۱۳۹۰ آذر ۱۴, دوشنبه

عبدالفتاح سلطانی تاکنون اجازه دیدن پرونده و کیفرخواست خود را نیافته استعبدالفتاح سلطانی حقوقدان و عضو هیات موسس کانون مدافعان حقوق بشر، تاکنون اجازه دیدن پرونده و کیفرخواست خود نیافته است.
همسر عبدالفتاح سلطانی با بیان این خبر به جرس گفت: آقای سلطانی بنا به وقت رسیدگی که دادگاه توسط قاضی پیرعباسی معین کرده است دهم دی ماه جلسهٔ دفاع دارد ولی تا کنون اجازه نیافته تا پرونده و کیفر خواست خود را ببیند. اگر پرونده مربوط به آقای سلطانی است چرا نمی‌تواند پروندهٔ خود را ببیند و قلم کاغذ جهت نوشتن دفاعیه در اختیار ندارد؟
معصومه دهقان همچنین گفت: هفتهٔ گذشته به قاضی شعبهٔ ۲۶ مراجعه کردم و درخواستی مبنی بر تبدیل قرار و ملاقات حضوری و استرداد لوازم شخصی تسلیم آن شعبه کردم؛ به ویژه کتاب‌هایی که دو بازپرس و دادیار دادسرا دستور تحویل آن‌ها را به آقای سلطانی صادر کرده‌اند و از قاضی خواستم تا کتاب‌ها تحویل آقای سلطانی شود ولی تا کنون خبری نشده است.
عبدالفتاح سلطانی که سابقه وکالت در بسیاری از پرونده‌های سیاسی و حقوق بشری از جمله پرونده‌های اکبر گنجی، زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب، هاله اسفندیاری، تنی چند از نیروهای ملی مذهبی و اعضای سندیکای شرکت واحد را دارد، ‌ نوزدهم شهریور ماه بازداشت شد.
این فعال حقوق بشر که با اتهاماتی چون مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر، تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت و تحصیل مال نامشروع از طریق گرفتن جایزهٔ نورمبرگ روبه‌رو است، چندی پیش از سوی بازجو به صدور حکم ۲۰ سال حبس در دادگاه تهدید شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر