۱۳۹۰ اسفند ۱۳, شنبه

اعلام نتایج از پیش مشخص شده فقیه پسندانه :مشارکت 70 درصدیarticle pictureاگر دروغ گفتن باعث ميشد آخوند ها حناق و یا مرزی لاعلاج بگیرند تا به حال یک آخوند هم در ایران وجود نداشت.
منبع حکومتی :مشارکت 70 درصدی در انتخابات مجلس نهم
سایت حکومتی مهر ادعا کرد:برآوردهای اولیه از حضور مردم در انتخابات در سراسر کشور از مشارکت نزدیک به 70 درصدی مردم حکایت می کند.
هم چنین گزارش های رسیده حکایت از حضور 45 درصدی مردم تهران در انتخابات 12 اسفند ماه دارد.
تا ساعت 22 شامگاه جمعه 12 اسفند مشارکتی بالغ بر 68 درصد در سراسر کشور رقم خورده بود که این میزان در شهر تهران از مرز 40 درصد گذشته بود.
تحلیل های اولیه از نظرات و آرا رای دهندگان نشان دهنده پیروزی گسترده اصولگرایان است.
به گزارش خبرنگار مهر، میزان مشارکت مردم در پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۱.۱ درصد بوده است که تعداد شرکت کنندگان در آن بالغ بر ۲۴.۶ میلیون نفر بوده است. بعد از رکورد مجلس پنجم که رکوردار تاریخی حضور مردم در همه ادوار مجلس در تاریخ مجلس شورای اسلامی است، به ترتیب مجالس ششم با ۶۹.۳ درصد مشارکت، مجلس دوم با ۶۴.۶ درصد مشارکت و مجلس سوم با ۵۹.۷ درصد مشارکت رتبه های بعدی را در اختیار دارند.
پارس دیلی نیوز

۲۰۰ هزار کودک در کشور از تحصیل بازمانده‌اندفاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از وجود ۲۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سراسر کشور خبر داده است.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از آغاز طرح شناسایی دانش‌آموزان لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل به تفکیک استان‌ها خبرداد و گفت: "اوایل سال ۹۱ آمار نهایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را به تفکیک استان‌ها اعلام خواهیم کرد."
فاطمه قربان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: "با توجه به تکلیفی که برنامه پنجم توسعه برای آموزش و پرورش مبنی بر انسداد بیسوادی تعیین کرده است، تا پایان برنامه تلاش می‌کنیم تا بیسوادی در بین دانش آموزان لازم‌التعلیم را به صفر برسانیم."
معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: "معاونت ابتدایی طرحی را برنامه‌ریزی کرده است که بر اساس آن استان‌ها موظف شده‌اند تمامی کودکان لازم‌التعلیم بازمانده از تحصیل را شناسایی کرده و آمار آن را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند."

مختار زارعی به یک سال حبس تعلیقی محکوم شد مختار زارعی، فعال حوزه‌ی حقوق‌بشر و دانشجو توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج به ۱ سال حکم تعلیقی محکوم شده است.
به گزارش وبسایت خبری کُردپا، مختار زارعی بناب ه ماده‌ی ۵۰۰ مجازات اسلامی از سوی شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به یک سال زندانی تعلیقی محکوم شد. مدت تعلیق حکم مذکور ۵ سال است.
بر اساس این گزارش مسئولان حکم را به وکیل نامبرده ابلاغ کرده‌اند.
وی که از اعضای اتحادیهٔ دموکراتیک دانشجویان کُرد نیز بوده است در زمستان ۸۸ حین برگزاری مراسم دومین سالگرد کشته شدن ابراهیم لطف‌اللهی بازداشت و مدت سه ماه را در بازداشتگاه ادارهٔ اطلاعات سنندج سپری نمود.

درگیری مسلحانه در اهواز ، کشته شدن یک شهروند و سه افسر ناجا


گزارش دریافتی:در تیراندازی مأموران نیروی انتظامی در حین محاصره‌ی منزل مسکونی یک خانواده‌ی عرب ایرانی در اهواز، یکی از اعضای خانواده‌ که نوجوانی 15 ساله است از دم جان سپرد و سه تن از افسران نیروی انتظامی استان خوزستان کشته شدند.
بنابه خبر ارسالی از شهر اهواز، روز پنج‌شنبه 11 اسفندماه مأموران نیروی انتظامی با شکستن درب اصلی و شلیک مستقیم به منزل آقای "ثامر حیدری" باعث کشته شدن "حسن حیدری" شده و در پایان درگیری نیز پدر خانواده به همراه برادران شهروند کشته شده به نام‌های "طارق حیدری" و "علی حیدری" 17 ساله توسط ناجا دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل گردیدند.
شاهدان عینی گفته‌اند که درگیری روز گذشته در محله‌ی "حی‌الثوره" اهواز که به مدت یک ساعت به درازا کشیده است، 3 تن از افسران نیروی انتظامی کشته شدند.
تا لحظه‌ی انتشار این خبر از علل حمله‌ی یگان ویژه‌ی نیروی انتظامی به منزل شخصی این شهروند عرب گزارشی در دسترس نیست.

تلویزیون آلمان: جوانان ایران انتخابات رژیم را تحریم کردند+فیلم

article picture
به گزارش پارس دیلی نیوز ، تلویزیون دولتی آلمان (ARD) دقایقی پیش در اخبار ساعت 20 با تصاویری از ایران اعلام کرد که در انتخابات رژیم افراد مسن همان اقلیت کلاسیک که در همه انتخابات رژیم شرکت می کنند دیده می شوند و جوانان ایران در پی فراخوان اپوزیسیون ایران انتخابات رژیم را تحریم کردند . در این گزارش صحنه هاای از تلویزیون رژیم نشان داده شد. از زنی که در گونی سیاه (چادر) پیچیده شده بود دلیل شرکت در انتخابات رژیم پرسیده شد که وی پاسخ داد: "رهبر" فرمودند که به نفع کشور است که در انتخابات مجلس شرکت کنید و من وظیفه خودم را به فرمان "رهبر" انجام دادم ، !در این گزارش همچنین به نقل از تلویزیون آلمان گفته شد که به خاطر رد صلاحیت شدن طرفداران احمدی نژاد ، طرفداران خامنه ای کرسی های مجلس رژیم را بدست خواهند آورد.


فیلم اخبار ساعت 17 تلویزیون آلمان را که از دقیقه 5 شروع می شود می توانید در لینک زیر ببینید.
http://www.tagesschau.de/multimedia/sendung/ts32532.html

اخبار ساعت 20 تلویزیون آلمان هنوز به روز نشده ولی حدود یک ساعت دیگر می توانید در لینک زیر ببینید:
http://www.tagesschau.de/multimedia/livestreams/index.html

۱۳۹۰ اسفند ۱۲, جمعه

کاریکاتور

article picture

میزان رای ملت است
طرحی از حسین یزدانی
 

آخوند محمد خاتمی در نزدیکی ویلای برادرش در دماوند رای داد

article picture
سایت حکومتی فارس: سیدمحمد خاتمی که گفته می شد روز جمعه در خارج تهران به سر می برد ، امروز ساعت 13 و 30 دقیقه بعدازظهر با حضور در پای صندوق رای مستقر در حسینیه پنج تن منطقه آبسرد گیلاوند واقع در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ، رای خود را به این صندوق انداخت.
بنابر این گزارش ، حسینیه پنج تن که خاتمی در آن اقدام به مشارکت در انتخابات مجلس نهم کرد ، در نزدیکی ویلای علی خاتمی برادر سید محمد خاتمی قرار دارد.
پارس دیلی نیوز

تهدید و تطمیع زندانیان بی دفاع برای شرکت در نمایش انتصابات

article picture
تهدید و تطمیع زندانیان بی دفاع برای شرکت در نمایش انتصابات ولی فقیه علی خامنه ای

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از صبح امروز تهدید و تطمیع زندانیان در زندان گوهردشت کرج برای شرکت در انتخابات(انتصابات) شروع و ادامه دارد.
روز جمعه 12 اسفند ماه تعدادی از صندوقهای رأی سیار را به زندان گوهردشت کرج گسیل داشتند . پاسداربندها مامور شدند که به تمامی سلولها رفته و از زندانیان بخواهند که در انتخابات شرکت کنند. اکثر زندانیان فاقد شناسنامه و کارت شناسایی هستند.
زندانیان به پاسداربندها گفتند که شناسنامه ندارند ،هیچ کدام از کاندیداها را نمی شناسند وتا ظهر بندهای 1،3،4و 6 از شرکت در آن خوداری کرده اند.
پاسداربندها مجددا به سلولها بازگشتند و به آنها گفتند که برای رأی دادن نیاز به داشتن شناسنامه و کارت شناسایی نیست و می توانید رای دهید ولی باز هم زندانیان از شرکت در انتصابات خوداری کردند.


تشدید فضای امنیتی در سطح شهر تبریز

article picture
نیروهای امنیتی و بسیج شهر تبریز در مناطق پر تردد شهر و درروز قبل از آغاز انتخابات مجلس اقدام به ایست و بازرسی کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، از عصر امروز نیروهای امنیتی بطور محسوس در خیابان های تبریز حضور بهم رسانده و نیروهای بسیج نیز با ایجاد ایست و بازرسی در خیابان های شهر اقدام به تفتیش اتومبیل ها و سایر وسایل نقلیه میکنند.
بر اساس گزارش شاهدان عینی در چند روز گذشته برخی از شهروندان با آتش زدن پوسترهای تبلیغی نمایندگان مجلس به انتخابات آتی اعتراض کردند.
یکی از شاهدان عینی به هرانا گفت در طی چند روز اخیر در سه محل متفاوت از جمله جاده ائل گلی، ولیعصر و سه راه راهنمایی تبریز شاهد آتش زدن پوسترهای تبلیغاتی بوده است.

رای سازماندهی شده ساندیس خور های ولایت فقیه +عکس

article picture


دیگربان:خبرگزاری فارس گزارشی تصویری از رای‌گیری سازماندهی شده در یکی از شعب اخذ رای با حضور نیرو‌های بسیجی٬ حزب‌اللهی و ارزشی در مقابل دوربین صدا و سیما منتشر کرد.


در این گزارش تصویری گروهی از نیرو‌های حزب‌اللهی دیده می‌شوند که در یکی از شعب اخذ رای با مشورت و همفکری یکدیگر٬ مشغول پر کردن برگه‌های رای هستند.در این تصاویر همچنین دوربین صدا و سیما نیز دیده می‌شود که در حال تهیه گزارشی از حضور «پرشور» مردم در پای صندوق‌های رای است.

نامه ی سرگشاده ی کانون صنفی معلمان ایران به دادستان تهران

article picture


کانون صنفی معلمان ایران با انتشار نامه سرگشاده به جعفری دولت آبادی، دادستان تهران با شرح وضعیت رسول بداقی عضو در بند این انجمن صنفی و اشاره به وضعیت سایر معلمان زندانی خواهان آزادی موقت آنها تا پیش از آغاز تعطیلات نوروز جهت بررسی مجددا پرونده ایشان شد.
در بخشی از این نامه آمده است: "کانون صنفی معلمان ایران از شما به عنوان دادستان تهران درخواست دارد که درباره ای داده اند، از نگرانی ودلواپسی برهانید. دست کم تا آماده سازی زمینه های لازم، برای بررسی دوباره پرونده ی آنها، از شما می خواهیم شرایطی را فراهم کنید تا این فرهنگیان، روزهای نخستین سال را در کنار خانواده خود بگذرانند. باشد خرسندی وشادی فرزندان وخانواده ی آنها، اندوخته ی نیکی برای شمن فرهنگیان، تجدید نظر کرده وخانواده هایشان را که از زمان بازداشت، هزینه های مادی و روحی فراوانیا باشد."
متن کامل این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
به نا م خداوند جان و خرد
نامه ی سرگشاده ی کانون صنفی معلمان ایران به دادستان تهران
جناب آقای عباس جعفری دولت آبادی دادستان محترم تهران
با سلام
احتراماً، کانون صنفی معلمان ایران به آگاهی می رساند که رسول بداقی کارشناس مدیریت آموزشی، معلم علوم اجتماعی و عضو هیات مدیره ی کانون صنفی معلمان ایران، روز دهم شهریور ۱۳۸۸ به دنبال فراخوان حراست آموزش و پرورش اسلامشهر بازداشت و پس از ده ماه! بلاتکلیفی در زندان، سیزدهم تیرماه ۸۹، در دادگاهی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی محاکمه گردید. دوازدهم مردادماه همان سال، رای دادگاه ابلاغ شد که در آن به شش سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی محکوم و دادگاه تجدید نظر هم، همان رای را تایید کرد، و هم اکنون دو سال و نیم است که در زندان بسر می برد.

گزارش‌گران بدون مرز:٤٨ میلیون رای دهنده محروم از اطلاع‌رسانی

article pictureانتخابات نهمین مجلس در ایران : ٤٨ میلیون رای دهنده محروم از اطلاع‌رسانی، ٤٨ روزنامه‌نگار و وب‌نگار محروم از آزادی
بازداشت‌های خودسرانه‌ی حرفه‌کاران رسانه‌ها، توقیف مطبوعات، مسدودسازی سایت‌های اطلاع‌رسانی، ارسال پارازیت بر روی امواج رسانه‌‌های ماهواره‌ای و سرکوب نظرات انتقادی، برگزاری انتخابات آزاد را ناممکن می‌کند، برگزاری اینگونه انتخاباتی هیج ارزشی ندارد.


پاریس ،١١ اسفند ١٣٩٠ - در استانه انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی، گزارش‌گران بدون مرز، تاسف خود را از سانسور تحمیل شده بر رسانه‌ها، که مانع انجام وظیفه‌شان در انتخابات شده است و از سرکوب گسترده حرفه‌کاران رسانه‌ها، اعلام می‌کند.

٤٨ میلیون ایرانی که برای انتخابات ١٢ اسفند ١٣٩٠ به پای صندوق‌ها رای فرا خوانده شده‌اند، از اطلاع‌رسانی مستقل و لازم برای انتخاب کردن محروم شده‌اند. در ایران پس از انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد در انتخابات مورد مناقشه ٢٢ خرداد ١٣٨٨، سرکوب روزنامه‌نگاران و شهروند وب‌نگاران تشدید شده است، هیچ رسانه‌ی مستقلی از آزارهای امنیتی - قضایی جناح‌های مختلف در قدرت، در امان نمانده است.

در ایران هم اکنون ٤٨ روزنامه‌نگار و وب‌نگار در زندان بسر می‌برند، و این کشور سومین زندان بزرگ جهان برای روزنامه‌نگاران است.

ما در زندان بیهوده پیر نمی شویم، بهار آمدنی‌ است؛ نوشته‌ی مسعود باستانیفریدون عزیز
این نامه را به بهانه یک سالگی حضور تو در زندان می‌نویسم. اصلا قرار نیست از گلایه‌های مرسوم یا از ظلم‌هایی که بر ما می‌رود حرف بزنم. دوست من! لازم نیست بگویم که گرفتار شدن تو در مسیر خانه ما آنقدر برایم سخت بود که هر روز دعا کردن برای آزادی تو را بر هر چیز ترجیح می‌دهم، اما تو بهتر از من می‌دانی که زندان جای عجیبی است و زندانی‌ها مردمانی عجیب‌تر از آنچه که همیشه در کوچه و بازار دیده‌ایم و یا می‌بینیم. شاید از اکسیر حبس است یا از خالص شدن آدم‌ها در این چاردیواری که جلوه‌هایی در زندان ظهور می‌کند که در خارج از این محیط کم‌تر موفق به تماشای آن خواهی شد.
امروز در کنار تو مردانی هستند که می‌توان زندگی کردن را از آنان آموخت و شرافت را تمرین کرد. دوست من این حرف اصلا از جنس شعار نیست بلکه بخشی از حقایقی ست که در طول این چند سال دیده‌ام. در طول این مدت چیزهای غریب بسیاری دیده‌ام ولیکن زیباتر از همه سبز بودن زندانیان جنبش سبز بود. من در این مدت زندانیانی را دیدم که بیش از خود مردم عاشق و نگران آنها بوده‌اند.
آنان در هواخوری زندان قدم می‌زنند و از غصه نادانی حاکمان و خطراتی که کشور را تهدید می‌کند، هر روز یک تار از موهایشان سفید می‌شود. مردانی که حتی نگهبانان و زندانبانان نیز از تماشای دستبند بر دستان آنان خجالت‌زده و متاسف می‌شوند. زندانیانی که وقتی قرار است به جایی منتقل شوند و یا روزی که زندان را ترک می‌کنند، نگهبانان یا سایر همبندیان آنان با چشمانی نمناک به بدرقه‌اشان می آیند. زندانیانی که سبز بودن خویش را حتی در برخورد با زندانیان عادی و حتی مجرمین خطرناک به نمایش گذاشته‌اند. مردانی که بارها صداقت و شرافت آنان زندانبان سخت‌گیر را شرمنده کرده است.

۱۳۹۰ اسفند ۱۱, پنجشنبه

کاریکاتور

article picture


آموزش رایگان تردستی با استاد عظما
طرحی از بادبان 

همکاری جمهوری اسلامی و حزب الله با مافیای مواد مخدر در آمریکای لاتین

article pictureواشنگتن نگران ازاعمال جمهوری اسلامی وحزب الله درآمریکا
هیلاری کلینتون وزیر امور خارجۀ آمریکا دیروز نگرانی اش را نسبت به برخی اخبار مربوط به رابطۀ سازمان های قاچاق مواد مخدر در آمریکای لاتین با حزب الله لبنان و حکومت ایران اعلام کرد.
وزیر امور خارجۀ آمریکا که این سخن را در مقابل کمیسیون امور خارجۀ مجلس نمایندگان آمریکا ایراد می کرد، همچنین اظهار داشت که مقامات دولت آمریکا نسبت به فعالیت های دولت جمهوری اسلامی و حزب الله در قارۀ آفریقا نگران هستند و بر این فعالیت ها از نزدیک نظارت دارند.
به گزارش منوتو، وزیر امور خارجۀ آمریکا سپس قول داد که کلیۀ تدابیر لازم برای رفع تهدید علیه آمریکا اتخاذ شود. هیلاری کلینتون سپس با اشاره به توطئۀ قتل سفیر عربستان در واشنگتن که به ادعای دادگستری آمریکا قرار بوده با تبانی سپاه قدس جمهوری اسلامی و یک کارتل قاچاق مواد مخدر در مکزیک صورت بپذیرد، افزود که این توطئه به منزلۀ پرسش و هشداری بزرگ به مقامات آمریکا بوده است.

ایران در آستانه انتخابات، ایران به خبرنگاران خارجی ویزا نداد


یک مقام سازمان گزارشگران بدون مرز به دویچه وله گفت در آستانه انتخابات برای بسیاری از خبرنگاران خارجی ویزا صادر نشد. مقامات جمهوری اسلامی اما از خبرنگاران خارجی خواسته‌اند در انتشار اخبار امانت‌دار باشند.
به گزارش سازمان گزارشگران بدون‌مرز، ۴۸ میلیون ایرانی واجد شرایط رای‌دهی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از اطلاع‌رسانی مستقل و لازم برای انتخاب کردن محروم شده‌اند.
در این گزارش به سانسور و فشار بر رسا‌نه‌های دولتی و نزدیک به قدرت برای انتشار اخبار و گزارش‌های گزینش شده درباره انتخابات اشاره شده و آمده است: « به همه رسانه‌ها دستور داده شد که نه تنها باید از انتشار برخی مطالب مثل فراخوان به شرکت نکردن در انتخابات خودداری کنند، بلکه باید از "پیروزی بزرگ مردم در انتخابات" نیز بنویسند. در روزهای اخیر باز هم مقامات قضایی به مسئولان رسانه‌ها تلفن ‌‌زدند و این بار، تیتر‌های روزنامه را در باره‌ی انتخابات دیکته کردند.»
بشنوید: گفت‌و‌گو با رضا معینی، مسئول بخش ایران سازمان گزارشگران بدون مرز
گزارشگران بدون‌مرز همچنین اعلام کرده که بسیاری از خبرنگاران خارجی، با این که درخواست ویزای خود را از هفته‌ها پیش به سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی داده بودند، برای ورود به ایران و پوشش خبری انتخابات ویزا دریافت نکرده‌اند.

درخواست از ناوی پیلای برای نجات سعید ملک‌پور از اعدام

article picture۳۰۰ فعال سیاسی و مدنی در نامه‌ای به ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از وی خواسته‌اند تا برای لغو حکم اعدام سعید ملک‌پور و برگزاری مجدد دادگاهی علنی با حضور کارشناسان سایبری تلاش کند.
۳۰۰ تن از فعالان سیاسی و مدنی ایران طی نامه‌ای به ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از وی خواسته‌اند تا برای توقف حکم اعدام سعید ملک‌پور تلاش کند.
سعید ملک‌پور طراح وب است که از مهرماه ۱۳۸۷ در زندان به سر می‌برد. وی به اتهام تبلیغ علیه نظام از "طریق مدیریت سایت‌های مستهجن، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور، ارتباط با گروه‌های معاند نظام و فساد فی‌الارض" به اعدام محکوم شده است. این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.
در نامه‌ای که خطاب به کمیسر عالی حقوق بشر نوشته شده به موارد نقض حقوق اولیه در پرونده سعید ملک‌پور اشاره شده است از جمله گرفتن اعتراف تحت فشار و شکنجه، برگزاری دادگاه غیرعلنی و عدم توجه به درخواست وکیل وی برای بررسی مجدد پرونده توسط یک کارشناس سایبری.
بنا بر همین دلایل امضاکنندگان این نامه از ناوی پیلای خواسته‌اند تا از دولت جمهوری اسلامی ایران تقاضای لغو حکم اعدام سعید ملک‌پور و برگزاری دادگاهی علنی و منصفانه در راستای انجام تعهدات بین المللی و رعایت موازین حقوق بشر مندرج در اعلامیه جهانی حقوق بشر را بکند.
احمد منتظری، داریوش آشوری، محمدرضا نیکفر، آرش نراقی، مهران براتی، نیره توحیدی، کاظم علمداری، مرتضی کاظمیان، زیبا میرحسینی و مهناز پراکند از جمله امضاکنندگان این نامه هستند.
دویچه وله

یک روز در سالن ملاقات زندان اوین

article picture


گزارشی از روز ملاقات بند زندانیان سیاسی زن:ساعت 11 صبح، وارد سالن ملاقات زندان می‌شویم.
صندلی‌های سالن پر است از خانواده‌هایی که برای دیدن زندانیانشان آمده‌اند. البته آنها زندانیان عادی هستند و هنوز از خانواده‌های زندانیان سیاسی زن، فقط دو نفر آمده‌اند که با عجله می‌روند برای پرکردن " کارت ملاقات" . زن و مرد مسنی روی صندلی‌ها نشسته‌اند. خانواده میترا زحمتی هستند.از نوکیشان مسیحی که در دادگاه به دو سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده است.
کمی که می‌گذرد کم‌کم خانواده‌های دیگر هم می‌آیند. خواهر ژیلا کرم‌زاده، خودش را لنگان‌لنگان می‌رساند برای پرکردن کارت و می‌نشیند روی صندلی .خواهر مهدیه گلرو با عجله همان مسیر را طی می‌کند. می‌گوید سه هفته است نتوانستم بیایم ملاقات مهدیه.
دیگرانی هم می‌آیند، همسران عاطفه نبوی و معصومه یاوری.
خواهر مهدیه، شکلات تعارف می‌کند و دور می‌چرخاند. ما که با رسم و رسوم سالن ملاقات آشنا نیستیم، فکر می‌کنیم حتما مناسبت خوشایندی است که شکلات پخش می‌کنند. اما دیگران می‌گویند، این رسم خانواده‌ها در سالن ملاقات است که هر بار یک نفر شکلات یا شیرینی می‌آورد و بین دیگران پخش می‌کنند. کمی بعد همسر مریم اکبری‌منفرد هم با یک بسته شکلات سر می‌رسد و شروع می کند به تعارف کردن. مریم اکبری با سه دختر بچه، محکوم به تحمل 15 سال زندان است و تا امروز یک ساعت هم به مرخصی نیامده است. او از زندانی‌های عاشورای 88 است.

مدیر سایت شبکه اجتماعی متخصصان ایران از 50 روز پیش در انفرادی اوین

article picture


اطلاعات رسیده به "العربیه.نت" سلیمانی نیا روز 10 ژانویه 2012 توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی امحمد سلیمانی نیا طراح و مدیر سایت شبکه اجتماعی (U24) متخصصان ایران، 50 روز است که در بی خبری کامل در انفرادی بند 209 زندان اوین تهران به سر می برد.
بنا به یران
بازداشت شد. تا چند هفته هیچ گونه اطلاعی از نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری او در دست نبود. مراجعه های مکرر مادرش به دادسراهای مختلف هم نتیجه بخش نبود و وکلا به خانواده او اطلاع دادند که قادر به انجام کاری برای او نیستند.
چندی پیش نیروهای امنیتی به مادر سلیمانی اطلاع دادند که پسرش در بند 209 زندان اوین به سر می برد و او را تهدید کردند که در صورت اطلاع رسانی در این خصوص، دیگر او را نخواهد دید. آن ها همچنین قول مساعد برای ملاقات دادند و تاریخی به این منظور تعیین کردند.
همزمان سایت شبکه اجتماعی متخصصان ایران از دسترس خارج شد.

دیده‌بان حقوق بشر:انتخابات در ایران بشدت ناعادلانه و رأی آزادانه غیرممکن است

article picture

«تقریباً سه سال قبل، به دنبال انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری، میلیون ها ایرانی با شعار «رأی من کجاست؟» به خیابان‏ها ریختند. آن واژه ‏ها هنوز هم طنین انداز‏اند و یادآور این هستند که دولت در عزم خود مبنی بر انکار حق افراد برای تصمیم گیری در مورد آینده شان مصمم است».
ایران: رأی آزادانه غیرممکن است /مخالفان زندانی و از نامزد شدن در انتخابات پارلمانی محروم شده اند.
(نیویورک) - دیده بان حقوق بشر امروز اعلام کرد که انتخابات پارلمانی ایران که قرار است در 2 مارس 2012 برگزار شود، به دلیل رد صلاحیت های خودسرانه و ایجاد محدودیت های دیگر به شدت ناعادلانه است. رأی گیری برای 290 کرسی مجلس پس از آن صورت می گیرد که صدها نامزد براساس معیارهای مبهم و بد تعریف شده‏ رد صلاحیت شده اند. رهبران مخالفان یا از شرکت در انتخابات محروم شده اند، یا دوران حبس ناعادلانه خود را در زندان سپری می کنند، و یا تصمیم گرفته اند از شرکت در انتخاباتی که آن را فرمایشی می دانند اجتناب کنند.
در 21 فوریه، شورای نگهبان، یک مجمع غیرانتخابی شامل 12 عضو فقیه و حقوق دان، اعلام کرد که از حدود 5400 نامزد، کمتر از 3500 نفر برای رقابت بر سر کسب کرسی مجلس تایید شده اند. پیش از آن، وزارت کشور حدود 750 نامزد را رد صلاحیت کرده بود. دست کم 35 تن از نامزدان رد صلاحیت شده عضو فعلی مجلس می باشند. مخالفان و فعالان جنبش اصلاحات در واکنش به این امر و سایر اقدامات دولت خواستار تحریم انتخابات شده اند.
جو استورک، معاون بخش خاورمیانه دیده بان حقوق بشر گفت: « مقامات ایرانی با رد صلاحیت نامزدان و زندانی کردن خودسرانه افراد کلیدی جنبش اصلاحات، صحنه را به دلخواه خود تنظیم کرده اند. هیچ‏گونه شفافیتی در مورد روند تصفیه و گزینش نامزدان در انتخابات وجود ندارد ».

تفتیش ناگهانی خوابگاه دانشگاه علامه، توقیف لپ تاپ و اخراج یک دانشجو

یک فعال حقوق بشر مطلع به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که طی روزهای اخیر مسئولان خوابگاه دخترانه‌ فرهمند دانشگاه علامه طباطبایی در تهران برای چندمین بار متوالی اقدام به تفتیش ناگهانی اتاق محل سکونت دانشجویان کردند. به گفته وی در پی این اقدام غیرقانونی لپ تاپ یکی از دانشجویان توقیف و پس از بررسی فایل‌های موجود در آن، دانشجوی مذکور به اتهام نگهداری فیلم غیراخلاقی از خوابگاه اخراج شد.
به گفته منبع یاد شده در هفته‌های اخیر دانشجوی دیگری نیز به دلیل استفاده از روسری به جای مقعنه از حق سکونت در خوابگاه محروم شده بود.
یکی از دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه‌ی دانشگاه علامه طباطبایی به منبع کمپین گفته است: «این اولین بار نیست که مسئولان خوابگاه اقدام به تفتیش ناگهانی اتاق‌ها و جستجو در وسایل شخصی دانشجویان می‌کنند. همچنین سرپرست خوابگاه از دانشجویان خواسته است تا اطلاعات شخصی و خصوصی هم‌اتاقی‌های‌شان را در اختیار امور فرهنگی خوابگاه قرار دهند. مسئولان دانشگاه این نوع خبرچینی دانشجویان را به عنوان فعالیت‌های دانشجویی ارزیابی می‌کنند.»


عدم اطلاع از سرنوشت حسین کمانگر یک شهروند بازداشتی کُرد

article picture
یک فعال حقوق بشر محلی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که از سرنوشت حسین کمانگر شهروند کامیارانی که نزدیک به ۴۰ روز پیش از سوی یک مرکز امنیتی در روستای ” شیروانه ” از توابع کامیاران در جهت ارائه‌ پاره‌ایی توضیحات احضار شده بود و متعاقبا توسط نیروها امنیتی بازداشت شده بود، اطلاعی در دست نیست.
یکی از نزدیکان وی در گفتگو با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: « بعد از مراجعات زیاد خانواده به اداره اطلاعات شهر کامیاران، این نهاد امنیتی به آنها اعلام کرد که او توسط نیروهای امنیتی استان کرمانشاه بازداشت شده و این نیروها با نیابت قضایی اقدام به بازداشت او و سپس انتقال به بازداشتگاهی امنیتی در شهر روانسر کرده‌اند. بعد از ۱۵ روز مراجعه روزانه خانواده حسین کمانگر به نهادهای امنیتی و دادگاه شهر روانسر، عاقبت به آنها اعلام شده که بعد از ۱۵ روز پیش او به کرمانشاه منتقل شده است»
 این منبع همچنین به کمپین گفت: «در این مدت آقای کمانگر با وجود اینکه متاهل و دارای فرزند می‌باشد اداره اطلاعات شهر کرمانشاه اجازه ملاقات و تماس تلفنی وی با خانواده را نداده است و پس از مراجعه فراوان خانواده‌ی وی به ستاد خبری اداره اطلاعات کرمانشاه تنها به آنها اعلام شده است که وی در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات نگهداری و تحت بازجویی قرار دارد.»
حسین کمانگر از نزدیکان خانوادگی معلم اعدام شدهی کُرد فرزاد کمانگر است. منبع یاد شده به کمپین گفت که بعد از اعدام این معلم کُرد و برگزاری مراسم گرامی داشت وی در شهر کامیاران، فشار بر نزدیکان این خانواده در طول دو سال گذشته افزایش پیدا کرده است.تحریم انتخابات نمایشی ، بیانیه فعالین دانشگاه نوشیروانی بابل

article picture

اینک ما جمعی از فعالین دانشگاه نوشیروانی بابل به پاس خون تمام شهدای راه آزادی بخصوص کشته شدگان حوادث پس از انتخابات و به یاد تمامی دوستان در بندمان و به علت مهیا نبودن شرایط اجتماعی و سیاسی مناسب و فراهم نبودن بستر های روند یک انتخابات دمکراتیک و آزادانه و عدم اعتماد و اطمینان عمومی ملت به صحت و سلامت انتخابات و اعتراض به اساس مکانیزم انتخابات در نظام جمهوری اسلامی از شرکت در انتخابات خودداری کرده و همه کوشندگان راه آزادی را نیز به تحریم نمایش انتخاباتی رژیم دعوت میکنیم.
تحریم انتخابات فرمایشی از سوی فعالین دانشگاه نوشیروانی بابل
جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه نوشیروانی بابل با انتشار بیانیه ای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی را تحریم کرده و "کوشندگان راه آزادی" را نیز به تحریم "نمایش انتخاباتی رژیم" دعوت کردند.
به گزارش دانشجونیوز، در بخشی از این بیانیه آماده است: " ما جمعی از فعالین دانشگاه نوشیروانی بابل به پاس خون تمام شهدای راه آزادی بخصوص کشته شدگان حوادث پس از انتخابات و به یاد تمامی دوستان در بندمان و به علت مهیا نبودن شرایط اجتماعی و سیاسی مناسب و فراهم نبودن بستر های روند یک انتخابات دمکراتیک و آزادانه و عدم اعتماد و اطمینان عمومی ملت به صحت و سلامت انتخابات و اعتراض به اساس مکانیزم انتخابات در نظام جمهوری اسلامی از شرکت در انتخابات خودداری کرده و همه کوشندگان راه آزادی را نیز به تحریم نمایش انتخاباتی رژیم دعوت میکنیم."تایید محکومیت علی اکبر جوانفکر در دادگاه تجدید نظرگزارش‌ها حاکی از آن است که تأیید حکم علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد و سرپرست موسسه‌ی ایران به طور شفاهی به وکیل مدافع وی ابلاغ شده است.
حکم یک سال حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی علی‌اکبر جوانفکر به اتهام توهین به رهبری که چندی پیش در دادگاه بدوی صادر و مورد اعتراض وی قرار گرفته بود در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌نظر تایید شد.
به گزارش فارس، این حکم لازم‌الاجرا و غیرقابل تجدید‌نظر است.
پیش از این نیز جوانفکر به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی در ویژه نامه «خاتون» به شش ماه حبس و سه سال انفصال از هرگونه فعالیت مطبوعاتی محکوم شده بود.

دادگاه رضا شهابی سرانجام برگزار شدپس از ماه‌ها بلاتکلیفی و برای چندمین مرتبه، سرانجام در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه دادگاه رضا شهابی کارگر زندانی و عضو هیات مدیره‌‌ی و مسئول مالی سندیکای کارگران شرکت واحد برگزار شد.
به گزارش کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، این دادگاه در حالی برگزار شد که شهابی در بد‌ترین شرایط جسمی به سر می‌برد تا جایی که در این روز‌ها از شدت وخامت اوضاع جسمی کاملا به یک طرف خم می‌شود و نیمهٔ چپ بدنش بی‌حس شده است.
جلسهٔ دادگاه با حضور نمایندهٔ دادستان، و پس از حدود یک ساعت و نیم و با دفاع وکیل مدافع و رضا شهابی به پایان رسید.
بر اساس این گزارش، هم‌چنین شرایط وخیم جسمی شهابی نیز مورد بحث قرار گرفت. 
به نظر می‌رسد اکنون علاوه بر مراجع پزشکی، بسیاری از مقامات قضایی نیز از وضعیت وخیم شهابی و نیاز فوری وی برای استراحت مطلق تا رسیدن به شرایط لازم برای عمل اگاهی دارند.
فرزندان، همسر و دیگر اعضای خانوادهٔ شهابی با نگرانی در انتظار اقدام فوری برای آزادی رضا شهابی، پس از  ۲۲ ماه بلاتکلیفی، به سر می‌برند.

گازگرفتگی حدود ۱۵۰ دانش آموزان در مراسم مذهبی "جشن تکلیف"

 رئیس ایستگاه ۹ آتش نشانی شهر ری از گازگرفتگی حدود ۱۵۰ نفر از دانش آموزان و والدین آن‌ها در مراسم مذهبی جشن تکلیف خبر داد و اعلام کرد که هم اکنون ۱۱ نفر از آن‌ها به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.
عباس زارعی، رئیس ایستگاه ۹ آتش نشانی شهر ری در گفتگو با مهر با تشریح جزئیات این حادثه افزود: "صبح روز گذشته گزارشی به ایستگاه ۹ آتش نشانی مبنی بر گازگرفتگی در یک تالار پذیرایی ارائه شد."
وی گفت: "حال فرد تماس گیرنده به حدی بد بود که امکان ارائه درست آدرس را نداشت اما بالاخره ماموران ما پس از ۳ دقیقه در محله حادثه حضور پیدا کردند."
زارعی ادامه داد: "محل حادثه تالار پذیرایی در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی بود که در آن مراسم جشن تکلیف ۴۰ نفر از دانش آموزان دختر به همراه خانواده‌هایشان برگزار می‌شد که بر اثر تجمع گاز منوکسید کربن از بخاری فاقد دودکش این حادثه رخ داد و عده زیادی از دانش آموزان و والدینشان دچار مسمویت شده‌اند."
رئیس ایستگاه ۹ آتش نشانی شهر ری اظهار داشت: "با کمک ماموران، همه افراد را از سالن خارج کردیم و پس از آن اورژانس نیز در محل حضور پیدا کرد. هم اکنون ۱۱ نفر از افراد بد حال این حادثه که اغلب دانش آموز بوده‌اند به مراکز درمانی منتقل شده‌اند."

تجمع اعتراضی کارگران مخابرات راه دور شیراز در مقابل وزارت صنایع


رئیس شورای اسلامی صنایع مخابراتی راه دور شیراز گفت: بیش از ۳۰ نفراز کارگران صنایع مخابراتی راه شیراز، به نمایندگی از ۳۸۲ کارگر این واحد، از صبح دیروز در اعتراض به عدم دریافت بیش از ۲۴ ماه حقوق معوقه خود در مقابل وزارت صنایع تجمع کرده‌اند.
غلامحسین بانشی به ایلنا اظهار داشت: ما خواستار دریافت مطالباتمان هستیم اما متاسفانه تا اکنون هیچ یک از مسئولین پاسخگو نبوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ما نماینده کارگرانی هستیم که همزمان در مقابل استانداری شیراز دست به تجمع زده‌اند افزود: مسئولین قول مساعد داده بودند برای حل بخشی ازمشکلات کارگران مبلغ ۳۰۰ میلیون بابت پرداخت بخشی از مطالبات کارگران واریز کنند که آن هم عملی نشده است.
او با اشاره به اینکه مجموع مطالبات کارگران مخابرات راه دور ۴/۵ میلیارد تومان است اظهار داشت: درخواست کارگران برای گذران معیشتشان و با توجه به اینکه در آستانه سال جدید هستیم ۲ میلیار تومان بوده است که محقق نشده است.
وی ادامه داد: همچنین این کارگران خواستار آن هستند که ۴درصد سهم دولت در قانون سخت و زیان آور که میانگینن هرنفر ۱۰ میلیون تومان است از سوی وزارت صنایع (که متعهد به پرداخت است) پرداخت شود تا مستمری کارگرانی که می‌خواهند بازنشسته شوند واریز شود اما متاسفانه هیئت اجرایی توان پرداخت آن را ندارد.
وی در خاتمه گفت: کارگران این شرکت تا تحقق خواسته‌های خود و حل مشکلاتشان توسط مسئولین به تجمعات خود ادامه می‌دهند و اگر از این تجمع نتیجه‌ای حاصل نشود از روز شنبه به تجمع اعتراضی خود با تعداد بیشتر درمقابل وزارت صنایع ادامه خواهیم داد.
هرانا

۱۳۹۰ اسفند ۱۰, چهارشنبه

بی خبری از احمد رحیمی فعال سابق دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اراک،

احمد رحیمی فعال سابق دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اراک، از بیست وششم بهمن ماه و پس از یورش نیروهای امنیتی به منزل مسکونی وی و ضبط وسایل شخصی، در بازداشت به سر برده و هم اکنون در بلاتکلیفی به سر می برد.

کلمه

سه سال بی اعتنایی به نامه زندانیان سیاسی کردستان

article picture
پس از گذشت حدود سه سال از ارسال نامه چند تن از زندانیان سیاسی کرد به یکی از نمایندگان مجلس، تاکنون پاسخی از جانب وی به این نامه ها داده نشده است.

براساس اخبار رسیده به آژانس خبری موکریان، زندانی کرد عثمان مصطفی پور در نامه ای که در خرداد 88 برای قسیم عثمانی نماینده فعلی بوکان در مجلس شورای اسلامی، ارسال نموده خواستار پیگیری پرونده خود توسط این نماینده در مراجع قضایی شده بود.

عثمان مصطفی پور که حدود 20 سال است به اتهام عضویت در حزب دمکرات، در زندان ارومیه بسر می برد اخیراً در تماس با خبرنگار آژانس خبری موکریان اظهار داشت که تاکنون و پس از سپری شدن نزدیک به سه سال از تحویل این نامه به دفتر قسیم عثمانی، هیچگونه پاسخی نه به صورت کتبی و نه شفاهی برای اینجانب و خانواده ام ارسال نشده است.


کاریکاتور

article picture


انتخابات آخوندی
طرحی از حسین یزدانی
 

آمریکامهمترین کانال بانکی جمهوری اسلامی رادردوبی مسدودکرد

article picture
روزنامۀ وال استریت جورنال در شمارۀ امروز خود نوشت که خزانه داری آمریکا کانال دریافت و انتقال درآمدهای نفتی جمهوری اسلامی در امارات متحد عربی را قطع کرد. وال استریت جورنال در ادامه تصریح کرده است که از طریق این کانال جمهوری اسلامی تحریم های بین المللی را باصطلاح دور می زد و می توانست بیش از نیمی از درآمدهای نفتی اش را دریافت و به کشور منتقل کند.این نهاد مالی، "بانک اسلامی نور" نام دارد و ریاست آن برعهدۀ شیخ احمد فرزند شیخ مکتوم امیر دوبی است. وال استریت جورنال در ادامه نوشته است : اگر چه مالک این بانک امیرنشین دوبی، از متحدان مهم آمریکا، در منطقه است و ریاست آن را نیز فرزند امیر دوبی بر عهده دارد، اما، دولت واشنگتن در بستن این مهمترین شبکۀ مالی جمهوری اسلامی در خارج تردید نکرده است. در سال گذشته ایران شصت درصد درآمدهای نفتی اش را از طریق "بانک اسلامی نور" دریافت کرده و سپس با انتقال آنها به بانک های صادرات و ملی وارد کشور کرده است. گفتنی است که کل درآمدهای نفتی ایران در سال گذشته بالغ بر هشتاد میلیارد دلار بوده است.

بزرگداشت روز وکیل در بند ۳۵۰ توسط وکلای زندانی دراویش گنابادی


وکلای زندانی دراویش گنابادی و مدیران پایگاه خبری دروایش گنابادی به مناسبت روز وکیل در روز یک شنبه ۸ اسفند ماه مراسمی را با حضور زندانیان بند ۳۵۰ برگزار کردند.
به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از مجذوبان نور، در این مراسم آقای فرشید یداللهی از وکلای دراویش گنابادی در مورد فشارهای وارده بر دراویش گنابادی در طول سال‌ها سخنرانی کرده و آن‌ها را از لحاظ حقوقی مورد بررسی قرار داده و در پایان با برگزاری مراسم جشن این روز را گرامی داشتند، گفتنی است که در این مراسم آقایان قاسم شعله سعدی و محمد سیف‌زاده که از وکلای زندانی بند ۳۵۰ هستند نیز حضور داشتند.
لازم به ذکر است که در روز سوم اسفند نیز مدیران و پرسنل زندانی پایگاه خبری دراویش گنابادی با برگزاری جشنی مشابه در این بند سالگرد روز درویش را جشن گرفته و آقایان حمید مرادی مدیر سایت مجذوبان نور به تشریح طریقت و مکتب درویشی، و مصطفی دانشجو فعال حقوق بشر و از وکلای دراویش گنابادای نیز در خصوص فشارهای وارده بر دراویش طی سالهای گذشته برای حاضرین صحبت کردند.

تبریک كانون نویسندگان ایران به اصغر فرهادی

سینمای ایران و افتخاری دیگری : جایزه اسکار برای فیلم «جدائی نادر از سیمین»

بیانیه‌ی كانون نویسندگان ایران به مناسبتاهدای جایزه اسكار به فیلم «جدایی نادر از سیمین»
فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی در مراسم اسكار ۲۰۱۲ شده است. گذشته از بهره‌برداری‌های مرسوم جناح‌های غالب و مغلوب حاكمیت كنونی و فارغ از ماهیت جوایز بین‌المللی، به دلیل ارزش‌های نهفته در این فیلم و كوشش عوامل آن برای ارائه‌ی تصویری واقعی‌تر از جامعه‌ی ایران در سطح جهانی، پیروزی آقای اصغر فرهادی و گروه سازنده‌ی این فیلم را به همه‌ی دست‌اندركاران آن و به مردم ایران تبریك می‌گوییم و امیدواریم سینمای ایران در جهت پیشرفت و استقلال هر چه بیش‌تر از قطب‌های قدرت و ثروت حركت كند.
كانون نویسندگان ایران
۹ اسفند ۱۳۹۰

بازداشت جمعی از نوكیشان مسیحی در كلیسای خانگی در كرمانشاهدر پی هجوم ماموران امنیتی به یک کلیسای خانگی در کرمانشاه دست کم ۱۳تن از شهروندان مسیحی در این شهر بازداشت شدند که پس از بازجویی‌ها ۱۰تن از ایشان آزاد شدند.
به گزارش محبت نیوز، در تداوم بازداشت شهروندان مسیحی و در پی هجوم ماموران امنیتی به یک کلیسای خانگی در کرمانشاه در روز سه شنبه دوم اسفند ماه دست کم ۱۳ تن بازداشت شدند.
در پی این رویداد ماموران امنیتی که لباس شخصی بر تن داشتند ضمن توهین و بدرفتاری با کلیه بازداشت شدگان، این افراد را به مکانی نامعلوم انتقال دادند. همچنین ماموران بدقت آن مکان را نیز مورد بازرسی و تفتیش قرار داده و کتاب‌های مقدس این افراد را نیز ضبط کردند.
ماموران همچنین به خانه‌های این افراد نیز مراجعه و پس از تفتیش و بازرسی کامل خانه برخی وسایل شخصی افراد را نیز ضبط و با خود بردند.
گزارشات رسیده همچنین حاکی است ۹ تن از این بازداشت شدگان پس از بازجویی و گرفتن عکس و مشخصات کامل آنان و انگشت نگاری و همچنین اخذ تعهد مبنی بر عدم شرکت در هرگونه اجتماعات مسیحی، فردای آن روز آزاد شدند.
در میان بازداشت شدگان خانم «آزاده شریفی» پس از ۸ روز بازداشت - امروز- سه شنبه ۹ اسفند ماه ۱۳۹۰ (۲۸ فوریه ۲۰۱۲) آزاد شد اما هنوز گزارشی از جزئیات و نحوه آزادی ایشان گزارشی ارسال نشده است.
همچنین ۳ تن از این افراد بنام‌های آقایان، «مهدی چقاکبودی»، «مجتبی باباکرمی» و خانم «شیرین قنبری» کماکان در بازداشت بسر می‌برند. که برخی از این افراد در گذشته نیز توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بودند. 

جزئیات کامل از بازداشت گروهی شهروندان بهایی شیرازدر ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ مأموران حکومت به خانه‌های تعداد زیادی از بهائیان شیراز یورش بردند و ۱۱ نفر را دستگیر کردند.
در پی تحقیقات گزارشگران هرانا، خانه‌ کلیه شهروندان مورد بازرسی قرار گرفت. بازرسی در بعضی موارد تا ۵ ساعت بطول انجامید با خشونت ماموران امنیتی نیز همراه بود و کامپیوتر‌ها، کتاب‌ها، عکس‌ها و وسایل شخصی که متعلق به متهم نبوده و مطالب دیگر مربوط به آئین بهائی توقیف وبدون تحویل صورتجلسه، وسایل را بهمراه بردند.
مأموران حکم دستگیری ۲۱ بهائی شیرازی را در دست داشتند ۱۱ تن از ایشان به نامهای نیما دهقان (حدود ۳۵)، ژینوس فنائیان (دهقان) (حدود ۳۰)، همسر آقای نیما دهقان، ژنا دهقان (کودک ۸ ماهه، دختر آقای نیما دهقان و خانم ژینوس فنائیان (دهقان)، مژگان عمادی (حدود ۳۵)، یکتا فهندژ (حدود ۳۱)، نورا فلّاح (فرزند ۱۸ سالۀ خانم فائزه تشکّر (فلّاح)، مژده فلّاح (حدود ۳۰)، سام جابری (حدود ۵۰)، سینا ساریخانی (۳۰)، فائزه تشکّر (فلّاح) (حدود ۴۰)، پیام تسلیمی (حدود ۴۵)
افراد زیر متعاقباً پس از بازجویی آزاد شدند: خانم ژینوس فنائیان (دهقان)، ژنا دهقان، فائزه تشکّر (فلّاح)، نورا فلّاح
هم چنین مشخص شده افراد زیر که هنگام یورش‌ها حاضر نبوده‌اند، احضار شده‌اند تا خود را به مقامات معرّفی نمایند: فرید عمادی (شوهر خانم مژده فلّاح)، رزیتا اسلامی (همسر آقای فرشید یزدانی)، ایمان رحمت پناه خان، فرشید یزدانی
در ۱۴ بهمن خانه‌های خانم ماندانا کمالی، خانم طاهره نوروزی، سیما سپتو نیز مورد بازرسی قرار گرفت.

مطهری: بیش از ۴۰ تا ۵۰ نفر در سی خرداد ۸۸ کشته شدند


علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در مناظره انتخاباتی با حمید رسایی نامزد جبهه پایداری در انتخابات، گفت که در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ خیلی بیشتر از ۴۰ تا ۵۰ نفر به دست نیروهای امنیتی و انتظامی ایران کشته شده‌اند.
اشاره مطهری به نا‌آرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری دو سال و نیم پیش ایران است. روز ۳۰ خرداد روز پس از سخنرانی آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در نماز جمعه تهران است که طی آن تقلب در انتخابات را مردود دانست. او خواستار پایان اعتراض‌های خیابانی شد و رهبران معترضان را مسئول حوادثی دانست که در این اعتراض‌ها رخ می‌دهد.
روز ۳۰ خرداد سرکوب اعتراض‌ها توسط نیروهای امنیتی و انتظامی شدت گرفت.
اصلاح طلبان که می‌گویند در انتخابات ریاست جمهوری تقلب گسترده و سازمان یافته روی داده، دست به اعتراض زدند. حاصل سرکوب این اعتراض‌ها ده‌ها کشته در خیابان‌ها و بازداشتگاه و صد‌ها زندانی بود.
بنا به گزارش رسیده به «العربیه. نت» مطهری در این مناظره عامل اوج گیری اعتراض‌ها و سوق داده شدن شعار‌ها علیه رهبر جمهوری اسلامی نحوه برخورد حاکمیت با آن دانست. او گفت که عده‌ای از مردم در پی تشکیک نامزدهای معترض به نتایج انتخابات مردد بودند که حق با کدام طرف است اما سوء مدیریت بحران باعث شد عده‌ای که به نتایج انتخابات معترض بودند اما نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را قبول داشتند، در ‌‌نهایت شعارهایی علیه نظام و رهبر جمهوری اسلامی سر دهند.
مطهری در نخستین دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد حامی او بود اما بعد‌ها به یکی از سر سخت‌ترین منتقدان دولت در میان اصولگرایان تبدیل شد.
این نامزد انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی برخورد امنیتی با معترضان را عامل «مجبور شدن آیت الله خامنه‌ای به ورود به عرصه» و مطرح شدن شعار‌ها علیه او دانست.

یک میلیارد و 600 میلیون یورو از درآمد نفت به حساب مجتبی خامنه ای واریز شده است
العربیه - یک میلیارد و ششصد میلیون یورو از درآمدهای حاصل از فروش نفت ایران، به حساب مجتبی خامنه ای فرزند آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی واریز شده است.
این مطلب را سایت "جرس" وابسته به مخالفان حکومت ایران به نقل از منابع خود منتشر کرده است.
بنا بر این گزارش اواخر بهمن ماه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی این کشور را احضار کرده و از او به تفصیل در مورد هزینه کردن ارزهای نفتی خارج از ردیف بودجه سؤال کرده است.
این احضار پس از آن صورت می گیرد که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره هزینه کردن ارزهای حاصل از فروش نفت سوال کرده اند.
آن گونه که در این گزارش آمده، پرسش احمدی نژاد از بهمنی درباره بخش قابل توجهی از درآمد نفتی بوده که محل هزینه آن از رئیس جمهور هم مخفی بوده است.
رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه به صورت شفاهی به احمدی نژاد پاسخ می دهد که اقلام مورد بحث از ارز حاصل از فروش نفت به حسابهایی که بیت مقام رهبری دستور داده بود واریز شده است و با احتساب اقلام مورد بحث کسری در کار نیست و حساب تراز است.
احمدی نژاد از بهمنی می خواهد که کلیه موارد یادشده را با قید مبلغ و تاریخ و شماره حساب و نام دارنده حساب بنویسد و امضا کند. بهمنی به دستور احمدی نژاد کلیه مبالغ ارزهای حاصله از فروش نفت را که به دستور بیت رهبری واریز شده با مشخصاتی که احمدی نژاد از او خواسته است می نویسد. در میان این اقلام رقم یک میلیارد و ششصد میلیون یورو به حساب مجتبی خامنه ای فرزند رهبر ایران واریز شده است.
به نظر می رسد که اختلاف میان آیت الله خامنه ای و احمدی نژاد به آن جا رسیده که دو طرف در حال جمع آوری سند درباره فساد مالی طرف دیگر است.

گزارش عفو بين الملل ، سرکوب مخالفان در آستانه انتخابات فرمایشی

article picture


عفو بين الملل: سرکوب مخالفان در آستانه انتخابات مجلس اوج گرفته است .
عفو بين الملل در گزارش تازه ای با عنوان «دستور داريم تو را له کنيم» از سرکوب رو به گسترش مخالفت ها در ايران خبر داده و اعلام کرده است: «در آستانه انتخابات مجلس در اين هفته در ايران سرکوب آزادی بيان به شدت اوج گرفته است.»
سازمان عفو بين الملل در گزارش ۷۱ صفحه ای خود با اشاره به «راه انداختن موجی از دستگيری ها» پس از اعتراض های ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ در ایران، تاکيد کرده است که «تداوم سرکوب، پوچ بودن ادعای ايران در حمايت از اعتراض در خاورميانه و آفريقای شمالی را به خوبی به نمايش می گذارد.»
بر اساس اين گزارش، «در ماه های اخير گروه های مختلفی از جمله وکلا، دانشجويان، روزنامه نگاران، فعالان سياسی و خويشاوندان آنها، اقليت های دينی و قومی، سينماگران و کسانی که با خارج و به ويژه رسانه های خارجی ارتباط دارند، در موجی از دستگيری ها قربانی شده اند.»

بیانیه ی تحریم زندانیان سیاسی روز انتخابات در خانه، شب در خیابان

• مردم در روز انتخابات در خانه ها بمانند، پس از پایان آن به نشانه ی اعتراض به خیابان ها بیایند ...

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: جمعی از زندانیان سیاسی سکولار دمکرات ایران در بیانیه ضمن تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی، از ایرانیان خواستند در روز ۱۲ اسفند در خانه ها بمانند و پس از پایان ساعت رسمی انتخابات به خیابانها ریخته و به انتخابات فرمایشی و نمایشی اعتراض کنند. متن این بیانیه که در اختیار کمیته دفاع قرار گرفته به شرح زیر است:
مطابق با اصل عقلانی، حق طبیعی، اعلامیه جهانی حقوق بشر و قوانین عرفی تمام جوامع دمکراتیک و آزاد، این حق اولیه همه شهروندان است که صرفنظر از عقیده، دین، رنگ و نژاد، زبان، طبقه و دسته بتوانند از طریق انتخاباتی کاملا آزاد، غیرگزینشی، غیر ایدئولوژیک در روندی دمکراتیک در سرنوشت خود شرکت مستقیم و موثر داشته باشند.
شوربختانه، حکومت جمهوری اسلامی همواره از طریق گزینش های ایدئولوژیکی و استصوابی که از طریق هیئت های اجرایی و شورای نگهبان اعمال می شود و برگزاری انتخاباتی مدیریت شده، غیردمکراتیک و ناسالم و غیررقابتی این حق اولیه را از شهروندان ایرانی گرفته است که آخرین نمونه از این انتخابات غیردمکراتیک و ناسالم را در بهار سال ٨٨ شاهد بودیم.

هر صندلی «همایش انتخاباتی»، ۱۷ هزار تومان!

• مسئولین «جبهه ی پایداری» به سرکردگی مصباح یزدی برای پرکردن صندلی های همایش های انتخاباتی خود به هر دانشجو ۱۷ هزار تومان پول می دهند ... بنا به اخبار دریافتی از دانشجویان دانشگاه تهران، جبهه پایداری از گروه های اصول گرایی که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی دور نهم لیست انتخاباتی پر و سر و صدایی را ارائه داده است، برای جذب دانشجویان به منظور شرکت در همایش های انتخاباتی اش پیشنهاد ۱۷ هزار تومان به دانشجویان داده است.
در اقدامی جالب توجه این جبهه پیشنهاد داده است که دانشجویان تنها برای چند ساعت روی صندلی های سالن همایش بنشینند و در قبال آن ۱۷ هزار تومان دریافت کنند.
بنا به این گزارش های این گروه اصول گرا که مورد حمایت مصباح یزدی است، با استخدام چند تن از دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران و فرستادن آنان به خوابگاه های سطح شهر از جمله خوابگاه قدس، فردانش، بهنام، فردوسی و... و همچنین کوی دانشگاه در امیر آباد به دانشجویان پیشنهاد داده است که با شرکت در همایش های چند ساعته این تشکل ۱۷ هزار تومان پول بگیرند.
نکته قابل توجه بی توجهی و بی تفاوتی دانشجویان دانشگاه تهران به این امر است. بعضا نیز برخی از دانشجویان به تمسخر و مضحکه کردن این پیشنهاد پرداخته اند.
لازم به ذکر است بعد از همایش های چند هفته ی اخیر که خالی بودن صندلی ها تنها نکات مهم آن بوده است و گزارش های تصویری آن در رسانه ها به چشم می خورد. جبهه پایداری به این نتیجه رسیده است که با وعده های مالی صندلی ها را پر کند که لااقل حاشیه سازی های دیگر این گروهک انتخاباتی به چشم بیاید. البته در این میان رقابت تنگاتنگی بین این جبهه و جبهه متحد اصول گرایی در جریان است که شاید در چند روز باقی مانده مبلغ صندلی های همایش ها را گران تر هم بکند. 
اخبار روز

حراست دانشگاه شهرکرد دانشجویان را به دلیل «برف بازی» احضار کرد


حراست دانشگاه شهر کرد، شماری از دانشجویان این دانشگاه را به دلیل برف بازی احضار نموده است.
در طول یک سال گذشته دانشجویان دانشگاه شهرکرد متحمل فشارهای سنگینی از سوی حراست و مقامات قضایی بوده اند.
به گزارش دانشجونیوز، پس از بارش برف در شهرکرد، شماری از دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه به شکلی مجزا به تفریح پرداخته و آدم برفی هایی با شال و کلاه سبز درست نمودند. 
پس از این اقدام تفریحی، حراست دانشگاه با شناسایی تعدادی از این دانشجویان، آنها را احضار نموده و تفریح دانشجویان را عملی خلاف شرع وقانون عنوان کرده است.
عوامل حراست ضمن تهدید دانشجویان از آنها در خواست کرده اند که اسامی تمام افراد شرکت کننده در این حرکت تفریحی را اعلام کنند.
لازم به ذکر است که فضای شهر کرد در آستانه انتخابات مجلس امنیتی است.
در شهریور ماه امسال نیز شماری از شهروندان در شهرهای مختلف کشور به جرم «آب بازی» در بوستان های تفریحی، توسط نیروهای انتظامی و امنیتی بازداشت شده بودند.

۱۳۹۰ اسفند ۹, سه‌شنبه

تحریم انتخابات فرمایشی ، بیانیه دانشجویان ، «تیم تهران»

article picture

پارس دیلی نیوز ، گزارش دریافتی:جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران موسوم به «تیم تهران» با صدور بیانیه ای ضمن تحریم انتخابات دوازدهم اسفندماه، از تمامی دانشجویان دانشگاههای کشور درخواست نمودند تا در روزهای باقیمانده با روشنگری و آگاه نمودن توده های مردم، همگان را دعوت به تحریم این انتخابات فرمایشی نمایند. این تشکل دانشجویی در بیانیه خود نتایج انتخابات پیش رو را با توجه به سابقه حاکمیت در برگزاری انتخابات 88 مخدوش و غیر قابل اطمینان توصیف نموده و عنوان داشته است که " همانطور که حاکمیت در انتخابات گذشته با اعلام آمار و ارقامی مخدوش حقایق را به گونه ای دیگر جلوه نمود در انتخابات پیش رو نیز با اعدادی غیر حقیقی، آمار حضور مردم را بیش از انتخابات مجلس قبل اعلام خواهد نمود". متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد.

جمهوری اسلامی با بحث بر سر حقوق بشر در سوریه مخالفت کرد

article picture


به گزارش رویترز، رژیم ایران با برگزاری بحثی اضطراری در شورای حقوق بشر سازمان ملل بر سر سرکوب و نقض حقوق بشر در سوریه مخالفت کرد. دیروز قطر در آغاز نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستار برگزاری بحثی اضطراری دربارۀ وضعیت حقوق بشر در سوریه شد.

اما، جمهوری اسلامی که ناظر غیرعضو در شورای حقوق بشر سازمان ملل است با انجام چنین بحثی قویاً مخالفت کرد. رییس شورای حقوق بشر سازمان ملل، خانم لورآ دوپویی لاسر، با اعلام این مطلب ابراز امیدواری نمود که این بحث فردا در شورای حقوق بشر سازمان ملل صورت بپذیرد تا به این ترتیب پیام قوی و یکدست جامعۀ بین المللی در محکومیت خشونت و سرکوب مخالفان و مردم غیرنظامی در سوریه به گوش رژیم دمشق برسد.
منوتو
 

تجمع كارگران گروه صنعتي صفا در اعتراض به عدم دريافت 4 ماه حقوق

article picture
كارگران در اعتراض به دريافت معوقات قانوني خود در سالن استيرال كارخانه دست به تجمع زدند/ مشکل عمده گروه صنعتی صفا عدم تعهدات کارخانجات خریدار طرف قرارداد است.


ایلنا: يك فعال كارگري در ساوه از تجمع 400 نفر از كارگران گروه صنعتي صفا در اعتراض به دريافت 4 ماه حقوق معوقه به احتساب 2 ماه عيدي و پاداش قانوني خبر داد و افزود:گروه صنعتي صفا توليد كننده انواع لوله واقع در آزاد راه ساوه- تهران بيش از 1100 كارگر دارد كه تعداد 400 كارگر آن در اعتراض به دريافت معوقات قانوني خود در سالن استيرال كارخانه دست به تجمع زدند.

پلمب 15 فروشگاه به بهانه فروش "لباس نامتعارف " در تهران

article picture

سایت حکومتی آفتاب: رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ از پلمب 15 فروشگاه" لباسهای نامتعارف و مبتذل" در سطح شهر خبر داد.
سرهنگ علیرضا محرابی از دستگیری فروشندگان و توزیع کنند گان محصولات و پوشاک ضد فرهنگی در تهران خبر داد و گفت: در راستای اجرای تدابیر رییس پلیس تهران و درخواست شهروندان مبنی بر اجرای طرح امنیت محله محور، ماموران زیر مجموعه پایگاههای پلیس امنیت تهران بزرگ اقدام به برخورد با توزیع کنند گان محصولات ضد فرهنگی از جمله البسه و پوشاک با مارکهای مبتذل و منحرف کردند.
وی افزود: تیمهای عملیاتی پایگاههای چهار و پنج با همکاری ماموران دایره اماکن این پایگاه ها اقدام به بازدید و سرکشی از صنوف فروش پوشاک در محدوده شرق و جنوب غرب تهران کردند که طی آن از 177 واحد صنفی توزیع کننده پوشاک بازدید به عمل آمد که در این خصوص 15 واحد صنفی توزیع کننده و فروشنده پوشاک و البسه با مارکهای مبتذل و نامتعارف پلمب و به مالکان 38 واحد صنفی متخلف تذکر داده شد.
به گزارش مهر،رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ در ادامه تصریح کرد: در این طرح تعدادی سلاح سرد، چندین دست البسه نامتعارف و مبتذل، تعدادی ژورنالهای مبتذل و نامتعارف و همچنین تعدادی تجهیزات و لباسهای مراسمهای منحرف غربی کشف و ضبط شد که ضمن صورتجلسه توقیف و مالکان آن برای اداره پاره ای توضیحات به پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ دعوت شدند.

