۱۳۹۰ بهمن ۸, شنبه

حکم اعدام حسن سی سختی به حبس ابد تقلیل یافت


حسن سی سختی، برنامه نویس و فعال سایبری که در پروژه موسوم به مضلین توسط اطلاعات سپاه در شیراز بازداشت شده بود از سوی دیوان عالی کشور به حبس ابد محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این شهروند اهل شیراز در سن ۲۲ سالگی در یکم مرداد ماه سال ۸۷ همزمان با بازداشت برخی از فعالین فضای سایبر در یک پروژه مشترک که توسط سپاه پاسداران به انجام رسیده بود بازداشت شد.
وی به مدت یک سال در سلولهای انفرادی بند ۲ الف متعلق به سپاه پاسداران تحمل حبس نموده و تحت بازجویی های شدید و شکنجه های روحی و جسمی قرار داشته است.
نامبرده پس از سه سال در یکم مرداد ماه سال ۹۰ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و به اعدام محکوم شد.
ابوالقاسم صلواتی که به قاضی مرگ معروف است طی اظهاراتی در حاشیه جلسه محاکمه وی گفت قصد صدور حکم ۱۰ ساله برای وی داشته اما با اعمال فشار دستگاه اطلاعاتی سپاه مجبور به صدور حکم اعدام شده است.
پدر این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت اخیرا حکم این زندانی از اعدام به حبس ابد تقلیل یافته است.
بر اساس اظهارات حسن سی سختی وی تنها به جرم طراحی یک سایت که بعدها از سوی خریدار آن در یک سایت پورن مورد استفاده قرار گرفته است بازداشت و به اعدام محکوم شده است.

شورای نگهبان لایحه مجازات اسلامی را تایید کرد


 شورای نگهبان امروز، شنبه هشتم بهمن ماه با تایید نهایی "لایحه مجازات اسلامی"، اعلام کرد که لایحه  تصویب شده در مجلس مغایر با موازین شرع و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیست.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجلس شورای اسلامی در جلسه ۲۷ آذر ماه سال جاری، آخرین ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان به این لایحه را اصلاح کرد و شورای نگهبان در جلسه ۲۸ دی ماه جاری آن را بررسی کرده بود
در این لایحه که قرار است جایگزین قانون مجازات اسلامی فعلی شود، مجازات‌هایی همچون سنگسار، اعدام، قطع اعضای بدن و اعدام کودکان زیر ۱۸ سال همچنان باقی مانده است و تبعیض جنسیتی در بسیاری از مواد آن حفظ شده است.
سازمان های حقوق بشری تصویب لایحه مجازات اسلامی را مغایر با معاهدات بین المللی جاری که ایران نیز آنها را پذیرفته است میدانند و معتقدند با تصویب و اجرای این قانون وضعیت حقوق بشر در ایران وخیم تر خواهد شد.
یکی از مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده در لایحه حذف مجازات سنگسار برای “زنای محصنه” (رابطه جنسی کامل خارج از ازدواج زن ومرد متاهل) است. در این لایحه نه تنها مجازات سنگسار حذف شده، بلکه هیچ اشاره‌ای به زنای محصنه نیز نشده است، اما بررسی دقیق لایحه و توجه به بندهای ۱۷۲ و ۱۹۸ این لایحه که شرایط انجام سنگسار را عنوان کرده‌اند، نشان می‌دهد که حتی با تصویب این لایحه نیز انجام سنگسار از قوانین ایران حذف نخواهد شد وقضات با استناد به فقه اسلامی برای زنای محصنه حکم صادر خواهند کرد.
تعیین مصادیقی بیشتر و جداگانه برای اتهام “افساد فی‌الارض” و اضافه کردن مواردی همچون “دایر کردن مراکز فحشا” و “اشاعه فحشا” به عنوان مصادیق افساد فی الارض از دیگر تغییرات ایجاد شده در این لایحه است.
“قانون مجازات اسلامی” که در حال حاضر مبنای صدور احکام کیفری در ایران قرار دارد، در سال ۱۳۷۰ تصویب و برای پنج سال به صورت آزمایشی اجرا شد. از آن زمان تا کنون این قانون برای دوره‌های پنج و ۱۰ ساله تمدید شده و آخرین مهلت اجرای آزمایشی آن پایان سال ۱۳۹۰ است.
هرانا

محرومیت زندانی امنیتی از حق مرخصی

حسین اصغری، زندانی امنیتی محروم از حق مرخصی و آزادی مشروط
علی رغم گذشت بیش از پنج سال از حبس حسین اصغری زندانی امنیتی متهم به جاسوسی مسئولین قضایی از اعطای مرخصی و آزادی مشروط به این زندانی ممانعت به عمل آوردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، حسین اصغری، زندانی امنیتی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که در سال ۸۵ به جرم جاسوسی بازداشت و به ۷ سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است علی رغم سپری کردن پنج سال از حبس خود و با وجود مشکلات روحی و جسمی که در زندان بدان مبتلا شده است از حق آزادی مشروط برخوردار نشده است.
این زندانی که در شرایط روحی نامناسبی بسر می برد و دچار اختلالات ذهنی نیز شده است از ناحیه دندان و لثه نیز دچار ناراحتی عفونی است.

محکومیت شهروند بهایی به سه سال حبس

article picture
محکومیت یک شهروند بهایی درسمنان به سه سال حبس
الهام روزبهی شهروند بهایی ساکن سمنان از سوی دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، الهام روزبهی، شهروند بهایی ساکن سمنان به حکم دادگاه انقلاب شهر مزبور به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. نامبرده در ۲۱ اسفند ماه سال ۸۹ در حالیکه باردار بود به همراه چند شهروند بهایی دیگر بازداشت که پس از مدتی به قید وثیقه آزاد گردید.
الهام روزبهی سپس در مهر ماه ۹۰ بار دیگر با احضار تلفنی مورد بازجویی قرار گرفت که حکم صادره براساس آن صادر شده است.
قابل ذکر است در حال حاضر علی احسانی، بهفر خانجانی، افشین ایقانی، سیامک ایقانی و نادر کسایی در حال سپری کردن محکومیت خود در زندان سمنان هستند.
هم چنین منیژه نصراللهی (منزویان) شهروند بهایی دیگر اهل سمنان هم در حال گذراندن محکومیت ۳ ساله در زندان اوین می باشد.

زندانی فراری از زندان ایلام پس از بازداشت اعدام شدیک زندانی متهم به قتل که با انفجار دیوار زندان مرکزی ایلام اقدام به فرار از زندان کرده بود پس از بازداشت صبح امروز در محوطه این زندان اعدام شد.

به گزارش ايسنا، فردی که دو سال قبل پس از منفجرکردن ديوار زندان مرکزي ايلام فرار و دستگير شد، بامداد امروز شنبه به دار مجازات آويخته شد.
برپايه اين گزارش، صبح امروز و در اجراي دستور محاکم قضايي استان ايلام اين فرد در محل زندان مرکزي ايلام به دار آويخته شد.
در مراسم مجازات اين فرد که در فضايي آرام برگزار شد افزون بر ماموران نيروي انتظامي جمعي از مسئولان و نماينده دادستان نيز حضور داشتند.
هرانا

اعدام مخفیانه یک زندانی در زندان اوین

اجرای مخفیانه حکم اعدام یک زندانی در زندان اوین
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" اعدام مخفیانه حداقل یک زندانی از زندان گوهردشت کرج در زندان اوین.
روز سه شنبه 4 بهمن ماه زندانی اسماعیل کرمانجانی حدودا 30 ساله و از هموطنان کرد که نزدیگ به 6 سال در زندان بسر می برد از بند 3 زندان گوهردشت کرج به سلولها انفرادی زندان اوین منتقل شد و روز چهارشنبه 5 بهمن ماه در زندان اوین به دار آویخته شد.
گزارشها حاکی از آن است که که روز چهارشنبه همراه با این زندانی تعدادی دیگر از زندانیان به دار آویخته شدند.
علیرغم گذشت 4 روز هنوز قوۀ قضاییۀ ولی فقیه علی خامنه سکوت پیشه کرده است و از انتشار اخبار اکثر اعدام ها خوداری می کند.
ولی فقیه علی خامنه ای به دلیل ترس از اعتراضات گسترده مردم ایران که همواره از منابر مختلف تحت عناوین مختلف به نیروهای سرکوبگر خود هشدار می دهند و برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه سیاست اعدام های گروهی و در ملاء عام را ادامه می دهد.این اعدام ها توسط صادق لاریجانی از جنایتکاران علیه بشریت مورد تایید و دستور اجرای آنها را صادر می کند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،استمرار اعدام ها در ایران را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
08 بهمن 1390 برابر با 28 ژانویه 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

اطلاعیه 346 کمیته اقوام کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

VVMIran
Vereinigung zur Verteidigung der Menschenrechte im Iran e.V.
Postfach 52 42
30052 Hannover
Tel.: +49 511 44 04 84      
Fax: +49 511 26173 76


ماده 3 اعلامیه جهانی حقوق بشر
ھر کس حق زندگی ، آزادی و امنيت شخصی دارد 
ماده 5 اعلامیه جهانی حقوق بشر 
احدی را نميتوان تحت شکنجه يا مجازات يا رفتاری قرار داد که ظالمانه و يا برخلاف انسانيت و شئون بشری يا موهن باشد.

زانیار ولقمان مرادی در خطر اعدام میباشند

بار دیگر اعدام در ملا عام از غیرانسانی ترین احکام قضائی جمهوری اسلامی ایران علیه دو هم وطن صادر گردید.
 دولت جمهوری اسلامی ایران ناقض دائمی و برنامه ریزی شده حقوق انسانی خصوصا در برخورد با اقوام وملل ایرانی است و هر از گاهی به بهانه های مختلف اقوام و ملل ایرانی را آماج حملات وحشیانه خود قرار میدهد و عده ای را به خاک و خون کشیده . این بار دولت جمهوری اسلامی با یک اتهام دروغین و داستانی ساختگی زانیار و لقمان مرادی را  به مجازات اعدام در ملا عام محکوم کرده است.
اعضای کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی کانون دفاع از حقوق بشر  در ایران ضمن حمایت از این دو جوان حکم صادره را  محکوم کرده و خواهان :
آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی
حضور فعال گزارشگر ویژه سازمان ملل در ایران می باشد.
346
کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی
بازداشت پنج شهروند در روستایی از توابع سنندج


صبح روز گذشته ٥ نفر از اهالی روستایی از توابع سنندج به نام‌های سعدان محمدیان، رمضان عباسی، شعیب محمدیان، حشمت ابراهیمی و شجاع محمدیان توسط نیروهای نظامی و امنیتی بازداشت گردیدند.
به گزارش وبسایت کُردپا، بامداد روز جمعه تعداد زیادی از مأمورین نیروی انتظامی و نیروهای حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران پس از حضور در روستای تنگیسر، پنج نفر از اهالی آنجا را بازداشت و با خود بردند.
در این اقدام، سعدان محمدیان، رمضان عباسی، شعیب محمدیان، حشمت ابراهیمی و شجاع محمدیان توسط نیروهای نظامی و امنیتی بازداشت شدند.
به گفته‌ منابع مطلع قبل از هرگونه اقدام جهت بازداشت این چند نفر، تمامی روستا به طور کامل توسط نیروهای حکومتی محاصره شده بود.
به جز این ٥ نفر دو نفر دیگر نیز از اهالی این روستا به نام‌های عزالدین عوضی و سیروان ملکی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند که در فاصله‌ای نزدیک از روستا آزاد شده‌اند.
طی این بازداشت‌ها منازل بسیاری از اهالی روستای تنگی‌سر توسط نیروهای نظامی وامنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و در مواردی نیز کامپیوتر و وسایل شخصی دیگری همچون کتاب را نیز با خود برده‌اند.
تا لحظه انتشار این خبر از دلایل و اتهامات احتمالی وارده به این شهروندان کُرد اطلاعی در دست نمی‌باشد.

خواهر زاده دکتر مدنی همزمان با وی در اصفهان بازداشت شد


همزمان با بازداشت دکتر سعید مدنی عضو شورای فعالان ملی مذهبی خواهر زاده وی سامان سرمست نیز در شهر اصفهان بازداشت شده است. 
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مهندس سامان سرمست، خواهر زاده آقای دکتر سعید مدنی همزمان با ایشان در روز شنبه ۱۷ دیماه در شهر اصفهان بازداشت و به تهران (احتمالا زندان اوین - بند ۲۰۹) انتقال پیدا کرده است. 
ایشان دانشجوی مقطع دکترا و استاد دانشگاه آزاد نجف آباد دارای مقامهای متعدد ملی و بین المللی در مسابقات رباتیک ایران می باشد. 
وی در زمان بازداشت و همچنین مدرس مرکز فنی و حرفه ای اصفهان بوده است. 
بر اساس اعلام نزدیکان وی مهندس سرمست سابقه فعالیت سیاسی نداشته است و خانواده ایشان بشدت نگران وضعیت روحی و جسمی ایشان هستند.

مهدی علیزاده، فعال سایبری به اعدام محکوم شد در تداوم روند صدور احکام مرگ توسط قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، طی هفته‌های اخیر؛ "مهدی علیزاده"، طنز نویس و فعال سایبری نیز به اعدام محکوم شده است.
به گزارش هرانا به نقل از دیده‌بان حقوق بشر کردستان، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران مهدی علیزاده را به اتهام "محاربه" به اعدام محکوم کرد.
این حکم که توسط دادگاه بدوی صادر شده، طی روزهای گذشته به وکیل و خانواده‌ی وی ابلاغ شده است.
مهدی علیزاده فخر آباد ۳۰ ساله، متاهل و اهل مشهد در تاریخ بیستم فروردین ماه سال ۹۰ دستگیر و متعاقباً به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اویت منتقل شد.
نامبرده هم‌اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس است.
ابوالقاسم صلواتی به تازگی برای جواد لاری، وحید اصغری و امیر میرزایی حکمتی نیز حکم اعدام صادر کرده است.

نگرانی سيمين بهبهانی از شعر‌های منتشر نشده‌اش

article picture
سيمين بهبهانی، یکی از شاعران بنام معاصر، در سن 84 سالگی، که همچنان شعر می سراید، در گفتگوئی با ایلنا (خبرگزاری کارایران) می گوید : نسبت به وضعيت شعر‌های منتشر نشده‌اش، عميقا احساس نگرانی می‌کند
رادیو فرانسه:او می افزاید : "نمی‌دانم بعد از من، چه بر سر شعر‌های منتشر نشده‌ام خواهد آمد. اميدوارم در آينده شرايطی فراهم شود که مسوولان امر با نگاهی منصفانه‌تر به شعر‌های من نگاه کنند و امکان انتشار آن‌ها برای علاقه‌مندان به شعر، ميسر شود.
از سیمین بهبهانی پرسیدم دلیل منتشر نشدن اشعارش چیست؟
سیمین بهبهانی به سانسور اشاره می کند و می گوید : همواره سانسور در کشور وجود داشته اما هیچ گاه به این شدت نبوده است. او می افزاید : " حقايق را همه‌ی اعضای اجتماع به چشم ديده‌اند و می‌دانند. حال اگر شاعری به اوضاع مملکتش تجسم شاعرانه ببخشد، نبايد کسی را نگران کند زيرا به نظر من؛ اتفاقا بهتر آن است که اين حقايق توسط شاعری بی‌غرض و وطن‌دوست که وضعيت جامعه‌ و مردم برايش مهم است، نقل شوند. چنين شاعرانی در کشور ما کم نیستند. "

احضار دانشجوی دانشگاه آزاد به وزارت اطلاعات


کمیته گزاررشگران حقوق بشر – آزاده توانا، دانشجوی دانشگاه آزاد واحد رشت، به اداره اطلاعات استان گیلان احضار شده است.
بر اساس گزارش ها، این دانشجوی ساکن رشت، روز پنجشنبه ششم دی ماه ۹۰، طی تماس تلفنی از سوی نهادهای امنیتی، به اداره اطلاعات استان احضار شده است.
به آزاده توانا خاطرنشان شده است که روز یکشنبه نهم بهمن ماه باید خود را به آن مرکز امنیتی معرفی نماید.
دلیل احضار این دانشجو توسط وزارت اطلاعات اعلام نشده، اما به وی اعلام گردیده است که در صورت عدم حضور، بازداشت خواهد شد.
طی چند هفته اخیر، چند تن از فعالان دانشجویی، مطبوعاتی و مدنی نیز، ضمن احضار به مراکز امنیتی و قضایی، مورد بازجویی، تهدید، بازداشت و صدور احکام قضایی قرار گرفتند.

۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

شرائط سخت محمد جراحی و شاهرخ زمانی در بند قرينطه زندان تبريز‎

article picture
شاهرخ زماني ومحمد جراحي هم چنان در بند قرنطينه زندان تبريز نگهداري مي شوند
برابر اخبار رسيده، شاهرخ زماني ومحمد جراحي در بند قرنطينه بدون لباس گرم و وسائل گرم كننده در شرائط سختي به سر مي برند. همچنان پس از ده روز، زندان بانان از ملاقات خانواده و در يافت لباس گرم براي اين دو زنداني جلوگيري مي كنند .
به گزارش کانون مدافعان حقوق کارگر ، مقامات زندان به اعتراض هاي مكرر اين دو زنداني تاكنون توجه نكرده و بدين وسيله آنان را تحت فشارهاي جسمي ورواني قرار مي دهند. در حالي كه داشتن لباس گرم از حقوق اوليه زنداني است.
کانون مدافعان حقوق کارگر 

انتشار عمومی نامه محرمانه احمد صدر حاج سیدجوادی به رهبری پس از ۷ ماهحدود هفت ماه پیش، دکتر احمد صدر حاج سیدجوادی، دیرپاترین کنشگر سیاسی ایران با ارسال نامه ای به آیت الله خامنه‌ای، ملاحظات مهمی را برای رهبری عنوان کرد. نامه مزبور به شکل محرمانه برای آیت الله خامنه‌ای ارسال شد.
دکتر حاج سیدجوادی، عضو شورای انقلاب وزیر دادگستری دولت موقت مهندس بازرگان، در سن ۹۴ سالگی از موکل پیشین خود در نظام شاهنشاهی، و رهبر کنونی، می خواهد که «ضمن صدور دستور آزادی تمامی زندانیان سیاسی و به ویژه رفع حصر از آقایان مهندس میرحسین موسوی و حجه الاسلام و المسلمین مهدی کروبی و اعلام آشتی ملی، زمینه‌ی بازگشت به نظم و آرامش را فراهم نماید.» وی همچنین درخواست محاکمه و طرح عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد را مطرح کرده است.
این نامه پیش از فراخوان اخیر محمد نوری زاد و پیشنهاد وی برای ارسال نامه به رهبر جمهوری اسلامی، در ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ نگاشته و به شکل محرمانه برای آیت الله خامنه ای فرستاده شده است.
دکتر احمد صدر حاج سیدجوادی، از بنیان‌گزاران نهضت آزادی ایران و فعالان نهضت مقاومت ملی؛ دکترای حقوق و علوم سیاسی؛ دادستان پایتخت در ابتدای دهه ۴۰؛ وکیل بسیاری از فعالان سیاسی و روحانیان (ازجمله حجت الاسلام خامنه ای و آیت الله منتظری ) در دوران پهلوی؛ از تدوین کنندگان و نویسندگان پیش نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی؛ وزیر کشور و وزیر دادگستری در دولت موقت مهندس بازرگان؛ نماینده مجلس شورای ملی (مجلس اول پس از انقلاب ۵۷)؛ سرپرست دائره المعارف تشیع؛ عضو کمیته دفاع از انتخابات آزاد، سالم و عادلانه؛ برنده قلم طلایی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات در سال ۱۳۸۸؛ و مسن ترین کنشگر سیاسی حال حاضر در ایران است.
دکتر حاج سیدجوادی در سال ۱۳۸۰ و در سن ۸۴ سالگی در جریان بازداشت گروهی نیروهای ملی مذهبی، بازداشت و در سلول انفرادی بازداشتگاه ۵۹ سپاه پاسداران، محبوس شد. ایشان بعدتر به قید وثیقه آزاد گردید.

آخوند علم‌الهدی : اینجا کشور امام زمان است؛ جای عیاشی نیست

article picture


آخوند فاسد علم‌الهدی در نمایش نماز جمعه این هفته مشهد گفت: اینجا کشور امام زمان است؛ جای عیاشی عده‌ای پول‌پرست و منحرف نیست /ما انقلاب کردیم تا ایران سنگر علی بشود.
به گزارش منابع خبری رژیم ، آخوند علم‌الهدی در نمایش نماز جمعه مشهد گفت:فعلا دولت و مسئولان به فکر مقابله با مشکلات اقتصادی اند/در زمانی قیمت سکه و ارز افزایش یافت که نظام در بالاترین وضعیت از حیث ذخایر طلا و ارز قرار دارد.
- این کشور کشور امیر المومنین است در مقابله با کفر جهانی باید پشت سر فرزندان علی باشیم،ما انقلاب کردیم تا ایران سنگر علی بشود./دولت صادرات نفت به کشورهای اروپایی رامصادره کند و جلویش را بگیرد،همین الان برای آن 18 درصد مشتری وجود دارد.

 

محکومیت قطعی هومان موسوی به سه سال حبس تعزیری

هومان موسوی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که به مدت ۹ ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری میشد اخیرا به سه سال حبس تعزیری از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر محکوم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این وبلاگ نویس در ۱۲ فروردین سال ۸۹ در منزل عمه اش از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد، وی پس از ۹ ماه تحمل انفرادی های بند ۲۰۹ تحت بدترین شرایط روجی و جسمی در اردی بهشت ماه سال ۹۰ از سوی قاضی مقیسه به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
وی پس از تجدید نظرخواهی در حکم صادره از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران مجددا به سه سال حبس تعزیری محکوم شد و حکم مذکور اخیرا در زندان به وی ابلاغ شده است.
این زندانی سیاسی ازمعدود زندانیانی است که در دهه ۶۰ در بند نسوان زندان اوین به دنیا آمد و پدر و مادرش در سالهای ۶۰ – ۶۷ با حکم دستگاه قضایی بازداشت و اعدام شدند.
وی که حداقل دو سال از کودکی خود را در زندان اوین سپری کرده است مجددا به اتهام شرکت در تجمعات پس از انتخابات بازداشت و به سه سال حبس قطعی محکوم شده است.
نامبرده هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین با گذشت نزدیک به ۲۲ ماه از زمان بازداشت تاکنون از حق مرخصی محروم بوده است.

انتقال 5 فعال مذهبی پس از 4 ماه از زندان وزارت اطلاعات به زندان ارومیه

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" انتقال چهار تن از فعالین مذهبی از اداره اطلاعات به زندان ارومیه.
حوالی 4 روز پیش 5 فعال مذهبی اهل تسنن که از 4 ماه پیش در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات بسر می بردند به بند 12 زندانیان سیاسی زندان ارومیه منتقل شدند. اسامی فعالین مذهبی که در حال حاضر در زندان ارومیه در بازداشت موقت بسر می برند به قرار زیر می باشد:
1-اسکندر ابراهیمی
2- منصور معروفی
3- ابراهیم رسولی
4- یوسف احمدیان
5- عبدالرحمان فتاحی
پنج فعال مذهبی اهل تسنن 4 ماه پیش در شهر مهاباد با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به سلولها انفرادی اداره اطلاعات منتقل شدند.اتهاماتی که بازجویان وزارت اطلاعات به آنها نسبت داده اند اقدام علیه امنیت نظام می باشد.
آنها پیش از این در سال 1388 دستگیر شده بودند ولی بعد از مدتی بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شدند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دستگیری فعالین مذهبی اهل تسنن به صرف داشتن اعتقادات مذهبی و نگهداری چندین ماه آنها در سلولهای انفرادی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به جنایت و سرکوب خونین مردم ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
07 بهمن 1390 برابر با 27 ژانویه 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

آخوند احمد خاتمی: به کوری چشم اوباما ایران اتمی شد

article picture


آخوند احمد خاتمی: اوباما فضولی های زیادی کرده اما به کوری چشمش، ایران اتمی شد
سیرک نماز جمعه ، آخوند احمد خاتمی، در نمایش نماز جمعه اين هفته تهران با بيان اين‌ كه ملتي كه بخواهد آقا بالاسر نداشته باشد و عزيز باشد بايد هزينه‌هايي هم پرداخت كند، گفت: ما در اين مسير با هزينه‌هايي كه داده‌ايم، دشمن را به زير خواهيم كشيد.
به گزارش ایسنا: وی در مورد تحريم خريد نفت از سوي اتحاديه اروپا گفت:حداكثر 17 درصد نفت ما را كشورهاي اروپايي همچون اسپانيا، ايتاليا، يونان و فرانسه مي‌خرند كه آنها هم در مشكلاتشان غرق هستند و مطمئنا با اين تحريم بر مشكلات آنها افزوده خواهد شد. نفت ما مشتري‌هايي دارد كه به ما ملتمسانه مي‌گويند نفت‌تان را به ما بفروشيد، اما اتحاديه اروپا با طناب پوسيده آمريكا به چاه مي‌رود و خود را بدبخت خواهد كرد.
آخوند خاتمی گفت: اوباما در سخنراني اخيرش فضولي‌هاي زيادي كرده و گفته كه ما ايران را منزوي كرديم و جلوي اتمي شدن ايران را خواهيم گرفت. جواب او اين است كه شما منزوي شده‌ايد. چرا فرار رو به جلو مي‌كنيد؟ جنبش 99 درصدي‌ها شما را به روز سياه نشانده است. ما در جواب شما كه مي‌گوييد نمي‌گذاريم ايران اتمي شود، مي‌گوييم به كوري چشم شما ايران اتمي شد.
پارس دیلی نیوز

خامنه ای مخالفین خود را حذف می کند


به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از منابع سپاه آنلاین در گذشته اخباری را مبنی بر آغاز کار کمیته حذف در ایران را به ما دادند.
متن خبر مذکور این چنین بود.
منابع سپاه آنلاین در سپاه ثارالله خبر از تشکیل کمیته ای به نام “کمیته حذف” میدهند.کمیته مذکور به دستور فرمانده ستاد مشترک “سرلشکر فیروز آبادی”تشکیل شده و برنامه و اهداف سه گانه ای را دنبال میکند.
این اهداف از این قرار است:
اجرای طرحهای عملیاتی درسه زمان مختلف:
۱ -قبل از جنگ
۲-در زمان جنگ
۳-بعد از جنگ

دراین کمیته از نیروهای منتخب و دست چین اموزش دیده سپاه ثارالله استفاده شده است.بنابراین زین پس میهن عزیزمان شاهد حوادث و فراز و نشیبهای بسیاری خواهد بود.حوادث یاد شده عبارتند از :تصادفات ساختگی،مرگهای مشکوک، در داخل نیرهای مسلح (ترور شخصیتهای شناخته شده)، عملیاتهای زیرزمینی،بمبگذاری در اجتماعات،دستگیریهای گسترده روشن فکران و چهره های اپوزیسیون میباشد.عملکرد در زمان جنگ بنابر صلاح دید فرمانده عملیات است و در زمان بعد از جنگ بعهده سر هسته ها و فرماندهان هسته ها میباشد، اما در زمان جنگ بصورت انفرادی در شرایط بسیار خاص عمل خواهند کرد
      متن خبر و تلریخ خبر در سپاه آنلاین

انتقال ابوالفضل طبرزدی به بخش اعصاب و روان بیمارستانی در اهواز

article picture
نگرانی شدید از وضعیت روانی این زندانی عقیدتی
یک منبع نزدیک به خانواده ابوالفضل طبرزدی، دانشجوی ۲۴ ساله ی زندانی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که ده روز است این زندانی از زندان کارون اهواز به بخش اعصاب و روان بیمارستانی در اهواز منتقل شده است. این منبع گفت که ابوالفضل طبرزدی دچار توهم شدید و افسردگی شده است و چون قابل کنترل در بند نبوده است به ناچار مسولان زندان او را به بیمارستان منتقل کرده اند.
ابوالفضل طبرزدی، ۲۴ ساله و دانشجوی مهندسی عمران و برادر زاده حمشت الله طبرزدی( فعال سیاسی زندانی) در تاریخ ۲۸ آذر سال ۸۹ توسط نیروهای امنیتی در منزل پدریش بازداشت شد. او به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تماس با رسانه های خارج از کشور به ۱۵ ماه حبس تعزیری در دادگاه بدوی اهواز محکوم شد که دادگاه تجدید نظر آن را به ۹ ماه حبس تقلیل داد. این فعال حقوق بشر در تاریخ ۲۶ مهرماه امسال برای اجرای حکم به زندان کارون اهواز منتقل شد.

سوریه، با دستگیری مزدوران سپاه و اعترافات آنها رسوایی رژیم ایران برملا شد

article picture

ویدئوی اعترافات اعضای مسلح سپاه پس از دستگیری در سوریه
ارتش آزاد سوریه روز جمعه 27-1-2011 اعلام کرد تعدادی ایرانی مسلح وابسته به سپاه پاسداران ایران را در شهر حمص به اسارت گرفته است.
گردان فاروق وابسته به ارتش آزاد سوریه با انتشار بيانيه ای اعلام کرد این افراد در حال تیر اندازی بسوی مردم بودند که با حمله غافلگیرانه گردان فاروق روبرو شده وبه همراه دیگر جنایت کاران بشاراسد به اسارت درآمدند.
در ویدئویی که به العربیه ارسال شده است ، مسئول گروه ايرانی دستگیر شده که عضو سپاه پاسداران ایران می باشد ، ضمن اعتراف به ماموریت خود در سوریه می گوید: " من سجاد امیریان مسئول گروه سرکوب تظاهرات مردم سوریه هستم ، ما دستورات مستقیم خود را از نیروهای امنیتی وابسته به نیروی هوایی سوریه در شهر حمص می گیریم."

ابرازنگرانی خانواده حسن فتحی روزنامه نگار

article pictureابرازنگرانی خانواده حسن فتحی روزنامه نگار: به جای آزادی او را به سلول انفرادی منتقل کرده اند.


یکی از بستگان نزدیک به خانواده حسن فتحی، روزنامه نگار۵۷ ساله با اظهار نگرانی خانواده از وضعیت او در زندان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« احتمال می دهیم دوباره او به سلول انفرادی منتقل شده باشد چون هفته گذشته که خانواده برای ملاقات به زندان رفتند به آنها گفتند که او ممنوع الملاقات است و به آنها اجازه دیدار ندادند. لابد او را به انفرادی فرستادند و گرنه کسی که در بند عمومی باشد که اجازه ملاقات دارد. اما به طور قطعی هم چیزی از وضعیتش نمی دانیم.»

انتقال مجدد حسن فتحی به انفرادی در حالی صورت گرفته است که برادر این روزنامه نگار در گفتگوی با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران چندی پیش اعلام کرده بود که حسن فتحی به زودی آزاد خواهد شد. منبع نزدیک به خانواده آقای فتحی به کمپین در این باره گفت:«خانواده نمی دانند چرا او آزاد نشد، همسر وی با قاضی پرونده اش صحبت کرده است. نمی دانیم به خدا چه بوده ولی همه خانواده معتقدیم من جرمی نکرده و می گویند به قول معروف سر بی گناه تا سر دار می رود اما بالای دار نمی رود. چرا که او سوابقش کاملا روشن است. او مدتی در جبهه بوده، قبل از انقلاب در زندان ساواک بوده، برادر دو شهید است، خبرنگار دولت است.

افزایش ٤۵٠ درصدی «هزینه آموزش رایگان» توسط وزارت علوم برای دانشجویان دانشگاه های دولتی


وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اطلاعیه ای تحت عنوان "دستورالعمل اجرائی نحوه محاسبه هزینه های آموزش رایگان"، شهریه تحصیلی دانشجویان دانشگاه های دولتی را اعلام نمود. بر این اساس میانگین نرخ هزینه های تحصیلی دانشجویان توسط وزارت علوم با افزایش ٤۵٠ درصدی مواجه شده است.
به گزارش دانشجونیوز، شهریه مقاطع مختلف گروه های تحصیلی شاهد رشد چندین برابری در مقایسه با سال های قبل بوده است. به طور نمونه هزینه یک ترم تحصیل در مقطع کارشناسی علوم انسانی با  "٦ .۵" برابر افزایش از ١٣٨٧٧٣٠ ریال به ٧٣٦٢٦٠٠ ریال رسیده است.
بر اساس جدول زیر که از مقایسه بخش نامه های وزارت علوم در دو سال گذشته تهیه شده، نرخ هزینه های تحصیلی برای دانشجویان ورودی سال ٩٠-٩١، نسبت به ارقام اعلام شده در سال های ٨٨ و ٨٩ به طور میانگین ٤۵٠ درصد افزایش داشته است.
نرخ افزایش هزینه های تحصیلی برای دانشجویان ورودی سال ٩٠-٩١ نسبت به سال گذشته

نگرانی عمیق آمریکا از موج بازداشتها، عملیات ایذایی و احکام اعدام در ایران

article picture

وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه نگرانی عمیق خود را در بارۀ بازداشتها، عملیات ایذایی و احکام اعدام در ایران اعلام کرد.
متن بیانیۀ ویکتوریا نولند، سخنگوی کاخ سفید که در سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده منتشر شده است به شرح زیر می باشد:
ما مراتب نگرانی عمیق خود را از بابت افزایش تلاشهای رژیم ایران برای خاموش ساختن همۀ اشکال بیان آزاد و محدود کردن دسترسی شهروندان به اطلاعات پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی ماه مارس ابراز می داریم.
بنا به گزارشهای دریافت شده، نیروهای امنیتی طی دو هفتۀ گذشته چهار روزنامه نگار: شهرام منوچهری، سهام الدین بورغانی، پرستو دوکوهکی و مرضیۀ رسولی را بازداشت کرده و دادگاه های ایران احکام اعدام وبلاگ نویسان، سعید ملک پور و وحید اصغری را مورد تأیید قرار داده اند. در مورد هیچیک از این دو نفر تشریفات قانونی رعایت نشده است و آنها با اتهام "مفسد فی الارض" بزودی با اعدام مواجه خواهند بود.
جامعۀ بین المللی بارها مراتب نگرانی خود را به خاطر کارنامۀ حقوق بشر ایران ابراز داشته و آن کشور را به انجام تعهدات خود در محافظت از حقوق شهروندان و رعایت حکومت قانون، و از جمله برگزاری شفاف فرایند انتخابات که به شهروندان امکان به گوش رساندن صداهای خود را می دهد، فراخوانده اند. ما مُصرانه از مقامات ایرانی می خواهیم تا به این درخواستها پاسخ دهند، با دکتر احمد شهید، گزارشگر ویژۀ سازمان ملل متحد همکاری کنند و به او اجازه دهند برای انجام وظیفۀ خود وارد ایران شود.
26 ژانویۀ 2012
http://parsdailynews.com/95834.htm
وزارت امور خارجه ایالات متحده

نویسنده "فریاد بم" به دادگاه احضار شد


 یاسین مشهدی نویسنده "فریاد بم" که به دلیل انتشار مطالب انتقادی از مسئولین شهری و کشوری در خصوص روند کند بازسازی شهر بم در مهر ماه و دی ماه سال جاری بازداشت شده بود به دادگاه احضار شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از کرمان، این نویسنده منتقد در پی انتشار مطالبی و اشاره به اختلاص های میلیاردی بودجه اختصاصی جهت بازسازی شهر بم و انتقاد از مسئولین، اولین بار توسط نیروهای امنیتی در مهر ماه سالجاری بازداشت شد.
طی بازداشت یک هفته ای با اعمال فشار بر نویسنده تارنمای "فریاد بم" مقرر شد که تمام مطالب انتقادی از مطالب خبری آزاد جدا شده و حذف گردد، اما علی رغم اینکار وی مجددا در دی ماه سال ۹۰ بازداشت و بدون محاکمه روانه بازداشتگاه شد.
با پافشاری رئیس بنیاد شهید استان کرمان مبنی بر اینکه پدر یاسین مشهدی جانباز شیمیایی می باشد و نیاز به مراقبت های ویژه دارد؛ وی به صورت موقت از زندان (بازداشتگاه) آزاد شد.
مسئولین قضایی در پرونده سازی بر علیه این نویسنده منتقد در یک کارشکنی آشکار از معرفی وکیل برای این پرونده نیز جلوگیری کرده و وی را جهت محاکمه در ۱۶ بهمن ماه به دادگاه احضار کردند.
در مراجعه خوانندگان به تارنمای فریاد بم با عبارت "تا اطلاع ثانوی تعطیل است" مواجه می شوند که یاسین مشهدی در اعتراض به سانسور مطالبش اقدام به این کار کرده است.
و این همه در حالی است که اخیرا سازمان مستقل و بین‌المللی "گزارشگران بدون مرز" برای دهمین بار متوالی گزارشی سالانه از وضعیت آزادی بیان در سال ۲۰۱۱ را منتشر کرد. که ایران در میان ۱۷۸ کشور جهان رتبه ۱۷۵ را به خود اختصاص داد.
از ابتدای سال میلادی تا کنون دست کم ۱۰ روزنامه نگار در ایران بازداشت شده اند و هستند وبنگارهای که در سکوت خبری بازداشت می شود. سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شده، از جمهوری اسلامی خواست تا هرچه زودتر ۱۰ روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویسی را که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون بازداشت شده‌اند؛ آزاد کند.

۱۳۹۰ بهمن ۶, پنجشنبه

برخورد پلیس فتا با جرايم اينترنتی درکافی نت هارئيس پليس فتا استان ايلام با اشاره به تهديدات استفاده نادرست از فضاي مجازي گفت:پليس با جرايم اينترنتي درکافي نت ها برخورد مي کند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرهنگ نعمت قبادزاده رئيس پليس فتا انتظامي استان ايلام گفت:پليس نظارت مستمر برکافي نت ها را به صورت جدي دربرنامه کاري خودقرار داده است.
وي افزود:برخي از مسئولان کافي نت ها به منظور افزايش تعداد مشتريان خود اقدام به نقض قوانين واستفاده از آدرس هاي فيلترشکن مي نمايند.
سرهنگ قبادزاده تصريح کرد:اين کار بسترلازم رابراي بسياري از جرائم ديگر فراهم مي کند.
وي با اشاره به برگزاري جلسات ونشست هاي توجيهي وآموزشي با مسئولان کافي نت هاي مطرح استان گفت:پيامدها وتهديدات نقض قوانين ومقررات فضاي مجازي براي کليه مسئولان کافي نت ها بازگو شده است.
سرهنگ قبادزاده افزود:مديران کافي نت ها بايد از افراد مجرب ومتعهد براي تصدي اجرايي نت سراها بهره برده ونيز به هنگام مراجعه مشتريان مشخصات هويتي(بارويت مدارک شناسايي معتبر)آدرس کاربر،ساعت شروع وخاتمه کار کاربر را دردفتر روزانه ثبت کنند.
وي درادامه از شهروندان وکاربران خواست: صرفا از کافي نت هاي داراي مجوز بهره برده وبه هنگام انجام امور مالي اطلاعات مالي خود را دراختيار متصديان قرار ندهيد تا دچار چنين مشکلاتي نشويد.
رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات انتظامي استان ايلام درپايان با اشاره به برخورد قاطع با متخلفان جرائم اينترنتي گفت:متصديان کافي نت ها مسئول عواقب ارتکاب جرائم سايبري مي باشند.

محکومیت محسن صنعتی پور, دبیر طیف علامه انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد به یک سال حبسیک فعال حقوق بشر محلی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که محسن صنعتی پور دانشجوی کارشناسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد و دبیر طیف علامه انجمن اسلامی این دانشگاه طی حکم شعبه  ۵ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی کاووسی، به یک سال زندان محکوم شد. این حکم هفته ی گذشته به وکیل آقای صنعتی پور ابلاغ شده و قاضی اجرای احکام وی را برای اجرای حکم فراخوانده است. محسن صنعتی پور از فعالان دانشجویی مطبوعاتی بود که سابقه  فعالیت در نشریاتِ دانشجوییِ توقیف شده  کیان امروز، ژاژ،  تاک، نسل من، ریشه و… را داشته و به تازگی به عضویتِ هیئت تحریریه هفته نامه و ماهنامه  اترک(نشریه  اصلاح طلبان خراسان) در آمده بود.
به گفته وی آقای صنعتی پورپس از انتخاباتِ بحث برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸, به دو ترم محرومیت از تحصیل از سوی کمیته ی انضباطی دانشگاه فردوسی محکوم شده بود و شهریور همان سال از سوی اداره  اطلاعات مشهد بازداشت و مدت ۱۴ روز محبوس بود. با نزدیک شدن به انتخاباتِ مجلس نهم،  فشارها بر فعالان مطبوعاتی و سیاسی رو به افزایش است که در مواردی با احضار و یا تماسهای تهدیدآمیز از سوی ماموران امنیتی این امر صورت پذیرفته است. نشریه  اترک نیز طی هفته های گذشته از سوی اداره ی ارشاد مشهد اخطاریه دریافت کرده است.

روزنامه ‏نگار‏ان و وبلاگ نویسان در آستانه برگزاری انتخابات دستگیر شدند

article picture
جو استورک، معاون بخش خاور میانه دیده بان حقوق بشر :«این موج دستگیری‏های روزنامه نگاران و وبلاگنویسان تلاش بی شرمانه مقامات برای اعمال سلطه مطلق بر جریان اطلاعات به شهروندان است. مسئولین باید تمام روز«این موج دستگیری‏های روزنامه نگاران و وبلاگنویسان تلاش بی شرمانه مقامات برای اعمال سلطه مطلق بر جریان اطلاعات به شهروندان است. مسئولین باید تمام روزنامه نگاران و بلاگنویسانی که در حال حاضر در زندان های ایران بدون صدور اتهامات رسمی، دسترسی به شواهد علیه آنان، و یا به دلیل استفاده از حق آزادی بیان خود گرفتار شده اند را آزاد کنند.»
ایران: حملات جدید علیه آزادی اطلاعات
روزنامه ‏نگار‏ان و وبلاگ نویسان در آستانه برگزاری انتخابات دستگیر شدند
(نیویورک) – دیده بان حقوق بشر امروز گفت که مقامات ایرانی باید دست کم 10 روزنامه نگار و وبلاگنویسی که از آغاز سال 2012 دستگیر شده اند را فوراً تفهیم اتهام یا آزاد کنند. به نظر می آید بازداشت های اخیر بخشی از کارزار دولت برای اخلال جریان آزاد اطلاعات قبل از انتخابات مجلس می باشد که قرار است در 2 مارس برگزار گردد.
در 19 ژانویه، نیروهای امنیتی به خانه شهرام محمودی، روزنامه نگار، هجوم بردند و بعد از جستجو و مصادره اموال وی او را به مکان نامعلومی منتقل کردند. در 17 ژانویه نیروهای امنیتی به خانه های مرضیه رسولی و سهام الدین بورقانی، دو روزنامه نگار در تهران هجوم برده و آنان را دستگیر کردند. در 15 ژانویه، ماموران امنیتی پرستو دوکوهکی، روزنامه نگار، وبلاگنویس، و فعال حقوق زن را دستگیر کردند. دست کم شش روزنامه نگار و وبلاگنویس دیگر نیز از آغاز سال تاکنون دستگیر و بازداشت شده اند. همه بازداشت شدگان سابقه کار با روزنامه های اصلاح طلب و وبسایت های منتقد دولت داشتند.

رژیم می خواهد چشم جوانی را که یک آخوند را در دفاع از خود کتک زده کور کند

article picture
انتقال ضارب یک آخوند به پزشکی قانونی برای بررسی کور کردن چشم وی
ضارب فرزاد فروزش برای بررسی درخواست شاکی مبنی بر کور کردن چشم به پزشکی قانونی منتقل شد.
به گزارش فارس، بعد از اینکه حجت‌الاسلام فرزاد فروزش، روحانی که خرداد امسال از ناحیه چشم توسط فردی و با اصابت شیشه نابینا شده بود، درخواست قصاص چشم کرد، قاضی پرونده نیز از مسئولان زندان خواست متهم را به پزشکی قانونی منتقل کنند.
برهمین اساس روز دوشنبه گذشته متهم به همراه مأموران زندان به پزشکی قانونی منتقل شد تا کارشناسان تحقیقات پزشکی روی چشم وی را انجام دهند که مشخص شود که قابلیت قصاص چشم وجود دارد یا خیر.
به گزارش هرانا ، حجت‌الاسلام فرزاد فروزش امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران شامگاه 16 خرداد امسال در جریان نهی از منکر از سوی چند نفر مورد حمله قرار گرفت که در جریان این اتفاق بینایی چشم راستش را از دست داد.
پارس دیلی نیوز

تکمیلی ، سقوط یک F14 در اطراف بوشهر، پیدا شدن لاشه هواپيما، بی خبری از خلبان

article picture
استاندار بوشهر با تاييد خبر سقوط: لاشه هواپيماي اف 14 در آب‌هاي فراكه پيدا شده است
استاندار بوشهر با تاييد سقوط هواپيماي نظامي در بامداد امروز پنج‌شنبه از پيدا شدن لاشه اين هواپيما خبر داد.
استاندار بوشهر گفت: اين هواپيما در فاصله 30 كيلومتري استان بوشهر در منطقه فراكه و در داخل آب سقوط مي‌كند و لاشه هواپيما بدست آمده است، ولي ما هيچ اطلاعي از وضعيت خلبان و كمك خلبان آن نداريم.
سقوط یک F14 در اطراف بوشهر، کشته شدن خلبان و کمک خلبان هواپیما
به گزارش منابع خبری رژیم ، استاندار بوشهر گفت: هواپیمای اف 14 ساعت 4.30 بامداد امروز سه دقیقه پس از پرواز در اطراف بوشهر سقوط کرده است و خلبان و کمک خلبان هواپیمای نیز کشته شدند.
محمدحسین جهانبخش دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار فارس در بوشهر با تائید خبر سقوط هواپیمای اف 14 اظهار داشت: پس از سقوط هواپیما نیروهای امدادی در تلاش برای یافتن خلبان و کمک خلبان هستند و هنوز از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.
لازم به ذکر است بنا به گفته یکی از مسئولان بوشهر تلاش‌ها برای یافت خلبان و کمک خلبان این هواپیما ادامه دارد.
گفته می‌شود این هواپیما در اطراف یکی از روستاهای شهرستان بوشهر سقوط کرده است.

یک طرح اجباری دیگر در راستای برده سازی مردم :پوشش یکسان برای کارمندان

article picture
شب عید، کارکنان استانداری و فرمانداری های تهران لباس فرم سرمه ای می پوشند.
طرح پوشش یکسان برای ادارات و سازمان های دولتی در راستای برده سازی مردم و تبدیل کردنشان به امت گوش بفرمان ولایت فقیه ...
سایت حکومتی خبرآنلاین، نوشت: طراحی لباس مشاغل از جمله برنامه هایی است که دولت محمود احمدی نژاد مدتهاست قصد اجرای آن را دارد. اما همیشه به دلایلی ناگفته اجرا نشده است.
اما اکنون خبر می رسد که از اسفندماه لباس فرم کارکنان استانداری تهران و فرمانداری های تهران، توزیع می شود. رنگش هم سرمه ای است!
آذر نظری مشاور امور بانوان استانداری تهران در این باره به مهر گفته است: "با اکثریت آرا (85 درصد) رنگ سرمه ای به عنوان رنگ قالب لباس فرم کارکنان استانداری و فرمانداریهای تهران انتخاب شده است. هم اکنون در حال سایز بندی لباسها هستیم و موسسه طرف قرارداد با استانداری کار دوخت لباسها را آغاز کرده و در اواخر اسفند ماه سال جاری لباسهای فرم به کارکنان استانداری و فرمانداریهای تهران تحویل می شود."
به گفته مشاور امور بانوان استانداری تهران سازمانها و نهادهای دولتی می توانند بر اساس توزیع فرمهای نظر سنجی از کارکنان خود رنگ و نوع دوخت و الگو لباسهای فرم را انتخاب کنند و سفارش دوخت لباس ها را بدهند: "سال آینده این موضوع در اولویت ساماندهی مد و لباس استانداری تهران است."

علی فلاحیان٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: حرف زدن از اشرافی‌گری مقام‌های نظام حرام است!


علی فلاحیان٬ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن گفتن از «اشرافی‌گری» مقام‌های جمهوری اسلامی در فضای عمومی را «حرام» دانسته و گفته است درباره این مسائل باید در جلسات خصوصی حرف زد.
به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان از دیگربان، آقای فلاحیان روز چهارشنبه (پنجم بهمن) این مطلب را در پاسخ به این پرسش خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه «شمال شهر تهران به خوابگاه مسئولان» تبدیل شده و نظر وی در این خصوص چیست٬ بیان کرده است.وزیر پیشین اطلاعات گفته است: «حرف زدن درباره اشرافی‌گری مسئولان نظام را حرام می‌دانم و معتقدم این مسائل باید به صورت خصوصی و فقط با خودشان مطرح شود.»وی در بخش دیگری از سخنان خود ادعا کرده که جمهوری اسلامی در حال حاضر «مردمی‌ترین» نظام در جهان است و کشور‌های مسلمان منطقه از این نظام الگوبرداری می‌کنند.به گفته فلاحیان «تمام مستضعفان جهان حتی در کشورهای غنی اروپایی و آمریکا امروز به‌ پا خواسته و ندای عدالت‌طلبی امام و مقام معظم رهبری را لبیک گفته‌اند.»علی فلاحیان پس از سال‌ها سکوت٬ ماه گذشته فعالیت سیاسی خود را به طور رسمی با فعالیت مجدد «جمعیت فدائیان اسلام» به دبیرکلی محمد مهدی عبد‌خدایی آغاز کرده است.این جمعیت در یک ماه گذشته انتقاد‌های تند و تیزی متوجه محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان رئیس دولت دهم کرده است.
خبرنامه ملی ايرانيان

پرونده عبدالفتاح سلطانی سیاسی استتوماس کونینگز رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان درگزارشی از سفر خود به ایران اعلام کرد که پرونده عبدالفتاح سلطانی سیاسی است.
توماس کونینگز رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان که چهاردهم دی ماه به ایران سفر کرده بود پیش از این نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرده که هدفش برای سفر به ایران دیدار با عبدالفتاح سلطانی وکیل زندانی و همچنین یوسف ندرخانی که به مسیحیت گرویده ،بوده است اما مسئولین ایران از این دیدارها ممانعت کرده اند.
وی درگزارش جدید خود از این سفر گفته است: حکومتی که قراردادهای بین المللی حقوق شهروندی را امضا کرده است نباید با ملاقات من با دو زندانی نباید مشکلی داشته باشد.
به گزارش رادیو فردا رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان اعلام کرد که محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اتهام عبدالفتاح سلطانی را سوء استفاده از شغل وکالت اعلام کرده است.
توماس کونینگزگفته است:پس از سفر به ایران این تصور من که پرونده عبدالفتاح سلطانی یک پرونده سیاسی است تائید شد.
به گفته رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان جواد لاریجانی درباره پرونده همچنین یوسف ندرخانی که به مسیحیت گرویده گفته است که در حکومت جمهوری اسلامی هیچ کس به اتهام ارتداد اعدام نشده است.
براساس این گزارش جواد لاریجانی همچنین گفته است طرح قانونی جدیدی دردست تهیه است تا مجازات اعدام برای مواد مخدر حذف شود.
‘توماس کونینگز’ رییس کمیسیون حقوق بشر مجلس آلمان چهاردهم دی ماه به ایران سفر کرد و دراین مدت ملاقاتهایی را با برخی از مقامات جمهوری اسلامی داشت که رسانه های ایران تنها امکان انتشار سخنان مقامات ایرانی را یافتند و از سخنان وی خبری منتشر نشد