۱۳۹۰ مهر ۲۰, چهارشنبه

اعدام مخفیانه 3 زندانی دیگر در زندان قزل حصار کرج

article picture


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز سه شنبه 19 مهر ماه سه زندانی از سالن 1 ،واحد 2 زندان قزل حصار به اتهام داشتن مواد مخدر به دار آویخته شدند. آنها روز دوشنبه 18 مهر ماه از سلولهای خود خارج و به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام منتقل شده بودند.
اسامی زندانیان که روز گذشته به دار آویخته شدند عبارتند از:
1- تقی قهرمانی 40 ساله ،او در جریان اعتراضات خونین زندانیان زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج منتقل شد ویکی از دلایل اجرای حکم اعدامش شرکت در این اعتراضات خونین زندان قزل حصار بود.
2- بابا علی آخرتی 50 ساله
3- لطیف ...
علیرغم گذشت 2 روز از اعدام زندانیان در زندان مرکزی ارومیه و قزل حصار هنوز قوۀ قضاییه ولی فقیه در مقابل آن سکوت پیشه کرده است.
سیاست اعدام های زندانیان سیاسی،اعدام نوجوانان ،اعدام های گروهی،اعدام در ملا عام و قطع اعضای بدن زندانیان توسط ولی فقیه علی خامنه ای جهت اجرای رعب و وحشت در جامعه گرفته می شود و برای اجرا به صادق لاریجانی از جنایتکاران علیه بشریت سپرده می شود. در طی چند هفتۀ اخیر اعدام های گروهی واعدام در ملاعام بصورت تصاعدی روبه افزایش است که اکثر آنها بصورت مخفیانه در زندانها صورت می گیرد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، موج اعدام های گروهی و در ملاعام که تقریبا بصورت روزانه به اجرا در می آیند را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر خواستار ارجاع پرونده جنایت علی بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
20 مهر 1390 برابر با 12 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر