۱۳۹۰ مهر ۲۳, شنبه

شمارش معکوس آغاز شده ، کشورهای غربی مصمم هستند رژیم اسلامی را به پائین کشند

article picture


از چند ماه پیش برای کشورهای غربی شمارش معکوس جمهوری اسلامی آغاز شده است. آنها مصمم هستند تا قبل از آنکه دیر شود، رژیم جمهوری اسلامی را به پائین کشند.در پایتخت های کشورهای غربی اکنون همگی درباره پرونده هسته ای جمهوری اسلامی متقاعد شده اند که باید پیش از فرارسیدن سال 2012 واکنش نشان داد.

فیگارو: جمهوری اسلامی در حال ساختن یک بمب اتمی می باشد
فیگارو می نویسد که آژانس بین المللی انرژی اتمی مدارک محکمی در اختیار دارد که نشان می دهد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران ماهیت نظامی داشته واین کشور در حال ساختن بمب اتمی می باشد.این روزنامه همچنین می نویسد که از چند ماه پیش برای کشورهای غربی شمارش معکوس جمهوری اسلامی آغاز شده است. آنها مصمم هستند تا قبل از آنکه دیر شود، رژیم جمهوری اسلامی را به پائین کشند.

رادیو فرانسه:جمهوری اسلامی در حال ساختن یک بمب اتمی می باشد. این عنوان بزرگ صفحه اول روزنامه فیگارو امروز است.
فیگارو می نویسد که آژانس بین المللی انرژی اتمی مدارک محکمی در اختیار دارد که نشان می دهد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران ماهیت نظامی داشته واین کشور در حال ساختن بمب اتمی می باشد.

روزنامه فیگارو این خبر را به استناد اطلاعات به دست آورده از آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران فاش ساخته است. این روزنامه همچنین می نویسد که این گزارش، مهم ترین، سخت ترین و کامل ترین گزارش آژانس در باره اندازه پیشرفت برنامه هسته ای نظامی جمهوری اسلامی می باشد.

این گزارش قرار است در 17 ماه نوامیر آینده به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه گردد.
فیگارو می نویسد که در پاریس و دیگر کشورهایی که نگران توسعه غنی سازی اورانیوم در ایران هستند، زمانی دراز است که ماهیت نظامی برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی ایران دیگر رازی پنهان نمی باشد. تصویر های ماهواره ای، گزارشات کارشناسان و اعترافات ایرانیانی که پس از همکاری با رژیم به صف مخالفان پیوسته اند، این راز پنهان را آشکار نموده است.
هر چندآژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون نگرانی های خود را از برنامه غنی سازی اورانیوم جمهوری اسلامی درگزارشات مختلف خود رسماً اعلام نموده، اما هرگز گزارشی تا این اندازه روشن و قاطع در باره ماهیت پرونده هسته ای جمهوری اسلامی تدارک ندیده است.
روزنامه فیگارو پرسش می کند چرا آژانس تصمیم گرفته است که این گزارش را حالا ارائه دهد؟
در پاسخ به این پرسش، فیگارو می نویسد: نخست آنکه علیرغم اعتراضات سیاسی که رژیم تهران را از سال 2009 در حالت دفاعی قرار داده است، جمهوری اسلامی شتاب بیشتری به برنامه های مشکوک هسته ای خود داده است. بسیاری از کارشناسان بر آورد می کنند که آژانس می بایست خیلی زودتر و با قاطعیتی بیشتر جمهوری اسلامی را بر سر جای خود می نشاند. اما محمد البرادعی رئیس سابق آژانس همواره سعی می کرد تا پرونده هسته ای جمهوری اسلامی را کوچکتر از واقعیت جلوه داده و برخی از قرائن و شواهد را مخفی کند. با کناره گیری البرادعی در سال 2009، کارشناسان و متخصصان آژانس، آزادی خود را باز یافته اند و اکنون می توانند بدون ملاحظات نظر کارشناسی و حرفه ای خود را که در تطابق با واقعیات پرونده هسته ای ایران است، ابراز دارند.
فیگارو می نویسد که از سوی دیگر تغییر شرایط سیاسی و ژئوپولیتیک تغییر خط مشی آژانس را در این باره توجیه می کند.در پایتخت های کشورهای غربی اکنون همگی درباره پرونده هسته ای جمهوری اسلامی متقاعد شده اند که باید پیش از فرارسیدن سال 2012 واکنش نشان داد.
سال 2012 سال انتخابات مهم در بسیاری از کشورهای قدرتمند جهان است. در مسکو، رسیدن مجدد ولادیمیر پوتین به پست ریاست جمهوری این کشور می تواند همراه با سخت شدن مواضع روسیه در برابر غرب باشد. بسیاری از آگاهان سیاسی در واشنگتن براین باورند که روسیه در برابر غرب و خصوصاً دربرنامه استقرار سپر ضدموشکی غرب می تواند از کارت ایران برای تحکیم مو اضع خود سود بگیرد.
انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و در فرانسه در سال 2012 می تواند بسیاری از معادلات را درباره ایران تغییر دهد.عدم انتخاب مجدد نیکلا سارکوزی که موضعی سخت در برابر پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران دارد می تواند کار را با مشکلات جدیدی روبرو سازد.
از سوی دیگر تحریم های جهانی علیه تهران دارد نتایج خود را نشان می دهد.
در همین حال، همانطور که میدانیم پس از کشف توطئه ترور سفیر عربستان سعودی در واشنگتن، فشارهای بین المللی علیه تهران به یکباره افزایش یافته است. هرچند که وزارت دفاع آمریکا در این مرحله در نظر ندارد که یک پاسخ نظامی علیه توطئه های جمهوری اسلامی بدهد، اما در تلاش است تا با بسیج افکار عمومی جهان، ایران را بیش از پیش در صحنه جهانی منزوی نموده و مقدمات تنبیه جمهوری اسلامی را تدارک ببیند.
فیگارو می نویسد که از چند ماه پیش برای کشورهای غربی شمارش معکوس جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است. آنها مصمم هستند تا قبل از آنکه دیر شود، رژیم جمهوری اسلامی را به پائین کشند.


خبر قبلی در همین مورد در لینک زیر
http://parsdailynews.com/91000.htm
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر