۱۳۹۰ مهر ۱۹, سه‌شنبه

مهدی خدایی، فعال حقوق بشر همچنان محروم از ملاقات حضوری و مرخصیمهدی خدایی از اعضای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهر ری در بند ۳۵۰ زندان اوین همچنان محروم از مرخصی است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال حقوق بشری که هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین تحمل حبس می‌کند به دلیل عدم درخواست عفو و یا تخفیف مجازات از دادستانی و هم چنین به دلیل عدم پذیرش مصاحبه تلویزیونی در دوران بازجویی و اعتراف به اتهامات دیکته شده اطلاعات سپاه از حقوق یک زندانی محروم است.
مهدی خدایی در حالی ۵۸۷ امین روز بازداشت خود را در زندان اوین سپری می‌کند که تا کنون یک روز نیز از حق مرخصی استفاده نکرده است، وی از ملاقات حضوری و حق تماس تلفنی به مانند اکثر زندانیان محبوس در این بند نیز محروم است.
مهدی خدایی دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرری و مسئول بخش دانشجویی مجموعه فعالان حقوق بشر بوده است. وی برای اولین بار در تیرماه سال ۸۷ از سوی مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شده و مدت ۳۸ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرده است، برای این پرونده از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی حکم ۴ سال حبس تعزیری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق برپایی تجمعات دریافت کرده است.
نامبرده هم چنین در ۱۱ اسفند سال ۸۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت شد و بیش از۱۰ ماه را در بند ۲ الف زندان اوین سپری کرد. دادگاه او در ۳۱ مرداد ۸۹ در شعبه ۲۸ داادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و به اتهامات عضویت و فعالیت در تشکیلات مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با هدف اخلال در امنیت کشور و فعالیت تبلیغی بر علیه نظام جمهوری اسلامی به ۳ سال جبس تعزیری محکوم شد. دادگاه تجدید نظر تهران حکم ۷ سال حبس تعزیری او را تایید کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر