۱۳۹۰ آبان ۷, شنبه

مرگ مشکوک محافظ قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس بعد از اختلاف با سران سپاه

article picture


سيد آيت موسوی، چندی پيش بعد از اختلافات و مشاجراتی که با مقامات ارشد نيروی قدس پيرامون نقش سپاه در “قاچاق سلاح و مواد مخدر و همچنين مداخلات در عراق” داشت، بطور ناگهانی و در حاليکه عازم اربيل عراق بود، در جنوب غربی ايران (جاده فاو)، در اثر تصادفی مشکوک (جدا شدن لاستيک اتومبيلش) کشته شد و بلافصله در دارالسلام اسلامشهر، قطعه شهدا دفن شد.
خودش از جلساتی که همراه سردار ربيعی و قاسم سليمانی و افرادی چون حاج قدرت باجلان برای خريد رای در عراق رفته بودند می گفت و از اينکه بعضی ها برای دريافت وام های يک ميليون تومانی، بايد چند ماه در صف باشند؛ ولی اينها در يک فقره فقط ۸۰۰ هزار دلار در يک شهر کوچک عراق هزينه کرده بودند.
سکوت و ترس قوه قضائیه از ورود به پرونده مرگ محافظ قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس
خبرنگاران سبز:سيد آيت موسوی یکی از کادرهای تیم محافظین قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سال قبل، در یک تصادف مشکوک کشته شد و قوه قضائیه با ریاست آملی لاریجانی که دستگاه قضاء را به ویرانه ای بی در و پیکر تبدیل کرده است، جرأت ورود به این پرونده را پیدا نکرد تا این پرونده نیز همانند صدها پرونده مفتوح نظیر: پرونده حمله به کوی دانشگاه، بازداشتگاه کهریزک، پرونده به شهادت رسیدن امثال نداها و سهراب ها و پرونده ترور استاد علیمحمدی و استاد جهانبخش به دلیل قصور و بی توجهی مسئولین قضایی و امنیتی در بایگانی این سازمان خاک بخورد.


خدا یکی، اما، زن اقلاً دوتا

article picture
حجت الاسلام قرائتی : خدا یکی، اما، زن اقلاً دوتا


"حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی" زنانی را که با ازدواج دوم شوهرانشان مخالفت می کنند مورد سرزنش قرار داد و گفت : اگر مردی توان جسمی و مالی لازم داشته باشد، نمی توان و نباید از ازدواج دوم او جلوگیری کرد. محسن قرائتی در ادامۀ این سخن گفته است : "اگر مردی توان جسمی، توان مالی دارد، اگر دو تا خانه، دو تا ماشین، دو تا موبایل دارد و خلاصه اینکه از همه چیز می تواند دو تا دو تا تهیه کند"، باید بتواند دو تا زن هم داشته باشد و زن اول او نمی تواند مثلاً بگوید : "خدا یکی، زن هم یکی".


به گزارش منوتو، قیاس حجت الاسلام محسن قرائتی به حد کافی گویا نظر اوست : زیرا، او زن را به سطح کالا و اشیایی از قبیل موبایل و خانه و ماشین کاهش می دهد و نتیجه می گیرد که مردی که از همۀ اینها دو تا دارد و توان جنسی هم دارد پس می تواند لابد دو تا دوتا زن کالا شده توسط حجت الاسلام قرائتی را بگیرد. چنینی اعترافی جز شرمساری برای مروجانش ندارد که از بامداد تا شام جوامع غربی را متهم می کنند که زن را به سطح کالا و به وسیله ای برای کامجویی مردان تقلیل داده اند. نکته اینجاست که از نظر حجت الاسلام قرائتی از جمله شروط اختیار کردن زن دوم توان جنسی یا قدرت کامجویی مردی است که از همه چیز دوتا دارد. در گذشته معروف بود که مردان با ایمان هر وقت شلوارشان دو تا می شد زن دوم اختیار می کردند. در دورۀ حکومت همین مؤمنان عیار "دو تا" فرق کرده و از شلوار به خانه و موبایل و ماشین و در واقع به پول و ثروت زیاد ارتقا یافته است. پرسشی که می توان از حجت الاسلام محسن قرائتی کرد این است که در جامعۀ امروز ایران چه کسانی حقیقتاً از همه چیز دو تا دارند و حجت مسلمین سنگ کدام طبقۀ اجتماعی را به سینه می زند؟ سنگ خانواده هایی که نود درصد کودکان شان به دلیل سوءتغذیه دچار پوکی استخوان آنهم در پایتخت ام القُرای اسلامی شده اند یا سی میلیون فقیری که به نان شب شان نیز محتاج اند؟ آقای قرائتی از کامجویی این اکثریت محروم که نه خانه دارند، نه ماشین و نه موبایل، نه بهداشت، نه تغذیه، نه امید دفاع می کند یا کسانی که برای کلاهبرداری های هزاران میلیارد تومانی چفیه می بندند و با موافقت یا بدون موافقت همسران اول شان دو تا دو تا یا هر چندتا که دلشان خواست همسر اختیار می کنند تا مبادا زنان جوان بیوه ای که تعداد شان در پایتخت به گفتۀ آقای قرائتی از یک میلیون نیز می گذرد مرتکب گناه بشوند. جالب اینجاست که حساب این زنان نیز در دست آقای قرائتی است.

کاریکاتور

article picture


سفارت خانه مجازی آمریکا در تهران...
کاریکاتور از اقبال ماهوری
 

یک شرکت چینی به رژیم ایران در ردیابی تلفنی معترضان کمک می کند


گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال حاکی است که شرکت چینی هوآوی (Huawei) که در غیاب شرکت‌های غربی در بازار تلفن همراه ایران، سهمی از این بازار را در اختیار گرفته، به حکومت ایران برای ردیابی مکان مخالفان کمک می‌کند.
بنا بر این گزارش، شرکت هوآوی به تازگی قراردادی را با بزرگترین اپراتور تلفن همراه در ایران امضا کرده که به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی امکان خواهد داد تا افراد را بر اساس محل تلفن همراه آنها ردیابی کند.
وال استریت جورنال می‌گوید این اطلاعات را از طریق مصاحبه با کارمندان مخابرات در ایران و خارج از ایران و هم‌چنین از طریق مرور و بررسی مستندات مربوط به مناقصه قراردادها به دست آورده‌است.
شرکت چینی هوآوی در ایران در حدود یک هزار کارمند دارد و از سال ۱۹۹۹ در بخش ارتباطات ایران حضور مؤثری داشته‌است.
وال استریت جورنال می‌نویسد که گفته می‌شود هوآوی در سال ۲۰۰۹ نیز به درخواست شرکت «ایرانسل» خدمات پیامک و اسکایپ را در ایران مسدود کرد.
بنا بر این گزارش که روز پنج‌شنبه منتشر شده است، نمایندگان شرکت هوآوی در مذاکرات بازاریابی‌های تازه خود با طرف‌های ایرانی تأکید کرده‌اند که «به این خاطر که چینی هستند در سانسور اخبار تخصص دارند.»


مرکز اسناد حقوق بشر ایران گزارش مستند اعدام کردهای ایران توسط جمهوری اسلامی در مرداد و شهریور ۱۳۵۸ را منتشر کرده استنیو هیون، کنتیکت –مرکز اسناد حقوق بشر ایران امروز گزارش مستند اعدام کردهای ایران توسط جمهوری اسلامی در مرداد و شهریور 1358 را منتشر کرد. این گزارش، «خاطرات تسخیر شده: اعدام کردها توسط جمهوری اسلامی در سال 1358»، از لینک زیر قابل دسترس است.
www.iranhrdc.org
کردهای ایران، همانند بسیاری از اقلیتهای قومی دیگر، از انقلاب 1357 ایران حمایت کردند، و به دنبال نوعی خودمختاری در جمهوری نوپای اسلامی بودند. بنابراین در مرداد 1358، تنها شش ماه بعد از بازگشت آیت الله روح الله خمینی به ایران، وی به نیروی نظامی و سپاه پاسداران تازه تاسیس شده فرمان داد تا کردها را درهم کوبیده و کنترل مناطق کردنشین در شمال غرب ایران را به دست بگیرند. نیروهای دولتی طی چند هفته دست به حملات خونینی زدند که طی آن شهرها را با توپخانه و تانک و نیز بمباران هوائی به محاصره درآوردند. تا اوایل شهریور آنها شهرهای اصلی را تحت کنترل درآورده بودند و مبارزان کرد (پیشمرگه‎ها) به کوهستانها گریخته و از آنجا به مبارزات چریکی خود ادامه می‎دادند.
اما خمینی تنها به اعزام ارتش و اعضاء پاسداران انقلاب به این نواحی اکتفا نکرد. او برای ایجاد هراس هر چه بیشتر، یار دیرین خود، آیت‎الله صادق خلخالی را هم به منظور اجرای محاکمات شتابزده و صدور فرمان اعدام این به اصطلاح شورشیان، اعزام داشت. خلخالی، تا آن هنگام به عنوان رئیس دادگاه تازه تأسیس انقلاب اسلامی، به دلیل اشتیاقش برای اجرای محاکمات شتابزده و صدور فرمانهای اعدام، از جمله فرمان اعدام شاه در تبعید، به «قاضی طناب دار» شهرت یافته بود.

زندانی سیاسی علی معزی در شرایط خطرناک جسمی بدون درمان و در حالت بلاتکلیفی


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی علی معزی که در شرایط بسیار خطرناک جسمی بسر می برد همچنان در بند مخوف 209 بدون درمان و در حالت بلاتکلیفی نگهداری می شود.
زندانی سیاسی علی معزی 58 ساله که از بیماری خطرناک سرطان مثانه رنج می برد نزدیگ به 5 ماه است که بدون درمان در حالت بلاتکلیفی در بند مخوف 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات بسر می برد.او به مدت 100 روز در سلولهای انفرادی بسر برد و علیرغم بیماری جانکاه سرطان مثانه و دردهای شدید دائم تحت بازجویی و شکنجۀ جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت.
آخوندی با نام مستعار علوی از بازجویان وزارت اطلاعات شخصا مسئول بازجویی و شکنجۀ جسمی و روحی این زندانی سیاسی را به عهده دارد.علوی جنایتکار علیه بشریت مانع درمان این زندانیان سیاسی است و به او گفته است:« ما تو را آورده ایم که همانند محسن دگمه چی زجر کش کنیم و نه اینکه تو را درمان کنیم».
یکی از دلایل دستگیری زندانی سیاسی علی معزی شرکت در مراسم خاکسپاری شهید راه آزادی مردم ایران محسن دکمه چی می باشد.او همچنین به دلیل حضور 2 فرزندش در شهر اشرف تحت فشارهای شدیدی قرار دارد.
خانواده آقای معزی بطور مستمر به دادستانی و سایر مراکز جهت درمان و تعیین تکلیف وضعیت عزیزشان مراجعه می کنند اما تا به حال پاسخ مشخصی به آنها داده نشده است.
زندانی سیاسی علی معزی 21 خرداد ماه با یورش مامورین وزارت اطلاعات که به فرماندهی آخوندی به نام مستعار علوی بود ربوده شد و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل گردید.خانواده او بیش از 2 ماه از محل بازداشت و شرایط عزیزشان بی خبر بودند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ربودن زندانیان سیاسی ،عدم درمان بیمارانی که در شرایط بسیار خطرناک جسمی و تهدید آنها به زجر کش کردند و همچنین ماه ها در حالت بلاتکلیفی نگه داشتن آنها را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر برای بازدید از زندانها،دیدار با زندانیان سیاسی و ملاقات با خانواده ها جهت تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در ایران است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
7 آبان 1390 برابر با 29 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا 
سازمان عفو بین الملل

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

روز کورش، روز آزادی انسان، روز انسان آزاد

article picture


هفت آبان، بیست و نه اکتبر، روزی است که به درستی بنام روز نگاشت فرمان آزادی کورش بزرگ (منشور حقوق بشر وی) و نه روز تخت نشینی او یا هر چیز دیگری نامگزاری شده است؛ زیرا به راستی آنچه کورش را از همه یگانه می سازد در همین واژه های ماندنی است؛ همان ارزشی که برای انسان در نظر گرفت و تا به ابد خواهد ماند.
امروز جهان تشنه ی چشمه ی جوشان آزادی است، به ویژه میهن گوینده ی آزادی...
این روز بزرگ بر همه ی ایرانیان و جهانیان خجسته باد...

******

چـرا هـر کــه آیـد ز بـیگانگان
پی قتـــل ایــران ببنـدد میان
 بــرانید دشمن ز ایــران زمین
که دنیا بود حلقه، ایران نگین
 (شادروان استاد فریدون مشیری)
 - کورش، شهریاری است که شهریاران و رهبران، بایستی کشورداری را از او بیاموزند.
- کورش، شهروندی است که شهروندان و مردمان بایستی شهروندی را از او بیاموزند.
- کورش، انسانی است که انسان ها بـایستی انـسانیت و مردم داری را از او بیاموزند.

 * * *
 هیچ اندیشه ی ایرانی، امروز بی نیاز از کورش نیست؛ هر انسانی که به نوعی تشنه ی آزادی است، می باید جویای اندیشه های همیشه امروزی کورش باشد. هر انسانی که در درون خود، دیوی از انسان ستیزی و شکستن آزادی و بر نتافتن داد و حق دیگران دارد (حتا در مقیاسی کوچکتر از یک حکومت) او شاگردی است که باید آموزه های آموزگار کورش را آویزه ی گوشش کند.
 راز دشمنی خودکامگان و خودمدارها با اندیشه ها و آرمان های کورش و رمز دلبستگی شگفت و همیشگی مردمان خواهان رهایی و آزادی به کورش در همین است که گوهر آزادی، زنگار و غبار فراموشی به خود نمی گیرد. آزادی برای انسان است.
 آنچه کورش در سر داشت و اندیشید، بر زبان داشت و گفت و بر دست خویش کرد، برآیند فرهنگ ایران و فرمان نیاکان بود؛ همان "نیکی" که از نیایش فریدون به ارث برده بود.

اهداف مادی و معنوی جمهوری اسلامی از زندانی کردن انسانها

article picture
از اوان شکل گیری حکومت گدایان جمهوری اسلامی در ایران ، بدون استثناء همه روزه تعدادی از مردم ایران و گاهی هم افرادی از دیگر ملیتها ، دستگیر و به زندان های مخوف رژیم جمهوری اسلامی افتاده اند . تا به حال شاهد بوده ایم که عده ای از این زندانیان ، پس از گذراندن چند ماه از محکومیت هایشان ، با پرداخت کردن وثیقه های کلان ، از شکنجه گاههای آخوندها آزاد گشته ، و از دست بیدادهای زندانبانان وحشی این حکومت بی قانون رهائی یافته اند .
ضمن اظهار خوشحالی از نجات یافتن مردمان بی گناه از شر دژخیمان حکومتی ، باید به حقایق مهمی در این ارتباط توجه داشته باشیم . بهتر است که به این توجه بسنده نکرده و آنها را به زبان بیاوریم ، که تا دیگران را نیز مطلع ساخته باشیم .
این قوم فاسد و بی بها ، در گذشته سالیان سال از امکانات مادی فراوانی که الان برخوردارند بی بهره بوده اند . اندک آبروئی را هم که داشتند ، به دلیل سرسپردگی مردمی نابخرد بود ، که به خرافه های مذهبی آلوده شده بودند . و نیز عدم آگاهی همان مردم ، از سرشت حقیقی این عوامفریبان ، که شغلشان را برای معیشت انتخاب کرده اند نه برای ارشاد مردم و هدایت ایشان به شاهراه رستگاری بوده است .
این سخن بدان معناست که جماعت آخوند ، از طلبه اش بگیرید تا بالاترین مقام ایشان که آیت اللهی و مرجعیت می باشد ؛ همگی شان با پوزش از گدایان محترم میهنمان ، گداصفت و ندیده و نخورده بوده اند .

سند حمایت 170 نماینده مجلس آخوندی از مدیرعامل فراری بانک ملی

article picture


برای دیدن سند حمایت 170 نماینده مجلس آخوندی از مدیرعامل فراری بانک ملی اینجا را کلیک کنید

از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن/سیامک مهر

article picture
بازپخش مقاله ای کوتاه از نویسنده روشنفکر و آزادیخواه، وبلاگ نویس زندانی ، محمدرضا پورشجری (سیامک مهر)مردم ایران طی سه دهه، همه گونه روشهای مبارزه با استبداد اسلامی را آزمودند. از نبرد مسلحانه گرفته تا پروسه اصلاحات وخیزش دانشجویی و کوششهای مدنی همچون فریاد رفراندوم . ما در مبارزه خود برای انتخاب نظام سیاسی دلخواه و تغییر شرایط سیاسی و اجتماعی وفرهنگی و ... از حکومت اسلام شکست خورده ایم.
اکنون اما ژرفا و دامنه نارضایتی مردم ایران به حد و اندازه ای رسیده است و جمهوری اسلامی آنچنان متزلزل و بی مقدار گشته که با تلنگری عنقریب فرو خواهد پاشید. بنیادهای ایدئولوژیک و ساختارهای سیاسی و حقوقی حکومت اسلامی به بی اعتبار ترین موقعیت در نزد افکار عمومی ایران و جهان تنزل یافته است. همچون سلیمان بر بام قصرش، با تلنگری و وزش نسیمی بر پوسته باقی مانده از عصای موریانه خورده اش، به خاک خواهد افتاد.
هرچند ملت ایران کماکان در چنگال اسلام پلشت و آخوند پلید گرفتارند و توان نجات خود از این مغاک تاریکِ تباهی را نیافته اند، اما زمانه دگرگون گشته وامروز حکومت اسلامی با نیرویی در هم کوبنده روبروست که با قاطعیت و عزمی جزم کمر به نابودی استبداد بسته است. ایالات متحد آمریکا که دیر زمانی عربده های « مرگ بر آمریکا » و اشغال خاک خود را در سال 58 بنا به مناسبات جهانی و مصالح سیاسی تحمل می نمود، اینک بر اساس تحولات جهان نو و به دلیل نیاز شهروندان دهکده زمین به آزادی و دموکراسی، به پا خاسته است تا آخرین سنگرهای استبداد و بی حرمتی به ساحت انسان را بر رفتار و رسالت دیرینه و نقش سازنده خود در عرصه حیات و هستی بشر، درهم کوبد.

احضار و بازداشت سحر موسوی، فعال دانشجویی محروم از تحصیل در ادامۀ فشارها و تهدید فعالان دانشجویی، گزارش‌ها حاکی از احضار و بازداشت سحر موسوی، از فعالین سابق دانشجویی دانشگاه آزاد و دانشجوی محروم از تحصیل تحصیلات تکمیلی، طی روزهای گذشته است.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، سحر موسوی، روز چهارشنبه ۲۷ مهر ماه ۹۰، در پی احضار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
این منبع همچنین گزارش داده که ماموران امنیتی، بعد از برخورد نامناسب با موسوی و همراه وی، پیرامون دلیل بازداشت این فعال دانشجویی توضیحی ارائه نداده و اعلام کرده‌اند که وی در تماس با منزل جزئیات را بیان خواهد کرد.
این فعال دانشجویی که در جریان آزمون علمی کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال در سایت سازمان سنجش قبول اعلام شده بود، همان زمان با دریافت پیامی تحت عنوان "شما نقص در پرونده دارید و به سازمان سنجش مراجعه فرمایید" در سایت سنجش، روبرو گردید، که بعد از مراجعه به طبقه دوم سازمان سنجش (قسمت گزینش) و ارجاع به شخصی به نام نعیمایی، از وی پیرامون عقایدش و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی سوال شده بود.
گفتنی است، سحر موسوی، زمستان ۸۹ نیز، همراه با چند تن از نوکیشان مسیحی، مورد بازداشت چند روزه قرار گرفته بود.
هنوز از دلیل و محل بازداشت، و همچنین وضعیت این فعال دانشجویی، خبری منتشر نشده است.

اجرای حکم شلاق یک شهروند در فریدون کنارحکم شلاق یک شهروند در فریدون کنار(استان مازندران) و در ملاءعام به اجرا در آمده است.
به گزارش ایسنا و بنابر اعلام فرماندهی انتظامی استان مازندران، این فرد به جرم تهیه و توزیع گسترده موادمخدر صنعتی در سطح شهرستان فریدون‌کنار، محکوم به تحمل شلاق در ملاءعام شده بود.
بر اساس این گزارش "متهم که دارای سوابق کیفری نیز بوده پس از سیر مراحل قانونی به شلاق در ملاءعام محکوم و حکم صادره با اتخاذ تدابیر انتظامی اجرا شد."
از هویت نامبرده و تعداد ضربات شلاق اطلاعی در دست نیست.

تجمع جمعی از کارگران کشت و صنعت کارون مقابل مجلسجمعي از کارگران کشت و صنعت نیشکرکارون شوشتر، در اعتراض به عدم محاسبه سوابق بیمه‌ای وسنوات و عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی‌تجمع کردند.
این کارگران با سابقه ۲۰ الی ۳۰ سال کار به صورت قراردادی در شرکت کشت صنعت کارون به شغل نی بری اشتغال دارند که در محاسبات سابقه بیمه با تامین اجتماعی دچار مشکل شده‌اند.
یکی از کارگران حاضر در تجمع در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به اینکه با توجه به اینکه کارگران فصلی هستند مدت ۴ روز است که دست از کار کشیده‌اند و قبلا هم دست به تجمع زده‌اند، افزود: نتیجه این تجمعات تصویب مصوبه‌ای است بین تامین اجتماعی وکارفرمایان دو شرکت، که با نظارت کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی‌صورت پذیرفت که تامین اجتماعی متعهد به پی گیری محاسبات بیمه‌ای و سنوات کارگران این شرکت شده است که تاکنون اقدامی از سوی تامین اجتماعی صورت نگرفته است.
وی اظهار داشت: از مسوولین و نمایندگان مجلس درخواست داریم نسبت به حل مشکلاتمان اقدام کنند.
لازم بذکر است كاهش توجه دولت به کارگران باعث شده است که جامعه کارگری از وضعیت خوبی برخوردار نباشند و ما شاهد افزایش تجمعات کارگری و مشکلات بیشتر آن‌ها باشیم و این هشداریست برای آن دسته از مسئولین که اصلاح قانون کار را بدون توجه به مشکلات قشر کارگر روی میز مذاکره گذاشته‌اند.
گفتنی ست اخیرا جمعی از همین کارگران در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه خود نیز در مقابل کارخانه دست به تجمع زده بودند.

«سرنخ اختلاس میلیاردی در بیت رهبری و سپاه است»

article picture
معلوم نیست پرونده اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی تا کجا "کش" پیدا کند و پای کدام "مهره درشت"‌ها به میان کشیده شود. برخی معتقدند این پرونده نیز مانند پرونده‌های دیگر بدون روشن شدن متهمان اصلی بسته خواهد شد.
دویچه وله:اطلاع‌رسانی درباره این اختلاس فعلا به مصاحبه‌های تلویزیونی محسنی‌ اژه‌ای، دادستان کل کشور خلاصه شده است و خبرهای کوتاهی درباره افراد جدیدی که بازداشت یا بازجویی شده‌اند. ناظرانی معتقدند که پرونده اختلاس میلیاردی موقعیت خوبی برای تسویه‌حساب‌های جناحی خواهد بود. اما برخی دیگر تردید دارند که از این پرونده جز نام‌هایی که شناسنامه خانوادگی‌شان به مقام‌های اصلی نمی‌رسد، متهم دیگری بیرون بیاید و یا دست هیچ‌یک از مقام‌های بالای جمهوری اسلامی "قطع" شود، چه از طرفداران دولت، چه اصولگرایان در نهادهای دیگر حکومتی. به نظر آن‌ها سرنخ ماجرا تا "بیت رهبری" می‌رسد و به همین خاطر هم آب از آب تکان نخواهد خورد.
مصاحبه با مهدی مهدوی ‌آزاد، خبرنگار
دویچه‌وله: دیروز دوباره خبر بازداشت حمید پورمحمدی قائم مقام بانک مرکزی منتشر شد. کسی که قبلاً خبر بازداشتش یکبار آمده بود اما تکذیب شده بود. فکر می‌کنید با توجه به افزایش کسانی که دائم بازداشت می‌شوند، ادامه‌ی این پرونده سر از کجا درمی‌آورد؟


تایید حکم 5 سال زندان بهنام ابراهیم زادهفعال حقوق کودکان

article picture

براساس خبر ارسالی به کمیته هماهنگی، حکم 5 ساله ی زندان برای بهنام ابراهیم زاده فعال حقوق کودک و فعال کارگری توسط شعبه ی 36 دادگاه تجدید نظر در تهران تایید شد.
بهنام ابراهیم زاده بیش از 16 ماه است که به دلایل واهی دستگیر و متهم شده در حالی که هنوز هیچ ادله ای مبنی بر اتهام وی به او و وکیلش ارائه نشده است.
بهنام ابراهیم زاده هم اکنون در بند 350 زندان اوین با چند بیماری دست به گریبان است و علاوه بر آن چندین هفته است او و زندانیان دیگر از امکان استحمام با آب گرم نیز محروم شده اند.
لازم به ذکر است که بهنام پیشتر به 20 سال زندان محکوم شده بود که به دلیل اشتباه مسلم شعبه ای که رای را صادر کرده بود حکم در شعبه ی دیگری به 5 سال حبس تعزیری تبدیل شده و گمان می رفت توسط شعبه ی تجدید نظر حکم زندان وی به کلی شکسته شده و برای او حکم برائت صادر کنند اما آخرین خبرها حاکی از صدور 5 سال حکم زندان است.
کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن محکوم کردن این حکم غیر انسانی و ضد کارگری، خواهان اعتراض تمامی کارگران و تشکل ها و نهاد های کارگری به اين حكم بوده و بار دیگر قویا احکام صادره علیه کارگران و فعالین کارگری را محکوم می کند.
گزارش ارسالی از کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری

نگرانی آخوند ها از دوچرخه سواری زنان +کاریکاتور

article picture

در پی سخنان محمد رویانیان، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت جمهوری اسلامی، مبنی بر وجود طرحی برای ساختن دوچرخه ویژه بانوان، محمدتقی رهبر، نماینده اصفهان و رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با ابراز نگرانی از این خبر، آن را "مشکوک" دانسته و از رویانیان خواست که "لطفاً از این خدمت به خانم ها چشم پوشی"کند و "چالش فرهنگی جدیدی" به وجود نیاورد.
به گزارش شهرزاد نیوز، وی در ادامه از سازمان حمل و نقل و ترافیک خواست که این طرح را برای آقایان اجرا کند، که به زعم وی، بیشترین رفت و آمد روزانه را دارند.
محمد تقی رهبر، در مورد وضعیت حجاب در جامعه نیز گفت که این به صورت یک "مشکل ضد فرهنگی" در آمده است.
دعوا بر سر دوچرخه سواری زنان سال هاست که یکی از دغدغه های روحانیون است. از جمله در پی فشار ها و تحریک علم الهدی، عضو "مجلس خبرگان رهبری" و امام جمعه مشهد، دوچرخه سواری، حتی به صورت مسابقه نیز از یک سال پیش در مشهد ممنوع شده است. خبرگزاری ایسنا در تاریخ 10 مرداد 1389 در این رابطه گزارش داده بود که در یک جلسه فوری، با حضور علم الهدی و دبیر هیأت دوچرخه‌سواری استان خراسان رضوی، بنا شد از اين پس هيچ‌گونه مسابقه دوچرخه‌سواری دختران در شهر مشهد برگزار نگردد
کاریکاتوراز جمال رحمتی

۱۳۹۰ آبان ۶, جمعه

نوری زاد:ما علیه این نظام تبلیغ می کنیم یا پاسداران قاچاقچی مسلسل به دست؟محمد نوریزاد در نامه‌ی سرگشاده‌ی دیگری مقامات جمهوری اسلامی را بار دیگر به‌ چالش کشیده‌ است.
وی که‌ در زندان به‌ سر میبرد در خصوص دستاویز قرار گرفتن “تبلیغ علیه نظام” از سوی مسئولین دستگاه‌ قضایی برای اعمال فشار علیه‌ فعالان سیاسی گفته‌ است که‌ ما علیه این نظام تبلیغ می کنیم یا رییس بی سواد دستگاه قضا که در هر سخنش خدا و خوبی ها را در زیر پای هیولایی به اسم بی عدالتی ذبح می کند؟ همان که به ضرب یک حکم شتاب زده، بی آنکه تجربه ی یک بازپرسی ساده را داشته باشد، و بی آنکه چیزی به اسم استقلال قاضی را فهم کرده باشد، ننشسته بر مسند ویرانه ای به اسم دستگاه قضا، خود می گوید و خود حکم می کند و خود در خفا به محاسن شریف عدالت می خندد و با امضای احکام عهد عتیق، هنر نداشته اش را به رخ ما می کشد؟ 
وی در ادامه‌ می گوید ما علیه این نظام تبلیغ می کنیم یا دغلکار آشفته حالی چون احمدی نژاد که در هر قدم و در هر سخن و در هر تصمیم گیری اش، بنای لرزان این نظام نگون بخت را به انزوای کیاست و به مضحکه ی جهانی در می اندازد؟
ما علیه این نظام تبلیغ می کنیم یا نمایندگان بُزدلِ مجلس که باد معده ی خود را به اسم احقاق حق موکلان خود به ما قالب می کنند؟
وی می نویسد که‌ بسیاری از زندانیان سیاسی و جوانان نگون بخت ما همین حالا مشغول گذراندن ماهها و سالهای محکومیت خود در زندان ها هستند. به چه جرم هایی؟ به جرم تبلیغ علیه نظام. و یا مثلا به جرم توهین به رییس جمهور. آنها بخاطر یک نوشته یا یک سخن علیه رییس جمهور نامتعادل، آن هم در یک جمع محدود و معدود اکنون در زندان اند و بازجوهای کارکشته ما با شگردهای مخصوص به خود، آنان را به گناه نابخشودنی شان معترف ساخته اند. پیشنهاد می کنم آنانی که از سر دلسوزی و علاقه به قانون، گوش های خود را برای هر شهاب تبلیغی تیز کرده اند، یک نگاهی به رفتار مسئولین صاحب ناممان بیندازند تا بدانند تبلیغ ویرانگر علیه نظام در سخنان و موضع گیری ها و امضاها و تصمیم گیری های آنان دست به دست می شود نه در نوشته چند خطی یک فعال سیاسی. 

ارسال 308 مبلغ شهر قم به کردستان با هدف " تبلیغ اسلام ولایت فقیه"308 مبلغ با هدف تبلیغ و ترویج اسلام ولایت فقیه جمهوری اسلامی از شهر قم و شهرهای دیگر به شهرهای بیجار، بانه، قروه و کامیاران ارسال شده اند.                                                                                    
به‌ گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ولی الله مصائبی معاون امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی اعلام کرده‌ است که هدف این پروژه، تبلیغ دینی، ارزش های اسلامی و باورهای دینی میباشند که بخشی از این پروژه در مراکز آموزشی این چهار شهر و روستاهای اطرافشان برگزار خواهد شد. وی همچنین اعلام نمود که هیات دینی استان کردستان نیز این گروه را همکاری خواهند کرد.
شایان ذکر است که سه ماه پیش نیز پروژه ی مشابه در استان ارومیه نیز برگزار شد.

برکناری یکی دیگر از فعال حقوق بشر در کردستان از کار
یک فعال حقوق بشر دیگر در کردستان از کار برکنار شد. 
مسعود کردپور که قبل از این حکم نیز به تبعید و زندان محکوم شده بود برای بار سوم به اتهام انتقاد از سیاستهای دولت در قبال مناطق کردنشین در طی سالهای اخیر و به استناد حکم دادگاه انقلاب که وی را به یک سال زندان محکوم کرده بود برای بار سوم توسط شعبه سوم دادگا ه تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری به باز خرید خدمت (انفصال) محکوم شد. 
وی که حدود 22 سال سابقه تدریس در دبیرستان را دارد این حکم را ناعادلانه خواند و ان را مغایر قانون اساسی وسخنان مسئولین کشور دانست که بارها ادعا کرده اند که در کشور ازادی وجود دارد و کسی به جرم انتقاد مجازات نخواهد شد .
 وی می گوید که فعالیتهای حقوق بشری و اموزشی و آگاه کردن شهروندان وجوانان نه تنها جرم نیست بلکه کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند باید مورد تشویق و حمایت قرار گیرند وی اعلام کرد که به این حکم اعتراض می کند و به فعالیتهای خود در راستای بهبود وضعیت حقوق بشر در کردستان ادامه خواهد داد.
كوردستان مدیا

لغو برگزاری همایش بزرگداشت حافظ ، رژیم: دانشجو را چه کار با حافظ؟

article picture

معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، یک روز قبل از برگزاری همایش بزرگداشت حافظ، اعلام کرده با حذف برخی سخنرانان و مدعوین به مراسم مجوز می‌دهد. انجمن‌اسلامی با صدور شکواییه‌ای به روند سرکوب و محدودیت در دانشگاه اعتراض کرده است.
حراست دانشگاه تهران مانع از برگزاری همایش «خلوت انس» به مناسبت بزرگداشت حافظ شد. این همایش که قرار بود از سوی انجمن اسلامی دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران برگزار شود، پس از بیش از دو هفته معطلی برای دریافت مجوز، لغو شد.
انجمن اسلامی دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر کرده‌، می‌گوید مسئولان معاونت دانشجویی بعد از این‌که خواهان حذف حضور تعدادی از سخنرانان شده است، به دانشجویان انجمن گفته است:«دانشجو را چه کار با حافظ؟»
آیین‌نامه‌ی داخلی سال‌های اخیر دانشگاه، فعالیت انجمن‌های صنفی را محدودتر از گذشته کرده و انجمن‌های صنفی برای برگزاری مراسم فرهنگی و هنری نیز باید از معاونت دانشجویی درخواست مجوز کنند. مجوز برگزاری همایش «خلوت انس» بعد از معطلی بسیار، تنها یک روز قبل از همایش صادر شده و معاونت دانشجویی اسامی عده‌ای از مدعوین و سخنرانان را خط زده و خواهان جایگزینی آن‌ها با افراد دیگری شده است.
انجمن اسلامی دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران با صدور بیانیه‌ای به رفتار مسئولان معاونت دانشجویی دانشگاه شدیداَ اعتراض کرده و وضعیت فرهنگی دانشگاه تهران را "اسف‌بار" خوانده‌ است.
«مسئولان دانشگاه هرگونه حرکت شعر و شعور را برنمی‌تابند»
در بیانیه‌ی دانشجویان انجمن صنفی دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران آمده است که ماه‌های آغازین سال تحصیلی را در شرایطی سپری می‌کنند که بار دیگر معنای محدودیت را تجربه می‌کنند.
در این بیانیه آمده است:«نمی‌دانیم شکایت خویش را به کجا بریم؟ از قوانین هنوز وضع‌نشده‌ی فرمایشی بنالیم یا از بی‌مهری‌های مسئولان دانشگاه؟» این دانشجویان در شکواییه خود آورده‌اند که مسئولان دانشگاه تیغ انکار برهرگونه حرکت ادبی و فرهنگی در فضای دانشگاه کشیده‌اند و رخوت و خواب‌آلودگی هرچه‌بیشتر بر فضای دانشگاه مستولی شده است.

حذف نام 3 عضو مجلس آخوندی از پرونده سو‌ءاستفاده مالی

article picture
منبع حکومتی:در گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس نام سه نماینده که 2 تن از آنها روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس می‌باشند بعنوان متهم در پرونده ذکر شده بود که با فشارهایی از سوی برخی نمایندگان، از گزارش نهایی حذف شد.
همچنین یکی از سایت‌ها خبر داده که یکی از نمایندگان مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، حدود 24 ساعت بازداشت شد. اما با وساطت علی لاریجانی آزاد شد
سایت حکومتی بولتن نوشت:پس ازبر ملاشدن گزارش 3 هزار میلیارد تومانی در کشور علی لاریجانی در جلسه یکشنبه 27 شهریور ماه به کمیسیون اصل 90 ماموریت داد تا با همکاری کمیسیون اقتصادی و کمیسیون حقوقی قضایی مجلس گزارش در خصوص این پرونده را تهیه کند تا در صحنه مجلس قرائت شود.


مسدود کردن حساب های بانکی بهائیان بازداشتی

article picture
فرزندان بهاییان بازداشت شده: چاره ای جز تلاش برای تغییر رای نداریم هر چند دستگاه قضایی ایران هر کاری دلش بخواهد می کند
به دنبال محکومیت هفت بهایی مرتبط با موسسه آموزش عالی بهاییان در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، تنها امید خانواده های آنها شکسته شدن رای در دادگاه تجدید نظر است. این هفت نفر بهایی که هر کدام به ۴ تا ۵ سال زندان محکوم شده اند چند روز پس از دادگاه بدوی از زندان اوین به زندان های دیگر فرستاده شده اند.
به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشردرایران ، نعیم سبحانی فرزند ریاض سبحانی که به جرم کمک مالی به دانشگاه بهایی ها در دادگاه بدوی به ۴ سال زندان محکوم شده است در گفتگو با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« ما چاره ی نداریم جز اینکه برای تغییر رای تلاش کنیم.هر چند که می دانیم دستگاه قضایی ایران هر کاری دلش بخواهد می کند. اصلا باورمان نمی شود که پدرم بدون هیچ گناه و خلافی محکوم به ۴ سال حبس شده است، فقط به این دلیل که به دانشگاه بهایی ها کمک کرده است.پدرم بیمار است و شاید حتی یکسال هم نتواند زندان را دوام بیاورد. او دارای مشکل قلبی و تحت درمان داوریی است، مشکل گوارشی هم دارد، بینایش هم ضعیف است. مرد پیری است دیگر.»
براساس حکم دادگاه بدوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه”کامران مرتضایی و وحید محمودی هر یک به پنج سال زندان و رامین زیبایی، محمود بادوام، فرهاد صدقی، ریاض سبحانی و نوشین خادم نیز هر یک به چهار سال حبس محکوم شده اند. چند روز پس از دادگاه بدوی بدون هیچ توضیحی خانم نوشین خادم به زندان رجایی شهر کرج و شش نفر دیگر به زندان گوهر دشت کرج منتقل شده اند.


آخرین پرده از جدال گرگ ها برای قدرت در حکومت اسلامی

article picture
نشریۀ نیویورک تایمز پیشنهاد اخیر آیت الله خامنه ای را مبنی بر تغییر نظام ریاست جمهوری به نظام پارلمانی آخرین پرده از نبرد قدرت میان آیت الله خامنه ای و رییس جمهوری، محمود احمدی نژاد، می داند که ریشه در دهمین انتخابات ریاست جمهوری و ماهها اعتراض خیابانی به تقلبات گسترده در آن انتخابات دارد.
منوتو:به نوشتۀ نیویورک تایمز هر چند در آن دوره و دورۀ پیش از آن محمود احمدی نژاد همواره از پشتیبانی رهبر جمهوری اسلامی برخوردار بود، اما، آیت الله خامنه ای و محافظه کاران روحانی و غیرروحانی در قدرت اقدامات و تصور محمود احمدی نژاد از قدرت سیاسی را تهدیدی برای موقعیت خود می دانند. نیویورک تایمز نیز معتقد است که نه تنها آیت الله خامنه ای قصد دارد از برگزاری انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری در سال 1392 اجتناب کند، بلکه نیز مایل است به ترتیبی نخست وزیر یا رییس جمهوری زیردست و مطیع تر از گذشته داشته باشد.

۷۰ طراح لباس در تهران بازداشت شدندیک کارشناس مسائل فرهنگی در ارتباط با تبلغات در کشور اضهار داشت: کشور ما به سمت مدگرایی، نفوذ فرهنگ غرب و توهین به مقدسات می‌رود.
به گزارش خبرگزاری «دانشجو» متعلق به بسیج دانشجویی، "شده " کارشناس فرهنگی در رابطه با این موضوع ۷۰ طراح لباس در تهران دستگیر شدند که با آموزش غرب ۲۰۰ دختر را برای مانکن آموزش دادند.
این کار‌شناس مسائل فرهنگی با مهم دانستن فرهنگ و با اشاره به جنگ نرم دشمن بیان کرد: در این جنگ با تغییر آداب و رسوم فرهنگی، اعتقادات، عقاید و باور‌ها دولتمردان، سیاستمداران، احزاب و جوانان را هدف قرار می‌دهند. 

پریسا حافظی برنده جایزه «شجاعت در روزنامه‌نگاری» سال ۲۰۱۱ از چپ به راست: آدلا ناوارو بلو، پریسا حافظی و چیرانوچ پرمچایپورن؛ برندگان جایزه «شجاعت در روزنامه‌نگاری»، در کنار کِیت اِیدی، روزنامه‌نگار بی‌بی‌سی و برنده جایزه «یک عمر دستاورد» سال ۲۰۱۱
پریسا حافظی، روزنامه‌نگار ایرانی که در جریان رخدادهای اعتراضی پس از انتخابات ۸۸ در ایران به دلیل فعالیت خبرنگاری، مورد آزار قرار گرفته بود، به همراه دو روزنامه‌نگار دیگر از کشورهای مکزیک و تایلند، جایزه «شجاعت در روزنامه‌نگاری» را از آن خود کردند.
به گزارش رادیو فردا به نقل از آسوشیتدپرس، پریسا حافظی، رئیس دفتر خبرگزاری رویترز در ایران، آدِلا ناوارو بِلو، مدیرکل مجله خبری «زِتا» در مکزیک و چیرانوچ پرِمچایپورن تایلندی، مدیر روزنامه‌ آنلاین «پراچاتای» که پیشتر از سوی بنیاد رسانه‌های بین‌المللی زنان به عنوان برندگان جایزه «شجاعت در روزنامه‌نگاری» سال ۲۰۱۱ معرفی شده بودند، جوایز خود را دریافت کردند.
این افراد روز دوشنبه، ۲ آبان‌ماه در لوس آنجلس و روز پنجشنبه نیز در نیویورک ضمن دریافت جوایز، مورد تقدیر قرار گرفتند.پریسا حافظی ۴۱ ساله، در جریان تظاهرات معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، مسئولیت پوشش خبری این رخداد را برای خبرگزاری رویترز بر عهده داشت.در جریان این مراسم، کِیت اِیدی، روزنامه‌نگار و گزارشگر بی‌بی‌سی نیز جایزه «یک عمر دستاورد» را از آن خود کرد.گذشته از این تهدیدها و فشارها، در آن مدت افراد لباس شخصی نیز با حمله به دفتر رویترز در تهران و همچنین منزل خانم حافظی، او را مورد بازجویی و ضرب و شتم قرار دادند.

چرا دولت و رسانه‌های بزرگ از «قهرمان ملی» استقبال نکردند؟
imageمنبع: فیسبوک و یوتیوبکاپیتان هوشنگ شهبازی، کسی که با فرود آوردن هوپیمای ۳۵ ساله بوئینگ ۷۲۷، که به خاطر نقص فنی چرخ‌های جلوی‌اش باز نشده بود، این روزها موقتا از کار بیکار شده است. در آمریکا و هرجای دیگر دنیا، از خلبانی مثل او که جان بیش از ۱۰۰ نفر را با فرود اضطراری‌اش نجات داده با مدال و نشان شجاعت استقبال می‌شد، اما گویی ایران، هر کجای دیگر دنیا نیست.
داستان فرود اضطراری پراوز ۷۴۲ ایران ایر از مسکو به تهران را احتمالا در فضای مجازی بارها خوانده‌اید. یک خلبان ایرانی که چرخ‌های جلوی هواپیمای‌اش باز نمی‌شد، توانست هواپیمای کهن‌سال را بدون آنکه آسیبی جدی ببیند و خطری متوجه مسافران شود، به زمین بنشاند. اما چند بار از رسانه‌های پرمخاطب داخلی با او گفتگو کردند؟ كدام مقام دولتی از اقدام شجاعانه شهبازی قدردانی کرد؟
چند سال پیش وقتی یک خلبان خطوطUS Airways 
برای نجات جان مسافرانش مجبور شد هواپیما را در رودخانه هادسن نیویورک فرود آورد، همه رسانه‌ها روی او متمرکز شدند و کاپیتال «سولی» قهرمان ملی شد.

چسلی سولنبرگر مهمان مهم‌ترین مجامع آمریکا می‌شود، بازی بیس‌بال را افتتاح می‌کند، به کنگره می‌رود و در کمیسیون شهادت می‌دهد...

حق با خامنه ای است! /الاهه بقراط

article picture

درگیری‌هایی که نه در «آینده احتمالا دور» بلکه در ماه‌های آینده شاهد آن خواهیم بود، بیش از هر چیز پیرامون تغییر نظام به دست خود نظام خواهد بود: جریان ولایت مطلقه فقیه، درگیر با دو جریان «فتنه» و «انحرافی»! سخنان خامنه‌ای مبنی بر حذف «انتخابات» ریاست جمهوری بازتاب سیاسی این تغییر در ساختار قدرت است که هر دو جریان «فتنه» و «انحرافی» را بیش از پیش علیه «رهبر» بسیج می‌کند. در این میان، نیروی مردم را آن جریانی خواهد ربود که برنامه عملی سیاسی و اقتصادی نه برای تبلیغات انتخاباتی بلکه برای حل مشکلات فراگیر جامعه داشته باشد.

****
رهبر سیاسی و مذهبی جمهوری اسلامی روز دوشنبه 25 مهر 90 در کرمانشاه با تأیید زائد بودن نقش نهاد ریاست جمهوری در نظامی که وی مقام ولایت و فقاهت آن را بر عهده دارد، از یک سو بدون آنکه بخواهد، همه «انتخابات» ریاست جمهوری ولایت فقیهی را نمایشی غیرضروری اعلام نمود، و از سوی دیگر، بدون آنکه بر موقعیت واقعی خویش به عنوان یک موجود سالخورده، فرسوده، بیمار و فانی آگاه باشد، از تغییراتی در نظام سیاسی جمهوری اسلامی در «آینده احتمالا دور» خبر داد که مقدماتش در گذشته قطعا نه چندان نزدیک چیده‌ شده است!
آینده دور؟!

گمان می‌کنم کسانی که مسائل ایران را از نزدیک دنبال می‌کنند متوجه شده باشند که «سفرهای استانی» خامنه‌ای و سخنرانی‌های متعدد و طولانی او در ماه‌های اخیر شدت گرفته است. روزی نیست که وی در «بیت» خود یا این شهر و آن شهر، بالای منبر نرود و درباره همه چیز نظر و توصیه و پیشنهاد ندهد. گویی رژیم می‌خواهد هر روز ولی فقیه را به رخ «امت» بکشد تا کسی درباره وجود و تندرستی وی دچار تردید نشود و سرانجام به این نتیجه برسد که نه تنها ایران بلکه هر فرد ایرانی بدون حضور و وجود سیدعلی خامنه‌ای، هیچ است! این تفکر انسان برباد ده که ریشه در مناسبات شبانیِ مذاهب و سلطه‌گری و انحصارطلبی دکانداران دین دارد، یک بار در قرون وسطای دست پرورده کلیسا و بار دیگر در رژیم‌های سرکوبگر هیتلر و استالین به اوج رسید که جان و مال مردم و سرنوشت کشور در دست «رهبر» و «پیشوا» قبضه شده بود.
و اما نقطه اوج سخنرانی‌های انبوه خامنه‌ای را شاید بتوان در حرف‌های اخیر وی در کرمانشاه یافت که نشانگر یک خیز اساسی برای «مطلقه» کردن بیشتر «ولایت مطلقه فقیه» است!

کاریکاتور

article picture


پیش‌بینی آینده بازار مسکن
کاریکاتور از نیک آهنگ کوثر/روز

بازاری زندانی نزدیگ به 2 سال در بند مخوف 209 زندان اوین

article picture
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" بازاری زندانی محمد بنازاده نزدیگ به 2 سال است که در بند مخوف 209 زندان اوین تحت فشارهای روحی و جسمی بازجویان وزارت اطلاعات قرار دارد.

زندانی سیاسی محمد بنازاده امیرخیزی 63 ساله از بازاریان شناخته شده تهران می باشد.او نزدیگ به 2 سال است که در بند مخوف 209 زندان اوین بسر می برد.علیرغم محکومیت سنگین ،غیر قانونی و غیر انسانی 5 سال زندان در شعبۀ 15 دادگاه انقلاب توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ ولی بازجویان وزارت اطلاعات از انتقال او به بند عمومی خوداری می کنند.زندانی سیاسی محمد بنازاده از معدود زندانیان سیاسی است که برای مدت طولانی در بند مخوف 209 بسر می برد.
اسفند ماه 1389 خانواده بازاری زندانی محمد بنازاده و وکیل وی نسبت به حکم سنگین وغیر انسانی او اعتراض کردند اما علیرغم اینکه چند ماه از اعتراض آنها می گذرد هنوز دادگاه تجدید نظر پاسخی به خانواده و وکیل وی نداده است.
آخوندی با نام مستعار علوی که از مسئولین و سربازجویان وزارت اطلاعات و سربازجوی دیگری بنام سعید شیخان که مسئول بازجویی ، شکنجۀ جسمی و روحی و مانع انتقال او به بند عمومی هستند. این 2 جنایتکار علیه بشریت از دهۀ 60 مشغول شکنجه منجر به قتل و نقض عضو تعداد بیشماری از زندانیان سیاسی هستند.
عضو دیگر این خانواده، زندانی سیاسی کبری بنازاده امیر خیزی است که چند سال است در زندان بسر می برد و در حال حاضر در بند متادون زندان اوین می باشد.او به خاطر قصد دیدار با فرزندش در شهر اشرف در عراق همراه با 19 مادر دیگر دستگیر شد.
بازاری زندانی محمد بنازاده امیر خیزی 9 آذر 1388 با یورش مامورین وزارت اطلاعات به محل کارش دستگیر و به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل شد و بیش از 10 ماه در شرایط طاقت فرسا ،بدون ملاقات و در بلاتکلیفی بسر برد. دادگاه او 4 بار به تعویق افتاد ،صلواتی معروف به قاضی مرگ او را به 5 سال زندان محکوم کرد. بازاری زندانی همچنان در بند مخوف 209 زندان اوین بسر می برد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نگهداری زندانیان سیاسی برای مدت طولانی در بند 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
6 آبان 1390 برابر با 28 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

آتش سوزی در یک دکل حفاری ایران، چهار نفر کشته و زخمی شدند

article picture
صنعت نفت در دومین حادثه نفتی امروز جمعه با آتش سوزی دکل فعال در میدان بی بی حکمیه مواجه شد که در این حادثه 4 نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، بامداد امروز 6 آبان ماه انفجار و آتش سوزی در دکل 43 فتح شرکت ملی حفاری ایران منجر به کشته شدن یک نفر از کارکنان صنعت نفت کشور شد.

در این حادثه حمید نژاد جان با از خودگذشتگی و بستن برخی از شیرهای سرچاهی مانع توسعه حادثه و فوران گاز در سطح منطقه حفاری (میدان نفتی بی بی حکیمیه) شده است.

پیگیری ها حاکی از آن است که کارکنان دکل 43 فتح شرکت ملی حفاری صبح امروز در حال حفاری انحرافی در میدان نفتی بی بی حکیمه بودند که بطور غیرمترقبه با حجم عظیمی از گاز محبوس شده ناشناخته در لایه های مخزن مواجه شدند.

محکومیت عیسی فریدی به ۵ سال حبس عیسی فریدی، رزمنده جنگ در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی، به ۵ سال حبس تعزیری، حدود ۴۰ میلیون تومان جزای نقدی و تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد.
به گزارش کلمه، این مدیر دوران جنگ، سازندگی و اصلاحات، اوایل تیرماه سال ۸۸ و در جریان دستگیری ها و سرکوب های بعد از انتخابات ریاست جمهوری در دفتر کارش بازداشت و به بند دوالف سپاه در زندان اوین منتقل شد.
عیسی فریدی پس از تحمل ۱۱۰ روز زندان انفرادی و سلول های بند دوالف  پس از گذشت ۶ ماه اواخر سال ۸۸، با وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.
بر اساس این گزارش، عیسی فریدی روز یکشنبه، در دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی، به ۵ سال زندان، حدود ۴۰ میلیون تومان جزای نقدی و تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شد.
وی در برخی موارد اتهامی تبرئه شد اما در برخی موارد دیگر پرونده باز اعلام شده تا در آینده تعیین تکلیف گردد.
عیسی فریدی در سال های پس از انقلاب در نهادهای گوناگونی همچون جهاد سازندگی و وزارت نفت ومشغول بوده است.

هوتن کیان به بند متادون زندان تبریز منتقل شدهوتن کیان، وکیل دادگستری و زندانی محبوس در زندان تبریز از بند مالی به بند متادون منتقل شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان خقوق بشر در ایران، این وکیل دادگستری در راستای اعمال فشار و محدودیت هر چه بیشتر از بند زندانیان مالی به بند متادون که محل نگهداری زندانیان معتاد و مبتلا به بیماری‌های مختلف واگیردار است؛ منتقل کردند.
مسئولین زندان همچنین دیگر زندانیان را از هر گونه ارتباط – مکالمه و یا هم خرجی با هوتن کیان منع کرده و آن‌ها را تهدید کرده‌اند که درصورت اطلاع از ارتباط با وی به مجازات‌های انظباطی محکوم خواهند شد.
این وکیل دادگستری مهر ماه سال گذشته در دفتر کارش به همراه دو خبرنگار آلمانی و فرزند سکینه محمدی بازداشت و پس از شکنجه‌های جسمی شدید و سناریو سازی بر‌ای اعترافات تلویزیونی از سوی دادگاه انقلاب به حبس محکوم شد.

۱۳۹۰ آبان ۵, پنجشنبه

افزایش درآمد رمال‌ ها درکشور خرافه زده با ملتی غارت زده

article picture

رواج خرافه در سال‌های اخیر
"مراجعه به رمالها و جادوگران، طی سال‌های اخیر در ایران روندی افزایشی داشته و در اشکال گوناگونی مثل رمل، اسطرلاب، فال قهوه، فال چای، فال نخود، پیشگویی، کف‌بینی، طلسم و طلسم‌شکنی، جادو و ادعاهای گوناگون درباره ارتباط با عالم متافیزیک ظاهر شده است.
افراد معتقد به این امور نامتعارف و خلاف عقلانیت پس از مراجعه به سرشاخه‌های ترویج خرافات (رمال‌ها، کف‌بین‌ها، فال‌گیرها، جادوگرها و پیشگوها) حاضرند مبالغ زیادی را بپردازند. البته حتی اگر قلباً هم راضی به پرداخت این هزینه‌های گزاف نباشند، سرکیسه شدنشنان توسط سرشاخه‌ها حتمی‌ است."
(آیا چنین ملتی غارت زده ، تحقیر شده و تو سری خورده، توان باز اندیشی در باره فردای خود را خواهد داشت؟)رنجنامه خانم محمد زاده-از بستگان بازداشت شدگان شرکت آچیلان در مشهد
            به نام خداوند يكتا
    اين جانب فيروزه محمدزاده مي خواهم شرح مختصري از داستان زندگيم را  بنگارم :  


  در سال هاي اول انقلاب شوهرم(بهنام محسني ) و همسر خواهرم وبرادرانم فريد وبهزاد كه در آن زمان حدوداً13 سال داشتند را به جرم اينكه بهايي هستند دستگير وهر روز آنها را در استخر منزلي كه مصادره كرده بودند باچشم ودست وپاي بسته تير باران مشقي مي كردند كه بالاخره بعد از تحمل سختي هاي فراوان به مدت 4 ماه با كمك يكي از مسئولين با خدا و با وجدان آنها از بند آزاد گرديدند.پس از آزادي، همسرم كه شغل خود را به علت اعتقاد به ديانت بهايي از دست داده بود دريك كارگاه توليدي ابر واسكاج مشغول به كار گرديد به علت بي مبالاتي يكي از كساني كه در آنجا مشغول به كار بودند آتش سوزي شديدي رخ داد وهمسرم وچند نفر ديگر در آتش بهشدت سوختند كه منجر به فوت همسرم پدر بهرنگ محسنی كه در آن زمان پسر بچه اي 4 ساله بود گرديد ، بعد از اين واقعه دلخراش من با تمام مشكلاتي كه يك زن جوان تنها ميتواند داشته باشد دست به گريبان شدم در حالي كه از بيمارستان به علت بهايي بودن پاكسازي شده بودم ! در جاهاي مختلف خصوصي در 3 شيفت كاري مشغول به كار گرديدم وبا هر مشكل وسختي كه بود 2فرزندم را دراين جامعه پر از فساد سالم وصالح تحويل اجتماع دادم ،بهرنگ را طوري تربيت كردم كه از 14 سالگي هم كارمي كرد وهم تحصيل ، دائماً مراقبش بودم كه مبادا كار خلاف يا نادرستي انجام دهد ، او هم خدا را شكر مرا روسفيد كرده وهميشه(در حالي كه بقيه همسالانش مشغول تفریح  بودند) مشغول مطالعه وتحقيق علمي بود تا اينكه توانست اولين درب  اتوماتيك را در ايران ابداع وبه ثبت برساند ، كم كم به كمك برادرانم كه    اورا حمايت مالي وفكري مي كردند توانست اولين درب اتوماتيك را در محل  شیرینی سراي احمدآباد مشهد نصب وراه اندازي كند و وقتي درب با مشكلي برمي خورد پسرم شخصا براي دادن خدمات در محل حاضر مي شد بالاخره با هر مشقت وسختي كه بود وبا تلاش شبانه روزي بهرنگ و فرنود وفرزاد توانستند  شركت آچيلان در را راه اندازي كنند و براي اينكه خط توليد شركت را  توسعه دهند سند منزل من را به عنوان وثيقه نزد بانك گذاشته و وام  گرفتند تا اينكه شركت پيشرفت قابل ملاحظه اي كرده وسير صعوديش آغاز شد كه ناگهان از طرف اطلاعات برادرم فرزاد محمدزاده (مدير عامل شركت آچيلان در )كه مسلمان نيز مي باشد را احضار كرده واورا مرتبا تهديد مي كردند كه تمام افراد بهايي مشغول در شركت بايد اخراج گردند (واين در    حالي بود كه از حدود 400 كارگرشركت فقط 30 نفر بهايي وبقيه مسلمان بودند )

برقراری جو امنیتی در کوار


حضور نیروهای امنیتی و تردد یگانهای ویژه در سطح شهر کوار که از صبح امروز آغاز شده در این منطقه جوی امنیتی برقرار کرده است .
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ٬ تردد نیروهای امنیتی ٬ لباس شخصی و یگانهای ویژه از صبح امروز ۵ آبان ماه در سطح شهرستان کوار ٬‌در این شهر جوی امنیتی برقرار کرده است ٬ با توجه به تحرکات و تیراندازی نیروهای امنیتی و بسیجی در شب گذشته و بازداشت و تفتیش منازل دراویش ساکن در کوار در روزهای گذشته ٬ موج تازه ای از فشارها بر دراویش ساکن منطقه آغاز شده است . 
گفتنی است  ٬ فشار بر دراویش گنابادی که از تاریخ ۱۱ شهریور ماه در کوار آغاز و  منجر به بازداشت و ضرب و شتم تعدادی از دراویش ساکن در این شهرستان شد ٬ در روزهای اخیر با بازداشت یک درویش گنابادی و تفتیش منازل و ضرب و شتم تنی چند از دراویش ساکن در کوار ادامه یافته است .

اعتراض شدید آلمان به نقض فاحش حقوق بشر در ایران


شهرزادنیوز: روپرشت پولنتس، رئیس کمیسیون خارجی پارلمان آلمان از حزب حاکم دمکرات مسیحی، در ملاقاتی با محمد رضا فرزین، معاون وزارت اقتصاد و دارایی، نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی را به شدت مورد انتقاد قرار داد.
به گزارش وبسایت پارلمان آلمان، وی در ملاقات روز سه شنبه 25 اکتبر با این مقام ایرانی، با استناد به گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در رابطه با ایران، موارد متعددی از نقض حقوق انسانی شهروندان عادی، دانشجویان و فعالان سیاسی مخالف را بر شمرد.
وی، در چارچوب وظایف کمیسیون خارجی پارلمان آلمان، بر اهمیت رعایت حقوق بشر در رابطه با وجهه یک کشور و میزان اعتمادی که دیگر کشورها می توانند به کشوری داشته باشند، را مورد تأکید قرار داد.
او همچنین در این ملاقات با اشاره به انقلابات در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی، تصریح کرد که آزادی را نمی توان برای همیشه سرکوب کرد.

انتقال یک زندانی سیاسی از زندان به بیمارستان


احمد شاهرضائی، از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، پس از یک سال و ۵ ماه سرانجام با پیگیری‌های متوالی خانواده‌اش جهت انجام MRI به بیمارستان اعزام شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، احمد شاهرضائی در ۲۲ خرداد ماه سال ۸۹ در خیابان انقلاب دستگیر و در دادگاه بدوی به ۲ سال و نیم زندان محکوم شد. حکم وی در دادگاه تجدیدنظر به یک سال و نیم حبس تعزیری تقلیل یافت.
شاهرضائی بر اثر شکنجه‌های دوران بازجویی علاوه بر از دست دادن شنوایی گوش سمت راست و شکسته شدن انگشت پا، از ناحیه هر دو زانو دچار "مینیسک" شده و در طول این مدت تاکنون فقط با خوردن مسکن‌های قوی قادر به تحمل درد بود. خانواده این زندانی سیاسی که تا ۷۵ روز از وضعیت فرزند خود و زنده بودن آن هیچ اطلاعی نداشتند، پس از کسب اولین اطلاع از وضعیت‌اش، برای گرفتن مرخصی جهت درمان فرزندشان اقدام کرده اما طبق معمول هیچ پاسخی از مسئولین دریافت نکردند.
ایشان پس از یک سال تلاش بی‌وقفه و تقاضای مرخصی جهت درمان پای آسیب دیده وی، از طرف دفتر دادستانی اجازه یافتند که با هزینه خود از یکی از بیمارستان‌ها نوبت MIR بگیرند. بنابراین از بیمارستان بقیه الله برای روز چهارشنبه ۲۷ مهر ماه ۹۰ نوبت گرفته شد و به دادسرا ارائه گردید،
گفتنی ست نامه اعزام احمد شاهرضائی به بیمارستان از طریق دادستانی برای زندان اوین فرستاده شد.
سرانجام احمد شاهرضائی در روز چهارشنبه ۲۷ مهر ماه، قبل از ساعت مقرر به بیمارستان اعزام شد ولی پاسیار مربوطه به دلایل واهی و به بهانه گرفته نشدن نوبت، سریعاً وی را به زندان بازگرداند که خوشبختانه با پیگیری سریع پزشک زندان، نامبرده مجددا به بیمارستان اعزام شده و پس از یک سال و ۵ ماه انتظار، درد متوالی و پیگیری‌های خانواده، MIR از هر دو زانوی این زندانی سیاسی در بیمارستان بقیه الله انجام می‌شود.

اختلاس؛ قائم مقام بانک مرکزی رژیم بازداشت شد


سایت آفتاب: خبرآنلاین به نقل از 24 آنلاین نوشت: سید حمید پورمحمدی، قائم مقام بانک مرکزی بازداشت شد.
این مقام مسئول، در جریان رسیدگی به پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی اخیر در کشورمان بازداشت شد.
گفتنی است محسنی اژه‌ای دیشب در مراسم تودیع و معارفه دادستان شیراز از دستگیری دو تن از متهمان پرونده‌ی اختلاس خبر داد ولی اسامی و شغل آنها را افشا نکرد اما اطلاعات رسیده حکایت دارد یکی از دونفر مزبور، سیدحمید پورمحمدی است.

آزار و اذیت نوکیشان مسیحی ایران از سرگرفته شد

article picture
گزارش ها از ایران حاکی است که کارزار فشار و آزار نسبتاً گسترده ای علیه مسیحیان این کشور از نو به راه افتاده است، در حالی که سرنوشت یوسف ندرخانی که به اتهام ارتداد یا تغییر دین به مرگ محکوم شده همچنان در ابهام است. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از نو شماری از مسیحیان ایرانی را به اتهام توهین به اسلام یا اقدام علیه امنیت ملی احضار و بازجویی کرده است. مهدی فروتن از نوکیشان مسیحی ایرانی از زندان شیراز به زندان امنیتی عادل آباد منتقل شده که در آن زندانیان به شدیدترین وجه تحت شکنجه و آزار قرار می گیرند.
مهدی فروتن به اتهام بر هم زدن نظم عمومی به یک سال زندان محکوم شده بود و محکومیت خود را در زندان شیراز سپری می کرد.
بهنام ایرانی یکی دیگر از نوکیشان مسیحی ایرانی در کرج در هیجدهم اکتبر گذشته اینبار از سوی مقامات جمهوری اسلامی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی که در سال 1387 علیه او ایراد شده بود به پنج سال زندان محکوم شده است. در بیستم اکتبر گذشته محکومیت یک سالۀ بهنام ایرانی به زندان به دلیل فعالیت های مذهبی اش خاتمه یافت. در تفهیم اتهام جدید بهنام ایرانی مرتد نیز شناخته شده است.


کارشناسان آمریکایی :فرماندهان سپاه پاسداران را نابود کنید

article picture
دیروز در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا کارشناسان نظامی پیشنهاد کردند که دولت آمریکا طی اقدامات مخفیانه ای فرماندهان سپاه پاسداران ایران را به قتل برساند.

ژنرال جک کوین، فرماندۀ پیشین نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران با ارایۀ این پیشنهاد به نمایندگان کنگره اضافه داشت : اصلاً چرا نباید فرماندهان سپاه پاسداران را به قتل رساند؟ آنان تا حالا صدها سرباز آمریکایی را در عراق به قتل رسانده اند و تنها نحوۀ برخورد با این افراد، گرفتن و فشردن گلوی آنان است.
به گزارش رادیو فرانسه،رائل مارک گرشت، کارشناس و عضو بنیاد دفاع از دموکراسی ها نیز در جلسۀ دیروز کنگرۀ آمریکا حضور داشت و در خصوص نحوۀ برخورد با سپاه پاسداران ایران خطاب به نمایندگان کنگره گفت : "فرماندهان سپاه پاسداران ایران شبیه ما فکر نمی کنند و تنها راه مرعوب کردن آنان کشتن آنان است." این کارشناس آمریکایی سپس پیشنهاد کرده است که برای مثال قاسم سلیمانی فرماندۀ سپاه قدس ایران در جریان یکی از سفرهای خارجی اش توسط نیروهای آمریکایی اسیر یا کشته شود.
یم نمایندۀ جمهوری کنگرۀ آمریکا نیز گفته است که جمهوری اسلامی ایران در حال استخدام کردن ونزوئلایی های عرب تبار است تا به عنوان جاسوس از آنان استفاده کند. این نمایندۀ جمهوری خواه در ادامه افزوده است که این افراد در حال آموزش دیدن در ایران هستند و در این آموزش ها حزب الله لبنان نیز شرکت دارد.
دولت آمریکا مدعی است که سپاه قدس جمهوری اسلامی در توطئۀ قتل سفیر عربستان در واشنگتن دست داشته و اگر این توطئه به اجرا گذاشته می شد صدها شهروند آمریکایی نیز به قتل می رسیدند.
آنچه از قرار مایۀ نگرانی دولت آمریکاست ارتباط سپاه پاسداران و حزب الله لبنان با کارتل های جنایتکار مئواد مخدر در مکزیک است که به وسیله شان سپاه پاسداران قصد داشته سفیر عربستان را در خاک آمریکا در یک سوءقصد انفجاری به قتل برساند.

پارس دیلی نیوز

ادامه اعتصاب غذای یک زندانی کرد در زندان سنندج

حسام منبری زندانی عادی محبوس در زندان مرکزی سنندج هنوز در اعتصاب به سر می برد.
برادر این زندانی در گفتگو با آژانس خبری موکریان ضمن تایید این خبر اظهار داشت: حسام منبری زندانی اهل سنندج که از روز 26 مهرماه در اعتراض به برخورد سلیقه ای با پرونده اش دست به اعتصاب زده همچنان در اعتصاب بسرمی برد.
وی افزود: وضعیت جسمانی حسام که به 8 سال زندان محکوم شده و از بیماری آسم در زندان رنج می برد بسیار نامناسب است و خانواده او به شدت نگران وضعیت نامبرده هستند.
برادر این زندانی در خاتمه افزود: در این مدت مسئولین زندان چند بار با وی ملاقات نموده اند و خواستار پایان دادن به اعتصاب غذای حسام شده اند اما نامبرده اعلام نموده تا رسیدن به خواسته اش که رسيدگي مجدد به پرونده می باشد به اعتصاب ادامه خواهد داد.

موکریان

دروغگویی رژیم بی کفایت در انتقال هوایی دانش آموزان سوخته به بیمارستان

article picture
بچه ها از درد سوختگی به خود می پیچیدند

بی کفایتی وزارت بهداشت و هلال احمر در انتقال هوایی 3 دانش آموز سوخته و دروغ شاخدار مقام آموزش و پرورش
عصر ایران :مولابخش درزاده،‌ پدر فرشید با تاکید بر دروغ بودن خبر انتقال هوایی دانش آموزان گفت: ‌اینها همه حرف است، کدام هواپیما؟‌ من هم اکنون درون آمبولانس،‌ در جاده و بر بالین فرزندم هستم و 750 کیلومتر باید راه برویم.
در حالی که آتش سوزی در خوابگاه دانش آموزی دبیرستانی در چابهار جان دو نفر از دانش آموزان را گرفته ،‌ فقدان امکانات امدادی در این شهر ،‌ سه دانش آموز دیگر این دبیرستان را در معرض خطر مرگ قرار داده است.
به گزارش خبرنگار عصرایران ،‌ صبح امروز - بعد از نماز - اتصال سیم در خوابگاه دانش آموزان باعث ایجاد یک آتش سوزی مهیب شد که طی آن 5 دانش آموز دچار سوختگی بسیار شدند.

محرومیت چندین دانشجوی کرد از تحصیل در مقطع دکترا با وجود احراز شرایط علمی

article picture
تازه ترین گزارشات از از محروم شدن چندین تن از دانشجویان کرد در مرحله مصاحبه در مقطع دکترا به دلیل فعالیت های سابق دانشجویی علی رغم دارا بودن شرایط علمی حکایت دارد.
به گزارش دانشجونیوز، در ادامه اعمال محرومیت های گسترده برای پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد از سوی وزارت علوم و همچنین نهادهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی، تازه ترین گزارشات از از محروم شدن چندین تن از دانشجویان کرد در مرحله مصاحبه در مقطع دکترا به دلیل فعالیت های سابق دانشجویی حکایت دارد.
بر اساس این گزارش، آزمون دکتری در ایران نیز به مانند آزمون دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد با دخالت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی مواجه شده و برخی از قبول شدگان کرد که از سوابق علمی و پژوهشی قابل‌قبولی برخوردار بودند، به یكباره محروم شده اند.
یکی از این دانشجویان محروم که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با دانشجونیوز اعلام کرد که «رویه رد کردن دانشجویان ممتاز در مصاحبه علمی دانشگاه تنها به دلیل انجام فعالیتهای قانونی دانشجویان بوده ولی به دلیل نگاهای تبعیض آمیز ملی و مذهبی حاکمیت چندین دانشجوی کُرد که از دانشجویان ممتاز با کسب رتبه علمی عالی در آزمون دکترا بوده‌اند بعد از انجام مصاحبه متوجه شده‌اند که از مصاحبه رد شده اند.»
طبق این گزارشات، گفته می شود که بسیاری از داوطلبانی که به مراحل بالاتر آزمون دکتری در سال جاری راه پیدا کرده اند،افراد فاقد شرایط علمی و نزدیک به حکومت ایران بوده اند.


آخوند حکومتی: همه خانواده‌های ایرانی باید فرزندان خود را بسیجی کنند!

article picture


آخوند مزدور یحیی جعفری، نماینده خامنه ای در استان کرمان ادعا کرده: سعادت ملت ایران در این است که همه افراد جامعه بسیجی باشند!.
به گزارش فارس ، جعفری با بیان اینکه همه خانواده‌های ایرانی مکلف هستند که فرزندان خود را با کمک آموزش و پرورش بسیجی کنند، گفت: متدین مؤمن و واقعی به ارزش‌ها از ویژگی‌های افراد بسیجی است.

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل از احضار دو عضو سندیکای کارگران به دادگاه انقلاب انتقاد کرد

فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای از احضار داوود رضوی و یعقوب سلیمانی، دو تن از اعضای سندیکای کارگران حمل و نقل، به دادگاه انقلاب اسلامی تهران انتقاد کرد.
دیوید کاکرافت، دبیر کل فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل گفت که به نظر می رسد احضار این دو فعال کارگری در ارتباط با اتهام های امنیتی وارد شده به آنان در چهار سال پیش باشد.
وی اشاره کرد که این روش راه به جایی نمی برد و گفت که مقام های ایران باید متوجه نتیجه این سیاست خود، یعنی آزادی منصور اسانلو، رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران، باشند.
آقای کاکرافت همچنین خواهان آزادی رضا شهابی و ابراهیم مددی شد.

رادیو فردا

اطلاعیه شماره 329 کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

اظهار تأسف و همدردی با آسیب دیدگان زلزله و تسلیت به خانواده جانباختگان در شهرهای شرقی ترکیهآنسان های آزاده
اعضای کانون دفاع از حقوق بشر در ایران با اظهار تأسف و همدردی با آسیب دیدگان و تسلیت به خانواده جانباختگان در شهرهای شرقی ترکیه، که جمعی از هموطنان پناهجو و پناهنده ایرانی نیز در شهر وان مورد آسیب قرار گرفته و دولت ترکیه متاسفانه اجازه خروج از این ناحیه و عدم اسکان این عزیزان را منطقه امن دیگری نمیدهد.
 بدینوسیله این کانون از دولت ترکیه درخواست دارد، که سریعا نسبت به اجازه خروج و اسکان این عزیزان و حفظ جان پناهجویان ایرانی را اقدام سریع و عاجل نماید.
همچنین از تمامی هموطنان آزاده و انساندوست خواهان همراهی و کمک به این اسیب دیدگان از طریق سازمان های هلال احمر ترکیه، صلیب سرخ کشورهای متبوع خود  و یا سازمانهای رسمی زیربط میباشیم.
لازم به ذکراست که کانون دفاع از حقوق بشر در ایران و تمامی نمایندگی های تحت پوشش آن، در خصوص کمک به آسیب دیدگان این واقعه دردناک هیچ گونه اقدام مستقل را تدارک ندیده است. بدیهیست کلیه اطلاعیه ها و بیانیه ها و فراخوان ها این کانون که فقط با نام کانون دفاع از حقوق بشر در ایران صادر و منتشر میشود معتبر می باشد .
کانون دفاع از حقوق بشر در ایران
کمیته روابط عمومی