۱۳۹۰ آبان ۲۸, شنبه

سپاه جلوی توطئه‌های تیم احمدی‌نژاد را بگیرد

 احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان نسبت به تلاش‌های گسترده تیم محمود احمدی‌نژاد برای کسب کرسی‌های مجلس نهم هشدار داد و از سپاه و بسیج خواست جلوی توطئه‌های این تیم را بگیرند.
به گزارش خبرگزاری رسا، آقای جنتی، جمعه شب (۲۷ آبان‌) در جمع گروهی از مردم قم گفته است: «جریان انحرافی با امکانات، نفوذ و ثروت بسیار، افرادی را که نباید در دام می‌افتادند در دام انداخته و برای تصاحب کرسی‌های مجلس حرکت‌های جدی خود را آغاز کرده است.»
دبیر شورای نگهبان از روحانیان، سپاهیان و بسیجیان خواسته در برابر توطئه تیم احمدی‌نژاد در انتخابات آتی مجلس بایستند.
وی گفته که «مردم در این راه کم نگذارند تا افرادی وارد مجلس شوند که امام‌، رهبر معظم انقلاب و ولی فقیه را با جان و دل قبول دارند و با فساد مبارزه می‌کنند، نه کسانی که توان مبارزه با فساد و دشمن‌های شناخته شده و ناشناخته را ندارند و آگاهانه و ناآگاهانه به نظام ضربه می‌زنند.»
این برای نخستین‌بار است که دبیر شورای نگهبان نسبت به خطر تیم احمدی‌نژاد در انتخابات آینده هشدار داده و از نیرو‌های بسیج و سپاه می‌خواهد در برابر «توطئه‌های» آن‌ها ایستادگی کنند.
حامیان علی خامنه‌ای از احمدی‌نژاد و نزدیکان وی با عنوان «جریان انحرافی» یاد می‌کنند که برای حذف ولایت فقیه و روحانیت از قدرت تلاش می‌کند.
احمد جنتی یکی از معدود روحانیون محافظه‌کاری بود که پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از نامزدی احمدی‌نژاد به صراحت حمایت کرده بود.
با علنی شدن اختلاف‌ها میان خامنه‌ای و احمدی‌نژاد٬ بسیاری از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی به صف منتقدان و مخالفان سرسخت دولت دهم پیوسته‌اند.

سایت دیگربان

احضار یک شهروند دیگر درکردستان به دادگاه


یک شهروند دیگر اهل سنندج به دادگستری این شهر احضار شد.
بنا به گزارش رسیده به آژانس خبری موکریان، یک شهروند سنندجی به نام آزاد (کاوه) لطف پوری به شعبه 5 دادیاری دادگستری سنندج احضار شد.
طبق احضاريه ای که به دست نامبرده رسيده، ايشان بايد روز یکشنبه 29 آبان ماه سال جاری خود را به شعبه 5 دادیاری سنندج معرفی نمايد.
همچنین روز گذشته نیز یک شهروند اهل سنندج به نام صدیق رستمی به شعبه 5 دادیاری احضار و پس از سپردن وثیقه 7 میلیونی آزاد شد.
یادآور می گردد این دو نفر به همراه چند شهروند دیگر سنندجی به نام های بهزاد احمدی، آرش صالح، محمد قربانیان و اسعد باقری در 22 تیرماه سال 90، توسط نیروی انتظامی در سنندج دستگیر و پس از ساعاتی آزاد شده بودند.

آژانس خبری موکریان

بازگشت به صدر اسلام؛ اجرای مراسم فرش قرمز ممنوع


مسئول امور اجرایی تالار ایوان شمس گفت: «وزارت ارشاد اجرای فرش قرمز را ممنوع کرد و به طور کلی دیگر مجوزی برای این مراسم صادر نمی‌کند.»
موسوی‌نیا اظهار داشت: «ما دیگر برای مراسم فرش قرمز فیلم‌های سینمایی مجوز نداریم. آقای حجازی (مدیریت تالار) تشخیص داده‌اند دیگر مراسم فرش قرمز برگزار نشود، اما غیر از فرش قرمز برای برنامه‌های دیگر محدودیتی نداریم. مدیریت اینجا چون در حوزه سینما تخصص دارد و کارشناس مسائل سینمایی است در این زمینه می‌تواند نظر بدهد، ولی در مسائل دیگر آن را به ارشاد واگذار کرده است.»
موسوی‌نیا با بیان اینکه موضوع و محتوای مراسم فرش قرمز بسیار واضح است گفت: «این مراسم اصلاً هنری نیست بلکه اتفاقاتی که رخ می‌دهد بیشتر مطرح کردن مباحث تجاری و مد لباس است و اصلا مباحث هنری سینمایی مطرح نیست.»
او خاطرنشان کرد: «به خاطر همین آقای حجازی این کار را ممنوع کرد و متعاقب آن هم ارشاد اجرای فرش قرمز را ممنوع کرد و به طور کلی ارشاد دیگر مجوزی برای این برنامه صادر نمی‌کند.»

ارجاع پرونده پیمان عارف به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب


 پرونده جدید پیمان عارف به اتهام تبلیغ علیه نظام، به دلیل مصاحبه‌های پس از آزادی، به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تهران، پیمان عارف که چندی پیش بر سر مزار ندا آقا سلطان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود به دلیل مصاحبه با رسانه ها در خصوص اجرای تعزیری 74 ضربه شلاق و شکایت از مسئولین دادسرای اوین به اتهام تبلیغ علیه نظام مورد بازخواست قرار گرفت.
این فعال دانشجویی بیست و یکم بهمن ماه سال گذشته، با ورود ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش بازداشت و بعد از گذراندن چند روز انفرادی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده بود.
دادگاه در حکم نهایی آقای عارف را به دلیل «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و به دلیل «توهین به ریاست جمهوری» به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده بود.
این فعال دانشجویی پیش از آزادی برای اجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق خود به بخش اجرای حکم زندان اوین منتقل شد و بعد از اجرای این حکم روز ۱۷ مهرماه آزاد شده بود.

واکنش جدید یوتل‌سَت به اتهام همکاری در ایجاد اختلال بر شبکه‌های فارسی زبان

article picture

شرکت ماهواره‌ای فرانسوی «یوتل‌سَت» بار دیگر اتهام همکاری با جمهوری اسلامی در ایجاد مانع در مسیر پخش برنامه‌های فارسی زبان از طریق این ماهواره را رد کرد و افزود که محل ارسال پارازیت‌ بر روی این ماهواره را در داخل ایران شناسایی کرده است.
به گزارش وبسایت رسمی یوتل‌ست، این شرکت ماهواره‌ای در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد تأکید کرد که بیش از دو سال است که ارسال پارازیت بر روی یوتل‌ست و ایجاد مانع بر سر پخش برنامه‌های فارسی نظیر بی‌بی‌سی فارسی، صدای آمریکا و دویچه‌وله را محکوم کرده و در این مدت متوجه شده است که این امواج مخرب از درون ایران بر روی ماهواره یوتل‌ست ارسال می‌شوند.
یوتل‌سَت افزوده است که از بهار ۱۳۸۸ بارها در این خصوص نزد مقام‌های نظارتی فرانسوی و بین‌المللی، از جمله اتحادیه بین‌المللی ارتباطات از راه دور، شکایت برده و خواستار محکوم شدن این اقدامات از سوی این مراجع شده است.

تعدادی از آتلیه‌ و کافی‌نت‌ها‌ در تهران پلمپ شد

article picture
فرمانده انتظامی ولایت فقیه گفت: کافی‌نت‌ها و آتلیه‌های عکاسی و فیلمبرداری که خلاف مقررات صنفی و هنجارهای اجتماعی فعالیت داشتند، به عنوان متخلف شناخته و پلمپ شدند.
واحد مرکزی خبر:پاسدار ساجدی‌نیا گفت: در این طرح، از ۹۰ آتلیه و ۲۶۰ کافی نت بازدید که تعدادی از آنها پلمپ شد و تعدادی نیز اخطاریه پلمپ دریافت کرد.
وی گفت: به صاحبان تعدادی از واحدهای صنفی بازدید شده نیز تذکرات لازم داده شد.
وی ادعا کرد: طرح برخورد با آتلیه‌های عکاسی و فیلمبرداری و کافی‌نت‌های متخلف شهر تهران در اجرای طرح امنیت محله‌محور و بنا به درخواست خانواده‌ها در دستور کار پلیس تهران بزرگ قرار گرفته است.
پاسدار ساجدی‌نیا با اشاره به اینکه در این طرح با کسانی که سعی در انجام اعمال خلاف قانون و اخلاق دارند بدون اغماض برخورد خواهد شد، گفت: آتلیه‌های متخلف با نشانه گرفتن کانون خانواده‌ها و افشای مسائل خصوصی افراد، باعث بروز مشکلات فراوانی برای آنها می‌شوند.
وی گفت: کافی‌نت‌های متخلف با ارائه خدمات غیرقانونی در راه آسیب رساندن به جوانان و به تبع آن خانواده‌ها حرکت می‌کنند که وظیفه پلیس برخورد با آنها و جلوگیری از بروز مشکل در این زمینه است.
پارس دیلی نیوز

بی خبری کامل از یک زندانی سیاسی که 1 ماه از پایان محکومیت وی می گذرد

article picture

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از وضعیت و شرایط زندانی سیاسی رضا جوشن که بیش از 2 ماه است در سلولهای انفرادی بند سپاه بسر می برد و نزدیگ به 1 ماه است که از مدت محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی وی می گذرد هیچ خبری در دست نیست.
زندانی سیاسی رضا جوشن 15 شهریورماه از بند 4 بدون هیج دلیل به سلولهای انفرادی بند سپاه زندان گوهردشت کرج که در دست بازجویان وزارت اطلاعات می باشد منتقل شد و از آن زمان تاکنون هیچ خبری از وضعیت و شرایط او در دست نیست.
مدت محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی 2 سال زندان ، زندانی سیاسی رضا جوشن 30 مهر ماه به پایان رسید ولی محبی از بازجویان و مسئولین وزارت اطلاعات در شهر کرج این زندانی سیاسی را به عنوان کروگان همچنان در بند سپاه شکنجه گاه وزارت اطلاعات نگه داشته است و نه تنها از آزادی او ممانعت می کند بلکه او را در سلولها انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داده است.
زندانی سیاسی رضا جوشن در زندان به ناراحتی قلبی مبتلا شد و یک بار هم دچار سکته قلبی گردید. او همچنین از ناراحتی حاد یکی از پاهایش رنج می برد.اما سربازجوی وزارت اطلاعات محبی برای افزایش فشار علیه این زندانی سیاسی مانع درمان وی می شود.
خانواده جوشن برای اطلاع یافتن از وضعیت و شرایط فرزندشان بارها به دادگاه انقلاب و سایر ارگانهای ولی فقیه مراجعه کردند ولی با تهدید و برخوردهای غیر انسانی آنها مواجه بودند و از دادن پاسخ به این خانواده خوداری می کنند.

بیانیۀ کاخ سفید در ارتباط با قطعنامۀ آژانس دربارۀ برنامۀ هسته ای رژیم

article picture

بیانیۀ کاخ سفید در ارتباط با قطعنامۀ شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) دربارۀ برنامۀ هسته ای ایران


شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز با تصویب قطعنامه ای که ایران را به خاطر ادامۀ خودداری از عمل به الزامات بین المللی خود پاسخگو می شناسد، با صدایی متحد سخن گفت. هفتۀ گذشته، آمانو، دبیرکل IAEA با صدور بیانیۀ صریحی جزئیات بی پرده ای را از کوشش های مستمر ایران در کار تولید سلاح هسته ای به معرض نمایش گذاشت. در حالی که ایالات متحده از این یافته ها دچار شگفتی نشده است، اکنون جهانیان همه می دانند که ایران نه تنها در صدد پنهان ساختن برنامه غنی سازی اورانیوم خود از دنیا طی مدتی بیش از دو دهه بوده، بلکه همچنین به کار تحقیق و تولید پنهانی در ارتباط با فعالیتهایی اشتغال داشته که تنها یک کاربرد می توانست داشته باشد: ساختن یک کلاهک هسته ای به منظور حمل آن به وسیلۀ یک موشک بالستیک. ایران طی سالها در جستجوی دفاع از برنامۀ غنی سازی خود با تظاهر به این امر بود که تنها هدف آن ازغنی سازی تهیه سوخت برای یک برنامۀ انرژی هسته ای غیر نظامی است. با این همه، گزارش دبیرکل و اقدام امروز شورای حکام یکبار دیگر و برای همیشه تهی بودن ادعاهای ایران را به معرض نمایش گذاشت و درخواست جهانی را برای این که ایران صادقانه رفتار کند و الزامات بین المللی خود را بجای آورد، تقویت کرد.

ضرب و شتم آریا آرام‌نژاد ، نگرانی نسبت به وضعیت سلامت این هنرمند زندانی

article picture
همسر آریا آرام‌نژاد: با مشت به دهان آریا کوبیدند/ جای هنرمند در قلب مردم است، نه زندان
خانواده آریا آرام نژاد نسبت به وضعیت سلامت این هنرمند زندانی ابراز نگرانی کرده و خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده و همچنین آزادی هرچه سریعتر او شده اند.
کلمه – مسیح علی نژاد:آریا آرام نژاد، ترانه سرا و خواننده ی جوان بابلی که با سرودن آهنگ های اعتراضی خود بارها نسبت به وضعیت زندانیان دیگر ابراز نگرانی کرده بود، این بار خودش در زندان به سر می برد و خانواده ی اش نگران وضعیت او هستند.
نزدیک به ۳۰۰ هنرمند و فعال مدنی و سیاسی هم چندی پیش با امضای نامه‌ای خواستار آزادی این هنرمند جوان شدند.
آریا آرام‌نژاد که پیش از این در عاشورای سال ۸۸ پس از خواندن یک آهنگ اعتراضی درباره به وضعیت موجود بازداشت شده بود، بار دیگر در ۱۷ آبان ۹۰ زمانی که برای پیگیری پرونده محکومیت خود به دادگاه تجدید نظر استان مازندران واقع در ساری مراجعه کرده بود، پس از بازگشت به منزل از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نا‌معلومی انتقال داده شد.
با عادله ضیایی، همسر آریا آرام نژاد، در مورد اتهامات احتمالی و دغدغه های این زندانی در بند گفت و گویی انجام داده ایم که در پی می آید:

انتقال بهروز فریدی، آرش و سیاوش محمدی به زندان تبریزروز پنجشنبه ۲۶ آبان بهروز فریدی، آرش و سیاوش محمدی از اداره‌ی اطلاعات شهر تبریز به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، دو هفته‌ی پیش ماموران امنیتی در ساعت ۶ صبح روز ۱۲ آبان با در دست داشتن حکم بازداشت و تفتیش منازل آنان، به محل سکونت این فعالین دانشجویی مراجعه کرده و پس از تفتیش، آنان را به اداره‌ی اطلاعات شهر تبریز منتقل کردند.
تا این لحظه در مورد اتهامات وارده بر این فعالین دانشجویی از جانب مقامات امنیتی و قضایی توضیحی داده نشده است.
بهروز فریدی که فارغ التحصیل رشته‌ی مهندسی مکانیک از داشگاه آزاد تبریز است در استانه ی ۱۶ آذر سال ۸۸ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود که نهایتن از اتهامات وارده تبرئه شد.
آرش محمدی دانشجوی رشته‌ی مدیریت صنعتی دانشگاه پیام نور تبریز و سیاوش محمدی دانشجوی رشته‌ی هنر دانشگاه نبی اکرم تبریز است.

بازداشت داود خداکرمی خبرنگار و فعال حقوق بشر در زنجان داوود خداکرمی روزنامه نگار، فعال حقوق بشر و دانشجوی دانشگاه پیام نور زنجان، دیروز صبح از سوی اداره اطلاعات استان زنجان بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از زنجان، وی که در روز ۲۷ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۰: ۸ صبح برای ارسال ماهنامه بایرام به شهر تبریز به ترمینال زنجان رفته بود از سوی اداره اطلاعات زنجان بازداشت شده است.
خانواده این فعال مدنی برای کسب اطلاع از سرنوشت وی به اداره اطلاعات، کلانتری، اطلاعات نیروی انتظامی و بیمارستان ها مراجعه کرده اند اما موفق به کسب خبر از وضعیت وی نشدند.
داوود خدا کرمی ساعت ۲۲ شب گذشته طی تماس کوتاهی با خانواده خود بازداشتش توسط نیروهای امنیتی را تائید کرده است.
لازم به ذکر است که داود خداکرمی فعال حقوق بشر و خبرنگار ماهنامه بایرام است که در دوره دانشجویی و قبل از اخراج از دانشگاه زنجان دبیر جمعیت اسلامی دانشگاه زنجان بود و همچنین در فروردین ۱۳۸۹ به مدت سه روز بازداشت شده بود.

بازداشت یک شهروند بهایی در قائم شهریک شهروند بهایی پس از احضار به اداره اطلاعات قائم شهر بازداشت شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از قائم شهر، ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه ۲۵ آبان ماه ماموران اداره اطلاعات قائم شهر پس از مراجعه به منزل علی احمدی، شهروند بهایی به دلیل عدم حضور وی در منزل، نامبرده را به اداره اطلاعات احضار می‌کنند.
این شهروند بهایی پس از دوبار حضور در ستاد خبری بازداشت و از آن زمان تاکنون اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست.
قابل ذکر است منزل این شهروند بهایی در روز یک شنبه ۸ آبان مورد تفتیش قرار گرفت.

احضار هفت شهروند سنندجی به دادگاه انقلاب


 هفت تن از شهروندان سنندجی که در ۲۲ تیر ماه در شهر سنندج بازداشت شده بودند به دادگاه انقلاب احضار شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از سنندج، صدیق رستمی، اسد باقری، آزاد لطف پوری، آرش صالح و محمد قربانی از جمله احضار شدگان به دادگاه انقلاب جهت بازپرسی هستند.
افراد بازداشت شده متهم هستند در سالگرد ترور عبدالرحمان قاسملو، دبیر کل حزب دموکرات کردستان با لباس کردی در شهر سنندج حضور یافته‌اند.
بازداشت شدگان پس از چند روز با قرار وثیقه و کفالت به صورت موقت آزاد شده بودند.

محکومیت قطعی یک شهروند سلماسی به دو سال حبس


شکور تمویی اهل سلماس از سوی دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ۲ سال حبس محکوم شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از سلماس، هفته گذشته حکم شکور تمویی اهل روستای هبلران از توابع شهرستان سلماس که پیش‌تر توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت و به قید وثیقه به صورت موقت آزاد شده بود، پس از چند ماه صادر و به نامبرده ابلاغ شده است.
شایان ذکر است، نامبرده پیش‌تر چندین باراز سوی نیروهای امنیتی احضار و بازداشت شده بود و اتهامات وی در این پرونده از سوی دادگاه انقلاب نیزهمکاری با یکی از احزاب کردی اعلام شده است.

احضار و ضرب و شتم یک فعال ملی مذهبی در تبریز


یک فعال ملی مذهبی پس از احضار به اداره اطلاعات تبریز مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
به گزارش ندای سبز آزادی، فريد يحيايي، فعال ملی مذهبی، دومین فعال سیاسی از این طیف اصلاح طلب است که پس از احضار به اداره اطلاعات تبریز، مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. 
پیش از این دکتر غفار فرزدی مسئول شاخه آذربایجان نهضت آزادی نیز بدلیل امضای نامه فعالان سیاسی به سید محمد خاتمی به وزارت اطلاعات احضار شد و مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.
فرید یحیایی که به همین دلیل احضار شده است، پیش از این نیز چند نوبت به صورت تلفنی احضار شده بود.

هرانا

مراكز فروش سي.دي در سنندج پلمپ مي شوند!

آژانس ايران خبر : خبرهاي رسيده از سنندج حاكي است, مأموران انتظامي و لباس شخصي به چند مغازه سي دي فروشي كه مورد استفاده جوانان بوده حمله كردند و بعد از بازرسي، اين مغازه ها را پلمپ نمودند. اين تهاجم به بهانه امر به معروف و نهي از منكر انجام گرفته، اما مردم شهر ميگويند كه مأموران انتظامي ميخواهند با اين تهاجمات, فضاي شهر را نظامي نگهداشته و ايجاد رعب و وحشت كنند.

شگرد جديد انتظامي براي ترساندن مردم : ورود با ماشين هاي قفس دار!


آژانس ايران خبر : نيروهاي امنيتي حكومت براي ايجاد رعب و وحشت درميان مردم بندرعباس، اقدام به مانورهاي گسترده اي درسطح شهركرده اند.براساس گزارشات دريافتي اين نيروها با انواع خودرو وموتورسيكليت و با روشن كردن چراغ ها و آژيرهاي خيلي زياد درسطح شهر اقدام به مانور كرده و مردم را در خيابانها مورد تفتيش و اذيت آزار قرار مي دهند. آنها درعين حال شماري از جوانان را نيز دستگير كرده اند. آنها پشت وانت هاي خود, قفسه هايي دارند كه دستگيرشدگان را به داخل آن مي اندازند و به مراكز انتظامي منتقل مي كنند.

۱۳۹۰ آبان ۲۷, جمعه

مسعود سپهر قائم مقام سازمان مجاهدین انقلاب دستگیر شد


بامداد دیروز طی یورش ماموران لباس شخصی به منزل و بازرسی کامل محل، مسعود سپهر را دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ منتقل شدند.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» این عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب طی سال‌های اخیر  بارها احضار و تحت فشار نیروهای امنیتی بوده است.
همچنین به دلیل برگزاری سخنرانی پس از انتخابات و افشاگری‌ها در ارتباط با تقلب در انتخابات سپهر در دادگاه محکامه شده است.
رهانا

پارلمان اروپا: شرکت‌ها از فروش فناوری‌های سانسور به رژیم ایران بپرهیزند

article picture
پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای از شرکت‌های اروپایی خواست تا از فروش فناوری‌ها و خدماتی که می‌توانند از سوی مقامات جمهوری اسلامی به منظور سانسور اطلاعات و نظارت بر شهروندان مورد استفاده قرار گیرند، خودداری کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پارلمان اروپا با صدور این قطعنامه که روز پنج‌شنبه با رأی اکثریت به تصویب رسید، نسبت به استفاده از فناوری‌های سانسور و فیلترینگ از سوی جمهوری اسلامی برای نظارت بر اطلاعات و کنترل گردش اطلاعات و همچنین ردیابی شهروندان و به ویژه مدافعان حقوق بشر‌ در ایران ابراز نگرانی کرد.
در این قطعنامه از شرکت‌های اروپایی خواسته شده است تا به «مسئولیت‌های اجتماعی» خود پای‌بند بوده و کالا‌ها، فناوری‌ها و خدماتی را که «می‌توانند حقوق شهروندی و سیاسی ایرانیان را در معرض خطر قرار دهند» در اختیار جمهوری اسلامی قرار ندهند.
پارلمان اروپا در این زمینه به طور ویژه به شرکت نرم‌افزاری بریتانیایی «کریِیتیویتی سافت‌وِر» (Creativity Software)، اشاره کرده است که آن‌گونه که این قطعنامه عنوان کرده است، فناوری مربوط به مکان‌یابی را در اختیار شرکت ایرانی ایرانسل قرار داده است.

مکالمات تلفنی بهایی ها درایران کنترل می شود

article picture


سخنگوی جامعه بهاییان درمصاحبه با ژورنال خبری تلویزیون هلند، گفت:دولت جمهوری اسلامی مکالمات تلفنی بهاییان را کنترل می کند. به گفته وی دولت هلند ازاین موضوع اطلاع داشته واو را درجریان گذاشته است. بهاییان درایران سرکوب و مورد تبعیض واقع می شوند.
پارس دیلی نیوز

کاریکاتور، نمایندگان دزد

article picture
طرحی از اقبال ماهوریبیانیه فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر


بیانیه فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران در باره وضعیت زندانیان عقیدتی بیمار
مقررات سازمان ملل درمان پزشکی مناسب زندانیان عقیدتی را الزامی می سازند
26 آبان 1390: چندین زندانی عقیدتی در ایران نیازمند امکانات درمان پزشکی مناسب هستند که در زندان های مختلف وجود ندارد. اما حکومت ایران از شرایط بد جسمانی آنها برای فشار بیشتر و وادار کردن آنها به اعتراف ساختگی یا طرح اتهام های تازه و افزایش حکم زندان آنها استفاده می کند.
عبدالکریم لاهیجی، نایب رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر و رئیس جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران، امروز گفت: «ماده (2)22 اصول استاندارد حداقل برای رفتار با زندانیان که در تاریخ 13 مه 1977 در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل تصویب شد مقرر می دارد که زندانیان بیمار نیازمند به درمان تخصصی باید به موسسه های تخصصی یا بیمارستان های غیرنظامی منتقل شوند. با وجود این، حکومت جمهوری اسلامی پیوسته از رعایت حق زندانیان عقیدتی به دسترسی به درمان مناسب و منظم پزشکی سر باز زده است. این رفتار در تناسب با انکار تمام حقوق دیگر زندانیان سیاسی و انجام انواع شکنجه، مجازات های غیرانسانی و بدرفتارهایی دیگر علیه آنهاست.»
موارد مشخص

ابراز نگرانی خانواده های وکلا و مدیران سایت مجذوبان نور پس از اولین ملاقاتوکلا و مدیران سایت مجذوبان نور بعد از گذشت ۷۵ روز از بازداشت ایشان ٬ برای اولین بار با خانوده های خویش ملاقات کردند . که با ابراز نگرانی تعدادی از خانواده ها از وضعیت بد جسمی و خطر شکنجه ایشان همراه بوده است .
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ صبح امروز ۲۶ آبان ماه خانواده های وکلای دروایش و مدیران سایت مجذوبان نور آقایان رضا انتصاری ٬ امید بهروزی ٬ امیر اسلامی ٬ فرشید یداللهی ٬ افشین کرم پور  و  حمید مرادی با ایشان ملاقات کابینی داشتند 
لازم به ذکر است ٬ خانواده امیر اسلامی و حمید مرادی  پس از ملاقات از خطر و احتمال شکنجه و فشار بر این دو درویش ابراز نگرانی کردند و افزودند علاوه بر مشاهده آثار کوفتگی و کبودی بر دستان امیر اسلامی ٬حمید مرادی نیز در وضعیت وخیمی دیده شده است  و در حین ملاقات ۳ تن از ماموران امنیتی همراه وی حضور داشتند که از وجود خطر شکنجه و خواست نیروهای امنیتی بر عدم اطلاع خانواده حمید مرادی از آنچه بر این درویش در این مدت گذشته است خبر می دهد .
یادآور می شود ٬ این دراویش گنابادی نزدیک به ۷۵ روز است در بند امنیتی زندان اوین به سر می برند و تا هفته گذشته در سلولهای انفرادی این بند بودند ٬ از این بین امید بهروزی و رضا انتصاری قبل از این نیز با خانواده های خویش ملاقات داشته اند .

