۱۳۹۰ مهر ۲۳, شنبه

شش حوزه علمیه در دانشگاه های استان تهران افتتاح شدمراسم افتتاح حوزه های علمیه اسلامی در شش دانشگاه تهران، روز گذشته با حضور نماینده رهبر جمهوری اسلامی در دانشگاه های کشور در تالار وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش دانشجونیوز، دانشگاه های امیرکبیر، علم و صنعت، صنعتی شریف، شهید بهشتی، الزهرا و دانشگاه آزاد شهرری از جمله دانشگاه هایی هستند که حوزه های علوم انسانی با پذیرش دانشجو در آنها تشکیل خواهد شد.
مطالب تدریس شده در این حوزه ها در قالب ٧٠ واحد درسی و در طول شش ترم تحصیلی برای دانشجویان متقاضی ارائه می شود. این طرح قرار است در ٢٨ مرکز در ٢١ استان کشور به مرحله اجرا گذاشته شود.
در اردیبهشت ماه سال جاری غلامرضا خواجه سروی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، از ارسال بخشنامه ای به دانشگاه های کشور مبنی بر ایجاد حوزه های علمیه دانشجویی خبر داده بود.
وی از ایجاد و توسعه حوزه های علمیه به عنوان تدبیری برای ارتقای دانش دینی دانشجویان سخن گفته بود: "اعتقاد داریم اگر دانشجویان در زمینه مباحث دینی از آموزش کلاسیک برخوردار شوند در بینششان تأثیر می گذارد."
وزارت علوم در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی برای اجرای طرح "اسلامی کردن" دانشگاه های کشور داشته و راه اندازی حوزه های علمیه دانشجویی نیز در ادامه این طرح به اجرا گذاشته شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر