۱۳۹۰ بهمن ۱۵, شنبه

روباه مکار رفسن جانی:حضور مردم پس از گذشت ۳۲ سال نشانه عشق به رژیم است

article picture
آخوند مکار ، دزد و جنایتکار ، هاشمی رفسن جانی ، خواسته است که برنامه‌های تبلیغی رژیم اشغالگر اسلامی در سالگرد انقلاب ننگین مانند ماکت‌های مقوایی که به گفته وی " می‌تواند مورد اعتراض مردم و سوءاستفاده دشمنان نیز قرار گیرد،نباشد."
به گزارش ایلنا ، وی گفت: حضور حماسی و همه‌جانبه تمامی آحاد مردم در این راهپیمایی که مورد تاکید خامنه ای در خطبه‌های نماز جمعه نیز قرار گرفت، حاکی از عمق عشق و وفاداری مردم به انقلاب و نظام اسلامی است و اثبات می‌کند که تفکر انقلابی مردم پس از گذشت ۳۲ سال از انقلاب اسلامی همچنان با طراوت ماند و کهنه نشده است.
این آخوند جنایتکار، این روباه مکار از مردم خواسته که در سالگرد ویرانی ایران در راهپیمایی دهه سیاهی، تباهی و نابودی کشور شرکت کرده تا این جانیان اشغالگر با اتکا به حضور مردم به رژیم ننگین خود مشروعیت دهند.

یک زندانی سیاسی در زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زد

article picture

یک زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه از سه روز پیش در اعتصاب غذا بسر می برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از ارومیه، جعفر افشاری زندان سیاسی که اخیرا از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به ۵ سال حبس تعزیری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبعید به زندان ارومیه محکوم شده است.
در اعتراض به حکم صادره و عدم در اختیار قرار دادن دادنامه جهت اعتراض به حکم صادره از سه روز پیش در بند ۱۲ زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا زده است.
گفتنی است دو برادر این زندانی به نام حبیب افشاری و علی افشاری از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده است و مادر ایشان نیز در پی دریافت خبر صدور حکم اعدام دچار حمله قلبی شده و جانباخته است.

تحريم های تازه عليه شرکت کشتيرانی نفت جمهوری اسلامی

article picture

اعضای سنا و مجلس نمايندگان کنگره آمريکا روز پنجشنبه در کميته های ويژه خود، بر سر تحريم های بيشتر عليه جمهوری اسلامی و نيز توضيح و شهادت در مورد فعاليتهای رژیم ايران در آمريکای لاتين، جلسه داشتند.
روز چهارشنبه نيز در محل ساختمان کنگره آمريکا گروهی از شخصيتهای دمکرات و جمهوريخواه و مستقل در جلسه ای گزارش خود را از راهکارهای فراحزبی در ارتباط با جمهوری اسلامی برای توصيه به رييس جمهوری آمريکا، ارائه کردند.
به گزارش صدای آمریکا ، کميته بانکی سنای آمريکا روز پنجشنبه تحريم های تازه ای را عليه شرکت کشتيرانی نفت جمهوری اسلامی و بمنظور فشار بر رژیم ايران، مورد تصويب قرار داد.
شرکت کشتيرانی نفت جمهوری اسلامی ناوگانی مرکب از ۳۹ تانکر نفتکش ايران است که در آبهای بين المللی فعاليت ميکند و نه تنها نفت ايران را حمل ميکند بلکه از فرصتهای شبکه تجاری بنادر اروپا و خاوردور بهره ميبرد و تحريم آن برای جلوگيری از معاملات نهادهای جهانی با آن است که مظنون به ارتباط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی است؛ البته مقامات اين شرکت چنين ارتباطی را انکار ميکنند.
در همين حال بسياری از مقامات و شخصيتهای فراحزبی و مستقل و مقامات پيشين ميگويند رويکردهای بسياری در قبال ايران آزمايش شده و برغم تحريمهای سخت، جمهوری اسلامی همچنان يکی از جدی ترين تهديدهای امنيت ملی در برابر آمريکا، باقی است.

آخرین خبرها از حمله نیروهای امنیتی به منزل شهروندان بهائی ساکن شیراز
کمیته گزا
رشگران حقوق بشر -
صبح جمعه 14 بهمن ماه نیروهای امنیتی در یک اقدام هماهنگ و هم زمان، با حمله به منزل بیش از 30 تن از شهروندان بهائی ساکن شیراز بیش از 11 نفر را بازداشت کرده اند.
بر اساس این گزارش، پیام تسلیمی، مژده فلاح، مژگان عمادی، نیما دهقان، سینا ساریخانی، یکتا فهندژ، سام جابری، فائزه تشکر، نورا فلاح و ژینوس فنائیان بازداشت شده اند.
هم چنین منزل تعداد دیگری از بهائیان از جمله مهران پیمانی، ماندانا کمالی، یکتا فهندژ، ایمان رحمت پناه، طاهره نوروزی، سیما سبتو و سعید دهقان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و تعدادی از وسایل شخصی ایشان از جمله کامپیوتر، سی‌دی، عکس و کتاب ضبط شد. برخی از این افراد از جمله رزیتا اسلامی، ایمان رحمت پناه، فرید عمادی و سعید دهقان برای روز شنبه 15 بهمن به پلاک 100 شیراز احضار شده اند.
ژینا دهقان دختر 9 ماهه ژینوس فنائیان نیز در میان افراد بازداشتی بوده است. تمامی این افراد به بازداشتگاه پلاک 100 شیراز منتقل شده اند.
این در حالی است که فائزه تشکر، نورا فلاح، ژینوس فنائیان و ژینا دهقان هر چهار نفر روز قبل ساعت 7 عصر به منزل بازگشته‌اند تا در صورت احضار مجدد مامورین خود را معرفی نمایند.
این حملات بین ساعت 7 الی 12 صبح روز جمعه رخ داده ‌و در چند مورد عملکرد و رفتار مامورین بسیار خشن و همراه با ضرب و شتم بوده است.
در لیست اولیه بازداشت ها نام بیژن فلاح به عنوان یکی از افراد بازداشتی ذکر شده بود که بنا به اطلاعات رسیده از منابع موثق، این شخص بازداشت نشده است.

جلوگیری از دفن جسد یک شهروند بهائی دیگر، این بار در تبریز
جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی_بخش حقوق بشر - مسئولین گورستان عمومی تبریز از دفن یک شهروند بهائی به نام خانم چرخی در این گورستان جلوگیری کردند.

به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی در بخش حقوق بشر، بستگان و نزدیکان خانم چرخی روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه ۹۰ برای ادای آیین دفن و کفن وی به محل  قبرستان عمومی تبریز مراجعه کردند که مسئولین این گورستان اعلام داشتند "از سوی دولت به آنها دستور داده شده است دیگر اجازه دفن و خاکسپاری به بهائیان داده نشود."
بنا به گزارشات رسیده، تا به امروز اجازه دفن این شهروند بهائی صادر نشده است و وی در سردخانه این شهر نگهداری می‌شود.
لازم به توضیح است که در طول دو سال گذشته چندین بار از دفن جنازه های بهائیان در شهرهای مختلف از جمله نجف آباد و ویلاشهر اصفهان جلوگیری به عمل آمده است و شرط دفن این افراد، رضایت اطلاعات اعلام شده است. به بعضی از بستگان این متوفیان گفته شده است که آنها تنها می توانند جنازه را در یکی از شهرهای اطراف دفن کنند. این در حالی است که حداقل در یک مورد، ماموران امنیتی بدون اطلاع بستگان یکی از متوفیان شهر نجف آباد، جنازه را به اصفهان منتقل کرده و به خاک سپرده اند.
همچنین در طول سالیان گذشته بیش از ۲۰ بار قبرستان بهائیان در شهرهایی نظیر، نجف آباد اصفهان، سمنان و ساری خراب شده است.

تصاحب و تخریب منزل زندانی سیاسی ارژنگ داودی

article picture
تصاحب و تخریب منزل زندانی سیاسی ارژنگ داودی توسط یکی از عوامل وزارت اطلاعات
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"یکی از عوامل وزارت اطلاعات که منزل مسکونی زندانی سیاسی ارژنگ داودی را به دستور دفتر خامنه ای تصاحب کرده بود چند روزی است که مشغول تخریب آن می باشد.
منزل زندانی سیاسی اژنگ داودی که در پی دستگیری وی و به سرقت بردن اموالش توسط دفتر خامنه ای در اختیار تام یکی از عیادی وزارت اطلاعات قرارداده شده بود، در طی چند روز گذشته شروع به تخریب این منزل نموده اند و در حال خاک برداری و از بین بردن کامل آن هستند. فردی که منزل را تصاحب کرده و در حال تخریب آن می باشد زنی بنام سلطانی می باشد.

ری شهری مرد اول مواد مخدر

article picture
سپاه آنلاین:منابع اطلاعاتی سپاه آنلاین از وارد شدن دو هزار کیلوگرم کراک توسط آیت الله محمد ری شهری (حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب اسلامی، دادگاه انقلاب ارتش، وزیر اطلاعات و دادستان کل کشور و رئیس کنـونی مؤسسه فرهنگی دارالحدیث) به بازار سیاه پایتخت خبر میدهند.هفته گذشته دوهزار کیلو کراک توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر و سپاهیان مرزی کشف و ضبط شد که قبل از منهدم کردن این مواد افیونی توسط کارتلهای موادمخدر داخل سپاه به رهبری ایشان وارد چرخه گردش مواد مخدر تهران شد.
آیت الله محمد ری شهری
آیت الله محمد ری شهری(محمد درون پرور) با کم رنگ کردن نقشهای سیاسی خود در عرصه قدرت نظام به قاچاق مواد مخدر روی آورده است و با توجه به مصونیتی که حکومت اسلامی برای ایشان قائل شده است مبادلات کلانی را در این رابطه انجام میدهد و از این راه سود سرشاری عاید ایشان میشود.

شهروند جوان کرد بر اثر شکنجه جلادان خامنه ای کشته شد

یک جوان اهل سلماس که چند روز پیش توسط نیروهای نظامی رژیم جنایتکار خامنه ای بازداشت شده بود بر اثر شکنجه و ایست قلبی در زندان این شهر جان خود را از دست داد.
بنا به گزارش ارسالی "کردپا" از ارومیه، چند روز پیش یک جوان اهل سلماس از توابع ارومیه به نام ایرج فرزند اکرام 24 ساله توسط نیروهای نظامی بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد، اما پس از چند روز مسئولین زندان شهر سلماس به خانواده ی این جوان کُرد خبر میدهند که فرزندشان به دلیل مریضی جان خود را از دست داده است و برای تحویل جنازه وی به این زندان مراجعه کنند.
خانواده ی ایرج از سوی نهادهای امنیتی تهدید شدهاند که دلیل مرگ فرزندشان را فقط مریضی و ایست قلبی عنوان کنند و همچنین علت اصلی مرگ وی را مسکوت بگذارند.
به گفته ی یکی از نزدیکان این خانواده، مسئولین امنیتی به خانواده ی این جوان کُرد تذکر دادهاند که خبر مرگ وی بر اثر شکنجه نباید از هیچ رسانه ای منتشر شود در غیر اینصورت برایشان مشکل ایجاد خواهد شد.
تا کنون دلیل بازداشت این شهروند سلماسی از سوی نهادهای امنیتی و نظامی سلماس به خانوادهاش اعلام نگردیده است.
ایرج اهل روستای چهریق از توابع سلماس میباشد.

بازداشت مهدی کنجاره، وب نگار مقیم تهرانبه گزارش منابع خبری، در ادامه بازداشت ها و اِعمال محدودیت ها برای روزنامه نگاران، مهدی کنجاره، وب نگار و فعال مطبوعاتی، روز پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به محلی نامعلوم منتقل شده است.
بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی ظهر پنجشنبه با مراجعه به محل کار کنجاره، در حالیکه وی قصد خروج از آن محل را داشت، طی گفتگویی کوتاه، او را دستگیر و طبق گفته شاهدین و همکارانش، به زور سوار یک دستگاه اتومبیل سفید رنگ نموده و به محلی نامعلوم منتقل کردند.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، همچنین ماموران امنیتی، غروب همان روز، با مراجعه به منزل کنجاره، اقدام به ضبط برخی کتب، فیلم ها، وسایل و کامپیوتر وی نموده و ضمن توهین و ارعاب، به تفتیش کامل آن محل پرداختند.
بر اساس گزارش ها، مهدی کنجاره، وب نگار، مستندساز و گزارشگر آزاد برخی مطبوعات بوده و هنوز از دلیل دستگیری، ارگان بازداشت کننده، وضعیت و محل نگهداری وی خبری منتشر نشده است.
طی هفته های اخیر، مجددا گروهی دیگر از روزنامه نگاران، فعالان مطبوعاتی، وب نگاران، فعالان دانشجویی و همچنین کنشگران مدنی و برخی شهروندان، توسط نهادهای امنیتی و قضایی، مورد احضار، تهدید، بازداشت و ربایش قرار گرفته اند.
همچنین صدور و تایید احکام سنگین قضایی و اعدام برای وبنگاران، و تحت فشار قرار دادن آنها برای اعترافات تلویزیونی نیز، همچنان ادامه داشته است.

جمعی از معلمان کرمانشاهی دست به اعتصاب می‌زنند


 جمعی از معلمان استان کرمانشاه، در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان نسبت به رفع مشکلات مالی‌شان در روز شنبه، ۱۵ / ۱۱ / ۱۳۹۰ دست به اعتصاب خواهند زد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جمعی از معلمان کرمانشاهی با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به مدیر کل اداره‌ی آموزش و پرورش این استان اعلام کردند که امروز، شنبه به نشانه‌ی اعتراض دست به اعتصاب زده و از حضور در کلاس‌های درس خودداری خواهند کرد.
به گزارش هرانا، متن نامه‌ی مذکور به شرح زیر است:
مدیر کل محترم اداره آموزش و پرورش استان کرمانشاه
با سلام و عرض ادب
همانطور که مستحضر هستید حق التدریس همکاران شاغل فرهنگی مربوط به ماه‌های آذر و دی پرداخت نشده، با توجه به روند رو به رشد تورم که ساعتی در کشور ما رو به افزایش است و این امر موجب مشکلات عدیده مالی برای همکاران فرهنگی شده است، علارغم تماس‌های مکرری که همکاران با جناب عالی و دیگر روسای نواحی داشته‌اند چنین به نظر می‌رسد که گویا اراده‌ای از طرف مقام‌های بالا‌تر جهت رفع این مشکل وجود ندارد و هر روز با وعده و وعیدهای بی‌پشتوانه مواجه‌ایم.
لذا ما جمعی از فرهنگیان کرمانشاه اعلام می‌داریم که به نشانه اعتراض به بی‌توجهی مسئولان نسبت به رفع مشکلات مالی فرهنگیان در مورخ شنبه از حضور در کلاس‌های درس خود داری خواهیم کرد و اعلام می‌داریم که اگر این روند بی‌توجهی به خواست‌ها ادامه پیدا کند در آینده هم چنین مشکلاتی همکاران مواجه گردند به حرکتهای اعتراضی خود با قاطعیت ادامه خواهیم داد.
عدالت زیباست چو ز گفتار در آید
در فصل عمل لاف زدن بیهوده باشد
جمعی از فرهنگیان نواحی سه گانه کرمانشاه

گزارشی تکان‌دهنده از کودکان ایرانی در کشوراشغال شده ،اسلام زده و ملاخور شده ایران

article pictureکرایه، فروش و سوءاستفاده جنسی از کودکان کار
این بچه‌ها فقط ابزار هستند. با آنها پول مصرف مواد مخدر را درمی‌آورند، خیلی راحت بچه‌هایشان را به همدیگر قرض می‌دهند و حتی می‌فروشند.
قانون ، رضا جمیلی : کودکان کار؛ دو کلمه که وقتی در کنار هم می‌نشینند آهنگ بیان ترکیب آنها راحت و شیرین است، اما در میان ماشین‌های پشتِ چراغ‌قرمزها، در اتوبوس‌ها، مترو، خیابان‌ها و بسیاری جاهای دیگر تصاویر دل‌آزار و ناخوشایندی را به پیشِ چشم هر کدام از ما می‌تواند تصویر کند. این روزها تصور خیابان‌های بدون کودکان کار در شهری که زندگی می‌کنیم آرزو و خواستی است دور از دسترس.
اما این بچه‌های کم‌سن‌و‌سالی که با بسته‌های دستمال، آدامس، گردو، فال، جوراب و بسیاری جنس‌های کم‌ارزش و‌ بی‌ارزش دیگر وقتی بالِ پیراهن آدم را بگیرند ول‌کن نیستند و چه خریدار جنس‌هایشان باشیم چه نباشیم، در روز با آنها مواجه خواهیم شد، زندگی کودکانه‌شان چگونه است؟ از کجا می‌آیند، زندگی‌شان چگونه است، بازی و تفریحشان چیست؟ کجا مدرسه می‌روند، چرا و برای چه کسی کار می‌کنند؟
خیلی دور، خیلی نزدیک
مترو شوش، خیابان خیام جنوبی؛ کوچه‌های تنگ و باریکی که آدمی را از هیاهوی بارکِش‌ها و کارتن‌ها و فضای بازار جدا می‌کند و روی دیگری از زندگی در این محله را به نمایش می‌گذارد. در یکی از همین کوچه‌های تودرتو و بن‌بست، چند جوان دانشجو با حمایت جمعیت خیریه امام‌ علی‌(ع) بسیاری از این کودکان را گردِ هم آورده‌اند تا در دو اتاق کوچک اجاره‌ای مدرسه را تجربه کنند.

۱۳۹۰ بهمن ۱۴, جمعه

بازداشت گسترده و هم‌زمان تعدادی از بهاییان شیرازصبح امروز، ۱۴ بهمن‌ماه در بازداشتی گسترده تعدادی از شهروندان بهایی شهر شیراز با حضور مامورین امنیتی در منازلشان بازداشت شده‌اند.

نیما دهقان، مژده فلاح، مژگان عبادی، سام جابری، سینا ساریخانی، بیژن فلاح، ژینوس فنائیان نام ۷ نفر از این بازداشتیان است اما بنا بر گزارش‌های واصله تعداد بازداشتی‌ها بیشتر از این تعداد است.
پیش از این نیز در آذر ماه سال جاری افشین احسنیان، فرهام معصومی و وحدت دانا جهت اجرای حکم زندان خود راهی زندان شدند. در جریان فشار به دانشگاه علمی آزاد بهاییان BIHE در خرداد‌ماه نیز پنج نفر از بهاییان شیراز بازداشت و راهی زندان شده بودند.
به محض دریافت اخبار تکمیلی، این خبر تکمیل می‌شود.
کمیته گزارشگران حقوق بشر

محکومیت کامران رحیمیان و فاران حسامی به چهار سال حبس تعزیریتارنمای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی گزارش داده است که شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی این دو شهروند بهائی را به اتهامات مشابه “عضویت در جامعه بهائی”(ماده ۴۹۹) و “اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی”(ماده ۶۱۰) به چهار سال حبس تعزیری محکوم کرد.
کامران رحیمیان به همراه همسر خود فاران حسامی در تاریخ ۲۲ شهریور ماه امسال در پی احضار به شعبه پنج دادسرای اوین بازداشت شده بودند که خانم حسامی در اوایل آذرماه امسال با قید وثیقه آزاد شده بود.
کامران رحیمیان تا پیش از برگزاری دادگاه در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شده است و پس از برگزاری دادگاه به قرنطینه زندان رجائی‌شهر کرج منتقل شد. پیشتر نیز ۷ تن دیگر از مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان به این زندان منتقل شده بودند.
پیش از این، دادگاه هفت تن دیگر از مرتبطین با این دانشگاه به اتهام ماده ۴۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شده بود که این افراد در مجموع به سی سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.
چندی پیش ۲۵ سال از احکام صادره برای رامین زیبایی، کامران مرتضایی، فرهاد صدقی، نوشین خادم، محمود بادوام و ریاض سبحانی از دیگر مرتبطین با دانشگاه آنلاین بهائیان در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تایید شده بود. همچنین در چند هفته اخیر، وحید محمودی از دیگر  بازداشتی‌های یک خرداد که به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود، با تعلیقی شدن حکمش در شعبه ۵۴ شعبه تجدیدنظر، آزاد شد.

بازگشت مقوایی

درگیرها (۲۵۹)-بازگشت مقوایی
مردمک

امام باز هویدا شد !

article picture

امام راحل دگر باره هویدا شده !


اما حیف بد جوری شده ، امام مقوا شده !
آنکه هویدا بکشت ، باز هویدا شده
در روزگاری که همه چی کارتونی و مقوا شده !
از بس اوضاع قراشمیش شده !
امام سیزدهم هم یک پا مقوا شده !
در این مدت که این شده و آن شده
ناچار امام هم مقوا شده !
آنچه نبوده آن شده !
بیچاره امام مقوا شده !
دگر از بهر بازگشت اوضاع ؛ کمی دیر شده
زین سبب امام مقوا شده !
شیطان بزرگ به خلیج شده
از ترس امام هم مقوا شده !
ریال که ارزانتر از کاه شده !
بدنبال آن امام هم مقوا شده !
حال که پولی در بسات نیست و همه تاراج شده
امام هم از غصه مقوا شده !
گوییا تخت امامت خیس شده !
آنهم همچو امام مقوا شده !
میان احمدی و خامنه ای دعوا شده
زین رو امام مقوا شده !
از بس اوضاع وخیم و خر تو خر شده
بهر بهبود اوضاع امام بازگشته ، اما مقوا شده !

علی آشناگر

کاریکاتور:نیک آهنگ کوثر 

فراخوان به جامعه جهانی: اتخاذ مواضعی جدی‌تر در تضمین رعایت حقوق بشر در ایران

article picture
پاریس ١٤ بهمن ١٣٩٠ - «گزارش‌گران بدون مرز»، «فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر» و «جامعه دفاع ازحقوق بشر ایران»، جامعه جهانی را فرا می‌خوانند که در مذاکرات خود با با رژیم جمهوری اسلامی مواضعی جدی‌تر برای تضمین رعایت حقوق بشر در ایران اتخاذ کند. سازمان های مدافع حقوق بشر همچنین خواهان محکومیت صریح و علنی رفتار غیر قابل پذیرش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با زندانیان عقیدتی، روزنامه‌نگاران و شهروند وب‌نگاران هستند.
٨ بهمن ١٣٩٠ خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران خبر تائید حکم اعدام سعید ملک‌پور، طراح و برنامه نویس مقیم کانادا، را از سوی دیوان عالی منتشر کرد. در همان روز این خبرگزاری اطلاعیه‌ی «مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را نیز که " رضایت خود را" از صدور این حکم اعلام کرده بود، انتشار داد.
در هفته‌های اخیر احکام مرگ دو وب‌نگار دیگر وحید اصغری، و احمدرضا هاشم‌پور نیز از سوی دیوان عالی قضایی ایران تائید شده است و مهدی علیزاده وب‌نگار و طنز نویس، از سوی شعبه ١٥ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابولقاسم صلواتی به مرگ محکوم شده است.

رضا اسماعیلی، زندانی سیاسی به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد

article picture
رضا اسماعیلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان سلماس، از سوی دادگاه انقلاب خوی به اتهام محاربه، به اعدام محکوم شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا اسماعیلی (مامدی) فرزند توفیق ،۳۴ ساله و اهل روستای دریک از توابع شهرستان سلماس که در حدود پنج ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود؛ به اتهام "محاربه" از طریق "فعالیت تبلیغی و همکاری با یکی از احزاب کردی مخالف نظام" به اعدام محکوم شد.
آقای اسماعیلی که مدتی طولانی را در بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات شهرستان سلماس سپری نموده، هم اکنون در زندان این شهرستان به سر می‌برد.
بر اساس حکمی که هفته‌ی گذشته به این زندانی سیاسی ابلاغ شده است، متهم ۲۰ روز جهت اعتراض به حکم صادره مهلت دارد.
لازم به ذکر است که نامبرده ۲ سال پیش و در یک حادثه‌ی آتش سوزی (انفجارگاز) همسر و دو فرزند خود را از دست داده است.

وخامت وضعیت جسمی وانتقال زندانی کرمی خیر آبادی به بیمارستانوخامت وضعیت جسمی وانتقال زندانی کرمی خیر آبادی به یکی از بیمارستانها خارج از زندان

بنابه گزارشات رسیده به " فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" وخامت حال زندانی علیرضا کرمی خیرآبادی و انتقال او به یکی از بیمارستانهای خارج از زندان.
زندانی علیرضا کرمی خیر آبادی که مدتها است از ناراحتی حاد قلبی رنج می برد و از چند هفته پیش پزشکان بهداری به او اعلام کرده بودند که کارکرد قلب وی تا 25 در صد کاهش یافته است.
پزشکان بهداری زندان همچنین گزارش پزشگی را به دادستانی ارسال کرده بودند و اعلام کرده بودند که کارکرد قلب وی تا 25 درصد کاهش یافته است و به نقطۀ بسیار خطرناکی رسیده است و می بایست او در یکی از بیمارستانهای خارج از زندان بستری شود . اما عباس جعفری دولت آبادی مدتها است که از انتقال وی به بیمارستان جهت درمان خوداری می کند.
تا اینکه روز پنجشنبه 13 بهمن ماه وضعیت جسمی وی بسرعت به وخامت گرایید و با وضعیت وخیمی او را به یکی ار بیمارستانهای خارج از زندان منتقل کردند. از زمان انتقال وی تا به حال از وضعیت و شرایط او هیچ خبری در دست نیست.

موج بازداشتها در اهواز و قتل یک جوان زیر شکنجه


العربیه: موج جدید بازداشت ها در اهواز مرکز استان خوزستان و دو شهر حمیدیه و شوش بویژه میان فعالان فرهنگی و حقوق بشری آغاز شده است.
دو روز گذشته منابع حقوق بشری در اهواز گزارش دادند یک جوان 20 ساله به نام ناصر البوشوکه درفشان پس از شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز جان سپرده است.
این جوان عرب روز پنج شنبه 26 ژانویه 2012 در بازار نادری اهواز از توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده بود.‏
‏ او پس از دستگیری و انتقال به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اهواز ، روز دوشنبه 30 ‏ژانویه 2012 زیر شکنجه جان سپرده است.‏
پیش از این نیز یک فعال حقوق بشر اهوازی به نام رضا مغامسی در بازداشتگاه اداره ‏اطلاعات دزفول در نیز زیر شکنجه عناصر اطلاعاتی جمهوری ‏اسلامی ایران کشته شده بود.‏
بر اساس گزارشی که روز جمعه 3-2-2012 به دست العربیه.نت رسیده است نیروهای امنیتی ایران در استان خوزستان در دو روز گذشته به دلایلی نامعلوم اقدام به بازداشت دهها نفر کرده اند.
دستگیر شدگان شهر حمیدیه که در 25 کیلومتری شهر اهواز قرار دارد به ترتیب عبارتند از:
‏1- عيدان شاخی 37( ساله )- 2-خالد عبيداوی (25 ساله) 3-حسن عبيات 4-سيد فرج موسوی 5- محمد عدنان حلفی (26 ساله) 6- كريم مجید دحيمی 7- جمال نزال عبيات ‏8- جليل نزال عبيات 9- علي حيدری 10- هادي منابي ‏11- حيدر عبيداوی12- عباس ثامر
13- عدنان( عماد) ساعدی (25 ساله )14- ايوب ساعدی 23 ساله 15 – عدنان چلداوی( 26 ساله) 16- عادل چلداوی (23 ساله ).
در شهر اهواز: مجید باوی
اما دستگیر شدگان در شهر شوش نیز عبارتند از : 1- سجاد كعبی 2- احمد زغيبی 21 ساله 3- عثمان زغيبی ‏4- مهدي خسرجی 5-امير سرخی ‏6- جعفر كعبی7- كاظم دبات 8- جعجع چنانی9- مرتضی موسوی 10- فیصل دبات 11- کریم کعبی 12- عدنان زعیبی 13- مسلم مزرعاوی 14- مهدی نواصری 15- حسن نواصری 16- علی کنانی 17- ابراهیم حیدری 18- سالار عبیداوی 35 ساله 19- جاسم کعبی 20- احمد دبات ‏21- عاشور دبات 22- عادل دبات (20 ساله) 23- حمید کعبی (21 ساله) .
فعالان حقوق بشر در اهواز می گویند که شمار دستگیر شدگان بیش از این تعداد است اما تاکنون تنها نام این افراد به دسشان رسیده است.
بر اساس این گزارش تاکنون از سرنوشت بازداشت شدگان هیچگونه اطلاعی در دست نیست.‏

خون کولبران کرد و چشمان غمگین کودکانشان
شیرکو جهانی
(1)
بە ترانەی بە نام "نان" گوش سپردەام. این ترانەایست کە پیشتر با صدای  هنرمند "نجم الدین غلامی" سرودە شدە است، اما اکنون ترانە را با صدای هنرمند زن " سراپ سونمز" می‌شنوم. ترانەای کە با چنین جملاتی آغاز می‌شود:
من آن کسم کە هر روز
زندگی ام را می‌فروشم
بە خاطر خرید نان فردا
امروز نیز باز، از خانە بیرون آمدەام
آی زندگی، آی زندگی
تا زندگی ام را بفروشم
اما چە کنم کە صاحب نان، خریدارش نیست، خریدارش نیست..."

امروز نیز دوبارە سری بە تعدادی از سایت‌های کردی می‌زنم. باز هم اخبار کشتار کولبران و کاسبکاران کرد ! ریختن خون کولبران کرد، بخشی از زندگی عادی و کار روزانە پاسداران رژیم ایران است. در میان این کولبران و کاسبکاران، حتی کودکان زیر پانزدە و شانزدە سال و دانشجویان نیز بە چشم می‌خورند. بمباران و توپباران و دستگیری و شکنجە و اعدام از یک سو، و از سوی دیگر نیز کشتار کولبران و کاسبکاران ! بە یاد می‌آورم کە چند سال قبل هنگامی کە در زادگاهم شهر "مهاباد" زندگی می‌کردم، و هنوز آوارە غربت نگردیدە بودم، در منزل یکی از دوستان مبارزم مهمان بودم. بە برنامەهای یکی از شبکەهای ماهوارەای کردی نگاه می‌کردیم و وقت اخبار بود. مادر این دوست، هر بار با شنیدن اخبار رویدادهای خونین منطقە، تا مرز بیهوشی میرفت و رنج می‌کشید. مدام تراژدی و اخبار حزین. 
" تو را بە خدا  این شبکە را عوض کنید. وای قلبم. " این سخن دائمی این مادر بود.
و من با خود می‌اندیشیدم کە آنان کە در مقابل این تراژدی‌ها خاموش و ساکت نشستەاند، مجرمند. اما آنان کە بە زبانش می‌آورند چە؟ البتە باید بە زبان آورد. باید حقیقت تلخ سرزمینمان را بیان کرد و نشان داد. لذا متاسفانە از تعدادی از رسانەهای کردی، قطرە قطرە خون می‌چکد...


جوان عرب اهوازی تحت شکنجه کشته شد

ناصر آلبوشوکه درفشان جوان 20 ساله عرب اهوازی پس از شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز جان سپرد. 
به گزارش فعالان حقوق بشر از اهواز، ناصر آلبوشوکه درفشان روز پنج شنبه ششم بهمن ماه در بازار نادری اهواز دستگیر شده بود.
ناصر البوشوکه درفشان متولد سال 1371 شمسی در خلف آباد(رامشیر)است. او پس از دستگیری و انتقال به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در اهواز ، روز دوشنبه یازدهم زیر شکنجه جان سپرد.
گزارشگران حقوق بشر از اهواز گزارش داده‍‌اند که خانواده ناصر آلبوشوکه درفشان فرزند نعیم پس از دریافت جنازه فرزنداشان آثار شکنجه را بر روی جسد او یافته اند. تیرگی گردن و آثار ضربات بر روی کمر و دنده ها و خفگی بر جنازه این جوان دیده شده است.
خانواده درفشان در گفتگو با فعالان حقوق بشر می گویند که ناصر جوانی اهل مطالعه بود و هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته است.
تلاش های خانواده درفشان برای کشف علت دستگیری و سپس مرگ او زیر شکنجه به نتیجه‌ای نرسیده است. 
پیش از این نیز یک فعال حقوق بشر اهوازی به نام رضا مغامسی در بازداشتگاه اداره اطلاعات دزفول زیر شکنجه کشته شده بود.

بازداشت دو شهروند در یزد به علت راه اندازی سایت پورن


دادگستری استان یزد از دستگیری دو نفر به عنوان عوامل یک سایت اینترنتی با محتوای پورنوگرافی توسط پلیس اطلاعات و امنیت و پلیس فتا در یزد و فرستاده‌ شدن پرونده‌ی ایشان به دادگاه انقلاب خبر داده‌ است.
مسئولان قضایی- امنیتی مدعی شده‌اند که "دو نفر از عوامل یک سایت اینترنتی که به توزیع و انتشار تصاویر مستهجن(پورن) اقدام می‌کردند در یزد شناسایی و دستگیر شدند."
بر اساس این گزارش فردی تحت هویت "م- ز" در شهرستان مهریز اقدام به راه اندازی یک سایت نموده و از طریق این سایت فیلم و تصاویر پورن منتشر می‌کرد که از طریق پلیس اطلاعات و امنیت مهریز و پلیس فتا شناسایی و دستگیر می‌شود.
در همین زمینه پس از بازداشت نامبرده و در پی اعترافات وی فرد دیگری با هویت "ا- ک" نیز بازداشت می‌شوند.
پرونده‌ی این افراد در حال حاضر در دادسرای عمومی و انقلاب مهریز در حال رسیدگی می‌باشد.
شایان ذکر است که دادگاه انقلاب تهران نیز پیش‌تر برای دو تن به نام‌های سعید ملک‌پور و وحید اصغری که با اتهامی مشابه بازداشت شده و تحت عنوان پرونده‌ی مضلین محاکمه شدند، حکم اعدام صادر کرده بود و هم‌چنین دیگر متهم این پرونده، حسن سی‌سختی را به حبس ابد محکوم نموده است. نامبردگان هم‌اکنون در زندان اوین به‌سر می‌برند.

بی‌بی‌سی فارسی فشار به خانواده کارکنان خود را محکوم کرد


بی‌بی‌سی برخوردهای اخیر مأموران امنیتی ایران با اعضای خانواده عده ای از خبرنگارانش را محکوم کرد و آن را اقدامی غیر انسانی خواند.
بر اساس اعلام رسمی مسئولان بی بی سی، ماموران امنیتی ایران در هفته های اخیر اعضای خانواده یا دوستان تعدادی از کارمندان بی‌بی‌سی فارسی را بازداشت و از این طریق تلاش کرده‌اند که کارمندان بی‌بی‌سی را تحت فشار قرار دهند.
صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت که فشار حکومت ایران بر اعضای خانواده بعضی از همکاران این بخش در ماه های اخیر تشدید شده و به ویژه در چند روز گذشته در یک مورد خاص به شکلی حاد در آمده است.
به گفته او، مأموران امنیتی در ایران یکی از اعضای خانواده یکی از کارکنان بخش فارسی بی‌بی‌سی را بازداشت کرده اند و از این طریق کوشیده اند که او را در لندن تحت فشار قرار دهند.
آقای صبا گفت: "این اقدام یک اقدام شنیع و غیر انسانی است و ما آن را به شدت محکوم می کنیم".
همچنین بعضی شواهد حاکی از آن است که حکومت ایران در هفته های اخیر عده ای را در این کشور بازداشت کرده و از آنها تحت فشار اعتراف تلویزیونی گرفته است که همکار بی‌بی‌سی بوده اند.
رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی در این مورد گفت: "بی‌بی‌سی هیچ همکار یا کارمندی، به هیچ شکلی، در ایران ندارد و اگر کسی تحت فشار نیروهای امنیتی به همکاری با بی‌بی‌سی اعتراف کند، چنین اعترافی بی اساس و بی اعتبار است و ما اعمال چنین فشارهایی را محکوم می کنیم".
آقای صبا گفت که مسئولان بی‌بی‌سی مشغول مشاوره با وکلا و حقوق دانان هستند تا در مورد واکنش به فشارها و حملات اخیر تصمیم بگیرند.
او از همه سازمان های مدافع حقوق بشر و سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل خواست که این اقدامات حکومت ایران را محکوم کنند.
آقای صبا گفت: "اگر این اقدامات محکوم نشود، ممکن است دامن دیگران را هم بگیرد".

رئیس قوه قضائیه: گزارش «احمد شهید» پر از دروغ است


صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه در سخنانی با رد اعلامیه جهانی حقوق بشر، گزارش احمد شهید از وضعیت حقوق بشر در ایران را مملو از دروغ دانست.
به گزارش دانشجونیوز، رییس قوه قضائیه با بیان اینکه پیش نویس گزارشگر ویژه حقوق بشر در رابطه با ایران مملو از دروغ است، اعلامیه جهانی حقوق بشر را نیز رد کرده و آن را بر اساس ارزشهای نپذیرفتنی لیبرال دموکراسی دانست. این در حالی است که ایران اعلامیه جهانی حقوق بشر را پذیرفته و بر اساس قوانین مدنی، مقررات عهودی بین ایران و سایر کشورها در حکم قوانین داخلی  و لازم الاجرا می باشند.
قاضی کهریزک را با تعلیق از خدمت مجازات کردیم
در حالی که با گذشت بیش از دو سال از فجایع کهریزک، هیچ گونه برخورد قاطعی با مسببین اصلی و قضاتی که در این پرونده دخیل بودند، صورت نگرفته، صادق لاریجانی تعلیق قاضی پرونده های کهریزک را نشانی از عدالت دستگاه قضائی و مجازات وی می داند: "در خصوص كهريزك نيز مطرح شده بود كه قاضی مذكور صيانت دارد در حالی كه قاضی هنوز معلق است چطور می گويند صيانت دارد؟"
لاریجانی دلیل رد گزارش احمد شهید را عدم صحبت با دو طرف ماجرا می داند: "اين پيش نويس مملو از دروغ است. فردي كه موظف به بی طرفي است چرا بايد اين مقدار دروغ مطرح كند و بگويد ما رفتيم و با كسانی كه مورد تعدی قرار گرفته بودند صحبت كرديم در حالي كه اين نادرست است و بايد با دو طرف صحبت شود."

نگرانی از وضعیت سلامت زندانی مسیحی، كشیش فرهاد سبكروح


نگرانی ها در رابطه با سلامت كشیش " فرهاد سبكروح" از زندانیان مسیحی كه به همراه دوتن دیگر از نوكیشان مسیحی كه بیش از ۴۰ روز می باشد كه در بازداشت ماموران امنیتی بسر می برند رو به افزایش است.
به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران "محبت نیوز" ، خانواده و بستگان و طیف بزرگی از هموطنان مسیحی در ایران و خارج از كشور نسبت به سلامت كشیش فرهاد سبكروح كه بهمراه گروهی از اعضا كلیسا در دوم دی ماه ۱۳۹۰ ( ۲۳ دسامبر ۲۰۱۱) در حین برگزاری جشن كریسمس در كلیسای جماعت ربانی اهواز بازداشت شدند ابراز نگرانی كرده اند.بنا بر این گزارش « فرهاد سبكروح» كه بیش از ۴۰ روز است كه بهمراه دو تن از دیگر نوكیشان مسیحی به اسامی "ناصر ضامن دزفولی" و "داود علیجانی " ملقب به (دیوید) در بازداشت نیروهای امنیتی استان خوزستان – اهواز – بسر می برد، منابع خبری  از انتقال ایشان به زندان كارون اهواز خبر می دهند .كشیش « فرهاد سبكروح»  پیش از بازداشت بخاطر درمان آب مروارید چشم مورد عمل جراحی قرار گرفته است و در حال حاضر بدلیل عدم دسترسی به پزشك معتمد ، منابع خبری وضعیت ایشان را نگران كننده توصیف می كنند، چرا كه ایشان پس از عمل چشم می بایست طبق زمان بندی جهت تجویز داروها و همچنین با توصیه پزشكان در وقت تعيين شده به پزشك مربوطه مراجعه كنند.

بلاتکلیفی بیست و دو ماهه سه شهروند مهابادی در زندان رجایی شهر

سه شهروند مهابادی علیرغم گذشت بیش از 22 ماه از زمان بازداشت، همچنان در زندان رجایی شهر کرج در بلاتکلیفی بسر می برند.
بنا به اطلاع خبرنگار آژانس خبری موکریان، سه شهروند مهابادی به نام های داود عبدالهی، کامران شیخه و انور خضری که حدود 22 ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و زندانی شده بودند همچنان به صورت بلاتکلیف در زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شوند.
گفته می شود اتهام این افراد که علیرغم اتمام بازجویی‌ها تا کنون حکمی از سوی دادگاه برایشان صادر نشده همکاری با گروههای مذهبی و ... اعلام شده است.

دیوارکشی و جداسازی سالن زندانیان سیاسی از سایر سالنها

article picture

دیوارکشی و جداسازی سالن زندانیان سیاسی از سایر سالنها در زندان گوهردشت کرج
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" تشدید فشارهای غیر انسانی علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج.
در طی چند روز گذشته بدستور بازجویان وزارت اطلاعات ، محدودیتها و ایزوله کردن بیشتری علیه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج به اجرا گذاشته شده است .
از جمله : آبدارخانه سالن زندانیان سیاسی که در بیرون از سالن و چسبیده به آن بود و زندانیان سیاسی هنگام درست کردن چای و یا گرم کردن غذاهای کنسروی می توانستند مدت زمانی خارج سالن باشند را تخریب و به درون سالن انتقال داده اند و این سالن را بطور کامل از سایر سالنهای بند 4 با دیوار کشی جدا کرده اند هدف از انتقال آبدار خانه به درون سالن به منظور ایزوله کردن هر چه بیشتر زندانیان سیاسی می باشد.
از طرفی دیگر هواخوری زندانیان سیاسی که با زندانیان مذهبی کرد یکی بود و زندانیان سیاسی و زندانیان مذهبی هموطن کرد که می توانستند در طی مدت محدود هواخوری با یکدیگر در ارتباط باشند، مدت زمان هواخوری زندانیان سیاسی را از زندانیان مذهبی کرد جدا کرده اند و آن را در زمانهای متفاوتی قرار داده اند.
کارت بانکی زندانیان سیاسی را که یکسال دیگر اعتبار دارد به منظور اخاذی تعویض کرده اند و علیرغم گذشت چند روز هنوز تعدادی از زندانیان سیاسی از داشتن کارت جدید محروم هستند و قادر نیستند که از فروشگاه زندان غذای کنسروی و سایر اقلام را خریداری کنند.این در حالی است که کمیت و کیفیت غذای زندان کاهش یافته است و اساسا قابل مصرف نمی باشد.
بیش از 2 هفته است که از ورود روزنامه های دولتی ( کیهان ،ایران و غیره...) به بند زندانیان سیاسی ممانعت به عمل می آورند و زندانیان سیاسی در بی خبری و ایزوله هرچه بیشتر قرار گرفته اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،تشدید اقدامات غیر انسانی و ایزوله کردن بیشتر زندانیان سیاسی و قطع ارتباط زندانیان سیاسی و مذهبی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
12 بهمن 1390 برابر با 02 فوریه 2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

پیام آقای بروجردی به مناسبت آغاز 33 سالگی حکومت ستمدینی در ایران

article picture
پیام آقای کاظمینی بروجردی به مناسبت آغاز 33 سالگی حکومت ستمدینی در ایران
پیام روحانی مبارز و آزاده آقای کاظمینی بروجردی به مناسبت 22 بهمن جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته شده است . متن پیام به قرار زیر می باشد:
اکنون که به سالگرد برپایی حکومت مدعی شریعت می رسیم، شاهد انهدام تمامیت دیانت هستیم که سی و دو سال قبل، علائق و تمایلات مردم دیندار را با تزویر و ریا و دروغ زیر پرچم مذهب برانگیختند و با ترسیم مدینه فاضله و تشبیه آینده ایران به بهشت برین، رژیم شاهنشاهی را فرو ریختند و آرامش عمومی را منهدم کردند و آسایش همگانی را از جامعه مومن و خیر اندیش گرفتند.
اکنون اجتماع ایرانی، خالی از امید و شادابی و سرزندگی است. اسلام مظلوم لکه دار و ملوث به استبداد شده و آفریدگار مهربان و بنده نواز، متهم به ارسال قوانین ایذایی و احکام خشونت پرور است. به گفته منابع دولتی، خط فقر به دو میلیون تومان رسیده است، در حالی که میلیون ها نفر بیکار هستند و اکثر حقوق بگیران مملکت در محور نیم میلیون تومان درآمد دارند!

سیاست شرم آور رژیم فقیه برای ورشکسته ساختن بهائیان از نظر اقتصادی

article picture

سخت‌گیری‌های تازه ، کمپین برای جلوگیری از رشد بهائیان ایران را آشکار می‌کند
استراتژی روشمند حکومت ایران برای ورشکسته ساختن بهائیان از نظر اقتصادی، نشانی از فروکش و خاتمه ندارد.
طبق گزارش‌های رسیده به جامعۀ جهانی بهائی، کمپین تازه‌ای در کرمان، شهری عمده در جنوب مرکزی ایران، در راه است.
بانی دوگال، نمایندۀ ارشد جامعۀ جهانی بهائی در سازمان ملل متّحد، گفت: «ما دریافته‌ایم که دفتر نظارت بر اماکن عمومی از تجدید جواز برای کارهای تجاری بهائیان شهر خودداری– و بعضی از جوازهای موجود را باطل – می‌کند.»
او ادامه داد: «گسترۀ وسیعی از مشاغل، از مغازه‌های فروش و تعمیر کامپیوتر گرفته تا بنگاه‌های معاملات ملکی، هدف قرار می‌گیرند. بهائیانی که به فروش آلیاژهای آهن، فولاد یا طلا می‌پردازند، جواز خود را از دست می‌دهند و در مورد کارهائی که با محصولات غذایی و خدمات آرایشی و بهداشتی مانند عینک‌سازی مرتبط است نیز وضع همین گونه است.»
به بهائیان کرمان همچنین گفته شده که اجازه ندارند تعداد زیادی مغازه در یک خیابان داشته باشند.

۱۳۹۰ بهمن ۱۳, پنجشنبه

کانادا، فرماندهان سپاه و کلیه تبادلات مالی و معامله ها با رژیم را تحریم کرد

article picture

تشدید تحریمهای کانادا علیه جمهوری اسلامی
کانادا تحریمهای اقتصادی شدیدتری علیه نهادهای دولتی ایران و دست اندرکاران دولتی اعمال کرد.
وزارت امور خارجه دولت فدرال کانادا در حالی خبر مربوط به تشدید تحریمهای اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را منتشر کرد که جان برد، وزیر امور خارجه برای دیدار با دولتمردان اسراییل به منطقه خاورمیانه سفر کرده است.
«شرکت بازرگانی بهنام شهریاری»، «شرکت حمل و نقل دریا دلالان سفید خزر»، «رزماشین»، «شرکت واردات صادرات سعد» و «شرکت تولیدی و مهندسی توربین» از جمله شرکتهایی هستند که به فهرست تحریمی کانادا (شامل ٤٩ شرکت و نهاد و ٣٣٩ نهاد وابسته به حکومت) افزوده شده اند.
اسامی سه فرد ایرانی دیگر از جمله علی اشرف نوری، حجت الاسلام علی سعیدی و امیرعلی حاجی زاده از جمله افرادی هستند که در جدیدترین فهرست تحریمهای کانادا گنجانده شده اند.
آقای برد در بیانیه ای که به همین منظور منتشر کرد، خاطرنشان کرده است «کانادا حوزه تحریمهای موجود علیه ایران را از هم اکنون توسعه می دهد و پنج نهاد و سه فرد به فهرست کنونی تحریم های کانادا که از حامیان حکومت ایران هستند، افزوده می شوند و داراییهای این افراد مسدود خواهد شد.»

لاریجانی: گزارشگر سازمان ملل دروغگوست

article picture
آخوند لاریجانی: گزارشگر سازمان ملل دروغگوست؛ قاضی کهریزک معلق است /عرب ها که فهم و شعور ندارند در شورای امنیت رأی به مجرمیت سوریه می دهند /اعلامیه جهانی حقوق بشر به جهانیان تحمیل شده
وی گفتد: اگر ما مومن هستیم و در فضایی تنفس می کنیم که خدایی را عبادت می کنیم، نخستین حق اطاعت از خداست که این واژه در اطلاعیه حقوق بشر نیامده است. دنیای غرب دارد بحث هایی را در حقوق بشر می کند، که به صورت مخفی اندیشه های لیبرال دموکراتی را تحمیل می کند.
رئیس قوه قضائیه با تشریح بخش هایی از گزارش گزارشگر سازمان ملل که در مورد حقوق بشر در ایران نوشته است، گفت: این گزارش و این گزارشگر تماما کذب و دروغ است.
به گزارش مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی صبح پنجشنبه و در سومین نشست تخصصی حقوق بشر که در مجتمع شهید بهشتی تهران برگزار شد، با تشویق علمی و فلسفی حق و حقوقی انسانی گفت: در فلسفه سیاسی روز بحث حق یک رکن اساسی است و خود حق هم در فقه و هم در دین به آن توجه خاصی شده است ولی در تعریف حق با غرب اختلاف نظرهایی داریم.

سعید نعیمی، فعال دانشجویی به دو سال حبس محکوم شد سعید نعیمی، فعال دانشجویی که پیش تر در شعبه ی اول دادگاه انقلاب تبریز محاکمه شده بود به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، بر اساس رای صادره از سوی قاضی حملبر این عضو شورای سیاست گذاری دفتر تحکیم وحدت به یک سال حبس تعزبری از بابت اتهام جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی جمهوری آذربایجان و یک سال حبس تعزیری از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی محکوم شده است.
این قرار در حالی از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب صادر شد که این فعال دانشجویی پس از گذشت بیش از ۲۳۵ روز از بازداشت، با تودیع وثیقه‌ی ۷۰ میلیون تومانی در دهم دی ماه از زندان آزاد شد.
آخرین دادگاه این فعال سیاسی آذربایجانی و مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی «سس» دانشگاه زنجان در ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه هشتم دی ماه با حضور وکلای وی آقایان فرهودنیا و فقیهی برگزار شد.
در پی اعلام اتهامات این عضو تحکیم وحدت، سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) ضمن تاکید بر بی اساس بودن این اتهامات ادامه چنین روندی در سیستم قضایی و امنیتی کشور را موجب وارد آوردن زیان های جبران ناپذیر به منافع ملی اعلام کرد و خواهان توقف این رویه درباره تمامی اعضای دربند آن و همچنین سایر زندانیان سیاسی شد.
سعید نعیمی، فعال سیاسی و مدافع حقوق بشر آذربایجانی ۱۸ اردیبهشت امسال توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود، واقع در کرج دستگیر و برای بازجویی و رسیدگی به پرونده اش به اطلاعات تبریز منتقل شد.
مهندس نعیمی در دوران تحصیلاتش در دانشگاه زنجان، عضو شورای مرکزی و مسئول واحد سیاسی انجمن اسلامی این دانشگاه بود وی همچنین مدیر مسئول نشریه ی دانشجویی تورکی-فارسی «سَس» در دانشگاه زنجان بود.
نعیمی در سال ۱۳۸۰با نشریه «سس» برنده لوح تقدیر جشنواره نشریات دانشجویی در دانشگاه رازی کرمانشاه شد و در دوران دانشجویی کارشناسی ارشد خود در دانشگاه تربیت مدرس تهران، از فعالین شناخته شده جنبش دانشجویی آذربایجان بود.

تجمع ۸۰۰ دانشجوی حقوق مقابل کانون وکلاصبح روز گذشته تعدادی از دانشجویان حقوق در اعتراض به نتیجه آزمون وکالت سال ۹۰ مقابل کانون وکلای مرکز تجمع کردند.
به گزارش پانا، صبح چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه، بیش از ۸۰۰ دانشجو رشته حقوق در اعتراض به نتایج آزمون وکالت سال ۹۰ در مقابل کانون وکلای مرکز تجمع کردند و خواستار لغو آزمون مرحله دوم کارآموزی وکالت ۹۰ شدند.
هم‌چنین تجمع‌کنندگان از مسئولان کانون وکلای مرکز به دلیل بی‌توجهی به وضعیت دانشجویان حقوق انتقاد کردند.

اتحادیه اروپا خواستار لغو حکم اعدام سعید ملک‌پور شد

article picture
کاترین اشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا طی بیانیه‌‌ای از دولت جمهوری اسلامی خواست حکم اعدام سعید ملک‌پور و سه فعال دیگرعرصه اینترنت را لغو کند. وی همچنین آزادی ۱۰ روزنامه‌نگاری را خواستار شد که به تازگی بازداشت شده‌اند.
وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا طی بیانیه‌‌ای نسبت به وضعیت آزادی بیان و بازداشت روزنامه‌نگاران در ایران ابراز نگرانی کرد.
"کاترین اشتون" در بیانیه خود به صدور حکم اعدام برای چهار فعال اینترنتی به نام‌های سعید ملک‌پور، احمدرضا هاشم‌پور، وحید اصغری و مهدی علیزاده فخرآباد اشاره کرده و گفته: «نهادهای مدنی نگرانی‌های جدی درباره شفافیت، عدالت و سرعت جریان دادگاه‌های برگزارشده برای این افراد دارند. اتحادیه اروپا موضع مشخص و جدی‌ای در قبال "پنالتی مرگ" در ایران دارد. من یک بار دیگر از ایران می‌خواهم که صدور و اجرای احکام اعدام را موقتا متوقف کند».

اخطار خانه به خانه نسبت به جمع‌آوری آنتن ماهواره در سنندج


تمامی منازل برخی از مناطق شهر سنندج از سوی نیروهای انتظامی حکومت اسلای ولایت فقیه مورد اخطار قرار گرفتند.
بنا به گزارش "کردپا" از سنندج، طی چند روز گذشته تعداد زیادی از مأمورین نیروی انتظامی با مراجعه خانه به خانه، مردم را تهدید کرده‌اند که اگر خود اقدام به جمع‌آوری گیرنده‌های ماهواره نکنند، نیروی انتظامی با ورود به منازل، گیرنده‌های آنها را توقیف خواهند کرد.
در همین ارتباط خبرنگار کُردپا افزود، این اقدام در حالی صورت گرفته که به دلیل باریک بودن کوچه‌ها و بافت قدیمی و شرایط فیزیکی، تردد جرثقیل و دیگر ماشین‌ها به مناطق مذکور امکان پذیر نبوده و به همین دلیل نیروی انتظامی قصد دارد که با ورود به منازل اقدام به جمع آوری گیرنده‌های ماهواره بکند.
محله غفور، شریف آباد، شهرک سعدی، تپه حنیفه و منطقه‌ی عباس آباد شهر سنندج از جمله‌ی مناطقی هستند که توسط نیروهای انتظامی تهدید شده‌اند.
به گفته‌ی برخی از ساکنین این مناطق، نیروهای انتظامی آنها را نیز به پرداخت جریمه‌ی نقدی و زندان تهدید کرده‌اند.
طرح جمع‌آوری آنتن ماهواره توسط نیروی انتظامی در اکثر نقاط ایران به اجرا گذاشته شد، اما شیوه‌ی رفتار مأمورین این نهاد نظامی با مردم مناطق کُردنشین ایران اعتراض‌های بسیاری را از سوی مردم درپی داشت تا جایی که حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این مسئله اعتراض کردند.
 

محاکمه چهار شهروند در حکومت ضحاک ، به جرم خواندن سرود برای دریاچه ارومیه

article picture
محاکمه چهار شهروند تبریزی به جرم خواندن سرود
چهار شهروند ساکن تبریز به لحاظ اجرای سرودی در رثای خشکیدن دریاچه ارومیه در یک مجلس عروسی از سوی دادگاه انقلاب تبریز مورد محاکمه قرار گرفتند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، استاد حسن دمیرچی از فعالین فرهنگی، علیرضا حسین زاده (داماد) و فیلم بردار مراسم بعلاوه مالک تالار روز چهارشنبه یازدهم بهمن ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز محاکمه شدند.
اتهام این افراد مشارکت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق شرکت در مجلس عروسی و خواندن سرود در رثای دریاچه ارومیه اعلام شده است.
اساس اتهام وارده به استاد حسن دمیرچی ایفاء سرود مذکور وبه علی رضا حسین زاده به خاطر دعوت از استاد دمیرچی به مجلس عروسی اش و به فیلم بردار به جهت ثبت و ضبط اجرای سرود و به مالک تالار به لحاظ اجاره ی محل عنوان شده است.

۱۳۹۰ بهمن ۱۲, چهارشنبه

صادق لاریجانی: اخلالگران اقتصادی را اعدام می کنیمصادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه ایران، بااشاره به مشکلات ایجاد شده در بازار سکه و ارز از مجازات اعدام برای اختلالگران اقتصادی خبر داد.
به گزارش دانشجونیوز، لاریجانی با بیان اینکه "بیگانگان از وضعیت اقتصادی کشور سو استفاده می کنند"، افزود: قوه قضائیه نیز بشدت و قاطعیت به اتهامات اخلالگران اقتصادی که به دستگاه قضایی معرفی شوند رسیدگی و برخورد قضایی مناسب خواهد کرد و به لحاظ اهمیت موضوع حتی از صدور مجازات اعدام نیز دریغ نخواهد کرد و اخلالگران اقتصادی باید بدانند که مبارزه با آنها نیز همچون مبارزه با قاچاقچیان، اشرار و مجرمان مواد مخدر در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است که نمونه بارز آن در فساد مالی اخیر و برخورد قاطعی است که با آنان شده و خواهد شد.
لاریجانی همچنین بخشی از مسائل و مشکلات پیش‌ آمده در بازار ارز و سکه را به دلیل آنچه وی " توطئه و اخلالگری گروه‌های وابسته به دشمنان نظام" عنوان کرد، دانست و  گفت: در پشت صحنه‌ این جریان دشمنان نظام از طریق برخی افراد و گروه‌های متصل و وابسته به بیگانگان قرار دارند که با ایجاد سایت‌های مختلف در مورد سکه و ارز نرخ‌سازی می‌کردند تا بازار را ملتهب کنند.

پلیس اینترنت ایران از دستگیری «یک هکر ۱۴ ساله» خبر داد


سیدکمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا ایران با اشاره به هک شدن روزانه ۳۶ سایت در ایران، از «دستگیری یک هکر ۱۴ ساله» خبر داده است.
به گزارش دانشجونیوز، رئیس پلیس تولید و فضای تبادل اطلاعات جمهوری اسلامی، فتا، پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران دولتی به موضوعاتی چون «سرقت دو هزار شماره حساب از طریق کافی‌نت ها، جریانات اقتصادی اخیر عامل افزایش جرائم اینترنتی، هک روزانه 36 سایت در ایران، مشکل امنیتی 73 درصد از سایتهای دولتی، دستگیری هکر 14 ساله» اشاره نموده است.
شمارش دقیق کاربران از سوی فعالان سایبری پلیس: ۲۶ میلیون کاربر جوان هستند
رئیس پلیس فتا با اعلام اینکه 26 میلیون و 280 هزار کاربر اینترنت در ایران جوان هستند، تأکید کرد: « 42 درصد کاربران اینترنت از محل سکونت،22 درصد از کافی نت، 14درصد از محل کار و 13 درصد از محل تحصیل، 4.3 درصد با تلفن همراه، و 3.5 درصد از شیوه های دیگر به اینترنت وصل می شوند. این درحالیست که از این پس 75 درصد مشاغل وابسته به اینترنت خواهد شد، ضمن اینکه این میزان 22 میلیون فرصت شغلی و 18 میلیون شغل مستقیم ایجاد می کند. در حالیکه پیش بینی می شود برای 7 میلیون و 300 هزار فرصت شغلی ایجاد شده نیروی متخصص وجود نداشته باشد»
۱۰ آزمایشگاه در ۳۲ استان به منظور «بازیابی اطلاعات»
وی با اشاره به «راه اندازی ۱۰ آزمایشگاه معین عدله دیجیتال»افزوده است: «پلیس فتا در 32 استان کشور فعال است اما در 10 استان آزمایشگاه معین به منظور بازیابی اطلاعات، سخت افزار، نرم افزار، رمز شکنی، مخابرات، تلفن همراه و مولتی مدیا راه اندازی شده است. این آزمایشگاه جزء موارد نادر فعال در حوزه سایبر است.»
رئیس پلیس فتا همچنین از «گشت زنی شبانه روزی پلیس برای شناسایی حفره و جرائم حوزه سایبر» نیز خبر داده است.

به بهانه ی خودکشی محمد رهسپار، پناهجوی ایرانی: سخنی پیرامون پناهندگی

article picture

دو روز پیش، یک جوان پناهجوی ایرانی به نام محمد رهسپار که از پرسونل ناراضی نیروی انتظامی و مخالف رژیم بوده، در کمپ پناهندگی (هایم) در شهر ولفسبورگ ایالت باباریای آلمان، پس از هفت ماه بلاتکلیفی، اقدام به سلب اراده ی حیات از خود (خودکشی) نمود.
سریال افسردگی و دست زدن به خودکشی در میان جوانان پناهجو، تازگی ندارد و در واقع همزاد و همگام با این رژیم جنایتکار است و بر همین اساس، بایستی قاتل اصلی این جوانان را نیز خود جمهوری اسلامی بدانیم که با اشغال ایران و چنگ انداختن بر جان مردمان آن، حکم دشمن ایران و ایرانیان را دارد.
در هفتم آوریل سال گذشته نیز، کامبیز روستایی، پناهجوی ایرانی در کشور هلند، پس از یازده سال بلاتکلیفی، در میدان دام شهر آمستردام به غم انگیزترین شکل ممکن، اقدام به خودسوزی نمود.
در کنار نمونه هایی از این دست، غرق شدن هر چند ماه یک بار قایقی حامل پناهجویان، در مسیر اندونزی سبب مرگ تعدادی از هم وطنانمان می شود.

۹۸ واحد صنفی در خراسان رضوی پلمپ شدتیم های گشت و عملیات پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی در عملیاتی گسترده ۹۸ واحد صنفی متخلف را در مشهد تعطیل کردند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: تیم های گشت و کنترل اداره نظارت بر اماکن عمومی خراسان رضوی در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ۱۰ مجتمع بزرگ تجاری ومراکز عمده فروش در مشهد را مورد بازرسی قرار دادند.
«سرهنگ پاسدار ناصر نجاریان» افزود: پلیس با انجام ۳۱۰۰ بازدید غیر محسوس و ۳۴۲ مورد بازدید محسوس، ۲۴۷ واحد صنفی متخلف را شناسایی و برای ۹۸ واحد صنفی عکاسی، پوشاک، فروشگاه کیف و کفش، آرایشگاه، کافه سنتی، لوازم آرایشی و... اخطاریه تعطیلی صادر و یک واحد صنفی فروش پوشاک نیز پلمپ شد.

تخریب اموال و ضرب و شتم یک وبلاگ نویس در شهر بم نیروهای امنیتی در مراجعه به منزل یک وبلاگ نویس در شهر بم اقدام به ضبط وسایل، ضرب و شتم وی و تخریب اموال کردند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، حوالی ساعت ۸ صبح روز دهم بهمن ماه نیروی‌های شبه نظامی بسیج به همراه یک فرد مسلح با مراجعه به منزل یاسین مشهدی، وبلاگ نویس منتقد ضمن ورود بدون مجوز به منزل ضبط وسایل شخصی چون کامپیو‌تر اقدام به شکستن صفحه نمایش کامپیو‌تر وی کردند.
در پی این اقدام و اعتراض یاسین مشهدی وی را نیز مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار دادند که با اعتراض مجددا این وبلاگ نویس این افراد قصد بازداشت وی را نیز داشتند که با اعتراض همسایه‌ها موفق به این امر نشدند.
یاسین مشهدی، وبلاگ نویس منتقد محلی به دلیل نوشتارهای خود در تارنمای "فریاد بم" دوبار در آذرماه و دی ماه سال جاری بازداشت شده است.
مسئولین قضایی در پرونده سازی اطلاعات سپاه بر علیه این نویسنده منتقد در یک کارشکنی آشکار از معرفی وکیل برای این پرونده نیز جلوگیری کرده و وی را جهت محاکمه در ۱۶ بهمن ماه به دادگاه احضار نمودند.

دستگیری یک هنرمند بوکانی از سوی مأموران اداره اطلاعات

dast_band
نیروهای امنیتی اداره اطلاعات جمهوری اسلامی اینبار یک هنرمند کرد بوکانی را دستگیر کرده‌اند.
طبق گزارشی که از بوکان بدستمان رسیده چند روز پیش نیروهای امنیتی اداره اطلاعات هنرمند ارسطو سهرابی نیا را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند. 
ارسطو سهرابی مدتی پیش یک کنسرت موسیقی در بوکان برگزار کرد که گمان می رود نامبرده به همین اتهام دستگیر شده باشد.

نوروز تی وی

اعتراض رهبران اهل سنت زاهدان به سخنان مقامهای امنیتی ایرانرهبران اهل سنت ایران به "اظهارات نسنجیده و تفرقه افکنانه" یکی از مسئولان امنیتی استان سیستان و بلوچستان اعتراض کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، در روز شنبه ۸ بهمن جلسه ای با عنوان "بصیرت و روشنگری" از سوی فرمانداری خاش در این شهر برگزار می شود.بنا به این گزارش، یکی از مسئولان امنیتی استان "اتهامات و افترائات بی اساس" را به مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان و سایر چهره های مذهبی مسلمانان سنی نسبت می دهد.
این مقام که کارشناس اطلاعات معرفی شده، فیلمی از آنچه اعترافات یک طلبه افغان مسجد و حوزه علمیه مکی اهل سنت زاهدان خوانده، پخش می کند.در این فیلم، این طلبه بازداشتی می گوید در این مسجد مسائل تفرقه برانگیز میان شیعه و سنی ترویج داده می شود.مدیریت مسجد مکی زاهدان بر عهده مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی است.سپس معاون اداره اطلاعات خاش سخنرانی می کند و مدیران مسجد مکی را به ترویج وهابیت متهم می کند.این سخنان خشم "ریش سفیدان، معتمدان و حاضران جلسه" را برمی انگیزد.

۱۳۹۰ بهمن ۱۱, سه‌شنبه

فرزند نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بازداشت شد


حسین نعیمی پور، فرزند محمد نعیمی پور نماینده تهران در مجلس ششم و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت بازداشت شد.
به گزارش ندای سبز آزادی، امروز بعداز ظهر، ماموران دادستانی با مراجعه به دفتر محمد نعیمی پور، فرزند او حسین را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.
ماموران لباس شخصی پنج نفر بوده اند و از اعضای دفتر کار آقای نعیمی پور فیلم برداری می کرده اند. همچنین گزارش رسیده حاکی است، برخورد ماموران بسیار توهین آمیز بوده است.
حسین نعیمی پور، پس از انتخابات نیز یک بار بازداشت و مدتی را در حبس به سر برد.

دیدبان حقوق بشر: کارگران زندانی را فوراً آزاد کنند

article picture


ایران: بازداشت جدید فعالان کارگری ، فعالان اتحادیه ‏های کارگری را آزاد و احکام و محاکمه آنان را باطل اعلام کنید.


(نیویورک) ­­– دیده بان حقوق بشر امروز گفت که مقامات ایرانی باید ده‏ها فعال کارگری و اتحادیه ‏های مستقل صنفی که به دلیل ابراز مسالمت آمیز حمایت از کارگران زندانی شده اند را فوراً آزاد کنند. دیده بان حقوق بشر افزود که ایران باید احکام افرادی را که صرفا به دلیل استفاده مسالمت آمیز از حق آزادی اجتماعات و گردهمایی‏ها محکوم شده‏اند لغو، و از محاکمه افرادی که به این دلایل در معرض پیگرد قرار دارند صرف نظر کند.

صدف ثابتیان به دو سال حبس محکوم شد

صدف ثابتیان، شهروند بهایی از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این شهروند بهایی اهل ساری که در ارتباط با دانشگاه مجازی بهائیان ایران بازداشت شده بود از سوی قاضی صلواتی به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.
وی به همراه دو شهروند بهایی دیگر در ساری بازداشت و به تهران منتقل شد و پس از طی پروسه بازجویی با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شد.
قابل ذکر است جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام نامبرده در ۱۷ دی ماه برگزار شد.

تائید حکم پنج سال حبس تعزیری ایقان شهیدی در دادگاه تجدید نظر

حکم پنج سال حبس تعزیری ایقان شهیدی، فعال حق تحصیل و شهروند بهائی تایید شد.
بر اساس این گزارش، حکم پنج سال حبس تعزیری این دانشجوی محروم از تحصیل بهایی توسط شعبه 54 تجدید نظر دادگاه انقلاب اسلامی مورد تائید قرار گرفت.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، شهیدی در دادگاه بدوی به اتهام «عضویت در گروهک غیرقانونی کمیته حق تحصیل»، «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» و «عضویت در جامعهٔ بهائی» از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. بنا بر این گزارش، دادگاه ایشان همراه با توهین های اعتقادی و شخصی فراوانی همراه بوده است.
ایقان شهیدی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۸۸ به همراه نوید خانجانی و سما نورانی، به اتهام فعالیت برای محرومین از تحصیل در کمیتهٔ حق تحصیل بازداشت و به بند «۲ الف» سپاه در زندان اوین منتقل شده بود. او در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه آزاد شد.
این افراد در دوران بازداشت در بند دو الف سپاه مورد فشارهای روانی و جسمی برای انجام مصاحبه و اعتراف ویدئویی قرار گرفتند.

ابراهیم رشیدی در هشتمین روز اعتصاب غذا

article picture


ابراهیم رشیدی، فعال مدنی آذربایجانی در اعتراض به بازداشت غیر قانونی خود از هشت روز پیش در اعتصاب غذا بسر می برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال مدنی که چهارم بهمن در مشکین شهر بدون ارائه حکم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد، پس از انتقال به بازداشتگاه دست به اعتصاب غذا زده است.
نامبرده تا کنون اجازه تماس تلفنی با خانواده اش را نیافته است و این امر موجب نگرانی خانواده این زندانی وجدانی شده است.

جزئیات تکان دهندۀ شکنجه ورزشکار حسن(سیامک) آرمین

article picture


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران " زندانی حسن (سیامک) آرمین صبح روز سه شنبه 11 بهمن ماه ساعت 04:30 در چهار راه طالقانی کرج به دار آویخته شد.او در حالی به دار آویخته شد که قادر به حرکت نبود و بر روی صندلی چرخدار قرار داشت.
متن پیاده شده صدای زندانی حسن (سیامک) آرمین 33 ساله که در سال 1388 به دلیل رفتن مامورآگاهی زیر ماشینش دستگیر شد و وحشیانه مورد شکنجه های قرون وسطایی مامورین ولی فقیه قرار گرفت. او در این پیام صوتی که همراه با این متن منتشر می شود به جزئیات کامل شکنجه های وحشیانه که منجر به شکستن مهره های کمرش و حرکت بر روی صندلی چرخ دار پرداخته است. مامورین ولی فقیه با شکنجه های وحشیانه و اعمال قرون وسطایی برای مردم بی دفاع ایران پرونده سازی می کنند و در دادگاههای قرون وسطایی همان فردی که شکنجه را به عهده داشته است قاضی می شود و حکم اعدام صادر می کند.

تجمع اعتراضی کشاورزان شهرستان هندیجانجمعی از کشاورزان شهرستان هندیجان، از توابع استان خوزستان، در اعتراض به عدم توزیع کود شیمیایی دست به تجمع اعتراض آمیز زدند.
به گزارش ایلنا از هندیجان، جمعی از کشاورزان شهرستان هندیجان در مقابل مرکز خدمات روستایی جهاد کشاورزی اين شهرستان تجمع كرده و خواستار پاسخگویی مسئولین ذیربط به خواسته‌هایشان شدند.
بر اساس این گزارش، تعدادی از کشاورزان عنوان کردند: کود شیمیایی در دو مرحله توزیع می‌شود یکی مرحله شخم زمین و دیگری در هنگام سبز شدن نبات، ولی علیرغم اینکه می‌بایست در آبان ماه سال جاری سهمیه کود شیمیایی ما را توزیع می‌کردند، متأسفانه تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و مسوولین مربوطه توجهی به اعتراضات ما ندارند.
تجمع کنندگان همجنین اظهار داشتند: با وجود توزیع ۲۰۰ الی ۸۰۰ تن کود شیمیایی در سال زراعی ۹۰ – ۹۱، هیچ سهمیه‌ای به ما تعلق نگرفته است و ما خواهان بررسی‌های لازم با حضور نماینده صنفی و کشاورزان هستیم.