۱۳۹۰ مهر ۲۱, پنجشنبه

محاکمۀ 4 زندانی سیاسی با پرونده سازی جدید بازجویان وزارت اطلاعات

article picture
محاکمۀ 4 زندانی سیاسی در دادگاه انقلاب با پرونده سازی جدید بازجویان وزارت اطلاعات
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" پرونده سازی جدید بازجویان وزارت اطلاعات علیه 4 زندانی سیاسی و انتقال آنها به یکی از شعب دادگاه انقلاب وابسته به وزارت اطلاعات جهت محاکمۀ آنها.
روز چهارشنبه 20 مهر ماه زندانیان سیاسی فرزاد مددزاده، صالح کهندل،محمد علی منصوری و بهروز جاوید طهرانی با پرونده سازی جدید بازجویان وزارت اطلاعات به شعبۀ 6 دادگاه انقلاب برده شدند و توسط فردی بنام ناصری مورد محاکمه قرار گرفتند.
آنها حوالی ساعت 06:00 صبح از بند 4 زندان گوهردشت کرج بطرز قرون وسطایی و تحقیر آمیزی با دسبند و پابند به شعبۀ 6 دادگاه انقلاب برده شدند و تا ساعت 15:00 مور محاکمۀ فردی بنام ناصری قرار داشتند . 4 زندانیان سیاسی فوق الذکر اتهامات واهی بازجویان وزارت اطلاعات را قاطعانه رد کردند.ناصری بر مبنای اتهامات دروغین بازجویان وزارت اطلاعات برای هر زندانی سیاسی قرار وثیقه 30 میلیون تومانی صادر کرد.
4 زندانی سیاسی فوق الذکر 7 تیرماه بطور ناگهانی و بدون هیچ دلیل از بند 4 زندان گوهردشت کرج خارج و به سلولها انفرادی بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل کردند. آنها نزدیگ به 3 ماه تحت شکنجه های جسمی و روحی آخوندی با نام مستعار علوی و سعید شیخان از سربازجویان وزارت اطلاعات در بند 209 قرار داشتند.بازجویان وزارت اطلاعات علیه 4 زندانی سیاسی اقدام به پرونده سازی واهی نمودند و آن را به یکی از شعبه های دادگاه انقلاب وابسته به وزارت منتقل کردند.پرونده سازی فوق در حالی صورت می گیرد که این 4 زندانی سیاسی همراه با ده ها زندانی سیاسی دیگر نزدیگ به 1 سال است که از داشتن هرگونه ارتباطی با دنیای خارج از زندان محروم هستند و در شرایط کاملا ایزوله به سر می برند.آنها حتی از امکان داشتن ملاقات حضوری و یا تماس تلفنی با خانواده های خود محروم هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال به سلولهای انفرادی، شکنجۀ جسمی و روحی ، پرونده سازی واهی بازجویان وزارت اطلاعات علیه زندانیان سیاسی که نزدیگ به 1 سال در بند ایزوله شده قرار دارند و محاکمۀ آنها در یکی از شعب دادگاه انقلاب وابسته به وزارت اطلاعات را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواستار اعزام گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل برای دیدار با زندانیان سیاسی و خانواده های آنها برای تهیۀ گزارشی از جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای جهت ارائه به سازمان ملل می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
21 مهر 1390 برابر با 13 اکتبر 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر