سینمایی که فاحشه خانه است باید برای ادامه فعالیت خود نیز فاحشه بین‌المللی بیاورد.»
وی ادعا کرده است: «سینمای ایران فاحشه خانه است، مگر صبح تا شب عکس‌های هنرمندان چاپ نمی‌شود. وقتی زن‌های ما افتخارشان این است که عکس‌های خود را به صورت نیمه عریان در اینترنت بگذارند، یعنی خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند.»
سلحشور در ادامه اضافه کرده که «خانواده سینما صهیونیستی و هالیوودی است و باید اذعان کرد که سینمای ایران برای ایران نیست، سینمای ایران عضوی از سینمای دنیا است.»
به گفته وی «وقتی آثار مستهجن در سینمای ایران ملاک، معیار و فراگیر می‌شود تماشاگر خاص خود را نیز خواهد داشت، سینما مال ما نیست و ما دچار اشتباه هستیم.»
وی همچنین افزوده که «سینما مال جمهوری اسلامی نیست و جزئی از جامعه جهانی صهیونیستی است و توسط کمپانی‌های صهیونیستی اداره می‌شود.»
فرج‌الله سلحشور از جمله سینما‌گران محافظه‌کاری است که دارای دیدگاه‌های رادیکال اسلامی در حوزه هنر است.
وی در سال‌های اخیر حملات گسترده‌ای به سینماگران ایران داشته و انتقاد‌های تندی در خصوص برخی فیلم‌ها٬ برنامه‌های هنری و بازیگران در حوزه سینما مطرح کرده است

دیگربان

محکومیت جعفر پناهی به 6 سال حبس و 20 سال محرومیت از همه چیز جز سفر به حج

article picture

حکم محکومیت قطعی جعفر پناهی و محمد رسول‌اف
پارس دیلی نیوز:بنا بر گزارش منابع خبری رژیم :دادگاه رژیم فاشیستی جمهوری اسلامی به "استناد دلایل و مستندات پرونده " دو کارگردان معروف ایرانی ، جعفر پناهی و محمد رسول‌اف ، را به ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.
بنا بر همین گزارش ،جعفر پناهی همچنین به ۲۰ سال محرومیت از ساخت و کارگردانی هر نوع فیلم و نوشتن فیلمنامه و هر نوع مصاحبه با رسانه‌های نوشتاری و شنیداری و دیداری داخلی و خارجی و خروج از کشور جز برای سفر حج و یا درمان ضروری با تودیع وثیقه محکوم شد.
همچنین محکومیت محمد رسول‌اف از شش سال حبس تعزیری به یک‌سال حبس کاهش یافته است.
در این گزارش که در سایت حکومتی آفتاب انتشار یافته آمده است :خانواده جعفر پناهی روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه اعلام کردند که حکم حدود دو هفته پیش صادر شده، اما تأکید کردند که جعفر پناهی همچنان آزاد است و حکم هنوز به مرحله اجرا گذاشته نشده است.
فریده غیرت، وکیل جعفر پناهی، نیز تأکید کرده است که تأییدیه این حکم هنوز به او ابلاغ نشده است.
پارس دیلی نیوز

آخوند خونخوار:اگر نياز باشد،خود ملک عبدالله را ترور می کنيم

 article picture

آخوند طائب : ما نياز به ترور سفير عربستاني نداريم. اما اگر نياز به ترور کسي را داشته باشيم آنقدر توان داريم که خود ملک عبدالله را ترور کنيم اصلا مورچه چيه که کله پاچش چي باشه!به گزارش سایت حکومتی فرارو ،طائب ، رئيس قرارگاه راهبردي عمار،گفته:امريكا با ادعاي ترور سفير عربستان، مي خواهد مسير نگاهها را به ايران برگرداند. والا ما نياز به ترور سفيران عربستاني نداريم. ما اگر نياز به ترور كسي را داشته باشيم، آنقدر توان داريم كه خود ملك عبدالله را ترور كنيم، اصلا مورچه چيه كه كله پاچش چي باشه!

بازداشت یکی دیگر از اعضای انجمن سبز چیای مریوان

article picture

یکی دیگر از اعضای انجمن سبز چیا در شهر مریوان بازداشت شد.


بنا به گزارش رسیده به سرویس حقوق بشر آژانس خبری موکریان، یکی دیگر از اعضای فعال انجمن سبز چیا مریوان به نام رحیم باجور روز پنج شنبه 21 مهر ماه به صورت تلفنی از سوی اداره اطلاعات این شهراحضار و در پی مراجعه به این اداره بازداشت شد. تا لحظه تنظیم خبر از محل نگهداری و اتهام احتمالی این فعال مدنی اهل مریوان اطلاعی در دست نیستیاد آور می گردد شریف باجور برادر رحیم باجور نیز روز شنبه مورخ ۱ مرداد ماه بە ادارەی اطلاعات احضار و به دنبال مراجعه نامبرده به ستاد خبری اداره اطلاعات این شهر، بازداشت شده بود.

شمارش معکوس آغاز شده ، کشورهای غربی مصمم هستند رژیم اسلامی را به پائین کشند

article picture


از چند ماه پیش برای کشورهای غربی شمارش معکوس جمهوری اسلامی آغاز شده است. آنها مصمم هستند تا قبل از آنکه دیر شود، رژیم جمهوری اسلامی را به پائین کشند.در پایتخت های کشورهای غربی اکنون همگی درباره پرونده هسته ای جمهوری اسلامی متقاعد شده اند که باید پیش از فرارسیدن سال 2012 واکنش نشان داد.

فیگارو: جمهوری اسلامی در حال ساختن یک بمب اتمی می باشد
فیگارو می نویسد که آژانس بین المللی انرژی اتمی مدارک محکمی در اختیار دارد که نشان می دهد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران ماهیت نظامی داشته واین کشور در حال ساختن بمب اتمی می باشد.این روزنامه همچنین می نویسد که از چند ماه پیش برای کشورهای غربی شمارش معکوس جمهوری اسلامی آغاز شده است. آنها مصمم هستند تا قبل از آنکه دیر شود، رژیم جمهوری اسلامی را به پائین کشند.

رادیو فرانسه:جمهوری اسلامی در حال ساختن یک بمب اتمی می باشد. این عنوان بزرگ صفحه اول روزنامه فیگارو امروز است.
فیگارو می نویسد که آژانس بین المللی انرژی اتمی مدارک محکمی در اختیار دارد که نشان می دهد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران ماهیت نظامی داشته واین کشور در حال ساختن بمب اتمی می باشد.

جواد لاریجانی:"دشمن"در 5 جبهه برای سرنگونی نظام تلاش می کند

article picture
محمد جواد لاریجانی ، یکی از اعضای ضد ایرانی رژیم فاشیستی مذهبی جمهوری اسلامی، بدون اشاره به دزدی و فساد و جهل و جنایت ، در رژیم اشغالگر آخوندی در جمع ارازل و اوباش حکومتی با عنوان "دشمن شناسی " گفته:در این زمان دشمن در پنج جبهه علیه جمهوری اسلامی فعالیت می کند


به گزارش ایسنا، محمدجواد لاریجانی ، دبیر ستاد حقوق بشر ولایت فقیه قوه قضاییه رژیم ، طی سخنانی این پنج مورد را چنین برشمرد: سازماندهی یک گرایش معارض داخلی با تابلوی اسلامی به قصد سرنگون کردن نظام جمهوری اسلامی، محاصره وسیع و سازمان‌یافته و خشن اقتصادی برای از پا‌ در آوردن نظام جمهوری اسلامی، راه‌اندازی جبهه فرهنگی و فکری قوی علیه انقلاب اسلامی برای انحراف فکری، عقیدتی و رفتاری نسل آینده، تخریب چهره جمهوری اسلامی برای بی‌منطق و ضد حقوق بشر جلوه دادن در مجامع بین‌المللی و فعالیت علیه امنیت ملی در لایه‌های مختلف از ساده به سخت شامل شلوغ کردن و ایجاد ناامنی در جامعه برای اقشار مختلف مردمی است.

گسترش فعالیت نهادهای امنیتی ایران در آمریکای لاتین

نقش سپاه پاسداران در توطئه ترور اخیر تا چه اندازه است؟


در حالی‌که جزییات توطئه ترور سفیر عربستان سعودی و نقش طراحان احتمالی آن همچنان نامعلوم است، کارشناسان آمریکایی بر وجود ارتباطات گسترده میان نهادهای امنیتی ایران و مافیای مواد مخدر در آمریکای لاتین تاکید دارند.

گمانه‌زنی پیرامون نقش رهبران سیاسی ایران در برنامه ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا کماکان ادامه دارد. مقامات رسمی جمهوری اسلامی با تکذیب این "اتهامات" آن را «سناریوی نخ‌نمای آمریکا» و «خصومت‌ورزی استکبار» می‌خوانند.
باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در باره نقش تهران در این توطئه ترور گفت: «حتی اگر بالاترین نهادهای رهبری ایران از جزییات این توطئه خبر نداشته باشند، به هر حال آنها مسئولیت کلیت دستگاه حکومتی در این برنامه ترور را برعهده دارند.»
سیاست اوباما تاکنون پرهیز از رویارویی نظامی با ایران بوده است، اما رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تکرار کرد که «تمامی گزینه‌های نظامی علیه ایران همچنان روی میز است».
تمامی گزارش‌ها از واشنگتن حاکی از آن‌اند که سازمان‌های امنیتی آمریکا کاملاَ اطمینان دارند که «سپاه قدس» به عنوان شاخه برون مرزی سپاه پاسداران در این برنامه نافرجام ترور دست داشته است. مقامات رسمی آمریکا بر همکاری سپاه قدس با مافیای مواد مخدر در مکزیک انگشت می‌گذارند.
به گفته ایران، محمد خزاعی با نمایندگان آمریکا در سازمان ملل تماس مستقیم نداشته استبه گفته ایران، محمد خزاعی با نمایندگان آمریکا در سازمان ملل تماس مستقیم نداشته استاز سوی دیگر به‌رغم تکذیب مقامات ایرانی پیرامون تماس مستقیم میان تهران و واشنگتن در خصوص توطئه ترور، بار دیگر ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، تاکید کرد که مقامات این کشور با مسئولان جمهوری اسلامی دیدار داشته‌اند.
نولاند گفت که هرگونه تلاش از سوی مقامات ایرانی برای تکذیب این خبر «نشانگر میزان صداقت آنان» در این‌باره است. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از ذکر محل ملاقات و نام مقامات مسئول خودداری کرد.
فشار به مخالفان برای موضع‌گیری
همزمان برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب گزارش می‌دهند که مقامات جمهوری اسلامی تنها به تکذیب ترور عادل الجبیر، سفیر عربستان سعودی در آمریکا، بسنده نکرده، بلکه خواهان درگیر کردن مخالفان در این ماجرا هستند.

پاسخ پیمان عارف به اظهارات صادق لاریجانی پیمان عارف، روزنامه نگار و فعال دانشجویی که چند روز پیش به دلیل نگارش نامه‌ای انتقادی در ایام انتخابات مناقشه انگیز انتخابات ۸۸ به محمود احمدی‌نژاد و انتقاد از عملکرد دولت وی در حوزه دانشگاه و سرکوب آزادیهای آکادمیک در پایان دوران محکومیتش ۷۴ ضربه شلاق خورد، در پاسخ به صادق لاریجانی که گفته است مجازات اعمال شده از حیث جنبه عمومی جرم بوده، به هرانا گفت: اولا که از آقای لاریجانی که خود فقیه و متاله فاضلی هستند بعید است اینچنین به دور از رعایت ظرافتهای حقوقی امر قضاوت کنند. ماده ۶۰۹ در پی ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی در باب اهانت که مطلقا اهانت را جرم خصوصی تلقی کرده آمده است تقنین گردیده و در این ماده در واقع علیرغم آنکه جرم اهانت ماهوا خصوص «با توجه به سمت» در ماده آمده است. لذا سیاق و منطوق ماده حاکی از غلبه و نه فقدان جنبه خصوصی است.
نکته دوم این است که در موادی چون ماده ۶۰۹ چون بسیاری از مواد کتاب پنجم قانون مجازات یعنی مواد ناظر به جرایم امنیتی آن امری اتفاق افتاده که در ادبیات حقوق بشر از آن به نقض قانونی حقوق بشر تعبیر می‌گردد. یعنی آنجاییکه قانون علیرغم آنکه می‌بایست پاسدار حقوق بنیادین باشد خود ناقض حقوق بنیادین است و مخدوش کننده حقوق بشر و کرامت انسان. مجازات شلاق نیز به عنوان تعزیر نه از اراده شارع بلکه از اراده انسانهایی برخاسته که قانون را به مثابه ابزار نقض حقوق سیاسی-مدنی شهروندان تقنین نموده‌اند.
نکته سوم نیز این است که خب همه فروض شما را گیرم پذیرفتیم و هیچ بحثی از منظر حقوق بشر یا جنبه خصوصی نداشتیم، با نحوه اجرای غیر قانونی حکم شلاق تعزیری به صورت حدی چه خواهید فرمود؟ با اینکه در دستگاه قضایی تحت ریاستتان محکوم به شلاق تعزیری را بدون رعایت موازینی که مشهورات فقه شیعه است می‌برند و شلاق را بصورت حد جاری می‌سازند چه می‌کنید؟
عارف تاکید کرد: متاسفانه در این مورد به نظر می‌رسد به دلیل تضعیف دادسرای انتظامی قضات و حاشیه امنیتی برآمده از آن برای برخی افراد، شخص دادستان تهران در اجرای حدی، غیر قانونی و انتقامجویانه حکم شلاق دخیل بوده و لبه اتهام متوجه اوست. لذا از آقای لاریجانی انتظار می‌رود بجای اظهارنظرهای قابل مناقشه حقوقی دستور پیگیری جرم اتفاق افتاده توسط دادستان انتظامی در مورد دادستان تهران را صادر نمایند. در مورد سایر مباشرین و معاونین نیز دادسرای عمومی و نظامی صالح محسوب می‌شود!
این زندانی جنبش سبز در پایان تاکید کرد: سخنم با آقای لاریجانی این است که لطفا قبل از اینکه چون سعید مرتضوی کار از کار بگذرد و فاجعه‌ای چون کهریزک اتفاق بیفتاد که آبروی نظام را به مخاطره اندازد دست بکار شوید و با تخلفات آقای دولت آبادی برخورد نمایید.

گزارش احمد شهید از وضع حقوق بشر ایران
عصر جمعه نسخه ای از گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران، در اختیار بی بی سی فارسی قرار گرفت.
این سند که قرار است تا ساعاتی دیگر به طور رسمی منتشر شود، نخستین ارزیابی آقای شهید از وضع حقوق بشر در ایران است.
شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ماه فروردین گذشته به تعیین یک گزارشگر ویژه برای ایران رای داد و در ماه خرداد، احمد شهید، وزیر امور خارجه سابق مالدیو را به عنوان گزارشگر ویژه انتخاب کرد.
ایران که اتهام نقض گسترده حقوق بشر را رد می کند با سفر احمد شهید به این کشور مخالفت کرده است.
احمد شهید نوشته است که به سبب کمبود وقت، این گزارش کوتاه تر از گزارش های بعدی اش خواهد بود. این سند به غیر از مقدمه، شیوه تحقیق و نتیجه، دارای بخش "وضعیت حقوق بشر" است که به شش فصل تقسیم می شود:
  آقای شهید در بخش فعالان سیاسی از گفتگوهایش با دو شاهد مطلع می نویسد که با او در مورد وضع میر حسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی کروبی و فاطمه کروبی، از رهبران مخالفان دولت در ایران، صحبت کرده اند.
  او شرایط این چهار نفر را بسیار نگاران کننده خوانده است و از زبان یکی از شاهدان می گوید: "آقای موسوی و خانم رهنورد بدون تفهیم هر گونه اتهامی از بهمن ماه سال گذشته در خانه هایشان حبس شده اند. شرایطی که هر دو آن را زندانیان حکومت می خوانند."
  وضع مهدی کروبی هم در این گزارش به طور مفصل از زبان شاهد دیگر شرح داده شده است. او می نویسد که ارتباط آقای کروبی کاملا با دنیای خارج قطع شده است و در طول ماه های بازداشت خانگی فقط شش بار موفق به دیدار با اعضای خانواده اش شده است و در نهایت روز ۲۵ تیر ماه از منزل خود به محل دیگری منتقل شده است.
  بر اساس این گزارش، همه آنها در دوران بازداشت از دیدار و ارتباط آزادانه با اعضای خانواده های خود، دسترسی به روزنانه ها و اخبار و نیز رسیدگی به نیازهای درمانی و معاینه توسط پزشک مورد اعتمادشان محروم بوده اند.
  احمد شهید در بخش بعدی به وضعیت روزنامه نگاران زندانی پرداخته و از میان ۳۴ روزنامه نگاری که به استناد نامه کمیته دفاع از روزنامه نگاران در ایران زندانی هستند از احمد زیدآبادی، محمد داوری، عیسی سحرخیز، حسین رونقی ملکی، مسعود باستانی، بهمن احمدی امویی، محمد صدیق کبودوند، و کیوان صمیمی نام برده و موارد محرومیت آنها از حقوق اولیه شهروندی را شرح داده است.

  یکسال زندان برای فعال سیاسی و دانشجویی در بهبهان
  گزارش‌های جدید حکایت از آن دارد که جواد ابوعلی از فعالان سیاسی، اجتماعی و دانشجویی بهبهان که به یک سال حبس محکوم شده بود، برای گذراندن دوره حبس خود راهی زندان شده است.
  به گزارش دانشجونیوز، این فعال سیاسی، اجتماعی که در شهریور ماه ۸۹ توسط اداره اطلاعات بهبهان دستگیر و ماه‌ها در بی‌خبری کامل نگهداری می‌شد با رای شعبهٔ دوم دادگاه انقلاب ماهشهر مستقر در بهبهان جمعا به ۱۲ ماه حبس محکوم شدند که این حکم در شعبه ۱۳ دادگاه تجدید نظر استان خوزستان به تایید رسید.
  گفتنی است که جواد ابوعلی به اتهام فعالیت تبلیغی به شش ماه و به اتهام توهین به رهبری نیز به شش ماه حبس محکوم شده است.

  ممنوعیت مصاحبه مجری زن تلویزیون با مردان
  این مجری دیگر اجازه ندارد در برنامه های خود با مهمانان مرد گفت و گو کند و فقط می تواند با زنان گفت و گو داشته باشد.
  به گزارش سینمای ایران، در سال های اخیر رفتارهای صمیمانه برخی مجریان زن با مهمانان مرد، در شبکه های رادیویی و تلویزیونی به شدت حساسیت برانگیز شده و در آخرین نمونه آن، «حسین مظفر» رییس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما، نسبت به رفتارهای مجری زن برنامه «جوان ایرانی سلام» با انتشار نامه ای خطاب به رییس سازمان صدا و سیما به شدت انتقاد کرد.
  در آخرین نمونه هم یکی از مجریان کم سن و سال زن که در شبکه های مختلف تلویزیونی برنامه زنده اجرا می کند، از گفت و گو با مهمانان مرد منع شده است.
  این مجری زن که در کنار کار اجرا، به ترانه سرایی هم اشتغال دارد، در یکی از برنامه های خود با مهمان مرد به شدت صمیمی شده بود اما درست در همان زمان، یکی از مسوولان سیما در حال تماشای برنامه وی بود و این فرد مسوول، با دیدن این رفتار صمیمی برآشفته شده و برای جلوگیری از حواشی احتمالی، ضمن تماس با مسوولان برنامه به آنها اعلام می کند که این خانم مجری دیگر حق گفت و گو کردن با مهمانان مرد را ندارد.
  طبق اطلاعات رسیده، این مجری زن هم به دلیل نداشتن جایگاه شغلی در خارج از سازمان صدا و سیما تسلیم این ابلاغ شده و در برنامه خود که جمعه ها پخش می شود، صرفا با مهمانان زن گفت و گو می کند.

  نامه فعالان به خاتمی: با ادامه وضع موجود چشم‌اندازی برای انتخابات آزاد نیست
  ۳ فعال سیاسی و مدنی در نامه‌ای به محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، که روز شنبه، ۲۳ مهرماه، منتشر شد با اشاره به شرایط وی برای برگزاری «انتخابات آزاد» و اعلام پشتیبانی از مواضع او هشدار دادند که با ادامه وضع موجود «کمترین چشم‌اندازی برای... برگزاری انتخابات آزاد نیست».
  در نامه این فعالان سیاسی و مدنی برجسته آمده ‌است: «اکنون و با گذشت بیش از سه ماه از تاریخ اعلام شرایط جنابعالی، کوچک‌ترین نشانه‌ای دال بر اراده حاکمان برای تامین آن شروط قانونی و انسانی ملاحظه نمی‌شود. برعکس، در ماه‌های اخیر، محدودیت بیشتری برای فعالان سیاسی، زندانیان و خانواده‌های ایشان ایجاد شده‌ است.»
  نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است در اسفند سال جاری برگزار شود و محمد خاتمی پیش‌شرط‌هایی را برای برگزاری «انتخابات آزاد، سالم و منصفانه» برشمرده‌ است.
  وی از جمله خواستار آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی از حصر خانگی، آزادی همه زندانیان سیاسی، آزادی فعالیت احزاب و مطبوعات مستقل و اصلاح‌طلب، از بین رفتن فضای امنیتی، و ایجاد نهادهای ناظر و مجری مستقل انتخابات و رفع هرگونه شائبه جانبداری آنان از رقبای انتخاباتی شده‌ است.
  شخصیت‌ها و رسانه‌های وابسته به اصول‌گرایان جمهوری اسلامی ایران با رد شرایط آقای خاتمی اعلام کرده‌اند که نیازی به حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات نیست.
  در نامه روز شنبه فعالان سیاسی و مدنی در این رابطه آمده ‌است: «بر این اساس، ضمن تاکید بر ضرورت ادامه تلاش برای تعامل و متقاعد کردن مسئولان امر به پذیرش حق حاکمیت مردم بر پایه اصول مصرح قانون اساسی و تن دادن آنان به تامین حداقل شرایط برای برگزاری انتخابات آزاد، سالم و منصفانه، به‌صراحت اعلام می‌کنیم در صورت ادامه وضع موجود کمترین چشم‌انداز روشنی برای صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخابات آزاد، سالم و منصفانه وجود نخواهد داشت.»
  در بخش دیگری از این نامه آمده‌ است: «لازم می‌دانیم سپاس‌مان را به‌خاطر استواری، صراحت و شجاعت شما در دفاع از آزادی و حق حاکمیت مردم ایران اعلام کنیم، و ضمن تاکید بر پشتیبانی از مواضع و دیدگاه‌های جنابعالی، مصرانه خواستار تداوم تلاش‌ها و اقدامات اصلاح‌طلبانه‌تان برای جلوگیری از سقوط بیشتر کشور در سراشیب بحران‌های داخلی و بین‌المللی باشیم.»

  بازداشت های خانوادگی در جمهوری اسلامی ایران – تحلیل حقوقی از مهرانگیز کار
  مهرانگیزکار- اخیرا این واقعیت که رژیم ایران خانواده های روزنامه نگاران تبعیدی را برای تحمیل خواسته های خود بر رسانه های خارج از کشور به گروگان می گیرد، از سوی گزارشگران بدون مرز با انتشار آمار علنی شد . برپایه این منبع خبری – حقوق بشری ، بیش از دویست روزنامه نگار و وب نگار پس از سرکوب معترضین به نتایج انتخابات دومین دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد ، به اجبار ایران را ترک کرده و با رسانه های خارج از کشور همکاری می کنند . موج خروج ادامه دارد و خانواده های این تبعید شده ها از سوی نهاد های امنیتی رژیم زیر فشار و تهدید به سر می برند.
  در آخرین مورد از این رویه امنیتی، حتا از خانواده ها خواسته شده تا از فرزند تبعیدی خود بخواهند “به صورت مخفیانه اطلاعاتی را در مورد بی بی سی در اختیار ماموران دولت ایران قرار دهند” این رفتار غیر قانونی نهادهای امنیتی – پلیسی- قضائی ایران را پیترهاروکس، مدیر سرویس جهانی بی بی سی اخیرا فاش کرده است. کم نیستند ایرانیانی که سالهاست در همین شرایط به سر می برند و از ترس پیامد های افشای آن دم نمی زنند. همه شهروندانی که با چنین تهدیدها و خواسته هائی در گیر بوده و هستند ، این بخت را نداشته اند که یک مقام با اهمیت رسانه ای و جهانی ، دردشان را با جامعه جهانی در میان بگذارد. اینک فرصت خوبی است تا دیگران نیز از این مشقت ها که پشت سر گذاشته یا هنوز با ان درگیر هستند سخن بگویند.

  اعتصاب غذای اعدامی ها در قزلحصار كرج ادامه دارد

  article picture


  بنا بر گزارش دریافتی از كانون حمايت از خانواده جان باختگان و بازداشتي ها :زندانيان محكوم به اعدام همچنان ازخوردن غذاي زندان امتناع ميكنند.بنا به گزارشهاي دريافتي پنجاه و دو تن از زندانيان محكوم به اعدام در زندان قزلحصار كرج همچنان در اعتراض به حكم اعدام خود، اعتصاب غذايشان را ادامه مي دهند.


  آنها نسبت به حكم صادرشده وشرايط زندان اعتراض دارند. اين زندانيان در واحد دو زندان قزلحصار كرج محبوس مي باشند و در انتظار اجراي حكم اعدام به سر مي برند.

  ابوالفضل عابدینی ممنوع الخروج شد

  article picture

  ابوالفضل عابدینی نصر، روزنامه نگار و فعال حقوق بشری از سوی دادسرای غیر قانونی مستقر در زندان اوین ممنوع الخروج شد.


  بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس حکم کتبی ابلاغ شده از سوی این دادسرا در روز نهم مهر ماه این زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین ممنوع الخروج شده است.

  از علت صدور این حکم و مدت زمان ممنوع الخروجی ایشان اطلاعی در دست نیست.

  ابوالفضل عابدینی، روزنامه نگار خوزستانی و عضو سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سال ۸۸ از سوی اطلاعات سپاه بازداشت و در دو دادگاه انقلاب اهواز و تهران مجموعا به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

  شش حوزه علمیه در دانشگاه های استان تهران افتتاح شد  مراسم افتتاح حوزه های علمیه اسلامی در شش دانشگاه تهران، روز گذشته با حضور نماینده رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه های کشور در تالار وزارت کشور برگزار شد.

  به گزارش دانشجونیوز، دانشگاه های امیرکبیر، علم و صنعت، صنعتی شریف، شهید بهشتی، الزهرا و دانشگاه آزاد شهرری از جمله دانشگاه هایی هستند که حوزه های علوم انسانی با پذیرش دانشجو در آنها تشکیل خواهد شد.
  مطالب تدریس شده در این حوزه ها در قالب ٧٠ واحد درسی و در طول شش ترم تحصیلی برای دانشجویان متقاضی ارائه می شود. این طرح قرار است در ٢٨ مرکز در ٢١ استان کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.
  در اردیبهشت ماه سال جاری غلامرضا خواجه سروی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، از ارسال بخشنامه ای به دانشگاه های کشور مبنی بر ایجاد حوزه های علمیه دانشجویی خبر داده بود.
  وی از ایجاد و توسعه حوزه های علمیه به عنوان تدبیری برای ارتقای دانش دینی دانشجویان سخن گفته بود: "اعتقاد داریم اگر دانشجویان در زمینه مباحث دینی از آموزش کلاسیک برخوردار شوند در بینششان تأثیر می گذارد."
  وزارت علوم در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی برای اجرای طرح "اسلامی کردن" دانشگاه های کشور داشته و راه اندازی حوزه های علمیه دانشجویی نیز در ادامه این طرح به اجرا گذاشته شده است.

  ۱۳۹۰ مهر ۲۲, جمعه

  چهارمین سالمرگ دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری
  دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری چهار سال پیش در تاریخ بیست و یکم مهرماه ۱۳۸۶ در ستاد اجرائی امر به معروف و نهی از منکر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همدان کشته شد، دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری که با بهانه ای الکی و به اتهام رابطۀ نامشروع به همراه نامزدش در پارکی در همدان دستگیر شده بود به دلائلی که هنوز روشن نشده اند پس از درگیری و کتک کاری و ضرب و شتم فراوان در بازداشتگاه همدان کشته شد و آدمکشان گفتند که زهرا خودکشی کرده است! خانوادۀ زهرا، خویشاوندان و دوستان زهرا، حقوقدانان، جرم شناسان، کارشناسان جنائی، کارآگاهان، وکلا و ………. هرگز این سخن یاوه را نپذیرفتند که دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری خودکشی کرده است و چون در دادگستری و بهتر است بگوئیم در ظلمگستری! دوزخی به نام جمهوری اسلامی به جز قانون: “ما می فرمائیم!” قانون دیگری یافت نمی شود از سوی مقامات بالای نظام مقدس جمهوری اسلامی فرمان داده شد که پروندۀ قتل زهرا ماست مالی شود! تا آبروی رژیم بی آبروی ولایت فقیه از میان نرود! برای آگاهی بیشتر دربارۀ چگونگی کشته شدن دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری به این لینک نگاه کنید
  جهان زن

  معرفی پنج تن از افراد مرتبط با طرح توطئۀ جمهوری اسلامی به عنوان تروریست

  article picture


  وزارت خزانه داری آمریکا پنج تن را که در طرح جمهوری اسلامی برای سوء قصد به جان سفیر عربستان سعودی در ایالات متحده دست داشته اند تحریم می کند.
  بیانیه مطبوعاتی وزارت خزانه داری ایالت متحده :
  واشنگتن – وزارت خزانه داری ایالات متحده امروز پنج نفر شامل چهار افسر عالی رتبه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF) را که در طرح سوء قصد به جان عادل الجبیر، سفیر عربستان سعودی به ایالات متحده، در حین اقامت او در این کشور، و نیز در انجام حملاتی علیه منافع کشورهای دیگر در داخل ایالات متحده و در کشوری دیگر دست داشته اند، معرفی کرد. وزارت خزانه داری به عنوان بخشی از اقدامات امروز خود همچنین شخصی را که مسئول ترتیب دادن توطئه سوء قصد از طرف نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است را معرفی کرد.
  افرادی که امروز بر اساس فرمان اجرایی 13224 به دلیل اقدام از طرف و یا به نمایندگی از نیروی قدس سپاه پاسداران معرفی شده اند، عبارتند از: منصور ارباب سیار، شهروند آمریکایی دارای گذرنامه ایران و آمریکا که از سوی IRGC-QF طرح نافرجام سوء قصد به جان سفیر عربستان سعودی را دنبال می کرد؛ قاسم سلیمانی فرمانده IRGC-QF، حامد عبداللهی، از مقامات ارشد (IRGC-QF) که جنبه هایی از این توطئه را هماهنگی کرده و نظارت بر مقام های دیگر نیروی قدس را که بطور مستقیم مسئول هماهنگی و برنامه ریزی این عملیات بودند بر عهده داشت؛ عبد الرضا شهلایی، یکی از مقامات IRGC-QF ، و علی غلام شکوری، از مقامات IRGC-QF و معاون شهلایی که با ارباب سیار در چندین نوبت برای گفتگو در مورد سوء قصد و دیگر حملات برنامه ریزی شده ملاقات کرده است.


  مدير حقوق بشر وزارت امور خارجه ايرلند: رژيم ايران فاسد است

  article picture

  محمد مصطفایی ، وکیل دادگستری در سایت شخصی خود نوشت:روز دوازدهم اکتبر با برخي از مسئولين وزارت امورخارجه کشور ايرلند ملاقات نمودم. در اين ملاقات که آقاي کلين ورافتر مدير حقوق بشر وزرات امور خارجه ايرلند نيز حضور داشتند، در ابتدا در خصوص وضعيت حقوق بشر در ايران، رفتار دولت مردان و قوه قضاييه در 32 سال گذشته و نيز پيرامون سپاه، وزارت اطلاعات و سربازان امام زمان جمهوري اسلامي توضيحاتي داده و ضمن استفبال محدوديت ها نسبت به مقامات ايراني، نسبت به منتفي شدن تحريم عليه سه مقام بلند پايه ايران که پيش تر تحريم شده بودند اعتراض کرده و اين عمل اتحاديه اروپا را توهين به مردمان اروپا اعلام کردند.
  آقاي کولين ورافتر ضمن اشاره به گزارش هاي سازمان ملل در خصوص نقض حقوق بشر در ايران گفت: ما مي دانيم وضعيت حقوق بشر در ايران بدتر شده است.
  ايران براي ما يک کشور موثر در طول تاريخ بوده است، ريشه تاريخي کشور ايران براي ما اهميت دارد. از طرفي ما رژيم ايران را رژيم فاسدي مي شناسيم. ايشان گفتند که دولت ايران با هوشياري عمل مي کنند و مانند کره شمالي و زيمبابه نيست. اما ما همچنان به اعتراض هاي خود نسبت به وضعيت حقوق بشر در ايران ادامه مي دهيم. در مجامع مختلف بين المللي کشور ما يکي از معترضين به وضعيت حقوق بشر در ايران بوده است. ما وضعيت حقوق بشر در ايران را زير سئوال مي بريم.
  پارس دیلی نیوز

  دزدان انقلابی با محاسن اسلامی

  article picture

  علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید مسایل سوریه و فلسطین نه به همسایگان آنها مربوط است نه به جامعه جهانی، نه سازمان ملل متحد و شورای امنیت و نه به تشکیلات دیگری مانند اتحادیه اروپا، شورای همکاریهای خلیج فارس، اتحادیه عرب، دبیرخانه کنفرانس اسلامی و نه هیچ مرجع معتبر و آدم حسابی دیگری.
  ولی فقیه خیال می‌کند  چون موشک و اورانیوم غنی‌شده دارد پس گردن کلفت و یکه‌بزن منطقه هم هست و هر تصمیمی بدون موافقت او گرفته شود مردود است. وی در حالی مانند باجگیر‌های  قدیمی پکه زیاد می‌گوید که جمهوری اسلامی نه همسایه فلسطینی‌هاست، نه عرب است، نه سُنی مذهب. در واقع نه سر پیاز است و نه ته پیاز. فقط پرروست و وقیح و نخود هر آش و در عین حال از اینکه در امور جاری منطقه به‌بازی گرفته نمی‌شود عصبانی است. و با تحریک گروههای افراطی و ناسازگار و حقوق بگیر دنبال بهم ریختن محله،  گل آلودن کردن آب، جلوگیری از سر و سامان گرفتن فلسطینی‌ها و بهره‌برداری از اوضاع بلبشوست.
  سران رژیم ایران می‌گویند مشکلات سوریه و فلسطینی‌ها و حتی در «اشل» وسیعتر، مشکلات همۀ دنیا به دست آنها رفع شدنی است و در حال حاضر نیز سرگرم میانجیگیری میان ناراضیان سوری و حکومت بشار اسد هستند!
  حال معلوم نیست حکومتی که تا خرخره در باتلاق اختلاس و کشمکش‌ها و اختلافات داخلی گرفتار است و توانایی اداره امور روزمرۀ خود را ندارد چگونه می‌خواهد مسایل منطقه و جهان را حل و فصل کند. حقیقت قضیه این است که رهبر جمهوری اسلامی و همکارانش نه نگران مردم سوریه هستند و نه علاقمند به حل مسأله فلسطین. رژیم ایران ثابت کرده است در این سال‌ها نه خیر مردم ایران را خواسته و نه هیچ ملت دیگری را. دست اندرکاران حکومت ولایت فقیه تنها و تنها در اندیشه بقای خویش به هر قیمت و غارت و چپاول و انتقال پول به خارج‌اند چون می‌دانند شمارش معکوس رژیم‌های سرکوبگر مدتی است آغاز شده و به‌همین دلیل نیز این روزها شاهد اختلاس‌های نجومی و فرار مقامات (دزدان) انقلابی با محاسن اسلامی به غرب هستیم. این تازه مواردی است که به دلایلی رو شده والاّ انواع دیگر سارقین انقلابی را طی این سال‌ها در اینجا و آنجا دیده‌ایم و از انتقال پول‌های بزرگ از ایران توسط انقلابیون(!) از طریق کشورهای واسطه خبر داریم.


  بان گی‌ مون: گزارش‌هایی از ۳۰۰ اعدام مخفی در مشهد داریم

  article picture


  بان گی‌ مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، برای چهارمین سال پیاپی قویاً از کارنامه حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده و در گزارش سالانه جدید خود نوشته ‌است که نقض حقوق بشر در ایران طی ۱۲ ماه گذشته «ادامه یافته و تشدید شده ‌است».
  این گزارش در بخش مربوط به به مسئله اعدام‌ها در ایران می‌نویسد: «بنا به گفته عفو بین‌الملل علاوه بر ۲۵۲ اعدامی که در سال ۲۰۱۰ رسماً اعلام شده، گزارش‌هایی در مورد بیش از ۳۰۰ اعدام مخفی دیگر که گفته می‌شود در زندان وکیل‌آباد مشهد به اجرا درآمده در دست است.»
  در گزارش سالانه جدید آقای بان که پانزدهم سپتامبر تهیه شده، ولی روز پنج‌شنبه، سیزدهم اکتبر، منتشر شده هم‌چنین آمده‌ است که «بنا بر منابع رسمی، در حدود ۱۴۰ اعدام از یکم ژانویه تا بیستم ژوئن ۲۰۱۱ به اجرا در آمده، ولی برخی منابع سخن از ۱۸۵ مورد اعدام می‌کنند.»
  این گزارش می‌افزاید که حکومت ایران سرکوب‌ها علیه مدافعان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان و روزنامه‌نگاران را افزایش داده ‌است.
  در این گزارش که سومین سال است دبیرکل سازمان ملل آن را به درخواست کشورهای عضو مجمع عمومی این سازمان تهیه می‌کند، نسبت به تحولات اخیر حقوق بشر در ایران ابراز «نگرانی عمیق» شده ‌است.
  در گزارش بان گی‌ مون هم‌چنین به‌ویژه نسبت به «افزایش قابل توجه» در استفاده جمهوری اسلامی از حکم اعدام، همراه با افزایش «محاکمه‌های ناعادلانه، قطع عضو، و استفاده از شکنجه، دستگیری و بازداشت‌های خودسرانه» ابراز نگرانی عمیق شده ‌است.
  آقای بان در گزارش تازه خود بار دیگر از دولت ایران خواسته ‌است تا حقوق تمامی شهروندان ایرانی را رعایت کند، ولی خصوصاً بر «نقش مهم و سازنده‌ای که فعالان و وکلای حقوق بشری در دفاع از حقوق انسانی ایفا می‌کنند» تأکید کرده و از ایران خواسته است تا «آزادی بیان و آزادی تجمع را به طور کامل تضمین کند و فضای بازتری را برای فعالیت مستقل این افراد فراهم کند».
  در بخش‌های دیگر این گزارش سالانه به مسائل سنگسار، محدودیت‌های اعمال‌شده در مورد حقوق اقلیت‌ها به خصوص جامعه بهاییان، و بازداشت سینماگران و دیگر موارد اشاره شده‌ است.
  دبیرکل سازمان ملل متحد به درخواست مجمع عمومی این سازمان، سالانه برای سه کشور ایران، کره شمالی و برمه گزارش وضعیت حقوق بشر تهیه می‌کند.
  در همین حال گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر ایران، قرار است چهارشنبه، ۲۷ مهر منتشر شود.
  رادیو فردا

  تحولات منفی رژیم آخوندی ، و عواقب این لجبازیها !

  article picture  هرچه بر تعداد اعتراضات جوامع بین المللی ، نسبت به حکومت اسلامی برای نقض فاحش حقوق بشر در این رژیم افزوده می شود ؛ تعداد اعدامها در انظار عمومی ، اعدامهای مخفیانه درون زندانهای قرون وسطائی این دشمنان بشریت افزایش می یابد.
  در سال جاری که بسیاری از گروههای مدافع حقوق بشر ، و سازمانهای دفاع کننده از حقوق زنان و کودکان ، طبق روال همیشگی خود ، مواضع ضد بشری جمهوری اسلامی را برای چندمین بار مورد اعتراض قرار داده و ایشان را به رعایت این اصول انسانی دعوت می کنند ؛ سران وحشی و خونخوار این حکومت بدوی هم ، بر تعداد نامردمی های دائمی خودشان نسبت به ملت ایران می افزایند ؛ و با ادامه دادن به کارهای شنیع و دور از هر نوع شائبه های انسانی خویش ، نسبت به مردم رنجدیده ایران ، هر گونه ستم مضاعفی را روا می دارند !
  جز این نیست ، که سیاستگزاران رژیم آخوندی ، برای مقابله با توصیه های سازمانهای بین المللی ، مانند کودکان به لجبازی برخاسته ، و بر شدت ستختگیری های خودشان نسبت به مردم ایران کوشاتر شده اند. کاری که بر کوتاه شدن عمر حکومت منفورشان ، سرعت بیشتری خواهد بخشید ؛ و دلائل محکم تری برای به انزوا کشیدن خودشان ، و سقوط هرچه سریعتر حاکمیت رژیمشان را تدارک خواهد دید .بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد ، در یک گزارش 18 صفحه ای به شصت و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، ضمن ابراز نگرانی خودش از ادامه نقض دائمی حقوق بشر در ایران گفته که از شدت این اعمال نه تنها کاسته نشده ؛ بلکه حکومت جمهوری اسلامی بر شدت سرکوب نمودن مدافعان حقوق بشر ، حامیان حقوق زنان ، روزنامه نگاران و مخالفان دولتشان افزوده اند .


  با توجه به نقش پیامبر گونه رهبری، مردم به ویژه جوانان،تقاضا کردند خامنه ای امام شود!

  article picture

  پیشنهاد آخوند حکومتی ، نماینده‌ی خامنه ای جنایتکار در مازندران برای استفاده از واژه «امام خامنه ای» در تمام تریبون‌ها


  سایت حکومتی شمال نیوز نوشت :آیة الله نور الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، طی سخنانی در همایش اخیر ائمه جمعه مازندران که در شهر نشتارود تنکابن برگزار شد، نظر به تقاضاهای مکرر "مردم به ویژه جوانان مازندرانی " پیشنهاد داد که با توجه به جمیع جهات و اجماع خبرگان ملت و نیز درخواست گسترده مردم از ائمه جمعه شهرها، از این پس در تریبون های رسمی و غیررسمی از جمله رسانه ملی و نمازهای جمعه از واژه امام خامنه ای برای مقام معظم رهبری استفاده شود.

  خبر تکمیلی نیز حاکی است که مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران مراتب فوق را طی نامه ای برای تعیین تکلیف نهائی و کسب اجازه به دفتر مقام معظم رهبری و نیز شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور انعکاس داده است که متن آن بشرح زیر می باشد.

  توطئه تروریستی رژیم؛ کاریکاتور: خاتمی هم نگران است


  کاری از اقبال ماهوری

  نامه وبلاگ نویس زندانی به گزارشگر ویژه سازمان ملل


  نامه سیامک مهر وبلاگ نویس زندانی به گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) زندانی سیاسی زندان رجایی شهر و نویسنده وبلاگ گزارش به خاک ایران که با وجود دریافت حکم سه ساله زندان هم اکنون و با اتهامات جدیدی در معرض صدور حکم اعدام قرار دارد، در نامه ای خطاب به سازمان های مدافع حقوق بشر و همچنین احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، به بیان شرح حالی از وضعیت یک سال گذشته خود و همچنین فشارها و شکنجه های روحی و جسمی وارده بر وی طی ایام بازداشت پرداخت.
  «در تاریخ 21 شهریور 1389 برابر با 12 سپتامبر 2010 ماموران اداره اطلاعات کرج با یورش به آپارتمان شخصی من، مرا بازداشت نموده و لوازم بسیاری را با خود به همراه بردند. از جمله کیس کامپیوتر شخصی و رسیور ماهواره، مدارک هویتی از قبیل شناسنامه و پاسپورت و اسناد بانکی. دست نوشته ها و فیش ها و یادداشت های شخصی و متفرقه. کتابها و اشیاء دیگری مانند فلش مموری و سی دی ها که دقیقا متوجه ریز آنها نشدم. ماموران اظلاعات که چهار تن بودند، مرا به بند اطلاعات در زندان رجایی شهر معروف به بند 8 سپاه منتقل کرده و در سلول انفرادی حبس نمودند. در همان روز بازجویی ها آغاز شد و با تهدید شوکر تمامی رمز عبور ایمیل- آدرسها و پسورد وبلاگ های مرا گرفته و با تهیه پرینت از مقاله های مندرج در وبلاگ "گزارش به خاک ایران" و تهیه پرینت از متن ایمیل ها و نامه های متعدد من و تماس های من با هم میهنانم در خارج کشور، به مدت چندین روز متوالی به قصد پرونده سازی و وارد آوردن اتهاماتی از قبیل، "اقدام علیه امنیت ملی"، "تبلیغ علیه نظام"، "توهین به مقدسات" و "توهین به مقامات رژیم اسلامی"، بازجویی هایی همراه با فشار و تهدید را ادامه دادند. به دنبال فشارهای تحمل ناپذیر و برای خودداری از اظهار توبه و پشیمانی، با بریدن رگهای دستم در سلول انفرادی اقدام به خودکشی نمودم که موفق نشدم و مرا به بیمارستان زندان منتقل و مداوا کردند. بازجویی ها همواره با چشم بند و با کتک و ضرب و شتم و فحاشی همراه بود و در یک مورد از من خواستند تا وصیت نامه خود را بنویسم و سپس مرا به روی چهار پایه برده و نمایش اعدام اجرا کردند که هدفشان تهدید و ترساندن من بود. پس از 24 روز مرا به زندان منتقل کردند، ولی به مدت 8 ماه ممنوع ملاقات، ممنوع تلفن و حق تماس با وکیل نداشتم. مرا در سلول انفرادی و یا در اتاقک هایی معروف به "فرعی" همراه با تعدادی از جانیان و اشرار برای ماه ها حبس کردند. دادگاه انقلاب کرج بدون تشکیل دادگاهی عادلانه و واجد لوازم و قواعد حقوقی، از بابت توهین به رهبر جمهوری اسلامی و نیز تبلیغ علیه نظام اسلامی مرا به 3 سال حبس تعزیری محکوم کرده است. و از بابت اتهام توهین به مقدسات پرونده ای را در دادگستری کرج گشوده اند که با توجه به ماده 513 قانون مجازات اسلامی با خطر صدور حکم اعدام مواجهم.
  در هیچ مورد حقوق من رعایت نگردیده و وکیل نداشتم و هیچ دادگاهی واقعی و علنی نبوده و صلاحیت لازم را نداشته است. مرا بی خبر و بدون اطلاع قبلی و با دستبند و پابند به دادگاهی فرمایشی میبردند که فقط من و دادرس دادگاه حضور داشتیم و از کیفر خواست نیز بی اطلاع بودم.
  طی این مدت از بازجو و شکنجه گر و بازپرس گرفته تا حتی کارمند شعبه 2 دادگاه انقلاب دائما مرا به مرگ و اعدام تهدید می کردند و من بر طبق ماده 19 اعلامیه حقوق بشر از آزادی بیان استفاده نموده و در وبلاگ شخصی ام اندیشه ها و افکار و آرائ خود را منتشر ساخته ام و اتهاماتی که به من وارد کرده اند بر طبق همین ماده و ماده 18 این اعلامیه که به آزادی عقیده و وجدان صراحت دارد، بی اساس و فاقد وجاهت قانونی است».
  سیامک مهر نویسنده وبلاگ «گزارش به خاک ایران»
  نام شناسنامه ای: محمدرضا پورشجری

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: باید یک جهاد بین المللی را دامن زد + فیلم

  avatar

  بیانی- خبر: این ویدئو نیت واقعی، آرمانها و ایدەآل های سران و رهبران جمهوری را بە خوبی بە نمایش می گذارد. این بخشی از سخنان "رحیم پور ازغدی" عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است کە در تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شدە است: "انقلاب اسلامی ایران مادر همەی انقلاب های اسلامی است. ما وظیفەی شرعی داریم. باید آمادەی عملیات های جهانی باشیم. ایران وطن دوم تمام مجاهدین جهان است. یعنی چی تنش زدایی کنیم؟ مگر امام تنش زدایی کرد؟"

  لطفا بە این ویدیو نگاە کنید
  <برای دیدن ویدیو اینجا را کلیک کنید>

  توطئه تروریستی؛ کاریکاتور: بازی خطرناک  کاری از اقبال ماهوری

  انتشار گزارش سالانه بان کی مون از وضعیت حقوق بشر در ایران

  article picture


  بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارش سالانه خود درباره وضعیت حقوق بشر در ایران از افزایش اعدام ها، موارد قطع عضو، بازداشت های خودسرانه، محاکمه های غیرعادلانه، شکنجه و سرکوب فعالان حقوق بشر، وکلا، روزنامه نگاران و فعالان مخالف در این کشور ابراز نگرانی کرده است.
  آقای بان این گزارش را سه سال است که به تقاضای کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل آماده می کند. دو کشور دیگری که گزارش مشابهی درباره آنها تهیه می شود برمه و کره شمالی هستند.
  احمد شهید، گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر ایران که در ماه ژوئن سال گذشته منصوب شد قرار است گزارش خود را روز چهارشنبه هفته آینده منتشر کند.
  در گزارش تازه آقای بان آمده است که نقض حقوق بشر در ایران از زمان گزارش قبلی دبیر کل دامه یافته است.
  در مقدمه این گزارش آمده است: "چنین مواردی ادامه یافته و تشدید شده است، به خصوص در مورد مدافعان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، روزنامه نگاران و مخالفان دولت."
  گزارش همچنین به افزایش قابل توجه مجازات اعدام از جمله در ملاء عام از ابتدای سال ۲۰۱۱ تاکنون اشاره می کند و می گوید که اعدام زندانیان سیاسی و مجرمان زیر هجده سال گزارش شده است.
  ایران بارها نقض حقوق بشر در داخل کشور را رد کرده و سازمان های بین المللی را متهم کرده است که تحت نفوذ دشمنان این کشور نظیر آمریکا عمل می کنند.
  این گزارش همچنین به بعضی تحولات مثبت در ایران از جمله امضای پروتکل داوطلبانه کنوانسیون حقوق کودکان در زمینه مشارکت کودکان در مناقشه های مسلحانه در سپتامبر ۲۰۱۰ اشاره می کند.
  اعدام ها
  در بخشی از این گزارش درباره مجازات اعدام آمده است: "به گفته عفو بین الملل، علاوه بر ۲۵۲ مورد اعدامی که رسما در سال ۲۰۱۰ اعلام انجام شده، گزارش هایی هست که ادعا می کند ۳۰۰ اعدام مخفی دیگر عمدتا در زندان وکیل آباد مشهد انجام شده است."
  "به گفته یک منبع رسمی، حدود ۱۴۰ اعدام در فاصله اول ژانویه تا ۲۰ ژانویه ۲۰۱۱ انجام شده که بعضی منابع آن را تا ۱۸۵ اعدام می دانند."


  میلیون ها خانوار ایرانی از پرداخت پول گاز خودداری کردند

  article picture

  منبع حکومتی:سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، با بیان این‌که بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت تحقق نیافته است، گفت: عدم تحقق بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت، کسری بودجه چشمگیری را برای دولت در پرداخت یارانه نقدی به مردم ایجاد کرده است.
  به گزارش انتخاب، سیدعماد حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: هم‌اکنون دولت درباره پرداخت یارانه نقدی به مردم با کمبود منابع روبه‌رو است
  نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: پرداخت ماهانه سه‌هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به مردم در حالی انجام می‌شود که دولت در تحقق درآمدهای پیش‌بینی شده در بودجه با مشکلات جدی روبه‌رو است.
  وی با بیان این‌که هم‌اکنون نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار از پرداخت بهای گاز مصرفی به شرکت ملی گاز خودداری کردند، گفت: وقتی این تعداد از خانوارها بدهی‌های خودر را به شرکت ملی پرداخت نمی‌کنند به‌صورت طبیعی درآمدهای پیش‌بینی شده برای دولت تحقق نخواهد یافت.
  حسینی تصریح کرد: وقتی دولت درآمدهای دولت تحقق نیافته است، چگونه می‌توان از سه‌برابر کردن یارانه نقدی سخن گفت.
  وی با بیان این‌که دولت ناچار است سازکار جدیدی برای پرداخت یارانه به مردم تدوین کند، گفت: هم‌اکنون دولت بیش از پنج‌ماه کسری بودجه برای پرداخت یارانه مستقیم به مردم دارد که این موضوع به‌طور حتم بر روش‌های کنونی تأثیر خواهد داشت.
  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هشتم یادآور شد: کسری بودجه برای پرداخت یارانه نقدی به مردم و همچنین عدم تحقق بخشی از درآمدهای پیش‌بینی شده دولت تغییر در برنامه‌ها و روش‌های اقتصادی دولت در زمینه قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را ضروری کرده است تا این کسری بودجه به نحوی جبران شود.

  هشدار شدید اوباما به جمهوری اسلامی

  article picture


  بی بی سی:باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مورد اثبات ادعاهای مربوط به دخالت ایران در توطئه ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن ابراز اطمینان کرده است.
  به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای اوباما قول داد که "تحریم‌های شدیدتری" برای انزوای هر چه بیشتر مقام‌های ایرانی اعمال کند.
  آقای اوباما که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد گفت که هیچ گزینه‌ای را در برخورد با ایران کنار نخواهد گذاشت.
  وی گفت که اشخاصی در دولت ایران از این توطئه آگاه بوده‌اند که باید در این رابطه پاسخگو باشند.
  مقام‌های ایرانی تاکنون هرگونه دخالت در این باره را رد کرده و آن را یک "بازی کودکانه" توصیف کرده‌اند.
  واکنش رهبر جمهوری اسلامی
  اظهارات رئیس جمهور آمریکا، ساعاتی پس از آن عنوان شد که آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در تازه ترین سخنان خود گفت پروژه های تکراری آمریکایی ها علیه ایران شکست خواهد خورد.
  آیت الله علی خامنه ای عصر روز پنجشنبه (۱۳ اکتبر/۲۱ مهر) در جریان یک مراسم نظامی با انتقاد از سیاست‌های آمریکا علیه ایران گفت: "تکرار شیوه‌های ابلهانه و بی‌خاصیت سیاستگذاران درمانده و پریشان غربی برای ایران هراسی، باز هم نتیجه نخواهد داشت و بار دیگر طعم تلخ شکست را خواهند چشید".
  وی افزوده "رژیم مستکبر آمریکا گرفتار مشکلات و باتلاق‌هایی شده که نتیجه سیاست‌ها و عملکرد غلط این رژیم است".
  به نظر می‌رسد که این سخنان واکنشی به اتهامات جدید واشنگتن علیه ایران باشد که طی آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متهم به طراحی ترور سفیر عربستان در واشنگتن شده است.
  اظهارات سعود الفیصل
  سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان سعودی هم که برای شرکت در یک کنفرانس ادیان در اتریش به سر می برد نسبت به اتهام وارده به ایران واکنش رسمی نشان داده و گفته ریاض در حال بررسی چگونگی پاسخ به اقدام ایران است. به گفته وزیر خارجه عربستان سعودی، تهران باید پاسخگوی این حرکت باشد.
  وزیر امور خارجه عربستان سعودی، دولت ایران را متهم کرد که برای تسلیم مخالفان سیاسی خود به استفاده از خشونت متوسل شده است.
  وی این سخنان را در جریان شرکت در مراسم افتتاح مرکز گفت‌و‌گوی ادیان در وین پایتخت اتریش به خبرنگاران گفته است.
  این اظهارات دو روز پس از آن مطرح می‌شود که وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت منصور ارباب سیار یک شهروند آمریکایی ایرانی تبار خبر داد که به ظن توطئه برای ترور سفیر عربستان سعودی در آمریکا متهم شده است.
  سعود الفیصل همچنین گفت که هر اقدامی که مقام‌های ایرانی علیه عربستان سعودی صورت دهند با پاسخ سنجیده این کشور روبرو خواهد شد.
  پس از اعلام خنثی شدن این توطئه از سوی ایران، رهبران آمریکا و عربستان سعودی در یک تماس تلفنی بر واکنش قوی و واحد برای پاسخگو کردن طراحان این توطئه تاکید کردند.
  لینک زیر:فیلم،اوباما:اگر كوچكترين ترديدی در دخالت رژیم ايران داشتيم موضوع را علنی نمی كرديم
  http://parsdailynews.com/video/6875.htm

  کارشکنی در درمان حسین رونقی علی رغم موافقت دادستانی  مسئولین زندان اوین از انتقال حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی که چندیست از بیماری کلیوی رنج می‌برد جلوگیری می‌کنند.
  بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علیرغم دستور دادستان تهران، جعفری دولت آبادی مبنی بر انتقال فوری حسین رونقی ملکی به بیمارستان مسئولین زندان اوین از رسیدگی پزشکی به این زندانی سیاسی جلوگیری نموده‌اند.
  لازم به یادآوریست حسین رونقی ملکی از ناراحتی کیسه صفرا و کلیه رنج می‌کشد. این زندانی سیاسی نزدیک به دو سال زندان خود را حتی بدون یک روز مرخصی در زندان اوین گذرانده است.
  بنظر می‌رسد دستگاه امنیتی سپاه پاسداران در درمان این زندانی سیاسی مداخله می‌کنند و این امر بار‌ها از سوی ایشان تکرار شده است.

  سومین مستندساز بازداشت شده آزاد شد  «هادی آفریده» یکی از مستندسازان که اخیر به اتهام همکاری با شبکه بی‌بی‌سی فارسی بازداشت شده بود با قید وثیقه آزاد شد.
  انجمن مستندسازان سینمای ایران اعلام کرد: «هادی آفریده» عضو انجمن مستندسازان سینمای ایران با قید وثیقه آزاد شد.
  بر اساس این گزارش، این مستندساز چندی پیش به همراه چند مستندساز دیگر به اتهام همکاری با شبکه‌ بی‌بی‌سی فارسی دستگیر شده بود.
  چند روز قبل «ناصر صفاریان» و «محسن شهنازدار» - دو مستندساز بازداشت شده دیگر - نیز آزاد شدند.

  حمیدرضا خادم برای چهار سال حبس به اوین رفت  حمیدرضا خادم، از فعالان سیاسی و بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات، جهت گذارندن دوران حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرد.
  به گزارش جرس، حمیدرضا خادم فعال سیاسی و کنشگر حقوق بشر و از بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات ۱۳۸۸که در شانزدهم آذر ۱۳۸۹ از سوی شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود، با تایید شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر به چهار سال حبس تعزیری محکوم گردید.
  بر اساس این گزارش، موارد اتهامی وی اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام در قالب نگارش مقاله و مصاحبه با رسانه‌ها اعلام شده است.
  حمید رضا خادم امروز پنج شنبه ۲۱ مهر خود را به زندان اوین برای سپری کردن دوران محکومیتش معرفی کرد و عازم حبس شد.

  فضاي ديكتاتوري و اختناق در دانشگاه سراسري اراك
  زنان ايران :اراك -  رئيس دانشگاه سراسري اراك فردي است به نام صادقي كه در دانشگاه, ديكتاتوري اعمال ميكند و با همه چيز و همه كس مخالف است. طرح تفكيك جنسيتي را در اين دانشگاه ميخواهد به اجرا در بياورد . در اتاقهاي سايت دانشگاه بين دختران و پسران دانشجو تيغه كشيده است . به دانشجويان اجاز نميدهد ماشين به دانشگاه بياورند. همه دانشجويان از دستش شاكي هستند.

  تحلیل یک روزنامه کانادایی از ارتباط فعالیت های سپاه قدس با فعالیت بانک ملی رژیم

  article picture


  روزنامه کانادایی گلوب اند میل در گزارش روز سه شنبه ١٩ مهر خود به فعالیت های سپاه قدس اشاره می کند و می نویسد این گروه نظامی جمهوری اسلامی که به قتل سفیر عربستان سعودی در واشنگتن متهم شده، در گذشته با بانک ملی ایران ارتباط داشته است.
  به گزارش صدای آمریکا ، محمود رضا خاوری، رئیس پیشین بانک ملی ایران که تابعیت کانادا را نیز دارد، پس از تسلیم استعفانامه خود به کانادا سفر کرده و در یک منزل سه میلیون دلاری در تورنتو اقامت گزیده است. نام آقای خاوری در مرکز پرونده اختلاس سه میلیارد ریالی بانک های ایران قرار دارد.
  این روزنامه کانادایی ضمن اشاره به نگرانی بلندمدت جامعه بین الملل از فعالیت های دیگر بانک ملی ایران می نویسد ایالات متحده و اتحادیه اروپا بانک ملی و بانک سپه را به سرمایه گذاری در فعالیت های تروریستی و کمک به برنامه های اتمی و موشکی ایران متهم کرده اند.
  وزارت خزانه داری ایالات متحده در سال ۲۰۰۷ بانک ملی را به ارسال کمک صد میلیون دلاری به سپاه قدس و بهره گیری از «اقدامات بانکی گمراه کننده برای مخفی کردن نقش خود» متهم کرد.
  گلوب اند میل به نقل اسناد دیپلماتیک و محرمانه ویکی لیکس نوشته است که اتاوا در سال ۲۰۰۳ نیز از تلاش بانک ملی ایران برای تاسیس شعبه ای از این بانک در کانادا ممانعت به عمل آورد.
  نادر هاشمی، استاد ایرانی دپارتمان مطالعات بین الملل ژوزف کوربل در دانشگاه دنور به خبرنگار گلوب اند میل گفته است که وضعیت کنونی طی هفته ها و احتمالاً ماه های آینده سیاست ایران را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
  این روزنامه کانادایی از اسناد دیپلماتیک و مکاتبات فیلیپ رابینسون، رئیس اداره تنظیم اطلاعات مالی بریتانیا به دیپلمات های ایالات متحده گفته بوده است که «به تیم خود و نیز نهادهای اطلاعاتی و امنیتی بریتانیا دستور داده بوده تا به هر وسیله ممکن در مورد ارتباط بین گسترش ( سلاح های کشتار جمعی )، فعالیت های تروریستی و ارتباط آن ها با بانک های ایرانی اطلاعات کسب کنند.

  اخراج 30 راننده زن شرکت واحد

  article picture


  منبع حکومتی:فرحناز شیری، اولین راننده خطوط بی‌.آر.تی مسیر میدان آزادی دپوی شرق به همراه 30 زن راننده دیگر از شرکت واحد رانده شده‌اند و خود دلیل این بازخرید اجباری را نمی‌دانند. شیری می‌گوید: 20 شهریور سال 86 وارد شرکت واحد شدم.
  آفتاب:آن زمان مدیر عامل اتوبوسرانی بیژنی بود و حمایت و پشتیبانی او باعث حضور من در شرکت واحد شد. ادامه همکاری من با اتوبوسرانی ادامه داشت تا 20 اسفند سال 88. در این مدت شش ماه از قرارداد من گذشته بود، کسی نیز به درخواست‌های من برای تمدید قرارداد توجهی نمی‌کرد.
  او ادامه می‌دهد: سرانجام قرار بر این شد که قراردادی جدید با من بسته شود در حالی‌که بر اساس قانون کار قرارداد گذشته باید تمدید می‌شد.
  شیری می‌گوید: پنج راننده زنی که پس از من در اتوبوسرانی مشغول به کار شدند، رسمی شده بودند و من هنوز بلاتکلیف بودم.
  با وجود دوندگی‌های بسیار و نامه‌نگاری‌ها همچنان از رسمی کردن من امتناع کردند. این وضعیت ادامه داشت تا 10 اردیبهشت که حکم اخراج من صادر شد.
  شیری با حکم دادگاه دوباره به کار باز می‌گردد اما تا تیرماه که او به همراه 30زن دیگر که در این خط آزادی - دپوی شرق فعالیت می‌کردند، اتوبوس‌هایشان را تحویل ندادند و ریالی از حق بیمه‌اش را نیز پرداخت نکرده‌اند.
  شیری که مدتی است بیمار است می‌گوید: حتی دفترچه بیمه ندارم و امکان پرداخت هزینه‌های درمان خود را هم ندارم.
  یک روز که رفتم ماشین را تحویل بگیرم، دیدم جلو تعرفه من را گرفته‌اند. 30 زن دیگری که به همراه من بیکار شده‌اند بیشترشان از زنان سرپرست خانواده هستند و قبل از رسیدن مهلت قراردادهایشان مجبور به بازخرید شده‌اند.

  ۱۳۹۰ مهر ۲۱, پنجشنبه

  ناصر تقوایی:اگر حکم شلاق همسرم اجرا شود عکس العمل خوبی در جامعه نخواهد داشت.

  حکم شلاق همسرم واکنش خوبی نخواهد داشت

  به دنبال بازتاب رسانه ای گسترده ی محکومیت مرضیه وفا مهر بازیگر فیلمِ “تهران من حراج” به یک سال حبس تعزیری و ۹۰ ضربه شلاق، ناصر تقوایی کارگردان ایرانی و همسر این بازیگر به جرس می گوید: ما منتظر دادگاه تجدید نظر هستیم، اگر حکم شلاق همسرم اجرا شود عکس العمل خوبی در جامعه نخواهد داشت. به گزارش جرس پس از اجرای حکم شلاق سمیه توحیدلو و پیمان عارف به اتهام اهانت به احمدی نژاد، محکومیت یک زندانی غیر سیاسی به نود ضربه شلاق به اتهام بازیگری در فیلمی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده بود در رسانه های جهان  انعکاس زیادی یافت. این در حالی است که هنوز از سوی جامعه هنری کشور واکنشی به این حکم نشده است.ناصر تقوایی می گوید: حکم نود ضربه شلاق، نتیجه حکم دادگاه اول بوده و ما امروز تقاضای تجدید نظر دادیم و امیدواریم در دادگاه تجدید نظر یک فکر اساسی در این مورد بشود.وی می گوید: این حکم بعد از سه ماه صادر شده است و وکیل ما درخواست تجدید نظر را رسما ارايه داده است و تانظر قطعی دادگاه تجدید نظر اعلام نشود نمی شود چیزی گفت اما امیدوارم چنین حکمی در مورد همسرم هیچ وفت اجرا نشود. فیلم «تهران من حراج» ساخته گراناز موسوی، فیلمساز ایرانی مقیم استرالیا ، داستان دختر هنرمندی است که در جریان برگزاری جشنی با یک پسر ایرانی ساکن استرالیا آشنا می شود و در تلاش است تا همراه او ایران را ترک کند. مرضیه وفامهر پس از بازی در این فیلم  در اوایل تیرماه به همراه عوامل دیگر فیلم بازداشت شده بود که البته سایر بازداشت شدگان آزاد و خانم وفامهر در حال حاضر در زندان قرچک ورامین در بازداشت به سر می برد.ناصر تقوایی که خود کارگردان فیلم هایی چون دایی جان ناپلئون، ناخدا شیرخورشید، بوده است می گوید: هفته ای یک روز با همسرم ملاقات می کنیم و تماس تلفنی هم با او داریم که ایشان هم در جریان حکم شلاق قرار گرفته است اما امیدواریم این حکم اجرا نشود. وی می گوید: این مسایل نیاز به کارشناسی و تخصصی دارد. دادگستری  کارشناسان هنری دارد که آنها باید در این زمینه وارد شوند اما متاسفانه در مورد این پرونده آنها وارد نشده اند هنوز.ناصر تقوایی بار دیگر تاکید می کند که ما منتظر رای دادگاه تجدید نظر می مانیم و فکر می کنم اجرای حکم شلاق در مورد یک هنرمند عکس العمل خوبی را به دنبال نخواهد داشت. خانواده خانم وفامهر در روزهای نخست  بازداشت او  سکوت اختیار کرده بودند تا مبادا نهادهای امنیتی به دلیل سر و صدای رسانه ای این پرونده را دچار مشکل کنند  اما پس از آنکه پاسخی در مواجهه با سکوت خود نیافتند، بعد از گذشتِ دو هفته اخبار مربوط به بازداشت او در رسانه ها منعکس شد.ناصر تقوایی پیشتر گفته بود: ” قاضی پرونده به وکیل مرضیه وفامهر گفته که آزاد نشدن مرضیه به علت مصاحبه های من با رادیو و تلویزیون های خارجی بوده است.
   خانم موسوی پیشتر در گفت و گو با بی بی سی فارسی با تاکید بر این مسئله که این فیلم یک پروژه دانشجویی بوده و فیلمنامه ای ۴۰ صفحه ای داشته است، گفته بود: “فیلم با مجوز ساخته شده، فیلمی که نمای خیابانی دارد نمی تواند بدون مجوز باشد. ضمن آنکه عوامل فیلم بدون مجوز قرارداد نمی بندند و اینکه عنوان شده فیلم بدون مجوز است، از پایه بی اساس است.”
   منبع:جرس

  خواهر مصطفی نیلی:برادرم معترض است

  برادرم معترض است

  مصطفی نیلی فعال دانشجویی سابق در حالیکه بخاطر حضور در اعتراضات مردمی سال 88 به سه سال و شش ماه حبس محکوم شده است و با وجود شرایط سخت زندان از روحیه ای محکم و مقاوم برخوردار است.
  این حکم در حالی برای مصطفی نیلی صادر شده است که وی در همان روز دادگاه توانسته پرونده اتهامات خود را ببیند، حکمی که در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شده است.فاطمه خواهر مصطفی نیلی با اشاره به مشکلات خانواده از آخرین ملاقات پدر و مادرش با مصطفی یاد می کند و به “جرس” می گوید: “برادرم الان در بند 350 نگهداری می شود که من و مادرم  دوشنبه ها با او ملاقات کابینی داریم. پدرم بخاطر مشکلات جسمانی نمی تواند به سالن ملاقات بیاید فقط این هفته که توانستیم ملاقات حضوری بگیریم بالاخره پدر و پسر همدیگر را توانستند ملاقات کنند. خوب نیازی به گفتن نیست که هیچ پدر و مادری طاقت دوری فرزندشان را ندارند و شرایط دشواری است. اصل مریضی پدرم هم بعد از دستگیری برادرم در روز تاسوعای 88 شروع شد. پدرم خیلی دنبال کارهای برادرم بود و کلا آدم خودخوری است و خیلی سختی کشید. بعد از این ماجرا بود که سرطان مری گرفت و عمل جراحی انجام دادند بعد حالشان رو به بهبود بود که دوباره حکم بازداشت برادرم آمد و دوباره به پدرم خیلی فشار آمد الان بسیار ضعیف شده است و دیروز بعد از سه ماه توانست پسرش را ملاقات کند. مادرم هم از نظر روحی تحت فشار و ناراحتی است.”خواهر مصطفی نیلی به فعالیتهای دانشجویی و اجتماعی برادرش اشاره می کند و می گوید: “مصطفی زمانیکه در رشته مکانیک در دانشگاه قزوین تحصیل می کرد در کنارش هم دفتر دانشجویی و نشریه داشتند و به نوعی فعالیت های اجتماعی انجام می دادند. بعد از آن از رشته مکانیک انصراف داد و در رشته حقوق فارغ التحصیل شد و داشت برای فوق لیسانس آماده می شد که او را بازداشت کردند.”وی درخصوص نحوه دستگیری برادرش ادامه می دهد: “روز تاسوعا در حالیکه من هم همراه مصطفی بودم در ساعت یازده صبح در تقاطع فلسطین انقلاب، لباس شخصی ها او را دستگیر کردند که من معترض شدم و به دروغ گفتند برای پاره ای توضیحات به کلانتری منتقلش می کنیم و نیروی انتظامی که آنجا بود یک آدرس غلط به من داد. بعد از پیگیری های فراوان از حالش باخبر شدیم و به ما گفتند همین امروز و فردا  آزادش می کنیم اما چهل روز طول کشید تا برادرم را آزاد کنند. روز 27 تیرماه سال 89 به دادگاه احضار شد و در 27 تیرسال 90 هم بازداشت و به زندان منتقل شد.”فاطمه نیلی می افزاید: “برادرم به اتهام حضور در راهپیمایی ها به سه سال و بخاطر ارسال پیامک به شش ماه زندان محکوم شد که این رای عینا در دادگاه تجدید نظر تایید شد. تا آنجایی که هم خاطرم است برادرم همان روز دادگاه توانست پرونده و اتهاماتش را مطالعه کند!”ماه گذشته جمعی از زندانیان سیاسی طی نامه ای خطاب به سید محمد خاتمی رییس جمهور دوره اصلاحات از او پرسیده اند: “چگونه می‌توان قوه قضائیه را اصلاح نمود و نهادی که باید حافظ و حامی قانون باشد را از قانون‌شکنی باز داشت؟”در این نامه که امضای مصطفی نیلی نیز در پای آن آمده، بااشاره به اجرای بی تنازل قانون اساسی به نقش کلیدی قوه قضاییه پرداخته و در بخشی از آن آمده است: “در عمل با مواردی از قبیل تشکیل دادگاه‌های غیرقانونی انقلاب و ویژه روحانیت زیر پا گذاشتن اصول قانون اساسی و آیین دادرسی کیفری در برخورد با متهمان به ویژه متهمان سیاسی و مطبوعاتی، عدم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، چشم‌پوشی بر جرایم حاکمیت و مسئولان حکومتی و مواردی از این دست به یکی از نقض‌کنندگان اصلی قانون اساسی بدل شده است و راه بر هرگونه اصلاح و فعالیت مسالمت‌آمیز و دموکراسی‌خواهانه بسته و جایی برای اجرای بی‌تنازل قانون اساسی باقی نگذاشته است.”هفته گذشته نیز سیدمحمد خاتمی و عبدالله نوری در دیداری با یکدیگر، آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از رهبران جنبش سبزرا بعنوان راهکاری برای خروج کشور از بحران بیان کرده و گفته اند: “باید زندانیان سیاسی وعقیدتی خصوصا فعالان سیاسی و دانشگاهی و حتی جوانان بی نام و نشانی که فقط به خاطر ابراز عقیده ای متقاوت در زندان ها در شرایطی سخت بسر می برند، آزاد شوند….وجهت کوتاه شدن دیوار بی اعتمادی میان اکثریت مردم با حکومت باید فضای امنیتی و اطلاعاتی برچیده شود و نخبگان، فرهیختگان، اصحاب رسانه و مطبوعات مستقل و منتقد ، دانشگاهیان و روحانیون بتوانند بدون هیچ نگرانی و محدودیت مشکلات ، کمبودها ، سوء مدریت ها ی موجود در ساختار قدرت در حوزه های مختلف را نقد کنند.”خواهر مصطفی نیلی در خصوص وضعیت روحی او تاکید می کند: “مصطفی از نظر روحی خیلی “خوب” و “مقاوم” است. البته برادرم به این وضعیت معترض است و به ما گفته برای مرخصی اقدام نکنید و درخواستی هم نکنید.”
  فاطمه نیلی در پاسخ به خبرنگار جرس در خصوص وصل تلفن های بند 350 می گوید: “ما هیچ اطلاعی از این موضوع نداریم و طی این مدت یکسال مصطفی یکبار آن هم بعد از بازداشتش با منزل تماس گرفته است و اصلا به تلفن دسترسی ندارد. در سالن ملاقات ها هم با برخی از خانواده ها برخورد می کنیم آنها هم چنین چیزی را نگفتند.”

  اعتراض کارگران نیروگاه رامین اهواز

  article picture

  کارگران پیمانکاری "نیروگاه رامین" اهواز در واکنش به عدم پرداخت دستمزدهای خود دست به اعتراض زدند.


  پیام:نیروگاه رامین بزرگترین نیروگاه حرارتی (بخاری) کشور در کیلومتر 20 جاده اهواز ـ مسجدسلیمان در نزدیکی رودخانه کـارون قرار دارد. لازم به یادآوری است که چندی پیش رئیس دیوان محاسبات کشور رژیم به عدم پرداخت به موقع دستمزدهای کارگران شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو بعد از هدفمند کردن یارانه ها اذعان نموده بود.

  گزارش تجمع اعتراضی روز جهانی مبارزه با اعدام در برلین


  در تاریخ  دوشنبه، ١۰ اکتبر٢٠١١، ساعت ١٨در مرکز شهر برلین و در محل کلیسای شکسته این شهر به مناسبت روز جهانی مبارزه با اعدام آکسیونی اعتراضی از جانب فعالین سیاسی ایرانی در ساعت 18 تا 20 برگزار شد
  این تجمع با همکاری و فراخوان کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلین برگزار شد
  در فراخوان این تجمع آمده بود:

  رژیم جمهوری اسلامی ایران درآستانه روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام ، چهارمین نوجوان را در سال جاری میلادی به دار آویخت . این رژیم به روال گذشته با اعدام  بیش از۵۰۰  نفر  و اعدام ۴ نوجوان رتبه شرم آور اول را در جهان به خود اختصاص داده است.

  در طی ٣۲ سال اخیر همواره مجازات اعدام و اعدام های دسته جمعی زندانیان در دستور کار رژیم قرار داشته و در دهه ۶۰ و در تابستان ۶۷ ، هزاران زندانی سیاسی بطور جمعی اعدام شده اند که هنوزافکار عمومی  جهان از ابعاد گسترده آن بی اطلاع است.
  ۱۰ اکتبر، روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام ، فرصت مناسبی است تا هر چه بیشتر رژیم جمهوری اسلامی ایران را به خاطر اجرای روز افزون حکم اعدام، یعنی  "سلب حق زندگی" از انسانها، در افکار عمومی جهان افشا کرده و نگذاریم که نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران زیر سایه مسائلی چون مناقشات هسته ای و سیاست امنیتی جهان به فراموشی سپرده شود.
  ما خواهان برچیده شدن مجازات اعدام در سراسر جهانیم وبر خلاف نظر آقای احمد شهید ، گزارشگر ویژه سازمان ملل برای ایران بر این باوریم که مجازات اعدام برای همه و برای هر جرمی باید ملغی شود. (او دربیانیه مشترک با ٣ گزارشگر دیگر سازمان ملل در اعتراض به مجازات اعدام و اعدام علیرضا سلطانی ١٧ ساله می گوید : مجازات اعدام فقط می باید در مورد جدی ترین جرائم اجرا شود).

  ما از تمامی مدافعين حقوق بشر دعوت می کنیم تا به مناسبت این روز جهانی مشترکا به مجازات اعدام در جهان اعتراض کنیم.

  این تجمع با حضور جمع کثیری از ایرانیان ساکن برلین و اطراف این شهر برگزار شد، با فعالیت اعضاء فعال این 2 تشکل سیاسی و اطلاع رسانی از طریق ای میل و اینترنت با توجه به هوای نامناسب و باران شدید ،جمع بسیاری از ایرانیان برای اعتراض به موج جدید اعدامها در ایران در این محل حاضر شدند و با نمایشگاه عکس و خواندن سرود و پخش اعلامیه اعتراض خود به وحشیگری جمهوری اسلامی در اعدام ملتهای ایران و فجایع اخیر این رژیم را به گوش جهانیان رساندند
  این تجمع با توجه به مکان آن مخاطبهای متفاوتی داشت از جمله می توان به توریستهای حاضر در شهر برلین از کشورهای اسیایی و ... نام برد که با توجه به جمعیت حاضر و عزم همراهان ایرانی آن اقدام به توقف وسیله های خود و بازدید از این جمع می کردند
  این آکسیون اعتراضی با نمایشگاه عکس و موزیک زنده همراه بود
  همچنین همکار کمیته اقوام و ملل کانون دفاع از حقوق بشر ایران، ساکن برلین با حضور در این جمع  با پخش اطلاعیه هایی در بین کلیه بازدید کنندگان که نمونه های ان در ذیل میباشد اعتراض این کانون را در موج جدید اعدامها و وجود خطر اعدام بسیاری از فعالان سیاسی در ایران و همچنین فعالان سیاسی و مدنی اقوام ایرانی را به اطلاع عموم رساند.