آخوند شجونی :ولایت فقیه در «انجیل» و «تورات» هم آمده است

article picture
آخوند شجونی :حسین شریعتمداری را کاندید ریاست جمهوری کرد
جعفر شجونی٬ عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید حسین شریعتمداری باید رئیس جمهور شود و ولایت فقیه در «انجیل» و «تورات» هم آمده است.
دیگربان :به گزارش ایسنا٬ آقای شجونی این مطالب را در جلسه هفتگی انصار حزب‌الله بیان کرده و گفته است: «در تورات و انجیل هم ولایت فقیه وجود دارد ولی برخی می‌گویند که ما در زمان امام هم ولایت فقیه را قبول نداشتیم.»
وی افزوده که حسین شریعتمداری٬ نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان باید رئیس جمهور باشد و اکبر هاشمی رفسنجانی از ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام پائین خواهد آمد.
این روحانی افزوده که «این روز‌ها در مورد آقای جنتی اس‌ام‌اس‌هایی می‌زنند و خیال می‌کنند آقای جنتی نباشد، شورای نگهبان هم می‌میرد.»
جعفر شجونی از جمله روحانیون محافظه‌کاری به شمار می‌آید که به موضع‌گیری‌های تند و تیز علیه اصلاح‌طلبان و برخی منتقدان علی خامنه‌ای مشهور است.
آقای شجونی در دو سال گذشته اظهار‌نظرهای جنجالی فراوانی علیه تیم احمدی‌نژاد و برخی منتقدان جمهوری اسلامی مطرح کرده که منجر به بروز افزایش تنش‌های سیاسی در میان محافظه‌کاران شده است.

از شجونی به عنوان یکی از سرسخت‌ترین مخالفان اسفندیار رحیم‌مشایی یاد می‌شود.

سلامتی «شیث امانی» فعال کارگری در بند در خطر است

article picture

شیث امانی فعال کارگری در بند و عضو هیئت‌مدیره‌ی «اتحادیه‌ی آزاد کارگران ایران»، که مدتی است در حال سپری کردن دوره‌ی محکومیت خود در زندان مرکزی شهر سنندج است، در شرایط بسیار وخیم جسمی به سر می‌برد.
بنا بر اخبار رسیده از درون زندان سنندج، این فعال کارگری به دلیل مشکلات و ناراحتی‌های جسمی از ناحیه‌ی ستون فقرات، نیاز به مراقبت‌های ویژه در مراکز تخصصی‌درمانی دارد. این در حالی است که به دلیل عدم رسیدگی مسئولین زندان سنندج به وضعیت بحرانی شیث، عفونت شدیدی سراسر بدن وی را فرا گرفته و شرایط خطرناکی برای‌اش به‌وجود آمده است. با این وجود مسئولین زندان کارشکنی کرده و با رسیدگی نکردن به وضعیت خطرناک این فعال کارگری و عدم انتقال وی به مراکز درمانی خارج از زندان، جان وی را در معرض خطرات جدی‌تری قرار داده‌‌اند.
کمیته‌ی هماهنگی ضمن محکوم کردن چنین برخوردهایی و زندانی کردن وی به بهانه‌های واهی و بی‌پایه و اساس، خواستار آزادی بی‌قید و شرط شیث امانی و دیگر فعالین کارگری است.
کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری
8 اسفندماه 1390
 پارس دیلی نیوز

سعید سنگر، زندانی سیاسی به مکانی نامعلوم منتقل شدسعید سنگر، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج توسط مأموران زندان احضار و به مکان نامعلومی منتقل شد.
به گزارش موکریان نیوز، صبح روز یکشنبه سی‌ام بهمن ماه، سعید سنگر زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج توسط مأموران این زندان فراخوانده و به مکان نامعلومی منتقل گردید.
به گفته‌ی هم بندی‌های این زندانی احتمالاً او را به بازداشتگاه يکی از نهادهای امنيتی انتقال داده اند.
لازم به یادآوری ست، سعید سنگر، که بیش از ده سال است در زندان بسر می‌برد، به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج، ابتدا به اعدام محکوم شده بود که حکم پس از چندی با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل یافت.
موکریان

حکم ۷۴ ضربه شلاق شهرام کریمی، فعال سیاسی اجرا شد روز دوشنبه، هشتم اسفندماه، حکم ۷۴ ضربه شلاق شهرام کریمی، فعال سیاسی در زندان اوین به اجرا درآمد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم شلاق شهرام کریمی که از سوی شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی پیرعباس به اتهام "اخلال در نظم عمومی" صادر شده بود، روز گذشته در محل زندان اوین به اجرا درآمد.
شهرام کریمی در تجمعات اعتراضی ۲۵ بهمن ماه سال ۸۹ به همراه ناصر کریمی، برادر و هم‌چنین خواهرشان بازداشت شد که همگی پس از گذراندن ۳ ماه حبس در قرنطینه‌ی اندرزگاه هفت و بند ۳۵۰ زندان اوین به قید وثیقه‌ی یک میلیارد ریالی موقتاً آزاد شده بودند.
حکم شلاق شهرام کریمی در حالی به اجرا درآمده است که برادر مورد اشاره‌ی وی، ناصر کریمی نیز روی گذشته برای اجرای حکم حبس خود را به زندان معرفی کرد.
ناصر کریمی به اتهام "تبلیغ علیه نظام" و "اخلال در نظم عمومی" به چهار ماه حبس تعزیری و ۵ سال تعلیقی محکوم است.
این دو تن طبق احضاریه‌ای که ۲۵ بهمن ۹۰ دریافت کرده بودند، موظف شده بودند که جهت اجرای حکم، خود را به زندان اوین معرفی کنند.
هرانا

مرضیه رسولی با قید وثیقه از زندان آزاد شد


مرضیه رسولی روزنامه نگار که از  یک ماه و نیم پیش در بازداشت اطلاعات سپاه بسر می برد، امروز دوشنبه با تودیع وثیقه آزاد شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این روزنامه نگار، که از ۲۷ دی ۱۳۹۰ در بازداشت اطلاعات سپاه و در بند 2 الف زندان اوین بسر می برد امروز با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.
بر اساس گزارش ها ماموران امنیتی هنگام بازداشت مرضیه رسولی حکمی ارائه کرده بودند که در آن اتهام خانم رسولی «اقدام علیه امنیت ملی» ذکر شده بود.
مرضیه رسولی خبرنگار حوزه کتاب و موسیقی بود که سابقه کار در چندین روزنامه از جمله شرق و اعتماد را دارد.

سهام الدین بورقانی هم آزاد شدسهام الدین بورقانی، روزنامه نگار جوان اصلاح طلب، عصر امروز، دوشنبه، پس از تحمل ۴۰ روز زندان و بازجویی با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده است.
به گزارش کلمه، سهام الدین بورقانی که روز ۲۷ دی ماه امسال در منزلش بازداشت و به بند دو الف زندان اوین منتقل شده بود، دقایقی پیش از زندان اوین آزاد شد.
این روزنامه نگار جوان در حدود یک ماه در زندان انفرادی و تحت بازجویی شدید و فشار برای اعتراف علیه خود و اقرار نادرست به کارهای ناکرده قرار داشته است.
سهام الدین بورقانی فرزند ارشد احمد بورقانی، معاون مطبوعات دولت سیدمحمد خاتمی است.
گفتی ست که پرستو دوکوهکی و مرضیه رسولی نیز که از هم‌پرونده‌ای‌های آقای بورقانی محسوب می‌شوند به تازگی با تودیع وثیقه آزاد شده‌اند.
کلمه


میثم مشایخ از فعالین اصلاح طلب نوشهر بازداشت شدصبح امروز دوشنبه، هشتم اسفندماه و در آستانه‌ی انتخابات مجلس میثم مشایخ از فعالین اصلاح طلب نوشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
به گزارش چمران نیوز، صبح امرور مامورین امنیتی نوشهر با مراجعه به محل سکونت میثم مشایخ اقدام به بازداشت این فعال سیاسی اصلاح طلب نموده و وی را به محل نامعلومی منتقل کردند.
مامورین مراجعه کننده به منزل ایشان از سوی وزارت اطلاعات بوده، ولی کماکان از محل بازداشت وی خبری در دسترس نیست.
گفتنی ست، میثم مشایخ، از جمله فعالین سیاسی اصلاح طلب می باشد که با وجود شرایط خفقان در ایران و فشارهای مضاعف بر وبلاگ نویسان منتقد همواره یادداشت ها و مقالاتش در رسانه‌های این طیف منتشر می‌شد.

هفته نامه ماه رویان توقیف شدبراساس رای هیات نظارت برمطبوعات هفته نامه ماه رویان توقیف شد.
به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز، سردبیر هفته نامه ماه رویان ضمن اعلام این خبر افزود: براساس نامه‌ای که وزارت فرهنگ وارشاداسلامی خطاب به دادستان عمومی وانقلاب استان شیراز صادرکرده است، درجلسه روز ۱۳۹۰/۱۱/۱۷هیات نظارت برمطبوعات رای بر توقیف «ماه رویان» صادرشده است.
مازیارفرهی ادامه داد: هیات نظارت برمطبوعات دراین نامه که رونوشت آن نیزدراختیار صاحب امتیاز و مدیر مسئول قرارگرفته برای صدوراین رای به ماده ۱۲ قانون مطبوعات مصوب ۶۴/۱۲/۲۲استنادکرده است.