۱۳۹۰ شهریور ۱۲, شنبه

اخبار قیام مردم آذربایجان، گزارش تائید نشده،کشته شدن یک جوان 22 ساله در تبریز

article picture


بر اساس گزارشات رسیده تایید نشده از تبریز احتمال شهادت یکی از فرزندان غیور ستارخان در این شهر دارد. براساس گزارش شاهدان عینی یک جوان 20 الی 22 ساله آذربایجانی در شهناز در اثر شلیک مستقیم گلوله توسط یک مامور لباس شخصی به شهادت رسیده است. حادثه زمانی رخ داد که مردم به طرف عده ای مامور لباس شخصی حمله کردند و در یکی از کوچه های شهناز مامور به صورت مستقیم اقدام به شلیک گلوله کرد.


به گزارش پارس دیلی نیوز به نقل از سایت " اؤیرنجی " ،دهها نفر در اورمیه در اثر شلیگ گلوله یا ساچمه زخمی شده اند. حداقل سیزده مجروح با گلوله در بیمارستان مطهری ارومیه که حال چهار نفرشان وخیم است، آماری از دیگر بیمارستانها در دست نیست.شاهدان عینی میزان خشونت به کار رفته توسط مامورین را غیرقابل توصیف و حضور مردم را بیش از تظاهرات هفته پیش اعلام کردند. هم اکنون نیروهای بسیج که عمدتا نوجوان و جوانان حداکثر تا 25 سال سن هستند با لوله های پلیکا در دست در خیابانهای ارتش ، امینی ، باکری، خیام ، دانشکده و خیابانهای دیگر شهر مستقر هستند.

ده ها نفر از بازداشت شدگان تظاهرات خشونت بار امروز به یکی از ساختمانهای وابسته به بسیج در فلکه مخابرات ابتدای خیابان برق که تا چهارسال پیش یکی از خانه های امن اداره اطلاعات ارومیه بود منتقل شده اند. دقایقی پیش ماموران لباس شخصی با حضور در بیمارستان مجروحانی که حالشان وخیم نبود را به مکانی نامعلوم منتقل کردند . یکی از پرستاران بیمارستان مطهری از انتقال احتمالی این مجروحان به بیمارستان عارفیان که متعلق به سپاه است خبر داد.


سپاه پاسداران مسئولیت حفاظت از ساختمان استانداری و صدای و سیمای آذربایجان غربی را در دست دارد و یکساعت پیش حداقل ده دستگاه تویوتا لندکروزهای سیاه رنگ سپاه که بر پشت آنها سلاح دوشکا قرار دارد در محوطه استانداری و صدا و سیما مستقر شده اند.

ازشهر تبریز در ساختمانها ی بلند این شهر تک تیرانداز ها جای گرفته اند. کلانتریها پر است از زنان و کودکان و جوانانی که بسیاری هم زخمی هستند. تمام مسیر های منتهی به میدان ساعت- تربیت- چهاراه شهناز- راسته کوچه وبازار تبریز تحت کنترل نیرو های انتظامی وگارد ویژه هستند. بسیج سعی در گرفتن کنترل نیرو های انتظامی و وادار کردن آنها به یورش به سمت مردم را دارد.

بر اساس اخبار رسیده که یکی از شاهدین عینی به اؤیرنجی داده وضعیت در تبریز بغرنج اعلام شده است.از آبرسان تا بازار تعداد زیادی از ملت در خیابانها هستند. در میدانهای اصلی آبرسان برق و اینترنت قطع شده و به جای نیروهای انتظامی بسیج و نیروهای ضد شورش در خیابانها مردم را سرکوب می کنند. بسیج برای پراکنده کردن مردم از باتوم استفاده می کنند. به گفته شاهد عینی که در شهناز بود صدای درگیری ها را شنیده است و با غروب آفتاب بر شدت تظاهرات در آبرسان نیز افزوده شده است.

پارس دیلی نیوز

پلمپ نمایشگاه کتاب توسط مجمع امور صنفی در بوکان

article picture


مجمع امور صنفی شهر بوکان اقدام به پلمپ یک نمایشگاه کتاب در این شهر نمود.
به گزارش آژانس خبری موکریان، یک نمایشگاه کتاب در بوکان که با مجوز رسمی اداره فرهنگ و ارشاد و شهرداری بوکان برگزار شده بود، با دخالت مأموران بازرگانی و مجمع امور صنفی این شهرستان پلمپ شد.
براساس گزارش منابع آگاه، پلمپ این نمایشگاه که در محل کیوسک روزنامه خوانی بوکان با موضوع رمضان برپا شده بود توسط مأموران، بدون حکم مراجع قضایی و ارائه کارت شناسایی انجام گرفته است.
یادآور می گردد اغلب کتب و کالاهای فرهنگی این نمایشگاه که با موضوعیت رمضان دایر شده بود،.جنبه قرآنی و عقیدتی داشته است.
موکریان

ساکنین مدنی اقلیم کردستان توسط سپاه پاسداران هدف گلوله قرار گرفتند

پارس دیلی نیوز به نقل از کردپا، امروز صبح، ساعت 8 به وقت اقلیم کردستان عراق، نیروهای سپاه پاسداران ایران، مستقر در منطقه‎ی مرزی " حاجی عمران "، با شلیک گلوله، جان یک شهروند کرد را گرفتند.

امروز شنبه، 12 شهریورماه، نیروهای نظامی سپاه پاسداران که در منطقه‎ی مرزی " کودو " واقع در مرز حاجی عمران عراق مستقر می‎باشند با هدف قرار دان یک شهروند کرد به نام " فرمان محمد پیرداود " اهل روستای " شیو رش " وی را به قتل رساندند.
آژانس خبررسانی کردپا طی تماسی تلفنی با یکی از شاهدان عینی به نام " عبدالله "،صحت این رویداد را جویا شده و وی این چنین پاسخ داد: فرمان پیرداود که چوپان یکی از روستاهای منطقه بوده از سوی نیروهای نظامی ایران هدف تیراندازی اسلحه‎ی " قناسه " قرار گرفته و زخمی گردید که به علت شدت جراحات وارده به بیمارستان " چومان " و سپس " اربیل " منتقل شده که در حین انتقال جان خود را از دست داد.
این شاهد عینی در ادامه‎ی گفتگو با کردپا اعلام نمود: نیروهای نظامی حکومت ایران در نزدیکی شهر حاج عمران که از توابع استان اربیل عراق می‎باشد، مراکز و پاسگاه‎های نظامی دایر کرده و بدون هیچ دلیلی به شهروندان اقلیم کردستان شلیک می‎کنند.
از آغاز حملات مرزی ایران و گلوله‎باران کردن خاک اقلیم کردستان که از 22 تیرماه سال جاری شروع شده، تاکنون چهار شهروند کرد از سوی نیرو‎های سپاه پاسداران کشته و طبق گزارش سازمان دیده‎بان حقوق بشر ار ابتدای حملات تاکنون 12 روستای مرزی تخلیه و بیش از 750 شهروند کرد در اقلیم کردستان آواره شده‎اند.

زندانی سیاسی جعفر اقدامی در وضعیت وخیم جسمی است


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" وضعیت زندانی سیاسی جعفر اقدامی به حدی حاد گردیده که مسئولان زندان گوهردشت به ناچار وی را به بهداری زندان که فاقد امکانات درمانی لازم است منتقل و بستری کرده اند.
روز چهارشنبه 9 شهریور ماه وضعیت جسمی زندانی سیاسی جعفر اقدامی بدلیل بیماری ناشناخته به وخامت گرایید که پاسداربندها ناچار به انتقال وی به بهداری زندان شدند و از آن روز تا به حال در بهداری زندان بستری می باشد. بهداری زندان گوهردشت فاقد امکانات پزشکی لازم برای رسیدگی به بیماری این زندانی سیاسی می باشد.او می بایست به یکی از بیمارستانها ی خارج از زندان منتقل و تحت معاینه قرار گیرد تا بیماری وی تشخیص داده شود و مورد درمان قرار گیرد.
زندانی سیاسی جعفر اقدامی بیش از 3 ماه است که به بیماری ناشناخته ای مبتلا گردیده که بصورت شبانه روزی از درد شدید که در ناحیه پشت و پاها احساس می کند رنج می برد تا جاییکه قادر به استراحت نیست و همچنین در طی این مدت دچار کاهش شدید وزن شده است .آقای اقدامی قادر به راه رفتن نیست و کارهای شخصی وی با کمک همبندیانش صورت می گیرد.
روز جمعه 4 شهریور ماه هنگامی که حالش وخیم شده بود به بهداری منتقل شد اما بهداری از معاینه و درمان وی خوداری کرد و هنگام بازگشت به بند افسر پاسدار شیخ همراه با 3 پاسدار دیگر به وی و فعال دانشجویی علی اعجمی که او را همراهی می کرد یورش بردند و آنها را مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار دادند که باعث ایجاد جراحاتی بر بدن آنها گردید.

اخبار ارومیه، صدای تیر اندازی به وضوح شنیده می شود+فیلمپارس دیلی نیوز به نقل ازاؤیرنجی ،از شهر اورمیه خبر می رسد که درگیری ها در این شهر به مناطق جنوبی شهر کشیده شد. به گزارش خبرنگاران درگیری ها هم اکنون در خیابان پرورش به طرف حسین آباد و علی آباد ادامه دارد ، صدای تیر اندازی در این مناطق به وضوح شنیده می شود .
به گزارش اؤیرنجی ، انتشار شدت و وسعت تهدید خشک شدن دریاچه اورمیه و نیز میزان خشونت نیروهای رژیم اشغالگر در سرکوب شهرهای اورمیه و تبریز، تمامی شهرهای آذربایجان را نگران کرده است. اخبار رسیده حکایت از آن دارد که در حال حاضر تمام اهالی آذربایجان در خصوص خطرات خشکانیده شدن دریاچه اورمیه و نیز حوادث شهرهای تبریز و اورمیه در حال گفتگو هستند. پیش بینی می شود که بزودی تمامی آذربایجان به سوی قیام پیش خواهد رفت.

تخریب اموال عمومی در حمله نیروهای امنیتی به بازار ارومیه


نیروهای ضد شورش و امنیتی در یورش به بازار سرپوشیده خیابان موسوم به امام اقدام به تخریب اموال عمومی کرده‌اند این در حالی است که بازار به دلیل تظاهرات پیش‌تر بسته شده بود.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این نیرو‌ها در اقدامی هدفمند وارد بازار سرپوشیده شده و به تخریب اموال عمومی دست زده‌اند.
این در حالی است بهانه‌ای برای حضور این نیرو‌ها در بازار وجود نداشته و بازار مذکور تعطیل است.
بر اساس گزارش دیگری بازداشت شدگان تظاهرات امروز ارومیه به کلانتری ۱۱ واقع در میدان مدرس، بازداشتگاه ۹ پله و اداره آگاهی کوی امام موسی صدر منتقل شده‌اند.
امروز در تظاهرات مردم ارومیه و تبریز هزاران تن از شهروندان شرکت کردند و اعتراض خود را به خشک شدن دریاچه ارومیه ابراز داشتند که در پی مداخله نیروهای ضد شورش این تظاهرات در اکثر نقاط این شهر‌ها به صحنه درگیری بین مردم و این نیرو‌ها انجامید.
بر اساس گزارشات شاهدان فضای پلیسی عصر امروز در شهر تهران نیز حاکم شده بود و در برخی میادین اصلی شهر از جمله میدان بهارستان، خیابان‌های اطراف مجلس نیروهای انتظامی حضور چشمگیری داشته‌اند.
هرانا

گسترش تظاهرات در ارومیه به سایر مناطق/ بازداشت گسترده شهروندانبا آغاز درگیری‌ها در شهر ارومیه بین مردم و نیروهای ضد شورش بازداشت‌های گسترده‌ای از سوی این نیرو‌ها انجام گرفته است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اثر درگیری‌ها و پراکنده شدن جمعیت، این تظاهرات به سایر نقاط شهر ارومیه کشیده شد و بر این اساس خیابان‌های طالقانی، منتظری، خیابان عسگرآبادی،بازارباش، دروازه زنجیر، مدنی، میدان گول اوستی شاهد درگیری مردم با نیروهای انتظامی و امنیتی بوده است.
در این بین بر اساس گزارش شاهدان عینی ده‌ها تن از شهروندان به صورت جمعی بازداشت شده‌اند.
در تبریز اما هم اکنون نیروهای یگان ویژه با گاز اشک آور و بانوم به مردم در خیابان راسته کوچه حمله کرده و سعی در متفرق کردن آن‌ها دارند در اطراف خیابان دارایی و مقابل استانداری نیز مردم با نیروهای شبه نظامی بسیج و سپاه درگیر شده‌اند.
بر اساس گزارش شاهدان از سوی سه راه امین و خیابان فردوسی صداهای مکرر شلیک گلوله (گلوله پلاستیکی) به گوش می‌رسد.
تا این لحظه گزارشی از بازداشت‌های احتمالی در تبریز مخابره نشده است.

هرانا

تداوم فضای امنیتی در شهر‌های مختلف آذربایجان

بر اساس اعلام فراخوان مجددا فعالان سیاسی و مدنی فضای امنیتی در شهرهای مختلف آذربایجان در طی سه روز گذشته تشدید شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از روز پنج شنبه برخی از شهرهای آذربایجان شاهد حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در سطح شهر‌ها بوده است.
بر اساس گزارش شاهدان عینی پنج شنبه، دهم شهریور ماه سال جاری جمعی از شهروندان سلماسی در اعترا ض به خشک شدن دریاچه اورمیه و همچنین حمایت خود از مردم ارومیه که قصد داشتند در مقابل فرمانداری این شهرستان واقع در میدان شهرداری تجمع کنند، با دخالت نیروهای امنیتی و لباس شخصی به بازداشت عده‌ای از ایشان انجامید.
بر اساس گزارشی دیگر در روز جمعه یازدهم شهریور ماه سال جاری نیروهای امنیتی و لباس شخصی با ایجاد فضای امنیتی و مستقر کردن نیروهای بیشتر در مرکز این شهرستان (فلکه فردوسی، فلکه یادبود، مجتمع تجاری مادر) به ایجاد فضای رعب و وحشت دست زدند.
هم چنین بر اساس گزارشات رسیده از شهرهای ارومیه و تبریز، اخبار رسیده حاکی از تشدید فضای امنیتی طی امروز است، بر اساس گزارش شاهدان عینی سطل‌های زباله در تبریز و ارمیه از سطح شهر جمع آوری شده است و در شهر ارومیه نیز از صبح امروز دو بالگرد متعلق به نیروهای نظامی اقدام به گشت زنی می‌کنند.
شاهدان عینی به گزارشگر هرانا گفتند از روز گذشته اس‌ام اس در شهر ارومیه و تبریز قطع شده است و از صبح امروز نیز اختلالاتی در تلفن‌های همراه در این مناطق وجود داشته است و هم چنین دسترسی به اینترنت نیز به علت افت سرعت وجود ندارد.
این منبع موثق اعلام داشت هم اکنون جو فوق امنیتی در شهر ارومیه وجود دارد و نیروهای زیادی از سایر شهار‌ها به این شهرستان منتقل شده است و موتور سواران با مانور در سطح شهر اقدام به ایجاد رعب و حشت می‌کنند.
فعالین مدنی آذربایجان از بازداشت دست کم ۲۰ تن از شهروندان در شهر‌های می‌اندوآب و مراغه خبر دادند که تا کنون اسامی این افراد منتشر نشده است.
هم چنین بر اساس گزارش دیگری از نقده و اردبیل فضای امنیتی در این شهر‌ها نیز محسوس بوده است.
هرانا

صدور حکم اعدام برای دو شهروند در تهران


عصر روز ۱۹ آذر سال ۸۸، مرد جوانی به نام قادر که در جریان درگیری به شدت مجروح شده بود، به بیمارستان بهارلو منتقل شد اما ساعاتی بعد فوت کرد.
متهم این حادثه بعد از انتقال به پلیس آگاهی، به ارتکاب قتل اعتراف کرد. با اعتراف متهم به ارتکاب قتل، ‌ قرار مجرمیت وی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
جلسه محاکمه در مهرماه سال گذشته در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی همت‌یار برگزار شد که در جریان رسیدگی، متهم با پذیرفتن اتهام، مدعی شد که علت قتل، مصرف شیشه از سوی مقتول و مشکلاتی بود که به همین علت به وجود می‌آمد.
با حکم دادگاه، متهم به قصاص محکوم شد که پرونده برای اعمال نظر به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد و در ‌‌نهایت قضات شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور با بررسی پرونده و مشورت، حکم صادره را تأیید کردند.
هم چنین امروز دیوان عالی کشور حکم قصاص در ملأعام عامل قتل در پل مدیریت را تأیید کرد. 

ازمبارزات هموطنان آزاده و آگاه برای حفظ محیط زیست پشتیبانی کنیم

article picture

ازمبارزات هموطنان آزاده و آگاه آذربایجان و سرتاسر ایران برای حفظ محیط زیست پشتیبانی کنیم


یاشاسین آذربایجان ، هموطن لر هموطنان آزاده و آگاه آذربایجان اعتراضات آگاهانه شما به بی توجهی جمهوری اسلامی در حفظ محیط زیست دریاچه ارومیه و دشتهای وسیع اطراف آن مورد حمایت ما و تمام ایرانیان آگاه و دلسوز است. جمهوری اسلامی با احداث سدهای متعدد بر سرشاخه های رودخانه های منتهی به دریاچه ارومیه موجب بی آبی و تخریب دشتهای اطراف آن و کاهش سطح آب دریاچه گردیده است. اجرای طرح جاده میان گذر دریاچه نیز آسیب جدی به اکوسیستم دریاچه وارد نموده و نسل انواع نایاب آب زی ها و خاک زی ها از میان رفته و یا درحال نابودی است.

مراکز جاسوسی رژیم افزایش می یابد

article picture


رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي اعلام كرد؛
فعال شدن 15 رايزن فرهنگي جديد جمهوری اسلامی در دنيا، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با نام بردن از كشورهايي نظير ونزوئلا، مكزيك، برزيل، عربستان، عمان، ژاپن و استراليا گفت: 15 مجوز رايزن فرهنگي كه در سال‌هاي گذشته اهدا شده بود، در اين دوره فعال شده است.
به گزارش سایت حکومتی فارس، «محمدباقر خرمشاد» رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نهمين نشست خبري رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ، گفت: نهمين نشست هم‌انديشي نمايندگان فرهنگي جمهوري اسلامي در خارج از كشور از 12 تا 17 شهريور در تهران با شعار بيداري اسلامي تمدن نوين اسلامي برگزار مي‌شود و 70 رايزن فرهنگي شركت مي‌كنند.وي افزود: دستگاه وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي مسئول ديپلماسي رسمي و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي مسئول ديپلماسي عمومي كشور است.

