۱۳۹۰ آذر ۱۵, سه‌شنبه

سپاه پاسداران به حال آماده باش درآمد، دستور عملیات خارجی و حملات مخفیانه صادر شد

article picture


محمد علی جعفری فرماندۀ سپاه پاسداران همۀ نیروهای نظامی جمهوری اسلامی را به حال آماده باش درآورده و دستور تدارک عملیات خارجی و حملات مخفیانه را نیز صادر کرده است.
سرویس های اطلاعاتی غرب می گویند که جمهوری اسلامی ایران موشک های دوربرد و توپخانۀ خود را در نقاط مختلف کشور پراکنده ساخته و واحدهای دفاعی خود را در مواضع کلیدی مستقر ساخته است.
این دستور در پی انتشار آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی و افزایش فشارهای بین المللی بر ایران صادر شده است. رهبران جمهوری اسلامی در آخرین گفتگوهایشان نگرانی خود را از حملۀ هماهنگ سرویس های اطلاعاتی غرب به زیرساخت های کلیدی تأسیسات و برنامۀ اتمی ایران ابراز داشته اند.
به گزارش منوتو،انفجارهای اخیر در تأسیسات اتمی اصفهان و انبار موشک های سپاه پاسداران بدبینی و پارانویا را در بین رهبران حکومت اسلامی افزایش داده که از این پس از حملۀ غافلگیرانۀ اسرائیل و آمریکا به شدت بیمناکند.انفجار دوازدهم نوامبر در مرکز آزمایش موشک های بالستیکی سپاه پاسداران در بیدگنه، آنهم در چهل کیلومتری مرکز قدرت در ایران ضربۀ سنگینی به برنامۀ موشکی جمهوری اسلامی و روحیۀ رهبران این کشور وارد آورده است.
علاوه بر نگرانی روحیۀ بدگمانی نیز نسبت به یکدیگر محافل نظامی و سیاسی قدرت در ایران را دربرگرفته است. انفجار دوم در تأسیسات غنی سازی اورانیوم در اصفهان به این نگرانی و بدگمانی افزوده و موجب دستور اخیر فرماندۀ سپاه پاسداران شده، بی آنکه این اقدام لزوماً رفع کننده مشکل نفوذ سرویس های اطلاعاتی در ساختار قوای نظامی کشور باشد.
با استناد به همین حوادث محافل خبری در غرب می گویند که جنگ با ایران در نوع سدۀ بیست و یکم آن آغاز شده است، هر چند رهبران حکومت اسلامی در ظاهر آن را انکار می کنند. سرویس های اطلاعاتی غرب می گویند که آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی با صدور فرمانی از فرماندهان نظامی و سازمان های اطلاعاتی و امنیتی کشور خواسته است که تمام تدابیر لازم را برای صیانت از رژیم اسلامی اتخاذ کنند.
در واکنش به این فرمان، محمد علی جعفری، فرماندۀ سپاه پاسداران دستور داده که کلیه موشک های دوربرد شهاب را در مخفیگاه های مختلف کشور پنهان کنند تا در صورت حمله به ایران از آنها برای انجام عملیات تلافی جویانه استفاده شود.
ناظران بر این گمان اند که در نبود هر نوع نرمش از سوی ایران بر سر برنامۀ اتمی اش، اسرائیل دست به اقدام نظامی غافلگیرانه علیه جمهوری اسلامی بزند. بنیامین نتانیاهو پریروز هشدار داد که اسرائیل "تصمیم لازم را به وقت مناسب خواهد گرفت."
یک مقام ارشد اطلاعاتی غرب گفته است که نگرانی عمیق در عالیترین سطوح قدرت جمهوری اسلامی در مورد حملۀ غافلگیرانۀ اسرائیل یا آمریکا وجود دارد. به همین دلیل آنان تمام احتیاط های لازم را انجام می دهند که در صورت مواجه با حملۀ خارجی از خود دفاع کنند. بعید به نظر می رسد که جابجایی موشک ها و مهمات جمهوری اسلامی و محل اختفای آنها از دید سرویس های اطلاعاتی غرب و اسرائیل پنهان مانده باشد.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر