۱۳۹۰ مهر ۱۸, دوشنبه

وحشت شدید رژیم از افشاگری مدیر عامل فراری بانک ملی

article picture

عضو مجلس ارتجاع:مدیر عامل سابق بانک ملی باید برگردد


منبع حکومتی:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه غرب درصدد سوء استفاده از اطلاعات مدیرعامل سابق بانک ملی است، گفت: وزارت خارجه برای حفظ این اطلاعات باید خاوری را به کشور بازگرداند.


سایت حکومتی قدس نوشت:"سیدحسین نقوی‌حسینی" اطلاعات مدیرعامل سابق بانک ملی را مهم خواند و گفت: دانسته‌های وی آنقدر حائز اهمیت است که مقامات انگلستان به آمریکایی‌ها پیام دادند و خواستار آن شدند که آن‌ها ترتیبی برای بهره برداری از اطلاعات "محمدرضا خاوری" بیاندیشند.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش غرب برای تشدید تحریم‌ها و فشارهای بین المللی علیه جمهوری اسلامی، تصریح کرد: بانک ملی بزرگ‌ترین بانک جهان اسلام است از این رو انگلیسی‌ها از خاوری تعبیر به هدیه بزرگ کردند چون وی بر مباحث حوزه پولی و اقتصادی ایران احاطه دارد.
وی با بیان اینکه استکبار جهانی برای سوء استفاده از دانسته‌های "خاوری" دست به هر حیله و نیرنگی می‌زند، افزود: وزارت خارجه جمهوری اسلامی به علت اهمیت موضوع باید هرچه سریع‌تر فعال شود تا مبادا از خلاء عملکردی آن، غرب مدیرعامل سابق بانک ملی را به منبع اطلاعاتی خود تبدیل کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار کرد: شکایت‌های سوری، ربایش، تهدید و تنگ کردن عرصه تصمیم گیری از جمله اقداماتی است که غرب برای تخلیه اطلاعاتی افراد مدنظر خود انجام می‌دهد بنابراین تحرک دستگاه دیپلماسی در این باره مهم و کارساز است.
وی ادامه داد: متن استعفای محمودرضا خاوری نشان می‌دهد که وی به هیچ عنوان درصدد خیانت به ملت و کشور ایران نیست اما حیله گری‌های نظام سلطه متنوع و متفاوت است که شرایط ایجاب می‌کند وزارت خارجه مدیرعامل سابق بانک ملی را در جریان همه تهدیدات احتمالی قرار دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: بهترین حالت برای ایران و شخص خاوری آن است که وی به کشور برگردد چراکه در این صورت ضمن حفظ امنیت اطلاعات اقتصادی، سرنوشت او نیز روشن می‌شود.
وی افزود: پرونده تخلف 3 هزار میلیاردتومانی اقتصادی است، از این رو باید شرایطی فراهم شود که وی با هدف رفع ابهام از عملکرد خود در عرصه مدیریت بانک ملی به کشور بازگردد.

نقوی در گفت‌و‌گو با خانه ملت، یادآور شد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حتماً مسئله بازگرداندن "محمودرضا خاوری" مدیرعامل سابق بانک ملی به کشور را با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط همچون وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی، اطلاعات و امورخارجه بررسی می‌کند.

خروج "محمودرضا خاوری" مدیرعامل مستعفی بانک ملی از کشور، تابعیت دوگانه و اقامت وی در کشور کانادا، یکی دیگر از ابعاد پرونده تخلف مالی بی‌سابقه در نظام بانکی است که مردم منتظر روشن‌ شدن هرچه زود‌تر زوایای آن هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر