۱۳۹۰ مهر ۱۸, دوشنبه

دانشجویان معترض پلی تکنیک در چهارمین روز تجمع در صحن دانشگاه، به یاد آمنه زنگنه، شمع برافروختند
چهارمین روز از تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حالی برگزار شد که دانشجویان با حضور در صحن دانشگاه در جلوی دانشکده پلیمر، به یاد مرحوم آمنه زنگنه، شمع روشن کردند.

به گزارش دانشجونیوز، صدها تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) در حالی در چهارمین روز تجمع اعتراضی شرکت کردند که با سر دادن شعار خواستار استعفای دکتر رهایی، ریاست دانشگاه، به همراه دکتر آرزو، معاون دانشجویی وی شدند.
دانشجویان اعلام کرده اند تا دستیابی به خواسته های خود به تجمع و اعتراض ادامه خواهند داد.
مدیریت دانشگاه: عده ای قصد خرابکاری در خوابگاه ها را دارند؛ با دانشجویان معترض برخورد می کنیم
تجمع دانشجویان در حالی در چهارمین روز خود ادامه یافت که مدیریت دانشگاه با صدور اطلاعیه ای خواستار توقف تجمع دانشجویان شده و اعلام نمود با دانشجویان معترض در صورت تداوم اعتراضات برخورد خواهد کرد.
در حالی که در روزهای گذشته هزاران تن از دانشجویان با حضور در تجمع های اعتراضی و تعطیل کردن کلاس های درس خواستار برخورد با مسببین این حادثه و استعفای مسئولین دانشگاه شده اند، مدیریت دانشگاه، در اطلاعیه خود، معترضین را عده ای قلیل خوانده که درصدد برهم زدن نظم عمومی دانشگاه هستند: "متاسفانه اراده پنهانی جمعی اندک در دانشگاه با رویکرد بهره گیری نامناسب از حادثه مذکور و سو استفاده اخلاقی از موضوع به دنبال تحریک اذهان عمومی دانشجویان عزیز و سو استفاده از احساسات پاک دانشجویان اقدام به اخلال در برنامه آموزشی دانشگاه و به تعطیلی کشاندن کلاس ها و ایجاد فضای التهاب و نا امنی و بر هم زدن نظم عمومی دانشگاه بر آمده است، در این راستا پروژه ی تداوم زنجیره ای تعطیلی کلاس ها، ایجاد تجمع غیرقانونی و خرابکاری های مدیریت شده در خوابگاه ها را در دستور کار خود قرار داده اند."
مدیریت دانشگاه در پایان اطلاعیه خود آورده است: "بدیهی است در صورت تداوم روند اختلال در نظم عمومی و ایجاد تجمعات غیرقانونی، مسببان اینگونه اقدامات که تعدادی از آنها مورد شناسایی دانشگاه قرار گرفته اند به عموم دانشگاهیان دانشگاه امیرکبیر معرفی و اقدامات قانونی بازدارنده در مورد آنها بکار گرفته خواهد شد."
شورای متحصنین: فردا با چیدن سینی های خالی در حد فاصل سلف پسران و دختران تحصن می کنیم
شورای متحصنین دانشجویان نیز در ادامه تجمع و اعتراض دانشجویان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد فردا، دوشنبه، غذای خود را برای شادی روح آمنه خیرات کرده و با سینی های خالی در حد فاصل سلف دختران و پسران تحصن می کنیم.


این شورا دیروز نیز در بیانیه نخست خود خواستار استعفای مسئولین دانشگاه شده بود. در بخشی از بیانیه این شورا آمده است: "دانشجویان پلی تکنیک که فقط در شعار سرمایه های ملی هستند بار دیگر هزینه ی بی کفایتی مسئولین دانشگاه را با جان خود پرداختند."
در ادامه این بیانیه آمده است: "مطالبات برحق و کاملا صنفی دانشجویان از دانشگاه را می توان در چند مورد خلاصه کرد:
١) پیگیری حقوقی حادثه و مجازات خاطیان در هر سطحی
٢) استعفای سریع و بی چون و چرای مسئولین مربوطه مانند رئیس دانشگاه که مسئول تمام حوادث دانشگاه است و معاون دانشجویی که مسئول بخش های مرتبط از جمله اداره ی امور خوابگاه ها است.
٣) پیگیری حادثه از طرف شخص وزیر علوم (طبیعی است که اهمال وزیر علوم در پیگیری پرونده مسئولیت حادثه را متوجه ایشان می سازد).
٤) فراهم آوردن استاندارد هایی در شان دانشگاه برای خوابگاه ها زیر نظر کارشناس مربوطه که به نظر می آید برای بعضی از خوابگاه ها جز با تعویض ساختمان میسر نباشد."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر