۱۳۹۰ آذر ۱۵, سه‌شنبه

اطلاعیه مطبوعاتی ، درخواست رسیدگی به قتل رافق تقی

article picture
امروز ششم دسامبر سلمان رشدی٬ ريچارد داوکينز، تسليمه نسرين٬ مينا احدي٬ جون اسميت، مريم نمازي و نيک کوهن چهره هاي سرشناس آتئیست بين المللي از اتحاديه اروپا درخواست کردند که بطور مستقل به قتل رافق تقی رسیدگی کند.
امروز سه شنبه ششم دسامبر مينا احدي در محل پارلمان اروپا در بروکسل طي ديدار با مقامات اتحاديه اروپا و از جمله دفتر رئيس پارلمان اروپا، جرسي بوزک، اين نامه را به آنها داده و خواهان اعزام فوري يک هيئت مستقل از سوي پارلمان اروپا براي رسيدگي به قتل رافق تقي ميشود.
نويسندگان این نامه خود نوشته اند:
رفيق تقي نويسنده ومنتقد سرشناس جنبش اسلامي، منتقد حکومت اسلامي ايران و حکومت آذربايجان در اثر جراحات ناشي از حمله به وي در هنگام مراجعت به منزلش در روز ۱۹ نوامبر٬ درگذشت. او در بيمارستان و بعد از اينکه کمي حالش بهتر شده بود در يک مصاحبه اعلام کرد که احتمالا اين حمله از سوي جمهوري اسلامي ايران سازمان يافته باشد. او مجددا حالش بد شد و روز ۲٣ نوامبر درگذشت. برخی بر این باورند که بدلیل ضعیف بودن محافظت از رافق تقی در بیمارستان، احتمالا او را مسموم کرده باشند.
علیرغم اینکه در سال ۲۰۰۶ آيت الله لنکراني برای قتل رافق تقی فتوا داده بود، جمهوری اسلامی هرنوع دست داشتن در این قتل را انکار کرده است. پسر آيت الله لنکراني (که پدرش فوت کرده است) به قاتل رافق تقي تبريک گفت و یکی از روزنامه های جمهوری اسلامی ايران با خوشحالی اعلام کرد که "سلمان رشدي آذربايجان مرد".
ما امضا کنندگان اين نامه از اتحاديه اروپا ميخواهيم که اين قتل را محکوم کند و هيئتی براي رسيدگي به اين قتل به آذربايجان بفرستند. حقایق مربوط به این قتل باید روشن شود.
مينا احدي
نيک کوهن
ريچارد داوکينز
مريم نمازي
سلمان رشدي
تسليمه نسرين
جون اسميت
۶ دسامبر ۲۰۱۱
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر