۱۳۹۰ آبان ۲۱, شنبه

روزنامه جمهوری اسلامی گرایش جوانان به مسیحیت را شایعه خواند !

.
در پی انتشار و انعكاس خبری در سایت محبت نیوز، روزنامه دولتی "جمهوری اسلامی" ضمن واكنش نسبت به این خبر ، گرایش به مسیحیت در بین جوانان ایرانی را سخنان برخی عوامل وابسته به محافل سیاسی غربی دانست !

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران « محبت نیوز » ؛ روزنامه جمهوری اسلامی مدعی شد: « درحالی که اخبار گرایش مردم کشورهای اروپایی و آمریکا به اسلام هر روز در رسانه‌های غرب منتشر می‌شود، عوامل وابسته به محافل سیاسی غربی برای سرپوش گذاشتن بر این واقعیت تلاش می‌کنند چنین وانمود نمایند که جوانان ایرانی دارای گرایش روز افزونی به مسیحیت هستند.» این روزنامه حكومتی همچنین در بخشی دیگر از این خبر نوشت: « فردی که خود را سخنگوی کلیسای ایرانیان اروپا معرفی می‌کند به سایت فارسی گفته جوانان ایرانی از طریق اینترنت و تلویزیون‌های مسیحی به دین مسیحیت گرایش پیدا می‌کنند. وی حتی مدعی شد مردم مناطق مذهبی ایران مثل مشهد و قم بیشتر از سایر شهرها به مسیحیت گرایش نشان می‌دهند.»
در بخشی از خبری که (سه شنبه 10 آبان ماه 1390) از سوی محبت نیوز انتشار یافت، آمده بود: «استقبال از برنامه های تلویزیونی، استفاده وسیع از وب سایت های مربوط به ترویج مسیحیت و تماس های تلفنی که ایرانیان از داخل کشور با این رسانه ها برقرارمی کنند، بخصوص از شهرهای مذهبی ایران همگی نشان دهنده تشدید استقبال مردم در گرویدن به آئین مسیحیت است.»اما گویا سردبیر و خبر نویسان روزنامه جمهوری اسلامی قصد دارند چشمان خود را به روی "حقیقت" ببندند و واقعیت های جامعه امروز ایران را با برداشت ها و نگاه مورد نظر خود انعكاس دهند. به وضوح قابل درک است که انعكاس اخبار به روش روزنامه نگاران "مواجب بگیر" بسیار خصمانه و ستیزجویانه است. جوابیه ای سریع از سوی روزنامه جمهوری اسلامی در این خصوص نشان از دستپاچگی اربابان رسانه و نویسندگان تحت امر حكومت دارد كه نمی خواهند"حقیقت" جامعه امروز ایران را آنطور كه هست بپذیرند.
اگرچه در كلام خدا در انجیل یوحنا باب ۸ آیه ۳۲ بصراحت در پاسخ به اینگونه افراد آمده است كه « حقیقت را خواهید شناخت و حقیقت شما را آزاد خواهد كرد.»در حالی كه برخی از سایت های خبری وابسته به حكومت مذهبی ایران به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی افزایش گرایش به مسیحیت در شهرهای مذهبی ایران را شایعه سازی عنوان می كنند و همچنین به این موضوع تاكید دارند كه در شهرهای مذهبی ما خبری نسیت، اما اعتراف رسانه های داخلی ، مسئولان امنیتی و قضایی و آیت الله ها ، حكایت از چیزی دیگری دارد.

یکی از کشته شدگان در انفجار پادگان سپاه ، پاسدار حسن مقدم بود

پاسدار حسن مقدم در حادثه انفجار کشته شده است.
بنا بر گزارش سایت حکومتی مهر،یکی ازکشته شده های حادثه انفجار در پادگان سپاه پاسداران پاسدارحسن مقدم از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مسئول سازمان جهاد خودکفایی سپاه است.
سپاه نیوز نیز با تائید خبر مهر در این باره نوشت: سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به کشته شدن 17 تن از پاسداران انقلاب اسلامی در جریان حادثه انفجار ظهر امروز در زاغه مهمات در اطراف کرج گفت: یکی از کشته شدگان این حادثه حسن مقدم از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مسئول سازمان جهاد خودکفایی سپاه می باشد.
وی افزود: اسامی سایر کشته شدگان این حادثه متعاقباً منتشر خواهد شد.
http://parsdailynews.com/92374.htm
پارس دیلی نیوز

انور مسلمی شهروند بهایی برای اجرای حکم بازداشت شدانور مسلمی  پیشتر دو بار در دوم آذرماه ۱۳۸۷ و ۱۳ خرداد ماه ۱۳۸۸ دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفته  و مدتی را در حبس موقت به سر برده بود.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران اتهام وی توسط قاضی پرونده “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است و در نتیجه این اتهام، وی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
قابل ذکر است که در دادنامه وی وجود سی دی ها و کتب مربوط به دیانت بهایی  در منزل انور مسلمی  از علل اتهام تبلیغ علیه نظام عنوان شده است.
رهانا

کارکنان شرکت تالیا دست به تجمع زدندجمعی از کارکنان شرکت مخابراتی تالیا به دلیل عدم دریافت ۴ ماه حقوق خود صبح امروز در مقابل دفتر این شرکت تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از کارکنان شرکت تالیا به دلیل عدم دریافت حقوق بیش از ۴ ماه خود در مقابل شرکت تالیا در محل خیابان شهید بهشتی تجمع کردند و خواستار پیگیری این موضوع از سوی هیات مدیره شرکت فوق شدند.
به گفته‌ تجمع کنندگان اعضای هیات مدیره شرکت تالیا با این استدلال که شبکه دیگر فعالیت چندانی در کشور ندارد و وزارت ارتباطات نیز همکاری و هماهنگی با شرکت تالیا ندارد لذا شرکت فوق توانایی انجام تعهدات و مطالبات خود در قبال کارکنان و حتی سایر قسمت‌های فنی شرکت را ندارد.
شرکت تالیا نخستین شبکه مستقل تلفن همراه اعتباری در ایران می‌باشد که در سال ۱۳۸۳ با استفاده از تجهیزات شرکت زیمنس آغاز به کار کرد. این شرکت بالغ بر ۲۰۰ نفر پرسنل دارد.

سه زندانی در قزوین به دار آویخته شدند صبح امروز شنبه، بیست و یکم آبان ماه، سه زندانی با رأی شعبه سوم دادگاه کیفری استان قزوین به دار آویخته شدند.
این افراد که هویتشان "س ـ د"، "الف ـ ش" و " س ـ الف" اعلام شده و دارای نسبت خویشاوندی با یکدیگر هستند، به اتهام تجاوز به عنف به مجازات مرگ محکوم شده بودند.
به گزارش فارس، این ۳ نفر با همراهی فرد دیگری به بهانه مسافر‌کشی در ساعت‌های غروب، خانم‌ها را سوار کرده و در یک نقطه خلوت آنها را داخل صندوق عقب می‌انداختند و از قزوین خارج می‌شدند.
آدم‌رباها یکی از روستاهای اطراف بوئین‌زهرا پس از آزار و اذیت این خانم‌ها که اغلب دختران دانشجو بودند، مرتکب عمل منافی به عفت می‌شدند.
این سه تن ۳۰، ۲۳ و ۳۰ ساله متأهل و دارای نسبت خویشاوندی با یکدیگر هستند که پرونده آن‌ها به اتهام آدم‌ربایی، تجاوز به عنف، ایراد ضرب و جرح عمدی و مشارکت در سرقت و نفر چهارم نیز به اتهام آد‌م‌ربایی، ایراد ضرب و جرح عمدی و رابطه نامشروع مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس مواد ۳۶۷، ۶۵۲، ۴۸۰، ۴۸۴، ۴۴۲ و مواد ناظر به ماده ۴۱۸ بند د ماده ۸۲ و ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی مورد بررسی و رأی نهایی صادر شد.
در ادامه حکم صادره در شعبه یازدهم دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت و تأیید شد. 

مسعود پدرام، نویسنده و فعال ملی- مذهبی بازداشت شدصبح امروز دکتر مسعود پدرام، دانش آموخته ی ارشد علوم سیاسی و پژوهشگر اجتماعی توسط دائره اجرای احکام دادگاه انقلاب اسلامی تهران و فعال ملی مذهبی بازداشت شد. 
به گزارش میزان خبر، دکتر مسعود پدرام، دانش آموختهٔ ارشد علوم سیاسی و پژوهشگر اجتماعی توسط دائره اجرای احکام دادگاه انقلاب اسلامی تهران، بازداشت شد.
دکتر پدرام، عضو شورای فعالان ملی مذهبی ایران، در جریان بازداشت فله‌ای نیروهای ملی مذهبی در اسفندماه ۱۳۷۹، بیش از ۳ ماه در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه عشرت آباد سپاه پاسداران بود. وی بعد از ۵ ماه حبس، به قید وثیقه آزاد شد. پرونده وی همچون پرونده دیگر فعالان ملی مذهبی از آن هنگام تاکنون، در دادگاه تجدیدنظر مفتوح بوده است.
دکتر پدرام در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حداد در سال ۱۳۸۱ به ۴ سال زندان و ۵ سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.
این حکم در دادگاه تجدیدنظر متوقف ماند؛ و نتیجهٔ این دادگاه هیچ‌گاه به پدرام و دیگر مته‌مان پرونده (ازجمله مرحوم مهندس عزت الله سحابی، زنده یاد هدی صابر، دکتر حبیب الله پیمان، دکتر محمد ملکی، محمد بسته نگار، دکتر رضا رییس طوسی، و دکتر حسین رفیعی) اعلام نشد. این پرونده ۱۵ متهم داشت.
دکتر علیرضا رجایی، یکی دیگر از مته‌مان این پرونده نیز از شش ماه پیش بازداشت شده و هم اینک در بند ۳۵۰ اوین محبوس است.
این نویسنده و پژوهشگر سیاسی حامی جنبش سبز، در ماه‌های اخیر، مورد احضار و تهدید مکرر نهادهای امنیتی قرار گرفته بود، تا اینکه امروز شنبه بازداشت و به اوین منتقل شد.
دکتر مسعود پدرام، نویسنده کتاب‌هایی چون: «روشنفکران دینی و مدرنیته در ایران پس از انقلاب» و «سپهر عمومی روایتی دیگر از سیاست: نظریات آرنت و هابرماس» و مترجم کتاب «زندگی و زمانه دموکراسی لیبرال» است.
از وی مقالات متعددی در نشریات داخلی کشور در تبیین آراء یورگن هابرماس و هانا آرنت و مفهوم «سپهر عمومی» منتشر شده است.
هرانا

تدابیر جدید سپاه برای جنگ: افزایش بودجه سپاه قدس به ۱۰ میلیارد دلار و مسلح کردن تمام نیروهای آن

sepahpasdaran_110909

سایت انقلاب اسلامی: طبق اطلاعی که اخیرا از ایران بدست ما رسیده است، رژیم بنا را بر این گذاشته است که جنگ خواهد شد. از اینرو فرماندهی سپاه پاسداران تدابیر  زیر را اتخاذ کرده است: افراد سپاه قدس را مسلح کرده اند. آنان در مواقع معمول اسلحله حمل نمی کنند اما اکنون همه را مسلح کرده اند و در حال آماده باش هستند. فرماندهی سپاه، ضرغامی رئیس رادیو و تلویزیون را نیز خواسته است و او را توجیه کرده اند که یکی از نقاطی که در حمله و بمباران هوایی مورد هدف قرار خواهد گرفت، سازمان رادیو و تلویزیون در تهران می باشد. سپاه تجهییزاتی در اختیار او گذاشته است تا در صورت بمباران فرستنده بتواند برنامه های تبلیغاتی رژیم را ادامه دهد.
بنابر اطلاع، بودجه سپاه قدس را نیز به ۱۰ میلیارد دلار رسانده اند تا بتواند به کمک این بودجه مهم خود را بیشتر مجهز کند. این هزینه شامل حقوق به نیروهای لبنانی، سوری، افغانی، سودانی و هزینه شهدای حزب الله لبنان و حقوق وابستگان به آنها و رفع نیازهای غذایی، دارویی، تسلیحاتی و فرهنگی نیز میشود.  خامنه ای دست نیروهای قدس را باز گذاشته است. به دلیل تحریم های بانکی، همانند گذشته که توسط شیخ محمد(غلامحسین رمضانی معروف به مقدادی) طه طاهری (معروف به صدر الاسلام یا خوشنویسان) دلارها برده و توزیع میشد، این روزها کمکهای مالی بصورت نقد و از طریق سفرهای هوایی به آن کشورها برده و در میان آنها تقسیم میشود. 
انقلاب اسلامی

محکومیت سه سال حبس سردبیر سابق ماهنامه روبار در سنندج

article picture


سعید ساعدی سردبیر سابق ماهنامه روبار به 3 سال زندان محکوم شد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری موکریان، سعید ساعدی سردبیر سابق ماهنامه روبار از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی به ترتیب به یک و دو سال زندان تعزیری محکوم شد.
گفتنی است طی روزهای اخیر حکم صادره برای این فعال کرد به وکلای وی ابلاغ شده است.
یادآور می گردد سعید ساعدی سردبیر سابق نشریه دیدگاه و عضو شورای نویسندگان هفته نامه توقیف شده آسو، پنجم دی ماه سال گذشته دستگیر و پس از سپری کردن 74 روز بازداشت با وثیقه 80 میلیونی آزاد شده بود.

دزدان اطلاعات و سپاه، عنوان نامه نوری زاد به خامنه ای

article picture

دهمین نامه محمد نوری زاد، روزنامه نگار و سینماگر معترض به آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران با عنوان "دزدان اطلاعات و دزدان سپاه" در وب سایت اینترنتی او منتشر شد.
آقای نوری زاد در این نامه نوشته که تا پایان روز انتخابات آتی مجلس در 12 اسفند، هفته ای یک بار به آقای خامنه ای نامه خواهد نوشت.
آقای نوری زاد در بخشی از این نامه با اشاره به اینکه منظورش از دزدان اطلاعات و دزدان سپاه، اشاره به کسانی است که دو نهاد امنیتی و نظامی اطلاعات و سپاه را تحت سلطه خود درآورده اند، نوشته است: "وگرنه با اعتنا به مختصاتی که ما از اطلاعات و سپاه در نظام دینیِ خویش تعریف کرده ایم، این دو، سراپا درستی و هوشمندی و دوراندیشی و سرشار از خصلت های ناب انسانی و ایمانی اند و نمی توانند و نباید به انواع زشتی ها آلوده باشند و دست به غارتِ حیثیت و اموال مردم ببرند."
به گفته آقای نوری زاد، "حتما یک جماعتی، چه از بیرون و چه از داخل، این دو دستگاه شایسته را دزدیده اند و آنها را به ریخت مطلوب خود آراسته اند."
در ادامه آمده است: "مثل همین کاری که آقای احمدی نژاد با جنازه وزارت اطلاعات کرد و درآن دوسه ماه سرپرستی اش، دست به اعماق و اسرار این وزارتخانه برد و برای روزهای مبادای خود، اسناد و مدارک دلخواه را یکجا در چمدان مخصوصش ریخت و آن ها را به یک جای امن برد."
آقای نوری زاد همچنین نوشته است: "احمدی نژاد نیک می دانست فضاحت های سیاسی و پولی او خواه ناخواه آشکار خواهد شد. و نیک تر می دانست اگر دستش از سند و مدرک تهی باشد، جماعت اشقیا جر واجرش می کنند و هرتکه اش را به یک برهوت پرت پرتاب می کنند."
در پی تشدید حملات منتقدان رئیس جمهوری ایران و حلقه دستیاران نزدیکش، برخی از رسانه های حامی آقای احمدی نژاد تهدید کرده اند که او پرونده های زیادی از تخلف منتقدان در دست دارد و در زمان مناسب افشاگری می کند.
بی بی سی

آخوند تمساح : نماد اسلام شخص خامنه ای است !

article picture
آخوند مصباح یزدی با بیان اینكه ولایت لایه‌‌های متعددی دارد و عمق آن متصل به ذات خداست، گفت: به وسیله اطاعت از ولی كه منصوب از سوی خداست دل‌ها به خدا ارتباط پیدا می‌‌كند.
به گزارش سایت حکومتی ایرنا ، آخوند تمساح یزدی گفته: امروز نماد اسلام شخص مقام معظم رهبری است كه مفاسد زیادی به دست مبارک ایشان از سر جامعه اسلامی و اسلام جهانی دفع شده است. (در اینصورت وقتی خامنه ای گور به گور شد، کل اسلام هم از بین خواهد رفت، آمین)
وی با تاكید بر زنده نگه داشتن نمادهای اسلامی (که شخص خامنه ای است)به عنوان پوسته حقایق كه حافظ مغز و حقیقت معارف اسلامی است، گفت: اگر نمادهای اسلامی را حفظ نكنیم و آن را صرفاً پوسته‌‌‌ای بی‌ارزش قلمداد كنیم، آفت از پوست رد شده و به مغز صدمه می‌‌زند.
(در اینصورت وقتی خامنه ای گور به گور شد، کل اسلام هم از بین خواهد رفت، آمین)
پارس دیلی نیوز

محسن فخری زاده شخصیت کلیدی پشت پردۀ برنامۀ اتمی جمهوری اسلامی

article picture

کارشناسان اتمی گفته اند که شخصیت کلیدی پشت پردۀ برنامۀ اتمی جمهوری اسلامی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران به نام محسن فخری زاده است که در محلی ناشناس و تحت شدیدترین تدابیر امنیتی محافظت می شود.
آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش اخیرش از محسن فخری زاده به عنوان چهرۀ کلیدی برنامۀ اتمی جمهوری اسلامی یاد کرده است. محسن فخری زادهیک مسئول رژیم ایران است که نامش در ضمیمۀ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی قید شده است.
دیوید آلبرایت از کارشناسان اصلی آمریکا در زمینۀ تکثیر سلاح‌های هسته‌ای محسن فخری زاده را شخصیتی فوق العاده مهم در برنامۀ اتمی جمهوری اسلامی دانسته است. در یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت در سال ۲۰۰۳ فخری زاده به عنوان مسئول فعالیت‌های حکومت اسلامی در زمینۀ اتمی و تولید موشک‌های بالستیکی معرفی شده است.
کارشناسان اتمی اعتراف می کنند که اطلاعات بسیار اندکی از او در دست دارند و دیوید آلبریت از او به عنوان مهندس اتمی یاد کرده است که در گذشته بر شماری از طرح‌های تحقیقاتی و توسعۀ سلاح‌های اتمی نظارت داشته است.

آخرین اخبار از انفجار کرج: ۴۰ کشته و تعداد مجروحان مشخص نیست

article picture
آخرین اخبار از انفجار کرج: ۴۰ کشته و تعداد مجروحان مشخص نیست / دود غلیظ تا شعاع 10 کیلومتری
به گفته شاهدان عینی از نزدیکی محل انفجار، شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سیاهی آسمان را فرا گرفته است/ترافیک سنگین به سمت پادگان بیدگنه/ از ورود خبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شد
گزارش سایت حکومتی اعتدال در مورد انفجار در انبار مهمات سپاه:هر چند خبرهای اولیه حاکی از انفجار جایگاه گاز سی ان جی بود اما خبرهای بعدی وقوع انفجارها در انبار مهمات پادگان نظامی در روستای بیدگنه در حوالی ملارد را تایید کردند.
نماینده شهریار در مجلس در باره حادثه انفجار امروز در حوالی تهران، از انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدکنه» از توابع شهرستان ملارد خبر داد و گفت: هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.

تشدید فشار‌ها بر یک خانواده بهایی اهل سمنان

article picture
در طی ماه‌های اخیر فشار بر یک خانواده بهایی ساکن سمنان افزایش چشمگیری یافته است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «انیسا فنائیان» شهروند بهایی ساکن سمنان طی روزهای سه شنبه ۱۷ و چهارشنبه ۱۸ آبان ماه سال جاری پس از احضار و معرفی خود به اداره اطلاعات شهر مزبور ساعت‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است.
قابل ذکر است منزل نامبرده تاکنون چندین بار مورد تفتیش ماموران امنیتی قرار گرفته است.
یادآوری می‌شود، همسر نامبرده به نام سیامک ایقانی بیش از یک سال است که در حال سپری کردن محکومیت سه ساله در زندان سمنان است و این در حالی است که محل کسب وی در تابستان گذشته به دستور اداره اطلاعات پلمپ شده است.
از سوی دیگر صهبا رضوانی (فنائیان) مادر انیسا هم اکنون در حال گذراندان دوران محکومیت سه ساله خود بصورت تبعید در زندان اوین است.
هم چنین محل کسب (فروشگاه لوازم بهداشتی) برادر انیسا بنام فرهاد فنائیان در ماه پیش به دستور اداره اطلاعات پلمپ شده و تا کنون هیچ پاسخ روشنی در مورد دلیل این اقدام به وی اعلام نشده است.
همه این موارد در حالی صورت می‌گیرد که تا کنون اتومبیل و پنجره منزل مسکونی پدر انیسا به نام نظام الدین فنائیان توسط عواملی نا‌شناس مورد تهاجم و سنگ اندازی واقع شده است.
هرانا

جهرمی متهم ردیف اول است

article picture
بانک مرکزی : جهرمی متهم ردیف اول است
جهرمی: برای بانک مرکزی متاسفم
روزنامه جهان صنعت:پس از انتشار اخبار اختلاس موسوم به سه هزار میلیاردی جامعه شاهد واکنش‌ها و اظهارنظرهای بسیاری از مسوولان دولت، قوه قضاییه، مجلس و ... بودند. اگرچه رویکرد ایشان با هم متفاوت بود اما آنان در یک نقطه با هم اشتراک داشتند، همه به دنبال مقصر اصلی این سوءاستفاده مالی بودند تا اینکه اخباری مبنی بر فرار خاوری منتشر شد، از آن پس تمام نگاه‌ها به سوی خاوری معطوف شد به طوری که دیگر هیچ کسی به مدیرعامل برکنار شده بانکی که تخلفات در آن صورت گرفته بود، کاری نداشت اما در همان موقع جهرمی به نامه‌نگاری می‌پرداخت تا اینکه بتواند خود را تبرئه کند.
وزارت اطلاعات، مجلس و قوه قضاییه هم روی این موضوع کار می‌کردند ولی هیچ کدام تا به امروز سخنی مبنی بر اینکه جهرمی مقصر است و اینکه چه مجازاتی برای وی در نظر گرفته‌اند به طور مشخص و صریح ابراز نکرده‌اند، البته مسوولان قوه قضاییه اشاره‌هایی به موضوع داشتند تا اینکه هفته گذشته احمدی‌نژاد مدیرعامل بانکی که اختلاس در آن صورت گرفته را مقصر اصلی دانست و گفت: «در ماجرای فساد مالی اخیر مدیرعاملی که ده‌ها بار وزارت اقتصاد و بانک مرکزی درباره تخلفات گروه آریا به وی تذکر داده‌اند و باز اسناد را امضا کرده است، راست راست راه می‌رود آن وقت قائم‌مقام بانک مرکزی را می‌گیرند.»

محکومیت سه سال حبس سعید ساعدی

article picture
سعید ساعدی، روزنامه نگار به سه سال حبس محکوم شد
سعید ساعدی، روزنامه نگار و فعال مدنی اهل سنندج از سوی دادگاه انقلاب این شهر به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از شهر سنندج، سعید ساعدی که وکالت وی را دکتر نعمت احمدی به عهده داشت از سوی شعبهٔ دوم دادگاه انقلاب سنندج به اتهامات اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی به ۲ سال و تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان تعزیری محکوم شده است.
وی به همراه ۲۶ نفر از جمله فعالان مدنی و ادبای سنندج و تنی چند از خانوادهٔ حبیب لطیفی که به اعدام محکوم شده و اکنون در زندان سنندج بسر می‌برد در پنجم دی ماه ۱۳۸۹ دستگیر شده و پس از ۷۴ روز بازداشت انفرادی در اطلاعات سنندج با قرار وثیقه آزاد شد.
نامبرده در سالهای گذشته مدیر و سر دبیر چند موسسه غیر دولتی و روزنامه بوده که در زمان دستگیری سردبیر ماهنامهٔ رووبار و سخنگوی جبههٔ آشتی کردستان را عهده دار بوده است.
هرانا

۱۳۹۰ آبان ۲۰, جمعه

بی‌خبری از هومن فخار با گذشت یک ماه از بازداشتهومن فخار فعال حقوق کودک و زنان  در تاریخ ۲۳ مهر ماه گذشته توسط مأموران لباس شخصی که حکمی مبنی بر بازداشت وی همراه نداشتند،  با رفتاری بسیار توهین‌آمیز و همراه با خشونت بازداشت شده بود.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» با گذشت یک ماه از بازداشت این فعال حقوق کودک هنوز اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست. وی در طی این مدت تنها یک تماس کوتاه تلفنی با نزدیکان خود داشته و در آن تنها از سلامتی خود خبر داده است.
مراجعه یکی از نزدیکان وی به زندان اوین نیز خبری در پی نداشته است و در زندان اوین اعلام کرده‌اند که نام هومن فخار در لیست زندانیان نیست.
هومن فخار  پیش‌تر در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال گذشته بازداشت و  به قید وثیقه و به طور موقت آزاد بود. وی ۳۲ ساله، مهندس برق (از هلند) و ساکن تهران و از فعالین حقوق بشری و دبیر انجمن اروپایی آموزش در زندان است.
رهانا

لاریجانی: غرب با ساخت فیلم به تخریب آیت‌الله خامنه‌ای روی آورده استرئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در گذشته کینه غربی ها نسبت به ولایت فقیه و آیت الله خامنه ای به روشنی امروز نبود، گفت: آمریکا ، رژیم صهیونیستی و غرب در 33 سال اخیر نسبت به آیت الله خامنه ای با عداوت و کینه برخورد داشتند اما می بینیم که امروز این برنامه منسجم تر شده و آنها با ساخت فیلم به تخریب رهبر معظم انقلاب روی آورده اند.بغض غربی ها از آیت الله خامنه ای به دلیل “بیداری اسلامی” در منطقه است.
به گزارش مهر  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز در یادواره 183 شهید شهرستان مهدیشهر استان سمنان با تاکید بر اینکه سعادت و خیر یک ملت در این است که لباس رزم و جهاد بر تن کنند گفت: هیچ موضوعی در میان مسلمان به اندازه جهاد اهمیت ندارد چرا که افرادی که در کسوت جهاد بودند یا دلهایشان سرشار از عشق به این امر مقدس بوده هیچگاه لباس ذلت بر تن نکردند.
افشاگران

نامه جمعی از زندانيان سياسی تبريز به احمد شهيد، گزارشگر ويژه حقوق بشر

article picture

جمعی از زندانیان، زندان مرکزی تبریز در نامه ای خطاب به احمد شهید، به مشکلات عدیده زندان تبریز اشاره کرده و از بازجویی زندانیان پس از ارائه حکم شکایت کردند.
این زندانیان هم چنین به خدمات پزشکی زندان، استفاده بیش از حد از ظرفیت زندان و مسائل بهداشتی زندان نیز به عنوان معضلات جدی زندان مرکزی تبریز اشاره کرده اند.
متن این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:
از: زندانیان سیاسی زندان تبریز
به: آقای احمد شهید و کلیه کسانی که در راه آزادی حقوق انسان می کوشند
موضوع: مختصری از اوضاع و احوالی که در زندان تبریز بر زندانیان سیاسی می گذرد
متن:
سلامی پر از درد و رنج و اندوه را از پشت دیوارهای زندان تبریز بر تمامی فعالین حقوق بشر جهت احقاق این حق تقدیم می کنیم. باشد این سلام بی پاسخ نماند و صدایمان به گوش جهان برسد.
تا ناقوسی هرچند کوچک برای شنیده شدن رنجهایمان بصدا در آمده و تسکینی بر دردهایمان باشد.
بزرگوارن از زندان مرکزی تبریز و بندی با عنوان بند ۸ مالی که ما جمعی از زندانیان سیاسی این گیتی در آن محبوسیم برایتان سخن می گوییم. این بند در کل ظرفیتی حدود ۹۰ نفر جمعیت را دارد و این ظرفیت نیز طبق تختهای غیراستاندارد ۳ طبقه عنوان می شود، در حالی که اکنون که این نگاره نگاشته می شود بیش از ۱۸۰ زندانی در این بند محبوسند و در این میان ۴۴ زندانی سیاسی و ۶ زندانی اتباع خارجی که یک نفر بلغارستانی به نام ژیفکو استوانویچ و ۵ پاکستانی نیز حاضرند.

بازداشت دو درویش دیگر در کوار


 درادامه آزار و اذیت و بازداشت دراویش گنابادی ساکن در کوار صبح امروز دو تن از پیروان این سلسله بازداشت شد. 
به گزارش مجذوبان نور ٬ نیروهای امنیتی و لباس شخصی صبح امروز ۱۹ آبان ماه با تفتیش و بازرسی منزل علی جان دهقان و یحیی دهقان از دراویش گنابادی ساکن کوار ٬ ایشان را بدون ارائه حکم قانونی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 
گفتنی است ٬ این ۲ درویش پدر و برادر مهدی دهقان هستند که در روز گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. 
یاد آور می‌شود تا کنون در طی یکماه گذشته ۴ تن از دراویش گنابادی ساکن در کوار بازداشت شده‌اند ٬ این بازداشت‌ها و آزار اذیت‌ها از نیمه شهریور ماه سال جاری آغاز شد که از اوایل آبان ماه شدتی دوباره یافته است.

مجذوبان نور

مادر مجید دری: بیست و هشت ماه زندان اما دریغ از یک ساعت مرخصیمجید دری دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی در حالی وارد بیست و نهمین ماه از دوران زندان خود می‌شود که تاکنون پیگیری‌های خانواده او برای مرخصی و انتقال وی از زندان بهبهان به زندان تهران بی‌نتیجه مانده است.
منور هاشمی مادر مجید دری در خصوص آخرین وضعیت فرزندش به جرس می‌گوید: «مجید می‌گرن و کم خونی دارد. سرگیجه می‌گیرد و به حالت کما در می‌آید و می‌افتد و تا سه و چهار روز نمی‌تواند از سرجایش بلند شود. همه این‌ها را به مسئولین گفته‌ایم پیش از عید او را دکتر بردند که دکتر گفته بود باید اسکن کند اما دیگر پیگیری نکردند و او را برای اسکن نبردند.
در ملاقات آخر هم سرما خورده بود و خیلی ضعیف شده بود بطوریکه نمی‌توانست حرف بزند اما بعد که تلفن زد حالش کمی بهتر شده بود. حتی ناراحتی‌های جسمانی مجید را به دادستان گفتم اما جوابی نگرفتیم و دستمان به جایی نمی‌رسد و فقط می‌گویند نامه برای مرخصی رفته استعلام! از چهار ماه قبل از ماه رمضان تا الان رفته برای استعلام! من هر هفته مراجعه می‌کنم اما می‌گویند هیچ خبری نشده اگر خبری شد با شما تماس می‌گیریم. تقریبا بیست روز پیش بود که به بهبهان رفتیم و با مجید ملاقات کردیم و الان از وضعیت او خبری نداریم.»
خانواده مجید دری بار‌ها برای مرخصی و انتقال او به تهران درخواست داده‌اند اما پیگیری‌هایی که هیچ‌گاه به نتیجه نرسیده است.
مادر مجید دری با گلایه از عدم اعطای مرخصی و انتقال مجید به زندان تهران ادامه می‌دهد: «ما باید از کرج تا بهبهان برویم و مسافت راه خیلی زیاد است و متاسفانه نمی‌توانیم هر هفته به ملاقات مجید برویم خودش هم ما را می‌بیند که این همه مسافت را طی می‌کنیم ناراحت می‌شود. برای مرخصی هم خیلی پیگیری کردیم و این ماه مجید وارد بیست و نهمین ماهی می‌شود که زندان است اما دریغ از یک ساعت مرخصی! حتی اینقدر درخواست دادیم و پیگیری کردیم که او را از زندان بهبهان به تهران برگردانند اما قبول نکردند حتی گفتیم برای ما سخت است که برای ملاقات او تا بهبهان برویم اما باز قبول نکردند.» 

مهندس ساسان بهمن آبادی ممنوع الخروج شدبامداد دوشنبه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۰ گذرنامه مهندس ساسان بهمن آبادی، عضو جوان حزب پان ایرانیست، از سوی نهاد ریاست جمهوری مستقر در فرودگاه بین المللی تهران ضبط شد.
به گزارش تارنمای حزب پان ایرانیست، مهندس ساسان بهمن آبادی که از سوی گروه نقاشی دانشگاه هنرهای کاربردی وین به اتریش دعوت شده بود، پس از دریافت روادید از سفارت اتریش، رهسپار وین بود که بدون هیچ دلیل و اطلاع قبلی، در فرودگاه بین المللی تهران از سفر ایشان جلوگیری شد.
این در حالی بود که نیروی انتظامی مستقر در فرودگاه، پس از بررسی گذرنامه و کارت پرواز، بدون هیچ مشکلی در گذرنامه ایشان مهر خروج زده بود و ایشان قانوناً هیچ مسأله‌ای برای این سفر هنری نداشت، اما نهاد ریاست جمهوری مستقر در فرودگاه بدون هیچ توضیحی، با ضبط گذرنامه، از سفر ایشان ممانعت به عمل آورد.
ساسان بهمن آبادی پیش از این دو بار، در تاریخ ۶ دی ماه ۱۳۸۸ (عاشورا) و همچنین ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۹ بازداشت شده بود که در نوبت اول با قرار کفالت و در نوبت دوم با قرار وثیقه پنجاه میلیون تومانی، و در هر دو نوبت بدون صدور حکم ممنوع الخروجی در آزادی به سر می‌برد.
اداره گذرنامه دلیل ممانعت از خروج ایشان را صدور حکم تازه‌ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران – شعبه شهید مقدس اوین اعلام نموده، ولی این شعبه تا کنون دلیلی برای صدور چنین حکمی عنوان نکرده و حتی از مراجعه حضوری ایشان و اعتراض قانونی به حکم صادره جلوگیری نموده است.
هرانا

فساد مالی در بنیاد مستضعفان خمینی (بنیانگذار فساد و تباهی در ایران)

article picture


"بنیاد مستضعفان جزء بزرگترین ملاکان کشور می باشد و این سوال مطرح است که هم اکنون از این زمین ها چه استفاده ای می شود و در اختیار چه کسانی است ؟ ارزش این املاک چقدر است؟ "
مقداد نجف نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس و نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از بنیاد مستضعفان در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار دارد، گفت: این طرح 2 هفته قبل تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد و برای بررسی به کمیسیون مذکور ارجاع گردید.
به گزارش سایت حکومتی جهان، وی افزود: مشکوک بودن برخی معاملات بنیاد مستضعفان، عدم تکریم ارباب رجوع، تاخیر بنیاد در بهره برداری از فرودگاه بین المللی خمینی (بنیانگذار فساد و تباهی در ایران) و حیف و میل بیت المال و تاخیر بنیاد در احداث جاده تهران- شمال از جمله محورهای این طرح است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه قبلا یک بار و حدود یک سال و نیم پیش نیز این طرح را تحویل هیئت رئیسه مجلس شد، افزود: در آن موقع با ارجاع طرح به کمیسیون عمران مجلس، آقای فروزنده رئیس بنیاد مستضعان با اینجانب و کمیسیون مذکور تماس گرفت و خواستار حل و فصل مشکلات از طریق رایزنی و پیگیری امور شد اما کار بجز وقت کشی کار به جائی نرسید.

فراخوان فوری ـ به پیگرد و آزار حامیان «مادران عزادار» پایان دهید!

article picture

فراخوان فوری ـ برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر
(19آبان 1390)برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر:
به پیگرد و آزار حامیان «مادران عزادار» پایان دهید!
ژیلا کرمزاده مکوندی
لیلا سیف اللهی
نادر احسنی
منصوره بهکیش
برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامهء مشترک «فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر» (FIDH) و «سازمان جهانی مبارزه با شکنجه» (OMCT) است، اطلاعات تازه ای دریافت کرده و از شما درخواست می کند فورا در باره مساله زیر در ایران اقدام کنید.
اطلاعات تازه
برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر از طریق «جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران» (LDDHI) مطلع شده که حامیان «مادران عزادار» [1]خانم ژیلا کرمزاده مکوندی، خانم لیلا سیف اللهی، آقای نادر احسنی در مرحله تجدید نظر محکوم و برای گذراندن حکم زندان احضار شده اند و آزار و اذیت قضایی خانم منصوره بهکیش، که در مبارزه با اعدام زندانیان نیز فعال است، نیز ادامه دارد.
براساس اطلاعات دریافتی، خانم ژیلا کرم زاده مکوندی و آقای نادر احسنی و خانم لیلا سیف اللهی در تاریخ های 15 آبان و 17 آبان 1390 برای اجرای حکم دو سال زندان به دادسرای زندان اوین احضار شدند. وکلای آنها پیش از احضار از نتیجه تجدید نظر مطلع نشده بودند و درپیگیری معلوم شد که دادگاه تجدید نظر حکم های خانم ها ژیلا کرم زاده مکوندی و لیلا سیف اللهی را به 2 سال حبس تعزیری و 2 سال حبس تعلیقی که تا 5 سال پس از اجرای حکم قطعی قابل اجراست، کاهش داده است. آقای نادر احسنی نیز به 2 سال حبس تعزیری محکوم شده است. این سه مدافع حقوق بشر 20 روز فرصت دارند تا خود را به زندان معرفی کنند، در غیر این صورت وثیقه آنها توقیف خواهد شد.
علاوه بر این، خانم منصوره بهکیش در 14 آبان 1390 مطلع شد که محاکمه او در تاریخ 4 دی 1390 در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد. پیش از این، دادگاه او در تاریخ 18 مهر 1390 تعیین شده بود که به دلیل عدم حضور نماینده دادستان به تعویق افتاد.


کاریکاتور

article picture

خامنه‌ای:هرتجاوزی را با سیلی محکم و مشت پولادین پاسخ می دهیم
http://parsdailynews.com/92264.htm
طرحی از اقبال ماهوری
پارس دیلی نیوز
 

اعدام دو شهروند تحت عنوان قاچاقچی در قم

article picture
اعدام دو زندانی متهم به خرید و فروش و حمل مواد مخدر از نوع کراک در قم .
دادگستری قم اعلام کرد: حکم اعدام دو مجرم به اتهام خرید و فروش و حمل مواد مخدر یکی به میزان 13 کیلو و 70 گرم و دیگری به مقدار چهار کیلو و 965 کیلوگرم کراک روز پنج‌شنبه در قم اجرا شد.
سایت حکومتی مهر:بر اساس این گزارش، متهم ج.س متولد 1323 مقیم تهران در مورخ هشتم اسفندماه سال 86 با قرار بازداشت موقت به اتهام خرید سیزده کیلو و هفتاد گرم هروئین فشرده(کراک) روانه زندان می‌شود که وی در حین تحویل محموله و پرداخت 9 میلیون تومان به راننده بابت کرایه حمل دستگیر می‌شود که پس ازجمع دلایل و اظهارات و اقاریر متهم همچنین گزارش مرجع انتظامی و صورت جلسه کشف و ضبط و توزین مواد مخدر و نتیجه آزمایش مواد مکشوفه و دفاعیات غیر موثر وکیل تسخیری و سایر قرائن موجود در پرونده، بزه انتسابی به وی محرز تشخیص و در 27 اسفندماه سال 88 به مجازات اعدام محکوم می‌شود.
در این گزارش آمده است: رای دادگاه در مورخ پنجم اردیبهشت‌ماه سال گذشته در دادستانی کل کشور پس از ملاحظه محتویات پرونده با عنایت به گزارش پلیس مبارزه با مواد مخدر قم تأیید و دادنامه صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب را صحیح و منطبق با موازین قانونی تشخیص داده شد و پرونده اعاده می‌شود.

بشار اسد، شریم خامنه ای، به جنایت علیه بشریت متهم شد

article picture
دید‌ه‌بان حقوق بشر سوریه را به جنایت علیه بشریت متهم کرد
سازمان دیده بان حقوق بشر کشتار مخالفان توسط حکومت بشار اسد را مصداق جنایت علیه بشریت و مستلزم پیگرد بین‌المللی اعلام کرد.
به گزارش رادیو آلمان ،این سازمان بین‌المللی با اشاره به کشتار دست‌کم ۷۰۰ نفر در شهر حمص توسط نیروهای دولتی سوریه، بازداشت صدها تن دیگر و شکنجه آنها رفتار حکومت سوریه را را جنایت علیه بشریت دانست.
حکومت بشار اسد باو‌جود توافق با اتحادیه عرب مبنی بر توقف عملیات نظامی علیه مخالفان، شهر حمص یکی از پایگاه‌های مخالفان خود را زیر آتش گلوله‌های تانک گرفته است و به کشتار معترضان ادامه می‌د‌هد.
دیده‌بان حقوق بشر از اتحادیه عرب خواست عضویت سوریه را در این اتحادیه لغو و از شورای امنیت سازمان ملل برای اقدام علیه حکومت این کشور حمایت کند.
پارس دیلی نیوز

افشای پرونده زمین‌خواری برادران لاریجانی

article picture

راز «مهربانی» لاریجانی با وزیر اقتصاد چه بود؟
دفاع غیر منتظره علی لاریجانی رئیس مجلس از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، نگاه نمایندگان را تغییر داد و در ‌‌نهایت وزیر اقتصاد در میان ناباوری افکار عمومی دوباره رای اعتماد گرفت تا گره کور اختلاس نه تنها حل نشود که گرههای تازه بر آن افزوده شود.
صبح امروز، گلرخ مهدویانی: مجلس هشتم در حالی هفته گذشته وزیر اقتصاد را برای استیضاح در خصوص رسوائی اختلاس سه هزار میلیارد تومانی به صحن علنی مجلس فراخواند که بسیاری‌ها گمان می‌کردند مجلس قرار است با برکناری وزیر، غائله اختلاس بزرگ را با گرفتن یک قربانی به پایان برساند.
اظهارات نمایندگان اصولگرای مجلس حتی انانی که به میانه روی در خصوص درگیری مجلس و دولت مشهور بودند به عدم رای اعتماد به وزیر اقتصاد نشان از فضایی آماده و موافق برای کنار گذاشتن یکی دیگر از وزیران کابینه محمود احمدی‌نژاد دارد.
در این میان دفاع غیر منتظره علی لاریجانی رئیس مجلس از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، نگاه نمایندگان را تغییر داد و در ‌‌نهایت وزیر اقتصاد در میان ناباوری افکار عمومی دوباره رای اعتماد گرفت تا گره کور اختلاس نه تنها حل نشود که گرههای تازه بر آن افزوده شود.


دانشجوی کارشناسی ارشد از حق تحصیل محروم شد

article picture
محمد یوسف علیخانی، برادر جواد علیخانی دانشجوی زندانی محبوس در زندان اوین بر اساس درخواست وزارت اطلاعات از حق تحصیل در دانشگاه آزاد تهران مرکز محروم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این معلم و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تاریخ که با شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در رشته تاریخ قبول شده بود پس از پرداخت هزینه یک سال تحصیل و در پایان ترم اول بر اساس در خواست وزارت اطلاعات از حق تحصیل مجروم شده است.
در پیگیری ها از مرکز آزمون به ایشان گفته شده است که بر اساس نامه اطلاعات از حق تحصیل محروم شده اند و این در حالی است که در تماس با ستاد خبری وزارت اطلاعات این امر از سوی ایشان تکذیب شده است.

به یاد احسان فتاحیان (مبارزی که رژیم جنایت سالار اسلامی را مغلوب اقتدارش کرد)

وریا محمدی 
 
دو سال پیش و در چنین روزی، حکم ضد انسانی‌ اعدام احسان فتاحیان در زندان سنندج، به اجرا در آمداحسان که ابتدا به جرم اقدام علیه امنیت به ۱۰ سال محکوم شده بود، یک شبه و در دادگاه تجدید نظر به اعدام محکوم شدحکمی که نه حق او و نه با عدالت هماهنگی داشت.
اعدام احسان، اگر چه اقدامی جدید از سوی جمهوری اسلامی نبود، اما خبری دردناک برای همه کسانی‌ بود که او را از نزدیک میشناختند، برای کسانی‌ که انسانیت ، رزمندگی و فداکاری احسان را تجربه کرده بودند.
همزمان، مقاومت او در زندان، نوشتن نامه‌ای دلیرانه، در رد شب و سیاهی و در دفاع از آزادی، احسان را از مرز یک زندانی ساده
فراتر بردهم از این رو، جان باختنش، انعکاسی بزرگ در پی‌ داشت
احسان اگر چه پیشمرگ کومله بود، اما مرگ قهرمانانه ش ، او را از مرز کومله و جنبش کردستان خارج کرداحسان با اقتدار زندانش، با سربلندی در برابر چوبه دار ایستاد و مرگ را مغلوب خودش کرد.
تامل در کارنامه اعدامهای جمهوری اسلامی در ۳۲ سال اخير بر هر جستجوگری عيان می سازد که رژیمی که قادر به خونين کردن نوروز مردم سنندج و اعدام هزاران مبارز شریف در آغازین روزهای به قدرت رسيدنش است، رژیمی که در تابستان سال ۶٧ هزاران زندانی سياسی را که برخی از آنها حتی حکمشان نيز سپری شده بود، به جوخههای اعدام می سپارد، رژیمی که عناصرش در لوای فتواهای مذهبی حکم اعدام صدها نفر را در خيابان و کوچه و بازارها به اجرا درآورده اند و رژیمی که قهارانه‌ترین سرکوبگریها را در بوته آزمایش نهاده است، عجیب نبود که احسان را هم به چوبه دار بسپارد، اما اعدام احسان که با هدف ایجاد ترس در جنبش کردستان و مبارزات آزادی خواهی‌ ایران اجرا شد، نه تنها برای رژیم دستاورد مفیدی نداشت، بلکه مقاومت احسان تا پای چوبه دار، بی‌ اعتباری، از دست رفتن کارایی سرکوب و شرمندگی قدرت حاکم را با خود به همراه آورد.
هنگامی که ماشين اعدام و آدمکشی جمهوری اسلامی تنها چندروز بعد از استقرار این رژیم منحوس به راه میافتد و سکان رهبری آن به جلادی همانند صادق خلخالی سپرده میشود، هنگامی که در برابر صدور حکمهای خيابانی و خارج از دادگاه سکوت اختيار می شود، هنگامی که هزاران نفر در دادگاههای چند لحظه‌ای با پاسخ به چند سوال کوتاه و مشخص، حکم تيرباران و به دار کشيدنشان صادر و اجرا میگرددمرگ احسان هم میتواند ادامه همین راه و این سیاست کثیف جمهوری اسلامی باشد، اما این مرگ بیشتر از همیشه به بی‌ آبرویی سیاسی رژیم کمک کرد، رژیمی که در گذر زمان، با ریزش آبرو و جایگاه روبرو شده است.

کشته شدن یکی از افراد بسیج توسط مافوق خود


 یکی از افراد بسیجی مرکز سپاه پاسداران شهرستان سلماس در استان آذربایجان‌غربی با شلیک گلوله‌ی فرمانده‌‌ی پایگاه محل کار خود کشته شد.
بنابه خبر ارسالی خبرنگار آژانس خبررسانی کُردپا از منطقه، "رضا مجلسی" اهل شهر "بناب" در استان آذربایجان‌شرقی که محل خدمت وی در سپاه پاسداران شهرستان سلماس بود، ساعت یک بامداد پنجشنبه، نوزدهم آبانماه با شلیک مستقیم فرمانده‌ی این مرکز نظامی کشته شد.
به گفته‌ی شاهدان عینی حادثه‌ی مرکز سپاه پاسداران سلماس، این فرمانده‌ی ارشد سپاه در توجیه این عمل خود اظهار نموده که به زعم خود فرد کشته‌شده از اعضای گروه‌های مسلح مخالف حکومت بوده که به داخل سپاه پاسداران نفوذ کرده است.
سایت کُردپا

فوت چهارمین دانش آموز نخبه بلوچ در حادثه آتش سوزی


پایگاه اطلاع رسانی نیكشهر: یكی از بستگان و شهروند قصرقندی در تماس تلفنی با سایت نیكشهر گفت از صبح امروز پنج شنبه 19/08/1390دانش آموز برهان الدین بلیده ای در بیمارستان مطهری تهران در تنفس مصنوعی بوده و حدود یك ساعت پیش (عصر )دار فانی را وداع گفته است كه از 5 دانش آموز سوخته شده در چابهار چهار نفر فوت كردند.
وی كه از اعلام این خبر در پشت تلفن به شدت ناراحت و اشك می ریخت افزود خیلی دردآور است كه كسی به داد این دانش آموزان كم درآمد روستایی نمی رسد و كسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.
وی گفت دانش آموز برهان الدین بلیده ای از منطقه دورافتاده بافتان در حوزه بخش قصرقند است كه پدرش به نام بركت هم چند سال پیش فوت كرده بود و این دانش آموز نخبه بلوچ علاوه بر درد یتیمی و نداشتن سایه پدر با مشكلات زیاد مالی از این روستای دور افتاده به دلیل استعداد بالا به امید داشتن آینده ای روشن به دبیرستان دانشگاه راه یافته اند ولی با بی مسوولیتی عده ای از مسوولان در آتش زنده زنده سوختند و پر پر شدند. 
پایگاه اطلاع رسانی نیكشهر

بی خبری ازسرنوشت فعال محیط زیست بازداشتی


از سرنوشت یک فعال محیط زیست بازداشتی در سنندج اطلاعی در دست نیست.
بنا به گزارش رسیده به آژانس خبری موکریان، تاکنون از سرنوشت وریا خسروی فعال محیط زیست اهل سنندج که از اول آبانماه سال جاری دستگیر و در بازداشت بسر می برد، خبری در دست نیست.
خسروی که از اعضای جمعیت سبز کردستان می باشد در پی مراجعه مأموران امنیتی به منزلش در روستای حسن آباد سنندج، توسط آنان دستگیر و روانه بازداشتگاه شد.
گفتنی است علیرغم پیگیریهای‌ خانواده نامبرده، تاکنون مقامات مسئول در رابطه با اتهام یا اتهامات احتمالی که منجر به بازداشت وی شده توضیحی نداده اند.

آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر

۱۳۹۰ آبان ۱۹, پنجشنبه

سپاه برای چه آماده می شود؟با نزدیک تر شدن زمان برگزاری انتخابات مجلس و افزایش نگرانی مسئولان بابت احتمال بروز ناآرامی در کشور، مقامات ارشد سپاه پاسداران با تفکیک سازمانی دو سپاه تهران و کرج، فرماندهان جدیدی برای آنها منصوب کردند. پیش از این، سپاه کرج تحت فرماندهی سپاه سیّدالشهدای تهران فعالیت می کرد.
حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران طی مراسمی سرتیپ دوم پاسدار علی نصیری را به سمت فرماندهی سپاه سیدالشهدای تهران منصوب کرد. وی همچنین سرتیپ پاسدار بهرام حسینی مطلق فرمانده سابق این سپاه را تودیع و به سمت فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی کرج منصوب کرد.علی نصیری که هم اکنون به سمت فرماندهی سپاه سید الشهدای تهران منصوب شده است پیش از این جانشین بهرام حسینی مطلق در سپاه تهران بود.این تغییر و جابجایی در شرایطی روی داده که پیش از این در اردیبهشت ماه سال جاری محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران از تشکیل یک سپاه استانی جدید در محدوده جغرافیایی استان تهران تحت عنوان امام حسن مجتبی خبرداده بود؛ به گفته وی "تشکیل سپاه امام حسن مجتبی در راستای تاسيس استان البرز و جداسازی كرج و شهرستان‌های تابعه آن از استان تهران انجام شده است.تا پيش از تشكيل استان البرز، سپاه سيدالشهدا شهرستان‌های استان تهران را از جمله كرج، شهر ری، دماوند پوشش می‌داد. با تشكيل استان البرز، اين سپاه به دو بخش سپاه سيدالشهدا و سپاه امام حسن مجتبی تقسيم شده است؛ حوزه فعاليت سپاه سيدالشهدا استان البرز است و سپاه امام حسن مجتبی در استان تهران فعاليت می‌كند."همزمان مقامات ارشد سپاه پاسداران اعلام کرده بودند که "با وجود تشكيل سپاه امام حسن مجتبی در استان تهران در کنار سپاه سید الشهدا، سپاه محمد رسول‌الله نیز همچنان در حوزه شهر تهران و شميرانات به فعاليت خود ادامه خواهد داد."پیش از اعلام رسمی این تحولات نیز بهرام حسینی مطلق فرمانده سابق سپاه سید الشهدا اعلام کرده بود که "سپاه در محدوده تهران پس از این دو مرکزیت خواهد داشت؛ با اين تفكيك يك سپاه براي استان تهران به مركزيت ري و يك سپاه ديگر براي استان البرز به مركزيت كرج تشكيل مي‌شود."
به این ترتیب با انتصاب بهرام حسینی مطلق به فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی، سی و دومین سپاه استانی کشور در راستای تحولات ساختاری سپاه به طور رسمی تشکیل و آغاز به فعالیت کرده است.

پنج سال حبس تعزیری برای عزیزالله سمندری شهروند بهائیجمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی گزارش داده است که  اتهامات این شهروند بهائی “عضویت  فعال در فرقه ضاله بهائیت”، “اقدام به ایجاد و راه اندازی یک برنامه کامپیوتری” و “پشتیبانی فنی دانشگاه غیرقانونی بهائیت” عنوان شده است.
پیشتر آقای عزیز الله سمندری در تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۳۸۷ به همراه ژینوس سبحانی، شاهرخ طائف، پیام اغصانی، دیدار رئوفی و نیما حقار بازداشت شده بودند. در بین این افراد شاهرخ طائف به ۴ سال، پیام اغصانی به ۳ سال، نیما حقار به ۵ سال و دیدار رئوفی که هم اکنون دوران محکومیت خود را می گذراند به ۳ سال زندان محکوم شده اند.
در ماههای اخیر از سوی شعبه ی ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه احکام سنگینی برای شهروندان بهائی صادر شده است. در چند ماه اخیر آقایان ایقان شهیدی، کامران مرتضایی، وحید محمودی به ۵ سال و ریاض‌ سبحانی، محمود بادوام، رامین زیبایی، فرهاد صدقی و خانم نوشین خادم هر یک به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده اند.
رهانا

بازجویی چند ساعته از خواهر ۷۰ ساله حبیب الله پیمان

حبیب الله پیمان

تارنمای گویانیوز از منابه موثق گزارش داده است که شنبه‌ی این هفته، پنج تن از ماموران امنیتی نهادهای اطلاعاتی و قضایی و جمهوری اسلامی در شیراز به منزل شخصی خواهر دکتر پیمان رفته، برای چند ساعت به تفتیش منزل این خانم ۷۰ ساله اقدام می کنند.
ماموران امنیتی و قضایی استان فارس، سپس مجموعه ای از کتاب ها و جزواتی را که نویسنده ی آنها دکتر حبیب الله پیمان، صاحب‌نظر و نواندیش دینی بوده، و نیز مجموعه آثار دکتر علی شریعتی و دفتر تلفن صاحب خانه را ضبط کرده با خود منتقل می کنند.
خواهر دکتر پیمان روز گذشته (سه شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۰) به دادسرای انقلاب شیراز احضار شده، مورد بازجویی ۵ ساعته قرار می گیرد. پرسش از اقدامات و روابط شخصی دکتر پیمان در شیراز و به خصوص سئوال از دیدارهای اخیر این فعال ملی مذهبی در سفر ماه گذشته اش به شیراز، یکی از محورهای اصلی این بازجویی بوده است.
این خانم ۷۰ ساله تهدید می شود که در صورت ادامه یافتن این دست مناسبات و آمد و شدها در منزل مسکونی اش، بازداشت خواهد شد. تهدید مزبور در حالی صورت می گیرد که دکتر پیمان دبیر کل جنبش مسلمانان مبارز متولد شیراز است و در سفر به زادگاه‌اش، به گونه ای مفروض در منزل بستگان درجه اول خود مستقر شده و سکونت می یابد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان خطاب به رهبر: تبعیضات را پایان دهیدک/میدیا: امام جمعه اهل سنت زاهدان، با اعتراض به تبعیضاتی که در ایران برعلیه سنیان اعمال می‌شود، اعتراض کرد و از رهبر رژیم خواست به "سیاست تبعیض و نابرابری" پایان داده شود.
مولانا عبدالحمید می‌گوید: با کمال تأسف در ایران اسلامی "احساس
سرافکندگی می‌کنیم"، و اهل سنت در بسیاری از شهرهای کشور، مانند اصفهان و تهران اجازه برگزاری نماز عید قربان را ندارند.
به‌گفته‌ی مولانا عبدالحمید جمعیت اهل سنت ایران حداقل 20 درصد کل جمعیت ایران را تشکیل می‌هند، اما در امورات اجرای و دولتی با حاشیه رانده شده‌اند.
وی می‌گوید: در طول 33 سال حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی، اهل سنت در هیچ کابینه‌ای حضور نداشته‌اند، هیچ مسئولیت و مدیریت کشوری به آنان واگذار نشده و به هیچ یک از نمایندگی‌ها و سفارتخانه‌های ایران در کشورهای دیگر راه نیافته‌اند.
به‌گفته‌ی مولانا عبدالحمید، اهل سنت حتی در مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی هم بطور یکسان و عادلانه بکار گرفته نمی‌شوند، برای نمونه از 400 عضو هیات علمی دانشگاه زاهدان کمتر از 15 نفر آنان از اهل سنت هستند.
این در حالیست که اکثریت جمعیت استان سیستان و بلوچستان را سنیان تشکیل می‌دهند.
کوردستان میدیا


آمریکا:دورۀ سلطۀ بشار اسد به پایان رسیده است ، باید برود

article picture

کشورهای عربی آماده اند به بشار اسد پناهندگی بدهند.
جفری فلتمن معاون وزیر امور خارجۀ آمریکا در امور خاورمیانه به سناتورهای این کشور گفته است که تمام رهبران کشورهای عرب به این نتیجه رسیده اند که دورۀ سلطۀ بشار اسد به پایان رسیده است و در این میان شماری از کشورهای عرب آمادگی خود را برای اعطای پناهندگی به بشار اسد اعلام کرده اند.
خشونت های رژیم بشار اسد علیه تظاهرات مسالمت آمیز مردم سوریه تاکنون به کشته شدن 3500 نفر در این کشور انجامیده است. رژیم بشار اسد با امضای طرح پیشنهادی اتحادیۀ عرب برای پایان دادن به خشونت های سوریه می بایست کلیه تانک ها و زره پوش های خود را از شهرها بیرون می برد و کلیه دستگیرشدگان ناآرامی های اخیر را نیز آزاد می کرد.


۲۰ آبان دومین سالگرد اعدام احسان فتاحیان توسط رژیم اهریمنی ولایت فقیهبیانیه،۲۰ آبان دومین سالگرد اعدام احسان فتاحیان
گزارش دریافتی:این روزها یعنی درواقع ۲۰ آبان سالگرد اعدام احسان فتاحیان به دست جمهوری اسلامی است.
احسان (اسماعیل) فتاحیان (زادهٔ ۱۳۶۰ در کرمانشاه) فعال سیاسی کرد ایرانی و پیشمرگ حزب کومله بود که بامداد روز چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۸ در سنندج اعدام شد. فتاحیان در ۲۹ تیر ۱۳۸۷ در کامیاران دستگیر شد.
و به اتهام محاربه از طريق عضویت در گروه محارب از سوی قاضی بابايی رئيس شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به تحمل ۱۰ سال حبس توام با تبعيد به شهرستان رامهرمز محکوم شد؛ دادستان عمومی و انقلاب کامياران و همینطور آقای نصرالله نصری بعنوان وکیل احسان فتاحيان، نسبت به حکم صادره اعتراض کردند که با توجه به تقاضای تشديد مجازات از طرف دادستان شهرستان کامياران که مجازات تعيين شده را متناسب با شدت عمل ارتکابی ندانسته بود، به استناد تبصره ۳ ماده ۲۲ قانون اصلاح تشکيل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و مواد ۱۸۶ ، ۱۹۰ و ۱۹۱ قانون مجازات اسلامی، با تشديد مجازات حبس در تبعيد به مجازات اعدام، تقاضای تجديدنظرخواهی وی نيز مردود اعلام شد.


نامه سرگشاده به گزارشگر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد

article picture

جناب آقای دکتر احمد شهید
با سلام و تحیات
به دنبال انتشار گزارش مقطعی حضرت عالی درباره وخامت باورنکردنی نقض مستمر حقوق بشر، ایادی و عُمّال دستگاه جبار حاکم بر ایران با کمال اَسف بر فشارهای پیشین به اَضعافِ مضاعف افزودند تا مگر به این ترتیب به سرکار عالی و کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و افکار عمومی مردم دنیا یک دهن کجی جدید بنمایند
در این میان هربار که فشارهای ناقض حقوق بشر نسبت به شهروندان افزایش می یابد فشار بر دگراندیشان عقیدتی و فکری و تنوعهای قومی و دینی بطور مضاعفی تشدید میشود
اکنون فریاد و فغان هموطنان اهل تسنن ایران از هرکوی و برزن به گوش میرسد چرا که درروز عید قربان ، این مسلمانان را از خواندن نماز به طور دستجمعی حتی درخانه های شخصی متعلق به خودشان در تهران و بسیار شهرستانهای دیگر منع کرده اند. در همین حال فشار نسبت به پیروان طرایق تصوف و عرفان نیز بسیار بالا گرفته است


تجمع كارگران بازنشسته بافت بلوچ در ايرانشهرکارگران بازنشستهٔ نساجی بافت بلوچ ایرانشهر(سیستان و بلوچستان) در مسجد این شهر دست به تجمع زده‌اند.
کارگران بازنشستهٔ نساجی بافت بلوچ ایرانشهر در ادامهٔ اعتراضات خود نسبت به عدم پرداخت حقوق معوقه و مطالباتشان روز جمعه ۱۳ آبان ماه در مسجد ایرانشهر تجمع کردند و خواستار مطالباتشان شدند.
به گزارش ایران کارگر، روز دوشنبه ۱۶ آبان نیز همزمان با عید قربان کارگران محروم مجددا در مسجد ایرانشهر دست به تجمع اعتراضی زدند.
تجمع کنندگان که تعداد آن‌ها به ۳۰۰ نفر می‌رسید در این مسجد برای مردم نسبت به وضعیت کارگران و ۹ سال عدم پرداخت حقوق بازنشستگیشان کار توضیحی انجام داده و مطالباتشان را مطرح کردند.

احضار یک فعال کارگری برای اجرای حکم یک سال زندانعلی نجاتی، فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه برای گذراندن حکم یک سال حبس خود احضار شد.
بر اساس گزارش منابع کارگری، احضار این عضو هیات مدیره سندیکای کارگران هفت تپه با تهدید تلفنی وثیقه‌گذار وی همراه بوده است. علی نجاتی در حالی که به یک سال حبس محکوم شده است که یک دادگاه دیگر او را از همین اتهام تبرئه کرده است.
دادگاه در حالی او را برای اجرای حکم احضار کرده است که این فعال کارگری، در وضعیت جسمی مناسبی نیست. وی به تازگی یک عمل جراحی قلب را پشت سر گذاشته است و به تایید پزشک های معالج، او باید کاملا تحت مراقبت های پزشکی باشد.

تائید یکسال حبس ابوالفضل عابدینی، فعال حقوق بشریبا تایید یکسال حبس تعزیرى توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران حبس ابوالفضل عابدینى روزنامه نگار وفعال حقوق بشر به ١٢ سال افزایش یافت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران درتاریخ ١١ اردیبهشت سال جارى این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر را درحالى که مشغول سپرى کردن دوران محکومیت ١١ ساله خویش بود به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس محکوم که بااعتراض ایشان پرونده به دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع داده شد.
ابوالفضل عابدینی نصر روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در ۱۱ اسفند ماه سال ۱۳۸۸ در پی یورش اطلاعات سپاه پاسداران به منزلش بازداشت و به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد وی از سوی دادگاه انقلاب اهواز به ۱۱ سال حبس محکوم شده بود.

بازداشت سه شهروند کرد در مریوان


 نیروهای ادارهٔ اطلاعات شهرستان مریوان به دلایل نامعلومی سه شهروند یک خانواده را در یکی از روستاهای منطقهٔ سروآباد بازداشت نمودند. 
به گزارش کُردپا، «علی قادری» فرزند حاج محمود از اهالی روستای «دزلی» از توابع شهرستان «سروآباد» توسط نیروهای امنیتی ادارهٔ اطلاعات شهر مریوان بازداشت گردید. 
در ادامهٔ این گزارش آمده است که پسران این شهروند بازداشتی به نام‌های «پیام و پیمان قادری» از سوی نیروهای امنیتی احضار و بازداشت شدند. 
همچنین خانوادهٔ بازداشت‌شدگان برای چندمین بار به ادارهٔ اطلاعات شهر مریوان مراجعه نموده و از سرنوشت بستگان خود جویای خبر شدند که ادارهٔ اطلاعات این شهر تاکنون پاسخی به درخواست خانوادهٔ قادری نداده‌اند.

کردپا

ادامه آزار و اذیت و بازداشت دراویش گنابادی کواردرادامه فشارها بر دراویش گنابادی ساکن در کوار ظهر امروز یکی از پیروان این سلسله بازداشت شد .
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ٬ نیروهای امنیتی و لباس شخصی ظهر امروز ۱۸ آبان ماه با تفتیش و بازرسی منزل مهدی دهقان یکی از دراویش گنابادی ساکن کوار ٬ وی را بدون ارائه حکم قانونی بازداشت کردند و به محل نامعلومی منتقل کردند.گفتنی است ٬ بازرسی و تفتیش منزل شخصی این درویش همراه با اعمال خشونت و ایجاد رعب و وحشت برای خانواده وی همراه بوده است .
یاد آور می شود در طی روزهای اخیر بیش از ۱۰ مورد تفتیش و بازرسی غیر قانونی منازل دراویش کوار گزارش شده که همراه با تیراندازی و اعمال خشونت و اذیت و آزار خانواده های دراویش از سوی نیروهای امنیتی و لباس شخصی بوده است . مهرداد کشاورز یکی از دراویش کوار نیز در ادامه این فشار و آزار و اذیتها در تاریخ ۳ ابان ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد .
مجذوبان نور