متن کامل برنامه جاسوسی رژیم را در زیر می خوانید:


آغاز مجدد عملیات سپاه پاسدارن در نوار مرزی غرب کشور
امروز جمعه مورخ ۱۲ شهریورماه نیروهای سپاه پاسداران بعد از وقفه ۱۰ روزه بار دیگر اقدام به آغاز عملیات علیه نیروهای پژاک در حاشیه نوار مرزی غرب کشور کردند.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز حدود ساعت ۱۰ نیروهای سپاه در منطقه مرزی «دوله تو» و «دشت وزنه» از توابع شهرستان سردشت به صورت کاروان نظامی به نقطه صفر مرزی اعزام شده و با نیروهای پژاک در این منطقه وارد درگیری شده‌اند.
شاهدان عینی در منطقه به گزارشگر هرانا گفتند که نیروهای سپاه در طول چند روز گذشته در داخل مساجد و اطراف روستاهای مرزی ساکن شده و امروز عملیات خویش را آغاز کرده‌اند. گفته می‌شود که همزمان مناطق مرزی توسط سپاه پاسداران به شدت توپباران شده و درگیر‌ها تا ساعت ۹ امشب به شدت ادامه داشته است.
یک دستگاه بولدزور سپاه که قصد ایجاد جاده در مناطق کوهستانی نقاط صفر مرزی را داشته امروز در این درگیری منهدم شده است و بر اساس شواهد و با اعزام چندین دستگاه آمبولانس این حادثه تلفاتی را متوجه سپاه پاسداران کرده است.
هم چنین بنا بر گزارش دیگری چندین تن از نیرو‌ها بومی سپاه پاسداران که اهل بخش «نلاس» از توابع شهرستان سردشت هستند امروز در این درگیر‌ها کشته شده‌اند.
اسامی سه تن از کشته شدگان که به بیمارستان شهر سردشت منتقل شدند برای گزارشگران محلی تا کنون تائید شده است.
از سوی دیگر بر اساس گزارش شاهدان عینی نیروهایی زیادی وارد شهر پیرانشهر شده و در پادگان‌ها مستقر شده‌اند.
گفتنی است از آمار تلفات نیروهای پژاک اطلاعی در دست نیست.
 هرانا

اعتصاب جمعی بازداشت شدگان مراسم افطاری در زندان تبریز بیست و نه تن از بازداشت شدگان سوم شهریور تبریز در زندان مرکزی این شهر دست به اعتصاب غذا زدند.
یک منبع آگاه در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت:" این بازداشت شدگان از دو روز پیش دست به اعتصاب غذا زده اند و در پی این اعتصاب عبدالله صدوقی به بهداری زندان منتقل شد."
وی در ادامه افزود:" حال عمومی این بازداشتی به دلیل بدرفتاری های صورت گرفته و ضعف جسمانی در اثر اعتصاب نامساعد است."
این منبع آگاه در ادامه خاطر نشان کرد:" بازداشت شدگان به دلیل بدرفتاری نیروهای امنیتی و بازداشت غیر قانونی ایشان دست به اعتصاب غذا زده اند."
لازم به یادآوریست، روز سوم شهریور ماه سالجاری حدود ۳۰ نفر از فعالین مدنی و سیاسی تبریز که در یک مراسم افطاری شرکت کرده بودند با ورود غیر قانونی نیروهای امنیتی به منزل مصطفی عوض‌پور ضمن تفتیش و ضبط وسایل شخصی آن‌ها را بازداشت کردند.
هرانا

۱۳۹۰ شهریور ۱۱, جمعه

قتل یک شهروند کرد توسط نیروهای انتظامی در مرز سردشت

شب گذشه پنج شنبه مورخ ۱۱ شهریورماه نیروهای انتظامی پاسگاه «برده پان» در منطقه مرزی «دوله بی» از توابع شهرستان سردشت به سوی تعدادی از شهروندان مرزنشین کُرد به ظن حمل کالای قاچاخ تیراندازی می‌کنند که بر اثر آن یک شهروند کرد توسط این نیروهای به قتل می‌رسد.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین درویشی شهروند کُرد اهل روستای «قله رشه» از توابع شهرستان سردشت روز گذشته مورد هدف تیراندازی نیروهای انتظامی قرار می‌گیرد و به قتل می‌رسد.
گفته می‌شود نیروهای انتظامی افرادی را که به همراه احشام بارکش از منطقه «دوله بی» در حال حرکت بوده‌اند به ظن داشتن کالای قاچاخ به رگبار می‌بندنند که بر اثر آن این شهروند کُرد نیز به قتل می‌رسد.
این نیرو‌ها بعد از قتل این شهروند کُرد به محل خدمت خویش در پاسگاه بازگشته‌اند و نسبت به قتل این شهروند بی‌اعتنایی کرده‌اند که این سبب خشم مردم این منطقه شده است.

تجمع اعتراض آمیز در مقابل سفارت رژیم در باکو در رابطه با وضعیت دریاچه ارومیه

article picture

با حمایت کنگره آذربایجانیهای جهان گروهی از جوانان شهر باکو برای تجمع اعتراضی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در باکو تلاش کرده اند.


به گزارش ترند، تظاهرات کنندگان در اقدامی نمادین در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه جلوی سفارت جمهوری اسلامی در باکو یک بشکه آب قرار داده اند. از انجا که این تجمع بدون اجازه شهرداری برگزار شده بود با مداخله پلیس تظاهر کنندگان متفرق شدند.
تجمع کنندگان قطعنامه پایانی این تظاهرات را به سفارت جمهوری اسلامی در باکو تحویل داده اند.

ساعتی پیش؛ تیراندازی به سوی دراویش گنابادی در شهرستان کوار بنا بر اعلام منابع خبری وابسته به دراویش گنابادی، برخی از نیروهای تندروی محلی شهرستان کوار در استان فارس، در جریان تبلیغ بر علیه دراویش و برخورد با ایشان اقدام به تیراندازی به سوی دراویش نموده‌اند. 
تیراندازی به سوی دراویش قریب به یک ساعت ادامه داشت که با انتقال نیروهای یگان ویژه از شیراز به این شهر دقایقی پیش پایان یافت. 
بنا بر گزارش تارنمای مجذوبان نور، در جریان این درگیری که با پرتاب گار اشک آور و شلیک گلوله از سوی نیروهای خودسر آغاز شد، منازل برخی از دراویش مورد هجوم و تفتیش قرار گرفته و چند باب مغازه آنان نیز دستخوش حریق شد. در پی وقوع درگیری در این شهرستان، نیروهای امنیتی اقدام به نصب دوربین‌های مدار بسته در محل برگزاری مجالس درویشی شهرستان کوار و کنترل رفت و آمد‌ها به این مکان نموده و با کنترل راه‌های ارتباطی با این شهرستان از ورود دراویش به این شهر جلوگیری می‌کنند. 
این گزارش می‌افزاید که «تندروی‌های یک طلبه جوان که با پخش اعلامیه و سی دی به تهییج و ترغیب نیروهای بسیج برای درگیری با دراویش پرداخته و با تظاهرات و شعارهایی همچون مرگ بر درویش آمریکایی» و همچنین اقدام نیروهای خودسر در «به آتش کشیدن چندین باب از مغازه‌های متعلق به دراویش» عامل آغاز درگیری‌ها در این شهر بوده است. 
در جریان درگیری‌های امروز تعدادی از هر دو طرف زخمی شده و شهرستان کوار هم اکنون در وضعیت نظامی و امنیتی بسر می‌برد.

فاطی کماندو:چادر مشکی از بحث هسته‌ای مهمتر است، رنگ سیاه ابهت و شکوه دارد!

article picture

لاله افتخاری، نماینده تهران در مجلس که میهمان بخش خبری ساعت 10 شبکه تلویزیونی قرآن بود، گفت: امروز چادر مشکی از بحث هسته‌ای برای ما مهمتر است.


به گزارش سایت حکومتی فرارو، وی در پاسخ به پرسش مجری که گشت‌های نهی از منکر را چقدر تایید می‌کنید؟، گفت: نود و چند درصد تایید می‌کنم. البته اینها مظلوم هستند و چون بقیه مراکز وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، کار اینها یک وصله ناچسب شده است.

این عضو فراکسیون زنان همچنین به سوالاتی در زمینه برخورد با عوامل ویژه‌نامه خاتون پاسخ داد.

بیداری انسانی، زوال دیکتاتورهای اسلامی

article picture


محمد جواد لاریجانی مشاور قوه قضائیه در امور حقوق بشر چند ماه پیش در اجلاس حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، در واکنش به انتقادات نمایندگان حاضر در جلسه نسبت به وضع غم‌انگیز حقوق بشر در ایران گفت: آنچه در ایران اتفاق می‌افتد مانند حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری 1388، زیر سر غربی‌هاست و من حتی می‌دانم چه کسی ندا آقاسلطان را در آن روزها کشت و می‌توانم نام او را به شما بگویم «قاتل ندا از سوی سازمان اطلاعات و امنیت خارجی بریتانیا MI6 به ایران اعزام شده بود.»

احضار و بازداشت یک فعال دانشجویی

article picture

روز دوشنبه مورخ ۷ شهریور ماه میلاد کریمی، فعال دانشجوی کرد پس از احضار و مراجعه به ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شد.


بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میلاد کریمی فعال داننشجویی کُرد، دبیر فعلی انجمن اسلامی دانشگاه ازاد سنندج و نائب دبیر اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کُرد است که پس از مراجعه به ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
هرانا

شریعتمداری: خویینی‌ها دروغ می‌گوید؛ خمینی کینه‌توز بود

image


اخیرا موسوی خویینی‌ها در وب‌سایت شخصی‌اش نوشته که پس از پخش اعترافات تلویزیونی آیت‌الله شریعتمداری، آیت‌الله خمینی اظهار ناراحتی کرده و گفته است «کاش پخش نمی‌کردید». فرزند آیت‌الله شریعتمداری در گفتگو با خودنویس ضمن رد تمامی اتهامات خویینی‌ها به پدرش، گفت آیت‌الله خمینی آنقدر کینه‌ای بود که نمی‌توانسته چنین حرفی زده باشد. شریعتمداری، بیان این حرف‌ها از سوی خویینی‌ها را تلاش او برای «خط‌کشی» با اصلاح‌طلبان «افراطی» و نمایش وفاداری به حاکمیت می‌داند.
آیت‌الله موسوی خویینی‌ها، دبیر مجمع روحانیون مبارز و چهره شاخص اصلاح‌طلبان است که همواره به عنوان مرد خاکستری اصلاحات شناخته می‌شود. وی که به تازگی وب‌سایتی را با نام «آهنگ راه» راه اندازی کرده به پرسش‌های مختلف مخاطبان پاسخ می‌دهد. پرسش‌هایی که کسی نمی‌داند خود آنها را می‌نویسد یا آنها را انتخاب می‌کند.
به هر حال پس از اظهارات جنجالی وی در خصوص مخالفت اصلاح‌طلبان با شعار جمهوری‌ایرانی و نیز شعار علیه رهبری؛ به تازگی نیز وی در یادداشتی مواضع تندی را علیه مرحوم آیت‌الله سید محمّدکاظم شریعتمداری اتخاذ کرده است.
در این زمینه با آقای مهندس حسن شریعتمداری، فعال سیاسی و نیز فرزند مرحوم آیت‌الله شریعتمداری گفتگو کرده‌ام که بخش‌هایی از آن در زیر آمده است:

اطلاعیه 326 کمیته اقوام و ملل ایران برای سرکوبهای اورمیهVVMIran
Vereinigung zur Verteidigung der Menschenrechte im Iran e.V.
Postfach 52 42
30052 Hannover
Tel.: +49 511 44 04 84    
Fax: +49 511 26173 76

ماده 5 اعلامیه جهانی حقوق بشر 
احدي را نميتوان تحت شکنجه يا مجازات يا رفتاري قرار داد که ظالمانه و يا برخلاف انسانيت و شئون بشري يا موهن باشد.
ماده 9 اعلامیه جهانی حقوق بشر
هیچ کس را نباید خود سرانه توقیف ،حبس یا تبعید کرد.
ماده 20  اعلامیه جهانی حقوق بشر
الف/ هر کس حق دارد آزادانه مجامع و جمعيتهاي مسالمت آميز تشکيل دهد.
ب/ هيچکس را نميتوان مجبور به شرکت در اجتماع کرد.

سرکوب و بازداشت هموطنان و فعالین سیاسی و فرهنگی و مدنی مردم  آذربایجان را محکوم مینماییم
هموطنان آزادیخواه:

بنا بر اعلام و دعوت فعالین ملی آذربایجان شهروندان اورمیه و تبریز برای اعتراض به سیاستهای دولت و مجلس جمهوری اسلامی نسبت به رد دو فوریت طرح نجات دریاچه اورمیه برای تظاهرات و اعتراض مسالمت آمیز گرد هم امده که در نتیجه حمله نیروهای ضد شورش به شهروندان معترض با باتوم، گلوله های پلاستیکی و رنگی اقدام به ضرب و شتم آنان نموده اند که در این راستا تا کنون ده ها تن از شهروندانکشته، زخمی و بازداشت شده اند.

 کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی کانون دفاع از حقوق بشر در ایران با محکوم نمودن اینگونه برخوردهای ضد بشری ،از تمامی انسانهای آزاده ،نهادهای حقوق بشری و فعالان سیاسی به منظور ناکام گذاشتن فضای رعب و وحشت و افشای سیاست سرکوب رژیم اسلامی ایران خواهان اقدامی جدی میباشد.

326

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
کمیته دفاع از حقوق اقوام وملل ایران

«قصاص در ایران» در گفت‌وگو با عبدالکریم لاهیجی
گفتگوی رادیو زمانه با دکتر عبدالکریم لاهیجی نایب‌ رئیس «فدراسیون بین‌المللی جامعه های حقوق بشر» و رئیس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران ـ لطفا در صورت امکان منتشر بفرمایید.
با احترام،
جامعه­ ی دفاع از حقوق بشر در ایران
«قصاص در  ایران» در گفت‌وگو با عبدالکریم لاهیجی
چهارشنبه,
9 شهریور1390
بهنام دارایی‌زاده
بهنام دارایی‌زاده - مقررات «قصاص و دیه» از ارکان اصلی نظام کیفری ایران به شمار می‌رود؛ مقرراتی که در چهارچوب سیاست «اسلامی‌سازی قوانین» و با هدف تطبیق بیشتر رژیم حقوقی ایران با موازین شرعی در شهریور‌ماه سال ۱۳۶۱ تصویب و
اجرا شد.


نزدیک سه دهه است که از اجرای این قانون می‌گذرد و جامعه ایران نیز با مشاهده مواردی نظیر پرونده آمنه بهرامی‌نوا یا روند روزافزون خشونت و اعدام در کشور، تا اندازه‌ زیادی آن را تجربه کرده و از کارآیی آن نیز باخبر است.
 این قوانین در چه شرایطی به تصویب رسید و واکنش جامعه حقوقی ایران نسبت به آن چه بود؟ این پرسش‌ ها را با دکترعبدالکریم لاهیجی، حقوقدان و نایب‌رئیس «فدراسیون بین‌المللی جامعه های حقوق بشر» در پاریس که از سال‌ها پیش روند تحولات حقوقی/ قضایی ایران را دنبال کرده و خود نیز شاهد بسیاری از این تحولات بوده است در میان گذاشته‌ایم.
شما یکی از حقوقدانانی هستید که به هنگام طرح «لایحه قصاص» در مجلس شورای اسلامی همراه با برخی دیگر از همکاران‌تان نسبت به آن اعتراض کردید. این لایحه در چه شرایط اجتماعی-سیاسی به تصویب رسید و واکنش جامعه حقوقی ایران نسبت به آن چه بود؟
: اجازه بدهید کمی به عقب بازگردیم؛ یعنی به سال ۱۳۵۶. در آن زمان جامعه حقوقی ایران دو نهاد مستقل و غیردولتی داشت؛ دونهادی که به نوعی از ارکان «جامعه مدنی» ایران نیز به حساب می‌آمد. یعنی «جمعیت حقوقدانان ایران» و «جمعیت دفاع از آزادی و حقوق بشر ایران» که اتفاقاً هر دو نیز نقش مهمی در جریان رویداد‌های انقلاب داشتند.
عبدالکریم لاهیجی پس از انقلاب ۱۳۵۷، جامعه این آمادگی را داشت که یک «دادگستری مستقل» را به وجود آورد. هرچند که دادگستری پیش از انقلاب - البته سوای آن بخشی که مربوط به پرونده‌های سیاسی و عملکرد دادگاه‌های نظامی می‌شد- دادگستری کمابیش مستقلی بود!
به هر روی، زمانی که مهندس بازرگان در تشکیل دولت موقت، برای تصدی پست وزارت دادگستری و سپس وزارت آموزش پرورش از من دعوت کرد، من با آن مخالفت کردم و در پاسخ به دعوت ایشان گفتم که اجازه دهید ما در سنگر خودمان که «سنگر حقوقی» است باقی بمانیم و کار کنیم.

دیدبان حقوق بشر:‌ ایران به احتمال زیاد عمدا غیرنظامیان کرد را هدف می‌گیرد

نیروهای نظامی ترکیه در کوه‌های منطقه‌ای در شمال عراق

سازمان دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد با انتقاد از عملکرد ترکیه و ایران در اقلیم کردستان عراق بر اساس «شواهد موجود» اعلام کرد که ایران «به احتمال زیاد» عمدا غیرنظامیان کرد را در این منطقه هدف قرار می‌دهد.
اشاره این سازمان مدافع حقوق بشر به درگیری‌ها میان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و نیروهای پژاک است که از اوایل مردادماه گذشته آغاز شده و تاکنون از هر دو طرف تلفات فراوان داشته است.
اما تلفات و قربانی‌ها فقط به این نیروهای درگیر محدود نشده و دامن مردم غیرنظامی ساکن در منطقه را نیز گرفته است.
از جمله مقامات محلی عراق و سازمان‌های غيردولتی فعال در شمال عراق در نیمه مردادماه اعلام کردند که این درگيری‌ها در مرز ايران و عراق، باعث آواره شدن بيش از ۲۰۰ خانوار شده است. 

توقف احداث پالایشگاه خلیج فارس و بی‌کاری ۶۲۰۰ نفر

article picture

وزیر سابق نفت ایران از توقف احداث پالایشگاه خلیج فارس و بی‌کاری ۶۲۰۰ نفر در این پروژه خبر داد. پالایشگاهی که در صورت احداث بزرگترین پالایشگاه تولید بنزین در خاورمیانه لقب می‌گرفت، نیمه‌کاره رها شده است.
دویچه وله:کاظم وزیری هامانه، وزیر سابق نفت ایران در سخنانی تازه به دلایل عدم بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس پرداخته است.
به گفته آقای هامانه، کلنگ احداث این پالایشگاه که از آن با عنوان "پروژه ملی" نام برده می‌شود، در سال ۸۵ زده شده و بعد از ۵ سال در بهترین حالت فقط ۴۵ درصد پیشرفت داشته است.


آب بازی؛ یورش لباس شخصی ها به جوانان در مشهد

article pictureدستگیری تعدادی از جوانان که در پارک ملت مشهد برای آب بازی جمع شده بودند و انتقال آنها به نقطۀ نامعلومی.
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز جمعه 11 شهریور ماه حوالی ساعت 10:00 بیش از 200 نفر از جوانان در پارک ملت مشهد در کنار حوضچۀ چشم جمع شده بودند و خود را برای آب بازی آماده می کردند که حوالی ساعت 11:30 مورد یورش نیروهای سرکوبگر اطلاعات قرار گرفتند و تا این لحظه بیش از 30 نفر از آنها دستگیر شدند.
جوانان که با یورش وحشیانۀ نیروهای لباس شخصی مواجه شده بودند شروع به هو کردن ،دست زدن ،سوت زدن و شعار دادن پرداختند.
نیروهای سرکوبگر لباس شخصی که لباس ورزش به تن داشت و به شکل فریبکارانه ای در پارک پیش از حضور جوانان وانمود می کردند که در حال ورزش کردن هستند به محض تجمع جوانان با وان های که از پیش آماده کرده بودند به سوی جوانان یورش بردند. آنها جوانان را مورد ضرب وشتم و توهین قرار می دادند. یورش و دستگیری جوانان در پارک ملت همچنان ادامه دارد.
رژیم ولی فقیه در کابوس وحشت اعتراض مردم برای خواسته های آزادیخواهانه خود حتی آبا بازی جوانان را بر نمی تابد و آن را تهدیدی برای خود می داند و اینگونه به جوانان یورش می برد.

گزارشهای تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
11 شهریور 1390

انتقال فعال کارگری به دادگاه و ضرب و شتم وی توسط نیروهای امنیتی

article picture

بر اساس گزارش رسیده، نیروهای امنیتی روز سه‌شنبه 8 شهریور ماه 1390، کورش بخشنده فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری را به دادگاه بردند و وی را مجددا به اتهام نشر اکاذیب به بازداشتگاه سازمان اطلاعات انتقال دادند.
کورش بخشنده روز یکشنبه 6 شهریور ماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود به همراه پسرش دستگیر و روانه زندان شد. این فعال کارگری در حالی بازداشت و مورد بازجویی و تحت فشار قرار می‌گیرد که از ناراحتی قلبی رنج می‌برد و همچنین از ناراحتی دیسک کمر برخوردار است.
بنابه گزارش رسیده، مامورین امنیتی وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و در حال حاضر در وضعیت جسمی وخیمی به سر می برد .
ما ضمن محکوم کردن این اقدام، دستگیری و بازداشت کارگران و فعالین کارگری را شدیدا محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط کورش بخشنده و تمامی کارگران در بند هستیم.
پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۰
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

جنبش اصلاح اصلاح‏‌طلبان اعلام موجودیت کرد

article picture


برای اولین بار در تاریخ سیاسی ایران و یا شاید جهان جنبش اصلاح ِ اصلاح طلبان را اعلام موجودیت کرد.
به گزارش خبرنگار بخش سیاسی - فرهنگی - تفریحی آی طنز، گروهی با هدف اصلاح نمودن اصلاح طلبان تشکیل یافته است که سخنگوی این گروه طی مصاحبه ای با آی‌طنز ضمن اعلام موجودیت این جنبش به تبیین و شفاف سازی مواضع آن پرداخت.
لازم به ذکر است که سخنگوی این جنبش در گفتگو با آی طنز نخواست نامش فاش شود ولی با توجه به اینکه نمی شد در مصاحبه ایشان را اوهوی یا ببین فلانی صدا کنیم با موافقت ایشان نام مستعار و موقت هوشنگ را برای ایشان انتخاب کردیم:
چی شد که شما به فکر اصلاح کردن اصلاح طلبان افتادید؟
هوشنگ: خب این داستانش خیلی طولانیه ما یک سری مطالعات تاریخی داشتیم در مورد اینکه چرا انقلابهای جهان سوم یا موفق نمیشوند یا اگر بشوند وضع بدتر از قبل میشه و چرا اکثر روشنفکرهای امروزی با انقلاب کردن مخالفند؟ ما متوجه شدیم که انقلاب کردن کلا دو تا اشکال اساسی داره اول اینکه انقلاب کردن حکومتها را ناراحت میکنه. فکرش را بکنید اگر میشد انقلاب کرد و حکومت هم ناراحت نمی شد و چه بسا همکاری هم می کرد آن وقت انقلاب با مشکلی روبرو نبود و کارها خیلی راحتتر پیش می‏رفت. مشکل دوم انقلابها این هست که انقلاب کردن یک کار تمام وقت است و خیلی وقت ادم را می گیره اگر میشد به صورت پارت تایم یا گه گداری انقلابی بود خیلی بهتر بود چون اینجوری افراد بیشتری جذب جنبش می شدند.

انتقال ثمین احسانی به بند عمومی زندان اوین
ثمین احسانی شهروند بهایی که از تاریخ ۲۶ مرداد ماه در بازداشت به سر می‌برد به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.
به گزارش «خانه‌ی حقوق بشر» ایران، ثمین احسانی شهروند بهایی که پس از مراجعه به دادسرای اوین در جهت حل مشکل پاسپورت خود، بازداشت شده بود، طی تماس تلفنی با خانواده، از انتقال خود به بند عمومی زندان اوین خبر داد.
لازم به ذکر است بعد از بازداشت وی، مامورین به منزل او آمده و ضمن تفتیش آن، تمام وسائل شخصی وی از جمله کامپیوتر و همینطور وسائل مربوط به دیانت بهایی را ضبط کرده بودند.

نوکیش مسیحی افغان توسط مسلمانان با آب جوش سوزانده شد +عكس


مسیحی افغانی که از اسلام به مسیحیت گرویده بود بوسیله آب جوش و اسید توسط مسلمانان در مرکز پذیرش پناهجویان در نروژ مورد حمله قرار گرفت.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران " محبت نیوز" ، به نقل از وب سایت " Dagen" ، پناهجوی افغان به نام "علی " ( که نام واقعی او این نیست ) در یک مرکز مهاجرتی در نروژ بسر می برد که آب جوش بر روی بدن او ریختند.
به گفته منابع نزدیك به این فرد دلیلش هم این ذکر شده که وی از اسلام به مسیحیت گرویده بود و به قوانین روزه مسلمانان در رمضان پای بند نبوده است. اکنون او و دیگر نوکیشان مسیحی در آن مرکز جان خود را در خطر می بینند.
.
- پیام تهدید این است !
" اگر به اسلام بازنگردید ، می کشیمتان " ، این پیغامی بود که پناهجویان مسلمانی در مرکز پناهجویی به علی داده اند. این نوكیش مسیحی هراس دارد  که نام واقعی خود را فاش کند تا مبادا در بین دیگران هم شناسایی شود، به همین خاطر هم هست که عکسی که از او در اختیار داریم از پشت سر اوست.
وی گفت که اگر مقامات افغان می فهمیدند که او مسیحی شده دیپورت و  در افغانستان ممكن است به ارتداد  محکوم و اعدامش كنند .

۱۳۹۰ شهریور ۱۰, پنجشنبه

گزارش مراسم بزرگداشت زادروز احمد زیدآبادی، مهدیه گلرو و امید کوکبی


برخی فعالان سیاسی و زندانیان سیاسی پیشین مقیم شهر واشنگتن، به مناسبت زاد روز احمد زیدآبادی، مهدیه گلرو، امید کوکبی و همچنین گرامی داشت یاد دیگر زندانیان سیاسی ایران گرد هم آمدند.به گزارش دانشجونیوز، عصر روز سه شنبه هشتم شهریور ماه، میدان دوپانت شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا شاهد برگزاری این مراسم بود.
مسئولیت اجرای این مراسم را شهره عاصمی، روزنامه نگار و از فعالین فرهنگی واشنگتن بر عهده داشت. خانم عاصمی در آغاز هدف از این مراسم را گرامی داشت یاد تمامی زندانیان سیاسی عنوان کرد. در ادامه خانم هیلو تاکلی، نماینده سازمان عفو بین الملل در برابر تریبون قرار گفته و طی یک سخنرانی به تشریح وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخت.
وی در بخشی از سخنرانی خود ضمن تشریح فعالیت های این سازمان در خصوص ایران  تصریح کرد : "سازمان عفو با تمرکز به حوادث پس از انتخابات [سال ١٣٨٨]، بسیاری از موارد شکنجه، دستگیری، زندان و ... را مستند کرده و این درحالی است که این قبیل اقدامات ناقض حقوق بشر، پیش از انتخابات نیز وجود داشت. نماینده سازمان عفو بین الملل در ادامه افزود :"هر چند حکومت ایران تلاش دارد تا تمامی صدا ها را در این کشور خاموش کند، اما سازمان عفو معتقد است که با استفاده از این مدارک و گزارش ها میتوان حکومت ایران را  به منظور تغییر رفتار ، تحت فشار قرار داد ."

آذربایجان تعادل امنیتی رژیم را برهم زده است

آذربایجان تعادل امنیتی رژیم را برهم زده است

منبع حکومتی:آبرو و حیثیت مان را یک افغانی بباد داد

article picture
ناراحتی منبع حکومتی از اینکه یك افغانی توانست حیثیت  نداشته شبكه ولایت فقیه را بباد دهد


سایت حکومتی آینده نزدیک به باند رفسنجانی با آه و ناله از بی آبرویی بیشتر رژیم فقیه نوشت:اقدام بی سابقه دعوت از یك كارشناس افغانی غیر همراه در شبكه خبر، باعث شد این شبكه كه با هدف تاثیرگذاری بر افكار عمومی در گستره بین المللی راه اندازی شده و سالها از فعالیت آن می گذرد با چالش مواجه شود و بعد از بار كردن بدون پاسخ چند اتهام به جمهوری اسلامی، نهایتا با قطع ارتباط با فرد مذكور، به حیثیت صداوسیما ضربه وارد شود.


تصویر، پخش اعلامیه های فراخوان به دعوت تجمع در اورمیه

article picture


بر اساس گزارش های ارسالی هزاران نسخه از اعلامیه های دعوت به تجمع در اورمیه توسط فعالین مدنی پخش گردیده است. در این اعلامیه ها برای نجات دریاچه اورمیه از مردم خواسته شده است دوباره همت کرده و برای نجات دریاچه ارومیه اعتراض کنند. مردم دیگر شهرهای آذربایجان هم بمانند اورمیه برای روز تاریخی 12 شهریور آماده می شوند تا بار دیگر صدای حق خواهی فعالان مدنی استان آذربایجان را بگوش جهانیان برسانند.
پار
 پارس دیلی نیوز

خروج يک سازنده ديگر جرثقيل از ايران در اعتراض به اعدام با اين وسيله ساختمانی

article picture


مارکت واچ MARKET WATCH سايت اينترنتی اطلاعات مالی زير عنوان "کانکرينز KONECRANES به معامله جرثقيل با جمهوری اسلامی پايان می دهد و پنجمين سازنده ای می شود که در واکنش به درخواست اتحاد عليه ايران اتمی UANI از ايران خارج می شود" عينا گزارش بيزنس واير(BUSINESS WIRE) از نيويورک در اين باره را، که حاوی تحسين UANI از تصميم اين کمپانی فنلاندی است نقل کرده است و می نويسد مارک دی والاس سفير(پيشين) و رئيس (فعلی) UANI می گويد KONECRANES در اعتراض های UAN به اعدام های بی رحمانه و بسيار در ايران سهيم است و با خارج شدن از ايران پيامی قاطع می فرستد.

کاریکاتور

article picture


نگرانی‌های عظما برای انتخابات
خامنه ای انتخابات را تهدید امنیتی رژیم دانست
نیک آهنگ کوثر، روز

تهديد پارچه فروشان تبريز به اعتراضبازارها مخصوصا پارچه فروشي تبريز نيز تهديد و تصميم به پيوستن به اعتراض پارچه فروشان تهران و گسترش اعتراض گرفته اند. به همين جهت محله بازار و بازار هر روز از روز گذشته شلوغتر به نظر ميرسد. با توجه به اينكه اعتراضات مردم ازاين محله شروع مي شود از چهار روز قبل مامورين زيادي در اين منطقه مستقر شده اند.
ایران کارگر

تهران بازاریان در سبزه میدان دست به تجمع زدند عصرروز دوشنبه هفتم شهریورماه تعدادی از بازاریان در سبزه میدان دست به تجمع زدند.تجمع اعتراضی بازاریان در سبزه میدان از ساعت 4 عصر روزدوشنبه آغاز وتا زمان افطار به طول انجامید. علت تجمع بازاریان در سبزه میدان وکنار بازار طلافرشوان اعتراض به بازداشت عده ای از بازاریان پارچه فروش عنوان شده است.براساس گزارش های بدست آمده درپی تجمع اعتراضی بازاریان در روزشنبه وشعاردادن علیه رژیم ودولت کودتائی،عده ای بازاریان به وسیله ی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.بازداشت این عده با اعتراض بازاریان مواجه شد وتجمع کنندگان دیروز خواستار آزادی بی قید وشرط وفوری بازاریان شدند.به گفته ی فعالان صنف پارچه فروش اعتراض آنها صنفی بوده است ودخالت پلیس ونیروهای امنیتی در این زمینه توجیه پذیر نیست.بازاریان در طول تجمع تلاش کردند با راهپیمایئ از سبز میدان تا تقاطع خیابان خیام پیش بروند.گزارش های حاکی از این است که بازاریان تجمع کننده تا نزدیک مترو پانزده خرداد نیز تجمع خود را گسترش داده اند.با توجه به ادامه ی اعتصاب بازار به نظر می رسد درصورت براودره نشدن خواسته هیا بازاریان این گونه تجمع های اعتراضی ادامه پیدا کند.
ایران کارگر