۱۳۹۰ مهر ۱۹, سه‌شنبه

واكنش حدادعادل به تیتر روزنامه‌ها درباره دخترش


سایت آیننده نیوز: غلامعلی حداد عادل كه در برنامه پارک ملت حضور یافته بود، توضیحاتی را درباره علت تحصیل و زندگی دخترش آزاده حدادعادل در ژاپن و آمریكا ارائه داد.
شهیدی مجری برنامه از حداد عادل پرسید: امروز خبری در روزنامه درباره دختر شما نوشته شده بود كه تداعی این موضوع بود كه فرزندان مقامات برخلاف آنچه گفته می‌شود در خارج از كشور زندگی و تحصیل می‌كنند و این‌طور مسایل.
حدادعادل نیز در پاسخ به این موضوع گفت: دخترم وقتی دانشگاه قبول شده بود ازدواج كرد و داماد بنده پزشک است. به شوهر دخترم بورس تحصیلی برای ژاپن دادند و این بورس همزمان شد با فارغ‌التحصیلی دخترم در مقطع كارشناسی و خلاصه آنها راهی ژاپن شدند.
حدادعادل در ادامه با تاكید براینكه دخترش نیز در ژاپن ادامه تحصیل داد و رشته ژنتیک مولكولی را برگزید، تصریح كرد: البته دخترم از جایی بورسیه نبود و بخاطر همسرش راهی آنجا شد.
وی همچنین درباره آمریكا رفتن دخترش گفت: بعدها به سبب تحقیقاتی كه همسر دخترم برای یک دانشگاه امریكایی انجام داد، به همراه دو فرزندشان راهی آمریكا شدند اما بعد از سه سال به ایران برگشتند.
حدادعادل درباره علت بازگشت خانواده دخترش به ایران گفت: در امریكا نوه‌هایم در مدرسه اسلامی درس می‌خواندند اما شرایط زندگی برای آنها راحت نبود و در نهایت دخترم و خانواده‌اش به ایران برگشتند.
وی در پاسخ به اینكه در حال حاضر دخترش به چه كاری مشغول است؟ گفت: دخترم در ایران كار نانوتكنولوژی را دنبال نكرد و با مادرش همراه شد و شبكه زنان دانشمند جهان اسلام را راه‌اندازی كردند تا زنان دانشمند را به زنان جهان اسلام و خارج از جهان اسلام معرفی كنند.
وی در انتقاد از تیترهایی كه برخی روزنامه‌ها و رسانه‌ها درباره تحصیل دخترش در ژاپن و آمریكا زده بودند، گفت: در عالم سیاست رقبا از هرفرصتی استفاده می‌كنند تا دندان خود را به تن رقیب فرو كنند.
حدادعادل همچنین گفت: برای پیشرفت علم به قول رهبری باید هركجا شد رفت، باید به ژاپن هم رفت، حتی به امریكا البته با حفظ مواضع.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر