۱۳۹۰ خرداد ۲۱, شنبه

عفو بین الملل:وضعيت حقوق بشر در ايران همچنان رقتبار است


بیانیه عفو بین الملل به مناسبت دومین سالگرد اعتراضات خونین خیابانی ایران
در آستانه سالروز انتخابات رياست جمهوری ايران سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه ۱۹ خرداد با صدور بيانيه ای تحت عنوان «دوسال پس از انتخابات مخدوش رياست جمهوری ايران، وخامت وضعيت حقوق بشر در اين کشور با سماجت به قوت خود باقی است» جمهوری اسلامی ايران را به نقد کشيده است. بيانيه سازمان عفو بين الملل با اين جملات آغاز می شود که:
با گذشت دوسال از انتخابات مخدوش ۱۲ زوئن ۲۰۰۹، که نتيجه غايی آن مجدداً به سود محمود احمدی نژاد ختم شد، وضعيت حقوق بشر در ايران همچنان رقتبار است.

تلاش جمهوری اسلامی برای قطع اینترنت در ایران

article picture


وال استریت جورنال:جمهوری اسلامی به سمت خصمانه ترین و جدی ترین حرکت برای سانسور گام بر می دارد: تشکیل چیزی به نام اینترنت ملی که در حقیقت باعث قطع ایران از فضای مجازی جهان می شود.
به عقیده کارشناسان امور ایران، دستگاه رهبری جمهوری اسلامی فکر می کند با این کار، جهان اینترنت را به تسخیر و کنترل خود در می آورد. ایران که در فهرست بدترین کشورهای جهان در سانسور اینترنت جایگاه بالایی دارد می گوید این کار صرفه بهتری در حفظ اصول اسلامی خواهد داشت.

رضا باقری اصل، رییس بخش تحقیقات اطلاعاتی وزارت فناوری اطلاعاتی به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت: «از ماه فوریه است که موج دموکراسی خواهی شمال آفریقا و خاورمیانه را دچار تغییر کرده و به زودی ۶۰ درصد خانه ها و صنایع در کشور به اینترنت ملی مجهز می شود.» وی افزود که ظرف دو سال هم تمامی ایران مجهز به این فناوری خواهد شد.

کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز، شاخه کردستان: اعتراض خـود را با کمترین هزینه ممکن نشان دهند

 کمیته اطلاع رسانی جنبش سبز – شاخه کردستان به مناسبت 22 خرداد اطلاعیه ای صادر کرد.در گوشه ای از این اطلاعیه آمده است «، ضمن حمایت از بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید برای گرامـی¬داشت 22 خـرداد، از تمامی مردم می¬خـواهد ضمن تعطیلی مغازه¬ها، دکان¬ها و بازار در این روز، اعتراض خـود را با کم¬ترین هزینه ممکن نشان دهند»

متن این اطلاعیه که در اختیار ندای سبز آزادی قرار گرفته است به شرح ذیل است:

راهی را که با هم قدم در آن نهاده¬ایم با هم به پایان خواهیم برد. در سال آگاهی تا رهایی، دیکتاتوری¬های ریز و درشت، یکی پس از دیگری در حال از پا درآمدن هستند و در کشور ما نیز جنگ قدرت بین آمران و عاملان تقلب درگرفته است و پرده از چهره زشت حکومت ولایت فقیه برافتاده است. این نظام واپس¬گرا می¬کوشد تا با توسل به تاکتیک همیشگی ارعاب و تهدید، اعتراضات مردم در آستانه سالگرد انتخابات 88 را به خشونت بکشاند و سرکوب کند.شهادت ویدیوئی زن جوانی که در بازداشتگاه مورد تجاوز قرار گرفت

article picture


شهادت ویدیوئی زن جوانی که در بازداشتگاه مورد تجاوز قرار گرفت، کامل ترین شرح تا کنون
گزارشگر ویژه سازمان ملل باید به ادعاهای تجاوز در سایۀ مصونیت گسترده از تعقیب قضایی رسیدگی کند
(۲۰ خرداد ۱۳۹۰) در دومین سالگرد انتخابات مورد مناقشۀ سال ۱۳۸۸ و سرکوبی که در پی آن اتفاق افتاد، کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز ویدیوی شهادت یک زن جوان بازداشت شده را منتشر کرد که در آن وی شرح شکنجۀ شدید و تجاوز جنسی اش را بیان می کند.
گواهی قوی وی روایت مقامات ایرانی ، مبتنی بر انکار استفادۀ گسترده از شکنجه و تجاوز توسط نیروهای امنیتی علیه اعتراض کنندگان عادی را به چالش می کشد.
هادی قائمی، سخنگوی کمپین گفت: “تجاوز بدترین نوع شکنجه است و اعلام ادعاهای مکرر شکنجه و آزار جنسی توسط قربانیان همچنان ادامه دارد.”

یک سال بلاتکلیفی پنج زندانی کرد در زندانهای ایران


پنج شهروند مهابادی که حدود یک سال پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و زندانی شده بودند، همچنان بلاتکلیف در زندان رجایی شهر کرج بسر می برند.
به گزارش خبرنگار آژانس خبری موکریان اسامی این افراد داود عبداللهی، قاسم ابستا، خسرو بشارت، کامران شیخه و انور خضری اعلام شده است.
گفته می شود نامبردگان که به اتهام همکاری با گروههای مذهبی بازداشت شده اند ، مدتی ازایام بازداشت خود را درزندان مهاباد و مدتی را در زندان اوین سپری کرده اند و اخیرا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اند.
گزارش ارسالی از آژانس خبری موکریان
 

بیانیۀ فعالین دانشجویی دانشگاه نوشیروانی بابل در اعتراض به ادامۀ بازداشت اشکان ذهابیان
جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در اعتراض به ادامۀ بازداشت اشکان ذهابیان بیانیه ای صادر کردند.
به گزارش دانشجونیوز، اشکان ذهابیان دانشجوی محروم از تحصیل و فعال دانشجویی شمال کشور از روز ۱۲ اردیبهشت که خود را به مقامات امنیتی تحویل داده است تاکنون در بازداشت اداره اطلاعات استان مازندران به سر میبرد.

در قسمتی از این بیانیه آماده است: "ما نیز قول می‌دهیم در نبودت با سکوتِ ریش‌خند‌آمیزمان، خواب را بر زور گویان آشفته تر از همیشه کنیم. باشد که باران سبزمان بشورد این پلیدی را از وطن و درِ قفس‌ها را بشکند و پایان روزگار « گرم رو آزادگان در بند ، روسپی نامردمان در کار » باشد."

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الربّ الشرف

در گذرگاهی چنین باریک
در شبی این گونه دل افسرده و تاریک
کز هزاران غنچۀ لب بستۀ امید
جز گل یخ ، هیچ گل در برف و سرما نمی رویَد
هست گلهایی در این گلشن که از سرما نمی‌میرد
واندر این تاریک شب تا صبح
عطر صحرا گسترش را از مشام ما نمی‌گیرد

بیست و چهار هلال از آخرین روزهای آزادی می‌گذرد و همچنان ترکش‌هایش بر تنمان می‌نشیند و این آخری را بی قرص ماه گذراندیم. رفیق شفیقمان؛ اشکان ذهابیان، هفته هاست بی هیچ دلیلی در بند است و از ما دورش نگه داشته‌اند به خیال اینکه تنها شده‌ایم، بی‌خبر از قلب‌هایمان که در سینۀ یکدیگر می‌تپد و لحظه‌ای را بی هم سپری نخواهیم کرد مگر زیر خاک.

خبرنگار «ایران» و مدیرمسئول «جهان صنعت» محاکمه می‌شوند


در ادامه رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی در شعبه‌ ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، این شعبه روز بیست و دوم خردادماه را برای رسیدگی به پرونده روزنامه «جهان صنعت» به اتهام «توهین» و «نشر اکاذیب» تعیین کرده است.
به گزارش ایسنا، همچنین پرونده مربوط به خبرنگار روزنامه ایران نیز ۲۲ خرداد ماه در همین شعبه به اتهام «نشر اکاذیب» رسیدگی می‌شود.
پرونده مذکور براساس نظر دیوان عالی کشور برای رسیدگی به طور خاص به دادگاه کیفری استان ارجاع شده است.

رهانا

شركت آي تي ام سي بزرگترين شركت قالب سازي خاورميانه در آستانه تعطيلي است و پرسنل آن نگران آينده خود ميباشند

يكي از فعالين كارگري استان فارس ضمن اظهار نگراني از تعطيلي واحد هاي توليدي و صنعتي در شيراز در اين رابطه گفت براي كسي پوشيده نيست كه شركت آي تي ام سي مهمترين و معتبر ترين شركت قالب سازي در ايران و همچنين خاورميانه بود ، يعني 40 سال قبل چيني ها در شهر كوانياي چين كار قالب سازي را شروع كرده بودند ، در شيراز شركت آي تي ام سي ( ITMC ) توسط آلماني ها داير شده و براه بود ، الآن در شهركوانياي چين همان شركت مربوطه ساليانه 200 ميليارد دلار قالب براي خودشان درست ميكنند وهمچنين سالانه 200 ميليارد دلار قالب به كشورهاي مختلف صادر ميكنند اما در شيراز شركت آي تي ام سي كه قدمت بيشتري هم دارد و اين همه سرمايه در آن ريخته شده و يك دانشگاه بزرگ در امر قالب سازي براي ايران بوده اكنون به شدت بحراني و در آستانه تعطيلي هست . پرسنل و كارگران اين شركت نگران آينده خود ميباشند ، راستي چرا ؟


ایران کارگر

چهارتن از دراویش گنابادی با صدور کیفرخواست از سوی دادستان سروستان به دادگاه احضار شدند

با گذشت10ماه از تحصن‌ اعتراض‌آمیز دراویش سلسله نعمت‌اللهی گنابادی شهرستان سروستان در مقابل فرمانداری آن شهر، برای چهار درویش با اتهام اخلال در نظم عمومی از سوی دادستان این شهرستان، کیفرخواست صادر گردید.
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور، این چهار درویش گنابادی که فرزاد درویش ، محمد علی سعیدی ، محمد جلال نیکبخت و حجت الله سعیدی نام دارند طبق احضاریه صادره ازسوی شعبه اول دادگاه عمومی سروستان  می بایست در تاریخ 25/3/1390ساعت 9 صبح به آن شعبه مراجعه  و از خود در قبال کیفرخواست صادره از سوی دادستان  دفاع نمایند.
یادآور می‌شود یازدهم مرداد ماه سال 1389، در شهرستان سروستان نمایشگاهی توهین‌آمیز بر ضد تصوف برگزار شد که نه تنها با نص صریح قانون اساسی در خصوص آزادی عقیده و مذهب در تضاد بود، بلکه برگزار کنندگان آن قصد تحریک احساسات و عواطف دراویش گنابادی را نیز داشتند.

بابک کیومرثی، فعال مدنی بازداشت شدماموران نهاد‌های امنیتی دوشنبه ۱۶ خرداد ماه با مراجعه به منزل پدری بابک کیومرثی در روستای شوجا_از توابع جلفا_ بدون ارایهٔ حکم جلب، خواهان ورود به منزل شده و اقدام به دستگیری این فعال مدنی در جلفا نموده‌اند.
به گزارش تارنمای جنبش دانشجویی آذربایجان، بازداشت وی همراه با ضرب و شتم و ورود غیر قانونی به خانه بوده است.

وی پس از دستگیری به مکان نامعلومی منتقل شده و با گذشت دو روز از دستگیری کماکان هیچ خبری از او در دست نمی‌باشد. همچنین ماموران امنیتی کامپیو‌تر و وسایل شخصی وی را نیز با خود برده‌اند.

تارنمای جنبش دانشجویی آذربایجان

اگر صاحب‌خانه در منزل نباشد با عملیات راپل دیش را جمع‌ می‌کنیم

سردار محمدرضا رادان می‌گوید که در صورتی که صاحب خانه در منزل نباشد و ماموران نیروی انتظامی نتوانند از در وارد خانه شوند، از راه هوایی و عملیات راپل به جمع‌اوری دیش ماهواره از پشت‌بام خانه مذکور اقدام خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار آفتاب، رادان که در یک برنامه تلویزیونی در حال صحبت بود، با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی نمی‌تواند وقوع جرم به صورت مشهود را نادیده بگیرد تأکید کرد: «ممکن است برای جمع‌اوری دیش ماهواره به خانه‌ای مراجعه شود ولی صاحب آن خانه در منزل نباشد، یا به مسافرت رفته باشد. اینجا، مأموران ما با توجه به این‌که صاحب خانه حضور ندارد وارد منزل نخواهند شد ولی از طریق عملیات هوایی و راپل به پشت‌بام منزل مذکور رفته و به جمع‌اوری دیش‌ یا دیش‌های دریافت امواج ماهواره اقدام خواهند نمود».
رادان در حالی این سخنان را میگفت که در طی سالهای اخیر و به طور خاص در جریان یک قتل ناموسی در میدان کاج نیروهای انتظامی حاضر در محل از یک جرم مشهود جلوگیری نکردند.هرانا

۱۳۹۰ خرداد ۲۰, جمعه

مصلحی: یک جاسوس آمریکا را به اتهام ایجاد شبکه اجتماعی بازداشت کردیم
 وزير اطلاعات از دستگيري يك نفر كه بنا بر ادعای وی با همكاري آمريكا به‌ دنبال تشكيل شبكه اجتماعي براي ايجاد اغتشاش در ايام انتخابات مجلس بود، خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: این جاسوس توسط سربازان گمنام امام زمان (وزارت اطلاعات) دستگير شد كه از يكي از كشورهاي همسايه به ايران آمده بود و آمريكايي‌ها مي‌خواستند ميليون‌ها دلار هزينه كنند كه همان شبكه اجتماعي انتخابات قبلي را براي انتخابات مجلس ايجاد كنند.
وي در ادامه با تاكيد بر اينكه آمريكا از توطئه در قبال ايران دست نكشيده است، بيان داشت: هدف آمريكا اين است با توطئه‌هاي خود به ايران كه يك الگو در جهان است ضربه بزند، آنها كه جمهوري اسلامي را الگوي بيداري اسلامي مي‌دانند به دنبال ضربه زدن به نظام هستند.

هرانا

تجمع معترضین به پلیس و دستگاه قضایی در خمینی شهردر جریان یک تجاوز جنسی به جمعی از زنان و دختران که در یک باغ در نزدیکی شهرستان خمینی شهر اقدام به برپایی جشن کرده بودند، مردم معترض در این شهرستان به دلیل عدم پیگیری پلیس و دستگاه قضایی در مقابل دادگستری این شهر تجمع کردند.
بر اساس گزارش شاهدان چند مرد مسلح به سلاح سرد با حمله به یک میهمانی خانوادگی ضمن گروگان گرفتن مردان به زنان ایشان تجاوز کرده و از محل متواری شدند.
در جریان ارتکاب جرم یکی از قربانیان که اقدام به تماس با پلیس نموده بود با بی‌توجهی پلیس ۱۱۰ مواجه شد و نقل شدن این موضوع از سوی قربانیان موجب اعتراض شهروندان این شهرستان و برگزاری تجمع خودجوش در مقابل دادگستری شهرستان مذکور شده بود.
گفته می‌شود در جریان این حادثه به یک زن باردار نیز تجاوز شده است. 

آخوند علم‌الهدی: جلوی بی حجابی را نگیرید خمینی شب اول قبر گریبانتان را می گیرد

article picture


نمایش نماز جمعه ، آخوند علم الهدی:دختر جوانی که هر روز لباسش تنگتر می شود از هر درنده‌ای آسیبش بیشتر است/نباید مسئولان در برابر توسعه بی‌حجابی و بدحجابی بی‌تفاوت باشند.
آخوند علم‌الهدی،"متخصص امور پائین تنه "رژیم فقیه در نمایش نماز جمعه این هفته مشهد گفت: مسئولان نباید در برابر توسعه بی‌حجابی و بدحجابی بی‌تفاوت باشند؛ الان هر روز که می‌گذرد در خیابانهای این شهر و سایر شهرها، توسعه بی‌حجابی را می‌بینیم و در عین حال همه بی‌تفاوتند، جریان‌های مدیریتی بی‌تفاوتند، مردم هم بی‌تفاوتند.
وی گفت: برادرم! خواهرم! اگر در کوچه و محله شما، یک درنده یا گزنده پیدا شود، شما نمی‌گذاری بچه‌ات از خانه بیرون برود که، نکند این گزنده و درنده به او آسیب بزند. عزیز من! این زن و دختر جوانی که در آن کوچه، همسایه‌ی شماست و هر روز و هر ساعت روسری‌اش عقب‌تر می‌رود و مویش پریشان‌تر و لباسش تنگ‌تر می‌شود، از هر درنده‌ای و گزنده‌ای برای ناموس و جوان تو آسیبش بیشتر است؛ چرا بی‌تفاوتی؟ اینها توهین نیست، اینها بیان واقعیت است و این واقعیتها وجود دارد.
علم‌الهدی گفت : مسئولان نباید در برابر توسعه بی‌حجابی و بدحجابی بی‌تفاوت باشند؛ الان هر روز که می‌گذرد در خیابانهای این شهر و سایر شهرها، توسعه بی‌حجابی را می‌بینیم و در عین حال همه بی‌تفاوتند، جریان‌های مدیریتی بی‌تفاوتند، مردم هم بی‌تفاوتند.
وی گفت: برادرم! خواهرم! اگر در کوچه و محله شما، یک درنده یا گزنده پیدا شود، شما نمی‌گذاری بچه‌ات از خانه بیرون برود که، نکند این گزنده و درنده به او آسیب بزند. عزیز من! این زن و دختر جوانی که در آن کوچه، همسایه‌ی شماست و هر روز و هر ساعت روسری‌اش عقب‌تر می‌رود و مویش پریشان‌تر و لباسش تنگ‌تر می‌شود، از هر درنده‌ای و گزنده‌ای برای ناموس و جوان تو آسیبش بیشتر است؛ چرا بی‌تفاوتی؟ اینها توهین نیست، اینها بیان واقعیت است و این واقعیتها وجود دارد.
وی گفت: نشستن روی دوچرخه برای دختر و زن حرام نیست. یک دختر خانم در خانه خودش، در را ببندد و توی حیاط خانه‌اش 10 ساعت هم دوچرخه‌سواری کند حرام نیست، اما وقتی این دختر خانم بیاید توی کوچه و با لباس دوچرخه‌سواری، سوار دوچرخه شود، آن لباس و آن حرکت، عارضه فساد، منکر و فحشا برای جامعه دارد. چطور دستگاه‌ها بی‌تفاوتند و اصلا چه کسی اجازه داده است؟ چرا جلوی این را نمی‌گیرند؟ حالا در هر خرابه‌ای، هر کثافتی صورت می‌گیرد، ولی چرا در مشهد؟برادران! خواهران! مدیران! مسئولان! شب اول قبر امام خمینی گریبان شما را می‌گیرد و می‌گوید من آمدم، یک عده هم به پیروی من آمدند، خون دادند، جان دادند، بچه دادند و این مکتب را تاسیس کردند و این نظام را به وجود آوردند ولی شما در مقابل بُعد معنویت این نظام بی‌تفاوت بودید.
وی گفت: برادران! خواهران! اگر در جامعه ما هرزگی رایج شد، اگر در جامعه ما بی‌حجابی و ول‌انگاری زن و دختر جوان متداول شد، اگر در جامعه ما منکرات و ناهنجاریها در مظاهر اجتماع ظاهر شد، به این جوان مومنی که به این شکل دنبال معنویت است، آسیب می‌زند و این معنویت را از نسل جوان ما می‌‎گیرد.
این آخوند حکومتی در پایان گفت: برادران! خواهران! مدیران! مسئولان! بدانید مساله بی‌حجابی و بدحجابی و ول‌انگاری زنها و دخترها در این کشور آتش سوزنده‌ای است که ایمان نسل جوان ما را خاکستر می‌کند.
برگرفته از خبرآنلاین
 

نخبگان در زندان
علی اکبر محمدزاده، دانشجوی ۲۲ ساله دانشگاه شریف، امید کوکبی، دانشجوی ۲۹ ساله دانشگاه تگزاس و حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویس نخبه و تیزهوش، سه تن از دهها جوان ایرانی هستند که این روزهایشان را در زندان می‌گذرانند.


علی اکبر محمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف، یک روز پس از راهپیمایی ۲۵ بهمن سال گذشته، هنگام خروج از دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی ۵۴ روز در سلول انفرادی بود و تا اول اردیبهشت نیز با خانواده‌اش ملاقات نکرده بود.
دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدزاده برگزار شده و حتی قرار کفالت هم برای او صادر شده، اما دادسرای اوین از پذیرش کفالت برای او خودداری می‌کند. اتهام این دانشجو تبلیغ علیه نظام، تجمع و تبانی علیه نظام و اخلال در نظم عمومی است.
علی عبدی، دبیر سابق واحد سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه شریف، در گفت و گو با دویچه‌وله می‌گوید که شنیده‌ها حاکی از صدور حکمی سنگین برای محمدزاده است. او درباره این دانشجوی زندانی چنین می‌گوید: «علی‌اکبر یکی از جوان‌ترین زندانیان سیاسی ماست که فقط ۲۲ سال دارد و ترم هشت مهندسی مکانیک بوده. همان طور که شاید اکثر دانشجویان دانشگاه شریف اذعان داشته‌اند، آقای محمدزاده شهره است به این که همیشه در چارچوب قانون‌های دانشگاه عمل کرده. یک پسر فوق‌العاده اخلاقی و فوق‌العاده دوست‌داشتنی است. مسئولین دانشگاه هم همه به این مسئله اذعان داشته‌ و دارند. ولی خب متأسفانه این طور که بازجویان آقای محمدزاده گفته‌اند و آقای محمدزاده هم در دیدارهایش با خانواده مطرح کرده، به خاطر این که او گویا با بازجوها همکاری نمی‌کند، آن‌ها مانع از این شده‌اند که از زندان آزاد شود.»
آقای عبدی می‌گوید، بسیاری از اتهاماتی که به علی اکبر محمدزاده وارد شده، مربوط به زمانی است که وی در زندان بوده است. او می‌گوید: «انجمن اسلامی دانشگاه شریف در تاریخ ۱۸ اسفندماه پلمب می‌شود. یعنی حدوداً یکماه بعد از این که آقای محمدزاده را بازداشت می‌کنند. خیلی از اتهاماتی هم که به آقای محمدزاده زده‌اند و در طول دوران بازجویی هم بوده، بعد از این داستان پلمب کردن انجمن اسلامی اتفاق می‌افتد.»

ممنوعيت ورود دانشجويان دختر وكارمندان زن بدون چادر به دانشكده الهيات
دانشکده الهیات ورود دختران وزنان کارمند بدون چادررا ممنوع کرده است. دانشکده الهیات دانشگاه تهران به دستور سران حكومت  آخوندی ورود دختران دانشجو وزنان کارمند این دانشکده را بدون پوشش چادرممنوع کرده است.به گزارش آژانس ايران خبر ,  با سخت گیری های جدید وزارت علوم رژیم برای اجرائی کردن طرح حجاب اجباری,  مدتی است که دانشکده الهیات دانشگاه تهران در پاسخ به این درخواست رژیم اقدام به ممانعت از ورود دانشجویان دختر وزنان کارمند غیر چادری این دانشگاه کرده است. باوجود آنکه در کشور پوشش مانتو ومقنعه به عنوان یک الگوی حجاب کامل پذیرفته شده است , این اقدام مسئولان دانشکده ی الهیات در عدم اجازه ورود به دختران وزنان غیر چادری به دانشکده مساله ی غیر قابل قبول،سخت گیرانه , متعصبانه وارتجاعي است. دختران دانشجوی این دانشکده معتقدند این گونه برخوردها تلاشی است از سوی رژیم برای خانه نشین کردن دختران وزنان واز سوی دیگر تحمیل اعتقادات متعصبانه برخی از آخوندها ودر یک کلام طالبانیزه کردن دانشگاه است
دانشجو نیوز

قتل هاله سحابی؛ بیانیۀ 4 فعال دانشجویی زندانی


بیانیۀ 4 فعال دانشجویی زندانی در رابطه با ادامه اعتصاب غذای اعتراضی به قتل هاله سحابی
بیانیۀ 4 فعال دانشجویی که در اعتراض به قتل هاله سحابی و همبستگی با 2 فعال ملی- مذهبی از 15 خرداد ماه در اعتصاب غذا بسر می برند و همچنان ادامه دارد جهت انتشار در اختیار "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" قرار گرفته است که متن بیانیۀ آنها به شرح زیر می باشد:
جنایتی دیگر بر مجموعه جنایات 2 سال اخیر عمال امنیتی افزوده شد و هاله سحابی ، هنوز مرکب امضایش بر اعلامیه در گذشت جانکاه پدرش خشک نشده ، به ضرب آنانیکه هر چه در این سال ها گفته اند کلاه بیاور ، سر آورده اند ، جان به جان آفرین تسلیم نمود و به پدرش پیوست تا صفحه ای دیگر از کتاب جنایات رسیدگی نشده و مورد دادرسی قرار نگرفته در این سال ها - از قتل ندا آقاسلطان و سهراب و فجایع کهریزک و کوی دانشگاه تهران تا قتل صانع ژاله - ورق زده شود.
ما فعالین دانشجویی زندانی که زندانی بودنمان خود سندی است گویا بر مظلومیت جنبش دموکراسی خواهانه ایرانیان و سرشت حاکمیت دموکراسی ستیز ، بدین وسیله ضمن اعلام اعتصاب غذا از غروب روز 1شنبه 15 خرداد در همبستگی با خانواده سحابی از حاکمیت می خواهیم نسبت به تشکیل کمیته مستقل حقیقت یاب و تحقیق در مورد تمامی جنایات 2سال اخیر به ویژه قتل مظلومانه هاله سحابی اقدام نماید . بدیهی است پایان اعتصاب غذا منوط به نحوه مواجهه حاکمیت با این بدیهی ترین و ابتدایی ترین خواسته- تشکیل کمیته تحقیق مستقل- خواهد بود.

پیمان عارف – شاهین زینعلی – جواد علیخانی – آرش صادقی.
فعالین دانشجویی زندانی
خرداد 1390

افت توليد 25 درصدي در كارخانه تهران نامه وساير كارخانجات توليدي بدليل تورم افسار كسيخته

به گزارش خبرنگار ايران كارگر :  يكي ازكارگران كارخانه تهران نامه كه توليد كننده انواع پاكت هاي نامه ميباشد وي گفت درسال جديدبدليل  تورم افسار كسيخته   افت توليد 25درصدي داشته ايم كه همه كارخانه هاي اطراف ما نيز همين وضعيت را دارند و ازطرفي هم بازارفروشي براي اجناس ما وجو د ندارد و هر روز  وضعيت اقتصادي  روبه وخامت بيشتري ميرود

اجباری شدن واحد درسی فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاهها
کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر کرد پیگیری های لازم برای تدریس اجباری درس فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاهها انجام شود.
به گزارش خبرنگار مهر، صدوسومین جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران به ریاست دکتر علی‌اکبر ولایتی برگزار شد و مقرر شد، همایش فرهنگ و تمدن اسلام و ایران با موضوع "تاریخ پزشکی" در اوایل اردیبهشت سال 91 با انتشار تمبر یادبود این همایش برگزار شود.
در این جلسه همچنین پیشنهادهای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص "پیوست فرهنگی" برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.
در ادامه این جلسه مقرر شد پیگیری های لازم برای تدریس اجباری واحد درسی فرهنگ و تمدن اسلامی از سوی وزارت علوم انجام شود.


ایران پرس نیوز

مسعود باستانی با پس گرفتن شکایتش از سرباز ضارب به بندعمومی بازگردانده شد
یک منبع آگاه به کمپین بین المللی حقوق بشردرایران گفت که مسعودباستانی روزنامه نگارو زندانی عقیدتی با پس گرفتن شکایتش از سربازی که او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود توانست صبح پنج شنبه از سلول انفرادی خارج و دوباره به بند عمومی باز گردد.
به دنبال شکایت مسعود باستانی و خانواده اش از سربازی که او را در زمان ملاقات جلوی مادر، همسرش و ده ها شاهد دیگر در سالن ملاقات مورد ضرب وشتم قرار داده بود مسولان زندان در واکنشی عجیب به جای رسیدگی به این شکایت او را به سلول انفرادی فرستادند وهمچنین بر علیه او و عیسی سحرخیز که در زمان ضرب وشتم به کمک این زندانی رفته بود به اتهام “ایجاد درگیری و توهین به ریاست زندان” شکایت کردند.
این منبع نزدیک به پرونده که نخواست نامش به دلایل امنیتی گفته شود به کمپین گفت : «مسولان زندان رجایی شهر کرج با رسانه ای شدن گسترده ضرب وشتم مسعود در جلوی ده ها شاهد، صبح امروز از این زندانی خواستند تا با پس گرفتن شکایتش دوباره به سلول عمومی برگردد و آنها نیز شکایت خود را از او و عیسی سحرخیز پس خواهند گرفت.»
مسعود باستانی ، روزنامه نگار زندانی هفته گذشته در ملاقات خود با خانواده اش در حالیکه می خواست چند دقیقه ای فرصت بیشتر برای خداحافظی با مادر و همسرش داشته باشد جلوی بقیه توسط سرباز زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. سرباز در اقدامی ناگهانی جلوی بقیه او را به زمین پرتاب کرده و با پوتینش به سر و صورت او چندین بار لگد زده است. پس از ضربات مسعود باستانی دچار حالت تهوع و سرگیجه شد که با درخواست خانواده این زندانی او به بیمارستان منتقل شد. و یک روز در بیمارستان به علت مشکوک بودن ضربه مغزی بستری بود.
با این حال این روزنامه نگار پس از برگشت به زندان به دستور رییس زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی برده شد. همچنین در روز سه شنبه این زندانی به همراه عیسی سحر خیز که هنگام ضرب و شتم مسعود باستانی درصدد جدا کردن سرباز از او بر آمده بود به دادگاه مستقر در زندان رجایی شهر فراخوانده شدند و در حالیکه تصور می‌کردند قرار است پاسخ شکایتی را که باستانی از ضارب کرده است دریافت کنند در آنجا به اتهام ایجاد درگیری و توهین به ریاست زندان مورد بازخواست قرار گرفتند.

کمپین بین المللی حقوق بشر

راه‌اندازی پلیس سایبری در مراکز استان‌ها
احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ضمن تاکید بر راه‌اندازی پلیس سایبری در همه مراکز استان‌ها تا پایان سال جاری گفت: هر استانی که بتواند مکانی را تامین و حداقل آموزش‌ها را برای نیروها ارائه دهد در اولویت راه‌اندازی پلیس سایبری قرار می‌گیرد.
به گزارش فارس وی هم چنین خاطر نشان کرد: طرح امنیت اجتماعی نیز از ۲۵ خرداد با دقت بیشتری انجام می‌شود.
احمدی مقدم، بر برخورد با افرادی که آن‌ها را «ناهنجار» و «مزاحمان» نامید، تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به فصل و افزایش گردشگری برخورد با این معضلات در محل‌های گردشگری با جدیت توسط نیروی انتظامی دنبال می‌شود.

رهانا

اعدامهای مخفیانه در مشهد
توقیف دو نشریه کردی دانشگاه ارومیه

article picture


دو نشریه دانشجویی دانشگاه ارومیه بعد از انتشار دو شماره از سوی کمیته نظارت بر نشریان دانشگاه توقیف شدند.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، روز سه شنبه امور دانشجویی دانشگاه ارومیه مدیر مسئول دو نشریه کردی دانشگاه ارومیه را به دفتر امور فرهنگی فراخوانده و در آنجا به آن‌ها اعلام کرده‌اند که تنها نشریان کردی این دانشگاه،‌ به‌ نامهای «هه‌ره‌وه‌ز» و «بوژان» از سوی کمیته نظارت به نشریان دانشگاه توقیف شده است.
لازم به ذکر است سال گذشته نیز دو نشریه کردی-فارسی دیگر این دانشگاه به نامهای «روانگه» و «ژینو» نیز توقیف شده بودند.
هرانا

بلاتکلیفی علی اکبرمحمدزاده، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف در اوینعلیرغم تلاشهای بسیار خانواده علی اکبر محمد زاده برای طی شدن مسیر قانونی پرونده فرزندشان، و همچنین با وجود اتمام بازجویی، مدت زمان زیادی است که علی اکبر محمد زاده در شرایط بلا تکلیفی در زندان بسر می برد.
به گزارش دانشجونیوز علی اکبر محمد زاده روز دوشنبه ٢۶ بهمن ۸٩ به هنگام خروج از درب آزادی دانشگاه صنعتی شریف توسط ماموران امنیتی تعقیب و در ایستگاه میدان آزادی BRT با ضرب و شتم دستگیر شد. مأموران امنیتی وی را از آنجا به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در چهار راه ولیعصر منتقل کردند و سپس در آغازین ساعات بامداد سه شنبه ٢۷ بهمن به  بند ٢٤۰ اوین منتقل شد.

علی اکبر محمدزاده به مدت ۵٤ روز در سلول انفرادی بود تا اینکه در تاریخ ٢٢ فروردین ۸٩ به سلول ٤ نفره و در نهایت در ۵ اردیبهشت ماه ۸٩ به بند ٣۵۰ اوین منتقل شد. در طی مدت انفرادی تنها 3 بار تماس تلفنی داشته و در اواخر مدت انفرادی مدتی برای شکنجه روحی هیچ بازجویی نداشته است. بازجویی ها همراه توهین و الفاظ رکیک و ضرب و شتم بوده است.

بیانیه شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد در پی ضرب و شتم و تعرض به یکی از دختران دانشجو در صحن دانشگاه

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به عملکرد حراست دانشگاه خواهان پاسخگویی فوری مسئولین دانشگاه نسبت به ضرب و شتم و تعرض به یکی از دختران دانشجو در صحن دانشگاه شد.
به گزارش دانشجونیوز، این بیانیه در تجمع دانشجویان در روز ١۷ خرداد، علیرغم تلاش گسترده حراست برای جلوگیری از پخش آن، به شکل گسترده ای توزیع گردید. متن بیانیه شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه آمده است:
در پی واقعه تلخ رخ داده حوالی ظهر یکشنبه مورخ 15/3/90، که طی آن در حد فاصل درب شمالی دانشگاه و میدان علوم یکی از خواهران دانشجو مورد تعرض واقع شد، که منجر به بستری شدن وی در بیمارستان گردید، شورای صنفی دانشگاه فردوسی بر خود لازم میداند ضمن محکوم کردن حادثه فوق، موارد زیر را خاطر نشان کند:

آمریکا نیروی انتظامی، سپاه و بسیج را به دلیل سرکوب‌ مردم ایران تحریم کرد

article picture


ایالات متحده، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و فرمانده آن اسماعیل احمدی‌مقدم، سپاه پاسداران و سازمان بسیج را به دلیل «سرکوب» شهروندان ایرانی در رویدادهای پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ روز پنجشنبه تحریم کرد.
به موجب این تحریم‌ هر گونه دارایی‌ افراد و نهادهای تحریم شده در حوزه قضایی آمریکا توقیف می‌شود و شهروندان و سازمان‌های آمریکایی نیز از گونه داد و ستد با آنها منع می‌شوند.
همزمان با اعلام این تحریم‌ها، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای گفت: «در ماه ژوییه ۲۰۰۹ (خردادماه سال ۱۳۸۸) جهان شاهد بود که چگونه نیروهای امنیتی ایران با خشونت هزاران ایرانی را که خواستار شفافیت و پاسخگویی حکومتشان بودند، سرکوب کردند.»

۱۳۹۰ خرداد ۱۹, پنجشنبه

احضار سه تن به اداره اطلاعات و آزار شهروندان در مناطق کردنشین سلماس

article picture

سه تن از شهروندان کرد اهل سلماس در استان آذربایجان غربی به صورت کتبی به اداره اطلاعات این شهرستان احضار شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، صالح آقا جانی و جمال لاجورد و شکری قاسمی روز یکشنبه گذشته طی‌ احضاریه کتبی به وزارت اطلاعات این شهرستان احضار و مورد بازجویی و تهدید قرار گرفتند.
بنا به این گزارش نامبردگان از اهالی روستای بروشخواران از توابع شهرستان سلماس به اتهام همکاری با یکی‌ از احزاب کردی احضار و در پایان‌‌ همان روز پس از بازجوییهای متعدد در این ارتباط با دادن تعهد کتبی فعلا به صورت موقت آزاد شده‌اند.

گفتنی است ماموران سپاه پاسداران نیز در گلوگاهی در هفت کیلومتری سلماس که تقریبا راه تمامی‌ روستاهای کرد نشین سلماس به آن منتهی می‌شود اقدام به ایجاد محل ایست و بازرسی کرده و با این بهانه به ازار و اذیت شهروندان و توقیف خودروهای ایشان‌ می‌پردازند که موجب نارضایتی و ناراحتی‌ اهالی منطقه شده است.

هرانا

اعدام پنهانی ۱۶ زندانی دیگر زندان وکیل آباد مشهد در روزهای دوم و سوم خرداد : وجود سه خواهر بین اعدام شدگان


منابع موثق به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفتند در ادامه اجرای احکام اعدام در زندان وکیل آباد مشهد (زندان مرکزی) که ازسوی مقامات قضایی طبق روال ماه های گذشته اعلام نشده است، طی روزهای سوم وچهارم خرداد ماه ۱۶ نفر اعدام شده اند.  
منابع یاد شده به کمپین گفتند که در روز دوم خرداد سال ۹۰ ، دوازده  زندانی در زندان وکیل آباد مشهد به صورت مخفیانه و دسته جمعی اعدام شده اند. اتهام هر ۱۲ زندانی مربوط به جرایم مرتبط با حمل و نگهداری مواد مخدر بوده است.  چهار زندانی دیگر در روز سوم خرداد ماه سال جاری  اعدام شده اند.  در بین ۴ زندانی اعدام شده روز سوم خرداد سال ۱۳۹۰ ، سه زن بوده اند. این سه تن با یکدیگر خواهر بوده و گفته می شود جرم آنها مربوط به مواد مخدر بوده است. زندانی چهارم به اتهام تجاوز اعدام شده است.
همچنین کمپین در مورد اعدام های فروردین و اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰  که گزارشی از آن طی هفته های گذشته منتشر شده و در آن از اعدام دهها نفردر طی این مدت خبر داده بود، جزییات بیشتری به دست آورده است. براین اساس در تاریخ هفدهم فروردین ماه در زندان وکیل آباد ( زندان مرکزی مشهد ) ۱۰ زندانی به صورت مخفیانه و گروهی اعدام شده اند. همچنین در تاریخ بیست و چهارم فرودین نیز ۱۲ زندانی دیگر در این زندان به همین شیوه اعدام شده اند.
در اردیبهشت ماه هم دست کم یک نوبت اعدام دسته جمعی اجرا شده است. منابع محلی از اعدام ۱۰ زندانی دیگر در تاریخ بیست و شش اردیبهشت در این زندان خبر داده اند.
اعدامهای صورت گرفته در روزهای هفده فروردین ، بیست و چهارفروردین، بیست و شش اردیبهشت و دوم خرداد بدون حضور و اطلاع خانواده و وکلای اعدام شدگان صورت گرفته است.

"همگام با طبقه کارگر جهانی از حقوق پايمال شده خود دفاع کنيم "

article picture


دوستان و همکاران گرامی

چهار سندیکای کارگری فرانسه، شامل "س.ژ.ت"، "اف.اس.او"، "همبستگی سود" و "اونسا"، در اقدامی مشترک اعلام کرده اند که در حمایت از فعالین کارگری زندانی در ایران و در اعتراض به نقض حقوق پایه ای کارگران ایران، در ۹ ژوئن ۲۰۱۱ هم زمان با صدمین کنفرانس سالانه سازمان جهانی کار، در برابر مرکز این سازمان در ژنو دست به تظاهرات خواهند زد.

ستاره ای تنها در زندان -از اشرف علیخانی حمایت کنیم

article picture

ستاره – اشرف علیخانی را بجرم اندیشیدن و نوشتن احضار کردند, محکوم کردند و حکم را به اجرا گذاشتند. سه سال برای اندیشه اش, سه سال برای ازادگی اش میبایستی در قفس بماند. صدایش را کسی نشنود و خاموشی در پیش بگیرد. شکنجه و محرومیت از حقوق انسانی در انتظار اوست. در سکوتی بی جان و گمنام, اما با افتخار و سربلندی به زندان رفت. رنج و محنت اسارت و محرومیت را بجان خرید تا از حق زیست و اندیشه خود و مردم ایران دفاع کرده باشد. ستاره در آخرین دردنامه اش نوشت که: فریاد میزنم که حتا اگر در زندان مثل پسر داییم بمیرم اما تن به خفّت و بی‌ شرافتی نخواهم داد.

از آزادگی و سربلندی ستاره ( اشرف علیخانی ) دفاع کنیم.

امضاء کنید
Petition:

از آزادگی و سربلندی ستاره ( اشرف علیخانی ) دفاع کنیم. دفاع از اشرف علیخانی دفاع از آزادی و حرمت تمامی انسان هائی است که پرچم بیداری و آگاهی را در کشورمان در برابر شبح سیاه ظلمت و استبداد حاکم بر افراشته اند و تن به ذلت و سکوت نمی دهند.
با حمایت خود از این فراخوان و دفاع از ستاره و کلیه زندانیان سیاسی در ایران, اعتراض خود را به حاکمیت استبدادی – مذهبی جمهوری اسلامی اعلام داریم. و صدای رسای آنان باشیم.


رژیم:مساله تجاوز به دختر دانشجو در مشهد شایعه بود ، فقط فکش شکسته !

article picture


ضرب و جرح دختر دانشجو در مشهد: تجمع دانشجویان و درخواست پاسخگویی مسوولان
منبع حکومتی:در پی حادثه ضرب و جرح یک دانشجوی دختر در داخل دانشگاه فردوسی مشهد، مدیر بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد، با بیان اینکه حال عمومی دانشجوی مضروب خوب است، گفت: مشکل اصلی دانشجو شکستگی فک است که با عمل جراحی رفع خواهد شد، در حالی که کبودی چشم وی نیز معاینه شده و مساله خاصی مطرح نشده است‌.
سعید معلمی به ایسنا خاطرنشان کرد: این دانشجوی مضروب که روز 15خرداد‌ماه توسط اورژانس به بیمارستان انتقال داده شده بود، به خاطر ضربات وارده به سر و ستون فقرات به بخش اعصاب انتقال داده شد و از این بخش مرخص شده است‌.
وی ادامه داد: مساله تجاوز که شایعه‌ای مطرح شده بود، با معاینات پزشکی قانونی و متخصص زنان به‌طور کلی رد شده است‌.

بیانیه مشترک، در ایران مصونیت از مجازات همچنان قربانی می گیرد

article picture


شيرين عبادی و چهار سازمان مدافع حقوق بشر خواهان مبارزه با مصونیت از مجازات واعزام فوری گزارشگر ويژه سازمان ملل به ايران شدند.
در آستانه ی دومين سالگرد سرکوب گسترده جنبش اعتراضی مردم ايران، شيرين عبادی و چهار سازمان مدافع حقوق بشر، کمپين بينالمللی حقوق بشر در ايران، فدراسيون بين المللی جامعه های حقوق بشر، جامعه دفاع از حقوق بشر ايران و گزارشگران بدون مرز، کميسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر را فرا میخوانند تا در برابر جنايات سياسی در ايران و حفظ امنيت و حقوق مردم موضعی جدی اتخاذ کند.
ما خواهان تسريع در روند انتخاب و اعزام گزارشگر ويژه به ايران هستيم. وضعيت اين کشور روزبه روز وخيمتر میشود. بازداشت های خودسرانه و زندانی کردن شهروندان و شکنجه و اعدام در سراسر کشور ادامه دارد. مردم نه تنها از حق گردهمآيی مسالمت آمیز برخوردار نيستند که مأموران دولتی و «لباس شخصیها» با خشونت بی حدوحصر مانع برگزاری مراسم سوگواری هم میشوند.

تناقض گویی درباره یک ایرانی که قرار است در مستندی علیه اپوزیسیون حاضر شود

article picture


تلویزیون دولتی ایران قرار است شامگاه چهارشنبه 8-6-2011 فیلمی مستند را از شخصی پخش کند که می گوید با اپوزیسیون خارج از کشور ارتباط داشته است . اما خبرگزاری های رسمی ایران اخبار ضد و نقیضی درباره هویت این شخص منتشر کرده اند.
شخص یاد شده "محمد رضا مدحی" نام دارد که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" او را جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا "سیا" معرفی کرده است.
اما خبرگزاری اصولگرای "فارس" که به نهادهای امنیتی ایران نزدیک است، می گوید مدحی از همکاران سازمان های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی است.

انتقال حسین رونقی ملکی به بیمارستان با چند هفته تاخیر
انتقال حسین رونقی ملکی به بیمارستان در حالی صورت می‌گیرد که وی از مدت‌ها پیش نیاز به تکمیل درمان در مکانی خارج از زندان داشته است و مسئولان زندان از انتقال وی به بیمارستان خودداری می‌کردند.
به گزارش خبرنگار «خانه حقوق بشر ایران» حسین رونقی ملکی وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر در طی چند ماه گذشته با بیماری کلیوی در زندان به سر برد و دچار وضعیت حاد جسمی بود. مسئولین قضایی و نهادهای امنیتی که اجازه مرخصی استعلاجی به این وبلاگ نویس را نمی دادند با تاخیری چهار ماه وی را به بیمارستان منتقل کردند.
تاخیر چهار ماهه در اعزام وی به بیمارستان در حالی که وی در وضعیت اورژانسی به سر می‌برد منجر به وخامت حال وی و آسیب به کیسه صفرای وی شد.
همچنین در حالی که پزشکان بیمارستان تاکید داشتند که بعد از عمل باید تحت مراقبت پزشکی باشد و از مرخصی استفاده کند نهادهای امنیتی وی را به سرعت به زندان اوین بازگرداند و حتا اجازه داشتن داروهای وی در زندان را ندادند.
در طی چند روز گذشته وضعیت جسمی وی باز هم به وخامت گرایید و نیاز فوری به انجام اقدام‌های درمانی داشت که بعد از گذشت چند هفته، سرانجام امروز وی را به بیمارستان منتقل کردند.
لازم به ذکر است که حسین رونقی ملکی در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و حدود ۱۰ ماه در سلول های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین به سر برد. وی در دادگاه بدوی به ۱۵ سال زندان محکوم شده که این حکم عینا در دادگاه تجدید نظر به تایید رسید.

خانه حقوق بشر ایران

سعید موغانلی شاعر آذربایجانی دستگیر شد


سعید موغانلی نویسنده‌ی آذربایجانی بامداد امروز در پی یورش نیروهای اطلاعاتی به منزل پدریش در یکی از روستاهای اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» لوازم شخصی موغانلی  نیز در هنگام بازداشت  ضبط شدند. این فعال فرهنگی آذربایجان در طی سالهای قبل چندین بار بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود.
از وضعیت و اتهامات احتمالی و همچنین محل نگهداری وی تاکنون اطلاعی در دست نیست.

حکم دادگاه بدوی موسی ساکت و حسن(عطا)علیزاده، توسط دادگاه تجدید نظر (شعبه چهارانقلاب تبریز)، عینا تایید شد.
به گزاش جرس، دو فعال سیاسی فوق الذکر، در ۱٣ آبان ماه ٨٨ دستگیر شده و به اتهام تبلیغ علیه نظام وعضویت در نهضت آزادی وجنبش مسلمانان مبارز محاکمه شده اند.
به گفته ی عباس جمالی وکیل مدافع موسی ساکت، وی به اتهام تبلیغ علیه نظام به چهار ماه وعضویت در نهضت آزادی به سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
همچنین حسن علیزاده به اتهام عضویت در نهضت آزادی و جنبش مسلمانان مبارز به نود و یک روز حبس تعزیری محکوم گردیده است.
این اتهامات در صورتی مطرح گردیده که به گفته عباس جمالی هیچ مدرکی مبنی برعضویت ایشان در تشکلیات مزبور در پرونده موجود نیست.
گفتنی است موسی ساکت مسئول شعبه آذربایجان شرقی ادوار تحکیم وحدت و حسن علیزاده عضو هیئت موسس این شعبه می باشند.

هرانا

دو شهروند کرد به اتهام کشتن یکی از اعضای بسیج بازداشت شدند
رسانه‌های دولتی مدعی شده‌اند نیروهای اطلاعاتی (نیروهای سپاه بیت‌المقدس و سربازان گمنام امام زمان) دو شهروند کرد را به اتهام کشتن یکی از اعضای بسیج، در یکی از روستاهای شهرستان سروآباد بازداشت نمودند.
فارس با اعلام این خبر افزوده است، این دو تن که از اعضای باقیماندهٔ یک تیم چند نفره بوده و به حزب کومله وابسته بودند، شب سیزدهم خردادماه سال جاری یکی از نیروهای بسیج به نام "شیرزاد میدانی" ساکن روستای اندیمن (هنی‌من) کامیاران را در مقابل چشمان خانواده‌اش، کشته‌اند.
در ادامهٔ این گزارش آمده است که سه نفر دیگر از اعضای این گروه نیز توسط نیروهاپی امنیتی بازداشت و یک تن نیز کشته شده است.
این در حالیست که دبیرخانهٔ حزب کومله، با انتشار بیانیه‌ای ارتباط این افراد با حزب مذکور را تکذیب کرده است و یادآور شده که سیستم امنیتی در راستای زمینه‌سازی برای توطئه‌های سرکوبگرانه علیه مردم کردستان، فعالان سیاسی و مدنی و نیز علیه حزب کومله به نشر این اکاذیب می‌پردازد.

هرانا

محاکمه چهار تن از فعالین مدنی در تبریز


امروز چهارشنبه هجدهم خرداد جلسه محاکمه چهار نفر از فعالین و هوادار تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز در شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر برگزار شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، آقایان بهنام نورمحمدی و ولی روشنی از شهرستان شبستر مهدی و رحیم گلابی از اردبیل که در تاریخ ۱۸ /۷ /۸۹ بعد از اتمام بازی تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز و نفت تهران به هنگام خروج از استادیوم سهند تبریز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و بعد از دوازده روز بازداشت با وثیقه ده میلیون تومانی آزاد شده بودند امروز به اتهام اقدام علیه نظام در دادگاه حاضر و محاکمه شدند.
ضمنا نامبرده گان در تاریخ یازدهم خرداد به همراه هفت نفر دیگر از هواداران تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز که در تاریخ ۱۸ ۷ ۸۹ در استادیوم سهند بازداشت شده بودند به اتهام اخلال در نظم عمومی در همین دادگاه حاضر و محاکمه شدند.
قابل ذکر است که دادگاه از فرستادن احظاریه به آدرس نامبرده گان خودداری کرده و یک روز مانده به وقت محاکمه با منزل متهمین تماس گرفته با تهدید خانواده، از آن‌ها خواسته‌اند که فرزند خود را فردا به دادگاه بیاورند.

هرانا

۱۳۹۰ خرداد ۱۸, چهارشنبه

ﺑﺨﺸﯽﺍﺯﺑﻼﻫﺎﯾﯽﺭﺍﮐﻪ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼﺍﺳﻼﻣﯽﺑﺮﺳﺮﺑﻠﻮﭺﻫﺎ ﺁﻭﺭﺩﻩ

ﻣﻦﺩﺭﺍﯾﻨﺠﺎﺑﺨﺸﯽﺍﺯﺑﻼﻫﺎﯾﯽﺭﺍﮐﻪ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼﺍﺳﻼﻣﯽﺑﺮﺳﺮﺑﻠﻮﭺﻫﺎ ﺁﻭﺭﺩﻩﺍﺳﺖﺑﻪﺻﻮﺭﺕﻓﻬﺮﺳﺖﻭﺍﺭ ﺑﯿﺎﻥﻣﯿﮑﻨﻢﻭﻗﻀﺎﻭﺕ ﺭﺍﺑﻪﻋﻬﺪﻩ ﺷﻤﺎ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﯿﮕﺬﺍﺭﻡ ﺗﺎ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﺳﻬﻢ ﺑﻠﻮﭺ ﻫﺎ ﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﻮﺩﻥ ﭼﻪ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﭘﯿﺎﻣﯽ ﻫﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺑﻠﻮﭼﻢ ﺩﺍﺭﻡ. ﺻﺪﺍﯼﺷﻤﺎﺑﻪﮔﻮﺵﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥﻭ ﺟﻬﺎﻧﯿﺎﻥﺭﺳﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ.ﺩﺭ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺍﺯﺗﺪﺑﯿﺮﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩﮐﻨﯿﺪ.ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽﻣﯿﮑﻮﺷﺪﮐﻪﮐﺎﺭﺷﻤﺎﺭﺍﺑﻪ 
ﭼﻨﺎﻥﺍﻓﺮﺍﻃﯽﺑﮑﺸﺎﻧﺪﮐﻪﺑﺮﺍﯼﻫﯿﭻ ﮐﺲﻗﺎﺑﻞﺩﻓﺎﻉﻧﺒﺎﺷﺪ.ﻧﻈﺎﻡﻣﯿﮑﻮﺷﺪ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎﯼ ﺷﻤﺎ ﺭﺍﻃﻮﺭﯼ ﺟﻠﻮﻩ ﺩﻫﺪ ﮐﻪﺍﻧﮕﺎﺭﺷﻤﺎﺿﺪ ﺗﺸﯿﻊ،ﺿﺪﻓﺎﺭﺱ،ﻭ ﺿﺪﺍﯾﺮﺍﻥ ﻫﺴﺘﯿﺪ؛ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪﺷﻤﺎ ﻣﺜﻞ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥﻫﺎﺍﯾﺮﺍﻧﯽﺩﯾﮕﺮ،ﻣﺨﺎﻟﻒﺭﮊﯾﻢ ﻫﺴﺘﯿﺪ،ﻭ ﻧﻪ ﺿﺪ ﺷﯿﻌﻪ ﻭ ﯾﺎ ﺿﺪ ﻓﺎﺭﺱ. ﻣﻮﻓﻘﯿﺖﺷﻤﺎﺑﺴﺘﮕﯽﺑﻪﻣﯿﺰﺍﻥ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥﺍﺯﺷﻤﺎﺩﺍﺭﺩ.ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥﺩﻭﺳﺘﺎﻥﺷﻤﺎﻫﺴﺘﻨﺪ.ﺑﻪﻓﺮﺻﺖ ﻃﻠﺒﺂﻥﻓﺮﺻﺖﻧﺪﻫﯿﺪﮐﻪﺍﻧﻬﺎﺭﺍﺑﺎﺷﻤﺎ ﺩﺷﻤﻦ ﮐﻨﻨﺪ ﺑﻠﻮﭺ ﻫﺎ ﻭ ﺗﺒﻌﯿﺾ ﻫﺎ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼﺍﺳﻼﻣﯽﺑﺎﺑﻠﻮﭺﻫﺎﭼﻪﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ؟ ·.ﻣﯿﺰﺍﻥﻋﻤﺮﺑﻠﻮﭺﻫﺎ10ﺳﺎﻝﮐﻤﺘﺮ ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻧﮕﯿﻦ ﻋﻤﺮ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺍﺳﺖ. ·.ﻣﯿﺰﺍﻥﻣﺮﮒﻭﻣﯿﺮﮐﻮﺩﮐﺎﻥﺑﻠﻮﭺﺍﺯ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ·.ﻣﯿﺰﺍﻥﻣﺮﮒﻭﻣﯿﺮﺯﻧﺎﻥﺑﺎﺭﺩﺍﺭﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡﻭﺿﻊﺣﻤﻞﺍﺯﻫﻤﻪﺟﺎﯼﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ·.ﺗﻌﺪﺍﺩﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻧﻬﺎﯼﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ·ﻣﺮﺩﻡﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﭘﺎﯾﯿﻦﺗﺮﯾﻦﺳﻄﺢ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ. ·.ﺩﺍﻧﺶﺁﻣﻮﺯﺍﻧﯽﮐﻪﺩﺭﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﺑﻪ ﻋﻠﺖﻓﻘﺮﻭﻓﺸﺎﺭ،ﻧﺎﭼﺎﺭﺑﺘﺮﮎﺗﺤﺼﯿﻞ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ،ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ·.ﺗﻌﺪﺍﺩﺩﺍﻧﺶﺍﻣﻮﺯﺍﻧﯽﮐﻪﺩﺭ ﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﻭﺍﺭﺩﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩﻣﯿﺸﻮﻧﺪ،ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ·.ﺩﺍﻧﺶﺁﻣﻮﺯﺍﻥﺑﻠﻮﭼﯽﮐﻪﻣﻌﺪﻝ19 ﺩﺍﺷﺘﻪﺍﻧﺪ،ﺩﺭﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩﻫﺎﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﻧﺪ. ·.ﺩﺭﺍﯾﺮﺍﻥ ﺳﻪﻣﯿﻠﯿﻮﻥﻭﺩﻭﯾﺴﺖ ﻫﺰﺍ ﺭﺩﺍﻧﺸﺠﻮﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻪﺗﺤﺼﯿﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺳﻬﻢﺑﻠﻮﭺﻫﺎ،ﺑﺎﺗﻮﺟﻪﺑﻪﺟﻤﻌﯿﺖ ﺷﺎﻥ،ﺑﺎﯾﺪ،ﻫﻔﺘﺎﺩﻫﺰﺍﺭﺩﺍﻧﺸﺠﻮﺑﺎﺷﺪ؛ ﺩﺭﺣﺎﻟﯿﮑﻪﺩﺭﺗﻤﺎﻡﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ،ﺗﻌﺪﺍﺩﺍﻧﻬﺎﺑﻪﺩﻭﻫﺰﺍﺭﻧﻔﺮ ﻧﻤﯿﺮﺳﺪ.ﯾﻌﻨﯽﺷﺼﺖﻭﻫﺸﺖﻫﺰﺍﺭ ﺳﻬﻢ ﺍﻧﻬﺎ ﻏﺼﺐ ﻣﯿﮕﺮﺩﺩ. ·ﺩﺭﻃﻮﻝ31ﺳﺎﻝﮔﺬﺷﺘﻪ،ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽﻓﻘﻂﺑﻪﺳﻪﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼﺑﻠﻮﭺ ﺑﻮﺭﺳﯿﻪﺗﺤﺼﯿﻠﯽﺧﺎﺭﺝﺍﺯﮐﺸﻮﺭﺩﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ،ﺩﺭﺣﺎﻟﯿﮑﻪ،ﺩﺭﺍﯾﻦﻣﺪﺕﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﻮﺭﺳﯿﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ ·ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻧﯽﮐﻪﺯﯾﺮﻓﺸﺎﺭﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺩﻭﻟﺘﯽ،ﻣﺠﺒﻮﺭﺑﻪﺗﺮﮎﺗﺤﺼﯿﻞ ﻣﯿﮕﺮﺩﻧﺪ،ﺍﺯﻫﻤﻪﺟﺎﯼﺍﯾﺮﺍﻥﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺳﺖ ·.ﻫﺸﺘﺎﺩﺩﺭﺻﺪﮐﺴﺎﻧﯽﮐﻪﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩﻫﺎﻓﺎﺭﻍﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻞﻣﯿﺸﻮﻧﺪ، ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﺎﺭ ﻧﻤﯿﺸﻮﻧﺪ.ﺁﻧﻬﺎ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﭘﯿﺪﺍﻣﯿﮑﻨﻨﺪ،ﺩﺭﺷﻐﻞﻫﺎﯼﭘﺎﯾﯿﻦ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ. ﻣﯿﺰﺍﻥﺗﻮﺳﻌﻪﻣﻨﺎﺑﻊﺍﻧﺴﺎﻧﯽﺩﺭ ﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﺍﺯﻫﻤﻪﺟﺎﯼﺍﯾﺮﺍﻥﮐﻤﺘﺮ ﺍﺳﺖ ·.ﺗﻌﺪﺍﺩﮐﺘﺎﺧﺎﻧﻪﻫﺎﺩﺭﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ·.ﺍﺟﺎﺯﻩﺍﻧﺘﺸﺎﺭﮐﺘﺎﺏﺑﻪﺯﺑﺎﻥﺑﻠﻮﭼﯽ ﺩﺍﺩﻩ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ. ·.ﺍﻧﺘﺸﺎﺭﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪﻭﻣﺠﻠﻪﺑﻪﺯﺑﺎﻥ ﺑﻠﻮﭼﯽ ﻋﻤﻼ ﺍﻣﮑﺎﻥ ﭘﺬﯾﺮ ﻧﯿﺴﺖ. ﺗﺤﻘﯿﻖﻭﻣﻄﺎﻟﻌﻪﺗﺎﺭﯾﺦ،ﻓﺮﻫﻨﮓﻭ ﺯﺑﺎﻥ ﺑﻠﻮﭼﯽ ﺑﺎ ﻣﻮﺍﻧﻊ ﺯﯾﺎﺩ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﺷﺐ ﻫﺎﯼ ﺷﻌﺮ،ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺍﻧﯽﻭﺗﺌﺎﺗﺮﻣﺤﺪﻭﺩﯾﺖﺯﯾﺎﺩﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯿﮕﺮﺩﺩ ·.ﮐﯿﻔﯿﺖﺁﻣﻮﺯﺵﺩﺭﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎﻥﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺗﺮ ﺍﺳﺖ. ﻃﺒﻖ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺕ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻣﻠﻞ،ﺑﭽﻪ ﻫﺎﯼ ﺑﻠﻮﭺﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦﺿﺮﯾﺐﻫﻮﺷﯽﺭﺍﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻫﻤﺎﻧﻄﻮﺭﮐﻪﻣﯽﺑﯿﻨﯿﺪ،ﺳﻬﻢﺑﻠﻮﭺﻫﺎ ﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﻮﺩﻥ،ﻫﻤﯿﻨﻬﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.
دکتر رضا حسین بر 

برگرفته از وبلاگ : تک کوه نیوز

آخوند تشنه خون، مکار شیرازی: لغو حکم اعدام سعید ملک پور بسیار دردناک است!

article picture

آخوند خون آشام مکار شیرازی با انتقاد از لغو حکم اعدام وبلاگنویس ایرانی کانادایی ، این حکم را بسیار دردناک خواند!بنا بر گزارش سایت حکومتی جهان ،ذوب شده در ولایت وقیح ،آخوند مکارم (معروف به مکار)شیرازی روز چهارشنبه گفت: اخیرا برخی از حوادث در کشور واقع شده که بسیار دردناک است.

وی گفته : اخیرا یک نفر سیصد هزار حلقه سی دی از بدترین نوع مستهجن پخش کرده است که خوشبختانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همت و این فرد را دستگیر کرد و وی نیز محکوم به حکمی شد، اما متاسفانه این حکم شکسته شد.

آخوند مکار فاسد شیرازی با مفسد فی الارض خواندن این وبلاگنویس گفت: من نمی دانم از نظر فقه اسلامی حکم مفسد فی الارض برای عده ای روشن نیست.

آین آخوند فاسد تشنه خون، گفته: کم تر از این مفسد فی الارض است و دستگاه قضایی نباید در برابر اینها کوتاه بیاید چرا که همین مساله سبب چراغ سبز برای این گونه افراد می شود از این رو ضروری است دستگاه قضایی قوی تر در این مسائل برخورد کند. ما از دستگاه قضایی کشور تشکر می کنیم اما انتظار داریم با این گونه مسائل و امور قوی تر برخورد کنند.

لینک زیر:لغو حکم اعدام سعید ملک پور شهروند ایرانی مقیم کانادا+فیلم
http://parsdailynews.com/84436.htm

دلايل جديد بر عمد و با قصد قبلی بودن قتل هاله سحابی

article picture


يکي از نزديکان مرحوم هاله سحابي امروز موضوع قابل تاملي را به من اعلام نمود که نشان مي دهد قتل هاله سحابي به يقين عمد و با نقشه قبلي صورت گرفته است.
1- در روز وقوع قتل مرحوم هاله سحابي، اکيپي از دادسراي ويژه امور جنايي و دايره دهم اداره آگاهي تهران به همراه بازپرس دادسراي ويژه قتل حاضر گرديدند، مشخصات بازپرس با قدي بلند، حدود چهل تا چهل پنج ساله و تيپ و ته ريش مرتب نشان مي دهد بازپرش شاهنگ يان که از بازپرسان خبره و متخصص در امور جنايي است، به همراه مامورين اداره آگاهي حضور داشته است. در زماني که ايشان حضور داشتند، هنوز ماموران لباس شخصي در محل وقوع جنايت حاضر بودند و به راحتي امکان بازداشت مامورين وجود داشت. با خواست چند نفر از اطرافيان و اينکه اين بازپرس، يقين حاصل نموده بود که قتل رخ داده است، به ماموران خود و رئيس پليس منطقه دستور مي دهد که مظنونين جنايت بازداشت شوند. اما بعد از مدت کوتاهي، عده اي ديگر از ماموران لباس شخصي و وزارت اطلاعات، وي را تهديد مي کنند که در خصوص اين پرونده دخالت نکند. دو نفر خانم خود را پزشک، پزشکي قانوني معرفي مي نمايند. اين دو پزشک از سوي ماموران لباس شخصي مراجعه کرده و مدرکي بر پزشک بودنشان ارائه نگرديد. اين دو پس از به اصطلاح معاينه جسد و بدون انجام آزمايش هاي پزشکي موضوع را مرگ طبيعي اعلام کردند. پس از اين ماجرا، بازپرس ويژه قتل که در بدو امر مصمم به بازداشت عاملان جنايت بود، با مواجهه و دخالت ماموران امنيت، کوتاه آمده و بهانه گرفت که محل وقوع قتل در حوزه استحفاظي وي نبوده و هر گونه دستوري خارج از اختياراتش است، در حالي که بازپرس ويژه قتل در تهران فاقد حوزه استحفاظي است و او مکلف است وقوع هر جنايتي را که به وي اعلام مي شود ثبت و دستورات قضايي را صادر کند. شرکت کنندگان در مراسم تشييع جنازه مرحوم سحابي پافشاري نمودند تا تحقيقات به دليل جنبه عمومي بودن جرم انجام و کالبدشکافي صورت گيرد اما بازپرس بهانه ديگري گرفته و مي گويد با توجه به نظر پزشکان پزشکي قانوني، قتل بر اثر سکته بوده است و با اين بهانه محل جنايت را ترک مي کند.

وحشت رژیم در آستانه 22 خرداد، صدور احکام انضباطی جدید برای دانشجویان

article picture

صدور احکام انضباطی جدید برای دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

در آستانه 22 خرداد، سالروز انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری ایران، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل شاهد افزایش فشارها بر دانشجویان و صدور احکام قضایی و انضباطی بوده است.
به گزارش دانشجونیوز، پس از اینکه «سینا مهدی نیا» دانشجوی این دانشگاه در حکم اولیه صادر شده توسط دادگاه انقلاب بابل به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی عاشورای 88 در بابل به 6 ماه حبس تعزیری محکوم گشت، کمیته انضباطی این دانشگاه نیز احکام تعلیق از تحصیل را به صورت غیرقانونی برای دانشجویان این دانشگاه صادر نمود.

بر اساس این گزارش، احکام صادر شده بدین شرح است:

حسام الدین باقری (دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات

محمد علمی (دبیر اجرایی سابق انجمن اسلامی): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات

محمد عسگری (عضو سابق شورای عمومی انجمن اسلامی): توبیخ کتبی با درج در پرونده که با توجه به این حکم، حکم یک ترم تعلیق با احتساب سنوات این دانشجو که از سال گذشته معلق شده بود اجرا شد.

سید مصطفی ارمغان (عضو سابق شورای عمومی انجمن اسلامی): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات که اين حكم تا پایان فارغ التحصیلی معلق می شود.
مجتبی تقوایی (دبیر سابق کانون کتاب و اندیشه): یک ترم تعلیق با احتساب سنوات که اين حكم تا پایان فارغ التحصیلی معلق می شود.

آخوند حائری:دست قطع کنید ،شلاق بزنید و اسرائیل را محو کنید

article pictureبنا بر گزارشات ،آخوند حائری شیرازی، عضو مجلس خبرگان (بخوانید مجلس مجیز گویان خامنه ای )از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته در اجرای حکم قطع دست سارقان٬ همچون محو اسرائیل از روی نقشه زمین پافشاری کنند.
دیگر بان نوشت:به گزارش خبرگزاری رسا٬ آقای حائری شیرازی روز سه‌شنبه (۱۷ خرداد) در جمع گروهی از کارآموزان قضا گفت: «فردی که از خانواده‌ای دزدی می‌کند، حکمش جز قطع دست نیست.»
وی افزوده است: «اگر گفتیم اسرائیل باید از نقشه جغرافیا محو شود و با همه فشار‌ها بر روی حرف خود پافشاری کردیم؛ همین‌گونه باید از احکام اسلامی دفاع کنیم.»
این عضو مجلس خبرگان رهبری از قضات خواسته که در صدور احکام، «شلاق» را بر «زندان» ترجیح دهند و خود را «در بند خوشنامی قرار ندهند و هرگز از بدنامی نترسند.»
به گفته وی «نخستین چیزی که باید برای قاضی تأمین شود، رهایی او از دست حکم زندان است؛ چراکه زندان ندامتگاه نیست، بلکه محل نشر پرونده‌های جرم و ادامه آن است.»
وی همچنین اظهار داشت: «زندان تأثیر بسیار منفی بر روی انسان‌های سالم دارد و هرگز نباید افراد سالم را در زندان‌ها حبس کرد.»
اظهارات این روحانی حامی علی خامنه‌ای در شرایطی ایراد می‌شود که سال‌هاست در جمهوری اسلامی بسیاری از فعالان سیاسی و فرهنگی به اتهام‌های واهی دستگیر و زندانی شده‌اند.
برای برخی از مجرمان اجتماعی نیز احکام سنگین قضایی همچون شلاق و اعدام در ملاءعام٬ سنگسار و حبس‌های بلند‌مدت صادر شده که این احکام با اعتراض نهاد‌های مدافع حقوق بشر مواجه شده است.
حائری شیرازی یکی از معدود روحانیونی است که با جدیت از اجرای احکام قطع دست در ایران حمایت می‌کند و بار‌ها از مقام‌های جمهوری اسلامی به خاطر تعلل در اجرای چنین احکامی انتقاد کرده است.
پارس دیلی نیوز

اسلام در خطر بود ! باشگاه بولینگ پلمپ شد!

article picture


شئونات اسلامی رعایت نشد!

پلمپ باشگاه بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب


باشگاه بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب توسط بخش خصوصی اداره می‎‌شود. این باشگاه بنا به دستور دادستانی مدعی العموم دادسرای 21 ارشاد و به دلیل رعایت نشدن شئونات اسلامی و انجام بازی‎های مختلط پلمپ شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، پلمپ باشگاه بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب در حالی انجام شده است که یکی از محل های پر رفت و آمد خانواده های علاقمند به ورزش بولینگ بود اما به دنبال شکایت برخی افراد که ظاهرا با استناد به عکسبرداری های انجام شده اقدام به شکایت کرده بودند، بسته شده است.


گزارشگران بدون مرز آزادی وبلاگ‌نویسان زندانی در ایران را خواستار شد
سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه‌ای ضمن انتقاد از صدور «احکام ناعادلانه» برای وبلاگ‌نویسان ایرانی بدون طی شدن روند معمول قانونی، خواستار آزادی «فوری» تمامی وبلاگ‌نویسان زندانی در ایران شد.

این سازمان در بیانیه خود که روز سه‌شنبه، ۱۷ خرداد، منتشر شد، از جمله به صدور حکم «۲۰ سال حبس» برای سخی ریگی، وبلاگ‌نویس بلوچ، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» اشاره کرده و افزوده است که این حکم بلند‌مدت‌ترین حکم حبسی است که تاکنون از سوی دادگاه انقلاب برای یک وبلاگ‌نویس صادر شده است.
به نوشته این سازمان، سخی ریگی ۲۸ خردادماه سال ۱۳۸۸ دستگیر شده و یکی از دلایل این بازداشت «تشابه اسمی وی با عبدالمالک ریگی، رهبر اعدام شده جند‌الله»، بوده است.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است که حکم وحید اصغری که به گفته این سازمان دانشجوی رشته مهندسی انفورماتیک در هند بوده است، نیز هنوز قرائت نشده است.
به نوشته این سازمان، وحید اصغری ۲۵ ساله در سال ۱۳۸۷ حین سفر به ایران دستگیر شده است.
عباس جعفری دولت‌آبادی در سال ۱۳۸۹ از صدور حکم اعدام برای دو متهم به راه‌اندازی سایت‌های «پورنوگرافی» و «ضد اسلامی» اشاره کرده بود که فعالان حقوق بشری معتقدند اشاره آقای دولت‌آبادی به وحید اصغری و سعید ملک‌پور بوده است.
سعید ملک‌پور، برنامه‌نویس سایت‌های اینترنتی ساکن کانادا، در سال ۱۳۸۸ حین سفر به ایران دستگیر و پس از آن به اعدام محکوم شد؛ اگرچه این حکم به تازگی لغو شده است.
گزارشگران بدون مرز تأکید می‌کند که دلیل این اتهام، استفاده از برنامه ابداعی آقای ملک‌پور برای انتشار عکس در اینترنت از سوی سایت‌های پورنو بوده است، و وکیل و همسر آقای ملک‌پور بارها تأکید کرده‌اند که سعید ملک‌پور تنها مبدع این نرم‌افزار بوده و اطلاعی از محل استفاده آن نداشته است.
این سازمان در عین حال از لغو حکم اعدام سعید ملک‌پور ابراز خرسندی کرده است.
محمود علیزاده طباطبایی،‌ وکیل آقای ملک‌پور، در تاریخ ۱۵ خرداد‌ماه خبر لغو حکم اعدام موکلش از سوی دیوان عالی کشور را اعلام کرد.
سازمان گزارشگران بدون مرز روز سه‌شنبه ضمن درخواست برای آزادی فوری وبلاگ‌نویسان زندانی، از ابوالقاسم صلواتی و محمد مقیسه به عنوان دو تن از قضات دادگاه‌های انقلاب یاد کرد که در دو سال گذشته احکام سنگینی را برای مخالفان، روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نویسان صادر کرده‌اند.
در فروردین‌ماه سال جاری نام این دو قاضی به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریمی اتحادیه اروپاقرار گرفت.
بر اساس ارزیابی سازمان گزارشگران بدون مرز در سال ۲۰۱۱، نام ایران در فهرست ۱۰ کشوری است که دشمن اینترنت به شمار می‌روند و در حال حاضر ۱۱ تن از فعالان فضای مجازی در ایران در زندان‌ به سر می‌برند.

۱۹ سال و نیم زندان برای حسین درخشان

article picture


حکم حسین درخشان تایید شد؛ ۱۹ سال و نیم زندان برای پدرخوانده وبلاگستان فارسی
یک منبع نزدیک به خانواده درخشان به خودنویس گفت که حکم ۱۹ سال و نیم حسین درخشان به او در سلول زندان ابلاغ شده است.
حسین درخشان که در پاییز سال ۱۳۸۷ به ایران بازگشت، تا مرز اعدام رفت اما با حکم ۱۹ سال و نیم بازگشت. حکمی که شاید برای انسان خلاقی مثل درخشان از هر چیزی سخت‌تر باشد.
کسانی که در تابستان ۸۸ در دادگاه فعالان سیاسی بعد از انتخابات محاکمه می‌شدند معتقد بودند که متن کیفرخواست دادستان بر پایه مطالب وبلاگ حسین درخشان بوده است.
درخشان در هفته‌های پیش به مرخصی گران قیمتی آمده بود، با وثیقه‌ای به ارزش یک و نیم میلیارد تومان، که نشان می‌داد ارزش این زندانی برای قوه قضاییه حتی از کسانی مثل تاج‌زاده هم بیشتر است.
اینک با تایید حکم ۱۹ سال و نیم درخشان، باید دید که دولت کانادا چه اقدامی می‌کند. در ماه‌های پیش از اعلام حکم، دولت‌های فرانسه و کانادا بیانیه‌ای در اعتراض به رفتار قوه قضاییه ایران با این شهروند ایرانی-کانادایی منتشر کردند.
در هفته جاری، حکم اعدام یک برنامه‌نویس ایرانی-کانادایی دیگر به نام سعید ملک‌پور از سوی دیوان عالی کشور لغو شد. ملک‌پور در نامه‌ای که از درون زندان به بیرون فرستاده بود از برخوردهای بازجویان برای اعتراف به آنچه انجام نداده بود پرده برداشت.
خودنویس
 

وضعیت نگران کننده هاشم خواستار، معلم زندانی

article picture
همسر هاشم خواستار، معلم زندانی: اگر توصیف جهنم را شنیده باشید می توانید آن را برای زندان وکیل آباد مشهد هم به کار ببرید
هاشم خواستار، رییس کانون صنفی معلمان مشهد که اکنون در زندان وکیل آباد مشهد به سر می برد به دنبال نوشتن نامه های افشاگرانه از شرایط غیر انسانی و اعدام های پنهانی این زندان از روز پنجشنبه هفته گذشته به بند جرائم قتل و مواد مخدر منتقل شده است. صدیقه مالکی، همسر این زندانی عقیدتی با اظهار نگرانی از حال او به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « دو روز پس از آنکه آقای خواستار از بند زندانیان عقیدتی به بند ۵ که مربوط به قاتلان و جرم های دیگراست، منتقل شد من به دادگاه انقلاب رفتم تا علت انتقال او را بپرسم که یکی از مسولان به من گفت به دلیل اینکه ایشان نامه های درباره وضعیت زندان وکیل آّباد مشهد نوشته است به بند دیگری منتقل شده تا اتفاق های دیگری هم که در این زندان می افتد را از نزدیک لمس کنند. البته ایشان گفتند که شما بروید ما خودمان دوباره آقای خواستار رابه بند زندانیان عقیدتی بر می گردانیم که فعلا اتفاقی نیفتاده است.»

هاشم خواستار، مهندس کشاورزی، معلم بازنشسته و رئیس کانون صنفی معلمان مشهد که در هنرستان کشاورزی تدریس می کرد، در تاریخ ۲۵ شهریور ۸۸ در پارک ملت مشهد، در حال پیاده روی دستگیر و به زندان وکیل آباد مشهد، منتقل و در دادگاه بدوی به شش سال حبس، محکوم شد. حکم او در دادگاه تجدید نظر به دوسال زندان تعزیری کاهش یافت. او تا به حال سه نامه به رییس قوه قضاییه در خصوص وضعیت نامناسب و غیر انسانی و اعدام های پنهانی زندان وکیل آباد مشهد نوشته است.

حکومت نظامی در منطقه کامیاران و دستگیری چند نفر از اهالی این منطقه


در پی اعلام خبرگزاری‌های داخلی ایران از درگیری میان افراد سپاه پاسداران و چند تن از اعضای حزب کومله در شهرستان کامیاران استان کردستان خبر دادند.
بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان و مدنی ، در پی این درگیریها میان اعضای حزب کومله زحمتکشان کردستان و نیروهای سپاه پاسدارن که در مابین روستایی بوریر و چشمیر شهرستان سروآباد مریوان که در ساعات اوایل بامداد صورت گرفته ، دو تن از پیشمرگان کومله به نامهای کیوان ظفری و چنگیز قدم خیر زخمی میشوند که بعد از 48 ساعات از زمان درگیری ، کیوان ظفری در حوالی کوههای کوهسالان مریوان در حالی که به شدت زخمی و هنوز زنده بوده است که با رسیدن نیروهای گشتی سپاه و گروه ضربت و رسیدن بر سر بدن زخمی او با نارنجک خود را منفجر میکند و چنگیز قدم خیر هم در میان جاده سنندج و مریوان به دلیل شدت جراعات پس از دو روز جان خود از دست می دهد.
شایان ذکر است پس از این درگیریها در منطقه ، تمامی روستاهای منطقه کامیاران و مریوان از نیروهای سپاه پاسداران و نیروهای وزارت اطلاعات میلتاریزه شده و امروز هم رئیس اداره اطلاعات کامیاران ( امیری ) همراه با ( رحیمی ) با نیروهای ویژه و تعدادی زیادی ماشین به روستایی هیمن میروند و ضمن تهدید مردم این روستا ، از مردم میخواهند که چنازه دو نفر دیگر این تیم را تحویل نیروهای امنیتی بدهند.
شایان ذکر است در پی این ناآرامیها در این منطقه در چند روز گذشته تا کنون چند نفر از اهالی این منطقه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شدند که اسامی سه نفر به نامهای ناسیح امینی ، هیمن پسر خسروخان و حمزه حسینی از بازداشت شدگان هستند.
از طرفی دیگر منابع محلی از درگیریهای در اطراف شهر سنندج خبر دادند و خبر از دستگیری دو تن از اعضای این تیم پشمرگان کومله ، به نامهای شورش رزایی و فردین فرجی که به شدت زخمی شده بودند به دست نیروهای سپاه پاسداران افتاده اند.
گزارش دریافتی از ، کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
 

باراک اوباما از احتمال تحريم بیشتر جمهوری اسلامی خبر داد

article picture


باراک اوباما رييس جمهور آمريکا روز سه شنبه هشدار داد که ممکن است آمريکا و متحدانش، تحريم های بيشتری را عليه جمهوری اسلامی ايران اعمال کنند.
اين اخطار رييس جمهور آمريکا، پس از آن صورت گرفته که دولت جمهوری اسلامی روز سه شنبه گفته است که هيچ پيشنهادی برای توقف برنامۀ غنی سازی اورانيوم پذيرفتنی نيست.
به گزارش رادیو فردا ، باراک اوباما که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با ميهمان خود آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، صحبت می کرد، گفت در مذاکرات رهبران دوکشور تاکيد شد، برنامۀ اتمی جمهوری اسلامی و رد هرگونه مذاکرات معنی دار در اين مورد از سوی دولت ايران، همچنان يک نگرانی جدی بشمار می رود.
محمود احمدی نژاد، رييس جمهور اسلامی روز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود با رد خواست کليدی کشورهايی که نگران دستيابی ايران به سلاح اتمی هستند، بارديگرگفت:«قطار هسته ای ايران نه ترمز دارد و نه دنده عقب و اکنون نيز اين موضوع را تکرار می کنم.»

اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی کرد در زندان رجایی شهر


این سه زندانی سیاسی کرد در وضعیت ناگوار زندان و در میان زندانیان عادی با جرایمی همچون تجاوز به عنف، قتل و قاچاق مواد مخدر نگهداری می شوند و در اعتراض به این شرایط از یک هفته ی پیش دست به اعتصاب غذا زده اند.
به گزارش تارنمای کلمه، سه زندانی سیاسی کرد به نامهای النور خضری ،کامران شیخی و سید ابراهیم سیدی که پیش از این در بند ۳۵۰ زندان اوین نگهداری می شدند در حالی به صورت غیر قانونی به زندان رجایی شهر منتقل شدند که حتی حقوق اولیه آنان نیز رعایت نمی شود.
آنها به مدت ۵۰ روز در بند قرنطینه زندان رجایی شهر نگهداری شدند، جایی با امکانات بسیار نامناسب بهداشتی و رفاهی که معمولا زندانیان در ابتدای ورودشان به زندان به مدت یک روز در آن به سر می برند تا عدم اعتیادشان به مواد مخدر مشخص شود.
پس از آن هم به جای آنکه به بند زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر منتقل شوند به اندرزگاه ۶ زندان رجایی شهر فرستاده شدند . جایی با امکانات بسیار محدود بهداشتی و رفاهی .
آنها هم اکنون با زندانیانی با جرایم خطرناک که به بیماری های سخت و واگیر دار مبتلا هستند هم بند شده اند و شرایط بسیار دشواری را می گذرانند. این در حالی است که طبق اصل تفکیک جرایم این زندانیان باید درمیان زندانیان سیاسی که جرایمی مشابه دارند نگهداری شوند .
این سه زندانی خواستار آن هستند که هر چه زودتر به بند زندانیان سیاسی منتقل شوند.

منبع : کلمه