۱۳۹۰ مرداد ۲۲, شنبه

ادامه‌ی اعتصاب در بازار پارچه تهران با حضور پلیس

article picture

کسبه و بازاریان صنف قماش و پارچه بازار تهران کرکره‌ی مغازه‌های خود را پایین و چراغ‌ها را خاموش نگه داشتند.


اعتصاب صنف پارچه و قماش در بازار تهران از دو هفته قبل آغاز شده و بخش‌های مختلف صنف پارچه در این اعتصاب مشارکت کرده‌اند.
پارس دیلی نیوز : به گزارش آفتاب ،هفته قبل قاسم نوده‌فراهانی رئیس شورای اصناف کشور در مسجد ملک در جمع اعتصاب‌کنندگان حضور یافت، اما نتوانست نظر آنها را برای پایان دادن به اعتصاب جلب کند.
این اعتصاب در واکنش به ابلاغ دستور اداره مالیات برای ثبت نام کسبه فعال در این صنف جهت پرداخت ۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفته است.
ماموران پلیس نیز در بازار تهران حضور داشته‌اند.

تجمع اعتراضی نمایندگان کارخانه‌های لبنی

article picture

صبح امروز شنبه ،بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان کارخانه‌های لبنی در اعتراض به مطالبات معوق یارانه شیر مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت در میدان ولی‌عصر تجمع کردند.

دلیل این تجمع، بدقولی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پرداخت مطالبات معوق یارانه‌ توزیع شیر اعلام شده است. آنها میزان مطالبات معوق و بدهی دولت بابت یارانه توزیع شیر در سال ۸۹ و ۹۰ را بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند.
دو هفته پیش نیز این نمایندگان مقابل همین وزارتخانه تجمع کرده و معاون هماهنگی و پارلمانی وزیر قول پرداخت چهارشنبه هفته گذشته را داده بود.
به گزارش سایت حکومتی فارس، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از تجمع امروز وعده داده بود که این هفته، بدهی دولت به کارخانجات شیر پرداخت شود. او هفته قبل هم وعده مشابهی داده و گفته بود: ما به اندازه کافی شرمنده کارخانجات شده‌ایم.

پژاک اعلام کرد در عملياتی عليه پايگاه سپاه پاسداران 25 پاسدار را کشته است

پارس دیلی نیوز :پایگاه خبر رسانی پژاک در اطلاعیه ای اعلام کرد:در عملياتي عليه پايگاه سپاه پاسداران که 2 ساعت به طول انجامیده است ، 25 پاسدار كشته شده كه در بين كشته شده گان 8 كادر درجه بالاي اطلاعات و همچنين فرمانده ي پايكاه وجود دارند و 7 پاسدار نيز زخمي شدند و پايگاه به تمامي به دست نيروهاي پژاک افتاده است .


در این گزارش همچنین آمده است که "گريلاهاي HRK"توانستند خط لوله ي گازايران – تركيه را منفجر کنند.
و اعلام کرده اند که اخبار منتشر شده از طرف رژيم كه گويا چند نفر از اعضای گروه پژاک در اين عمليات کشته شده اند را رد كرده و آن را دور از واقعيت اعلام کرده اند.پارس دیلی نیوز

دستگيری یک گروه اسلامگرای وابسته به جمهوری اسلامی در آذربایجان

article pictureدستگيری یک گروه اسلامگرای وابسته به رژیم ایران مظنون به سازماندهی شورش و نقض امنیت اجتماعی در جمهوری آذربایجان
یک گروه مظنون به سازماندهی شورش و نقض امنیت اجتماعی در آذربایجان دستگیر شد.
پارس دیلی نیوز:به گزارش خبرگزاری "ترند" به نقل از سرویس مطبوعاتی وزارت امنیت ملی و دادستان کل جمهوری آذربایجان، در نتیجه عملیات جستوجویی انجام شده توسط وزارت امنیت ملی و دادستان کل جمهوری آذربایجان، شهروندان آذربایجان "سلیمان اف آبگل نعمت اوغلو "، "بیرام اف رامین جهان گیر اوغلو" و "غنی اف عارف گلسوار اوفلو" بازداشت شدند. این افراد به انجام فعالیت های علیه جمهوری آذربایجان، ارائه کمک به نمایندگان دولت خارجی، سازماندهی ناآرامی ها و دعوت مردم به نافرمانی متهم می شوند.

نماد ایستادگی، یا نماد باج دهی رژیم اسلامی به آمریکائیان؟!

article picture

منابع خبری جمهوری اسلامی خبر داده اند، که شورای شهر تهران نام " راشل الین کوری " فعال حقوق بشری آمریکائی را، که در سال 2003 در اعتراض به اسرائیل در مورد تخریب خانه های فلسطینیان کشته شده است را، بر روی یک خیابان در تهران گذاشته اند!به نظر اعضای شورای شهر تهران، این تصمیم از آن جهت اتخاذ شده است؛ که نامبرده را به عنوان نماد ایستادگی در برابر کردار ضد بشری دولت اسرائیل می دانند. در این که هر کسی با هر ملیت و مرام و عقیده ای، می تواند خواهان احقاق حقوق انسانهای دیگر باشد تردیدی نیست. اما موردی که شک برانگیز می باشد؛ این است که به راستی اعضای شورای شهر تهران، واقعا برای بشر و حقوق او ارزش و اهمیت قائل هستند؟! یا آنکه زمینه های سیاسی کنونی، موجب گشته اند که مقامات حکومت اسلامی، به طور ناگهانی و پس از هشت سال!!

کارگران و اعدام های دهه شصت

article picture


تاکید بر اعدام های سیاسی دهه شصت به معنی نادیده گرفتن و حتی کم اهمیت دادن به اعدام زندانیان سیاسی پیش و پس از این دهه نیست. هم در سال های 1358 تا 1360 و هم در دهه های 70 و 80 زندانیان سیاسی بسیاری اعدام شده اند و این اعدام ها همچنان ادامه دارد. اما دامنه اعدام های دهه شصت به ویژه سال 1367چنان وسیع و گسترده بود که این اعدام ها به درستی به نماد شدت سرکوب و کشتار مخالفان سیاسی در رژیم جمهوری اسلامی تبدیل شده اند. با این همه، هر آنچه در اینجا در باره اعدام های دهه شصت می گوییم در باره دیگر اعدام های زندانیان سیاسی در رژیم جمهوری اسلامی نیز صادق است.

پرسشی که لازم است به مناسبت سالگرد اعدام های دسته جمعی تابستان 1367طرح کنیم این است : کارگران با اعدام های دهه شصت باید چه برخوردی می کردند؟ برای پاسخ به این پرسش، نگاهی کوتاه به آن سال ها می اندازیم.

بیانیه عمومی، به سرکوب زنانِ ایران و تبعیض علیه آنها پایان دهید!

article picture

به سرکوب زنانِ ایران و تبعیض علیه آنها پایان دهید!تمام زندانیان عقیدتی را آزاد کنید!


عبدالکریم لاهیجی، نایب رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و رییس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران، امروز گفت: «حکومت ایران را باید وادار کرد تمام زندانیان عقیدتی و در گام اول زندانیان سیاسی زن را بی قید و شرط و فورا آزاد نماید، تمام قانون های تبعیض آمیز را ملغا کند و به کنوانسیون رفع تمام اشکال تبعیض علیه زنان بپیوندد. جامعه بین المللی باید پشتیبانی قاطع خود را از جنبش زنان در ایران و مبارزه آن برای استقرار آزادی های اساسی، حقوق برابر و احترام به حقوق بشر ابراز کند.»
چندین فعال حقوق زن و چند زن حرفه ای ایرانی به خاطر فعالیت های برحق یا انجام حرفه اشان در سه ماه گذشته دستگیر شده یا به روش های دیگر مورد آزار قرار گرفته اند. بعضی از آنها در حال حاضر با وثیقه آزاد هستند ولی در معرض خطر پیگرد ناعادلانه و ناروای قضایی و حکم زندان به سر می برند. بعضی دیگر هنوز در بازداشت خودسرانه مانده اند. نمونه های زیر تنها بعضی از این موارد را در بر می گیرند:
· مریم بیدگلی (دستگیری 7 مرداد 1390)؛ مرضیه وفامهر (بازداشت اواسط تیرماه 1390)؛ محبوبه کرمی (دستگیری 10 خرداد 90)؛ مریم بهرمن (بازداشت 10 خرداد 90)؛ لاله حسن پور (دستگیری 4 اردیبهشت 90)؛ [جزئیات بیشتر ß جدول پیوست].
· مهناز محمدی (سینماگر مستندساز) در تاریخ 5 تیر 1390 بازداشت و در روز 5 مرداد با وثیقه آزاد شد.
· مریم مجد (عکاس ورزشی) در تاریخ 27 خرداد در هنگام سفر به آلمان برای عکاسی در جام جهانی فوتبال زنان بازداشت و در تاریخ 27 تیر 1390 با وثیقه آزاد شد.
· پگاه آهنگرانی (بازیگر سینما) پیش از سفر به آلمان برای نگارش وبلاگی در باره مسابقه های جام جهانی فوتبال زنان برای شبکه دویچه وله در تاریخ 17 تیر دستگیر و در 5 مرداد 1390 با وثیقه آزاد شد.

انتقال سعید نعیمی و سعید موغانلو به بند عمومی زندان تبریزسعید نعیمی فعال سیاسی آذربایجان و سعید موغانلی شاعر و روزنامه نگار آذربایجانی، ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ به بند عمومی زندان تبریز انتقال یافتند. 

به گزارش آراز نیوز، سعید نعیمی بعد از ۹۵ روز و سعید موغانلو بعد از ۶۵ روز، درحالی به بند عمومی زندان تبریز انتقال یافتند که هنوز توضیحی در ارتباط با دلیل دستگیریشان خبری به خانواده‌های آن‌ها داده نشده است. 
مهندس نعیمی ۱۸ اردیبهشت امسال توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود، واقع در کرج دستگیر و برای بازجویی به اطلاعات تبریز منتقل شد. ایشان فارغ التحصیل دانشگاه زنجان، عضو شورای مرکزی و مسئول واحد سیاسی انجمن اسلامی این دانشگاه، مدیر مسئول نشریهٔ دانشجویی تورکی-فارسی «سَس″ در دانشگاه زنجان و از مؤسسین کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان «آسمک» و عضو شورای سیاستگذاری سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) و نیز عضو ستاد شهروند آزاد مهدی کروبی، کاندیدای دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری بوده و سال‌ها در مجامع، گروه‌ها و طیف‌های دموکراسی خواه ایران، مدافع حقوق مردم آذربایجان بوده‌اند. 
سعید موغانلی نیز که در روز چهارشنبه ۱۸خرداد ۱۳۹۰ در روستای «یئل سو» از توابع شهر انگوت در استان اردبیل دستگیر و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود، سردبیر نشریات» یاشماق «،» یارپاق «، سردبیر بخش ادبی ماهنامه توقیف شدهٔ «دیلماج» و همچنین نویسنده مجلات و روزنامه‌ها و نشریاتی چون «آذری»، «آفتاب آذربایجان» و … می‌باشد. ایشان همچنین مدیر و گرداننده وبلاگ یاشماق (www. yashmaq. blogfa. com) که در ارتباط با ادبیات نوین آذربایجانی فعالیت می‌کند؛ است.

انتقال دو زندانی سیاسی کرد به بند زندانیان خطرناک در زندان رجایی شهر
رمضان سعیدی و هادی امینی، از زندانیان سیاسی کرد که چندی پیش از بند ۳۵۰ اوین به زندان رجایی شهر منتقل شده اند، روز گذشته به یکی از بدترین بند های زندان رجایی شهر انتقال پیداکردند.
به گزارش کلمه، این دو زندانی سیاسی که چند هفته پیش درخواست انتقال خود را به بند زندانیان سیاسی رجایی شهر به مسوولان این زندان داده بودند، اکنون به جای انتقال به بند سیاسی به اندرزگاه شش که محل نگه داری مجرمین خطرناک از جمله قاتلین است، انتقال یافته اند.اندرزگاه شش از غیربهداشتی ترین بندهای زندان رجایی شهر است که بسیاری از زندانیان حتی جای خواب ندارند و شب ها را سرگردان در راهروهای بند می گذرانند.
هادی امینی و رمضان سعیدی به پنج سال زندان محکوم شده اند و در تمام سه سال گذشته از حق مرخصی محروم بوده است.آنها به هنگام انتقال به زندان رجایی شهر، به مدت ۵۰ روز در بند قرنطینه زندان رجایی شهر نگهداری شدند، جایی با امکانات بسیار نامناسب بهداشتی و رفاهی که معمولاً زندانیان در ابتدای ورودشان به زندان به مدت یک روز در آن به‌سر می‌برند. اکنون هم به‌جای آن که این زندانیان به بند زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر منتقل شوند به اندرزگاه ۶ زندان رجایی شهر فرستاده شدند

فائزه هاشمی رفسنجانی در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود
رسانه‌های دولتی خبر داده‌اند که فردا، یکشنبه بیست و سوم مرداد ماه، فائزه هاشمی رفسنجانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه می‌شود.
به گزارش فارس، در جلسهٔ دادگاه دختر اکبر هاشمی رفسنجانی که فردا ۲۳ مرداد برگزار خواهد شد، علاوه بر وی، غلامعلی ریاحی (وکیل) و همچنین نماینده دادستان تهران نیز حضور خواهند داشت.
فائزه هاشمی رفسنجانی در جریان اعتراضات مردمی پس از دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری، دو بار در تاریخ‌های ۳۰ خرداد ۸۸ و ۱ اسفند ۸۹ بازداشت شد که هر دو مرتبه پس از چند ساعت آزاد شده بود.
گفتنی ست که تاکنون رسانه‌های مستقل و یا شخص فائزه هاشمی نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

۱۳۹۰ مرداد ۲۱, جمعه

حکم اعدام معلم زندانی برای اجرا به اجرای احکام فرستاده شد

article picture


حکم اعدام معلم زندانی عبدالرضا قنبری برای اجرا به اجرای احکام فرستاده شد
دست نوشته ای که توسط یکی از همبندیان معلم زندانی محکوم به اعدام عبدالرضا قنبری به دلیل انتقال پرونده وی به اجرای احکام برای به اجرا در آوردن آن که می تواند هر لحظه به اجرا در آید نوشته شده است و جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته است. متن دست نوشته به قرار زیر می باشد:
چندیست 350 سوگوار است و نگران. هنوز سوگ از دست رفتن هدی صابر را فراموش نکرده بودیم که ملاقات هفته قبل عبدالرضا قنبری ، این معلم ساده صمیمی و بی آلایش مازندرانی با خبر فرستاده شدن حکم اعدامش به اجرای احکام به بند برگشت تا دوگانه سوگ-اضطراب در زیست ایرانی ،وارد صورت دومش گردد.
از وقتی 350 در دوره جدیدش در آبان 88 احیاء گردید، شاهد فقدان ها و سوگ های بسیاری بوده ، از فرهاد وکیلی ، فرزاد کمانگر ، علی حیدریان گرفته تا جعفر کاظمی و محمد علی حاج آقایی و محسن دکمه چی و این آخری ها هم صابر که تازه چهلمش را پشت سر گذاشتیم. در تمام این مدت در کنار اینها ، اضطراب " حکم اعدامی ها" از علی زاهد و جواد لاری تا پدر و پسر دانشپور نیز همراهمان بوده ، عادت کردهایم به زیست اضطراری ، به تفکر اضطراری و حتی زندان اضطراری !

گنداب های بويناك رژيم اسلامی !

article picture


در خاطرات پدربزرگم آمده كه در دوران پيش از لوله كشي كردن آب شهر ، كنار هر آبريزگاه عمومي مردي مي نشسته كه مسوول پركردن آفتابه ها و تحويل آن به مراجعان بوده است . اين « مسوول محترم » گاهي چنان روزگار را پيش چشم مراجعه كننده تيره و تار مي كرد كه عاقل نشنود ، بي عقل نبيند .
موضوع از اين قرار است كه اگر بخت برگشته اي بي خبر از همه جا مي آمد و بي اعتنا به جناب « مسوول محترم » دست دراز مي كرد تا آفتابه اي را چنگ بزند و خود را شتابان به « مبال » برساند ، ناگهان از عرش عظيم نعره اي بر مي خاست كه او را در جا ميخكوب مي كرد . نعره اي كه مي گفت : « آهاي عمو ! كجا ؟ »
مراجعه كننده كه هاج و واج ِ خطاي ناكرده اش بود ، مي ماند كه چه بگويد . چون با خود فكر مي كرد: « خب معلومه كجا ! اينجا كه واسه عروسي نمي يان » ولي كار دست خودش مي داد اگر صدايش را بلند مي كرد تا پاسخ صاحب نعره را بدهد. پس ملتمسانه رو مي كرد به سوي « مسوول محترم » و منتظر توضيح بيشتر او مي شد .

سه سال حبس تعلیقی برای مهدی جلیل‌خانی


ابلاغ محکومیت قطعی روزنامه‌نگار زنجانی در روز خبرنگار مهدی جلیل‌خانی رسانه‌نگار زنجانی و نویسنده و منتقد ادبی که در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ با یورش به منزل پدری‌اش در دی‌ماه ۸۸ توسط مأموران ادارهٔ کل اطلاعات استان زنجان بازداشت شد،
به گزارش آراز نیوز، این روزنامه نگار اکنون حکم قطعی سه سال حبس تعلیقی خود را در روز خبرنگار (۱۷ مرداد) دریافت کرده است.
جلیل‌خانی به اتهام واهی توهین به رهبری در مردادماه ۸۹ به دو سال حبس تعلیقی از سوی شعبهٔ اول دادگاه انقلاب شهرستان زنجان محکوم شد و در شهریورماه‌‌‌ همان سال به اتهام تشویش اذهان عمومی از سوی شعبهٔ ۱۰۲ دادگاه عمومی جزایی زنجان به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم گردید.
در اعتراض به احکام صادره، دادگاه‌های تجدیدنظر به ترتیب در آبان‌ماه ۸۹ و مردادماه ۹۰ رأی به تأیید احکام پیشین دادند، با این تفاوت که اکنون شعبهٔ دوم دادگاه تجدیدنظر، در روز خبرنگار حکم یک سال حبس تعزیری وی را به یک سال حبس تعلیقی تخفیف داده است.
گفتنی است مهدی جلیل‌خانی پیش‌تر با قرار وثیقهٔ ۴۰۰ میلیون ریالی آزاد شده بود.

مردانی كه به همسرانشان می گویند میرویم زیارت خانه خدا اما میروند... !

.

بسیاری از مردان کویت با هدف سفر به کشورهای مختلف جهان برای گردش و تفریح، به همسران خود دروغ می گویند.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از سایت مروج تفكر شیعه، "عبدالله الشیبانی" وکیل پایه یک دادگستری کویت طی اظهاراتی گفت: بررسی های انجام شده نشان می دهد از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون از مجموع طلاق هایی که در کشور کویت رخ داده، 33 طلاق به دلیل دروغ های ناجوانمردانه مردان کویتی بوده است.
وی در ادامه افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد در همه این 33 طلاق، مردان به همسران خود گفته بودند که برای ادای مناسک عمره به عربستان سعودی سفر می کنند اما واقعیت این بوده که برای لهو و لعب و گردش و تفریح به بیروت پایتخت لبنان سفر کرده بودند. همسر پس از متوجه شدن دروغ شوهرش، درخواست طلاق کرده بود.
"عبدالله الشیبانی" همچنین گفت: البته طلاق هایی که درخواست کننده آن مردان کویتی بوده اند نیز عجیب و غریب بوده است. برای مثال نمونه هایی داشته ایم که دلیل طلاق اجازه نگرفتن همسر برای رنگ کردن موهای سرش بوده است.
در این نوع طلاق ها، علت اصلی فرهنگ پایین مردم بوده است
آژانس خبری مسیحیان


نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی نویسنده و شاعر بازداشتی کُرد در مشهد

article picture

با گذشت نزدیک به دو هفته از بازداشت یک نویسنده و شاعر کُرد در شهر مشهد و عدم اطلاع از سرنوشت وی، خانواده وی به شدت نگران وضعیت سلامتی وی هستند.

بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه 8 مرداد ماه ماموران اطلاعات سپاه مشهد در منطقه قاسم آباد شهر مشهد به منزل نویسند و شاعر کُرد شمال خراسان " علیرضا سپاهی لایین " یورش برده و ضمن بازداشت نامبرده، کامپیوتر ، موبایل و بیشتر کتابهای وی را نیز با خود برده اند.
علی الرغم پیگیرهای مستمر خانواده وی در طول روزهای گذشته به نهادهای امنیتی و قضایی، از سرنوشت این نویسنده کُرد خبری بدست نیامده است.
آقای سپاهی مبتلا به بیماری دیابت و تحت نظر پزشک بوده است، با توجه به نیاز روزانه به تزریق انسولین، خانواده وی به شدت نگران وضعیت وی هستند.
لازم به ذکر است آقای سپاهی لایین کارمند دانشگاه مشهد و از وی ده کتاب در زمینه شعر و ادبیات فارسی منتشر شده است. وی هم چنین در زمینه شعر و ادبیات کُردی نیز در سالهای اخیر فعال بوده است و از فعالین فرهنگی و ادبی شناخته شده کُرد منطقه شمال خرسان است.
وی هم چنین نزدیک به بیست سال سابقه روزنامه نگاری و همکاری با صدا و سیمای و نشریات خراسان را در کارنامه خویش دارد.

آخرین وضعیت محمدرضاپورشجری(سیامک مهر)

article picture

بنا بر گزارشات رسیده به پارس دیلی نیوز ، شرایط جسمی محمدرضاپورشجری(سیامک مهر) وبلاگنویس زندانی فوق العاده بد و سلامتی وی در خطر جدی می باشد.

در آخرین ملاقات خانواده با سیامک مهر در تاریخ در 21 مرداد ماه، شنیده شده که این وبلاگنویس زندانی مدت یک ماه است که از درد کلیه رنج میبرد و به تازگی با مشکل گوارشی شدیدی مواجه شده که خون زیادی از بدنش دفع میشود.
خانواده سیامک مهر می گویند:در حدود 2هفته پیش دکترای بهداری زندان رجایی شهر بنام های دکترچرخگر ودکترفیاض در معایناتی که از وی داشتند تایید کردند که کلیه سمت راست محمد رضا پور شجره ( سیامک مهر) درحال از کار افتادن است وسنگ تولید کرده که با توجه به اینکه در بهداری زندان دستگاههای لازم برای سنگ شکنی و درمان کلیه موجود نیست ، هنوز مسئولان زندان اقدامی برای بهبودی وی انجام نداده اند وگفته اند اگر رئیس زندان موافقت کند در هفته آینده به بیمارستان رسول اکرم در تهران اعزام خواهد شد.
ولی تاکنون هیچ اقدامی در مورد مشکلات گوارشی ومعده این وبلاگنویس زندانی که گویا خونریزی داشته اقدامی نشده و او در شرایط جسمی فوق العاده بدی به سر می برد وسلامتی وی در خطر است.
لازم به ذکر است که دادگاه سیامک مهر به تعویق افتاده و در30 آذر ماه برگزار خواهد شد، طبق گفته خانواده ، وی ناامید بوده که تا آن زمان دوام نخواهد آورد.
خانواده سیامک مهر از همه کسانی که محمدرضا پورشجری را میشناسند خواهان کمک و یاری برای بهبودی و آزادی وی هستند.

منبع:پارس دیلی نیوز

بـه یـاد گـُـل های پـر پـر شـده همیشه جاودان شهـریـور دهـه شصت

article picture


آنهـا از سرشت ِ دیگـر بـودنـد


گویـا شهــریـور دهـه شصـت

روزگـار دیگـریست

گویی سحـر، ادامهِ شب نبـود

چـرا که آن عاشقان، پگـاه را ندیدند

دوست داشتند مانند من و تـو

ادامه زندگی را به بیننـد

ولی زندگی را آنـان گیـاه وار

فقط در نفس کشیدن نمی دیـدنـد

چـرا که آنهـا، از سرشت ِ دیگـر بـودنـد

زنـدگـی زیبـاست ولـی به چه قیمتـی؟

معیارهای زنـدگـی برایشـان

با مـن و تـو فرق داشت

چـرا که آنهـا، از سرشت ِ دیگـر بـودنـد

پـرواز بسوی مـرگ

در نـه گفتن بـه اهـریمـن ِ زمـانه ِ بودیورش مامورین وزارت اطلاعات به منزل یک زندانی سیاسی دهۀ 60 و دستگیری وی

article picture


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"مامورین وزارت اطلاعات به منزل یدالله رحمانی یورش بردند وی را دستگیر و به زندان قزوین منتقل کردند.
روز پنجشنبه 21 مرداد ماه حوالی ساعت 11:30 مامورین وزارت اطلاعات به منزل آقای یدالله رحمانی 60 ساله یورش بردند او را دستگیر و به زندان قزوین منتقل کردند.پیش از این زندانی سیاسی یدالله رحمانی در زندان وضعیت جسمی اش به وخامت گراییده بود و بازجویان وزارت اطلاعات ناچار شدند که به وی مرخصی استعلاجی برای بستری شدن در بیمارستان بدهند. او در حال درمان و زیر نظر پزشکان بود. در این یورش وحشیانه چندین مامور وزارت اطلاعات شرکت داشت.برخوردهای مامورین وحشیانه و غیر انسانی بود.

تشدید یورشهای وحشیانه علیه زندانیان در ایام ماه رمضان

article picture

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یورشهای مستمر گارد زندان به زندانیان بی دفاع بند 6 زندان گوهردشت کرج و مورد اذیت وآزار قرار دادن و تخریب حداقل وسایل شخصی آنها.

در طی روزهای گذشته و بخصوص از زمان شروع ماه رمضان، گارد زندان و پاسداربندها یورشهای وحشیانه و غیر انسانی خود را به سلولهای زندانیان عادی بند 6 زندان گوهردشت کرج تشدید کرده اند. گارد زندان و پاسدار بند ها هنگام یورش که گاها نیمه های شب صورت می گیرد زندانیان بی دفاع را مورد ضرب وشتم و اذیت وآزار قرار می دهند و وسایل شخصی آنها مانند مواد غذایی که از فروشگاه زندان خریداری کرده اند ،کارتهای تلفن که برای تماس با خانواده هایش دارند ، صنایع دستی که از طریق فروش آنها امرار معاش می کنند،گرفتن زیر اندازها و پرده هایی که از فروشگاه زندان با هزینه های زیادی خریداری کرده اند و موارد متعدد دیگر را یا تخریب می کنند و یا با خود می برند.

مسئولین گورستان عمومی تبریز از دفن یک شهروند بهائی به نام خانم چرخی ( ماما زارعی )


 نزدیکان خانم چرخی روز پنجشنبه ۱۳مرداد ماه ۹۰ برای ادای آیین دفن و کفن وی به محل  قبرستان عمومی تبریز مراجعه کردند که مسئولین این گورستاناعلام داشتند "از سوی دولت به آنها دستور داده شده است دیگر اجازه دفن و خاکسپاری به بهائیان داده نشود".
بنا به گزارشات رسیده، تا به امروز اجازه دفن این شهروند بهائی صادر نشده است و وی در سردخانه این شهر نگهداری می‌شود
لازم به توضیح است که در طول دو سال گذشته چندین بار از دفن جنازه های بهائیان در شهرهای مختلف از جمله نجف آباد و ویلاشهر اصفهان جلوگیری به عمل آمده است و شرط دفن این افراد، رضایت اطلاعات اعلام شده است.
به بعضی از بستگان این متوفیان گفته شده است که آنها تنها می توانند جنازه را در یکی از شهرهای اطراف دفن کنند. این در حالی است که حداقل در یک مورد، ماموران امنیتی بدون اطلاع بستگان یکی از متوفیان شهر نجف آباد، جنازه را به اصفهان منتقل کرده و به خاک سپرده اند.
 همچنین در طول سالیان گذشته بیش از ۲۰ بار قبرستان بهائیان در شهرهایی نظیر، نجف آباد اصفهان، سمنان و ساری خراب شده است

انتقال دوشهروند بازداشتی کرد به زندان مرکزی سقز

article pictureبراساس اخبار رسیده دو شهروند بازداشتی در سقز به زندان مرکزی این شهرمنتقل شدند.به گزارش آژانس خبری موکریان، مادح علوی جانی معلم اهل دیواندره و جهانگیر کسنزانی، اخیراً به بند عمومی زندان مرکزی سقز منتقل شده اند.گفته می شود علوی جانی حدود یک ماه پیش و کسنزانی نزدیک به دو ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند؛ نامبردگان که مدتی را در بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی سپری نموده اند، به همکاری با یکی از گروههای مخالف متهم شده اند.

حکومت ولایت و خلع عبای مخالفت

وب‌سایت نزدیک به دفتر سیاسی سپاه پاسداران، خبر از درخواست خلع لباس برخی روحانیون اصلاح‌طلب داد. جوان‌آن‌لاین اعلام کرد طرح خلع لباس روحانیان اصلاح‌طلب در "یکی از  نهادها" آماده شده و اکنون برای "بررسی بیشتر" در اختیار "مقامات بالاتر" قرار گرفته است.
این وب‌سایت از روحانیونی چون سیدمحمد خاتمی، مجید انصاری، اسدالله بیات، محمدعلی ابطحی، عبدالواحد موسوی‌لاری و محمد موسوی‌خوئینی‌ها به عنوان برخی از اشخاصی که به موجب این طرح خلع لباس خواهند شد، نام برده است.
گفتنی اینکه آیت‌الله اسدالله بیات، از جمله مراجع تقلید نزدیک به اصلاح‌طلبان رساله خود را نیز منتشر کرده است.
 این البته نخستین بار نیست که اصول‌گرایان خواستار خلع لباس روحانیان اصلاح‌طلب می‌شوند. از زمان اعتراضات مردم به انتخابات مناقشه‌برانگیز خرداد 88، این درخواست بارها مطرح شده است.
سال گذشته و به فاصله چند روز از حبس خانگی مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو رهبر جنبش سبز، محمدتقی رهبر، رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، خبر داده بود که خلع لباس مهدی کروبی در دستور کار دادگاه ویژه روحانیت قرار گرفته است.
وی گفته بود: "کروبی شایسته ملبس بودن به لباس روحانیت نیست. دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی به تخلفات کروبی را در دستور کار خود قرار داده است. کروبی طی چند سال اخیر با بی‌حرمتی در مقابل نظام و انقلاب ایستاده و خلع لباس وی کوچکتر از جرمی می‌باشد که تاکنون انجام داده است. کروبی با اقدامات قانون گریزانه خود تنها یک روحانی‌نما می‌باشد، لذا می‌بایست با خلع لباس از دایره روحانیت خارج شود".
این درخواست چند بار از سوی اصول‌گرایان برای سیدمحمد خاتمی نیز مطرح شده بود. در یکی از آخرین نمونه‌ها، حمید رسایی، از نمایندگان حامی احمدی‌نژاد در مجلس، پس از توقیف هفته‌نامه خود، خواستار خلع لباس خاتمیشد: "اینجانب حمید رسایی اعلام می كنم كه محمد خاتمی به دلیل خیانت هایش در سال های اصلاحات و همچنین نقش جدی ای كه در كودتای انقلاب مخملی سال 88 داشت،‌ اساسا باید خلع لباس شود و نهادهای ذی ربط باید پاسخگوی تعلل خود در این باره باشند".
پیش از رسایی، فاطمه رجبی، از حامیان تندروی احمدی‌نژاد و همسر غلام‌حسین الهام نیز چند بار درخواست مشابهی را درباره خاتمی مطرح کرده بود.
صدور حکم خلع لباس در جمهوری‌اسلامی، تنها از سوی دادگاه ویژه روحانیت امکان‌پذیر است. دادگاهی که  بسیاری وجود آن را غیرقانونی می‌دانند.
این دادگاه از ابتدای انقلاب تاکنون حکم به خلع لباس برخی از روحانیون منتقد هم چون آيت‌الله شريعتمداری، مهدی هاشمی، حسن يوسفی اشکوری ، هادی و احمد قابل داده و بسیاری دیگر از روحانیون منتقد هم چون عبدالله نوری، محمد موسوسی خوئینی، محسن کدیور، محمد مجتهد شبستری، جواد اکبرین و ... را محاکمه کرده است.

چرا کسی از اعتصاب صنف پارچه فروشان حمایت نمی کند؟


بیش از دو هفته است که از اعتصاب صنف پارچه فروشان بازار تهران می گذرد. به علت سانسور غالب بر مطبوعات و جلوگیری از انتشار اخبار توسط گزمه های حکومتی، کمتر کسی از این اعتصاب مطلع است. همچنین است اخبار اعتصاب کارگران و کارکنان کارخانه ها و واحدهای صنفی و تولیدی که یا بیکار شده اند و یا بدون دستمزد مانده اند و گوشی شنوایی برای شنیدن خواسته های آنان وجود ندارد. اگر از یک طرف رژیم منحوس جمهوری اسلامی و دولت نظامی – امنیتی برکشیده رهبر آن سعی می کنند تا آرامش گورستانی را بر کشور حاکم کنند، از سوی دیگر کسانی که به اینگونه اخبار دسترسی دارند نیز به دلایل مختلف از انتشار و علنی شدن آن خودداری می کنند.
اینگونه است که استبداد حکومتی بر رگ و پی جامعه مستولی می شود و می رود تا هرگونه تلاش و کوششی برای احقاق حق و حقوق خود را از عاقبت آن پرهیز دهد و کسان بسیاری را سر به زیر کند.
رژیم جمهوری اسلامی یک رژیم استبدادی مذهبی است. هرگونه تلاشی برای رویارویی با این حکومت، به عنوان سر برنتافتن جامعه به قید و بندهای آن باید تلقی گردد. دولت نظامی – امنیتی حاکم نه تنها حاصل یک تقلب بزرگ در سیستم فاسد حکومتی است، بلکه حاضر به پاسخگویی به مردم در مورد هیچ کدام از کرده های خود نیست. چنین رژیمی و دولت حاکم آن هرگز مشروعیت ندارد و به عنوان ابزار سرکوب مردم باید برچیده شود.
پرداختن هرگونه مالیات به چنین حکومتی به گونه ای همدستی با سرکوبگران مردم و تقویت بنیان مالی آن است. دولت نظامی امنیتی نه تنها به اعتراض صنف پارچه فروشان تهران که چرا مالیات بر ارزش افزوده را 29 درصد کرده، پاسخی نمی دهد، بلکه اعتراضات کارگران و کارکنانی که بیکار یا بی حقوق و دستمزد شده اند را با مشت آهنین سرکوب می کند.
باید جلوی سانسور اخبار اعتراضات مردمی توسط دستگاه داغ و درفش رژیم را گرفت. باید از اعتراضات و اعتصابات هر بخش یا صنف جامعه برای احقاق حقوق خود، حمایت کرد. باید اخبار این اعتراضات را در سطحی وسیع پخش کرد و سد سانسور حاکم بر جامعه را شکست.
اعتراض، حق اصناف، اقشار، گروه ها و بخشهای مختلف جامعه است. جلوگیری از پخش اخبار اعتراضهای آنان و بایکوت خبری اقشار مختلف اجتماع، همدستی با عوامل حکومت و همراهی با سرکوبگران مردم است.
http://www.parsdailynews.com/87702.htm
http://parsdailynews.com/87688.htm
نویسنده:جعفر پویه
 

چهل ویک زندانی سیاسی سابق خطاب به احمد شهید: حاضریم تجربیات خود از زندانهای ایران را در اختیار شما قرار دهیم
بیش از ۴۰ تن از فعالان سیاسی و دانشجویی که در چند سال گذشته زندان های جمهوری اسلامی را تجربه نموده اند با نگارش نامه ای خطاب به گزارشگر ویژه سازمان ملل، آمادگی خویش را برای کمک رسانی به وی در زمینه "وضعیت حقوق بشر ایران" اعلام نموده و خاطر نشان ساخته اند که " آماده ایم درهر دادگاه درباره تجربه خود از زندان گواهی و مشاهدات و تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهیم"

به گزارش دانشجونیوز، این زندانیان سیاسی سابق که تصمیم سازمان ملل در تعیین گزارشگر ویژه برای ایران را ستوده اند، و خطاب به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل نوشته اند که "موارد زیر پا نهاده شدن حقوق بشر درایران را بی درنگ و بصورت پیگیر و بی وقفه بررسی کنید تا از بروز چنین ضایعه های اندوهناک انسانی پیشگیری شود."
متن کامل این بیانیه که در اختیار دانشجونیوز قرار گرفته به شرح زیر است:
جناب آقای احمد شهید
گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
با عرض سلام
ما امضا کنندگان این نامه ، زندانیان سیاسی پیشین درایران ، از طیف های گوناگون،مصرانه توجه سازمان ملل متحد را به نقض گسترده حقوق بشر درایران جلب می کنیم.ما بخصوص ازشما می خواهیم به دقت بدرفتاری با زندانیان سیاسی درسرتاسر ایران را مورد توجه قرار دهید، چون درنبود هر نوع قانون درارتباط با جرم سیاسی، با زندانیان سیاسی رفتاری غیر انسانی صورت میگیرد.

بیانیه جمعی از دانشجویان در بیست وشش واحد دانشگاه آزاد: دانشگاه نه تنها پادگان نیست که حوزه علميه هم نیست
جمعی از دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد، با صدور بیانیه ای اظهارات اخیر عبدالله جاسبی، رییس دانشگاه آزاد را محکوم کردند.
به گزارش دانشجونیوز، دانشجویان در بخشی از بیانیه خود ضمن محکوم کردن اظهارات رییس دانشگاه آزاد، گفته اند: "اخیرا ریاست مادم العمر!!! دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر عبدالله جاسبی بر اینکه دانشگاه آزاد در تفکیک جنسیتی و جدا سازی دختران و پسران در دانشگاه پیش گام بوده است تأکید و افتخار ورزیده اند. همچنین به اینکه در پذیرش دانشجویان، به نفع بسیجی ها تبعیض قائل شده اند اعتراف نموده اند و از تبدیل بر خی از واحد های دانشگاهی به گورستان و سوء استفاده ابزاری از شهدا به نیکی یاد کرده اند."
در بخش دیگری از این بیاینه آمده است: "دانشگاه نه تنها پادگان نیست که حوزه علميه هم نیست. حال که نتوانسته اید دختران را در پستوی خانه نهان کنید با افکار تاریخ مصرف گذشته خود می خواهید حضور نیمی از جمعیت این کشور را در دانشگاه ها محدود کنید."
این دانشجویان در پایان ضمن محکوم کردن اظهارات عبدالله جاسبی، اعلام کرده اند که اجازه اعمال تبعیض و تفکیک جنسیتی در دانشگاه را نخواهند داد: "در پایان ما جمعی از دانشجویان واحد های مختلف دانشگاه ازاد ضمن محکوم کردن شدید اظهارات اخیر شما اعلام می داریم نخواهیم گذاشت افکار قرون وسطایی و طالبانی در دانشگاه آزاد پیاده شود و در جهت برابری جنسیتی و رفع هر گونه تبعیض و تفکیک جنسیتی در محیط های دانشگاهی و همچنین در کشور عزیزمان ایران کوشا خواهیم بود."
متن کامل این بیانیه در ادامه آمده است:
« به نام یگانه خالق آزادی»

یادبود روز آزادی وبلاگ‌نویسی که در زندان جان داد

اربراین «فیس‌بوک» در یادبود خاطره‌ی میرصیافی که در زندان کشته شد، صفحه‌ی فیس‌بوک ویژه‌ی او راه انداخته‌اندامیدرضا میرصیافی، وبلاگ‌نویس ۲۸ ساله‌ای بود که در زندان اوین جان داد. اگر او زنده بود، همین روزها دوران حبسش تمام می‌شد. برای اولین‌بار جزئیات مرگ او در صفحه‌ی «فیس‌بوک» یادبودش منتشر شده است.

سوم اردیبهشت ماه ۱۳۸۷، امیدرضا میرصیافی، وبلاگ‌نویس که وبلاگ «روزنگار» را با محتوایی بیشتر فرهنگی و گاه سیاسی می‌نوشت، دستگیر شد. میرصیافی ۴۱ روز بعد از بازداشت، با وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. آبان ماه همان سال از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه زندان، و به اتهام توهین به آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله خمینی به دوسال حبس محکوم شد و برای اجرای حکم راهی زندان اوین شد.
نزدیک به چهارماه بعد، در ۲۸ اسفندماه ۱۳۸۷، امیدرضا میرصیافی در زندان اوین درگذشت و نام او در جهان به عنوان اولین وبلاگ‌نویسی که در زندان‌های نظام‌های سرکوب‌گر جان خود را از دست داد، به ثبت رسید. امیدرضا میرصیافی هنگام مرگ، ۲۸ ساله بود و «مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» در گزارشی که از مرگ وی منتشر کرد، علت مرگ را «عدم دریافت کمک‌های پزشکی لازم و فشارهای روانی زندان» اعلام کرد.
سازمان «گزارشگران بدون مرز» در بیانیه‌ای که به دلیل مرگ میرصیافی منتشر کرد، نوشت:« با توجه به اطلاعاتی که ما در تحقیقات و گفت‌وگوهای خود با خانواده امید‌رضا میرصیافی به دست‌ آورده‌ایم، تناقضات و نشانه‌های اهمال‌کاری جدی میان اسناد رسمی  بازداشت‌گاه اوین، بیمارستان لقمان حکیم و پزشکی قانونی درباره ساعت انتقال به بیمارستان و ساعت فوت امیدرضا میرصیافی وجود دارد.»
 این سازمان مدافع حقوق روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران در سراسر جهان، خواهان آن شده بود که گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل به ایران اعزام شود و درباره‌ی پرونده‌ی مرگ مشکوک میرصیافی تحقیق کند. خواسته‌ای که مثل بسیاری دیگر از درخواست‌های مشابه سازمان‌های حقوق بشری از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، نادیده گرفته شد.

«من امیدرضا میرصیافی هستم!»

۱۳۹۰ مرداد ۲۰, پنجشنبه

عدم توجه دادگاه اسلامی به پرونده دختر ربوده شده مسیحی

.


نخستین پادرمیانی " اتحاد اقلیت های پاکستان " در پرونده دختر  مسیحی کاتولیک ربوده شده كه به زور  توسط ربایندگانش مسلمان شده است در دادگاه بی نتیجه ماند.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران " محبت نیوز " به نقل از " Fides " ، "  فرح حتیم  " ، دختر مسیحی پاکستانی نه تنها مجبور به پذیرش اسلام شده بلکه به زور به مردی در شهر ذیهان در پنجاب به همسری داده شده است.
اتحاد تمامی اقلیت های پاکستان یا APMA از دستاورد های شهباز بهاتی ، وزیر مسیحی و مشهورترین سازمان مدنی و حمایتی برای اقلیت های این کشور است. منابع آگاه خبر داده اند که پرونده فرح یکی از 700 پرونده ی ربوده شدن دختران مسیحی و اجبار آنها به مسلمان شدن و ازدواج با مسلمانان است که هر ساله در پاکستان اتفاق می افتد. به همین خاطر هم هست که " پاول بهاتی " ، رئیس سازمان APMA و مشاور مخصوص نخست وزیر در امور اقلیت ها خود را درگیر این پرونده کرده است.
تیمی از وکلا و مسئولین APMA توجهشان را در چند روز اخیر به این پرونده جلب کرده اند تا بتوانند جلسه ای تشکیل دهند تا دختر با والدین اصلی خود ملاقات کند و از سلامت جسمی و ذهنی و وضعیت روحی فرح اطمینان حاصل کنند و از همه مهم تر واقعن بفهمند که آیا دختر می خواهد خانواده مسلمانی را که اکنون نزد آنهاست ترک کند یا نه.
یکی از اعضای APMA گفت : " ما از طریق مقامات مسئول تقاضای ملاقات با فرح کردیم. خانواده مسلمانی که فرح را به مردی مسلمان داده اند می گویند که او از وضعش راضی است. اگر از سخنانشان مطمئنند و راست می گویند چرا نمی گذارند خانواده اش و وکلا او را ببینند و این را از خود او بشنوند؟ این موضوع ما را بسیار به شک انداخته است. "

نامه ی جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب به آیت اله خامنه ای

به نام یزدان پاک 

خبر داری از خسروان عجم                   که کردند بر زیر دستان ستم؟
نه آن شوکت و پادشاهی بماند                نه آن ظلم بر روستایی بماند
خطا بین که بر دست ظالم برفت             جهان ماند و او با مظالم برفت
خنک روز محشر تن دادگر             که در سایه عرش دارد مقر
چو خواهد که ویران شود عالمی             کند ملک در پنجه ظالمی 


آقای علی خامنه‌ای
ما دانشجویان دانشگاه آزاد - تهران جنوب قصد داریم با توجه به فرا رسیدن ماه میهمانی خدا چند نکته را به عرض مردم سبز و متمدن ایران زمین برسانیم تا بیش از پیش ماهیت ریاکارانه و دروغین شما را آشکار نماییم .
بارها و بارها شنیده‌ایم که شما از عدل علی(ع) و حکومت الهی دم زده‌اید . امام علی(ع) احقاق حقوق مردم را یک رویه‌ای عادلانه و از وظایف حاکم اسلامی می‌داند و در این رابطه می‌فرماید: عدل، زیبائی و جمال حاکمان است (غرر الحکم، ص 
۵۰).
در جای دیگر آن حضرت می‌فرماید : زیبایی سیاست، رعایت عدالت در حکومت است (غرر الحکم، ص 
۱۶۵).
آقای خامنه‌ای ! آیا به راستی شما در طول دوران زمامداری خویش عدالت را رعایت کرده‌اید؟!! اگر چنین است آیا سهم ما یا سایر مردم ایران از نفت و گاز و منابع ملی ایران با خود شما ، فرزندان شما ، محمود احمدی‌نژاد و پسرانش ، اکبر هاشمی‌رفسنجانی و فرزندانش ، احمد جنتی ، احمد خاتمی ، محسن قرائتی ، غلامعلی حدادعادل ، علی لاریجانی و برادران و فرزندانشان ، حبیب‌اله عسگراولادی‌تازه مسلمان و سایر مسئولان رژیم جمهوری اسلامی برابر است؟!!
چرا حق جوانان و نوجوانان ایرانی که بایست صرف آبادانی ایران ، اشتغالزایی و ... گردد صرف عملیات تروریستی در عراق ، افغانستان ، لبنان و کشتار مردم سوریه و لیبی می‌شود .
آقای خامنه‌ای! ثمره رژیم جمهوری اسلامی در طول ٣
۲ سال که از عمر آن می‌گذرد چه بوده است ؟! آیا رژیم جمهوری اسلامی جز فقر ، فساد ، ترور ، قتل عام ، تجاوز ، اعدام ، انحطاط اصول اخلاقی و انسانی ، زندان ، فحشا ، نکبت و بدبختی برای مردم ایران ارمغان دیگری داشته است !!!
مسئول تمامی این فجایع شما هستید که خود را ولی فقیه می‌دانید در حالیکه اگر اصل ولایت فقیه را بر فرض محال مشروع و درست بدانیم اصولاً شما صلاحیت احراز این مقام را از لحاظ جسمی و روحی و اخلاقی و دینی ندارید .
در رژیم جمهوری اسلامی که بنیاد آن براساس تزویر و دروغ و ترور و تجاوز بنا نهاده شده کجا می‌توان درستکاری ، عدالت و صداقت را یافت . 

همه دیکتاتورها از شبکه‌های مجازی می‌ترسند

article picture


«رژیم نگران آن است که شبکه‌های اجتماعی مجازی، در آستانه انتخابات مجلس فعال شوند و در این فضا، جوانان را به حرکات اعتراضی و افشاگرانه ترغیب کنند.»
جمهوری اسلامی نگران «غائله آفرینی» شبکه‌های اجتماعی ....
وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی سرویس‌های جاسوسی خارجی را متهم کرد که می‌خواسته‌اند از طریق شبکه‌های اجتماعی در آستانه انتخابات مجلس غائله‌آفرینی‌کنند. وی تصریح کرد که "جاسوسان آمریکا" شناسائی شده و ضربه خورده‌اند.
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، قبلا اعلام کرده بود که قرار است در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی ترورهائی در ایران انجام شود. وی روز چهارشنبه (۱۰ اوت، ۱۹ مرداد) در جمع خبرنگاران اظهارات پیشین خود را نفی کرد و گفت:«گفته بودم همانطور که در انتخابات ۸۸ دیدیم، سرویس‌های جاسوسی دشمنان از طریق شبکه‌های اجتماعی به دنبال ایجاد غائله هستند. ما جاسوس‌های آمریکائی را شناسائی کرده ایم و به آن‌ها ضربه زده‌ایم. آن‌ها ضربه‌های دیگری نیز خواهند خورد.»


«طرح خلع لباس روحانیون فتنه‌گرآماده شده است »

article picture


«خلع لباس روحانیون اصلاح طلب» در دستور کار نهادهای حکومتی ایران
یکی از وبسایت های نزدیک به سپاه پاسداران حکومت ایران از از طرح امنیتی برای «خلع لباس» روحانیون اصلاح طلب خبر داده است.
سایت جوان‌آنلاین به نقل از کلمه نیوز از طرحی خبر داد که براساس آن برخی از روحانیون اصلاح‌طلب چون، «سیدمحمد خاتمی، مجید انصاری، اسدالله بیات، ابطحی، موسوی‌لاری، موسوی‌خوئینی‌ها و...» خلع لباس خواهند شد.
به گزارش دانشجونیوز، این سایت نوشته است: «شنیده شده که چندی پیش در یکی از نهادها طرحی مبنی بر خلع لباس روحانیون فتنه‌گرآماده شده است».
در ادامه این وبسایت نزدیک به مقامات امنیتی حکومت ایران اضافه کرده که «این طرح فعلا در مرحله بررسی بیشتر توسط برخی مقامات قرار دارد»

افشاگری ورزشکاران ملی‌پوشی که به‌تازگی از جهنم رژیم گریخته اند

article picture


«آموزش ورزش‌های رزمی به لباس‌شخصی‌ها برای برخورد با مردم»
گفته‌های ورزشکاران ملی‌پوشی که به‌تازگی ایران را ترک کرده و به کشورهای اروپایی پناهنده شده‌اند چنان برمی‌آید که نیروهای بسیج و لباس‌شخصی و در راس آن‌ها سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در صدد تربیت مربی برای آموزش فنون رزمی به نیروهای خود هستند. سپاه این مربیان را در میان ملی‌پوشان این رشته‌ها جست‌وجو می‌کند.
احمد فولادی‌زاده یکی از این ورزشکاران است که دو ماه پیش ایران را ترک کرده و به سوئد پناهنده شده است. او در گفت‌و‌گو با رادیوفردا از سابقه ملی‌پوشی خود و پیشنهاد سپاه پاسداران برای آموزش نیروها برای سرکوب معترضان در ایران می‌گوید.

تجمع کارگران فولاد میبد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه

article picture


تعدادی از کارگران فولاد میبد با تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان خواهان حقوق معوقه شان شدند. از حدود 10 ماه پیش که این کارخانه تعطیل شده است، هیچ حقوق و مزایایی نگرفته‌اند.
پارس دیلی نیوز: به گزارش آفتاب، این افراد سه روز متوالی است که به نمایندگی از 500 نفر از کارگران شرکت فولاد میبد تجمع می‌کنند.
مسئولان میبد علت تعطیلی و بحران در شرکت فولاد میبد را ناتوانی بخش خصوصی که اکنون 46 درصد شرکت را دراختیار دارد، می‌دانند.
متاسفانه هنوز بعد از پی گیری‌های زیادی که از سوی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و جلسات متعددی که دراین زمینه با بخش خصوصی و سازمان خصوصی‌سازی در فرمانداری میبد تشکیل شده‌، برای راه‌اندازی مجدد و پرداخت حقوق کارگران این شرکت نتیجه‌ای گرفته نشده است‌.
شرکت فولاد میبد سال 83 در جنوب غرب شهرستان میبد آغاز به کار کرد‌. این شرکت سالانه 300 هزارتن چدن خاکستری برای بازارهای داخلی فولاد مبارکه‌، ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان و 72 هزار تن محصول به کشورهای کره جنوبی‌، تایلند و چین تولید می‌کرد.

برخوردهای غیر انسانی مامورین رژیم فقیه با خانواده های زندانیان سیاسی

article picture

برخوردهای غیر انسانی و توهین آمیز مامورین زندان با خانواده های زندانیان سیاسی

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" برخورد وحشیانه و بازرسیهای توهین آمیز خانواده های زندانیان سیاسی توسط مامورین زندان که قصد ملاقات کابینی با عزیزان خود داشتند.
روز پنجشنبه 20 مرداد ماه خانواده های زندانی سیاسی که برای ملاقات کابینی با عزیزانشان در سالن ملاقات زندان گوهردشت کرج در انتظار بسر می بردند. حوالی ساعت 09:45 به آنها گفته شد که باید سالن ملاقات زندان را برای حفظ جانشان ترک کنند. متعاقب آن و تحت این بهانه خانواده های زندانیان سیاسی را به مدت 2 ساعت مورد بازرسی بدنی توهین آمیز و اذیت وآزار قرار دادند.این بازرسیها تا حوالی ساعت 11:00 ادامه داشت.
خانواده های زندانیان سیاسی نسبت به رفتار و برخوردهای وحشیانۀ مامورین زندان اعتراض کردند و خواستار متوقف کردن رفتارهای بیشرمانۀ آنها شدند.هدف از این برخوردهای وحشیانه مورد اذیت وآزار قرار دادن خانواده های زندانیان سیاسی است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، برخوردهای وحشیانه و زننده تحت عنوان بازرسی خانواده های زندانیان سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه به ایران برای دیدار با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها و تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و ارائۀ آن به سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
20 مرداد 1390 برابر با 11 اوت 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

پاسدارنقدی : آماده ایم پاسداران صلح به لندن اعزام کنیم !(برای ساخت کهریزک؟)

article picture


پاسدار بسیجی نقدی گفت: گردان‌های عاشورای بسیج آماده‌اند به عنوان نیروی پاسدار صلح به لندن اعزام شوند.


به گزارش سایت حکومتی امنیتی فارس ، پاسدار نقدی ، با انتقاد شدید از دزد و غارتگر خوانده شدن معترضان در انگلستان توسط مسئولین این کشور، گفت: با کمال تاسف، جنایت ها و خشونت های رژیم مستبد پادشاهی انگلیس علیه محرومان این کشور با شدت ادامه دارد و نه تنها نصایح دلسوزان در رفتار و عملکرد مسئولین و پلیس سرکوب گر این رژیم هیچ تاثیری ندارد، بلکه شاهد این هستیم که محرومان این کشور، مشتی دزد و غارتگر لقب می‌گیرند.

وی با ادعای فضای بسته و امنیتی شهرهای انگلستان گفت: و معلوم نیست با وجود چهار میلیون و ششصد هزار دوربین مدار بسته در این کشور که فقط یک میلیون آن در شهر لندن است چرا نمی تواند این دزدها را شناسایی و دستگیر کند؟

بمب باران و کشتن مردم بی دفاع، آتش زدن باغها وآواره کردن مردم بی دفاع کرد را محکوم است.VVMIran
Vereinigung zur Verteidigung der Menschenrechte im Iran e.V.
Postfach 52 42
30052 Hannover
Tel.: +49 511 44 04 84    
Fax: +49 511 26173 76

ماده ی 3 اعلامیه ی جهانی حقوق بشر:
هر کس حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و هیچ کس نمی تواند و نباید بتواند این حق حیاتی و اساسی را سلب کند.

بمب باران و کشتن مردم بی دفاع، آتش زدن باغها وآواره کردن مردم بی دفاع کرد را محکوم است.
انسان های آزاده و آزادیخواه
دولت جمهوری اسلامی ایران ناقض دائمی و برنامه ریزی شده حقوق انسانی خصوصا در برخورد با اقوام و ملل ایرانی است و هر از گاهی به بهانه های مختلف اقوام و ملل ایرانی را آماج حملات وحشیانه خود قرار میدهد و عده ای را به خاک و خون کشیده و یا راهی زندان میکند.
این بار دولت جمهوری اسلامی به منطقه کردستان حمله کرده و تعدادی از هموطنان بی دفاع کرد را در منطقه کشته و دهها تن دیگر را مجروح و صدها تن را بی خانمان نیزکرده است.
از این رو کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی خشونت و استفاده از آن در هر شکلش و با هر هدف و منظوری، در هرجا که باشد اقدامی نا موجه و غیرقابل توجیه میداند، و بعنوان یک نهاد حقوق بشری  اینگونه اعمال را محکوم می نماید .
325
کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی
کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

بازداشت سه دانشجوی مهابادی در سردشت
سه دانشجوی اهل مهاباد توسط نيروهای امنيتی بازداشت و روانه زندان شدند.
به گزارش آژانس خبری موکريان سه دانشجوی مهابادی به نام های سليمان وحيدی نيا، علی نادری و ناصر آمان حدود يک ماه پيش از طرف نيروهای امنيتی در سردشت بازداشت و به زندان مهاباد مننتقل شدند.
گفته می شود اتهام اين سه شهروند که مدتی از ايام بازداشت خود را در سردشت سپری نموده اند، امنيتی اعلام شده است.

انتقال یکی از زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ به سلول انفرادی


محمد ابراهیمی، از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین، جهت بازجویی‌های جدید به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ منتقل شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی اینکه هفته گذشته، مسئولان امنیتی زندان اوین ضمن تهدید محمد ابراهیمی به بازگرداندنش به سلول انفرادی و آسایشگاه امین آباد سعی در تفهیم اتهامات جدیدی به وی داشتند، وی به بند ۲۰۹ منتقل شد.
محمد ابراهیمی در ۲۲ آذر سال گذشته بازداشت و بیش از ۷ ماه را در سلول‌های انفرادی و چند نفره ۲۰۹ و ۲۴۰ گذرانده و به دلیل فشارهای وارده در طول بازداشت به مدت یک ماه به آسایشگاه روانی امین آباد منتقل شد.
اتهام این فعال سیاسی اطلاح طلب که از حامیان میرحسین موسوی نیز محسوب می شود، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور عنوان شده است.
هم چنین همسر آقای ابراهیمی نیز چندی پیش مورد بازجویی قرار گرفته و تهدید به بازداشت شده است.
گفتنی ست که ماه گذشته پدر این زندانی سیاسی در گذشت اما به رغم تلاش های صورت گرفته از سوی خانواده، با مرخصی وی موافقت نشد. 

محکومیت چهارتن از متهمان تجاوز گروهی در خمینی‌شهر به اعدام در ملاءعام
رای دادگاه تجاوز گروهی به تعدادی از زنان در خمینی‌شهر اصفهان صادر شد و به موجب آن چهار نفر از متهمان اصلی این پرونده محکوم به اعدام در ملاءعام شدند.

صبح امروز پنجشنبه انصاری رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: "مطابق رای صادره برای متهمان حادثه خمینی شهر اصفهان متهمان ردیف اول تا هشتم، با اتهام ۱- مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه نسبت به شش نفر خانم، ۲- حبس غیرقانونی نسبت به هشت نفر آقا، ۳- ایراد ضرب و جرح عمدی نسبت به کلیه شکات که ۱۴ نفر هستند، ۴- سرقت مقرون به آزار، ۵- زنای به عنف و اکراه، متهم شده‌اند."