تیراندازی لباس شخصی ها به سوی دو درویش در کوار


قصد نیروهای امنیتی و لباس شخصی برای بازداشت ۲ تن از دراویش گنابادی ساکن کوار که با مقاومت این دو درویش ناکام ماند به تیر اندازی نیروهای امنیتی انجامید . در این حادثه کسی آسیب ندید . 
به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور ؛ ذبیح کرد پور و رضا پشتکار  دو تن از دراویش گنابادی ٬ عصر امروز ۲۶ آبان ماه در حالی که راهی حسینیه دراویش کوار بودند با برخورد نیروهای امنیتی و لباس شخصی به قصد بازداشت ایشان روبرو شده و می گریزند در همین حال نیروهای امنیتی نیز در مواجهه با مقاومت این دو درویش و گریختن ایشان اقدام به تیراندازی می کنند . در این حادثه تیر نیروهای امنیتی به هدف اصابت نکرده و کسی آسیب نمی بیند .  
گفتنی است موج فشارها و بازداشت دراویش گنابادی ساکن کوار به شکلی مستمر و روزانه ادامه دارد و نگرانی ها از امنیت جانی دراویش منطقه روز به روز در حال افزایش است .

شکایت وکیل برجسته حقوق بشر از مقام قضایی جمهوری اسلامی

article picture

یک روزپس از اتهام زنی جوادلاریجانی به عبدالفتاح سلطانی در رابطه داشتن با گروه تروریستی: شکایت وکیل برجسته حقوق بشر از مقام قضایی
به دنبال اظهارات جوادلاریجانی مبنی بر مرتبط دانستن عبدالفتاح سلطانی وکیل برجسته حقوق بشرکه هم اکنون در زندان به سر می برد با گروه های تروریستی، همسر وی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که چنین اتهامی از اساس به همسرش وارد نشده و آقای سلطانی ووکلایش از جوادلاریجانی به دلیل اتهام نادرستی که به وی وارد کرده است شکایت خواهد کرد.
معصومه دهقان با اشاره به اینکه در ملاقات کابینی امروز صبح، پنج شنبه، با همسرش صحبت های روز گذشته آقای لاریجانی را انتقال داده است به کمپین گفت:« آقای سلطانی گفتند که اگر برای من امکان داشته باشد خودم شکایت می کنم ولی اینجا من دستم بسته است نه قلم دارم و نه کاغذ.اما به دلیل اتهام بی ربطی که به من زده شده است، اتهامی که نه تفهیم شده و نه ثابت شده است در هر فرصتی یا خودم یا از وکلایم خواهم خواست که از ایشان شکایت کنند.»
روز گذشته جواد لاریجانی، رییس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در کنفرانس مطبوعاتی در سازمان ملل در نیویورک در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد دستگیری وکلایی همچون عبدالفتاح سلطانی عبدالفتاح سلطانی گفت:‌«هیچ وکیلی به دلیل حرفۀ وکالت و یا اینکه مدافع حقوق بشر است در زندان نیست. اما هر فردی که در فعالیتهایی علیه امنیت کشور دست داشته باشد، به خصوص کسانی که با گروههای تروریست ارتباط داشته باشند…آقای عبدالفتاح سلطانی با گروههای تروریستی ارتباط دارد که مسئول قتل بیش از ۱۰ هزار نفر در ایران می باشند.»

کاریکاتور، قاتل "تام جى آدرسون" فرزند محسن رضايى

article picture

طرحی از اقبال ماهوری

در لینک زیر بخوانید:پلیس دبی علت مرگ آقا زاده، "تام جى آدرسون" فرزند محسن رضايى را اعلام کرد
http://parsdailynews.com/92608.htm
پارس دیلی نیوز
 

بی توجهی پزشکی به وضعیت مهدی محمودیان (افشاگر کهریزک) ووخامت حال وی

article picture

منبع نزدیک به مهدی محمودیان در خصوص وضعیت جسمی او به کمپین گفت:« وقتی در بند ۲۰۹ زندان اوین بوده شب های زیادی او را بدون لباس به حیاط فرستاده اند. دی ماه بوده و هوا سرد و شب های زیادی زیر باران تا صبح مانده است. او از همان دوران مشکل تنفسی پیدا کرد و بارها هم شکایت کرد و خواست تا برای درمان به بیرون از زندان فرستاده شود.»


بی توجهی پزشکی به وضعیت مهدی محمودیان ووخامت حال وی و انتظار چهل روزه وی برای عمل جراحی

مهدی محمودیان، زندانی عقیدتی که از ۴۰ روز پیش به دنبال وخیم شدن حالش از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان منتقل شده است ، صبح پنجشنبه تحت عمل جراحی قرار می گیرد. یک منبع نزدیک به این زندانی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود در خصوص وضعیت او به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« مهدی دچار نوسان شدید فشار خون است و مرتب دچار حمله های عصبی می شود که تازه از روز گذشته دکترها توانستند فشار او را ثابت نگه دارند. پنجشنبه نیز عمل جراحی دارد. بالاخره پس از یکسال که از بیماری و درخواستش برای مداوا گذشت دادستان تهران اجازه خروج از زندان را داد.»

حکم یک سال زندان برای یک شهروند کرد

گزارش دریافتی: یک شهروند کرد اهل شهرستان کامیاران به اتهام همکاری با یکی احزاب کرد مخالف رژیم به یک سل زندان محکوم شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، مادح امینی 26 ساله اهل روستایی هنیمن از توابع شهرستان کامیاران در دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم به تحمل یک سال زندان محکوم شد.
شایان ذکر است نامبرده سال گذشته به همین اتهام به سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

تلاش‌ها برای تشکیل مجلس «سینه‌چاک ولایت»

رئیس مجلس خبرگان٬ مشاور ارشد علی خامنه‌ای و یک نماینده ولی‌فقیه در غیاب محمدتقی مصباح یزدی اعلام کردند رهبری از اختلاف محافظه‌کاران «راضی» نیست و مجلس آینده «سینه‌چاک ولایت» باشد.
محمدرضا مهدوی‌کنی٬ علی‌اکبر ولایتی و احمد علم‌الهدی این گفته‌ها را روز پنجشنبه (۲۶ آبان) در نخستین همایش «جبهه متحد اصولگرایان» که اعضای «جبهه پایداری» حاضر به شرکت در آن نشدند٬ مطرح کرده‌اند.
آقای مهدوی کنی در این همایش گفته است: «احساس می‌کنم که مقام معظم رهبری از این خرده گیری‌ها رضایت ندارند؛ خرده گیری‌هایی که سبب شده تا ما از هم جدا شویم.»
منظور رئیس مجلس خبرگان٬ شروط «جبهه پایداری» برای پیوستن به کمیته ۷+۸ است که این شروط منجر به جدایی دو جریان محافظه‌کاری که مهدوی‌کنی و مصباح یزدی آن را هدایت می‌کنند٬ شده است.
حذف نمایندگان علی لاریجانی و محمدباقر قالیباف که «ساکتین فتنه» نامیده می‌شوند از کمیته ۷+۸ و افزایش نماینده در این کمیته از جمله شروط «جبهه پایداری» است که با مخالفت صریح مهدوی‌کنی مواجه شده است.
مهدوی‌کنی در ادامه سخنان خود بدون آنکه نامی از فرد یا جریانی ببرد٬ گفته است: «برخی می‌گویند ما طرفدار عدل هستیم، ‌ مگر ما طرفدار ظلم هستیم؟ ما هم طرفدار عدل هستیم.»
علی‌اکبر ولایتی٬ مشاور ارشد رهبر جمهوری اسلامی نیز طب سخنانی در این همایش گفته است: «ما تاکید داریم راهی جز اصولگرایی برای اداره کشور و حکومت و تعیین یک مجلس درست نیست.»
آقای ولایتی که مدت‌هاست برای وحدت سیاسی محافظه‌کاران تلاش می‌کند٬ افزوده است: «امیدواریم آینده مجلس در انحصار نمایندگان واقعی مردم باشد.»
احمد علم‌الهدی٬ نماینده ولی فقیه در مشهد نیز در سخنانی اعلام کرده که «در مجلس غیر از کار‌شناس سیاسی و اقتصادی، سینه‌چاک ولایت می‌خواهیم.»
نمایندگان و نزدیکان علی خامنه‌ای سال‌هاست به طور علنی در مسائل مربوط به انتخابات دخالت کرده و تلاش می‌کنند جریان محافظه‌کاری که مورد حمایت و تائید وی است را به وحدت برسانند.
تلاش این نمایندگان به فاصله چند ماه مانده به برگزاری انتخابات نهم مجلس به خاطر پافشاری «جبهه پایداری» بر شروط خود تاکنون بی‌نتیجه مانده است
دیگربان

10 نماینده مجلس آخوندی در اختلاس بزرگ دست داشتند

article picture
احمدي بيغش :بروجردي دروغ مي گويد، من قسم نخورده ام/هيچ شکي در دخيل بودن برخي نمايندگان در مساله اختلاس نيست
سایت حکومتی آريا: درخواست ما از دستگاه محترم قضايي اين است که نام اين چند نماينده را ذکر کنند چون در حال حاضر 290 نماينده در معرض اتهام قرار دارند چون اسامي مشخص نيست با انتشار اسامي اين نمايندگان مابقي مبرا مي شوند .
محمود احمدي بيغش عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار آريا درباره حواشي مساله اختلاس و بازداشت برخي نمايندگان مجلس گفت:جاي هيچ شک و شبه اي در دخيل بودن برخي از نمايندگان در مساله اختلاس نيست و آقاي اژه اي هم اين مساله را تاييد کردند و اعلام کردند چند تن از اين نماينده ها در اين اختلاس نقش داشته اند و بازجويي هم از آنها شده است.
وي افزود:بنده با يکي از اين نماينده ها صحبت کردم و تاييد کرده که در رابطه با اختلاس احضار شده و از وي سوالاتي هم شده است و ايشان حتي در کميسيون هم اين مساله را مطرح کرد.
احمدي بيغش تاکيد کرد: درخواست ما از دستگاه محترم قضايي اين است که نام اين چند نماينده را ذکر کنند چون در حال حاضر 290 نماينده در معرض اتهام قرار دارند چون اسامي مشخص نيست با انتشار اسامي اين نمايندگان مابقي مبرا مي شوند .
وي خاطرنشان کرد:اگر زودتر نام اين 10نماينده منتشر شود بقيه نمايندگان از اين اتهام مبرا مي شوند.

بازداشت مسعود سپهر استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح طلبدکتر مسعود سپهر استاد علوم سیاسی و از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب، صبح پنج شنبه ۲۶ آبان در منزل خود دستگیرشد.
به گزارش جرس، صبح پنجشنبه طی یورش ماموران لباس شخصی به منزل این فعال اصلاح طلب و بازرسی کامل محل، وی دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک صد منتقل گردید.
این عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب، قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ و پس از آن، در جریان اعتراضات، بارها احضار و تحت فشار نیروهای امنیتی بوده و به دلیل برگزاری سخنرانی پس از انتخابات و افشاگری ها در ارتباط با" تقلب در انتخابات" محاکمه شده بود.
هنوز از علت دستگیری، وضعیت و سرنوشت این عضو سازمان مجاهدین انقلاب، خبری منتشر نشده است.

دیوان عالی حکم اعدام یک نوجوان به نام شایان امیدی را تایید کرده است قضاوت شعبه ۶ دیوان عالی، هفتهٔ گذشته حکم اعدام یک نوجوان ۱۶ ساله در گیلان به نام "شایان امیدی" به همراه دوست ۲۴ ساله‌اش سجاد را مورد تایید قرار داده‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از گیلان، یکی از دو زندانی‌ای که رسانه‌های دولتی از آن‌ها تحت عنوان "عاملانِ قتل تاجر آهن و خانواده‌اش" یاد کرده‌اند، "شایان امیدی" نام دارد که به هنگام وقوع قتل یعنی در ۱۵ مهرماه سال ۱۳۸۹، تنها ۱۶ سال سن داشته است.
گفته می‌شود سجاد (متهم ردیف اول)، شایان (متهم ردیف دوم) و سبحان (متهم ردیف سوم) با ورود به خانهٔ ویلایی یک تاجر آهن، "فرزاد امیدی" - ۴۶ ساله و صاحبخانه، همسرش "ساریه داداش‌زاده" - ۴۴ ساله و پسرش "پرهام امیدی" - ۱۸ ساله را به قتل رسانده‌اند.
سجاد ۲۴ ساله، سبحان برادر ۱۶ سالهٔ سجاد و شایان برادرزاده ۱۶ ساله مرد تاجر هستند.
دیوان عالی سجاد را به اتهام مشارکت در قتل عمدی ساریه و پرهام به دو بار قصاص و معاونت در قتل فرزاد به حبس و به اتهام سرقت، به زندان محکوم کرد. شایان نیز به اتهام قتل عمویش به قصاص و به‌ خاطر معاونت در قتل و سرقت به زندان محکوم شد. سبحان نیز به‌خاطر معاونت در ۳ فقره قتل و سرقت، به حبس ابد محکوم شد.
ایران از معدود کشورهای جهان است که کماکان به اعدام کودکان زیر ۱۸ سال اهتمام می‌ورزد.

آزادی تعدادی از بازداشت شدگان مراسم افطاری در تبریز

 هفت نفر از بازداشت شدگان ۲ شهریورماه (مراسم افطاری) در تبریز عصر روز پنج شنبه، بیست و ششم آبان ماه از زندان آزاد شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، عزیز پورولی، حسن ارک، محمود فضلی، جمشید زارعی، مهدی نوری، مرتضی و مصطفی عوض پور و وحید شیخ بگلو، هفت تن از زندانیان سیاسی، ساعت پنج عصر روز گذشته به قید وثیقه‌های ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شده‌اند. 
گفتنی ست شعبهٔ اول دادگاه انقلاب تبریز با تبدیل قرار بازداشت ۱۰ نفر از این افراد موافقت کرده بود که ۷ تن از ایشان با سپردن وثیقه‌های تعیین شده آزاد شدند و موسی برزین و احمد ریاضی مبارکی به دلیل اینکه وثیقه‌هایشان مربوط به شهرستان است با تاخیر آزاد خواهند شد. همینطور یک زندانی دیگر نیز بعد از سپری کردن چند روز باقی مانده از دوران حبس‌اش که مربوط به سال‌های قبل است آزاد خواهد شد.
شایان ذکر است که تعداد زیادی از خانواده‌ها و دوستان این زندانیان عصر روز گذشته جهت استقبال از این افراد در مقابل زندان تبریز جمع شده بودند.


احضار ۱۵ نفر از پیروان آئین یاری و تشدید فضای امنیتی در شهر صحنه


شب گذشته ۱۵ تن از شرکت کنندگان در مراسم سالگرد خلیل عالی‌نژاد در سال گذشته به اداره اطلاعات احضار و مورد تهدید و بازجویی قرار گرفتند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از شهر صحنه کرمانشاه، نیروهای امنیتی با احضار ایشان از آن‌ها خواستند از برگزاری مراسم دهمین سالگرد سید خلیل عالی‌نژاد خودداری کنند.
سید خلیل عالی‌نژاد از بزرگان آئین یاری(اهل حق) بود که در ۲۷ آبان ماه سال ۸۰ شمسی در شهر گوتنبرگ سوئد به قتل رسید بر اساس رسوم چند ساله پیروان آئین یاری بر سر مزارش در شهر صحنه گرد هم آمده و یاد او را گرامی می‌دارند.
سال گذشته نیز این مراسم با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شده و سه نفر از برگزار کنندگان مراسم به نامهای سید فرهاد ذالنوریان، حجت الله ذوالنوریان و خیر الله حق جویان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
بر اساس گزارشات رسیده صبح امروز نیز فضای امنیتی شهر صحنه امنیتی گزارش شده است و نیروهای امنیتی عبور مرور در این شهر را شدیدا کنترل می‌کنند.
هرانا

هیچ زندانی سیاسی آزاد نشد

فرشته قاضی

در حالیکه رسانه های حکومتی از عفو و تخفیف در مجازات بیش از 912 زندانی توسط رهبر جمهوری اسلامی خبر میدهند طی روزهای گذشته هیچ زندانی سیاسی آزاد نشده است.هرچند نام زندانیانی که مورد عفو قرار گرفته یا شامل تخفیف در مجازات شده اند اعلام نشده اما شواهد حاکی از آن است که در میان این 912 نفر، نام هیچ زندانی سیاسی و مطبوعاتی نیست.هر ساله  به مناسبت‌های مختلف دینی و اعیاد مذهبی، تعدادی از زندانیان با درخواست رئیس قوه قضائیه از سوی رهبر جمهوری اسلامی مورد عفو قرار می گیرند و آزاد می شوند؛رسمی چندین ساله  که همواره با تبلیغات فراوان و بازتاب رسانه ای گسترده همراه است. اکنون به مناسبت عید قربان و عید غدیر، دو عید مذهبی مسلمانان،  رسانه های دولتی از عفو تعدادی از زندانیان خبر داده اند؛ زندانیانی که براساس اعلام این رسانه ها محكومان محاكمِ عمومی و انقلاب، سازمان قضايی نيروهای مسلح و سازمان تعزيرات حكومتی هستند.پس از آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی در عید فطر، دیگر عید مذهبی مسلمانان، افکار عمومی در انتظار آزادی تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی به مناسبت دو عید اخیر بود اما چنین اتفاقی رخ نداد.از آنجا که اسامی زندانیان آزاد شده یا مشمول تخفیف اعلام نشده،  "روز" در تماس با خانواده های زندانیان سیاسی این مساله را جویا شد اما تنها پاسخی که به اتفاق شنید این بود: "هیچ خبری نداریم، چشم انتظار ماندیم اما نه کسی آزاد شد و نه کسی حکم اش کم شد".
عبدالرضا قنبری، معلم زندانی و محکوم به اعدام به اتفاق محسن و احمد دانش پورمقدم، دو پدر و پسری که انها نیز محکوم به اعدام شده اند از بازداشت شدگان عاشورای 88 هستند که دادستان تهران یکسال پیش از درخواست عفو آنها خبر داده بود.اما خانواده آقای قنبری و همچنین خانواده آقای دانش پور در تماس "روز" گفتند که تاکنون هیچ پاسخی به آنها داده نشده و حکم اعدام همچنان برقرار است اما پرونده در کمیسیون عفو و بخشودگی است و آنها جزو عفو شدگان یا تخفیف در مجازات به مناسبت اعیاد اخیر نبوده اند.
فاطمه رهنما که از تیرماه 88 در بازداشت به سر می برد و به گفته خانواده اش قربانی سناریوی نیروهای امنیتی علیه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد شده دیگر زندانی سیاسی است که تقاضای عفو کرده. خانواده او نیز در تماس "روز" گفتند که همچنان هیچ پاسخی به تقاضای آنها داده نشده است.خانم رهنما به ده سال حبس در تعبید محکوم شده و  در زندان سپیدار اهواز به سر می برد.
زینب جلالیان، حبیب الله گلپری پور، حبیب الله لطیفی و شیرکو معارفی، زندانیان سیاسی کرد هستند که آنها نیز با احکام اعدام در زندان به سر می برند. این زندانیان سیاسی نیز به گفته خانواده هایشان درخواست عفو کرده اند اما هنوز پاسخی به درخواست آنها داده نشده است و جزو عفو شدگان اخیر نیستند.

مادر مونا محمود نژاد فوت کرد


به یاد و احترام تمام مادرانی که فرزندانشان را حکومت ظلم و ستم بی گناه به کام مرگ کشاند و آنان را عمری در غم از دست دادن فرزند نگاه داشت.
مونا محمود نژاد در 28 خرداد 1362 به همراه 9 دختر بهائی دیگر در میدان چوگان شهر شیراز در سن 17 سالگی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دار آویخته شد، اتهام مونا محمود نژاد برگزاری کلاس های تعلیم و تربیت برای کودکان بهائی بوده است وی در نهایت به علت اینکه اعتقاد خود را زیر پا نگذاشت اعدام شد.فرخنده، مادر مونا محمود نژاد پیش از اعدام دختر خود مونا در پیگیری هایی که به دادستانی برای وضعیت دختر 17 ساله خود داشت بازداشت و پس 5 ماه آزاد شد.همسر فرخنده یدالله محمود نژاد یعنی پدر مونا محمود نژاد نیز چند ماه قبل از اعدام دخترش مونا اعدام شده بود.
در پایان بد نیست وصیت نامه مونا محمود نژاد را پیش از اعدام برای مادر و خواهرش بخوانید.
« الهی بامید تو
مادر عزیزتر از جانم و خواهر مهربانم چه بگویم چه بنویسم از فضل حق که بسیار است و در جمیع احوال شامل حال بندگانش می‌شود حتا بنده عاجز و ناتوانی چون من که لایق و سزاوار بندگی درگاهش را ندارم.عزیزان از دل و جان برایمان دعا بخوانید که در هر صورت راضی به رضای الهی باشیم دل به قضا دربندیم و چشم از غیر دوست در پوشیم و تا جای امکان از عهده شکر الطافش برآئیم.فدایتان شوم فراموش نکنید که آنچه کند او کند ما چه توانیم کرد پس باید سر تسلیم در برابر حق فرود آوریم و توکل بر رب رحیم نمائیم پس رجا داریم که غم و حزن را بخود راه ندهید و برایمان دعا کنید که محتاج دعائیم.
مونا محمود نژاد
منبع: ایرانیان

۱۳۹۰ آبان ۲۶, پنجشنبه

دو تن از فعالین سیاسی تبریز به ۳۶ ماه حبس محکوم شدند

article picture

دو تن از فعالین سیاسی، مهندس آیت مهرعلی بگلو و دکتر لطیف حسنی از سوی دادگاه انقلاب به ۳۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از تبریز، این دو فعال سیاسی در آستانه یکم خرداد سال ۸۹ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات منتقل شدند و پس از ۹ ماه حبس و با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شدند.
این فعالین سیاسی به اتهام تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، تشکیل گروه غیرقانونی و جاسوسی مورد محاکمه قرار گرفته بودند.
 هرانا

قاچاق مواد مخدر در کنترل کامل سپاه پاسداران (برادران قاچاقچی)

به گفتۀ مقامات پیشین جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران این کشور کنترل قاچاق مواد مخدر در کل این کشور را در دست گرفته اند و در جهت مبارزه شان با غرب با باندهای تبهکار جهانی نیز در تماس هستند.
به گفتۀ همین منابع اعدام سالانۀ صدها نفر در ایران به اتهام قاچاق مواد مخدر خللی در این واقعیت ایجاد نمی کند که سپاه پاسداران قاچاقچی اصلی هروئین و تریاک و مشتقات این دو مادۀ مخدر در ایران است.
به گزارش منوتو،این اظهارات همزمان است با اظهارات اخیر دولت آمریکا که سپاه قدس سپاه پاسداران ایران را متهم به طرحریزی ترور سفیر عربستان در واشنگتن به کمک کارتل مواد مخدر در مکزیک کرده است. دولت آمریکا بعید نمی داند که سپاه پاسداران ایران حتا در صدد توسعۀ شبکۀ قاچاق مواد مخدر در آمریکای شمالی نیز باشد.
عبدالله عراقی فرماندۀ واحدهای سپاه پاسداران ایران در تهران بزرگ با باندهای تبهکار و قاچاق مواد مخدر در اروپای شرقی در تماس است. محسن رفیقدوست وزیر پیشین سپاه پاسداران ایران همچنان تماس خود را با همین شبکه‌های قاچاق در اروپای شرقی حفظ کرده است. سجاد حق پناه از مسئولان پیشین اطلاعات سپاه پاسداران ایران گفته است که شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ایران در قاچاق مواد مخدر مستقیماً دست دارند و تریاک خریداری شده در افغانستان را در آزمایشگاه‌های داخل ایران تبدیل به هروئین و مروفین می کنند.
همین فرماندهان سپس از طریق شبکه‌های شریک‌شان در خارج و با استفاده از تمام امکاناتی که در داخل ایران دارند، اعم از هواپیماها، کشتی‌ها و کامیون ها مواد مخدر را در خارج از ایران توزیع می کنند. محسن حق پناه گفته است که دهها اتوبوس حامل زائران ایرانی به عراق، ترکیه و سوریه برای نقل و انتقال هزاران کیلوگرم مواد مخدر از سوی سپاه پاسداران ایران مورد استفاده قرار می گیرد.
ابوالفضل اسلامی یک دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی گفته است که فعالیت های سپاه پاسداران در زمینه قاچاق مواد مخدر در سال‌های ۱۹۸۰ میلادی همزمان با کاهش قیمت نفت آغاز شد از آن زمان سپاه پاسداران با موافقت عالیترین مقامات کشور به کار قاچاق مواد مخدر روی آورد تا منابع مالی مورد نیاز خود را تأمین کند.
منوتو

آمانو خواستار اعزام یک هیئت تحقیق به ایران شد

article picture

همزمان با اجلاس دو روزۀ شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بررسی آخرین گزارش این نهاد در تأئید ماهیت و هدف نظامی برنامۀ اتمی ایران، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار اعزام یک هیئت بازرسان به ایران برای بررسی نگرانی های موجود در مورد برنامۀ اتمی این کشور شد.
یوکیا آمانو تصریح کرده است که این درخواست را در نامه ای به مقامات مسئول برنامۀ اتمی ایران مطرح کرده است. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ابراز اطمینان کرد که هر چه سریعتر مقامات ایران به درخواست او پاسخ داده و طرفین بتوانند بر سر اعزام یک هیئت تحقیق به ایران برای رفع نگرانی در خصوص برخی موارد مشخص با یکدیگر به توافق برسند.
در این حال، وزیر دفاع اسرائیل، ایهود باراک، امروز گفت که خیلی نسبت به اعمال مجازات های سنگین علیه جمهوری اسلامی ایران خوش بین نیست. او که این سخنان را در "اوتاوا" پایتخت کانادا ایراد می کرد اظهار داشت که نباید همزمان با اجلاس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خود را ترسو وانمود کرد. بلکه باید صریحاً به جهان بگوییم که دستیابی ایران به سلاح اتمی نه فقط خطری علیه اسرائیل، بلکه علیه کل جامعۀ جهانی است.
منوتو 

نقش حسن مقدم ، پاسداری که در انفجار پادگان ملارد کشته شد ، در جنگ‌های حزب‌الله و حماس

article picture

با گذشت پنج روز از حادثه انفجار در انبار مهمات پادگان سپاه، همچنان اخبار متفاوت و گاه ضد ونقیضی از این جریان منتشر می‌شود. درباره هویت و نقش حسن تهرانی مقدم که در این انفجار کشته شد نیز اخبار جدیدی منتشر شده است.
نکاتی تازه از انفجار پادگان ملارد
تعداد کشته شدگان حادثه انفجار در پادگان ملارد در روز شنبه ۲۱ آبان ظاهرا برجسته‌ترین موردی است که منابع خبری جمهوری اسلامی درباره آن به توافق نرسیده‌اند. در روز واقعه، تعداد کشته‌شدگان ابتدا ۱۵ و سپس ۱۷ نفر اعلام شد. این تعداد تا روز چهارشنبه ۲۵ آبان نیز تغییری نکرد. اما در این روز خبرگزاری مهر در گزارشی که از مراسم یادبود کشته شدگان انفجار منتشر کرد، نوشت نام ۲۱ نفر به عنوان کشته‌شده بر پلاکارد نصب‌شده در محل مراسم دیده می‌شد.
خبرگزاری فرانسه نیز تعداد واقعی کشته‌شدگان این حادثه را به نقل از رسانه‌‌های داخلی ایران ۳۶ نفر اعلام کرد. بر اساس این گزارش، رسانه‌های داخلی ایران با کنار هم گذاشتن نام‌های کشته‌شدگان به عدد ۳۶ رسیده‌اند.
اشاره خبرگزاری فرانسه احتمالا به وب‌سایت خبری «دیگربان» است که براساس فهرست منتشره در خبرگزاری‌های مهر، ایرنا و فارس و حذف اسامی تکراری از این فهرست‌ها به آمار ۳۶ تن رسیده است.

اتهام واهی ارتباط با تروریسم علیه عبدالفتاح سلطانی، مدافع حقوق بشر

article picture
جواد لاریجانی اتهامات بی اساس تروریسم و تحریک به خشونت را علیه یک وکیل برجسته و رهبران مخالفان به کار برد.
به گفتۀ لاریجانی، موسوی و کروبی محاکمه خواهند شد.
اتهام واهی ارتباط با تروریسم علیه عبدالفتاح سلطانی، مدافع حقوق بشر
لاریجانی ادعا میکند گزارشگر ویژه تحت شرایط خاصی می تواند به ایران سفر کند.
(۲۵ آبان ۱۳۹۰) کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز گفت که مقامات ایرانی باید به ارائۀ نادرست کارنامه حقوق بشری خود با هدف فرافکنی از انتقادات بین المللی و توجیه بازداشتهای غیر قانونی که به صورت وسیعی مستند شده اند پایان کنند.
محمد جواد لاریجانی، یک مقام عالیرتبۀ ایران و رییس شورای عالی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران امروز به خبرنگاران مستقر در سازمان ملل متحد گفت که رهبران مخالفان، میرحسین موسوی و مهدی کروبی به تحریک به خشونت و جرایم دیگر متهم شده اند و محاکمه خواهند شد. لاریجانی همچنین گفت که عبدالفتاح سلطانی، یک وکیل حقوق بشر پیشرو، به دلیل ارتباطاتش با گروه های تروریستی دستگیر شده است، اما هیچ مدرکی برای این ادعا ارائه نکرد.
هادی قائمی، سخنگوی کمپین گفت: “این واقعا شگفت آور است که آقای لاریجانی به نیویورک می آید، به چشمان خبرنگاران خیره میشود و حقیقت را در خصوص سوابق حقوق بشر ایران قلب می کند، و چنین ادعاهای واهی و پوچی را در مورد زندانیان عقیدتی برجسته عنوان میکند.”
پس از آنکه در بهمن ماه سال گذشته میرحسین موسوی و مهدی کروبی از مردم برای شرکت در یک راهپیمایی در حمایت از مردم تونس و مصر دعوت کردند، مقامات ایران میرحسین موسوی و مهدی کروبی را عملا تحت حبس خانگی قرارداده اند. مقامات در آن زمان به تقاضای آنان برای مجوز راهپیمایی وقعی نگذاشتند. با این وجود، هزاران نفر از مردم در تاریخ ۲۵ بهمن به صورت مسالمت آمیز به خیابانها آمدند، اما با سرکوب خشونت آمیز مقامات روبرو شدند.

ضرب و شتم یک خبرنگار بدست محافظ وزیر ارتباطات

سایت البرز: دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات و اطلاع‌رسانی( ايران تله کام ۲۰۱۱) با حضور شرکت‌ها و تولید کنندگان داخلی و خارجی در حال برگزاری است.
خبرنگار البرزنیوز روز دوشنبه برای تهیه گزارشی از این نمایشگاه به محل دائم نمایشگاههای بین المللی رفت اما برخورد زشت و زننده یک محافظ فیزیکی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با خبرنگار دیگری که قصد داشت با تقی پور وزیر ارتباطات مصاحبه کند سبب شد خبرنگار البرز نیز مانند بسیاری از افراد حاضر در صحنه این سوال تکراری را از خود بپرسند که جرم خبرنگاری که مورد ضرب و شتم و بی احترامی قرار گرفت ایا چیزی جز عمل به وظیفه و پرسیدن یک سوال بوده است ؟
افرادی که از نزدیک شاهد این رویداد تلخ بوده اند می گویند خبرنگار مذکور که یک دستگاه کوچک ضبط صدا در دست داشت (و بعد از این بی احترامی هم مشخص شد برای مصاحبه با روابط عمومی وزارت ارتباطات هماهنگی کرده است) زمانی که قصد داشت برای مصاحبه با وزیر ارتباطات خود را به دکتر تقی پور برساند با ممانعت این محافظ عصبی روبرو شده که از او کارت خبرنگاری خواسته و گفته تو اصلا خبرنگار نیستی !
خبرنگار مورد اشاره هم توضیح می دهد که با روابط عمومی هماهنگی انجام داده و هرکسی وظیفه خود را انجام میدهد بنابراین نیازی نیست که این محافظ هم کارت حرفه ای او را مجددا" چک کند.

نماینده ولی فقیه: فتنه‌گران 88 مهدور‌الدم هستند

روزنامه دنیای اقتصاد: نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: كساني كه در عرصه تخريب انقلاب اسلامي و اسلام قرار مي‌گيرند، مهدورالدم هستند و از اين قبيل مي‌توان به منافقين در اول انقلاب و فتنه گران سال 88 اشاره كرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان (وابسته به صدا و سیما) حجت‌الاسلام سعيدي، در نهمين همايش بسيج و اصحاب رسانه در بيان مهم‌ترين مولفه‌هاي نگرش وسيع به قدرت به كساني اشاره كرد كه قدرت را كمال وسيله‌اي مي‌دانند نه كمال هدفي. وي همچنين در شناخت همه جانبه دشمن به كساني اشاره كرد كه در عرصه تخريب انقلاب و اسلام قرار مي‌گيرند كه از آن جمله مي‌توان به منافقين و فتنه گران سال 88 اشاره نمود.

ادامه اعدامها در ایران؛ اعدام دو تن دیگر در قم


به گزارش رسانه های حکومتی، دو تن دیگر امروز در شهر قم اعدام شدند.
اتهام این دو نفر قاچاق مواد مخدر اعلام شده است.
پنج شنبه هفته گذشته نیز حکم اعدام دو نفر به همین اتهام در زندان مرکزی قم به اجرا گذاشته شد.
ايران پرس نیوز

تقلید مجلس از دولت برای حذف خبرنگاران مستقل


جهان نیوز: اداره اخبار و رسانه های گروهی و روابط عمومی مجلس خبرنگارانی که دارای قلم انتقادی نسبت به عملکرد مجلس هستند، را بدون اطلاع خبرنگار حذف کرده و مانع ورود آنها به مجلس می شوند.
به گزارش خبرنگاران جهان، اداره اخبار و رسانه های گروهی و روابط عمومی مجلس هشتم تاکنون تعدادی از خبرنگاران را ممنوع الورود کرده و مانع تهیه خبر آنها از مجلس شده است.
اگر چه برخی از خبرنگاران پارلمانی به دلیل ارتباط با رسانه های بیگانه و حضور در فتنه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ باید از حضور در مجلس منع می شدند، اما مسئولین اداره اخبار و روابط عمومی مجلس پا را فراتر گذاشته و حتی خبرنگاران رسانه های اصولگرا را صرفا به دلیل اخبار انتقادی از ورود به مجلس منع می کنند و این مساله در حال تبیدل به یک رویه است.
این رفتار مسئولین مجلس در حالی صورت می گیرد که در مجالس اصلاح طلبان (مجلس ششم) خبرنگاران اصولگرایی حضور داشتند که به رغم نوشتن اخبار تند علیه مجلس، کسی جرات حذف آنها از مجلس را نداشت.
گفتنی است اداره اخبار و روابط عمومی مجلس زیر نظر دفتر رئیس مجلس فعالیت می کنند و احتمالا رئیس مجلس از این موضوع بی اطلاع است و در صورت اطلاع حتما با بدسلیقگی در اداره اخبار و روابط عمومی برخورد خواهد کرد.
حذف خبرنگاران رسانه های اصولگرا تنها محدود به مجلس نمی شود بلکه اداره ارتباط دفتر رئیس جمهور نیز بارها و بارها تنها به دلیل نوشتن خبر انتقادی خبرنگاران رسانه های اصولگرا را از حضور در سر برنامه ها، پوشش سخنرانی و یا سفر استانی رئیس جمهور منع کرده است.

بازداشت مهدی قنبری از دراویش گنابادی در شهرستان کوار


تارنمای مجذوبان نور گزارش داده است که بامدا امروز ۲۵ آبان ماه  مهدی قنبری یکی از دراویش گنابادی ساکن کوار توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی در محل کارش بازداشت شد.
در ادامه این گزارش آمده است ؛ فشار بر دراویش گنابادی ساکن کوار در ماه گذشته شدت یافته است به شکلی که علاوه بر بازداشت دراویش منطقه ٬ تفتیش و بازرسی منازل شخصی ایشان با اعمال خشونت و ایجاد رعب و وحشت توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی هنوز ادامه دارد .
گفتنی است جو امنیتی و پلیسی حاکم بر دراویش گنابادی ساکن کوار از طرف نیروهای امنیتی و لباس شخصی در طی سه ماه گذشته به شکلی بوده است که دراویش منطقه بدون کمترین آرامش و امنیتی این مدت را سپری کرده اند.
مجذوبان نور

محکومیت هشت فعال ادبی فرهنگی کردستان به حبس های تعزیری و تعلیقی


کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گزارش داده است که  این افراد در مرداد سال جاری توسط ماموران امنیتی دستگیر و پس از یک تا دو ماه بازداشت موقت با قرار وثیقه آزاد شده بودند.
بر اساس این گزارش، اتهام افراد مذکور “اقدام علیه امنیت ملی” از طریق هواداری از جریان‌های اپوزیسیون کُردی عنوان شده و احکام صادره برای آنها به این ترتیب است: سجاد جهانفرد، عزالدین حیدری و مازیار محمدی هر کدام ۱ سال حبس تعزیری، نعیم نجفی، فرهاد وکیلی‌نیا، جمال خانی و مریم امینی به ترتیب ۴، ۳، ۲ و ۱ سال حبس تعلیقی و سینا بیژن‌پور از اتهام وارده تبرئه شده است.
موج بازداشت فعالان یاد شده کُرد از تاریخ ۴ مرداد ۱۳۹۰ آغاز گردید. تعدادی از این افراد در محل سکونت یا کار خود بازداشت شدند و مابقی به فاصله‌ چند روز پس از آن در نتیجه‌ فشار بر خانواده و دوستان‌شان خود را به ستاد خبری اطلاعات کرمانشاه معرفی کردند. مریم امینی، نعیم نجفی، جمال خانی و سینا بیژن‌پور پس از یک ماه و سجاد جهانفرد، فرهاد وکیلی‌نیا، مازیار محمدی و عزالدین حیدری نیز در ماه دوم، با قرار وثیقه‌های ۵۰ میلیون تومانی آزاد شدند. نام‌بردگان طی این مدت در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه نگهداری می‌شدند.
به گفته منبع یاد شده عزالدین حیدری از زمان آزادی تا کنون به دلیل فشارهای روحی دوره بازداشت و حملات عصبی ۳ بار در بیمارستان فارابی کرمانشاه بستری شده است.
وی در حال حاضر تحت مراقبت و درمان پزشکی قرار دارد. این افراد همگی از اعضای انجمن ادبی «بانان» بوده و تعدای از آنان نیز با سایت فرهنگی «تاق‌وه‌سان» همکاری می‌کرده‌اند.
مریم امینی مدیریت این انجمن و نعیم نجفی مسئولیت سایت و نشریه دانشجویی «میدیا» را بر عهده داشتند. همچنین سجاد جهانفرد صاحب چندین اثر ادبی و پژوهشی، از جمله مجموعه‌ی هفت جلدی «افسانه‌های سرزمین میدیا»، «نام‌نامه‌ی مانیشت» و چند جلد کتاب کودک به زبان کُردی کلهری است.
به گزارش بی بی سی، کاوه کرمانشاهی، یک فعال سیاسی کرد با تائید این خبر گفت که بازداشت فعالان کرد طی ماه های گذشته به نحو قابل توجهی افزایش یافته است.
رهانا

ضدیت آخوندها با شخصیتهای آزاده تاریخ ایران


سایت آفتاب: بدنبال انتشار برخی خبرها در مورد تغییر احتمالی نام تیم ابومسلم خراسان، خبرنگار خبرآنلاین در گفت‌وگوی کوتاهی با حجت الاسلام والمسلمین دکتر رسول جعفریان، دیدگاه وی را در باره هویت تاریخی ابومسلم سوال کرد.
این کارشناس تاریخ اسلام گفت: صرفاً از باب اطلاع جوانان عزیز و وطن‌دوست و اسلام‌خواه عرض می‌کنم که ابومسلم با اینکه شخصیتی مهم در تاریخ ماست و حرکت او موجب شد تا دولت اموی از میان برود اما دو مشکل اساسی دارد. نخست این که او هیچ‌گاه یک ایرانی وطن‌دوست نبود و تنها عاملی در دست شماری از قبایل عربی خراسان بود که دوست داشتند امویان سرنگون شده و حکومت دست شاخه دیگری قرار گیرد. در این ماجرا از ایرانیان به عنوان ابزار استفاده شد و بس.
دوم آن که ابومسلم هیچ‌گاه یک شیعه علوی نبود بلکه شیعه عباسی بود که به امامان معصوم خیانت ورزید و جانب عباسیان را گرفت، عباسیانی که اندکی بعد پس از تسلط بر امور هم او را کشتند و هم امامان معصوم را.
دکتر جعفریان همچنین گفت: ابومسلم در آدم‌کشی نیز فردی حرفه‌ای بود و بر اساس منابع متقن تاریخی شمار زیادی از مردم خراسان و نواحی دیگر را کشت. او قیام شیعی شریک بن شیخ را هم سرکوب کرده وی و یارانش را به قتل رساند.
رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: بر اساس دلایل متقن تاریخی، ارزشی ندارد که مردم شریف خراسان که امام رضا‌(ع) میهمان آنهاست و مسلماً دلش از ابومسلم خون است، از این نام حمایت کنند و آن را روی تیم محبوب و دلخواه خود بگذارند. خراسانیان می‌توانند نامی را برگزییند که سمبل خراسان بزرگ و یادآور ادب و فرهیختگی باشد. پوریای ولی(اهل خوارزم)، رودکی، فردوسی و هزاران چهره دیگر که خراسان با نام آنان شناخته می‌شود.